Sty 222015
 
Burmistrz Miasta Lidzbarka Warmińskiego, pan Jacek Wiśniowski w swoim gabinecie

Burmistrz Miasta pan Jacek Wiśniowski w swoim gabinecie

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego pan Jacek Wiśniowski zaprosił redaktora NaszLidzbark na spotkanie, aby poprzez portal przekazać część informacji o tym co dzieje się w jego urzędzie, jakie inwestycje realizuje miasto, a także poinformować o stanie realizacji niektórych punktów programu wyborczego. Spotkanie miało miejsce 21 stycznia o 14.00 w gabinecie Burmistrza i trwało ponad 2 godziny.

O sprawach inwestycyjnych informacji udzielił pan Tadeusz Makiewicz. Przebudowa amfiteatru musi być poprzedzona badaniami archeologicznymi, które zakończą się pod koniec maja. Pieniądze na realizację inwestycji pozyskane będą z UE w ramach nowej perspektywy finansowej. Amfiteatr będzie posiadał ruchome zadaszenie, bowiem Urząd Ochrony Zabytków nie zgodził się na trwały dach, który w ich opinii zasłoni widok na zamek.  Przy obecnej restauracji „Warmianka” zostanie dobudowana stylowa kamienica w której znajdą miejsce m.in. garderoby, sala konferencyjna, sanitariaty, magazyny na sprzęt sceniczny itp. Przewidywana ilość miejsc w nowym amfiteatrze to 2108 a termin ukończenia prac przewidziany na 2016 r.

Tuż przy stadionie miejskim powstanie wielofunkcyjna hala sportowa, 2 turniejowe korty tenisowe (z widownią), 2 korty treningowe a także zewnętrza siłownia. Dodatkowo zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne na obecnej infrastrukturze stadionu (np. monitoring). Całość inwestycji ma kosztować ok. 8 milionów złotych, które w całości pochodzą z dofinansowania. Miasto jako wkład własny w inwestycję wniosło obecny stadion i w związku z tym nie poniesie żadnych kosztów. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 2017 r.

Uroczyste otwarcie Oranżerii odbędzie się pod koniec maja tego roku. Zakupiono już całe wyposażenie i obecnie jest ono instalowane. Prawdopodobnie otwarcie obiektu uświetni koncert muzyki poważnej. Nie jest wykluczone, iż w przyszłości Oranżeria posłuży m.in. jako uroczysty pałac ślubów, ze względów na jego walory architektoniczne i zabytkowe.

Kolejną inwestycją jest budowa ścieżki rowerowej w dolinie Łyny w ramach programu Ścieżki Rowerowe Polski Wschodniej realizowanej przez Urząd Marszałkowski. W ramach projektu dokumentację prac dodatkowych, umożliwiających powstanie ścieżki wykona gmina miejska,  a zrealizuje Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Sama ścieżka zostanie wykonana z funduszy Urzędu Marszałkowskiego.

Termy Warmińskie. Dofinansowanie budowy Term Warmińskich kwotą ok. 1,5 mln zł z kasy miasta odbędzie się kosztem rezygnacji z niektórych planowanych inwestycji jak np. rozbudowa monitoringu miejskiego. Burmistrz zastanawia się obecnie z których jeszcze inwestycji można zrezygnować, tak aby odbyło się to jak najmniejszym kosztem społecznym. Jednocześnie wystąpi do Inwestora (Starostwa) aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z Term na preferencyjnych warunkach, bo to oni w połowie sfinansowali ich budowę.

Obietnice wyborcze. Jak twierdzi pan Burmistrz – zostały zamrożone podatki, obniżona pensja Burmistrza i jego zastępcy. W strefie ekonomicznej podzielono działki na mniejsze, przez co zwiększyła się ich atrakcyjność. Nie zawsze inwestor potrzebuje wielu hektarów na rozpoczęcie produkcji, a mniejszą działkę łatwiej i taniej jest kupić. Niedługo odbędą się pierwsze przetargi na ich sprzedaż („dzierżawę wieczystą”) . Uaktualniona została strona internetowa lidzbarkw.eu na której naniesiono plan i rozmieszczenie wszystkich działek w strefie ekonomicznej. Na lutowej  sesji przedstawiony zostanie projekt uchwały pozwalający na pomoc publiczną dla przedsiębiorstw tworzących nowe miejsca pracy. Polegać to będzie na umorzeniu podatków w zamian za zatrudnianie mieszkańców miasta.

Gala Osobowości. Organizatorem Gali Osobowości jest Urząd Miasta i Lidzbarki Dom Kultury. Koszt organizacji to ok. 10 tys zł. Jak twierdzi Burmistrz, po dogłębnej analizie, jest zasadnym organizowanie takiego plebiscytu. Jest to jedyna impreza w której może być wyróżniony mieszkaniec miasta. W poprzednich edycjach zachwiana była procedura wyłaniania nominacji lecz obecnie opracowaliśmy nowe zasady i teraz kapituła konkursu nie zawiera polityków. Nowością jest możliwość oddawania głosów poprzez FB, a nie tylko kupony wycięte z Gazety Lidzbarskiej. Liczenie głosów (kuponów) odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta i będzie jawne. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje w kierunku zmian w systemie głosowania i liczenia głosów, tak aby był jeszcze bardziej transparentny i rzetelny.

Straż Miejska – Obecnie jest 3 strażników i 4 osoby cywilne. Burmistrz wniesie projekt uchwały ustanawiającej konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Straży Miejskiej, ale w połowie roku. Obecnie mają 6 miesięcy, aby wykazać swoją przydatność mieszkańcom i po tym czasie to społeczeństwo zadecyduje czy straż ma pozostać w ich mieście. Została zmieniona organizacja ich pracy, a także  grafik, który jest dostępny na stronie urzędu. Co prawda w projekcie budżetu na 2015 r. jest zapis o 100 tys zł tytułem nałożonych grzywien i mandatów, lecz w rzeczywistości tak nie będzie. Budżet został zaplanowany przez poprzedniego Burmistrza i nie było możliwości zmiany tego punktu. Strażnicy zostali pouczeni aby częściej stosowali pouczenia, powinni także edukować a kary pieniężne stosowali tylko w ostateczności.

Karta Dużej Rodziny  –  Nie wszystko ja jako Burmistrz muszę inicjować, KRD pozostawiam inicjatywie radnych, ja nie wypełniam całości programu KWW 5Gmin – mówi Burmistrz. Karta Dużej Rodziny (zwana też Lokalną KDR) zostanie przedstawiona na najbliżej sesji i ja ją popieram.

Jawny rejestr umów  – O ile będzie pozytywna opinia prawnika w kwestii ujawnienia imienia i nazwiska osoby fizycznej zawierającej umowę z UM, to taki rejestr będzie opublikowany. Na razie czekamy na taką ekspertyzę.

Informacje różne.

W styczniu zmienia  się Skarbnik Urzędu Miasta. Ze stanowiska odchodzi pani Wiesława Piasecka. Po akceptacji Rady Miasta jej miejsca zajmie pani Jolanta Procajło. Uczniowie gimnazjum nr 1 już po feriach będą mogli korzystać z wyremontowanej po pożarze sali gimnastycznej.  W sprawie niechcianego zbiornika wodnego jaki powstał na ul. Orneckiej po remoncie drogi przez „Skanska” UM interweniował już u wykonawcy, który będzie musiał przywrócić teren do stanu pierwotnego.  Poczyniono już pierwsze prace przygotowawcze w kierunku opracowania planu przywrócenia do dawnej świetności szlaków spacerowych w dolinie Symsarny. 8 grudnia w Urzędzie Miasta powstały związki zawodowe.

Jak przyznaje Burmistrz jest jeszcze ogrom zadań do wykonania i rzeczy które nie zostały uregulowane przez poprzednika jak choćby sprawa miejskiego oświetlenia i braku umów z firmą energetyczną. Burmistrz przekazał także kierownikom wydziałów uprawnienia w podejmowaniu niektórych decyzji. W związku z tym to oni ponoszą odpowiedzialność za ich podejmowanie. To wzbudziło pewne zdziwienie wśród pracowników , bowiem poprzedni Burmistrz stosował zasadę centralnego zarządzania i to on podejmował wszelkie decyzje. Obecnie kładziony jest nacisk na usprawnienie pracy urzędu poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych. Tam gdzie to możliwe stosuje się  mailową wymianę informacji zamiast papieru, to ułatwia pracę i chroni środowisko. Praktycznie od rana do wieczora jestem w pracy – mówi Burmistrz. Wprowadzamy szereg unowocześnień, które może nie są zauważane przez wielu mieszkańców. Mamy swój profil na Facebook-u na którym umieszczamy wszystkie istotne informacje.

 Posted by at 7:15 pm
Powiadom o
Jons

Problemem zasadniczym Lidzbarka nie sa podatki tylko brak infrastruktury kolejowej! Zamiast rozwijac kolej i ubiegac sie na pieniadze z Unii robi sie na nich sciezki rowerowe łupiac drogie kruszywo i tory kolejowe sprzedaje sie na złom! I dopók nie zmienimy tego nic sie w naszym miescie nie zmieni żadne termy i amfiteatry tego nie załatwia nie bedzie tu zatrudnienia nikt tu o zdrowych zmyslach nie chce inwestowac. A wystarczylo by 25 km torow do Dobrego Miasta i by inwestowano u nas jak u nich wystarczy popatrzec jak sie jedzie do Olsztyna jak rosnie firma na firmie a u nas?Termy rosna:D

Rysiek z klanu

Straż Gminna w Giżycku do likwidacji http://gizycko.wm.pl/243718,Chca-zlikwidowac-stra

G.a

pięknie tak trzymać.

