sie 192012
 

Dziennik „Nasz Lidzbark” wpisany do rejestru dzienników i czasopism 15 marca 2013 roku pod pozycją „841″.

Siedziba redakcji:

11-100 Lidzbark Warmiński, ul. Bema 34

Redaktor Naczelny: Andrzej Pieślak   

e-mail redakcji:  redakcja@naszlidzbark.pl

 

Wydawca: Andrzej Pieślak

e-mail: pieslak2@wp.pl

Darowizny na rzecz NL tylko osobiście lub pocztą

 

 

 Posted by at 11:53 am
Powiadom o
Wnikliwy

Czy w Lidzbarku grasuje seryjny ? Analizując zaginięcia z ostatnich lat, pojawia się nie pokojące wrażenie, że ktoś zmusza przypadkowo napotkanych mieszkańców aby wskoczyli do rzeki. Wszystkie zaginione osoby które znam a odnaleziono je w rzece Łynie w ocenie bliskich nie były samobójcami ani chorymi psychicznie jak i z widocznymi problemami życiowymi. Nie które z nich miały jakieś tam problemy ale na decyzję samobójstwa wpływa wiele czynników nie zapominając o wyborze miejsca jak i sposobu dokonania destrukcji. Takie osoby zwykle już wcześniej zdradzają swoim zachowaniem, że może coś się wydarzyć lub choć nie wprost to jednak też sugerują, że coś sobie zrobią. Zwykle otoczenie jednak to bagatelizuje lub nie dostrzega że coś się nie pokojące bo dzieje z bliska jej osobą. Jednak trzy przypadki budzą ciekawość , bo co jeżeli ? Nie znam akt tych osób ale w mojej ocenie samobójca nie skacze z mostu przy brzegu tylko na środeku… Czytaj więcej »

Collide of Race Outil via astuces est los à aurore chaque semaine ain est desembarazado
d’utiliser.

Ⲣięknie, dziękuję!

jaga

czemu ktoś o imieniu Basia pisze zlepki czyichś wypowiedzi możesz to sprawdzić temat ,,Nowy zastępca dyrektora………..
jaga

leming władzy

ljjk do lekarza o zdrowie psychiczne nalezy dbać. Jesteś zagrozony.

ljjk

API do pracy, bo bez pracy nie ma kołaczy. A tak znamienitej Osobie żebranie nie przystoi:)

asd

Ze stanu konta wynika, że nie będzie 5 numeru. i dobrze… i tak trzymajmy… Głupich tekstów ci u nas dostatek

zorientowany

W trakcie kampanii wyborczej to i kasa była szalona na papierowe wydania…
A teraz co?
Dutków zabrakło?
Nie trzeba było wtedy tak pykać na prawo i lewo…
Albo zrób inaczej. Postaraj się o kasę w taki sam sposób, jak to robiłeś przed wyborami samorządowymi' 2014 🙂

Tomek

Ojejuś !!!!))))) pieniążków zabrakło na taką ładną kredowaną gazetkę !!! straszna tragedia w Lidzbarku stała się!!!

XXX

Jakoś słabo ta zbiórka idzie, od dwóch tygodni 720 zł… Widać ludzie zmądrzeli….

95678

API jak możesz to wyjasnij czytelnikom skąd wziełeś pieniążki na wcześniejsze wydania swojej gazety każdy ma prawo wiedziec kto cie sponsorował przed wyborami na wydanie gazety,a teraz raptownie prosisz czytelników o kase byś miał choć troche szacunku,a po kase to chyba wiesz gdzie isc.

obserwatorka

Api poproś "naszego" burmistrza niech odpali "parę złotych" na Twojego gniota.Przestań żebrać u ludzi!

Rysiek z klanu

hahaha 🙂

Rysiek z klanu

Pytam sie jak zyc? Jak nikt dudkow nie wplaca 🙂

...

.

komentujący

znalazłem dziwna rzecz w czeluściach internetu.mogłoby to Pana zainteresować http://www.wiocha.pl/1172058,Jak-Tommy-Lee-Jones-

krew zalewa

Myślę, że dla Pana "Waszego Burmistrza" – bo nie mojego, ciężko było by przeżyć za najniższą krajową skoro na swoją promocję potrafi wydać ponad 3 krotność tej kwoty. Pierwsze wpłaty wielmożnych naszego miasta na swoją promocję do wglądu: http://www.warmianaszamalaojczyzna.pl/rejestr-wpl

Rudy Kot

Brawo! Podoba mi się ta "Nasz Lidzbark" Wspaniale, że jest.

anonim

Zaskakująco dużo głosów na p. Wajsa. czyżby głosował cały urząd miasta? mam nadzieje że po zakończeniu ankiety zostaną zweryfikowane głosy i z jakich serwerów zostały oddane, jak to miało miejsce już kiedyś miejsce.

