Wrz 172018
 

Szanowny Panie Prezesie,

Prezes PiS Jarosław Kaczyński fot: Wikipedia

z wielką aprobatą przyjąłem Pana słowa wygłoszone niedawno na konwencji samorządowej w Opolu.  Mówił Pan o konieczności zlikwidowania klik i układów jakie opanowały lokalne samorządy. Iż takie patologie blokują szybki rozwój Polski i tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie je rozbić. Na jednym z kolejnych spotkań z wyborcami w Zielonej Górze, trafnie zdiagnozował Pan uzależnienie mediów od lokalnej władzy, a co za tym idzie braku jej kontroli. Trudno nie zgodzić się z pana słowami, iż są miejsca, gdzie ludzie na ulicy boją się mówić źle o miejscowych rządzących i jest to ograniczeniem wolności oraz, że trzeba to za wszelką cenę zlikwidować. Podkreślił pan, że PiS jest partią wiarygodną i dotrzymuje słowa.

Powyższa jakże trafna diagnoza dotyczy wielu lokalnych samorządów. W jednym z nich, Lidzbarku Warmińskim, moim rodzinnym mieście, skala patologii i nepotyzmu o których mówił pan wielokrotnie – występuje szczególnie jaskrawo. Stąd z wielkim utęsknieniem czekam na spełnienie Pana zapowiedzi, iż Prawo i Sprawiedliwość ukróci haniebne praktyki stosowane w lokalnych samorządach – praktyki układów, klik i blatów. Przekonuje Pan, iż tylko Prawo i Sprawiedliwość zdoła tego dokonać, swoimi ludźmi wybranymi w najbliższych wyborach samorządowych.

Z niepokojem obserwuję, iż działania Prawa i Sprawiedliwości w powiecie i gminie lidzbarskiej, nie do końca odzwierciedlają szczytne cele jakie przyświecają Pana partii. Lokalni działacze PiS od wielu lat tworzą swoistego rodzaju symbiozę z „wszechpanującą” w powiecie Platformą Obywatelską. PiS w Lidzbarku Warmińskim jest całkowicie kontrolowany przez szefów regionalnych PO i stanowi swoistego rodzaju „atrapę” Pana partii. Nadmienię, iż w wyborach samorządowych z 2014 r. Rada Powiatu całkowicie podporządkowana PO, na swego przewodniczącego wybrała koordynatora powiatowego PiS – z rekomendacji Starosty (szefa regionalnych struktur PO). Takich przykładów „symbiozy” na szczeblu lokalnym można wymieniać bez liku. Szeregowi działacze Pana partii, wielokrotnie negatywnie wyrażali się o „układach” panujących w lokalnych strukturach PiS, jednak nie mieli odwagi mówić tego głośno. Jak twierdzą, wielokrotnie zgłaszali różne patologie posłowi Krasulskiemu, jednak bez efektu. Swoisty konglomerat obu partii, dominującej PO i podporządkowanemu PiS, tworzą w powiecie (a częściowo regionie), to wszystko czemu Pana partia miałaby się przeciwstawić i zwalczać – układy, kliki i blaty. Nie wystawia to dobrego świadectwa tym ludziom, a co gorsze podważa zaufanie do jakże słusznych celów i idei o których Pan mówił na spotkaniach z wyborcami. Zbliżają się wybory samorządowe i po raz kolejny ci sami skompromitowani ludzie pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości ubiegać się będą o stanowiska w lokalnym samorządzie. Mam nadzieję, iż Pana zdecydowana postawa i bezkompromisowość połozy w końcu kres istniejącej patologii na najniższym szczeblu samorządu.

Od wielu lat, przyglądam się działaniom lokalnej władzy samorządowej. Staram się ją kontrolować, wypełniając w ten sposób moje konstytucyjne prawo. Efekty tej pracy publikuję na portalu internetowym, prowadzonym całkowicie społecznie. Wiąże się to z otrzymaniem „wilczego biletu” w sferze mojego zatrudnienia w miejscowych firmach oraz wielu innych szykanach, co tylko potwierdza pana słowa o strachu przed krytyką władz lokalnych w obawie o konsekwencje.

