wrz 042021
 

W związku z planami likwidacji TVN-u, Redaktor NaszLidzbark prezentuje swój punkt widzenia na sprawę.

Czytelnicy pytają czy Redakcja jest za ochroną wolnych mediów. Oczywiście! Wolne media są gwarantem jawności działania władz, stanowią nieodłączny element społeczeństwa demokratycznego. Niezależne media to fundament zdrowego państwa, papierek lakmusowy wolności słowa, prawdy. Można by pisać długo o roli mediów, co oczywiste przekroczyłoby objętość artykułu (a może i zdrowy rozsądek) . Trudno więc nie bronić tych wartości w przypadku zagrożenia.

Problem leży gdzie indziej. Ograniczanie wolności słowa jest faktem i trwa od dziesiątków lat po teraźniejszość. „Dziennikarze” prostytuują się z każdą władzą, nie ma znaczenia czy to PZPR, PO czy PiS. Rządzący wręcz kreują redakcje dziennikarskie – swoje tuby propagandowe. Działa to w skali krajowej, ale i regionalnej, miejskiej czy wiejskiej. Także na naszym podwórku, Rada Miasta i Burmistrz działają w modelu znanym za czasów Gierka Edwarda – jedna słuszna linia władzy, która zawsze ma rację. Własna gazetka propagandowa, tudzież opłacany jakiś lokalny szmatławiec typu Lidzbarska, Olsztyńska. Na każdym szczeblu władzy naszej Rzeczypospolitej funkcjonuje podobny model, zupełnie bez znaczenia czy lewica czy prawica. Każda z tych formacji działa dokładnie tak samo – nie umożliwia niezależnego, wolnego dziennikarstwa (wolnych mediów)  – strażnika jawności i transparentności tejże władzy.

Po 89r. okazało się, że jednopartyjny model dostępu do koryta, z powodzeniem można zastąpić układem dwupartyjnym (z drobnymi odłamami) i nazwać to wszystko demokracją. Brzmi całkiem dobrze, a działa dokładnie jak wcześniej. Co jakiś czas, pozorna zmiana przy korycie i można trąbić o wolnych wyborach itp. Tak naprawdę niezwykłe zjawisko, fenomen – niezależnie od barw partyjnych zawsze ci sami ludzie przy korytach. Wystarczy spojrzeć na lokalne podwórko, czy „zmiana’ władzy z PO na PiS w jakimś stopniu zaszkodziła lokalnym kacykom? Karuzela obsadzania stanowisk odbywa się na wyższym szczeblu, a tutaj jak w polskim filmie – nic się nie dzieje.

Wraz z nastaniem „demokracji” narodziły się dwa obozy, dwie główne partie. Pomińmy milczeniem fakt, że co jakiś czas zmieniają nazwy, tak naprawdę tworzą je ci sami ludzie. Każda z tych frakcji ma do dyspozycji swoje własne tuby propagandowe. Kiedy lewica rządzi, odpowiednie tytuły prasowe i telewizja opływa w dobrobyt. Prawica u sterów – z cienia wychodzą rożnej maści „narodowe” media. Najważniejszą kwestią dla obydwu stronnictw jest ogłupienie widza, czytelnika. Nie do pomyślenia jest, aby mógł myśleć samodzielnie, a co gorsze wyciągać wnioski. Dziennikarstwo? Tak, ale pod specjalnym nadzorem.

Zmierzając do meritum sprawy. Osoba ciekawa świata, powinna wpierw obejrzeć Fakty, a potem dla psychicznej równowagi Wiadomości. Oba główne wydania informacyjne TVN-u i TVP nie mają nic wspólnego z wolnością mediów, a co za tym idzie rzetelnym i niezależnym przekazem. Charakteryzując w skrócie obie tuby: Fakty – wyraźnie brakuje pomysłów, podążanie w kierunku „pudelka” tudzież sieczki znanej z WP czy Onetu. Skupianie się na krytyce PiS-u, to zazwyczaj główny temat wydania. Bardziej to przypomina TV śniadaniową. Wiadomości TVP – totalnie odjechana propaganda, tak siermiężna, że tylko najtwardsi fanatycy prezesa zdołają strawić bez odruchów wymiotnych. Dobra realizacja, na bogato. Sporo pomysłów.

Jedne i drugie „dziennikarstwo” w zasadzie reprezentuje podobny poziom szamba dziennikarskiego. Nie ma związku z wolnymi mediami. Obrona TVN-u w kontekście wolnych mediów jest oczywistą bzdurą. Skąd więc stanowisko Redakcji broniące jedną z tub propagandowych? W życiu wskazana jest równowaga. Fakty TVN-u stanowią przeciwwagę dla Wiadomości TVP. Oba produkty są bardzo niskiej jakości, jednak uzupełniają się i dają szerszy ogląd sytuacji politycznej. Czym byłoby wieczorne wydanie Wiadomości bez wcześniejszych Faktów? Czy nie jest bezpieczniej skanalizować wybroczyny dziennikarskie na antenie legalnie działającej stacji TV niżby miałoby się to odbywać w tzw. „drugim obiegu” bez kontroli.

W ocenie Redakcji, szeroko pojęte społeczeństwo nie potrzebuje „wolnych mediów”. Nie zna ich i nie pozna w najbliższym czasie. Niezależne dziennikarstwo nie ma rynku zbytu, jest nudne i niepopularne.

 

 Posted by at 11:49 pm
Powiadom o
Everettguamb

Официальный сайт Государственного Военного госпиталя Китая.
Первый государственный военный госпиталь в Китае, получивший лицензию на прием иностранных граждан. Профессиональный коллектив которого проводит лечение пациентов и обучение иностранных студентов для прохождения интернатуры и клинической ординатуры. Китайские врачи работают с больными, страдающими от различных тяжелых и хронических заболеваний. В знак признания выдающегося результатов в области обслуживания международных пациентов с 1947 года китайское правительство наградило госпиталь званием «Международный госпиталь Далянь Красного Креста» в июне 2015. В июле 2016 года, был получен особый статус — «Международный госпиталь традиционной китайской медицины Красного Креста ». В 2021 году, во время пандемии короновируса, госпиталь начал провдить программы удаленного лечения, с помощью видео консультации с профессорами и отправки китайских лекарств пациентам почтой.
Рекомендации и назначение плана удаленного лечения для иностранных пациентов составляются индивидуально и бесплатно.

RHzs43hgndIpuiSy

gość

Kto to jest ten „”Trombullllus”””” To jakiś Kopernik naszych czasów???

Elo

Oczywiście nie na temat:) Sądzę, że strona stała się takim miejscem wyrażania opinii, przekazywania ciekawych lub mniej ciekawych informacji. Zdaję sobie sprawę, że jako społeczeństwo jesteśmy podzieleni na zwolenników i przeciwników szczepień. Warto obejrzeć ten 8 minutowy film na temat polityki szczepionkowej https://www.cda.pl/video/9736110f5 Jest to wystąpienie francuskiego naukowca przed Parlamentem Francji, po francusku ale z polskimi napisami.

nowy

Szczepienia i maseczki jedyna alternatywa żeby to świństwo pokonać.

Elo

Obejrzałeś wystąpienie naukowca?

hmm...

A jak ja się zaszczepiłem to czemu mam dalej nosić maseczkę? by nie zarażać tych niezaszczepionych? ale oni nie chcą się szczepić i tak większość masek nie nosi. do kiedy w tych maskach trzeba się bujać? Ja chodzę w masce w sklepie, a potem spotykam kolegę antyszczepionkowca, który podchodzi bez maski i mówi: daj se spokój z tym kagańcem.

Trombullus

Czas antyszczepionkowców dobiega końca. Coraz ich mniej na tym świecie. Za rok mało kto będzie mógł się pochwalić że nim był.

Xyz

Nie nazywaj nikogo „antyszczepionkowcem”bo nikt nim nie jest. Każdy z nas przyjął odpowiednie szczepienia wieku niemowlecego i dziecięcego. Tak samo zaszczepil swoje dziecko. A to, ze ktoś nie potrzebuje i boi się preparatu, który nam obecnie serwują nie świadczy o tym, ze ktoś jest „anty”. Firmy go produkujące tez nie biorą na siebie odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne tegoż specyfiku. Tak ze bądź zdrów i czekaj na kolejną dawke.

Trombullus

Ludziom którzy nie rozumieją składu i działania szczepionki Covid, ci co rozumieją zasadę działania mówią: „bezpieczna”. Ludziom którzy nie rozumieją słowa „bezpieczna”- krzyżyk na drogę.

Xyz

Szanuję ludzi mądrych i takich co wszystko rozumieją (jak ty). Wydaje mi się, ze tez rozumiem wiele i do tych bezmozgowcow się nie zaliczam. Dlatego moje zdanie jest takie a nie inne. Oj, żebyś tylko ty pierwszy tego „krzyżyka na drogę” nie doświadczył z tą swoją mądrością i rozumowaniem. Miłego weekendu.

Trombullus

W naszej pogawędce słowem kluczowym jest „wybór”. Każdy z nas ma wolną rękę co do swoich decyzji (jeszcze ma). Niestety w tym przypadku łatwych wyborów nie ma, ponieważ ja według ciebie ryzykuje własne zdrowie i życie w imię być może wyimaginowanej ochrony- mojej i twojej. Ty z kolei obawiając się o swoje zdrowie z pewnością ryzykujesz moje. Ja się nie obawiam, ponieważ ostatnio miałem koronawirusa we własnym domu i dzięki szczepionce jestem w dalszym ciągu zdrowy. Moja praca polega na ciągłym kontakcie z ludźmi i o dziwo żadna z fal mnie jeszcze nie dosięgła. Chciałbym wszystkim życzyć takiej ochrony lub szczęścia w nadchodzącym czasie. Jedno jest pewne- jeżeli sami o siebie nie zadbamy to z pewnością lidzbarska służba zdrowia nam nie pomoże. Czy jesteśmy szczepieni czy też nie, próbujmy jednak nie załapać tego syfu bo to nic dobrego. Dobrego tygodnia wszystkim.

Xyz

SUPER. Zgadzam sie z toba w 100%. A ze nasza lidzbarska służba zdrowia nam niestety nie pomoże to już inna bajka i inny temat.

gość

A ja tam życzę ,żeby tych wszystkich „szczepionkowcow” dosięgla fala . piąta , czy siódma , nieważne . Może by wtedy zrozumieli , że kowid to się im na głowy rzucił , tak jak trombkowi , który jeszcze dycha … ledwo , ledwo …

cox

A jak wyląduje w szpitalu pod respirator to mu powtórzysz „po co co ten kaganiec” tlenu mu zabraknie jak rybie wody. Cóż na takich „wadliwie spłodzonych” szczepionki nie ma.

hmm...

No właśnie, a mam kilku znajomych, którym tlenu zabrakło, spadla im saturacja i wyjechali na Olsztyn pod respirator, jak się zrobili zielono-żółci. Na początku sam nie wierzyłem w tego covida, ale zmieniłem zdanie jak zaczęli chorować osoby znajome, wtedy te teorie, że nic nie ma, że to jeden wielki spisek żydów odłożyłem na bok.

Trombullus

Pogrom w szkołach! Dzięki ministrowi Czarnkowi dzieci unikają stresu przebywania w domu i lekcji on-line Gromady zuchów ochoczo ustawiają się na pobranie wymazu. Już na tym etapie każdy z nich marzy o kwarantannie i posłaniu swoich dziadków pod respirator! Dzielne dyrektorki szkół już wcześniej zadbały o to żeby dzieci maseczki nosiły w tornistrach, przyczyniając się tym do wielkiego narodowego zrywu. Kraj nasz zasługuje wszak na pozycję lidera- to się nam należy! Nie będą nam tu obcy felczerzy dyktowali reguł. Minister Czarnek składa kwiaty na ręce niezaszczepionych nauczycielek w geście podziękowania za trud dźwignięcia naszej ojczyzny z międzynarodowym maratonie zdrowia. Cały naród z łzami w oczach dziękuje premierowi Morawieckiemu za twarde trzymanie się jedynie słusznej linii partii!

gość

Jaki ty jesteś gamoń…

Kyle XY

Może nie wszyscy oglądali jak się bawią samorządowcy w Polsce.
https://www.tvp.info/57897841/dariusz-urbanski-burmistrz-murowanej-gosliny-zatrzymany-przez-cba
Może to coś komuś przypomina. 🙂

straż

A czy nie balował z naszym magistrem weterynarii?

Forexinsip

Analisi dei prezzi forex. https://it.system-forex.com

ZOZ Lidzbark

Pytanie do Dyrektor Szpitala w Lidzbarku Warmińskim. Dlaczego wymaz na Covid pobiera się tylko w dni robocze i w określonych godzinach? Dlaczego Izba Przyjęć niby działa a niby nie działa? Przecież to chore że lekarz chore dziecko wysyła do Olsztyna!

zagadka

Kto to jest? – Polityk, który swoją pierwszą partię zakładał za pieniądze przyniesione w reklamówce przez człowieka PRL-owskich służb i po 20 latach kariery w III RP postanowił dopuścić się regularnej zdrady interesów ojczyzny.

zagadka

Dla ułatwienia, nie jest to – ani Miller z jego moskiewską pożyczką, licznymi aferami i grupą trzymającą władzę, ani nawalony Kwaśniewski w Charkowie, robiący szemrane interesy wspólnie z żoną zainteresowaną obuwiem w rozmiarze europejskim, ani Pawlak wchodzący w ‘92 roku w wielką karierę po plecach wybitnego patrioty, ani Wałęsa ułaskawiający
gangsterów, z zimną krwią niszczący wszystkich swoich nieprzyjaciół i przekreślający dążenia Polaków do pełnej suwerenności.

Trombullus

Za niemieckie pieniądze z reklamówki partię ponoć zakładał Tusk. Mówi o tym wysoki dygnitarz Platformy Obywatelskiej. https://www.newsweek.pl/polska/donald-tusk-pieniadze-z-niemiec-od-cdu-pawel-piskorski-newsweekpl/31ng0qr

bryt

Kaczyniak? czy ziobro
O przepraszam oni za nasze polaków pieniądze,postanowili dopuścić się regularnej zdrady interesów ojczyzny.

zagadka

Dla bryt-zagadkowicza specjalnej troski – dodatkowo informacja specjalna –
polityk ten gdy za jego rządów inflacja szalała nie mógł pomóc Polakom, bo nie mógł znaleźć „guzików z przyciskiem – Niskie CENY.

cox

kaczor tussk przydupas makreli

zatroskany

zagadka zadała sobie pytanie a cox odpowiedział/

viperSof


http://winscope.ru/2021-v-sperme-2/skachat-besplatno-foto-devushek-porno-2021-09-26-893.php http://kinoclas.ru/2021-lesbiyanki-5/eroticheskie-galerei-molodih-devushek-2021-09-30-953.php http://german-kraft.ru/2021-gruppovuha-4/porno-pikap-anal-2021-12-29-3480.html http://dom-interier-dacha.ru/2021-gruppovuha-4/porno-s-uchilkoy-2021-11-14-198.html http://gardesign.ru/2021-ot-pervogo-litsa-6/slon-trahaet-devushku-2021-09-20-664.php http://you-art.ru/2021-privat-7/seks-yunih-doma-2021-09-03-283.php http://aduldpartner.com/adult-gruppovuha-425/vrach-ebet-spyashuyu-maloletku-v-bolnitse-eto-2021-08-30-614.php http://eco-palmira.ru/2021-russkoe-porno-5/porno-s-mamochkoy-2021-12-11-1849.html http://4volvo.ru/2021-veb-kamera-8/smotret-besplatno-porno-pro-muzhchin-2021-10-14-1420.php http://porno-seks.ru/2021-gruppovuha-5/soobshenie-na-temu-parnya-2021-08-30-273.php http://sissymake.ru/2021-porno-2020-7/sissy-shlyushka-russ-2021-10-14-943.php http://oleums.ru/2021-bukkake-4/seks-s-drugom-2021-11-30-976.html http://porn24.ru/intsest-2/skachat-zum-maloletka-pizda-3324.php http://russkoeporno.xxx/2021-strapon-4/koreyskoe-gey-porno-2021-11-21-339.html http://den7.ru/2021-minet-4/porno-zvezda-smotret-2021-09-20-749.php

http://onxx.ru/
Вне всякого сомнения.

ptys

Wypompowywanie VATu z polskiego skarbca,
Mafie paliwowe,
Mafie hazardowe,
Karuzele finansowe,
Mafie dopalaczowe,
Podwyższenie wieku emerytalnego,
Likwidacja programów socjalnych,
Dzika reprywatyzacja,
Podwyższenie VATu na wszystko,
Sprzedaż LOTu, Orlenu, Lotosu, Lasów państwowych,
Likwidacja kilkuset szpitali,
Piłowanie przywilejów katolików.

To jest program POstkomuchów dla Polaków.

gość

Komunikacja działa , jak szwajcarski zegarek , to o co znowu to kaman???

Kyle XY

Jeździ od 0 do max 4 osób jednym kursem, dziennie ile max 20 osób, a nas to kosztuje 100 tys. miesięcznie. To jest chore. Rocznie ponad 1 mln. A to nie jedyna głupota inwestycyjna w naszym regionie.

Kyle XY

Przeważnie 0 osób

Kyle XY

Mam nadzieję ,że jeżeli wygra ktoś inny nowe wybory to postawi samorządowców razem z radnymi przed sądem za niegospodarność.
I to nie ważne z jakiej opcji.
Takie procesy już w Polsce się zaczęły odbywać.

Andrzej

Też mam taką nadzieję po 2 kadencję dla tego burmistrza i radnych wystarczy już tego wszystkiego za wiele. Nic dobrego nie wnoszą czas zmian.

Andrzej

Można by długo wymieniać

he he

o autobusy chodzi? one powietrze rozwożą z tężni po mieście 😀

Kazimierz W

Panie Redaktorze dlaczego kasuje Pan moja odpowiedź dla trombullusa?

Trombullus

Nie kasuje, Api chyba nawet tu często nie zagląda. Strona posiada zabezpieczenia przed spamem oraz blokadę niektórych wyrazów w komentarzach. Zapewne chciałeś mnie nawyzywać i nie przeszło. Poszukaj na GG Trombullus z Lidzbark Warmiński i wal mięsem ile dasz radę. He, he ,he.

Kazimierz W

Ależ skądże znowu, żadnych wyzwisk, wulgaryzmów czy walenia mięsem. Niestety nie jestem biegły w i nie wiem co to jest GG i jak szukać ale spróbuje jeszcze raz zamieścić odpowiedź przy pana poście o tym smutnym w Pana przekonaniu patriocie.

Trombullus

Jeszcze kilka lat i nie będziemy mówić o patriotyzmie ale będzie to już czysty terroryzm. Unia nie toleruje postaw patriotycznych.

POLEcam

Zachęcam wszystkich a przede wszystkim Polaków wyborców platformy obywatelskiej do wysłuchania wykładu dr Lucyny Kulińskiej. Jeśli nie w całości to przynajmniej pierwsze 10 minut, gdzie Pani doktor przedstawia historyczny plan niszczenia Polski. Może zrozumiecie co się obecnie dzieje, do czego prowadzi totalna oPOzycja.
http://fundacjawolynpamietamy.pl/

Ktoś

niszczenie Polski właśnie następuje. Spójrz realnie jak jest. PIS doki Nas równo i się śmieje. Najgorsze rządy od wielu lat. Tylko kradzież i mydlenie ludziom oczu, że jest wyśmienicie i pięknie. NArodzie obudź się bo nie będzie czego zbierać. Nie chodzi o wspierania Tuska czy PO, niech rządzą inni tylko niech nie manipulują jak teraz ludźmi i niech nie kradną. Jak powiedział ŚP. Lepper ludziom nie trzeba dawać, tylko im nie zabierajcie.

ptys

Masz kłopoty ze zrozumieniem tego co słuchasz ?

poleCAM

Dla równowagi psychicznej, może w celu otwarcia oczu zapatrzonym w patriotyzm narodu wybranego…
Tylko, jeśli ktoś chce być ślepcem, nigdy nie zobaczy, nikt mu nie udowodni, że białe jest białe a czarne -czarnym…

https://www.apokryfruski.org/historia/bazy-danych/mordy-na-ludnosci-ukrainskiej-1944-1947/

kampania IX

Folksdojcze wspierają swój hajmat i kupują folkswageny, a niektórzy Polacy też kupują ich marki i wspierają gospodarkę tych co w czasie II WŚ męczyli ich przodków. Czy to mądre?e

Trombullus

A co w czasie wojny produkowały Siemens, Henkel, AEG, Bayer?

