Sie 272013
 

Miesiąc październik zapowiada się nader interesująco za sprawą tytułującego się starostą pana Jana Harhaja, który stanął w obronie dobrego imienia swego urzędu. 26 sierpnia otrzymałem z sądu wezwanie na posiedzenie pojednawcze w sprawie prywatnego aktu oskarżenia wniesionego przeciwko mojej osobie.  Nie będę się odnosił do treści zawartej w skarżącym piśmie, są mi niezrozumiałe.

Na koniec zacytuję słowa tytułującego się starostą pana Jana Harhaja, które wypowiedział 8 grudnia 2010 roku, po tym jak został wybrany starostą:

„[…]że zdaje sobie sprawę z tego, co go czeka, ale mając takiego nauczyciela jak Pana Marszałka Jacka Protasa i wsparcie przyjaciela Pana Marka Chyla wierzy, że podoła wyzwaniom, które przed nim stoją. Podziękował wyborcom za oddane na niego w wyborach samorządowych głosy. Podkreślił, że numerem 1 tej kadencji są Termy Warmińskie. Zagwarantował, że chce, potrafi i będzie ciężko pracować dla dobra powiatu i wierzy, że dzięki przychylności Rady wspólnie osiągniemy sukces.”

Poniżej skan prywatnego aktu oskarżenia

pisma_sądowe0014 pisma_sądowe0018 pisma_sądowe0017 pisma_sądowe0016

 Posted by at 9:07 am

52
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
razem

Cały czas jesteśmy z Tobą API !

mieszkaniec

myślę, że te słowa doskonale oddają to, co wokół osoby pana redaktora i portalu zaczyna się dziać.

mieszkaniec

Wklejam apel jaki za został zamieszczony na portalu gazety lidzbarskiej: Stanowczo protestujemy przeciwko ciągowi niepokojących wydarzeń, świadczacych o tym, ze swoboda wypowiedzi w naszym mieście jest poważnie zagrożona przez burmistrza Wajsa oraz starostę Harhaja, którzy z zalożenia powinni slużyc gwarantowaniu i rozszerzaniu tej swobody. Prześladowanie redaktora naczelnego " NaszLidzbark", pana Andrzeja Pieślaka przywołuje pamieć o najczarniejszych praktykach terroru komunistycznego skierowanych przeciwko wolności slowa. Stawiane mu zarzuty są nie tylko niesłuszne i absurdalne,ale tez noszą wszelkie cechy zorganizowanej nagonki. Jest przedstawiany przez pana burmistrza w całkowicie nieobiektywnym świetle,zaś zarzuty pod jego dresem są zmyślone, by wzmocnić wszelkie oskarżenia i uczynić je bardziej wiarygodnymi. Redaktor Pieślak to człowiek pełen serdeczności,dobrej energii, pełen pasji, zaangażowania,wyczulony na wszelkie przejawy patologii społecznej, wzbudzający respekt i szacunek. Liczymy, ze szanowny pan burmistrz Wajs, starosta Harhaj oraz ich podwładni ( czytaj POddani ) i współpracownicy uczestniczący w nagonce, uświadamiając sobie jak ważną sprawa dla rodzącej się demokracji… Czytaj więcej »

mieszkaniec

Api nagrywaj wszystko,miejsce publiczne i osoby publicz,sa na to wyroki sadow,najlepiej wlacz i wyjdz to bedzie material

babeta

API wyjaśnij dziwną sprawę, dlaczego jak Lidzbark ma Straż Miejska, do utrzymania porządku w mieście, to na ostatniej imprezie pod wysoką bramą była wynajęta ochrona? czyżby władze bały sie , że dostana garnkiem po głowie? Płacimy przecież straży miejskiej, to po co jeszcze ochronie płacić?

