Maj 012019
 

26 maja 2019r. odbędą się wybory do parlamentu zjednoczonej Europy. Do obsadzenia jest 751 miejsc (lub 705 jeśli Wielka Brytania opuści w niedługim czasie UE). Polska posiada 52 mandaty. Kandydatów z naszego kraju jest 872 (466 mężczyzn i 406 kobiet), w tym m.in. 1 aktor, 2 aktorki, 97 nauczycieli oraz jako zawód 3 kandydatów wpisało „polityk”. Są także rolnicy, aptekarze, inżynierowie, animatorzy kultury, biochemicy, teologowie czy inżynierowie rolnictwa. Przekrój zawodowy jest naprawdę imponujący. Fotel europosła przyciąga tak bardzo, iż na jedno miejsce w skali kraju, przypada 17 chętnych. Okręg nr 3 do którego przynależy m.in. Lidzbark Warmiński obejmuje województwa Warmińsko-Mazurskie oraz Podlaskie.  Startuje z niego 60 kandydatów, miejsca do obsadzenia są 2 (liczba mandatów przypadających na okręg nie jest sztywna, zależy od skomplikowanych wyliczeń, biorąc pod uwagę lata wcześniejsze okręg nr 3 zawsze otrzymywał 2 mandaty). Daje to imponujące 30 osób na jeden mandat europosła. Poniżej pełna lista kandydatów z naszego okręgu w porządku: nazwa komitetu wyborczego, numer na liście, nazwisko i imię, zawód, miejsce zamieszkania.

Pełna lista kandydatów w wyborach do PE z okręgu 3. Kliknij aby powiększyć listę.

Wielki banner wyborczy kandydata Jacka Protasa w wyborach do PE

Jeden z kandydatów w wyborach do PE jest z Lidzbarka Warmińskiego – obecny Poseł na Sejm RP pan Jacek Protas. Wcześniej pełnił funkcję m.in. wicemarszałka województwa, Starosty Lidzbarskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta. Znany Lidzbarczanom z tego, iż będąc Przewodniczącym Rady Miasta, wraz z koalicjantami przegłosował sprzedaż w prywatne ręce Górę Krzyżową – znany ośrodek sportów zimowych. Dał się także poznać z używania służbowego samochodu wraz z kierowcą do wożenia siebie do pracy do Olsztyna i z powrotem oraz związanych z tym dziwnych faktur za tankowanie. Sprawy opisane w artykułach „Czy wicemarszałek Protas używa auta służbowego do celów prywatnych?” oraz „O tych co sprzedali „Górę Krzyżową””. Był także „ojcem chrzestnym” Term Warmińskich, utrzymujących się m.in. dzięki znacznym dotacjom/dofinansowaniom/refundacjom z kasy samorządowej, czyli naszych podatków (np. w 2018 r. Termy Warmińskie z tego tytułu otrzymały z samorządu blisko 1 mln zł). Pan Jacek Protas jako jeden z 3 kandydatów (na 872) podał zawód  „polityk” – cokolwiek by to znaczyło.

 Posted by at 11:47 pm
Powiadom o
biało-czerwona

Okazuje się, że nastały czasy gdy zdrajcy działają już jawnie. Gdańsk to nie jest już dla nich Polska. Bo według obcej mafii działającej w ratuszu to „wolne miasto”. Nie wywiesza się już tam biało-czerwonych flag w dniach narodowego Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Za to na głównej ulicy miasta rozwieszane są w ogromnej ilości niebieskie bandery. Na Westerplatte nie może pojawiać się Wojsko Polskie a ulicami jeżdżą sobie tramwaje, których patronem jest np. nazista. Ostatnio „wicekomendant” miasta w pokrętny sposób ogłaszał, że wybuch II wojny światowej to wynik „niedobrych słów”. To coś w rodzaju – Polak powiedział, że Niemcy są niedobrzy to oni w odpowiedzi przysłali Schleswiga aby im „wybił” to z głowy. Ech, szkoda słów. Należy tylko dodać, że w/w krążownik przybył do Gdańska na zaproszenie ówczesnej „rady miasta”. A Polaków , którzy tam mieszkali od pokoleń i ocaleli po pogromach organizowanych przez specjalne grupy operacyjne niemieckiej policji( Einsatzgruppen), wywieziono… Czytaj więcej »

podatnik

Niemcy. przegrały dwie wojny światowe, wypłaciły ogromne reparacje i odszkodowania, poza tym to jedyny kraj w UE który w ostatnich latach był podzielony na dwa różne państwa. Mimo tego wszystkiego szeregowy pracownik w niemczech pracuje za 3x tyle co osoba po studiach w Polsce. Jak to w ogóle możliwe? Kto tak na prawdę przegrał tą II wojnę światową? 🙂

głosujlista 1,4,6

Wojnę to się przegrywa na papierze a później to dostaje się ogromne dotacje na odbudowę od Ameryki (plan Marshala). Sprawiedliwość dziejowa? E, tam …przecież trzeba zrobić przedmurze od ZSRR. A poza tym, „rasa panów” przez 5-6 lat łupiła i grabiła niemal całą Europę z bogactw naturalnych, dzieł sztuki i wszelkiego dobra, po złote zęby wyrywane milionom niewolników, którzy na nich pracowali. Mordując ich w końcu, w niemieckich nazistowskich obozach śmierci gdy już ledwo powłóczyli nogami. Wypłacili nam jakieś reparacje? Dla Polaków? Nic o tym nie wiem. Zdaje się, że niedawno Francuzi zwrócili się o zaległe reparacje jeszcze za I Wojnę Światową. Grecy podobnie. Więc? Każdy „dobry soldaten” miał po tych ich zagranicznych blitz-wycieczkach zakopany w ogródku garnek ze „zdobyczną” biżuterią i walutą. Przydały się na rozkręcanie geszeftów po wojnie. Teraz już wiesz dlaczego ich gospodarka tak ruszyła po wojnie chociaż ją przegrali? A obecnie gdy szanse się nieco wyrównały (dotacje… Czytaj więcej »

krzysztof.

U naszych sąsiadów już wybieraja//.W niedzielę o godz. 7.00 (6.00 w Polsce) rozpoczęły się na Litwie wybory prezydenckie i dwa referenda: w sprawie ustanowienia podwójnego obywatelstwa i zmniejszenia liczby posłów ze 141 do 121.,a czy w Polsce jesteś za zmniejszeniem liczby posłów i senatorów.?..ja mówię TAK

krzysztof.

