kw. 052021
 

Rada Powiatu Lidzbarskiego w dniu 25 lutego 2021 r. podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na rozpoczęcie procedur zmierzających do sprzedaży Term Warmińskich. Główna treść uchwały w brzmieniu poniżej:

„§ 1. Wyraża się zgodę na rozpoczęcie procedur zmierzających do zbycia w drodze przetargu nieograniczonego nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Lidzbarskiego, zabudowanej obiektem Termy Warmińskie, położonej w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Kąpielowej 1, z wyłączeniem gruntu zajętego pod odwiert GT1.”

W ślad za tym aktem prawa miejscowego, podobny dokument musiał powstać także w gminie miejskiej, która jest współwłaścicielem obiektu. 31 marca 2021 r. Rada Miejska przyjęła uchwałę w treści poniżej (przy jednym głosie sprzeciwu radnej Łagockiej).

  • 1. Przyjmuje się stanowisko Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim dotyczące wspólnej realizacji projektu Termy Warmińskie w brzmieniu: W związku z zakończeniem okresu trwałości projektu: „Budowa kompleksu basenów krytych i otwartych ok. 1500 m2 lustra wody, wykorzystujących wodę geotermalną, zaplecze odnowy biologicznej, zaplecze sportowo-rekreacyjne w Lidzbarku Warmińskim”, Rada Miejska w Lidzbarku Warmińskim rekomenduje Burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego dokonanie zmian w Porozumieniu nr IŚZ-01/09/2010 w sprawie wspólnej realizacji projektu Termy Warmińskie, polegających na akceptacji sprzedaży Term Warmińskich (nieruchomości wraz z wyposażeniem) przez Powiat Lidzbarski i zapłatę na rzecz Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński połowy uzyskanej ceny sprzedaży.”

W dyskusji dotyczącej tegoż punktu, Burmistrz Wiśniowski tak go uzasadniał:

Ja uważam, że jest to uzasadnione w związku  tym, że jeżeli chodzi o prowadzenie Term Warmińskich jest to bardzo trudna gałąź działalności gospodarczej której ani my, my na pewno nie jesteśmy przygotowani do prowadzenia, Starostwo też nie jest przygotowane do prowadzenia więc po wycenienie  będzie można podjąć dalsze działania związane z ewentualnym może sprzedażą tego obiektu”.

Prawie identyczne uzasadnienie dotyczyło powołania operatora Term Warmińskich, w chwili rozpisania przetargu na zarządzanie obiektem. Tego niuansu radni nie zauważyli podczas obrad komisji, bowiem zasadnym byłoby pytanie o jakość zarządzania obiektem przez obecnego operatora i tego czy robi to dobrze. Z licznych przekazów medialnych m.in. „Bal Term Warmińskich” w którym uczestniczyli samorządowcy, wynikało, że spółka Termy Warmińskie jest w doskonałej kondycji finansowej, a same Termy czeka świetlana przyszłość. Skąd więc pomysł na sprzedaż?

W nieco surrealistycznej atmosferze sesji i komisji zdalnych, radna Łagocka powiedziała m.in.

„Budowało się te termy, było tyle szumu. Ja osobiście byłam przeciwna powstaniu tego, daniu kredytów … Ja rozumiem, że miasto tak samo i starostwo musi dokładać do utrzymania tego obiektu i jest to po prostu nierentowne. Więc w jakim celu była budowa takiego obiektu, branie kredytów..”

Nikt z obecnych łącznie z Burmistrzem nie zaprzeczył powyższemu. Radni martwili się, czy nowy właściciel nadal będzie zwolniony z połowy podatku od nieruchomości (ok. 240tys rocznie), zapominając, iż sami taką ulgę zatwierdzili. Pamięć radnych powinna sięgnąć czerwca 2016 r. kiedy to Radni w naszym imieniu zrzekli się zysków z Term Warmińskich na rzecz powiatu oraz co gorsze uchwalono, że Gmina Miejska w 50% ponosi ryzyko związane z wartością infrastruktury Term Warmińskich oraz wyposażenia podstawowego na dzień ich zwrotu przez partnera prywatnego. Innymi słowy, jesteśmy odpowiedzialni za majątek Term w chwili ich zwrotu przez operatora Term Warmińskich (obecnie Termy Warmińskie sp. z o.o.).

Minęło 5 lat działalności Term Warmińskich. W tym czasie wg, szacunków redakcji (na podstawie dostępnych danych) operator Term otrzymał w sumie ok. 9 mln zł pomocy publicznej lub dotacji. Średnio więc na każdy rok działalności przypada 1,8 mln zł „dopłaty do interesu” przez podatnika. Sama Gmina Miejska co roku udzielała termom 250 tys zł pomocy publicznej w postaci 50% umorzenia/ulgi z tytułu podatku od nieruchomości. Powiatowy Urząd Pracy wyasygnował w postaci dopłat do wyposażenia/utworzenia miejsc pracy ok. 700 tys zł (wartość szacunkowa, na podstawie dostępnej dokumentacji). Szczegóły otrzymanych kwot znajdują się na stronie https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary wystarczy wpisać NIP interesującego nas podmiotu. W przypadku Term Warmińskich pamiętajmy, iż było dwóch operatorów Condohotels oraz Termy Warmińskie (właścicielem ta sama osoba).

