Sie 282013
 

45 sesja Rady Miasta Lidzbarka Warmińskiego45 Sesja Rady Miasta trwała nieco dłużej niż zwykle. W ostatnim punkcie porządku obrad -przewodniczący rady pan Kędzierski ma obowiązek udzielić głosu przybyłym na sesję mieszkańcom naszego miasta. Możliwość tę wykorzystał pan Romaszko, zadał kilka pytań i wyraził wątpliwości co do niektórych decyzji podjętych przez władze miasta. Wielki to akt odwagi ze strony pana Romaszko – publicznie skrytykować burmistrza i wyrazić swoje niezadowolenie z tego co dzieje się w mieście. Odpowiedź burmistrza była miażdżąca, każdy z wymienionych zarzutów na poczekaniu przeistaczał w zwycięstwo. Na koniec odniosłem wrażenie, że wszystkiemu, czemu sprzeciwiał się pan Romaszko winien jest on sam. Gdyby w konkursie  „Osobowość roku” przyznawać nagrody „Demagog roku” to od lat tytuł ten zdobywałby nasz burmistrz. Mistrzostwo świata. Dla rozładowania napięcia głos zabrał pan Gawejko, który wyraził swoje zadowolenie z wszystkiego co robi obecna władza. Rada Miasta nagrodziła oklaskami wystąpienie pana Wiesława (jednak nie wszyscy klaskali).

Przejdę do najważniejszej uchwały jaką dzisiaj „przyklepali” radni. Niestety tylko przy 2 glosach przeciw (niespodzianka), Rada Miasta uchwaliła kolejną podwyżkę dla mieszkańców lokali komunalnych. Niektórzy uznali, że posiadanie piwnicy jest luksusem (podobnie jak kanalizacja), więc należy podnieść czynsz za lokale do których ów luksus jest przypisany. Z pewnością decyzja o podwyżce czynszów, „przysporzy” obecnej władzy głosów poparcia w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Od 1 stycznia 2014 roku, mieszkańcy lokali z przypisaną piwnicą od 5m2 do 10m2 zapłacą 5% więcej, a szczęśliwcy z piwnicą powyżej 10m2 – 10% więcej. Biorąc pod uwagę stopę inflacji w naszym kraju, 10% podwyżka wzięła się z sufitu. Co dziwne, przed zwołaniem sesji, nie opublikowano w BIP-ie treści projektów uchwał, choć prawo do tego zobowiązuje tutejszy urząd. Obawiano się, że na sesję przyjdą protestować mieszkańcy?

Zachęcam do wnikliwego oglądania materiału wideo, dotyczy to szczególnie osób posiadających firmy transportowe związane z przewozem ludności. Pan burmistrz powiedział, że nie wolno urządzać sobie parkingu autobusowego na osiedlowych uliczkach. Jak jasnowidz stwierdził, że z pojazdów kapie olej, a przecież trzeba dbać o środowisko naturalne. Dziwi mnie, że jadąc do swojego domu, czy szpitala  (służbowym samochodem), nie zauważa setek ton ścieków jakie wylewane są przez Polmlek do rzeki Łyny. Bardzo to subiektywne dbanie o środowisko.

Poniżej materiał wideo. Zapraszam do dyskusji.

 Posted by at 8:33 pm

78
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Grande

* ciura z obozu Warmina nasza …….. czy innej sojuszniczej armiji pelo wraz z jej lemingami.

Grande

Nie dopytalem: hrabinia czy bardziej ciura obozowa ?

dream

Hadko(ch) pytać…

dream

Ale pozdrowienia ślemy. Miłego dnia!

Grande

🙂 Wasc dream pojmie poczte netowa,a zaliz to pismo ku niemu, a białogłowa `Potop` doczytala i cudza korespondencyje czyta:) dyc i u nas takowy za przeproszeniem burdel w grodzie jak za Szweda. Na traktach dla koni mechanicznych jakby z kolubryny po asfaltach strzelali. 🙂 Niech sie hrabini rozchmurzy, kucyki na glowie popusci, to internetowy psikus.

Mała M.

Jak boni dydy same cudaki….

