Lut 132013
 

znak: uwaga pedofil

Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego z trwogą opowiadają o grasującym w ich mieście pedofilu. Ponoć miał on zbiec ze szpitala psychiatrycznego w Olsztynie, co jeszcze bardziej rozbudza ludzką wyobraźnię. Nie dość że chory umysłowo, to jeszcze pedofil! Taka sensacja wybuchła wśród bogobojnych lidzbarczan, a szybkość rozprzestrzeniania się tej informacji dorównywała prędkości dźwięku w próżni.

W zamieszkujących to miasto obywatelach zauważam głód czarnych wiadomości. Informacja o czymś złym jest lepsza od żadnej, a na pewno ma większą wartość od dobrych nowin. Karmienie się czyimś nieszczęściem jest chlebem powszednim naszego małego społeczeństwa. Pobudza wyobraźnię, zbliża ludzi do siebie. Ileż to osób musi się spotkać, aby porozmawiać o tym pedofilu, w domyśle wyobrażając sobie czyjeś dziecko w jego brudnych łapach. Ludzie wręcz pragną aby dokonał jakiejś zbrodni, jednak w „oficjalnych” wypowiedziach stwierdzą, „jak to dobrze że go złapali”.

Plotka rozgłoszona dzisiejszego poranka, obiegła Lidzbark już kilkakrotnie. Zdążyła dotrzeć do szkoły, gdzie nauczyciele podczas zajęć popołudniowych proponowali rodzicom osobiste odbieranie dzieci. Gdyby był choć cień prawdy w informacji o pedofilu, uznałbym działanie pedagogów za bardzo przemyślane i roztropne.

W tworzeniu plotek i sensacji mieszkańcy Lidzbarka są niezrównanymi mistrzami. Powinno się wprowadzić taką dyscyplinę olimpijską „tworzenie nieistniejących informacji na czas i na dochodzenie”. W mieście rozjaśniałoby wtedy od zdobytych złotych medali. Prawda jest jednak o wiele smutniejsza, głód czyjegoś nieszczęścia świadczy o bardzo niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego naszych obywateli. Ludzie skamlający o pracę, czy też kurczowo trzymający się jej, aby móc zarobić na jedzenie i na nic więcej to większa część mieszkańców Lidzbarka. Zawodzą wtedy odruchy społeczne jak współczucie czy empatia. Strach przed spóźnieniem się do pracy, czy też radość z czyjegoś nieszczęścia nie pozwala na zatrzymanie się i pomoc innemu kierowcy, który rozpaczliwie próbuje uruchomić silnik w samochodzie stojącym na rondzie. To nic, że blokuje ruch na nim, lepiej jakoś objechać po krawężnikach i zapomnieć o tym (sytuacja rzeczywista  sprzed tygodnia na rondzie Olsztyńska/Poniatowskiego). Jakoś nie mogłem obojętnie przejechać obok potrzebującego.

Nie winię tu mieszkańców miasta, są tylko ofiarami systemu, w którym żyjemy. Rząd upodlił swych obywateli na tyle, żeby zabić w nich ludzkie odruchy godne człowieka cywilizowanego. Takich ludzi władza nie potrzebuje, łatwiej utrzymać władzę dzięki strachowi i szykanom. Obawa przed utratą pracy jest doskonałą metodą podporządkowania obywateli. Jednak ci szczęśliwcy, którzy dzięki milczeniu pracują, dostają tylko tyle aby starczyło na jedzenie bez opcji wolnego czasu na myślenie.

Na zakończenie pragnę zdementować informację o groźnym zbiegu ze szpitala psychiatrycznego. To czysta fikcja, którą udostępniły ibuki, sosny i świerki.

 Posted by at 9:26 pm

85
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Heeeh

W przeciwieństwie do Was "zera" to autor tekstu robi coś dla nas czyli udostępnia nam ważne i loozackie informacje, a Wy banda bezrobotnych pasożytów tlyko byście krytykowali tego chłopaka. To co napisał w tym artykule to czysta prawda. Nie raz zauważyłem jak większość obywateli miasta nagaduje za plecami na tego i owego lub po prostu sieje ferment. Gówno wiecie a gadacie. Cały Lidzbark, jakie miasto tacy obywatele.

