Lip 272016
 
Harry - czarodziej z Powiatu

Harry – czarodziej z Powiatu

Po latach walki NaszLidzbark o jawność wydatkowania publicznych funduszy, Burmistrz Wiśniowski zarządził wprowadzenie Centralnego Rejestru Umów. Każdy kogo interesuje na co i komu wypłacane są pieniądze mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego może to sprawdzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (TUTAJ). Burmistrz Wiśniowski zgodnie z prawem podaje z kim zawarto umowę z imienia i nazwiska, przedmiot umowy oraz jakiej kwoty dotyczy. Warto od czasu do czasu odwiedzić tę stronę i skontrolować jak Burmistrz wydaje nasze pieniądze przy okazji ocenić pośrednio oceniając jego pracę (przynajmniej w zakresie zawieranych umów). Centralny Rejestr Umów to także odciążenie od pracy urzędników – od czasu jego wprowadzenia nie trzeba każdemu wnioskodawcy odpowiadać na żądanie informacji publicznej. Ona po prostu jest w internecie i co najwyżej wskazać do niej link wnioskodawcy. Im więcej urząd umieszcza informacji o swojej pracy w internecie, tym łatwiej się żyje urzędnikom. Przy okazji podnosi się prestiż urzędu – transparentność jest gwarancją uczciwości. To tyle przydługiego wstępu.

Dobre bo … niemieckie czyli lokalny patriotyzm Burmistrza Wiśniowskiego

Jedna z zawartych przez włodarza miasta umów, dotyczy umieszczania w gazecie lidzbarskiej informacji na temat imprez „ Festiwal Sera, Dni Lidzbarka Warmińskiego oraz Dni Pszczelarza”. Tak, o tych wydarzeniach pisze prasa, mówi Radio Olsztyn nie dlatego, że bije z nich prestiż ale dlatego, że Burmistrz im za to płaci naszymi pieniędzmi. W zasadzie z każdej nikomu nie potrzebnej imprezy można zrobić festiwal, nawet z maratonu poklepywania się po plecach. Niemiecki właściciel Gazety Lidzbarskiej otrzymał dokładnie 36.750,00zł za reklamowanie tychże imprez, zapłaciliśmy My – mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego. Można zadać sobie pytanie, czy należy wspierać niemieckiego właściciela gazety publicznymi pieniędzmi, które to My Polacy wypracowujemy? Poziom samego pisma GL zasłońmy całunem milczenia. Z informacji od właścicieli sklepów wynika, iż większość nakładu wraca do wydawcy. Twierdzą, że GL nie porusza istotnych spraw mieszkańców, nie interesuje się sprawami ważnymi dla życia miasta itp. Z czego więc utrzymuje się to prywatne wydawnictwo? Jednym z filarów są właśnie publiczne pieniądze. Czy rozdawnictwo pieniędzy na polskojęzyczną gazetę, realizującą niemiecką rację stanu jest zasadne? Wątpię. Wstydem jest, że w zasadzie cały region Warmii  i Mazur nie posiada swojej polskiej gazety, tygodnia lub miesięcznika. Czyż nie rozsądniej byłoby przeznaczyć prawie 40 tys zł np. na sfinansowanie 12 wydań NaszLidzbark drukiem, obejmującego zasięgiem cały powiat i w dodatku rozdawany bezpłatnie? Kiedy ukazywały się pierwsze wydania NL drukiem w nakładzie 2 tys egzemplarzy, ludzie rozchwytywali pismo na pniu. Jeden pożyczał drugiemu, jedno pismo było czytane przez kilka osób. To jasny dowód na potrzebę istnienia takiej gazety, praktycznie bez zwrotów do wydawcy.

Magiczny czarodziej ze Starostwa

Kolejna umowa warta zainteresowania dotyczy udzielania pomocy prawnej rodzinom z problemem alkoholowym oraz osobom doświadczającym przemocy w rodzinie. Pomocy prawnej zgodnie z umową udziela Przewodniczący Rady Powiatu, świeżo upieczony radca prawny Leszek Sierputowicz. Za wyżej wspomniane usługi zainkasował 8.500,00 zł z publicznej kasy. Należy wspomnieć o błyskawicznej karierze pana Sierputowicza – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (najpewniej trzymanej przez Starostę Harhaja Jana). Od wielu lat pan Sierputowicz zasiada w Radzie Powiatu. Mówi się nawet, że jest z PiS-u, czyli partii opozycyjnej względem większości radnych powiatowych (bezwzględnie posłusznych szefowi powiatowego PO Janowi Harhajowi). Jednak czy w naszym mieście jest PiS? Na szczeblu samorządowym partia wodza narodu Jarosława Kaczyńskiego nie istnieje. Jest co prawda kilku aktywistów, przyznających się do członkostwa w tejże partii, ale policzyć ich można na palcach jednej ręki. Najbardziej z nich znany jest bohaterem tegoż akapitu (i tego poniżej).

Magia Starosty zadziałała 1 grudnia 2014 r., podczas I Sesji Rady Powiatu. Wybierano wówczas Przewodniczącego Rady Powiatu. Pan Starosta (przypominamy szef lokalnego PO) zgłasza na tę funkcję, pseudo „działacza” z pod znaku PiS, radnego Sierputowicza i jest to jedyna zgłoszona kandydatura (któż śmiałby zgłosić kogoś więcej). Rada w tajnym głosowaniu niemal jednogłośnie popiera kandydaturę (15 za, 1 wstrzymujący się, 1 przeciw). Radny już jako Przewodniczący Rady Powiatu podwaja swoją dietę (która była wg oświadczenia majątkowego jest jedynym źródłem dochodu pana Sierputowicza, w 2014 r. z tego tytułu otrzymał 12.562 zł). Niebywałe szczęście nie opuszcza radnego. Już w marcu 2015 r. pan Sierputowicz zdaje w końcu egzamin radcowski przed olsztyńską komisją egzaminacyjną Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie. Po złożeniu ślubowania staje się pełnoprawnym radcą prawnym, nieco później otwiera kancelarię prawną. Wieloletnim członkiem komisji egzaminacyjnej jest nie kto inny jak osoba zatrudniona przez lidzbarskiego Starostę – pani Katarzyna Skrodzka-Sadowska (także kierownik szkolenia aplikantów). Pani Skrodzka-Sadowska jest także szefem całej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, pełni funkcję Dziekana tejże instytucji. Pan Sierputowicz swój interes radcowski rozkręca dynamicznie uzyskując coraz to kolejne zlecenia – dzięki Centralnemu Rejestrowi Umów wiemy, że od gminy miejskiej. Panu radcy redakcja życzy wielu sukcesów zawodowych oraz dalszego umacniania pozycji Prawa i Sprawiedliwości w Lidzbarku Warmińskim.

 Posted by at 11:42 pm
Powiadom o
krzysztof
krzysztof

Na lidzbarskim cmentarzu, komunalnym 1 sierpnia o godzinie 17-tej rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca wybuch Powstania Warszawskiego.
Pod pomnikiem pomordowanych za Ojczyznę odprawiono polową mszę . Wielka szkoda ,że redakcja Naszego Lidzbarka nie zamieszcza relacji z tej uroczystości.
Głównym organizatorem uroczystości był Obóz Narodowo-Radykalny. oraz środowiska patriotyczne z naszego miasta.

API

Nie mogłem uczestniczyć, jednak chętnie zamieszczę Twoją relację oraz zdjęcia.

pitter

Obóz Narodowo-Radykalny? Jeszcze tego brakowało.

krzysztof

ONR jest w Lidzbarku i ,ma wielu sympatyków.. ja również jestem sympatykiem

pitter

Jakoś jesteście mało widoczni w Lidzbarku, ale cóż… tak to jest, jak wstydzi się własnych poglądów 🙂

Gość

Wręcz przeciwnie, to kundle sympatyzujące z SLD czy PO chowają się teraz po norach i od czasu do czasu tylko szczekaja, tak jak teraz… 🙂

gość

Brawo ONR!

Gość

Krzysztof, a nie wystarczy relacja i zdjęcia umieszczone w Gazecie Lidzbarskiej. Jest ich bardzo dużo – na pewno zaspokoisz swoją ciekawość

Gość

Won z tym szmatławcem zwanym „Gazetą Lidzbarską”! Należy zlikwidować i zamknąć ten propagandowy platformiany brukowiec!

gość

Nikt porządny w mieście nie kupuje i nie czyta tego gów..

Gość

Porządny gość korzysta z różnych źródeł, nie ogranicza się i swoich horyzontów (myślowych).

Gość

Porządny gość nie kupuje „wyborczego g*wna” i tegoż pokroju „lidzbarskiego g*wna” – poglądy, światopogląd i horyzonty ma już od dawna sprecyzowane przez: wychowanie w domu, chrześcijańskie wychowanie w wierze, znajomość historii Polski, jej korzenie i tożsamość państwową i narodową, samodzielne myślenie, skur…ńskie rządy bolszewickiej komuny PRL-u i POlszewickiego bydła w ostatnim czasie III RP, odporny jest też na LEWACKIE myślenie i LEWACKĄ krytykę, którą ma dkładnie w D….