Wynik niedzielnych wyborów, jaki zarysował się po obliczeniu 70 proc. głosów, wskazuje, że kandydat niezależny Gitanas Nauseda uzyskał ponad 31 proc.,

Urzędujący premier przyznał w niedzielę wieczorem, że nie udało mu się przejść do drugiej tury i w związku z przegraną zamierza podać do dymisji… a u nas trzymają się za stołki….

pytam

Ostatnio do programu TV na żywo zadzwonił widz i z głosem graniczącym z rozpaczą pytał redaktorów – co się stało z ludźmi w Polsce? Jak to możliwe, że po tylu informacjach uzyskanych z ukrytych mikrofonów, po ujawnieniu tylu afer, tylu krzywd ludzi przy tzw.reprywatyzacji i czyszczeniu kamienic, malwersacjach marnotrawstwu pieniędzy, przyzwoleniu na „sprzedawanie Polski” i obrażaniu Polaków, symboli religijnych itd.itp. , ta odpowiedzialna za to, tzw. totalna opozycja, wciąż ma jeszcze taki wysoki wskaźnik poparcia. Rozumiałby gdyby jakiś margines popierał to zło, ale w sondażach mówią o 20-30 % . Takie samo pytanie zadaję sobie również ja każdego dnia. Jakiego pokroju ludzie głosują u nas np. na Jana Ch. Czy Jacka P. ? Co się stało z tymi ludźmi?

Aramis

Bardzo dobre pytanie. Przyczyna .. egoizm, brak poczucia wspólnoty, tradycji, przyzwoitości, słabe zainteresowanie czy znajomość tematów działania lokalnej władzy przy kneblowaniu czy oswajaniu mediów informacyjnych. Te ostanie trzeba dokarmiać, to będą się łasić i udawać niewiedzę. Jeśli dodamy niewielkie oczekiwania społeczności lokalnej od kandydatów, to im mniejsza miejscowość tym łatwiej zrobić beton zbrojony własnym elektoratem na stanowiskach zależnych od partyjnych bonzów i odporny na wszelkie zabiegi demaskujące wszelkiej maści Dyzmów. Czyli praca dobrem, daję posadkę i wymagam. Takie nowoczesne „Arbeit macht frei” w małych pipidówkach. Ludzie myślący, wykształceni, wyjechali z miejscowości bez przyszłości i mają w nosie lokalne samorządowe bagna. Duże znaczenie w tym interesie ma brak odpowiedzialności za podjęte decyzje, bo to przecież demokracja ma swoich reprezentantów we „wsiech” radach, komisjach, ekspertyzach na zlecenie etc. Wszystko można zrobić. Demokracja? (Tak ktoś napisał). Nie ma nic wspólnego ze starożytną, bo tamta była dla wolnych mężczyzn. Nasza jest na papierze dla… Czytaj więcej »

wtylewizji

Jest w tym sporo racji. Ale, …ludzie, którzy w jakiś sposób są „uzależnieni” od tych „politykierów”, muszą się uśmiechać a nawet pozorować różne formy „akceptacji” – (jakoś przecież żyć trzeba, mówią )- w sondażach a już na pewno gdy wypełniają kartkę do głosownia, schowani za kotarą, mogą przecież głosować jak chcą, według własnej oceny i przekonania. Rozumiem, że do niedawna nasze umysły były indoktrynowane jedynie przez Tefałen, Gazete wyborczą, Onet czy inne polskojęzyczne ale obce media. I to są wciąż trwałe urazy, trudne do wyleczenia. Ale od blisko 4 lat w podstawowym pakiecie mamy TVP, TV- Republika, różne portale internetowe, w tym np, naszlidzbark API-ego na naszym podwórku i chyba mamy już dostęp do rzetelnej informacji. Nawet jeśli trochę w TVP przerysowują przekaz to w porównaniu z tym tefałenowskim szambem to OAZA Rzetelnej Informacji i przede wszystkim zgodna z Polską Racją Stanu i naszym interesem narodowym. Ja wiem, że nie… Czytaj więcej »

Aramis

Tak mam świadomość, że ludzie przyzwoici końcowego rachunku dokonają w dniu wyborów. Bardziej chodziło mi o utrzymywaniu w ten sposób przy „życiu politycznym”: aferzystów, krętaczy i półgłówków (czyt. Dyzmy). Nie mniej jednak wskazuje na nierówne warunki zbierania podpisów na kandydatów w pracy i to powinno być ustawowo zabronione z wysoką karą więzienia. Ścigane jak mobbing, także próby obejścia tego prawa. Innym niebezpieczeństwem jest wątek ludzi, którzy nie mają kwalifikacji do zajmowanych stanowisk lub zostali powołania po znajomości, więc aby się nie wydało, że są ciency, to będą ostatnimi chcącymi zmienić układ i ich rodzina również. Nie wspomnę tu o odpalaniu kasy na partię z racji zajmowanego stanowiska. Naczelnik – tyle, inspektor – tyle, itp. (ciche rozporządzenie Tuska, afera w olsztyńskiej WMARR, która notabene przygotowywała studium o zimnych termach, ciekawe co w zarządzie robił jeden obywatel z L.W. czy popychał sprawy term kolanem, kto wykonał studium wykonalności :)WMARR ?:) ?) Za… Czytaj więcej »

Aramis

https://natemat.pl/137227,platforma-jak-psl-dostales-dzieki-nam-stanowisko-plac-europoslowie-2-tys-zl-poslowie-500-a-radni-po-170 to tak do poczytania Mam nadzieję ,że poniżej ukarze się zmoderowany mój post 🙂