 

Andrzej Api Pieślak
www.naszlidzbark.pl

 Posted by at 9:49 pm
Powiadom o
asa

Wczytując się w dyskusję to jak ogólnie wiadomo „baseny miejskie” zazwyczaj przynoszę większe lub mniejsze straty dla miast. Tylko czy dodatkowo muszą być grabione przez operatorów potęgując straty. Miasto musi dokładać „po cichu” w różnych dotacjach publiczne środki aby zatuszować skandal. Taki jaki jest w Lidzbarku ze spółką CHM i jej modelem zarządzania zadłużeniowego pani prezes. Straty dotuje miasto do spółki, a zysk z podobnej spółki transferuje operator. Wynagrodzenie za zarządzanie zapewne tez jest. A to wszystko dlatego że Termy nie spełniają podstawowego warunku – wody o odpowiednich parametrach! I wszystko trzeba kryć aby nie zwrócić dotacji!!! To oznacza Miasto Bankrut! I układy polityczne nie pomogą wtedy nikomu.

Gość

Mam rodzinę w Ostródzie i tam też mają ciekawą sytuację z nowym basenem za ponad 10 mln, który nie wiadomo kiedy będzie i nie wiadomo kto będzie go prowadził a kasa wydana jak zwykle lekką ręką https://www.facebook.com/OstrodaOnline/

Kropek

Basen w Ostródzie był budowany przez firmę p. Słowika, który potem zbankrutował. Miasto kupiło ten basen od syndyka za wielokrotnie mniejszą kwotę, niż koszt budowy, w stanie do remontu. Chyba było to ok. 2 mln. Redaktor coś o tym pisał.

Gość

Kupiło za 2,5, dołożyło już chyba 8 i to jeszcze nie koniec a żadna spółka miejska nie chce go prowadzić bo pewnie będzie przynosiła stratę pewnie jeszcze większą niż w Morągu, gdzie w 2017 miasto dołożyło prawie 1 milion do kosztów funkcjonowania.

Kropek

W takim razie trzeba tam skierować operatora term i będzie wszystko super 😉

Gość

Przecież on zbankrutował 🙂

Zaściankowość na zawsze

Jeszcze trochę i w naszym kraju zapanuje ład i porządek wieczny ….. będzie lepiej niż jak było za Gierka

asa

Raz mamy Pis, a raz Po i tak od lat w różnych układzikach z przydatkami innych partyjek tylko dla podtrzymania progu wyborczego – sojusze. Nic od lat nie wzrasta tylko korupcja, podatki i afery. Natomiast wspaniale wydatki publiczne progresywnie rosną – będzie druga Grecja. Żadnej długofalowej wspólnej polityki ponadpartyjnej i podtrzymania dobrych praktyk – tylko walka – jak zwierząt zamkniętych w klatkach.Oddalamy się od cywilizowanego świata zamykając się z zaścianku Europy goniąc skutecznie politykę Białorusi.Tworzymy sojusze z potęgami jak z Węgrami, Bułgarią, Rumunia! To przykłady dla nas do naśladowania – zgroza! I tu nawet mamy sławetny sukces jak 27 do 1!.Wstyd wstyd a kwiaty na lotnisku były. Jako Naród cały czas ciemiężony od stuleci nie dorośliśmy do wartości demokratycznych. 29 ostatnich lat na marne a już było światełko w tunelu do Europy..! Niedługo może sojusz strategiczno-polityczny z Koreą Północną, Wenezuelą… bo potem już tylko pozostają nam kraje reżimów Afryki Środkowej.Ludzie… Czytaj więcej »

Mistrz

Mijają kolejne lata rządu PiS no i co…? Układy mają się dobrze, powstają nawet nowe. Wrak „świętego” tupolewa dalej w Rosji. VAT dalej na poziomie 23% a był 22%… Źli ludzie z PO? Komu do tej pory pis postawiło oficjalnie zarzuty? buhaha… no słucham????? Nie wiem na jakim poziomie intelektualnym trzeba być, by być fanatykiem tej partii.

Małomiasteczkowy

http://www.pec-siedlce.com.pl/news/24/zmiana-podatku-od-towarow-i-uslug-z-22-na-23.html
Kto to rządził w 2011 ? Buremu ? Pawlakowi ? Gawłowskiemu ? Brejzie, Może z czasem i Gronkiewicz i Adamowicz wpadnie. Nie wiem jak można być miłośnikiem kłamczuchów z PO. Trzeba jeść z tego koryta. Nie P ?