Powyższe uchwały rady powiatu i miasta umożliwiają rozpoczęcie procedury wyceny nieruchomości oraz rozpisania przetargu na jego sprzedaż.

 

 

 

 Posted by at 11:04 pm

140
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Gringo

Niestety budowa term z 3 MW kotłownią już budziła wątpliwości. Niestety, część społeczeństwa małego miasteczka nie ma pojęcia o ekonomicznej stronie tego zdarzenia. Pisaliśmy o tym od początku. Budowa „Misia termalnego „z publicznych pieniędzy to jest biznes.:)Ciekawe kto to kupi za psi pieniądz.Słup czy kolega barona PO ?

Zbszek

I co teraz z TERMAMI NASZYMI będzie dalej?

Gringo

….one nigdy nie były dla ciebie Zbyszku. Ty byleś jedynie beneficjentem do płacenia za futurystyczne pomysły ekonomicznych geniuszy i ich popleczników z rady miejskiej i powiatowej.
Biznes był w czymś innym.

Łukasz

I jak zwykle same madre glowy sie wypowiadaja a w kieszeni 3zl…tutaj pierdzielicie ale jak przyjdzie weekend to za fraki dzieciaki i na termy…tempaki wiesniaki 500+…do roboty sie wez jeden z drugim cymbaly !!!!a nie wypowiadasz sie na temat o ktorym nie masz kompletnie pojecia ….:) pozdrawiam myślących

Xyz

A kim ze ty jesteś inteligencie. Trochę szacunku do ludzi, bo karma wraca. Mimo wszystko milej niedzieli życze

gość

Łukaszek chciał tu zabłysnąć, ale się nie udało. Poziom wypowiedzi, kultury, ortografia i interpunkcja niczym u analfabety.

Gringo

i tu się mylisz. Jesteś typowym dupowłazem Łukaszu czy tam Przemku.

Gringo

https://www.youtube.com/watch?v=a7DAJwaj0C4 jak wejdzie ,żebyście nie zapomnieli kto tak świętował otwarcie term. Zamknięcie 7 cudu ekonomii było już bez pompy.:)

Gringo

Wracając do tematu.Śmiało możemy podziękować posłom PO ( szczególnie panu od fikołków), byłemu burmistrzowi i staroście również. Tęgie łby. Wyborcy PO tak się cieszyli termami. Za to budowniczowie misia.. tak pięknie kłamali. Tak to jest jak się dyletanci biorą za poważne sprawy. Ach ! Taki to miał być biznes. Na tym forum były „wykłady” i kłótnie peowskich przydupasów. Ciąganie po sądach, umilanie życia właścicielowi portalu. Ściganie przez służby, sądy, prokuratorów, napuszczanie głupawych radnych etc.. Lokalna sitwa zgotowała los mieszkańcom. Nie należy zapominać o radnych obu samorządów za przyklepanie tego tematu pt. budowa term z zimną wodą.. W demokracji niestety radni nie mają pojęcia o ekonomii, a PO che kasę na samorządy z UE. Niestety głupawe społeczeństwo Lidzbarka łyknęło ekonomicznego bubla. Wiele tu pisaliśmy o głupocie pomysłodawców, cytatach ze studium wykonalności (napisanego jak powieść na żądanie) Interes był w budowaniu przyjaciele. Ileż to naopowiadał nam p. starosta o balneologii ha,ha, szlafroczkach… Czytaj więcej »

Gringo

Przypomnę ,że pracownicy firmy robiący odwiert ( wszak zawodowcy) widząc temperaturę wody 17 stopni w L.W… tarzali się ze śmiechu.

Gringo

https://www.youtube.com/watch?v=gkLBxMWdyu0
….tak to trzeba przypominać. Ryzyko nie za swoje. Miś na miarę naszych czasów.

gościu

Mieszkania komunalne w tak biednych miastach jak nasze powinny stanowić podstawę mieszkalnictwa. Nie oznacza to jednak, że takie mieszkania powinny być darmowe. Sprawiedliwym by było, gdyby czynsze komunalne stanowiły np. 90% ceny rynkowej nieruchomości. Tj. jeżeli wynajem mieszkania kosztuje na wolnym rynku 2000 zł, to czynsz za podobne mieszkanie komunalne powinien wynosić około 1800 zł/miesięcznie. To sprawiedliwe rozwiązanie. Nawet przy takiej wysokości czynszach była by cała MASA CHĘTNYCH na takie mieszkania komunalne.

Xjjdjd

Ty wiesz co to są wogole mieszkania socjalne?
Czynsz powinien być adekwatny do możliwości mieszkańców ktorzy w ramach tego socjalu je dostali.
Nie powinien mieć nic wspólnego z cena rynkowa która i tak jest przejanuszowana…
Czynsz powinien być w wysokości takiej żeby utrzymać przeglądy instalacji i wywóz śmieci.

gość

A w temacie .Można przecież termy przekształcić na mieszkania komunalne. Nie chcielibyście mieszkać w termach???