Gość

Szczególnie „chrześcijańskie wychowanie w wierze” przebija z Twojego postu. Boże strzeż nas przed takimi chrześcijanami.

Gość

Lepiej się martw o swoich muzułmanów-islamistów zaproszonych przez przygłupów z PełO, aby nie odcięli ci łba wraz z pustą mózgownicą.
Ode mnie dostałbyś co najwyżej porządnego kopa w D…

gość

Cytat: „Przydałby się jakiś artykuł o naszym słynnym PUP w którym pracują prawdziwi… bariści”
Cytat: „albo ankieta na najbardziej bezczelny, pasożytniczy urząd w Lidzbarku”

To chyba najlepsze propozycje w tej chwili. Nalezy dogłębnie się zasrtanowić jak zagłosować. A wybór mamy naprawdę bardzo trudny.:D

gość

A ja nieśmiało przewiduję komu w następnej sondzie przypadnie tytuł największego LODZIARZA POWIATU!

Domator

Przydała by się jakaś petycja za odwołaniem kierownictwa tego urzędu bo to co się tam wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. Prośby o przeprowadzenie kontroli nic nie dadzą bo to zaznajomiony układ z wyższymi stołkami, co najwyżej spisze się po koleżeńsku przy kawie protokół kontroli i tyle. Tak samo to wygląda u prywaciarzy. Koniecznie trzeba wymusić by ujawniono współprace PUP z lidzbarskimi przedsiębiorcami w kontekście prywatnych znajomości a dotacji na uposażenie stanowisk pracy, refundacji kosztów zatrudnienia, staży, dotacji itd. To jedna wielka zorganizowana machina do grabieży publicznych pieniędzy którą trzeba zatrzymać.

Mirosław Maczyta

„Prywaciarzy” mamy od 89 roku, a i wcześniej byli tylko skutecznie zwalczani przez system. Czy Pan się dopiero obudził ? Nie ma żadnych układów i niech Dominator nie uprawia spiskowej teorii dziejów. To,że są pieniądze na staże, dotacje itp nie wynika z widzi mi się PUP, tylko z obowiązujących uwarunkowań prawnych. Pretensje zatem na Wiejską, a dokładniej na Nowogrodzką w Warszawie, a nie na Dębową gdzie PUP realizuje zadania ustawowe. To suweren wybrał posłów, a ci uchwalają takie a nie inne przepisy. To Państwo daje pieniądze na staże, dotacje, utworzenie stanowiska pracy. Nikt tego w Lidzbarku nie wymyślił. A PIS w ramach „dobrej zmiany” podniósł płacę minimalną ( na razie w formie propozycji ) do 2000 zł brutto od 2017 roku. Pytanie zatem brzmi – dlaczego podniósł tylko do tej kwoty ? Niech każdy sobie na nie odpowie. Jak ludzie mają z Londynu , gdzie minimum jest około 5 tyś… Czytaj więcej »

Emil

Może i w Londynie zarabia się 5 tyś, tylko że wynajęcie pokoju kosztuje 3 tyś. o mieszkaniu nie wspomnę nawet. Tak więc argument słaby. Pytanie jest inne.
Czy jakby PUPu nie było to czy ktokolwiek by to zauważył. Jeżeli nie, to po co to utrzymywać?

gość

Nie 5 tyś., tylko 5 tys. !

Domator

Jasne, że by ktoś zauważył brak PUP – producenci kawy 🙂 sprzedaż tak by spadła, że firmy poszły by z torbami.

Domator

Jakimś dziwnym trafem po ’89 roku nastąpił jakiś dziwny wysyp bogatych prywaciarzy a stare komuszki jakoś poznikały, pochowały się – jakby ich w ogóle dy nie było. 🙂 Gdyby był Pan nieco bardziej majętny zauważył by, że chodzi mi o metodę dystrybucji środków na staże, dotacje etc. a nie sam fakt, że takie środki istnieją. Ciekawe jest m.in. w jakich proporcjach są one rozdzielane, oraz jak się ma do tych proporcji fakt znajomości pomiędzy urzędnikiem a prywaciarzem. Nie wierzę, że nie rozumie Pan takich prostych rzeczy. Wprowadza Pan celową manipulację. Szkoda, że na tak niskim poziomie.

Mirosław Maczyta

A co Pana powstrzymuje ???
Śmiało, Proszę też zostać „prywaciarzem”, firmę zakładać, dotacje brać, ludzi na staż z PUP przyjmować-śmiało.
Żyć nie umierać – ‚Ameryka”, wszystko dają- kasę na wyposażenie,darmowych stażowych pracowników, dotacje itp Proszę spróbować tego chleba, a wtedy z chęcią z Panem podyskutuję .
Wszystkich, tych zamożnych „prywaciarzy” po 89 roku znam osobiście i zapewniam Pana, że doszli do tego bardzo ciężką pracą, wyrzeczeniami, czasowymi zawirowaniami na rynku itp. I nawet po 30 latach prowadzenia firmy nie mają spokojnego snu. Proszę pamiętać, ze 10 pracowników to 10 problemów każdego dnia.
Proszę-bez urazy- nie wypowiadać się na temat, którego Pan w ogóle nie zna Wnioskuję tak po tym co Pan napisał powyżej.

Mirosław Maczyta

A propos PUP, dla niedoinformowanych, albo niechcących wiedzieć fragment Ustawy : ” Art. 9. 1. Do zadań samorządu powiatu w zakresie polityki rynku pracy należy: 1) opracowanie i realizacja programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy stanowiącego część powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych, o której mowa w odrębnych przepisach; 2) pozyskiwanie i gospodarowanie środkami finansowymi na realizację zadań z zakresu aktywizacji lokalnego rynku pracy; 2a) udzielanie informacji o możliwościach i zakresie pomocy określonej w ustawie; 3) udzielanie pomocy bezrobotnym i poszukującym pracy w znalezieniu pracy przez pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe i informację zawodową oraz pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy; 3a) udzielanie pomocy pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników przez pośrednictwo pracy oraz poradnictwo zawodowe i informację zawodową; 4) rejestrowanie bezrobotnych i poszukujących pracy; 5) (uchylony); 6) inicjowanie, organizowanie i finansowanie usług i instrumentów rynku pracy; 7) inicjowanie i wspieranie metodyczne tworzenia klubów pracy działających w innych niż powiatowy urząd pracy instytucjach… Czytaj więcej »

gość

CO TO ZA PIERDOŁY???

Mirosław Maczyta

To jest odpowiedź na „czepianie się garbatego, że ma dzieci proste”
Warto znać jakie są zadania PUP zanim się cokolwiek krytycznego napisze.

Gość

W starostwie burdel to nic dziwnego, że i w PUP burdel, w UM starosta jak jakiś agent Bond robi do tego tajne spotkania, czyli tajny burdel, więc jaki z tego wniosek, wie chyba każdy.

Astra

cyt M.M Warto znać jakie są zadania PUP zanim się cokolwiek krytycznego napisze.
Dopowiem. Zadania sobie , a zycie sobie. Ładnie zapisane i zawsze mozna .. coś tam poudawać. Takie pozorne działanie biurokracji.O jakości urzędów decydują biurokratyczne bajeczki PUP to przeżytek i służą lokalnym kacykom do osadzania kolejnej jednostki swoim elektoratem czy ewentualnie korzystanie z niewolników ( czyt. stażystów) . .Przy okazji zawsze można mieć rękę na pulsie ..co do … fajniejszej oferty np. dla swojaka czy innych murzynów do roboty dla swojego serdecznego kolegi od wódy, który własnie się dorabia jako biznesmen. Można także przyznać mu dotację … Niewolnicy nie tylko w XXI w. są w cenie.
A wszelkim „mądralińskim z lodziarni PO” polecam…. niech rzucą swoją robotę i zajrzą do PUP np. osobiście lub internetowo i podejmą pracę za 900 zł

Mirosław Maczyta

Pragnę Pana poinformować, że jestem osobą bezrobotną, z prawem do zasiłku. Nigdy mnie żadna przykrość czy złe traktowanie przez pracownika PUP nie spotkało, wręcz przeciwnie. Zawsze byłem i jestem należycie traktowany,pracownicy są bardzo kompetentni, mili, wyrozumiali.
Nikt za nas samych niczego nie zrobi w sprawach poszukiwania pracy, jeśli my sami nie chcemy sobie pomóc. Czasy „wicie rozumicie trzeba ten tego panie tego gdzieś tam zatrudnić ” poszły dawno w zapomnienie. Nikt nie nakaże np firmie Rossoplast, czy Szkło kogokolwiek zatrudniać – czasy gospodarki centralnie sterowanej minęły w 89 roku. Szkoda, że wielu tego nie potrafi zrozumieć lub nie chce zrozumieć.

