paź 182015
 

Podstawowy obowiązek posła: dbałość o interes publiczny. W tym cel wybraniec idzie  do Sejmu. Ma tam tworzyć prawo. Za nasze pieniądze, którymi opłacamy jego diety, kilometrówki, hotele, biura itp. Jeśli tego nie robi, to po co karmić darmozjada? On sam nam opowie oczywiście, że działa, że walczy, że załatwia. W ogóle – to swój chłop! Gdy go przyciśnie jest w stanie obsłużyć nawet równoległe imprezy: od pogrzebu aż po dożynki, od  świątyni po stadion. Ostatnie pożegnanie to oczywiście żadna „impreza”, ale umówmy się, że w „pijarze” nie zmarły jest najważniejszy. Czytelniku – elektoracie: jak w dniu 25 października zainwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze? Komu zafundujesz kadencję na Wiejskiej? Ruszysz głową czy łykniesz jakiś klajster z plakatu?

Miron-Sycz-PO

Miron Sycz fot. ro.com,.pl

Na przykład taką okrąglutką kluchę: „Blisko ludzi, dla regionu”. Kto i co kryje się za tym frazesem? Pierwsze pytanie nie nastręcza żadnych kłopotów. Twarz z propagandowego papieru należy do Mirona Sycza. Plakat nie Google – nie dowiesz się zbyt wiele. Bo co to właściwie znaczy: „Blisko ludzi”? Co zrobił Sycz dla Polaków? Co zrobił dla Ukraińców, z których, jak twierdzi, się wywodzi? Pewnie nie znajdziemy tu różnicy. Kliknijmy  w wyszukiwarkę. Witryna Port Europa w rankingu posłów zaangażowanych w sprawy sąsiedztwa polsko – ukraińskiego nie pozostawia suchej nitki na deputowanym z Górowa Iławeckiego: „ Rozczarowanie kadencji”. I dalej -„Niestety, okazało się, że Miron Sycz poprzestał na chodzeniu w wyszywankach i wygłaszaniu pięknych okolicznościowych przemówień, z których nic nie wynika. W sprawie granicy czy wiz Miron Sycz nie interweniował, mimo że robili to (i to skutecznie) posłowie nijak nie związani z Ukrainą, nawet nie mieszkający na terenach przygranicznych. Zresztą, mizerna aktywność Mirona Sycza nie dotyczy tylko spraw polsko-ukraińskich, generalnie poseł wyjątkowo słabo angażuje się w pracę na rzecz wyborców, o czym świadczy chociażby mała ilość złożonych interpelacji.” Blisko ludzi – wolne żarty.

Google wyrzucą również  nagłówek: „ Miron Sycz: mój ojciec był w UPA, bo nie miał wyjścia…” ( Wprost 12. 07. 2013). Zauważmy racjonalnie, że życie syna nie jest określane przez życie ojca. Patrzmy dalej: „Jak Miron Sycz blokował obchody ku czci ofiar Wołynia” (Niezależna 13.0 07.2013). W kampanii dotychczasowy poseł zabiega jednocześnie o głosy polskie (zwolennicy PO)  i ukraińskie (poparcie Związku Ukraińców w Polsce). Nie mieszajmy jednak spraw poważnych z groteskowymi. Historyczne relacje polsko – ukraińskie to sprawy super poważne. Ale można się postarać i stworzyć karykaturę. Sytuacja miała miejsce w Olsztynie w 2008 r.: „W wyniku nacisków posła Platformy Obywatelskiej, Mirona Sycza, przedstawiciela mniejszości ukraińskiej, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski (PSL) musiał wycofać swój patronat nad uroczystościami związanymi z 65. rocznicą rzezi na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zakazano także pracownikom Urzędu Wojewódzkiego wzięcia udziału (nawet prywatnie) w konferencji organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia, odbywającej się w sali Urzędu”.

Ponownie tragizm i komizm – zimny i niezmieszany, niczym drink, zasugeruje nam wyszukiwarka tytułem, który kładzie na łopatki wszystkie wielkie afery partii ostatnio rządzącej Polską. Co tam podsłuchowa czy hazardowa. W lutym 2008 r. „Rzeczpospolita” informowała: „Tygodnik „Wprost”, który pierwszy napisał o sprawie, nazwał ją „Pierwszą aferą w koalicji PO – PSL”. Chodzi o wybudowaną w 2007 roku na działce posła Mirona Sycza w rodzinnym Górowie Iławeckim wiatę na 60 osób. Inwestycja kosztowała 50 tys. zł. 40 tys. zł dał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. No cóż, jaki poseł, takie afery.

Związki z ekologią są mocną stroną górowskiego posła. Polska Times w sierpniu br. podał następujący news: „Za niewinny żart z Platformy Obywatelskiej wiceminister środowiska chce ukarać finansowo wszystkich pracowników NFOŚiGW w Warszawie. Przed miesiącem, na drzwiach jednego z pokoi warszawskiego biurowca Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zawieszono kartkę z tekstem: „Zamknij drzwi, bo zrobię z Tobą to samo, co Platforma z Polską”. Żart nie spodobał się zatrudnionej w Funduszu córce posła Platformy Obywatelskiej Mirona Sycza, która według świadków zrobiła zdjęcie telefonem i wysłała je ojcu. Krótko później interweniowało Ministerstwa Środowiska.” To naprawdę jest „Blisko ludzi”. Gdyby córka posła broniła z podobnym zacięciem wszystkich partii, do których należał tatuś, mielibyśmy najpierw hasło: „Zamknij drzwi, bo zrobię z Tobą to samo, co PZPR z Polską”. Ale, jak już zauważyliśmy, czyny dzieci nie muszą być określane przez czyny rodziców.

A co z drugą częścią plakatowego hasełka? Co kandydat z apetytem na trzecią kadencję – Mirona Sycz, rozumie pod pojęciem: dla regionu? Czy tak jak dotychczas: najwyższe bezrobocie, największe ubóstwo, słabe połączenie z resztą kraju? Warmia i Mazury zajmują niechlubne miejsce w rankingach ogólnokrajowych. Okupujemy już na trwale dolną strefę statystycznych stanów niskich.  Dzieje się tak nie bez udziału takich posłów jak ten z Górowa.

