Wrz 242020
 

30 września 2020r. na sali widowiskowej lidzbarskiego domu kultury, odbędzie się 29 Sesja Rady Miasta. Głównym punktem będzie przegłosowanie projektu uchwały o podwyżce opłat za odbiór odpadów komunalnych z obecnych 17zł od mieszkańca na 25zł (czyli 47% podwyżki). Dla 4 osobowej rodziny oznacza to podwyżkę z 68zł miesięcznie na 100zł.

Obecna wysokość opłaty to 17zł (na mieszkańca) i obowiązuje zaledwie od września 2019r. Poprzednia opłata w wysokości 12zł obowiązywała ponad 4 lata. Jeśli tendencja utrzyma się, to za pół roku czeka nas kolejna podwyżka za odbiór odpadów.

Obecny projekt uchwały to kolejna już próba Burmistrza Wiśniowskiego na podniesienie opłat za odbiór śmieci. 30 lipca 2020r. Wiśniowski przedłożył Radzie Miasta propozycję podwyżki w wysokości 24zł miesięcznie od mieszkańca. Ku zaskoczeniu wszystkich Rada Miasta nie przyjęła projektu uchwały w kształcie proponowanym przez Burmistrza. W następstwie tej niesubordynacji, Burmistrz zwołał kilka zebrań z radnymi w tym spotkanie z prezesem olsztyńskiego ZGOK-u. Czy pranie mózgów radnych przyniesie skutek i tym razem podejmą uchwałę w wyższym wymiarze niż odrzucana miesiąc temu – niedługo przekonamy się.

Sama sesja odbędzie się w sali LDK 30 września o 15.30.

 Posted by at 9:49 pm

141
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Basia

W Bartoszycach podnieśli o 2 zł.

....

Powiem tak, ciekawi Was ile płacą w np, w Dobrym Mieście, Baroszycach , Bisztynku , Górowie , Ornecie , Pienieżnie , Gminie Wiejskiej Lidzbark Warmiński , Lubominie ….. Lidzbark Warmiński nadal okolicznym LIDEREM w kwestii cen za wywóz śmieci ?

Xyz

To normalne. Wcale mnie to nie dziwi. A bedzie jeszcze lepiej. Poczekajmy

nowy

To po ile płacą w ościennych miejscowościach.

janek

mniej

janek

Kiedyś było takie piękne powiedzenie ” miej serce i patrz w serce „. A nasza Wysoka Rada nie ma serca , a już nie wspomnę, gdzie patrzy…, tyle podnieść w dobie pandemii to trzeba mieć serce z kamienia.

Andre

Zamiast szukać oszczedności w rozroście „potrzebnej” kultury, „potrzebnych” skwerów, siłowni zewnętrznych, „potrzebnych „kolejnych instytucji aktywizujących … społeczeństwo to radni sięgneli niestety do kieszeni mieszkańców, podwyższając niebotycznie cenę za wywóz śmieci !

obywatel

Co tam śmieci. Wszyscy w pewnym sensie nimi jesteśmy , i myślę , że wszyscy prędzej , czy później zarazimy się. I pamiętam , jak na odrę nie było szczepionki , i śmiertelność była dość wysoka , i sam bardzo ciężko ją przechodziłem , ale jakoś ludzkość przetrwała , więc i tym razem da rade .Tylko trochę cierpliwości trzeba.

aldek

oczywiście, zwykła grypa z którą świat się zetknął, a gdzie odporność nabierać jak wszystko zamykają co ją buduje, chore.

Greg

Jutro do kościołów! Bezpiecznie, co 2 metry. Siłownie zamknięte, bezpieczniej dla seniorów. Zapraszam klakierów pewnej opcji do minusowania. Jak nie masz argumentów, to zawsze możesz tchórzliwego minusa z partyzanta dać.

wowpwp

Zamknęli siłownie? A kościoły?

janek

nie słyszałem, żeby w siłowni się ktoś zakaził, a tym bardziej w basenie, chore !!! tam są ludzie zdrowi, normalni i potrafiący się kontrolować, ale najlepiej pozamykać w domach i stan wyjątkowy. Służba medyczna leży, szczepionek brak na zwykłą grypę, ręce opadają. Zresztą problem zwykłej grypy nie istnieje, tak jak chorób nowotworowych i wielu innych. Wiem, że ludzie prowadzący te działalności ledwo się pozbierali po macu,kwietniu, maju, wzięli kredyty, żeby przetrwać,dostosować obiekty do wymogów, a tu „petarda”.Choć politycy obiecywali, że obiekty sportowe nie będą zamykane.Jak dzisiaj w wiadomościach zobaczyłem kilometrowe kolejki do testów to zrozumiałem wszystko…, a to jest podstawa, żeby testować na każdym rogu ulicy, nawet płatnie na życzenie kto jest zaniepokojony.

Gość

i kolejka do PUP;;;;oczywiście po zasiłek już się tego nie odbuduje.