Emil

Samo istnienie PUPu to najlepszy przykład na to, że czasy wicie rozumicie mają się dobrze. Niestety.

pitter

PUP to już sam siebie przechodzi

gość

Przechodzi ludzkie pojęcie co tam się dzieje w tym chyba najbardziej idiotycznym urzędzie w mieście!

gość

Oferty pracy na tej ich stronie też są jakieś takie wirtualne. Przychodzę zapytać o jedną z ofert a urzędniczka w pierwszej chwili nie wie o co chodzi, po chwili odpowiada, że ta oferta była skierowana do jednej z góry ustalonej osoby, która odbyła staż w danej firmie. Nie wiem jaki był powód umieszczania tego w internecie, chyba tylko po to, by nabić sobie statystyki.

Astra

http://vod.gazetapolska.pl/2445-mariusz-walter-historia-prawdziwa Jak to bywa i najwieksze potęgi się kiedyś rozlatują. TVN w rozsypce, ale czego spodziewać się od tv i zatrudnionych tam agentów sb ( np PZPR- owiec M. Walter i tw. Milan – red. Subotić i inni), no i gdy w kupy wtyka się polską flagę.

Darek

Jedyna słuszna telewizja , TV 1, Trwam, i TVP info, weź Ty już Astra spier……

Astra

Chamie Darku z lodziarni PO jak rządziły platfusy to oglądałeś TVP1, TVP 2 ? Każdy ogląda co chce zmanipulowany przygłupie. Rozumiem uwielbiasz prawdę stosowaną przez ilumionatorów tzn. peerolwskich agentów SB. Brawo towarzyszu. Sam się oddal…Rafale.

aaq

Przydałby się jakiś artykuł o naszym słynnym PUP w którym pracują prawdziwi… bariści. Po wpisaniu przez urzędasa w swoim CV pracy w PUP żadna szanująca się kawiarnia nie odmówi zatrudnienia.

High life

Bardzo ciekawy byłby artykuł, gdzie pracuje najbliższa rodzina prominentnych politych PO. Jak wyglądają koligacje i zatrudnianie krzyżowe po tzw, urzędach, podległych jednostkach, u zaprzyjaźnionych biznesowych kolesi oraz jak urzędnicy walą fuchy popołudniami ze „swojej działki”.

gość

Parzenie kawki to też ciężka praca. Pomyśl ile wymaga to wysiłku, nakładu pracy, poświęcenia. Nic dziwnego, że podatnik musi za to płacić.

Urzędnik

Pierwsza SPRAWA URZĘDNIKA – nalej wody do czajnika! 🙂

adi

albo ankieta na najbardziej bezczelny, pasożytniczy urząd w Lidzbarku

gość

– ponad 50 sztuk pasożytów

gość

Informacja dotycząca PUP będzie jak najbardziej na czasie. Ale o tym potem…

Iwona

Jest w wersji papierowej darmowy dwutygodnik „Wiadomości Gazeta Warmińska” w której jest wszystko tzn. mydło i powidło. Gazeta o niczym, nie dorównuje NL.

krzysztof

wiadomość dla Sierputowicza..Rada mediów odwołuje Jacka Kurskiego z prezesury TVP

gość

Jeszcze nie teraz…

Astra

Ech, ludzie mają szczęście w życiu. Do tego działacz opozycyjnej partii, a jak bez żadnej pomocy rozbłysła jego gwiada. Ledwo po egzaminach… a tu…. musi zdolny. Tak wyrastają tygrysy przedsiebiorczości.

Gość

Policja nakryła i sfilmowała „dziennikarzy” TVN, kórzy podrzucali puszki po piwie na śmietnik, który następnie filmowali, aby mieć rzetelny materiał o pilelgrzymach w sam raz dla Mirosława Maczyty.

API

W naszym kraju nie ma porządnej TV informacyjnej. Każda ze stacji ogólnokrajowych jest na usługach polityków, to nie dziennikarze to prostytutki polityczne. Rzec można, jaki kraj taka telewizja. Do profesjonalnych stacji jak np BBC czy CNN dzielą naszych „dziennikarzy” lata świetlne. Tak dzieje się na „górze” tak dzieje się i na „dole”. Mamy opłacane z publicznych pieniędzy relacje, programy wykazujące boskość aktualnej władzy jak choćby TV Lidzbark (którego nikt normalny nie bierze na poważnie), mamy Gazetę Lidzbarską i kilka innych „szmat”. Polityka dezinformacji to chleb powszedni każdego przy korycie. Chętnie wrzuciłbym „granat” w to całe towarzystwo wzajemnej adoracji i sprawdził co zostanie.

Mirosław Maczyta

Dzisiaj słowo jakie Pan redaktor napisał w cudzysłowie w ostatnim zdaniu może się zakończyć wizytą bardzo smutnych panów, o przejrzeniu zawartości komputera nie wspomnę. Tak działa nowa ustawa o przeciwdziałaniu terroryzmowi. System ( program ) wyłapuje wszystko co związane z wojskiem, terroryzmem, analizuje i zleca bądź nie podjęcie kolejnych działań.
Także doradzałbym w komentarzach kierowanie się szeroko pojętym zdrowym rozsądkiem, w myśl zasady jaką zawsze staram się sam stosować – myśl co piszesz, a nie pisz co myślisz.
Co do niezależności szeroko pojętych mediów to doskonale pokazało zachowanie niemieckich mediów po incydentach w Kolonii, co do BBC to pragnę przypomnieć,że to telewizja publiczna i mimo zmieniających się rządów pozostaje niezależna. Ale to wynik szeroko pojętej kultury politycznej, doświadczeń dojrzałych demokracji, profesjonalizmu dziennikarskiego rzemiosła.
Pozdrawiam

mieszkaniec

Takie małe pytanko:czyli jest nadzieja , że myśli pan zupełnie inaczej , niż pan pisze ? W myśl pana słów powyżej.

Gość

W przypadku MM to raczej jest paranoja, nie nadzieja

A.B.

Daleko nam do kultury zachodu, tam nowa opozycja deklaruje wszelką pomoc w rządzeniu,
a u nas chyba z głupoty ogłasza totalną opozycję i donosi na nowy rząd.
Tam też jet krytyka ale poprawna politycznie, musimy się dużo uczyć i wzorować.

Emil

BBC oczywiscie jest nieoniektywna w tym co robi
Taki sam czerwony potworek jak inne stacje w ” lepszej ” europie

Astra

http://www.newsweek.pl/swiat/bbc–borat–bledy–cenzura,92891,1,1.html

Zanbim coś się napisze warto sobie poczytać.

Astra

cyt M.MTakże doradzałbym w komentarzach kierowanie się szeroko pojętym zdrowym rozsądkiem, w myśl zasady jaką zawsze staram się sam stosować – myśl co piszesz, a nie pisz co myślisz.

Wyrażnie Mirosławie oszukujesz sam siebie.

Gość

G.O. (nie chodzi o niemiecką „Gazetę Olsztyńską”) kiedyś napisał: „Może wariat to po prostu członek jednoosobowej mniejszości”.
Jako profesjonalista, psycholog, profesor i filozof w jednym, MM sam wie to najlepiej.

.marian.

A co ma zostać?… Kupa gówna śmierdzącego i… nic więcej.

Mirosław Maczyta

Piwo od stuleci towarzyszy człowiekowi i nie należy z tego robić larum. Warto w życiu kierować się zasadą,że alkohol jest dla ludzi, a nie ludzie dla alkoholu. To co robią dzisiaj , zrobili dziennikarze to odzwierciedlenie czasów, w jakich przyszło nam żyć. Medialny wyścig szczurów, przebija się tylko negatywny news, a to ktoś kogoś zabił, a to poseł piany spał na korytarzu hotelu sejmowego ( Pęk ), a to że burmistrz w godzinach podwiózł własne dziecko do lekarza, nie daj Panie Boże służbowym samochodem i już jest sensacja. Taka się od razu przebija w codziennej dyskusji, a to co burmistrz zrobił dla lokalnej społeczności traktowane jest na zasadzie….a co łaskę robi, za to mu płacą. Dlatego chęć pozyskania takiego news’a prowadzi czasami do idiotycznych zachowań czego przykład opisany powyżej. Powiedzmy sobie szczerze, że „naszemulidzbarkowi” też bardzo daleko do niezależności, do przedstawiania obiektywnych informacji obejmujących wszystkie aspekty opisywanego tematu. No, ale… Czytaj więcej »

mieszkaniec

Panie Mirosławie , już to że może pan wygłaszać swoje kontrowersyjne opinie , świadczy dobrze o NL , pracownikom samorządu się płaci za pracę , tu ma pan 100% racji , a nie za „bycie na świeczniku ” , to chyba jasne.
Nawet powiem więcej :jak się komuś nie podoba , to „wypad” „. Co do odwożenia dziecka do lekarza służbowym samochodem , jeśli ma pan takie informacje , a je pan ukrywa , staje się pan wspólnikiem przestępstwa .. Ot i tyle .

