Mar 272015
 

VI Sesja Rady Miasta mimo 26 punktów porządku obrad, przebiegła gładko i sprawnie, a radni nie prowadzili obszernej polemiki w sprawie podejmowanych uchwał. Najważniejszym punktem było głosowanie nad przyjęciem Karty Dużej Rodziny. Uchwała została jednak odrzucona głosami radnych z WNMO i radnej Jaskólskiej (za 6, przeciw 9).

Za odrzuceniem uchwały o przyjęciu Karty Dużej Rodziny głosowali radni:

– Brodowski Adam, Jaskólska Wioletta, Kędzierski Andrzej, Korzeniewski Wojciech, Kurto Józef, Michalak Dorota, Moroz Przemysław, Pasternak Piotr, Serwach Agnieszka

Uchwałę poparli radni:

– Dryzelenko Andrzej, Grzmiączka Marek, Kabała Andrzej, Kardymowicz Damian, Łagocka Iwona, Naumczyk Tomasz

Wszystkie pozostałe uchwały zostały przyjęte i stały się aktami prawa miejscowego. M.in. pieniądze z inwestycji miejskich przekazano starostwu, a powołanie nowego etatu w LDK-u stało się faktem. Radni zgłosili wyjątkowo wiele interpelacji, m.in. radny Brodowski wniósł o przekazanie dla Wójta Gminy Lidzbark wniosku/propozycji o wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu na terenie całego kąpieliska nad jeziorem Wielochowo. Radna Jaskólska stwierdziła, iż podział działek na ul. Hożej był m.in. jej pomysłem, a także wyjaśniła motywy swego działania. Redaktor NaszLidzbark kolejny raz zwrócił się do Rady Miasta z prośbą o odpowiedź na wnioski jakie złożył jeszcze w styczniu. Dotyczyły one publikacji w BIP materiałów sesyjnych, interpelacji radnych i odpowiedzi na nie, a także wprowadzenia do protokołu imiennego głosowania radnych. Mieszkańcy miasta mają prawo wiedzieć jak głosowali ich przedstawiciele w radzie i móc odpowiednio rozliczyć każdego z nich podczas następnych wyborów. Redaktor odniósł się także do postawy niektórych radnych w sprawie głosowania nad Kartą Dużej Rodziny. Zapytał także Burmistrza o sprawy związane z gospodarką odpadami komunalnymi. W związku z budową sortowni odpadów w Tracku pod Olsztynem (gdzie nasza gmina ma swój udział), ceny odbioru śmieci mogą radykalnie wzrosnąć (niektórzy szacują, że po oddaniu do użytku tej inwestycji, cena odbioru śmieci wzrośnie o min. 50% do 150%). Na zakończenie sesji, Pan Artur Sławecki złożył petycję od mieszkańców miasta, aby nowo powstające rondo nosiło imię Romana Dmowskiego.

Tuż po sesji Burmistrz, zaprosił radnych do spacerku na budowie Term Warmińskich, aby naocznie przekonali się o postępach w realizacji inwestycji. Jak określił Burmistrz, spotkanie z radnymi na budowie Term, ma charakter nieoficjalny, a więc dziennikarzom wstęp wzbroniony. Co dziwne, pan Burmistrz udał się na nieformalne spotkanie z radnymi samochodem służbowym należącym do gminy. Czyżby zaczął wzorować się na swoim poprzedniku?

Krótka relacja z sesji poniżej

Burmistrz-Termy-wizyta1

Nieformalne spotkanie na budowie Term

Burmistrz-Termy-wizyta

 Posted by at 12:25 pm
Powiadom o
(nie)zainteresowany

Ta strona powinna mieć oddzielne forum. Forma dyskusji w postaci komentarzy pod artykułami jest mało przejrzysta i zniechęcająca do dyskusji. Tak delikatna sugestia.

OK-s

A tak apropos decyzji podejmowanych na sesjach Rady Miasta, to na tej lutowej sesji odwołany został dyrektor OSiRu, jednak widzę, że teraz ponownie ta sama osoba została na to stanowisko powołana (informacja z BIP UM LW). Nie rozumiem więc czemu miał służyć zabieg odwołania i powołania go ponownie. Czy naprawdę nie było można wybrać innego kandydata? Kiedyś podobne odwołanie i powołanie mieliśmy na stanowisku skarbnika, podjęte wówczas decyzje wiązały się z wypłatą odprawy – o ile dobrze pamiętam.

onio

Rada Miasta nie ma nic do odwołania dyrektora OSiR

edek

Dobrzy ludzie pomogą biednym dzieciom bo na pewno nie mogą liczyć na pseudo radnych !!!!!!!!!!!!!