Mistrz

Czy ja napisałem, że jestem miłośnikiem PO? Żałosna reakcja miłośnika kaczyzmu.

Małomiasteczkowy

Nie musiałeś 🙂

guest

Dziś okazało się, że niedawno wspominany niejaki cenckiewicz sławomir, pracownik IPN okazał się kłamcą w sprawie posła Nitrasa.
Takich macie porządnych, prawych i sprawiedliwych…

okularki

Nitras o ten co w Sejmie podczas jakiegoś protestu szperał w rzeczach posłów PIS? Ten co w poprzednich wyborach oszkalował swoją rywalkę w Szczecinie, a potem przyznał się do kłamstw bez żadnej żenady, bo wg niego w polityce wszystkie chwyty dozwolone? Taki ci to autorytet. Wow. A poza tym Cenckiewicz to nazwisko i pisze się wielką litrą, podobnie jak kłamczuch Nitras.

Guest

Tak, to ten sam poseł Nitras.

Guest

A poza tym cenckiewicz, ten pseudokarierowicz, pracownik IPNu, który co do zasady powinien być apolityczny, a takim nie jest, nie zasługuje na inne traktowanie.

Kropek

Zarówno list, jak i wątki poboczne wzbudziły tu dużo emocji. Czyżby „uderz w stół, a nożyce się odezwą”?

Kropek

Brawo dla Redaktora za odwagę i determinację do konkretnego działania!!! Trzeba robić WSZYSTKO, co tylko możliwe, żeby zmienić istniejącą sytuację. Każda inicjatywa jest ważna i cenna. Wszyscy wiemy, że rzadko kto chce się „wychylić” i narazić się „miłościwie panującym” w LW. Media z reguły wolą informować o wypadkach, pożarach i kto prowadził „pod wpływem” – bo takie tematy są bezpieczne. Mam nadzieję, że list dojdzie do adresata i nie utknie na biurku w recepcji u Pani Basi 😉 A co adresat z listem zrobi – zobaczymy. Redaktor na pewno zrobił swoje.

Gosc

Dla sprawy warto zostać nawet konfidentem, historia to wszystko oceni i zobaczymy za 3-5 lat jak będzie bo pianie, że ah i eh teraz to jak wieszanie dla Kaczyńskiego za życia tablic pamiątkowych w Stoczni.

Małomiasteczkowy

Może wolałbyś Mirosławie tablice Geremka lub innego Lewandowskiego, Boniego czy Szwabską Różę?
https://wprawo.pl/2018/05/04/geremek-zginal-w-ramionach-prostytutki-umarl-tak-jak-zyl-szokujace-fakty-na-temat-autorytetu-iii-rp/

asa

Jasna i konkretna wypowiedź Panie Andrzeju! 100% poparcie dla inicjatywy!!! Klika chroni klikę prowadząc wspólne intratne interesy! A na zewnątrz dla Pospólstwa i LUDU niby wrogowie, konkurenci etc… Jak układ rozpadnie się to dopiero będzie sprzątania – a ile afer i aferyjek wyjdzie… „Nowi” niestety nie muszą być lepsi, lecz zapewne posprzątają. Zobaczymy co zrobią z Termami i tą spółczyną z Olsztyna co Termami „niby” zarządza tak wspaniale dla miasta??? Zmiany ,zmiany, zmiany. Ratujmy majątek wszystkich mieszkańców i oczekujmy chociaż minimalnego zysku z zainwestowanych środków publicznych z każdej miejskiej inwestycji.

Api

Z tym Schetyną w ldk to był kit;)

guest

Nie wiem, o czym piszesz, ale kiedy ok.13 tej przechodziłem obok LDK-u, to było tam mnóstwo aut.

Małomiasteczkowy
guest

małomiasteczkowy, niespełniony… masz chyba żal do życia, że nie udaje się tobie nic, prócz narzekania, poprawiania innych… bo nic dobrego nie potrafisz w życiu zrobić…
Chyba jesteś, jak ten Adaś Miauczyński. cyt: „Całe życie ciągle drugi. Nawet jak gdzieś pierwszy byłem, czułem się jak drugi…”

Małomiasteczkowy

Nie wiem jak poprawiać innych. Ty już jesteś zepsuty nie do POprawienia:) poprzez wazeliniarstwo. Nie baw się w jasnowidztwo i przypuszczenia. Ty mi przypominasz Toudiego.