Astra

cyt. Gość Policja nakryła i sfilmowała „dziennikarzy” TVN, kórzy podrzucali puszki po piwie na śmietnik, który następnie filmowali, aby mieć rzetelny materiał o pilelgrzymach w sam raz dla Mirosława Maczyty.
cyt. M.M Piwo od stuleci towarzyszy człowiekowi i nie należy z tego robić larum. Warto w życiu kierować się zasadą,że alkohol jest dla ludzi, a nie ludzie dla alkoholu.

Wszystkie niewłaściwe postępowania można sprowadzić do nonsensownych porównań lokalnego propeowskiego filozowa. Komentarz zbyteczny. Niestety jakakolwiek dyskusja…. przypomina rozmowę z uliczną latarnią.

Astra

Oczywiście latarnia niech będzie symbolem POlitycznej prostytucji, uprawianej przez niejednego czy niejedną w tym mieście. Krótko mówiąc, Sodoma i Gomora nie tylko w mieście ,ale i w województwie.
Z innej beczki
Kolejne jaja w O. Prezio G. po tramwajach może zaliczyć kolejną wtopę http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/5235-czy-wybudowanemu-za-160-mln-zl-zakladowi-zgok-u-grozi-zamkniecie-najnowsze-slajd-kafelek.html
Jeśli tak to miasto L. W znowu dołozyło się do nietrafionej inwestycji i jest po raz kolejny niewolnikiem dziwnego układu. Gdzie te brawka dla byłego burmistrza ? :):)

gość

MM – „„naszemulidzbarkowi” też bardzo daleko do niezależności”
A od kogóż to NL jest aż tak zależny towarzyszu Maczyta?
Czekamy zatem z niecierpliwością na wszelkie udokumentowane informacje o wspomnianych „zależnościach”… 😀

Mirosław Maczyta

Wbrew Pana opinii jest bardzo zależny- nie finansowo- a poglądowo. Pamiętamy wychwalanie przed wyborami Kukiz 15 jako jedynej siły mogącej wyzwolić Polskę z partiokracji jak również wiele innych podobnych inicjatyw.
Proszę wytłumaczyć Pani Beacie Kempie, że w Polsce są też osoby niewierzące, mające zgoła inny osąd rzeczywistości od linii programowej PIS-u. Cytat z jej wypowiedzi podczas ŚDM ” jesteśmy ludźmi głębokiej wiary, JPII nam pomoże ” , problemów nie będzie. A co z tymi z płytką wiarą, lub zgoła niewierzącymi. Żeby uprzedzić Pana kolejne pytanie zaznaczę,że jestem wierzącym człowiekiem, ale nigdy nie próbował bym całego otoczenia wrzucać do jednego worka.

Gośc

Wierzę, że MM jest tak samo wierzący jak Komoruski…
A na poprzednie pytanie gościa powyżej dokładnie Z-E-R-O (0) odpowiedzi, oprócz – jak zwykle – ble ble ble…

Trombullus

Telewizja TVN jest upolityczniona. Gdyby ta telewizja była na usługach obecnej polskiej opozycji to bym zrozumiał ale… Moim zdaniem TVN jest inspirowana (sponsorowana?) przez fundatora Fundacji Batorego i KOD, tak samo jak Nowoczesna i nieszczęsne PO. Zachodzi pytanie czy polskie służby likwidujące obcych szpiegów nie zauważają tej ingerencji w media? Ja wiem że z przekazów „polskich-obcych mediów” można rozkminić zamiary „szarych eminencji” ale czy warto to ciągnąć?
Zabrać koncesję stacji TVN, RMF Fm i innym sprzedawczykom oraz na wzór „dobrego przywódcy” Putina ograniczyć do 20% obce udziały w polskich mediach. To jedyne rozwiązanie które ukróci skłócanie polskiego społeczeństwa.

Gość

Oczywiście. To jedyne rozwiązanie. Kaczory wcale nie skłócają Polaków, wcale … 🙂

Trombullus

Oj wy niemądrzy ludzie… To po to wychodziliśmy z PRL żeby teraz znosić inną propagandę? Przecież wiadomości TVN i innych pomiotów przypominają jak nic „Kronikę Filmową” z lat 60-tych. A mnie się tylko marzy żeby moje dzieci mogły same o sobie decydować, żyjąc w wolnym i niezależnym kraju.

gość

Oj, Ty niemądry człowieku… Właśnie nie po to wychodziliśmy z PRL, żeby teraz znosić PiSowską propagandę. To właśnie PiS ciągnie nas siłą do PRL. Polecam Wiadomości TVP1 lub TVP Info. Tam są na to dowody. O wolnym kraju pod rządami PiS możesz tylko pomarzyć! W jakim to kraju na świecie dyktatura jednego człowieka jest zgodna z wolnością? A może Polska to wyjątek?

Trombullus

Zapomniałeś o ” Zielonej wyspie dla ludzi platformy”… Urwała im się micha, nie mogą już „sprzedawać” wykonywać „obcych poleceń”. Władza się zmieniła ale tajemni mocodawcy, którzy stracili polski rząd nie poddają się łatwo- maja media. Włącz sobie „obce” media i porównaj przekaz z niezależnymi źródłami. Ja wiem że niektórzy nawet nie wiedza o ich istnieniu…Oczywiście nie neguję propagandowego działania PIS w mediach publicznych ale myślę iż ktoś mający trochę inteligencji korzystając z wymienianych trzech źródeł z łatwością odszuka prawdziwy przekaz.

High life

To znaczy ,że POwska propaganda była ok ? Jakoś nie czuję zię zaszczuty przez PIS.
Wcześniej PO zamykało ludziom usta. Mamy przykłady lokalnych tuzów POlityki i wykorzystania aparatu represyjnego z zaprzyjaźnionych prokuratorów. Niepradaż ?

gość

Platforma, to prehistoria… Za Jagiellonów na było …telewizji. To PiS obiecał „dobrą zmianę”!!! A wyszło, …jak zwykle.

Mirosław Maczyta

Szanowny Panie TVN jest własnością firmy z USA, czyżby ich też Pan podejrzewał o spiskowe działanie, przecież to nasz strategiczny partner w ocenie PIS-u ( stwierdzenia zarówno św.pamięci Lecha jak i żyjącego Jarosława Kaczyńskiego ).
A ‚punityzacja” mediów nam nie grozi bo UE to nie Rosja, także Proszę spokojnie spać. Pozdrawiam

krzysztof

Szczyt NATO i ŚDM – sukces organizacyjny, polityczny, wizerunkowy. Brawa dla służb i rządu.a MM bredzi swoje

A.B.

Rozwinąłbym myśl i dodałbym promocję Polski, informację o Polsce, propagandę, zmianę wizerunku Polski,
i wiele innych pozytywnych rzeczy. trudno przecenić tych zdarzeń.

gość

Największy sukces to ten polityczny. Brak demokracji (konstytucji) doceni zapewne cały świat. Wizerunek też mamy poprawny, podobny ma Korea Północna, Turcja, Rosja, i jeszcze kilka dużych państw. Jesteśmy więc w światowej czołówce. Brawo dla rządu!

gość

Co za BZDURY!

gość

Przepraszam za te …bzdury. Zaufałem prezydentowi USA, który strofował naszego prezydenta za brak w naszym kraju demokracji, w tym wolnych mediów. Ale zapewne Obama miał złe informacje.

gość

BZDURY! Obama nikogo nie strofował. I nie ufam muzułmaninowi, sunnicie, demokracie, lewakowi, zwolennikowi pedałów, itd. Dzieki MĄDROSCI WYBORCÓE naereszcie mam w Polsce DEMOKRACJĘ, WOLNE NARODOWE MEDIA, a nie skur…

gość

Zastanawiam się, na jak długo jeszcze tej MĄDROŚCI wyborcom wystarczy. W przypadku naszego burmistrza wystarczyło na bardzo krótko.

gość

A to akurat wyjdzie, ale dopiero w następnych wyborach.

Gość

Tylko ten Franciszek, jakiś taki małopolski. Tam trzeba Ojca Tadeusza. Tylko on wie co dobre dla Polski i świata.

Gość

W czasie ŚDM odbyła się pikieta walczących o ponowną demokrację (tą, która była za czasów rządów PO) bojowników KOD-u pod gmachem Premier Szydło, a materiał został zamieszczony w sieci. Jak potem pokazały z dystansu kamery w rzeczywistości pikietowały tam na transparentów dwie zacne osoby – alimenciarz Kijowski i redaktor „G*Wna”.