Grande

Czołem Waszmości dream !!!! Rad jestem , ze Waćpan one wieści czytywał. Czoła chylę przed ludźmi , którzy inna perspektywę na rozwój grodu maja, ba, inszą niż zadowoleni z siebie magnaci i panowie feudalni, oraz ich ciżba i ciury obozowe. Znakomitym i najprzedniejszym harcownikiem był `wilk`, ech to były pojedynki. Ony portal poległ, jak komendantem Igor H. nastał – kozak ,któren z esbecyją konszachty miał. Ot i wojów usuwał, co możnych za publikum finansum ganili i suchej nitki na nich nie pozostawiali. Tak i tu harcownicy możnych tu przybywają coby honoru swoich panów bronić. Szans nie mają, boć ony portal niczym Częstochowa szwedzkiej nawale się opiera, a Waćpan Andrzej [Kmicic] goni sprzedajnych magnatów Radziwiłłom podobnych i przez puste łby szablą tnie wytrawnie. Wycieczki robi, pałace burzy, niecne i haniebne dokumenty zdobywa, a ci go sądami straszą, ze niby ich włości najeżdża. Wolni obywatele piszcie i czytajcie, wici ślijcie druhom, bo… Czytaj więcej »

dream

Aż takiej finezyi do pisania jak Waszmość to ja nie mam, ale na psubratów zawsze z ochotą.

Grande

To hajda na koń i w galop.

Grande

Juz zaczelo sie wyprowadzanie biedniejszych obywateli tego miasta ? To z powodu uzdrowiska burmistrz wraz z radnymi zaczyna przepedzac ludzi z miasta?

Andrzejek

Wzrasta we mnie przekonanie ,że nasza lokalna "władza" a zwłaszcza burmistrz pochodzi nie z demokratycznych wyborów ale z opowiadań Mrożka ;-))

Harcerz

Dzisiaj widziałem z bliska naszą krainę "Miasta spokojnego i szczęśliwego życia" Ilość "nawalonych " chodzących po ulicach i sikających za zaułkami budynków, leżących na trawnikach duża . Jest to tendencja rosnąca. To na pewno ze szczęścia i dobrobytu!

Grande

Sprawy trzeba nazywć po imieniu: złodziej to złodziej, oszust to oszust,alkoholik to alkoholik,seksoholik to seksoholik, klamca- kłamca, lapowkarz to lapowkarz. Ot i cala tajemnica poczytnosci portalu.

dream

A tak przy okazji to chciałem Cię pozdrowić Grande i podziekować za dawniejsze wpisy na forum G.L..Od Ciebie wiele sie dowiadywaliśmy. Czołem !

Grande

Czołem Waszmosci !!!! Rad jestem , ze Wacpan one wiesci czytywal. Czola chyle przed ludźmi , ktorzy inna perspektywe na rozwoj grodu maja, ba, inszą niz zadowoleni z siebie magnaci i panowie feudalni, oraz ich ciżba i ciury obozowe. Znakomitym i najprzedniejszym harcownikiem byl `wilk`, ech to byly pojedynki. Ony portal polegl, jak komendantem Igor H. nastał – kozak ,ktoren z esbecyja konszachty mial. Ot i wojow usuwal co możnych za publikum finansum ganili suchej nitki nie pozostawiajac. Tak i tu harcownicy możnych tu przybywaja coby honoru swoich panow bronić. Szans nie mają, boc ony portal niczym Częstochowa szwedzkiej nawale sie opiera, a Wacpan Andrzej [Kmicic] goni sprzedajnych magnatow Radziwilom podobnych i przez puste lby szablą tnie wytrawnie. Wycieczki robi, palace burzy, niecne i haniebne dokumenty zdobywa, a ci go sądami straszą, ze niby ich wlości najeżdza. Wolni obywatele piszcie i czytajcie, bo po onych magnatach jeno spalona ziemia w… Czytaj więcej »

Naj.