Trombullus

Dziś sześć przypadków wirusa w Powiecie a tu cisza. Jeden śmiertelny- cisza. Ktoś ma koronawirusa idzie na kwarantannę- cisza. To jest objaw jakiegoś podprogowego strachu? Boimy się o tym rozmawiać? Wspomnijmy okres średniowiecza gdzie prawie wszystko było tematem tabu a niewiedza doprowadzała do takich tragedii jak epidemia dżumy, cholery itd. Wtedy też było stado odważnych oszołomów i reszta zniewolona niewiedzą i strachem. W takich sytuacjach najważniejszy jest obieg informacji choćby lokalnie, ponieważ na media ogólnopolskie nie możemy liczyć. Jesteśmy tu sami z sobą i nikt nam raczej nie pomoże z problemem który przywędrował do nas ze świata.

obywatel

Sześć przypadków – cisza , śmiertelny – cisza. Jakbyś wiedział , to byłbyś szczęśliwszy ? Czy oczekujesz , że powiedzą ci , kto , po nazwisku? W dobie rodo nie licz na to. Po co ci ta wiedza? Pomyśl … i nie nakręcaj siebie i innych.

Trombullus

Tu nie chodzi o dane personalne ale „szczególną ostrożność”. Dajmy na to że zachorowała pani z danego sklepu a więc zachowuję szczególną ostrożność i korzystam z innych dowolnych sklepów. Zachorował ksiądz, więc staram się unikać tzw. moherowych beretów i nie idę nieświadomy do kościoła. I tu nie chodzi o ostracyzm społeczny czy piętnowanie ale o zachowanie satysfakcjonującego mnie stopnia ostrożności. Wiadomo że jedni wirus uważają za wymysł inni słuchają rad rządu ale są i tacy co lubią dmuchać na zimne. Osobiście wolę uniknąć choroby i związanych z nią niedogodności a w szczególności nie chciałbym sam być powodem czyjejś choroby lub zgonu. To nie jest nakręcanie się ale chęć opanowania wirusa poprzez przemyślane działanie jednostki. Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo. A i pozdrawiam tu oszołomów od odbierania wolności i chipów w szczepionce 🙂

obywatel

Masz rację , jeśli można , to trzeba unikać zakażenia.

Cobra

Panie ministrze Ziobro, fałszywy świadek, to na niepokornych sędziów zbyt mało. Za wschodnią granicą pana partner ma znacznie lepsze metody: nowiczok! Wystarczy zadzwonić…

...

„- Sąd odwoławczy uznał, że co prawda była prokurator wielokrotnie przyjmowała łapówki od tego samego biznesmena, ale w przypadku największej kwoty to nie była łapówka, tylko pożyczka, i dlatego wyrok trzeba zmniejszyć z sześciu lat do trzech i pół roku pozbawienia wolności.
Taki wyrok w apelacji jest skandalicznie niski, a kuriozalna i nielogiczna argumentacja sądu rujnuje wiarygodność polskiego sądownictwa – dodał. Zbigniew Ziobro polecił prokuraturze pilne sporządzenie kasacji do Sądu Najwyższego.”
Takie to te „wolne sądy”. A co na to ci ze zdjęć pod sądami? Powiedz, Cobra, bo pewnie tam byłeś…

Cobra

A znasz taki kraj, gdzie pod nadzorem ministra sprawiedliwości bezkarnie działa zorganizowana grupa przestępcza (hejterska), której skład stanowią sędziowie i prokuratorzy? Za działania sprzeczne z prawem wszyscy otrzymali od ministra znaczące awanse. Taki stan umysłu tylko w pisowskiej Polsce!

jad

Ej, panie Cobra o jakim kraju pan piszesz? Chyba o tym mafijnym rządzonym przez 8 (2007-2015) lat przez PO.
https://dorzeczy.pl/kraj/157403/gmyz-giertych-byl-consigliere-donalda-tuska-zatrzymanie-mnie-nie-dziwi.html

Mirek

Właśnie wyczytałem że w naszym województwie jest zajętych ponad 40% łóżek covidowych, do tego są wolne tylko 2 respiratory z dostępnych 12 sztuk. Tak więc pozdrowienia dla wszystkich łażących bez maseczek a w szczególności dla obsługi dużego znanego sklepu w centrum. Tam do zakupu można dostać gratis covida. Ja się pytam gdzie jest Straż Miejska, Policja, Sanepid? Dlaczego sprzedawca jest bez maseczki?

janek

pisz o który sklep chodzi to dozwolone jak przed niebezpieczeństwem ostrzegasz innych, a że są 2 respiratory, brak szzepionek na grypę to porażka, pamiętam ile obiecywano szczepionek i respiratorów, załamka.

gość

Bzdury. Posłuchaj sobie wypowiedzi ministra… buhahah…
https://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4

Greg

Nie peniaj, już dają mandaty bez pokrycia w prawie. Te ich przepisy są tak samo skuteczne jak maseczki… I jak testy- Szumiś znowu chory, może po weekendzie… Same dziwy! Najlepiej zamknij się w domu, wykup papier w Rossmanie i konserwy z makaronem i drożdżami z biedry. Armagedon blisko! Acha, i w sobotę do kościoła, tam covid plebana nie obowiązuje.

Till

W dniu dzisiejszym została przyznana nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych dwóm panom z amerykańskiego Stanford University. A miałem taką nadzieję , że świat doceni „komplementarne” i rewolucyjne podejście do ekonomii naszego burmiszcza. Przecież jest to twórca wszelakiego rozwoju i nieustającego sukcesu – prawda?