Małomiasteczkowy
Polcia

Ten list …aż się mdło zrobiło. Żali się i chwali się…Obrzydliwe. Odnośnie zatrudnienia proszę się przejść do polmleku…przyjmą z otwartymi rękami.

ciekawski

Myślę że konkretnie najciekawszy jest wątek dzierżawy term warmińskich (należących do miasta) spółce Condohotels Management, która poddzierżawia ten obiekt innej spółce o nazwie „Termy Warmińskie”. Wiedzą o tym miejscowe władze a sprawa mocno śmierdzi, bo Condohotels jest w trakcie postępowania upadłościowego i ucieka z dochodami z term przekazując je Termom (spółce). Właścicielem Condohotels i Term Warmińskich jest ta sama osoba. Do tego dochodzi gigantyczny kredyt który spółka Condohotels ma w pewnym lokalnym banku a którego zabezpieczeniem jest nieruchomość nie warta prawdopodobnie nawet połowy tego kredytu. Władze miasta mogą się chwalić, ze zabezpieczyło swoje należności hipoteką na lokalu nalezącym do Condohotels, tyle tylko że jest to bodajże czwarta hipoteka w kolejności a lokal nie jest wart wszystkich obciążeń – czyli to zabezpieczenie jest nie do wyegzekwowania. Pieniądze z term, zamiast zaspojakać wierzycieli spółki Condohotels, uciekają do innej spółki (Termy Warmińskie). Podobnie rzecz dotyczy hotelu Willa Port w Ostródzie. Cała ta sprawa… Czytaj więcej »

big

nikt tego nie ruszy dopóki w województwie po-psl i reszta byłych komuchów rządzi. Kolega kolegi mojego kolegi i rączka rączkę…

Małomiasteczkowy

Prawda + towarzystwo tzw. wymiaru sprawiedliwości, chodzi o to, aby było jak najmętniej i tu wyłazi lidzbarskie kombinatorstwo. Odnoszę wrażenie, że możni tego grajdołka zachowują się tak jakby posiadali udziały w tych spółkach hotelowo-termalnych.
Tematy spółek, spółek matek i córek znamy z lat 90-tych i firma Elektromis.

Kropek

Coś w tym jest.

Gosc

Nie prawda. Miasto nie jest właścicielem Term.

Małomiasteczkowy

Jest współwłaścicielem 🙂 czy jak wolisz posiada prawo współwłasności.

Gość

Nie prawda. Nie jest ani współwłaścielem,w żadnej części.

Gość

Własność w 100% ma Powiat

Małomiasteczkowy

Wszystko zależy czyj jest grunt.
http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/zimne-termy-robia-furore/
Tym gorzej dla miasta dokładało się do tego co nie jest ich własnością.

Gosc

To lepiej, żeby przychody z Term trafiły do syndyka tej spółki Condohotels !!!! to absurd.

Gosc

Ile tego kredytu jest i na co był zaciągnięty?? może powiedz więcej bo tak nie wiadomo czy to 100 tysięcy czy sto milionów i czy na zakup auta na zakup Term?

ciekawski

Condohotels prowadząc m.in termy i inne obiekty zadłuzyła się u ludzi, firm, osób prywatnych, w bankach. Uciekając z przychodami z Condohotels, właściciel spółki odbiera pieniądze, które nalezą się wierzycielom. To są pieniądze wierzycieli,zatem można mówić o kradzieży. Działanie na szkodę własnej spółki podlega pod konkretny paragraf. A ci, którzy w tym pomagają biorą współudział w tej kradziezy. Tak to trzeba nazwać. A kredyt bankowy to z tego co słyszałem jakieś 7 mln, do tego są zobowiązania ZUS i inne jeszcze.

Kropek

To teraz wiadomo, dlaczego władze miasta i starostwa nie odpowiadają na żadne pytania, dotyczące term. Ciekawe,czy pomysł uzdrowiska nie powstał tylko po to, żeby zatuszować tą nietrafioną inwestycję i ją usprawiedliwić. W Polsce jest tylko jedno uzdrowisko termalne – Uniejów, ale tam źródła solankowe maja ok 70 st. C i są znane od kilkudziesięciu lat. Jest tam także zakład przyrodoleczniczy. W LW za to mamy wodę „trochę” zimniejszą, a zamiast zakładu przyrodoleczniczego, różne ciekawe spółki na kroplówce z publicznej kasy.

