wrz 042021
 

W związku z planami likwidacji TVN-u, Redaktor NaszLidzbark prezentuje swój punkt widzenia na sprawę.

Czytelnicy pytają czy Redakcja jest za ochroną wolnych mediów. Oczywiście! Wolne media są gwarantem jawności działania władz, stanowią nieodłączny element społeczeństwa demokratycznego. Niezależne media to fundament zdrowego państwa, papierek lakmusowy wolności słowa, prawdy. Można by pisać długo o roli mediów, co oczywiste przekroczyłoby objętość artykułu (a może i zdrowy rozsądek) . Trudno więc nie bronić tych wartości w przypadku zagrożenia.

Problem leży gdzie indziej. Ograniczanie wolności słowa jest faktem i trwa od dziesiątków lat po teraźniejszość. „Dziennikarze” prostytuują się z każdą władzą, nie ma znaczenia czy to PZPR, PO czy PiS. Rządzący wręcz kreują redakcje dziennikarskie – swoje tuby propagandowe. Działa to w skali krajowej, ale i regionalnej, miejskiej czy wiejskiej. Także na naszym podwórku, Rada Miasta i Burmistrz działają w modelu znanym za czasów Gierka Edwarda – jedna słuszna linia władzy, która zawsze ma rację. Własna gazetka propagandowa, tudzież opłacany jakiś lokalny szmatławiec typu Lidzbarska, Olsztyńska. Na każdym szczeblu władzy naszej Rzeczypospolitej funkcjonuje podobny model, zupełnie bez znaczenia czy lewica czy prawica. Każda z tych formacji działa dokładnie tak samo – nie umożliwia niezależnego, wolnego dziennikarstwa (wolnych mediów)  – strażnika jawności i transparentności tejże władzy.

Po 89r. okazało się, że jednopartyjny model dostępu do koryta, z powodzeniem można zastąpić układem dwupartyjnym (z drobnymi odłamami) i nazwać to wszystko demokracją. Brzmi całkiem dobrze, a działa dokładnie jak wcześniej. Co jakiś czas, pozorna zmiana przy korycie i można trąbić o wolnych wyborach itp. Tak naprawdę niezwykłe zjawisko, fenomen – niezależnie od barw partyjnych zawsze ci sami ludzie przy korytach. Wystarczy spojrzeć na lokalne podwórko, czy „zmiana’ władzy z PO na PiS w jakimś stopniu zaszkodziła lokalnym kacykom? Karuzela obsadzania stanowisk odbywa się na wyższym szczeblu, a tutaj jak w polskim filmie – nic się nie dzieje.

Wraz z nastaniem „demokracji” narodziły się dwa obozy, dwie główne partie. Pomińmy milczeniem fakt, że co jakiś czas zmieniają nazwy, tak naprawdę tworzą je ci sami ludzie. Każda z tych frakcji ma do dyspozycji swoje własne tuby propagandowe. Kiedy lewica rządzi, odpowiednie tytuły prasowe i telewizja opływa w dobrobyt. Prawica u sterów – z cienia wychodzą rożnej maści „narodowe” media. Najważniejszą kwestią dla obydwu stronnictw jest ogłupienie widza, czytelnika. Nie do pomyślenia jest, aby mógł myśleć samodzielnie, a co gorsze wyciągać wnioski. Dziennikarstwo? Tak, ale pod specjalnym nadzorem.

Zmierzając do meritum sprawy. Osoba ciekawa świata, powinna wpierw obejrzeć Fakty, a potem dla psychicznej równowagi Wiadomości. Oba główne wydania informacyjne TVN-u i TVP nie mają nic wspólnego z wolnością mediów, a co za tym idzie rzetelnym i niezależnym przekazem. Charakteryzując w skrócie obie tuby: Fakty – wyraźnie brakuje pomysłów, podążanie w kierunku „pudelka” tudzież sieczki znanej z WP czy Onetu. Skupianie się na krytyce PiS-u, to zazwyczaj główny temat wydania. Bardziej to przypomina TV śniadaniową. Wiadomości TVP – totalnie odjechana propaganda, tak siermiężna, że tylko najtwardsi fanatycy prezesa zdołają strawić bez odruchów wymiotnych. Dobra realizacja, na bogato. Sporo pomysłów.

Jedne i drugie „dziennikarstwo” w zasadzie reprezentuje podobny poziom szamba dziennikarskiego. Nie ma związku z wolnymi mediami. Obrona TVN-u w kontekście wolnych mediów jest oczywistą bzdurą. Skąd więc stanowisko Redakcji broniące jedną z tub propagandowych? W życiu wskazana jest równowaga. Fakty TVN-u stanowią przeciwwagę dla Wiadomości TVP. Oba produkty są bardzo niskiej jakości, jednak uzupełniają się i dają szerszy ogląd sytuacji politycznej. Czym byłoby wieczorne wydanie Wiadomości bez wcześniejszych Faktów? Czy nie jest bezpieczniej skanalizować wybroczyny dziennikarskie na antenie legalnie działającej stacji TV niżby miałoby się to odbywać w tzw. „drugim obiegu” bez kontroli.

W ocenie Redakcji, szeroko pojęte społeczeństwo nie potrzebuje „wolnych mediów”. Nie zna ich i nie pozna w najbliższym czasie. Niezależne dziennikarstwo nie ma rynku zbytu, jest nudne i niepopularne.

 

 Posted by at 11:49 pm
0 0 votes
Article Rating
574 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Everettguamb
1 rok temu

Официальный сайт Государственного Военного госпиталя Китая.
Первый государственный военный госпиталь в Китае, получивший лицензию на прием иностранных граждан. Профессиональный коллектив которого проводит лечение пациентов и обучение иностранных студентов для прохождения интернатуры и клинической ординатуры. Китайские врачи работают с больными, страдающими от различных тяжелых и хронических заболеваний. В знак признания выдающегося результатов в области обслуживания международных пациентов с 1947 года китайское правительство наградило госпиталь званием «Международный госпиталь Далянь Красного Креста» в июне 2015. В июле 2016 года, был получен особый статус — «Международный госпиталь традиционной китайской медицины Красного Креста ». В 2021 году, во время пандемии короновируса, госпиталь начал провдить программы удаленного лечения, с помощью видео консультации с профессорами и отправки китайских лекарств пациентам почтой.
Рекомендации и назначение плана удаленного лечения для иностранных пациентов составляются индивидуально и бесплатно.

RHzs43hgndIpuiSy

gość
1 rok temu

Kto to jest ten „”Trombullllus”””” To jakiś Kopernik naszych czasów???

Elo
1 rok temu

Oczywiście nie na temat:) Sądzę, że strona stała się takim miejscem wyrażania opinii, przekazywania ciekawych lub mniej ciekawych informacji. Zdaję sobie sprawę, że jako społeczeństwo jesteśmy podzieleni na zwolenników i przeciwników szczepień. Warto obejrzeć ten 8 minutowy film na temat polityki szczepionkowej https://www.cda.pl/video/9736110f5 Jest to wystąpienie francuskiego naukowca przed Parlamentem Francji, po francusku ale z polskimi napisami.

nowy
1 rok temu
Reply to  Elo

Szczepienia i maseczki jedyna alternatywa żeby to świństwo pokonać.

Elo
1 rok temu
Reply to  nowy

Obejrzałeś wystąpienie naukowca?

hmm...
1 rok temu
Reply to  nowy

A jak ja się zaszczepiłem to czemu mam dalej nosić maseczkę? by nie zarażać tych niezaszczepionych? ale oni nie chcą się szczepić i tak większość masek nie nosi. do kiedy w tych maskach trzeba się bujać? Ja chodzę w masce w sklepie, a potem spotykam kolegę antyszczepionkowca, który podchodzi bez maski i mówi: daj se spokój z tym kagańcem.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  hmm...

Czas antyszczepionkowców dobiega końca. Coraz ich mniej na tym świecie. Za rok mało kto będzie mógł się pochwalić że nim był.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Nie nazywaj nikogo „antyszczepionkowcem”bo nikt nim nie jest. Każdy z nas przyjął odpowiednie szczepienia wieku niemowlecego i dziecięcego. Tak samo zaszczepil swoje dziecko. A to, ze ktoś nie potrzebuje i boi się preparatu, który nam obecnie serwują nie świadczy o tym, ze ktoś jest „anty”. Firmy go produkujące tez nie biorą na siebie odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne tegoż specyfiku. Tak ze bądź zdrów i czekaj na kolejną dawke.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Xyz

Ludziom którzy nie rozumieją składu i działania szczepionki Covid, ci co rozumieją zasadę działania mówią: „bezpieczna”. Ludziom którzy nie rozumieją słowa „bezpieczna”- krzyżyk na drogę.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Szanuję ludzi mądrych i takich co wszystko rozumieją (jak ty). Wydaje mi się, ze tez rozumiem wiele i do tych bezmozgowcow się nie zaliczam. Dlatego moje zdanie jest takie a nie inne. Oj, żebyś tylko ty pierwszy tego „krzyżyka na drogę” nie doświadczył z tą swoją mądrością i rozumowaniem. Miłego weekendu.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Xyz

W naszej pogawędce słowem kluczowym jest „wybór”. Każdy z nas ma wolną rękę co do swoich decyzji (jeszcze ma). Niestety w tym przypadku łatwych wyborów nie ma, ponieważ ja według ciebie ryzykuje własne zdrowie i życie w imię być może wyimaginowanej ochrony- mojej i twojej. Ty z kolei obawiając się o swoje zdrowie z pewnością ryzykujesz moje. Ja się nie obawiam, ponieważ ostatnio miałem koronawirusa we własnym domu i dzięki szczepionce jestem w dalszym ciągu zdrowy. Moja praca polega na ciągłym kontakcie z ludźmi i o dziwo żadna z fal mnie jeszcze nie dosięgła. Chciałbym wszystkim życzyć takiej ochrony lub szczęścia w nadchodzącym czasie. Jedno jest pewne- jeżeli sami o siebie nie zadbamy to z pewnością lidzbarska służba zdrowia nam nie pomoże. Czy jesteśmy szczepieni czy też nie, próbujmy jednak nie załapać tego syfu bo to nic dobrego. Dobrego tygodnia wszystkim.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Trombullus

SUPER. Zgadzam sie z toba w 100%. A ze nasza lidzbarska służba zdrowia nam niestety nie pomoże to już inna bajka i inny temat.

gość
1 rok temu
Reply to  Xyz

A ja tam życzę ,żeby tych wszystkich „szczepionkowcow” dosięgla fala . piąta , czy siódma , nieważne . Może by wtedy zrozumieli , że kowid to się im na głowy rzucił , tak jak trombkowi , który jeszcze dycha … ledwo , ledwo …

cox
1 rok temu
Reply to  hmm...

A jak wyląduje w szpitalu pod respirator to mu powtórzysz „po co co ten kaganiec” tlenu mu zabraknie jak rybie wody. Cóż na takich „wadliwie spłodzonych” szczepionki nie ma.

hmm...
1 rok temu
Reply to  cox

No właśnie, a mam kilku znajomych, którym tlenu zabrakło, spadla im saturacja i wyjechali na Olsztyn pod respirator, jak się zrobili zielono-żółci. Na początku sam nie wierzyłem w tego covida, ale zmieniłem zdanie jak zaczęli chorować osoby znajome, wtedy te teorie, że nic nie ma, że to jeden wielki spisek żydów odłożyłem na bok.

Trombullus
1 rok temu

Pogrom w szkołach! Dzięki ministrowi Czarnkowi dzieci unikają stresu przebywania w domu i lekcji on-line Gromady zuchów ochoczo ustawiają się na pobranie wymazu. Już na tym etapie każdy z nich marzy o kwarantannie i posłaniu swoich dziadków pod respirator! Dzielne dyrektorki szkół już wcześniej zadbały o to żeby dzieci maseczki nosiły w tornistrach, przyczyniając się tym do wielkiego narodowego zrywu. Kraj nasz zasługuje wszak na pozycję lidera- to się nam należy! Nie będą nam tu obcy felczerzy dyktowali reguł. Minister Czarnek składa kwiaty na ręce niezaszczepionych nauczycielek w geście podziękowania za trud dźwignięcia naszej ojczyzny z międzynarodowym maratonie zdrowia. Cały naród z łzami w oczach dziękuje premierowi Morawieckiemu za twarde trzymanie się jedynie słusznej linii partii!

gość
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Jaki ty jesteś gamoń…

Kyle XY
1 rok temu

Może nie wszyscy oglądali jak się bawią samorządowcy w Polsce.
https://www.tvp.info/57897841/dariusz-urbanski-burmistrz-murowanej-gosliny-zatrzymany-przez-cba
Może to coś komuś przypomina. 🙂

straż
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

A czy nie balował z naszym magistrem weterynarii?

