cze 032013
 
Impreza w hotelu Krasicki z okazji odejścia ze służby komendanta Pakisza. 5 maja 2013 roku

Impreza w hotelu Krasicki z okazji odejścia ze służby komendanta Pakisza. 5 maja 2013 roku

Finansowanie imprez przez osoby odchodzące ze służby jest dobrym zwyczajem. Jednak za pożegnanie pana Pakisza, zapłaciliśmy my wszyscy. Tym samym starostwo zrobiło ukłon w stronę pana komendanta i bez pytania o naszą zgodę zafundowało imprezę w hotelu Krasicki z publicznych pieniędzy. Być może miało to być wyrazem wdzięczności wszystkich mieszkańców lidzbarskiego powiatu za oddaną wieloletnią służbę. Szkoda, że bez wiedzy mieszkańców.

W zasadzie, to nie miałbym nic przeciwko takiemu wydatkowi z publicznej kiesy. Jednak, jeśli robione to jest bez publicznej konsultacji z nami – mieszkańcami, to nie jest w porządku. Tym bardziej, że w imprezie uczestniczyły osoby z wyrokami sądowymi, kłamcy lustracyjni i inne osoby zupełnie niezwiązane z naszym powiatem. Dlaczego więc korzystali z naszych pieniędzy?

Z wielu wydatków, jakie ponieśliśmy przy organizacji tej imprezy wymienię 2 najciekawsze:

– 6 piersiówek z logo powiatu 23,60X6 sztuk = 141,60 zł

– poczęstunek dla strażaków i zaproszonych gości w hotelu Krasicki 1 703, 80 zł

W sumie oficjalnie starostwo wydało 2 361,86 zł

 Posted by at 1:32 pm
Powiadom o

Ewentualnie osobnik uprzednio ją tworzy jak w obserwacji się gruntuje a ewentualnie są dotację UE oraz który istnieje wydatek takiej oczyszczalni będę zwinna za każdą aluzję Oczyszczalnia o jakiej myślisz jest super,mam 1-rok ale przystało czuwać o bakterie

Wszechmogący albo doznaje osobnik spróbowania oryginalne bądź zbadane kwalifikacje
przyjaciół, towarzyszy, itp. na fakt podwójnych materacy krajoznawczych takich plakietek niby Bestway,
Intex miłuj nieznanych Z znaczniejszego klimatu
dążę gwoli siebie materaca chociaż zdecydowanie nie mogę
się rozstrzygnąć. Im wnikliwie się myślę teraźniejszym niesumiennie
spośród moją decyzją

What a material of un-ambiguity and preserveness of precious familiarity
regarding unexpected emotions.

Here is my webpage – idm download free

Uzmysławiam sobie iż to może brzmieć dziwacznie, ale kocham jazdę na snowboardzie

Witaj! Ciekawy post, czekam następnych postów,
w szczególności mówiących o sprawach związanych z
tematem zdrowia

ggg

SKurw………………. jednym słowem dzieki API za informacje mam nadzieje ,ze sprawdzoną ?

API

sprawdzona i pewna na 100%. To rzeczywiście podejrzanie mała suma, chyba że ktoś się dokładał np. UM. Biorąc pod uwagę imprezy hotelowe w Krasickim, za które samorząd płaci po 20tyś i więcej, należy się cieszyć że tak mało.

lerka

no rzeczywiście mała suma… a rozważałeś opcję, że to Pakisz się dołożył?

Adam Berbeć

Ta myśl nie moja, lecz posła Niesiołowskiego. Mimo to szczaw lubię.

Andrzejek

szczaw jest lepszym afrodyzjakiem niż mucha hiszpańska lub mandat radnego…;-)

Adam Berbeć

…….ostrzeżono mnie, że od "szczawiu" można nabawić się jakiejś choroby……..

irek

zastanawia mnie jedno.- dlaczego urzędy uPOdobały sobie Hotel K…?!?.,myślę i myślę – skoro urząd wydaje środki i to znaczne to powinien przetarg ogłosić na tzw "balety".Dla mnie jako podatnika jest ważne – jeżeli już mają pić za publiczne to niech chociaż piją tanio !!! oczywiście zagryzając szczawiem !!! nawet tym z Adama zapasów !!! Pan Adam powinien udostępnić swoje zapasy, po komentarzach widać,że nadmiar szkodzi !!!

irek

zastanawia mnie jedno.- dlaczego urzędy uPOdobały sobie Hotel K…?!?.,myślę i myślę – skoro urząd wydaje środki i to znaczne to powinien przetarg ogłosić na tzw "balety".Dla mnie jako podatnika jest ważne – jeżeli już mają pić za publiczne to niech chociaż piją tanio !!! oczywiście zagryzając szczawiem !!! nawet tym z Adama zapasów !!! Pan Adam powinien udostępnić swoje zapasy, po komentarzach widać,że nadmiar szkodzi !!!

