Podatkowa wiosna przywita lidzbarczan podwyżkami. Na ostatniej sesji radni miejscy podnieśli m.in. opłatę za odbiór odpadów. Wcześniej stawka wynosiła 25zł od osoby w gospodarstwie domowym, teraz już 30zł (20% podwyżki). Większa skala dotyczy właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne tj. np. sklepy, firmy, punkty usługowe. Tutaj mamy średnio ponad 27% wzrostu, konkretne kwoty ilustruje poniższa tabela:
Zwiększone koszty życia dotkną lidzbarczan już za chwilę, jednak podwyżki nie dla wszystkich oznaczają to samo. Na tej samej sesji radni miejscy podnieśli także wynagrodzenie Burmistrza Miasta. Teraz zarabia on 21 070zł brutto (wcześniej 19 470zł). Wynagrodzenie brutto jest tylko jednym z elementów składowych. Lidzbarczanie ze swej kieszeni muszą także opłacać składki ZUS Burmistrza i wiele innych jak np. „13-tka” czy nagroda jubileuszowa. Każda złotówka wypłaty Burmistrza, pochodzi z podatków jakie płacą mieszkańcy miasta. Przegląd wynagrodzenia i skala jego wzrostu przedstawia poniższe zestawienie. Uwzględnia ono składnik brutto wynagrodzenia (dokładnie), jak i koszty ZUS i inne (przybliżone).
Maksymalne wynagrodzenie jakie może otrzymać Burmistrz, Wójt itp. określają odpowiednie przepisy nadrzędne. Rada Miasta nie może dowolnie ustalić wysokości wypłaty, musi poruszać się w widełkach. W przypadku lidzbarskiego Burmistrza, otrzymuje on maksymalne wynagrodzenie. Dodatkowo ustawodawca uzależnił kwoty od wielkości gminy. Pierwszą wartością graniczną jest 15tys mieszkańców. Do 2022r. oficjalnie nasze miasto miało powyżej 15tys mieszkańców. Stąd, widełki wynagrodzenia były wyższe. Po 2023r. nastąpił przeskok do grupy najniższej, a z nim niższe widełki płacowe. Radni mocno się napracowali, aby poprzez podwyżkę „czego się dało” zbliżyć pensję Burmistrza (już miasteczka <15tys) do poprzedniej. Nie zauważono, aby na ówczesnej sesji ktokolwiek podniósł wstydliwą kwestię, spadku liczby mieszkańców poniżej 15tys. To nie wypada w mieście, które tak dynamicznie „rozwija się”.
Ostatnia podwyżka, mogła mieć miejsce, bowiem niedawno ustawodawca podniósł widełki płacowe. Głosowanie podczas sesji nie było jednomyślne. Jeden głos przeciw, wywołał emocjonalny komentarz Burmistrza, – za te wszystkie lata pracy i zasługi to jak naplucie mi w twarz – podsumował Wiśniowski. Radna Michalak, od siebie dodała: „Ta podwyżka mu się należy po prostu” – zapewne parafrazując ówczesną Premier Beatę Szydło. Poniżej zestawienie „Szydło-Michalak”.


Czy ktoś wie jakie zespoły zagrają na dniach Lidzbarka Warmińskiego ?
Winyl Band,Oskar Cyms i jakieś DJ
No i oczywiście gwóźdź programu łowienie rybek nad fosą i inne konkurencję sportowe. To obowiązkowo
Tak bez tego dni miasta nie będzie, coś tam będzie aby jak najtaniej
2121517-94613083.pdf pan były starosta jezdzacy na gazie po Olsztynie, ponownie Dyrektorem w Zarzadzie Dróg Powiatowych, sprawa przeciągana w sądach ( już prawie pół roku ) a pieniązki płyna z publicznej kieszeni … ! Ci z PO to mają tupet, dobrze , że opinia publiczna dowiedziała sie na przykłądzie radnego lekarza z PO jak to wszystko działa !
Niech się w telewizji dowiedzą co u nas się dzieje,oj będzie wesoło. Kit do potęgi kabaret wyższe sfery wstydźcie się!
A jakaż to telewizja się dowie i zrobi raban? Powiadomiłaś jakieś media?
Spokojnie już niedługo
A konkretnie? Wiesz coś czy to jak zwykle twoje pustosłowie?
Może TVP Olsztyn albo Telewizja Kopernik tylko ładnie się ubierz
Telewizja takie afery powiatowe ma głęboko w d…
Ja to słyszałem, że w jakiejś wspólnocie wprowadził się jakiś głupek, który uważa, że postawienie doniczki jest jakimś wyznacznikiem własności. Z tego co wiem to ten cymbał nie jest nawet w zarządzie. Wygórowane ego i brak asertywności innych mieszkańców hoduje takich debili.
Widocznie miał prawo wrócić na swoje stanowisko. Przecież Chyl po swojej kadencji jako starosta również wrócił dyrektorować do Zespołu Szkół Zawodowych.
A jeśli chodzi o tego radnego to zastanawiam się dlaczego on nie siedzi w areszcie i cały zarząd szpitala łącznie z dyrekcją. Z każdą godziną ujawniane kolejne patologie a Żurek mówi że przesłuchają lekarza który ujawnił te patologie zamiast przesłuchać doktorka i zabezpieczyć dokumentację medyczną szpitala. Wydaje mi się że czeka aż peowcy skończą ,,wielkie sprzątanie”.
A co słychać w naszym ZOZie zarządzanym przez nominatkę peowców? Dzwonią do was lekarze z pytaniem o samopoczucie? A może badania macie zaraz po okazaniu skierowania? I do lekarza specjalisty idziecie praktycznie z marszu? Pewnie nie. A miało być tak pięknie, zero kolejek, zero limitów. Czarodziejska różdżka Leszczyny widocznie źle zrozumiała intencje i zadziałała w przeciwną stronę.
Dalej głosujcie na PO i PSL a będzie się lepiej żyło. Im oczywiście nie wam.
Jak mam się leczyć tutaj to dziękuję, wolę specjalistów z Dobrego Miasta
To po co utrzymujemy nasz ZOZ ?
No jak możemy nie utrzymywać? Przecież tam jest oddział dla „poważnie chorych” ich trzeba leczyć, bo mają problem. Nie można ich zostawić bez pomocy. Oni muszą być zaopiekowani.
Tak było i będzie nadal
Przykra prawda niestety
OSW2025-Eur A Europoseł Protas ok 47.500zł miesicznie, jego sekretarzka pan Pasternak ok 24.000 miesięcznie, to przy zarobkach miesięcznych słynnego lekarza z PO 133.000 zł to niewiele …;|) !
Pan sekretarka
Gdyby europoseł skończył medycynę to jako członek PO zarabiałby lepiej. Trzeba się było uczyć. Ujawniono zarobki lekarza bez specjalizacji. To ile zarabia lekarz rekordzista członek PO ze specjalizacją?
Ja im nie żałuję, ale szpitale powinny płacić tyle na ile je stać. Jak nie stać nas na takie zarobki to płacimy mniej lub szpitale zamykamy, Nie możemy pozwolić na dalsze zadłużanie państwa. Kto to będzie spłacał.
Jak zazdrościsz to startuj na europosła
Miłościwie nam panujący narcyz ma chyba nadmiar pieniędzy w kasie. Na budynku amfiteatru przy zamku powstaje kolejny mural. Kto za to zapłaci? Wiadomo.
Wolę kolorowy mural niż pasy 3d i inne pierdoły
Tak, tylko czy to mural, pasy 3d czy inne pierdoły (jak piszesz) to są pieniądze. Wydaje mi się, że w naszym mieście są inne ważniejsze sprawy, które wymagają natychmiastowej interwencji władz. No ale widocznie władza uważa inaczej .
Jeśli ma wyglądać tak jak Kopernik na budynku przy ulicy Zamkowej to może lepiej nie. Przecież on tam wygląda jak atrakcyjna brunetka a nie mężczyzna z krwi i kości.
No właśnie, samorządy zarządzane przez KOPSL wydają pieniądze na pierdoły. Rząd 13grudnia zadłuża państwo na potęgę; codziennie (!) na ponad miliard złotych. Jednocześnie na wszystko brakuje pieniędzy. Służba zdrowia leży, nauczyciele zapowiadają protesty na wrzesień, bezrobocie rośnie a szczególnie w naszym województwie (najwyższe w skali kraju). Brak jakikolwiek większych inwestycji krajowych, bo to czym się chwalą jak np ostatnio kolej na trasie Ostrołęka Łomża czy niedawno wyremontowany Dworzec Zachodni to były inwestycje rozpoczęte przez poprzedni rząd. CPK okrojony na maksa, zamiast ośrodka komunikującego cały kraj mamy jakiś kadłubek z szybką koleją do trzech największych miast. Projekt poprzedników mógł sprawić że np TIRy zastąpiono by przynajmniej częściowo, transportem kolejowym.