Antonii

Bardzo interesuje mnie to co pan burmistrz PLANUJE do zrobienia w mieście. Dotyczy to inwestycji, remontów itp. działań. Chodzi o projekty inwestycyjne, które wpłyną na estetykę miasta, dostęp mieszkańców do rekreacji, wypoczynku czy kultury i rozrywki. I nie chodzi tu o realizację projektów rozpoczętych za kadencji burmistrza Wajsa (np. Oranżeria Krasickiego, sala sportowa z kortami przy stadionie, biblioteka, kanalizacja sanitarna i deszczowa czy ścieżka rowerowa przy Łynie na zapleczu ul. Wysoka Brama). Jakie plany ma pan burmistrz w stosunku do rewitalizacji dawnych terenów kolejowych? Wiadomo, że poprzedni burmistrz miał na to pomysły.

adek

w tym roku jest budżet Pana Wajsa i nowy burmistrz nie ma nic do tego, musi to zrobić w tym roku co założył stary burmistrz. Tak samo będzie jak Pan Jacek kiedyś odejdzie

G.a

Dla Antoniego to adek jest za trudne. Przespał zajęcia na WOS- e o ciągłości sprawowania władzy organów każdego szczebla.

Antonii

Scedowanie przez burmistrza uprawnień do podejmowania decyzji na pracowników można również odczytać jako strach przed ich podejmowaniem:)

rrrrrrrrr

I co jeszcze wymyślisz ??????? Proste , czas aby urzędnicy zaczęli odpowiadać za swoje decyzje.

rrrrrrrr

Wizerunek ABK to łamanie prawa i straszenie sądem jakby właściciel czy to najemca się nie podporządkował. CZAS NA ZMIANY I TO SZYBKO!!!!!!!!!

rrrrrrr

Pamiętacie , dwa lub 3 lata temu ABK zaczął wysyłać " hurtem " do wszystkich , którzy mieli butle gazowe tzw. zawiadomienie o natychmiastowej zamianie na gaz ziemny??? Oczywiście termin opiewał na 2 tygodnie czas wykonania a w razie niewykonania skierowanie na droge sądową. Podstawą prawną było rozporządzenie ministra w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki. O tuż w niektórych budynkach zgodnie z tym samym rozporządzeniem nie powinno być w ogóle gazu ziemnego, a to dlatego, że budynek jest położony poniżej poziomu terenu, chyba, że ma kotłownię. Znam taki budynek, gdzie nie powinno być gazu ziemnego a mimo to, właściciele lokali zostali zmuszeni przez ABK do zamiany butli na gaz ziemny.. Najwięcej zleceń miał nasz rodzimy przedsiębiorca. Jak to wytłumaczyć, co to miało być??? Tak właśnie zarządza ABK .

przedsiębiorca

rrrrrr jest dokładnie odwrotnie- gaz ziemny jest lżejszy od powietrza i dlatego może być stosowany wszędzie. Natomiast gaz butlowy (propan -butan) jest cięższy od powietrza i dlatego nie można go stosować w piwnicach i innych pomieszczeniach poniżej gruntu. Z tego samego powodu samochody zasilane gazem nie mogą wjeżdżać do podziemnych garaży/parkingów.

kkkkkkk

Odsyłam pana "przedsiębiorcę" do rozprządzenia w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytułowanie. Tam w art 157 pkt. 6 i 8 znajdziesz odpowiedź . nie pisz 'opowieści" o których nie masz pojecia.

przedsiębiorca

Art157 pkt 8. "Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości powietrza nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których znajdują się studzienki lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej podłogi".
A teraz panie "przemądrzały" poczytaj sobie w internecie (albo w mądrych książkach) który gaz ma większą gęstość.
Większą gęstość ma gaz cięższy czyli propan-butan i jego dotyczy to ograniczenie. Gaz ziemny ma gęstość mniejszą od powietrza i jego to ograniczenie nie dotyczy.

przedsiębiorca

Stopień ignorancji agitatorów "czasu zmian" jest porażający.

przedsiębiorca

W TV dzisiaj pokazują skutki lekceważenia niebezpieczeństwa związanego z gazem. Wybuchła butla z gazem, więc ci co się boją gazu ziemnego powinni zrozumieć,że ten butlowy też jest niebezpieczny. Właściwie to niebezpieczny jest człowiek i jego ignorancja, bo gaz sam nie wybucha.

kkkkkk

Nie mniej niebezpieczny jest gaz ziemny, bo sie gromadzi zawsze wyżej, a więc stwarza większe zagrożenie. Ponadto zgodnie z tym rozporządzeniem gaz płynny może być stosowany tylko w budynkach niskich lub do 4 kondygnacji. Tak więc zgodnie z tym rozporządzeniem gazu ziemnego w budynkach o takich parametrach nie może być.

przedsiębiorca

Człowieku, Ty nadal drążysz ten temat? Płynny to jest gaz propan-butan, a ziemny nie jest płynny. Żeby był płynny to trzeba dużo pieniędzy na to przeznaczyć (skroplenie). Skroplony gaz ziemny nazywa się LNG i w naszym mieście nikt czegoś takiego nie widział. Poczytaj trochę, bo się kompromitujesz.
Zapamiętaj sobie: gaz butlowy- płynny, gaz ziemny- nie płynny. (przesyłany rurą w postaci gazu)

przedsiębiorca

kkkkkkk, tylko nie mów, że do tej pory myślałeś że w butlach jest gaz w postaci gazowej a w rurach do domów dochodzi gaz w postaci płynnej tak jak woda- bo tak to wygląda po Twoich wpisach.
Ale ja nie wierzę żeby ktokolwiek mógł mieć aż tak dziwne poglądy.

kkkkkk

Myślę ,że ustawodawca bardzo się "ucieszy " z twojej interpretacji rozporządzenia

kkkkkk

Dobrze panie " przedsiębiorco "ART. 157. 5. Instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko w budynkach niskich. Chyba nie bardzo rozumiesz o co w tym wszystkich chodzi

przedsiębiorca

Ja nie interpretuję rozporządzenia tylko udowadniam, że to Ty błędnie je interpretujesz z powodu braku podstawowej wiedzy o świecie i chyba niestety z powodu niskiej inteligencji. Ewidentnie widać, że nie odróżniasz rodzajów gazów i w kółko powołujesz się na ustawę nie dementując mojego zarzutu, że mylisz te dwa rodzaje gazów. Widzę, że naprawdę jest to dla Ciebie trudne to spróbuję jeszcze raz. Gaz ziemny paradoksalnie pomimo tego, że jest wydobywany z pod ziemi jest gazem lżejszym od powietrza i w pomieszczeniach ucieka w stronę sufitu. Gaz ziemny pod ziemią z powodu nacisku bardzo grubej warstwy ziemi jest w stanie ciekłym. Po wywierceniu dziury w ziemi "ulatnia" się i dociera do nas w stanie gazowym, gdyż nie jest już poddany wysokiemu ciśnieniu. Aby go ponownie skroplić trzeba obniżyć jego temperaturę do minus 162 stopni co jest bardzo kosztowne i robi się tylko po to aby transportować taki gaz statkami. Wszędzie na… Czytaj więcej »

przedsiębiorca

Małe sprostowanie: W nowych parkingach podziemnych mają być czujniki gazu i sprawna instalacja wentylacyjna i nie będzie zakazu wjazdu samochodów zasilanych gazem. W starych parkingach pomimo braku tych instalacji nikt nie przestrzegał tych zakazów. Nigdy nie miałem samochodu na gaz więc moja wiedza na ten temat pochodziła tylko z tego co kiedyś przeczytałem.

kkkkkkk

O matko człowieku !!!!!! Działamy na podstawie prawa a więc ustaw i rozporządzeń, a więc ustawodawca jest chyba mądrzejszy od ciebie i wiedział w jakim celu użył pojęcia GAZ PŁYNNY . Twoje teorie wysuwane na temat gazu są może i istotne , ale nie w każdym przypadku mają zastosowanie. P.S. przedsiębiorco widzę , że ciebie prawo nie dotyczy , ciekawe jak to jest z pracownikami, może Państwowa Inspekcja Pracy miałaby co robić w twojej firmie??

przedsiębiorca

Oczywiście, że ustawodawca wiedział i ja też wiem. GAZ PŁYNNY to ten w butlach- to jest wiedza na poziomie gimnazjum, a nie żadna teoria.
Kończę ten temat. Szkoda, że nasza dyskusja odbywa się w starym wątku i na drugiej stronie- mało ludzi zobaczy jaką wiedzą dysponują agitatorzy "czasu zmian" i jak bardzo są kompetentni.

kkkkkkk

I vice wersa panie 'wszystkowiedzacy " znawco od WNMOPO.