Janina

W odpowiedzi do Heeeh bardzo mi przykro ze jedni ludzie na drugich nazywają ;zero' nie powinno tak być bo jakikolwiek człowiek jest to taki jest i nie kazdy bezrobotny jest pasożytem bo ja znam duzo osób bezrobotnych i zbierają puszki metale po to aby opłacić czynsz i utrzymać rodzinę ale tez są i tacy co zbierają i przepijają o ci to są posożyci . Ato ze w naszym mieście plotki szybko idą w eter to prawda . A co do autora tekstu to dobrze ze jest ktoś taki ze udostępni nam jakieś ważne i mniej ważne informacje loozackie jest to bardzo potrzebne .A tak to w naszym mieście jest mało zakładów i z tego powodu tez jest bezrobocie moze ruszą termy to być może ktoś dostanie pracę zresztą i tak miasto wygląda ładnie jeszcze gdyby ludzie dbali a nie niszczyli byłoby ładniejsze bo to tak jest jeżeli o dom dba… Czytaj więcej »

Sysko

chodź na solo małpo :p

Andrzejek

.chyba każdemu rozsądnemu nie po drodze z takimi akcjami…..jeżeli ktoś chce się nauczyć tańczyć…nie może zacząć od fałszywego kroku…pierwszy musi być prawdziwy , potem następny itp…podobnie ze śpiewaniem baiao bongo, z monologami, z kabaretem…..Nie wiem dlaczego w Lidzbarku zaczyna się co najmniej od środka…przy okazji naruszając prawa autorskie o dobrym smaku nie wspominając…Wolałbym obejrzeć w LDK-u..Dürrenmatta czy Mrożka czy Pintera ..w wykonaniu albo zawodowych aktorów lub adeptów….Moja córka tez chętnie zobaczyłaby prawdziwa grę aktorską….i zapewne wielu innych….to w jakiś sposób kształtuje smak, wrażliwość i gusta..//a karmi się nas kiczem…wmawiając,że to kultura i sztuka… .Herman Broch ( tak był taki pisarz, nie każdy wielki człowiek musi być burmistrzem lub śpiewającym) w latach trzydziestych ubiegłego wieku pisał o kiczu, że to postawa kogoś, kto chce podobać się za wszelką cenę jak największej liczbie ludzi. Aby spodobać się trzeba potwierdzać to co inni chcą słyszeć i służyć komunałom. Kicz przekłada głupotę komunałów na… Czytaj więcej »

kobieta

Moje poczucie estetyki buntuje się przeciw takiemu puentowaniu twoich wypowiedzi ,bo są całkiem do rzeczy 🙂

Andrzejek

…ekspresja słowna….w ramach bilansu o którym wspominałem…..

Andrzejek

..no i impas w mieście…..ani Gali, ani monologów, ani kolęd, ani Kabaretu Dworskiego, ani rozdeptanych helikopterów …..nie ma się do czego przyczepić….a już 10-ta..;-)

kobieta

Robimy rachunek sumienia obserwując asteroidę.

Andrzejek

..lidzbarska asteroida to dział w Lidlu–"30 % taniej'…

kobieta

???
Nie robi wrażenia

Andrzejek

..a cóż w tym mieści robi wrażenie..oprócz tego co ma robić wrażenie w sposób administracyjny…?..jednakże nie narzekam….Malkontenctwo tym się różni od cynizmu,że jest o kilka zdań dłuższe….

kobieta

Mnie porusza taki rarytas jak bezinteresowność . Choć jestem już dużą dziewczynką ,wzrusza mnie brak wyrachowania-bardzo deficytowy towar w Waszym,teraz już naszym ,miasteczku.

Andrzejek

Wizyta starszej pani…? ;-)….Dürrenmatt…został już prawie całkiem zapomniany..szkoda…..Brak wyrachowania…? może i tak…bilans powinien być zrównoważony….Mnie irytuje antyestetyka…a właściwie wkurwia.. Moralność jest nudna, choć dobrze sprzedaje się w filmach….Osobiście niewiele mam z nią wspólnego… W małych miasteczkach zaś moralność jest inscenizacją i stanowi element miejskiego folkloru jak te śpiewanie kolęd czy czytanie monologów z kartki..;-).Z kolei ciągłe zadawanie sobie pytań..w stylu…unde malum…prowadzi do alko czy seksoholizmu…;-))

kobieta

Starsza pani poleca meliskę :)…. i nie po drodze jej z akcjami w stylu miej marzenia 🙂

Wkurzona

Czas zamienić małe miasteczko na światowe sceny!

uszatek

Hahahaha dobry koleś 😀 Rozwalił system 😀

kurator

Pierdolicie. Ona tańczy dla mnie.