Xyz

Tak, tylko potrzebne byłyby kolejne miliony

Wiesiek

A to jakiś problem dla naszej władzy? W braniu kredytów są liderem nie patrząc na nas mieszkańców

Gringo

jakość budowy pozostawia bardzo wiele do życzenia. Adaptacja to bardzo kosztowna i pracochłonna rzecz. Dynamit … i budowa od nowa. miejsce na osiedle jest 🙂

gość

Też nie w temacie. Jakiś remont Wysokiej Bramy rozpoczął się .Nareszcie.

Anita

Głównie chodzi o to , że zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020r dotyczącej przepisów związanej z covid-19, Administracja Budynków Komunalnych nie miała prawa naliczać wyższych opłat za mieszkania, czyli tzw. czynszu do dnia 30 czerwca 2020. Sprawdźcie swoje rachunki za okres od 1 stycznia 2020r. do 30 czerwca 2020r. Z tego co mi wiadomo, takich podwyżek nie mogło być do 30 września 2020r.

gościu

Zawsze można zrezygnować z mieszkanka komunalnego i sobie wynająć za 1400-1500 zł. W czym problem? Jak nie odpowiadają podwyżki, to ja chętnie takie mieszkanie przyjmę zamiast np. wynajmować od kogoś.

Anita

Witam. Mój post nie jest związany z tematem , ale dotyczy podwyżek czynszu za lokale mieszkalne. Zgodnie z ustawą Covid_19 czynsze za lokale mieszkalne w 2020 r. nie mogły być podwyższane. Niestety nastąpiły bardzo duże podwyżki czynszów w mieście Lidzbark Warmiński. Prośba do Pana Redaktora , proszę przyjrzeć sprawie podwyżek czynszów w 2020 r. .

Andrzej

Właśnie czynsze podnoszą a niektóre budynki pamiętają komunę. Wiecznie brakuje pieniędzy aby je wyremontować pomimo że ludzie płacą czynsze.

Xyz

Dokładnie tak jest. Czynsze wzrastają a budynki bez termoizolacji, gole tynki. Wilgoć wdziera sie do mieszkań. Ale to nic. Ważne,ze urząd miasta jest docieplony, z klimatyzacją i innymi udogodnieniami.” Tam jest pięknie” jak w programie Szelagawskiej, chciałoby sie rzec. My, mieszkańcy czekamy na kolejne standaryzacje a co za tym idzie kolejne podwyżki czynszów. Kredyty za SUPER termy, które okazały sie totalnym niewypałem i inne hybione inwestycje trzeba spłacić. A kto je splaci jak nie mieszkańcy.

gość

Będziecie płakać i płacić. No chyba ,że „wyhodujecie” sobie jakiegoś znamienitego mieszkańca naszego grodu , ale kto by chciał mieszkać w „komunałce” ?

Xyz

Gościu,myślę, ze ty tez płaczesz i płacisz. Ale swoje kredyty, które zaciagnales aby dorównać innym i mieć te swoje własnościowe „m”.każdy żyje jak chce. Nie wszyscy chcą się pakować w kredyty. Więc nie wyśmiewaj tych co mieszkają jak to nazwałes w komunalce”. To tez sa ludzie, moze nawet bardziej inteligentni niż ty, sądząc po twoich sarkastycznych wpisach.

Gosc

Naprawdę myślisz że branie kredytu jest jakimś widzimisiem? Ludzie biorą kredyt żeby mieć dach nad głową a nie żeby pokazać się przed innymi. Piszesz tak jakby dostanie mieszkania komunalnego nie było żadnym problemem. Idziesz I masz. Co za bzdury. Jednak ciebie posiadanie takiego mieszkania nie uczyniło inteligentnym.

Xyz

Nie uważam, ze branie kredytu to widzimisię. Nie jest tez widzimisiem oczekiwanie na jakieś mieszkanie komunalne, a juz tym bardziej uragiwanie tym, którzy w takowym mieszkają. Ważne, ze systematycznie je opłacają. Tak ze nie komentuj i nie pisz takich bzdur tylko miej szacunek dla innych.

Gosc

A ty nie wyśmiewasz tych którzy wzięli kredyty? A ta wstawka o inteligencji to co to jest? Nie wszyscy mają znajomości w urzedach bo chyba to jest jedyna droga żeby takie mieszkanie dostać .

Xyz

Uważasz, ze wszelkiego rodzaju remonty w „komunaluce” jak to nazwales robi administrator? Mylisz sie i to bardzo. Chyba nigdy w takim nie mieszkales

gość

Ja nikogo nie wyśmiewam .I raczej nie mam na myśli zwykłych mieszkańców ,tylko to ,ze dziwnym trafem niektóre budynki są częściej remontowane ,a niektóre wcale.