Nie będę rozpisywać się o innych durnych i kosztownych decyzjach tego rządu i samorządu.
Szkoda Polski. Czeka nas los Grecji.
Dodam jednak jeszcze coś. Nie czuję się bezpiecznie w kraju gdzie MONem kieruje gość zwany tygryskiem vel Maveric. No może i on ma spakowany plecak ucieczkowy (sam się chwalił), ale ja nawet nie wiem gdzie i czy w LW jest jakiś schron. Ktoś z Was ma taką wiedzę? A może organizowane są jakieś szkolenia dla mieszkańca na wypadek W? Tusk z miesiąc temu straszył, że to kwestia nie paru lat a raczej miesięcy. A w kwestii OC wielka cisza.
Ja powiem tak, na całe to kartonowe państwo i to co się w nim dzieje patrzeć się nie da. Pieniędzmi się szasta ot tak fiu bzdziu. Codziennie rząd traci kupę grosza. Więc czemu w takim LidzbarGu ma być inaczej? Przecież przykład idzie z góry. Nasz włodarz też.nie żałuje grosza na pierdoły. Przy lidzbarskim Belwederze (czy. U M) się robi nowy podjazd. Tamten już się zużył. No tak jakby w mieście nie było ważniejszych i bardziej pilnych spraw do ogarnięcia. Ręce i m….i opadaja.
Ano ręce opadają. Ale ktoś na decydentów głosuje niestety.
To prawda. Mam satysfakcję, że moje głosy powędrowały do kogoś innego. I przy następnych wyborach będzie identycznie.
Jak już tak robią to niech się zajmą schodami niedaleko Abk blisko fontanny, bo można wybić zęby a nie wspomne o osobach niepełnosprawnych, którym schodzenie graniczy cudem
Waszmosc akurat tamtędy ani biega ani chodzi więc tego nie widzi. On biega tam gdzie mu wygodnie, zamieszcza na FB to co w miarę ładne i ma wygląd ( a najczęściej zamieszcza swoje samojebki) a o takich byle jakich schodach może nawet nie wie. Teraz przez dwa dni będzie udzielał się na deptaku, bo podobno tam będą wszelakie atrakcje w postaci kurników z paszą.
A co na to konserwator zabytków? Wątpię żeby się zgodził szpecić elewację.
Przecież nasz burMiszcz ma wejścia. Wszystko moze załatwić. Konserwatora zabytków też przekona.
A co ma konserwator zabytków do postawionego kilka lat temu budynku? Nie popieram decyzji burmistrza, lepiej pieniądze spożytkować na coś potrzebniejszego, np. Naprawa nawierzchni ul. Pięknej, tak bardzo się chwalił swego czasu, że ulica wyremontowana, ale tylko boczne „odnogi” bo główna część jest nie wyremontowana, a mieszkańcom wpiera, że cała ulica została zrobiona
Tak, on mieszkańcom wpiera wiele rzeczy, których nigdy nie zrobił. Ważne,że otrzymał absolutorium od swoich podwładnych i podwyżkę. Poczekajmy kiedy dostanie kolejna podwyżkę.
Ma i to dużo. Jakiekolwiek prace na i w budynkach w strefie „A” ochrony konserwatorskiej podlegają uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Nawet jak byś chciał położyć na dachu fotowoltaikę czy na elewacji reklamę to trzeba uzyskać zgodę konserwatora i nie ważne kiedy powstał budynek. Na amfiteatrze kiedyś chcieli postawić stałą scenę zadaszoną konserwator się sprzeciwił bo by zasłaniała zamek.
Zgadza się niektóre budynki nawet nie przypominają zabytków a nimi są albo są w strefie A , konserwator nie zgadza się nawet na docieplenie.
Wystarczy napisać zawiadomienie, zapytanie co do pozwolenia na powstanie tego muralu do nadzoru budowlanego, ale trzeba się podpisać. Można napisać zawiadomienie do Wydziału Budownictwa w Starostwie i tu nie trzeba się podpisać, a oni muszę przekazać to do Nadzoru i to nie jest już anonim a sprawa urzędowa.
Są wyjątki w LidzbarGu. Nie wiem czy konserwator wyraził zgodę na montaż okna dachowego i zamieszczanie reklam na ścianach starej kamienicy, która podlega strefie „A”, kiedy nie wyraził zgody na docieplenie owej kamienicy.
Wiele jest takich budynków a potem Abk zdziwiony że okno wstawione
Akurat w tym przypadku ABK doskonale o tym wiedział. Tu postawię kropkę.
A kto jest radnym na tej ulicy,niech działa
Pewnie któryś ze śpiochów
Poczucie estetyki na poziomie gipsowych lwów i kolorowych szkiełek.
Może ktoś w końcu zajmie się robotą i oczyści studzienki burzowe i wpusty deszczowe.
Woda stoi na ulicach lub ledwo spływa. Miej lansu więcej pracy z głową.
Jeszcze dodam koszenie,Lidzbark zarośnięty jak Mikołaj w grudniu. Studzienki podlegają pod Pwik ale tam widocznie czasu nie mają tak zapracowani robieniem fuch w czasie pracy.
Jednak chyba do miasta . Pan Burmistrz tym zarządza.
Niech pan burmistrz zajmie się w końcu czymś konkretnym a nie rozjazdami i opowiadaniem bajek tudzież lansem na FB. To staje się już nudne.
Studzienki burzowe podlegają pod zarządcę drogi
I zakupów w Gamie na Wyszyńskiego
Nie było sprzątane po zimie to i studzienki zapchane….
News, już są najnowsze oświadczenia majątkowe ! Tu przykłąd jak sekretarka/arz u posła zarabia 4261_Pasternak_Piotr.pdf
Jedyne 22000zł miesięcznie plus 2000zł diety radnego , to jest więcej aniżeli zarabia burmistrz. Tak tak by tyle zarabiać to trzeba się znać…., tfuu raczej należeć do POrtii !
No musi zarabiać za co spłaci kredyty zresztą tak jak reszta
To już wiem o kim pisała wcześniej @Barbara. Do działu księgowości zatrudniono w ABK radną Romasz. Szok i niedowierzanie co tu się wyprawia.
Ona tak się zna na księgowości jak na byciu radną. Tyle, że radna taka jak ona podnosi tylko rączkę a w księgowości trzeba myśleć. Ale pani prezes koleżankę musiała zatrudnic. No i czy to nie jest prywatny folwark? Przekręty widać gołym okiem. Że też na to nie ma rady.
A z jaculi listy do rady miasta też startowała dziewczyna i zatrudnił ją w UM, a jej męża w OSiR-ze.
Jacula jako radną wciągnął na listę swoją siostrunie. Też nie wiadomo skąd się wzięła w ostatniej chwili.
Im więcej osób przyklaskuje tym lepiej,wiadomo o co chodzi
Ta blondynka w okularach co nie potrafi w urzędzie nic załatwić i chodzi z mamą za rękę?
Warto dodać że dla Pana w osir utworzono specjalnie nowe stanowisko zastępca dyrektora więc to musi być fachowiec
Taki sam jak inni fachowcy burmistrza
Fachowiec od siedmiu boleści. Ale koledze etat trzeba znaleźć choćby nawet utworzyc.
Pewnie kolejna osoba do obsługi ksero w naszym mieście,tak się mówi o osobach zatrudnionych po znajomości.
Radna bezradna,ciekawe dlaczego wiele osób na mieście się z niej śmieje?
To niech pani prezes teraz jej w pracy pilnuje,za niekompetentnych będzie odpowiadać
Na pewno był konkurs widocznie była njlepsz!
Konkurs, jaki ? Tu wszystko odbywa się pod też „stołem”. Rzadko kiedy szefuńcio ogłasza jakikolwiek konkurs na stanowisko na FB. On lansuje sam siebie.
To był sarkazm z mojej strony ,u nas w mieście albo konkurs ustawiony lub po cichu bez konkursu
Prędzej to drugie
Niby poszła na studia z księgowości ale wiadomo jeden się nadaje a drugi nie.
Ona i studia to dwie sprzeczności. No ale może te kilka miesięcy te studia pociągnie póki przełożeni o nich zapomną. Potem da sobie spokój.
Studia płatne skończy albo kupi jak co niektórzy w mieście
Jest taka opcja. W końcu jest radną to dodatkowa kasa też jest oprócz wypłaty na etacie. Co by nie pisał to prywatny folwark w naszym „uzdrowisku” działa bez zarzutów.
Dokładnie,wstyd
Działa coraz lepiej. W drugiej kadencji to już po chamsku
No musi się spieszyć z umieszczeniem pociotków na stołkach jeśli to maja być jego ostatnie podrygi.
Z informacji zamieszczonej przez urząd miasta na FB widać, że wielopokoleniową potańcówka na miejskim targowisku nie była zbyt udana. Frekwencja zbytnio nie dopisała. Ciekawe gdzie burmistrz zorganizuje kolejna? O ile w ogóle zorganizuje.