Burmistrz w odpowiedzi na pytania używa słów; nieprawdą jest,lub jest nieprawdą. A co jest prawdą? to co każe robić swoim podwładnym,bo tak musi być,jak pan chce, bo jak nie…..to z pracy ….,Na ile zadlużył gminę Lidzbark..? Dyspotyzm i strach?

dream

No i stało się ! Kolejna grupa społeczna ma swojego odważnego. Artyści – Andrzejka, Bezrobotni – Api-ego, a teraz Emeryci mają Pana Janka. Brawo Emeryci! Tak mi sie marzy, żeby np. Dyrektorzy jednostek podległych pod miasto, gminę czy powiat mieli swojego Herosa. Ha, ha, żartowałem…zbyt duży byłby to heroizm 🙁 Nawet 2 dni przed emeryturą tak trochę ich liżą w … lub robią stosownie wymowne minki podczas zadawania pytań przez Pana Janka.

Adam Berbeć

Do Andrzejka, to proszę z szacunkiem ………….

dream

Jak najbardziej!!

Grande

Tyle lat jadl z reki wladz, nawet nie pomysli o buncie. Wypracowana postawa i dziala jak odruch Pawlowa u psów.

kolega przybocznego

KIedy będzie rozpisany konkurs na dyrektora ekonomicznego szkół po p.Wiesławie Gawejko z regulaminem, bo ten na koniec jako przyboczny burmistrza wyraził jednoznacznie…….dobrze mnie z tobą było.

rav

takie stanowisko ??!!! za PO – ważna sprawa, mam wątpliwości co do konkursu, pewnie lidzbarskim zwyczajem będzie POwołanie…..

Hak.

Ludzie!! Czy wy nie widzicie kim i czym jest "wielki bajerant p.Wajs i jego 15 radnych? Ile nabrał pozyczek z bankow i kto będzie spłacał? Dodrze się "jedzie"na cudzym chlebie.Ot figurant za neswoj

Yogi

A jebno….eś teraz na temat że Jezu 🙂

drogowiec

jeszcza malo znakow drogowych,niech one zaczna obowiazywac api2 o czym ty piszesz,w tym miescie nic nie dziala poza znakami na moim osiedlu gdzie jest wajsowka

Krzysia

niestety burmistrz rozsądnie odpowiada…pytający – brak merytoryczności, ale oczywiście ma prawo pytać

ggg

http://www.naszlidzbark.pl/2013/08/12/uroczysta-s
Nietsety w komentarzach można zobaczyc jak sie zbija rozsądne odpowiedzi burmistrza :)!Kto tu mówi o merytoryczności Krzysia .

API 2

Niestety nie rozsądnie odpowiada burmistrz. Otóż nie dość że poprostu po hamsku to arogancko. Przecież można by ustawić znak zakazu postoju powyżej 3,5tony i juz. I ten co mieszka parkowalby na swojej prywatnej posesji i nic nikomu do tego i wtedy rozumiem troskę o środowisko. A stwierdzenie burmistrza ze jak ktoś chce dowieźć chociażby węgiel czy inne potrzebne rzeczy to może zadzwonić do straży miejskiej a obsługa zezwoli to już tutaj wykazuje się pełnią głupoty, niestety. Otóż żadna policja a tym bardziej straż miejska nie ma prawa na wydawanie jakichkolwiek zezwoleń gdy jest znak drogowy ustawiony. Np. . Zakaz wjazdu. Zezwolenie takie może wydać tylko administrator drogi i musi być to ujęte pod znakiem drogowym że takie zezwolenia obowiązują.

API Proszę nie wpuszczaj. Szczura że ktoś ci pewne dokumenty da itd. Pisz Proszę fakty

Yogi

Soory, może uznacie to za przejaw sympatii dla rządzącej koalicji i Pana burmistrza, Ale wystąpienie Pana " Janka" choć fajne i naturalne ni jak się ma do rzeczywistość, nie jestem związany z UM, ani z nikim z rady, jestem bardzo sceptycznie nastawiony i gotowy na krytykanctwo rzeczy absurdalnych, jestem gotowy iść z API na rozprawę Sądową i zabrać głos jeżeli Sąd pozwoli ale w paru kwestiach zgodzę się z burmistrzem, choć nie jest moim wybrańcem Ulica dębowa – przywrócenie ruchu choćby jednokierunkowego grozi obsunięciem skarpy na której jest usytuowana ta ulica nie wspomnę o 300 letnich drzewach które musimy chronić aby stały jeszcze 300 lat, moim zdaniem ta uliczka nie wniesie nic do poprawy ciągu komunikacyjnego, niech zostanie traktem spacerowym gdzie można podziwiać piękne Dęby deptak wysoka brama – przywrócenie okresowego ruchy ( jesień – zima ) jest bezzasadne bo ulica nie wnosi nic do poprawy komunikacji w centrum, wymagana… Czytaj więcej »

ggg

DOkładnie popieram !