Xyz

Tu przyznaję ci racje

Andrzej

I tu trafiłeś w sedno są budynki pamiętające komunę i budynki które często są odnawiane elewacja i itp. Najbardziej cierpią ludzie płacący czynsze bo ich pieniądze idą właśnie na remonty cudzych budynków. Ci co mają długi mają to gdzieś bo wiadomo urząd da nowe mieszkanko.

Kyle XY

Zawsze można wyremontować z czynszów pobranych z mieszkań komunalnych mieszkanie znamienitego mieszkańca lub jego rodziny, jakiegoś „trenera” a potem mu je oddać za poniżej wartości.

Andrzej

Mieszkania w „komunałce” też wymagają remontów i wcale nie małych kredytów, coś o tym wiem.

gościu

Przecież te czynsze wynoszą mniej, niż koszt wynajmu pokoju. Śmieszne kwoty… Czego ty oczekujesz? Gdyby czynsze wynosiły 1500-2000 zł można by było wymagać czegoś więcej. Podatnik ma dopłacać do tego, aby ktoś sobie mieszkał półdarmo?

Andrzej

Akurat u mnie czynsz wynosi 620 zł i to nie jest pół darmo plus kredyt 1000 zł który brałem na remont takiego mieszkania.

bez przesady

Za 620 zł to można co najwyżej pokój wynająć. A ty masz w tej kwocie całe mieszkanie i jeszcze źle? No bez przesady, to są śmieszne pieniądze.

Xyz

Każdy myśli,ze mieszkania komunalne sa tanie. Nic bardziej mylnego. One sa prawie tak samo drogie jak własnościowe i inne. Chcąc mieszkać w miarę godnych warunkach tez trzeba wspomóc sie kredytem. Administrator ani miasto nic ci nie zapewni. A jesli doprowadzisz takie mieszkanie do stanu uzywalnosci, to ono przy pierwszej lepszej okazji podlega standaryzacji i czynsz automatycznie wzrasta. Wiem cos na ten temat. Obecnie 5,32 zł za m2 w mieszkaniu komunalnym bez ogrzewania. Do tego woda, nieczystości i inne procentowe naliczenia plus ogrzewanie. Jestem w stanie to udowodnić.

bez przesady

Przecież to są śmieszne kwoty. Jak nie odpowiada, to wynajmij na wolnym rynku podobne mieszkanie i płać co miesiąc 1500 zł za sam wynajem.

gość

Ta cena jest wysoka ,to co cię trzyma? Nikt nie pisze ile tak naprawdę zarabia. O czym my tu dyskutujemy? Jak ktoś zarabia 2000 to nie wynajmuje mieszkania , czy pokoju za 1500. W takie bajki nie uwierzę . No chyba ,że mieszka za 1500 a wikt i opierunek ma u rodziców , dziadków , teściów . Możecie minusować , ale nikt nikomu nie broni podnosić kwalifikacji , po prostu uczyć się.

bieda city

A co mają powiedzieć ludzie harujący za 2000 zł którzy mieszkają w wynajętych mieszkaniach? Znam takich co złom po pracy zbierają aby na jedzenie starczyło, takie to miasto dobrobytu… pfu!

gość

Od razu mówię, zarabiam więcej niż 2000 , ale naprawdę ktoś jeszcze za tyle pracuje?

bieda city

Pracują nawet za 1000 zł/miesięcznie! Tak zwane staże zawodowe.

Barbara

Jutro sprzątanie świata z radnymi ktoś się zgłosił?

Wiesiek

Na pokaz postawia kilka worków i co to nie oni. Za tą kasę to powinno codziennie zapierdzielać jak małe samochodziki

Kyle XY
Andrzej

Może nie w temacie. Kto odpowiada za most przy Dantyszka tyle czasu zagrodzony nie robiony, oczywiście są tacy którzy wchodzą na własne ryzyko.

Adam

Prawdopodobnie starostwo. Ale czemu zamknięte to nie mam pojęcia. Może będą remontować, ale jak takim tempem co na Bema to sobie poczekamy. Niby most w jakie utrudnienie teraz.

Zbyszek

Tak się kończą poważne inwestycje jak się za nie biorą Pinokio, Kulfon i Plastuś.

Kyle XY

Lidzbark W to ogólnie ciekawe i pięknie położone miasto, na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych. Miasto z dużym potencjałem, który trzeba tylko dostrzec. Jednak miasto przeżywa kryzys. Marazm ekonomiczny, brak rozwoju i brak perspektyw dla młodych, spowodowane zostały przez niekompetencje samorządowców, kolesiostwo partyjne, nepotyzm przy zatrudnianiu, ustawki zawodowe, wymuszenia i gangsterkę urzędniczo-samorządową .
Nie ważne co umiesz, co się nauczyłeś, jaką szkołę skończyłeś, ważne czyim jesteś bratankiem, kuzynem. Ile to stanowisk piastuje bliższa i dalsze rodzina? I kto czyim jest kuzynem? Dlatego buduje się „inwestycyjne przekręty” i obsadza stanowiska swojakami, bo to tylko potrafią. Młodzi ludzie z braku możliwości realizowania swoich pasji i ambicji zawodowych, z braku reguł i zasad przy awansach i zatrudnianiu nie mają ochoty tu zostać i opuszczają Lidzbark. Nie mają tu czego szukać.