A czego było się spodziewać jak sporo osób wyruszyła na Dni Bartoszyc,
W szpitalu mają zamknąć SOR, wewnętrzny również. Zostanie paliatywny i oddział dla alkoholików. Miasto powiatowe bez szpitala? Zróbcie kolejny koncert, dyskotekę, bawcie sie kompania….
Jeszcze chwila a w sławetnym „uzdrowisku” nie będzie gdzie zasięgnąć porady lekarskiej. Już teraz większość mieszkańców leczy się poza LidzbarGiem np w Dobrym Mieście. Ja osobiście też korzystam z usług dobromiejskiej służby zdrowia. Nie mogę zrozumieć jednego. Miasto powiatowe, które hucznie zwie się „uzdrowiskiem” bez szpitala, bez SOR-u. A przed wyborami tak głośno każdy z kandydatów krzyczał i obiecywał – szpital to priorytet. Słowa rzucone na wiatr.
Tak szczególnie niektórzy radni pchający się do rady powiatu
A tak Kania miał ratować z radnymi szpital:)
Tragedia. Nikt nic nie robi jakby im nie zależało. Starosta wzorem burmiszcza tylko się zaczyna lansować.
No tak, to prawda. Jednym słowem mamy teraz dwóch narcyzów. Obydwaj mają parcie na szkło. A może by ich kandydaturę zgłosić do Top Model?
Tak jest wszystko już rozwalone i nie wiedzą jak to naprawić. Brak ludzi z pomysłem. Wszędzie powciskali swoje rodziny, żeby mieli stanowisko. a nie pracowali. Obecny stan można nazwać wegetacją samorządową. Oni będą mieli kasę , a my będziemy wegetować. Brak inwestycji zadłużone miasto. Ciekawe kiedy to tąpnie. Mam nadzieję, że nie długo.
Zostają takie oddziały na które płynie większa kasa a reszta to „daremny trud”.
Rozumiem oddział paliatywny, za który pacjenci płacą jakaś część swojej emerytury. Ale ci na górze? Oni siedzą tam za nasze pieniądze. No ale przepraszam, tam przebywają naprawdę ciężko chorzy. Ten oddział musi pozostać, tak mnie uświadomiła pewna pielęgniarka z naszego byłego już szpitala. Staroście należy pogratulować i tak jak burmistrzowi dać podwyżkę i udzielić absolutorium.
Starosta kolejny celebryta
To dało się już zauważyć
A obok Starostwo Rosnie w siłę Etatòw przybywa Obroty grabarzy w gòrę I ZUS wdzięczny za oszczędnosci
Było 4000 zł. Za pogrzeb, trzeba było dokładać. Teraz jest 7000 zł. I też za mało, trzeba dokładać. Dora jako jedyna w mieście dyktuje ceny.
No wlasciciele oplywają w luksusy warto zobaczyc na ich auta, nieruchomości .Oplaca wynajać sie firmę z innego miasta wychodzi taniej.
Dlatego ludzie zaczynają narzekać że robią wszystko na odwal
A kto mówi że robią na odwal. Umiesz czytać. Dyktują ceny.
Uwaga!!! Nasze miejskie targowisko niebawem zamieni się w dyskotekę. Włodarz zaprasza na wielopokoleniową potańcówkę. Mam pytanie:czy w naszym „uzdrowisku” nie ma już przyjemniejszych i ładniejszych miejsc na tego typu imprezy? No ale tak, co niektóre lub niektórzy będą mogli potańczyć na stołach. A amfiteatry świeca pustkami. Gdzie sens?
A czy on coś zrobił z sensem?
Jest na topie. Sanatorium miłości na świeżym powietrzu.
W poniedziałek słuchałem jakie bzdury opowiadał w Radio Olsztyn. Był wybitny. Co prawda każdy z przedstawicieli partii politycznych p….. opowiadał bzdury , ale nasz włodarz bił wszystkich na głowę.
Ja już nawet nie słucham jego wypocin. Ciągle to samo i o tym samym. Tylko jednego dnia zaczyna od początku tego co mówił tydzień temu, a przy następnej wizycie w Radio Olsztyn mówi to samo ale od końca. I tak dookoła pierdoła.
Na tężni mogą zrobić tam też dużo miejsca
Nie proponuje nawet. Przecież tam jest szpital uzdrowiskowy. Nie wolno zakłócać spokoju. Moim zdaniem są od tego amfiteatry a nie jakieś dziwne miejsca. Ciekawe gdzie odbędzie się kolejna potańcówka. Jeśli w ogóle się odbędzie. Może w jej miejsce burMiszcz wymyśli coś bardziej atrakcyjnego.
Może warto zrobić parking w amfiteatrze przy zamku? I tak stoi odłogiem…
A po co komu na takim zadupiu 1000 etatów urzędniczych i jak wszyscy podobni do siebie Może odbuduja pomnik Swierczeskiemu Przecież wszystko jemu zawdzięczajà Ta tak zwana ludnosc napływowa piastuje bardzo wygodne stołki Też należę do przesiedleńcòw z Polski ego Wilna Moi przodkowie Nie mieli żadnych przywilejòw w PRL I marnà emeryturkę
W mieście Lidzbark Warmiński mieszka 14 266 osób. Dane te pochodzą z najnowszych oficjalnych raportów Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Niedługo będzie więcej urzędników niż mieszkańców he he
Już mnie nic nie zdziwi w tym mieście że nawet bez studiów zatrudniają osoby do księgowości,tutaj Abk się kłania. Śmiechu warte
Mnie też już nic nie dziwi, ani w mieście ani w kraju.
,,25 maja 2026 r. wiceministrem sportu i turystyki została Żaneta Cwalina-Śliwowska. Ona rozbrajająco przyznała, że nie wie, czym się będzie zajmować, bo właściwie na niczym się nie zna, nie wie nawet, ile jest w Polsce województw, ale to przecież nieważne, bo się douczy. Prostej informacji o liczbie województw nie douczyła się przez wiele miesięcy, ale się stara.”
W jakim kraju my żyjemy? Im ktoś głupszy tym wyższe stanowisko.
Brak wiedzy najwidoczniej dupą nadrabia.
Wiesz to z autopsji?
Ola monola blus coca cola strzeliłem gola w rytm rock and rolla he he
Przecież Lidzbark Warmiński to prywatny folwark. Rodzinie i znajomym zarobić dać trzeba. A siostra burmistrza skąd się wzięła w radzie miasta? Słyszał ktoś wcześniej o niej?
Ją wybrali ludzie widocznie w swoim okręgu jest znana
Smie wątpić. No ale ok
Jest znana z wiecznego płaczu
Ale radna za poparcie na sesjach nagroda
Dzień dobry. Strona trochę nie działała, bowiem nie uregulowałem opłat.
Utrzymanie serwisu (domena, host, ssl, itp) to ok. 1200zł rocznie. Czasem kasa na wydatki społeczne jest (jak ta strona), a czasem ważniejsze są pieniądze na swoje zdrowie. Drobnego wsparcia na utrzymanie strony nie odmówię;)
NEWS: Lidzbark Warmiński „spokojnym” miasteczkiem CittaSlowwwww ? Taki spokojny, a bodajże ostatnie 6 miesięcy to aż cztery razy „zabawy ” ostrym narzedziem, nożem.I tak pani nożowniczka przy zamku i ledwo odratowany meżczyzna …:( nastepnie w jednej z lidzbarskich szkoł podstawowych dziewczynka, próbuje się pociąć w damskiej toalecie, zaś w kolejnej szkole podstawowej uczeń przynosi nóż by za….nauczyciela, a ostatnio chyba wczorajszej nocy uczeń z tej samej szkoły w awanturze domowej wsadza kosę swemu ojcu w klatkę piersiową. To wszystko nie bierze się z nikąd…! Zapobiegać !
Brazowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa ho ho człowiek orkiestra
Nie mów tylko, że przyznano ów medal naszemu narcyzów. Nic jeszcze nie wrzucił na FB.
Za sprawne kierowanie akcjà gasniczà na ul Lipowej Kilka lat temu Zapaliły sie sadze w KomiNie nieczyszczonym od Wielu lat Mieszkancy od wielu lat płacà staly abonament za coroczne czyszczenie przewodòw kominowych Płacà za fikcję Te środki słuza utrzymaniu innych fikcyjnych nikomu niepotrzebnych miejsc tzw pracy
Virtuti Cebulari powinien dostać za to, że stał kiedyś na bramce na dyskotece.
Czy w naszym mieście panuje totalne bezprawie?
Tak. Dziś na ulicy Kościuszki jakaś firma na działce Starostwa Powiatowego (to pewno pracownicy podległej firmy ) prowadziła wycinkę drzew i nie były to drzewa owocowe.
K…….. pytam się grzeczne, czy można taką wycinkę prowadzić w okresie lęgowym ptaków.
Proszę zobaczyć co zrobiono wszystko widać z nasypu na wiadukt i z działek sąsiednich.