Andrzejek

..masz rację…spodobała mi się Twoja zwięzła i trafna wypowiedz….;-)

stukupuku

Nie odpowie bo mu wstyd, że czerpie wiedzę od babci klozetowych z pod Warzywniaka 😀 A tam zawsze świeże i bardzo rzetelne informacje, oj tak 😀

ququ

pojęcie ma o tym tylko ten, kto to tworzy i napędza… dowiedziałam się o tym idiotyźmie z tego artykułu. Grunt to szerzyć dziwną panikę i ludzi ogłupiać. Może warto spytać Autora skąd czerpie takie newsy? 🙂

API

Czyli funkcja informacyjna tej strony spełniona, nie wiedziałaś, a teraz wiesz. Plotkę usłyszałem z 3 niezależnych źródeł. W artykule zawarta jest informacja, iż nauczyciel w szkole proponował osobiste odbieranie dzieci z zajęć popołudniowych. W innych placówkach wychowawczych też o tym mówiono. Widać nie jesteś w centrum wydarzeń, lub nikt nie chce się z Tobą dzielić informacjami:)

pikut

Moher z Astronomów, Moher z Zydląga, Moher z Żytniej – 3 niezależne źródła – szacun 😉
Wystarczy, że ty jesteś w centrum wydarzeń plotkarskich, inni nie muszą. Ona przeczytała i teraz wie, że ktoś ma schizy i opisuje dziwne teorie, a nie, że w LW grasował pedofil, bo trzy babcie (rzetelne źródło informacji autora 😀 ) naoglądały się "Trudnych spraw" i im się życie z fikcją pomyliło 😀

P.s. Szkoła jest placówką edukacyjno – wychowawczą, a nie jedynie wychowawczą panie niedoinformowany.

stukupuku

Dziwni jesteście. Skoro tak Wam ten Lidzbark nie odpowiada to się stąd wyprowadźcie, a nie ciągle biadolicie. Lidzbark nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o mniejsze miasta, ponieważ taka jest właśnie ludzka mentalność, że im mniejszcze miasto tym więcej plotek powstaje, a że ludzie w większości się znają to mają je komu przekazywać i wszystko idzie w eter. Czy to tak ciężko pojąć ???

Do ququ – pytanie tylko kto mu takie debilne plotki przekazuje, skoro większość Lidzbarczan nie ma o tym sino-blado-zielonego pojęcia …

ququ

Plota goni plotę. Puścisz bąka na Żytniej to na Zydlągu mówią, że narobiłeś w gacie… cały Lidzbark!
Przynajmniej Admin ma o czym pisać… 🙂 Woda na młyn! jakież to szczęście, że takie idiotyczne akcje dają przynajmniej Panu możliwość lania wody i dowartościowywania swojeg pisarskiego ego

qwerty

żałosny artykuł, wypociny przesiąkniętego strachem człowieczka, któremu coś leżało na wątrobie i musiał to z siebie wyrzucić

mika złośnica

faktem jest,że kogoś szukali w zeszły piątek …między innymi mundurowi byli w ,,INWALIDACH' i sprawdzali po szatniach,bo rzekomo któraś kamera zarejestrowała zbiega jak się kręcił koło tego budynku.Nie ma dymu bez ognia 🙂 a że ludzie mają fantazję i lubią dodawać barwności swym opowieściom,więc efekty są 🙂

Lukenzo

Widać taki jest jego sposób na rozrywkę w tym – jak on uważa – parszywym mieście pełnym tępych ludzi …

do API

po co umieszczasz te durne artykuły a pod nimi w komentarzach obrażasz ludzi? W jakim celu?? czy na tym ma polegać prowadzenie tej stronki? Na głupich pyskówkach z twoim udziałem??? Naprawdę nie rozumiem

monika

nie czytaj, nie komentuj.

do API

a ty monika to co jego żona że tak do bronisz??? któryś raz czytam: "nie czytaj, nie komentuj, nie zaglądaj jak ci nie pasuje"

monika

tak, żona.

Andrzejek

.naszlidzbark.pl integruje rodzinę..;-)

monika

fakt, tylko szkoda, że nie znam męża mego 😉 . Wszystko przed nami 🙂

API

Być może dojdzie do konsumpcji nawet owego związku 🙂

monika

być może… 😉 wszak "jutro" jest tajemnicą

Andrzejek

lubię słowo "wspak"…API może utwórz dział matrymonialny…..jestem poligamistą to chętnie i ja skorzystam..;-)

API

Może lepiej dział poświęcony trygonometrii ? Bardziej inspirujący i rozwojowy.