Mirosław Maczyta

No niestety ciężko doczekać się mądrych wypowiedzi. Zaproponowałem, skoro jest tak źle zarówno na szczeblu miasta jak i powiatu to jak być powinno. Może jestem nieznośny dla większości tu piszących, ale życie nauczyło mnie zdroworozsądkowego podejścia do otaczającej rzeczywistości. Proszę cokolwiek rozsądnego zaproponować w zakresie zarządzania samorządem, bo krytykować to i dziecko potrafi, gorzej z mądrymi rozwiązaniami. Warto czasami opluwając innych,bezpodstawnie oskarżając, nazywając złodziejami zacząć od siebie, zadać sobie pytanie, co ja dobrego zrobiłem dla mojego miasta, z czego mogę być dumny, a za co wstydzić . Bo każda krytyka,nawet prawdziwa powinna mieć drugą stronę, czyli propozycje, pomysł naprawy tego co było złe. Polityką w stylu – czemu Polacy przegrali z Portugalią bo ” to wina Tuska ” daleko nie zajedziemy.
Polityka to umiejętność podejmowania niepopularnych decyzji, kto tego nie potrafi powinien się trzymać od niej z daleka.
Bo jak mówi stare porzekadło …..lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć……

A.B.

Podstawowa błąd obecnej władzy, z którym walczy API jest JAWNOŚĆ DECYZJI.
Mimo przegranych tyle spraw w sądach, kluczą w udostępnieniu informacji, stąd podejrzenia o machlojki.
Jedyną siłą kontroli samorządów, jest prasa lokalna, walka z redaktorem uważam za bezsensowną.
Drażni mnie zacietrzewienie bonzów. Miasto jest NASZE a nie kacyków, samodzierżawców.
Szanuję Pana Panie MM, tylko nie broń Pan proszę,sprawy przegranej.
Jestem zdania, mieszkańcy wybraną władzę w wolnych demokratycznych wyborach powinni szanować,
ale również władza, powinna siebie i mieszkańców szanować.

gość

Jawność decyzji oznacza demokrację, o którą API nie walczy i jej brak mu nie przeszkadza. Nie przeszkadzają mu rządy autorytarne, likwidacja konstytucji i jednoosobowe, dyktatorskie kierowanie państwem. O dziwo, nie przeszkadza mu również przejęcie przez dyktatora wszystkich mediów. API walczy wyłącznie z Harhajem i Protasem, a demokrację ma w głębokim poważaniu. Po prostu, ich nie lubi i tylko tyle. A żeby zaistnieć, krytykuje również burmistrza, którego sam wybrał.

API

Poprzednim dyktatorem był niejaki Tusk. Jako szef partii, premier, posiadał władze ustawodawczą i wykonawczą w jednym ręku. Sądowniczą także. Media także jadły mu z ręki, dość wspomnieć o referendum z inicjatywy Kukiza, wiadomości w TVP1 nie wspomniały na dzień przed nim ani słowa. Aby mówić o demokracji, należy ją rozumieć, czuć ducha wolności. Panowie Harhaj i Protas (wymienieni przez czytelnika) są najlepszym przykładem, jak nie należy zarządzać. Pierwszy z nich złodziej, drugi kłamca. Ich partii Polacy pokazali w końcu środkowy palec. O dziwo (powtórzę za czytelnikiem) temu krajowi potrzeby jest dyktator, współczesny Piłsudski, potrzeby jest wojskowy zamach stanu, zburzenie całego tego bajzlu i zbudowanie kraju od nowa.

gość

Marzenia się już spełniły! Dyktator jest. Zamach stanu się dokonał w chwili, kiedy dyktator opanował wszystkie struktury państwa i konstytucję zawiesił na haczyku w w.c.. Wojsko i pozostałe służby na smyczy. Apel smoleński na każdym zgromadzeniu powyżej 50 osób. Historia państwa już poprawna, bez Bolków i innych agentów, ale z Jarkiem i Antonim. Nie będzie już w historii bitwy pod Grunwaldem (a była), będzie obrona Częstochowy, której faktycznie nie było, Jarek zarządził Chrzest Polski i Powstanie Warszawskie. Media mają zadanie to udowodnić! Tylko, czy na pewno tego chcą wszyscy Polacy? A może takiej dyktatury pragną tylko wyznawcy Jarosława i św. Tadeusza? Może jest ich zbyt mało, by zbudować kraj od nowa? Chęci, to nie wszystko. Większość Polaków dyktatury za 500+ raczej nie kupi! To nie jest „ciemny lud”, jak rzecze dyktator.

gość

Co tam słychac w Kodzborowie? 🙂

Gość

A leki i proszki zażył Waść przed snem, aby oleum poszło z brzucha do głowy? Aaa?…

Mirosław Maczyta

..akademicki przykład większości komentarzy na ty tym forum….
No ale żeby coś z sensem napisać trzeba posiadać wiedzę. Trzeba…robi różnicę…

gość

MM im starszy tym… niedomówienie…

gość

A może „gość” lub „Gość”, choć raz odpowie dla MM, merytorycznie? Czy tylko najlepiej Wam wychodzi …plucie? A może należy sięgnąć wyżyn intelektu? Dacie radę?

gość

Widzisz Maczyta, na to co piszesz i na tych, którzych tak cenisz można w zasadzie tylko to zrobić… chociaz czasem i śliny szkoda…

Gość

Pan Mirosław, czyli spec od bredni (naśladowca Bredzisława Komoruskiego), „profesor od głupot”, których przedszkolak by nie wymyslił.

A.B.

„Czasami i „mieszkaniec” napisze porządny post. – oby więcej.
Należy „władzę” też rozumieć, pochodzi z czasów kiedy „wiedziała lepiej” a postanowienia były tajne.
W tych latach nauka już nie wchodzi do głowy. Należałoby już teraz myśleć o następcach.
Zdając się na kacyków, obudzimy się „z ręką w nocniku”.

mieszkaniec

Ale komentarze pana MM mają pewien nieoczekiwany skutek :Jak wszystkim wydaje się ,ze dyskusja pada , wtedy zjawia się pan MM…
Może są w zmowie z Panem Redaktorem ? :}}

A.B.

Aż tak? nie sadzę, był wielokrotnie banowany.
Pisze tak, jak myśli a, że myśli i pisze kontrowersyjnie, dlatego ma takie powodzenie w dyskusji.
Uważam,każda strona problemu powinna być rozważana w dyskusji, pobudza to do myślenia.

API

Obecność pana Maczyty na NL świadczy o otwartości portalu na wszelkie głosy. Tutaj nie ma cenzury politycznej, a tożsamość komentujących stanowi jedną z najważniejszych tajemnic Redakcji.

krzysztof

MM przypomina mi propagandę GW

krzysztof

ostatni komentarz pana MM,,to profanacja dobrego imienia Jerzego Wołodyjowskiego..to rzecz skandaliczna..Pan Wołodyjowski to postać historyczna.Jego zasługi są większe niż opisał Sienkiewicz w trylogii..Hektor Kamieniecki nazwany przez Biskupa Lancorońskiego. Mianem Hektora nie każdego można nazwać rycerza

Mirosław Maczyta

A na czym ta profanacja ma polegać, bo nic mi nie przychodzi na myśl ? Może Pan wspomoże ???
Właśnie odniesienie,przenośnia do tej postaci, w nawiązaniu do niezłomnych tutaj obrońców prawdy
objawionej, do tych którzy pochowali się za nickami, od złodziei innych wyzywając bez najmniejszego
dowodu. Może znajdzie się wśród nich taki współczesny „Wołodyjowski ” ,może……ma znaczenie…..

krzysztof

najpierw zachęcam do przestudiowania historii na temat Jerzego Wołodyjowskiego.wszak to postać historyczna, a zrozumie Pan swój w komentarz..Wołodyjowski to polski Hektor…..czytając jeszcze Iliadę Homera ,zrozumie Pan ,czym są czyny Hektora….miłej lektury ,

Mirosław Maczyta

” Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? ” Zebrała się garstka wiecznych malkontentów, dla których i prezes Kaczyński jako lidzbarski starosta byłby nie do zaakceptowania. To ludzie, potępiający wszystko co wokół, dobrze-źle, a jak źle to czemu nie jest dobrze. Patrzący na lokalne władze, w myśl zasady „a to zła kobieta była”. Wszystko źle, redakcja też nigdy nie wychyliła się z tekstem cokolwiek chwalącym, tylko wieczny pesymizm, niezadowolenie, czasami cynizm – nie znam przyczyny takiego stanu rzeczy. Burmistrz zmieniony ( po waszej ) myśli nie sprawdza się bo nie biega na Bema jak Pani Szydło na Nowogrodzką. I to jest straszne, „zostaliście zdradzeni” i tyle pracy poszło na marne. Ktoś tu pisze, że PO się sypie w naszym mieście. No cóż- pobożne życzenia się nie spełnią w tej kadencji. Co będzie w następnych wyborach zależy od wyników wyborów.… Czytaj więcej »

Szef wszystkich gosci

Szkoda gadać znów ten bełkot.