Forexinsip
1 rok temu

Analisi dei prezzi forex. https://it.system-forex.com

ZOZ Lidzbark
1 rok temu

Pytanie do Dyrektor Szpitala w Lidzbarku Warmińskim. Dlaczego wymaz na Covid pobiera się tylko w dni robocze i w określonych godzinach? Dlaczego Izba Przyjęć niby działa a niby nie działa? Przecież to chore że lekarz chore dziecko wysyła do Olsztyna!

zagadka
1 rok temu

Kto to jest? – Polityk, który swoją pierwszą partię zakładał za pieniądze przyniesione w reklamówce przez człowieka PRL-owskich służb i po 20 latach kariery w III RP postanowił dopuścić się regularnej zdrady interesów ojczyzny.

zagadka
1 rok temu
Reply to  zagadka

Dla ułatwienia, nie jest to – ani Miller z jego moskiewską pożyczką, licznymi aferami i grupą trzymającą władzę, ani nawalony Kwaśniewski w Charkowie, robiący szemrane interesy wspólnie z żoną zainteresowaną obuwiem w rozmiarze europejskim, ani Pawlak wchodzący w ‘92 roku w wielką karierę po plecach wybitnego patrioty, ani Wałęsa ułaskawiający
gangsterów, z zimną krwią niszczący wszystkich swoich nieprzyjaciół i przekreślający dążenia Polaków do pełnej suwerenności.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  zagadka

Za niemieckie pieniądze z reklamówki partię ponoć zakładał Tusk. Mówi o tym wysoki dygnitarz Platformy Obywatelskiej. https://www.newsweek.pl/polska/donald-tusk-pieniadze-z-niemiec-od-cdu-pawel-piskorski-newsweekpl/31ng0qr

bryt
1 rok temu
Reply to  zagadka

Kaczyniak? czy ziobro
O przepraszam oni za nasze polaków pieniądze,postanowili dopuścić się regularnej zdrady interesów ojczyzny.

zagadka
1 rok temu
Reply to  bryt

Dla bryt-zagadkowicza specjalnej troski – dodatkowo informacja specjalna –
polityk ten gdy za jego rządów inflacja szalała nie mógł pomóc Polakom, bo nie mógł znaleźć „guzików z przyciskiem – Niskie CENY.

cox
1 rok temu
Reply to  zagadka

kaczor tussk przydupas makreli

zatroskany
1 rok temu
Reply to  cox

zagadka zadała sobie pytanie a cox odpowiedział/

viperSof
1 rok temu


http://winscope.ru/2021-v-sperme-2/skachat-besplatno-foto-devushek-porno-2021-09-26-893.php http://kinoclas.ru/2021-lesbiyanki-5/eroticheskie-galerei-molodih-devushek-2021-09-30-953.php http://german-kraft.ru/2021-gruppovuha-4/porno-pikap-anal-2021-12-29-3480.html http://dom-interier-dacha.ru/2021-gruppovuha-4/porno-s-uchilkoy-2021-11-14-198.html http://gardesign.ru/2021-ot-pervogo-litsa-6/slon-trahaet-devushku-2021-09-20-664.php http://you-art.ru/2021-privat-7/seks-yunih-doma-2021-09-03-283.php http://aduldpartner.com/adult-gruppovuha-425/vrach-ebet-spyashuyu-maloletku-v-bolnitse-eto-2021-08-30-614.php http://eco-palmira.ru/2021-russkoe-porno-5/porno-s-mamochkoy-2021-12-11-1849.html http://4volvo.ru/2021-veb-kamera-8/smotret-besplatno-porno-pro-muzhchin-2021-10-14-1420.php http://porno-seks.ru/2021-gruppovuha-5/soobshenie-na-temu-parnya-2021-08-30-273.php http://sissymake.ru/2021-porno-2020-7/sissy-shlyushka-russ-2021-10-14-943.php http://oleums.ru/2021-bukkake-4/seks-s-drugom-2021-11-30-976.html http://porn24.ru/intsest-2/skachat-zum-maloletka-pizda-3324.php http://russkoeporno.xxx/2021-strapon-4/koreyskoe-gey-porno-2021-11-21-339.html http://den7.ru/2021-minet-4/porno-zvezda-smotret-2021-09-20-749.php

http://onxx.ru/
Вне всякого сомнения.

ptys
1 rok temu

Wypompowywanie VATu z polskiego skarbca,
Mafie paliwowe,
Mafie hazardowe,
Karuzele finansowe,
Mafie dopalaczowe,
Podwyższenie wieku emerytalnego,
Likwidacja programów socjalnych,
Dzika reprywatyzacja,
Podwyższenie VATu na wszystko,
Sprzedaż LOTu, Orlenu, Lotosu, Lasów państwowych,
Likwidacja kilkuset szpitali,
Piłowanie przywilejów katolików.

To jest program POstkomuchów dla Polaków.

gość
1 rok temu

Komunikacja działa , jak szwajcarski zegarek , to o co znowu to kaman???

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  gość

Jeździ od 0 do max 4 osób jednym kursem, dziennie ile max 20 osób, a nas to kosztuje 100 tys. miesięcznie. To jest chore. Rocznie ponad 1 mln. A to nie jedyna głupota inwestycyjna w naszym regionie.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Przeważnie 0 osób

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Mam nadzieję ,że jeżeli wygra ktoś inny nowe wybory to postawi samorządowców razem z radnymi przed sądem za niegospodarność.
I to nie ważne z jakiej opcji.
Takie procesy już w Polsce się zaczęły odbywać.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Też mam taką nadzieję po 2 kadencję dla tego burmistrza i radnych wystarczy już tego wszystkiego za wiele. Nic dobrego nie wnoszą czas zmian.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Można by długo wymieniać

he he
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

o autobusy chodzi? one powietrze rozwożą z tężni po mieście 😀

Kazimierz W
1 rok temu

Panie Redaktorze dlaczego kasuje Pan moja odpowiedź dla trombullusa?

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Kazimierz W

Nie kasuje, Api chyba nawet tu często nie zagląda. Strona posiada zabezpieczenia przed spamem oraz blokadę niektórych wyrazów w komentarzach. Zapewne chciałeś mnie nawyzywać i nie przeszło. Poszukaj na GG Trombullus z Lidzbark Warmiński i wal mięsem ile dasz radę. He, he ,he.

Kazimierz W
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Ależ skądże znowu, żadnych wyzwisk, wulgaryzmów czy walenia mięsem. Niestety nie jestem biegły w i nie wiem co to jest GG i jak szukać ale spróbuje jeszcze raz zamieścić odpowiedź przy pana poście o tym smutnym w Pana przekonaniu patriocie.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Kazimierz W

Jeszcze kilka lat i nie będziemy mówić o patriotyzmie ale będzie to już czysty terroryzm. Unia nie toleruje postaw patriotycznych.

POLEcam
1 rok temu

Zachęcam wszystkich a przede wszystkim Polaków wyborców platformy obywatelskiej do wysłuchania wykładu dr Lucyny Kulińskiej. Jeśli nie w całości to przynajmniej pierwsze 10 minut, gdzie Pani doktor przedstawia historyczny plan niszczenia Polski. Może zrozumiecie co się obecnie dzieje, do czego prowadzi totalna oPOzycja.
http://fundacjawolynpamietamy.pl/

Ktoś
1 rok temu
Reply to  POLEcam

niszczenie Polski właśnie następuje. Spójrz realnie jak jest. PIS doki Nas równo i się śmieje. Najgorsze rządy od wielu lat. Tylko kradzież i mydlenie ludziom oczu, że jest wyśmienicie i pięknie. NArodzie obudź się bo nie będzie czego zbierać. Nie chodzi o wspierania Tuska czy PO, niech rządzą inni tylko niech nie manipulują jak teraz ludźmi i niech nie kradną. Jak powiedział ŚP. Lepper ludziom nie trzeba dawać, tylko im nie zabierajcie.

ptys
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Masz kłopoty ze zrozumieniem tego co słuchasz ?

poleCAM
1 rok temu
Reply to  POLEcam

Dla równowagi psychicznej, może w celu otwarcia oczu zapatrzonym w patriotyzm narodu wybranego…
Tylko, jeśli ktoś chce być ślepcem, nigdy nie zobaczy, nikt mu nie udowodni, że białe jest białe a czarne -czarnym…

https://www.apokryfruski.org/historia/bazy-danych/mordy-na-ludnosci-ukrainskiej-1944-1947/

kampania IX
1 rok temu

Folksdojcze wspierają swój hajmat i kupują folkswageny, a niektórzy Polacy też kupują ich marki i wspierają gospodarkę tych co w czasie II WŚ męczyli ich przodków. Czy to mądre?e

Trombullus
1 rok temu
Reply to  kampania IX

A co w czasie wojny produkowały Siemens, Henkel, AEG, Bayer?

Januszex
1 rok temu
Reply to  kampania IX

Niemądre. Dlatego sprzedaje Mercedesa klasy S i kupuje Syrene z 1975.

imię
1 rok temu
Reply to  Januszex

Komuś odjechały perony 🙂
Głosy patriotów kupujących tańszy, ruski węgiel, zamiast polskiego. Droższego, ale patriotycznego, narodowego…

Trombullus
1 rok temu
Reply to  imię

Tak więc reasumując. Życie prawdziwego polskiego patrioty musi być smutne i pozbawione wszystkiego co daje cywilizacja. Bo czy można jeździć na benzynie lub oleju co się zrobił z ruskiej rury? A może lepiej na gaz- prosto z Białorusi?

Kazimierz W
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Panie Trombulus znowu mnie Pan zadziwia i niestety po raz kolejny rozczarowuje. Jest tyle dobrych marek aut, że tylko wspomnę – o japońskich, francuskich, koreańskich, hiszpańskich itd. Jest spory wybór…Natomiast kupowanie folksdojczwagenów nie przystoi nie tylko patriotom polskim , ale tak po prostu przyzwoitemu człowiekowi, który żyje w kraju gdzie „naród poetów” urządzał łapanki na być może jego odległych krewnych. W sprawie benzyny czy gazu, na razie istotnie wielkiego wyboru nie ma. Podkreślam Na Razie, bo rura z Norwegii już na ukończeniu a gaz nie koniecznie z Białorusi…Acha i jeszcze jedno komentarze popierające pod linkiem tego”imię”, uważa Pan za stosowne?

Kazimierz W
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Trochę okroiłem, ale może wejdzie:
Panie Trombulus znowu mnie Pan zadziwia i niestety po raz kolejny rozczarowuje. Jest tyle dobrych marek aut, że tylko wspomnę – o japońskich, francuskich, koreańskich, hiszpańskich itd. Jest spory wybór, naprawdę, i nie są one gorsze od niemieckich. Natomiast kupowanie folks……wagenów nie przystoi nie tylko patriotom polskim , ale tak po prostu przyzwoitemu człowiekowi, który żyje w kraju, w którym producent tych aut , urządzał łapanki na być może jego krewnych a z pewnością rodaków. I nie będę przypominal co później z nimi robił, bo Pana może jeszcze o tym uczono w szkole na lekcjach historii ale tzw. młodego pokolenia już trochę mniej.W sprawie benzyny czy gazu – na razie istotnie wielkiego wyboru nie ma, podkreślam Na Razie, bo rura z Norwegii już na ukończeniu a gaz nie musi być koniecznie z Białorusi…

Andrzej
1 rok temu

https://fb.watch/afpVY4b9vD/ , muzeum Lidzbarga

Elo
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Dałam radę oglądnąć pierwsze 45 sekund filmu. Po prostu ADHD, brak sceny i nie wiadomo gdzie się ustawić. To trzeba się miotać po parkingu i głosić swoje mądrości. Jak ktoś bardziej cierpliwy to niech wrzuci w komentarze minuty z ciekawszymi wypowiedziami „burmiszcza”. Wszystkim nam życzę zdrowego i szczęśliwego Nowego 2022 roku. Ciekawy już mamy 😉

Barbara
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ta straż miejska to jacyś bodyguard czy co? Poza tym nie wierzę w żadne słowo tego człowieka, mam nadzieję że to ostatnia kadencja

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Barbara

Na kogo będziecie narzekać jak zabraknie tak dobrego BURMISTRZA.