Januszex

Niemądre. Dlatego sprzedaje Mercedesa klasy S i kupuje Syrene z 1975.

imię

Komuś odjechały perony 🙂
Głosy patriotów kupujących tańszy, ruski węgiel, zamiast polskiego. Droższego, ale patriotycznego, narodowego…

Trombullus

Tak więc reasumując. Życie prawdziwego polskiego patrioty musi być smutne i pozbawione wszystkiego co daje cywilizacja. Bo czy można jeździć na benzynie lub oleju co się zrobił z ruskiej rury? A może lepiej na gaz- prosto z Białorusi?

Kazimierz W

Panie Trombulus znowu mnie Pan zadziwia i niestety po raz kolejny rozczarowuje. Jest tyle dobrych marek aut, że tylko wspomnę – o japońskich, francuskich, koreańskich, hiszpańskich itd. Jest spory wybór…Natomiast kupowanie folksdojczwagenów nie przystoi nie tylko patriotom polskim , ale tak po prostu przyzwoitemu człowiekowi, który żyje w kraju gdzie „naród poetów” urządzał łapanki na być może jego odległych krewnych. W sprawie benzyny czy gazu, na razie istotnie wielkiego wyboru nie ma. Podkreślam Na Razie, bo rura z Norwegii już na ukończeniu a gaz nie koniecznie z Białorusi…Acha i jeszcze jedno komentarze popierające pod linkiem tego”imię”, uważa Pan za stosowne?

Kazimierz W

Trochę okroiłem, ale może wejdzie:
Panie Trombulus znowu mnie Pan zadziwia i niestety po raz kolejny rozczarowuje. Jest tyle dobrych marek aut, że tylko wspomnę – o japońskich, francuskich, koreańskich, hiszpańskich itd. Jest spory wybór, naprawdę, i nie są one gorsze od niemieckich. Natomiast kupowanie folks……wagenów nie przystoi nie tylko patriotom polskim , ale tak po prostu przyzwoitemu człowiekowi, który żyje w kraju, w którym producent tych aut , urządzał łapanki na być może jego krewnych a z pewnością rodaków. I nie będę przypominal co później z nimi robił, bo Pana może jeszcze o tym uczono w szkole na lekcjach historii ale tzw. młodego pokolenia już trochę mniej.W sprawie benzyny czy gazu – na razie istotnie wielkiego wyboru nie ma, podkreślam Na Razie, bo rura z Norwegii już na ukończeniu a gaz nie musi być koniecznie z Białorusi…

Andrzej

https://fb.watch/afpVY4b9vD/ , muzeum Lidzbarga

Elo

Dałam radę oglądnąć pierwsze 45 sekund filmu. Po prostu ADHD, brak sceny i nie wiadomo gdzie się ustawić. To trzeba się miotać po parkingu i głosić swoje mądrości. Jak ktoś bardziej cierpliwy to niech wrzuci w komentarze minuty z ciekawszymi wypowiedziami „burmiszcza”. Wszystkim nam życzę zdrowego i szczęśliwego Nowego 2022 roku. Ciekawy już mamy 😉

Barbara

Ta straż miejska to jacyś bodyguard czy co? Poza tym nie wierzę w żadne słowo tego człowieka, mam nadzieję że to ostatnia kadencja

zatroskany

Na kogo będziecie narzekać jak zabraknie tak dobrego BURMISTRZA.

Benek

Ja na rudego z peło, bo rudy z peło zawsze kręci i to jego wina.

ilex

na nowego vice – od 1 stycznia 2022r. funkcję zastępcy Burmistrza sprawuje Tomasz Nykiel choć z informacji zamieszczonej na stronie Urzędu można by wnioskować, że nawet od 2021-05-19 https://bip.lidzbarkw.pl/10003/6/Z-ca_Burmistrza/

Elo

Który to zastępca? Zaczynam tracić rachubę. Czyżby Nasz „burmiszcz” był jakiś konfliktowy 🙂

Barbara

Jedynego Tomasza Nykiela jakiego kojarzę to jest kierownik budownictwa w Urzędzie Gminy i dobry koleżka wójta, chyba że jest ktoś inny o tym samym imieniu i nazwisku

Barbara

Przy obecnym burmistrzu trochę ich było

gość

jest to 5 wiceburmistrz, na 7 lat rządów JW

Ziom

@ilex wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz, w którym kościele. Wchodząc w link, który podałeś widać, że data z maja 2021 r. to jest utworzenie tej zakładki / linku w bip. Natomiast jak klikniesz w rejestr zmian to masz kiedy były w tym linku robione zmiany. Reasumując twoja data będzie zawsze widniała przy zmianie wice, no chyba, że są jakieś opcje wyświetlania daty modyfikacji, a nie utworzenia dokumentu.

ilex

Dzięki Ziom, masz rację; popełniłem błąd co do daty

Barbara

Tak to prawda, Nykiel został zastępcą, dobry kolega wójta a teraz też burmistrza a wiadomo wójt koleguje się z burmistrzem więc robotę dla kolegi załatwił. Narzekali na poprzednika a teraz jest jeszcze gorzej. Wszystko po znajomości.

Kyle XY

Stara sitwa. Nazwisko mi znane sprzed 30 lat. Też urzędnik. Ta ekipa w czasie przyśpieszonym doprowadziła już finanse miejskie do upadku, a to spowoduje upadek miasta i powiatu.

Lutek

Najważniejsza jest Dobra Pozytywna Energia 😀

Ziom

Dzisiaj żegnamy stary rok i dlatego życzę Wam wszystkiego najlepszego w Nowym 2022 roku.

Trombullus

Unia powiedziała i wtedy ludzie wkręcili w domach żarówki energooszczędne. Unia powiedziała i zakupili piece na pellet a co zamożniejsi instalacje na gaz. Co teraz mamy? Mamy teraz możliwość zakupu lamp naftowych ponieważ nafta jest tania. Mamy też możliwość wyspawania sobie „kozy”- spawaczy w Lidzbarku w brud. Koza jako znakomity stary wynalazek rozwiąże wasze problemy ze śmieciami i da miłe ciepło… Czy wy nie uważacie że Unia najpierw każe nam zmienić nawyki a potem wykorzystuje to na naszą niekorzyść? Przecież sprawa gazu to Nord Stream 2- Niemiecko-Ruski- to szantaż. Pellet? Czy pellet z drewna nie jest przyczynkiem do kar które zaraz nam nałożą za wycinanie lasów? Nie ma w Polsce tylu fabryk pelletu i nie ma tylu krzaczorów żeby zaspokoić Polski rynek. Co do gazu, jego cena nie uległa zmianie ale Niemcy chcą żebyśmy kupowali od nich z lekką marżą. Tym sposobem runęła Polska niepodległość ponieważ my mamy stanowić tranzyt… Czytaj więcej »

Trombullus

To tak jakby Polak powiedział- Mam schabowego i ziemniaczki a Unia nakazała jeść jedynie kapary, krewetki i kraby- bo to jest ekologiczne. Za zjedzenie ziemniaczków i schabowego jest kara którą musimy Unii zapłacić. Jedząc krewetki itp. zgodnie z wymogami musimy kupić to w Unii i zapłacić marżę. Czy nie uważacie że to jest uzależnianie i stały haracz?
Dlaczego Polska bez przerwy dorabia Unię? Wyjdźmy z niej i korzystajmy z własnych zasobów, nałóżmy cło na towar który idzie na wschód- zarabiajmy na tym że rozbijają nam szosy! Zamiast dawać składkę Unii wykorzystajmy te pieniądze nie ma powietrzne siłownie i inne duperele ale na to czego nam naprawdę brakuje.

Kyle XY

Ale pierdoły opowiada – „Kapitał ludzki jest źródłem sukcesu naszego miasta”. Sukces to odnieśliśmy w postaci największego zadłużenia. A kapitał ludzki jest taki ,że na kierowniczych stanowiskach pracują platformiane głąby i klakierzy. Ludzie z jakąkolwiek wiedzą zajmują niskie stanowiska w Urzędach , reszta jest przyuczana do prostych czynności urzędniczych. O jakości kapitału ludzkiego w mieście i powiecie świadczy wynik finansowy działania Term Warmińskich oraz niepotrzebne mieszkańcom inwestycje, które przynoszą potężne koszty utrzymania oraz miejsca pracy rodzinom włodarzy. Chłopcy bawią się w najlepsze i wydają kasę bez opamiętania. Ostatnio z okazji pandemii wydali zgodę na budowę galerii oraz podnieśli podatek lokalny od prowadzenia działalności dobijając tym lokalnych handlowców. Oczywiście zapewne zaprzyjaźnieni dostaną pomoc lub umorzenie podatku.

nowy

Ciągle te same narzekania na burmistrza. Więcej wiary ON bardzo dużo zrobił dla miasta.

Till

Którego miasta? Jegomość często podkreśla, że jest burmistrzem nieistniejącego miasta Lidzbarg.

nowy

Nawet dla TEGO miasta potrafił bardzo dużo zrobił.

Kyle XY

W którą rurę?

Xyz

On sam siebie chwali.

Xyz

Ze tez ten osobnik nie wstydzi się swoich wystąpień i swoich bubli, które pisze. Dal przykład chociażby swoim wystąpieniem podczas bozonarodzeniowego jarmarku kiedy to starał się złożyć życzenia świąteczne mieszkańcom. Słowo „dla” bylo priorytetem. Zamiast „życzę wam” ciągle bylo „życzę dla was”..
I ciągle te „dla” aż do znudzenia. I ciagle te same zdania, tylko słowa przestawial. Zenada

Trombullus

Super napisane ale jedną prawdę powiedział- Dynamiczny wzrost wynagrodzeń zahamował inwestycje. Dynamiczny wzrost zarobków w Urzędzie Miasta- bo gdzie indziej nie zauważyłem.

Elo

Jakiś bełkot: źródło sukcesu naszego miasta. Zresztą wcale mnie nie dziwi inaczej nie potrafi.

gość

„Olszczyńska ” nawet się nie zająkneła , że można przejechać .Pewno czekała na półtuska , ale to sporo kilometrów…

Barbara

Remont Ul. Orła Białego wreszcie skończony. Dzisiaj idąc na spacer zauwazyłam jedno „ale” wysokie progi przy pasach.

Imię

Zatem jednak nie jest ukończony a jedynie wstrzymany.
Skąd taka pewność, że to koniec remontu?
Taki remont to nie szycie sukienek w ciepłym mieszkanku. Są prace, których nie da się wykonać w niskiej temperaturze. A poza tym święta…

Xyz

Po świętach zamkną, bo się okaze, ze…. Jednak coś nie tak. A czy oficjalne otwarcie bylo jak na Dąbrowskiego? Nie!!! Czyli jeszcze nie skonczona

cox

„wreszcie skończony” chyba żartujesz, przecież jeszcze nie położyli ostatniej warstwy stąd wysokie krawężniki i wystające studzienki deszczowe

Kazimierz Wielki

Nie podoba mi się telewizja TVN, jest wroga polskiej racji stanu, dlatego im gorzej dla telewizji TVN, tym bardziej mnie to cieszy.

adam

kiedyś był taki, nazywał się Krzysztof Kononowicz, też był za tym, żeby nie było niczego.

he he
Strażnik

Dziękuję Basiu.

time

To artykuł jest dla tych , którzy wciąż bronią tefałen. To tak, abyście zrozumieli po której stronie się ustawiacie. Historia (Targowica) powtarza się na naszych oczach. Zdrajcy, niektóre mniejszości, V kolumna tego chcą jak w tamtych czasach. Ale jeśli jesteś Polakiem i zbłądziłeś lub ten jadowity przekaz tefałenu cię zatruł, to się ocknij. To ostatni moment na otrzeźwienie.
https://wpolityce.pl/polityka/578846-nagle-wszystko-stalo-sie-czytelne-i-wiadomo-kto-tam-rzadzi

Imię

Zdrajcy? Po której stronie się opowiadacie?
No,.no…. Ciekawe. Doskonale pamiętam ten monopol lat 80.
Kurduplowi marzy się powtórka z tamtych lat. Jak ówczesnemu Urbanowi. „Jedynie słuszne” prasa, radio, telewizja z monopolem na jedyną prawdę.
Już kilka lat temu powiedział, że marzy mu się taki ład, który pozwalać będzie jego rządowi nie stosować się do powszechnie obowiązującego prawa.
O kurwizji nie piszę, bo rzecz jest jasna. Polsat sprzedał się niedawno za przedłużenie koncesji. Został jedynie TVN, który nie boi się ujawniać wszelkich machlojek, wałków i wałów kręconych przez pisdzielców, do których jest tylko w stanie dotrzeć.
A ile jest takich, do których nie dociera?

Patrzeć władzy na ręce….
Hehe… pisdzielczym mediom pojęcie pasuje jak świni siodło.

Trombullus

Nie powinno się odbierać koncesji tylko na zarządzie Discovery przedstawić teczki personalne dziennikarzy kim byli ich ojcowie, matki oraz multum przykładów wypaczania informacji. Jaka jest różnica między szczekaczkę TVP-PIS a szczekaczką TVN-KO? Żadnej! Ja osobiście nie oglądam telewizji ale byłbym kontent żeby te stacje podawały fakty a nie upartyjnioną publicystykę.

Kazimierz Wielki

Czy to tak trudno zrozumieć Panie Trombullus, że na polskim rynku
medialnym powinny być polskie wpływy i przede wszystkim polska racja stanu, a nie obce koncerny, które są wrogie polskim interesom.

Trombullus

To nie koncern jest wrogo do nas nastawiony tylko aparatczyki z TVN. Zauważ że jeszcze przed przejęciem przez Discovery TVN był taki sam jak teraz.

K.W.

No tak, ale pomimo zmian właścicieli, ktoś wciąż decyduje o tym, że „aparatczyki”, czyli sprzedajni dziennikarze są tu zatrudniani i forsują antypolski przekaz

Nazwisko

To chyba pozdrowienia świąteczne od prawdziwego patrioty?

Imię

Spoko. Takiego „patrioty” nie ma co brać do głowy, czy też w ogóle pod uwagę. To jest taki zupełny NIKT, takie zero, które nie potrafi nic napisać. Nic mądrego, czy też choćby logicznego.
Fakt, to chyba najprawdziwszy z najprawdziwych, najsłuszniejszy z najsłuszniejszych przedstawicieli miłośników mediów prezentujących polską rację stanu.

Jeśli tak wygląda polska racja stanu, to wszystkim, ale już normalnym składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
A tamten dalej niech walczy ze sobą…

ciekawski

Co tam tyle kamieni zrzucają koło inwalidów?? Już 2 rok zrzucają te kamienie. Będą skocznie budować narciarską czy zajezdnie dla autobusów:)??

Nazwisko

Podejdż i spytaj.

ciekawski

Boje się, że mnie kamień przygniecie. Tu bezpieczniej zapytać.

Adam

Wzmacniają skarpę od taka zagłostka!

Barbara

Tak to prawda, kamienie przywiezione aż że Śląska, widać że firma solidna.

układ

To, że kierownictwo szkół jest z partyjnego nadania to wszyscy wiedzą, ale nie wszyscy wiedzą co tam się w niektórych z nich dzieje. Zamordyzm, zastraszanie, mobbing, nepotyzm, itp.itd

Barbara

W której to tacy hojracy?

Jasnowidz Plackowski

A ja wam mówię, że niedługo dyrektorem „Ogólniaka” zostanie A. Brodowski, który wygra konkurs.

Trombullus

Powiedzcie mi dlaczego tak jest? Dlaczego dyrektorki większości naszych szkół, są to osoby wysoko upartyjnione i upolitycznione. Dlaczego gdy do szkoły przychodzi nauczycielka o wspaniałym podejściu do dzieci, nauczająca w nowoczesny sposób, jest zwalniana po roku? Dlaczego upolitycznionym dyrektorkom pasują nauczyciele pasywni o zerowym intelekcie?

Ziom

czują się zagrożone, że ktoś może zamienić ich na stołku. To tak jak z władzą łatwiej zarządzać i manipulować głupim elektoratem.

Nazwisko

Czy kiedykolwiek wcześniej było inaczej ???

adam

to nie tylko dotyczy szkół, problem ogromny, ktoś kto ma wiedzę, wizję lepszego jutra lub nowoczesnych metod lepiej, żeby się nie wychylał, smutne, ale taka prawda.

manag

Panie Trombullus, sprawa jest prosta. Dyrektorki są wybierane w tzw. konkursach, które są fikcją, bo wpływ na to kto zostanie dyrektorem leży właściwie po stronie organu prowadzącego czyli np. starostwa czy gminy. To oni właściwie wybierają – a ważne, jak nie główne kryterium to sprzyjanie „naszej” partii. Czasami wystarczy werbalne POparcie, bywanie na mityngach ze zdjęciami z nich , ale najlepiej jeśli jest aktywnym „członkiem”. Jest to POtrzebne aby później mieć wpływ przede wszystkim na zatrudnianiu w danej szkole „swoich” – od sprzątaczki po księgowych i nauczycieli. A dla dyrektorki wsparcie organu jest korzystne do ewentualnego pozbywania się niewygodnych lub „nie z naszego” klucza pracowników.

Trombullus

Niech mi więc powie, ktoś ze starszych, czym się to różni od czasów „komuny”? Etaty, przetargi, zamówienia publiczne są w rękach partii! Jak nie KO to PIS są władcami życia w luksusach wybranych osób. Nie uważacie że taki element życia plus wybory tworzy jakby strukturę mafijną? Bo jak nazwać grupę osób czerpiących korzyści majątkowe poprzez przynależność do zamkniętej grupy osób?

IV RP

Niczym się nie różni od komuny bo III RP to tylko przypudrowana komuna. Wprawdzie PiS próbuje coś z tym zrobić, ale „ulica, zagranica” no i kaSSta nie POzwala. Jedyna nadzieja, że Polacy się opamiętają i nie będą głosować na totalnych. I trzeba do nich jakoś dotrzeć choć wiem jakie spustoszenie poczyniło u nich oglądanie tefałenu i czytanie łonetu. Sam to przeszedłem. Moja rada -po prostu radykalnie przestać oglądać te stacje a po jakimś czasie organizm sam się oczyści z tej trucizny. Niestety to trochę potrwa,jak z każdym szkodliwym odwykiem, ale jest możliwe i efekt jest oczyszczający. Dajcie sobie szansę, proszę.

Trombullus

Pis może zrobił kilka rzeczy dobrze i dba o naszą suwerenność, niestety…Niestety wiek lidera i jego demencja, jego ręczne sterowanie wszystkim, źle się kończy. Nie te lata i nie ta głowa do takich wyczynów. Powiem wprost Kaczyński spowoduje że niedługo będziemy w czarnej…. On już nie panuje nad sytuacją i wiele odpuszcza dla osiągnięcia swoich wyimaginowanych celów. Z kolei poddaństwo i sprzedajność Koalicji Obywatelskiej nadaje się na Trybunał Stanu i dożywotnią zsyłkę poza granice naszego kraju. Sytuację w kraju uratowałoby stworzenie rządu fachowców, wybranych pośród wszystkich ugrupowań. Rządu kontraktowego w którym każda wpadka to wypowiedzenie umowy. Dodatkowo kandydaci do Sejmu I Senatu powinni być obowiązkowo poddawani badaniu psychiatrycznemu i testowi IQ. Dlaczego człowiek w normalnej pracy przechodzi badania lekarskie a Poseł może być głupkiem albo świrem?

Elo

W kwestii badań psychiatrycznych, jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Co prawda może się zdarzyć tak jak na naszym lokalnym (nie chodzi o posła) podwórku. Gdzie nie wiadomo, czy to woda sodowa uderzyła do głowy,czy to coś gorszego? Badania jak najbardziej. Jednak myślę, że w Sejmie ani w Senacie nie są zainteresowani tym tematem.

Barbara

Ich interesuje tylko forsa

Andrzej

Dlatego że takie osoby nie pasują do danej szkoły. Takie wyobrażenie mają dyrektorzy. Dla nich lepiej zatrudnić kolejnego przydupasa niż osobę która chce coś zmienić w nauczaniu.

bryt

A ile ty masz lat?, że dopiero teraz takie rzeczy zauważasz, przecież to już trwa od ponad 30 lat.

Trombullus

To trwa dłużej niż 30 lat, sam tego doświadczałem będąc uczniem- teraz patrzę na moje dzieci i nie widzę zmiany. Najgorsze jest to że za jakieś 10 lat moje wnuki pójdą do szkoły i nadal ma ten proceder trwać? Kiedy w urzędach, szkołach zakończy się komuna? Jak ciężko jest wyplenić kumoterstwo, brak profesjonalizmu dyrektorów zastępowany akademiami politycznymi? Dlaczego moje dzieci są wykorzystywane przez dyrekcję szkoły do utrzymania stanowiska? Ja i moje dzieci nie mają ochoty być marionetkami na apelach ku czci.

cox

Najbardziej żałuję że posłałem dziecko do LO. Z nauczycielami jest naprawdę tragedia a poziom nauczania to same dno! Przyszli rodzice u uczniowie jeżeli chcecie się czegoś nauczyć to omijajcie tą budę szerokim łukiem.