Xyz

Chyba juz się o tym przekonaliśmy.

Polak

Odpowiedź jest prosta. Komitet Noblowski nie posiada „FB”,więc nie mogli wiedzieć o ekonomii według J.W.

Kyle XY

Czy gdzieś można złożyć ankietę tzw.”konsultacji społecznych”. Czy będzie anonimowo zbierana przez pracowników urzędu lub starostwa. Anonimowo( według urzędów) to chodzi jeden z urzędników i prosi o wypełnione kartki. Można przecież ustawić urnę.
A tak przy okazji ankiety mam kilka pytań do samorządowców:
Du….a się wam pali? Jest już tak źle pod względem finansowym.
Ankieta to brak pomysłów na rozwój miasta, czy próba szukania poparcia podjętych działań. A potem co : powiedzie ,że nie wyszło, ale przecież mieszkańcy byli za.
Jak tam tory kręgli na Termach jeszcze działają czy już nie.
Jak tam stanowiska dla małżonek samorządowców, obsadzone czy coś jeszcze zostało . Ilu macie krewnych bez pracy i wykształcenia .

Gregoryhoist
Ciekawy materiał
cytat

„- Sąd odwoławczy uznał, że co prawda była prokurator wielokrotnie przyjmowała łapówki od tego samego biznesmena, ale w przypadku największej kwoty to nie była łapówka, tylko pożyczka, i dlatego wyrok trzeba zmniejszyć z sześciu lat do trzech i pół roku pozbawienia wolności.
Taki wyrok w apelacji jest skandalicznie niski, a kuriozalna i nielogiczna argumentacja sądu rujnuje wiarygodność polskiego sądownictwa – dodał. Zbigniew Ziobro polecił prokuraturze pilne sporządzenie kasacji do Sądu Najwyższego.”
Takie to te „wolne sądy”. A co na to ci ze zdjęć pod sądami?

wowpwp

W d… z wolnymi sądami. Zaraz będziesz miał wolne sądy, jak maseczki nie nałożysz, a wprowadzą ci stan wyjątkowy. PO rządziło skandalicznie, nie licząc się ze zwykłym człowiekiem, ale I sort doprowadzi do rewolucji.

wowpwp

Wyjdźmy wreszcie zwalczać covidian. Takiej paranoi nie pamiętam. A trochę żyję. Prawie 50 lat. Codziennie inne, zaskakujące objawy covid! Nakaz chodzenia w maseczkach po mieście. Czekam na przymusowy zakup respiratora w imię ratowania interesów byłego ministra zdrowia. Który zresztą dobitnie pokazał, czym dla władzy są narzucane motłochowi II sortu ograniczenia. Proszę o poradę prawną, tych, których jeszcze to interesuje- czy jeżeli będę szedł ulicą bez maseczki/chusty/szalika na gębie, to gdy dostanę mandat nadal będzie to obalone w sądzie? Wytrzymam jeszcze maseczkę w zamkniętym budynku ale na dworzu? To już za wiele, już to kretyństwo przerabialiśmy.

janek

masz 100% racji, tylko karać, żeby budżet uzupełnić, brak szczepionek na grypę, więc jak walczyć??? Zwróćcie uwagę jak będą chodzić w maskach po podwórku, a później wejdą do budynku i wszyscy je zdejmują. Zakaz wesel, zakaz odwiedzin w DPS-ach i po kłopocie. Dla przyjezdnych kwarantanna, dystans, dezynfekcja, mycie rączek. A tu wyjdziesz do parku jogging uprawiać w masce i zawał gotowy.A teraz czekam na stan wyjątkowy i komplet….

he he

Maseczki, które nie pomagają już pomagają 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4

he he 2

Maseczki nie pomagają, ale dobrze się sprzedają:) a za zarobioną kaskę hop do Hiszpanii:) bo Pan minister może, a Wy nie 😀

obywatel

Widać ,że wirus już niektórych dopadł …

he he 2

no a co ;-)?? tak nie było :-)??

wowpwp

Tylko nie wychodź na dwór bez maseczki, dopóki rząd ci nie powie, że to bezpieczne. I nie zapomnij iść do kościółka, gdzie dziwnym trafem klecha może być bez maseczki. Tylko ślepy nie widzi, że to jaja. I płać składki zdrowotne na teleporady medyczne! I zastąp nauczycieli w zdalnym nauczaniu!

Bogumił

A może Ci jeszcze oponę używaną od STARA załatwić 😀 ??