Benek
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Ja na rudego z peło, bo rudy z peło zawsze kręci i to jego wina.

ilex
1 rok temu
Reply to  zatroskany

na nowego vice – od 1 stycznia 2022r. funkcję zastępcy Burmistrza sprawuje Tomasz Nykiel choć z informacji zamieszczonej na stronie Urzędu można by wnioskować, że nawet od 2021-05-19 https://bip.lidzbarkw.pl/10003/6/Z-ca_Burmistrza/

Elo
1 rok temu
Reply to  ilex

Który to zastępca? Zaczynam tracić rachubę. Czyżby Nasz „burmiszcz” był jakiś konfliktowy 🙂

Barbara
1 rok temu
Reply to  Elo

Jedynego Tomasza Nykiela jakiego kojarzę to jest kierownik budownictwa w Urzędzie Gminy i dobry koleżka wójta, chyba że jest ktoś inny o tym samym imieniu i nazwisku

Barbara
1 rok temu
Reply to  Elo

Przy obecnym burmistrzu trochę ich było

gość
1 rok temu
Reply to  Barbara

jest to 5 wiceburmistrz, na 7 lat rządów JW

Ziom
1 rok temu
Reply to  ilex

@ilex wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz, w którym kościele. Wchodząc w link, który podałeś widać, że data z maja 2021 r. to jest utworzenie tej zakładki / linku w bip. Natomiast jak klikniesz w rejestr zmian to masz kiedy były w tym linku robione zmiany. Reasumując twoja data będzie zawsze widniała przy zmianie wice, no chyba, że są jakieś opcje wyświetlania daty modyfikacji, a nie utworzenia dokumentu.

ilex
1 rok temu
Reply to  Ziom

Dzięki Ziom, masz rację; popełniłem błąd co do daty

Barbara
1 rok temu
Reply to  ilex

Tak to prawda, Nykiel został zastępcą, dobry kolega wójta a teraz też burmistrza a wiadomo wójt koleguje się z burmistrzem więc robotę dla kolegi załatwił. Narzekali na poprzednika a teraz jest jeszcze gorzej. Wszystko po znajomości.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Barbara

Stara sitwa. Nazwisko mi znane sprzed 30 lat. Też urzędnik. Ta ekipa w czasie przyśpieszonym doprowadziła już finanse miejskie do upadku, a to spowoduje upadek miasta i powiatu.

Lutek
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Najważniejsza jest Dobra Pozytywna Energia 😀

Ziom
1 rok temu

Dzisiaj żegnamy stary rok i dlatego życzę Wam wszystkiego najlepszego w Nowym 2022 roku.

Trombullus
1 rok temu

Unia powiedziała i wtedy ludzie wkręcili w domach żarówki energooszczędne. Unia powiedziała i zakupili piece na pellet a co zamożniejsi instalacje na gaz. Co teraz mamy? Mamy teraz możliwość zakupu lamp naftowych ponieważ nafta jest tania. Mamy też możliwość wyspawania sobie „kozy”- spawaczy w Lidzbarku w brud. Koza jako znakomity stary wynalazek rozwiąże wasze problemy ze śmieciami i da miłe ciepło… Czy wy nie uważacie że Unia najpierw każe nam zmienić nawyki a potem wykorzystuje to na naszą niekorzyść? Przecież sprawa gazu to Nord Stream 2- Niemiecko-Ruski- to szantaż. Pellet? Czy pellet z drewna nie jest przyczynkiem do kar które zaraz nam nałożą za wycinanie lasów? Nie ma w Polsce tylu fabryk pelletu i nie ma tylu krzaczorów żeby zaspokoić Polski rynek. Co do gazu, jego cena nie uległa zmianie ale Niemcy chcą żebyśmy kupowali od nich z lekką marżą. Tym sposobem runęła Polska niepodległość ponieważ my mamy stanowić tranzyt dla Rosji Niemieckich towarów i inkubator siły roboczej dla Niemiec. Co to za wyskoki naszego rządu że jesteśmy suwerenni i podmiotowi? Jesteśmy pod rozbiorami ale mamy tego nie widzieć!

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Trombullus

To tak jakby Polak powiedział- Mam schabowego i ziemniaczki a Unia nakazała jeść jedynie kapary, krewetki i kraby- bo to jest ekologiczne. Za zjedzenie ziemniaczków i schabowego jest kara którą musimy Unii zapłacić. Jedząc krewetki itp. zgodnie z wymogami musimy kupić to w Unii i zapłacić marżę. Czy nie uważacie że to jest uzależnianie i stały haracz?
Dlaczego Polska bez przerwy dorabia Unię? Wyjdźmy z niej i korzystajmy z własnych zasobów, nałóżmy cło na towar który idzie na wschód- zarabiajmy na tym że rozbijają nam szosy! Zamiast dawać składkę Unii wykorzystajmy te pieniądze nie ma powietrzne siłownie i inne duperele ale na to czego nam naprawdę brakuje.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ale pierdoły opowiada – „Kapitał ludzki jest źródłem sukcesu naszego miasta”. Sukces to odnieśliśmy w postaci największego zadłużenia. A kapitał ludzki jest taki ,że na kierowniczych stanowiskach pracują platformiane głąby i klakierzy. Ludzie z jakąkolwiek wiedzą zajmują niskie stanowiska w Urzędach , reszta jest przyuczana do prostych czynności urzędniczych. O jakości kapitału ludzkiego w mieście i powiecie świadczy wynik finansowy działania Term Warmińskich oraz niepotrzebne mieszkańcom inwestycje, które przynoszą potężne koszty utrzymania oraz miejsca pracy rodzinom włodarzy. Chłopcy bawią się w najlepsze i wydają kasę bez opamiętania. Ostatnio z okazji pandemii wydali zgodę na budowę galerii oraz podnieśli podatek lokalny od prowadzenia działalności dobijając tym lokalnych handlowców. Oczywiście zapewne zaprzyjaźnieni dostaną pomoc lub umorzenie podatku.

nowy
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Ciągle te same narzekania na burmistrza. Więcej wiary ON bardzo dużo zrobił dla miasta.

Till
1 rok temu
Reply to  nowy

Którego miasta? Jegomość często podkreśla, że jest burmistrzem nieistniejącego miasta Lidzbarg.

nowy
1 rok temu
Reply to  Till

Nawet dla TEGO miasta potrafił bardzo dużo zrobił.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  nowy

W którą rurę?

Xyz
1 rok temu
Reply to  nowy

On sam siebie chwali.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ze tez ten osobnik nie wstydzi się swoich wystąpień i swoich bubli, które pisze. Dal przykład chociażby swoim wystąpieniem podczas bozonarodzeniowego jarmarku kiedy to starał się złożyć życzenia świąteczne mieszkańcom. Słowo „dla” bylo priorytetem. Zamiast „życzę wam” ciągle bylo „życzę dla was”..
I ciągle te „dla” aż do znudzenia. I ciagle te same zdania, tylko słowa przestawial. Zenada

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Xyz

Super napisane ale jedną prawdę powiedział- Dynamiczny wzrost wynagrodzeń zahamował inwestycje. Dynamiczny wzrost zarobków w Urzędzie Miasta- bo gdzie indziej nie zauważyłem.

Elo
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Jakiś bełkot: źródło sukcesu naszego miasta. Zresztą wcale mnie nie dziwi inaczej nie potrafi.

gość
1 rok temu

„Olszczyńska ” nawet się nie zająkneła , że można przejechać .Pewno czekała na półtuska , ale to sporo kilometrów…

Barbara
1 rok temu

Remont Ul. Orła Białego wreszcie skończony. Dzisiaj idąc na spacer zauwazyłam jedno „ale” wysokie progi przy pasach.

Imię
1 rok temu
Reply to  Barbara

Zatem jednak nie jest ukończony a jedynie wstrzymany.
Skąd taka pewność, że to koniec remontu?
Taki remont to nie szycie sukienek w ciepłym mieszkanku. Są prace, których nie da się wykonać w niskiej temperaturze. A poza tym święta…

Xyz
1 rok temu
Reply to  Imię

Po świętach zamkną, bo się okaze, ze…. Jednak coś nie tak. A czy oficjalne otwarcie bylo jak na Dąbrowskiego? Nie!!! Czyli jeszcze nie skonczona

cox
1 rok temu
Reply to  Barbara

„wreszcie skończony” chyba żartujesz, przecież jeszcze nie położyli ostatniej warstwy stąd wysokie krawężniki i wystające studzienki deszczowe

Kazimierz Wielki
1 rok temu

Nie podoba mi się telewizja TVN, jest wroga polskiej racji stanu, dlatego im gorzej dla telewizji TVN, tym bardziej mnie to cieszy.

adam
1 rok temu

kiedyś był taki, nazywał się Krzysztof Kononowicz, też był za tym, żeby nie było niczego.

he he
1 rok temu
Reply to  adam
Strażnik
1 rok temu

Dziękuję Basiu.

time
1 rok temu

To artykuł jest dla tych , którzy wciąż bronią tefałen. To tak, abyście zrozumieli po której stronie się ustawiacie. Historia (Targowica) powtarza się na naszych oczach. Zdrajcy, niektóre mniejszości, V kolumna tego chcą jak w tamtych czasach. Ale jeśli jesteś Polakiem i zbłądziłeś lub ten jadowity przekaz tefałenu cię zatruł, to się ocknij. To ostatni moment na otrzeźwienie.
https://wpolityce.pl/polityka/578846-nagle-wszystko-stalo-sie-czytelne-i-wiadomo-kto-tam-rzadzi

Imię
1 rok temu
Reply to  time

Zdrajcy? Po której stronie się opowiadacie?
No,.no…. Ciekawe. Doskonale pamiętam ten monopol lat 80.
Kurduplowi marzy się powtórka z tamtych lat. Jak ówczesnemu Urbanowi. „Jedynie słuszne” prasa, radio, telewizja z monopolem na jedyną prawdę.
Już kilka lat temu powiedział, że marzy mu się taki ład, który pozwalać będzie jego rządowi nie stosować się do powszechnie obowiązującego prawa.
O kurwizji nie piszę, bo rzecz jest jasna. Polsat sprzedał się niedawno za przedłużenie koncesji. Został jedynie TVN, który nie boi się ujawniać wszelkich machlojek, wałków i wałów kręconych przez pisdzielców, do których jest tylko w stanie dotrzeć.
A ile jest takich, do których nie dociera?

Patrzeć władzy na ręce….
Hehe… pisdzielczym mediom pojęcie pasuje jak świni siodło.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Imię

Nie powinno się odbierać koncesji tylko na zarządzie Discovery przedstawić teczki personalne dziennikarzy kim byli ich ojcowie, matki oraz multum przykładów wypaczania informacji. Jaka jest różnica między szczekaczkę TVP-PIS a szczekaczką TVN-KO? Żadnej! Ja osobiście nie oglądam telewizji ale byłbym kontent żeby te stacje podawały fakty a nie upartyjnioną publicystykę.

Kazimierz Wielki
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Czy to tak trudno zrozumieć Panie Trombullus, że na polskim rynku
medialnym powinny być polskie wpływy i przede wszystkim polska racja stanu, a nie obce koncerny, które są wrogie polskim interesom.

Trombullus
1 rok temu

To nie koncern jest wrogo do nas nastawiony tylko aparatczyki z TVN. Zauważ że jeszcze przed przejęciem przez Discovery TVN był taki sam jak teraz.

K.W.
1 rok temu
Reply to  Trombullus

No tak, ale pomimo zmian właścicieli, ktoś wciąż decyduje o tym, że „aparatczyki”, czyli sprzedajni dziennikarze są tu zatrudniani i forsują antypolski przekaz

Nazwisko
1 rok temu
Reply to  Imię

To chyba pozdrowienia świąteczne od prawdziwego patrioty?

Imię
1 rok temu
Reply to  Nazwisko

Spoko. Takiego „patrioty” nie ma co brać do głowy, czy też w ogóle pod uwagę. To jest taki zupełny NIKT, takie zero, które nie potrafi nic napisać. Nic mądrego, czy też choćby logicznego.
Fakt, to chyba najprawdziwszy z najprawdziwych, najsłuszniejszy z najsłuszniejszych przedstawicieli miłośników mediów prezentujących polską rację stanu.