Aramis

Tak mam świadomość, że ludzie przyzwoici końcowego rachunku dokonają w dniu wyborów. Bardziej chodziło mi o utrzymywaniu w ten sposób przy „życiu politycznym”: aferzystów, krętaczy i półgłówków (czyt. Dyzmy). Nie mniej jednak wskazuje na nierówne warunki zbierania podpisów na kandydatów w pracy i to powinno być ustawowo zabronione z wysoką karą więzienia. Ścigane jak mobbing, także próby obejścia tego prawa. Innym niebezpieczeństwem jest wątek ludzi, którzy nie mają kwalifikacji do zajmowanych stanowisk lub zostali powołania po znajomości, więc aby się nie wydało, że są ciency, to będą ostatnimi chcącymi zmienić układ i ich rodzina również. Nie wspomnę tu o odpalaniu kasy na partię z racji zajmowanego stanowiska. Naczelnik – tyle, inspektor – tyle, itp. (ciche rozporządzenie Tuska, afera w olsztyńskiej WMARR, która notabene przygotowywała studium o zimnych termach ?. Ciekawe co w zarządzie robił jeden obywatel z L.W. czy popychał sprawy term kolanem ? Za to kandydat do UE w… Czytaj więcej »

Aramis

* ukaże ( ukazać) Tak mam świadomość, że ludzie przyzwoici końcowego rachunku dokonają w dniu wyborów. Bardziej chodziło mi o utrzymywaniu w ten sposób przy „życiu politycznym”: aferzystów, krętaczy i półgłówków (czyt. Dyzmy). Nie mniej jednak wskazuje na nierówne warunki zbierania podpisów na kandydatów w pracy i to powinno być ustawowo zabronione z wysoką karą więzienia. Ścigane jak mobbing, także próby obejścia tego prawa. Innym niebezpieczeństwem jest wątek ludzi, którzy nie mają kwalifikacji do zajmowanych stanowisk lub zostali powołania po znajomości, więc aby się nie wydało, że są ciency, to będą ostatnimi chcącymi zmienić układ i ich rodzina również. Wspomnę tu o odpalaniu kasy na partię z racji zajmowanego stanowiska. Naczelnik – tyle, inspektor – tyle, itp. afera w olsztyńskiej WMARR, która notabene przygotowywała studium o zimnych termach, ciekawe co w zarządzie robił jeden obywatel z L.W. czy popychał sprawy term kolanem w WMARR ? Za to kandydat do UE… Czytaj więcej »

Ptakhu

Wszystko stało się biznesem. https://www.youtube.com/watch?v=X5NALSHVKYc

Aramis

Tak mam świadomość, że ludzie przyzwoici końcowego rachunku dokonają w dniu wyborów. Bardziej chodziło mi o utrzymywaniu w ten sposób przy „życiu politycznym”: aferzystów, krętaczy i półgłówków (czyt. Dyzmy). Nie mniej jednak wskazuje na nierówne warunki zbierania podpisów na kandydatów w pracy i to powinno być ustawowo zabronione z wysoką karą więzienia. Ścigane jak mobbing, także próby obejścia tego prawa. Innym niebezpieczeństwem jest wątek ludzi, którzy nie mają kwalifikacji do zajmowanych stanowisk lub zostali powołania po znajomości, więc aby się nie wydało, że są ciency, to będą ostatnimi chcącymi zmienić układ i ich rodzina również. Wspomnę tu o odpalaniu kasy na partię z racji zajmowanego stanowiska. Naczelnik – tyle, inspektor – tyle, itp. afera w olsztyńskiej WMARR, która notabene przygotowywała studium o zimnych termach, ciekawe co w zarządzie robił jeden obywatel z L.W. czy popychał sprawy term kolanem w WMARR ? Za to kandydat do UE w swoich spotach opowiada… Czytaj więcej »

Sofia

Taki jest poziom targowicy – zdrajców w Polsce, a może to nie są Polacy…

Aramis

To prawda co pisze Realista. Dusza by chciała do raju, ale i w Elblągu się kapnęli na forach i znają specjalistę od zimnej wody termalnej, lotniska w lesie z układem dyrektora muzeum w Olsztynku w tle. Żadnej pobożności do wizerunku 🙂 tak wybitnego specjalisty od geotermii. Innym kandydatem tej karykaturalnej formacji jest gwiazda z Biskupca ( 29 lat stanowisko wicemarszałka – chyba rekord w skali kraju? czymże to można tak się zasłuzyć ?), dumnie wspierała budowanie głupot czy potwierdzała dotacje dla kolesi. Co ciekawe, jakoś zniknęła przynależność do mniejszości niemieckiej. Cwana gapa? http://wwp.plww.owp.org.pl/index.php/artykuly/543-tzw-mniejszosc-niemiecka-triumfuje#!/ccomment Wpisy o tym fakcie w wikipedii wyparowały, ale internet nie zapomina. Kolejnym kandydatem jest niejaki Mańkut, a samo nazwisko …już wskazuje na lewicowe SLDowskie zapatrywanie dawnego działacza PZPR.
Ciekawie będzie jak wygra piłkarz. Jajcarski kraj.

Aramis

cyt z linku powyżej: Z list PSL natomiast zwycięstwo w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego na Warmi i Mazurach odniosła Urszula Pasławska z MN. Nic dodać nic ująć, szykuje nam się bowiem całkiem ogólnopolska koalicja pozostających u władzy „liberałów” i „ludowców” z wspomnianymi grupami tzw. mniejszości narodowych. UPs.. jak dodamy Mirona i misję lokalnych mediów( gazetowo -radiowych) to wiemy już dlaczego w woj. szuwarowo- bagiennym jest taki bajzel i zaszczytne ostanie miejsce.

Anna

Tęczowych nie wybieramy!

Aramis

Tak jest. Rabiej już chlapnął o co idzie. Zawodowy homoseksualista Robetrta ?, politolog po UWM, ( łamacz matczynych szczęk) i jego pokręcona drużyna 🙂 No nie….. to nawet nie wchodzi w rachubę. Tolerancyjni inaczej skończą jak Palikot.

Woytek

Gwiazda z Biskupca ma po rodzicach związki z mniejszością niemiecka i ukraińską a mieszkania w Polsce i należy do psl HAHA to trzeba się znać jak się ustawić popytaj cie ludzi z Biskupca to wam szczęka opadnie !