Zuza

W związku z zamieszczonym sondażem przedwyborczym proszę o przybliżenie sylwetki p. Wiśniowskiego. Przyznaję, że pierwszy raz słyszę i widzę (wyszukałam w necie) tego człowieka. Jak można głosować na kogoś kogo się kompletnie nie zna?

API

Zuza, masz rację Nie powinno się głosować na kogoś kogo się nie zna. Przedstawienie sylwetek kandydatów na fotel Burmistrza nastąpi niebawem.

czytelnik

Może ktoś podpowie kiedy będzie remont dawnej stołówki PGR przy ulicy Orneckiej, Budynek należy do miasta Lidzbark Warm. stoi w opłakanym stanie już chyba z 10 lat TRAGEDIA -ile rodzin by miało mieszkania TYLKO TRZEBA CHCIEĆ,ŻEBY TO WYREMONTOWAĆ

ggggg

Drogi czytelniku widać ze brak zainteresowania jest osiedlem Orneckiej
.Nasz Lidzbark powinien sfotografować ten obiekt i puścić w obieg może Miasto by ruszyło się z remontem

pawel

A może wie ktoś co się dzieje obecnie w Spółdzielni Inwalidów? Prawda to że duże zwolnienia będą?

p...

Aaaa może znamy nazwisko lekarza który nie udzielił pomocy pacjentowi??

generał broni

To się w głowie nie mieści… Jak wojsko może tak traktować tych co narażali swoje życie na służbie. Chociaż nie popieram wyjazdów naszych zołnierzy na misje zagraniczne, to uważam , że każdy z nich jest bohaterem, i jak bohater powinien być traktowany w swoim kraju. A co dopiero taki, żołnierz jak Pan Oleszczuk, który był 6 razy!!! On udowodnił, że w sytuacji zagrożenia kraju tacy jak on by NAS bronili, bo na obronę ze strony jakiejs pani psycholog w mundurze, czy młodego , niedoświadczonego oficera raczej bym się zdać nie chciał. To chyba ta psycholog powinna być zwolniona, Przecież ona się kompromituje. Powinna pomagać żołnierzowi jako człowiekowi, a żołnierzowi , który był na misjach w szczególności!. Jak Pani to przeczyta niech Panią sumienie MOCNO UGRYZIE i jak najszybciej wycofa tę opinię i zacznie z godnością służyć krajowi i Nam obywatelom, którzy chcą wierzyc w to, że wojsku honor coś jeszcze… Czytaj więcej »

roman

To nie są żadni bohaterzy to zwykli najemnicy za kasę!!!!

Zuza

Podsyłam temat do przyjrzenia się, naprawdę szkoda chłopaka 🙁
http://natemat.pl/77415,wojsko-zwolnilo-go-i-twie

ggg

By mieć szersze grono odbiorców, polecam FACEBOOK

Zenon

Zadbano w mieście o bezpieczeństwo budując ronda ,ale dalej igra się z życiem ludzi wyłączając oświetlenie ich
w godzinach rannych / szczyt 6 – 7/. O oświetleniu ulic w tym czasie nie wspomnę. Ktoś naprawdę przez swoje oszczędności szuka nieszczęścia.

PiR2

Witam Wszystkich

"stary człowiek, a może" ( oj ile On może… 😉 )

P.S. API -> Advanced Programming Interface ;-D (Zaawansowany interfejs programowania)

Grets ALL 🙂

paweł

witam.
Nie wiem czy to pytanie tutaj powinno paść, lecz chciałbym dowiedzieć się kiedy w końcu zostanie ukończony parking przy rzece na ul. Kopernika? Ewentualnie do kiedy jest planowany, to jest chyba "najszybciej" postępująca inwestycja w mieście.
pozdrawiam.

Andrzejek

Pani Marto Sz.

..niestety nie ma w tym mieście osób kompetentnych aby przygotować jakieś solidne informacje na temat nadchodzących wydarzeń kulturalnych czy sportowych….Być może dlatego,że owe zdarzenia najczęściej zdane są na przypadek lub na kaprys możnowładcy a ich organizacja polega jedynie na rozwieszeniu plakatów….lub krótkiej notce prasowej w GL..(.w dodatku z błędem ortograficznym)..Podobnież było z zeszłorocznym festiwalem jazzowym….Czy tak trudno napisać notkę biograficzną jakiegoś artysty, podać jakieś linki do jego dzieł , dokonania , wyjaśnić dlaczego warto posłuchać czy obejrzeć…..itp.Nie wspomnę o wywiadach…bo nie ma nikogo kto mógłby je tu przeprowadzić…;-)
Widocznie lokalnym działaczom kultury zależy abyśmy nadal byli prowincją…..z obawy o własne stołki….;-)

Adam Berbeć

…… odnoszę wrażenie,że "kaowcy" musieli Ci mocno dopiec, – odpuść,- bądz dla nich miły.
Jak powiesz kobiecie ,że pięknie się uśmiecha, – zapewniam, będzie się uśmiechała. Jak powiesz ,że ma ładne oczy, będzie na Ciebie patrzała. To nie wile kosztuje a świat będzie piękniejszy.