Jeśli tak wygląda polska racja stanu, to wszystkim, ale już normalnym składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
A tamten dalej niech walczy ze sobą…

ciekawski
1 rok temu

Co tam tyle kamieni zrzucają koło inwalidów?? Już 2 rok zrzucają te kamienie. Będą skocznie budować narciarską czy zajezdnie dla autobusów:)??

Nazwisko
1 rok temu
Reply to  ciekawski

Podejdż i spytaj.

ciekawski
1 rok temu
Reply to  Nazwisko

Boje się, że mnie kamień przygniecie. Tu bezpieczniej zapytać.

Adam
1 rok temu
Reply to  ciekawski

Wzmacniają skarpę od taka zagłostka!

Barbara
1 rok temu
Reply to  Adam

Tak to prawda, kamienie przywiezione aż że Śląska, widać że firma solidna.

układ
1 rok temu

To, że kierownictwo szkół jest z partyjnego nadania to wszyscy wiedzą, ale nie wszyscy wiedzą co tam się w niektórych z nich dzieje. Zamordyzm, zastraszanie, mobbing, nepotyzm, itp.itd

Barbara
1 rok temu
Reply to  układ

W której to tacy hojracy?

Jasnowidz Plackowski
1 rok temu
Reply to  układ

A ja wam mówię, że niedługo dyrektorem „Ogólniaka” zostanie A. Brodowski, który wygra konkurs.

Trombullus
1 rok temu

Powiedzcie mi dlaczego tak jest? Dlaczego dyrektorki większości naszych szkół, są to osoby wysoko upartyjnione i upolitycznione. Dlaczego gdy do szkoły przychodzi nauczycielka o wspaniałym podejściu do dzieci, nauczająca w nowoczesny sposób, jest zwalniana po roku? Dlaczego upolitycznionym dyrektorkom pasują nauczyciele pasywni o zerowym intelekcie?

Ziom
1 rok temu
Reply to  Trombullus

czują się zagrożone, że ktoś może zamienić ich na stołku. To tak jak z władzą łatwiej zarządzać i manipulować głupim elektoratem.

Nazwisko
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Czy kiedykolwiek wcześniej było inaczej ???

adam
1 rok temu
Reply to  Trombullus

to nie tylko dotyczy szkół, problem ogromny, ktoś kto ma wiedzę, wizję lepszego jutra lub nowoczesnych metod lepiej, żeby się nie wychylał, smutne, ale taka prawda.

manag
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Panie Trombullus, sprawa jest prosta. Dyrektorki są wybierane w tzw. konkursach, które są fikcją, bo wpływ na to kto zostanie dyrektorem leży właściwie po stronie organu prowadzącego czyli np. starostwa czy gminy. To oni właściwie wybierają – a ważne, jak nie główne kryterium to sprzyjanie „naszej” partii. Czasami wystarczy werbalne POparcie, bywanie na mityngach ze zdjęciami z nich , ale najlepiej jeśli jest aktywnym „członkiem”. Jest to POtrzebne aby później mieć wpływ przede wszystkim na zatrudnianiu w danej szkole „swoich” – od sprzątaczki po księgowych i nauczycieli. A dla dyrektorki wsparcie organu jest korzystne do ewentualnego pozbywania się niewygodnych lub „nie z naszego” klucza pracowników.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  manag

Niech mi więc powie, ktoś ze starszych, czym się to różni od czasów „komuny”? Etaty, przetargi, zamówienia publiczne są w rękach partii! Jak nie KO to PIS są władcami życia w luksusach wybranych osób. Nie uważacie że taki element życia plus wybory tworzy jakby strukturę mafijną? Bo jak nazwać grupę osób czerpiących korzyści majątkowe poprzez przynależność do zamkniętej grupy osób?

IV RP
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Niczym się nie różni od komuny bo III RP to tylko przypudrowana komuna. Wprawdzie PiS próbuje coś z tym zrobić, ale „ulica, zagranica” no i kaSSta nie POzwala. Jedyna nadzieja, że Polacy się opamiętają i nie będą głosować na totalnych. I trzeba do nich jakoś dotrzeć choć wiem jakie spustoszenie poczyniło u nich oglądanie tefałenu i czytanie łonetu. Sam to przeszedłem. Moja rada -po prostu radykalnie przestać oglądać te stacje a po jakimś czasie organizm sam się oczyści z tej trucizny. Niestety to trochę potrwa,jak z każdym szkodliwym odwykiem, ale jest możliwe i efekt jest oczyszczający. Dajcie sobie szansę, proszę.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  IV RP

Pis może zrobił kilka rzeczy dobrze i dba o naszą suwerenność, niestety…Niestety wiek lidera i jego demencja, jego ręczne sterowanie wszystkim, źle się kończy. Nie te lata i nie ta głowa do takich wyczynów. Powiem wprost Kaczyński spowoduje że niedługo będziemy w czarnej…. On już nie panuje nad sytuacją i wiele odpuszcza dla osiągnięcia swoich wyimaginowanych celów. Z kolei poddaństwo i sprzedajność Koalicji Obywatelskiej nadaje się na Trybunał Stanu i dożywotnią zsyłkę poza granice naszego kraju. Sytuację w kraju uratowałoby stworzenie rządu fachowców, wybranych pośród wszystkich ugrupowań. Rządu kontraktowego w którym każda wpadka to wypowiedzenie umowy. Dodatkowo kandydaci do Sejmu I Senatu powinni być obowiązkowo poddawani badaniu psychiatrycznemu i testowi IQ. Dlaczego człowiek w normalnej pracy przechodzi badania lekarskie a Poseł może być głupkiem albo świrem?

Elo
1 rok temu
Reply to  Trombullus

W kwestii badań psychiatrycznych, jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Co prawda może się zdarzyć tak jak na naszym lokalnym (nie chodzi o posła) podwórku. Gdzie nie wiadomo, czy to woda sodowa uderzyła do głowy,czy to coś gorszego? Badania jak najbardziej. Jednak myślę, że w Sejmie ani w Senacie nie są zainteresowani tym tematem.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Elo

Ich interesuje tylko forsa

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Dlatego że takie osoby nie pasują do danej szkoły. Takie wyobrażenie mają dyrektorzy. Dla nich lepiej zatrudnić kolejnego przydupasa niż osobę która chce coś zmienić w nauczaniu.

bryt
1 rok temu
Reply to  Trombullus

A ile ty masz lat?, że dopiero teraz takie rzeczy zauważasz, przecież to już trwa od ponad 30 lat.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  bryt

To trwa dłużej niż 30 lat, sam tego doświadczałem będąc uczniem- teraz patrzę na moje dzieci i nie widzę zmiany. Najgorsze jest to że za jakieś 10 lat moje wnuki pójdą do szkoły i nadal ma ten proceder trwać? Kiedy w urzędach, szkołach zakończy się komuna? Jak ciężko jest wyplenić kumoterstwo, brak profesjonalizmu dyrektorów zastępowany akademiami politycznymi? Dlaczego moje dzieci są wykorzystywane przez dyrekcję szkoły do utrzymania stanowiska? Ja i moje dzieci nie mają ochoty być marionetkami na apelach ku czci.

cox
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Najbardziej żałuję że posłałem dziecko do LO. Z nauczycielami jest naprawdę tragedia a poziom nauczania to same dno! Przyszli rodzice u uczniowie jeżeli chcecie się czegoś nauczyć to omijajcie tą budę szerokim łukiem.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  cox

Jaka dyrekcja taka szkoła

Nazwisko
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Czym różniła się komuna od obecnej władzy w zatrudnianiu swoich NICZYM.

Newsowemo
1 rok temu

аниме костюми с отстъпкакалъф за телефон и калъфи с доставкагривни шарма ценарокли ценаконектори с доставка рокли с доставка

Brat Zdzicha
1 rok temu
Reply to  Ziom

Startuje na Burmistrza! Ale nie obiecuje niczego bo idę tylko dla kasy to potem mi nie gadajcie, że coś Wam muszę dać. To co zagłosujecie na mnie??

Till
1 rok temu
Reply to  Ziom

Absurd! Nastały wspaniałe czasy dla ignorantów. Można robić błędy ortograficzne, źle wymawiać nazwę miasta w którym się rządzi i zarabiać lepiej od pracownika naukowego.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Till

Burmistrz powinien dobrze zarabiać tylko wtedy gdy ma dobrą kondycję finansową w mieście. Tylko wtedy mógłby sobie i radnym dołożyć.

Till
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Argumentacja radnych o podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza jest śmieszna i bardzo banalna. Zastanawiam się w którym momencie dostrzegli w burmistrzu światłego człowieka. Może wtedy kiedy stał obok lampy? Jest jeszcze jedna możliwość, że radni są tak słabi, że na ich tle burmistrz jest intelektualnym herosem.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Till

Moim zdaniem, nie ma żartów. Nasza społeczność składa się z emerytów którzy teraz przez Covid są na wymarciu. Drugą cześć stanowią ludzie pracujący, którzy moim zdaniem z wiosną zaczną tracić pracę z powodu kryzysu spowodowanego inflacją. Może dojść do sytuacji kiedy to zabraknie pieniędzy na cokolwiek. Z tego co wiem w dużych korporacjach ludzie w tym roku nie wyrobili planu i nie będzie premii. Nie liczę ich pieniędzy ale obrót towarowy spadł i to odbije się na producentach, usługodawcach i sklepach. Czeka nas bardzo biedny rok, ale co tam, najważniejsze aby Burmistrz i radni byli zaspokojeni finansowo.

ilex
1 rok temu
Reply to  Till

Kiedy 25 dni temu pisałem o tym, nikogo to nie zainteresowało. Wpis ciągle czeka na moderację, bo … ? No więc mamy zgodnie z rozporządzeniem jak dla miast od 15 do 100 tys. mieszkańców. Lidzbarkowi W. bliżej do której liczby mieszkańców? Teraz to i tak już „po ptokach”, wszystko poszło w wysokości maksymalnej. Brawo radni! Dla Burmistrza podwyżka wynagrodzenia, dla mieszkańców podwyżka podatków.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Till

Przecież to jedna wielka Klicha,dla kolegi by podwyżki nie dali przecież tak nie można.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Trombullus

A czy radnych i burmistrza obchodzi kondycja miasta.Burmistrz sam z siebie robi celebryte, co do radnych widać co kto robi.

Adam
1 rok temu
Reply to  Ziom

Nie bronię burmistrza ale podwyżka została z góry nałożona czyli przez naszych wspaniałych posłów z Warszawy..

Ziom
1 rok temu
Reply to  Adam

Wiesz, że gdzieś dzwony biją, ale nie wiesz, w którym kościele.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych – maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego burmistrza w gminie powyżej 15 tyś. do 100 tyś. mieszkańców wynosi 10.430,00 złotych, maksymalny poziom dodatku funkcyjnego – 3.450,00 złotych, dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

W związku z powyższym ustalono wynagrodzenie Burmistrza w wysokości 100% maksymalnego wynagrodzenia tj.

– wynagrodzenie zasadnicze 10.430,00 zł,
– dodatek funkcyjny 3.450,00 zł,
– dodatek specjalny 4.164,00 zł.

Adam
1 rok temu
Reply to  Ziom

Racja, mój błąd! Widocznie ktoś mi źle powiedział a ja nie czytałem rozporządzenia.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Ziom

plus 18% wynagrodzenia zasadniczego czy li razem ok 20 tys. PLM , dla „takiego artysty”. Ciekawe jaka jest średnia w urzędzie? Czy jego podwładni też tak dobrze zarabiają? Ciekawe jakie długi po sobie pozostaw?

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Ziom

Podniósł minimalne stawki w grupach zaszeregowania bo musiał. Proszę zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy stawką maksymalną, a minimalną w poszczególnych grupach. Przychylny władzy niewykształcony gamoń na byle jakim stanowisku może otrzymywać wyższe wynagrodzenie niż pracownik o wyższym wykształceniu , zajmujący odpowiedzialne stanowisko. Te wysokości stawek dalą duże możliwości burmistrzowi na swobodne nagradzanie popleczników.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Jego podwładni od paru lat nie widzieli żadnej podwyżki,teraz można zwalić bo jest covid.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Ziom

Teraz to dopiero będzie zasuwał aby zostać na kolejną kadencję i mydlił ludziom oczy jaki jest dobry i wspaniały.

Trombullus
1 rok temu

Ktoś wie kiedy dostępna będzie ul. Mławska?