dudek

Ależ tu Matrix stworzyliście.
Panie Redaktoru niestety nadinterpretuje Pan wypowiedź burmistrza, doszukując się w niej sensacji. I jest to szukanie na siłę. Aby dowalić, a tacy niezadowoleni jak tu komentujący, znajdą się zawsze. I poklask Pan znajdziesz. A może by tak Pan, zamiast tylko gadać, dał przykład i wystartował do rady. Zobaczymy ilu jest tych popierających. Łatwo marudzić, wybrzydzać, ganić, oceniać. Trudniej działać. I już mój głos Pan masz. A co ? Niech stracę. Ale ciekawi mnie co Pan zrobisz z tego bicia piany
A wystąpienie Pana R., nazwane bohaterskim, uznaję jako podsumowanie dotychczasowej działalności tegoż portalu.
Pianę, którą wytwarzacie zacznijcie sprzedawać. To będzie na kamerę, na pozwy itp.

ggg

Którzy radni sprzeciwili sie kolejnym podwyzkom zproponowanym przez burmistrza ? Dudek mniej fikołków to nie bedziesz widział matrixa ! Nikt CI nie karze ty zagladać .

ggg

2 radnych było przeciwnych ,popraw Api !

Grande

starczy i na hel dla dudka (Przemka) – ,,Miszcza prowokacji"

czytelnik

Lubię czytać naszlidzbark, ale poziom forum staję się straszny – donosicielstwo, usłyszane półprawdy, pranie brudów rodzinnych naszych polityków miejscowych. Po co to? troche merytoryczniej, API blokuj te wpisy, które trącają nienawiścią. dzięki i pozdrawiam
chcę czytać nasz lidzbark a nie nasz dziennik 😉

Adam Berbeć

………popieram. Szukajmy rozsądku a nie ,……………..

ggg

jakieś szczegóły ?

korn

Najlepiej poczytaj sobie Gazetę Lidzbarską – o kotkach i pieskach, i o tym co się dzieje na przerwach w różnych szkołach.( chociaż nie wiem czy o tym jeszcze piszą bo dawno nie czytałem). Tu pisze się prawdę o tych wszystkich przekrętach, ciemnych powiązaniach, układach , kolesiostwie i arogancji na różnych szczeblach tzw .władzy, która tak sprytnie robi Nas w konia. Konkrety są tylko trzeba umiec analizować to co API podaje w róznych zestawieniach. A , że wpisy są czasami ostre, to wina nadmiaru właśnie tego wszystkiego, Moim zdaniem i tak są łagodne.

API

Taka prywata: pewna osoba zobowiązała się spotkać ze mną pod koniec sierpnia i przekazać jakieś dokumenty. W rozmowie telefonicznej poruszany był temat wizyty samorządowców w Niemczech.

Aleksander

Panie API a jak tam Pańska skarga na odmowę ujawnienia danych osobowych. Pisał Pan, że zaskarży decyzję odmowną i co zaskarżył Pan? A jeżeli tak to czy znane są już losy skargi?

ggg

No to teraz czas rozpisać konkurs, na wolne stanowisko Dyrktora MZEASiP pa panu Wiesławie .
SZOK !!!!!!!! http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file_con

quo

A coto za dochody z ZUS-u?

hak

Juz jest,ale cichosza,,,,,!!!

Zenek

panie wajs-jeszcze burmistrzu! Chodniki są do chodzenia, drogi do jeżdżenia,powietrze do latania, woda do pływania – czy to takie trudne? I dla wszystkich dostępne.

XYZ-

Kiedy burmistrz wprowadzi podwyżkę a radni ztwierdzą od powierzchni okna i wpadających promieni słonecznych,no kiedy? Może niebawem?

API

W następnych relacjach wideo, o ile pan burmistrz nie zaatakuje mnie ponownie przed sesją, będę dzielił materiał wideo na część "stereotypową" i część "właściwą". Mogę też robić skrót wideo z sesji.

ggg

A co zaatakował ciebie przed sesja 😉 ? agresja słowna ,fizyczna 😉 ?