G.a

cyt. ale im więcej piszesz tym bardziej się pogrążasz. Coraz bardziej widać Twój fanatyzm, czyli emocjonalne, bezrefleksyjne (żeby nie powiedzieć bezmyślne) postrzeganie świata, w którym widzisz tylko 2 kolory i 2 rodzaje ludzi: MY i ONI. Ja nigdy nie należałem do żadnej partii i nigdy nie udzielałem się politycznie. Nigdy nie należałem do jak to określają tacy jak……. coś tu śmierdzi. cyt.Ja nie interpretuję rozporządzenia tylko udowadniam, że to Ty błędnie je interpretujesz z powodu braku podstawowej wiedzy o świecie i chyba niestety z powodu niskiej inteligencji. Ewidentnie widać, że nie odróżniasz rodzajów gazów- no rzeczywiście retoryka godna leminga z PO i znów to Ty się pogrążasz. Daj spokój, przekonania nie mają tu nic do rzeczy sam tu pojechałeś czyżby Twój idol obiecał ci jakiś deal, bo nie możesz się pogodzić ? Nie wiem dlaczego kolega przedsiębiorca podnieca się stanami skupienia. Tam gdzie nie ma rury gazu ziemnego ( Jeziorany,… Czytaj więcej »

przedsiębiorca

G.a. zniżę się po raz ostatni i odpiszę żeby wykazać Twój brak logicznego myślenia. Jeżeli ja nie zajmuję się polityką i nie należę do żadnej partii to epitety typu: lemingi z PO, czy mohery z PIS mnie nie dotyczą. Mnie nie interesuje jakie ktoś ma poglądy polityczne, tylko czy jest człowiekiem uczciwym. Jeżeli uważasz się za człowieka uczciwego to zanim zaczniesz innych pouczać najpierw poczytaj o rodzajach gazu bo Ty również ich nie odróżniasz. Zwykły człowiek nie musi interesować się parametrami gazu, ale jak ktoś (tak jak Ty) chce interpretować przepisy i je krytykować (przepisy, albo urzędników, że źle interpretują te przepisy) to powinien mieć wystarczającą wiedzę na tematy które porusza. To niejaki kkkkkkk pisał dużymi literami GAZ PŁYNNY, bo tak wyczytał w rozporządzeniu, więc wyjaśniłem mu, że gaz butlowy to jest właśnie gaz płynny. Dla Twojej wiadomości dodam, że gaz w każdej butli od litrowej turystycznej poprzez typowe butle… Czytaj więcej »

G.a

Ale o czym ty piszes ? Odkrywasz Amerykę, że propan- butan jest w postaci cieczy ? Jak ludzie sprawdzali butle w L.W , gdy gz był mało dostępny? (Ty wtedy jeszcze na księdza zorro wołałeś !) Tak, tak poruszając nią lub kręcąc. No nie doczytałeś zbiorniki mogą być zakopane,więc będą poniżej gruntu. :):) A ty wstawiłbyś sobie baniak 2700 l do kotłowni ? Niby po co skoro nie wolno i nadzór [ UDT] nie odbierze instalacji ? Kto tu twierdził, że jest inaczej ? Znowu masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego lub to o czym piszą inni .? Nie nabzdyczaj się, tylko czytaj ze zrozumieniem.Sedno.Urzędnicy zrobili krzywdę mieszkańcom dzieląc budynki na wspólnoty klatkami, a ww. przepis mówi iż w budynku nie mogą występować oba rodzaje gz i lpg .Skoro jedna klatka ma gz …to wysil się..Też nie pojąłeś sensu. Nie podniecaj się tak, tylko dokładnie czytaj, co kto napisał. Oczywiście,… Czytaj więcej »

przedsiębiorca

rrrrrrrrr, poczytaj tak jak G.a. to też zrozumiesz jak to jest z tym gazem.

G,a

To raczej Ty odkrywasz tu Amerykę, ale masz kłopoty z tekstem czytanym.

G.a

Początek swojego postu już kiedyś serwowałeś, nie tylko mi. Jeśli liczysz i wyciągasz wnioski, tak jak czytasz to pogratulować. Nie napisałem nic o innej firmie zamiast PGK. Uwaga. Gmina wiejska ma niże stawki mimo rozleglejszego terenu i mniejszej liczby usługobiorców. Popracujesz główką dlaczego tak jest ?
Prowadząc firmę olewasz ekonomię i wolny wybór do korzystania usług za które płacisz z własnej kieszeni ? Paliwo do " wózka " kupujesz na stacji z najwyższą ceną . Dobrze rozumiem ? To chyba nie ja się pogrążam. Dziwne te Twoje wyciąganie wniosków. Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci, wspólnota ma prawo wybrać sobie zarządce i tyle , a Ty tworzysz wizje.

przedsiębiorca

G.a. nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale im więcej piszesz tym bardziej się pogrążasz. Coraz bardziej widać Twój fanatyzm, czyli emocjonalne, bezrefleksyjne (żeby nie powiedzieć bezmyślne) postrzeganie świata, w którym widzisz tylko 2 kolory i 2 rodzaje ludzi: MY i ONI. Ja nigdy nie należałem do żadnej partii i nigdy nie udzielałem się politycznie. Nigdy nie należałem do jak to określają tacy jak Ty: lemingów czy moherów. Jestem normalnym człowiekiem ,który umie liczyć, umie czytać i umie samodzielnie wyciągać wnioski.

G.a

Zwolennicy starego burmistrza nadal w rozterce. i głupoty jak pisali tak piszą. Kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego, kofabulacje czy też zła interpretacja., ale lemingi z PO tak mają.

Antonii

G.a. – jaki/a Ty jesteś mądry/a… Zazdrościłbym Ci gdyby to była prawda.

G.a

A Ty lemingu zaczepki szukasz? Twoja matka musiał zjeść kupę śniegu, żeby takiego bałwana urodzić.

przedsiębiorca

Zwolennicy nowego burmistrza liczyli na spadek bezrobocia w mieście, a najwięksi "naganiacze" którzy swoją "propagandą" doprowadzili do zmiany burmistrza wszystkimi wpisami tutaj udowadniają, że działają dokładnie na odwrót. Dążą do zlikwidowania Straży Miejskiej- czyli kilka osób zostanie bezrobotna. Chcieliby, aby śmieci wywoziła firma z poza Lidzbarka- czyli nasi pracownicy PGK na bruk. Administracją budynków też według nich powinna zająć się firma z zewnątrz- czyli nasi na bruk. Inwestycje budowlane nie powinna robić firma Fydrycha tylko najlepiej ktoś z zewnątrz itd. itd. Widzicie obywatele kogo wybraliście?

G.a

a miałeś nie pisać:):) Odp.. jako przedsiębiorca zacznij drogo i bardzo lipnie wykonywać usługi Ewentulnie zrób wolne płatne swoim pracownkom z pół roku lub niech nic nie robią w robocie.Chyba wiesz jak to się skończy. Szykuj torby.
Co znasz ekipę sm czy komendanta, bo Ci żal ..Da radę ma firmę i wali fuchy po godzinach zatrudni kolegów. Tak więc Twoja troska o innych jest demagogią. Bardziej martw się o swoich pracowników i wynik finansowy, Tobie nikt nie dołoży. Działanie spółek m również powinno obowiązywać mix prawa z ekonomią i, nie mogą być ciężarem dla społeczności lokalnej np z powodu kiepskiego zarządzania jej prezesów czy powołań z klucza partyjnego. Za lipne wykonanie zadań zapłata się nie należy i wtedy należy zmienić wykonawcę usługi lub zastosować system naprawczy..Co do ABK pretensje do poprzednika, sejmu, ministra lub ewentualni list na Berdyczów:):) Wysokie stawki w PGK to też zasługa poprzednika, nieprawdaż ?

G.a

kkk . Zgodzisz się jednak, że ustawodawstwo jest skoplikowane, jeden podmiot podczepiony jest pod kilka ustaw, a które ze sobą kompletnie "nie grają" [ nowelizacje, uchylenia]. Szary obywatel musi znać prawo lepiej niż urzędnicy, którzy co miesiąc biorą za to pieniądze, a i tak mogą go olać jakimś wybiegiem.Niejasność? Bierzesz prawnika [ jak cię stać] i wtedy się zaczyna miętoszenie. tematu i rozbijanie artykułów ustawy na pojedyńcze słowa typu …." i czasopisma ".[Jeden wrzucony spójnik i ustawa ma już furtkę- leżysz]. Kosztowna impreza, bo walczysz za swoje i nie masz na wyposażeniu bezpłatnej "papugi" jak urzędasy. Rzeczywiście małe wspólnoty mają, nieco kulawy układ. Zależy chyba od statusu.Doczytam :):) To moje wnioski po zapoznaniu z tematm. Spółki miejskie nie są od tego, bo to dzałalność komercyjna i nie łapie się w zapisie ustawy 96r o komunalce, czyli zakresie zadań i usług powoływanej sp.., ale w momencie wyodrębnienia pierwszego lokalu przed 1994… Czytaj więcej »

kkkkkkkk

G.a. pominąłeś tutaj bardzo ważną rzecz a mianowicie tzw. małe wspólnoty i duże . to trzeba rozgraniczać. W małych wspólnotach potrzebna jest zgoda wszystkich co do uchwały a w dużych decyduje większość. Gdyby ABK nie mógł zarządzać wspólnotami nie robiłby tego.