Imię
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Mławska? Dostępna jest cała. Od Orła białego aż do Wiejskiej. A co, była ostatnio zablokowana, czy może coś przespałem?

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Imię

Orła Białego… Lepiej?

Barbara
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Mieli termin do końca grudnia, ale końca nie widać

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Nie ma gorzej niż troll idiota. Pęta się taki po różnych stronach pod różnymi nickami i sieje swoją głupotą dookoła. Takim jak ty powinno się obcinać palce. Ale znając życie taki idiota by nosem stukał swoje dyrdymały.

Imię
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Zobaczymy, co powiesz w maju… „erudyto”.
Zamawiac taksówką kurs na ul. Mławską 1 i z*ebać taryfiarza, że nie zawiózł na Orła Białego 1…
Polecam Tobie psychatrę, ale takiego wiesz sprawdzonego, bo widzę, że mocno i zdecydowanie pycha kroczy przed Tobą. Nie wiem, czy to jest wyleczalne.
Pozdrawiam… Ale tylko tych normalnych.

znachor
1 rok temu
Reply to  Imię

„Imię” poleca „psychatrę”…hahaha. Gdzie on trafił?

do imię
1 rok temu
Reply to  znachor

Nie dyskutuj z tym zarozumialcem , bo najpierw sprowadzi cię do swojego mizernego poziomu , a potem pokona doświadczeniem.

WONSKI
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Podobno tylko zaszczepieni będą mogli jechać nowo otwartym odcinkiem

zaszczepiony
1 rok temu
Reply to  WONSKI

Ja dziś szedłem! pozwolili mi, ale kumpla cofnęli bo nie miał karty szczepień.

Bob
1 rok temu

Artykuł o patodeweloperce, która zaczyna rozwijać się na dobre w Lidzbarku. https://www.money.pl/gospodarka/mieszkania-deweloperzy-naginaja-przepisy-aby-zarobic-jak-wiecej-liczy-sie-tylko-zysk-6711829377682144a.html.
Na działkach przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne (np. ul. Mazurska, Kościuszki), zaczynają pojawiać się szpetne szeregowce. Czy miasto nie ma wpływu na to, co ma się tu budować? Jeśli w MPZP jest budownictwo jednorodzinne, to chyba takie ma być.

Imię
1 rok temu
Reply to  Bob

Myślę, że w Lidzbarku nie będzie absolutnie żadnego popytu na lokale o powierzchni 2,5; 4 czy też 7m². Uczelni ci u nas nie ma że studentami. Dobra reklama artykułu. A plan zagospodarowania z pewnością co jakiś czas będzie chciał nadążać za duchem czasu.
A co, zabrakło już działki dla uzytkownika? Jak świat światem, wszędzie rządzi popyt, pieniądz i ten, kto ma silniejszą armię… To już tak w makroskali…

Till
1 rok temu
Reply to  Bob

Deweloperzy od zawsze posiadali „ argument” , który powodował, że urzędasy nagle odnajdywali  z nimi wspólny język w interpretacji przepisów.  Osobiście uważam, że zabudowa szeregowa nie sprawdzi się na naszych barbarzyńskich terenach. Już to widzę jak za 20 lat każdy użytkownik segmentu pomaluje go na swój „ ulubiony kolor” i będziemy mieli architektoniczne disco polo. W przypadku osiedla na „ Kościuszki” to i zabudowa jednorodzinna pod względem architektury jest fatalna. Tu rządzi tzw. miejski parawaning czyli jakieś paskudne maty na ogrodzeniach. Wygląda to tak jakby mieszkańcy nagle odkryli, że mają sąsiada za płotem. Co niektórzy poszli jeszcze dalej w swoich fantazjach i postawili sobie betonowe płoty najprawdopodobniej z sentymentu do więziennego spacerniaka. Jeszcze inni „głaszczą” w środku te swoje tanie domki jakby to były rezydencje za 80 milionów. Niestety nasze społeczeństwo nie wie co to jest estetyka, wychowane na architekturze chlewików i szopek oraz na muzyce disco polo jeszcze będzie długo paskudzić  okoliczny krajobraz.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Till

Nie bądź nacjonalistą! Nic nie poradzisz że w naszym Powiecie żyją osoby, które mają upodobanie w innych kolorach oraz gustują w innej stylistyce. Możliwe że to tworzy unikalny krajobraz warmińskich miast i wsi.

Till
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Ha ha ha. – Narodowość i kolor niebieski nie maja tu nic do znaczenia. Estetyka to wrażliwość, wiedza i świadomy wybór.  Nasza „estetyka” to także świadectwo naszego rozwoju. Nasi włodarze często zapewniają nas o rozwoju miasta, ale jak się zatrzymamy na chwilę i poobserwujemy co się dzieje dookoła to dojdziemy do wniosku, że to żaden rozwój tylko niestety „malowanie okolicy”. Piękna architektura jest niesamowitą reklamą dla wielu miast, a u nas, zatrzymaliśmy się na wieśniackim haśle „ musi być ładnie”

Till
1 rok temu

Dlaczego burmistrz dostał tak małą podwyżkę? Przecież to jest „ ekspert” od paneli i powinien być o wiele lepiej wynagradzany. Ile to trzeba czasu poświęcić na zdobycie wiedzy eksperckiej. Poświęcić się pracy naukowej, analizom, badaniom i obserwacjom. Mało tego, powinien dostać bardzo dużą premię za to , że posiadł  tak wielką wiedzę i to bez biegłej umiejętności posługiwania się jakimkolwiek językiem. Konkluzja – obecnie nastały takie czasy, że można opowiadać i pisać niesamowite pierdoły i jeszcze wziąć za to w miarę przyzwoite pieniądze

histeryk?
1 rok temu
Reply to  Till

Jak jesteś taki dociekliwy to może napiszesz za co dostaje takie ogromne pieniądze starosta. Jakie ma kwalifikacje i jak to się dzieje, że technik weterynarii po lidzbarskim studium tytułuje się magister?

Till
1 rok temu
Reply to  histeryk?

To jest rekompensata za wygląd nietrzeźwego traktorzysty.

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Till

Ludzie mądrych doceniają.

Wiesiek
1 rok temu

Tak z innej beczki. To prawda ze burmistrz i radni podniosa sobie diety o 100 procent?

imię
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Do tej beczki dodam kolejne pytanie.
Czy to prawda, że Kaczyński WRĘCZYŁ ŁAPÓWKĘ w wys. 50tys. pln pewnemu duchownemu, będącemu członkiem rady pewnej fundacji w zamian za jego podpis pod uchwałą dotyczącą zgody na zaciągnięcie kredytu w wys. 300mln Euro na budowę dwóch wież im. jacka i placka?

imie-bzdet
1 rok temu
Reply to  imię

Czy to prawda, że jesteś wulgarnym chamem i masz czarne podniebienie?

bogda
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Tak, rozporządzenie odgórne. Samorządowcom nie jest to na rękę, bo na podwyżki nie otrzymają dodatkowych środków, a wynagrodzenia podnieść muszą.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Jeżeli to prawda to niech się do roboty wezmą, bo lans na fejsie to za mało

bogda
1 rok temu
Reply to  Barbara

Podwyższenie wynagrodzeń dla burmistrzów, prezydentów miast, starostów, wójtów obowiązkowe i to o parę tysięcy złotych. Nie to co proponuje premier dla otrzymujących do 2.100 zł. tarcza osłonowa na rok 400 zł. na tę drożyznę, to kpina !

Imię
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Dowiedziałem się dziś, że jest to chyba rozpoczynająca się w kraju fala podwyżek dla samorządowców, bo to już nie tylko Lidzbark do nich aspiruje.

Barbara
1 rok temu
Reply to  Imię

Ostatnio coś uchwalali w Urzędzie Marszałkowskim. Ale co się dziwić jak chcą żyć na poziomie. Oby tylko starczyło im od pierwszego do pierwszego.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Podobno kłócili się jak dzieci o pieniądze. Same przyznanie podwyżki burmistrzowi to była ustawka. Inni chcieli więcej argumentując, że mają kredyty do spłacenia. Śmieszne! Bardzo śmieszne.
Ciekawe czy pieniądze się kończą czy już skończyły się kilka tygodni temu.

Bolesław
1 rok temu

Pan BurMistrz zakupił ładne autobusy teraz proponuje zakupić ładne śmieciarki. Bo czynsz za śmieci wzrósł, a pojemniki pełne i nikt nie wywozi drugi tydzień.

adam
1 rok temu
Reply to  Bolesław

od kiedy wzrósł ?

Bolesław
1 rok temu
Reply to  adam

Wysokość stawki
20,00 zł/osobę miesięcznie za zbierane i odbieranie odpadów komunalnych z kompostowaniem bioodpadów w kompostowniku przydomowym.
22,00 zł/osobę miesięcznie za zbierane i odbieranie odpadów komunalnych bez kompostowania.

bogda
1 rok temu
Reply to  Bolesław

25,00 za sortowane śmieci od osoby. PGK powinno jeszcze dopłacić dla mieszkańców za sortowanie śmieci. Każdy z nas kupuje art. spożywcze i nie tylko w opakowaniach i płaci za te opakowania, a następnie jeszcze raz płaci w postaci śmieci. To jakaś chora i nieuregulowana sytuacja. Brak recyklingu.

Barbara
1 rok temu
Reply to  bogda

Tak wygląda sortowanie że do jednej śmieciarki wrzucają wszystko a my tylko podwyżki dostajemy,

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Barbara

Nie prawda. Odbierają poszczególne frakcje oddzielnie.

Bolesław
1 rok temu
Reply to  zatroskany

U mnie też odbierają oddzielnie tylko czasami po plastik przyjeżdżają bądź papier tak rzadko, że wszystko stoi dookoła kubła. Z 20-30 lat temu przyjechała śmieciara zabrała śmieci i było po problemie, a teraz jedne śmieci zabiorą, a drugie stoją i się wysypują po 3 tygodnie i nikt nie zabiera. Więc tak jak piszę, są autobusy teraz proponuje więcej śmieciarek i więcej ludzi zatrudnić. No chyba, że burMistrz zamierza tymi autobusami odbierać śmieci bo widzę puste jeżdżą to mogą kurs po śmieci zrobić 😀

Barbara
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Niestety ale u mnie zabierają wszystko do jednej śmieciary

bogda
1 rok temu

Przystanki naszych elektryków powinny być w/g przepisów w jakiej odległości ? Również powinny znaleźć się przystanki na żądanie.

Imię
1 rok temu
Reply to  bogda

W odległościi…. od czego?

bogda
1 rok temu
Reply to  Imię

Jeden od drugiego.

imię
1 rok temu
Reply to  bogda

Jeśli chodzi o odległość pomiędzy przystankami, bo chyba to masz na myśli, to nie ma innej zasady, jak zapotrzebowanie oraz przepisy ruchu drogowego. Tutaj jedynie logiczna potrzeba wraz z okoliczną infrastrukturą umożliwiającą ustawienie przystanku. I oczywiście nikt nie będzie ich stawiać co 100 metrów, na skrzyżowaniu lub na bezludziu. Nie będzie raczej przystanków na żądanie z racji niezbyt rozległej zabudowy miasta.

imie-pryk
1 rok temu
Reply to  imię

Kak ty sie na wsiem znajesz Stepan…

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  bogda

Za dużo osób tymi autobusami nie jeździ. Przeważnie są puste lub siedzą 3-4 osoby. Czy ktoś może wie jakie są koszty funkcjonowania autobusów miejskich? Przecież kierowcy nie pracują za darmo i ktoś im musi płacić.
A może to wolontariat?
Ładowanie autobusów też kosztuje.
Czy może ładowanie jest za darmo?
Już dawno zauważyłem, że władza miejska czy też władza powiatowa wydaje pieniądze bez opamiętania marnotrawiąc środki na rzeczy nie pierwszej potrzeby, generujące dodatkowo wysokie, stałe koszty utrzymania.
Jak długo to budżet wytrzyma? Jak długo to społeczeństwo (te rozumne) będzie tolerowało?

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Burmistrz jest optymistą. On wie że w czasie inflacji, kryzysu i koronawirusa każdy będzie płacił podatki i czynsze. Coś cisza o dopłatach do Term, były, będą? Coś mi się wydaje że w sezonie letnim zabraknie kasy na klomby, koszenie trawy i inne bieżące potrzeby.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Kasy nie zabraknie, bo przecież zawsze można wziąć kolejny kredyt. Tylko co dalej? Kolejny kredyt?

