Paź 052014
 

Pierwsza niedziela października była wyjątkowo pięknym i słonecznym dniem, idealnym do spaceru i wypoczynku na świeżym powietrzu. Wasz ulubiony redaktor także wybrał się na spacer z nieodłącznym aparatem fotograficznym. Powstało kilka zdjęć które wraz z krótkim komentarzem niniejszym przedstawiam.

Urokliwe miejsce nad fosą.

Urokliwe miejsce nad fosą.

Okolice hotelu Krasicki godzina 11.30. Piękne miejsce do spacerowania, prawie bezludne o tej godzinie. Słonko przyjemnie ogrzewa stare redakcyjne kości, są ławeczki do odpoczynku, a kilka ślicznych kaczorów pływających po fosie ucieszy każde oko. Zastanawiałem się dłuższą chwilkę, gdzie są mieszkańcy miasta, dlaczego nie korzystają z ostatniej tak pięknej niedzieli?

 

 

 

MAJO3922MAJO3915MAJO3901MAJO3898MAJO3894Dalej był dłuższy spacer doliną Symsarny. Odwiedziłem kilka dobrze znanych z młodości miejsc, plażę i mostek gdzie w dawnych czasach można było pływać bez obaw o zdrowie, a także liczne ścieżki i serpentyny gdzie szaleliśmy na rowerach. Dzisiaj po czasach świetności doliny Symsarny pozostało już tylko wspomnienie, choć miejsce nadal jest urokliwe i godne polecenia spacerowiczom (trzeba tylko mieć odpowiednie buty do trudnego terenu).

MAJO3938

 

 

 

Godzina 13.30 wizyta w hali sportowej na ul. Polnej. Właśnie zakończyły się zawody w koszykówce ulicznej i zwycięskie drużyny odbierają puchary. W zawodach o puchar Burmistrza Artura Wajsa startowało 7 drużyn w 3 osobowych składach (+1 rezerwowy). 1 miejsce i puchar zdobyła drużyna „L.W.” w składzie – Adrian Gromuł, Karol i Kamil Szczebiot, Damian Małachowski. Dodatkowo zwycięscy otrzymali nagrodę ufundowaną przez posła Piotra Cieślińskiego, którą wręczył w jego imieniu Cezary Styczewski. Burmistrz podziękował wszystkim uczestnikom za udział i przeprosił że nie mógł przyglądać się zmaganiami ze względu na sprawy rodzinne.

 

MAJO3948W drodze powrotnej natknąłem się na stolik z charakterystycznym parasolem ustawiony w centrum miasta. To komitet wyborczy „PIS” zbierał podpisy z poparciem dla swoich kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych. Kampania wyborcza ruszyła więc w „miasto” i jest bliżej ludzi. Po krótkiej rozmowie z członkami komitetu wyborczego udałem się na stadion miejski.

MAJO3956

 

 

 

 

 

Na stadionie trwał Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci „Polonia Cup 2014” o Puchar Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego. Zjechała się całkiem spora liczba zawodników, na parkingu prawie zabrakło miejsca na samochody. Na miejscu była kuchnia i wydawane obiady zawodnikom.

MAJO3960

 

 

 

 

 

 

 

Jednak najważniejszym wydarzeniem tej niedzieli była ponowna wizyta w naszych zimnych termach. Okazuje się, że plac budowy Term Warmińskich jest w całości ogrodzony! To wielki sukces społecznej kontroli władzy, a także Starostwa Powiatowego. Inwestycja za 100 mln złotych po 2 latach budowy doczekała się w końcu ogrodzenia. Co prawda miejscami ma ono 1,1m a nie wymagane prawem budowlanym min. 1,5m ale lepsze takie niż wcale. Groźba rozkradzenia budowy jest znacznie mniejsza i przebywanie na jej terenie bez zezwolenia – nielegalne.

Plac budowy Term Warmińskich ogrodzony!

Plac budowy Term Warmińskich ogrodzony!