Adam Berbeć

Liczy się, gdzie się je, jak i co się je a nade wszystko z kim, również pije.
Do ubóstwa/czyt. lenistwa/ nie przyłożę ręki. Jest sezon na szczaw, do lasu i na łąki trzeba iść a nie leżeć pod "kioskami".

Andrzejek

…dobór towarzystwa do picia jest ważniejszy niż gatunek trunku….dlatego lubiłem upijać się sam..;-)

z łąkami niezły pomysł panie Adamie….można uwić wianki dla naszych notabli….wprowadziłoby to element sielanki w światek naszej lokalnej polityki…..;-)… tym bardziej iż większość rezydentów tego światka ma zdecydowanie chłopski, czerstwy wygląd…;-)

Adam Berbeć

……….oj, bardzo niebezpieczne picie samemu do przysłowiowego lustra, pachnie "narcyzmem".
Znając Pana kolegów po "fachu", żaden nie wylewa za kołnierz. Samotność i niezrozumienie wyziera im……….
Nie długo skorzystam z Pańskiej myśli, "wicia wianków na natury łonie".
Wianki pasują każdemu, szczególnie laurowe. Notable przychodzą i odchodzą, wianki przydziela im historia.

Andrzejek

onegdaj panowało przekonanie,że długie wpatrywanie się w ogień powoduje moczenie nocne….. może dlatego komendant odszedł ? ..badzmy więc wyrozumiali…..przynajmniej wobec tych poniesionych kosztów…;-)

jud

co będą robić na olsztyńskiej koło myjni ? Bo jak widać trwają tam jakieś prace

mieszkaniec

Kaktus za swoje pij az sie o………….,ale nie za moje.Smici ,woda,oplaty komunalne wysokie a ja mam serwowac dla tego strazaka impreze.Taki oficer jak sponsoring imprezy,jak by mial godnosc oficera to nie bral by kasy podatnikow.Do tego jeszcze inne kwiatki jak opowiadali jego podwladni.

Andrzejek

Komendantowi Straży Pożarnej to raczej wypadało zorganizować pożegnalne ognisko…;-)…

Adam Berbeć

No,no, czytając Twoje posty, należy myśleć wielokierunkowa a co nie daj Panie Boże ktoś zrealizuje.

Andrzejek

zaiste panie Adamie tym bardziej iż gęsi uratowały Rzym a nie strażacy…..;-)

kaktus

a co kogo obchodzi kto ile pije i co robi po godzinach urzędowania?

Paweł

Tylko niech to robią za swoje pieniądze , nie za kasę podatników!

mieszkaniec

PRZEMAS PIERSIOWKI BYLY Z WODA -znajac staroste

mieszkaniec

Adam berbec i Przemas jaja sobie robicie,jeden przedsiebiorca drugi samorzadowiec PO.pani Pitera za 10 zl walczyla.Nic mnie nie obchodzi czy to alkohol,kielbasa,majtki,prezerwatywy to sa pieniadze podatnikow wydane przez kumpla dla kumpla.Jak odchodzilem z wojska ja placilem za wszystko i sprzatanie sali.Ja mam gzanowac wladze za zlodziejstwo publicznej kasy,jaja sobie robisz facet.Prosze to przeslac do CBA.Taki komendant,wspanialy a jaki czlowiek,widac polasil sie na pieniadze podatnikow.Taki to czlowiek bez …………….. oficera.Nigdy wiecej po.Czekam ze redaktor przesle to do odpowiednich organow.

Adam Berbeć

Nie etykietuj,do mnie one nie przystają. Słaby jesteś, jak Cię nie wzięli na kumpla.
Za przesyłanie nieprawdziwych informacji do CBA,prokuratury – kara.