 

 

 

 

 Posted by at 8:14 am
0 0 votes
Article Rating
86 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Warmiak
8 lat temu

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia jednego z 'największych przekrętów ludzi TUSKA' dotyczącej prywatyzacji CIECHa https://www.youtube.com/watch?v=9_1rrjO4nmg

a to tylko kropla w morzu wszystkich przekrętów po 89 !!! zgroza !!!!
czy nasze TERMY i inne dotowane z UE dofinansowania też mają takie podłoże ??? pewnie tak !!!

dlatego zastanówmy się nad ludżmi, których wybieramy… czy musi to być PO, PSL lub PiS ??? pozostawiam Wam do oceny, gdyż obie te partie święte nigdy nie były, a już dzielą się władzą w nowym Sejmie

ccc
8 lat temu

Niech ukraiński pies nie miesza się do spraw Polskich

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  ccc

" ccc " to chyba buty. I wszystko jasne.
to chyba nie pseudo, a nazwisko

paweł
8 lat temu

Poseł Cieśliński proponuje zmianę i ja to popieram-oddam głos na nowego kandydata~~

Zofia Muryn
8 lat temu
Reply to  paweł

Mam nadzieję, że to tylko sarkazm!

Jan III
8 lat temu

Panie Maczyta, niczego Pan nie potrafi lub nie chce zrozumieć. Pisze Pan, że w wyborach trzeba kierować się pragmatyzmem wyborczym. Pisałem wyraźnie, że pragmatyzm wyborczy właśnie nakazuje wybrać takich posłów, którzy nie będą w opozycji, bo ci z opozycji nawet jeżeli będą mieli chęci, to na chęciach się skończy. Będą najwyżej tłumaczć się, że oni chcą ale nie mają możliwości. Pan swoimi kolaboratami nie zmieni stosunku sił politycznych w skali kraju i czy Pan chce czy nie, to (raczej) jest przesądzone że PO po 25 straci ster i ci Pana faworyci nawet jeżeli zostaną posłami to będą w opozycji. Teraz nie liczy się co oni (ewentualnie) zrobili, liczy się to co będą mogli (ewentualnie) zrobić !!! To jest smutna i brutalna prawda dla Pana, ale tak jest i tak będzie.
Kolejną głupotę jaką znowu Pan palnął jest to, że "mamy później pomagać wybranym posłom". Czy Pan wie, co Pan pisze ??? Czy to poseł jest dla nas i ma nam pomagać (tak powinno być), czy my jesteśmy dla posła i mamy mu pomagać (tak Pan chce) ?
Pisze Pan, że ci Pana "wybrańcy" zasługują, aby dalej kontynuować publiczną służbę dla dobra wspólnego. Koń by się uśmiał! Czy "sługa" jest wożony służbowym samochodem z domu do pracy ? Czy "sługa" za nasze pieniądze "rozbija się" po hotelach i lata samolotami z miasta do miasta ? Czy Panu nie odwróciły się role i uważa Pan że my mamy służyć tym "panom" ??? Żaden z nich nie próbował nawet wytłumaczyć się, dlaczego tak jest. Prostego człowieka sadza się do pierdla za ukradziony batonik w markecie, a ONI, ponadludzie ??? Powiadam więc Panu, że ŻADEN z nich nie zasługuje na nasze zaufanie, bo je już nadużyli. Nawet jeżeli któryś z nich zostanie posłem, czego wcale żadnemu nie zazdroszczę, to będzie to dla większości z nas człowiek bez twarzy, tej z plakatu wyborczego. Kandydat na posła powinien być transparentnie czysty, jeżeli coś mu się zarzuca, to powinien się wytłumaczyć, teraz właśnie w kampani przedwyborczej. Wyborcy mają prawo wiedzieć dokładnie wszystko o kandydatach, zadawać im pytania na które tamci powinni odpowiadać, a nie unikać odpowiedzi i chować głowę w piasek, obrażać się. Niestety, to jest element tej ceny jaką się płaci żeby później żyć "klawo" za nasze pieniądze ale jednoczesnie nam "służyć". Nikt tu tych Pana faworytów nie obraża, oni sami obrażają siebie swoim postępowaniem, butą, arogancją i zatraceniem rzeczywistości.

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  Jan III

Mam do Pana dwa pytania:
1) Skąd,od kogo ma Pan wiedzę, że to PIS będzie rządzić po wyborach ?
2) Pan jak wielu tutaj powtarza – jak mantrę " za nasze pieniądze ", czyli
w Pana przypadku ile Pan tych naszych pieniędzy ( podatków ) oddał ?
Przepraszam, ale mam 3 pytanie
Na kogo zatem trzeba postawić, kogo wybrać, kto jest transparentnie czysty
i kto więcej zrobi niż wymieniana trójka Panów. Jakieś przykłady

jan
8 lat temu

na p.Jacka, ale Pawlika…

gość
8 lat temu

Na Pana miejscu nie "srałbym już więcej we własne gniazdo". Wszak PIS to Pana była partia. Pan zdaje się, nie rozumie, że im więcej Pan pisze i uprawia propagandy dla PO, to tym bardziej obrzydza do niej ludzi. Przede wszystkim w wymiarze lokalnym…

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  gość

Proszę być spokojnym, a zazdrość, zawiść i całą resztę zostawić za sobą.
Nigdy w żadnej partii, a tym samym w PIS-ie nie byłem. I Bogu Dzięki.
Startowałem tylko z listy PIS w wyborach lokalnych mając nadzieję, że
PIS to Prawo i Sprawiedliwość, ale życie pokazało, że to jest, i owsem
" " " Prawo i sprawiedliwość " " " , w potrójnym cudzysłowie.
Lepiej wcześniej przejrzeć na oczy,nim będzie za późno.
Wiele osób startuje pod szyldami partyjnymi nie będąc ich członkiem.
Warto się douczyć, między innymi w samorządzie mamy komitety
wyborcze, a nie partyjne, poza wyborami do powiatów, samorządów
wojewódzkich.

gość
8 lat temu

Startował Pan tylko z listy PIS?? A mógł Pan z innej. To tylko oznacza, że Pan się identyfikował z poglądami i programem PISu. Co zresztą na jedno wychodzi. Nie bez powodu wrzuciłem link Krzysztofa Stanowskiego do Tomasza Lisa. Myślałem, że może skłoni on choć trochę do refleksji. Trudno pomyliłem się. Mam tylko nadzieję, że niedługo Wasza buta i arogancja, oraz śmieszne straszenie PISem skończy się na długi czas. Wczorajsza debata tylko utwierdziła mnie, że czołowe partie polityczne to żart. Pzdr PS. Jeszcze jedna prośba. Zarzuca Pan innym nienawiść, zazdrość itp. Niech Pan poczyta co to jest w psychologii projekcja czy przeniesienie. Może to trochę Pana oświeci.