Andrzej

https://youtu.be/2_IjjxfaOdo Szanowni Lidzbarczanie

Xyz

A sam bierze udział w imprezach, otwiera drogi czy nadaje nazwy rondom bez maski i rękawiczek. Kogo on poucza. Niech zacznie od siebie. Zenada

cox

Pewna prasa pisze że Lidzbark jest liderem rozwoju. Chyba powinno być liderem zadłużenia…

gość

Faktycznie z nieopublikowanych przez lokalne media i urzędy raportów o stanie zadłużenia , miasto Lidzbark Warmiński wypada tragicznie !

cox

Wypadało by się nauczyć tego na pamięć lub coś swoimi słowami powiedzieć a nie czytać (patrzcie na oczy)

RickeyResee

Наша компания занимается расскруткой продвижение сайта буржунет совершенно не дорого. В случае, если у вас существует свой бизнес, тогда рано или поздно вы лично осознаете, что без оптимизация и продвижение сайтов сшау вас нет возможности работать дальше. Сейчас фирма, которая подумывают о собственном будущем развитии, должна иметь веб-сайт для seo продвижение сайтов google. продвижение англоязычного сайта в google- способ, используя который возможно приобретать новых покупателей, и дополнительно получить проценты, с тем чтобы рассказать об наличии вашей собственной производственной компании, её продуктах, функциях. Специализированная международная фирма сделать для вашей фирмы инструмент, с помощью которого вы сможете залучать правильных партнеров, получать прибыль и расти.Продающийся сайт- лицо фирмы, в связи с этим имеет значение, кому вы доверяете создание своего веб страницы. Мы – команда профи, которые имеют обширный практический опыт конструирования электронную коммерцию с нуля, направления, разработанного типа. Сотрудники нашей фирмы неизменно действуем по результатом. Международная компания сумеет предоставить всем нашим заказчикам профессиональное… Czytaj więcej »

Marcin

SPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAMSPAM

Greg

Płatna reklama?

Wiesiek

A zastępca burmistrza to czymś się zajmuje czy tylko kasę bierze? Bo jakoś słuch po nim zaginął

Xyz

Póki co obserwuje. Musi się doszkolic,w którą stronę isc

Barbara

Zanim się doszkoli to będzie następny, który to już zastępca

vvv

4

Kyle XY

Podobno puszczono w obieg jakąś ankietę w sprawie konsultacji społecznych co do rozwoju miasta czy też regionu. Czy ktoś wie gdzie ją można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Czyżby włodarzom zabrakło pomysłów na rozwój miasta, czy też przez puszczenie takiej „ankiety konsultacyjnej” chcą uwiarygodnić swoje durne teorie rozwojowe regionu.
Byłem kiedyś na takich „konsultacjach społecznych” organizowanych jeszcze za poprzedniego burmistrza (AW). Skuszony naiwnością spełnienia obywatelskiego obowiązku, zrobienia czegoś dobrego dla rejonu, wypisałem kilka oryginalnych pomysłów. W trakcie odczytywania odpowiedzi na przedstawione w ankiecie pytania zorientowałem się ,że to w czym uczestniczę to jakaś farsa. Jak się okazało większość ludzi zebranych w sal konferencyjnej starego Urzędu Miasta, skandowała hasła, że jest wspaniale tylko ścieżek rowerowych jest za mało. Reszta była mało istotna. Brakowało tylko ” Ave Burmistrz”.

ilex

Pytania w efekcie dotyczą raczej oceny atrakcyjności dotychczasowych realizacji np. sucha fosa, mury obronne, amfiteatr, bulwary i chyba coś tam jeszcze.

Xyz

Murów obronnych akurat nie widać. Zostały zasłonięte zabudową szeregowa.

ilex

To prawda. Stracony wydatek.

Trombullus

To nie stracony wydatek a sprzeniewierzone pieniądze podatnika, wykorzystane dla przyszłych celów innego urzędnika. Nie wiem czy nie można tego podciągnąć pod niszczenie zabytków. Dlaczego Konserwator Zabytków dał pozwolenie na budowę tego pustego klocka w mieście ponoć turystycznym, zasłaniając najlepiej odnowiony zabytek w mieście? Nie będę już wnikał za czyich czasów padł pomysł renowacji murów, za czyich sprzedaży działki i kto tą działkę nabył. Takie rzeczy to tylko w Polsce i tylko za ekipy Platformy obywatelskiej lub po przemianowaniu Koalicji Obywatelskiej. Wolność i demokracja dla śmietanki towarzysko urzędniczej. Demokracja, demokracja! Wolność, niezawisłość lidzbarksiego sądu i swoboda gospodarcza!!!

Kyle XY

Ankieta jest dzięki.
A gdzie ją można wrzucić? Jest jakaś „anonimowa” urna.

Andrzej

https://youtu.be/hXUPTKLx0DY?t=2016 wszyscy popełniamy błędy

janek

„życie to nie teatr” panowie i panie…., może i popełniamy błędy, ale staramy się je naprawić, a tu nie widzę takiej opcji, …

Till

Główni bohaterzy tego filmiku to największy błąd jaki popełnili mieszkańcy naszego miasta. – A teraz przepraszam, obowiązki wzywają. Wyremontowałem w domu korytarz, muszę dokonać uroczystego otwarcia, czuli przeciąć wstęgę, zabawić gości, nagrać relację z tej uroczystości i takie tam pierdoły.

Greg

Trza było zapłacić za „niezbędne” barierki przy ścieżce rowerowej z Astro na Wielo. Nadaje się to do Absurdów Drogowych.

nowy

Gdybyś spadł do tak głębokiego rowu dowiedziałbyś się do czego są barierki.

wowpwp

Gdybyś jeździł rowerem, głupot byś nie pisał.

wowpwp

Poza tym, pooglądaj sobie, czy te bramki WSZĘDZIE są potrzebne?