Gosc

Wszystko jasne trzeba powołać spółkę miejska będzie stanowisko dla Prezesa z nowego rozdania. W razie co i tak mieszkańcy dołożą do Term albo będzie trzeba je zamknąć. Problem tylko, że termy należą do starostwa ?

Kropek

A z czego finansuje się starostwo? Z podatków i ewentualnie z kredytu, który spłaca się potem z podatków. Więc z punktu widzenia podatnika nie ma znaczenia, czy właścicielem jakiegoś obiektu jest miasto, czy starostwo. Mieszkańcy do term dokładają cały czas, a zamknąć ich nie można, bo grozi to zwrotem dotacji z UE na ich budowę. Spółka miejska do zarządzania obiektem byłaby dobrym rozwiązaniem, bo cała pomoc publiczna trafiałaby do tej spółki i nie byłaby przeznaczana na jakieś dziwne prywatne biznesy. W każdej spółce, prywatnej czy publicznej jest stanowisko prezesa. Czy lepiej jest teraz, gdy w praktyce utrzymuje się jakiegoś prezes zadłużonej firmy, być może z namaszczenia słynnego pana Słowika? Jak jest zarządzanie publiczne, to podlega ono publicznej kontroli, a prywatne firmy zawsze i skutecznie zasłonią się tajemnicą handlową.

Gosc

Skoro w LW jest bieda, nie ma firm, więc nie ma przychodów PIT i CIT, więc mieszkańcy miasta i powiatu nie są płatnikami netto podatków – ponieważ otrzymują głównie subwencję wyrównawczą z budżetu państwa,
dotacje celowe z budżetu państwa przekazywane na wykonanie czynności
dotacje z państwowych funduszów celowych, itd., które są wypracowane w innych miastach i regionach – chyba taka jest logika ?

Małomiasteczkowy

i rzecz istotna woda jest wodą nisko mineralizowaną ( koszt odsalania) oraz ogrzewane są domy mieszkańców i ponoć chodniki.Najciekawsze ,że możesz kupić mieszkanie z wodą mineralną czyli w łaźni masz 2 krany.

Gosc

Z relacji tego portalu ta spółka już zbankrutowała w 2015 czy na początku 2016 a z komentarzy jakieś 3 miesiące temu, więc może lepiej poczekać na fakty niż ciągle puszczać kaczki a z tego co widać termy są ciągle otwarte i działają.

Małomiasteczkowy

….bo wrzucane są do nich pieniądze publiczne w postaci pracowników z PUP, zwolnień z podatków i cichej dotacji urzędów, dofinansowań z PUP ( remonty, koszty zawsze można rozpisać na inne podmioty) umorzeń. To musi wirtualnie wytrzymać 5 lat. Niestety tego typu obiekty szybko się zużywają, a były wykonane metodą sznurkowo- gwoździową. Zima za pasem i ciekawe na kogo figurują liczniki gazu i prądu w tym obiekcie 🙂 Na kogo figurują ten płaci.

Gosc

Z rejestru pomocy UOKIK wynika, ze termy otrzymały pomoc z PUP LW tylko w 2015 roku – A więc KOLEGA KŁAMIE (tu jest rejestr https://sudop.uokik.gov.pl) i cóż FAKTY nie potwierdzają tych wspaniałych informacji 🙂

Małomiasteczkowy

Kolega nie umie czytać ze zrozumieniem. Nie pisałem kiedy otrzymały za to, na tym portalu znajdziesz informację o zwalnianiu z podatków od prowadzenia działalności gosp. przez U.M. ( czy UM musi to opisywać w UOKiK nie wiem, wystarczy uchwała rady miasta) Tak więc wpompowane były spore pieniądze. O czym kolega milczy. Fakt jest faktem, że do 12 mln tzw. szacowania inwestycji dorzucono jeszcze kawał grosza + niewolników w pakiecie. http://www.naszlidzbark.pl/uncategorized/termy-warminskie-nad-czy-pod-kreska/ u góry artykułu masz datę, a być może dotacje z PUP się nie wpisuje do UOKiK. Myślę, że tego rodzaju dotacje i łaskawość urzędów chciałby każdy przedsiębiorca, nie wspomnę o priorytecie i pełnej puli zamówienia na pracowników. Ponieważ wszystko jest tajemnicą handlową nie wiemy ile wody pompują miejskie wodociągi. Natomiast pewne jest,że cały czas pod kreską mimo tych wszystkich zabiegów. Nie wspomnę też kto tam pływa z rana przed otwarciem term: Wydatkowano ponad 3 mln na jedno miejsce pracy i… Czytaj więcej »