API 2

Ustawa o organizacji imprez masowych się kłania. zapoznaj się z nią będziesz wiedział.

jan

Czyli API trzeba się cieszyć i czytelność stronki wzrośnie, nie sądzą ,żeby Ciebie Sąd ukarał.Pan red. Adam Socha wygrał swój proces i ten wyrok mnie przekonał,że Sąd też jest dla ludzi. Trzymam kciuki,napisz,czy będzie można uczestniczyć w posiedzeniu,,,pozdrwwiam.

Harcerz

"Starosta podziękował wyborcom za oddane głosy". Wybory były na jesieni 2010 a już w lutym wiadomo było kto będzie starostą. Śmiech.
Co do pozwu prywatnego. Dlaczego Pan Starosta w pozwie prywatnym używa tytułu Starosta Lidzbarski.? To oddziałuje na sąd czy nada powagi sprawie? Pozew prywatny to pozew prywatny na nie urzędowy.

der Spiegel

Faktycznie, jeżeli pozew prywatny to jaki starosta?
Ciekawe czy pozew prywatny nie został opłacony z pieniędzy starostwa.
Taka mała pomyłka.
Ciekawe…

Grande

Mysle, ze komendant miasta doradził, a lejce ws sądowniczej trzyma marszałek. W ramach nachalnego zapytania, gdzie podziewał sie pan doktor burmistrz na dyżurze.

der Spiegel

To pan Janek poszedł na całość !!!
Chyba mu szef Platformy warmińsko-mazurskiej doradzał, tak sadzę, …..nie….. jestem pewien, że doradzał.

Andrzejek

na czym polega "kultura" w Lidzbarku W…? ;-)..i bez Fredry jest tu komicznie…
http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czyta

Grande

czytajac pozew bardziej `Zemsta` czy `Spalić nie spalic` moze `trzy po trzy`?

Krzysztof Dowgird

zawiadomcie nfz w Warszawie i niech dostarcza dane z monitoringu rowniez. oni sie tym zajma bardzo chetnie na sad szkoda kasy. bedzie bardzo cieplutko. i niech odpisza co zrobili z niesfornym dr jekyl i mr hyde.

mieszkaniec

władzy puszczają nerwy.najchętniej wyrwała by chwasta z korzeniami.
władza gdyby była choć trochę mądra wspierała by ten portal !!!!!
bo ta kontrola społeczna powoduje, że ona sama stacza się wolniej (degenerując się moralnie)
ale tak to jest jak do władzy dorwą się osoby prymitywne ,ale w swoim działaniu skuteczne!!!!!
API wykonuje bardzo dobrą pracę (nie zawsze obiektywną ale bardzo potrzebną )
czy każda uwaga w naszym mieście to już powód do polowań na czarownice !!!!

Grande

piekny komentarz

jacek

mam nadzieję, że mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego dzięki temu portalowi otworzą i otworzyli oczy na to co się wokół nich dzieje!!!

a to oskarżenie to jakaś porażka!

!próbuje się pana redaktora zastraszyć odpowiedzialnością karną?za co? za to, że ktoś patrzy władzy na ręce????

ludzie i tak już wiedzą swoje!! a wszystkie oskarżenia ze strony "władzy" w kierunku pana redaktora potwierdzą wręcz wśród opinii publicznej Lidzbarka słuszność jego poczynań!!!

bo ta pseudo władza już sie zaczyna bać!!!!!!!!1

Grande

Nasi panowie feudalni nie dorośli do sprawowania władzy. Staroste i tak oszczędzałes, ale od rozgrywek i sądow mistrzem jest ktos inny w u.m [przedswiateczna konferencja ws.term] Janek idzie jako mieso armatnie, a pozniej lwie serce tez bedzie chcial Cie dopasc. Zachaczyles ich o wiele niewygodnych tematow. Pomyslimy jak to rozegrac.