Realista

Czy silna jest pozycja Pana Protasa na liście. Słaba bo 10, ostatnie miejsce świadczy o jego politycznej pozycji w KE. Manewr w stylu „strzelaj w 10 ” niestety się nie sprawdzi, bo żeby zostać europosłem moim zdaniem trzeba około 50 tyś głosów-to moje zdanie. Jak nie wypali to jeszcze parlamentarne wybory na jesieni. Trzeba zadać sobie pytanie czy warto na naszego rodaka oddać głos i co ważniejsze co on zrobił takiego dla naszego miasta, że tak być powinno. Moim skromnym zdaniem ta masa unijnych dotacji na czasami idiotyczne pomysły jest jego zasługą jako Marszałka województwa. Swoją drogą te pieniądze mogły być lepiej wykorzystane, z myślą o mieszkańcach a nie kieszeniach zaprzyjaźnionych osób. Z drugiej strony UE nie daje kasy na inwestycje generujące rozwój przemysłu, wzrastanie miejsc pracy, produkcji proeksportowej, a daje na drogi, place zabaw, ścieżki rowerowe , termy , baseny aby ciemny lud mógł się zregenerować po pracy często… Czytaj więcej »

Kropek

Dużych banerów kandydata w całym rejonie jest „mult”. Zewsząd spogląda szlachetne oblicze 😉 Kasa sypnięta na kampanię.
Co do funduszy: wydawanie na głupie, nieprzemyślane inwestycje nie jest dobre dla nikogo, poza beneficjentami robót wykonawczych. Zbudowane obiekty może ładnie wyglądają i cieszą oko. Jednak generują koszty bieżącego utrzymania i często ogromne koszty odtworzeniowe…. i kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci….

Aramis

To prawda co piszecie pany. Nikt nie rozdaje niczego za darmo, a tzw. projekt na dane lata jest podporządkowany celebrytom samorządowym i potrzebnym do kolejnych wyborów, aby mógł powiedzieć: załatwiłem z unii i wam wybudowałem. I co z tego, że to g.. warte, a samorządowiec jest ekonomicznym idiotą lub samym idiotą robiącym bokami. Zawsze powie unia dawała w tych latach na:
i tu budujemy głupoty. Nikt nie mówi ,że z 1 Euro przeznaczonego na inwestycje ok. 80% wraca do zachodnich sąsiadów. 🙂 , a pobrane kredyty jako wkład własny pochodzą z obcych banków. Czy widział ktoś bank, który nie zarabia na pożyczce ? (bo dotacje unijne to nic innego jak pożyczka). W L.W nikt nie jest w stanie utrzymać ulic w porządku, a utrzymane zostanie uzdrowisko. Na razie zwiększa się skład komisji 🙂 o kolejne „glonojady” przyklejone do tego tematu.

Johann

Na plakatach brakuje tęczowe flagi.

Aramis

i aureoli oraz kartki z napisem wolne media lub Duda do Moskwy.

krzysztof.

W Lidzbarku jest duża liczba dłużników mieszkaniowych,,a nasze władze nie mają sposobu na rozwiązanie problemu z dłużnikami.. Iławie są kontenery socjalne. Mają w nich zamieszkać osoby, które nie płacą rachunków za korzystanie z miejskich lokali mieszkaniowych. . kontenery to dobry problem??a może dobry temat do dyskusji przed wyborami?

podatnik

Kontenery to dobry pomysł. Po co polski podatnik ma utrzymywać pasożytów? A takie elementa patologiczne blokują dostęp do mieszkań dla normalnych ludzi i zajmują mieszkania.

Ptakhu

Dziś 7.V rocznica śmierci Waldemara Milewicza dziennikarza, patrona ulicy na której mieści się Gazeta Lidzbarska. Skoro Gazeta to przegapiła to w zasadzie każdy mógł przegapić. Ale nie Max!
https://www.youtube.com/watch?v=uvT9YcxLKrE&fbclid=IwAR02nxjaGYhA5ptq6eu3P5VZSUdz7JIXsTNOxm-mQhqXzF_B7Ms_n7BjAh0

krzysztof.

dokładnie 15 rocznica…. Pochodzący z Dobrego Miasta Milewicz zasłynął jako reporter wojenny.ukończył lidzbarskie LO

Aramis

Max jest ok, ale chyba nieco przeszarżował z tymi odpaleniami dziennikarzy przez PIS. P.Waldemar zginął 07.05.2004 a PIS rządził 2005-2007. Coś tu nie gra na zdrowy rozum. Prezesem TVP r w 2004 roku był niejaki Jan Dworak https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/oni-rzadzili-telewizja-polska/7tczxx#slajd-5 … nota bene członek Uni Demokratycznej od 2001 roku członek Platformy Obywatelskiej. W 2018r. instytut mędrca Bredzisława Komorowskiego.:) Przed nim był komuch R. Kwiatkowski zaplątany w aferę Rywina i sztabowiec pijaka Kwaśniewskiego.

nowy

Dlaczego oczerniasz tak innych ludzi.Wstyd

Aramis

To nie oczernianie to przypominanie społeczeństwu kogo wybierali. A może tak coś konkretniej, co Ci nie pasuje internauto? Bardziej chodzi Ci o opoja zwanego „polskim Jelcynem”.. Aleksandra, również niezłego aferzystę czy o safandułę zbieracza pamiątek narodowych za psi grosz tj. specjalistę od sztuki malarskiej (Gęsiarka i meble), ekspresów do kawy, ostatnio łazienek warszawskich czy wałków i przewałów z WSI i aferę Palucha, czy wyssania kasy z WAT ( tak tej wojskowej) Doczytaj rzucone tematy, a zobaczysz „elity” w świetle zupełnie innym. Kto interesuje się polityką, ten wie o czym piszę, a kolega zdaje się zielony w temacie jak groszek do sałatki. Do dzieła frend! tu masz na dobry początek 🙂 https://bliskopolski.pl/ludzie/bronislaw-komorowski/afery/ Co do wstydu… to wstydem jest upominać innych, nie znając przeszłości kandydatów czy faktów. Później wpisz sobie pijackie wybryki Olka itd itd. 🙂

nowy

Zadławisz się własną żółcią. Pozdrawiam.

Aramis

Niby dlaczego? Prawda zawsze zwala z kopyt myślących inaczej lub nieuświadomionych. Bardzo konstruktywnie zaczynasz dyskusje:) Gratuluję nowy. Typ internauty… nie wiem, lub nie mam wiedzy, ale się wypowiem 🙂 Ty za to zginiesz z głupoty połączonej z naiwnością. Jakieś inne wnioski? Czy już jesteś przygnieciony postawą czerwonej burżuazji i swoich idoli ? Pamiętaj internet niczego nie zapomina, zatkanie uszu nic nie da. To nie eliminuje faktów.