Inżynier

Panie Mirosławie jeżeli gra Pan na jakimkolwiek instrumencie to nadaje się Pan do orkiestry reprezentacyjnej władz LW. Tak jak na Tytanic-u orkiestra gra do końca uspokajając wszystkich ,że nic się nie stało. Co do sypania się PO w naszym mieście , to oczywiście nieprawda. W czasie następnych wyborów znowu podzielą się na dwie konkurujące frakcje dogadają się z trzecią co do obsady stanowisk w komisjach wyborczych.. Obstawią swoimi ludźmi komisje wyborcze i częściowo nie policzą głosów konkurencji. Pacyfikując w ten sposób inne ugrupowanie .I znowu wejdą na stołki i Jak nawet , któryś ze „szczekających piesków” wejdzie do samorządu to trzeba robić wszystko ,żeby go oswoić. Trzeba dać mu jeść. Stanowisko , zlecenie i.t.p. Dalej będzie można trwonić fundusze do momentu ,aż bycie samorządowcem nie będzie atrakcyjne ( co raczej nigdy nie nastąpi ) lub mieszkańcy w końcu ich wypie… z hukiem ze stołków jako całą organizację. W tedy będzie… Czytaj więcej »

krzysztof

Jerzy Wołodyjowski -postać historyczna..rycerz niezłomny,. Bił Ukraińców w stepach,uszy im szablom ucinał .Jego zasługi docenił Król Sobieski…a ty człowieku profanujesz dobre imię rycerza niezłomnego…Poczytaj trylogię, prace Antoniego Rolle a dowiesz się więcej o pułkowniku. Zanim jeszcze raz sprofanujesz dobre imię żołnierza niezłomnego pamiętaj , Wołodyjowski zanim zginął po Kamieńcem bronił Polski przed Ukraińcami…I nie niszcz dobrego imienia żołnierza Polskiego,. Nawet Turcy pod Kamień z szacunkiem odnieśli się do poległego nazywając go Hektorem Kamienieckim…I nie profanuj człowiecze prosty dobrego imienia Polskiego żołnierza..Wszak Jerzy Wołodyjowski to żołnierz niezłomny

mieszkaniec

Panie Mirosławie!
Nie możemy ciągle przebywać na kolanach,czasem mamy potrzebę przyjęcia pozycji wyprostowanej.
Całej tej sytuacji jest pan częściowo winny , bo swoimi tekstami powoduje pan , że władza wpada (albo już wpadła) w samouwielbienie.
Tylko nasza krytyka , surowa nieraz ,ale najczęściej trafna powoduje , że trzyma pion (ta władza) , i do końca we łbach się im nie poprzewracało.
Może pan się nie zgodzić , ale nadmiar pochwał powoduje samozachwyt , a krytyka ,jaka by nie była , mobilizuje do poprawy.
No chyba ,że prowokuje do odwetu , no ale takie przypadki odrzucamy , władza powinna wznosić się ponad takie małostkowe wady.
Z dużym prawdopodobieństwem natomiast mogę powiedzieć , że jeśli władza podniesie standardy rządzenia i komunikacji ze społeczeństwem , my jako społeczeństwo podniesiemy standardy krytyki.

Zbyszek

Hary już chyba trzęsie portkami. Czas PO się kończy, również w naszym mieście. Trzeba zmiany. Wymiana starosty podstawa zmian. Zmieni się „szef” to rusza lawina przetasowań, i tego chyba trzeba. Apel do Radnych Powiatu : Podejmijcie właściwą decyzję.

SOS

API, bądź dobrej myśli, może to miasto pier..nie jak Słupsk po budowie nomen omen aquaparku, ale ostatnio powstaje pod rządami teoretycznie dyletanta, nie do strawienia dla lidzbarskiej konserwy (także, a może zwłaszcza spośród czytelników NL) „pedała” (przepraszam nazwanego) Biedronia. Może najpierw takie qrewskie rządy muszą doszczętnie się spalić, niestety razem z naszą gospodarką, by przyszedł na zgliszcza taki właśnie zdegenerowany dla wierzących za mocno oszołomów idealista, słuchający głosu społeczeństwa, by burdel zamienić w społecznie oczekiwany twór. Niestety, obawiam się, że tak jak hieny peowskie, tak rozmodleni hipokryci pisowscy kontynuować będą (nie)rządy…

gościówa

No i tu odzywa się zaściankowość…co kogo obchodzi, kto z kim do łóżka chodzi? Gdyby to nawet był prezydent miasta! Ważne, co robi dla Słupska jako urzędnik

gość

mieszkańcy nie zyczą sobie pedałów we władzach, wystarczy, żę już mają kłamców i złodziei

SOS

Osobiście polemizowałbym z Panią na temat mojej zaściankowości- niech łaskawie przeanalizuje wydźwięk całego tekstu a nie tylko pojedyncze słowa; pod spodem zaprezentował się w okazałości „gość” z mega obskuranckimi poglądami; niestety tacy stanowią większość głosującego elektoratu naszej wiochy.

Gość

NOS w SOS cymbale…

SOS

kozak z ciebie w necie, pi..da w świecie… bujaj się frayerze

Gość

NOS w SOS fiucie i możesz mi skoczyć… 😀

API

Dla niektórych czytelników zrozumienie zasad na jakich opiera się zdrowo działający samorząd to bardzo daleka droga. Inni nigdy jej końca niestety nie zobaczą. Każda władza bez krytyki i kontroli szczególnie tej społecznej ulegnie deprawacji. Mało tego, w normalnych cywilizowanych demokracjach, brak krytyki i kontroli poczytuje się jako porażkę zarządzania w samorządach. Stąd część środków przeznacza się dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów wszelkiej maści, aby to one patrzyły władzy na ręce i ją krytykowały, wytykały błędy i wyciągały na wierzch wszelkie nieprawidłowości. Tak działa zdrowy samorząd. U nas, w naszej małej gminie deprawacja władzy samorządowej osiągnęła rozmiary niebywałe. Wręcz modelowy przykład karygodnego zarządzania wypracowany latami bez cienia krytyki ze strony uzależnionych finansowo podmiotów i organizacji. Płaci się prasie, aby ta wychwalała władzę – to jest chore. Tak jest w gminie, tak jest w całym kraju, stąd „Polska istnieje tylko teoretycznie”, tutaj zgadzam się całkowicie. Polska, przez takich jak Tusk, Kopacz… Czytaj więcej »

Gość

Mimo wszystko najgorsi są Ci, którzy nie płacą na własne dzieci!

Gość

Bo to jest chyba najgorsze, gdy innych pouczają ludzie regularnie niepłacący na swoje dzieci. Np. taki Pan Kijowski z KOD-u albo jeden taki stąd, który bardzo mocno udziela się na tym portalu. Nie ma między nimi żadnej różnicy. Jak się umie robić dzieci to trzeba umieć je utrzymać i na nie płacić. Jeżeli ktoś nie potrafi, to jest po prostu niewiarygodny w każdej innej kwestii.

Gość

To starosta nie płaci na własne dzieci? To ile ich ma?

Gość

Jakoś nie zauważyłem, żeby Starosta udzielał się na tym portalu 🙂

Gośc

A po czym to poznać, że to nie on? 😀

Gość

W starostwie i innych urzedach mają tyle komputerów, że mogą nadawać jak TVN 24 godziny na dobę.

Gość

Tyle bankietów w „Krasickim”, w Termach, a potem…dzieci…

Gość

Gdzie, w Lidzbarku czy w całej Polsce?

Gość

Przecież wszystkie dzieci są nasze! – jak mawiała opiekuńcza Platforma Obywatelska

Gość

Wszyscy mieszkańcy Lidzbarka są dziećmi starosty, chyba?… I kochamy go jak ojca!

Gość

Teraz już przynajmniej wiemy, dlaczego rządzący miastem, radni, wszyscy nawzajem robią sobie podwyżki! Wszystko jasne! I tacy oświeceni ciągle pouczają ciemny lud!

Gość

Petru się rozwiódł i powiedział, że też nie będzie płacił, ale 500+ weźmie.

A.B.

Zgadzam się z Tobą API w 100%, jednakże dodam, krytyka konstruktywna, rzeczowa, celna a nie posądzanie.
Nie podobają mi się komentarze internautów, zbyt „ludowe” prostackie.
Ludzie „władzy” w naszym mieście, są z innej epoki, są dinozaurami, niestety muszą wymrzeć, oni nie ogarniają
zmian, które zachodzą. Dziwię się partyjkom i które wystawiają jako kandydatów i wyborcom na nich
głosującym.
Muszę to napisać, „lud jest ciemny”, mało wyrobiony politycznie, skory do wierzenia plotce i partyjkom
a w zasadzie kacykom, wiernie wykonywającym polecenia spanikowanej góry.

A.B.

Kiedyś przedstawiciele Zachodu przekupywali naszych urzędników, długopisami, kalendarzami, kolorowymi
pismami, czy innymi gadżetami. Szybka pojęliśmy wiedzę, zdobywania przychylności ludzi prezentami.
Dziś długopisy, czy inne gadżety są u nas w nadmiarze, więc przekupuje się stanowiskami dobrze płatnymi.