Grande

ups* ZAHACZYLES

API

13 sierpnia zwróciłem się do dyrekcji szpitala z następującym wnioskiem: 1.Grafiku pracy lekarzy dyżurujących w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej w szpitalu za okres 01.05.2013 do dnia odpowiedzi na wniosek, lub do końca sierpnia 2013 jeśli taki grafik już istnieje. 2. Zapisu z kamer monitoringu przemysłowego jaki znajduje się w szpitalu z dnia 4 sierpnia 2013 roku z godzin 9:00-20:00 3. Ilości przyjętych pacjentów dnia 4 sierpnia 2013 w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. Odpowiedź na pkt 1 wniosku proszę przesłać w formie zeskanowanej na adres poczty elektronicznej redakcja@naszlidzbark.pl Odpowiedź na pkt 2 – materiał wideo proszę nagrać na nośniku DVD i powiadomić wnioskodawcę o dacie i miejscu odbioru. Odpowiedź na pkt 3 – informacja o ilości na adres poczty elektronicznej redakcja@naszlidzbark.pl Dzisiaj minął ustawowy termin udzielenia odpowiedzi na mój wniosek. Jutro kieruję sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Dzięki życzliwości pewnej osoby, która zastrzegła swoją anonimowość, znalazły się… Czytaj więcej »

Gość

Wg. ustawy z dnia 6 września 2001 o dostępie do informacji publicznych art. 23 mówi:
Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do
roku.

Marian

Jak głaszczesz,to jest ok – demokracja ,wolność słowa itp., Jak chcesz prawdy to zawieszamy demokracje i wolność słowa czyli ustrój sie zmienie wraz z nastrojem władzy . powiem delikatnie -MASAKRA

K.G

kolejny raz ponawiam pytanie , jak mozna być w tym samym czasie w dwoch róźnych miejscach.w jednym miejscu to praca a w drugim rozrywka.Czyźby pan burmistrz nie czytał tego portalu, a moźe ma coś do ukrycia ale będziemy oczekiwali wyjaśnień.pozdrawiam

Krzysztof Dowgird

napisz oficjalne pismo do centrali NFZ w Warszawie lub wyslij maila ze skanem gl.. Lekarz w POZ nie ma zadnych wizyt domowych. Ma siedziec na d… w szpitalu na dyzurze. Takie ma zadanie.

Mała M.

Nie będę słodziła, że wszystko co pisze API mi się podoba i jaki to on nie jest cudowny, ale myślę, że robi kawał dobrej roboty i niewielu z nas, albo i nikt nie miałoby odwagi robić tego co on. Uważam, że poruszając tak niewygodne dla władzy i ich kolesi tematy wykazuje się ogromną odwagą.. Ostatnio w jednej z prywatnych stacji telewizyjnych oglądałam "Leona zawodowca" i dopatruję się pewnego podobieństwa.. ;-p No może to nazbyt patetyczne porównanie, ale to jest również przykład tego, jak traktuje się obywatela w stosunku do przedstawiciela władzy, itp.. Mam nadzieję, że sprawy potoczą się pomyślnie dla API-ego i portal zyska rozgłos, aby większa ilość mieszkańców mogła dowiedzieć sie o różnych ciekawych i jeszcze ciekawszych sprawach z zupełnie innej perspektywy niż w GL ;-p

myth

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

ggg

NaszLidzbark :
" Kropla drąży skałę "
"Po nitce do kłębka "
"Mała iskierka wielki pożar wznieci"

dudek

Współczuję.

ggg

"Ktoś "kazał prawnikowi poszukać haka na ciebie API 🙂 Nie ma co sie przejmowac .

Grande

wyglada po pozwie, ze pisala lokalna papuga. Kto jest pelnomocnikiem naszego lokalnego gumisia ?

ggg

2000 zł odszkodowania na ping pong :):) Ciekawe czemu szpital ;)?

ggg

API opisał prawde co starostwo wyprawia z publicznych pieniedzy i na jakiego rodzju wydatki idą owe pieniadze,i dla jakich "wybrańców " .To tylko wierzchołeczek góry lodowej !