G.a

.Wiem, że są różnice w statucie małychb i d..,ale ……ciekawe czy wchodzi w rachubę przegłosowanie numeru pt. 1 właściciel= 1 głos, Gmina ma 2 lokale we wspólnocie, ale tylko 1 głos. Do przeprowadzenia głosowania potrzebne 20% za, ale muszę poczytać i popytać.Taki model zarządzania pachnie świadczeniem marnych usług do…. grobowej deski. Taki ślub z nierobem bez możliwości rozwodu. Z innej strony nierówne traktowanie podmiotów [ wspólnot]. Temat bardzo ciekawy. Pozdrawiam

G.a

@kkk no dobra maznę Ci i nadal czekam :):) http://www.administrator24.info/artykul/id1649,co… Wyrok zgadza się z odpowiedzią ministra G czy wyrok SN coś dla Ciebie znaczy ?:) może NIK przyjedzie i zrobi porządek :):) 1) uogn jest utworzona dla samorządów patrz. art 1.1 i dotyczy mienia gminy, powiatu, woj. Wspólnota jest współwłasnością z wydzielonymi lokalami, więc ….. różnica jest znacząca i tu zachęcam kkkk do zapoznanie się z lekturą prawniczą :):) własność a współwłasność. 2) ABK może zarządzać wspólnotą mieszkaniową w której ma lokale. To nieprawda wyrok SN, kładzie wszelkie dewagacje. 3) . Formy prowadzenia gospodarki gminnej, w tym wykonywania przez gminę zadań o charakterze użyteczności publicznej, określa ustawa z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 1997 r. Nr 9, poz. 43, z późn. zm.). Zgodnie z art. 1 ust. 2 ww. ustawy gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące… Czytaj więcej »

fffffffffff

przestańcie wyprowadzać te swoje padliny kundlarze i obsrywać nimi każdy centymetr chodnika, nawet nie ma jak z sankami wyjść koło bloku, bo wieśniaki wszystko obsrają, won na PKS, ponawiam apel do SM- walczcie z tym dosłownie i w przenośni- goownem, to was wspomogę w konsultacjach, od lat już nic do cymbałów nie trafia, by trochę uszanować większość bezkundlową

kundlarz

Gratuluję wypowiedzi! Ja po swoim piesku sprzątam (GRABOWSKIEGO). A ty zachowujesz się jak przysłowiowy kundel.

MAG

Jeżeli chodzi o rozliczanie przez ABK mam wiele przykładów , które są dowodem na to, że jest to robione źle. Czas to zmienić. Dotychczas żadne rozmowy na ten temat nie przynosiły rezultatu, więc mam nadzieje, że po tym co tu zostało napisane zmieni się . Tak więc bierzmy papierzyska w dłoń i zacznijmy dochodzić swoich praw od ABK. Zmuszanie nas do zapłaty różnych dziwnych należności to szczyt wszystkiego. A co wyboru wykonawcy to niejednokrotnie toczyliśmy bój o wybór wykonawcy, ktory był tańszy

Mieszkanka

Tańszy nie znaczy lepszy. Tanią kiełbasę jedzą psy – jest takie powiedzenie. Wybiera się tańszego, a później reklamacje, dodatkowe protokoły konieczności, szukanie winnych itp. Powinno się wybierać dobrego, sprawdzonego.

kkkkkkkk

Kolego G. a. oto treść przytoczonego przez ciebie art. o gospodarce nieruchomościami :Art. 189. Zarządzanie nieruchomościami należącymi do zasobów, o których mowa w art. 20, może być powierzone podmiotom tworzonym w tym celu przez Skarb Państwa lub jednostki
samorządu terytorialnego, jeżeli zarządzanie będzie wykonywane przez zarządców nieruchomości wymienionych w art. 184 ust. 2.
Tak więc ABK może być zarządcą jeśli spełnia określone warunki . Dla przypomnienia dodam, że NIK prowadzi tylko kontrole i nie tworzy ustaw . Właśnie tacy jak ty robią zamęt na poralu

G.a

czy-zaklady-budzetowe-moga-zarzadzac-wspolnotami-uchwala-poza-porzadkiem-obrad
to chyba nie ja nie odrobiłem lekcji pt prawo czy wyrok NS też należy olać jak kontrolę NIK?
To jak z tym zamętem na portalu? :):) Dawno ten temat gryzłem, tylko musiałem odnaleźć linki. Nie naskakuj daj ludziom wyciągnąć wnioski.

G.a
G.a

cyt.Zdaniem NIK rynek zarządzania nieruchomościami stanowiącymi własność wspólnot mieszkaniowych nie może być obsługiwany przez podmioty komunalne, niezależnie od ich formy prawnej. W konsekwencji, nawet gdyby wspólnota podjęła uchwałę o powierzeniu zarządu swą nieruchomością podmiotowi utworzonemu przez
gminę w trybie art. 189 ustawy o gospodarce nieruchomościami lub jednostce zaliczanej do sektora finansów publicznych,np. zakładowi budżetowemu, to podmiot taki nie mógłby podjąć się zarządu nieruchomością
wspólnoty mieszkaniowej. NIK zarzuciła gminom, że zarządzanie nieruchomościami wspólnot przez podmioty komunalne nie służy tworzeniu rynku usług, a tym samym obniżeniu kosztów tych usług i poprawie ich jakości. Co więcej, zdaniem izby może to również zostać uznane (przy uwzględnieniu lokalnych uwarunkowań) za praktykę monopolistyczną.

Anna

Czyli co ? Zarządzanie przez ABK wspólnotami jest nielegalne ???

G.a

jak to w Polsce ustawy sobie, a życie sobie. Osobiście mam wątpliwości. Tu jest wyrok SN, ale …..
http://www.administrator24.info/artykul/id1649,co

G.a

Formy prowadzenia gospodarki gminnej, w tym wykonywania przez gminę zadań o charakterze użyteczności publicznej, określa ustawa z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 1997 r. Nr 9, poz. 43, z późn. zm.). Zgodnie z art. 1 ust. 2 ww. ustawy gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych. Stosownie zaś do art. 2 ustawy gospodarka komunalna może być prowadzona przez jednostki samorządu terytorialnego w szczególności w formach: zakładu budżetowego lub spółek prawa handlowego. Warto przy tym zauważyć, iż w myśl art. 7 ustawy działalność wykraczająca poza zadania o charakterze użyteczności publicznej nie może być prowadzona w formie zakładu budżetowego.
Minister Cezary Grabarczyk
Warszawa, dnia 3 grudnia 2009 r.

G.a
G.a

http://ziemski.com.pl/pl/assets/publikacje/artyku
No jak tam ? Poczytał kolega ? Wnioski ? http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/78D6B26F i proszę nie zarzucać mi pisania bzdur :):) Tak sobie rozważam. ,w końcu w L.W niedawno odkryto prawo do informacji publicznej przez urzędników samorządowych :):), więc i to może zadziwić.
To efekt tworzenia aktów prawnych , często przez dyletantów uzbrojonych w masę niedomówień i niejasności w stylu: powinno się ,należy, winno etc. Czy do dziś wyciągnięto pomysł z zamrażarki nie wiadomo ? Wspominano coś o NIK, a pierwszy artykuł zgodnie z radą napisał specjalista prawny od nieruchomości.
Zawsze można zabrać papiery i poszukać zarządcy gdzieś indziej.
Bardzo ciekawe wnioski ssssss

G.a
sssssssssss

Uchwały właścicieli określają zaliczki a sposób rozliczania niedopłat określa ustawa. W taki sam sposób rozliczane są koszty zarządu. Niestety ABK rozlicza to wg tej samej metody co fundusz remontowy. Czyli naciągają ludzi na dodatkowe koszty. Prawo sobie a ABK sobie . Dość tego PAŃSTWA W PAŃSTWIE. Proponuję jeszcze dobrze przeczytać umowy o administrowanie , w której to zapewnili sobie monopol na wszelkiego rodzaju działania bez zgody właściciela i konsekwencje w postaci pozwów sądowych.

sssssssssss

Pokażę wam jak ABK rozlicza wspólnoty z funduszu remontowego i jak łamie prawo. Pan X wpłacał przez 3 lata po 60 zł co miesiąc a więc 60 x 12 x 3 = 2160 zł tyle zgromadził pieniędzy. Ma 20% udziałów w nieruchomości. Remont przeprowadzono w 4roku od utworzenia funduszu i wyniósł 7 tys. zł. ABK liczy to tak : 20% x 7 tys. = 1400. zł a ponieważ w roku 4 wpłata na fundusz wyniesie tylko 720zł w rozliczeniu na koniec roku pojawia się niedopłata w kwocie 680zł . Pytam jakim prawem tak jest to liczone ?????? Art. 12. USTAWY O WŁASNOŚCI LOKALI 1. Właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem. 2. Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do DO ICH UDZIAŁÓW . W takim… Czytaj więcej »

G.a

Według wyroków NSA komunalne spółki miejskie nie mogą zarządzać wspólnotami mieszkaniowymi, bo utworzone są do zajmowania tylko i wyłącznie mieniem gminnym.

sssssssssss

Mogą . Poczytaj trochę lektury prawniczej i bzdur nie pisz.