Nasze miasto to prywatny folwark i kto wcześniej wstanie ten rządzi. Wszystko wolno wiadomo komu. A my mieszkańcy mamy ograniczone prawa.
a gdzie ochrona środowiska
Jeżeli drzewa nie były zasiedlone to można było je wyciąć w okresie lęgowym.
A czy drzewa na cmentarzu też można od tak sobie ściąć aby pochować osobę
Byłe ogròdki ul Warszawskiej to działki budowlane A ogròdki przy byłym POM wkròtce do likwidacji Przyjadà uchodźcy z kresòw Trzeba IM zapewnic wikt I opierunek w nowych apartamentach
Tych gości z Kresów wschodnich chyba wszyscy mamy po kokardę. Powiem tak-im się wszystko należy na pstryknięcie. Nam, niestety nieeee. Przykre to bardzo.
Narcyz pochwalił się już udziałem w biegu nocnym oraz w półmaratonie ślimaka, dokładnie opisał swoje miejsca, które zajął w poszczególnych biegach i kategoriach no i oczywiście potwierdził to zdjęciami. Wypada tylko pogratulować udziału naszemu narcyzowi, no bo kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie. Ech…
To jak w nocy biega to w dzień śpi? Czy jest w urzędzie?
Należy to sprawdzić
Chociaż znając naszego narcyza to on jest niezniszczalny. Czasami chwali się tym, co zrobił i gdzie był danego dnia co oznacza, że jego doba jest z gumy.
Kiedyś chyba stał na bramce w Milogorzu lub Rogozu na dysce he he powinien się fotkami pochwalić jak to prawda
Oj nie, to byłaby hańba dla niego w obecnych czasach.
Takie fotki to miszczostfo świata by było he he Heniorek to na bank w kinie he he
Na Polnej była dyskoteka tam stał na bramce,ale krótko bo się nie sprawdzil
Czyli dobrze ludzie mówią, że na bramce stał 🙂 a czemu się nie sprawdził? nie ogarniał porządku na sali? czy przysypiał? 😀
Czy pochwali sie o ile zmniejszył zadłużenie Uzdrowiska Ile będà kosztować naprawy elektrykòw ,ktòre bardzo lubià się palić
No i już jest nowa fotka i Mieczysławem B. i wzmianka, że razem obiegli miasto i park nad Symsarna. Teraz nominacje dostanie na pewno.
Kto to jest?
Mógł wstawić jak biega zbiera plastikowe butelki, a potem do Żabki leci oddać za kaucję i kaucje przeznacza na flagę LidzbarGa do machania mieszkańcom.
Taka akcja będzie przed wyborami.
„trzech generałów,pułkownik i ja… W tak doborowym towarzystwie to jeszcze nie świętowałem” – tak rozpoczął swój post na FB nasz narcyz. Jakie to trzeba mieć samouwielbienie i mniemanie o sobie pisząc to i oczywiście potwierdzając zdjęciami. Czy to się skończy? Otwierasz FB a tu pierwszy post „burmiszcza LidzbarGa Warmińskiego”.
A dla burMiszcza nie wręczyli nominacji Marszałkowskiej? Przecież zasłużył za samo zorganizowanie majówki 😀
Kaabsorbowani byli innymi nominacjami i o narcyzie zapomnieli. A może za tegoroczną majówkę zostanie nagrodzony w inny sposób? Tymczasem jest zajęty maratonem z Gorowa Iławeckiego do LidzbarGa Warmińskiego. Tam się dziś udziela i rozdaje uściski dłoni.
Takie podziękowania z wojska to w tym przypadku trochę śmieszne… faktycznie starosta , nie chciał się chwalić i zablokował użytkowników w mediach spolecznosciowych. Małostkowość…p.s to jest mistrz od skladania życzeń urodzinowych na FB oraz choragiewka partyjna od PiS poprzez PSL po PO…
O 19 45 pękł jakiś nadmuchany balonik z głuchym hukiem -było słychac w Całym centrum
A co tam sjem stanęło co tam?
To nasz nadęty burmiszcz. Jego ego tak z głośnym hukiem się rozpadło
Mam nadzieję, że podobała się Wam majówka i mój taniec oraz to, że zorganizowałem Wam spacery i zapraszałem do kościółka. Wasz kochany burMiszcz. Nie musicie dziękować, pomacham Wam rączkom na mieście hje hje
Te atrakcje majówkowe były zrobione chyba tylko pod seniorów, tu nic ciekawego się nie działo to samo będzie w maju.
No nie bardzo pod seniorów. Seniorzy też z chęcią posluchaliby jakiegoś występu, muzyki a nie maszerować po mieście, oglądać uzdrowisko tudzież inne rzeczy w LidzbarGu, które znają już na wylot, bądź gnać na plażę miejska żeby obejrzeć „lidzbarskie foki” tańczące w strojach kąpielowych do piosenek patriotycznych. Takich melodii z chęcią by posłuchali będąc w jednym z lidzbarskich amfiteatrów. Biegi, strzelectwo lub łowienie rybek to już przeżytek. No może panowie skorzystali z takich atrakcji. Czas by zmienić taśmę panie burMiszczu.
Kulfon nic innego Ci nie wymyśli, ponieważ Kulfoniasty nie potrafi, a doradcy i przydupaski zbytnio polotu nie mają i ograniczony budżet zapewne przeznaczony na podwyżki.
Bo to jest miasto Seniorów, tylko Oni zostali. Kto mądrzejszy wyjechał. Zostały także osoby zatrudnione w urzędach niezbędnych dla miasta.
No a seniorom w tym mieście już nic się nie należy? Oni też potrzebują rozrywki.oze nie takiej jak młodzi, ale też chcieliby czegoś posłuchać, coś obejrzeć. Ale nasz burMiszcz faktycznie nie ma pomysłu na seniorów.
Burmiszcz nie ma pomysłu ani na seniorów ani młodych tylko ma pomysł na siebie chwaląc się i lansując.
To mu wychodzi najlepiej. Jeszcze bajki opowiadane tu i ówdzie.
Przecież mają swoje spotkania,wycieczki itp w tym mieście wszystko jest robione pod seniorów
Uważasz,że na jakichś spotkaniach czy wycieczkach od wielkiego dzwonu rozrywki dla seniorów się kończą? Ja uważam inaczej. No ale skoro tak, to niech tak zostanie. Kiedyś też będziesz należeć do tego grona i zobaczysz jak to miło być nie tolerowana przez młodszych. A wszędzie się mówi o szacunku dla starszych.
Już należę do tej grupy i widzę że seniorzy źle w tym mieście nie mają jest sporo atrakcji
No to gratuluję jeśli masz super rozrywki w naszym grodzie nad Łyną jako seniorka. Ja jednak nadal uważam, że senior w LidzbarGu rozrywek nie zaznaje i tego ciągle mu brakuje.
Gmina wiejska też do majówki nie przygotowana. Ścieżki rowerowe, a także główne drogi dojazdowe z wioski do wioski zasypane piachem jak na plaży w Juracie. Nie da się jechać. Porażka. Nie na żadnego relaksu i przyjemności. A drogi to przecież konik gminny
To już trzeba zgłosić do wójta chyba jeszcze potrafi coś zrobić w tym temacie, oprócz zatrudniania rodzinki i znajomych w gminie
Majówka trwa w najlepsze! Spacery, wypady do kościoła, a to wszystko Dzięki naszemu burmiszczowi kochanemu
A burMiszcz w pierwszej parze poloneza tańczy po brama na deptaku. Trochę nozki mu się pomyliły ale w końcu załapał o co chodzi. Więc tańcuje.
A w dobrym mieście Sławomir spierwal
No wolę posłuchać Sławomira niż łazić po mieście lub oglądać spektakl pt. „Lidzbarskie Morsy” tańczące w strojach kąpielowych do pieśni patriotycznych na miejskiej plaży w Wielichowie, bo i taki filmik pokazano na FB.
Burmiszcz wydał wszystko na podwyżki dla siebie więc w tym roku polonez w wykonaniu burmiszcza, a jego ulubienica blondi z urzędu też tańczy??
Jakoś jej nie widać bylo
Podobno robi szybko karierę i pnie się w hierarchii urzędniczej nie znając się zbytnio na robocie ale dla nochala to nie przeszkadza
Taniec z Gwiazdami się kłania
No jest kilka fotek i kilka skleconych niezdarnie zdań od naszego Burmiszcza. Jednak nie omieszkał zamieścić swojego wizerunku. Jakże by inaczej.
Burmiszcz się nie chwali majówką co robi? Hehe zorganizował nam spacery zwiedzanie miasta a sam co robi? He he
Co to za majówka? Zaproszenie na plażę miejską aby upiec kiełbaskę oczywiście ze swoim koszykiem. Ja bym się wstydziła coś takiego zaproponować,chyba tylko radni się tam pojawią
Zaraz o 20-tej bal w ogrodach zamkowych, więc może tam pojawi się tańcząc w pierwszej parze poloneza.