solanka pana Janka

Otwarcie tuż, tuż. Kupa pieniędzy poszła na szalony pomysł partyjnego kolegi. Ojciec projektu zabarykadował się w swoim urzędzie i milczy jak zaklęty. Zmrożony zimną wodą. Radni, którzy głosowali za przyłączeniem się do " niewypału" starostwa udają zdziwienie, że to nie oni zagłosowali.. Radość radnych powiatowych i starosty zupełnie niewidoczna z jakże osiagnięcia bliskiego celu. Konferencji starosta nie robi, też milczy jak jego kolega ? Zero entuzjazmu ? Społeczeństwo chce wiedzieć kto jest winny tej ekonomicznej głupocie i kto przyczynił się do tego unijnego marnotrastwa. Sprawa sięgała najwyższych osób w państwie. Dawno wiadomo ,że ten badziew będzie kulą u nogi obu budzetów. Wiemy także komu chciano zrobić dobrze wydając publiczne pieniądze. Zwykła prywata i kolesiostwo bez żadnego ekonomicznego uzasadnienia. Tak panowie radni pamietamy kto był za. Nikt nie zadał sobie trudu na matematyczne wyliczanki, a papierki przygotowywane i zwane analizą były zwykłym życzeniem pisanym pod zamóweinie. Nikt nie zadawał trudnych pytań,… Czytaj więcej »

G.a

Gwiazdy lokalnej polityki pojechały zobaczyć ile kasy będziemy dokładać do ich dziwacznych pomysłów. Burmistrz dawno powinien powymieniać kierowników podległych jednostek jako POlitycznie zaangażowanych i w ten sposób zmienić sprawność podległych jednostek. http://2014.warmianaszamalaojczyzna.pl/images/Rej

Rzeczywiście dziwne miasto i dziwny kraj kiedy zdrajcy i szwindlarze zajmują najwyższe stanowiska.
Czy ludzie z dawnej firmy kornas pojawili się na placu budowy ?

G.a
API

Dziwne rzeczy dzieją się w naszym mieście. Burmistrz tworzy nowy etat, a już w przyszłym miesiącu będzie prosił o kolejny kredyt w wysokości 4 mln zł. Ot mi oszczędność.

max

Ulica Dąbrowskiego to nie w Lidzbarku Warmińskim jest czy jak, to dopiero woła o pomstę do "nieba"?:) kleją durnia na tych ulicach i depczą i smołę piachem zasypują, no paranoja normalnie nie ma nic, tragedia.

achso

widać Astro jest niepokorne, odcinają je od reszty "wiochy"

Magnat

https://www.youtube.com/watch?v=jePdMZDhpx4

Stara metoda na zastraszenie stosowana była też w Lidzbarku wobec redaktora.

Magnat

https://www.youtube.com/watch?v=7W-x9v38MHk

Bredzisław Komoruski: „zamiast gadać bzdury, oddaj emerytury”

G.a

Ciekawe i wpisane abyśmy nie zapomnieli. Kto zbierał podpisy ?
https://www.youtube.com/watch?v=1RDv8_iaXWE

Harcerz

Mocne
A to też mocne .
Wpisz w Google.
Kilkuset morderców rządzi Polską – wywiad z W. Sumlińskim w NY https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg

G.a
gosc z lw

Czas zmian, to czas nowych posadek, na pierwszy plan poszedł LDK. Jak pani Adamyczk nie daje rady, powinna oddac stanowisko młodszej i bardziej kreatywnej osobie…
Nowy burmistrz powinien wywiazac sie z obietnic, ktos może ma jakies materialy z wyborów? Czas zmian, sie konczy, nastepuje czas rozliczen.

JUS-KA

Panowie ;Kurto, Moroz, Borkowski -to z tej wsi na astro -bardzo zrobili dużo dla swojego rejonu .piękne place zabaw, świetlica dla dzieci, basen , ławeczki-starszy człowiek może sobie odpocząć zanim na osiedle pod kotłownie dojdzie,można spokojnie bez obaw o bezpieczną drogę na ;'wielo' pośmigać ,a wiec wszystko co obiecywali JEST ! no i co TU robić? ASRTO -ZAPOMNIANA WIEŚ

a....

Kto to jest p. Kurto i jaki obszar nadzoruje , to znaczy jakich ulic jest królem?

Jeśli właściciel strony internetowej prowokuje , pozwala na dowolne wpisy w tym nieprawdziwe , obraźliwe jest współwinny !

mmmmm

Pytanie do radnych: dlaczego uchwała z 5 listopada 2014r. o zatwierdzeniu taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę na dotychczasowych stawkach nie doczekała się zatwierdzenia przez radę?????????? Mamy koniec marca , czyżby
" ośmiornica " planowała kolejną " dokładkę" za media ???????????