Gosc

Cała prawda w powyższym wpisie Kyle XY , ciągle brakuje nam w naszym pięknym mieście prawdziwych uczciwych i mądrych gospodarzy, nepotyzm wziął bezdyskusyjnie górę ,jak ci ludzie mogą patrzeć w oczy innym ……..WSTYD, gdzie honor!!! Miasto zadłużone i bez przyszłości….

Andrzej

A czy oni wiedzą co to znaczy honor

Andrzej

Całkowicie napisana prawda wszędzie pchanie rodzinki znajomych pomimo braku pewnych kwalifikacji, popatrzeć na lidzbarską szlachtę na wymioty bierze.

Api

Tak właśnie można zostać np. dyrektorem szkoły. Potem szkoła ta idzie po równi pochyłej. Debilizm wszechobecny.

xyz

Np taka szkoła Rolniczak została kolokwialnie mówiąc ZAORANA, przez właśnie takie zarządzanie …

Gosc

A może by tak Rolniczak przekształcić w szkołę pielęgniarską , bo coraz większy popyt jest na ten zawód

Real

Dobry pomysł zawód zawsze na czasie

Andrzej

Teraz szukają dyrektora do szkoły nr.1 jest konkurs

Wiesiek

I tak mają pewnie swojego

Trombullus

To kogo obsadzą jest mało ważne. Za jakiś czas machną największe plakaty wyborcze w okolicy i znów wygrają. Nie mówię tu o osobach na plakacie ale o całej rzeszy uprzywilejowanych. Zauważcie że ta grupa wraz z rodzinami jest spora, wystarczy więc przekonać niewielką ilość głupków i wygrana w kieszeni a interes kręci się dalej. Piszecie o słowie honor i wstyd . A takie pytanie retoryczne: wstydzicie się załatwiać przy zwierzętach? Ta cała plejada gwiazd nie traktuje nas na równi z sobą. Jesteśmy dla nich tłem, wypełnieniem, zbędnym balastem, pokracznym tłumem w ciągłym ukłonie. Tak oni nas widzą. Niestety ten krąg znajomych ma własne życie i sprawy, które nigdy nie wychodzą poza. Każdy synek lub żona bez etatu staje się z automatu problemem całej ferajny. Wszystko idzie właściwym torem, czasem psy szczekają ale karawana idzie dalej.

Wiesiek

Rozpocznie się wyścig szczurów. W końcu niektórzy radni będą mogli się wykazać haha nawiną makaron na uszy i ludzie lykna to jak pelikany. Czy oni coś robią w ogóle? To samo zastępca? Czym on się zajmuje teraz

gość

Ale żeś to trafnie ujął … i będzie jak zwykle 85 % poparcia .

kastowo

Oni mają też „swój” sposób liczenia głosów ze „swoimi” liczącymi głosy.

Kyle XY

Oooo……o tak!
Nie ważne jak ludzie głosują ,ważne
kto liczy głosy. Przypomina mi się sytuacja z 2014 r. Jeden z kandydatów na radnego powiatowego otrzymał w jednym z okręgów 0 głosów, mimo, że głosowała na niego jego rodzina zamieszkała w tym okręgu wyborczym. Chyba po złożeniu protestu i po nakazie sądowym przeliczenia głosów, jakimś cudem głosy się znalazły. Co prawda nie była to porażająca liczba oddanych głosów, lecz znacząca liczba jakiej zabrakło do otrzymania przez niego mandatu radnego. Sąd oczywiście nie zgodził się na powtórne liczenie głosów z pozostałych okręgów. Podobno Pani Przewodnicząca komisji stwierdziła ,że karty wyborcze się „zawieruszyły” . Ciekawe ile kart zostało sfałszowanych jako głosy nieważne i czy pani przewodnicząca będzie piastowała stanowisko przewodniczącej obwodowej komisji wyborczej , czy może zostanie mężem zaufania.
Nie wiem co na to „zaufanie” , czy chciało by mieć takiego „męża”.
Dobrze też mieć wyrozumiałego sędziego po swojej stronie.:)

Barbara

Niektórzy radni jeżeli mają pierdzieć w stołki i podnosić rękę na odczepnego nie zapominając o selfie na fejsie niech lepiej nie startują w kolejnych wyborach bo sobie i mieszkańcom poszczegolnych rejonów ulic wstyd przynoszą.

Wiesiek

A gdzie oni zarobią 1300 na rękę za pierdzenie w stołek. Zobaczy Pani jak kilka miesięcy przed wyborami będą się lansować co to oni nie zrobili a ludzie to kupią i wybiorą ich na kolejnq kadencję. 5 lat razy 12 miesięcy = 60 i to razu 1300 zł to 78000 zł. Tyle niektórzy nie zarobią w 2 lata. Porażka. Jedyna Pani Lagocka zasługuje na diete i z miłą chęcią zagłosuje na nią w najbliższych wyborach.