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Oby tylko nie podniósł czynszów za mieszkania bo pójdziemy z torbami.

Imię
1 rok temu
Reply to  Andrzej

A dlaczego miałby nie podnosić, skoro wszystko idzie w gorę? Woda, energia elektryczna, paliwa… Pośrednikom takim, jak burmistrzowie, wójtowie takie podwyżki nie są na rękę, bo na nich nie zarabiają. Jedynie rząd po cichu się cieszy, bo wzrosną dochody z tytułu VAT.
Ja już place więcej za CO/m², za podgrzanie wody…
Wystarczyłoby obnizyc ceny paliw tak, jak w tamtym roku i z rok te ceny przytrzymać, żeby nie napędzały one kolejnych podwyżek. Niestety, w Polsce nie ma prywatnych rafinerii a ten, który tak się mądrzył i mówił, że można obniżyć ceny paliw zabrał teraz dupę w troki i spieprzył….

Barbara
1 rok temu
Reply to  Imię

Mi chodzi o sam czynsz bez CO

Imię
1 rok temu
Reply to  Barbara

Są podwyżki to rosną koszty utrzymania. No przecież nie biorą pieniedzy za nic. Administracja chce podwyżek, ABK bazuje na pojazdach a więc paliwie, pracownikach, a więc podwyżkach ch pensji, bo któż nie chce podwyżki. ABK zużywa wodę, energię elektryczną… Za to wszystko płaci UM.
Jeśli ktoś wynajmował komuś mieszkanie 10 lat temu to czy przez te 10 lat cena wynajmu nie zmieniła się???

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Imię

UM płaci za ABK? Ciekawa logika.

Imię
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Oczywiście pomyłka, bez możliwości edycji tego, co juz napisane i opublikowane.
Poza tym jakieś tam „remonty” też robią a materiały budowlane również są coraz to droższe. Ale takie rzeczy można dzieciom tłumaczyć, którym wydaje się, że za mieszkanie, energię, wodę i inne nie płaci się.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Imię

Remonty robią z funduszy płaconych przez mieszkańców. Jako spółka miejska dostarczaj a środki finansowe do miasta niż je pobierają. Tak samo działa PWiK finansując pewne inwestycje z wypracowanych pieniędzy. Stąd też woda tyle kosztuje.
Po prostu generują koszty. I taka jest prawda . To my płacimy, a władza się bawi i robi zdjęcia na FB. Władza chwali się, że buduje coś dla nas, ale robi to za masze pieniądze. |Śmieszne nie.

Imię
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Dokładnie, śmieszne. Śmieszne, jak istnienie spółdzielni mieszkaniowych, które za nasze pieniądze remontują nasze bloki mieszkalne … w końcu, bo przez dziesięciolecia chyba zapomnieli, że jest coś takiego, jak remont, czy modernizacja.
Śmieszne, jak rząd, który za nasze pieniądze dyma nas, jak dzieci, który niepracującym rozdaje pieniądze pracujących.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Buduje, robi dla nas… Tylko dlaczego żadna z inwestycji nie jest mi potrzebna do życia? Powiem więcej, z żadnej nie skorzystałem i nie przypuszczam że skorzystam. Równie dobrze Burmistrz mógłby wybudować wypożyczalnie skuterów śnieżnych.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Nam nie, ale im jest. Można się pokazać zorganizować konkurs i zająć w nim 1 miejsce. Proszę mi powiedzieć, czy jakaś inwestycja miejska, poza drogami i ulicami, przynosi zyski lub wychodzi na tzw. zero. Czy w ogóle jest jakaś logiczna inwestycja w mieście.

imię
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Mimo, iż nie korzystam i raczej korzystał nie będę z komunikacji, to uważam, że komunikacja w naszym mieście powinna istnieć. Nawet, jeśli nie będzie się zwracać.
Są w życiu inwestycje, które nie muszą na siebie zarabiać, choć nie twierdzę, że nie muszą przynosić dochodu. Taką inwestycją jest właśnie lidzbarska komunikacja, która przede wszystkim ma służyć ludziom mieszkającym na obrzeżach miasta (Zydląg, Kalinowskiego) a nie zarabiać na siebie. Służyć ma przede wszystkim ludziom starszym, którzy dzięki tej inwestycji bezproblemowo mogą się dostać do centrum. Do lekarza, na dworzec, na cmentarz…
W końcu kiedyś każdy z nas będzie w takiej sytuacji.

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Do Trombollusa.Jak z niczego nie korzystasz to co się martwisz o klomby i bieżące wydatki

Trombullus
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Martwię się ponieważ nie mogę patrzyć jak marnieje i zapuszcza się coś na co się wydało duże pieniądze, tylko dla otwarcia i zdjęć na FB. Niegospodarność! Każdy dobry gospodarz ma tyle ile jest w stanie utrzymać! Dobry gospodarz nie robi też inwestycji nierentownych, tylko dlatego żeby się pochwalić. Lidzbark to taka wytwórnia „misiów na miarę naszych możliwości” — kredytowych…

Barbara
1 rok temu
Reply to  Imię

Jakieś remonty robią, tylko jak w moim budynku potrzebna jest izolacja budynku to wiecznie twierdzą że pieniądzy nie mają. To gdzie ta kasa idzie na premie w ABK?

bogda
1 rok temu
Reply to  Imię

Za to wszystko płacimy My podatnicy.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Andrzej

A tak zrobi napewno. Musimy tylko poczekać i po nowym roku bedzie boom.

Xyz
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

Nie jeździ, bo przy tak ruchomych ciągle zmieniających się rozkładach jazdy mieszkańcy sa zdezorientowani. Nikt, tym bardziej osoby starsze nie będą stały na przystanku i dodawały minuty zeby gdzieś dojechać. To po pierwsze. A po drugie należy byc wyposażonym w lupę zeby się czegoś doczytać z tych tablic. Wieczorami jedynie młodzież dla rozrywki sobie pojezdzi. Ale to jest tylko moje zdanie. Inni z pewnością mają odmienne.

Till
1 rok temu
Reply to  Xyz

Bo to jest komunikacja wiejska, czyli jest ale jak by jej nie było.

WONSKI
1 rok temu
Reply to  Kyle XY

6 500 zł brutto miesięcznie razy czterech kierowców.

Kyle XY
1 rok temu
Reply to  WONSKI

Ok mamy 26 tys, PLN . Do tego koszty prądu i utrzymania tzw. „nadbudowy” , amortyzacja , koszty eksploatacyjne . ty chyba 65 do 90 tys./m-c.

adam
1 rok temu
Reply to  bogda

na żądanie to taxi, albo chłopak jak ma auto, motor, albo rower z ramą.

adam
1 rok temu

tvn sra covidem szkoda,ze im przedłożyli koncesje

inagentyinpuchE
1 rok temu

ЛГБТ сообщество
Вырастить лидеров России, которые станут толерантны к их культуре, ценностям самой Великобритании. Функция подобного спонсорства в „безопасности и благосостояния Великобритании”.
На это денежных средств было потрачено более 35 миллионов рублей.
Телеграм канал в середине 21 года под именем „Кремлевская прачка” на общее наблюдение выложил документы. Некие служебние доки, где говорилось о посольстве Великобритании и их работы в Москве. Там присутствует полная информация, об английском спонсирование, на что и сколько было выделено финансов.
„Мемориал”

деятельность великобритании на территории России

svssip
1 rok temu

У нас диагностирует скважины, производит Гарантийное обслуживание скважин и водозаборных узлов.

В компании для вас естьв продажу(услуги) ЁМКОСТНОЕ И РЕЗЕРВУАРНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ, Отстойники для воды, Планетарные мешалки, Шнековые обезвоживатели осадка, Контрольные колодцы, Тонкослойные модули (БМТ), Фильтры напорные и самотечные (ФОВ, ФИП, ФСУ), ОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Нестандартные металлоконструкции, ВОДООЧИСТНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ Флотационные системы (Флотаторы), ПОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Ангары, Павильоны, ОЧИСТКА ЛИВНЕВЫХ СТОЧНЫХ ВОД Жироуловители, НАСОСНОЕ И КОМПРЕССОРНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (Грунфос, КСБ, Вило, КИТ, Взлёт, ТВП) Компрессор роторно-пластинчатый, ВОДОПОДГОТОВКУ Промышленные установки обратного осмоса, а также все для автомойки Автомойки на базе песчанно-гравийной фильтрации.

У нас вы найдете Ремонт очистных сооружений, а также Смотровые колодцы, мы можем произвести Земляные работы и прокладка труб. Бурение скважин на воду, Инженерные изыскания, Монтаж водоснабжения.

Телеметрия скважин : Телеметрия скважин

Bożydar
1 rok temu

Skoki przeszły z TVP do TVN i Nasi gorzej skaczą! wkurzyłem się! ale wiadomo! Wina Tuska!

telesfor
1 rok temu
Reply to  Bożydar

Jaki dupek ogląda jeszcze cokolwiek w tefałenie?

Imię
1 rok temu
Reply to  telesfor

Nie wiem, czy jestem dupkiem, ale od kiedy nastała dobra zmiana, zacząłem oglądać TVP. Jedyna stacja, która pokazuje prawdę o rządzie dobrej zmiany. Od niedawna oglądam również Polsat. Od czasu, kiedy przedłużono im koncesję, również i oni zaczęli pokazywać prawdę o naszym rządzie. Żadnych montaży, wycinań materiałów, żadnych podstawionych ujęć. Niczego nie ubarwiają, nie wchodzą nikomu w dupę… No i słusznie krytykują opozycję…
Tylko niech te klamki wstawią…
Ja prdlę…

Trombullus
1 rok temu

Dlaczego wchodząc do UE zamknęliśmy się całkiem na Rosję? Dlaczego liderowi UE jakimi są Niemcy nic nie przeszkadza w prowadzeniu interesów z Rosją? Zobaczcie ile towaru tam szło z dawnych czasach i ile każdy z nas miał dobra z Obwodu Kaliningradzkiego. Czy nasze wejście do UE nie było tylko dochodowym interesem dla Niemców? Czy to nie oni nas odcięli od ogromnego rynku zbytu, jednocześnie niszcząc Polskie firmy by stworzyła się luka dla zachodnich towarów? Dlaczego nie pozostaliśmy krajem po środku, łączącym dwie całkiem inne kultury- Słowian i Germanów. Udawanie Niemców słabo nam wychodzi, tracimy finansowo i słowiańska dusza boli.

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Bo tzw dobra zmiana doszła do wniosku że POLSKA to naród wybrany i nikt nam nie potrzebny.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Popatrz PIS, AWS, PO, KO nikogo z nich obchodzi interes Polski i nas zwykłych zjadaczy chleba.

Till
1 rok temu
Reply to  Trombullus

„Dlaczego nie pozostaliśmy krajem po środku, łączącym dwie całkiem inne kultury- Słowian i Germanów” i bardzo dobrze , że nie pozostaliśmy krajem po środku , bo byśmy mieli to co teraz ma Białoruś , Ukraina czy Gruzja, czyli ruskich na „ głowie”. Rosja to państwo o ustroju mafijnym, które oprócz gazu i ropy nie wiele ma do zaoferowania. Zobacz i porównaj dwa komunistyczne kraje Rosję i Chiny, jakie zaszły tam zmiany w ciągu 35 lat. Chiny to obecnie potęga gospodarcza a Rosja to cały czas ten sam „ bardak „ co 35 lat temu. Zapędy imperialne Rosji coraz bardziej ją izolują na arenie międzynarodowej. Kraj który ma takie zasoby naturalne powinien być 10x bogatszy od Norwegii ale jak się myśli o wojenkach i okradaniu własnego narodu to jest jak jest. Obecnie zależność Rosji od importu przekroczyła 75% i Polska ma w tym też swój udział. Na koniec dodam, że Rosjanie mają coraz mniej wspólnego ze Słowianami, bliżej im jest do Azjatów ( Mongołów ).

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Till

Chodziło mi o to że Niemcy są w UE tak samo jak Polska i nie przeszkadza to robić interesów z Rosją a my jakoś nie możemy. Nie widzę sensu żeby Rosjanin zajadał się warzywami z Holandii zamiast z Polski, dotyczy to też mebli, których w pewnym czasie sporo szło z Lidzbarka na wschód. Policz ile osób w tym czasie zatrudniał tylko Drawex i OWL. Do Obwodu Kaliningradzkiego jechały całe busy kapusty, cebuli itp. Oni to brali bo było blisko i tanio a teraz i my i oni zasilamy konta zachodnich firm.