Dziś migawka na FB zamieszczona przez starostę. Obok niego nasz burMiszcz śpiewający hymn. Chociaż tyle tym razem.
Jak tam lidzbarska majówka? Dobrze się bawicie? Bo program jest nie do przebicia. Impreza goni imprezę. Nie wiem czy mieszkańcy nadążają za nimi. Na ulicach pustki, bo większość udała się do Bartoszyc. Tam przynajmniej jest co oglądać. No ale burMiszcz na FB serdecznie zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w imprezach sportowych a nawet do kościoła zapraszał. Ech. To, że on lubi sport jest ok. Ale.nie wszyscy lubią bieganie po parku tudzież po ulicach miasta. Są dwa amfiteatry i my mieszkańcy chcielibyśmy też na coś popatrzec, posłuchać. Niestety, nie mamy takiej możliwości.No ale niebawem nasz narcyz zafunduje nam z pewnością jakaś potańcówkę na plaży miejskiej nad jeziorem. Tymczasem ponudzmy się w swoich czterech kątach.
Burmiszcz też wyjechał. W Lidzbarku nudy więc bawi się gdzieś indziej. Może tam też polansuje.
Z pewnością. I nawet wstawi zdjęcia na FB. A jakby inaczej.
Ja wybieramz programu majówkowego SPACER to super oferta
Bo tylko to pozostalo. Ale za to 9 mają będzie pchli targ w LidzbarGu tam będzie można spotkać burMiszcza i uścisnąć dłoń. Będzie na pewno.
Idzie ku lepszemu Zmienia sie prawo I Bystrzacha ma szanse na kolejnà kadencje Moze zacznie sie starac Latem dowiemy sie szczegòłòw
Straszne!!! Ale jeśli mieszkańcy się nie obudzą i nie zaczną myśleć rozsądnie i logicznie, prywatny folwark zostanie z nami na kolejną kadencję a razem z naszym narcyzem jego podwładni. Oby tak się nie stało.
Numery jak podczas wielu wyborów. Dogadani między sobą kandydaci będą robić teatrzyk wyborczy, że niby konkurują ze sobą. Po wyborach podzielą łupy tj. stanowiska i taborety.
PSL ledwo przędzie, to pewnie zostanie.
Wracając do naszego włodarza. „Jechał ” w swoich kadencjach na błędnych założeniach poprzednika w kwestii rozwoju miasta. „Ja cuś” sukcesów nie widzę. Powiem więcej burmistrz wybiórczo oszukał mieszkańców. Kwestia rozliczenia term, sprawa uzdrowiska, likwidacja straży miejskiej. Niestety nepotyzm i układy się nie skończyły. Co do majówki. Proponuję ustawienie figur 1:1 naszego burmistrza z wyciągniętą ręką do przywitania lub wprowadzić do sprzedaży odlew dłoni burmistrza, aby każdy mógł sobie w domu ściskać rekę naszego narcyza. Poprzednik wierzył, że jest geniuszem, a obecny zdaje się uwierzył w swoją boskość niczym Neron. Jak to skończyło się dla Rzymu wiemy. Zezwolenie dla mieszkańców na leżenie bykiem przed telewizorem w okresie 1-3 maja.
Polska to dziwny kraj. Sprawa śmieci. Było dobrze.. dopóki gminy nie zajęły się nimi ustawowo. Wiadomo , że odżyły wtedy spółki miejskie , a konkurencja w usługach umarła. Teraz jak wszystko co gminne jest nieumiejętnie zarządzane. Gminy nie potrafiły i nie potrafią zarządzać naszym majątkiem, choćby z racji braku odpowiedzialności za szkody czy inwestycje oraz osoby przypadkowe w radach miasta czy burmistrzów.. Ot i cała tajemnica.
Ja tutaj chciałam podziękować radnym -bezradnym za podwyżkę za śmieci 30 zł od osoby,naprawdę tylko tego trzeba w tym mieście. Pytanie który radny był za tym aby to podnieść a który nie.
Tego można dowiedzieć się oglądając transmisje z ostatniej sesji. Ale jakoś nie widać jej na stronie UM. Ostatnia transmisja jest bodajże z 26 marca br. a przecież wczoraj odbył się ten kabaret naszej Neo Nówki.
Burmistrz jest mistrzem lansu i fajansu. Marzy o kolei, ale mądre społeczeństwo wie, że to tylko bajki z tytułu kosztów budowy nasypów, mostów nad Łyną. Przedsięwzięcie opłacalne jak termy. Elektrownie atomowe również są tylko wyborczą kiełbasą. Niestety kolejne lata zmarnowane dla tego miasta i nie pomogły studia burmistrza na kolegium tumanum.. Władza ma to do siebie, że z czasem wydaje jej się , że jest nieomylna i wieczna. Czas pogonić tego jegomościa, bo sodowa zaczyna płukać mu głowę i pojawia się dotkliwa pustka intelektualna. Żadnych sukcesów przez tyle lat urzędowania.
Bardzo mądre słowa ale w niereformowalnym społeczeństwie wystarczy lans ,puste obietnice i uścisk dłoni
Też odnoszeę takie wrazeniewrażenie, że lokalnym ludkom to wystarczy. Burmistrzem może zostaczostać każdy, kto opowiada bajki, typek bez pojęcia o ekonomii i łeb pusty jak rybi pęcherz.
No i już musimy się złożyć na podwyżkę dla burMiszcza.Jak to powiedziała przewodnicząca rady miasta „jemu ta podwyżka się po prostu należała” więc nam należy się też podwyzka, ale za wywóz śmieci. I już jest od 1 mają roku pańskiego 2026 ta część mediów wynosi 30 zł/ osobę. Dziękujemy!!!!
Skoro twierdzi że podwyżka się należy niech pani”przewodnicząca”da ze swojej diety,nikt nie broni . Ale niech się ludźmi nie wyciera
Propozycja Planu na Majówkę (1-3 maja 2026):
FANTASTYCZNA OFERTA 🙂 Spacer 😀 i relaks w termach 😀 ciekawe czy na koszt burMiszcza haha dobrze, ze jest majówka i można pospacerować bo gdyby nie majówka nigdy bym nie wpadł na taki pomysł, że można iść na spacer. Dodałbym jeszcze kilka atrakcji:
14:03 – patrzenie przez lornetkę na kościół i złotego Ludzika
14:25 – zjedzenie loda albo ciastka
15:01 – przejście się przez przejście Wysokiej Bramy
15:20 – oglądanie Urzędu Miasta i podziwianie, gdzie przyjmuje Pan burMiszcz
16:01 – podziwianie ścieżek, którymi macha do mieszkańców Pan burMiszcz
17:00 – oglądanie w LDK Kroniki Filmowej na temat jak pan burMiszcz dorastał
22:00 – na koniec dnia (dodam tylko, że film o Panu burMiszczu trwa 4,5 godziny, dlatego kolejna atrakcja o 22:00, a jest to Podziwianie oświetlenia na Bulwarach
23:00 – i na koniec dnia – wąchanie zapachów z mleczarni, taka aromaterapia by się lepiej spało 😀
Jakoś inne ościenne miasta potrafią zorganizować coś, co zaciekawi mieszkańców, coś, z czego będą zadowoleni. Wystarczy spojrzeć na program aktówki w Bartoszycach. Tam naprawdę jest co oglądać. I na pewno większość mieszkańców LidzbarGa uda się właśnie tam. Już widzę te tłumy, które spacerują z przewodnikiem po LidzbarGu, już widzę te tłumy, które są na termach i zwiedzają oranżerie. A cóż tam takiego ciekawego w tej oranżerii? Regały z książkami ? Brak slow. Dziwne, że nie ma łowienia ryb nad fosa. Czyżby burMiszcz zapomniał ująć tego w planach?Tu nic nie może być tak jak w innych miastach. No ale nie dziwny się, grosz na podwyżkę dla burMiszcza być musi. To po pierwsze. Po drugie pewnie brak kasy na wszelkiego rodzaju atrakcje. Ale dyrdymaly w mediach opowiadać to on potrafi. Lepsze, bajki niż naszego wieszcza Krasickiego. No cóż, jaki włodarz taka majówka w LidzbarGu Warmińskim. Pozdrawiam i bawcie się dobrze.
Nawet w Dobrym Mieście będzie jakaś atrakcja a tu jak zwykle aby jak najtaniej
I po najmniejszej linii oporu. Wystarczy przelecieć się przez miasto, uścisnąć niektórym dłoń , wstawić fotkę na FB z przebiezki przez park i sprawa załatwiona. Tacy ludzie nie mają skrupułów im wystarczy lans i parcie na szkło tudzież przekazanie kilku bredni w jakimś radio bądź w regionalnej tv. Narcyzm aż bije po oczach.