Andrzej

Jaka dyrekcja taka szkoła

Nazwisko

Czym różniła się komuna od obecnej władzy w zatrudnianiu swoich NICZYM.

Newsowemo

аниме костюми с отстъпкакалъф за телефон и калъфи с доставкагривни шарма ценарокли ценаконектори с доставка рокли с доставка

Brat Zdzicha

Startuje na Burmistrza! Ale nie obiecuje niczego bo idę tylko dla kasy to potem mi nie gadajcie, że coś Wam muszę dać. To co zagłosujecie na mnie??

Till

Absurd! Nastały wspaniałe czasy dla ignorantów. Można robić błędy ortograficzne, źle wymawiać nazwę miasta w którym się rządzi i zarabiać lepiej od pracownika naukowego.

Trombullus

Burmistrz powinien dobrze zarabiać tylko wtedy gdy ma dobrą kondycję finansową w mieście. Tylko wtedy mógłby sobie i radnym dołożyć.

Till

Argumentacja radnych o podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza jest śmieszna i bardzo banalna. Zastanawiam się w którym momencie dostrzegli w burmistrzu światłego człowieka. Może wtedy kiedy stał obok lampy? Jest jeszcze jedna możliwość, że radni są tak słabi, że na ich tle burmistrz jest intelektualnym herosem.

Trombullus

Moim zdaniem, nie ma żartów. Nasza społeczność składa się z emerytów którzy teraz przez Covid są na wymarciu. Drugą cześć stanowią ludzie pracujący, którzy moim zdaniem z wiosną zaczną tracić pracę z powodu kryzysu spowodowanego inflacją. Może dojść do sytuacji kiedy to zabraknie pieniędzy na cokolwiek. Z tego co wiem w dużych korporacjach ludzie w tym roku nie wyrobili planu i nie będzie premii. Nie liczę ich pieniędzy ale obrót towarowy spadł i to odbije się na producentach, usługodawcach i sklepach. Czeka nas bardzo biedny rok, ale co tam, najważniejsze aby Burmistrz i radni byli zaspokojeni finansowo.

ilex

Kiedy 25 dni temu pisałem o tym, nikogo to nie zainteresowało. Wpis ciągle czeka na moderację, bo … ? No więc mamy zgodnie z rozporządzeniem jak dla miast od 15 do 100 tys. mieszkańców. Lidzbarkowi W. bliżej do której liczby mieszkańców? Teraz to i tak już „po ptokach”, wszystko poszło w wysokości maksymalnej. Brawo radni! Dla Burmistrza podwyżka wynagrodzenia, dla mieszkańców podwyżka podatków.

Andrzej

Przecież to jedna wielka Klicha,dla kolegi by podwyżki nie dali przecież tak nie można.

Andrzej

A czy radnych i burmistrza obchodzi kondycja miasta.Burmistrz sam z siebie robi celebryte, co do radnych widać co kto robi.

Adam

Nie bronię burmistrza ale podwyżka została z góry nałożona czyli przez naszych wspaniałych posłów z Warszawy..

Ziom

Wiesz, że gdzieś dzwony biją, ale nie wiesz, w którym kościele.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych – maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego burmistrza w gminie powyżej 15 tyś. do 100 tyś. mieszkańców wynosi 10.430,00 złotych, maksymalny poziom dodatku funkcyjnego – 3.450,00 złotych, dodatek specjalny w kwocie wynoszącej 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

W związku z powyższym ustalono wynagrodzenie Burmistrza w wysokości 100% maksymalnego wynagrodzenia tj.

– wynagrodzenie zasadnicze 10.430,00 zł,
– dodatek funkcyjny 3.450,00 zł,
– dodatek specjalny 4.164,00 zł.

Adam

Racja, mój błąd! Widocznie ktoś mi źle powiedział a ja nie czytałem rozporządzenia.

Kyle XY

plus 18% wynagrodzenia zasadniczego czy li razem ok 20 tys. PLM , dla „takiego artysty”. Ciekawe jaka jest średnia w urzędzie? Czy jego podwładni też tak dobrze zarabiają? Ciekawe jakie długi po sobie pozostaw?

Kyle XY

Podniósł minimalne stawki w grupach zaszeregowania bo musiał. Proszę zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy stawką maksymalną, a minimalną w poszczególnych grupach. Przychylny władzy niewykształcony gamoń na byle jakim stanowisku może otrzymywać wyższe wynagrodzenie niż pracownik o wyższym wykształceniu , zajmujący odpowiedzialne stanowisko. Te wysokości stawek dalą duże możliwości burmistrzowi na swobodne nagradzanie popleczników.

Andrzej

Jego podwładni od paru lat nie widzieli żadnej podwyżki,teraz można zwalić bo jest covid.

Andrzej

Teraz to dopiero będzie zasuwał aby zostać na kolejną kadencję i mydlił ludziom oczy jaki jest dobry i wspaniały.

Trombullus

Ktoś wie kiedy dostępna będzie ul. Mławska?

Imię

Mławska? Dostępna jest cała. Od Orła białego aż do Wiejskiej. A co, była ostatnio zablokowana, czy może coś przespałem?

Trombullus

Orła Białego… Lepiej?

Barbara

Mieli termin do końca grudnia, ale końca nie widać

Trombullus

Nie ma gorzej niż troll idiota. Pęta się taki po różnych stronach pod różnymi nickami i sieje swoją głupotą dookoła. Takim jak ty powinno się obcinać palce. Ale znając życie taki idiota by nosem stukał swoje dyrdymały.

Imię

Zobaczymy, co powiesz w maju… „erudyto”.
Zamawiac taksówką kurs na ul. Mławską 1 i z*ebać taryfiarza, że nie zawiózł na Orła Białego 1…
Polecam Tobie psychatrę, ale takiego wiesz sprawdzonego, bo widzę, że mocno i zdecydowanie pycha kroczy przed Tobą. Nie wiem, czy to jest wyleczalne.
Pozdrawiam… Ale tylko tych normalnych.

znachor

„Imię” poleca „psychatrę”…hahaha. Gdzie on trafił?

do imię

Nie dyskutuj z tym zarozumialcem , bo najpierw sprowadzi cię do swojego mizernego poziomu , a potem pokona doświadczeniem.

WONSKI

Podobno tylko zaszczepieni będą mogli jechać nowo otwartym odcinkiem

zaszczepiony

Ja dziś szedłem! pozwolili mi, ale kumpla cofnęli bo nie miał karty szczepień.

Bob

Artykuł o patodeweloperce, która zaczyna rozwijać się na dobre w Lidzbarku. https://www.money.pl/gospodarka/mieszkania-deweloperzy-naginaja-przepisy-aby-zarobic-jak-wiecej-liczy-sie-tylko-zysk-6711829377682144a.html.
Na działkach przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne (np. ul. Mazurska, Kościuszki), zaczynają pojawiać się szpetne szeregowce. Czy miasto nie ma wpływu na to, co ma się tu budować? Jeśli w MPZP jest budownictwo jednorodzinne, to chyba takie ma być.

Imię

Myślę, że w Lidzbarku nie będzie absolutnie żadnego popytu na lokale o powierzchni 2,5; 4 czy też 7m². Uczelni ci u nas nie ma że studentami. Dobra reklama artykułu. A plan zagospodarowania z pewnością co jakiś czas będzie chciał nadążać za duchem czasu.
A co, zabrakło już działki dla uzytkownika? Jak świat światem, wszędzie rządzi popyt, pieniądz i ten, kto ma silniejszą armię… To już tak w makroskali…

Till

Deweloperzy od zawsze posiadali „ argument” , który powodował, że urzędasy nagle odnajdywali  z nimi wspólny język w interpretacji przepisów.  Osobiście uważam, że zabudowa szeregowa nie sprawdzi się na naszych barbarzyńskich terenach. Już to widzę jak za 20 lat każdy użytkownik segmentu pomaluje go na swój „ ulubiony kolor” i będziemy mieli architektoniczne disco polo. W przypadku osiedla na „ Kościuszki” to i zabudowa jednorodzinna pod względem architektury jest fatalna. Tu rządzi tzw. miejski parawaning czyli jakieś paskudne maty na ogrodzeniach. Wygląda to tak jakby mieszkańcy nagle odkryli, że mają sąsiada za płotem. Co niektórzy poszli jeszcze dalej w swoich fantazjach i postawili sobie betonowe płoty najprawdopodobniej z sentymentu do więziennego spacerniaka. Jeszcze inni „głaszczą” w środku te swoje tanie domki jakby to były rezydencje za 80 milionów. Niestety nasze społeczeństwo nie wie co to jest estetyka, wychowane na architekturze chlewików i szopek oraz na muzyce disco polo jeszcze będzie… Czytaj więcej »

Trombullus

Nie bądź nacjonalistą! Nic nie poradzisz że w naszym Powiecie żyją osoby, które mają upodobanie w innych kolorach oraz gustują w innej stylistyce. Możliwe że to tworzy unikalny krajobraz warmińskich miast i wsi.

Till

Ha ha ha. – Narodowość i kolor niebieski nie maja tu nic do znaczenia. Estetyka to wrażliwość, wiedza i świadomy wybór.  Nasza „estetyka” to także świadectwo naszego rozwoju. Nasi włodarze często zapewniają nas o rozwoju miasta, ale jak się zatrzymamy na chwilę i poobserwujemy co się dzieje dookoła to dojdziemy do wniosku, że to żaden rozwój tylko niestety „malowanie okolicy”. Piękna architektura jest niesamowitą reklamą dla wielu miast, a u nas, zatrzymaliśmy się na wieśniackim haśle „ musi być ładnie”

Till

Dlaczego burmistrz dostał tak małą podwyżkę? Przecież to jest „ ekspert” od paneli i powinien być o wiele lepiej wynagradzany. Ile to trzeba czasu poświęcić na zdobycie wiedzy eksperckiej. Poświęcić się pracy naukowej, analizom, badaniom i obserwacjom. Mało tego, powinien dostać bardzo dużą premię za to , że posiadł  tak wielką wiedzę i to bez biegłej umiejętności posługiwania się jakimkolwiek językiem. Konkluzja – obecnie nastały takie czasy, że można opowiadać i pisać niesamowite pierdoły i jeszcze wziąć za to w miarę przyzwoite pieniądze

histeryk?

Jak jesteś taki dociekliwy to może napiszesz za co dostaje takie ogromne pieniądze starosta. Jakie ma kwalifikacje i jak to się dzieje, że technik weterynarii po lidzbarskim studium tytułuje się magister?

Till

To jest rekompensata za wygląd nietrzeźwego traktorzysty.

zatroskany

Ludzie mądrych doceniają.

Wiesiek

Tak z innej beczki. To prawda ze burmistrz i radni podniosa sobie diety o 100 procent?

imię

Do tej beczki dodam kolejne pytanie.
Czy to prawda, że Kaczyński WRĘCZYŁ ŁAPÓWKĘ w wys. 50tys. pln pewnemu duchownemu, będącemu członkiem rady pewnej fundacji w zamian za jego podpis pod uchwałą dotyczącą zgody na zaciągnięcie kredytu w wys. 300mln Euro na budowę dwóch wież im. jacka i placka?

imie-bzdet

Czy to prawda, że jesteś wulgarnym chamem i masz czarne podniebienie?

bogda

Tak, rozporządzenie odgórne. Samorządowcom nie jest to na rękę, bo na podwyżki nie otrzymają dodatkowych środków, a wynagrodzenia podnieść muszą.

Barbara

Jeżeli to prawda to niech się do roboty wezmą, bo lans na fejsie to za mało

bogda

Podwyższenie wynagrodzeń dla burmistrzów, prezydentów miast, starostów, wójtów obowiązkowe i to o parę tysięcy złotych. Nie to co proponuje premier dla otrzymujących do 2.100 zł. tarcza osłonowa na rok 400 zł. na tę drożyznę, to kpina !

Imię

Dowiedziałem się dziś, że jest to chyba rozpoczynająca się w kraju fala podwyżek dla samorządowców, bo to już nie tylko Lidzbark do nich aspiruje.

Barbara

Ostatnio coś uchwalali w Urzędzie Marszałkowskim. Ale co się dziwić jak chcą żyć na poziomie. Oby tylko starczyło im od pierwszego do pierwszego.

Kyle XY

Podobno kłócili się jak dzieci o pieniądze. Same przyznanie podwyżki burmistrzowi to była ustawka. Inni chcieli więcej argumentując, że mają kredyty do spłacenia. Śmieszne! Bardzo śmieszne.
Ciekawe czy pieniądze się kończą czy już skończyły się kilka tygodni temu.

Bolesław

Pan BurMistrz zakupił ładne autobusy teraz proponuje zakupić ładne śmieciarki. Bo czynsz za śmieci wzrósł, a pojemniki pełne i nikt nie wywozi drugi tydzień.

adam

od kiedy wzrósł ?

Bolesław

Wysokość stawki
20,00 zł/osobę miesięcznie za zbierane i odbieranie odpadów komunalnych z kompostowaniem bioodpadów w kompostowniku przydomowym.
22,00 zł/osobę miesięcznie za zbierane i odbieranie odpadów komunalnych bez kompostowania.

bogda

25,00 za sortowane śmieci od osoby. PGK powinno jeszcze dopłacić dla mieszkańców za sortowanie śmieci. Każdy z nas kupuje art. spożywcze i nie tylko w opakowaniach i płaci za te opakowania, a następnie jeszcze raz płaci w postaci śmieci. To jakaś chora i nieuregulowana sytuacja. Brak recyklingu.

Barbara

Tak wygląda sortowanie że do jednej śmieciarki wrzucają wszystko a my tylko podwyżki dostajemy,

zatroskany

Nie prawda. Odbierają poszczególne frakcje oddzielnie.

Bolesław

U mnie też odbierają oddzielnie tylko czasami po plastik przyjeżdżają bądź papier tak rzadko, że wszystko stoi dookoła kubła. Z 20-30 lat temu przyjechała śmieciara zabrała śmieci i było po problemie, a teraz jedne śmieci zabiorą, a drugie stoją i się wysypują po 3 tygodnie i nikt nie zabiera. Więc tak jak piszę, są autobusy teraz proponuje więcej śmieciarek i więcej ludzi zatrudnić. No chyba, że burMistrz zamierza tymi autobusami odbierać śmieci bo widzę puste jeżdżą to mogą kurs po śmieci zrobić 😀

Barbara

Niestety ale u mnie zabierają wszystko do jednej śmieciary

bogda

Przystanki naszych elektryków powinny być w/g przepisów w jakiej odległości ? Również powinny znaleźć się przystanki na żądanie.

Imię

W odległościi…. od czego?

bogda

Jeden od drugiego.

imię

Jeśli chodzi o odległość pomiędzy przystankami, bo chyba to masz na myśli, to nie ma innej zasady, jak zapotrzebowanie oraz przepisy ruchu drogowego. Tutaj jedynie logiczna potrzeba wraz z okoliczną infrastrukturą umożliwiającą ustawienie przystanku. I oczywiście nikt nie będzie ich stawiać co 100 metrów, na skrzyżowaniu lub na bezludziu. Nie będzie raczej przystanków na żądanie z racji niezbyt rozległej zabudowy miasta.

imie-pryk

Kak ty sie na wsiem znajesz Stepan…

Kyle XY

Za dużo osób tymi autobusami nie jeździ. Przeważnie są puste lub siedzą 3-4 osoby. Czy ktoś może wie jakie są koszty funkcjonowania autobusów miejskich? Przecież kierowcy nie pracują za darmo i ktoś im musi płacić.
A może to wolontariat?
Ładowanie autobusów też kosztuje.
Czy może ładowanie jest za darmo?
Już dawno zauważyłem, że władza miejska czy też władza powiatowa wydaje pieniądze bez opamiętania marnotrawiąc środki na rzeczy nie pierwszej potrzeby, generujące dodatkowo wysokie, stałe koszty utrzymania.
Jak długo to budżet wytrzyma? Jak długo to społeczeństwo (te rozumne) będzie tolerowało?

Trombullus

Burmistrz jest optymistą. On wie że w czasie inflacji, kryzysu i koronawirusa każdy będzie płacił podatki i czynsze. Coś cisza o dopłatach do Term, były, będą? Coś mi się wydaje że w sezonie letnim zabraknie kasy na klomby, koszenie trawy i inne bieżące potrzeby.

Kyle XY

Kasy nie zabraknie, bo przecież zawsze można wziąć kolejny kredyt. Tylko co dalej? Kolejny kredyt?

Andrzej

Oby tylko nie podniósł czynszów za mieszkania bo pójdziemy z torbami.

Imię

A dlaczego miałby nie podnosić, skoro wszystko idzie w gorę? Woda, energia elektryczna, paliwa… Pośrednikom takim, jak burmistrzowie, wójtowie takie podwyżki nie są na rękę, bo na nich nie zarabiają. Jedynie rząd po cichu się cieszy, bo wzrosną dochody z tytułu VAT.
Ja już place więcej za CO/m², za podgrzanie wody…
Wystarczyłoby obnizyc ceny paliw tak, jak w tamtym roku i z rok te ceny przytrzymać, żeby nie napędzały one kolejnych podwyżek. Niestety, w Polsce nie ma prywatnych rafinerii a ten, który tak się mądrzył i mówił, że można obniżyć ceny paliw zabrał teraz dupę w troki i spieprzył….

Barbara

Mi chodzi o sam czynsz bez CO

Imię

Są podwyżki to rosną koszty utrzymania. No przecież nie biorą pieniedzy za nic. Administracja chce podwyżek, ABK bazuje na pojazdach a więc paliwie, pracownikach, a więc podwyżkach ch pensji, bo któż nie chce podwyżki. ABK zużywa wodę, energię elektryczną… Za to wszystko płaci UM.
Jeśli ktoś wynajmował komuś mieszkanie 10 lat temu to czy przez te 10 lat cena wynajmu nie zmieniła się???

Kyle XY

UM płaci za ABK? Ciekawa logika.

Imię

Oczywiście pomyłka, bez możliwości edycji tego, co juz napisane i opublikowane.
Poza tym jakieś tam „remonty” też robią a materiały budowlane również są coraz to droższe. Ale takie rzeczy można dzieciom tłumaczyć, którym wydaje się, że za mieszkanie, energię, wodę i inne nie płaci się.

Kyle XY

Remonty robią z funduszy płaconych przez mieszkańców. Jako spółka miejska dostarczaj a środki finansowe do miasta niż je pobierają. Tak samo działa PWiK finansując pewne inwestycje z wypracowanych pieniędzy. Stąd też woda tyle kosztuje.
Po prostu generują koszty. I taka jest prawda . To my płacimy, a władza się bawi i robi zdjęcia na FB. Władza chwali się, że buduje coś dla nas, ale robi to za masze pieniądze. |Śmieszne nie.

Imię

Dokładnie, śmieszne. Śmieszne, jak istnienie spółdzielni mieszkaniowych, które za nasze pieniądze remontują nasze bloki mieszkalne … w końcu, bo przez dziesięciolecia chyba zapomnieli, że jest coś takiego, jak remont, czy modernizacja.
Śmieszne, jak rząd, który za nasze pieniądze dyma nas, jak dzieci, który niepracującym rozdaje pieniądze pracujących.

Trombullus

Buduje, robi dla nas… Tylko dlaczego żadna z inwestycji nie jest mi potrzebna do życia? Powiem więcej, z żadnej nie skorzystałem i nie przypuszczam że skorzystam. Równie dobrze Burmistrz mógłby wybudować wypożyczalnie skuterów śnieżnych.

Kyle XY

Nam nie, ale im jest. Można się pokazać zorganizować konkurs i zająć w nim 1 miejsce. Proszę mi powiedzieć, czy jakaś inwestycja miejska, poza drogami i ulicami, przynosi zyski lub wychodzi na tzw. zero. Czy w ogóle jest jakaś logiczna inwestycja w mieście.

imię

Mimo, iż nie korzystam i raczej korzystał nie będę z komunikacji, to uważam, że komunikacja w naszym mieście powinna istnieć. Nawet, jeśli nie będzie się zwracać.
Są w życiu inwestycje, które nie muszą na siebie zarabiać, choć nie twierdzę, że nie muszą przynosić dochodu. Taką inwestycją jest właśnie lidzbarska komunikacja, która przede wszystkim ma służyć ludziom mieszkającym na obrzeżach miasta (Zydląg, Kalinowskiego) a nie zarabiać na siebie. Służyć ma przede wszystkim ludziom starszym, którzy dzięki tej inwestycji bezproblemowo mogą się dostać do centrum. Do lekarza, na dworzec, na cmentarz…
W końcu kiedyś każdy z nas będzie w takiej sytuacji.

zatroskany

Do Trombollusa.Jak z niczego nie korzystasz to co się martwisz o klomby i bieżące wydatki

Trombullus

Martwię się ponieważ nie mogę patrzyć jak marnieje i zapuszcza się coś na co się wydało duże pieniądze, tylko dla otwarcia i zdjęć na FB. Niegospodarność! Każdy dobry gospodarz ma tyle ile jest w stanie utrzymać! Dobry gospodarz nie robi też inwestycji nierentownych, tylko dlatego żeby się pochwalić. Lidzbark to taka wytwórnia „misiów na miarę naszych możliwości” — kredytowych…

Barbara

Jakieś remonty robią, tylko jak w moim budynku potrzebna jest izolacja budynku to wiecznie twierdzą że pieniądzy nie mają. To gdzie ta kasa idzie na premie w ABK?

bogda

Za to wszystko płacimy My podatnicy.