...........

chyba się doczekała bo są publikacje http://www.cena-wody.pl/wykres_gospodarstwa_domow

mmmmm

W projekcie uchwały , czyli rozumiem że jeszcze nie obowiązuje jest podana stawka : " 2) od budynków lub ich części:
a) mieszkalnych – 0,63 zł od 1 m² powierzchni użytkowej ". Jakim cudem te stawki już są naliczone i dokumenty do zapłaty trafiły do mieszkańców???????

JUS-KA

W SPRAWIE KTO ZA A KTO PRZECIW -NAZWISKA SAME ZA SIEBIE MÓWIĄ (TRZYMAJĄ SIĘ RAZEM-wspólny cel -laury zdobyte ku chwale guru swego) a w oczach mieszkańców; zła władza ,ZŁY BURMISTRZ-0j 0j ,,,9 to jest moc! wystarczy tylko mądrze zagłosować -rodzina i tak sama sobie radzi!

mmmmm

Podpowiedzcie gdzie mogę znaleźć uchwały RM z 2015 r. Na stronie BiP nie ma ich .

arni

Nie Burmistrza nam zmieniać a " ośmiornicę " w RM , bo to oni na polecenie nie wiem kogo blokują uchwały , które mogą naprawdę pomóc biedniejszym mieszkańcom , ale skoro żal wyłożyć 92 zł dla dzieci to tacy radni nie powinni zasiadać w RM . Ale oni to mają gdzieś natomiast jak im się żyje , oświadczenia majątkowe mówią same za siebie .

...........

KDR nie tylko dotyczy ludzi biednych ale wielodzietnych a są tam i ludzie zamożni więc trzeba wszystko przeanalizować i wybrać mniejsze zło. Więc lepiej że "ośmiornica" w RM wstrzymała uchwałę i chce wszystko jeszcze przejrzeć.
Radni z 5 Gmin wszystko by porozdawali a później będą się drapać po głowie gdzie są pieniądze i mówiąc że to wina Burmistrza bo nieracjonalnie zarządzał budżetem.

arni

Mistrzu ile rodzin wielodzietnych w tym mieście jest zamożnych . Poprosze o statystykę , bo z tego co ja wiem to nie ma ani jednej .

Lidzbarczanka

Są, bo osobiście je znam

mieszkaniec

ale ile ?
biednych jest zdecydowanie więcej !

Mateusz

Jak tak dalej pójdzie to będą nowe wybory i nowy burmistrz.

ggg

można jaśniej- Mateusz ?
czy tak piszemy by pisać "pleść trzy po trzy "
Polecam stałość i niezmienność nicka 😉

Adi

Po prostu ŻENUJĄCE.

1,2,3,4,5

Burmistrz Lidzbarka W dzięki radnym P.O. stworzył . 1 miejsce pracy umysłowej /etat v-ce dyrektora Miejskiego Domu kultury/. Pytanie: po co, na co, komu , za ile i jakiej klasy ma to być specjalista? czy po podstawówce, po szkole średniej, Uniwersytecie III Wieku i inne, czy ktoś ze "znajomków"?

Pogromcy Wampirów

Manipulowanie słowem, obrażanie ludzi ,sugerowanie czegoś czego nie było i nie wiemy czy nastąpi jest karalne. A na pewno nie humanitarne !

6Gmin

Cytat z profilu Burmistrza na FB o targach pracy:

"Wielu przedsiębiorców mogłem zobaczyć na tym wydarzeniu. Fajna inicjatywa Pani Dyrektor i pracownicy PUB Lidzbark Warmiński . Z wyrazami szacunku Jacek Wiśniowski"

Kiedy ten człowiek nauczy się pisać w ojczystym języku?

Rysiek z klanu

są jeszcze lepsze kwiatki 😛

ggg

kwiatki i perełki to już wychodzą, ale PO byłej ferajnie 😛

ola

Panie Wiśniowski proszę już nic nie mówić i nie pisać..polecam przeczytać na fejsie złote myśli burmistrza…hi hi owieczki wy moje…

ggg

panie "ola" proszę nie pisz swoich wywodów niepopartych niczym hihi

siatafaka

No i ch… Jak się nie chcą przypodobać wybierającemu ich społeczeństwu to wypad ze stolkow

Fan

Wczoraj miałem sen w którym zastępcą dyrektora LDK został Pan Bartek Zdanowicz a kierownikiem DŚT Pani Wioletta Jaskólska. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie. 😉