Andrzej

To ma Pan szczęście u mnie niestety jest zielarz Naumczyk.

Gienek

Andrzejku, może kup sobie ziółka u pana Tomasza na uspokojenie i poprawienie nastroju.

Andrzej

Nie dziękuję, z nastrojem wszystko w porządku wolę za jakiś czas zmianę radnego.

POawanse

Żeby zostać dyrektorem szkoły trzeba najpierw udowodnić swoje przywiązanie do PO. W POprzednich artykułach były relacje z wieców wyborczych i na 1 z nich na zdjęciu widać przyszłą dyrektorkę tzw.
szkoły „POwiatowej”.

Djjdjd

Dokładnie przecież zawsze tatuś może załatwić pracę w polmleku bądź firmie urząd miasta bądź starostwo.

Gdzie takim będzie lepiej?

Mogą strugac nowobogackich..

gość

Ciekawe kto (i czy w ogóle) poda się do dymisji w związku z tą całą aferą. Sprawa robi się głośna, ostatnio pojawił się nawet artykuł na stronie gazety wyborczej na temat tych term. Nagłaśniajmy to gdzie się tylko da.

Barbara

Nikt się nie poda do dymisji bo nie widzą problemu. Kto teraz kupi taki obiekt jak wszystko zamknięte.

Wiesiek

Kupia Ci co mają kupić i to za grosze a potem będą zarabiać

bul bul tone

To w lidzbarskiej platformie obywatelskiej nie ma fachowców do prowadzenia zimnych term? A baron J.P.- promotor inwestycji po AwFie, to przecież coś wie na temat pływania i basenów. A Janek H. znafca bull…bull..bullneologii stosowanej .Albo niech rozejrzą się szerzej – Jonski( ma już doświadczenie w branży)

Gall Anonim

5 lat później:
Ja uważam, że jest to uzasadnione w związku tym, że jeżeli chodzi o prowadzenie Uzdrowiska Warmińskiego jest to bardzo trudna gałąź działalności gospodarczej której ani my, my na pewno nie jesteśmy przygotowani do prowadzenia, Starostwo też nie jest przygotowane do prowadzenia więc po wycenienie będzie można podjąć dalsze działania związane z ewentualnym może sprzedażą tego obiektu.

Kyle XY

Miasto zaczęło budować uzdrowisko choć miało do tego nigdy nie dojść.
Uzdrowisko, z tego co mówili samorządowcy ( te nasze kłamczuchy), miało być budowane przez podmioty prywatne.
Tak zastanawiałem się jaka może być formuła działania budowanego, częściowo za nasze pożyczone z banku pieniądze( właśnie rozpisano przetarg na budowę), kompleksu uzdrowiskowego. I komu ma ta budowla, ten kompleks budynków ma służyć.
Sądzę ,że może to być powiązane z Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim. A kto tam pracuje…….? 🙂
Here i come !
Wiem ,że to może teoria spiskowa ,ale czy nieprawdopodobna?
Zawsze będzie mógł powiedzieć, jak Terminator – I came back.
I znowu rodzina na swoim. No i do pracy dwa kroki.
Tylko ile trzeba będzie dołożyć do tej działalności „uzdrowiskowej”?
I czyje portfele zostaną uzdrowione?

Barbara

Te termy tylko wstyd i pośmiewisko przynoszą dla Lidzbarka a uzdrowisko będzie nie lepsze.

Gosc

Wiadomo czyje portfele zostaną uzdrowione i kto tam będzie pracowal

no no

A dziś od rana zimna woda leci jak się odkręci ciepłą, ale płaci się za ciepłą. No no cwaniaczki.

Wiesiek

To pewnie woda termalna

no no

hehe zapewne tak 😉

Benek

Minusa dostałeś od jakiegoś przydupasa, że wymagasz ciepłej wody odkręcając ciepłą 🙂

Wiesiek

Podobno niektóre VIPy z lw kupili z promocji działki na której teraz powstał nowy pasaż handlowy i w taki o to sposób przytulają co miesiąc pieniążki z dzierżawy

Barbara

Lewe biznesy i przekręciarstwo trwają w najlepsze

Gosc

Co niektórzy nadal czują się bezkarni a cwaniactwo bierze górę ,co za czasy!!!

Po co?

a podobno niektórzy to nawet kupili całość atmosfery (aż po stratosferę) nad Lidzbarkiem i będą żądali opłaty za oddychanie. Kto odmówi, temu zakręcą kurek i będą mieli próżnię. Nie wiadomo kto kupił , nie wiadomo kiedy, nie wiadomo za ile, nie wiadomo …. ale wiadomo, że w taki sposób będą przytulać pieniążki z dzierżawy. Takie oto ciekawe wiadomości!

kikus

Jak sie budowaly termy to pisalem tu, ze kolesie i cwaniaki z pelo buduja obiekt pod konkretna, finalna osobe. Niestety szumu sie narobilo i czlek zrezygnowal a mieszkancy musza placic za pomysly kolesi. A jak sprzedadza prywaciarzowi to bedzie jak z wyciagami narciarskimi na gorze K. => tlok tam, ze niema gdzie narty wsadzic…. glosujmy dalej na kolesi i cwaniaczkow.