Mirosław Maczyta
8 lat temu

Większość tu komentujących w ślepym widzie zazdrości potrafi tylko obrażać ludzi, którzy myślą inaczej niż tu obecny "główny nurt" Jesteśmy po wczorajszej debacie, bliżej niż dalej do niedzielnych wyborów. Cóż się dowiedzieliśmy od "Pani Premier Szydło " jak już pewni zwycięstwa nazywają ją w PIS-ie. A no niczego. Żadnego konkretu, obiecanki, cacanki, a głupiemu radość. Po 500 zł na dziecko ( z czego wziąć nie wiadomo) 15% CIT (od kogo zabrać aby zrównoważyć budżet – nie wiadomo ) , praca dla młodych, za godziwe wynagrodzenie ( jakie i gdzie ta praca – nie wiadomo ) . Można by bez końca wymieniać te gruszki na wierzbie. Kurskiego nie ma na listach PIS-u ale jego duch i hasło flagowe krąży w tej kampanii online. CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI. Kupił w czasie kampanii prezydenckiej, to kupi i teraz na zasadzie śnieżnej kuli . Pan Prezydent Duda oszukał całą Polskę i na tym kłamstwie wygrał wybory. Oszukał, że złoży 2 projekty ustaw ws powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, a najważniejsze o podniesieniu kwoty wolnej od podatku. Ciągle mówił " jak to się nie da, da się tylko trzeba chcieć " Dzisiaj jego założenia do ustawy o wieku emerytalnym mówią, że będzie ona niższa jeśli ktoś przejdzie na emeryturę wg starych zasad. Gdzie jest jego słowo dane wszystkim Polakom. To samo robi Pani Szydło w myśl zasady Kurskiego. Ale ludzie już nie są tak naiwni jak byli kilka miesięcy temu. Już zobaczyli, że PIS to jedna wielka ściema i robienie ludziom wody z mózgu. Teraz, w niedzielę już tak łatwo nie będzie, już nie będzie można liczyć na wyborców Pana Kukiza, zwolenników Pana Stonogi dzięki którym Pan Duda wygrał. Bo gdyby odjąć te głosy to przegrał by sromotnie. I to są fakty, niepodważalne. PO może nie jest idealną, bez skazy partią. Jak w każdej zdarzają się ludzie, którzy nie idą tam dla publicznej służby tylko prywatnych interesów. Ale to jest ułamek procenta, cała reszta to rzetelni,uczciwi ludzie,którzy poświecili kawał własnego życia w interesie publicznym, czasami nawet życie prywatne, rodzinne. Ale w odbiorze i ocenie działalności tej formacji politycznej dostrzegam, podobnie jak w ruchu Pana Petru pragmatyzm, brak obietnic bez pokrycia, realne spojrzenie na to co Polska może na dzisiaj, a na co możemy liczyć w przyszłości . Także myśląc o 25 i o decyzji jaką należy podjąć warto również kierować się pragmatyzmem wyborczym, a nie zacietrzewieniem, zawiścią i ślepą zazdrością. I co najważniejsze głosować na naszych kandydatów, bo nikt obcy nam nie pomoże. O tym trzeba zapomnieć. Panowie Protaś, Cieśliński i Sycz w mojej ocenie w pełni zasługują na to, aby dalej kontynuować publiczną służbę dla dobra wspólnego. A jeśli ktoś chce na wierzbie zbierać gruszki to w myśl demokracji ma do tego prawo. Tylko jak już wybierzemy, w pełni świadomie to później popierajmy,pomagajmy a nie rzucajmy kłody pod nogi bo Polskę mamy jedną, coraz piękniejszą, bezpieczniejszą dzięki , w głównej mierze obecnie rządzącym. Warto o tym pamiętać.

Pracadla PO
8 lat temu

PROTAS, CIEŚLIŃSKI, SYCZ – DO CYRKU LUB MAŁPIEGO GAJU W OLSZTYNIE !

Jan III
8 lat temu

Rozsądek i normalny instynkt samozachowawczy powinien nam podpowiadać, żeby stawiać na tych kandydatów do Sejmu, którzy po ewentualnym wyborze będą mieli rzeczywisty wpływ na politykę kraju, czyli nie będą w opozycji. Raczej jest pewne że omawiani w kolejnych artykułach kandydaci (Protas, Sycz, Cieśliński) nawet jeżeli zostaną posłami, to nie będą mieli żadnego realnego wpływu na losy kraju, w tym też naszego miasta. Zaspokoją swoje ambicje, pożyją rozrzutnie za nasze pieniądze i … na tym się skończy. Widać było ile mogła zrobić obecna (jeszcze) opozycja za "panowania" PO. Ślepe popieranie wymienionych kandydatów, gloryfikowanie enigmatycznych ich zasług, skakanie do oczu tym którzy uważają że ci kandydaci nie powinni nas reprezentować w Sejmie jest pokazem ślepej lojalności dla ich (PO) partii, w której kolesiostwo jest normą.
Po co nam tacy posłowie, którzy przez 4 lata będą za przeproszeniem pierdzieć w poselskie ławki, jeździć po hotelach, latać samolotami na jakieś tam imprezy, których i tak nie będą otwierać (przecinać wstęgi), bo do tego będą inni posłowie z partii która będzie rządzić. Po co mamy im fundować takie "klawe" życie ???

Jan III
8 lat temu
Reply to  Jan III

Przepraszam za błąd w moim poscie. Fragment w przedostatnim zdaniu powinien brzmieć: "którzy i tak nie będą otwierać (przecinać wstęgi)".

gość
8 lat temu
Reply to  Jan III

I dlatego właśnie ja również nie będę głosował na PO. Nic nam po posłach, którzy nie dość, że będą w partii opozycyjnej to jeszcze będą bez większego znaczenia politycznego.

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  Jan III

A Kaczyński co robił przez ostatnie 26 lat,poza 2005-2007 , zacytuję za Panem, będzie
" za przeproszeniem pierdzieć w poselskie ławki, jeździć po hotelach, latać samolotami na jakieś tam imprezy, których i tak nie będą otwierać (przecinać wstęgi), "
To było przez 24 lata Panie Kolego. Czemu o tym cisza…..