Zaumacek
1 rok temu

Доброго времени суток дамы и господа, если вам срочно нужны деньги на покупку телефона или другие свои нужды… Но зарплата через несколько дней, тогда советую вам взять быстрый займ на карту без отказа и проверки кредитной истории.

На сайте https://zaimlenda.ru/ под подбору онлайн займов вы сможете выбрать МФО по своим условиям и отправить заявку, обычно это занимает не более 10 минут! Также хочу добавить что во многих компаниях сейчас акция в виде бесплатного займа под 0% до 30 дней.

ilex
1 rok temu

Z innej beczki – na dzień 24 listopada 2021 roku (środa) zwołana została sesja naszej Rady Miejskiej https://bip.lidzbarkw.pl/10010/Ogloszenie_o_terminie_sesji_RM/. Czy treści projektowanych uchwał nie stoją wobec siebie we wzajemnej sprzeczności?
W pozycji 15. jest Uchwała w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2022 rok. Jak wynika z uzasadnienia z powodu wysokiej inflacji proponuje się podnieść podatek od nieruchomości o 10% – https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/780615/Uchwa%C5%82a-XLVII_2021.
W związku z powyższym nasuwa się pytanie – czy w trudnej sytuacji należy równocześnie podnosić wynagrodzenie Burmistrza – poz. 21 porządku sesji? https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/780908/Uchwa%C5%82a-XLVII_2021. O jaki % ma ono wzrosnąć nie podano w uzasadnieniu. Podano natomiast, że wynagrodzenie Burmistrza ustalono w wysokości 90% maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w gminie powyżej 15 tyś. do 100 tyś. mieszkańców. Skoro liczba mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego jest bliższa 15 tysięcy niż 100 tys., to może te 90% jest sporym nadużyciem.

pomoc prawna
1 rok temu
Reply to  wspieram

Kolejne oskarżenia – ttps://wprawo.pl/kolejne-oskarzenia-jacka-miedlara-teraz-za-stwierdzenie-faktu-nt-nadreprezentacji-zydow-w-stalinowskiej-bezpiece-zrzutka-na-pomoc-prawna/
Nie dajmy się zdeprawowanej kaście i wrogom Polaków.

pomaga
1 rok temu
Reply to  pomoc prawna
Imię
1 rok temu
Reply to  pomaga

A po co mu zrzutka?
Jak sobie posłał, tak teraz będzie się wysypiał. Dziwne, że do upadku IIRP Żydzi nie przeszkadzali nikomu z lokalnej społeczności. Wszystkie nacje potrafiły ze sobą zgodnie współistnieć. Dopiero nacjonaliści, faszyści a potem komuchy doprowadzili do tak głębokiego rozłamu lokalnych społeczności a obecni spadkobiercy tamtych, obecni patole ciągle sieją zamęt w społeczeństwie… nie bez cichego przyzwolenia ***u.

Gdyby to ode mnie zależało to wszyscy nawołujący do zrzutki oraz zrzutkowicze odpowiadaliby za współudział, na równi z tym…..

Kuba
1 rok temu
Reply to  Imię

Od ciebie bzdecie-imie nic nie zależy i nie będzie zależało

Mieciu
1 rok temu

Jak to jest z tymi szczepieniami? Bo IV fala pandemii przybiera na sile. Więc ona dotyczy tylko niezaszczepionych? Bo Ci co się zaszczepili są bezpieczni? Jestem prostym człowiekiem i nie wiem.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  Mieciu

To jak z baletami, piją wszyscy równo, ale ten kto zakąsza ma większe prawdopodobieństwo że nie zaliczy „zgona”.

Mieciu
1 rok temu
Reply to  Trombullus

ooo widzisz:) to ja muszę zacząć zakąszać:) ale zawsze jak pije to mi jedzenie nie wchodzi niestety…

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Mieciu

Ci co się zaszczepili są bezpieczni bo gdyby nawet zachorowali to przejdą bezpieczniej.

Mieciu
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Bo jeśli w tv mówią szczepienia chronią, a potem mówią: pandemia przyspiesza to na logikę biorąc, pandemia powinna przyspieszać tylko na niezaszczepionych, a zaszczepieni bezpieczni.

daklalge
1 rok temu

СПБ для путан ? Она покажет в Esis попу. Если вы захотели получить колоссальное величина удовольствия то проститутка сосет токмо воеже тебя. Проститутки СПБ

cele byle co
1 rok temu

„Cóż, to chyba nie przypadek, że całą patologię III RP najlepiej widać w zachowaniach artystów i celebrytów. Teraz, w chwili próby, odwracając się plecami – a nawet strzelają – do tych, którzy dla Polski ryzykują życiem.”

lhjvb
1 rok temu

tvn sprzedajna stacja jak inne nie ma teraz wolnych medió

Imię
1 rok temu
Reply to  lhjvb

Tylko ten jeden tefaułen jest sprzedajny?
A od czego zależy to, iż dana stacja posiada miano sprzedajnej?

Massha_MaPug
1 rok temu

Есть нелегальная, но сверх доходная работа. Если интересно, пишите в телеграм @karabeitm

obywatel
1 rok temu

Uchodżcy już miękną , ambasady już wszczynają procedury powrotne , Merkel dogaduje się z Putinem . Tylko polska opozycja jak zwykle z ręką w nocniku.Oni jeszcze nie zrozumieli , że Pis dostał wspaniały prezent. Już nikt nie pamięta o cenach , o inflacji.Wszyscy widzą tylko granicę . Dziękujemy naszym służbom , bo gdyby nie one dziś musielibyśmy mieszkać z tymi .. jak tam ich zwać ??? migrantami???

pytam
1 rok temu

Niech żyje Polska Niepodległa i Suwerenna! Wiwat Marsz Niepodległości – Niepodległość Nie Na Sprzedaż! Serce rośnie gdy widzę tylu Patriotów idących całymi rodzinami w Warszawie. Patrzę na swoje zdjęcia z Marszu z 2018 roku, bo wtedy byłem osobiście. Patrzę również na list, który otrzymałem od Roberta Bąkiewicza, który otrzymałem 2 dni temu z podziękowaniem za wsparcie. Dlaczego w Lidzbarku nie ma Klubu Gazety Polskiej abyśmy między innymi mogli razem pojechać i manifestować swój Patriotyzm i Miłość do Ojczyzny????

Imię
1 rok temu
Reply to  pytam
imie bzdet
1 rok temu
Reply to  Imię

Spiewasz to sobie na dobranoc, łajzo?

Max
1 rok temu

Ja to nie rozumiem tych uchodźców na granicy. Niby biedni, niby głodni, a każdy z telefonem i gdzieś dzwoni. To niech sobie coś z Glovo zamówią.

imię
1 rok temu

Potrafisz choć dobrze i ze zrozumieniem czytać?
W mojej opinii posiadasz wiele cech świadczących o Twojej bogatej kreatywności.
W bardziej zrozumiały dla Ciebie sposób, jesteś typowym przedstawicielem dzisiejszej „prawicy” (posiadającej niewiele cech prawicy encyklopedycznej), który potrafi nad wyraz mocno ubarwiać, wręcz zakłamywać rzeczywistość, przekręcać fakty, kiedy są one sprzeczne z Twoimi aspiracjami.

Zatem mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że masz kłopoty ze zrozumieniem podpierając się przy tym swoją bujną wyobraźnią.
Nie jesteś partnerem do polemiki pod żadnym z nicków, które tutaj przywdziewasz.
Antypolskość, wulgaryzmy… Jesteś po prostu śmieszny.

Pozdrawiam.

reni
1 rok temu
Reply to  imię

Przeproś i nie obrażaj więcej, bo „kiedyś cię znajdę…”

dobry numer ;-)
1 rok temu
Reply to  reni
jusis
1 rok temu

Przeproś bo tylko z okazji Święta Niepodległości ci daruję. Jutro już zapomnij…

dobry numer ;-)
1 rok temu
Reply to  jusis
Akcja Polaków
1 rok temu

#Duma i Szacunek – słowa uznania i podziękowania dla wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy Służby Granicznej i Policji za trudną służbę i obronę polskich granic! Wywieśmy flagę biało-czerwoną dla nich! Już dziś!

Barbara
1 rok temu
Reply to  Akcja Polaków

Zgadzam się w 100 %

Adam
1 rok temu

Co się dzieje z mostem przy rosoplaście? Zamknięty już tyle czasu. Mają zamiar go w końcu otworzyć? Straszne utrudnienie. Trzeba latać na około przez Kościuszki!

Barbara
1 rok temu
Reply to  Adam

Ten most jest zamknięty od dobrych paru miesięcy, należy do Starostwa ale jak zwykle mają ludzi gdzieś

biało-czerwoni
1 rok temu

„Potrzebni wolontariusze do zabezpieczenia Marszu
Chcemy, aby wszyscy polscy patrioci mogli spokojnie i bezpiecznie przejść w dniu Święta Niepodległości ulicami Warszawy. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu Marszu Niepodległości. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć organizatorów w ochronie wydarzenia zapraszam 11 listopada 2021 roku o godzinie 10:00 na parking przy Metrze Centrum. Na miejscu otrzymają Państwo wyposażenie oraz szczegółowe instrukcje.
Priorytetem będzie dla nas umożliwienie bezpiecznego przemarszu – w tym
zabezpieczenie trasy przed blokadami i prowokacjami, których możemy się spodziewać także i w tym roku.” – Stowarzyszenie MN.
Ktoś się wybiera z Lidzbarka?

heniu
1 rok temu

a to ja Dziękuję, aż tak mocno mnje jeszcze nje suszy

gość
1 rok temu

A teraz tak na poważnie , podobno ktoś został potrącony na ulicy Bartoszyckiej . Jechał ktoś z was tą ulicą rano , przed wschodem słońca , czy wieczorem , po zachodzie? To jest masakra , jak mało ludzi jest tam potrącanych . Ciemna ulica , nieliczne latarnie świecą , jak na najgorszym zadupiu . Dziwne , że nikt tego nie widzi , i o takich problemach trzeba pisać , a nie o pierdołach . Policja też zawsze z rana kieruje się na Olsztyn , albo Ornetę , może warto zobaczyć , jaka jest widoczność pieszych na przejściu przy „pomniku” (zerowa jak jadą z przeciwka ) , albo przy sądzie .

Adam
1 rok temu
Reply to  gość

Co racja to racja. Straszna ta ulica po zmroku. Oświetlenie katastrofa. Swoje też robi długa prosta

bogda
1 rok temu
Reply to  Adam

To prawda, ciemne ulice. Zaniedbania przez kogo ?

Polaku
1 rok temu

Koniecznie to przesłuchaj – wywiad z dr L. Kulińską
https://wprawo.pl/w-obronie-polskich-miast-przed-ukraincami-dr-kulinska-dla-e/

imię
1 rok temu
Reply to  Polaku

Do kogo te żale?
Ciekawy materiał.
Szkoda, że nie ma takich materiałów n.t. Wilna, Grodna, Szczecina, Wrocławia, Brześcia, bratniej pomocy Czechom ’68, o Zaolziu…
Szowinistyczne zapędy nikogo daleko nie zaprowadziły. Polacy często sami proszą się o baty. Ciekawe, kto spowodował, że Wilno, Lwów, Brześć i inne zostały nam zabrane a Szczecin, Wrocław, Koszalin zostały nam „dane”.
Fajnie jest głośno pobrzękiwać szabelką, jeśli krzyczy się o tym, co zabrane, jednak próżno nasłuchiwać o tym, co się „zabrało”.
Tak trudno jest przyznać, że ziemie dzieli, czy też granice ustala ten, który ma silniejszą armię?

imię
1 rok temu
Reply to  imię

@przemyśl, skoro taki z Ciebie kozak, to proszę. MN, czyli Mniejszość Niemiecka czeka na Ciebie. Pewno to spadkobiercy brunatnych koszul zbierają się na noc długich noży. Póki co, popisali się koktajlami mołotowa, straszeniem osób siedzących na krawężnikach, na parapetach witryn sklepowych… To na to dostali wsparcie od rządu już nie najjaśniejszej. Kretyni.
Swoją drogą, często bywam w Przemyślu. Piękne miasto.