Joanna

Taaaa, teraz na pewno ktoś to kupi po to żeby stało zamknięte bo PiS nie pozwoli otworzyć. Nie zdziwię się jak obecny operator to przejmie.

Xyz

Z pewnością tak się stanie. To więcej niż pewne

Daro

dla mnie git 😀

Klara

Od początku taki plan! Chyba że PiS zablokuje lokalne plany PO. Gdyby nie ulgi, dotacje, zwolnienia, dopłaty od miasta, po drodze upadłość firmy operatora by pozbyć się długów Termy byłyby w czarnej finansowej dupie.

Trombullus

Możliwe że Termy dałyby radę żeby Lidzbark był naprawdę miastem turystycznym. Ale jakie to miasto turystyczne gdzie brama wjazdowa do miasta grozi zawaleniem, do cerkwi nie można wejść. Wieża ciśnień wraz z okolicą popada w ruinę, co pokazuje wyraźnie że miastu brak całościowej koncepcji a dotychczasowe działania to jedynie słomiany zapał. Miasto ma też własne małe muzeum- prowadzone społecznie (darmowe)- niestety jest tak małe i położone niefortunnie że nawet niektórzy mieszkańcy miasta nie wiedzą gdzie się znajduje. Czy nie można mu oddać pomieszczeń w budynku obok amfiteatru? Z tego co wiem burmistrz nawet im głupiej gablotki nie zasponsoruje- żenada!

Andrzej

Gdzie jest to muzeum?

ilex

Gdzie ono jest

Trombullus

Zagadka? Nieopodal restauracji Starówka a słowo klucz to „schody w dół” i „w prawo patrz”.

Gall Anonim

jubilatek??

Trombullus

Tak, dokładnie w dawnym Jubilatku. W sezonie turystycznym jest otwarte w wyznaczonych godzinach.

ilex

Dzięki za informację.

mieszkaniec

Niech Pan Burmistrz zaśpiewa na swoim kanale Hakuna Matata ;D Będzie klimatycznie 🙂

Gostek

Skok na unijną kasę! Termy zostały ufundowane w 75% ze środków unijnych. Przez pierwsze 5 lat miasto miało obowiązek utrzymywania obiektu. Minęło 5 lat, wiec można sprzedać i tym samym zagarnąć unijny wkład (te 75%). Miasto próbuje w ten sposób załatać dziurę budżetową i pozyskać środki na inne cele, np. podwyżki pensji urzędników. Moi drodzy, inflacja zbliża się wielkimi krokami. Krążą także głosy, że burmistrz ostatnio intensywnie przegląda projekty domów w katalogach. Nowy nabywca term, nie dość, że wybuli na zakup obiektu, to później rokrocznie będzie musiał płacić miastu potężny podatek, bez względu na własną rentowność. Z punktu widzenia miasta to złoty interes. Co, jeśli jednak prędko nie znajdzie się inwestor? Nowa spółka odrodzi się niczym feniks z popiołów starej i będzie kontynuować dotychczasową działalność. Alternatywne przeznaczenia obiektu Term Warmińskich: – składownia mleka w proszku, – kołchoz z wielką liczbą izb mieszkalnych. Podobno mieszkania w LW sprzedają się jak ciepłe… Czytaj więcej »

Barbara

Głosy krążą że stawia domek za Lidzbarkiem w stronę Bartoszyc. Jak bym miała takie dochody też bym stawiała, burmistrzem całe życie nie będzie.

Wiesiek

Wszyscy dołożymy do tej budowli

Piotr

Truchło padło …kredyty zostały.

Kyle XY

A może zmiana przeznaczenia tej budowli.
Podobno jeden z inwestorów chciał budować w strefie ekonomicznej hodowlę ryb.
To w sumie niezły pomysł. Baseny dla hodowli już są.
A może…….. Oceanarium Warmińskie powstałe w służbie ginącym gatunkom.
Może tu się otworzy jakaś furtka z funduszami unijnymi np : na edukację, ochronę przyrody.
No, na pewno jakiś program unijny dopasują do tych potrzeb.
A i ludzie będą się cieszyli. Wycieczki młodzieży i dorosłych z całej Polski.
Przedsięwzięcie może powiązać z opieką Ministerstwa Środowiska i Klimatu, to by były pieniądze na utrzymanie.
W sumie jest skansen w Olsztynku, to może w Lidzbarku Warmińskim największe akwarium w Polsce? Np: Hel ma morświny, Lidzbark Rekiny ….finansowe.
Tego tu jeszcze nie było. Warto to przemyśleć. Nowe fundusze unijne to nowe możliwości…..
Na lokalnym uniwersytecie jest kierunek Akwarystyka i Akwakultura, parę osób pracę by znalazło.
Będzie kilka stanowisk kierowniczych do obsadzenia.
Zawsze to jakiś „spadochron” dla samorządowców kończących karierę.
No jak, rodzina znowu by była na swoim ? 🙂

Xyz

Tam juz swoją siedzibę ma firma Domex pana Janka& … 😉 dzialka wykupiona po atrakcyjnej cenie…

Wiesiek

Reka reke myje. Proste

Gosc

Pan Janek ,pan Janek takich tu kilku ,kasa leci ,można budować i kupować a potem szpanować ……hahaha ja bym nie pracował u takich i nie narzekał!!!!!!