Adam

To tak jakby mówić po co malują pasy na przejściach dla pieszych.. głupota ludzka nie zna granic. Specjaliści od bezpieczeństwa. Niech spadną do rowu i zobaczą wtedy po co te „niezbędne” barierki

wowpwp

A Adam to znany tuz od bezpieczeństwa… Czasem nachodzi mnie, by zapytać, ile to bezpieczeństwo kosztowało. A jakie walory krajobrazowe. Barieroza- to nazwa z forów rowerowych. Może jeszcze lepiej byśmy walnęli ekrany dźwiękochłonne. A jak masz problem z bezpieczną jazdą rowerem po szerokiej ścieżce, zawsze w krytycznych miejscach możesz rowerek poprowadzić. Blisko środka…

Adam

Szkoda włączać się do dyskusji i komentować owe wypowiedzi. Także Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Greg

Jasne. Niech każdy zajmie się tym, w czym jest dobry. Zwłaszcza zachowa szansę na milczenie. Pozdrawiam vice versa.

Życie bez barier

Chronią przed metrową przepaścią, wyłożoną miękka trawką, ale nie chronią przed wjazdem na ulicę prosto pod koła samochodów. Absurd jak na olsztyńskiej. Jadąc rowerem jak się mija jadące samochody, to aż słabo się robi.

czeski film

Za odbiór odpadów nieposegregowanych zamiast dotychczasowej stawki 489 zł za tonę, teraz będzie 525 zł.

Natomiast za odpady posegregowane, w tym makulaturę, tworzywa sztuczne, szkło, metale, stawka będzie wynosiła 50 zł za tonę. ???????????????????????

...

A o wczorajszych zatwierdzonych podwyżkach za wywóz śmieci cichutko jak po śmierci organisty 😉 Lokalna GL milczy , dział promocji UM milczy, radni i burmistrz milczą 😉

Xyz

Informacje otrzymamy od administratora budynków. Jeszcze chwila

Wiesiek

A to burmiszcz Lidzbarga na swoim fanpejczu nic nie napisał?

Xyz

A czy słyszał kolega zeby burmiszcz Lidzbarga pochwalił się podwyzkami jakie zafundował mieszkańcom? Ja nie!!! Na fb tylko ciągle inwestycje, fotki z podpisywania jakichkolwiek umów, filmy z uroczystego otwarcia drogi, nadania imienia rondlu i inne pierdoly. A o wszelkich innych rzeczach (ważnych dla mieszkańców) cisza. Po co zbędne komentarze pod postem.

Zenek

Lokalna gazetka nie pisze o takich rzeczach, oni piszą o tym, że Policja z sukcesem zakończyła akcje „Bezpieczne przejście dla osób starszych” lub I Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Lidzbarskiego. Mieliśmy już turnieje Pana Posła Cieslińskiego, teraz czas na rozgrywki Pana Starosty itd. to są ważne rzeczy, a nie tam, że mieszkańcom podwyżki za śmieci szykują 😉

ani be ani me

Ale miałem ubaw jak się przejechali w Wiadomościach po p ośle z Heilsberga. Buhahahaha…

Śmieszek

Daj linka 😉 też chce się pośmiać 😉

gość

Wzrost roczny dla 4 osobowej rodziny to z 816 zł do 1200 zł ! Prawie 400zł podwyżki z kieszeni mieszkańca, a można było mniej ławeczek , siłowni, scieżek rowerowych, placów zabaw itd !

Mietek

Podziękowania wszystkim wyborcom pana burmiszcza i radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji zrobiło piękny prezent mieszkańcom. Ciekawe kiedy burmiszcz wrzuci chwalebny dla siebie post na Facebooku, że dokonał takiego wielkiego przedsięwzięcia, wpływającego na rozwój miasta. Może jakieś tablice na wjazdach do miasta z facjatą włodarza i wielkim napisem „Hej Lidzbarg Hej, to ja wasz burmiszcz”.

Xyz

On juz nie wie co czyni. Wszystko go juz przerosło. Nie wiem czy nastepna kadencja bedzie jego. Aczkolwiek kto wie. Ma swoich wielbicieli. Ja do nich nie należę.

....

Kolejna podwyżka opłat za śmieci zatwierdzona, przez kilka lat 12zł (jedna z najwyższych stawek w województwie ) rok temu już 17zł , a teraz 25zł (znowu w czołówce miast ościennych jak i województwie ) .A oto wyniki głosowania poszczególnych radnych.

„ZA ”
1 Brodowski
2 Pasternak
3 Kij
4 Naumczyk
5 Olszewski
6 Dryzelenko
7 Kędzierski
8 Zieliński
9 Rosiński
10 Korzeniewski
11 Michalak
12 Grzmiączka

” Przeciw ”
1 Łagocka

„Wstrzymało się ”
1 Kabała

„Nieobecna ”
1 Serwach

DZIEKUJEMY Z CAŁEGO SERCA !