 

 Posted by at 8:49 pm
Powiadom o
czytelnik nl

Będą jeszcze jacyś kandydaci ? Chyba już najwyższy czas się zgłaszać . Bo normalnie nie ma na kogo głosować …

kris
Gracjas amigos

Z tą WNMO to dobry szachrajski numer dla niepoznaki.Siedzą w niej peowcy i jak wygrają to dołączą do kolegów startujących z listy PO.Klika działa, a wy obywatele nieświadomi macie w radzie podwójną porcję pełowców.
Dlaczego burmistrz nie przyznaje się, że jest platfusem? Wstydzi się ? Nie, trzyma miejsce innym " by żyło się lepiej" ……sługom. Tym z powiatu też.

ggg

Tu jest właśnie pies pogrzebany ! zdemaskować ich w końcu !

ggg

DO Lilu :
"….A szkoda, bo chciałoby się usłyszeć odpowiedzi na przedstawiane tu, niebagatelne zarzuty"
NIE USŁYSZYSZ ICH PONIEWAŻ ICH POPROSTU NIE MA , a JAK SĄ , TO ZOSTAJĄ ZDEMENTOWANE I KONKRETNIE ZRIPOSTOIWANE
"…. tu zawsze będzie przedstawiana jedna strona."???
PROSZĘ CIĘ ,TO NIE Gazeta L….. 😉
cyt " Głównym celem istnienia tego portalu jest informowanie mieszkańców a także wywoływanie dyskusji o bieżących sprawach gminy. To znakomite narzędzie do podnoszenia świadomości obywatelskiej mieszkańców miasta "

Leszek

Szanowny Darku, Nie dostrzegam powodów do polemiki, więc swój komentarz uważam za zbędny. Nie negowałem i nie neguję treści merytorycznej wpisów i ich celowości. Drażnią mnie natomiast złośliwe i subiektywne uwagi Pana Redaktora kierowane pod adresem przedstawicieli demokratycznie wybranej władzy. Z wielką niecierpliwością oczekuję więc na komentarze dotyczące ubioru i sposobu parkowania przez NOWEGO burmistrza… Nie uważam, że kolor butów burmistrza ma jakikolwiek wpływ na sposób sprawowania urzędu.

Lilu

Zgadzam się. Cenię wartość tego portalu i dlatego żałuję, że API-ego nie jest stać na pozbycie się małostkowości i złośliwości. To znacząco obniża poziom artykułów, prowokuje równie złośliwe i nierzeczowe komentarze oraz zniechęca do podjęcia merytorycznej rozmowy. A szkoda, bo chciałoby się usłyszeć odpowiedzi na przedstawiane tu, niebagatelne zarzuty. Nie na tym portalu jednak, tu zawsze będzie przedstawiana jedna strona. Nie ten poziom dyskusji. Szkoda raz jeszcze…

Gracjas amigos

Skoro ubiór nie ma wpływu na sprawowanie urzędu [ uważam jednak,że ma , choćby repreentacyne i ob. nie powinien wyglądać jak sołtys na dożynkach]. Idźmy dalej. Proponuję , aby każdy burmistrz, wójt, starosta w Polsce wyróżniał się : beret ,waciak i gumofilce [koniecznie białe]. Do tego bryczka z "kóniem" i wszysko zasybolizuje nam dobrego gospodarza. W wielu przypadkach uczenie zachowań pasujących do tego służbowego stroju zbyteczna.

Darek

Do Leszek, może przeczyta 🙂 Bardzo bym chciał, jeżeli stawiasz zarzut , abyś przeanalizował wszystkie artykuły APIego, są bardzo merytoryczne pomijając sarkazm i przytyczki w kierunku rządzących ( ja twierdzę że słuszne ) Jeżeli już przeczytasz z uwagą to nie zaprzeczysz że ten portal / Gazeta nie kłamie ! Nie znajdziesz ani jednego artykułu który byłby zlepkiem krytykanckich faktów pomijając to co dobre w działaniu. fakt, są opatrzone komentarzami redaktora, ale takie jego prawo. Ja poświęciłem dużo czasu i przeanalizowałem wszystkie artykuły, w żadnym z nich nie ma odrobiny fałszu, zakłamania czy nie prawdy, Tak, komentarz jest cięty ale do spraw które do tej pory były chowane przed nie świadomym ludem. To API pokazał że możemy i mamy prawo wiedzieć gdzie i za czyje baluje wiechuszka, to on pokazał że mamy jedne najwyższych stawek w kraju za podstawowe opłaty, tego nie da się zbyć świętami buraka, gęsi, kaczki, sera, wieczorów… Czytaj więcej »

Gość

Koncert Joannitów to badziewny łomot dla smarkaterii. Nie neguję, że też potrzebny dla pozbawionego gustu tłumu, ale nazywanie tego najlepsza imprezą w mieście???? Kupa śmiechu.

ggg

Poczwórny plakat, Artur wisi na słupach ogłoszeniowych .Tym razem z KWW WNMO ! Bezpartyjny ?! 😉

G.a

Nabiera wyborców przez tzw. niedopowiedzenie. To tak jak w odpowiedziach na zapytania. Zamaskowany działacz PO. Te wszyskie "S " dorzuciłbym kolejne: supermen lub parę innych.