Xyz

A tak zrobi napewno. Musimy tylko poczekać i po nowym roku bedzie boom.

Xyz

Nie jeździ, bo przy tak ruchomych ciągle zmieniających się rozkładach jazdy mieszkańcy sa zdezorientowani. Nikt, tym bardziej osoby starsze nie będą stały na przystanku i dodawały minuty zeby gdzieś dojechać. To po pierwsze. A po drugie należy byc wyposażonym w lupę zeby się czegoś doczytać z tych tablic. Wieczorami jedynie młodzież dla rozrywki sobie pojezdzi. Ale to jest tylko moje zdanie. Inni z pewnością mają odmienne.

Till

Bo to jest komunikacja wiejska, czyli jest ale jak by jej nie było.

WONSKI

6 500 zł brutto miesięcznie razy czterech kierowców.

Kyle XY

Ok mamy 26 tys, PLN . Do tego koszty prądu i utrzymania tzw. „nadbudowy” , amortyzacja , koszty eksploatacyjne . ty chyba 65 do 90 tys./m-c.

adam

na żądanie to taxi, albo chłopak jak ma auto, motor, albo rower z ramą.

adam

tvn sra covidem szkoda,ze im przedłożyli koncesje

inagentyinpuchE

ЛГБТ сообщество
Вырастить лидеров России, которые станут толерантны к их культуре, ценностям самой Великобритании. Функция подобного спонсорства в „безопасности и благосостояния Великобритании”.
На это денежных средств было потрачено более 35 миллионов рублей.
Телеграм канал в середине 21 года под именем „Кремлевская прачка” на общее наблюдение выложил документы. Некие служебние доки, где говорилось о посольстве Великобритании и их работы в Москве. Там присутствует полная информация, об английском спонсирование, на что и сколько было выделено финансов.
„Мемориал”

деятельность великобритании на территории России

svssip

У нас диагностирует скважины, производит Гарантийное обслуживание скважин и водозаборных узлов.

В компании для вас естьв продажу(услуги) ЁМКОСТНОЕ И РЕЗЕРВУАРНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ, Отстойники для воды, Планетарные мешалки, Шнековые обезвоживатели осадка, Контрольные колодцы, Тонкослойные модули (БМТ), Фильтры напорные и самотечные (ФОВ, ФИП, ФСУ), ОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Нестандартные металлоконструкции, ВОДООЧИСТНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ Флотационные системы (Флотаторы), ПОДЪЕМНЫЕ УСТРОЙСТВА И МЕТАЛЛОКОНСТРУКЦИИ Ангары, Павильоны, ОЧИСТКА ЛИВНЕВЫХ СТОЧНЫХ ВОД Жироуловители, НАСОСНОЕ И КОМПРЕССОРНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ (Грунфос, КСБ, Вило, КИТ, Взлёт, ТВП) Компрессор роторно-пластинчатый, ВОДОПОДГОТОВКУ Промышленные установки обратного осмоса, а также все для автомойки Автомойки на базе песчанно-гравийной фильтрации.

У нас вы найдете Ремонт очистных сооружений, а также Смотровые колодцы, мы можем произвести Земляные работы и прокладка труб. Бурение скважин на воду, Инженерные изыскания, Монтаж водоснабжения.

Телеметрия скважин : Телеметрия скважин

Bożydar

Skoki przeszły z TVP do TVN i Nasi gorzej skaczą! wkurzyłem się! ale wiadomo! Wina Tuska!

telesfor

Jaki dupek ogląda jeszcze cokolwiek w tefałenie?

Imię

Nie wiem, czy jestem dupkiem, ale od kiedy nastała dobra zmiana, zacząłem oglądać TVP. Jedyna stacja, która pokazuje prawdę o rządzie dobrej zmiany. Od niedawna oglądam również Polsat. Od czasu, kiedy przedłużono im koncesję, również i oni zaczęli pokazywać prawdę o naszym rządzie. Żadnych montaży, wycinań materiałów, żadnych podstawionych ujęć. Niczego nie ubarwiają, nie wchodzą nikomu w dupę… No i słusznie krytykują opozycję…
Tylko niech te klamki wstawią…
Ja prdlę…

Trombullus

Dlaczego wchodząc do UE zamknęliśmy się całkiem na Rosję? Dlaczego liderowi UE jakimi są Niemcy nic nie przeszkadza w prowadzeniu interesów z Rosją? Zobaczcie ile towaru tam szło z dawnych czasach i ile każdy z nas miał dobra z Obwodu Kaliningradzkiego. Czy nasze wejście do UE nie było tylko dochodowym interesem dla Niemców? Czy to nie oni nas odcięli od ogromnego rynku zbytu, jednocześnie niszcząc Polskie firmy by stworzyła się luka dla zachodnich towarów? Dlaczego nie pozostaliśmy krajem po środku, łączącym dwie całkiem inne kultury- Słowian i Germanów. Udawanie Niemców słabo nam wychodzi, tracimy finansowo i słowiańska dusza boli.

zatroskany

Bo tzw dobra zmiana doszła do wniosku że POLSKA to naród wybrany i nikt nam nie potrzebny.

Trombullus

Popatrz PIS, AWS, PO, KO nikogo z nich obchodzi interes Polski i nas zwykłych zjadaczy chleba.

Till

„Dlaczego nie pozostaliśmy krajem po środku, łączącym dwie całkiem inne kultury- Słowian i Germanów” i bardzo dobrze , że nie pozostaliśmy krajem po środku , bo byśmy mieli to co teraz ma Białoruś , Ukraina czy Gruzja, czyli ruskich na „ głowie”. Rosja to państwo o ustroju mafijnym, które oprócz gazu i ropy nie wiele ma do zaoferowania. Zobacz i porównaj dwa komunistyczne kraje Rosję i Chiny, jakie zaszły tam zmiany w ciągu 35 lat. Chiny to obecnie potęga gospodarcza a Rosja to cały czas ten sam „ bardak „ co 35 lat temu. Zapędy imperialne Rosji coraz bardziej ją izolują na arenie międzynarodowej. Kraj który ma takie zasoby naturalne powinien być 10x bogatszy od Norwegii ale jak się myśli o wojenkach i okradaniu własnego narodu to jest jak jest. Obecnie zależność Rosji od importu przekroczyła 75% i Polska ma w tym też swój udział. Na koniec dodam, że Rosjanie… Czytaj więcej »

Trombullus

Chodziło mi o to że Niemcy są w UE tak samo jak Polska i nie przeszkadza to robić interesów z Rosją a my jakoś nie możemy. Nie widzę sensu żeby Rosjanin zajadał się warzywami z Holandii zamiast z Polski, dotyczy to też mebli, których w pewnym czasie sporo szło z Lidzbarka na wschód. Policz ile osób w tym czasie zatrudniał tylko Drawex i OWL. Do Obwodu Kaliningradzkiego jechały całe busy kapusty, cebuli itp. Oni to brali bo było blisko i tanio a teraz i my i oni zasilamy konta zachodnich firm.

Zaumacek

Доброго времени суток дамы и господа, если вам срочно нужны деньги на покупку телефона или другие свои нужды… Но зарплата через несколько дней, тогда советую вам взять быстрый займ на карту без отказа и проверки кредитной истории.

На сайте https://zaimlenda.ru/ под подбору онлайн займов вы сможете выбрать МФО по своим условиям и отправить заявку, обычно это занимает не более 10 минут! Также хочу добавить что во многих компаниях сейчас акция в виде бесплатного займа под 0% до 30 дней.

ilex

Z innej beczki – na dzień 24 listopada 2021 roku (środa) zwołana została sesja naszej Rady Miejskiej https://bip.lidzbarkw.pl/10010/Ogloszenie_o_terminie_sesji_RM/. Czy treści projektowanych uchwał nie stoją wobec siebie we wzajemnej sprzeczności?
W pozycji 15. jest Uchwała w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2022 rok. Jak wynika z uzasadnienia z powodu wysokiej inflacji proponuje się podnieść podatek od nieruchomości o 10% – https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/780615/Uchwa%C5%82a-XLVII_2021.
W związku z powyższym nasuwa się pytanie – czy w trudnej sytuacji należy równocześnie podnosić wynagrodzenie Burmistrza – poz. 21 porządku sesji? https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/780908/Uchwa%C5%82a-XLVII_2021. O jaki % ma ono wzrosnąć nie podano w uzasadnieniu. Podano natomiast, że wynagrodzenie Burmistrza ustalono w wysokości 90% maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w gminie powyżej 15 tyś. do 100 tyś. mieszkańców. Skoro liczba mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego jest bliższa 15 tysięcy niż 100 tys., to może te 90% jest sporym nadużyciem.

MarcusVep
pomoc prawna

Kolejne oskarżenia – ttps://wprawo.pl/kolejne-oskarzenia-jacka-miedlara-teraz-za-stwierdzenie-faktu-nt-nadreprezentacji-zydow-w-stalinowskiej-bezpiece-zrzutka-na-pomoc-prawna/
Nie dajmy się zdeprawowanej kaście i wrogom Polaków.

pomaga
Imię

A po co mu zrzutka?
Jak sobie posłał, tak teraz będzie się wysypiał. Dziwne, że do upadku IIRP Żydzi nie przeszkadzali nikomu z lokalnej społeczności. Wszystkie nacje potrafiły ze sobą zgodnie współistnieć. Dopiero nacjonaliści, faszyści a potem komuchy doprowadzili do tak głębokiego rozłamu lokalnych społeczności a obecni spadkobiercy tamtych, obecni patole ciągle sieją zamęt w społeczeństwie… nie bez cichego przyzwolenia ***u.

Gdyby to ode mnie zależało to wszyscy nawołujący do zrzutki oraz zrzutkowicze odpowiadaliby za współudział, na równi z tym…..

Kuba

Od ciebie bzdecie-imie nic nie zależy i nie będzie zależało

Mieciu

Jak to jest z tymi szczepieniami? Bo IV fala pandemii przybiera na sile. Więc ona dotyczy tylko niezaszczepionych? Bo Ci co się zaszczepili są bezpieczni? Jestem prostym człowiekiem i nie wiem.

Trombullus

To jak z baletami, piją wszyscy równo, ale ten kto zakąsza ma większe prawdopodobieństwo że nie zaliczy „zgona”.

Mieciu

ooo widzisz:) to ja muszę zacząć zakąszać:) ale zawsze jak pije to mi jedzenie nie wchodzi niestety…

zatroskany

Ci co się zaszczepili są bezpieczni bo gdyby nawet zachorowali to przejdą bezpieczniej.

Mieciu

Bo jeśli w tv mówią szczepienia chronią, a potem mówią: pandemia przyspiesza to na logikę biorąc, pandemia powinna przyspieszać tylko na niezaszczepionych, a zaszczepieni bezpieczni.

daklalge

СПБ для путан ? Она покажет в Esis попу. Если вы захотели получить колоссальное величина удовольствия то проститутка сосет токмо воеже тебя. Проститутки СПБ

cele byle co

„Cóż, to chyba nie przypadek, że całą patologię III RP najlepiej widać w zachowaniach artystów i celebrytów. Teraz, w chwili próby, odwracając się plecami – a nawet strzelają – do tych, którzy dla Polski ryzykują życiem.”

lhjvb

tvn sprzedajna stacja jak inne nie ma teraz wolnych medió

Imię

Tylko ten jeden tefaułen jest sprzedajny?
A od czego zależy to, iż dana stacja posiada miano sprzedajnej?

Massha_MaPug

Есть нелегальная, но сверх доходная работа. Если интересно, пишите в телеграм @karabeitm

obywatel

Uchodżcy już miękną , ambasady już wszczynają procedury powrotne , Merkel dogaduje się z Putinem . Tylko polska opozycja jak zwykle z ręką w nocniku.Oni jeszcze nie zrozumieli , że Pis dostał wspaniały prezent. Już nikt nie pamięta o cenach , o inflacji.Wszyscy widzą tylko granicę . Dziękujemy naszym służbom , bo gdyby nie one dziś musielibyśmy mieszkać z tymi .. jak tam ich zwać ??? migrantami???

pytam

Niech żyje Polska Niepodległa i Suwerenna! Wiwat Marsz Niepodległości – Niepodległość Nie Na Sprzedaż! Serce rośnie gdy widzę tylu Patriotów idących całymi rodzinami w Warszawie. Patrzę na swoje zdjęcia z Marszu z 2018 roku, bo wtedy byłem osobiście. Patrzę również na list, który otrzymałem od Roberta Bąkiewicza, który otrzymałem 2 dni temu z podziękowaniem za wsparcie. Dlaczego w Lidzbarku nie ma Klubu Gazety Polskiej abyśmy między innymi mogli razem pojechać i manifestować swój Patriotyzm i Miłość do Ojczyzny????

Imię
imie bzdet

Spiewasz to sobie na dobranoc, łajzo?

Max

Ja to nie rozumiem tych uchodźców na granicy. Niby biedni, niby głodni, a każdy z telefonem i gdzieś dzwoni. To niech sobie coś z Glovo zamówią.

imię

Potrafisz choć dobrze i ze zrozumieniem czytać?
W mojej opinii posiadasz wiele cech świadczących o Twojej bogatej kreatywności.
W bardziej zrozumiały dla Ciebie sposób, jesteś typowym przedstawicielem dzisiejszej „prawicy” (posiadającej niewiele cech prawicy encyklopedycznej), który potrafi nad wyraz mocno ubarwiać, wręcz zakłamywać rzeczywistość, przekręcać fakty, kiedy są one sprzeczne z Twoimi aspiracjami.

Zatem mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że masz kłopoty ze zrozumieniem podpierając się przy tym swoją bujną wyobraźnią.
Nie jesteś partnerem do polemiki pod żadnym z nicków, które tutaj przywdziewasz.
Antypolskość, wulgaryzmy… Jesteś po prostu śmieszny.

Pozdrawiam.

reni

Przeproś i nie obrażaj więcej, bo „kiedyś cię znajdę…”

dobry numer ;-)
jusis

Przeproś bo tylko z okazji Święta Niepodległości ci daruję. Jutro już zapomnij…

dobry numer ;-)
Akcja Polaków

#Duma i Szacunek – słowa uznania i podziękowania dla wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy Służby Granicznej i Policji za trudną służbę i obronę polskich granic! Wywieśmy flagę biało-czerwoną dla nich! Już dziś!

Barbara

Zgadzam się w 100 %

Adam

Co się dzieje z mostem przy rosoplaście? Zamknięty już tyle czasu. Mają zamiar go w końcu otworzyć? Straszne utrudnienie. Trzeba latać na około przez Kościuszki!

Barbara

Ten most jest zamknięty od dobrych paru miesięcy, należy do Starostwa ale jak zwykle mają ludzi gdzieś

biało-czerwoni

„Potrzebni wolontariusze do zabezpieczenia Marszu
Chcemy, aby wszyscy polscy patrioci mogli spokojnie i bezpiecznie przejść w dniu Święta Niepodległości ulicami Warszawy. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu Marszu Niepodległości. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć organizatorów w ochronie wydarzenia zapraszam 11 listopada 2021 roku o godzinie 10:00 na parking przy Metrze Centrum. Na miejscu otrzymają Państwo wyposażenie oraz szczegółowe instrukcje.
Priorytetem będzie dla nas umożliwienie bezpiecznego przemarszu – w tym
zabezpieczenie trasy przed blokadami i prowokacjami, których możemy się spodziewać także i w tym roku.” – Stowarzyszenie MN.
Ktoś się wybiera z Lidzbarka?

heniu

a to ja Dziękuję, aż tak mocno mnje jeszcze nje suszy

gość

A teraz tak na poważnie , podobno ktoś został potrącony na ulicy Bartoszyckiej . Jechał ktoś z was tą ulicą rano , przed wschodem słońca , czy wieczorem , po zachodzie? To jest masakra , jak mało ludzi jest tam potrącanych . Ciemna ulica , nieliczne latarnie świecą , jak na najgorszym zadupiu . Dziwne , że nikt tego nie widzi , i o takich problemach trzeba pisać , a nie o pierdołach . Policja też zawsze z rana kieruje się na Olsztyn , albo Ornetę , może warto zobaczyć , jaka jest widoczność pieszych na przejściu przy „pomniku” (zerowa jak jadą z przeciwka ) , albo przy sądzie .

Adam

Co racja to racja. Straszna ta ulica po zmroku. Oświetlenie katastrofa. Swoje też robi długa prosta

bogda

To prawda, ciemne ulice. Zaniedbania przez kogo ?

Polaku

Koniecznie to przesłuchaj – wywiad z dr L. Kulińską
https://wprawo.pl/w-obronie-polskich-miast-przed-ukraincami-dr-kulinska-dla-e/

imię

Do kogo te żale?
Ciekawy materiał.
Szkoda, że nie ma takich materiałów n.t. Wilna, Grodna, Szczecina, Wrocławia, Brześcia, bratniej pomocy Czechom ’68, o Zaolziu…
Szowinistyczne zapędy nikogo daleko nie zaprowadziły. Polacy często sami proszą się o baty. Ciekawe, kto spowodował, że Wilno, Lwów, Brześć i inne zostały nam zabrane a Szczecin, Wrocław, Koszalin zostały nam „dane”.
Fajnie jest głośno pobrzękiwać szabelką, jeśli krzyczy się o tym, co zabrane, jednak próżno nasłuchiwać o tym, co się „zabrało”.
Tak trudno jest przyznać, że ziemie dzieli, czy też granice ustala ten, który ma silniejszą armię?

imię

@przemyśl, skoro taki z Ciebie kozak, to proszę. MN, czyli Mniejszość Niemiecka czeka na Ciebie. Pewno to spadkobiercy brunatnych koszul zbierają się na noc długich noży. Póki co, popisali się koktajlami mołotowa, straszeniem osób siedzących na krawężnikach, na parapetach witryn sklepowych… To na to dostali wsparcie od rządu już nie najjaśniejszej. Kretyni.
Swoją drogą, często bywam w Przemyślu. Piękne miasto.

Imię

Nie obrażając oczywiście członków Mniejszości Niemieckiej od zawsze mieszkających na tej ziemii, robiących wiele dobrego dla pojednania, kultywujących tradycje swoich przodków.

ogniomistrz Kaleń

No widzisz już przepraszasz!!! A frasyniuk i bodnar będą przepraszać wszystkich Polaków po wyroku sądów. No i nie popisuj się tutaj wulgaryzmami, bo za nie też przeprosisz. Przemyśl to (…) możesz sobie odwiedzać i marzyć jak banderowcy o niebieskich migdałach.

Imię

Naiwniak, czy inny…?
I nie mają oni za co przepraszać. Frasyniukowi pewno też kazali przepraszać, kiedy posadzili go komuniści. Za co? Za słowa prawdy? Poza tym nie widzę tutaj żadnych wulgaryzmów. Coś ci się pomieszało w tej aspirującej do naziolskiej główce?
Chyba, że mój zegarek się spóźnia a Ty już dawno jesteś naziolem.

józef grzyb

To ty masz „czasy”? Ukradłeś komuś czy zdjąłeś z wieży kościoła? frasiniuk oddaj 80 milionów – to twój kolega po fachu, nie?

Trombullus

Czy burmistrz wykonał coś co leży poza jego obowiązkami? Ktoś mu dał pomysł który zrealizował, ponieważ za to mu płacą. Twoje oczarowanie jest równe temu, gdybyś chwalił tu ekspedientkę która w sklepie zważyła ci ser.

Xyz

Tylko ta karawana daleko z tym nie zajedzie, jeśli jeden z wielbłądów nie bedzie myślał co wrzuca na fb co publicznej wiadomości. Raz pisze, ze podaje nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej, który bedzie obowiązywał do końca miesiąca a w nastepnym akapicie, ze bedzie zmieniany co tydzień tylko weekendy będą stale. To niech ten wielbłąd zastanowi się co chce napisać i niech nie robi z ludzi kretynow. Nikt tu nie jest od tego, zeby uczyć się co tydzień rozkładu jazdy. Prosze wziąść pod uwagę osoby starsze. A tak prawdę mówiąc to z tej komunikacji najbardziej zadowolona jest młodzież. Słyszy się to – ty idziemy posmigac autobusem po mieście? Chodź, co ci k…a zalezy darmocha przecież. Tak ze niech ta karawana zwolni tempa a wielbłąd, który ją prowadzi niech się ogarnie i pomyśli o mieszkańcach.