A.B.

Za brak zleceń reklamowych winię API i komentatorów w zasadzie „gimbazę”.
Dziś rynek jest klienta, w tym wypadku” władza” jest klientem API-go, który sam musi prowadzić rozmowy
i zachwalać swój projekt, czyli wydanie papierowe z reklamą UM i Powiatu.
Jak zauważyłem, „władza” czyta NL, czy wyciąga wnioski i jakie? – ich tajemnica.
W każdym razie, władza tkwi w demokracji ludowej i nie zauważa, że jest już demokracja LUDU.
W komentarzach można zauważyć brak jakiejkolwiek dyplomacji.
Jaki lud, takie komentarze; zacietrzewienie, zawiść, zazdrość, pomówienia, wyzwiska, obrażanie,
niesłuszne posądzanie itd itp. To musi być wyeliminowane, w innym wypadku portal ten upadnie,
lub będzie pisał o „kotkach i pieskach” . Krytyka jest potrzebna, ale rozumna i poważna a nie bicie piany
z twardej wody.

Gość

A tak niewiele trzeba, by wszyscy poczuli się szczęśliwsi, bo jak mówi do nas w swej homilii nasz papież Franciszek:
– spróbujmy wyjść ponad krzywdy i rany przeszłości, nie ulegając pokusie izolowania się i narzucania swej woli,
– nasz Pan nie utrzymuje dystansów, jest bezpośredni i konkretny,
– a Maryja uczy nas unikania arbitralnych decyzji i szemrań w naszych wspólnotach zapewne (większych i mniejszych, religijnych i świeckich)

Dla innych, w małżeńskich stadłach i nie tylko pomocne mogą się okazać się słowa powtarzane w przedszkolu: „proszę, dziękuję, przepraszam, wybaczam”.

Myśl nie zamierzona, ale jakby zgodna z poglądami M.M.? Przynajmniej w kontekście słów papieskich.

mieszkaniec

Już piętnasta dochodzi,zaraz sypnie komentarzami…

robak

Niemiecka gazeta? a Pan starosta jeździ czeskim samochodem a o tym w artykule ani słowa! Przecież powinien jeździć polskim FSO Polonez.

gość

Członkjowie PO powinni go nosić w lektyce… jak Faraona…

aaq

Pan redaktor zapewne jeździ polskim fiatem albo polonezem, taki patriota.

Szef wszystkich gosci

Ponieważ wszyscy już się wypowiedzieli i wiemy już wszystko dyskusje uważam za zakończona.

krzysztof

dużo wolnego miejsca w PO…pan Schetyna szykuje miejsce po Kamińskim dla Sierputowicza

Gość

Jak zamkną starostę, to wskoczy na jego miejsce i będzie git.

Mirosław Maczyta

Ciężko oderwać wzrok od tak ” doskonałego tekstu „. Znowu burmistrz z „Niemcami” się dogadał i nie chce psia jucha wykupować reklam w tak niezależnym, krystalicznie przejrzystym, obiektywnym „NaszymLidzbarku” Co z niego za patriota, co za katolik -Niemca dorabia zamiast swojaka. Tylko ten swojak niejeden paszkwil na niego wysmarował, od czci i wiary go zwymyślał, ze dusze diabłu ( PO ) zaprzedał a teraz jeszcze spodziewa się przychylności obsmarowanego. Po prostu kabaret. Jak mogę się domyślać z powyższego to chyba Pan Starosta najpierw „posadził” Panią Skrodzka-Sadowską” na szefa OIRP, aby ta z kolei oczy i uszy zamknęła podczas egzaminu Pana Sierputowicza. Nic dodać, nic ująć – kolejny kabaret. A propos dorabiania „Niemca” to pragnę przypomnieć, a redakcja także mogła nabyć udziały udziały w spółce wydającej Gazetę Olsztyńską i być jej właścicielem. Nikt nie zabraniał, trzeba było pozyskać finansowanie i przejąć spółkę. ” A kto nie ma miedzi to na pupie… Czytaj więcej »

gość

MM – „kto nie ma miedzi to na pupie siedzi”
mnie się rymuje:
kto nie ma honoru, to ma do wyboru – albo PO albo **NO
dlatego nie każdy Janek skorzysta w przyszłości z kajdanek
kto ma skłonności do miedzi, ten niech nie płacze, że siedzi

mieszkaniec

Gdzie były te paszkwile ?Ile spraw w sądzie jest czy było?Tak pan się lubuje w tych sądach , odpowiedz pan.Każdy może się bronić, burmistrz też. Jak tak czytam pana komentarz , to zdaję sobie sprawę ,że szkoda czasu na odpowiedź.Pan nie rozumie podstawowych zasad funkcjonowania demokracji. Pan ciągle obraca się w sferze prywatno-publicznego folwarku , rodem z PRL w którym władza ustanawiana przez obywateli uzyskuje swój niezależny , oderwany od wyborców , mieszkańców byt. Jak już pisałem , rozpraw o zniesławienie , czy inne takie sobie nie przypominam ,więc zakładam , że takowych nie było. Burmistrz ,starosta , po to są wybierani na swoje urzędy , pomijam sposób wyboru , żeby jak najlepiej służyć mieszkańcom/wyborcom. Sympatie , w tym wypadku do mediów trzeba zostawić niestety w domu.Widać gołym okiem , że NL jeśli chodzi o wpływ na opinię uzyskał swoje miejsce w naszym mieście , nie powinno się go lekceważyć… Czytaj więcej »

mieszkaniec

Należy jeszcze wspomnieć o cechach takich , jak złośliwość czy mściwość.
Czy to cechy godne samorządowca?
O konkrety pan nie pytaj , wystarczy lektura NL , w sprawie publikowania informacji publicznej.
Pan burmistrz już się z tym uporał.
Przyzna pan , że jak ktoś nie chce czegoś upublicznić , to rodzi podejrzenia.
Zaraz pan odbije ,że tu chodzi o dane firm , ludzi , to co one mają coś do ukrycia , czy może wstydzą się współpracy ?
I jeszcze jedno: jeżeli chodzi o krytykę:najgorszy przypadek jest wtedy , kiedy ktoś nie wyciąga wniosków ze słusznej krytyki,tylko pokazuje swoją małostkowość.

gość

Maczyta, napiszę w twoim stylu – podaj te setki czy dziesiątki nazwisk ludzi, którym i jak pomógł pan Sierputowicz. Adresy możesz pominąć. No dawaj!

gość

Niebawem tu komentować będą już tylko „goście”?! Tożsamość zbyteczna. Ważna jest misja i cel !

Gość

Trzeba zebrać podpisy wśród mieszkańców pod petycją o likwidację niemieckiego gówna w mieście.

jan

Dni Pszczelarza czyli prywatnych biznesmenów z branży pszczelarskiej i dotowane z miejskiej kasy,wstyd, Już wójt Andrukajtis lansuje pszczelarzy rozpijając swoich gości promocyjnymi nalewkami z miodu. Główy pszczelarz Lidzbarka Józef Zysk potrafi kasę robić i kręci burmistrzem jak chce ale dlaczego akurat za nasze pieniądze.

rip

Na dzień dzisiejszy jeden ch..j kto rządzi. PO, PIS to takie same ścierwo. Przez 8 lat okradali nas z PO, teraz 4 lata PiS będzie. Dlaczego? Bo tak wybraliśmy !! Dzisiaj przed budką z lodami kobieta z dziećmi wybierała jak duże lody kupić (liczyła budżet) ! My się wszyscy w łeb jebnijmy i zróbmy rachunek sumienia, a nie biadolimy na każdym kroku. W tym kraju potrzebne są radykalne zmiany, a zacząć trzeba od zmiany trybu wyboru do parlamentu. Dzisiaj nasz głos nic nie znaczy bo i tak o miejscu w parlamencie decyduje wódz partii. Trzeba wyjść na ulicę i zażądać zmiany !

gość

„Na dzień dzisiejszy jeden ch..j kto rządzi. PO, PIS to takie same ścierwo”
PO tak, ale PiS? Nic podobnego, tylko idiota może tak napisać.

gość

Tylko skończony idiota może chwalić PIS!

gość

Tylko skończony idiota może chwalić Kukiz15!

gość

Brawo. Też tak myślę.

gość

Tylko skończony idiota może chwalić PO-PSL!

gość

Brawo. Też tak myślę.

merc

rozumiem, że burmistrz lub starosta mieliby płacić za gazetę, która by ich oczerniała w co drugim artykule? aha logiczne

gość

Nie oczerniała tylko pisała o draństwach władzy wobec mieszkańców. Zawsze można się nawrócić i to byłaby taka pokuta.

gość

Nawrócić na PISLAM? Ha,ha,ha,

gość

PiS to Polska. Reszta partyjek to przystawka. hehehe

JMT

I mimo wszystko gazetka pisząca o pierdoła czy tam bobasach miesiąca wychodzi stałym nakładem, a rozchwytywana początkowo gazeta traktująca o tym co się dzieje tak na prawdę za naszymi plecami ledwo uzbierała na 5 wydań. To pokazuje jedno, nasze społeczeństwo czy to lokalne czy krajowe ma w d**ie kwestię polityki, więc nic dziwnego że ludzie pokroju J.Harhaja wciąż mają się świetnie!
PS. Takich jak pan Sierputowicz jest o wiele więcej w PiS-ie i to na różnych szczeblach, wystarczy ściągnąć klapki z oczu.