Aramis

„tu masz przekręty czerwonej arystokracji” https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wszystkie-afery-kwasniewskich/drjz8pz
Jakieś pytania?

Ptakhu

Kto był prezesem TVP w 2004 roku? Jan Dworak (prezes od 17.02.2004) ówczesny członek PO. Jak sobie przypomnimy tamte lata to PiS i PO szło pod rękę. To była jedna grupa, mówiąca jednym głosem. Dworak był ich. Przecież mówili, że nie ważne czy głosujesz na PO czy PiS po wyborach będzie rząd PiS-PO. Zapomnieliście już historię? Skrót myślowy aby jak najwięcej powiedzieć w krótkim czasie.

Aramis

Nie zapomnieliśmy próbowano zmontować tzw. POPIS, ale jak to w Polsce, chęć władzy absolutnej bywa wielka i jak zwykle rozmijała się z interesem pracy dla dobra kraju i budowania jego potęgi. Dworak nie odegrał w tej sprawie jakiejś roli bo z racji krótkiego czasu nie zdążyłby się nawet rozejrzeć, no ale pewności nie ma.
Myślę, że to czerwony Kwiatkowski zbierał haki i ściągał resortowe dzieci do TV. https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Kwiatkowski

Aramis

Rozumiem Maxa, bo może ruszyć zmiana korespondenta w Hamburgerlandzie… na tego typka https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/1636-resortowy-zyciorys-piotra-kraski-w-aktach-ipn
Tak proszę państwa się tyra i się ma.

Aramis

Rozumiem Maxa, bo może ruszyć zmiana korespondenta w Hamburgerlandzie… na tego typka https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/1636-resortowy-zyciorys-piotra-kraski-w-aktach-ipn
Tak proszę państwa się tyra i się ma.

Aramis

jak było naprawdę można sobie poczytać . https://pl.wikipedia.org/wiki/POPiS

Tom

Ha! Ha!Jakieś fejknews Ptaku uskuteczniasz. Nie nabierzesz nas na to.

Aramis

….tradycyjnie przy wyborach o bim-bałach jak napisał user !?! https://www.youtube.com/watch?v=FbcedeGGl3U a tu jakby ktoś nie wiedział o co chodzi http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,15786131,Slynny_dzwon__bez_marszalka__jest_juz_w_katedrze__FOTO_.html?disableRedirects=true
cyt. „Pierwotnie miało się znaleźć na nim również imię i nazwisko marszałka województwa Jacka Protasa. Bo to właśnie samorząd wojewódzki jest sponsorem Kopernika. Informacja „Gazety Wyborczej Olsztyn” o niecodziennym sposobie uhonorowania marszałka wywołała jednak wiele emocji. Na Protasa spadła fala krytyki. Przeciwnicy tej formy upamiętnienia go na Koperniku argumentowali, że dzwon – jak to tłumaczyli urzędnicy – ma być darem mieszkańców Warmii i Mazur dla katedry, a nie prywatnym podarunkiem marszałka. W końcu Jacek Protas zrezygnował z tej formy zapisania się w historii. Ostatecznie na dzwonie znalazł się tylko napis „Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego”.

nawspak

Niektóre artykuły, zwłaszcza te sprzed lat przypominają o wielu sprawach. W pigułce pokazują pewien obraz. Negatywny obraz. Czy uniwersalne, obiektywne zasady oceny działań mają jeszcze jakąś wartość w tych dziwnych czasach totalnejpozycji?

Aramis

Oczywiście dyżurne „pełowce” chcą zagłuszać i zjawią się tu zmieniając nicki. 🙂 Najgorsze jest to, że społeczeństwo godzi się na rządy cwaniaków i ponownie ich wybiera. Myślą ,że wszystko to zrobiono dla nich bezinteresownie. Cały pic polega na tym, aby wmówić ludziom ,że to jest dla nich i nie wspominać, że to za ich pieniądze. tak więc, powstają największe budowlane głupoty. Schemat był prosty. Hotel koledze, aby zarabiał… to dorobimy termy, budujemy i podzielimy kasę. tak zrobimy biznes bez wkładania własnego grosza. Wystarczy wmówić ludziom ,że to potrzebne 🙂 w 16tys. mieście. Jak powiedział ktoś mądrze: łatwiej ludzi oszukać niż przekonać, że zostali oszukani.

Aramis

ku przypomnieniu obywatelom https://wpolityce.pl/polityka/118257-zona-barona-po-unijne-dotacje-do-hotelu-pedicure-i-straszenie-sadem-ktos-traci-instynkt-samozachowawczy
jak to się skończyło ? Nikt tego nie ogarnął, żadne służby :), ale coś pozostało w necie

Adams

Api dowiedz sie z kad termy maja nowy samochod maly dostawczy na lidzbarskich blachach oklejony logiem termy jeszcze sie okaze,ze miasto im auto kupilo xd

nowy

sam nie możesz

ten-or

myślę, że na taki drobiazg ich stać. W święta majowe było tysiące ludzi,więc kto tyra ten ma!

Aramis

Pierwszy raz nie zgodzę się z ten-orem 🙂 Nie przesadzałbym z tymi tysiącami .. bo wszyscy nie wlezą do blaszanych wanienek. Zadałbym inne pytanie czy dług za wodę z wodociągu uregulowany ?
Kto tyra ten ma …. garba od roboty.:)

Adams

Ten-or nie kto tyra tylko ten kto kreci

Bzdyl

A ztond, rze sami kópili

1-4-6

Różne m…jszości mają kandydatów na 2 listach. Polacy mają kandydatów na 3 listach . Ciekawe czy w L.W. Polacy to jeszcze większość?