Program Majówki jak zwykle powala. Czy nie ma ludzi z inicjatywą do zorganizowania atrakcyjnych wydarzeń sportowych i kulturalnych dla dzieci i rodzin. OSiR nawet żadnych zawodów już nie organizuje. W innych miastach dużo atrakcji. Żenada. Burmiszczowi chyba nie zależy. Lansuje się codziennie i to mu wystarcza.
Przecież dostał podwyżkę i dość. Tak jak piszesz, lans na FB i parcie na szkło. On już chyba olewa to wszystko.
Czeba zacząć oszczędzać
Na majówkę możesz liczyć, że burMiszcz Ci pomacha i się uśmiechnie!
A uścisk dłoni też?
obowiązkowo 😉 ale to już na FINAŁ majówki na 3 maj 😉 jako Główna Atrakcja majówki 😉
Ten OSiR spada na psy
Dokładnie
Mamy rozmach https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/1281411/Uchwala-XXVI_217_2026 udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji Gminie Orneta
Przecież to jest normalna procedura przy inwestycjach dotyczących dwóch gmin, realizowanych przez jedną z nich na rzecz obu.
Jak tam nowy Pan starosta? Zapewne teraz mu przybędzie PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ od stanowiska hje hje
Chyba dobrze, zamieścił zdjęcie na FB z JP że jest z wizytą w Brukseli
Wycieczka na koszt podatnika? Na początku myślałem, że wstawił fotę z JP2 hje hje
Czy ktoś w tym mieście weźmie się za nie prawidłowo parkujące auta? Straż miejska w ogóle funkcjonuje? Są miejsca w których praktycznie codziennie są parkowane auta, nie zgodnie z przepisami. Parkowanie na chodniku, notoryczne rozjeżdżanie chodników, przy przejściach dla pieszych…
Oddam jeszcze, że pozwalają sobie na parkowanie na trawnikach. Wystarczy spojrzeć na trawnik przy budynku nr 9 na ul. Wyszyńskiego.
Napisałam wyżej komentarz
Na Wyszyńskiego jest tego więcej… Dziki parking przy wjeździe do Gamy (auto wjeżdżają po psach dla pieszych, przez chodnik), oraz oczywiście przy hurtowni Auto Land, chodnik tam jest wąski, bardzo często zastawiony autami – kamera monitoringu jest obok tej hurtowni… To nie są jednorazowe sytuację, takich miejsc jest więcej.
O sytuacji przy Auto Landzie nie mówmy. Tu czasami przejście chodnikiem graniczy z cudem. Mieszkańcy na wózkach inwalidzkich zmuszeni są zjachac na jezdnię żeby wyminąć jakieś auto. To samo dotyczy rodziców w wózkami. Tym, którzy parkują na chodniku przydałoby się coś w rodzaju McDonald’s. Podjechać, zamówić i znów podjechać pod okienko żeby odebrać towar, bo zostawić auto na parkingu kilka metrów dalej i przejść sie to już dla takiego właściciela auta nie lada wyczyn
Na Dantyszka owszem jest duży parking, ale zastawiony autami, nawet takimi, ktore nie posiadają ubezpieczenia. Może tym należało by się zająć ( ktoś ściąga auta i sobie tam przetrzymuje), aby inni mogli parkować.
Pan biznesmen,wiadomo o kogo chodzi
Ja nie wiem, o kogo chodzi? Może trza mu zwrócić uwagę
On ma to w głębokim poważaniu, wystarczy zajrzeć na jego teren, wizytówka miasta- syf jeszcze gorszy niż przy wiatach śmietnikowych. No ale widocznie w mieście są równi i równiejsi, skoro wyrejestrowane auta mają miejski parking za plac handlowy.
A jak ma na imię ten Pan to zwrócę mu uwagę
Przejeżdżam tamtędy na rowerze,nie wiem kto jest taki zdolny że tak zniszczył ten kawałek,z miesiąc temu było też wysypany popiół w tamtym miejscu. Widocznie lokatorom ciężko postawić samochód na parkingu
Tu nie trzeba nic mówić, bo wszystkim jest wiadome kto i od kiedy tam parkował i parkuje.
A tego to nie wiem
przecież jakby burmistrz nakazał swoim pracownikom ze straży miejskiej karać parkujących w niewłaściwy sposób ,to potencjalnie straciłby przyszłych wyborców do do sejmu.Tak to polityka bierze górę nad rozsądkiem.
Ale nas karze za picie w miejscu publicznym jak golimy winko na ławce a my też głosujemy, ale chyba już nie będziemy
Tacy to nawet na wybory nie chodzą, haha bo zaczynają zbyt wcześnie degustację
No to po co nam straż miejska
Straż miejska jest po to aby pojeździć od poniedziałku do piątku samochodem po mieście
Bez przesady, ostatnio wzięli się za źle parkujących i często upominają, więc nie przesadzaj, coś tam robią.
Obejrzyjcie ogłoszenie o konsultacjach. Widać jakby Z kartki czytane ciężko się nauczyć kwestii. Porażka
Nie ma konsultacji – źle.
Są konsultacje – niedobrze.
No nie dogodzisz.
Tak, tylko dlaczego te konsultacje mają miejsce,kiedy włodarz uważa to za stosowne i jemu wygodne. W ważniejszych kwestiach społeczeństwo jest niestety zbędne. Np tak jak tu ktoś napisał w sprawie prohibicji. Dlaczego wówczas zbędna była opinia mieszkańców.
przeciez wtedy tez były konsutacje – ludzie opamiętajcie się
Takie konsultacje że ludzie wstawiali na FB screeny z informacją że ktoś już na ich dane oddał głos
Ta i jeszcze ktoś za nich zagłosował na nawrockiego
Jak wszystkim leży na wątrobie ten Nawrocki.
Są fani miękiego Rafalała . Księcia kibii iwarszawskich.
W mojej wypowiedzi nie chodzi o to czy to że są konsultacje to dobrze czy źle tylko o przekaz. Tych kilka zdań można nauczyć się na pamięć a nie czytać
Niektórym z LidzbarGa sprawia to jednak trudność
Powinien nauczyć się, ale wychodzi teraz robiona podstawówka zaocznie.
Prezydent RP dr Karol Nawrocki zarabia 29,990 zł. BRUTTO, a wynagrodzenie Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego tak małego miasta jest oderwane od rzeczywistości. To samo dotyczy radnych, to powinna być funkcja społeczna pasjonatów naszego miasta wtedy miałoby sens, a tak są tacy co będą siedzieli do emerytury, a nawet dłużej. Bo to darmowy pieniądz nic nie robiąc.
Też uważam, że funkcja radnego czy radnej powinna być społeczna. Niestety jest inaczej, dlatego osoby nic nieznaczące i nie działające na rzecz miasta pchają się na te stołki. Jest im z tym dobrze, bo nic nie trzeba robić tylko raz w miesiącu przyjść i zasiąść za stołem „prezydialnym”. W czasie sesji można przejrzeć FB tudzież inne stronki (radny Grzmiaczka), można posiedzieć z założonymi rączkami (siostra burmistrza lub pani Romasz i obok niej siedząca pani, której nazwiska nie znam) i przy głosowaniu grzecznie podnieść rączkę. No tak, a pieniądz leci na konto za góra 30 min siedzenia bo tyle zazwyczaj trwa sesja rady miasta.
Bo nasz narcyz mierzy wysoko. Chce dorównać prezydentowi. Przecież wiadomym jest, że uważa się za najlepszego, ma poważanie, wszędzie jest zapraszany, bez niego nie może się odbyć żadna impreza okolicznościowa więc podwyżki mu się należą jak mawia pani „yyy”
Jakby to była funkcja społeczna to by nikogo tam nie było,co do siostry burmistrza czy ona cokolwiek zrobiła dla mieszkańców. Pytam serio.
Trzeba ją zapytać. Ale Myślę że siedzi tam tylko dla kasy
A ja serio odpowiadam, że znalazła się tam nie wiadomo skąd i jest tam dzięki swojemu bratu, który piastuje stanowisko wiadome każdemu. Grunt to rodzina. Zastanawiam się tylko czy i ona i on uważają nas za ciemnogród, że nie wiemy jakim cudem się tam znalazła?
Przepraszam za prywatę, jaki numer tel do oddziału zus w lidzbarku Warmińskim, ktoś ma może to poproszę uprzejmie. Po odczekaniu 28 minut na infolini ogolnej zus dałem sobie siana.
To jest nr ogolnopolski i tylko na ten należy dzwonic
Może strajkują dlatego nikt nie odbiera.
Serio, co się dzieje z naszym miastem?
Pasaż, który jeszcze niedawno tętnił życiem, dziś coraz bardziej pustoszeje. Sklepy zamykają się jeden po drugim, a wygląda na to, że zaraz może zniknąć nawet to, co jeszcze zostało z odzieżówki. Do tego kończy działalność jedyny lokal, gdzie po 22 można było normalnie usiąść, spotkać się ze znajomymi i po prostu gdzieś wyjść.