Tomasz
8 lat temu

Panie Mirosławie, przepraszam że nie mogę Pana wspierać, ale moje posty API wysyła na …Berdyczów. Zapewne tak już będzie do …ciszy wyborczej. Nie pochwalam PiS, więc Pan …zapewne rozumie. Zastanawiam się jak długo jeszcze Panu pozwoli pisać. Wybory tuż, tuż…

Patriotka
8 lat temu

Kaczyński cały czas walczy o Polskę. Jego rodzina zapłaciła już ogromną cenę za wolność Ojczyzny, gdyż stracił brata i bratową, a także wielu przyjjaciół. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni, że po tej tragedii nie zrezygnował z walki o wolną Ojczyznę.

Jan III
8 lat temu

Prosta sprawa: nas, lidzbarszczan dotyczy teraz wybór posłów związanych z naszym miastem i Regionem, to znaczy Protasa, Sycza i Cieślińskiego, a nie Pana Kaczyńskiego. Pana Kaczyńskieg wybiorą mieszkańcy innych regionów, my natomiast mamy zadecydować o wyborze wymienionych 3 kandydatów i uważam że nie powinni być wybrani. Jeżeli (niestety!) zostaną posłami, to będą tyle skuteczni w działaniach na rzecz miasta i regionu, co pan Maczyta.

Tomasz
8 lat temu
Reply to  Jan III

A Ty coś zrobił dla …miasta i regionu? Co zrobiłeś więcej od Pana Maczyty?

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  Jan III

Może jakie podpowiedzi – na kogo głosować ?
Kto w Pana ocenie będzie bardziej skuteczny dla naszego miasta,regionu niż Panowie Protas, Cieśliński, Sycz
Zatem – kto będzie bardziej skuteczny ????

gość
8 lat temu

Nie wierzę, że może być Pan aż tak naiwny. Chyba, że ma Pan konkretny interes w promowaniu tych nazwisk.

Jan III
8 lat temu

Każdy poseł, który będzie z partii która/które utworzy/utworzą większość parlamentarną będzie bardziej skuteczny od tych, których Pan preferuje. To jest brutalna (dla Pana) ale szczera prawda. Trzeba stawiać na "dobrego konia", inaczej głos będzie stracony (jeżeli faktycznie zależy Panu na korzyściach jakie społeczeństwo lidzbarskie może mieć z "posiadania" swojego/swoich posłów). Nie tak dawno pisał Pan w jednym ze swoich postów tak: "Bo żeby cokolwiek zrobić trzeba mieć przełożenie na górze…". Trzeba mieć przełożenie do tych na górze, którzy cokolwiek będą znaczyć w nowym "układzie siłowym". Ci Pana "idole" dadzą jedynie samym sobie samozadowolenie i zaspokojenie własnej próżności (jeżeli tam będą…). Czy warto w nich "inwestować"? Ja mówię stawnowczo: "NIE !"

Reasumując
8 lat temu

Paszoł won ze złodziejami z PO!

gość
8 lat temu

Do M.M. Aż strach coś napisać np o byłym burmistrzu czy nie daj Boże jakimkolwiek radnym, bo Pan znów zacznie od "a Kaczyński…"

POgromca lemingów :)
8 lat temu

Maczeta ujada, a karawana idzie dalej > czytaj: WON z PO!!! 🙂

edek
8 lat temu

To stary SB!!!!!!!!!!!

znawca
8 lat temu

Po co te emocje? Kto by nie rzadził i tak sie nic nie zmieni na lepsze!!!

cytqat
8 lat temu

(cytatzonetu) Kiedy wreszcie polski podatnik przestanie sponsorować – WBREW WŁASNEJ WOLI – studia i stypendia prawdziwej RZESZY Ukraińców studiujących w Polsce? Jest ich już tutaj PIĘTNAŚCIE TYSIĘCY (Kopaczowa niedawno informowała, ze zasponsoruje kolejnych 500, zgadnij z czyich pieniedzy?) – i Ty, Czytelniku, opłacasz im tę kilkuletnią zabawę (plus KIESZONKOWE!)!
Nie wierzysz?
Przecież bez osłonek pisze się o tym, wrzuć w tekst google: | Ukraińscy studenci są w Polsce faworyzowani? | – I kliknij na pierwszy link.
A oni odwdzięczają Ci się – robiąc sobie, na polskiej ziemi, zdjęcia pod sztandarami UPA.
Przyssani "do polskiego cycka" – drwią sobie ze swoich dobroczyńców. Ot, ukraińska wdzięczność. Zaś co o Was – swoich dobroczyńcach – NAPRAWDĘ sądzą? Ot, jeden przykład: "Juz pisalem na facebooku ze popieram rzez wolynska i uwazam ze zginelo tam za malo okupantow. Taki kraj jak Polska nie ma prawa na istnienie za setki lat okupacji nie tylko ziem ukrainskich. Nie trzeba mi postow wysylac bo oni mnie smiesza [..] Polska już ciagnie na swoich plecach Ukraine do europy, taki macie grzech za swoja okupacje, będziecie to robic wiecznie".
To o Was mówią Ukraińcy, wesoło studiujący sobie w Polsce – za WASZE pieniądze. Że to niby Wasz "zas..ny obowiązek" ich utrzymywać. Przeczytajcie całość, google: | Co komu wolno na Facebooku |.
Podwójna moralność to juz standard niestety… i to co najbardziej szokujące, w Polsce Polacy są na gorszej pozycji od Ukraińców.
I nie, nie odpisujcie, że "to agent Putina, który chce nas skłócić" itd. Gdyż TO WSZYSTKO jest do sprawdzenia i w ANI JEDNYM takim przypadku nie złapano, nie osądzono, ani nie pokazano takiego "ruskiego agenta", jak to Polaków NIE popierających banderowców Ukraińcy nazywają. Tak więc takie tłumaczenia między bajki można włożyć.
Nie mam nic przeciwko "pomocy Ukrainie" – jeśli ktoś bardzo chce – ale WYŁĄCZNIE DOBROWOLNEJ, z własnych, prywatnych pieniędzy. Można założyć stosowną fundację – i jak ktoś chce fundować stypendium jakiemuś Ukraińcowi, to niech tam wpłaci swoje prywatne pieniądze, proszę bardzo.
ALE gdy POLSKIE dzieci głodują, nasi politycy fundują ukraińskim studentom naukę, przeznaczaja ciężką kasę dla samej Ukrainy (Komorowski 300 MILIONÓW, Tusk 20 MILIONÓW, Kopacz 100 MILIONÓW euro, Siemoniak 300 to sprzętu wojskowego, do tego nieznana liczba rannych, których BEZ KOLEJKI leczy i rehabilituje się w Polsce, oczywiście na koszt POLSKIEGO podatnika… zachodzi pytanie, GDZIE SĄ POLITYCY, KTÓRZY W PIERWSZYM RZĘDZIE DBAJA O DOBRO POLAKÓW?
Bo ja ich w naszym kraju NIE WIDZĘ, a jedynego który proponuje racjonalną politykę względem Rosji- Janusza Korwina-Mikke nazywa się „rosyjskim agentem” bądz „pachołkiem Putina”… nie za dużo pozwalamu naszym politykom w NASZYM kraju?