Mirosław Maczyta

Nie ma już Rady Miasta – zlikwidowana. Od dzisiaj prerogatywy Rady Miasta przejmuje NaszLidzbark. Nie ma nigdzie lepszych fachowców jak tutaj. Komentarze cudowne,poparte silnymi argumentami. Brawo. Wybory były, ale to nic nie znaczy- nie robią tego co "chcemy" odwołać w referendum, nawet "ukochanego" Burmistrza wyrzucić, a jeszcze krzesła nie zagrzał. Wszyscy mają postępować zgonie z "naszymi" radami, bo jak nie to won ze stołka. Karta Dużej Rodziny szlachetna, pewnie wiele podobnych inicjatyw, jakże szlachetnych i słusznych by się znalazło tylko pozostaje proza życia. Kto za to wszystko zapłaci ??? Skoro ktoś coś postuluje to trzeba wskazać źródła finansowania. Mieliśmy kiedyś świętej pamięci Pana Leppera który wszystkim obiecywał złote góry,dzisiaj mamy jego"ucznia" Pana Dudę, który też wszystkim wszystko daję – młodym pracę, emerytom godną starość, zlikwiduje kolejki do lekarzy. Słowem jak zostanie wybrany skończy się ucisk polskiego narodu a zaczną tłuste lata prosperity wszelakiej. A i najważniejsze – Putina zagoni do… Czytaj więcej »

ojtam

Święte słowa 🙂

ggg

jak już psioczysz (przykład ?) na Dudę i Śp Andrzeja Leppera, to proponuje ci raport o „Imperium Marszałkowskim" pana Jacka
i w szczególności punkty o rozroście tej ośmiornicy urzędniczej !

ggg
G.a

http://kontrowersje.net/bronis_aw_lewatywa_komorohttp://naszymzdaniem.dlastudenta.pl/artykul/10_nahttps://www.youtube.com/watch?v=IhSXJdsE3yI

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie obciachem jest zbieranie podpisów przez wykształconych dyrektorów szkół ponad gimnazjalnych na polecenie starosty w godzinach pracy ?
Niestety wielu intelektualnych oszustów i oszołomów internetowych powinna robić sobie lewatywę 3x dziennie, zgodnie z zaleceniami ich politycznych wzorców.

G.a
A.B.

Internauci piszący o wymianie radnych czy burmistrza, świadczy o ich sr..cze.
Układ w radzie dwuosiowy, może być korzystny dla miasta, jest krytyka i ścieranie się poglądów,
po prostu pobudza do myślenia i podejmowania trafnych decyzji.

Zapraszam do prezentowania dalszych pozytywnych działań rady i burmistrza.

A.B.

Jednak widzę wiele pozytywnych działań rady i burmistrza.
1. Przekazanie pieniędzy na termy jest decyzją słuszną, konieczną i gospodarczą.
2. Słuszną decyzją jest powstrzymanie prac nad KDR, ponieważ rząd opracowuje wytyczne i nie będzie
konieczności wprowadzania poprawek. Odbieranie przywilejów częściowych jest bardzo trudne
i nieetyczne.
3. Piętą Achillesową są kadry w czasie postkomunistycznym. Krok w dobrym kierunku,
ustanawianie zastępców.
4. Jest wiele innych dobrych posunięć, przez radnych i burmistrza o których szanowny Pan redaktor
się nie zająknął.
5. Lepsza decyzja żadna, niż zła, nawet nośna populistycznie."Pośpiech, jest wskazany, przy łapaniu pcheł".

Wiem, to co napisałem, jest sprzeczne z głosami tu reprezentowanymi, ale to, co napisałem, jest słuszne,
choć krytykantom, wydaje się inaczej.

achso

kto się nie boi (np. rencista, prywaciarz, ja się boję jeszcze i tego się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi) niech zapyta się radnych niezaradnych, co będzie z nawierzchniami dróg na osiedlu Astronomów oraz ze ścieżką pieszo-rowerową do Wielochowa, coś tam widać i nie widać, zaś te słynne łatanie dziur do qrwicy doprowadza kilka tysięcy ludzi, mam w doopie termy, chcę za swoje i wielu tysięcy ludzi podatki normalnych dróg dojazdowych do pseudo-miasta; pozdrawiam szlachetnych panów rajców w garniakach

Gość

Za kilka lat to będzie miasto – widmo, po co więc łatać drogi.

kurator

Wiśniowski podobno jest z osiedla Astronomów. Może zauważy problem i zrobi coś dla swoich sąsiadów. I rzeczywiście kurwica człowieka bierze gdy musi korzystać z tej pseudo architektury.

arni

Nie myśl tylko swoimi kategoriami . Burmistrz jest gospodarzem całego miasta a nie tylko Astronomów . W tym mieście poprzedni Burmistrz dbał tylko o centrum i swoje osiedle , więc nich obecny nie popełnia tego samego błędu .