Kropek

W tym cytacie wszystkie fakty:

„API

Szanowny czytelniku. Basen w Ostródzie przynosił dochody. Został przejęty przez komornika za długi jego właściciela czyli pana Słowika, który to nieco wcześniej założył firmę Condohotels Managment. To bardzo ciekawa firma związana z jednym z najbardziej zadłużonych osób chyba w kraju. Wcześniej miał firmę budowlaną. Niestety nie płacił ZUS-u za pracowników, podatków itp. Można mówić o pewnym zbiegu okoliczności, kiedy to pan Słowik „zniknął” z zarządu własnej firmy i na jego miejsce pojawiła się pani Lendo, tuż przed zajęciem jego prywatnego majątku przez komornika. No taka firma i taką przeszłością może wzbudzić podejrzenia.”

Ciąg dalszy faktów i historii Condohotels Management można sprawdzić w sądzie w Elblągu.

Kropek

I jeszcze jedno: z tego, co wiem, na biznesach pana Słowika wielu ludzi straciło oszczędności całego życia, a teraz okazuje się, że kolejne osoby tracą kasę na współpracy ze spółką Condohotels M., kierowaną przez panią prezes. Czy tak zwyczajnie, po ludzku samorządowcom, którzy pomagają takiej firmie nie powinno być głupio?

Gosc

Wielkie halo i wielka nieprawda: w Spółce Condohotels nigdy nie było Pana Ireneusz S. – KRS nie kłamie więc Ty KROPEK KŁAMIESZ – tylko zastanawiam się dlaczego – pokaż proszę link do rejestru który potwierdzi Twoje informacje, może być skan dokumentu, cokolwiek co potwierdzi że mówisz prawdę ! – INACZEJ po prostu KŁAMIESZ jak najęty – Pytanie tylko dlaczego???? chyba wiemy 🙂

Kropek

Spokojnie, nie nerwowo. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Skąd Twoje nerwy? Chyba wiem.

krzysztof

mamy jeszcze kolejnego kandydata na burmistrza.pan Bartek Zdanowicz….osoba ma 6-8% poparcia,…Litwin ma w granicach 1-2 %,,,,Burmistrz obecny 85-90%…

guest

Nie wiem, kto robi wam te badania, ale nawet gdyby wyniki były choć troszkę zbliżone do rzeczywistości, to sami dajecie sobie odpowiedź, że w Lidzbarku wy, wasz pis, wasze kluby jakiegoś tam szmatławca byłyby marginesem, niepożądanym w Naszym mieście marginesem…..
Wasze żałosne błagania niczego nie zmienią a jedynie potwierdzają, jak bardzo potraficie i chcecie dzielić ludzi.

krzysztof

nikt nikogo nie dzieli.taka jest demokracja..

jan

jeszcze jest jeden kandydat z PO

Gosc

Przecież Pan” Wielkie Brawa „, „Mistrz kierownicy” to bylo członek PO (może i obecny), ma tez w swoich szeregach ludzi parti PO!

Małomiasteczkowy

No tak. Operacja polega na tym, aby przemycić z różnych „szwindeletykieten” jak najwięcej sprawdzonych starych druhów z PO i rzecz: ” i co nam teraz zrobicie”

sony

Ciężko oderwać się od koryta a sądzi, że ludzie w mieście maja zbiorową amnezję.Jako radny ZERO a teraz to samo chce robić dalej wykonując polecenia z „wierchuszki” i to za konkretne wynagrodzenie. Brak odpowiednich ludzi do wyboru wepchnie miasto na kolejne 4 lata w bagno stagnacji a mieszkańcy będą pchać wózki ze złomem i makulaturą po promenadach 3D, podziwiając jakie to „pikne warsiawiaki z Pułtuska do hotelu zajechaly” .