G.a

…..a kolega czytał wypowiedź ministra infrastruktury na zapytanie nr 5191 w tej sprawie na stronce sejmu.polecam ostatnie zdanie ? Nie lektura wypocin prawniczych stanowi prawo.

G.a

…..raczej uogn, bo od kiedy to lektura prawnicza stanowi prawo ? Rzeczywiście z lenistwa nie wkleiłem linka do artykułu, ale zrobiłem to poniżej. Więc poczytałem i czekam na przeprosiny :):)

kkkkkkkk

Po pierwsze wypowiedź ministra to nie USTAWA , a po drugie jeżeli we wspólnocie są lokale gminne to zarządcą może być ABK . w innym przypadku wspólnota wybiera sobie zarządcę wg własnego uznania. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD . W związku z tym przeprosiny ci się nie należą .

G.a

Zarządzanie wspólnotami nie stanowi zadań gminy o charakterze użyteczności publicznej.Te są akurat określa konkretnie.

G.a

niestety w załączonym tekście minister podparł się ustawą
Formy prowadzenia gospodarki gminnej, w tym wykonywania przez gminę zadań o charakterze użyteczności publicznej, określa ustawa z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 1997 r. Nr 9, poz. 43, z późn. zm.). Zgodnie z art. 1 ust. 2 ww. ustawy gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb ludności w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych. Stosownie zaś do art. 2 ustawy gospodarka komunalna może być prowadzona przez jednostki samorządu terytorialnego w szczególności w formach: zakładu budżetowego lub spółek prawa handlowego. Warto przy tym zauważyć, iż w myśl art. 7 ustawy działalność wykraczająca poza zadania o charakterze użyteczności publicznej nie może być prowadzona w formie zakładu budżetowego.
Minister Cezary Grabarczyk
Warszawa, dnia 3 grudnia 2009 r.

MAG

Teraz kolejna rzecz , w tym mieście jest wiele budynków z przedziału XVIII i XIX w. zarządzanych przez Administrację Budynków Komunalnych . Dlaczego nie pojawił się żaden wniosek o takie dofinansowanie ze strony zarządcy budynków ?????????? ABK administruje również mieniem wspólnot mieszkaniowych i powinien zadbać o estetykę.
Panie Burmistrzu czas zrobić też porządek w ABK , ponieważ ich administrowanie jest nierzetelne , wyłaniani przez ABK wykonawcy robót są najdroższymi w całym mieście , kosztorysy są robione tak aby jak najwięcej zapłacili współwłaściciele , brak jakiegokolwiek zainteresowania jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych i tym zmniejszanie kosztów obciążających współwłaścicieli . Sposób rozliczania funduszu remontowego też pozostawia wiele do życzenia ponieważ mija się z obowiązującym prawem .

czytelnik

Święte słowa ,nie wiadomo właściwie , dlaczego zawsze działają na szkodę mieszkańców , a przecież są przez nich utrzymywani . No ale tak w przyrodzie jest , że pasożyt działa na szkodę swego żywiciela .

MAG

Uchwała RM nr LX / 422/10 z dnia 11 sierpnia 2010 r. w sprawie przyjęcia programu poprawy estetyki miasta. SKŁAD KOMISJI : Tadeusz Makiewicz – Przewodniczący komisji – Maria Grzegorzewska – Sekretarz – Mieczysław Sosna – Członek komisji – Józef Kurto – Członek komisji – Andrzej Kędzierski – Członek komisji PRZYZNANO TZW. NAGRODY KONKURSOWE W 2011R. Zarządzeniem Burmistrza NR SE.0050.68.2011.MG z dnia 15 czerwca 2011 r. przyznano dofinansowanie dla: Spółdzielni Mieszkaniowej „Warmia” na termomodernizację budynku przy Placu Wolności 2, 4, 6 w wysokości 150 tysięcy złotych i Wspólnocie Mieszkaniowej ul Konstytucji 3 maja 14 na remont w wysokości 30 tysięcy złotych. W 2012R. Burmistrz nagrodził wszystkich: (zarządzenie SE0050.72.2012.MG z dnia 21 czerwca 2012 r.) – Spółdzielnia „Warmia”, termomodernizacja budynku V kondygnacyjnego przy ul. Powstańców Warszawy 16-18, 125 tysięcy złotych. – PHU „ZET”, Remont kamienicy przy Placu Wolności 5, – 25 tysięcy złotych. – Magdalena i Wojciech Pergoł, Remont i modernizacja… Czytaj więcej »

kkkkkkkk

Strasznie się widać ludkom nie podoba prawda, bo ŚWIATŁO DZIENNE UZYSKAŁA . Minusują ci co było ich cichą tajemnicą . Remont budynków zrobiony , bo Burmistrz Wajs kasę dał .

G.a

nie to rodzinka wali z rożnych kompów oraz pewien radny z kolesiami.

O....

A który w tej kadencji /nowej/ radny ma jakąś wiekszą wiedzę o Lidzbarku,biedzie,zyciu mieszkańcow,zasobach mieszaniowych,balach PO-wców,ignorancji urzędników do petentow i td./ tak w starostwie jak i w mieście.Nie doształcają się,nie uczą się bo i po co? Zresztą mieszkańcy mało konsultują się z radnymi, bo ci im nie pomogą.Więc jaki jest sens spotkania z radnymi?

Barbapapa

Zwłaszcza wtedy, kiedy rządzili tacy zaufani radni jak Gabriela Krynick ,Bartłomiej Zdanowicz, no i p.Jolanta Adamczyk! Wymieniłem tylko tych no a reszcie nie wspomnę! Nabijają swoje kieszenie pieniędzmi – z NASZYCH podatków. Byłem wielokrotnie świadkiem kiedy na imprezach typu Dożynki Powiatowe i inne festyny pili, żarli i świetnie się bawili- "jak złote chochoły"!

G.a

i nie zapominajmy o wycieczkach na koszt mieszkanców wraz z rodzinką

Janina z Anina

Mam pytanie ? Czy będzie relacja z balu dobroczynnego w Krasickim ? Czy zwyczajnie "wroga publicznego nr 1 " nie wpuścili ?

Rysiek z klanu

jasia w goreckim to bylo

sumienie

Jakby "wróg" zapłacił za udział to by go wpuścili.

XXX

Burmistrz zaprosił, czy NL się wprosił – zasadnicza różnica. Sądząc po wcześniejszych artykułach…pozostawiam do oceny…

A.B.

Sądzę, jest cichym współpracownikiem.

G.a

LW został chyba przeklęty przez ostatniego biskupa i od tamtego czasu nie ma szczęścia do rozsądnych ludzi u steru i nie jest to przytyk tylko do naczelników, burmistrzów,komendantów i szeryfów.

A.B.

Podobnie myślimy, dajmy czas,"przeżyjemy następnego".
Coś w tym jest racjonalnego, co piszesz.

Zabriskie Point

Inaczej spostrzegam przekazanie odpowiedzialności na kierowników. Sam pomysł uznaję za słuszny i wart kontynuacji, jednak motywacja Burmistrza jest zupełnie inna niż tu przedstawiana. Miałem okazję rozmawiać z kilkoma osobami z Urzędu oraz osobami spoza, które musiały już załatwiać różne sprawy z Burmistrzem i jego ludźmi. Jego brak kompetencji wyrażający się brakiem zdania w jakiekolwiek sprawie oraz czekanie co powiedzą jego kierownicy jest przejmująca. Przekazanie odpowiedzialności nie jest tu znakiem siły, ale słabości (wierzmy, że chwilowej i z czasem nabędzie on potrzebne kompetencje) Burmistrza – on po prostu nie zna się na tej robocie. Zreszta nic dziwnego, gdzie miał się tego nauczyć. Bycie wybranym w demokracji to jedna sparwa, a posiadanie kompetencji do pełnienia funkcji to druga. Zatem ktoś kto sam nie posiada kompetencji nie będzie potrafił również ocenić swoich podwładnych i dokonać sensownych z tego punktu widzenia zmian. Urząd może i powinien działać lepiej, ale na razie (jednak zgadzam sie,… Czytaj więcej »

ggg

Dokładnie, ale tych niektórych "z kompetencjami " trzeba koniecznie usunąć , czas na to przyjdzie zapewniam was ,niektórzy nie mają zielonego pojęcia po prostu zostali wsadzeni z klucza partyjnego na stanowisko i do tego jawnie ,publicznie obrażali kandydata na burmistrza Jacka Wiśniowskiego ! Takim ludziom chcąc nie chcąc należy podziękować !

Jancio W

Przyjmuję Twoją wypowiedź za dobrą monetę, że kryterium zmian personalnych będą kompetencje osób. Mimo, że nie ma to dla mnie osobistego znaczenia (prowadzę niezależny od Urzędu własny biznes) to zależy mi na jakości administracji (wystarczająco dużo podatków płacę) i będę się tym zmianom uważnie przyglądał oraz oczekiwał uzasadnień merytorycznych. Jednocześnie zastanawia mnie zdanie o tych co publicznie obrażali JW. Ja nie chciałbym z takimi pracować, jednak warto z tym uważać, bo to że ktoś na niego nie głosował nie jest obrażaniem. I zawsze warto mieć na to dowód, bo inaczej otwiera się olbrzymią przestrzeń do kierowania się plotkami, a to zabija każdy autorytet i doprowadza do stworzenia rzeszy lizusów wokół siebie.

ggg

Jak już nie głosowali na Jacka W ,to mogli przynajmniej zachować to dla siebie .
Po drugie nie agitować jawnie za Arturem W .
a po trzecie nie rozpowiadać bredni i kłamstw o JW !