achso

dla garstki bambrów z Żytniej chodniczki, dróżki nóweczka, nawet ronda (!); a Astro ma się dla szlachty tylko zrzucać i nie pyskować, czas na największe osiedle w mieście

piter

astronomów to slamsy lidzbarka

siatafaka

Za to osiedla bogaczy za nasze m.in. podatki mają się dobrze, ciekawe jak wyglądać ma w planach na przyszły roku może bogacze zasponsoruja remont Astronomów, Słonecznej i Polnej i ścieżkę do Wieko, czas najwyższy, epoka pasożytniczej szlachty minęła

Siwy

Karta Dużej Rodziny- nie jest nowością ,ale u nas tak. Sądzę ,że nie była odpowiednio przygotowana przez radnych 5-gmin.Musicie pamiętać ,że hasło to mało. Co do przeciwników to Ci ludzie pochodzą z rodzin bardzo biednych,zresztą w ich czasach dziecięcych panowała ogólna bieda , jedli chleb posypany cukrem i polany wodą , pochodzili z rodzin gdzie, głównie lała się wóda. Tak tacy ludzie nie mieli Karty Dużej Rodziny , to dlaczego mają uchwalić ,żeby biednym,żyło się lepiej ,Tak to "psy ogrodnika" – nie skorzystałem , nie skorzystam, to dlaczego ma ktoś skorzystać. Co do Pani Jaskólskiej to powinna Pani zamieszkać w dołku przy Wiślanej i obserwować piękne mury , może burmistrz zamontuje ławeczkę na dole i postawi sztalugi do malowania. W następnych wyborach nie pomogą Pani kubeczki i krówki.

on 35

tamten be a ten cacy 🙂 namaszczony przez …….

ono

a jak to jest z jazdą- Wiśniowskiego służbowym samochodem? Jeden nie mógł, drugi może? oficjalnie? nieoficjalne? O co w tym wszystkim chodzi? Może?nie może? -cyrk!

ggg

Proste, to była oficjalna wizyta władz miejskich na terenie basenów rekreacyjnych.
Lecz nie chciano wpuścić prasy lokalnej, moim zdaniem był to błąd.
p.s a z tym piciem alkoholu na terenie kąpieliska to za "byłego " można było pić do woli na plaży, sam wyszedł z ta propozycja na sesji !

ola

API napisał że wizyta była nieoficjalna więc ktoś kłamie a tak na marginesie ggg ty wszystko wiesz ?!co robi ? I gdzie jest Wiśniowski teraz ?hi hi współczuję

Byłem na sesji

karta będzie wprowadzona w późniejszym terminie, pod koniec rozmów na komisjach nawet radni z 5 gmin zgodzili się, że jest niedopracowana.
Ważniejszym pytaniem chyba jest, jaki Pan Burmistrz ma pomysł na nowe miejsca pracy? bo chyba nie chodzi o ten nowy etat w LDKu

on 35

ale to juz jeden etat jest 🙂 wiec jest czas zmian

echo ulicy

w każdej jednostce należy wprowadzić zastępcę, ponieważ w innych jest więcej obowiązków ( moim skromnym zdaniem) niż w tej ,która otrzymała etacik….żałosne !!!

ggg

to chyba byłeś na jakiejs innej sesji 🙂 Jak by nie była dopracowana to by 6 radnych nie głosowało z przyjęciem ! Te słowo "niedopracowana" (raczej blokowana)chętnie było używane jakieś 6 miesiecy temu, przez pewnych radnych z WNMO jak radny opozycyjny Zenon Ramotowski zgłaszał projekt lokalnej karty dużej rodziny !

antek

ggg idź być rzecznikiem burmistrza gdzie indziej 😉 już nie mogę na ten nick patrzeć na tym forum

NAJ.

Do a,b,c Przypomnę, że tory dawno rozebrali i to za podpor.Wajsa i wywieżli na złom, za darmo, a kto zarobił na tym interesie?Teraz w Lidzbarku nie jest lepiej, co p. Wajs wykabaretował, to p.Wiśniowski za to placi, tylko dlaczego za wszystko?

jola

Niech Wiśniowski bierze się do roboty…. wiedział na co się porywa…. obiecywał prace, nie ma co zwalać na Wajsa- był i już go nie ma…. Teraz jest Wiśniowski , mówmy o nim co robi i jak robi( nic! marazm) CZAS ZMIAN- kpina

ggg

Obiecywał,że znajdzie Ci pracę po 100 dniach! Brudy i dyletanctwo poprzedniej ekipy odbija się piętnem, niech nowa rada bierze sie do roboty a nie tylko ośmiu dołki kopie !

A.B.