Wiesiek

Tylko jedna radna miała jaja brawo Pani lagocka! Wsytd że radni którzy powinni być dla mieszkańców mają nas w dupie

Barbara

Jedna Radna która naprawdę chce pomóc człowiekowi reszta chyba tylko dla pieniędzy tam siedzi

Zenek

Basiu co Ty 🙂 nie dla pieniędzy 😉 dla wyższej idei 😉 to przecież oczywiste 😉 a pieniądze, które dostają oddają najbardziej potrzebującym 😉 Posłowie tak samo przecież 🙂

mieszkaniec

Zachowanie nieobecnej jakoś mnie nie dziwi 😀

Barbara

Tym osobom podziękujemy mam nadzieję

obywatel

Tak dziękujemy co cztery lata , a oni są i są …

Barbara

Niech na to odpowiedzą sobie osoby które głosują na takich radnych. Ja mam czyste sumienie na moim osiedlu radnym jest p. Naumczyk akurat ja na tego pana nie głosowałam.

cytat

„Tata życzył sobie, być pochowany w wspólnym grobie z młodszym bratem Januszkiem, który utonął jako mały chłopiec, w rodzinnej miejscowości w Ulanowie w Polsce. Ma się tak stać jednak dopiero wtedy, gdy ostatnie monumentalne dzieło Mistrza pomnik „Rzeź Wołyńska” zostanie oficjalnie odsłonięte na polskiej ziemi, a hasło BÓG – HONOR – OJCZYZNA zatriumfuje w pełnej krasie w wolnej niepodległej Polsce (…)”.

Aleksander zakończył swoje emocjonalne przemówienie słowami hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła…”

https://niezalezna.pl/354830-ostatnia-droga-a-pitynskiego-pozegnanie-mistrza-na-ziemi-amerykanskiej

test

Gdyby lidzbarscy samorządowcy zdecydowali aby postawić tu ten przetrzymywany gdzieś w magazynie pomnik Rzezi Wołyńskiej, np. tam gdzie jest wolne miejsce po zdemontowanym pomniku na Bartoszyckiej to może bym i uwierzył, że w lidzbarskim samorządzie są też Polacy.

janek

Rząd namawia do szczepień na grypę, tylko nikt nie wie, nie ma możliwości, ani informacji, gdzie taką szczepionkę można nabyć. Może powrót do PEWEXU lub BALTONY za dewizy…. by się sprawdził. A co do śmieci to uważam, że 20 złotych od osoby to byłaby podwyżka normalna i sprawiedliwa. A tak na marginesie mój radny niestety mnie zawiódł…

Cobra

Czy Pan Redaktor otrzymuje dotację z Funduszu Sprawiedliwości?

Api

Że co?

Vfolks

Samo-nierządy powiatowe, w których gnieździ się …….. do likwidacji a tym pozostałym, miejskim i gminnym ograniczyć władzę aby nie mogły działac na niekorzyść Polski i Polaków.

gostek

Powiedzmy to uczciwie: wzrost cen spowodowany jest m.in. inflacją. Niemal wszystko drożeje i to jest naturalne w tej sytuacji. Dlaczego akurat ceny wywozu śmieci miałyby stać w miejscu, skoro koszty rosną? Podstawowe prawa ekonomii! Tylko, że wraz ze wzrostem cen powinny rosnąć też pensje, prawda? Do wzrostu pensji potrzebny jest normalny rynek pracy, którego w tym mieście od zawsze brakuje. To z kolei powoduje spadek liczby mieszkańców, a to dopiero palący problem, ale włodarze od lat udają, że nic nie widzą. Demografia jest bezlitosna. To miasto nie ma nic do zaoferowania dla potencjalnie nowych mieszkańców, którzy chcieliby tu zamieszkać. No chyba, że są to głodowe pensje, drogie mieszkania i brak młodych ludzi, bo wyjechali? Kogoś to jednak przekona do osiedlenia się tutaj? To miasto nie ma nic do zaoferowania nawet dla obecnych mieszkańców aby stąd nie wyjeżdżali.

gostek

Dodam jeszcze, że ceny wywozu śmieci rosną w całej Polsce. Lidzbark nie jest tu wyjątkiem. Absolutnie nie bronię tutaj włodarzy, ale jako osoba obiektywna uważam, że to akurat mało istotny problem a należy skupić się na tym, co naprawdę ważne: wyludnianie się miasta, odpływ młodych ludzi, żenujący rynek pracy, brak polityki mieszkaniowej.

....

Oraz rosnace zadluzenie miasta 🙁 inne okoliczne miasta nie mają stawki za śmieci 25zl na mieszkanca:( Radni oszaleli 🙁

Wiesiek

Rosną ale może zamiast podnosić podatki to lepiej przestać wydawać pieniądze na głupoty tzn grające drzewka itp

Wiesiek

Ciekawe jak zagłosują nasi BEZradni

Xyz

Oni juz zagłosowali. Teraz to tylko formalność.

Inflacja

Ale co w tym dziwnego, że drożeje jakaś usługa lub produkt? Tak się kończy dawanie na dziko socjalu, 500 plusów i innych świadczeń wydawanych później w monopolowym przez pijaczków i okoliczne patologie bez pracy. Inflacja idzie do góry. Zdziwieni? Buhahaha… Podziękujcie rządowi na Wiejskiej w Warszawie. Jak chlebek będzie po 20zł to też będziecie tak protestować i winić za to piekarzy?