G.a

…..a żałujcie wpisy na szajsbuku przednie, aż mnie mdliło. Buta zgubiła poprzednika i jego armię. Nie docenili przeciwnika i zbytnio uwierzyli w swoje siły. Jako szef też zwolniłbym tzw. zaangażowanych w kampanię, bo to zawsze grozi podejrzeniem wynoszenia informacji " swoim" . Lizusy krzyczały a gdzie debata ? A latały jak kot… na spędy i demagogiczne fiki -miki lokalnych peowców. A tu szast- prast i kolegę przegrańca trzeba było odkleić od swojego profilu. Taki lokalny cyrk objazdowy. Co do klucza partyjnego to większość ma wytatuowane na czole wnmopo.

Jancio W

Trudno mi zrozumieć skąd u Ciebie taka złość do ludzi, którzy mają inne zdanie niż Ty. W ten sposób zamykasz możliwość jakiejkolwiek dyskusji i sprowadzasz ją do zwyczajnej pyskówki. Łatwo Ci przychodzi generalizowanie i obrażanie innych. Na pewno znajdziesz po drugiej strony godnych siebie przeciwników, którzy odpowiedzą Ci pięknym za nadobne, ale mnie to nie bawi.

G.a

A na marginesie nie był to post do Ciebie. Złość ? Nie bardzo rozumiem skąd takie wnioski, ale dumać nad tym nie zamierzam. Przesadzasz z tym obrażaniem innych….. to takie słowo klucz, nadużywane w kampanii, forach To łatwo zarzucić komuś. Nie bardzo czujesz temat i źle odczytujesz moje intencje.. Raczej na forach nie baw się w analityka, bo to bez sensu. Zdaje się, że u wielu drzazga wyborcza jeszcze tkwi głęboko i do dziś pozbierać się nie mogą. Chyba rzeczywiście tęsknią za swoim panem "ja i moje miasto". Tak już jest na tym świecie , iż " o przegrańcach" nie wspominamy, zawijamy w dywan i pakujemy do wersalki.Tak jest wygodnie dla krzykaczy- fanów, a każde przypomnienie nieoczekiwanej porażki powoduje pyskówkę. Anonimowy najazd na ten portal fanów wnmopo był cudowny, szkoda, że nic nie napisałeś apelując o merytoryczność. To była dopiero złość i obrażanie innych.Czyżbym napisał coś niezgodnego z prawdą ?… Czytaj więcej »

Jancio W

Mam inne zdanie. To obywatelskie prawo każdego z nas byśmy mogli agitować w wyborach za kandydatem którego uznajemy za lepszego. I w mojej ocenie nawet lepiej jak robimy to pod własnym imieniem i nazwiskiem niż jako anonim. Nie odbiera to szacunku do innych kandydatów, jest wyrazem obywatelskiego zaangażowania. Wśród moich znajomych byli zwolennicy obu kandydatów i nie kryli swoich symaptii, nawet jeśli czasmi "iskrzyło" między nimi. Ale wybory mamy za sobą, mamy wspólne interesy, a nasze relacje i co sie nimi stanie w przyszłości są ważniejsze niż przekonanie o wartości kandydatów w wyborach które minęły. To było ważne wtedy, teraz temat jest zamknięty. Lepiej skoncetrować się na tym co teraz jest do wykonania. Wyborczo powalczymy ze sobą za cztery lata.

ggg

Agitacja ale w dobrym tego słowa znaczeniu jak najbardziej ! Zaś brudna kampania robiona przez wielu z WNMOPO oraz publiczne paszkwile, odcisnęły spore piętno na wizerunku tych osób !

G.a

myślę ,że zaważył standard życia w tym mieście, a gro głosowało nie za kandydatem, tylko przeciw komuś. Ludzie po drugiej kadencji przejrzeli na oczy.

ono

a spytajcie się JW jak prosił, płakał żeby co niektórzy zostali….żeby nie odchodzili z UM!!!! – ciekawe!

G.a

a moze dają dyla , aby uniknąć odpowiedzialności za to co nakazal poprzednik ?Płakał ? Nie ma ludzi niezastąpionych.Tak rzucali kwitami, bo w LW moga przebierac w ofertach pracy: odśnieżanie lub koszenie trawy ew. boy hotelowy. Emeryci nie blokowac miejsc pracy mlodym.

Janina z Anina

To ilu prosił , dawaj konkrety ? I kto dał dyla ?

G.a

ee takie pisanie dla pisania. Większość zginęłaby porzucając fajne, ciepluśkie stołki.

G.a

Nie przesadzajmy. Normalny tryb działania . Czasami lepiej na początek stracić niż karmić żmije. Czas już pożegnać starych towarzyszy i ich pociotków , ubeków, milicjantów, t.w. i różnej maści kameleonów czy ludzi dopasoeującej swoje poglądy do każdej władzy, donosicieli udających, że pracują, a ich gł. zadaniem jest donos i lizanie butów szefowi. Naczelny powinien mieć swoich kompetentnych zaufanych. Jeśli nie ma takich to normalny uczciwy konkurs..
Ci co najgłośniej klaskali w pierwszym rzędzie to również w pierwszym rzędzie powinni być wyoutowani. Czyli wyrywanie chwastów i poszukiwanie nowych plonodajnych odmian.

RHJJ

Masz rację! Naczelny "powinien mieć swoich kompetentnych zaufanych" I HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY!

sumienie

Znaczy się zaufanych towarzyszy z rewolucyjnym płomieniem w sercu.

A.B.

Do zwolnienia, musi być powód, nie wystarczy, "nie podoba mi się pani loczek". Ideał, – pracownik sam złoży wypowiedzenie.

G.a

Tak każdy nowy dyrektor działa. Zastępca , księgowa i sekretarka na pierwszy ogień do wymiany jako zbędny balast po poprzedniku . To sie robi w każdej poważnej firmie po wymianie dyrektora, prezesa. Nie rozumiem panowie Waszego zdziwienia..

Jacek

na szczęście to nie pani decyduje o tym kto w tym mieście może pracować a kto nie

do sklepu

G.a

….na szczęście

Milka

A ja na szczęście pracuję w zakładzie, gdzie mimo wielu zmian dyrektorów jest ta sama sekretarka, księgowa,kadrowa i wiele innych osób. Nowy szef brał pod uwagę ( po kilkumiesięcznej obserwacji) przygotowanie zawodowe, znajomość przepisów, doświadczenie itp.

sumienie

Tak działają tylko prymitywy, bez kultury i pojęcia o zarządzaniu. Czasami tak robią, ale po analizie. Wywalanie wszystkich w czambuł to idityzm. A poza tym, Urząd Miasta, to nie zakład produkcyjny.

A.B.

Domagacie się pozbywania się kadr sposobem Stalina i Dzierżyńskiego.
Burmistrz stosuje jak widać inną metodę. Daje więcej władzy a potem za podjęcie błędnej decyzji, lub jej brak, – na bruk.
Możemy tylko dociekać, kto pierwszy i kiedy. Tak powstaje opozycja.

sumienie

Daje więcej władzy, po sam nie ma zielonego pojęcia, czym ci ludzie sie zajmują i na czym polega ich praca. Nigdy nie miał żadnego kontaktu z problemami samorządu.

XYZ.

Dlaczego Pan Burmistrz tzw.starą skostniałą gwardię nie wysyła na "kuroniowki" – przecież są dla wszystkich i Pani Sekretarz też.

Barbapapa

Brawo XYZ i G.A – w całości popieram!!!!

G.a

pani jest już chyba emerytką więc niech odpoczywa. Tak, ci co sie nie nadają to do PUP w końcu jest to nadzwyczajny urząd. :):) Duma starosty.. W termach ktoś do trawników będzie potrzebny.

G.a

Pana prawnika też czas pożegnać, bo zdaje się, że i w starostwie ma etat.To akurat jest poważnym konfliktem interesów.
Brawo ! P. Jola da radę i przepatrzy papierki. Czy obecny burmistrz odkleja od stołków chemicznie czy to bardziej brak chemii. :):) Słusznie , czas wymiatać starą zatwardziałą gwardię.
No teraz obejrzymy samodzielność, odpowiedzialność i znajomość przepisów kierowników referatów. Premie zależne od skuteczności w działaniu. Blady strach padł na urzędniczą brać. To teraz będą odpowiedzialni za swoje decyzje ? Toż to teraz myśleć trzeba będzie.. Czas sprawdzić spółki miejskie i przejrzeć czy wyniki są adekwatne do uposażenia kierowników i prezesów. Myślę, że wiosenne porządki będą bardziej widoczne. i owocne w zmiany.

ferdy

czy skarbnik zostal wybrany w konkursie czy z namaszczenia

sumienie

A miało być tak pięknie… Otwarte konkursy, szanse dla wszystkich, kompetencje na pierwszym miejscu. A tu, szast, prast i po krzyku. Co przeszkadzało ogłosić konkurs przesłuchać kandydatów wspólnie z Radą, a potem Burmistrz mógłby zarekomendować kogoś? Teraz jasne czemu Procajło tak chętnie oklejał swój parkan plakatami K5G i tak aktywnie włączył sie w kampanię, a potem biegał do ratusza. Nadchodzi czas spłaty zobowiązań. Kiedy o swoje upomni sie pan Rysio?

lolek

Niech nasz nowy burmistrz nie słucha rad panów Kuźniweskich to może natym nasze miasto zyska.A tak może skończyć jak cała partia Samoobrony.Była sobie i jej nima.