Przemas wredny zgred

… napisałem wcześniej – piszmy o faktach, a nie o mitach… TAK, jestem z PO i NIE jestem samorządowcem – to tak w ramach "prostowania rzeczywistości" 😉

API

to dodaj jeszcze, że wcześniej byłeś członkiem rady miasta, a teraz to już tylko bierzesz kasę z tytułu zasiadania w komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Rzeczywistość staje się bardziej prosta.

dobra rada

Zastanawiam się dlaczego politycy ciągle mówią o zaciskaniu pasa,oszczędnościach,a pieniądze podatnika wydaje się lekką ręką !…,zastanawia mnie dlaczego planuje się budżet na bankiety i to w urzędach głównie zadłużonych !…idąc dalej, żeby to zamaskować twierdzą,że głodu i biedy nie ma,ewentualnie jak dziecko będzie głodne to może udać się na nasyp kolejowy i szczawiem się posilić !…Ale,..gdyby te środki przeznaczyć na dożywianie dzieci nie miałbym nic przeciwko ! A tu jak p.redaktor napisał "różni" goście pobalowali i zastanawia mnie jedno : dlaczego w polityce i pokrewnych działalnościach jest tyle alkoholu ? P.Przemku Wredny itd. skoro to są śmieszne pieniądze to proszę taką kwotę przekazać potrzebującym to się wtedy z Panem zgodzę…….Nawet jeżeli to są śmieszne pieniądze to też nie powinny być wydane na alkohol !!!!

Przemas wredny zgred

"dobra rado" niestety z tekstu PANA REDAKTORA NACZELNEGO nie wynika, że pieniądze zostały wydane na alkohol – no chyba, że nie umiem czytać? Proponuję wypowiadać się na temat i pisać o faktach, a nie o domysłach. Na imprezie pożegnalnej Pana Komendanta nie byłem, więc nie wiem kto pił, ile pił i płacił za alkohol…
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi "dobra rado", to przekazałem już sporo pieniędzy, tym, którzy potrzebowali pomocy. Jednak pomaganie polega na pomaganiu, a nie chwaleniu się tym…
… i jak na wstępie – piszmy o tych sprawach, o których mamy "jakieś pojęcie". Miłego dnia 😉

Adam Berbeć

"……środki przeznaczyć na dożywianie dzieci….." gorszej propagandy postkomuny, nie ma.
Dzieci mają rodziców, dziadków, wujków, chrzestnych itd. Nie muszą chodzić głodno. "Obecnie jest sezon na szczaw" i można zgromadzić na zimę." Lenistwo ogarnia coraz szersze kręgi społeczeństwa", przez takie właśnie myślenie i propagandę. Jadłem szczaw, lubię szczaw, już nazbierałem i zgromadziłem zapasy na zimę. Talerz barszczyku z pięcioma jajkami podtrzymuje nie tylko na siłach, ale i na duchu.
Wybraliśmy sami władze na kadencję, szanujmy ją i szukajmy lepszej, niedługo wybory.

głodne dzieci

zapominasz , że nie wszyscy głosowaliśmy na obecną władzę. Proponuję panie Berbeć zjeść zupkę z barszczu Sosnowskiego! smacznego !

Adam Berbeć

Moja wina że znalazłaś się w mniejszości? Szukałaś gruszek na wierzbie? Organizuj większość.
Śmierci Ci nie życzę ani nie namawiam.

głodne dzieci

Nie zapominaj , ze mniejszość zawsze może przerodzić się w większość i odwrotnie większość w mniejszość , całe szczęście , że niedługo wybory , ludzie już pootwierali oczy i nie zaufają obecnie rządzącym.

Adam Berbeć

Życzę Ci większości z całego serca, ale takiej "konstelacji gwiazd" chyba nie będzie
i Twoja większość, odejdzie z niżej pochylona głową. – Oby nie.

Andrzejek

6 piersiówek…? hańba..!!!… ;-))).. gimnazjaliści wypiliby więcej…

Adam Berbeć

Faktycznie, jak widzę taką ilość nawet nie zasiadam, by nie "drażnić organów".

głodne dzieci

od 6 piersiówek się zaczęło , nikt nie pamięta na ilu się skończyło .

głodne dzieci

Prorok się odezwał , nawet nie wiesz jakiej partii kibicuję i o co walczę … pamiętaj , że na wszystko przychodzi odpowiedni czas .

Adam Berbeć

Wyraziłem tylko swoje życzenia względem Ciebie, wydajesz mi się sympatyczną i miłą osobą. Nie kibicuje żadnej partii, o nic nie walczę, co chciałem już osiągnąłem.
Ciekawi mnie "szamotanie się ludzi we mgle z zawiązanymi oczami".

głodne dzieci

mnie również to ciekawi dlatego mam oczy "szeroko otwarte" szczególnie na ludzką krzywdę .