Minęło 100 dni, możemy dowolnie krytykować burmistrza i radę, – z odwołaniem poczekajmy,
Najpierw zastanówmy się, jakie działania POZYTYWNE popełnił nasz wybraniec, wykażmy odrobinę dobrej woli.
Może, Pan "ggg" wykaże swój kunszt w bronieniu wodza miasta.

ggg

Cichy z Ciebie orędownik odwołania rady i burmistrza.
Moze A.B. wykaże swój kunszt w pokazaniu tego co zrobili nowi radni.

A.B.

Chętnie napiszę o osiągnięciach, doceniam kunszt, starania i pracowitość burmistrz i radnych.
Poniżej.

abc

A Pani Z-ca burmistrza w dzień, dzień chodzi ulica Astronomów i nie widzi budynku p.Zabowowskiego pomiędzy Warsztatem Madzelana a Blokami jaka zaniedbana jest posesja, najlepiej głowę odwrócić w drugą strone, ja jak miałem działke budowlaną – to straż Miejska przyszła do domu i nakazała wykoszenia trawy i zrobienia porządku pod groźbą mandatu, a tutaj co p.Pietka nie dostrzega problemu ……. W mieście na ulicach brak porządku, to co było ro temu a dzisiaj – obraz nędzy i rozpaczy – idzie wiosna gdzie prace interwencyjne, itd. Dzisiaj tj 27.03.osobiście byłem świadkiem na ul Olsztynskiej 13A beczkowóz podjeżdża pod szambo część wywozi a część ścieka po plytach betonowych – smód, przejść się nie da i 3 pracowników stoi przy beczkowozie i patrzy jak szambo leci po płytach i uważa się że robi dobrze…. Wszystko pod płaszczykiem MPGK od nich pojazd…. To takie p Wisniowski są pana rządzy w LW – brud, smód… Czytaj więcej »

abc

Tak każdy krzyczy nazwa ronda – ale ono powinno Być rondem = Marszałka JACKA PROTASA – mało zrobił dla Naszego miasta, nikt w historii tak Lidzbarka nie zrobił tyle co Marszałek, a Dmowski jakie zasługi dla LW – żadna p.Proras sponsorował środkami unijnymi żeby miasto rozwijało się – CZEŚC i CHWAŁA – p. Protas

ggg

tak jak dzwon w Olsztynie 😉

Bananowy doktor

Proponuję rondo imienia pretorian z PO. Daj spokój Rafale z tym lizaniem tyłka swojemu partyjnemu przełożonemu. Raczej Protasa z jego pomysłami widziałbym w Barczewie wraz z kolegami :):) jako winnych nadużyć i za brak zdrowego rozsądku w wydawaniu publicznych pieniędzy.

gosc lw

Na Olsztynskiej jest zlewnia ścieków, scieki lecą gdzie chcą, nikt na to uwagi nie zwraca… Podobnie bylo jakies 10 lat temu, gdy scieki z szambowozu byly wylewane tuz przed wysypiskiem śmieci – sam to widziałem za dzieciaka Pozdrawiam pachnący lidzbark.

jan

dla mnie "czas zmian" to jakby p.burmistrz odpuscił sobie temat term, które o ile zostaną uruchomione to i tak nas pogrążą.A co tam do ukrycia jest skoro dziennikarzom się zabrania uczestniczenia w "eskapadzie do term warmińskich" wspólnie z radnymi,którzy bądź co bądź reprezentują społeczeństwo, które chce również na bieżąco wiedzieć na co idą pieniądze z ich podatków ????!!!

arni

Proponuję referendum w sprawie odwołania radnych : " Art. 1. 1. Ustawa określa zasady i tryb przeprowadzania referendum lokalnego.
2. W zakresie nieuregulowanym w ustawie do referendum lokalnego stosuje się odpowiednio przepisy rozdziałów 2, 3 oraz 6–9 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. Nr 95, poz. 602 i Nr 160, poz. 1060)." Można go przeprowadzić po 12 miesiącach od objęcia funkcji radnego . Odbywa się to na wniosek 10 % uprawnionych do głosowania mieszkańców . Tak więc mamy jeszcze troche czasu . Irytacja tej " załogi statku " jest nie do przyjęcia . Proponuję mały sondaż , kto jest za niech przy tym poście postawi " plus "

abc

Pani Michalak jest super radną, godną naśladowców tak samo ja Pani Jaskólska – kolejne kadencje, społeczeństwo im zaufało, a dlaczego Ty jeden z drugim tylko umiesz krytykować, trzeba było zostać radnym – ale Tobie nie zaufał NIKT ze społeczeństwa i dlatego jest ta frustracja…..
Lidzbark idzie dobrym torem rozwoju dzięki takim osobom jak p.Harhaj, Brodowski, Michalak, Jaskólska, Kurto, Kędzierski…. ludzie którzy myslą perspektywicznie o rozwoju a nie tak ja WY krzykacze- wybraliście swojego Burmistrza, obiecywał wiele i co z tego macie i mieć będziecie – plany rozwoju miasta, powiatu są wytyczone do 2020 roku i J Wisniowski tylko będzie je akceptował i przybijał pieczątki na kolejnych przetargach, umowach itd……

gościu

weź się nie ośmieszaj..