Aramis

Patrząc na wykształcenie tzw. POwskich elit, nie tylko w tym województwie, to nie wykształcenie się liczy, a tzw. umiejętność kręcenia lodów i parcie na szkło lub układ. Mamy wysyp historyków, politologów, panów z gwizdkiem itp.. Czas wyborów, a frustraci z PO wmawiają innym frustrację. Piłkarz przebił na liście wuefistę. To dopiero frustracja lokalnych lemingów sztabowych, a już byli w Brukseli, choć niemi.
Wartości wg PO…. słyszeliśmy u Sowy. To tak zupełnie prywatnie.
Ostatnio Bronek- ciamajda szykował sobie historyczne gniazdko w łazienkach. https://nczas.com/2019/05/03/w-lazienkach-krolewskich-szykowano-sekretne-apartamenty-dla-komorowskiego-zniszczono-xviii-wieczne-freski/ Ukończenie historii nie pomogło POwskiej safandule, a dyplom nie zagwarantował odpowiedniego poziomu inteligencji u absolwenta. O korzystaniu z wyuczonej wiedzy nie wspomnę i ustawowemu poszanowaniu zabytku. Bronek uwierzył, że jest królem ? Chyba tapicerów.

Wpoks

Szykuje się chyba zaciąg pisowców do szkół, patrząc na poziom frustracji pisowskich na forum.

Wpwp

Wiecej minusów!!!!! Pisowca i peowca pędź z gumowca!!!!!!!

Aramis

…i więcej wykrzykników 🙂
Wikipedia cyt”Znak wykrzyknienia, pot. wykrzyknik – jeden ze znaków pisarskich, składający się z pionowej kreski zakończonej u dołu (rzadziej u góry) kropką. Najczęściej używany jest jako znak interpunkcyjny wyrażający emocje, ale ma także inne zastosowania. Znak wykrzyknienia stosowany jest na końcu zdania lub wyrażenia wtedy, gdy trzeba podkreślić siłę wypowiedzi. Stosowany bywa przy zawołaniach, okrzykach, rozkazach, życzeniach, ostrzeżeniach, wyrazach dźwiękonaśladowczych oraz służy do zwrócenia uwagi czytelnika na coś szczególnie istotnego”.
Nie widzę ani siły wypowiedzi, ani coś szczególnie istotnego. Za to emocje i frustracja wielka. 🙂

Wpwp

Nie każdy ma tyle czasu, by wpisom poświęcać więcej uwagi. Nie każdego na to stać. Ale na sprowadzanie sytuacji politycznej w Polsce w kontekście rywalizacji tylko między PO i PIS zgody nie ma. I PIS i PO dla bardzo wielu to to samo dno.
P.S.
Naprawdę masz dużo wolnego czasu. Parafrazując twoje wypowiedzi odnośnie budżetówki- kto to finansuje?

Aramis

Oj mam. Do dyskusji trzeba być przygotowanym inaczej wyjdziesz na durnia. To tak jak odpowiedziałem Ci na temat Trybunału i esbeków, a już sapałeś coś tam, szukając zaczepki. 🙂 Kolejny wpis pt. „ale to już było wpwp” : do roboty !, a teraz.. czas na czas. Odpowiem: ludzie inteligentni wiedzą do czego służą fora. ty jeszcze nie. Nie jesteś oryginalny, to wszystko już było i nie zaskoczysz starego internauty. Nie pisz już następnej mądrości internautów pt. ekologia, prąd do kompa, a dziura ozonowa. Nie Twój czas, nie Twój komp, nie Twój prąd… krótko .. nie Twój interes, kto i na co poświęca swój wolny czas i tyle. Nie masz czasu.. to nie pisz 🙂 lub się przygotuj. Przebywanie tu nie jest obowiązkowe. Co za pytanie wpwp o budżetówkę.. finansuje… budżet gminy lub państwa? jak wskazuje rzeczownik w zdaniu. Wpisz sobie hasło 🙂 jak czegoś nie pojmujesz, bo będziesz musiał zmieniać… Czytaj więcej »

Aramis

cyt. wpwp napisał „Nie każdy ma tyle czasu, by wpisom poświęcać więcej uwagi”.
Dodam jeszcze, że pisanie byle czego nie sprawdza się, a niechlujstwo łatwo można zweryfikować. Forum (przynajmniej te ) to nie „pejsbuck” i staram się z szacunku do redaktora, jego pracy i czytelników poświęcać dużo uwagi wszelkim wpisom.

Aramis

Należałoby także wspomnieć o „wyborczej dumie” jakim był hotel. Dziwne zaniechania w sprawie o podrabianie dokumentów związanych z budową i działkami przy zamku średniowiecznym, dotacja przyznana na jego budowę koledze i rola małżonki naszego księcia szuwarowo -bagiennego. Oczywiście listy na tak świetnych kandydatów uzupełniano w zakładach i instytucjach, gdzie rządzi PO. Myślę, że już czas przerwać tę dobrą passę. Niech chłop odpocznie od polityki i wróci do gwizdka, zajmie się wnukami, bo jeszcze zaszkodzi Polsce lub będzie działał jak inny peowiec Hołowczyc w PUE. Wybudowanie obiektu bez ekonomicznego uzasadnienia niestety świadczy o beznadziejnym przygotowaniu. Nie łudźcie się przyjaciele, bo ten Pan o którym myślę, nie ma Wam nic do zaoferowania, a rozbuchana pycha o nadzwyczajności tego pokroju ludzi, powoduje katastrofy za które płacą zwykli obywatele. O piłkarzu Frankowskim i Pasławskiej nie wspomnę. Ta pani w TV jest nie do wytrzymania.

Polska upada jak Wenezuela

Inflacja rośnie w niespotykanym tempie. Pieniądz traci na wartości, ceny wszystkiego idą w górę… jeżeli ktoś odkłada po kilkaset złotych miesięcznie od kilku lat, to ma mniej pieniędzy niż rok temu pomimo odkładania 🙂
Pytanie, czy jeszcze warto w tym kraju pracować, czy kupować konserwy robić zapasy czy może w ogóle uciekać na zachód? Socjalizm 500+ i rozdawnictwo pieniędzy na lewo i prawo dla patologii zrobiło swoje.
comment image

http://www.wykop.pl/ramka/4936541/tak-wysokiego-miesiecznego-przyrostu-cen-nie-bylo-od-8-lat/

niepucz kiedy wstyd

Czyżby już wstyd przyznawać się do zawodu nauczyciela? Wprawdzie pani POlityk Mucha na puczostrajku śpiewała nieco lepiej od strajkujących wuefistów – ale czy to wystarczający POwód?

znafca

PISzesz głupoty.