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  cytqat

A Polacy za czyje pieniądze studiują na angielskich uczelniach ???
Co ma oznaczać pański tekst ??
Pospolite ruszenie przeciwko Ukraińcom w Polsce ?
A co w takim razie z Polakami za wschodnią granicą, na wyspach itd ?

Myślę, że się Pan strasznie zagalopował w swojej nienawiści do mniejszości.
A to jakoś nie po chrześcijańsku, a PIS taki kościołowy.
Za jaka opcją Pan będzie optował w niedzielę ?
Bo w każdej z partii jest sporo kandydatów z mniejszości wszelakiej.

Więcej tolerancji,mniej zazdrości, zawiści, zacietrzewienia, a świat będzie lepszy

Trombek
8 lat temu
Reply to  cytqat

Cyt: " GDZIE SĄ POLITYCY, KTÓRZY W PIERWSZYM RZĘDZIE DBAJA O DOBRO POLAKÓW? " – Jak to gdzie? W opozycji pozaparlamentarnej.

jan
8 lat temu
Reply to  Trombek

moim zdaniem – sejm powinien liczyć nie więcej jak 100 posłów, senat do likwidacji, a wszystkie rady odchudzić o 60%. Niewątpliwie należy postawić na ludzi, mądrych, uczciwych, życzliwych i zweryfikowanym społecznie( szkoda, że nie ma weryfikacji medycznej, wielu by odpadło).Nie będę się rozpisywał kto powinien, a kto nie, żeby MM się nie załamał !!!

Darek
8 lat temu
Reply to  cytqat

Weź ten cytat wsadź w du…ę, pomyśl idioto o Ludziach którzy mają polskie korzenie, ich dziadkowie, rodzice byli polakami , byłem w polskiej wsi w kraju zabajkalskim ( Syberia) , polska wieś " WIERSZYNA" Ludzie tam, choć z kresów i zesłańcy to do dziś MÓWIĄ PO POLSKU , wiesz co mówią ? a no mówią że oni są polakami i żeby nie nie ludzie jeżdżący autami 4×4 na wyprawy to nikt o nich by nie wiedział a bardzo by chcieli aby Państwo polskie o nich pamiętało ! mają korzenie, Ukraińskie, Białoruskie ale czują się POLAKAMI ! Co Ty i ten twó Korwin wie o Ludziach tęskniących za krajem który ich nie chce

Jan III
8 lat temu

Odpowiedź na pytanie pana Maczyty: "Jakie korzyści z pełnienia mandatu posła spłyną na Mirona Sycza?" z poprawką "…jakie spłynęły na Mirona Sycza":
– jego diety, kilometrówki, hotele, biura itp opłacane za nasze pieniądze,
– 40 tys zł. dofinansowania na wiatę na jego działce.
Oto jak głosował poseł Miron Sycz w Sejmie:
Głosowanie w sprawie wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych – za
Głosowanie w sprawie referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego – przeciw
Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego – za
Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach – za
Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych – za
Głosowanie wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków – przeciw
Głosowanie za likwidacją kopalń – za
Głosowanie za obniżeniem podatku dla osób najuboższych – przeciw
Głosowanie za prawem rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym 6-latków – przeciew.
Wnioski i komenatrze zostawiam dla Internautów – wyborców.

Ona
8 lat temu
Reply to  Jan III

Pewnie tak samo głosował poseł Piotr Cieśliński, który bardzo pragnie zmiany, więc trzeba dać mu tą zmianę.

Trombek
8 lat temu
Reply to  Jan III

Czyli pan Sycz jest przeciwko narodowi polskiemu- nie ma co więcej wymieniać.
Ogólnie w Platformie Obywatelskiej wszyscy działaja tak, aby uprzykrzyć, uniemożliwić społeczeństwu życie.
Za co my im płacimy? Za to żeby doprowadzali nas do nędzy? Za coraz to nowe absurdy?
Może za 3 kadencji już nie będzie emigracji za chlebem bo Kopacz uchwali handel niewolnikami?
To dopiero byłby interes… A ile by skapło?

Darek
8 lat temu
Reply to  Trombek

Czyli Pan Sycz jest posłem i kandyduje tak jak każdy inny, nie tobie oceniać, mało wiesz lemingu o dokonaniach posła Sycza, Ty głosuj na miesięczną zbiórkę pod pałacem, na wzrok psychola który na kłamstwo Rońdy ma określenie, " jest kłamstwo pospolite i kłamstwo w imię wyższych celów – patriotyczne ) twoja wola ale nie wypowiadaj się na temat ludzi którzy są związani z tą ziemią dłużej niż istnieje prawdopodobnie twoje zasrane życie

Patriotka
8 lat temu

API koniecznie zamieść to zdjęcie: http://braniewo.wm.pl/14374-0,Braniewo-rocznica-z

Omega
8 lat temu

Jedno wiem, że tylko niepodzielne-większościowe rządy Prawa i Sprawiedliwości są nadzieją na lepsze jutro naszej Ojczyzny – POLSKI.

Darek
8 lat temu
Reply to  Omega

Tak, z Kaczyńskim jako premierem, Maciarewiczem jako ministrem sprawiedliwości i Rydzykiem jako kardynałem.
Tu nie o Ojczyznę chodzi tylko o zemstę, nie widzisz tego w tych świńskich oczkach ?
Man nadzieję że ludzie pójdą na wybory i nie dopuszczą do tego.