API

Pan Artur zwrócił mi uwagę, abym nie nagrywał tego co dzieje się przed sesją, bo to rozmowy prywatne itp. Zrozumiałem, że do chwili rozpoczęcia sesji urząd miasta jest prywatnym folwarkiem pana Artura, gdzie może dyktować innym co wolno robić, a czego nie. Sytuacja była o tyle ciekawa, że przed zwróceniem się do mnie z moralizatorską mową pana Wasja, na sali panował gwar, który nagle ucichł. Doprawdy nie wiedziałem w jakim charakterze zwraca się do mnie ten pan, czy jako burmistrz, czy lekarz, czy też może przewodniczący rady nadzorczej, czy też …. długo można wymieniać, czy w końcu obrońca moralności i praworządności jaka panuje w tym mieście.

API

ach jak nie gramatycznie napisane….

szambo

Dobrze by bylo nagrac tego pana jak rozmawia ''prywatnie''. Dopiero by ludzie uslyszeli jaki to kulturalny pan doktor. Najlepiej jak rozmawia prywatnie z panem strazakiem ze starostwa ;P

Grande

………..pana feudalnego, w rekach,ktorego jest to zapyziale miasteczko.

gość

Panie Janku – WIELKI SZACUNEK.

Yogi

Z niechęcią 🙂 ale w jednym punkcie zgodzę się z Burmistrzem i przyznam mu rację " Parkowanie pojazdów służących do zarobkowego przewozu osób i rzeczy pod domami " na osiedlowych uliczkach czy ulicach miasta musi być zabronione Wg ustawy o transporcie, dokumentem zezwalającym na prowadzenie tego rodzaju działalności potrzebna jest Licencja a ta jest wydawana na podstawie uprawnień ( Certyfikat kompetencji Zawodowej ) oraz poświadczenia posiadania bazy transportowej co się wiąże z ponoszeniem dodatkowych kosztów prowadzenia działalności, ta zasada musi obowiązywać wszystkich a nie tak jak do tej pory bywało, bo proszę zauważyć:) Pan X posiada transport, posiada bazę transportową, posiada miejsca postoju swoich aut, posiada infrastrukturę techniczną a co za tym idzie, płaci podatek od nieruchomości lub dzierżawi taki obiekt płacąc czynsz dzierżawny Pan Y parkuję autobus lub 40 tonowe auto ciężarowe pod domem na osiedlu Astronomów lub gdziekolwiek indziej na ulicy nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów a jednocześnie… Czytaj więcej »

babeta

na Astronomów parkowane są jednocześnie 4 samochody ciężarowe, utrudniające przejazd, stanowią zagrożenie wypadkowe (bardzo ograniczają widoczność)….dzwoniłam kilka razy do strazy miejskiej i na policję, ale bez odzewu!

Yogi

No to kiepsko koleżanko , zrób zdjęcie tych aut i zobaczymy co komendant SM powie na to. na 100 % jest zakaz parkowania w strefie zabudowanej aut ciężarowych poza wyznaczonymi miejscami

gość ale nie nied.

Pan Janek -brawo,brawo,brawo za pytania skierowane do burmistrza.Odpowiedż burmistrza typu bo ja,bo ja a nie my była żenująca,tak jak ta cała strefa ekonomiczna.Wynika z tego, że nawet deptak przez pół roku nie może być uzytkowany przez samochody,bo to miejsce święte, bo tu mieszka marszałek wojewodztwa – i wara stąd.Przepisy unijne w tum miejscu, to bajki i pic na wodę,ha,ha ha….

ggg

Którzy radni byli przeciwni podwyzce ? Pytam, bo nie moge filmiku odtworzyć ? To prawda na BIP nie było projektów owej sesji !