Gocha

Bajka o pewnym pośle i pewnym staroście
W pewnym miasteczku, na imprezie u pewnego posła z partii jedynie słusznej, pewien starosta tak się spił, że był cały czerwony. A wygadywał takie bzdury, że nawet "ludowi post pegeerowskiemu" wstyd było tego słuchać. Tenże starosta stawiał dom temuż posłowi i obaj się cieszyli, że "ciemny lud może im nadmuchać", bo obaj są "mniejszością rządząca większością" , i tacy jak oni, w tym dziwnym kraju, mogą robić wszystko.

Grande

trzeba miec nadzieje, ze ta chałupa na łeb sie zwali leniwemu poslowi, a owy starosta w psychiatrykum skonczy u kolejnego kolegii z partii.

ggg
maja

Widocznie jest Pan niewygodny w kraju zwanym dumnie "demokratycznym". Czy "wolność słowa" jest tylko farsą ? a, jest. Swego czasu cara obalili a, był nie do ruszenia.

Adam Berbeć

Zważ.Wolność słowa jest zapisane, nie dotyczy jednak pozwolenie na obrażanie.
To, sprawa z powództwa cywilnego.

Gocha

Takimi działaniami starosta przynosi tylko wstyd powiatowi. Już teraz wstydzę się mówić o tym człowieku, że zajmuje jakieś tam samorządowe stanowisko. Czy w Lidzbarku naprawdę nie ma porządnego i mądrego człowieka, który reprezentowałby nasz powiat?

Grande

Sorki Gosia i bez urazy, pozwole sobie sprostować. Starostwo to urzad panstwowy, co tym bardziej swiadczy o kalectwie naszego panstwa.Staroste wybieraja radni. Radnych my..Znaczy jakich mamy radnych powiatowych wybierajacych tego kandydata? (tu kazdy moze pod nosem cos powiedziec.).mowie ……fajnych lub podobnych do starosty.:):)

klepka

Radni tylko przyklepuja to co im podsylaja za nich myslacy ( fikolek, burak i konowalek) bo w przeciwnym razie nie znajda sie na listach Ich Malej Ojczyzny i urwa sie ich'' z trudem zapracowane'' diety itp. Tam nie ma zadnej opozycji. Nawet ten z PiS byl za wyborem tego buraka .

pedro

po przeczytaniu wezwania z sądu widać, że sąd może Ci przywalić parę stówek i mają na to dowody, jeśli nie masz rzetelnych informacji potwierdzających wszystko co opisałeś to w sumie już jest po sprawie.

pozdro

Nerwy temu rzezimieszkowi puszczają. Sam sobie strzela w kolano. Dzięki tej sprawie jeszcze bardziej zostanie nagłośniona ta i inne sprawy. Więcej ludzi dowie się o portalu i poczyta inne artykuły. Ludziom otworzą sie oczy na rzady tej Bandy Trojga. Pozdrawiam API i tak trzymaj!

mańka

Obawiam się, że ta osoba haniebnie zwana "starostą" tak to wszystko rozegra, że Ty jako "zwykły pionek" w rękach władzy zostaniesz ukarany.

mieszkaniec

praca api przynosi efekty,co z pobytem burmistrza w pracy i na stadionie jak wynikalo z wpisu na portalu,skoro tak istotne jest ''np'' z wniosku to dla mieszkancow jest bardzo istotne jak sie nas leczy i co sie dzieje z naszymi funduszmi w nfz /brak lekow na raka prostaty/ a placi sie za co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

roobert woźniak

Kto myślał że faktycznie chodzi o redaktora? Poważnie pytam.

rerer

Będzie transmisja z obrad sądu ?

API

O ile sąd się zgodzi na nagranie to i owszem.

Grande

napisz zapytanie czy mozesz w koncu jestes wg wladz samozwanczym redaktorem i oczym zapomina starosta obywatelem dbajacym o pieniadze panstwowe czyli skarbu panstwa. Ztego zywi sie takze ministerstwo niesprawiedliwosci. kto prowadzi sprawe ?