Omega
8 lat temu
Reply to  Darek

Przewrotne faryzejskie oczka to mają Platfusy (PO) i ich pobratymcy z PSL, SLD, Palikociarnia i cudownie nowopowstałe partie. Nie damy się przestraszyć ani nabrać na wsze zapewnienia. Dosyć sprzyjania obcym teraz czas na partię propolską, patriotyczną. Wybieramy Prawo Sprawiedliwość.

Darek
8 lat temu
Reply to  Omega

Wybieraj kogo chcesz, ludzie myślący wybiorą sami, PIS to degrengolada polski, Szydło będzie premierem może 3 miesiące, późnej Jarosław przejmie stery, to człowiek chory na władzę i zemstę na wszystkich i za wszystko. Polska PIS raz pokazała w 2007 roku jak chce rządzić ! Maciarewicz, Kamiński, agent Tomek , coś jeszcze ? a…… miesięcznica pod pałacem, zamach w smoleńsku itp. w czasie rządów PIS z koalicją powiesili prostego chłopa A. Lepera , drugi koalicjant się nie dał, R. Giertych .
Ty piszesz o partii propolskiej ? PIS ? to Ścierwo jakich mało z kurduplem na czele, kurduplem który wie najlepiej co mają robić kobiety, jaka ma być ustawa na temat aborcji, Ten mały kacyk, który niczym się nie zasłużył w czasie strajków ( zapytaj tych co tam byli Piotr Maliszewski z Lidzbarka ) ma rozdawać karty ? a kim to truchło jest ? do wszystkich PISowców, który z was może się poszczycić mianem, " ja walczyłem o polskę" sraliście w gacie aby nie dostać pałą od ZOMO, bracia Kaczyńscy srali w majty kiedy chłopak z Lidzbarka jechał po Annę Walentynowiczy
więc Omego nie pierd…. l o zasługach tych którzy zaje……li Księżyc

Do Sycza
8 lat temu

Fragment ślubowania poselskiego :

"Miron Sycz (PO): Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg."

Skoro wierzy Pan w BOGA,
TO DLACZEGO JEST PAN ZA MORDOWANIEM BEZBRONNYCH DZIECI?

pani Ewa
8 lat temu

TYLKO LIDZBARK NARODOWY NIE BANDEROWSKI I TĘCZOWY, WARMIA ZAWSZE POLSKA , PRECZ Z TERMAMI I NIEMCAMI

pani Ewa
8 lat temu
Reply to  pani Ewa

CHWALA APIKOWI

zorientowany
8 lat temu
Reply to  pani Ewa

Na szczęście Narodowcy lidzbarscy, nacjonaliści nie cieszą się jakąkolwiek popularnością…
NA WSZYSTKICH SZCZĘŚCIE!

Harcerz
8 lat temu

A co tam z Termami , czy nie zostaną otworzone przed wyborami. A w Sierpniu 2014 r wszystko było zgodne z planem , a mamy już
październik 2015 i nic.
Czy w końcu ktoś z rządzących naszym powiatem i miastem objawi nam smutna prawdę o stanie inwestycji ?

krzysztof
8 lat temu

musimy iść i głosować 25 X.. trzeba zmienić kraj.. i dodam słowa polityka PIS P.. Glińskiego ..Zmiana ma dotyczyć także istoty funkcjonowania polskiego państwa i demokracji. Oraz polskiej wspólnoty. Uważam, że ta ostatnia kwestia jest szczególnie ważna i mam nadzieję, że nowa, mądra władza będzie potrafiła „skleić” polskie społeczeństwo tak bardzo rozbite przez obecny establishment – mówi socjolog

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  krzysztof

Wybierajmy mądrze, z rozsądkiem,własnym sumieniem pomni najlepszych rządów III – IV RP w latach 2005 – 2007.
To " najlepsze lata Polski po 89 roku " ,bardzo dobrze wpływające na zdrowie Polaków.
Bo czym jest pobudka o 6 rano, położenie wszystkich,włącznie z dziećmi na glebę pod kolbami karabinów.
Wczesna pobudka raczej "pozytywnie" wpływa na zdrowie.
Albo inwigilacja, śledzenie , podsłuchiwanie własnego vice premiera ( Leppera ).
Naprawdę – tego nam potrzeba Panie Krzysztofie.
A Pan Macierewicz będąc 18 km od katastrofy smoleńskiej miast jechać na miejsce katastrofy pierwszy uciekł do Polski . Bohater 100%

mieszkaniec
8 lat temu

Ja tam nie znam się ,ale jedyne pobudki , o jakich słyszałem ostatnio o 6-ej , i o innych godzinach , to miały miejsce na Wołyniu .I nie były bynajmniej związane z III , IV RP, ale zupełnie z kimś innym .
Nie strasz ,nie strasz , bo się …

ggg
8 lat temu

Panie MM ja ci odpowiem , co stoi u podstaw strachu przed Kaczyńskim i PiS-em. Twoje "potwierdzone fakty" są nieprawdziwe! Przecież, gdy PiS rządził to – nie pieprzmy głupot – niczego strasznego nie zrobił. Wszystkie publicystyczne brednie o strasznej, dusznej atmosferze IV RP są wyssane z palca. Wszystkie postępowania prokuratorskie umorzone. Były dwie komisje sejmowe, które nic na Kaczyńskiego nie znalazły, a naprawdę bardzo się starały. Sprawa Blidy zamknięta trzema wyrokami sądowymi ! Kamiński bez wyroku !
Powtórzę CI jeszcze raz nie strasz PIS , daj już spokój z wazeliną dla PO . Są jeszcze inne ugrupowania które starają się odbetonować tą scenę polityczną !

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  ggg

Mariusz Kamiński – 3 lata do odsiadki -nie zna Pan wyroku ?
Pisząc o pobudce o 6 rano miałem w pamięci najazd na dom Pana Czarzastego.
A co było z Lepperem, Kaczmarkiem, neurochirurgiem i innymi ???
Afery gruntowej – pseudoafery – nie było ?
Przypominam Panu że oskarżany Burmistrz Helu Pan Wądołowski dostał 300 tyś zadośćuczynienia .
To też nieprawda ?
A gdzie 3 mln mieszkań ?
Płaca minimalna za rządów PIS to 50% tego co jest dzisiaj za PO.
Za PIS-u wyjechało z Polski prawie 2 mln osób.
PIS obniżył podatki dla najlepiej zarabiających, a o zgrozo Ministrem Finansów zrobił – nomen omen,
Panią profesor Gilowską ( PO ) i Bogu dzięki bo do końca pilnowała zdrowego rozsądku z budżecie Państwa.

ggg
8 lat temu

Kamiński ma wyrok nieprawomocny i zapewniam pana, że nie pójdzie siedzieć, zaś dalszą polemikę z panem uważam za jałową . Wyborcy zdecydują za tydzień w wyborach, ja zagłosuję jak to mówią media mainstreamowe na "Muzyka" . dobranoc

Darek
8 lat temu
Reply to  ggg

Jasne że nie pójdzie siedzieć, przynajmniej przez najbliższe cztery lata, prezes wciągnął go na listę.