Inflacja

Ludzie nie rozumieją, że pieniądz traci na wartości. Widocznie te 25 zł jest warte tyle, co kiedyś 17 zł. Czy tak ciężko to zrozumieć? Koszty rosną. Tak to jest jak drukuje się kasę bez pokrycia na programy socjalne, 500 plusy i inne 13-nastki dla emerytów. Ale co tam… wincyj socjalu… wincyj socjalu!!!1 Nie jestem wielkim fanem naszego samorządu, ale to nie ich wina, że inflacja idzie w górę. Podziękujcie rządowi w Warszawie.

Emil

Ciekawe …
A euro cały czas 4.2 do 4.4zl

samonierząd

Samorząd to w teorii bardzo dobra idea. Niestety jak każda dobra idea w praktyce ulega wypaczeniom. I wtedy zamiast samorządu mamy sitwy i układy. Szczególnie w małych miasteczkach dochodzi do ogromnej patologii. PO paru latach rządów jednej partii tworzy się sieć POwiązań, układów i zależności od lokalnych kacyków i miejscowych p osłów. Niestety u nas trwa to już lat kilkanaście, chociaż partia o…..ów w Polsce już nie rządzi.

opoms

Najpierw w dużych miastach odebrać tym antypolskim samonierządowcom władzę. Oni mają czelność nazywać place w różnych miastach imieniem niegodnych samonierządowców. W Heilsberg ronda już niemickie a w danzig były tramwaje z patronem nazistowskim. Jak długo jeszcze.
https://wpolityce.pl/polityka/519450-trzaskowski-uslyszal-niewygodne-pytanie-wideo

janek

w tej sali wiele kabaretów występowało,….., czy wstęp będzie wolny ?

Api

Jeśli stawka 24zł nie przeszła na poprzedniej zwykłej sesji, to w jaki sposób jeszcze wyższa stawka ma przejść teraz? Radni jak to zwykle bywa zmienią poglądy? W jaki sposób burmiszcz wpłynął na radnych… Ot ciekawostka

Barbara

Jakoś musiał. Dzisiaj chodzili i namawiali do segregacji śmieci dobrze że nie do podwyżek.

Xyz

Czyli juz wiadomo, ze podwyzka przyklasnieta.

Seniorka

Przed podjęciem uchwały o wzroście opłaty za śmieci proponuję burmistrzowi i radnym zlustrować wysypiska. W ubiegłym roku u zbiegu ulic Polna-Astronomów wybudowano piękną wiatę na odpady. Niestety w chwili obecnej wejście do tego przybytku powoduje mrowienie skóry. Straszliwy fetor wydobywający się z pojemnika „bio” (rzadko opróżnianego) i kontenery upstrzone ptasimi odchodami, oblepione kilkucentymetrową warstwą brudu świadczą o tym,że nie są one okresowo myte i dezynfekowane (pojemniki pod chmurką przynajmniej od czasu do czasu są obmywane deszczem). Często też przypadkowi „goście” załatwiają pod wiatą potrzeby fizjologiczne.
Reasumując powyższe, takowe wysypiska odpadów są siedliskiem zarazy roznoszonej przez samych użytkowników na drzwi sąsiedniego sklepiku spożywczego, czy wejściowe do klatek schodowych.
Ponadto należy uświadomić mieszkańcom, że do pojemnika „bio” wysypujemy odpady, a nie wrzucamy w reklamówkach i workach foliowych.

Xyz

To samo dotyczy pojemników na śmieci przy ul. Dantyszka, z tym tylko, ze tu niestety nie ma żadnej wiatki. Pojemniki usytuowane sa bezpośrednio przy ulicy i około 20 metrów od budynku mieszkalnego. Dookoła pojemników panuje ogólny bród i straszy bałagan. A to wszystko pod okiem PGKiM. Bezpośrednio przy bramie wjazdowej na plac tegoż Przedsiębiorstwa. Dodam jeszcze, ze z owych pojemników korzystają nie tylko mieszkańcy ul. Dantyszka ale również mieszkańcy ul. Wyszyńskiego. Nie na tym polega rzecz zeby podwyższać stawki za śmieci. Jesli juz się to robi, to trzeba tez zadbać o to, by pojemniki te były osloniete wiatka i dookoła nich niech by panował względny porządek. Ale cóż, Pan Burmistrz biega i obserwuje miasto w centrum, w parku, na bulwarze lecz nie pokwapi się w wolnym czasie przebiec bocznymi uliczkami naszego jakże urokliwego miasta. Dziwi mnie tez to, ze sam prezes PGKiM codziennie idąc do pracy widzi ten bajzel i… Czytaj więcej »

Adam

A tak z innej beczki. Skąd ten syf się bierze tutaj opisany? Sam się robi? Czy pracownicy PGK robią? Wydaje mi się, że wina osób wrzucających do tych kontenerów i do nich trzeba mieć pretensje. Fakt powinni posprzątać ale mają robić to za każdym razem.. U mnie pod blokiem czysto i schludnie. problemu nie ma.

Xyz

Tak się składa,ze z owych pojemników korzysta wiele, wiele rodzin. W większości sa one zapelnione po brzegi. Więc mieszkańcy skladuja śmieci obok pojemników. Ja nie mowie,ze sa to worki pełne śmieci. Ale odpady z ogrodów,stare meble i inne rzeczy, to lezy pod szkodnikami. Panowie obsługujący zmienianie to widza i nikt sobie z tego nic nie robi.