Harcerz

Po podwyżkach dochód budżetu miasta na jednego mieszkańca wzrośnie o następną kwotę. Może padnie rekord 3450 ? Może więcej? Czyli wiadomo jak nas władza rypie po opłatach. Piwnica to luksus ? Proponuję wprowadzenie opłat za posiadanie samochodu, roweru , hulajnogi, rolek … . To luksus . Jak ktoś zrezygnuje z tych środków lokomocji i nie wyda na nie pieniędzy , to opłata za posiadanie lokat lub ukrywanie pieniędzy w skarpecie( choć takich będzie niewielu) . A dodatkowo poprawka do uchwały – Radni Miasta ,Władza i oczywiście wybrani mieszkańcy będą z opłat zwolnieni. Nakładaniem lokalnego podatku zajmie się odpowiednia komisja w składzie …….. z przewodniczącym………. A może opłatę klimatyczną 3,5 PLN/dzień za oddychanie. opłaty za parkowanie 1,5PLN/ h . Lidzbark jest już "prawie uzdrowiskiem" , a do opłat trzeba się już przyzwyczajać. Wynika ,że kasy brakuje a uroczysta sesja RM to wielka ściema. Dwa tygodnie temu było tak różowo, przemówienia, brawa,… Czytaj więcej »

Harcerz

Odpowiedź Pana Burmistrza na pytania Pana Romaszko , rzeczowo chamska bez tłumaczenia . Należało by wytłumaczyć mieszkańcowi ,że na osiedlu domków jednorodzinnych mieszkańcy nie życzą sobie , aby przed ich domami stały autobusy. Mieszkaniec zadał pytanie i wymaga kulturalnej odpowiedzi. To wszystko, a jednak tak wiele . Taki czarny charakter. Brawo dla Pana Romaszko za podjęto inicjatywę. Co do budowania budynku na ul. 11-go listopada , to ile lat trwała budowa? . Co do włączenia ul. Wygranych Wyborów lu jak kto woli Wstydliwej do drogi 51 . Należy najpierw budować innym a nie sobie to nie będzie awantury. Należy najpierw rozpoznać temat , a nie kierować się prywatą i dorabiać filozofię. Trzeba było wcześnie pomyśleć o istniejących ulicach na osiedlu Żytnia a nie zaczynać od siebie. Komu ta ulica służy i jakie ma obciążenie ruchem? Zanim podłączycie wjazd tej ulicy do drogi 51 to będzie ona już do remontu. Panu… Czytaj więcej »

Gollob

ta chyba raczej nowy budynek ZUSu haha

ads

Może nowe miejsca pracy? ach ten nasz burmistrz coś nam załatwił jaki on kochany !

ads

Co budują koło lidla na Wiejskiej ?

XYZ

Biedronke -.-

korn

Brawo Panie Janku! Takich ludzi jak Pan czy Redaktor tej strony internetowej potrzeba w Radzie Miejskiej. Koniecznie powinniście startowac w nastepnych wyborach. Powodzenia !

Gollob

Tytuł newsa winien brzmieć "Podwyżek ciąg dalszy…" bo strzelam w ciemno że to na pewno nie ostatnie ;))

der Spiegel

Zrozumiałem że dzięki utwardzeniu niepodłączonego dojazdu pod dom wielce szanownego,
inne drogi na osiedlu również są utwardzone, tylko dzięki temu…. BRAWO!!!
Osiedle "Żytnia" ma jeśli się nie mylę trzy wjazdy od strony drogi w kierunku Łabna.
Po co niebezpieczny wjazd od 51?
Po to żeby burgermajster nie musiał jeździć jak hołota przez osiedle.
Ale już kaska wpłacona dla GDDKIA na zrobienie dokumentacji, ciekawe ile?

A i jeszcze jedno. Mówienie że za miejskie pieniądze zrobiłem ,JA burmistrz, utwardzenie osiedla to zwykłe CHAMSTWO i arogancja.
Budowanie dróg jak również inwestowanie w rozwój jakiegokolwiek miasta, to zasrany obowiązek takich burmistrzów.
Budują nie za swoje tylko nasze, wspólne !

API 2

na taki komentarz czekałem. brawo.
popieram:-)

mańka

Tylko podwyżki i podwyżki. Sobie by od koryta odjęli, patrzeć już na ich przebrzydłe "gęby" nie można, wiecznie nienapasione 😐

der Spiegel

Pamiętacie bajkę Gumisie.
39:35 – Tołdi Żelichowski, czy jakoś tak…

ggg

Demagogia-wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask.

Grande

Definicja pasuje idealnie do lokalnej wladzy i jej lokai.