HrowardFes
folk

„Niestety rosnąca liczba uhonorowanych przez Niemców odznaczeniami i nagrodami renegatów, nienawistne wobec nas i naszych władz wypowiedzi potwierdzają niezrozumiałą dla nas bezkarną obecność V-kolumny i najgorszych zaprzańców w naszym kraju. Pewien odsetek ludzi zeszmaconych, a w tym płatni zdrajcy, to od czasów wdrażania „instrukcji” carycy Katarzyny II ciążące nad nami przekleństwo, kończące się zwykle utratą suwerenności i nawet rozbiorami. Także teraz takich nie brakuje i amoralni łajdacy, aferzyści, prostaccy skandaliści i zwykłe sprzedawczyki, poprzebierani w garnitury i udający polityków, wsparci przez sprzedajnych prawników i nawet sędziów, kłamstwami, szkalowaniem konkurentów w polskojęzycznych łże-mediach oraz oszukańczymi obietnicami dochodzili nawet do najważniejszych stanowisk politycznych, a po ich zasłużonej utracie za wyrządzone „ten kraj-owi” szkody, puściły im już wszelkie hamulce i pokazują swoje prawdziwe „oblicza”… Najwięksi szkodnicy za zdradzieckie usługi dla obcych, zostali „docenieni” i jako „europosłowie” ulokowani na intratnych synekurach unijnych nadal plują jadem na nasz kraj, na którym wcześniej żerowali i się… Czytaj więcej »

stefan tiga

Nawet ci nie współczuje, mam nadzieje ze nasza młodzierz kiedyś ukończy 18 lat i pogoni wrescie tych wszystkich pseodo polakow od koryta,przy okazji peowców też.

burcymucha

Stefek, tylko ty się nie bierz za naszą „”młodzierz” bo ta młodzież sama pogoni cię „wrescie” i zostanie ci tylko „pseodo” grezmoły. Swoją drogą słabo was uczą w tym Górowie.

gość

Przejazd autobusem komunikcji miejskiej w Lidzbarku warmińskim. Fakt , że trochę czasu to kosztuje , ale polecam wszystkim . Darmowe zwiedszanie miasta , spotkania towarzyskie , miła atmosfera .Tylko czekam , kiedy odezwą się nieudacznicy lidzbarscy w tej sprawie. Im oczywiście nic nie będzie pasować.

imię

Widzisz, użytkownikom tej strony nie chodzi o autobusy a o ludzi, którzy przyczynili się do ich sprowadzenia i utworzenia w Lidzbarku komunikacji miejskiej.
I jestem święcie przekonany, że gdyby Burmistrz i RM prezentowały opcję ***, to portal ów pękałby od mnogości wazeliniarskich pochwał w kierunku tejże władzy. A tak… Autobusy są, a pozytywów nie spodziewaj się.
W tym grajdole nie jest ważne, co się daje, ale KTO daje.

Swoją drogą, jakiś czas temu ktoś napisał tutaj o pozapadanych, pozałamywanych studzienkach w mieście na trasie śródmiejskiego objazdu.
Tak się składa, że miast jeździć z ul. Bartoszyckiej na Słowackiego na skróty, po bruku ul Prostej i Reja, jeżdżę asfaltem Lipową, Poniatowskiego, nadkładając sporo drogi. Jakoś nie zauważyłem takiego stanu studzienek. Jak widać, różni, siejący nieprawdę tutaj się kręcą.

Xyz

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. To nie wyglada tak pięknie jak opowiada nasz włodarz. Jazda za darmo przez 5 lat. To sa kpiny z nas, mieszkańców. Bedziemy się cieszyć niedługo jak wzrosną podatki, czynsze, woda i inne media. Ciekawi mnie co wtedy powiesz, czy nadal będziesz zachowywać się ta jakże intratna inicjatywą naszych władz.

zatroskany

Xyz dlaczego piszesz za wszyscy w mieście myślą tak jak TY? No może tych kilku co się ty produkują w podobnym tonie.

Xyz

Nic nie ma za darmo. To jest tylko moje zdanie i tego sie trzymam. Każdy moze myśleć inaczej, jak chce

Xyz

Ja nie pisze o nikim, nie pisze, ze „wszyscy”. Pisze to, co uważam i to, o czym juz nie raz się przekonaliśmy czytając wywody naszego wlodarza i słuchając jego wypowiedzi i chwalenia się w TV „Kopernik”. Tyle w temacie.

Trombullus

Nie zauważyłeś? Czołgiem jeździsz? Jadąc od jednostki Poniatowskiego od Rywala aż do inwalidów, kierowcy robią slalom między dołami ze studzienkami. Ulica Krzywa i wądół ze studzienką na pół jezdni w miejscu wjazdu na magazyny Agatu, następnie ulica Wyszyńskiego- to dosłownie jak gra komputerowa w omijaniu studzienek. Wracając tą samą trasą znów Wyszyńskiego z dzwoniącą studzienką obok Autolandu i od Rywala aż do ronda doły jak po bombardowaniu. Jakby ci zabrakło emocji to Wjedź sobie w Kanałową i Dantyszka, tam wystającą studzienką można kolana poobijać. Nie pomoże tu Platfusowski hurraoptymizm, co jest, widać i nie da się tego twoim słowem odwołać

gość

Dziwne , jakoś nie zauważyłem.Czy na pewno my po tych samych miastach (ulicach) jeździmy???

Imię

Zastanawia mnie jedynie kilka kwestii.
1. Kto i gdzie będzie sprzątał wnętrza autobusów, powinny byc faktury za wykonanie tych czynności.
2. Kto i gdzie będzie mył te autobusy. Na której myjni one się zmieszczą? PKS??? 🙂 Kto będzie opłacał faktury za ich mycie.
3. Interesuje mnie, CZY stanowiska do ładowania akumulatorów autobusów są opomiarowane a także interesują mnie przyszłe faktury za energię. Fakt, energia elektryczna jest obecnie najtańszym paliwem. Stanowiska ładowania są rozrzucone w różnych, odległych częściach miasta.
Powyższe oczywiście w żadnym stopniu nie umniejsza w mojej opinii potrzeby funkcjonowania w Naszym mieście komunikacji.

imei

W fiskusa się bawisz? O jak przyjemnie… Napisz na FB UM to na 100% dostaniesz odpowiedź.

Imię

Bawisz, nie bawisz, ale jak głębiej i dłużej podrążyć, to może wyjść z tego ciekawy temat.
Poza tym FB to nie jest wiarygodne źródło informacji. Tak samo, jak jakiekolwiek forum.

imei

To napisz oficjalne pismo do UM. Będziesz miał odpowiedź na papierze z podpisem włodarza i wstawisz odpowiedź na forum.

Andrzej

Do sprzątania zatrudnią kogoś po znajomości, a autobus będą myć na wodociągach tam gdzie stoją.

imię

🙂

Tomek

Panie Redaktorze!
Prawica nigdy u sterów nie była!
Można wykorzystywać nazwę „Prawica” do celów propagandowych, lecz programy i działania świadczą o tym, że decydują o naszym życiu socjaliści, a nawet etatyści, niezależnie od nazewnictwa.

gość

Faktycznie ,niektórzy powinni zaszczepić się od głupoty , ale może ona też wynikać z niedotlenienia od noszenia maseczek , (kagańców). Specjalista od wszystkiego (zdychania ) moze nas wysyłać na zdychanie , ale jakoś żyjemy , czego i jemu życzymy. Dbaj o siebie , bo jeszcze niejedna epidemia przed tobą.

gość

Trombek , co to znaczy „foliarzu” , to ma związek z jakąś folią ??? Bo w moim słowniku , takiego słowa nie ma.Czekam na info . Z tym chemitra …coś tam , toś mi zabił ćwieka , bo faktycznie nie wiem , o co chodzi ,ale widze , że lubisz znęcać się nad innymi . Więc ci donoszę ,że jestem anonimowym alkoholikiem , i nie muszę prawdopodobnie znać całego słownika wyrazów obcych i twoje postępowanie jest wyjątkowo perfidne . Ty jesteś zwyczajnym oprawcą rozprawiającym się bezpardonowo z każdym , kto ośmieli się mieć inne zdanie niż ty . i to ty piszę świadomie z małej litery . A ziemia naprawdę jest okrągła ? Coś takiego .Nie pomyślałbym .

Barbara

Co się dzieje między lidzbarskimi przewoźnikami a wójtem

gość

Jeżeli nie mam zamiaru się zaszczepić, ale za to szczepię regularnie moje zwierzęta np. mojego psa (mam nawet książkę szczepień), to jestem antyszczepionkowcem czy proszczepionkowcem? Czytając komentarze, to niektórym od noszenia kagańców doszło do niedotlenienie mózgu i spowodowało to pisania głupot. Ale zawsze można się z takich pośmiać. 🙂

zatroskany

W tym wypadku żadne szczepienie nie pomoże.

"...

Historyczne znamiona głupoty politycznej albo wręcz zdrady zachowały się w mentalności wielu osób. Rozbiory Polski nie były przypadkowe, a stanowiły rezultat osłabienia Kraju wykwitami rozbicia i anarchii. Korzyść z tego zdobywali uzurpatorzy władzy funkcjonujący pod obcym protektoratem. Czy współczesne rozróby nie są analogiczne? Czy trudno dostrzec, kto się nimi posługuje?

zatroskany

Dlaczego ludzie nie noszą maseczek w sklepach.Przecież to nic nie kosztuje a chroni innych.

Trombullus

Maseczek nie noszą osoby o małym rozumku, nieraz otumanione otchłanią internetów, gdzie naoglądali się równie głupkowatych jak oni psycholi. Najczęściej są to też osoby które się nie zaszczepiły, ponieważ „w szczepionkach jest chip od Billa Gatesa”. Nie wiem co napisać żeby było delikatnie, może to że ewolucja sama usuwa jednostki z defektem? A tak naprawdę? Niech zdychają- na własne życzenie.

gość

Tymczasem ciemne chmury zbierają się nad wszystkimi nieuczciwymi prywaciarzami.
W skrócie: jeżeli pracujesz w jakimś tam Januszexie gdzie łamane jest prawo i zgłosisz ten fakt służbom, a pracodawca w ramach zemsty Cię za to zwolni, to będą mu za to groziły UWAGA! 3 LATA POZBAWIENIA WOLNOŚCI. Więcej informacji:

https://bezprawnik.pl/projekt-ustawy-o-ochronie-osob-zglaszajacych/

Trombullus

Myślisz że można wywalić w kosmos wszystkich lidzbarskich leszczy biznesu? To by stworzyło lukę dla osób uczciwych i przedsiębiorczych, którzy nie mieli najmniejszej szansy w „lidzbarskim platformianym bigosie”. To by było nienormalne żeby było normalnie!

gość

Jak jest zima ,to musi być zimno , takie jest odwieczne prawo natury.

POośle

A co to bedzie jak PO-lityka nie wybioro na barana

Barbara

Wybiorą, wybiorą większość miasta to Po

Andrzej

Mina Brzezina

Barbara

Zastanawiam się dlaczego w naszym mieście mieszkania zaczynają być droższe niż w Olsztynie

emei

Bo Lidzbark powoli staje się… jak to powiedzieć… „drugim Zakopanem”. W Zakopanem mieszkania są droższe niż w Krakowie.

Kyle XY

Bo jest wyższy standard i jakość wykonania. 🙂

Barbara

Jakoś w niektórych miejscach tego standardu nie widać

Kyle XY

Przecież to był sarkazm.

Barbara

Możliwe, ale zastanawiam się nad jednym czy lepiej kupić mieszkanie za taką cenę czy lepiej starać się o mieszkanie komunalne potem je wykupić za friko od gminy i wybudować mały domek. Jak tak dalej pójdzie to ludzie będą kombinować

wiesiek

a kto by tam chciał mieszkać. Nie wiem co Ciebie tak dziwi, jak ktoś ma kupić dom w Olsztynie to lepiej kawalerkę w Lidzbarku, a do pracy się dojedzie, zaraz drogę skończą, ino śmig…

wartobejrzec

„Nie trzeba było długo czekać. Zaledwie po dwóch tygodniach od premiery film Wojciecha Sumlińskiego „Powrót do Jedwabnego” został skasowany przez administrację YouTube, a kanał twórcy zniknął. Sumlińskiemu zarzucono szerzenie antysemityzmu.” Obejrzyjcie ten film pod artkułem:
https://wprawo.pl/j-miedlar-antysemityzm-szlachetna-idea-czyli-loza-bnai-brith-oskarza-mnie-za-slowa-jezusa-i-yt-kasuje-film-powrot-do-jedwabnego-film-obejrzycie-tutaj-wideo/

Kyle XY

Obejrzałem. Polecam wszystkim.

Barbara

Pojawia się Komunikacja miejska w Lidzbarku fajnie czy nie łapka w górę

DonPedro

Fajnie, bo likwidują durne progi zwalniające.

gość

Co to ma wspólnego z komunikacją ???

zatroskany

Bardzo fajnie.Brawo burmistrz.

Trombullus

Przystanek obok cerkwi… Już widzę oczami wyobraźni zablokowane rondo na ul.Lipowej, ul. Spółdzielców i ul. Krzywą aż do młyna. Nie dość że okolice ronda na Lipowej są nieudacznie powywalane pasami dla pieszych to jeszcze przystanek… Będąc pieszym ciężko przez to rondo przejść ale będąc kierowcą to już masakra. Ostatnio mało co nie rozjechałem idioty na hulajnodze elektrycznej co z całym impetem wjechał na pasy o zmroku z prędkością jakieś 30km/h. Innym razem starsza kobita wbiła na pasy rowerem , zahamowała i z niego zeskoczyła będąc prawie w połowie pasów. Gdzie jest słynna Straż Miejska? Dlaczego dorośli i dzieci w Lidzbarku walą hulajnogami po zmroku bez żadnego oświetlenia łamiąc przepisy drogowe? Gdzie Policja? Może w końcu by złapali te dwie babki co jeżdżą Lidzbarkiem 20km/h i zachowują się jakby nigdy za kierownicą nie siedziały.

Barbara

Straży miejskiej w Lidzbarku nie ma tylko, tylko taxi miejskie pracujące wytrwale do 15 po czym do domciu. A policja no cóż temat długi jak rzeka.

Andrzej

Bo to są święte krowy , myślą że im wszystko wolno tylko dlatego że przepisy się zmieniły nawet nie patrzą czy coś jedzie wbijają się na pasy.

Trombullus

No i „tadam”! Dziś na pasy wbił z całą prędkością gość na hulajnodze elektrycznej (rondo obok cerkwi)- Tylko widziałem z daleka. Jadąc dalej na Bartoszyce na przejściu po minięciu Autolandu już mi osobiście wwaliła się wiekowa i objętościowa matrona z refleksem szachisty. Czy naprawdę jakiś kierowca musi kogoś rozjechać na placek żeby Policja zwróciła uwagę na te brewerie? Przecież to narażanie życia i zdrowia swojego i osób innych, do tego łamanie przepisów zagrożone mandatem. Nie jeździ się po pasach dla pieszych! Kierowca próbując uniknąć rozjechania człowieka zawsze wybierze zderzenie czołowe z pojazdem z naprzeciwka, powodując karambol.

Zdzichu
Barbara

Ręka, rękę myje wieczne układy i przekręciarstwa to się chyba nigdy nie skończy.

Till

Ostatnio w sieci możemy oglądać zdjęcia radnych i burmistrza lansujących się z pełnymi worami śmieci. Trzeba tu zauważyć że, burmistrz w tej materii ma największe doświadczenie ponieważ już od dawna zbiera dyplomy, które niestety mają wartość śmieciową. I wiecie co!- zbieranie śmieci to jest jedyna dziedzina w której burmistrz i radni sprawdzają się najlepiej.

zatroskany

Ale głupi wpis. Żenada.

Till

Dziękuje! – „chcem” chociaż stylistycznie i gramatycznie dorównać burmistrzowi.

Barbara

Co by burmistrz nie zrobił zawsze jest coś nie tak, ciekawa jestem jakby starosta chociaż raz wziął się do takiej inicjatywy co by ludzie powiedzieli

odp

Ale ten park jest sprzątany cyklicznie przez różnych ludzi, organizacje, jest w miarę czysto, burmistrz w raz z ekipą ok 20 osób poszli na „spacer” praktycznie po czystym parku, zresztą nie widać efektów ich pracy na zdjęciach(gdzie te pełne worki ), powyciągane śmieci ze śmietnika w parku, niby , że posegregowali …?

Kyle XY

Ostatnio właściciele nieruchomości takich jak zakłady pracy. budynki z lokalami użytkowymi maja kontrolę co do wielkości zadeklarowanych, czy też obliczonych wielkości posesji oraz sposobu ich użytkowania. Podobno naliczane są dodatkowe opłaty nawet do 5 lat wstecz. Miasto szuka na gwałt kasy. Ktoś cos wie co się dzieje.

Andrzej

No to, może wreszcie za termy się wezmą

Kyle XY

Termy obchodzą dużym łukiem.

imię

Miasto szuka na gwałt kasy, bo rząd też szuka jej na gwałt podnosząc podatki. Ryba psuje się od głowy, lub jak kto woli, przykład idzie z góry,

gość

A jakie podatki zwiekszył ci rząd ? Hmm PiT , CiT , Vat ? Zarabiajac brutto do 13 tyś miesiecznie nie masz wiekszych skłądek ! No chyba , że jesteś Januszem przedsiebiorcom z 3 daczami i 3 mercedesami to jęczysz ! Płace idą w górę od 7 lat od ok 5 do ok 9,5% rok do roku, zaś inflacja od ok 1 do 5 % wiec warto sie zastanowić zanim coś sie pierdolnie , że Polska jest krajem biedniejszym niż to było za czasów PO !

imię

To żeś przypie*dolił zaglądając mi w portfel bez doń zaglądania. Moja pensja nie rośnie tak, jak ceny w sklepach, ceny paliw kopalnych, w ogóle jak ceny energii. Nie rośnie tak, jak Twoje wyssane z palca cyferki! Podając dane statystyczne… zresztą jakie dane, skoro dziś mamy inflację największą od 20 lat… Ponoć ta inflacja to OGROMNY sukces obecnie rządzących, którego zazdrości nam cała Europa. I powiesz mi, że pół roku temu cena LPG 2,2PLN/1L a teraz 3,05PLN/1L to jest 0,5%??? Nie chcę słuchać takich mistrzów ekonomii, jak Ty, mistrzów ekonomii pokroju brukselskiego kolaboranta „jakiego”, który za pieniądze Unii zrobił kłamliwą konferencję pokazując swoje dyrdymały. Notabene tych dyrdymał, dziś Kanclerz Austrii podał się do dymisji, kiedy wyszło na jaw, że za publiczne pieniądze opłacał korzystne dla siebie, swojej partii sondaże. Standard pisowi kompletnie obcy, pasujący doń, jak świni siodło, choć to, co Sebastian Kurz zrobił to maleńki pikuś w porównaniu z tym,… Czytaj więcej »

imię

c.d.
POMYŚL I POLICZ, ZAMIAST SMAROWAĆ TAKIE BANIALUKI GENIUSZU EKONOMII.

Jeśli dalej upierasz się przy swoim, to policz.
2 lata temu za swoją pensję mogłem kupić 1500L LPG. Dziś 1000L. Widzisz tu gdzieś progres? Chyba, że ten „pisowski progres”

gość

nie tylko gaz wchodzi do koszyka inflacyjnego , 2 lata temu też rzadził PiS, wiec POMYŚL I POLICZ, ZAMIAST SMAROWAĆ TAKIE BANIALUKI GENIUSZU EKONOMII.

imię

Mam wyliczać ceny wszystkich produktów?
Cena węgla w górę o 50% w porównaniu z 2019
Twój koszyk, o który tak się spierasz….
A zresztą, pierwszy z brzegu link do spożywki:
https://www.portalspozywczy.pl/tagi/koszyk-cen,7742.html

I policz sobie na podstawie tych artykułów.
Wszędzie piszą o podwyżkach. I to niemałych. Że nie wspomnę o cenach materiałów budowlanych… Weź przestań…

gość

węgiel 2 lata temu za tonę ok 800zł teraz ok 950zł, płacę 2 lata temu średnia krajowa GUS 20219 rok – 4918,17 rok 2021 obecnie 5929,05 zł, kwi kwi, domy w PL powstają jak grzyby po deszczu, nowe auta na drogach aż błyszczą, wczasy za granicą Polaka to już norma. Ach ten PiS taki zły ….