Gość

Co do SIerputowicza, zgadzam się. Natomiast proszę o nazwiska na tych szczeblach, inaczej będzie to czysty populizm typu ble-ble.

jan

Zysk Józef Jego Wysokość Król Lidzbarskich Pszczelarzy

gość

a jaki to szczebel w PiS-ie? 😀

jan

Dobiegacz ważny szczebel, społecznie uzasadniony.

Karol

Zysk to wielki kumpel Sierputowicza i każdej władzy w danym momencie rządzącej.

Gość

„To pokazuje jedno, nasze społeczeństwo czy to lokalne czy krajowe ma w d**ie kwestię polityki”

Co za BREDNIE! Napisz co bierzesz?

mieszkaniec

Piętnasta się zbliża , zaraz będą komentarze.Czekamy.

szatu

ten ,gocsc’ to chyba oszolom katolicki

Gość

Widać, że jesteś wyborcą PO. Oj widać. Każdy prawdziwy Polak i patriota wie, że tylko PiS i nasz jedyny ukochany Ojciec Tadeusz są godni Polskę reprezentować i jej interesów strzec. A tylko Nasz Dziennik to jedyna niekłamliwa i czysto Polska gazeta.

gość

Prawdziwy Czysty Polak, Ukochany Ojciec Tadeusz! Ale jaja!

Gość

Przeproś nędzniku, przeproś. Boga w sercu nie masz. Pisać tak na jedynego prawdziwego i godnego katolika Ojca Tadeusza. Jego dzieła nie doceniasz kmiocie. Tylko on razem z Jarosławem wybawią Polskę od zła wszelakiego.

gość

A co ten nędzny, „prawdziwy katolik” ma wspólnego z Bogiem? Świętością dla niego jest tylko kasa, a kościół, narzędziem do jej zdobycia. A przeprosić, to nas powinien. Za kradzież pieniędzy, zebranych na ratowanie stoczni!

gość

Co za wiedza. Podziękuj Tuskowi i PO za likwidację stoczni i katarskiego inwestora.

gość

To przecież Rydzyk zebrał kasę m.in. od emerytów, żeby stocznię uratować (przed Tuskiem). Potem szybko zapomniał na co zbierał, więc włożył do własnej kieszeni. Przykładny złodziej!

Gość

Złodziei to masz w całej Platformie, tej ogólnopolskiej i tej lidzbarskiej.

gość

Może jakiś przykład złodzieja w tej lidzbarskiej Platformie? Czy tylko kolejne oskarżenie bez cienia dowodu? Ja Twojego złodzieja dokładnie opisałem. Napisałem kto, co i komu ukradł.

gość

Tadeuszpolskęzbaw, Jarosławpolskęzbaw! Takie postacie na pewno przejdą do historii. Podręczniki szkolne już drukują.

gość

a co powiesz nam ciekawego o oszołomach ateistach?

totu

gosc pisze o naszym dzienniku toz to tuba propagandowa pisu nic wiecej a o klamstwach pisowskich wiemy duzo

gość

dużo , czyli pierdu-pierdu…

Radny

Leszek zaprzedał się Haremu. Dzięki temu przestanie klepać biedę i może zainwestuje w proszek do prania. Modelowy przykład „kupowania” człowieka. Jak słusznie napisał autor, pan Leszek był i jest pseudo działaczem pseudo partii w LW zwanej PiS. Choć z tą gdzie szefem jest Kaczyński niewiele ma wspólnego. Lidzbarscy członkowie PiS-u to sobie mogą pod bramą postać i ulotki rozdawać, nie stać ich na jakąkolwiek akcję w obawie przed utratą układów. Potrzeba zdecydowanych działań, aby uwolnić LW od największej zakały tego miasta – Harhaja.

Andrzejek

W dobie Internetu istnienie GL jest całkiem nieuzasadnione. Na szczęście papier, na którym jest drukowana znacznie zwiększa jej użyteczność. Jeżeli za 100 lat jakiś skrupulatny badacz dziejów Warmii przejrzy kilka jej numerów, skonstatuje, że LW było miastem idiotów, w którym koncertują „fortepianiści”, a psy przeciw wściekliźnie szczepi się razem z łańcuchami. Przede wszystkim GL nie oddaje, nie relacjonuje, nie komentuje rzeczywistych problemów naszego grodu, tylko uprawia coś na modlę „kultu sukcesu”, lansując wzajemnie postawy i postaci z kręgu znajomych lub z kręgu ludzi przydatnych. GL jest świetną przestrogą dla młodych ludzi, pokazującą dokąd prowadzi bezmyślność, i konspektem jak nie należy pisać, a „wyczyny” redaktorki przeszły już do historii europejskiej dysortografii. Proponuję zlikwidować ową „gazetę”, internet jest w tej kwestii zdecydowanie tańszy (no i łatwiej w nim edytować błędy) ;-)))

Gość

Jedyne polskie i prawdziwe medium to Nasz Dziennik, któremu Nl nie dorównuje do pięt, gdyż jest za mało katolicki, a w zasadzie w ogóle nie jest katolicki. Publiczne pieniądze powinny trafiać wyłącznie do polskich mediów, tych prawdziwych: narodowych i katolickich. Rada Miejska powinna podjąć uchwałę, aby wszystkie reklamy i ogłoszenia szły w świat przez Nasz Dziennik. prowadzą go uczciwi ludzie, Polacy i katolicy. Tak być powinno. Kto nie ma Boga w sercu nie powinien otrzymywać publicznych dotacji.

gość

Tylko media narodowe – żadna tam „prawica” bez Boga – tylko BÓG HONOR i OJCZYZNA – właśnie w takiej kolejności.

Trombullus

Może napisze ktoś kto miał jakiś zysk z tych zaściankowych festynów? Festiwal sera? Co ma Lidzbark wpólnego z serem, oprócz prywaciarza truciciela? Polmlek tak mało płaci pracownikom to może sam sobie zorganizuje festiwal, zamiast wozić helikopterem lokalnych kacyków. Co do sponsorowania Gazety Olsztyńskiej to tak samo jak i przy wszystkich dotacjach z publicznych pieniędzy- rzygać się chce. Władza pasie wyzyskiwaczy ( Termy, pracodawcy z dotacjami z UP, GO, kancelarie prawnicze, firmy reklamowe, radia) ponieważ oni tak samo jak władza trzymają ludzi za mordę. Nie ma to jak pod skrzydełkiem władzy uwiązać ludzi finansowo i wepchnąć w głowę watę z popularnych mediów. To już nawet nie niewolnictwo ale jakaś forma robotyzacji społeczeństwa. A ptem zjawia się taki Rafał z MM i „myślą że myślą”.

gość

„Czyż nie rozsądniej byłoby przeznaczyć prawie 40 tys zł np. na sfinansowanie 12 wydań NaszLidzbark drukiem, obejmującego zasięgiem cały powiat i w dodatku rozdawany bezpłatnie?”
Wątpię czy starosta jest masochistą, już chyba prędzej sadystą…

gość

To jest tak rozsądne, jak reklama Radia Maryja w „NIE” Urbana. Lub, odwrotnie.

Gość

W poniedziałek będę u Pana Starosty – mam go o coś zapytać i w czyim imieniu?

gość

Nikt nie ma żadnych pytań??? Miejcie zatem odwagę iść do starosty osobiście…

Trombullus

A po co komu odwaga żeby iść do starosty? To ze ktoś ma przerost mniemania o sobie samym , nie znaczy że jest jakiś ważny. To że czuje się „capo di tutti capi”, otacza się młodymi dziewczętami o długich nogach i pięknej urodzie nie znaczy ze tak zawsze będzie. Jakby nie było to jest dalej zwykły budowlaniec, który czasem czeka pod Krasickim na taksówkę zlany potem i nie tylko. Ochrona hotelu do dziś wspomina „wyluzowanie się władzy”… Całkowite… He he he

gość

To kiedy NL zamieści jakiś wywiad ze starostą? Czekamy z niecierpliwością…

gość

W moim imieniu życz mu dużo zdrowia i cierpliwości, by miał siłę pracować dla dobra powiatu jeszcze wiele kadencji!

gość

tego to już mu życzą wszyscy złodzieje w naszym mieście od początku jego kadencji