Andrzejek

trygonometria…? wybacz expressis verbis….Lidzbark będzie się wtedy pierdolił po kątach…;-)…

madafaka

monika żona, Andrzejek synek – istna rodzinka wzajemnej adoracji 😀

Andrzejek

madafaka kurator. rodzinny…;-)

madafaka

A jak, ktoś musi czuwać nad dewiacjami jakie mają miejsce w rodzinie 😉

monika

sinus szukanego kąta to: API przez Andrzejek równa się madafaka… rodzinę odnalazłam 🙂

Andrzejek

..nie rób ze mnie przeciwprostokątnej..;-)

monika

jak wolisz… bądź przyprostokątną przyległą…

Andrzejek

to propozycja…? przepraszam muszę odrobić lekcje…..

monika

lekcje ważna sprawa, idę na dobranockę…

API

Jak rodzinnie się zrobiło:) myślę że może wyjść zz tego jakiś trapez 🙂

monika

w takim tempie to i sześciokąt

11-100

W każdej plotce jest cząstka prawdy niestety. "Pedofil w szkolnej toalecie. Chciał wykorzystać 9-latkę
2013-02-14 09:31:30 (ost. akt: 2013-02-14 09:54:51)…" – to news z GO

tgjhfgh

majstersztyk badz Obiektywny 😉

tgjhfgh

Ja mysle ze to chyba obiektywna takie plotki pod poldkiem stoi i rozsiewa

majstersztyk

A ja myślę, że ty nie dość, że nie potrafisz pisać po polsku (brak polskich znaków choćby :P) to jeszcze tworzysz głupie, właśnie tego typu ploty, a potem wchodzisz tu, jedziesz po innych i jarasz się swoją zajebistością ;]

API

Jestem szalenie ciekawy, kto z czytelników odgadnie tajemnicę ostatniego zdania 😉

Andrzejek

..chodzi o czytelnię..?;-)

API

rozum po raz kolejny odnosi trumfy 🙂

Ossa

ktoś tu rozpowszechnia nieprawdziwe informacje, hmm ciekawe w jakim celu?

KARO

ja wiem:)

majka

"… o grasującym w ich mieście pedofilu …" – a w Twoim to już nie??

Karamba

*Przejęzyczenie

Karamba

Przejęzczenie drogi panie. Nie na tym życie polega aby "łapać za słówka" i ironizować ;] Może warto czasem także spojrzeć na siebie trochę krytyczniej? Przydaje się.

Andrzejek

..a na czym polega życie..? chętnie poznałbym odpowiedz..;-)….lapsus zostawmy już w spokoju…

Karamba

Na odrobinie życzliwości – świat od razu staje się lepszy i przyjemniejszy 😉 A nie na tym żeby tylko patrzeć komu by tu wbić szpile i pokazać jaki to jestem wspaniały …

Andrzejek

mam wrażenie ,że to Twoja projekcja…..niepotrzebnie generalizujesz…a wszelka krytyka powinna mieć większy ładunek intelektualny niż jej przedmiot….

OnaJestZeSnu

Jaki wspaniały i oczytany intelektualista … Pozazdrościć!

Andrzejek

..trafiłaś…;-))

OnaJestZeSnu

Tylko nie pęknij z dumy. Pierwsze miejsce w kategorii samouwielbienia bezapelacyjnie jest Twoje.

Andrzejek

….mylisz się…..jedyny rodzaj pokory jaki uznaje to pokora intelektualna…dzięki jej można się czegoś nauczyć……a przede wszystkim zdecyduj się wreszcie na jakiś jeden pseudonim….OnaJestZeSnu…kojarzy mi się z Gadowskim…lubię go i nie chcę psuć tych pozytywnych skojarzeń….

OnaJestZeSnu

dzięki "jej"? chyba dzięki "niej". oj wyczuwam bardzo niski poziom intelektualny … dowolność pseudonimów daje mi prawo wyboru więc wiesz … raczej nic Ci do tego 😉

Andrzejek

"dzięki (jej) respektowaniu (jej).."….miało być….zamyśliłem się…robię kilka rzeczy jednocześnie…..a w wersji jak wyżej rzeczywiście powinno być "niej"….

Andrzejek

..pora spać….a miałem podrwić z Kabaretu Dworskiego…..;-))….