Zofia Muryn
8 lat temu

Pan Kamiński za walkę ze złodziejami i korupcją stał się ofiarą Pełowskiej zemsty. Złodzieje z PO nie zapłacili za swoje przestępstwa przez skorumpowany politycznie wymiar sprawiedliwości. A historia z przystawkami uczy, że teraz należy głosować na PIS, aby rządził samodzielnie. bo taki np. betonowy PSL znowu liczy na profity jako wieczny koalicjant.

Darek
8 lat temu
Reply to  Zofia Muryn

za walkę ? tak tak walczył takimi pajacami jak agent Tomek

Do frustrata MM
8 lat temu

Konika, Maczeta, ćwicz konika… bo do wyborów tylko kilka dni… no a potem twoją PełO wywiozą taczkami na ŚMIETNIK HISTORII… 🙂

2500 - PO wygrywa !
8 lat temu

MM – nie ośmieszaj się z tą swoja listą i wstydu oszczędź… sobie… 🙂

2500 afer, przekrętów, kłamstw, chamstwa, złodziejstwa, braku dotrzymanych obietnic – niszczenie państwa w tysiącach odsłon.
„Uczciwe rozliczenie jest takim etycznym fundamentem. Ludzie, którzy mówią prawdę o sobie, mają dopiero prawo ubiegać o to, aby rządzić dalej.” Donald Tusk 10.IX.2011r.

Poniżej ostatnia – 25 setka 🙂 http://naszeblogi.pl/56571-2500-po-wygrywa-takieg….

Marta
8 lat temu

Proszę mnie poratować drobną informacją: Jaki nr ma okręg wyborczy zlokalizowany w LDK-u?
(Chcę dopisać się do listy wyborców w innym mieście i potrzebują tej informacji, a ani na stronie UM, ani w BiP-ie nie mogę znaleźć tej informacji..)

Mirosław Maczyta
8 lat temu
Reply to  Marta

Tu Pani znajdzie potrzebne informacje.Pozdrawiam
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file_con

krzysztof
8 lat temu

Zbliżają się wybory- przypilnujmy ich uczciwości!
Wprowadzanie wyników głosowania i zdjęć protokołów do siepoliczymy.pl

jan
8 lat temu

oj API odważny jesteś…szczególnie za tę okrąglutką kluchę

krzysztof
8 lat temu

Za tydzień partia, którą faktycznie wspieram , wygra wybory. Mam na myśli PiS, bo każdy widzi, że dla PO wyświadcza pan tylko niedźwiedzie przysługi kolesiom. Proszę żyć z tą świadomością. Wygrana PIS to odnowa w Polsce demokracji…skorzysta na tym Kukiz,.KORWIN .i ruch Lewicowy..W Polsce powstaną nowe miejsca pracy,,przebudzi się w ludziach poczucie ,że żyjemy właśnie u siebie,nie musimy opuszczać kraju… a co z PO…..ta partia zmieni nazwę na Nowoczesna.Pl..atforma….ale to będzie marginalna partia z poparciem 2-1%……o ile ktoś będzie polemizował z moim komentarzem zapraszam do moich zapisów po odwiedzinach Prezydenta Dudy w Lidzbarku,,,gdzie pisałem ,że gościmy w Naszym Lidzbarku PREZYDENTA…….moje analizy opieram na setkach opinii niezależnych analityków w Polsce i Polonijnych sondażach

antypo-pis
8 lat temu
Reply to  krzysztof

Już raz nam tę "demokrację" pokazano… Co z tego wyszło? Wszyscy doskonale pamiętamy.
Niestety, od koryta oderwać trzeba wszystkich przed 40-stką. Wszystkich przesiąkniętych starym betonem, zajadłą nienawiścią i czarnym PR-em, bo robią go wszyscy a najwięcej PIS, którego jest Pan orędownikiem…
Wszystkich a tego dyktatora księciunia prezesunia PRZEDE WSZYSTKIM.

krzysztof
8 lat temu
Reply to  antypo-pis

proszę się uspokoić,,,,PIS to nie demon,którym ktoś tam straszy,,,,PIS to nie tylko prezes,,,ale to masowy ruch patriotyczny

54321
8 lat temu
Reply to  krzysztof

Prawda a masowy ruch patriotyczny jest ślepo posłuszny Panu Prezesowi i spełni wszystkie życzenia Pana Prezesa, tak jak to robili naziści w czasie swej haniebnej sławy.

12345
8 lat temu
Reply to  54321

POpaprańcy nie damy wam już dłużej łupić Polski! POkazaliście przez 8 lat co potrficie: afery, afery i jeszcze raz afery! Dziękujemy was nie chcemy!

Patriotka
8 lat temu
Reply to  antypo-pis
antypo-pis
8 lat temu

Tatarów odeślijmy, greków, wszak oni przyjechali po 1945-tym… Na co komu oni?
Tak właśnie rodzi się nacjonalizm, skrajny nacjonalizm…
Skąd w tym polskim narodzie jest tyle złości i nienawiści? Wszystko rodzi się w bólu. Przyjaźń, nienawiść, naród, państwo… Dlaczego odmawiać komuś racji bytu tylko dlatego, że jego państwowość jest zaledwie kilkuletnia, że mieszka tu 68 lat? Ale mieszka. Kasy nigdzie nie wywozi. Śp. prezydent Kaczorowski też nie wracał pomimo zmian po 1989 roku. Pretensje miejcie i do niego…