Kyle XY

Tak było w USA przed krachem finansowym.
^ min ludzi wylądowało na ulicy. Ludzie stracili emerytury bo rozdali je finansiści,

aryst

Ty głąbie naucz się liczyć i robić adekwatne porównania.

ilex

Standardy Kanclerza Austrii, o których piszesz, i inne standardy cywilizowanych elit rządzących, w Polsce są obce wszystkim opcjom politycznym bez wyjątku i także bez względu na szczebel zarządzania. Podobnie rzecz dzieje się w Kościele. Widoczna jest totalna degeneracja władzy i partii politycznych i nie widać widoków na lepsze. Wydawało się, że po śmierci papieża Polaka, katastrofie w Smoleńsku, śmierci prezydenta Gdańska Polacy się opamiętają. Nic bardziej mylnego, co dokładnie pokazuje obecny problem na granicy wschodniej. Nam nie Łukaszenka zagraża, a My sami sobie.

imię

Niestety, puszczenie oczka w stronę skrajnej prawicy, do organizacji faszystowskich powoduje, że Nasz Naród nie zjednoczy się i na zawsze zostanie podzielony. Chyba, że kolejna władza zrobi z tymi faszystami to, co zrobiono 6 i 7 lipca, w końcu 10 lipca przed wojną…

paszołwon

Skąd ty się lewaku tu wziąłeś? Dostałeś udaru, że piszesz tu takie bzdety?

Trombullus

O rety! Z tego co piszesz wynika że reprezentujemy „kulturę wschodu”, do tego jesteśmy wschodnim ludem- „Słowianami”. Znaczy to że nasze mentalności da się tak samo zdusić jak „ubogacenie kulturowe islamistów”. Co robić? Może dalej na siłę udawać zachodnią demokrację a może się poddać i otworzyć na rynek wschodni? Czy lepiej gdy Niemcy na nas zarabiają czy zdjąć cła na Rosję i sprzedawać cebulę tysiącami ton? Czy lepiej płacić za emisję CO2, podnosząc cenę gazu, węgla i paliwa czy lepiej szmuglować paliwo z Kaliningradu za grosze? Czy lepiej palić fajki za 15 ziko lub podrabiane pod Warszawą z trawy, czy też palić rosyjskie legalne cygarety? Gdzie nam bliżej, gdzie nam lepiej? Czy honorowo stać na straży Utopii czy popłynąć z prądem który naturalnie w nas płynie? Ktoś kto ma przynajmniej tyle lat co ja widzi wyraźnie że spod Rosyjskiego buciora wpadliśmy pod bucior Niemiecki- pomimo że wojnę przegrali. Nasza niepodległość… Czytaj więcej »

Trombullus

Polacy obecnie nie są biedniejsi niż za Platfusów ale wkrótce będą. Niestety nie będzie to dzieło Kaczyńskiego czy Morawieckiego jakby chciał Tusk ale ogólny trend światowy spowodowany Covid 19. Szalejące ceny nie są wynikiem podatków w Polsce ale wynikiem braku surowców i mocy przerobowych w dalekich krajach jak Chiny. Brak komponentów na rynku podnosi ich cenę, zarabiają na tym pośrednicy a klient płacze i płaci. Pamiętajmy także że nie we wszystkich krajach fale wirusa przeszły tak łagodnie jak u nas- nie powodując dużych utrudnień. Nie wszystkie kraje z sukcesem zaszczepiły populacje. Nie we wszystkich krajach „robota wrze” tak jak w Polsce. Wyobraźcie sobie że są kraje w których przeziębiony człowiek idzie na chorobowe a nie zaiwania po 10 godzin dziennie z gilami w nosie i często gorączką- jak u nas. Jeszcze innym zjawiskiem fal Covid jest oszczędność konsumenta i brak skłonności do zobowiązań finansowych- co rozkłada gospodarki. Innym składnikiem kryzysu… Czytaj więcej »

imię

A podobno można obniżyć cenę paliw o połowę, jak mawiał jeden z mównicy z kanistrem.
Każdy jest mądry, kiedy nic od niego nie zależy a liczy na tanią, jak disco polo sensację grając na najpłytszych strunach. Jednak kiedy zmienia się sytuacja, to zapomina się o wszystkich i o wszystkim, dbając o dobro swej partii i o jak największą liczbę kadencji… Ba, myśli się o zmianach w ordynacji dotyczących i kształtu obwodów wyborczych, by tylko zdobyć więcej głosów.
I nie zgodzę się z Twoim pierwszym zdaniem, bo to konus, i bankster odpowiadają za trwające od dłuższego czasu ubożenie społeczeństwa.

Trombullus

Polemizowałbym z tym zubożeniem. Fakt że nie nie ma z czego się cieszyć będąc emerytem czy pracownikiem na Warmii ale moja sytuacja finansowa za Platfusów była okropna i nigdy im tego nie zapomnę. Tym bardziej że przed nimi wiodło mi się całkiem dobrze. Co do obrzydliwego zachowania polityków przed kampanią to w pełni się zgadzam. Zgadzam się też z tym że Pis już się skończył totalnie tak samo jak Platfusy. Jak więc perspektywa nas czeka? A może tak lewica? Tak jak sięgam pamięcią to ich rządy były pozbawione ekscesów i wyglądały na dość profesjonalne. Będąc ogromnym przeciwnikiem LGBT jako zjawiska politycznego (nie mam nic przeciwko innym orientacjom wokół mnie) zagłosowałbym na lewicę.

drew

To naprawdę piszesz ty Trombulus? Czy ktoś się pod ciebie podszywa?

Trombullus

Tak, to ja napisałem. Zdegustowany Platfusami, rozczarowany Pisem, nacjonalistami, Kukizem, sprzedajnym PSL, stawiam na głęboką lewicę. Taki wybór z braku wyboru jest najbardziej bezpieczny- oni już byli i nie było tak źle.

imię

Ale, że co? Skoro pisiory u władzy to w ciemno należy chwalić ich każde posunięcie, każdy piard?
Ja na pisiorach nie zawiodłem się. Nigdy, ale to nigdy nie wróżyłem im tego, że będą dobrze rządzili. No i się nie zawiodłem.
Uważasz, że ich posunięcia, wyniki i potknięcia, jakiej wagi by one nie były, należy wychwalać lub o nich nie mówić?
Tak właśnie działa propaganda. O swoich dobrze, albo wcale, takie towarzystwo wzajemnej adoracji.
Ciężko w końcu zrozumieć, że obecna władza jest najgorszą od 30 lat??? Źal, bo to swoi?
Ciężko jest przyznać, że wlewając na rynek niezarobione pieniądze spowodowali najwyższą w historii III RP inflację?

Trombullus

A teraz opowiedz nam wszystkim jak ci ta władza złamała życie. Opowiedz jeszcze która z poprzednich ekip nie postąpiła tak samo lub gorzej. Emancypacja współczesnego człowieka nie pozwala mu dostrzec znaczenia słowa- „WŁADZA”. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek w przeszłości władza była miła, uczciwa, dobra. Władza jest od tego żeby cię skubać na kasę, osądzać, karać. Współczesna demokracja to jedynie słodkie mydlenie oczu. Nasza europejska demokracja nie ma nic wspólnego z genezą tego słowa, to wręcz obraza dla starożytnych Greków. Dla władzy stanowisz jedynie żywą masę- wypełniacz kraju w którym mieszkasz. Nie stanowisz żadnej władzy- ponieważ byś tu nie pisał. Nie masz cech charakteru Nerona, Hitlera, Stalina oraz współczesnych elyt europejskich i krajowych. Może i to haniebne ale od setek lat rządzą nami ludzie tego samego pokroju. Przykre to że możemy sobie tu popisać, być zadowoleni ze swoich poglądów lub się pokłócić- zdradzę ci jednak wielką tajemnicę. Oni mąja to „głęboko”-… Czytaj więcej »

drew

No jednak to ty Trombullus… Piszesz sensownie, więc nikt się pod ciebie nie podszył. Mmam nadzieję, że te głosowanie na lewactwo to chwilowe rozgoryczenie i jakaś mała handra. Jeśli nie, to wiedz, że gdy oni dojdą do władzy twoja mała handra przerodzi się szybciutko w WIELKĄ PERMANENTNĄ DEPRECHĘ.

imie zbuk

W imie …toż ty ćwoku wypadłeś jakiejś sbecji spod ogona

kiepr

Dupku to wszystko działo się za tych PO-paprańców

Eimi

Niech się burmistrz weźmie za swoich urzędników którzy pracują i prowadzą działalność gospodarczą.

Kyle XY

To tak!
Ale pamiętaj pokorne ciele dwie matki ssie.
Urzędnicy powinni dostawać progresywnie jakąś średnią krajową pomnożoną o współczynnik zależny od stanowiska, które piastują. Powinni się angażować w prace i nie wykonywać dodatkowych zajęć zarobkowych.
Jeżeli lepiej się czują w roli przedsiębiorcy to niech rzucą robotę w urzędzie i pójdą na własne utrzymanie. A tak, to podatnicy opłacają im ZUS, a praca w urzędzie jest dla nich katorgą.

Barbara

Aż tak źle w urzędzie nie mają robota od 7 do 15, sobota niedziela wolne wypłatę co miesiąc dostają plus premię za dobrą pracę, trzynastą pensję. Nie muszą użerać się z byle jakim prywaciarzem o wypłatę albo o urlop.

Kyle XY

Wcale tak nie jest. Jak się ma szefa idiotę , który wyżywa i mobbing-uje podwładnych, gardzi nimi, to wcale nie jest tak słodko. Wypłata też jest gówniana. Praca u „prywaciarza” też nie jest słodka, a i on zatrudniając pracowników nie ma słodko. Trzeba zorganizować zlecenie, dać narzędzia, przypilnować robotę. Pracownik idzie do domu niezadowolony, a ten wredny prywaciarz do roboty papierkowej, aby przygotować na drugi dzień materiał, obsłużyć zlecenie. Zawsze można zostać prywaciarzem. Po prostu, żadna praca uczciwie wykonywana nie jest słodka i dobrze płatna.

Barbara

Mój znajomy pracował w jednej z prywatnych firm w naszym mieście, robota 7 do 17 plus dwie soboty pracujące wypłata 2 300 zł za cały miesiąc, co do narzędzi też słodko nie było a już nie wspominając o papierowej taśmie albo folii do zakrywania bo to za drogo wyjdzie tak mówił prywaciarz. Do farby dolewali wody aby taniej wyszło. Ale jak dostał pieniadze za wykonaną usługę to prywaciarzowi pasowało i to nie male pieniądze

zatroskany

Droga Barbaro gdyby to była prawda ,ten prywaciarz drugiej pracy by nie znalazł.A te 2300 to netto czy brutto.

Barbara

Kwota netto. A ten prywaciarz nie ma się o co martwić gdyż ma dobre plecy wśród Lidzbarskiej elitki. Tak na marginesie co budują koło Mrówki na Olsztyńskiej, ktoś coś wie?

zatroskany

Podjedż i spytaj się.

s

Kyle XY

Tak Barbaro, masz rację, ale dotyczy
to lidzbarskiej POpatologi i durnych odbiorcach usług budowlanych , którzy myślą ,że jak zapłacą mniej to zyskają.
Nie zatrudniają poważnych (spoza układu urzędniczego) osób odpowiedzialnych za odbiór robót.
Dla tego takie patologie trwają bo nikt nic nie zrobił. Tak przecież łatwiej . Prawda.

Barbara

Trafione w punkt

Benek

Jak to mówią: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma 🙂 ale uważam, że 2300 netto + dwie soboty przy dzisiejszych cenach to jest mało. Przy dzisiejszych cenach to płaca minimalna powinna być z 5000 netto i weekendy wolne.

Kyle XY

5000 netto dla niewykfalifikowanych? Ładnie.
Ciekawi mnie ile powinien zarabiać przedsiębiorca który zatrudnia takich pracowników, bierze odpowiedzialność na siebie za ich robotę, kieruje nimi. Martwi się o narzędzia, ubrania, ZUS, Urząd skarbowy, martwić się , że pracownicy mogą nie przyjść do pracy bo od zachorują , a właściwie piją bo maja ochotę, etc. etc. A problem firmy nie jest ich problemem. Oni chcą wypłatę bo „szef ma pieniądze”.

gość

A jak niewykwalifikowani pracują uczciwie to im bronisz??? A jak szef ma kasę za zlecenie , 30 tys . a płaci pracownikom po 2, 3 to jest fer? A sam bierze 20 tys , to jest ok???

Kyle XY

Jak Pracują uczciwie. to wspaniale.
Jak długo robią zlecenie. Miesiąc? Skąd narzędzia. Materiał zamawiają sami i sami dowożą. Czy jak zleceniodawca nie płaci to też ponoszą ryzyko oczekiwania na pieniądze? Kto płaci księgowej? Skąd ubrania robocze? Kupują sami? Co jak zniszczą materiał? Co z ZUSem?
2 do 3 tysięcy to mało za ciężka miesięczna pracę. Ale znam inwestorów, którzy kłócą się o 500 PLN przy 30 tys,
Jak uważasz czy 3 tys dla ludzi z wyższym kierunkowym wykształceniem , którzy kupują i rozliczają materiał za 2 mln złotych rocznie tu dużo .
Ile byś płacił takim pracownikom.

Trombullus

Który to artysta?

gość

Ci najnowsi , a trzeba powiedzieć ,było ich tu już trochę , wyjątkowo aktywni. Ale coś tak czuję ,że niektórzy urzędnicy chcieli by nimi być (tymi urzędnikami).Ale troszkę zdradza ich , wystająca z butów słoma.

Barbara

to prowokacja?

gość

Co mogę ci odpowiedzieć? Może zajmij się garnkami, mężowi obiad ugotuj….

Barbara

Piszesz o wystającej słomie z butów, tymczasem słoma wyszła z Ciebie.

gość

Słoma? A co to jest słoma?Znasz się na tym ???

Barbara

Widzę że na grupie jest druga Barbara jak nas teraz odróżnić?

zatroskany

No cóż nie wszyscy są z tej samej opcji.

gość

Uważajcie na prowokatorów-ki.

Urzędniczka

dokładnie, dokładnie! musimy się trzymać w grupie.

Rtv

Pytanie- ile będzie jeszcze awarii wodociągów na Astronomów w tym roku?

Barbara

Raczej sporo

Urzędniczka

Barbara wszystko wie najlepiej to Wam naprawi 😀

Andrzej

Może ty to zrób z taką pozycją społeczną i kierowniczą posadą prezes wodociągów przyjmie cię z otwartymi ramionami.

Urzędniczka

a Ty to się w końcu zastanów czy ja na bezrobociu czy posadą kierowniczą bo widzę masz rozdwojenie jaźni 😀 zresztą dziś niedziela i mam wolne, miałam iść do kościoła, ale zapomniałam.

Andrzej

Idź jeszcze zdążysz na 18 ,kazania posłuchasz modlitwę zmówisz a potem do domu na kolację,paciorek i spać bo jutro kolejny urzędniczy dzień.

Jackowski

7

Urzędniczka

Widzę tutaj jeden wielki płacz i lament na stronie. A ten zrobił źle, a tamten to źle zrobił. Czemu nie startujecie na Burmistrza albo na Radnego być coś zrobić DOBRZE jak uważacie dla Naszego Miasta?? bo w domowym zaciszu przed komputerkiem jest ponarzekać najłatwiej prawda?? Żona mnie wkurza, dziecko pieniądze ciągnie w pracy mnie wkurzają aaa to wejdę sobie do internetu i ponarzekam jakie mam nudne życie. Może czas na zmiany z Waszym udziałem?? Wyjdziecie szare myszki z waszych norek i coś zmienicie?? bo tylko narzekacie.

Zdzichu

Tak się zastanawiam. jesteś trolem, nudzisz się w pracy bądź w domu, albo przez swoje prowokacyjne wpisy rzeczywiście chcesz zmusić ludzi do działania i zmian:) taki jakby Konrad Wallenrod, który pod płaszczykiem działa u wroga hehe jak mawiał N. Machiavelli: „Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia… trzeba być lisem i lwem”. 🙂

Benek

Albo jakiś socjolog badający patologiczne zachowania w internecie 🙂 ale obstawiam, że troll sympatyzujący z lokalną władzą.

Andrzej

Raczej osoba która ma problem sama z sobą albo w domu i tu wyładowuje swoje frustrację

J Pro Tass

Bo ilość osób chcacych zmian jest jak narazie w mniejszości

Urzędniczka

Dokładnie! i trzeba uszanować większość, który głosowali na Burmistrza i Pana Posła i Pana Starostę. Ich zdrowie! Niech nam żyją!

Andrzej

Tak 100lat i nie zapomnij wyłożyć czerwony dywan.

Urzędniczka

Dziękuję! dobry pomysł, tak uczynię.

gość

‚imperium kontratakuje”….

Barbara

Pytanie za 100 pkt po co w Lidzbarku jest Straż Miejska :a po to aby w godzinach swojej pracy jeden ze strażników który postawił samochód na ul. Kopernika przed blokiem mógł na spokojnie iść do zakładu fryzjerskiego na tej że ulicy. Gratuluję dla burmistrza pracownika. Czy naprawdę nie można obciąć się po 15?

he he

Który to tak dba o swoją fryzurkę? bo słyszę już nie raz, że strażnik do fryzjera chodzi w godzinach pracy:)

Xyz

Chodzi. Jeździ autem służbowym.

Andrzej

Nie ważne który, w godzinach pracy to się pracuje a nie do Fryzjera chodzi.Wstyd dla Urzędu.

Xyz

W UM nikt niczego się nie wstydzi. Tam przykład idzie z góry.

Mirek

Również widziałem tego strażnika, gdy wychodził zadowolony z zakładu fryzjerskiego, około 14.15.

Urzędniczka

a w pracy nie powinieneś być o tej godzinie? a nie tylko patrzysz kto gdzie chodzi?? zaraz mi napiszesz, że masz na noc albo drugą zmianę 😀

adam

moim skromnym zdaniem to jeżeli korzystał z funduszu reprezentacyjnego UM to miał prawo, a jak prywatnie to nie, …

Barbara

Straż miejska w tym mieście wystarczająco już się zaprezentowała a burmistrz udaje że tego nie widzi. Wstyd

Urzędniczka

a Wy zazdrościcie, że Pan Strażnik dba o siebie i ma ładną fryzurkę. A sami zapewne w Januszexach jak Janusz nie patrzy wychodzicie z pracy po piwko, albo małpkę (100 lub 200 ml) i nie zmieniacie majtek tylko nosicie tydzień i pach nie golicie zapewne. I czuć kiszonkę ze spodni.

Trombullus

Odezwała się urzędniczka z nadania. Połowa z was to się nawet do mięsnego nie nadaje. Proponowałbym jakieś zajęcie z dala od ludu. A w szczególności święte kwoki znanych mężów- wy to jesteście jednym wielkim garbem na urzędzie i obciachem nie do opisania. No cóż ale nieudaczne, pokraczne matrony swoich mężów też gdzieś muszą spędzić dzień. To żałosne że mężowie załatwili wam pracę, żeby tylko zająć czymś pustą łepetynkę i mieć spokój wieczorami.

Urzędniczka

Przyjdziesz tylko do urzędu to zobaczysz jak Cie urządzę! Będziesz stał na końcu kolejki i latał po pokojach i nic nie załatwisz, a ja sobie będę kawusie pić i patrzeć jak pajacyk lata od pokoju do pokoju i nic nie może załatwić. I powiem koleżankom: uwaga dziewczyny lata jeden po urzędzie i mu z pachy śmierdzi hehe 😀

Barbara

Napisz gdzie dokładnie siedzisz bo nie wszyscy w urzędzie są na twoim niskim poziomie. A jak lubisz wąchać czyjeś pachy super widocznie lubisz takie zapachy

Urzędniczka

Dokładnie to siedzę na krześle 😀 wpadnij jutro do urzędu do mnie tylko z kawką bo mi się kończy!

Barbara

Napisz dokładnie na którym bo wgniecionych krzeseł to u was dużo.

Urzędniczka

jak kawę kupisz, dla mnie i koleżanek to ci powiem

Xyz

Zarabiasz 5 tys i nie stać cie na kawe? Musisz zebrać zeby ci ktoś przyniósł?

Urzędniczka

po co mam kupować? jak ty możesz mi przynieść za darmo

Xyz

Nigdy tego nie robiłam i robić nie bede. Nie ludz się nadzieją.

Urzędniczka

dobra. dwie kawusie na poniedziałek widzę.

Barbara

A to już do burmistrza zgłoś że kawy nie macie

Brudny Harry

I przy okazji umyj dupe bo narzekał po ostatniej wizycie

Barbara

Zrób zrzutkę może ktoś ciebie i twoje koleżanki wesprze

Urzędniczka

kup mi kawę to pokaże ci moje dildo, chcesz??