Realista

Idealnym rozwiązaniem byłoby z mocy ustawy ustanowione prawo aby funkcja radnego gminy, miasta, powiatu była funkcją społeczną bez żadnego wynagrodzenia, diet itp. A wynagrodzenie burmistrza w takim małym miasteczku to max 2 razy średnia krajowa brutto, to samo starosta.

ala

Zmieniając temat tak delikatnie – widzieliście, że karierowicz odzyskał prawo jazdy i kandyduje na burmistrza? Pomysłu na nic nie ma ale stara gwardia z „kolesi” szuka furtki jakby co żeby swojego wsadzić. Ponoć po wyborach ma zakręty lidzbarskie prostować. Bierny, mierny ale wierny…..

polak

PiS to największa katastrofa jaka spotkała Polskę od roku 1939.

Historyk

Największą katastrofą dla Polski był moskiewski rząd zainstalowany w 1944 roku, którego potomkowie w dalszym ciągu mają znaczny wpływ na losy naszej ojczyzny. Polecam książki na ten temat np. Długie ramię Moskwy prof. Sławomira Cenckiewicza.

Guest

Cenckiewicz….. A kiedy został nadany mu tytuł profesora?
My pisowcy czytamy tylko jedynie słuszne teksty… :]]] Pewno wkrótce zobaczymy na półkach wszelakich epopeję narodową nadprezesa, nadkróla, nadczłowieka Kaczyńskiego j. p.t. „Moja walka”…
Zagłębie pisowskiego jadu….

Małomiasteczkowy

Szczególną katastrofą jest utrata władzy przez krętaczy z PO.

krzysztof

jest w Lidzbarku kilka odważnych ,którzy chcieli założyć drugie koło PiS,,,jest grupa osób chcąca założyć Klub Gazety Polskiej,,ale na to trzeba akceptacji ..Jest w Lidzbarku działacz PiS,któremu wszystko przeszkadza.. W czasie pobytu w Lidzbarku poseł PiS Anity Czerwińskiej..pan Dariusz W.. oznajmił grupie młodzieży chcącej udać się na spotkanie z panią poseł,że tylko deklarowani PiS ,mogą z panią poseł rozmawiać. A teraz wybory, same dobre nazwiska..na listach PiS….na pierwszym miejscu a Burmistrza osoba ,która ma bliżej do PO…ale odnosząc się do listu redaktora,,trzeba jasno stwierdzić powstaje w Lidzbarku PO-PiS

jan

jest w Polsce wiele miast , gdzie rządzi PO-PiS i nieźle im to wychodzi….jeżeli będziemy tak myśleć jak p.Krzysztof to ten jad będzie zalewał kraj…

krzysztof

szanowny panie Janie,,,nie o koszulkę z napisem tu chodzi…chodzi o przedstawicieli o tych ludzi którzy zawierają związki…chodzi o dobrych ludzi…niech będzie i PO-PiS-ludzie oczekują dobrej zmiany,nie farbowania koszulek.

gość

Powtórzę, co napisałem w innym temacie:
„Czy wy nie potraficie zrozumieć, że w Lidzbarku nikt nie chce polityki i pisu? Kogo wy chcecie namówić do swoich poglądów i ludzi?
Polityka na poziomie centralnym a nie tutaj… Tutaj wszyscy powinni grać do jednej bramki a wy dążycie do konfrontacji, jaka trwa na górze. Na poziomie powiatów i niżej polityka robi samo zło… Zrozumcie w końcu, że waszymi rozpaczliwymi płaczami niczego nie wskóracie…”

Horsina

Polityka to działanie dla dobra ogółu mieszkańców. Tak, czy inaczej każdy, kto to robi staje się politykiem. Jak juź to bez partii zwłaszcza tych, co dotychczas rządziły PO, PSL, SLD

Trombullus

Tak, wmów ludziom że lokalna polityka to gra do jednej bramki. Wygra pan Janek i przyjedzie cudak z tym od fikołków i powie co ma pan Janek robić. Teraz zapewne na odchodne zażyczą sobie żeby sprzedać im już nie mury ale cały zamek. Harhaj, Protas, Cieśliński- tym handlarzom mówimy stanowcze nie!