Xyz

„To lezy po smietnikami”. Przepraszam za blad

wowpwp

Ktoś ma dbać o stan tych pojemników, nie tylko łapę po kasę wyciągać.

ilex

A może, zanim się wpisze komentarz, warto byłoby zajrzeć do przepisów, czy przypadkiem nie jest tak, że firma odbierająca odpady, zobowiązana jest do odebrania i usunięcia odpadów, które wypadły z pojemników przy załadunku do pojazdu, a nie odpowiada za utrzymanie w czystości miejsc przeznaczonych do zbierania odpadów, bo to należy do właścicieli lub zarządców nieruchomości?

obywatel

Moim skromnym zdaniem , niektórzy mieszkańcy nie dorośli jeszcze do nowoczesnych śmietników , pod wiatami. Wielu jeszcze dobrze pamięta ,jak śmieci po prostu się wyrzucało byle gdzie . Takoż i potrzeby fizjologiczne się załatwiało za tzw. stodołą . To i teraz mamy „porządek”””

Barbara

Na ul. Kresowej to samo jeden wielki syf miedzy domami.

gość

Liczba mieszkańców Lidzbark Warmińskiego , przez 5 ostatnich ubyło ponad 1000 mieszkańców ! https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/657054/Uchwa%C5%82a-XXIX_2020

Api

Tak, rozwój miasta to zwiększenie liczby mieszkańców. To jedyny miarodajny wskaźnik. Ekonomista Wiśniowski postrzega rzeczywistość alternatywną, kreowaną w części przy placu kościelnym oraz w budynku przy Wyszyńskiego.

Trombullus

Lokale do wynajęcia- puste od miesięcy- to jest wskaźnik sukcesu Wiśniowskiego i jego lokalnych idoli z Platformy Obywatelskiej vel Koalicji Obywatelskiej vel dawny AWS.

gostek

To miasto należy do emerytów i rencistów… takie Senior City bez perspektyw dla młodych ludzi …

Adam

https://gwarminska.pl/lidzbark-warminski-w-czolowce-miast-powiatowych-wykorzystujacych-srodki-z-funduszy-europejskich-tansze-i-lepsze-zycie-dla-mieszkancow/
Co za brednie, ile ten lider zapłacił za ranking? Oczywiście za pieniądze podatników. Skoro podwyżka opłaty za śmieci to po co te kłamstwa o tańszym i lepszym życiu. Same kłamstwa i obłuda. I to ciągłe reklamowanie siebie, czyżby jakieś kompleksy panie liderze? Może jakieś rondo nazwijmy pana nazwiskiem. Może zamiast herbu miasta pana zdjęcie, w końcu tylko dzięki panu to miasto istnieje.

Xyz

No cóż. Powiem tak:jest takie stare, ale aktualne powiedzenie „kto kotu ogon podniesie, jak nie sam sobie”. Tyle w temacie

Trombullus

Burmistrz jest już totalnie żałosny a ci którzy go wybrali są… Zabrakło mi słów na określenie jego wyborców. Sami sobie zasłużyliście na swój los.

bbnndlzwh20

Круто + за пост
_________________
олимп кз

xxx

Niedawna wypowiedz J.W. z portalu społecznościowego cyt : ” …Niestety każda złotówka w naszym budżecie jest na wagę złota a dzięki kilku radnym jest ich coraz mniej na inwestycje. My pracujemy nad pozyskaniem pieniędzy z zewnątrz a radni rozdają na odpady komunalne zamiast na polepszenie jakości życia . Pozdrawiam „

Sławek

Skoro każda złotówka na wagę złota, dlaczego tyle tych złotówek marnuje, np durnymi inwestycjami, idiotycznym remontem urzędu, lipnymi umowami zlecenia z pseudo fachowcami, nie wspominając o wywalaniu kasy na swoje bezsensowne szkolenia czy płatne rankingi. Oceniając innych należy zawsze mierzyć własną miarą panie włodarzu, liderze, polityku. Żałosne to wszystko.

Wiesiek

Nie swoje to łatwiej im się wydaje

...

Ciekawe na czyj koszt byl wczorajszy poczęstunek w restaracji Wika z okazji zmiany nazwy lidzbarskiego ronda „Solidarnosci” lub jak kto woli nadania nazwy na rondo Niemca „Alfonsa Buchholza” ? To sie nie miesci w glowie ten przepych ta bliskość do niemców….

Xyz

No i jest!!! To chyba kolejna standaryzacja przeprowadzona przez burmistrza. Tym razem dotycząca portfeli mieszkańców Lidzbarka (czyt. Lidzbarga) Warmińskiego. Cieszmy sie i ponownie głosujmy na ekonomiste Wisniowskiego.

niechcewierzyc

Czy to prawda z tą zmianą nazwy ronda? Gdzie mozna znaleźć jakąś uchwałę czy informację?

kaput

No to czekamy na uchwałę o zmianie nazwy z Lidzbark Warmiński na Heilsberg. Mniejszość niemiecka ! – śmiało, do dzieła.

he he

Powinni jeszcze przywrócić Adolf Hitler Strasse i każdego poniżej 180 cm kto nie jest blondynem wyrzucić z miasta 😀