Jan.

Z innej "paki" Pytanie do Lidzbarczan. Co się dzieje w tej "Naszej" Polsce, żeby Papież Franciszek kwotą 20,000zł /słownie dwadzieścia tysięcy zł/ musiał dofinansować budowę dżwigu/ windy/ w Poznaniu w szkole dla dzieci niepełnosprawnych. Według mnie to obciach na cały świat i pół Antarktydy. ……..

A.B.

….bo Franciszek zna się na propagandzie i robieniu reklamy……………..nam daleko do tego, nasz cel. narzekanie i krytykowanie.

Harcerz

W Polsce to za te pieniądze samorządowcy w każdej pipidówie jak Lidzbark W urządzą lokalny plebiscyt , Złoty człowiek" , Chochoł Roku lub Gala osobowości i powiedzą , że to inicjatywa oddolna dla mieszkańców miasta . Po co winda dla niepełnosprawnych najważniejsze jest dobre samopoczucie samorządowca.

mmmmm

Ciągle czepiacie się Burmistrza a rada miasta ?????? Już jedna radna pokazała, jak należy " traktować" mieszkańców a jest to pozostałość po wajsowskich rządach. " Jaki pan taki kram". Przypominam, że rada miasta jest organem TWORZĄCYM PRAWO MIEJSCOWE A BURMISTRZ JEST JEGO WYKONAWCĄ. Wszystkie spekulacje na temat wykonania działań przez Pana Burmistrza są nie na miejscu. Dominacja sympatyków WNMOPO tutaj to po prostu kampania wyborcza dla obecnego rządu .

naj.

zwolnić albo konserwator niby zabytków niech sam się zwolni !!!! Przecież to jakiś pewnie kabareciarz?? Zaraz polbruk trzeba będzie kłaść na dachach…

obcy

Szanowny redaktorze czemu nie chcesz ujawnić kto finansował przedwyborcze wydania gazety?

G.a

Głupota jest niemierzalna. Dach amfiteatru zakryje widok na zamek, a kamienica przyklejona do Warmianki nie. Podobnie kamienice [ jeszcze nie wybudowane] na Kajki nie zakryją widoku zamku. Pewnie będa wykonane z przeźroczystej pleksi wg zalecenia konserwatora. :):)

Y,X,Z.

Nie tylko Jego,ale i Przewodniczącego K .A oraz Z-ców :V.J. i B.Z.

G.a

Rzeczywiście to też niemrawe gwiazdy lokalnej pełopolityki.

G.a

Tak i te szambo i jej budowniczego należy zapamiętać.

Janina z Anina

A gdzie i kiedy była mowa o równaniu inwestycji p Wajsa z ziemią ? Należało by tak zrobić w wielu wypadkach ,ale dla uniknięcia większych strat musimy teraz jeść tę żabę ,czy nam się podoba ,czy nie .A te słynne wielkie inwestycje , to upiększanie miasta ,raczej kojarzy mi się z ubieraniem nieboszczyka , i to za unijną kasę .

kpina

Do Wiśniewskiego a co do dzierżawczy wieczystej…o co chodzi???? Oj ucz się ! Ucz!

Barbapapa

Mam pytanie: czy przeuroczy radny Bartłomiej Zdanowicz , przedmiot pożądania kobiet "działa" w 2015 roku w Radzi Miasta? Jestem na "obczyźnie" dlatego pytam!

Rysiek z klanu

nie został wybrany przez narod. tu masz liste radnych tej kadencji http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=96951

A.B.

Dziwne , – oceniacie człowieka i piszecie, och i ach a, to tylko zamierzenia, plany, poczekajmy na ich wykonanie.
Myślę, API dobrze wykonał agitkę na rzecz "swego" burmistrza i to w dobrym celu.
Czekam na podobną agitkę po 100 dniach o dokonaniach.
Podoba mi się posunięcie, przekazania uprawnień dla kierowników działów, będzie powodem do ich wymiany o czym jeszcze nie wiedzą.
Złym posunięciem jest, zamrożenie podwyżek podatku, odbije się to czkawką w niedługim czasie.
Dla mnie, kuriozalne jest zmniejszenie sobie poborów. – Pod publiczkę. Mógł wziąć i przekazać na rzecz miasta, choćby na reprezentację.
Jest to następny pozytywny artykuł. Tak trzymać Panie API

krasnoludek

a miało być tak fajnie, wszystkie inwestycje zaczęte miały być zrównane z ziemią a tu nowa władza kończy je a pan redaktor uważa to za sukces .Żenada. Nic z obietnic poza uśmiechem .Panie API zasługuje pan na współczucie. A zapomniałem jest jedno strategiczne posunięcie mniejsze działki w strefie ekonomicznej. to będzie sukces

okularki

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to nie pisz, bo wychodzisz na dyletanta i populistę krasnoludku,Rafale i Ryśku z klanu PO-WNMO. Po pierwsze Wajs nie pisał sam osobiście projektów, po drugie bazował na cudzych pomysłach i po trzecie obecny burmistrz nie ma innego wyjścia – musi dokończyć realizację rozpoczętych już inwestycji. Koniec kropka. Zastanawiam się tylko jaki macie w tym interes aby za wszelką cenę zdyskredytować obecnego burmistrza? Naprawdę wierzycie w to, że PO utrzyma władzę?

G.a

ale zapamiętamy z prywaty pt. moja ulica, pierożki na pięterku, prób zamknięcia ust wolnej prasie, wożenia się po Europie i mieście. na koszt mieszkańców i żebranie o głosy po domach. Najważniejsze branie czynny udział w miejsko- powiatowej tragedii pt. termy warmińskie na polecenie wyżej postawionego partyjnego kolegi- specjalisty od fikołków.

sumienie

Masz rację krasnoludku, miało być tak pięknie. Jest żenada, a ci którzy do tego doprowadzili usilnie na tym forum udowadniają sobie samym, że zrobili dobrze, choć już niejeden pewnie myśli, Boże, cóżem ja uczynił?! A nienawiść w nich wielka, a miłosierdzie to słowo zupełnie nieznane. W ponad 700-set letniej historii miasto przeżywało o wiele gorsze nieszczęścia. Przetrzyma i parę lat "Wielkiej smuty"

ggg

"żenada " ? super wpis ,jaki pouczający ,dający do myslenia :))

ggg

Zaczyna się 😉

prawda, prawda

Faux pas-to norma w wypowiedziach nowego burmistrza. Dofinansowanie term wynosi 68% UE. Pozostałe środki pochodzą z budżetu starostwa i miasta. W jaki sposób mieszkańcy finansują połowę kosztów??? Ciemnogrodzkie społeczeństwo nie dostrzega jeszcze krytycznych wyborów. Jak dotąd sprawowanie urzędu to chowanie głowy w piasek, zakaz kontaktu bezpośredniego pracowników z burmistrzem, unikanie podejmowania decyzji, itp….
Wiśniowski=Byczkowski=Marazm=Stagnacja

G.a

po hulaszczym trybie rządzenia stagnacja jest normalką- poprzednik był ekonomicznym ignorantem. Społecznie, dla ludzi też do d………dlatego przegrał wybory

geniusz

Przegrał przez podłe zagrywki, oszczerstwa w najgorszym stalinowskim stylu, opluwania, chamskie podteksty, negatywną kampanię i ogłupienie dużej części zmanipulowanych wyborców. Tylko tyle i aż tyle.

G.a

daj spokój swoim chamstwem ignorancją i olewaniem mieszkańcoow zapracował

G.a

…….emocjonalna wypowiedź jakby rodzina,o krzywdzie bidulki, a w rzeczywistości cynicznego zimnego [ tu każdy może coś wpisac]……a gdybyy był rzeczywiście "cool " to by nie przegrał.Teraz bierzesz rewanż .? A krucjata.:):) Zebrał żniwo z 8 lat . Taki społeczny pstryk w zadarty nochal.To było świetne i ta mniejszość niezadowolonych :):) odgoniła od "paśnika" takiego mistrza pełopolityki. Cud i społeczeństwo się poznało z kim miało do czynienia.

JOW

Absolutna racja. Jednego chama u władzy mniej. Jeszcze ten w staostwie, wybrany na stołek z partyjniackiego klucza

G.a

Dobrze niech teraz głowi sie nad termalnym knotem, do którego przylożył łapke …wraz z małżonką.:):)

kdr

Prośba do radnych o trochę empatii i wprowadzeniu w życie KDR, w naszym mieście naprawdę jest ciężko mając troje lub więcej dzieci, nie wszystkie z tych rodzin korzystają z MOPSu .