Elo

Jesteś (Urzędniczko)stuknięta. To moje pierwsze i ostatnie zdanie na ten temat. Może jeszcze,znikaj z tego forum. Nic nie wnosisz.

Urzędniczka

jak chcesz to Ciebie mogę wnieść na barana, chcesz 😀 ??

Barbarella

Urzędniczko, nie jest to śmieszne- smutne i niestety czasami sytuacja prawdziwa.

J Pro Tass

Napisx idiotko jak sie nazywasz bez ściemy jak taki z ciebie kozak as nie wypisujesz coś o myszkach i innych przypadkach zwiazanych z choroba na ktora zapadlas(zoofilia). Proponuje wizyte u lekarza chodz moze nie bo za pozno.

Barbara

Za dużo wypiła w pracy koniaczku z kawą, ale reklamę dla Urzędu zrobiła burmistrz na pewno jest dumny z tak oddanego pracownika

Urzędniczka

ale Ci pojechał w komentarzu Barbarko ‚J Pro Tass” coś o myszkach jeszcze pisze, jakiś chory psychicznie chyba

Barbara

To było raczej do ciebie ja nic nie pisze o baranach i myszkach

Urzędniczka

Znajdź mi, gdzie napisałam, że pracuje w UM to sama Ci ten koniak postawie:)

Andrzej

Tak popatrzeć na twoje wpisy to myślę że siedzisz na bezrobociu a z nudów piszesz co ci na jęzor przyjdzie.

Barbara

Kiszonkę to od ciebie czuć i to z daleka jak siedzisz w urzędzie wielka pani URZęDNICZKO ale co się dziwić jak masz zapewne taki sam poziom jak strażnicy miejscy.

Urzędniczka

sobie siedzę w urzędzie kawkę pije i pięć tysiączków wpada 😀 a nasi strażnicy są super! słyszałam, że jeden Ci się podoba i robisz się czerwona na jego widok 😀 i do tego aż Ci majtasy falują 😀

Xyz

Cóż za cudowną wymiana zdań. Dawno takiej nie czytałam. Elokwencja i kultura osobista aż bije po oczach. Jesli to prawda, chociaz wątpię, ze pracujesz w UM to serdecznie współczuję koleżankom i kolegom którzy przez 7 godzin dziennie musza przebywać z toba w pokoju. To musi byc straszne. Współczuję tez mężowi, jesli w ogóle go masz, nie mówiąc o dzieciach które mają cie za matkę. Z takim zasobem słów to tylko do dojenia krow u mnie byś się nadawała i to trzeba by się zastanowić czy żadnej nie zrobisz krzywdy. A z tym siedzeniem za 5 tysiaczkow i piciem kawy to trzeba uważać, bo kariera może się niebawem skonczyc a w posredniaku takiej kwoty nie płacą.

Barbara

Takie zarobki mają, a wiecznie kwiczą że im mało teraz widać na co w Urzędzie idzie najwięcej pieniędzy :na kawę.

Urzędniczka

Ja nie kwiczę jestem zadowolona 🙂

Barbarella

Szlag mnie trafia URZĘDNICZYNO, kiedy czytam twoje komentarze. Nie wstydzisz się?

Urzędniczka

Dla Ciebie Pani Urzędniczko. i nie fikaj tutaj

Lord vader

Kwiczysz prosiaku na balu świń

Urzędniczka

ty wyglądasz jak prosiak i masz do tego zakręcony ogon

Urzędniczka

Wracaj do swoich krówek dziecko. Ja jestem wyższe sfery i jeśli nawet stracę prace to zaraz mam nową i jeszcze podwyżkę dostanę bo się obracam z elitą lidzbarską.

Xyz

Skąd wiesz kim jestem ja. Gdybyś rzeczywiście była taka jak piszesz, to podejrzewam ze nie wypisywalabys takich bzdur jakie piszesz a zajelabys sie swoimi sprawami. Widzę, ze niezłą z ciebie chwalipieta, lubisz to. No ale kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie. Poza tym w moim mniemaniu jesteś maleńkim pionkiem, gosposia domowa która z nudów wypisuje co jej do głupiego łba przyjdzie, to po pierwsze. A po drugie z tego co wiem w czasie godzin pracy w UM jest zakaz korzystania z internetu. Szkoda czasu na takich jak ty „urzędników”. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę szybkiego awansu trolu.

Urzędniczka

to idź się poskarż, że pisze w godzinach pracy:D odezwała się gosposia domowa co się nudzi:) ty się nudzisz widzę ja pracuje i ty jesteś trol i masz zielony nos do tego 😀 ps. krowy już obrobiłaś?

Barbara

Coś z tą robotą u ciebie kiepsko skoro na internecie ciągle siedzisz

Barbara

Sama siebie będzie awansowała, ale przecież to są wyższe sfery.

Barbara

Tak patrzeć na twoje wpisy to chyba na kawie nie kończysz.

Barbara

5 tysięcy to ty masz jak zarobisz w dwa miesiące wiecznie stękacie że wam mało. Widać że strażnicy to chyba tobie przypadli do gustu bo tak się zachwycasz jak o nich piszesz. Za dużo kawy to ty nie pij bo w mózgu ci faluje

Urzędniczka

Ty już tam najlepiej wiesz ile ja mam 🙂 ty nic nie wiesz. Kalosze se lepiej kup bo zima idzie.

Barbara

Wolę kalosze niż szpilki

gość

A tak na marginesie …Co dzieje się z tymi „burmiszczami” co to nie bardzo dobrze , tak to określmy , wpłynęli na rozwój miasta??? Czy emigrują , w poczuciu wstydu???

Urzędniczka

Zostań ty burmistrzem zobaczymy co osiągniesz. czy tylko potrafisz farmazony pociskać za komputerkiem malutki człowieczku??

Xyz

Oj głupia ty, głupia ty…

Urzędniczka

mama tak do ciebie śpiewała?

gość

W Lidzbarku tylko się spija śmietankę , a potem niech zarasta .O resztę będzie martwił się następca. Bo mam nadzieję , że taki nastąpi , po najbardziej beznadziejnym „burmiszczu „Lidzbarka warmińskiego w dwudziestym pierwszym wieku , i nie wierzę , że jeszcze gorszy może się przydarzyć.. Wybrany został na zasadzie „mniejszego zła ” , ale okazało się to zło jeszcze gorsze , jak za jego poprzednika . Taka jest zafajdana prawda .

zatroskany

To co zrobił obecny burmistrz dla miasta ocenią wyborcy.A zrobił bardzo dużo. I piszący tu zazdrośnicy nie odbiorą mu tego.

Xyz

Od tego jest burmistrzem zeby działać na rzecz miasta i mieszkańców. Zazdrościć tu nie ma czego, bo to jest jego praca i obowiązek. Gdyby zasiadł tylko na stołku i brał za to pieniądze to dawno juz by przestał byc burmistrzem-managerem. Tylko troche pokory, umiaru i taktu a przede wszystkim szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka. Nie tylko on stara się o wszystko. Ma za sobą sztab ludzi, którzy mu w tym pomagają. Tak ze nie oprawiajmy go w ramki. To nie przystoi.

Barbara

Burmistrz za swoją pracę dostaje wynagrodzenie, dobrze napisane że ma też od tego swoich ludzi w urzędzie.

Till

Pozwolę sobie zacytować komentarz z fb jednego z wyborców  – (pisownia oryginalna) „ Super rze mamy takiego burmistrza”

Xyz

No i super „rze” moze juz niedługo nim bedzie.

Urzędniczka

Dobrze piszesz „zatroskany” sami tutaj zazdrośnicy. Sami nic dla miasta nie zrobią liczą tylko, żeby ktoś im dał coś za darmo:) najlepiej 10 000+ a oni by wtedy mogli chodzić po mieście z ćwiartką w kieszeni i patrzeć kto się obcina u fryzjera 😀 i Nasz Pan Burmistrz jest super i Kochany:) najpierw na niego głosowali, a teraz narzekają:) Myśleli, że ktoś im pieniądze da za darmo:)

Xyz

To kochaj go dalej oby jak najdłużej.

Barbara

A co on takiego zrobił, swoich pieniędzy nie dał większość to są dofinansowania unijne reszta pieniedzy od podatników. Więc nie chwal burmistrza pod niebiosa bo mu anty reklamę robisz.

Urzędniczka

a Ty co zrobiłaś dla Naszego Miasta? i Pan Burmistrz jest super i dużo robi fajnego i dla Naszego Miasta.

Barbara

To się ciesz za podlizywanie się może cię awansuje na swojego zastępcę z taką osobą jak ty na pewno dalej zajdzie

Urzędniczka

Widzicie jak ładnie Pan Burmistrz remontuje Bramę Zamkową?? a Wy narzekacie, że nie remontowana, że kafelki będą spadać itd. a Pan Burmistrz remontuje! Także teraz Przepraszać Pana Burmistrza tutaj ładnie.

Andrzej

Szykują się wybory na radnych rady miejskiej seniorów niech na wstępie kupią goździka i niech idą i przepraszają.

Xyz

Kawę i rajstopy dla kobiet

Adam

To nie burmistrz remontuje.. tylko prywatny inwestor!!

gość

Weź się pizgnij w łeb ( jak to napisać dla słabopiśmiennej
)

Urzędniczka

Ciebie mogę pizgnąć w czoło moim dildosem 😀

adam

co to jest didos ?

Urzędniczka

dildo, a nie didos 🙂

gość

Widać , że u ciebie ważniejsze od mózgu.

Urzędniczka

a ty masz mózg w lewym jaju w gaciach

Xyz

„Urzędniczka” w UM i nie zdaje sobie sprawy, ze Wysoka Brama juz lata temu została sprzedana prywatnemu nabywcy. Widać, ze naprawdę tylko tam „inke” pijesz i w niczym nie kumata jesteś. Rozgarnieta jak kupa liści. Żal mi ciebie „Urzędniczko”.

Urzędniczka

to sprzedana? oo to nie wiedziałam, zresztą skąd miałam wiedzieć ja z innego działu. jak ci mnie żal to kupisz mi kawusie na pocieszenie??

Andrzej

Ty chyba nie pijesz kawy tylko coś mocniejszego.

Urzędniczka

koniaczek jeszcze mam do kawki, a co??

Barbara

A nic,

Urzędniczka

chcesz trochę koniaczku? podzielę się, koniaczku Ci u mnie dostatek 🙂

Barbara

Można to zauważyć

Barbara

Jesteś ekspertką od wszystkiego łącznie z piciem kawy i nie wiedziałaś że poprzedni Burmistrz sprzedał bramę.

Urzędniczka

jak to sprzedał to przecież nie jego brama? to nie on budował bramę tylko zapewne jacyś Krzyżacy, więc to chyba ich brama co nie??

Barbara

Nie to nie jest brama krzyżaków, tylko prywatnej osoby a sprzedał ją poprzedni burmistrz.

Xyz

Prosze sąd sobie spokój z tą osobą. Szkoda czasu dla kogoś, kto jest zrównoważony i wypisuje głupoty. Podejrzewam, ze to ktoś, kto chce się dowartosciowac.

Urzędniczka

Jeśli mogę zauważyć powinno być: „proszę DAĆ sobie spokój” i jeśli w twoim przypadku szkoda czasu na osoby zrównoważone to pogadaj z niezrównoważonymi tam może się dogadasz wśród swoich. ale się pięknie dowartościowałam 😀

Marek

no w głowie mi się nie mieści jak poprzedni burmistrz mógł sprzedać bramę, przecież ona nie była jego własnością, to jest chamstwo i skandal

Benek

Sprzedawać to oni umieją. Tu się sprzeda góry krzyżowe, tutaj bramę zamkową i się kręci. A później okazuje się, że nic na górach nie można zrobić bo to już nie należy do miasta i tak będzie zapewne z bramą. Ciekawe co tam będzie w środku po remoncie. Pokoje do spania?

gość

Zobaczcie sobie tzw. Aleję kabaretów . Syf , kiła i mogiła , mam nadzieję , że ci artyści , co jeszcze żyją nigdy jej nie zobaczą , bo to obraz nędzy i rozpaczy. Tak samo oświetlenie parku przy autostradzie , bo inaczej trudno nazwać Ogrody Krasickiego , mało która latarnia tam świeci . I widać , że tylko trwoni się grosz publiczny , a potem to pies z kulawą nogą się tym nie interesuje. Aby tylko zachapać kasę , a potem niech zarasta..

Adam

Potwierdzam, na alei Kaczyńskiego twarzą w chodzi się w gałęzie drzew.. ciężko przyciąć dolne partie! Oranżeria tragedia z oświetleniem. 3/4 żarówek już nie świeci. Nie raz słyszałem głosy turystów. „Ładnie tu tylko słabo z oświetleniem” w dodatku park sucha fosa to samo. Nie pamiętam dnia kiedy świeciły tam wszystkie żarówki. Za to w parku nad Łyną wszystko idealnie działa. Dziwne..

Barbara

Jakby Burmistrz wziął się porządnie za Pgk w którym robią co chcą to by tak nie było, 20 metrów chodnika sprząta 6 osób przez pół dnia to się wcale nie dziwię że miasto zarasta, za mało jest wywózek mebli itp powinny być przynajmniej raz w tygodniu co się działo ostatnio na Szkolnej pod jednym ze śmietników jakieś stare meble leżały albo i leżą ponad tydzień, najlepiej powiedzieć proszę przywieźć na Dantyszka do pgk, przepraszam ale nie każdy ma samochód. W tym mieście panuje totalny burdel i takie mamy skutki. To że ulice są remontowane super ale są też inne problemy w mieście. Straż miejska to wogole wstydu nie ma marnując na durne objazdy po mieście paliwo z pieniędzy podatników. Gdzie mają rowery, albo niech wezmą przykład z kolegów z Olsztyna gdzie po mieście chodzą piechotą a miasto jest o wiele większe niż Lidzbark. W mieście jest wiele zrobione nie można… Czytaj więcej »

Barbara

*spadnie poprawiam

Xyz

Bulwar nad Łyna i ul. Dąbrowskiego to oczka w głowie menagera. Zastanawiam sie tylko w jakim celu powstał amfiteatr przy zamku ,skoro wszystkie imprezy odbywają się na deptaku, na os. Astronomów bądź wlasnie w małym amfiteatrze przy LDK. To jest zastanawiające. A amfiteatr przy zamku świeci pustkami, zarasta trawa i nic tu sie nie dzieje. Jesli chodzi o oświetlenie w mieście, to ono tez zostawia wiele do życzenia. Sa miejsca gdzie jest zupełnie ciemno. Podam tylko jeden przykład ul. Dantyszka lub Gnieźnieńska (dokładnie nie pamiętam) idąc do schroniska, tam to dopiero czarna dziura. Nie wiem jak mieszkańcy korzystający ze smietnikow to znoszą. Bo chcąc po zmroku wynieść śmieci musza iść ze swoim oświetleniem. Ale to nic. Zobaczycie jakie wypacykowane będą przystanki dla elektrycznych autobusów!!! To dopiero bedzie wypas. Juz widzę prałata w towarzystwie pozostałej swity jak jedzie od przystanku do przystanku i macha kropidlem.

Barbara

Jeszcze dodam kropkę nad i ul Astronomów to też ulubione miejsce Włodarza

robotnik

Czasami jak wracam z roboty po 22 koło amfiteatru przy LDK-u to słychać ciekawe rozmowy nocnych bywalców. Nie wiem co piją dokładnie, ale po wypiciu trunku odzywają się w nich geny przodków… bardzo dalekich przodków sprzed 200 tysięcy lat, ponieważ rozmowa polega na: yyyy yyeeeeaaaaa eeeaaaaaaa k…@ yyyyeeeaaaa yyyeeaaaa k…@.

Adam

To samo się dzieje za murami. I w lesie pod wiatami. Zero kontroli służb.

Oryginalny Zatroskany

Pan Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego nie zajmuje się przyziemnymi sprawami typu czystość, schludność gospodarność/ dlaczego bo jest menagerem tak mi powiedział w rozmowie ze mną w urzędzie miasta/.

Elo

Podobno: PYCHA idzie przed upadkiem. Nasz menager powinien sobie odświeżyć pamięć, czytając przypowieść Salomona. Ja czasami nie wiem, czy się śmiać czy płakać co ten menager robi.

Xyz

Oby ten upadek nastąpił jak najszybciej. Myślę, ze tak sie stanie. Ciekawe co wtedy zrobi nasz menager. Czy tak samo zniknie z fb jak nasz były poseł Piotr C? Jego tez zawsze bylo pełno na portalu.

Jan

jeszcze szybciej zniknął były burmistrz Arturek z fejsa:) jak się nie udało wskoczyć na stołeczek po raz trzeci. a taki pewny siebie był i klops 😀

Xyz

Tym razem sytuacja bedzie podobna.

Kyle XY

Chciałem zwrócić uwagę na „syf” panujący w naszym mieście. Włodarze pochłonięci roztrwanianiem publicznych pieniędzy na pseudo inwestycje nie widzą ,że ulice , krawężniki, chodniki zarastają trawą. Trawniki niekoszone pełne chwastów. W świeżo wybudowanych parkach chaszcze do pasa. Przechodząc w sierpniu ulicą Reja rozmowę turystów, która brzmiała następująco: co za brud i syf w tym mieście, oraz jak można było spier…. wygląd takiego miasta ( tu chyba chodziło o ulice).
Tak więc nasi włodarze, przestańcie robić sobie zdjęcia, zaniechajcie obrzydliwego lansu na FB, a weźcie się do pracy nad poprawieniem czystości w Lidzbarku Warmińskim.

Xyz

To centrum miasta. A co sie dzieje w bocznych, mniejszych uliczkach naszego pięknego grodu nad Łyna tego juz turysci nie widzą. A szkoda. Tam to dopiero sie dzieje. Gdyby to zobaczyli opinia byłaby jeszcze gorsza. No ale cóż, o ul. Dąbrowskiego pisze sie ciagle, juz do znudzenia. A lans na fb? Czemu nie. To jest konieczne, szczególnie z jakimś kawałkiem papieru zwanego dyplomem. Ech, szkoda słów.

Barbara

Zgadza się, dzisiaj jadąc rowerem z ul. Pięknej od koleżanki przez duży parking to chyba Dantyszka natknęłam się na kosz do psich odchodów cały zapełniony śmieciami jeszcze jakieś pudełka od pizzy walały się na trawie widać że te śmieci trochę tam leżą przecież niedaleko jest pgk czy oni nic nie widzą

Adam

A to prawda. Na mojej ulicy (mieszkam na poboczu) co najmniej raz w tygodniu były Panie, które zamiatały/wyrywały chaszcze. W teraz nikogo!!!! Trawa to po kolana przy krawężniku. Nie ma co się dziwić jak przetarg wygrała chyba firma z poza miasta to mają gdzieś.

Trombullus

Czy nie uważacie że zanim skończy się remont ulicy Mławskiej obecny przelot przez miasto Bartoszyce- Olszyn będzie przypominał motocross? Jeszcze miesiąc i nie wiem kto wyciągnie z jezdni te studzienki. Co ciekawe cierpią też objazdy Lidzbarka gdzie załadowane TIRy walą przez mosty i drogi o dopuszczalnej masie przejazdu 12 ton. A tak ogólnie to oni tam coś robią czy czekają na zimę?

Adam

Do grudnia mają czas to się nie spieszą. Aktualnie robią studzienki, już kładą krawężnik także coraz bliżej końca

Barbara

Zanim skończą tą drogę na Orła Białego, będą do poprawy ulice w centrum miasta,wszystkie te większe tiry które nie powinny tutaj być jeżdżą centralnie po krawężnikach wszystko opadnie, a gdzie nasza droga Lidzbarska policja do sprawdzania takich samochodów.

Xyz

Trzy mosty przy ul. Plac Mynski, Kajki i Wyszyńskiego również.

Ludek
Barbara

Poprostu pani Krasowska, która była przez parę ładnych lat kierownikiem Mops odeszła na emeryturę.

gość

No to jest tort do pokrojenia…

imię

Chyba do zjedzenia przez jedną osobę, aniżeli do pokrojenia.
Stanowisko kierownika tej placówki i tak musi być obsadzone, więc obojętnie przez kogo, właśnie tak się stanie.

Barbara

Dlaczego obojętnie, powinna to być osoba która ma do czynienia z taką pracą to nie jest takie proste jak każdemu się wydaje do takiej instytucji przychodzą różne osoby. Przeczytałam to co wstawił Ludek i szczerze mówią nie znam tej Pani na pewno w Mops nie pracuje czyli ktoś od burmistrza.

imię

Nie zrozumiałaś Barbaro kontekstu.
Z kontekstu wypowiedzi da się wyłuskać, iż stanowisko kierownika, w odróżnieniu od podzielonego tortu jest niepodzielne.
Poniała?

lejci

Znasz tylko ukraiński trollu?