Aramis

jakby nie zaklinał rzeczywistości…nie mniej jednak na liście przy nazwisku wpisany jest zawód polityk 🙂 nie wuefmen…
cyt . G.P „Czy ma pan doświadczenie w korzystaniu z komputerów? – zapytał rekruter podczas rozmowy o pracę (i to na stanowisko menedżerskie) w dużej firmie informatycznej. – Nieszczególnie – odpowiedział kandydat. – Zna pan język angielski? – Nie, na studiach uczę się niemieckiego i rosyjskiego”.
Rozumiem ,że język angielski tow. ma „obcykany’ jak jego I sekretarze: Tusk i Schetyna.

Ddda

Czasem go widze na miescie …. prawie jak z CIA wyglada w tej czapce z daszkiem i ciemnych okularach… smieszny taki mysli ze jest chyba celebryta

Aramis

W końcu był w gabinecie cieni..ministrem czy jest cieniem ? Tak myśli, że ktoś będzie z nim fotki trzaskał lub PO prostu.. Pan boi się ludu:).

?!?

Czy po powrocie do domu, wuefista-polityk rozpocznie strajk? Czy będzie zamrażał? Czy może będzie bim-bał?

Kyle XY

Jak wróci to na stanowisko starosty. On już nie jest nauczycielem. Z zawodu Polityk.

Kyle XY

Przypadkowo znalazłem ciekawy portal http://www.kresy.pl ciekaw artykuły o tym co dzieje się na Ukrainie i przejścia granicznych. Wnioski można sobie wyciągnąć samemu.

JMT

O ile mnie pamięć nie myli ten portal prowadzony jest przy współpracy z ruska agenturą. Lubią manipulować i publikować fake newsy. Są lepsze portale jeżeli kogoś interesuje sytuacja na flance wschodniej.

Kyle XY

Jakie? Chętnie odwiedzę.

JMT

Chociażby Nowa Europa Wschodnia oraz eastbook.eu

Kyle XY

To dopiero proukraiński portal. Propaganda aż się wylewa z ekranu monitora.

Kyle XY
Polska Flaga

kresy.pl to jeden z najlepszych niezależnych portali. Łatkę współpracy z „ruską agenturą” stara się przykleić pewna czerwono-czarna „bandera”

Trombullus

Dziesiąte miejsce? To że niby co? Już się nachapał czy pokazał w Sejmie że jest cieniutki?
Zastanawiam się czy jak wróci to znów będzie wuefistą, czy też koledzy nie dadzą utonąć.

wikicytaty

Przecież to już nie wuefista a zadeklarowany „polityk”. A w temacie „polityk” to niektórzy mówią:
„Politycy są jak pieluchy. Powinni być zmieniani często i z tego samego powodu.”

Autor: Tony Blair

Aramis

Wbrew pozorom skoro nie mógł być 1, to podobno 10 jest zaraz przy wyborze po 1. Tak to tłumaczył Staś Janecki. Nasz spryciarz celowo zaklepał sobie 10.

=)....

Nie ma szans na zmianę. 50% nie chodzi na wybory, z pozostałej połowy około 70% głosuje na PO-PIS. Wysokie podatki, fiskalizm, niewydolny zus, nfz. Malowanie trupa. Na podwórku są partie, które mogłoyby wprowadzić realną zmianę. Ryzykowną, ale jednak. Co nam szkodi? No ale dla „Kowalskiego” podatki, ekonomia, gospodarka to czysta ezoteryka

Oburzony

Warmińsko-mazurskie nadal najbiedniejszym, najuboższych województwem z REKORDOWYM bezrobociem, które przekracza 20% w wielu powiatach… a ludzie dalej głosują na tych samych i samych… Jeżeli ktoś pracuje za 1600 złotych i z tego musi oddać 1300 na poczet wynajmu niewielkiej kawalerki w takim Lidzbarku z pewnością nie jest to normalne a są tacy ludzie… jest to gnębienie ekonomiczne… niepojęte, że brakuje mieszkań w normalnych cenach dla ludzi pracujących. Włodarze nie widzą problemu?? serio??? Nawet w obozach zagłady w czasie II w.ś. każdy pracujący więzień miał zapewniony jakiś tam dach nad głową, wyżywienie, opierunek… a tu proszę… niby wolne, rozwinięte miasto turystyczne a nawet takie podstawowe potrzeby jak dach nad głową nie są wcale takie oczywiste… są to rzeczy niepojęte w żadnym cywilizowanym kraju…

=)....

Ludzie w tym mieście są tak upodleni, że część z nich uważa, że 2000zł netto to dobra wypłata.

Oburzony

2000 PLN to jakieś 460 Euro. – tyle zarobi przez niecały TYDZIEŃ niepiśmienna babcia klozetowa w Niemczech.

gość

Niektóre kilkuletnie dzieciaki na zachodzie dostają takie kieszonkowe od swoich rodziców a tu w Lidzbarku Polak cały miesiąc „parobkuje” na taką jałmużnę, by mógł sobie kupić tanie żarcie z biedronki i jeździć 20-letnim autem… Ale taka już mentalność w tym narodzie… jest za to radocha, bo patologia dostaje 500+ które jest finansowane z ich własnych podatków… W tym kraju nigdy nie będzie normalne…

rybka

nie ma na co czekać, tam czekają z pracą za 5000 euro

gość

Wiem o tym, ale z nudów lubię czasem popatrzeć co się w tej ubogiej Polsce dzieje i się trochę pośmiać. Chociaż tu nie ma nic do śmiechu… bo to jest jakaś tragedia narodowa… Jeszcze trochę to będzie jak za PRL-u rodacy z Niemiec czy Francji będą wysyłać rodzinom w Polsce paczki żywnościowe by ci nie głodowali pomimo pracy w Januszex-ach za dwa tysiące cebulionów, za które nie można tu przeżyć jak człowiek… smutne to…

=)....

Dlatego 2,5 mln Polaków nie czekało tylko pojechało. A pozostałe 18% pracujących na polskim rynku pracy myśli o wyjeździe. Poza tym proszę nie używac hiperboli w celu ośmieszania drugiej osoby. Nikt nie mówi o zarobku 5000 euro, ale dobrze wiesz rybko, że te 6-7k netto do ręki, za pierwszą lepszą pracę jest.

gość

Tylko 6-7k? Yyy… No to bardzo byś się zdziwił 🙂 Pewnie tyle zarabiają osoby zatrudnione przez polskich pośredników, które pracują w jakimś niemieckim odpowiedniku Janusze-xu a właściwie to Hans-szexu.