Bronek

Co do kart dużej rodziny, to chyba nie wszyscy wiedzą na czym to polega, a polega m.inn. na tym, że właściciele, sklepów, pabów, kawiarni, kin, itp., podpisują umowy, że będą honorawać i zniżki dla tych rodzin, to nie wiem, czy burmistrz, czy ktokolwiek może zmusić przedsiębiorcę do tego…

Bronek

Bo resztę, np. darmowe, lub znizki w przewozach PKP i inne takie rodziny maja zapewnione przez rząd…

G.a

Pan Wojciech robił co mógł :):) w tej sprawie . Może zachęcić obniżając podatki

czytelnik

Już pora zmienić ogląd świata .Tobie tylko zmuszanie w głowie .Ludzie wymyślili inne sposoby działania w określonych sytuacjach .No ale ty tkwisz mentalnie w czasach minionych.Teraz się nikogo do niczego nie będzie zmuszać , tylko proponować , negocjować itd .

mmmmmm

Najgorzej jest kiedy ktoś w ten czy inny sposób " nagrabi " sobie kasy a potem się mądrzy. Są biedne rodziny, którym każda pomoc jest bardzo potrzebna. Niestety nasz rząd doprowadził do tego, że żyje się na skraju nędzy a ty to jeszcze popierasz. "GRATULACJE"!!!!! Typowe myślenie pazerniactwa.

mmmmmm

" Psy szczekają karawana jedzie dalej" . "Napocili się" zwolennicy poprzedniej ekipy na NL a teraz słów zabrakło z wrażenia. Jeszcze nie jeden raz p. Burmistrz was zaskoczy pozytywnie.

sumienie

Na razie niech zaskoczy czymś po raz pierwszy.

lidzbarczanka

Tylko żeby nam "serpentyn" nie zniszczyli.. Przeważnie tego typu "rewitalizacje" kończą się zabetonowaniem i wszechobecnym polbrukiem.. a już nic mnie chyba w tym mieście nie zaskoczy..

Rafał

Jedno ale……
Szkoda mi potencjału promocyjnego jakim jest historia który nie jest spozytkowany. Epoka napoleońska promuje się sama a to kolejny polityk który o tym zapomina. A w takim mieście jak nasze warto schylić się po takie "bezpłatne" działania ….

G.a

to poprzednik uczynił z tego widowiska komercję i impreza przeniosła sie pod zamek. To niech teraz hotel sponsoruje, w końcu karmiono nas bajkami … jak powstanie hotel to L.W. , ………że ho .ho!!!a tu lipa.

słoik

czemu pan redaktor naczelny ne pisał w tak neutralnym tonie nt. inwestycji p. Wajsa gdy ten był burmistrzem? hala,korty, ścieżka wzdłuż Łyny nowy amfiteatr i oranżeria to niedokończone inwestycje poprzedniego burmistrza które obecny burmistrz musi ukończyć bo klamka zapadła

SŁOIK.

kefas

Wszystkie te projekty były już dawno napisane przez Wajsa, i znajdowały się w jego programie wyborczym i to on pozyskał na nie pieniądze, nie zapominajmy o tym 😉

ggg

ON sam,sam ,wszystkie jego ! Nie zapomnimy mu tego, co uczynił miastu !

Rafał

Masz rację !!! To co Wajs uczynił dobrego dla naszego miasta, to Mu nigdy tego nie zapomnimy !!! Jeszcze kilka dni, może tygodni, i sam będziesz o tym pisał. Wiśniowski będzie brylował do czasu zakończenia wszystkich umów zawartych przez Wajsa. A potem będzie cisza … No, chyba że Starosta zmieni zdanie i jeszcze coś w mieście wybuduje. Choć wątpię, czy tak będzie… Tak, tak Panie Wodniku, przepraszam, Rzeczniku …

ggg

Nie zapomną mu tego, oj nie zapomną ,dali temu wyraz w wyborach 😉

geniusz

Słusznie!!! Na razie nowa władza dokładnie realizuje wypracowane projekty poprzedników, oby tylko nie popsuli tego. Żadnego tu sukcesu nowego nie ma. To wszystko byłoby realizowane, gdyby zostały stare władze. nie ma się czym podniecać. Natomiast zapaść w poziomie kompetencji jest straszna!!!!

mieszkanka

A Wajs wszedł w projekty Byczkowskiego, taka kolej rzeczy. Jest zachowana ciągłość i nowe projekty, nowe wyzwania, nowe inwestycje. Na wszystko potrzebny jest czas, a co zrobili mieszkańcy dla miasta od siebie ? Prócz narzekania – nic.

Rysiek z klanu

zaciekawily mnie projekty byczkowskiego. mozna wiedziec jakie mial oraz ktore z nich za swojej kadencji realizowal wajs?

gość

masz bliski kontakt z byłym burmistrzem,chodziłeś na spotkania ,to go zapytaj

Rysiek z klanu

po 1. ponizej plecow mam pewna czesc ciala, w ktora mozesz mnie pocalowac
po 2. skad wiesz z kim mam bliski kontakt? materacem jestes?
po 3. to ze mam inny poglad od wyznawcow wisniowskiego nie znaczy od razu ze chodzilem na spotkania organizowane przez wajsa
po 4. jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz bo wychodzisz na kretyna. Zadalem proste pytanie na ktore mam nadzieje, ze mi odpowie mieszkanka bo ona miala takie stwierdzenie, wiec powinna miec wiedze w tym temacie. Ja ze wzgledu na to, ze owej wiedzy nie posiadalem raczylem o to zapytac

G.a

opisane było nie raz remont starego (?) miasta- pomysły pochodzi z 199? roku, a reszta jest rżnięta z innych gmin lub….. na co daje unia. Potrzebne, niepotrzene, ale budujemy, bo unia daje. Taka zasada ,coś robimy znana w całym pełolandzie, resztę podobno wymyślili studenci pewnej szkoły jako tematy zajeć .

G.a

tak, tak siedział po nocach i pisał projekty unijne. k.. ale ludzie to są naiwni:):) Na projekty kolego to się wynajmuje firmy.

geniusz

Dobrze byłoby poznać chociaż 1 projekt pana Byczkowskiego, przejęty przez Wajsa. * lat pana B. to kompletny zastój Lidzbarka. To dokładnie to, co grozi miastu teraz.

G.a

no to trzeba przesłuchać byłego…. z której szuflady wyciągał z podaniem autorów swoich genialnych pomysłów lub co tamował jako przew. rady miejskiej.

fffffffffff

zwłaszcza realizacja zas.anego monitoringu; co do SM- niech zostaną, jeśli wpływy od ludzi wysry.wających swoje kundle na trawnikach i chodnikach wystarczą na ich utrzymanie; swoją drogą- kundlarze opamiętajcie się, albo żryjcie żółty śnieg

MAG

Związki zawodowe powstały, żeby chronić zasiedziałe stołki . Pytanie tylko, czy kompetencje pracowników będą adekwatne do załatwiania spraw w urzędzie. Kilka lat temu za czasów p. Wajsa jeden z petentów przychodząc załatwić sprawę w urzędzie usłyszał od urzędnika "CZEGO!!!". Mam nadzieje, że takich "kwiatków " już nie będzie. Tak więc myślę,że p. Burmistrz udzielił wszelkich wyjaśnień dotyczących jego pracy w urzędzie.

MAG

Zobaczcie ile ma planów Pan Burmistrz i na pewno zostaną zrealizowane. WNMOPO i zwolennicy tej opcji kłapaliście dziobami i nie dawaliście spokojnie pracować Burmistrzowi. Jeszcze macie coś na przeciw ????????

Pede

Jakich planów ? to ? to są plany Burmistrza ? wiesz co to są plany ? To co zakomunikował Pan Burmistrz to jest zwykłe urzędnicze ble ble .
Z rozpędu podpisuje po Wajsie . Planów nie ma żadnych.

ggg

Zatkało PEŁO 😉

gajgaj

Chciałbyś, żeby zatkało. PEŁO nic i nikt nie zatka.

Rysiek z klanu

Normalni ludzie nie nocuja na tej stronie tak jak ty. Maja inne zainteresowania i obowiazki. Harcerz madrze napisal i przede wszystkim napisal prawde. A ze burmistrz siedzi calymi dniami w pracy to tylko jego zasluga nie majac wiedzy na temat pracy samorzadowej objal wysokie stanowisko, a teraz musi sie tej pracy uczyc

mixmax

Jednak można, racje miało 5 Gmin że wystarczy trochę chęci, empatii, zainteresowania sprawami zwykłych ludzi, słuchania ich by relacja Urząd – Obywatel była po prostu normalna.

Harcerz

Na temat inwestycji to wiem ,że nie można pół roku przygotować czegoś nowego, więc obecny burmistrz realizuje inwestycje przygotowane i rozpoczęte przez poprzednika .
Wszystkie informacje co się dzieje w mieście to taka ogólna ściema dla mieszkańców . I nic w tym nowego poza…………….
INFORMACJE RÓŻNE i to mnie zaskoczyło , a prawie powaliło ( pozytywnie ).
To zmiany sposobu pracy urzędu i urzędników ( kierowników działów ).
Jestem pod wrażeniem . Duży PLUS .
A związki zawodowe w UM to już przesada – strachu się najedli , wstyd .

AAAALLLEEEE

Nie ma komentarzy! Dasz wiarę. Zatkało wszystkich. Wszyscy myślą. Co jest?