Łoś super ktoś

ggg – chyba masz sklerozę. ja pamiętam, że obecny Burmistrz już 3 raz startuje z KWW WNMO ! czyżbym się mylił ???

ggg

Tym razem ponownie z KWW WNMO . Poprawiłem .Masz rację łoś

-ss-

Jaki ty jestes łoś dobrze poinformowany

G.a

Zbierajcie programy wyborcze do archiwum. Zaczęła się żebranina o głosy. O ! i pewnie rękę plebsowi podali [ sorry m, ale taki stosunek ma władza do swoich pracodawców]. Krówka niech będzie symbolem miejskich świętych krów będących w radzie.
Radnym nie powinien być człowiek w pracy podległy bezpośrednio lub pośrednio burmistrzowi. Także podległy innemu koledze z partii np. staroście, wójtowi. Ma to wpływ na niezależność radnego w podejmowaniu ważnych niezależnych decyzji i forma nacisku jest spora.
Za złe ulokowanie publicznych pieniędzy w termy i turystykę wszyscy radni miejscy i powiatowi do wymiany wraz z kierownikami urzędów.

mieszkaniec

kiedy listy radnych,u mnie juz byla jaskolska z krowkami i bigoszewski-pognalem,kiedy nowe osoby,cala rada do wymiany i wtedy zobaczymy wajsa,wymienic cala rade i dadza mu popalic

wynocha

goonić tych starych domokrążców! bravo! teraz zaczęli pracować bo chcą przez kolejne 4 lata brać po 1000 za milczenie i podnoszenie Nam podatków!

Magnat

Masz głupawe społeczeństwo L.W jest głuche , ślepe i nie umie rozliczyć towarzystwa.

czytelnik nl

Może aż tak źle nie jest .Ludzie mają wszystkiego dość , zwisa im kalafiorem. Jak pisałem wcześniej , kandydatów brak.

czytelnik nl

Z tej relacji znakomicie widać , że władza ma się świetnie .Sądząc po ilości komentujących , niezbyt wielu wyborców łapie , o co chodzi .Zapewne termy już wszystkim się przejadły , skandale obyczajowe zostały zapomniane , brak kandydatów jasno pokazuje , że nikt nie zechce jeść tej żaby . Kampania planowo się rozwija : turnieje , nagrody , w GL jasno pokazane , jakie zasługi ma władza . Widać remontowane ulice : czego więcej chcieć ? Myślę ,że burmistrz Wajs jest bardzo mocny i wygra spokojnie w pierwszej turze . Coś mi podpowiada , że pan mgr Jan zostanie odstrzelony dla uspokojenia elektoratu . Mieszałek się nie uchowa , zbyt kontrowersyjny . Ale frekwencja przy tym charakterystycznym parasolu za słaba , zresztą PIS nie gwarantuje , że oszołomy w gatunku Bin Ladena (Macierewicza ) nie dorwą się do władzy . Czyli burmistrz Wajs śpi spokojnie , nie ma z kim… Czytaj więcej »

jan

kiedyś byłem na wyścigach, postawiłem na pewniaka i przegrałem…

Magnat

…..zarobili swoje więc pójdzie do szafy

Leszek

Zwracam uwagę szanownych forumowiczów, że portal „WASZ LIDZBARK” (…no, bo nie mój i nie nasz !!!), powstał wyłącznie do walki z obecną władzą. Właściciel portalu (pseud. API) opisując pozornie obiektywnie jakiekolwiek wydarzenie w Lidzbarku Warmińskim zawsze uzupełnia je własnymi, negatywnymi uwagami pod adresem burmistrza, starosty bądź marszałka. Nie ma więc znaczenia, jaka jest treść artykułów i czego dotyczą, cel zawsze jest jednoznaczny, dokopać obecnej władzy. Oczywiście, że ma do tego prawo, jak każdy obywatel ma prawo i powinien oceniać poczynania władzy, ale niczego się nie naprawi i niczego się nie zbuduje kierując się tylko złośliwością i nienawiścią. A tak właśnie wpisy właściciela portalu oceniam. Opisując jakiekolwiek wydarzenia API zawsze nie omieszka uzupełnić o pełne pogardy opisy stroju, zachowania, wypowiedzi lub decyzji obecnego burmistrza lub starosty. Staje się już to wstrętne i żałosne. W przypadku braku argumentów – … burmistrz źle zaparkował lub brzydki krawat ma starosta. Takie stanowisko właściciela portalu… Czytaj więcej »

