Cze 192018
 

Od 1 lipca 2018 r. pensje samorządowców są obniżone o 20% (zasadnicze). Decyzję podjął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, uzasadniając  iż „jest odpowiedzią na powszechne oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych”. Rada Miasta ustala wysokość wynagrodzenia Burmistrza, przy czym musi poruszać się w widełkach narzuconych przez ministra, który określa je w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmieniając ów załącznik, niejako automatycznie wpływa na wysokość wynagrodzenia samorządowców. W dół „lecą” nie tylko wypłaty Burmistrzów, ale także Starostów, ich zastępców, skarbników i innych. Niektóre samorządy już podjęły uchwały w sprawie ustalenia nowych zasad wynagradzania. Inne, jak nasz lidzbarski milczy w tej sprawie. Brak podjęcia uchwały nie niesie żadnych skutków prawnych, wojewoda nie może podjąć czynności nadzorczych. Jednak zgodnie z prawem, od lipca osoby objęte nowymi zasadami wynagrodzenia, nie mogą otrzymywać wynagrodzenia w dotychczasowej wysokości. Brak stosownej uchwały przez Radę Miasta, stanowi symboliczny protest przeciwko „dobrej zmianie”, która bezpośrednio dotknęła naszego przedstawiciela (w domyśle Burmistrza).

Burmistrz Wiśniowski zaraz po objęciu stanowiska (8 grudnia 2014r.) poprosił Radę Miasta o obniżenie wynagrodzenia. Miał to być wyraz dezaprobaty nowego Burmistrza wobec bardzo wysokiego wynagrodzenia swego poprzednika w realiach biedy panującej w naszym mieście. Rada Miasta zmniejszyła w sumie wynagrodzenie o 2 640 zł (z ok. 11 500zł). Bieda skończyła się już po roku za „rządów” Burmistrza Wiśniowskiego, bowiem przy kolejnych dwóch podwyżkach wynagrodzenia, jakie ustaliła Rada Miasta, już nie protestował. Obecnie mieszkańcy składają się na wynagrodzenie Burmistrza, które wynosi niewiele mniej niż jego poprzednika tj. 11 060 zł miesięcznie (plus tzw. „13”).  Od 1 lipca, wynagrodzenie zasadnicze obniżone o 20% przełoży się na ok. 9 442 zł wypłaty tj. będzie niższe o 1 618 zł.

Obecnie Starosta zarabia na swoim stanowisku 12 100 zł miesięcznie i jego wynagrodzenie nie było podnoszone od prawie 4 lat. Od 1 lipca otrzymywać będzie ok. 10 220 zł tj. o 1 880 zł mniej.

 Posted by at 10:30 pm

12
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
krzysztof

biednie w samorządach….lepiej zarabiają piłkarze…❶ Za udział w meczu od pierwszej minuty – 56 tys. zł
❷ Za wejście z ławki rezerwowych – 42 tys. zł
❸ Za przesiedzenie meczu na ławce – 28 tys. zł
❹ Za przesiedzenie meczu na trybunach – 14 tys. zł
Takie wynagrodzenia otrzymują piłkarze reprezentacji Polski…dziś gramy z Kolumbią….trzymamy kciuki….

krzysztof

i po….ale Nawałka ma plan..dD +dD…do dupy i do domu

Realista

Znowu „urzedniki” na tapecie, znowu juchy zarabiają krocie w czasie gdy suweren wybiera między pasztetową a salcesonem w Biedronce czy Lidlu. Wielu z tu piszących gdyby ich posadzić na etat burmistrza czy starosty nie miałoby pojęcia co robić. Ale cóż w myśl polskiej słabości jak sąsiadowi jest źle to nam w to graj. Życie pokazało że każdy może zostać starostą czy burmistrzem, rzecz w tym aby być w odpowiednim miejscu o właściwej porze z odpowiednimi ludźmi. Mam nadzieje że pasy w 3D spowodują obniżenie kosztów wody czy śmieci dla emerytów bo oni tam tłumnie spacerują i nauczą ostrożności przy odkręcaniu kranu. Cóż nieważne co o nas piszą byle pisali.

gość

Woda akurat podrożała, ścieki także.

taktukr

http://isakowicz.pl/kuriozalna-decyzja-wladz-miejskich-w-rzeszowie/
Może i dobrze, że u nas nie ma komunikacji miejskiej , bo pewnie przybysze z u. też by mieli za darmo , a my byśmy płacili

krzysztof

zbliżają się wybory,, trwa walka o miejsca listach. ….a więc i dobre miejsce przy krycie…

gość

Po czteroletniej kadencji obecny burmistrz zarabia i tak MNIEJ niż jego poprzednik na tym stanowisku. A dzięki obecnemu rządowi
( oburzenie PO na nagrody dla ministrów PIS ) będzie zarabiał jeszcze MNIEJ , tak jak i obecnie stanowiąca większość samorządowców PO, PSL na wysokich stanowiskach samorządowych .Taki pstryczek w nos od Jarosława Kaczyńskiego.

alka

idź być rzecznikiem PiSu gdzie indziej 😉

Melanż

PO tak nakradło i rozwijało miasto w głupoty ,że przeżyją

Kac

Dołożyć mu jeszcze trzeba bo przejście w 3d namalował i przyczynił się tym samym do rozwoju miasta. Brawo.

Zygmunt

Obniżka dotyczy tylko wójtów/burmistrzów/starostów i ich zastępców.

Harcerz

W przypadku lokalnych polityków nie zawsze chodzi o wypłatę, a o władzę i możliwości,
Odbiją sobie .