OnaJestZeSnu

A widzisz, każdemu się zdarzy napisać coś niezgodnego z zasadami gramatycznymi i wcale nie oznacza to obniżonego poziomu intelektualnego, jak to idąc Twoim tokiem rozumowania można wywnioskować 😉

Andrzejek

..nie idz tokiem mojego rozumowania….to może dla Ciebie okazać się niebezpieczne..;-)…oczywiście każdemu zdarzają się lapsusy….znakomici pisarze robią podstawowe błędy itp…..chodziło mi o Twój sposób reakcji na felietonik Apiego….mnie Twoja krytyka nie zadowoliła..nie porwała….No ale porozmawiajmy lepiej o czymś innym….np. o niskim poziomie cywilizacyjnym..;-)…widziałaś zdjęcia naszego miasta sprzed wojny…?..czyż nie jest barbarzyństwem….brak estetycznej kontynuacji…? brak poszanowania tradycji…obojętnie jaka nacja ją stworzyła….? cóż Lidzbark powojenny estetycznego zostawił po sobie…? Proszkownie mleka i osiedle Astronomów….?…API w pewnym sensie ma racje….to tylko drobny przykład….architektoniczny…najbardziej widoczny…;-)….pozdrawiam..

OnaJestZeSnu

W pewnym sensie może i ma rację … Jednak mnie bardzo irytuje generalizacja. Nie musisz zgadzać się z moją krytyką, ilu jest ludzi tyle opinii i każdy ma prawo do własnego zdania. To, że ktoś odważy się na krytykę tego co Tobie się podoba wcale nie oznacza, że od razu jest z niższego poziomu intelektualnego … Również podrawiam 😉

Andrzejek

..ok..przepraszam….ale odpowiedziałem w podobnej konwencji w jakiej skrytykowałaś felietonik…w dodatku pisałem nie o niskim poziomie intelektualnym..ale o niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego…..

OnaJestZeSnu

Jedno jakby równa się drugiemu, bo brak rozwoju cywilizacyjnego powoduje także zacofanie na poziomie intelektualnym. A uważam, że jednak nie jestem na tak niskim etapie, z całą pewnością mogę to stwierdzić. I sądzę, że Ty również. Pomimo początkowego ataku można się jednak z Tobą w jakiś sposób dogadać 😉 Zdecydowanie wolę taki obrót spraw, aniżeli bezpodstawny, że tak powiem "objazd" tak naprawdę za nic.

Andrzejek

….wobec tego idę walentynkowo wyściskać jakąś lidzbarczankę….nawet w barbarzyński sposób…;-)

OnaJestZeSnu

Oby tylko się taka znalazła … która będzie chciała 😉

Karamba

Ten tekst jest naprawdę żałosny … Ty drogi autorze również jesteś częścią tego "niskiego poziomu rozwoju cywilizacyjnego" i na pewno nie ma w tym żadnej metody aby generalizować, wrzucać wszystkich ludzi do jednego wora i najzwyczajnie w świecie ich obrażać i ubliżować jak to właśnie zrobiłeś.
Poza tym pierwsze słyszę o takiej "nowinie" i myślę, że przeważająca część Lidzbarka również. Ktoś puścił jakąś głupią plotę, paru ludzi ją powtórzyło, widać równie inteligentnych a już z całą pewnością z Twojego otoczenia skoro o tym wiesz, a Ty już się nad tym rozwodzisz i poetycko roztkliwiasz. Spuść z tonu człowieku.

API

Nikogo nie "ubliżowałem", nawet nie wiem co to takiego. Może dzisiaj spuszczę….

Andrzejek

.nie jestem entuzjastą felietonistyki uprawianej przez właściciela tej strony…..ale "ubliżować" w wydaniu Karamby rzeczywiście świadczy o niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego….neologizm a'la Gazeta Lidzbarska..;-)

KARO

podobno najlepsi w ubliżowaniu są fortepianiści.

Lolitka

Zwykłe przejęzyczenie, ale jak to wiadomo od lat – Polak Polaka w łyżce wody utopi … Przykre, że potraficie ludziom tylko błędy wytykać, zero zrozumienia …

API

Andrzejek, łamiesz mi serce…

Andrzejek

..jestem umiarkowanym entuzjastą….w takim razie..;-))…ale czytam….przypatrując się naszemu, czy mojemu miastu …

API

Już mi lepiej, będę spokojnie spał 😉