arni

Życze powodzenia w dalszym wychwalaniu POOO-ciotków. Zobaczymy za jaki czas odbije się to tobie czkawką

Adam

Jak tkwi w układzie to czkawka może być tylko po odsunięciu PO od rzadzenia.
Jak nie jest w układzie PO i nie zjada torciku to jak to mawiał wybitny zbrodniarz stali "pożyteczny idiota".

normalny

Widzisz abc, tu na tym forum zebrała się grupa kwasiarzy i szkodników. Kłamliwą propagandą doprowadzili do zatrzymania dobrego trendu w rozwoju miasta. Doprowadzili do zastąpienia fachowca przez totalnego ignoranta bez żadnego przygotowania. Pozostało i m tylko kłapanie dziobem przez najbliższe 4 lata i wspieranie się nawzajem w świętym oburzeniu i proletariackim, bolszewickim wzburzeniu. Tu normalni lidzbarczanie w ogóle nie powinni zaglądać, bo niczego konstruktywnego tu nie ma. Szkoda czasu. Zaglądam tu sporadycznie i ciągle jest to samo.

Predator

dobrego trendu rozwoju miasta. Napisz nam ignorancie jakiego rozwoju, bo jeszcze go nikt nie widział i nie widzi oprócz napychania sobie kieszeni przez lokalnych bonzów despotów.

joachim

+

siatafaka

ci peowscy pożal się boże ekonomiści i ich poplecznicy zapomnieli, że wszystko ma być dla ludzi a nie dla ekonomii; władza rządząca wbrew społeczeństwu jest nie tylko zbędna ale i szkodliwa, pasożytnicza; skoro tak żałują państwowego grosza na prospołeczne akcje (pewnie by się nie załapali, co widać po ich wypasionych oświadczeniach), to czemu nie żałują sobie na wypłaty (np. kierownicze i dyrektorskie w budżetówce) lub na niewypał w skali europejskiej- termy, które są winne szybko nadchodzącej katastrofie finansów miasta; jak łatwo jest być wyrachowanym ekonomistą na państwowej posadzie z nadania politycznego, gdy samemu paseczka się nie zaciska

Artur Sławecki

Piszesz Pan jak prawdziwy Narodowiec :))) . Pozdrawiam!

ola

Wstyd to za mało! Brak słów… Odejdź z honorem Wiśniowski!

ggg

znowu zaczyna się grudniowa dziecinada "ola" !
Wstyd to za mało, ale za radnych 8 WNMOPO +1ex.Brak słów ….. Odejść z honorem !

arni

Ola, Pan Burmistrz próbuje poskładać w całość to co spierniczył poprzednik. Niestety nowy etat dla wice w LDK to wielki minus jak również brak karty rodziny . Przypomnimy to radnym w przyszłych wyborach .

abc

Miasto upada – brak porządku i estetyki – P Wisniowski przejdź się pan po mieście i zobacz a nie tylko jeździć autem, a może dla pana to jest rzecz normalna taki porządek….

ggg

Miasto upada, poprzez brak estetyki i porządku ? :))

bogdan

czy to prawda radny sierputowicz jest w innej partii a nie w pis czy to plotka

kinga

Wielka Bzdura. Pan Leszek jest nadal członkiem PiS.

A.B.

Może, powołanie zastępcy zwiastuje łagodne przekazanie władzy w LDK. – jaskółka zwiastuje wiosnę?

1,2,3.4.5,

Wyrzucić radnego PO P.Moroza z tej rady jako pierwszego, by w a ś ć wstydu nie przynosił, a potem ………po kolei.. ośmioro….

EWA

tak to jest jak wybiera sie nie te osoby do rady miasta co trzeba gratulacje wyborcy plujcie se w mordy jest fatalnie i tak zostanie

Harcerz

Burmistrz z radnymi wizytuje "kukułcze jajo". Oj sami budowniczowie pojechali . Muszą wiedzieć na co dają nasze pieniądze !
Ciekaw jestem czy na koniec 2016 r po obliczeniu wydatków miasta będzie im do uśmiechów ?

BEE

Widziałem i ja to "kukułcze jajo". Myślę, że to bardzo duży kopniak do przodu dla miasta. Dobrze, że krytycy uniosą się honorem i nie będą tam pracować, bo to nie jest miejsce dla zapiekłych pesymistów, którym się podoba tylko czubek własnego nosa.