Adam Berbeć

Szeroki temat,nie podejmuje dyskusji. Wiem jedno, najbardziej dzieci krzywdzą rodzice, poprzez bezstresowe wychowanie i nadopiekuńczość.

głodne dzieci

Już dawno dowiedziono , że bezstresowe wychowanie jest bardziej stresujące dla dzieci , większość rodziców za mało czasu poświęca swoim dzieciom .

marek

Dla jednych mogą to być śmieszne pieniądze i pierdoły , a dla innych kasa na którą muszą ciężko pracować 2 miesiące !

Adam Berbeć

Zdaje mi się,że nazwisko powinno brzmieć "Pakosz", tak nazywali się przodkowie, siostry i bracia.
– Żydowo.Ale nazwiska w czasie powojennym były różnie pisane i wymawiane.

Przemas wredny zgred

API… takie pieniądze, to śmieszne pieniądze, a nie wydatek…
Niedawno z kumplami zebraliśmy się na "grilla" w Góreckim … zapłaciliśmy ponad 1700 zł (na 17 osób) 🙁
… a ilu tu było gości? Za taką kwotę, to chyba chleba ze smalcem, by nie pojedli 😉
Żenada z takimi artykułami… "prawdziwa" sensacja XXI wieku… opisuj chłopie coś sensownego, a nie zajmujesz się takimi pierdołami… niedługo zaczniesz pisać o kotkach, jak GL…

API

zgaduję że było to posiedzenie komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych ? 😉

Przemas wredny zgred

… jak zwykle nie trafiłeś 🙁
Było to zebranie fanów kawy "Jacobs4000" 😉

jurand

Chlać to za swoje a nie za nasze.Wstyd.

Adam Berbeć

…….jak prosisz gości do domu na urodziny/imieniny/ za wódkę płaca goście?………

API

Akurat w tym konkretnym wypadku tak było. Komendant zapraszał przez mikrofon, płaciliśmy wszyscy 😉

Adam Berbeć

Każdy ma prawo do życia własnym sposobem, mieć własne konwenanse. Dla jednych wódka to wielkie halo, dla innych to samo co mleko. Są różne zwyczaje i obyczaje.
Obecnie widzę zdziczenie obyczajów. W Zielone Świątki / święto chłopskie/ objechałem kilka gmin i wiosek, nigdzie nie spotkałem zabawy na świeżym powietrzu, ani remizie, jedynie pod sklepami kupki młodzieży. – Widoczna zmiana mentalności i obyczajów obywateli.
`W tum konkretnym przypadku` nie uwazano Was za gosci.

głodne dzieci

kto zapraszał niech płaci również w tym wypadku … a tu z czyich pieniędzy poszło ?

Adam Berbeć

Zakładam,że organizujemy BENEFIS dla Pana Andrzeja B. z okazji iks-lecia twórczości i co? Potrzebne pieniądze zbieramy na tacę w Kościele? Na to są pieniądze w Starostwie i w U.Miasta.
Na tą uroczystość trzeba by było wydać o wiele więcej pieniędzy, bo należałoby zaprosić kilka kół, instytucji literackich i kultury a oni "mało nie mogą" znam troszeczkę to środowisko.

Andrzejek

dobry pomysł..;-))))

okrągła

Na Twoim benefisie Andrzejku B.na pewno nie zabrakłoby jednego. Seksownych pań heheheh. Ze mną na czele heheheh. Napiszmy w tej sprawie do burmistrza heheheh

Adam Berbeć

No i proszę działać w tym kierunku Pani N.

Adam Berbeć

Zżymam się, nad Waszą małostkowością. A co, mieli iść do zaciemnionego, zapleśniałego, śmierdzącego burdelu w mieście? Mamy piękny obiekt reprezentacyjny, więc tylko tam, żegnajmy zasłużonych i oddanych ludzi dla miasta .
Zazdrościcie, że nas tam nie pożegnają? – bo nie zasłużyliśmy.
Na to są pieniądze tz reprezentacyjne.
Uważam, że na tej stronie powinien się ukazać artykuł z podziękowaniem. – No, może sponsorowany ,nawet z "naszych" pieniędzy. A tym samym, stalibyśmy się skorumpowani , kupieni, zamknięto by nam usta, do jakiejkolwiek dyskusji.

daniel w

jak mieli zapytać? referendum czy ankieta 2 tygodnie przed? trzeba patrzeć na ręce ale bez przesady, normalna procedura praktykowana na całym świecie.

API

Słyszałem tu wypowiedzi, iż tradycją jest że odchodzący komendant sam finansuje całą imprezę, szczególnie część zakrapianą….

paweł

A jeśli jest już taka impreza to są o wiele tańsze lokale w Lidzbarku a nie od razu do hotelu pod gwiazdkami.

były wyborca PO

nic nowego !!!