max

takimi słowami to sam sobie strzelasz w stopę, bo akurat te wszystkie fakty są poparte zdjęciami, słowami normalnych zwykłych ludzi z Lidzbarka, którzy to wszystko widzą, takie są fakty. zdjęcia Term mówią same za siebie miało być pięknie a jest "za płotem" więc co masz na usprawiedliwienie takowej sytuacji no co? przecież to wszystko widać czuć tym bardziej;).pozdrawiam

adieu

Zlikwiduj się sam, Leszek. Jak Ci nie pasuje< naszlidzbark.pl> to załóż własną stronę i pisz pochwały i peany na cześć tej odchodzącej w dal sitwy. Będziecie wspólnie na tej stronie kontemplowac wasze osiągnęcia w minionej epoce. Baj, baj…

Jan

obyś sie adieu nie zdziwił jak ta sitwa dalej będzie u władzy….może nie cała ale część radnych=bezradnych wygra wybory.a wogóle to myślicie że nowa władza zrobi coś dla mieszkańców?nie!

ggg

Nowa władza zrobi "COŚ" dla mieszkańców .TAK zrobi ! Obecni nie mają kręgosłupa moralnego .

adieu

Jan, ja chodzę cały czas zdziwiony. Dziwię się, że pojawiają się na tej stronie wpisy, które usprawiedliwiają i chwalą tą sitwę. A dziwię się dlatego, że API na to pozwala. Chciałoby się mieć choć jedno miejsce spotkań z mądrymi, w miarę przyzwoitymi ludźmi lub choćby starającymi się być takimi. Nikt z Nas nie jest doskonały, API też 🙂

Gość

Wchodzę tu raz na kwartał i zawsze jest to samo: kłębowisko żmij, jad i nienawiść, chamskie ataki na wszystko co się w mieście dzieje. Obrzydzanie mieszkańcom wszystkiego dobrego , co się w mieście dzieje. Wrócę tu znów około lutego, przejrzę nowe plwociny zgorzkniałych nieudaczników i znów zjmę się swoimi sprawami.

ggg

moderacja !

Vinnie Jones

Leszek – API 3:0 🙂

Gracjas amigos

….zawsze można oglądać ltv i gl. Oceniać milczących radnych i ich poleczników może każdy.Wszelkiego rodzaju przydupasy są zdziwione, że ktoś ocenia pracę, pokazuje korupcje, układy,i opisuje publicznie cały ten lidzbarski syf. POwiązani zawsze będą przeciw portalom ujawniającym patologie. Piewcy zachowania układu to: kolesie, rodzinka, giermkowie z partii, służący, teflonowe czopki. Wszyscy coś dostają w zamian.Frustracje i zagrożenie wywołało ukazanie sie wersji papierowej i wreszcie pokazaniu społeczeństwu kto ich robi w konia.

ggg

API -Leszek 0:3 🙂
Leszek to Ty chyba czytasz "WASZ LIDZBARK " 😉 bo ja "NASZLIDZBARK " i nie zauważyłem samej "pogardy ,nienawiści , złośliwości !
NL panaceum na raka panującego w mieście!

Rak

To się Pan Redaktor na spacerował,pusto koło zamku,bo nikt nie wiedział,że sesja zdjęciowa będzie.

pavlo

Witam
Kiedy i gdzie znajdę najnowsze wydanie NL ?

czytelnik

Piękne zdjęcie fosy API, zrób takich więcej, wydrukuj i zacznij sprzedawać pod hotelem turystom. Zarobisz tyle, że staczy ci na kilka gazet. To całkiem poważna propozycja.

Zuza

Kiedy przyjechałam po raz pierwszy do Lidzbarka, to właśnie Dolina Symsarny zauroczyła mnie najbardziej, gdyż nie zdawałam sobie sprawy, że są tutaj takie górskie klimaty, wijące się serpentyny zapierały dech w piersiach. Z opowieści mieszkańców dowiedziałam się, że kiedyś był tu amfiteatr (!), kąpielisko – dzisiaj aż trudno w to uwierzyć. Uwielbiam to miejsce i ze smutkiem obserwuję, jak z roku na rok popada w ruinę, zarośnięte ścieżki, pełno śmieci (tylko gdzieniegdzie wiszą na drzewach worki na śmieci) i walące się mostki. Kiedy przyjeżdżają do mnie goście i chcą się przespacerować, to zabieram ich właśnie tutaj i zawsze jest zachwyt, a jednocześnie wielkie ubolewanie. Wielka szkoda…