Trombek
8 lat temu
Reply to  antypo-pis

Grecka czy też Tatarska mniejszość nie robi ze swojego istnienia wielkich mecyji. I to nie jest żaden nacjonalizm że ktoś ma dość obnoszenia się pewnych osób ze swoim pochodzeniem. Nacjonalizmem jest właśnie mieszkanie poza granicami swojego kraju i podkreślanie za wszelka cenę swojej odrębności kulturowej, mimo polskiego obywatelstwa. Dziadkowie, ojcowie mniejszości etnicznych w Polsce nie mieli wyboru, gdy ich tu przymusowo osiedlano. Czasy już się zmieniły i nikt w Polsce nikogo na siłę nie przetrzymuje, mało tego córka pani premier Kopacz sama daje przykład oświadczeniem o wyjeździe do Kanady. Wielu z naszych rodaków za kadencji PO, zaczęło układać sobie życie na obczyźnie, mimo że chętnie wróciliby do Polski. Mamy demokracje, otwarte granice i nie mam pojęcia dlaczego osoby, tak tęskniące za językiem, kulturą swojego narodu siedzą w Polsce i próbują na siłę na wszelkich festynach promować swoje obyczaje. Dobrze jest mieć w kraju mniejszości narodowe z ich barwną i ciekawą kulturą i historią, mam wielu przyjaciół o obcym pochodzeniu ale żaden z nich nie powiedział mi w oczy że jest "inny" i ja traktuję ich normalnie jak każdą inną osobę w moim otoczeniu.

Trombek
8 lat temu

Panie Maczyta, hola, hola, tu mamy Polskę i nikt nam tu nie będzie mniejszości na piedestał wynosił. Zadaniem mniejszości jest asymilacja, a jeżeli asymilacja do Narodu Polskiego jest komuś nie na rękę to niestety. Pan Sycz ma wybór, albo jest Polakiem albo Ukraińcem, to samo dotyczy jego elektoratu etnicznego. Dobry przykład stanowia Ślązacy, szwargolą po swojemu- ponieważ są u siebie, niestety Ukraina to troche w dółi na prawo na mapie.

Endrju
8 lat temu

Czyżby Panowie z Lidzbarka wystraszyli się konkurencji ze strony Małego Kolegi z Górowa? 🙂

Mirosław Maczyta
8 lat temu

" Talibów " nawet w Polsce nie brakuje,o naszym mieście nie wspominając. Napiszę krótko i do rzeczy. Czy się komuś podoba, czy nie to ludności pochodzenia ukraińskiego na tych terenach jest dostatek. Jak każda społeczność mają silne poczucie wspólnoty. A kandydatów na posłów wywodzących się z tej mniejszości nie ma za wielu. Także Pan poseł Sycz od lat ma swój elektorat, także ludzie którzy chcą na niego głosować to na niego zagłosują podobnie jak wyborcy Pana Protasa, czy Cieślińskiego. I naprawdę Panie Redaktorze żadne teksty takie czy inne nie zmienią preferencji wyborczych mniejszości ukraińskiej. Proszę być spokojnym, a wszystko będzie dobrze.
Stosujecie ( większość z Państwa ) podwójne standardy. Jeśli mamy na Wyspach liczną mniejszość polską to na kogo Waszym zdaniem powinna głosowa tamtejsza Polonia. Na kandydatów rodem z Polski czy na Anglików ? Warto o tym pomyśleć. W parlamencie mamy też zagwarantowane miejsce,bez względu na wynik dla przedstawiciela mniejszości niemieckiej. Jakoś nikt z tego powodu larum nie robi .
Idąc tokiem rozumowania usera "Trombek" należało by Polaków przesiedlonych z Wileńszczyzny też wyganiać w rodzinne strony. Nic dodać, nic ująć.

leo
8 lat temu

Wspiera wyłącznie Ukraińców, chcesz mieć pracę w służbach mundurowych lub administracji ? Bądź ukraincem i zgłoś się do sycza!! A Polacy na budowę, Straż pożarna, służba więzienna sama Ukraina

war
8 lat temu

PRECZ Z TAKIMI JAK SYCZ!!!! NIEROBY !!! PRECZ Z PO I PiS…

Trombek
8 lat temu

"Blisko ludzi, dla regionu"? Proszę bardzo, nie żebym kogoś wyganiał ale… Jeżeli Poseł Ukraińskiego pochodzenia z Górowa tak mocno nie może zapomnieć o korzeniach to droga wolna. Ukraina w tych czasach potrzebuje wybitnych polityków. Minęły przecież już czasy PRL i śmiało można przenieść się w swoje rodzinne strony, na ojcowiznę. Ukraina jest państwem demokratycznym i jakby tego było mało, własnie teraz potrzebuje wszelkiego wsparcia. Pamiętamy jak to Polacy tworzyli legiony na obczyźnie, kiedy Polska była zagrożona. Honor i duma narodowa, pchała nas do walki za ojczyznę. Nie wiem co wstrzymuje osoby czujące sie w dalszym ciągu Ukraińcami do powrotu do ojczyzny. Nie mamy już "Wielkiego Brata", nic nie stoi na przeszkodzie w repatriacji. Przecież jestescie patriotami czyż nie? Ukraińcy pracujący w LW rozmawiaja między sobą po rosyjsku a wy po 70 latach i kilku pokoleniach dalej po Ukraińsku.

Analityk
8 lat temu
Reply to  Trombek

Lubię to!

Jowita
8 lat temu

Mamy to, co mamy przez nasze wybory. O tym pośle w moim otoczeniu większość mówi źle, ale jak znowu wejdzie do Sejmu – uwierzę w fałszowanie wyborów w lokalnych komisjach.

Maczysław Mirota
8 lat temu

Myślę, że pytanie "Po co komu taki poseł?" albo jakieś inne typu "Co Pan Poseł może zrobić dla społeczności lokalnej?" jest źle postawionym pytaniem. Lepiej byłoby zapytać "Jakie korzyści z pełnienia mandatu posła spłyną na Mirona Sycza?" 🙂

Józef
8 lat temu

A Pan poseł Miron Sycz nie zainterweniował gdy zamykano jedyną w województwie strzelnicę w gminie Bartoszyce-Dąbrowie.Jest to strzelnica ,gdzie strzelano na odległość 500 metrów.Trzecia w Polsce.Wstyd panie pośle,razem z starostą i głównym sprawcą wójtem gminy.

paula
8 lat temu

i tak nikt nie przebije w "pijarze" najpiękniejszego posła na świecie 🙂

11-123
8 lat temu
Reply to  ggg

Jeden funduje krzyż inny dzwon, ja poczekam, który walnie krzyżem przed ołtarzem 🙂

gość
8 lat temu

Dla Pana Mirosława Maczyty – http://weszlo.com/2015/10/18/list-krzysztofa-stan… Serdecznie pozdrawiam