Harcerz

Ja tam pracować nie będę . Nie chcę również na to płacić.

gosc

co robi na tym spotkaniu pani z MOPS ?

siwy

Przykro jest że rządzi partia a nie ich głowy. Musicie pamiętać kogo wybieraliście , i kto został wybrany. Reasumując w Lidzbarku nadal rządzi P.O. A sio.. a sio ,a sio z nimi. Burmistrz też musi się otrząchnąć , spółki to P.O. , które szykują już na Ciebie referendum.

arni

Powiadasz referendum , a masz jakieś dane w tej sprawie ?

idol

Ja jestem za referendum. Burmistrz na zieloną trawę! Już pokazał co jest wart

ggg

referendum; taki szczur puszczony w media 😉
Ale to już było…
Referendum, ale dla tych z WNMOPO pokazują dosadnie swoje prawdziwe oblicze.

abc

Widać po wypowiedziach, zdjęciach – jest wystraszony……….., brak składu i ładu, urząd przerasta jego…..

ggg

abc piszesz bzdury, argumentujesz to jakimiś zdjęciami ? jakimi wypowiedziami ?

onar

ale Ty masz cieżką pracę 🙂 24 na dobę zerkać na nasz lidzbark czy w komentach nie obrazili Burmistrza 🙂

A co słychać w jednostce wojskowej?

BEE

Tajemnica Wojskowa!

komentator

W następnym numerze gazety powinny być osoby, które głosowały przeciw na pierwszej stronie z napisem ” oni byli przeciw pamiętaj o nich „. Ci radni to dramat.

abc

Jak widać 5 Gmin mysli o społeczeństwie szkoda ,że nie maja większości w radzie to by cos z tego było.

arni

Pierwsze " jaskółki " rządów PO już mamy . Teraz czekamy na opłatę za śmieci 60 zł od osoby , media za min. 12 zł za m sześć. uzdrowisko z zimnymi termami w roli głównej , opłatę za przejście przez dzielnicę uzdrowiskową , brak inwestorów i nowych miejsc pracy , zasłoniete mury przez molochy , brak mieszkań i coraz większą emigrację naszych dzieci i wnuków . Życzę powodzenia w dalszym pomyślunku przy wyborach .

arni

Jak mnie pamięć nie myli to już na tym portalu , ktoś napisał o jednej radnej i jej prywacie , a teraz okazało się ,że to był jej pomysł zasłonić mury obronne prywatnymi molochami . A PO miało być takie "dobre , takie cacy" a co się okazało , że "wyprodukowanie dzieci " się nie opłaca ale stworzyć kolejny etat , tak myślę , że za około 3.000 tys. brutto miesięcznie to " super inwestycja " !!!!!!!! Mamy przed sobą wybory , nie popełnijmy kolejnego błędu .

rrrrrr

Kto głosował za nowym stanowiskiem w LDK ?

Tomasz

z tego co słyszałem to większość była za powołaniem nowego etatu . Głównymi przeciwnikami nowego etatu zastępcy-rozmawiali o tym z Burmistrzem przed sesją i komisją byli: Grzmiączka,Kabała,Łagocka ale w głosowaniu się wstrzymali od głosu

arni

Czyli znowu POOO-ciotki wiodą prym w tym mieście. Coraz ciekawiej to wygląda . Skoro POOO- ciotki z RM mają tyle pieniędzy to niech stworzą zakłady pracy , żeby ludzie mieli gdzie pracować

mieszkaniec

Czyli nikt nie był przeciwny !!!
Szok !!!

rrrrrr

Trzeba było wybierać PO ???????? Teraz drodzy mieszkancy macie to na własne życzenie . Poczekajcie jeszcze trochę a platformiacy przegłosują śmieci o 150% . Jak mają w nosie duże rodziny to tym bardziej my mieszkańcy liczyć się nie będziemy .

mieszkaniec

Dobrze że jest strona Nasz Lidzbark , dzięki niej będziemy mogli podziękować radnym przy najbliższych wyborach !
Głosowanie przeciwko karcie , to brak myślenia o przyszłości naszego miasta .
Dobrze zauważył redaktor , że pieniądze nie stanowią problemu. Na nowy etat w LDK , znalazły się !
Dziwne że radni głosujący za kartą , nie potrafili , odnieść się do tej sytuacji .

jan

dlaczego tylu radnych jest przeciw karcie dużej rodziny?co oni tz.radni tracą?

bogdan

karty nie będzie ale nowy etacik po znajomości jest brawo rada miasta dobrze myślicie

Jeż

Karta jest niepotrzebna.!

ewa

co za chamstwo wstyd burmistrzu

ggg

można jaśniej- ewa ?
czy tak piszemy by pisać "pleść trzy po trzy "