Miało być uzdrowisko z prawdziwego zdarzenia, rozwój, nowe możliwości, więcej ludzi i życia w mieście. A tymczasem mieszkańcy widzą raczej zwijanie się wszystkiego po kawałku.
Naprawdę warto zacząć głośno pytać: jaki jest plan na Lidzbark? Bo samo hasło „uzdrowisko” nie wystarczy, jeśli codzienność wygląda coraz smutniej.
To nie jest hejt, tylko zwykła troska o miejsce, w którym żyjemy.
Te miasto powinno zmienić nazwę na „Widmo” tu nic się nie dzieje i zaraz nic nie będzie,co do sklepu to kolejny się zamyka na przeciw dużej Biedronki sklep odzieżowy
No tak, leczyć się musimy w Bartoszycach, Olsztynie tudzież w Dobrym Mieście. W „LudzbarGu „szpitala i lekarzy brak. Do pracy mieszkańcy też dojeżdżają do powyższych miast, bo działki w strefie ekonomicznej sprzedane, pieniądze się rozeszły a obiecanego zatrudnienia nie ma. To samo ze sklepami. Mieszkańcy po zakupy jeżdżą też poza ” LidzbarG” np do Gorowa Iławeckiego. Tu faktycznie sklepy zamykają się jeden po drugim a o restauracjach nawet nie wspominam. Na Placu Wolności jak grzyby po deszczu wyrastają okropne kurniki z kebabami i innymi pierdołami. Ale w radiu Olsztyn nasz włodarz opowiada niestworzone dyrdymaly, w które nikt już nie wierzy. Ma chłopina fantazje i to bardzo bujną więc musi wykorzystać swój potencjał myśląc, że mu się to udaje. Ech, ręce i nie tylko opadają. No ale może niedługo to się skończy, wezmą go do sejmu i tam wykaże swoją mądrość. Oby tylko na jego miejsce nie zasiadła pani „yyy” bo będzie jeszcze gorzej. Mam cichą nadzieję, że tak nie będzie
Muszę sprostować Twoją wypowiedź. Do Gorowa nie ma po co jeździć tym bardziej na zakupy bo tam nic nie ma prócz szpitala rehabilitacyjnego. Reszta się zgadza.
Nie wiem, nie znam miasta ale moja sąsiadka tylko ram robi zakupy
Do tego zamkniety zaklad „Inwalidów ” ok 200osób strcilo pracę, zamknieta drukarnia w centrum miasta ok 15osób na bruk.
Ale za to mamy „uzdrowisko” i to cieszy rządzących
Uzdrowisko, budynek w szczerym polu, tężnie , żabi staw i dalej nic!!!. Tylko wiatr hula. Temu uzdrowisku brak oprawy, może znów włodarze pozwolą tam stawiać te straszne budy z kebabami jak w centrum i pseudo lodziarnie ze stoliczkami i siedziskami ze skrzynek . Porażka. Wiocha w całym calu, bezguście. Żenada. Czym wy chcecie zachęcić kuracjuszy!!!?. Ludzie przyjdźcie po rozum do głowy i zacznijcie rozsądnie myśleć.
Co do uzdrowiska to nie wszyscy są zadowoleni,katering przyjeżdża z Olsztyna jedzenie jest zimne,jakby mało u nas było knajp,po rehabilitacji lub zabiegach ludzie za bardzo nie mają co ze sobą zrobić.
Jeszcze trochę pociesza się tym „uzdrowiskiem” i skonczy się tak jak skonczyl się temat term.Było huczne otwarcie, zaproszeni goście i prowadzący a gwoździem programu był zjazd celebrytów naszego grodu na zjeżdżalni oczywiście w strojach galowych wprost do basenu. To można obejrzeć w internecie.
Dodatkowo gratis po termach leczenie kurzajek
Tak operatywnych i sprawczych rządzących w samozachwycie z nieprzyzwoitym parciem na szkło, głoszących obiecanki bez pokrycia znajdziecie tylko w naszym cudownych grodzie. Hahaha
Widać trzeźwym okiem, że tego planu na LW brak. A pier**** gdzieś kacapoły czego to on nie robi to każdy głupi potrafi. Szkoda tylko, że jeszcze Ci ludzie w to wierzą zapraszając Jacule na wywiad.
Idzie śladami naszego JP. Ostatnio chwalił się, że zaproszony został do Elbląga na jakąś tam okoliczność wstawił nawet kilka zdjec.Tak że nasz narcyz jest rozrywany. Wszędzie go chcą
Jeżeli o mnie chodzi to chłop takim swoim zachowaniem jest bardzo żałosny. Gdyby ludzie nie mieli dość buty Wajsa to nadal byłby tym drugim wiecznie startującym w wyborach i nigdzie się nie łapiącym.
Pan burmistrz nie ma jak widać pomysłu na nic, prócz swojej kariery i dochodowego korytka, zresztą jak większość tu rządzących, którzy jak widać na załączonym miejskim obrazku nie mają pomysłu na prawdziwy rozwój miasta. Tylko puste bleblanie i obiecanki bez pokrycia.
No nie omieszkał pozostawić tego bez echa i tym razem zaprasza mieszkańców do wysłuchania jego wystąpienia w radiu Olsztyn. A kto? No oczywiście burmiszcz LidzbarGa Warmińskiego.
Za to wystąpienie w radiu w trosce o dobro mieszkańców uważam że należy się następna podwyżka
Koniecznie. Poczekajmy, może w niedługim czasie ja otrzyma. Tu nigdy nic nie wiadomo.
Gazeta Lidzbarska zamieściła artykuł na temat płatnych parkingów w naszym Grodzie nad Łyną, i o dziwo pan burmistrz zaprasza mieszkańców do wypowiedzenia się na ten temat, bo jak twierdzi zgoda społeczeństwa jest w tej kwestii ważna. Pytanie tylko dlaczego w innych kwestiach nie potrzebuje głosu mieszkańców tylko sam że swoim kabaretem podejmuje decyzję.
Uja to da. Wprowadzą strefę bo to kasa dla miasta. No i nieroby ze straży będą mieć zajęcie w godzinach swojej pracy.
Panowie ze straży miejskiej może zainteresują się tym co się dzieje za Gamą na Wyszyńskiego,gdzie młodzież i koneserzy alkoholu piją i wyrzucają butelki, pełno śmieci. Czas najwyższy zostawić swój służbowy rydwan i przejść się trochę alejką parę razy dziennie zresztą nie tylko tam. Czas skończyć z marnowaniem publicznych pieniędzy ich jazdą w tą i z powrotem, niech wezmą przykład z kolegów z Olsztyna i pochodzą trochę po mieście nogami a i w kasie trochę kasy zostanie.
Z tym marnowaniem paliwa to święte słowa. Parę lat temu to jeszcze rowerami chociaż jeździli. Szkoda, że teraz tego nie praktykują. Olej napędowy drogi i patrząc na nich to chyba nie ma komu na tych rowerach jeździć.
Zamiast jeżdżenia straż miejska powinna częściej patrolować różne szeptane zakątki np za drogerią Jawa i nie tylko , park nad rzeką, też klomb w centrum gdzie stoją te straszne budy z kebabami, i przeganiać tych pijaczków z ławek w centrum, którzy jawnie potrafią spożywać różne trunki z pod pazuchy lub jeszcze inne świństwo. Uważam ,że straż miejska latem powinna pracować rzetelnie od 15 do 24 do pomocy policji .
Dokładnie a nie od 7 do 14 potem już telefonów nie odbierają powinni mieć dyżury
Nie wiem czy wiesz, ale w naszym mieście jest jeszcze taka instytucja jak Policja. Chyba, że chcesz sobie tutaj jedynie ponarzekać.
A co słychać w straży miejskiej? Zima na odpalali się aut, to teraz jeżdżą i odpoczywają, przygotowując się do sezonu.
No odpoczywają za publiczne pieniądze,jeszcze niech burmistrz kupi im poduszki do spania w samochodzie.
Nie podsuwaj tego pomysłu, bo się ziści
Jestem na NIE, kogo na to będzie stać. Nie wszyscy zarabiają 20 tyś miesięcznie
To swoje zdanie na ten temat należy przekazać panu i władcy naszego „uzdrowiska”
I tak nie posłucha
To prawda. Ale dla zamydlenia oczu nam, mieszkańcom musiał coś napisać
Konsultacje będą społeczne, jak z prohibicją… 150 osób zdecyduje znowu.