Wpoks

Najmniej można zarobić tylko 1000 euro. Jednak sporo dodatkowo można wyciągnąć ze współmałżonkiem i dziećmi. Srednia pensja w fabrykach czy na polu ok. 1500- 1700 euro. Niby mało, ale razy dwa ze współmałżonkiem. Chata 70 m2 ok. 700- 1000 euro. Da się żyć. Budowlaniec z nadgodzinami ponad 2000 euro. Elektrycy czy inni specjalisci nawet powyżej 3k euro. Czas na jako takie zarobki w PL.

Zasłyszane od emigranta

Dlaczego Pan wyjechał z Polski?
– z pustej stodoły szczury też się wyprowadzają

Maria

W jakim kraju na zachodzie na zachodzie? W Cucanii?

obeznany

Niemcy, Norwegia, Szwecja, Dania… Jako ciekawostkę powiem, że norweski zasiłek dla bezrobotnych stanowi 60-70% dochodów czyli kilka lub nawet kilkanaście ładnych tysięcy złotych. Więc co w tym dziwnego? Ale nie ma co porównywać Biednej Polski do krajów rozwiniętych… Niedługo Afryka przegoni Polskę. Np taka Kenia prężnie się rozwija i ma większą kwotę wolną od podatku niż Polska. W Chinach w większości prowincji stawka minimalna jest wyższa niż w Polsce. Już nawet 3 świat Polskę przegania…

:))

Niby rzecz normalna i powszechna ale polaka harującego za dwa tysiące takie rzeczy są nie do pomyślenia…

Marek

Panie Oburzony, mieszkam i pracuję w Niemczech. Podstawowa pensja, dla Polaków bez znajomości języka niemieckiego to około 1200€ netto. Ja z dobrym zawodem i b.dobrą znajomością języka niemieckiego mam około 2500€ netto. Wynajem mieszkania 2 pokoje to około 700€, obecnie wynajem kawalerki to około 600€. Kupno mieszkania to 4500€ za metr kwadratowy.

Oburzony

To źle Pan zarabiasz – nawet jak na polskiego emigranta. Poza tym ja mówię o rodowitych Niemcach z klasy średniej – czyli przeciętna, rodowita, niemiecka rodzina z większego miasta – nie polak-emigrant pracujący za najniższe stawki jako fizol przy pracach fizycznych w fabrykach na liniach produkcyjnych czy przy zbieraniu buraków.

Zastanawiające

Bezrobocie w niektórych powiatach w woj. warm.-maz. ponad 20 procent. Pytanie: Dlaczego nikt z rządu w Warszawie się nie zainteresuje tym fenomenem? W CAŁYM KRAJU BEZROBOCIE SPADA a tutaj ponad 20%. Może nasze PUP-y są najbardziej nieudolnymi PUP-ami w całym kraju? Trzeba zbadać to zjawisko i je zlikwidować! Jest to w interesie wszystkich.

=)....

.

skandal

A rodzina ma wyśmienitą pracę oczywiście jak na warunki lidzbarskie czy to w hotelu znajomego ze starej cegły czy to w mleczarni uprzykrzającej życie mieszkańcom ! Przypadek ?

Kyle XY

Jako Marszałek przyznał dotacje na inwestycję , więc nie ma się co dziwić, że otrzymuje wyrazy wdzięczności. Polska wraz z UE przekształca się w oligarchiczny system polityczny jak w Rosji i na Ukrainie. Bez drastycznych zmian w polityce nic tego nie zatrzyma chyba, że system zbankrutuje.
Nasze pokolenie narobiło i narobi jeszcze długów, a spłacać będą nasze dzieci i wnuki , pracujący jak niewolnicy na rodziny polityków UE.

info
gość

Ucieczka do europarlamentu po tym jak województwo W-M praktycznie pozostaje na szarym końcu jeśli chodzie o bezrobocie, zarobki ,zamożność , przyrost naturalny.

głodujący & pracujący

Warmińsko-mazurskie to jeden z najbardziej zacofanych cywilizacyjnie regionów całej Europy… wstyd!!!

tomek

jest takie przysłowie pasujące do tego regionu i jego mieszkańców – biednyś boś głupi a głupi boś biedny i tyle w temacie, trzeba zacząć pracować, zakładac firmy, robić innowacje a nie na socjal patrzeć

głodujący pracownik Januszex-u

Ten region był zaniedbywany przez ostatnie kilkaset lat, więc to nie takie proste. Ludzie w tym regionie wcale nie są głupi, oni po prostu są ofiarami nieudolności polskich władz w tym temacie… Kolejne polskie rządy nic nie robią by poprawić jakość życia na wamii i mazurach. wiesz dlaczego? bo mieszka tu za mało ludzi, więc za mało potencjalnych wyborców by sprzedać im kiełbasę wyborczą…

krzysztof.

sondaże .. sondażami………..a jak będzie?zwycięży ten kto zmobilizuje swój elektorat. a ja osobiście namawiam na głosowanie na listę Nr..1,,,na pana posła Winnickiego..miałem przyjemność poznania pana Roberta Winnickiego na spotkaniu w Lidzbarku Warmińskim…dziwię się tylko ,że TVP nie zaprasza go na debaty…..a szkoda… Polecam listę nr,1

Ptakhu

Całą prawda o tych wyborach https://bit.ly/2KBlFz9

Kyle XY

Mam nadzieję, że najlepsi od Konfederatów i Kukiz 15 przejdą do PE. Reszta partii swoją działalnością parlamentarną i samorządową się skompromitowała. Nic ie zrobili dla Polski tylko same długi i grabieże majątku.

API

Kukiz’15 nie jest partią polityczną. To stowarzyszenie. Mało kto przyjmuje to do wiadomości.

Kyle XY

A co to za różnica. No tak nie dostają dofinansowania dla partii politycznych z budżetu państwa. Dla mnie mogą grupą wzajemnej adoracji i tak działają w zmowie i w porozumieniu.

Kyle XY

Mam nadzieje, że Konfederacji i Kukiz 15 wejdą do PE. Reszta partii swoją działalnością parlamentarną i samorządową już się skompromitowała.