Cze 222013
 
Rekordowo wysoka temperatura wody w jeziorze.

Rekordowo wysoka temperatura wody w jeziorze.

Wysoka temperatura sprawiła, że mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego tłumnie ruszyli na niedawno otwartą plażę nad jeziorem Wielochowskim. Kąpielisko jest dobrze przygotowane na przyjęcie dużej liczby osób spragnionych ochłody. Nareszcie nie ma problemu z zaparkowaniem auta. Brakuje jednak boiska do piłki plażowej jak i kącika zabaw dla najmłodszych. Temperatura wody, mierzona kilka metrów od brzegu wynosiła 26 stopni. Mimo przebywania w wodzie blisko godziny, nie odczułem zimna. Duża dawka promieni słonecznych poprawia samopoczucie i przydaje opalenizny, czego dzisiaj doświadczyłem osobiście;)

Kilka zdjęć i 3 minutowe wideo niech będzie podsumowaniem dzisiejszego udanego dnia.

Dzisiejsze popołudnie

Dzisiejsze popołudnie

w2

 

 

wielochowo MAJO7440_cr MAJO7435_cr MAJO7432_cr MAJO7430_cr MAJO7429_cr MAJO7426_cr MAJO7425_cr MAJO7421_cr

 

 

 

 Posted by at 7:37 pm
Powiadom o
złośliwa

Za rok będzie można chłodzić się w termach ;-p

ggg

Od maja w wodach Warmii i Mazur utonęło już 21 osób. To znacznie więcej niż przez całe ubiegłoroczne lato. – Jesteśmy tym bardzo zaniepokojeni, bo przecież wakacje nawet się jeszcze nie zaczęły – mówią strażacy. Od początku maja do 23 czerwca w wodach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego utonęło 21 osób. … do jakich dochodzi ostatnio nad jeziorami. I zajrzeli do ubiegłorocznych statystyk. Szybka analiza utwierdziła ich w przekonaniu, że sytuacja już teraz nie wygląda zbyt dobrze. Okazało się, że w analogicznym okresie 2012 roku w całym regionie odnotowano znacznie mniej, bo tylko 12 utonięć, a przez całe lato liczba ta wzrosła do 17. – Dlatego wszystkich, którzy zamierzają w najbliższym czasie wypoczywać nad wodą, prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad – apeluje Krzysztof Pardo. – Przede wszystkim przypominamy, żeby nie łączyć przyjemności pływania z piciem alkoholu, bo bardzo często ma to później tragiczne skutki. Nie należy też pływać na głębokich… Czytaj więcej »

ggg
jud

A może by tak strona na fejsie też ? Aby więcej osób zobaczyło. W końcu fejs taki sławny !

mańka

Ależ macie kompleks GL … Kiedy Wam to przejdzie 😉

API

Idę z psem na spacer, mam dość komputerów 🙂 Może jakąś rybę złowię, przydałby mi się masaż….

Andrzejek

..nad a właściwie w jeziorze Wielochowskim złowiono niedawno ogromnego szczupaka….Jak zwykle w podobnych przypadkach wędkarze dokonują pomiarów takich okazów.
Jakież było ich zdziwienie gdyż okazało się, że rzeczona ryba od ogona do głowy ma 5 metrów..a od głowy do ogona 3 metry. Pomiarów dokonano wielokrotnie z takim samym skutkiem.Fama szybko rozniosła się po okolicy i zainteresowali się osobliwą rybą miejscowi włodarze. Powołali komisję złożoną z najtęższych warmińskich głów (najtęższych w sensie przyswajalności etanolu).Po kilku wytężonych dniach obserwacji, badań, analiz i spekulacji wystosowano taki oto werdykt…..Historia, społeczność, warmińska oświata i nauka zna podobne przypadki..!!Na przykład….od poniedziałku do piątku jest 5 dni a od piątku do poniedziałku 3 !!!
szczupaka wpuszczono do basenu w Hotelu Krasickim…za 40 zł myje plecy turystom…;-)

mańka

No i co to ma być? Ani to śmieszne … Ani mądre …

Andrzejek

przepraszam…to miało trafić do Gazety Lidzbarskiej..;-)

mika złośnica

😀

top

apropo term, to może API coś z wyników w Elblągu !! mówiono,że jaki Elbląg taki cały kraj,a władzę niechętnie się oddaje…

