Paź 192018
 

Za chwilkę początek ciszy wyborczej, czas więc na małe podsumowanie ankiet zamieszczonych na NaszLidzbark.

Portal na dobre zagościł w lidzbarskich domach oraz … urzędach. Czytany jest regularnie w lidzbarskich instytucjach samorządowych i to w godzinach pracy! Obserwując ilość odwiedzających w czasie rzeczywistym, potem analizując dane statystyczne wyciągamy następujące wnioski: „Pik” wejść na stronę między godziną 7.30, a 8.30 rano i potem szczyt wieczorny od ok. 18.00 do 21.00.. Nawiązanie do czytelnictwa NL, przez pracowników Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, PGK, PWiK w godzinach ich pracy nie jest przypadkowe i nie odbiega od tematu przewodniego artykułu. Pewna ilość oddanych głosów w ankietach, szczególnie tej o kandydatach na Burmistrza została oddana właśnie z tych urzędów. Wszystkie te głosy poparły obecnego Burmistrza Wiśniowskiego oraz Starostę Harhaja. Odrębną grupę stanowią głosujący „hurtowo” tj. oddający pod rząd lub w niewielkich odstępach czasu kilkadziesiąt głosów. Zafałszowuje to bezwzględne wyniki, jednak takie osoby znalazły się u każdego z kandydatów, więc względnie się znoszą. W analizie ankiet internetowych nie bez znaczenia jest aspekt zainteresowania wyborców internetem jako takim, jego dostępnością, a nawet wiekiem wyborców. Wiadomym jest, iż odsetek osób w sile wieku, przykłada mniejszą wagę do „życia” w sieci, jednak to oni właśnie napędzają statystyki frekwencyjne w głosowaniach. Stąd do wyników ankiety należy podchodzić ostrożnie, brać pod uwagę czynniki które wymieniono powyżej.

Niemałym zaskoczeniem wyniku ankiety jest równorzędne miejsce kandydatów Wiśniowskiego i Zdanowicza. Zdawać by się mogło, iż obecny Burmistrz dzięki pasom 3d, świecącej ścieżce i kilku innych równie strategicznych rozwiązaniach, zwycięstwo ma w kieszeni. Jednak ankieta wskazuje, iż nie jest to takie pewne. Przewrotnie można powiedzieć, że pan Wiśniowski w 2014 r. nie wygrał wyborów, tylko pan Wajs je przegrał. Mieszkańcy miasta mieli dość Burmistrza, reprezentującego to wszystko, dzięki czemu PO przegrało w wyborach parlamentarnych – układy, buty, pychy, kolesiostwa i wiele innych. Z panem Wajsem wygrałaby wówczas nawet małpa z zoo, ważne, aby w hasłach wyborczych przeciwstawiała się obecnemu układowi. Wygrała nadzieja, wygrał czas zmian. Szybko okazało się, że przy wódeczce z posłem Protasem i resztą PO, pan Wiśniowski odkrył karty. Zaraz potem uhonorował niedawnego przeciwnika pana Wajsa tytułem zasłużonego dla Lidzbarka Warmińskiego. Z przeciwnika uzdrowiska stał się jego orędownikiem, a zapowiadanego referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej nigdy nie przeprowadzono. Nie sposób wymieniać wszystkich złych czynów czy kłamliwych deklaracji pana Wiśniowskiego jak choćby zapowiedzi konkursu na stanowisko zastępcy LDK tudzież potajemnego nagrywania rozmówców. Wynik ankiety to odpowiedź społeczeństwa na 4 lata działalności pana Wiśniowskiego jako Burmistrza. Wielką zagadkę stanowi pan Litwin. Mimo, iż jego wynik w ankiecie nie plasuje go w gronie faworytów w wyborach, to należy wziąć pod uwagę elektorat lidzbarskiego PiS. Seniorzy chętniej patrzą w prawą stronę, nawiązanie do patriotyzmu jest z pewnością im bliższe, aniżeli pseudo-świecąca ścieżka. Pan Zdanowicz w pewien sposób stoi na pozycji pana Wiśniowskiego z przed 4 lat, jednak z „bagażem” doświadczeń. W części ma poparcie osób zawiedzionych „rządami” pana Wiśniowskiego. Inną częścią jego elektoratu będą sympatycy PO oraz poprawnej polszczyzny.

W ankiecie dotyczącej Starosty, wynik jest miażdżący dla pana Harhaja. Przeciw temu, aby pan Harhaj ponownie był Starostą głos oddało 355 osoby, za 104. Mimo oddawanych głosów przez pracowników starostwa w godzinach pracy, nie udało się zmienić bardzo niekorzystnego wyniku. Czy może powtórzyć się się sytuacja z 2014 r. jak w gminie miejskiej? Jest szansa, aby PO utraciła większość w Radzie Powiatu, a to oznacza wybór innej niż dotychczas osoby na stanowisko Starosty. Wszystkie układy biznesowo – kadrowe mogą runąć jak domek z kart, o ile nowy Starosta nie powtórzy błędu pana Wiśniowskiego po objęciu stanowiska Burmistrza.