Kyle XY

Co to znaczy odpowiednie wykształcenie. Z tym odpowiednim wykształceniem to większość stanowisk urzędniczych i kierowniczych w powiecie , gminie i mieście jest obsadzona. A tak po prawdzie nikt z nich nie ma wykształcenia kierunkowego w zakresie stanowiska jakie piastuje. Odpowiednie to znaczy jakie. Wyższa szkoła zawodowa, kursy wieczorowe, tytuł technika administracji z uczelni na Orła Białego. Nie znam uczelni, która daje możliwość zdobycia tytułu magistra odpowiedniego wykształcenia. Chyba, że coś mnie ominęło.

Till

Cytat „Kandydatka wykazała predyspozycje i umiejętności zawodowe dające gwarancję należytego wykonywania zadań na aplikowane stanowisko.” – czyli co?-  zrobiła groźny wyraz twarzy?. Taką radosną twórczość to może tylko spłodzić odpowiednio wykształcony lidzbarski urzędas.

imię

Dawno, dawno temu na stronie Starostwa (a może UM, nie pamiętam) był panel, coś w rodzaju forum umożliwiającego wstawianie postów przez osoby zainteresowane miastem i okolicą. Typowe forum z podziałem tematycznym oraz możliwością dodawania tematów.
Niestety znikło, jak okazało się, ile jest tam krytyki na działalność urzędników.
A wystarczyłoby wyciągać wnioski z bądź co bądź jednak konstruktywnej krytyki.

gość

A ja z innej beczki. Co tak ucichło o sławetnej pomocy uchodźcom afgańskim? Czyżby jednak obawa o niezbyt przychylne przyjęcie ze strony mieszkańców .Nie chce mi się wierzyć.

gość

A może już uciekli do kalifatu niemieckiego?

adam

a ja z innej beczki. kiedy w szkołach zaczną grzać dzieciom, zapewne w urzędach od miesiąca już grzeją, a dzieci po parę godzin posiedzą, wymarzną się i parę tygodni na zwolnienie.

gość

Zwalą wszystko na kowid.

Xyz

UM ma termoizolacje, fotowoltaike i klimatyzowane pomieszczenia to im jest ciepło. O reszte sie nie martwią.

Barbara

No a jak przecież Burmistrz musi zadbać aby jemu i jego przydupasom było ciepło. A reszta niech czeka i się martwi. Jak został burmistrzem jeszcze był czlowiekiem z którym można było pogadać, teraz uważa się za nie wiadomo kogo ale wiadomo pieniądze i władza robią swoje.

imię

A skąd taka pewność, że w urzędach grzeją już od miesiąca???
Takie pier dolenie w celu wywołania oburzenia, zamętu i wqr wu wśród mieszkańców…
Masz dowód na to, że tam grzali?
C.O. to nie kran z wodą.

iga

jak byłam w urzędzie to nikt z pracowników w szaliku i płaszczu nie chodzi, więc zapraszam do podstawówki, dziecko chodzi do 1

lampar

A ty chamie cały czas wulgaryzmy jak ta lewica -urwica

Palacz

Kierowniku! ja pale na okrągło
https://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg

poczytaj Polaku
imię

No to dojechałeś…
Czytam i czytam sobie ten artykuł a tam… cytaty Schroedera i Wildsteina, losy ludności po upadku powstania, o aliantach…. I jedno, pierwsze zdanie o Ukraińcach wyjęte z du py…
Stąd m.in. biorą się właśnie nacjonalizmy. Z takich miałkich, pseudosensacyjnych artykułów oraz żądnych taniej sensacji równie miałkich pseudoczytelników. Czytelników, których nie obchodzą fakty historyczne, lecz tylko i wyłącznie oczekiwana sensacja. Jak w Fakcie, czy Superexpressie.
Artykuł pod bardzo mylącym tytułem.

upsa

Czy ty rozumiesz po polsku??? To artkuł dla Polaków. Ty poczytaj artykuły w Naszym słowie. I trochę więcej kultury..

imię

Gdybyś raczył nie popełniać błędów w tak krótkiej wypowiedzi… Byłbym wdzięczny… „Polaku!”

pytam

Czy ten portal zawładnęli przedstawiciele mniejszości i Polacy już tu nie zaglądają?

imię

Oj, miejszościowcu… Naucz się polszczyzny, bo słabo Ci to udawanie Polaka wychodzi. Sorry, ale niektóre wypowiedzi, takie, jak powyższa nadają się do zgłoszenia, jako wyczerpujące znamiona nienawiści oraz do niej nawołujące.
Pytanie, co na to administrator tej strony, bo nie jest już to li tylko uzewnętrznianie swoich poglądów przez osoby o nacjonalistycznej naturze, skupione wokół tego portalu.
Zachodzi przy tym uzasadnione pytanie, czy przypadkiem ten portal nie zwraca się w tę włąśnie stronę…

"włąśnie"

A widziałeś kiedyś borsuka ? ? ?
…takiego BORSUKA, co jajami w szyby stuka…???

Maryjan

Rok 2001 padają dwie wieże WTC. Dzielni Amerykanie oskarżają o ataki Talibów i jadą do Afganistanu dokonać krwawej zemsty. Większość z nas myśli, to daleko, nas nie dotyczy, nie nasza wojna. Tymczasem po 20 latach w Afganistanie dalej rządzą Talibowie, a mieszkańcy Lidzbarka mają gości z dalekiego kraju. Cóż za ironia losu 🙂

Xyz

Doprawdy…

imię

Ciekaw jestem algorytmu, którym kierował się Maryjan…
PRZYPADEK…?
NIE SĄDZĘ…

LoL

Adam

Jakim prawem Państwo Weremiuk budując kamienice przy murach zabrali kawałek chodnika i pare miejsc parkingowych? Rozumiem fundamenty budowali to ok ale już ten etap został dawno skończony to niech płot przesuną i oddadzą mieszkańcom ich teren a nie robią sobie prywatę..

Xyz

Niestety, tak się dzieje w LW. To nie tylko oni tak mają. Ale wbrew przyslowiu „co można wojewodzie…” widocznie im sie nalezy

Barbara

Zgłosić do Urzędu Miasta jeżeli chodnik podlega pod nich. Mnie to cały czas zastanawia jak Urząd mógł sprzedać takie tereny.

Xyz

To nie tylko ciebie zastanawia. Zastanawiające jest tez to, ze zwyklemu Kowalskiemu takiej działki by nikt nie sprzedał i nie dal pozwolenia na jakąkolwiek budowę. Wyglada na to, ze trzeba mieć odpowiednie nazwisko i byc na odpowiednim stanowisku. I niech mi ktoś powie, ze burmistrz nie ma nas, mieszkańców za debili a nasze miasto nie jest jego prywatnym folwarkiem. Ale cóż, widocznie we wsi Bugi, gdzie się wychował jego rodzina miała jakiś prestiż i tak mu juz biedakowi pozostało. Miejmy nadzieje, ze moze juz niedługo bedzie cieszył się stolkiem BURMISZCZA LIDZBARGA WARMINSKIEGO.

Andrzej

Te ziemię sprzedał poprzedni burmistrz.

Xyz

Nie ważne który to sprzedał. Ważne, ze taką sytuacja zaistniała a nie powinna. Mury obronne to obiekt historyczny, dla turystów a nie dla lidzbarskich prominentow.

zatroskany

Xyz chciałbym się jeśli można dowiedzieć z jak szlachetnego rodu pochodzisz? Sądząc po wpisach kolonia Bugi.

Barbara

Co wy z tymi Bugami,tam też mieszkają ludzie. Czemu nikt się nie czepia poprzedniego burmistrza jak sprzedawał po znajomości ziemię w centrum

Xyz

A tego to się nie dowiesz zatroskany. Być moze kolonia Bugi. Jak widzisz stamtąd też pochodzą ludzie wykształceni i zajmujący prestiżowe stoleczki. Tyle mogę ci powiedzieć.

zatroskany

No widzisz Xyz wszędzie mieszkają wartościowi ludzie.Nie warto więc wytykać komuś pochodzenie.

Xyz

Przepraszam, nikomu nie zostało wytkniete jego pochodzenie. Tylko przydałoby się troche pokory, skromności i szacunku dla innych.

Rysiek

Bardzo podobnie jest na ulicy Rolnej tuż przed wjazdem na ogródki działkowe. Na długości 2 posesji przed bramą wjazdową na ogrody działkowe, chodnik przed ich ogrodzeniem jest obsadzony drzewami i krzewami iglastymi. Uniemożliwia to swobodne przejście do działek i trzeba przechodzić na drugą stronę jezdni. Kto na to pozwolił i czy ci właściciele wykupili ten chodnik? Jak to możliwe? A jeśli to samowola to co z tym zrobi Urząd Miejski? Kto tam mieszka?

Zdzichu

Ale, że żadne lokalne media nie chwalą się tym, że Nasi Włodarze pomagają uchodźcą z Afganistanu. Czyli jak się nie chwalą, nie uważają tego za sukces? hmm…

Xyz

Jak to nie.przecież slawetna „lidzbarska” o tym pisała. I sam starosta się wypowiedział, ze ci ” przybysze”to lekarze i prawnicy z rodzinami. Zeby tylko grzybów się nie najedli w tym Zaciszu, bo bedzie bieda jak pod Warszawą.

Zdzichu

Rzeczywiście, masz racje! Przypominam sobie. Tak było. A potem nasi goście co będą robić? zamieszkają w Naszym mieście?

Xyz

Oooo, to juz tajemnica naszych włodarzy. Do nich trzeba by się zwrócić z pytaniem. Zawładnąć naszym miastem jak przybysze z Ukrainy.

Trombullus

Większość przybyszów do naszego miasta a jest kilka nacji, ciężko pracuje, stara się z sukcesami asymilować, używać języka Polskiego. W Zaciszu mamy ponoć lekarzy i innych wykształconych- niestety to zawsze jakieś ryzyko bo z dzikiego kraju o bardzo prymitywnym sposobie na życie i całkiem innej kulturze. Przykro pisać ale u nich zabić człowieka to jak dla nas muchę.

gość

Nie wiem ,czy bym chciał być leczony przez tych lekarzy , a i prawo ichnie nie bardzo mi odpowiada.

Xyz

Tu się zgodzę w 100%. Ci to chociaż pracują i to ciężko pracują. Natomiast na tych niby wyksztalconych z dzikiego kraju niestety pracujemy my.

imię

Nasi Włodarze pomagają uchodźcąąąą? Zostali do tego zmuszeni. Przez kogo zmuszeni? Ano przez tych, którzy tych Afgańczyków do Polski sprowadzili.
A KTO SPROWADZIŁ ICH DO POLSKI?

Jakoś ciężko jest narzekać na swoich, co?

Trombullus

Lidzbarscy uchodźcy to nie są uchodźcy ekonomiczni ci z Grecji. Ludzie ci współpracowali z Polskim wojskiem i wywiadem w Afganistanie, tak więc mają jakiś zasługi. Pozostanie w Afganistanie wiązałoby się z „dużym kuku” ze stany Talibów. A z drugiej strony to muszą być niezłe cwaniaki i to dość odważne żeby tak zdradzić swój niebezpieczny narodowo religijny ruch.

cyt

Żądamy zaprzestania wszelkich działań zmierzających do UKRAINIZACJI POLSKI! Wynarodowienie polskiego narodu postępuje wielkimi krokami a Wy sprowadzając miliony Ukraińców do Polski realizujecie niezrozumiałą dla nas antypolską politykę!. Całkowicie pomijacie fakt UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA na polskim narodzie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej! Kości naszych pomordowanych braci przez ich ukraińskich sąsiadów dalej czekają na ekshumacje w haniebnych dołach śmierci a Wy sprowadzacie potomków tych, którzy mordowali naszych bliskich i których Kraj do tej pory nie rozliczył się z tej zbrodni, fałszuje historię i wznosi na Ukrainie pomniki ku czci naszych oprawców. My Polacy nie zgadzamy się na ukrainizację przestrzeni publicznej, na podmianę narodowościową, na organizowanie ukraińskich imprez z pieniędzy polskiego podatnika, na dofinansowanie przedsiębiorstw zatrudniających Ukraińców, na bezpłatną naukę dla ukraińskich studentów, na stypendia dla ukraińskich uczniów na politykę pro rodzinną przeznaczaną dla Ukraińców, na zachęcanie Ukraińców do osiedlania się na naszej ziemi!!! W imię czyich interesów Polacy w Polsce traktowani są… Czytaj więcej »

Andrzej

Znam paru Ukraińców którzy starają się mówić po polsku, pracują tu odprowadzają podatki do naszego kochanego państwa i nic złego nie robią. Ale jak pieniądze z podatków idą na Elite z MOPS gdzie dostają ładne zasiłki z powodu siedzenia na bezrobociu albo z powodu chlania to nikomu nie przeszkadza. Za granicę też Polacy wyjeżdżają i co mają to samo wysłuchiwać co Ukraińcy u nas. W Niemczech, Holandii czy Anglii ilu Polaków siedzi.

Wołyń Pamiętamy

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem tekst na który odpowiadasz? Czy jesteś z tych co „starają się mówić po polsku”? Poza tym, co to za analogie i porównania do Polaków wyjeżdżających za granicę? Polacy w Niemczech, Niderlandach czy Anglii nie są potomkami tych którzy widłami, siekierami i piłami mordowali ich w ich własnych domach. Wręcz przeciwnie ich ojcowie oddawali życie walcząc o wolność Anglików czy Holendrów.

Barbara

Niemcy też mordowali Polaków, ale tutaj cicho sza. Widać kto tu jest rasistą

rabarbar

Niemcy nie stawiają pomników zbrodniarzom i nie sprowadzono ich 2 mln do Polski. Mordowali i grabili wszystkich w Europie dlatego ich „gospodahka taka gut” po przegranej wojnie. Ale nie o nich tu mówimy.

nie oglądać tefałenu

Z niezależnymi dziennikarzami jest tak, jak z niezależnymi ludźmi wogóle. Choćby byli najlepsi, z przygotowaniem merytorycznym i wykształceniem, to jeśli nie wejdą w jakiś układ (partia, pseudostowarzyszenie, czy fundację sposorowaną przez obcych,itp) kariery nie zrobią. Ale za to, choć bez stanowisk, bez kontraktów, wygranych przetargów, załatwionych od ręki spraw w urzędzie, szpitalu czy Bóg wie jeszcze gdzie i co, nikomu nie muszą za te załatwione sprawy „dupy lizać”. I to jest jakiś plus, ale minus te te frustracje jakie przeżywają gdy widzą jak sitwa się trzyma, wspiera i bawi na różnych balach pseudocharytatywnych, gdzie za „lewe” piniądze kupuje sobie lans w tzw.”wolnych mediach”. Oni u siebie w niezależnych mediach mogą zamieścić tylko zdjęcia suto zastawionych stołów i przełknąć ślinkę zagladając na pięterko dla VIP-ów. A jeśli chodzi o TVN i TVP, to jeśli ktoś nie widzi różnicy w tym, że TVN ma przekaz antypolski a TVP ma na uwadze Polską… Czytaj więcej »

imię

„… a TVP ma na uwadze Polską Rację Stanu…”
No to teraz pojechałeś… Poza tym wszystko z Tobą ok?
Tak sparszywiałej i liżącej dupę telewizji nie widziałem przez ostatnie 30 lat.
Doszło do tego, że że obecna, propisowska tuba w swych zapędach przeskoczyła prl-owską TP z lat 80-tych, czy 70-tych o dobrych kilka długości. Nawet Falska czy Kozera blakną przy Holeckiej, Lewandowskiej, czy Adamczyku…

Racja stanu? Jaka racja stanu? Jeśli tak uważasz, to nie masz bladego pojęcia, o czym piszesz.
Pierwszy przykład, jaki mi się nasunął:
Wywiad Holeckiej z tym małym…. uważasz za spełniający jakiekolwiek przymioty racji stanu?

rosamunda wont-unt-hohsztapler

„imie” nie męcz się tak i nie oglądaj najlepszej polskiej telewizji czyli TVP a w szczególności TVP INFO. To nie dla ciebie, trudno. To jest telewizja dla Polaków, a dla osób zamieszkujących w Polsce jest tefałen i łonet. Ja czasami próbuję oglądać tefałen, ale cierpliwości wystarcza mi na 3-4 minuty. W pobliżu mam zawsze pilota i sprawa skończona. Skorzystaj i ty. Acha, zawsze jeszcze możesz poczytać gazetki mniejszości np. nasze
słowo. Cyrylicę jak mniemam znasz?

Trombullus

A gdyby zabrać koncesję TVP oraz TVN i pozostawić jedynie Polsat?

he he

Netflixa tylko 🙂

Kyle XY

Widziałem w sobotę gościa w obcisłych leginsach i seledynowej obcisłej bluzie. Biegał przez centrum miasta i wszystkich pozdrawiał. Przyjaciel wszystkich. Zgadnijcie kto to taki. Pijar na maksa. Ciekawe czy będzie relacja z biegu na FB.

Adam

I co z tego, że biegał? Nie może uprawiać sportu? I raczej w garniturze się nie biega tylko w tych obcisłych legginsach 🙂

Xyz

Wszystko ok, niech biega. Tylko niech nie robi z siebie właściciela prywatnego folwarku a z mieszkańców debili. Jego fałszywe pozdrowienia o niczym szczerym nie świadczą. Mieszkańcy, a przynajmniej wiekszosc juz się o tym przekonała .

Plebs

Mnie też zawsze na mieście pozdrawia, ale jak się umówiłem z Panem na spotkanie w Urzędzie to mnie zlał i w ogóle go nie było na umówiony czas. Zostawiłem wiadomość w sekretariacie i na tym się skończyło.

Xyz

Ot i cały BURMISZCZ. To normalne.

zatroskany

Xyz jak rozpoznać biegnącego że fałszywie pozdrawia?

Xyz

Oj, to jest trudne do zidentyfikowania „zatroskany”. Trzeba byc dobrym psychologiem.

Kyle XY

Oczywiście niech biega. Ale niech to robi dla siebie, a nie na pokaz. Bo go muszą zobaczyć czy raczej ,że się musi pokazać.
Trochę więcej skromności.

Xyz

Skromny to on nie był nigdy. Tym bardziej teraz. O tym świadczy chociażby jego lansowanie się na fb. Ma facet parcie na szkło.

Xyz

„Przyjaciel wszystkich” – tylko nie wszyscy sobie tego życzą.

Adam

To niech mu nie odpowiadają skoro sobie nie życzą albo odezwą się słowem a nie, udają że wszystko ok, pozdrawiam

Xyz

Dlatego ja widząc owego pana nie patrzę w jego stronę, nie odpowiadam na jego pozdrowienia i niech on sobie biega skoro to jego pasja. Biegania i sportu nie neguje, ale fałszywych ludzi nie znoszę. A on do takich należy.

Trombullus

Media tak jak politycy zawsze są poddani wpływom zewnętrznym. Nie mamy praktycznie polskich mediów tak samo jak i polityków oddanych polskim interesom. Jak widzę ludzie w Polsce jak i pan redaktor widzą politykę medialną w dość zawężonym obszarze. Niestety media są tubą propagandową obcych tajnych służb i wielkich koncernów produkujących dobra wszelakie. Jeżeli trafi się medium szczere to okazuje się że także ono próbuje nam lansować swój sposób widzenia świata. Jedna wielka nagonka jednych na drugich a zapłatą jest władza nad twoimi pieniędzmi i twoją duszą. Ja oglądając TVN nigdy nie dam sobie wmówić że teraz gdy PISowi ucieka grunt pod nogami jedynym wyborem będzie Platforma. Ja pamiętam jak mi się żyło za tych … i jak się dobrze nasi mieli lokalni … Pis nazbierał sporo elektoratu za wszelkie działania prospołeczne, ale poległ uzupełniając fachowców własną rodziną w Spółkach Skarbu Państwa. Co najbardziej w tym przerażającego? To że wszyscy fachowcy… Czytaj więcej »

bogda

To prawda ! Oglądałam parę dni temu Fakty po Faktach TVN-u, gdzie był temat migrantów przywiezionych samolotem do Warszawy z Kabulu i podano, że rozmieszczono ich w 4 województwach, ale o warmińsko-mazurskim ani słowa. A przecież umieszczono w Zaciszu Leśnym 69 osób jak podawała Gazeta Lidzbarska więc błędem jest nazywać program w TV Fakty po Faktach, to mija się z prawdą bo z ich celem NIE! Zresztą napisany w Gazecie Lidzbarskiej w internecie ten obszerny artykuł wypowiedzi Starosty już zniknął. Nie ma mediów niezależnych i jak słusznie p.Redaktor napisał długo nie poznamy mediów niezależnych. Dziennikarze, którzy chcą przekazać prawdę społeczeństwu obojętnie na jaki temat są blokowani.