ulubieniec

api po raz który pokazujesz jak można zepsuć fajny reportaż o lw chłopie ogarnij sie wreszcie po jakiego grzyba do tego filmiku dodajesz swoje przemyślenia o termach psujesz tym humor większości ludzi których przygarnąłeś do oglądania swojej strony jak masz coś do term to pisz oddzielny artykuł o termach jak do polityków to pisz o politykach ale ty z uporem do prawie każdego swojego reportażu dodajesz cos żeby tylko komuś dopiec myślę ze ta twoja strona mogła by być naprawdę zajebista ale ty za każdym razem musisz coś zje…. pozdrawiam

elbląg

Ulubieniec, uważaj bo to atak osobisty i API zapewne Cię wykasuje. Jest bardzo czuły na swoim punkcie

API

Kurcze, a myślałem że mnie ktoś pochwali za małą dawkę humoru 😉

spielberg

Chwalę – niezła czołówka:)

ggg

Gwiezdne Wojny 🙂 A co do usuwania to powód tego , ponizej w cytacie !
"aaa bo jeden taki, uprawia wycieczki osobiste w moja stronę. Wywaliłem jego wypociny… i będę wywalał podobne teksty w przyszłości. Nie mogę dopuścić, aby to forum mieszkańców Lidzbarka zaczęło przypominać GL z miłosnymi wierszykami i debilnymi komentarzami"

ggg

tempertura wody latem w jeziorze ma BARDZO DUŻO WSÓŁNEGO z kompleksem basenów rekracyjnych zwanych "TERMAMI WARMIŃSKIMI " !

API

Można krytykować to co piszę, wytykać mi błędy (za co dziękuję), nie zgadzać się z treścią. Nie będę jednak tolerował osobistych wycieczek w moją stronę. Świadczy to o buractwie piszącego i jego ograniczonej mentalnie świadomości. Nawet do pisania komentarzy trzeba posiadać minimum inteligencji.

ggg

???

API

aaa bo jeden taki, uprawia wycieczki osobiste w moja stronę. Wywaliłem jego wypociny… i będę wywalał podobne teksty w przyszłości. Nie mogę dopuścić, aby to forum mieszkańców Lidzbarka zaczęło przypominać GL z miłosnymi wierszykami i debilnymi komentarzami.

mika złośnica

czytając ostatnio komentarze rzeczywiście natknęłam się na tego typu zachowania.Moim zdaniem to tylko efekty emocji,które wywołuje pan swoimi artykułami.Niesmaczne to i nie na miejscu ,ale wszystkim się nie dogodzi,ale w sumie,czy o to chodzi?Osobiście zaglądam tu codziennie,żeby być na bieżąco z tym co się u nas lokalnie dzieje i podoba mi sie to co pan robi.Każdy z nas ma prawo do opinii,ale czasami warto się zastanowić nad tym co się pisze-to taka prośba do komentujących.Złośliwość też powinna mieć jakieś granice….Każdy z nas ma coś za pazurkami,bo nie ma ludzi idealnych i świętych. Krytyka rzeczywiście może być konstruktywna.Pozdrawiam:)

elbląg

Panie Api. Cyt

elbląg

Panie Api. Cytuję: "Świadczy to o buractwie piszącego i jego ograniczonej mentalnie świadomości". Kasuje Pan innych, jednocześnie sposób formułowania Pańskich myśli, też pozostawia wiele do życzenia. Czy jeżeli ktoś nazwie Pana "Burakiem o ograniczonej mentalnie świadomości" to czy jest to atak osobisty, czy też nie? Czy jeżeli Pean tak kogoś nazywa to jest to atak osobisty, czy też nie?

API

Posłużę się genialnym skeczem kabaretu "Dudek"
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detai

Niech będzie za odpowiedź 😉

OSiR

moje dzieci bawiły się w o gródku zabawowym na plaży.

API

Tak, racja nie zauważyłem tego mikroskopijnego placu zabaw dla dzieci.

API

Dzisiaj w nocy będzie dość rzadkie zjawisko na niebie, tzw. Super-Księżyc. Co to jest, odsyłam do googla 😉

grohl

więc będzie całkiem jasno, nie masz się czego bać 🙂

grohl

Będę Twoim stróżem… 🙂

grohl

Idziesz na Noc Kupały?

API

Boję się….

grohl

Czego?

API

Wojska…;) Ciemno tam będzie, głucho będzie, a obiecali mi wpier….ol.