Andrzejek

świat jest wystarczająco piękny panie Adamie i bez człowieka a nawet bez kobiety.;-)…no ale nie chce mi się dziś filozofować…

nikt mi nie dopiekł….dzielę się tylko swoją obserwacją…tym bardziej iż w świecie kultury poruszam się i pracuję…..posiadam chyba dość zdrowe wymagania…;-)

ale w jakimś sensie ma pan rację….każda kobieta jest "kaowcem"….. 😉

Adam Berbeć

Potrzebę sygnalizacji wcześniejszych wydarzeń już sygnalizowałem.
Na to trzeba współpracy z wieloma organizacjami a w zasadzie poszczególnymi osobami /"inicjatorami"/. Trzeba też wziąć pod uwagę różne osobowości, jedni wola rozpamiętywać o tym co było a inni, co będzie. Wolę tych drugich.

Marta Sz.

Dzień dobry,

chciałabym zwrócić na potrzebę utworzenia nowej "zakładki". Nie wiem, czy pozostałym odwiedzającym stronę też zdarza się mieć jakieś pytanie i nie wiadomo gdzie je umieścić. Chodzi mi o to, że na takie pytanie Pan Redaktor mógłby poszukać odpowiedzi (Naczelny na tropie 😉 ) i umieścić ją na stronie. W moim przypadku chodzi o to, kiedy w tym roku organizowana jest rekonstrukcja bitwy napoleońskiej i jaki jest plan imprez towarzyszących. Planuję w tym czasie przyjazd do Lidzbarka ale do tej pory nie ma żadnych informacji na stronach internetowych, które nie są aktualizowane, często od bardzo dawna. Chciałabym dowiedzieć się o tym wcześniej, a jest ogólna tendencja do relacjonowania wydarzeń po fakcie a nie zapraszania na nie.. Dlatego proszę o utworzenie zakładki, w której można byłoby umieszczać pytania właśnie tego typu do Naczelnego 😉

Pozdrawiam,

Marta Sz.

Marta Sz.

* Oczywiście "zwrócić uwagę". Przepraszam za błąd. 😉

Zenon

Panie redaktorze ,temat na czasie. Ceny paliw w Lidzbarku Warminskim. Wokół Lidzbarka wszędzie potaniały. Gaz samochodowy w Olsztynie jest po 2,17 za litr. Wzywam mieszkańców miasta i powiatu, tankujcie wszędzie tylko nie w Lidzbarku.

Maniek

Urząd Miasta LW ogłosił konkurs na stanowisko Kierownika Jednostki Realizującej Projekt – kanalizacji. Czyżby obecny kierownik uciekał bo wykonanie kanalizacji jest zagrożone terminowo. Czy też ,że przy tym też jest lub zaraz będzie trochę smrodu. Może w końcu burmistrz zatrudni prawdziwych fachowców na prawdziwe pieniądze ( większe od jego pensji) i niech to ktoś poprowadzi bo projekt padnie. A w tedy miasto będzie miało kłopot. Burmistrz także. Czytając warunki jakie ma spełniać kandydat wyobrażam sobie ,że pensja kierownika JRP kształtować się będzie około 25 do 30 tys./m-c i najlepiej jak będzie kandydat posiadający dar przebywania w dwóch miejscach jednocześnie i pracujący 24 godziny na dobę. Panie Burmistrzu niech pan zapamięta ,że to inżynierowie budują , a lekarze leczą. Co by było gdyby było odwrotnie? A wynik takich działań zobaczymy za dwa lata. mam nadzieję ,że dożyję i będę jeszcze mieszkał w Lidzbarku W.

blanche

Czy strona ma kanał RSS?

ggg

podaj email w kontakcie

API

już uzupełniłem:) THX

ggg

mnie zablokowali na GL nie wiem czemu nic złego nie napisałem tylko prawdę ,bez wulgaryzmów ! 🙁

Dariusz

''Dodawanie komentarzy z twojego IP zostało zablokowane,, gdzie można szukać odpowiedzi w gazecie olsztyńskiej?! lidzbarskiej, ludzie błądzą czy prasa po 1989 też?!

API

To tak blokują na GL?

Gad

Dla tego portalu niezależnego od władz warto zapłacić podatek. Jak miną dwa lata będzie można wpłacać 1 procent dochodu przy rozliczeniu PIT. Ktoś się boi tego forum ?

Imperator

To debil a nie urzędnik no ewentualnie urzędas.

Ma~

W kwestii formalnej Panie Andrzeju… pozwolenie na publiczną zbiórkę pieniędzy oczywiście masz ?!!!

ggg

MAtylda donosi lub ktoś z jej otoczenia !

Polka