adam

Wg mnie to jest perełka, te nasze serpentyny. Należy tylko o nie dbać. Niestety nasi włodarze nie widzą lub nie chcą tego bałaganu jaki widzi się wchodząc na serpentyny od strony zawodówki. Pełno śmieci i zarośnięte ścieżki. Most metalowy jest już w coraz gorszej kondycji, a nowszy postawiony dalej ten drewniany też już pod upada bo zniszczone są poręcze i schodki. Pewnie ktoś skorzystał z tego drewna na ognisko. Czy nie można w takich miejscach zamontować kamerek jak to robią leśnicy i złapać dewastatora. Pomysł ten kieruje do naszej dzielnej straży miejskiej niech zacznie coś robić pożytecznego dla miasta i mieszkańców. Spacerując po odnowionej ulicy Hożej od strony murów zauważyłem kolejny nonsens w projektowaniu i przebudowie. To znaczy zamiast zrobienia więcej miejsc parkingowych to poszerzono chodnik i zabrano możliwość zrobienia takowych. Bardzo podoba mi się inicjatywa mieszkańców-kierowców, którzy parkują swoje auta na parkingu na przeciwko foto danuta i na ulicy… Czytaj więcej »

ggg

z rzeki SYMSARNY to zaraz zostanie jedynie taki duży strumień, przez 8 lat rządzenia niewiele robiono z Doliną Rzeki Symsarny !

czytelnik nl

No ale tak po prawdzie wody to chyba władza nie ujęła …

sarna

Przekierowali ja w stronę zimnych term

rerer

Z tego co kojarzę to miasto nie zajmuje się Doliną Symsarny, robi to jedna osoba, społecznie, w dodatku nie mieszka na stałe w LW. Spotkałem go kilka razy jak sprzątał butelki, rozwieszał worki i remontował mostek drewniany, który chyba też jest jego dziełem

Gracjas amigos

Tego rodzaju imprezy masowe są ok, tylko władza zaczyna przebierać nóżkami, i mówić ludzkim głosem. Impreza masowa = masowe POkazanie się społeczeństwu lokalnemu. Popatrzcie jaki jestem cool.
Kiełbasa jest stara, zielona i niesmaczna. Mimo pakowania byle czego w nią będą amatorzy. .POchwalą rzeźników, ale ta tylko udaje kiełbasę,, a w rzeczywistości jest tylko pasztetową dla ludu i to z osła.
Niewygodny temat, niedorzucony do kiełbasy wyborczej. " Termalny koń dobrze żarł i zdechł tuż przed wyborami. Pozdrawiamy 4 muszkieteros .

mieszkaniec2

a gdzie to plakaty Pana Wajsa coś ich nie widać ;o

Gracjas amigos

zbawca, opiekun wdów i sierot nie musi się reklamować. Wiszenie na słupach to takie prowincjonalne, ale na latarni do góry nogami.to dopiero coś.

birr

Jest jeszcze Wysoka Brama, pewnie tam znowu zawisnie

Gracjas amigos

Zobaczymy kto wygra konkurs na największy plakat wyborczy.

Mikołejek

sprawy mają się dość prosto, jak kij, a ten ma jak wiadomo dwa końce: jak wybory wygrają pisiory, to kasa na termy się nie znajdzie i będą mieli problem, a jak wygrają platformersi, to nagle stanie się cud i budowa term ruszy z kopyta 😉

szer

Jak nie zmienią marszałka to tak może być

jan

myślę, że inwestycja p.n. Termy Warmińskie grubo przekroczy 100 mln, o ile zostanie ukończona w co nie wierzę.Ale jak na taką inwestycję ogrodzonko b.ubogie i nieestetyczne.Oby następcy naszych władz nie musieli tych pieniążków zwracać, ponieważ i taki scenariusz jest możliwy.

Gracjas amigos

Ukryją gdzieś te koszta, aby nikt sie nie dowiedział. Odstrzelą mgr.Jana ? Poprzednik nie wszedł w pomysł marszałka i zapłacił głową. No może inną częścią ciała.

jochy

Za nic poprzednik nie zapłacił. Czekała na niego ( specjalnie nie robiono konkursu, tylko go zastepował emerytowany porzednik) posada dyrektorska. Miał miękkie a nawet lususowe zejście. A kto zatwierdzał działki nie swoje pod budowę hotelu?

Gracjas amigos

Faktycznie miękkie lądowanie za wiele przewałków. Myślałem, że te niezdecydowanie ws term przypłacił stołkiem, ale zalłożenie kto nabija sobie kabzę było inne. Masz rację cieplutki stołek w r.m też czekał za zasługi ws hotelu. Teraz wszystko wyłazi.