Małomiasteczkowy

… makroekonomistom, specjalistom od geotermii, zatrudnienia i turystycznego rozwoju miast i powiatów.

gość

Cyrk… :]

Danuta Kielak

Drogi Panie Redaktorze, nasz nieoceniony Dziennikarzu Obywatelski,
w swoim liście otwartym oskarżasz wszystkich lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Szczególnie skrzywdzeni czują się Ci, którzy od około 15 lat działają w tej partii, którzy ją, mimo wielkich trudności, w naszym powiecie założyli i podobnie, jak Pan Redaktor byli i są szykanowani.
W tym liście jesteś po stronie tych, którzy na prawicy robią krecią robotę. Mimo dobrych chęci wspierasz dotychczasowy układ lokalny, który tak krytykujesz.
Mam nadzieję, że rzeczywiście jesteś niezależnym, obiektywnym dziennikarzem i że za twoimi plecami nie stoi jakiś KWW, z którego kandydują osoby od wielu lat powiązane z obecną władzą.

Jeśli dobrze życzymy dla naszego powiatu, wybierzmy DOBRĄ ZMIANĘ.

gosc

Pani Danuta na dożynkach w Stoczku dołączyła do wesołej ferajny pod namiotem wstydu.

Danuta Kielak

Dożynki to święto przede wszystkim rolników, a ja właśnie rolnikiem jestem, a nawet członkiem Powiatowej Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Zaś zaproszona zostałam przez gospodarzy dożynek, a nie przez polityków.

Trombullus

Ha, ha: Jestem wielką działaczka PIS a do namiotu weszłam bo mam akredytację „sitwy” w postaci stołka w powiecie. Ja to pamiętam panią z innych czasów, kiedy była pani wraz z mężem całkiem inna- bardziej sprawiedliwa społecznie i niezależna.

Danuta Kielak

W dalszym ciągu jestem sprawiedliwa, niezależna i dużo czasu poświęcam na działalność społeczną.
Natomiast w najbliższych wyborach kandyduje mój małżonek – Jerzy Kielak, który także jest sprawiedliwy, niezależny i całym sercem oddany w działaniu dla dobra społecznego. Jesteśmy razem od ponad 35 lat.

Trombullus

Ale ja bym na pani miejscu nie wszedł do tego namiotu, ponieważ jest on już oklepanym miejscem ugadywania dealów. Mogła pani też w geście protestu zaprosić tam pospólstwo. Znam panią i męża z dawnych lat wspólnej walki o sprawę i wiem że jest pani uczciwa a więc życzę dla małżonka sukcesu wyborczego.

Gość

A ja myślę, że wszedłbyś i najadł się razem z innymi.

krzysztof

oj..oj….dajmy tematowi cisze.pani Danuto

Małomiasteczkowy

To starajcie się zmienić wójta, bo zdaje się, uwikła Was w uzdrowiskową głupotę.

Ptakhu

Api, bardzo dobrze że robisz to co robisz, na pewno masz duży wpływ na to co dzieje się w mieście ale jesteś bardzo naiwny (a może bezsilny) myśląc że ten list coś zmieni. Rób dalej co robisz, bądź wytrwały, nie poddawaj się, w końcu ludzie zrozumieją a ty będziesz miał na końcu satysfakcję.
Kaczyński ma w nosie tę pipidówę bo takich pipidów w Polsce są setki. Sami mieszkańcy muszą zrobić z tym porządek.
Pis jest taką samą partią jak wszystkie inne i jak dojdzie do władzy będzie tworzył swój układ bo taki jest system a raczej my wszyscy tacy jesteśmy bo przymykamy oko na nieprawidłowości albo nie daj boże sami bierzemy w jakiś sposób w tym udział.
Jeszcze gorzej jest w większych pipidówach. Gdybyś wiedział co dzieje się po okolicznych wioskach pewnie złapałbyś się za głowę i pomyślał że Lidzbark mógłby stać się wzorem praworządności.
Nie poddawaj się! #R

Ptakhu

Aha jeszcze jedno. Może zrobisz wywiady z kandydatami na burmistrza?

gosc

Prezes przeczyta, będzie dym w lokalnym PiS. Niestety taka jest prawda o partii Kaczyńskiego tutaj.

Gosc

PiSy, PO- wcy (czytaj „koalicja obywatelska”, „lidzbarczanie.pl, „Niezależni samorzadowcy”) to jedna wielka klika wzajemnych powiązań politycznych popierających sie nawzajem!