Zachęcam do uczestniczenia w wyborach, oraz oczywiście do zachowania ciszy wyborczej. Nie oznacza ona całkowitego zakazu pisania komentarzy oczywiście. Jednak nie można w nich agitować za konkretnym kandydatem, ani podawać wyników ankiet. Piszmy ogólnie. Kierowca rajdowy z Litwy, będąc pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną wiśnię;)

Stan oddanych głosów na g. 19.58

 

 Posted by at 7:57 pm
Powiadom o
Mariusz

Jakoś ankieta kompletnie nie odzwierciedla wyników :):):)

API

W gminie wiejskiej 6 radnych już jest. Startował 1 kandydat w okręgu, więc z urzędu jest wybierany, a głosowania na niech nie będzie.

gall anonim

cisza jakaś

JMT

Mając świadomość że duża część głosów mogła być sfałszowana nie należy podchodzić ostrożnie do wyników, tylko odpuścić całkowicie dalsze analizy bo nie ma to żadnego sensu. Oczywiście domyślam się dysponujesz konkretnymi dowodami na głosowanie w czasie pracy, nie chodzi tu o obronę urzędników ale o pewne standardy i rzetelność. Lepiej nie stosować retoryki niemieckich gadzinowek. PiS i prawa strona, wyborny żart 🙂

Api

Wszystko o czym piszę ma poparcie dowodami. Inaczej miałbym pozwy bez przerwy 😉

Komentarz apolityczny

Oby coś się zmieniło w kwestii głodowych pensji w mieście.

gość

Dlaczego urzędas któremu płace ze swoich podatków pozwala sobie na przeglądanie internetu podczas pracy?

jan

właśnie to jego praca

gall anonim

A co twoim zdaniem, taki urzędas powinien robić??

gość

Zwolnić się z pracy.

Pola

Darmowa nauka gry na gitarze, grill w każdym domu, i praca u przyjaciół przedsiębiorców za 5 no a może
w przypływie dobroci za 8 złotych na godzinę ,wspaniały wybór ,ach no i ta grupa z plakatu przefarbowanych towarzyszy szukająca stale swojego miejsca na ziemi żenada haha

Sasza

No to widzimy, że pan piszący sprawdza IP kto oddaje głos, a więc łapki i ankiety na tym profilu są tylko po to żeby pisarz wiedział kto jak głosuje. Uważajcie inwigilacja

Henryk

No niby dziennikarstwo, ale rzetelność? Prywatna własność udostępniona mieszkańcom? To portal i miejsce na komentarze jest prywatne, czy publiczne? Trzeba sie liczyć z krytyką, a nie tylko krytykować. Poza tym dziennikarstwo stronnicze z ukierunkowana agresją jest chore. Do tego nieustanna zazdrość i kompleksy…
Szkoda społeczeństwa. Współczuję.

Mia

W punkt idealnie 🙂

gall anonim

kogo chcesz krytykować osobę czy opinie tej osoby??

Mia

A całe to podsumowanie dąży do jednego – głosujcie na Litwina. Niestety (a może „stety”) za cienki jest. Walka będzie się toczyła między Z. i W. i już nie mogę się doczekać pierwszego artykułu na tym portalu zaraz po rozstrzygniętych wyborach, że o minie „redaktora” na tę wiadomość nie wspomnę
😀

Kyle XY

Mieszkańcy idźcie na wybory.
Nie dajcie się zastraszać . Przestańcie się bać.
Oddajcie głos zgodny z waszym sumieniem.

guest

Ale kto kogo zastrasza bądź straszy?

ania

Pani Heniorek to żart wyborczy nic nie zrobiła w czasie kadencji była przeciwna karcie dużej rodziny …lecz jacy mieszkańcy tacy radni!!!! W zus nic nie robi, a jako radna dba aby maż miał zajęcie!!!

Djdjsj

Ale biega na stadionie i w pko maratonach .

Troche jak Mucha : )

Mayday

Zazdrosna koleżanka z biura?

Realista

Z ankietami podobnie jak z wyborami w czasach słusznie minionych- nieważne jak ludzie głosują, ważne kto liczy głosy. Jedno jest pewne na 100% w żadnym wypadku nie powinno się głosować na obecnego burmistrza który z całym szacunkiem do niego jako osoby politycznie oszalał oświadczając że chleba u nas dostatek, teraz czas na igrzyska. W związku z tym osobom na emeryturze pozostaje uprawianie sportów ekstremalnych w kolejce do „szmateksow” w walce o „nowe buty czy płaszcz” . Oszukał wyborców obietnicami odcięcia się od poprzedników. Burmistrz z j…mi pojechał by do Polmleku, walnął pięścią w stół i byłby koniec wylewania tego gówna do Łyny. Dobry gospodarz policzył by ile tak naprawdę Termy generują zysku i wtedy podejmował decyzje odnośnie uzdrowiska pozbawiając miasta poważnych inwestycji. Dlatego warto się zastanowić bo Panowie Wiśniowski i Zdanowicz to ministranci usługujący do politycznej mszy na Wyszyńskiego 37. Podejmujmy decyzje aby potem móc spojrzeć w lustro z otwartą… Czytaj więcej »

Kropek

Miejmy nadzieję, że ludzie wybiorą mądrze. Najważniejsze, żeby iść na wybory.

.....

Lepsze byłoby to „Uderzył w przydrożne barierki ” 😉 Szkoda, ze nie ma nic o panu Spiewku i nie ma nic na Pana z PiS? Ze strażą miejską to odbyła się weryfikacja jej przydatności poprzez ankiety nie bylo w obietnicach wyborczych mowy o ” referendum”.Śmialo mozna wymieniać , oprocz tych 4 zlych rzeczy te inne zle niezrealizowane rzeczy jest ich tyleeee..?Przekornie, a gdzie te dobre rzeczy ? NA nie juz zabrakło „atramentu ” ;)?