Imię
1 rok temu
Reply to  imię

Nie obrażając oczywiście członków Mniejszości Niemieckiej od zawsze mieszkających na tej ziemii, robiących wiele dobrego dla pojednania, kultywujących tradycje swoich przodków.

ogniomistrz Kaleń
1 rok temu
Reply to  Imię

No widzisz już przepraszasz!!! A frasyniuk i bodnar będą przepraszać wszystkich Polaków po wyroku sądów. No i nie popisuj się tutaj wulgaryzmami, bo za nie też przeprosisz. Przemyśl to (…) możesz sobie odwiedzać i marzyć jak banderowcy o niebieskich migdałach.

Imię
1 rok temu

Naiwniak, czy inny…?
I nie mają oni za co przepraszać. Frasyniukowi pewno też kazali przepraszać, kiedy posadzili go komuniści. Za co? Za słowa prawdy? Poza tym nie widzę tutaj żadnych wulgaryzmów. Coś ci się pomieszało w tej aspirującej do naziolskiej główce?
Chyba, że mój zegarek się spóźnia a Ty już dawno jesteś naziolem.

józef grzyb
1 rok temu
Reply to  Imię

To ty masz „czasy”? Ukradłeś komuś czy zdjąłeś z wieży kościoła? frasiniuk oddaj 80 milionów – to twój kolega po fachu, nie?

Trombullus
1 rok temu

Czy burmistrz wykonał coś co leży poza jego obowiązkami? Ktoś mu dał pomysł który zrealizował, ponieważ za to mu płacą. Twoje oczarowanie jest równe temu, gdybyś chwalił tu ekspedientkę która w sklepie zważyła ci ser.

Xyz
1 rok temu

Tylko ta karawana daleko z tym nie zajedzie, jeśli jeden z wielbłądów nie bedzie myślał co wrzuca na fb co publicznej wiadomości. Raz pisze, ze podaje nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej, który bedzie obowiązywał do końca miesiąca a w nastepnym akapicie, ze bedzie zmieniany co tydzień tylko weekendy będą stale. To niech ten wielbłąd zastanowi się co chce napisać i niech nie robi z ludzi kretynow. Nikt tu nie jest od tego, zeby uczyć się co tydzień rozkładu jazdy. Prosze wziąść pod uwagę osoby starsze. A tak prawdę mówiąc to z tej komunikacji najbardziej zadowolona jest młodzież. Słyszy się to – ty idziemy posmigac autobusem po mieście? Chodź, co ci k…a zalezy darmocha przecież. Tak ze niech ta karawana zwolni tempa a wielbłąd, który ją prowadzi niech się ogarnie i pomyśli o mieszkańcach.

folk
1 rok temu

„Niestety rosnąca liczba uhonorowanych przez Niemców odznaczeniami i nagrodami renegatów, nienawistne wobec nas i naszych władz wypowiedzi potwierdzają niezrozumiałą dla nas bezkarną obecność V-kolumny i najgorszych zaprzańców w naszym kraju. Pewien odsetek ludzi zeszmaconych, a w tym płatni zdrajcy, to od czasów wdrażania „instrukcji” carycy Katarzyny II ciążące nad nami przekleństwo, kończące się zwykle utratą suwerenności i nawet rozbiorami. Także teraz takich nie brakuje i amoralni łajdacy, aferzyści, prostaccy skandaliści i zwykłe sprzedawczyki, poprzebierani w garnitury i udający polityków, wsparci przez sprzedajnych prawników i nawet sędziów, kłamstwami, szkalowaniem konkurentów w polskojęzycznych łże-mediach oraz oszukańczymi obietnicami dochodzili nawet do najważniejszych stanowisk politycznych, a po ich zasłużonej utracie za wyrządzone „ten kraj-owi” szkody, puściły im już wszelkie hamulce i pokazują swoje prawdziwe „oblicza”… Najwięksi szkodnicy za zdradzieckie usługi dla obcych, zostali „docenieni” i jako „europosłowie” ulokowani na intratnych synekurach unijnych nadal plują jadem na nasz kraj, na którym wcześniej żerowali i się wypaśli… To co oszczerczo wypowiadają np. na wyreżyserowanych przeciwko Polsce spektaklach w PE jest kuriozalnym, najbezczelniejszym obrażaniem naszych władz i demokratycznych instytucji państwa Polskiego i całego narodu! Za najbardziej skrajne, w tym także wyjątkowo chamskie personalne zniewagi powinni odpowiadać karnie, a niektórzy jako jawni wrogowie nawet być specjalną ustawą pozbawieni obywatelstwa i uznani za osoby niepożądane na naszym terytorium! Bezkarność rozzuchwala i zdrajcy robią się coraz bardziej radykalni i bezczelni…”

stefan tiga
1 rok temu
Reply to  folk

Nawet ci nie współczuje, mam nadzieje ze nasza młodzierz kiedyś ukończy 18 lat i pogoni wrescie tych wszystkich pseodo polakow od koryta,przy okazji peowców też.

burcymucha
1 rok temu
Reply to  stefan tiga

Stefek, tylko ty się nie bierz za naszą „”młodzierz” bo ta młodzież sama pogoni cię „wrescie” i zostanie ci tylko „pseodo” grezmoły. Swoją drogą słabo was uczą w tym Górowie.

gość
1 rok temu

Przejazd autobusem komunikcji miejskiej w Lidzbarku warmińskim. Fakt , że trochę czasu to kosztuje , ale polecam wszystkim . Darmowe zwiedszanie miasta , spotkania towarzyskie , miła atmosfera .Tylko czekam , kiedy odezwą się nieudacznicy lidzbarscy w tej sprawie. Im oczywiście nic nie będzie pasować.

imię
1 rok temu
Reply to  gość

Widzisz, użytkownikom tej strony nie chodzi o autobusy a o ludzi, którzy przyczynili się do ich sprowadzenia i utworzenia w Lidzbarku komunikacji miejskiej.
I jestem święcie przekonany, że gdyby Burmistrz i RM prezentowały opcję ***, to portal ów pękałby od mnogości wazeliniarskich pochwał w kierunku tejże władzy. A tak… Autobusy są, a pozytywów nie spodziewaj się.
W tym grajdole nie jest ważne, co się daje, ale KTO daje.

Swoją drogą, jakiś czas temu ktoś napisał tutaj o pozapadanych, pozałamywanych studzienkach w mieście na trasie śródmiejskiego objazdu.
Tak się składa, że miast jeździć z ul. Bartoszyckiej na Słowackiego na skróty, po bruku ul Prostej i Reja, jeżdżę asfaltem Lipową, Poniatowskiego, nadkładając sporo drogi. Jakoś nie zauważyłem takiego stanu studzienek. Jak widać, różni, siejący nieprawdę tutaj się kręcą.

Xyz
1 rok temu
Reply to  imię

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. To nie wyglada tak pięknie jak opowiada nasz włodarz. Jazda za darmo przez 5 lat. To sa kpiny z nas, mieszkańców. Bedziemy się cieszyć niedługo jak wzrosną podatki, czynsze, woda i inne media. Ciekawi mnie co wtedy powiesz, czy nadal będziesz zachowywać się ta jakże intratna inicjatywą naszych władz.

zatroskany
1 rok temu
Reply to  Xyz

Xyz dlaczego piszesz za wszyscy w mieście myślą tak jak TY? No może tych kilku co się ty produkują w podobnym tonie.

Xyz
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Nic nie ma za darmo. To jest tylko moje zdanie i tego sie trzymam. Każdy moze myśleć inaczej, jak chce

Xyz
1 rok temu
Reply to  zatroskany

Ja nie pisze o nikim, nie pisze, ze „wszyscy”. Pisze to, co uważam i to, o czym juz nie raz się przekonaliśmy czytając wywody naszego wlodarza i słuchając jego wypowiedzi i chwalenia się w TV „Kopernik”. Tyle w temacie.

Trombullus
1 rok temu
Reply to  imię

Nie zauważyłeś? Czołgiem jeździsz? Jadąc od jednostki Poniatowskiego od Rywala aż do inwalidów, kierowcy robią slalom między dołami ze studzienkami. Ulica Krzywa i wądół ze studzienką na pół jezdni w miejscu wjazdu na magazyny Agatu, następnie ulica Wyszyńskiego- to dosłownie jak gra komputerowa w omijaniu studzienek. Wracając tą samą trasą znów Wyszyńskiego z dzwoniącą studzienką obok Autolandu i od Rywala aż do ronda doły jak po bombardowaniu. Jakby ci zabrakło emocji to Wjedź sobie w Kanałową i Dantyszka, tam wystającą studzienką można kolana poobijać. Nie pomoże tu Platfusowski hurraoptymizm, co jest, widać i nie da się tego twoim słowem odwołać

gość
1 rok temu
Reply to  Trombullus

Dziwne , jakoś nie zauważyłem.Czy na pewno my po tych samych miastach (ulicach) jeździmy???

Imię
1 rok temu
Reply to  gość

Zastanawia mnie jedynie kilka kwestii.
1. Kto i gdzie będzie sprzątał wnętrza autobusów, powinny byc faktury za wykonanie tych czynności.
2. Kto i gdzie będzie mył te autobusy. Na której myjni one się zmieszczą? PKS??? 🙂 Kto będzie opłacał faktury za ich mycie.
3. Interesuje mnie, CZY stanowiska do ładowania akumulatorów autobusów są opomiarowane a także interesują mnie przyszłe faktury za energię. Fakt, energia elektryczna jest obecnie najtańszym paliwem. Stanowiska ładowania są rozrzucone w różnych, odległych częściach miasta.
Powyższe oczywiście w żadnym stopniu nie umniejsza w mojej opinii potrzeby funkcjonowania w Naszym mieście komunikacji.

imei
1 rok temu
Reply to  Imię

W fiskusa się bawisz? O jak przyjemnie… Napisz na FB UM to na 100% dostaniesz odpowiedź.

Imię
1 rok temu
Reply to  imei

Bawisz, nie bawisz, ale jak głębiej i dłużej podrążyć, to może wyjść z tego ciekawy temat.
Poza tym FB to nie jest wiarygodne źródło informacji. Tak samo, jak jakiekolwiek forum.

imei
1 rok temu
Reply to  Imię

To napisz oficjalne pismo do UM. Będziesz miał odpowiedź na papierze z podpisem włodarza i wstawisz odpowiedź na forum.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Imię

Do sprzątania zatrudnią kogoś po znajomości, a autobus będą myć na wodociągach tam gdzie stoją.

imię
1 rok temu
Reply to  gość

🙂

Tomek
1 rok temu

Panie Redaktorze!
Prawica nigdy u sterów nie była!
Można wykorzystywać nazwę „Prawica” do celów propagandowych, lecz programy i działania świadczą o tym, że decydują o naszym życiu socjaliści, a nawet etatyści, niezależnie od nazewnictwa.

gość
1 rok temu

Faktycznie ,niektórzy powinni zaszczepić się od głupoty , ale może ona też wynikać z niedotlenienia od noszenia maseczek , (kagańców). Specjalista od wszystkiego (zdychania ) moze nas wysyłać na zdychanie , ale jakoś żyjemy , czego i jemu życzymy. Dbaj o siebie , bo jeszcze niejedna epidemia przed tobą.

gość
1 rok temu
Reply to  gość

Trombek , co to znaczy „foliarzu” , to ma związek z jakąś folią ??? Bo w moim słowniku , takiego słowa nie ma.Czekam na info . Z tym chemitra …coś tam , toś mi zabił ćwieka , bo faktycznie nie wiem , o co chodzi ,ale widze , że lubisz znęcać się nad innymi . Więc ci donoszę ,że jestem anonimowym alkoholikiem , i nie muszę prawdopodobnie znać całego słownika wyrazów obcych i twoje postępowanie jest wyjątkowo perfidne . Ty jesteś zwyczajnym oprawcą rozprawiającym się bezpardonowo z każdym , kto ośmieli się mieć inne zdanie niż ty . i to ty piszę świadomie z małej litery . A ziemia naprawdę jest okrągła ? Coś takiego .Nie pomyślałbym .

Barbara
1 rok temu

Co się dzieje między lidzbarskimi przewoźnikami a wójtem

gość
1 rok temu

Jeżeli nie mam zamiaru się zaszczepić, ale za to szczepię regularnie moje zwierzęta np. mojego psa (mam nawet książkę szczepień), to jestem antyszczepionkowcem czy proszczepionkowcem? Czytając komentarze, to niektórym od noszenia kagańców doszło do niedotlenienie mózgu i spowodowało to pisania głupot. Ale zawsze można się z takich pośmiać. 🙂

zatroskany