To miasto jest chore. I kilka zdrowych na umyśle osób, nic tu nie poradzi. To taka samoistnie wymierzona kara za pochwałę głupoty. Za powoływanie na stanowiska ludzi nie odpowiednich. Kiedyś na stanowisko burmistrza trzeba było mieć wykształcenie, obycie i pomysł na miasto. Niestety demokracja, czyli rządy, mniej ogarniętych umysłowo, spowodowały ograniczenie wymagań jakie musi spełniać kandydat na to stanowisko. Niestety przemożny wpływ naszego Europosła jak i jego Ś.P. mentora doprowadzi do powoływanie na te stanowiska coraz gorszych tzw kandydatów na gospodarza. Demokracja doprowadziła, że każdy lidzbarski Kokonowicz może startować na radnego i bawić się w zarządzanie miastem lub spółką miejską byleby był swój. Zaczęło się to do momentu gdy pojawiły się dotacje unijne i możliwość tzw „uzasadnionego zadłużania” miasta i regionu oraz od momentu powstania nieograniczonej liczby lokalnych uczelni wyższych dla urzędników. Budowano inwestycje bez głowy, bez jakiegokolwiek ekonomicznego uzasadnienia. Inwestowano w zadłużenie miasta. Tak się właśnie wydaje nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby. No cóż jak się skończyło takie ekonomiczne Collegium T(H)umanum, to się rządzi i takich samych powołuje do rządzenia. Bo przecież kto co komu zrobi.
W 2025 roku radni JEDNOGŁŚNIE tez podwyższyli wynagrodzenie burmistrza o ok 1000zł Uchwała nr XXII/2025 Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim – Baza Aktów Własnych tego nie ma w tabelce
Przed chwilą znów na fb wstawił jakaś pierdole, czyli zaproszenie do zwiedzania „jego” uzdrowiska jakże to ono się rozwija. Skonczyl się temat „kolej” to teraz dalej nawija o uzdrowisku. Jak długo będziemy jeszcze tego słuchali? A, już wiem dokąd nie skończy mu się kadencja. Sami pracownicy urzędu miasta mówią już o tym głośno, że mają go po kokardę. A on dalej swoje. Czy ten człowiek ma choć trochę ambicji i honoru? Niech by przestał osmieszac sam siebie i swoją rodzinę.
Stawka za smieci dla mieszkanca mieszkającego np w bloku lub domku wzrosla z 25zl do 30zl .Api popraw
racja, poprawione. Mialem otwartych kilka uchwał i popełniłem błąd. Dziękuję.
Dla mieszkańców podwyżka odpadów czyli większości emerytów, tylko po to aby burmistrz miał podwyżkę wynagrodzenia. Jeżeli radna Michalak jest taka chojna bo „mu się należy” niech zrobi zrzutkę z resztą radnych co głosowali za tym głupim pomysłem. WSTYD
U michalakowej wazelinka leci?
Nie wiem ile w tym prawdy,ale rzekomo szykuje się na miejsce burmistrza. Podjęła też jakieś studia. Następna ze swoim „yyy”
Mojego głosu i mojej rodziny nie dostanie,chodzenie po domach jak to było przed wyborami na radnych też nic nie da. Już wolałabym Iskrę
Mojego również. Ponadto żaden z obecnych radnych za wyjątkiem dwóch nie dostanie mojego głosu
A którzy niby zasłużyli na głos
To jest tylko i wyłącznie moja sprawa i nikomu nic do tego. Wydaje mi się, że głosowanie jest tajne. Czyż nie? A ty Leniunie bądź zbyt dociekliwy.
Paru aktorów będzie kandydować,zobaczymy tylko kto
Myślę, że będą kandydować wszyscy bo liczą się dodatkowe pieniądze. Tylko czy zdołają osiągnąc odpowiednią ilość głosów?
Przy takim wynagrodzeniu to będą pchać się drzwiami i oknami,jak to było przy wyborach na radnych
Stara baba zajęłaby się czymś pożytecznym, uprawianiem ogrodka, korzystaniem z siłowni, albo niech pobiega jak lubi.
Ta babsko już dawno powinno zniknąć z lidzbarskiej przestrzeni publicznej, jak i cała ta pseudo rada.
Dobry pomysł, niech oddadzą swoją dietkę na burmistrza bo mu się należy, im niekoniecznie i tak niewiele robią. Dość wydawania naszych pieniędzy na place zabaw, oczyszczacze i inne nie mające dla mieszkanców znaczenia inwestycje. My chcemy obiecanej strefy ekonomicznej, gdzie powstaną nowe miejsca pracy,by ludzie mogli na te podwyżki uczciwie zarobić. W uzdrowwisku zatrudnienie na śmieciówkę, bałagan organizacyjny, a większość zatrudnionych spoza gminy. Do cholery z takim zarządzaniem, byle napcgać własną kieszeń i się wypromować. Z czego mają żyć ludzie, jak młodzi mają zakładać rodziny, jak to miasto umiera, niebawem liczba mieszkańców jeszcze drastyczniej spadnie, ale Pan zasłużony już będzie miał to w głębokim poważaniu.
Rozwój miasta to zmniejszanie liczby mieszkańców, tak można skonstatować analizując maksymalne dopuszczalne wynagrodzenie burmiszcza.
Liczba ludności w Polsce od 2015 r do 2025 r spadła o ponad 1 100 000 osób.
Stąd im mniejsza ilość mieszkańców tym większe obciążenie podatkowe na wynagrodzenie burmiszcza. Są jednak gminy, gdzie liczba mieszkańców rośnie. Magia….
No, ja się przyczyniam, bo mam czworo dzieci. Magia.
Minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane przez rząd ale płacone z pieniędzy pracodawców w roku 2015 (wybór obecnego Burmistrza) 1750 zł. Minimalne wynagrodzenie w roku 2026 – 4806 zł. Wzrost o 274 procent. Ale po co to analizować.
W tym czasie minimalne wynagrodzenie wzrosło prawie trzykrotnie , średnia krajowa ok 2,5 razy, wynagrodzenia w wielu zawodach znacznie więcej . informacja bez porównań tracą manipulacją.
Jeżeli burmistrz uważa, że jego wynagrodzenie jest za niskie, to zawsze może zrezygnować z pełnionej funkcji . Brak biegłej umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim i to słynne „ w Lidzbargu” świadczą , że zasługuje na minimalne wynagrodzenie 4 806 zł. Tak naprawdę to ” burmistrzowanie” uratowało mu ” życie”
Mówiono zawsze źle o poprzednim burmistrzu, że chodzi z głową w chmurach, że źle traktuje mieszkańców, że nie powinien być na tym stanowisku. A tu proszę, trafił się jeszcze lepszy.
Popieram. Zacytuję słowa burmistrza do swoich pracowników, gdy zwrócili się o podwyżkę. „Jak wam źle, to idźcie pracować do McDonald’s, tam na was czekają”. Zatem jak mu wynagrodzenie nie odpowiada, to zapraszam do McDonald’s, może tam będzie atrakcją i premię otrzyma za „dobre” wyniki sprzedażowe
Obawiam się, że obecnie i tam by go nie chcieli chociażby za jego butność, pychę , zarozumialstwo i narcystyczne zachowanie. Ale kto wie, w końcu skończył studia w Collegium T. to może na managera z Bożej łaski by się załapał.
Cechy osobowości owego świadczą o zakompleksieniuvi poczuciu niskiej wartości. Stanowisko daje mu poczucie władzy i sprawczości, wszelka krytyka zamiast spotkać się z merytoryczną dyskusją i argumentami, spotyka się z oporem i mściwością ( o tym się wielu przekonało), bo obecna pozycja i grono tych, którymi się otacza na to pozwalają, ale pycha kroczy przed upadkiem.
Chamskie odzywki burmiszcza do pracowników to standard
I to jak traktuje innych świadczy o nim samym….
A budżet domowy na pewno. Po podwyżce wynagrodzenia nie straszna mu podwyżka za wywóz śmieci.
Nasz burmiszcz zarabia więcej jak prezydent Gdańska
Nos mu tylko rośnie
Miasto sie wyludnia na niespotykaną skale , szybciej niz oscienne miejscowosci .Brak nowych inwestorów. Uzdrowisko z nazwy dotyczy znikomej obrzeznej czesci miasta nie spowodowalo zapowiadamianego rozwoju turystycznego miasta knajpy swiecą pustkami, czar prysl miasto wyludnia sie i strzeje sie, a Wisniowski tkwi w bańce mydlanej o okowach parti PSL.
Wielu burmistrzów już się przewinęło i wielu się przeżyło. Ale ówczesny bije na głowę poprzedników swoim zachowaniem, swoją pycha, swoją bytnością. Narcyzm i parcie na szkło aż razi w oczy, gdy jak struś pędziwiatr przebiega przez miasto lub wypowiada swoje dyrdymaly w radiu Kopernik tudzież nagrywa się w swoim gabinecie lub we własnym mieszkaniu przekazując nieskładnie życzenia mieszkańcom z różnych okazji. Ile jeszcze? No poniosło gościa dokumentnie.
Tak się dzieje, jak zakompleksieni dorwą się do władzy….pech, że zjednał sobie miescowych staruszków, bo zawsze dzień dobry mówi, dla nich to ważne, ich cała reszta nie obchodzi. A poprzednika zgubiła arogancja, (zresztą nie zmieniło mu się), ale inteligencji i wiedzy nie można mu odmówić, cała obecna rada razem wzięta nie dorasta.