Rekin

Tu domek ,tam domek = DOMEX haha

Andrzej

Ta firma domex to jedna wielka porażka fachowcy od fuszerek którzy nic nie potrafią chyba że coś spieprzyć i do poprawek.

Gosc

Rekiny Biznesu … kupują , budują a biedni liczą Krupy do gara ! Takie czasy

gość

A w następnych wyborach oni wszyscy wchodzą , wygrywają , z dużą przewagą .Założy się ktoś ???

Gosc

Bezmyślność nie ma granic,ludzie nadal dają się łapać na obiecanki cacanki….

krasic

Na zdjęciu to są chyba ojcowie tego sukcesu? Jeden został wprawdzie przez wyborców już odprawiony( co za niewdzięczność), ale 2 członków PO, nadal w POlityce i samorządzie. Oni na pewno doKOńczą tę inwestycję i jeszcze przed nimi ogrom zadań. Sukces aż pali im się w rękach a wręcz gotuje.

Kyle XY

Ten jeden odprawiony, codziennie ze swojego okna ogląda swój sukces inwestycyjny. Ciekawe co czuje? Czy nie jest mu choć trochę głupio?

Gosc

Ten pan jest tak pyszałkowaty i niesympatyczny ,że raczej chyba nie jest mu głupio …….

gosc

Pytanie za 100pkt czemu sprzedają termy przeciez przynoszą korzyści dla mieszkancow ….tfuu raczej korzyśc dla budujacych termy czyli Harego i naszych lokalnych firm produkujacych beton … ? Umowa z operatorem term byla podpisana na 10 lat . Fakt przymiarki do sprzedaży smierdzi na kilometr !

Klara

Umowa na 10 lat została podpisana. To jakim cudem umowa z Condohotels jest teraz umową z nową spółką?? Condohotels jest w upadłości, w której utopiono wszystkie koncerty i bale, nie mówiąc o zadłużeniu wobec zusu wpisanym w księgi wieczyste. Nowa spółka to kolejna czysta firma by móc na nowo robić wały. Trudno nie docenić geniuszu!!

king

King

Rafał

Skoro i tak sprzedaż będzie rozwiązaniem, które zwiększy stratę obu jednostek administracyjnych to warto rozpatrzyć również rozwiązania alternatywne. Dość rozsądne byłoby założenie spółki publiczno-prywatnej po wniesieniu infrastruktury jako wkładu własnego.
W dobie pandemii nie sądzę, że będzie to wielka kolejka inwestorów. Brakuje mi tylko podkładki, na jakiej podstawie wydano decyzje o sprzedaży. Analiza sytuacji i symulacje różnych wariantów, bo jak mniemam, tak powinno się do sprawy podejść. Powinna być to szersza perspektywa ujmująca możliwe zmiany zachowań społecznych również w branży „uzdrowiskowej” w związku z Covidem.

Api

Takie partnerstwo było poszukiwane od samego początku, tylko nikt się nie zgłosił.

gość

Proponuje całą sprawę nagłośnić w mediach ogólnokrajowych.

Gość

Niech Pan/i nagłaśnia.

Gosc

Tak oczywiście nagłaśniać i to gdzie się da, może wkońcu cała prawda wyjdzie na jaw

Gość

Nagłaśniaj. Zrób to sam, jak mawiał Adam Słodowy 🙂

Klara

To sprawa dla mediów ale i prokurator z zaangażowaniem przydałby się!

Barbara

Jedyną osobą która tak naprawdę się stara jest radna Łagocka, kobieta ma klasę. Od początku wiedziała że to nie wypali potrafi powiedzieć to co myśli takich radnych właśnie brak.

Wiesiek

Racja! Na reszte rady zal patrzec. Polowa to nie wie po co tam siedzi. Nigdy sie nawet slowem nie odezwali a podniesc reke tak jak PAN karze to kazdy glupi potrafi. Natworzyli komisji zeby kazdy bral po 1300 miesiecznie i co teraz cicho siedza. Jakby reszta wziela przyklad z Pani Lagockiej to by nie bylo takie burdelu. Brawo Pani Iwono! Jako jedyna moze Pani spac z czystym sumieniem ze godnie reprezentuje Pani swoich wyborców. Reszte na taczkach wywiezc. A i co robil nasz wielki EKONOMISTA ze nie przewidzial tego ze zadluzy nasze miasto

Syggg

Ludzie powinni ich na taczkach wywieść – wiadomo o kogo chodzi…

Klara

Co na to operatorka??
Sprzedaż razem z nią? Na wieki wieków. Amen.
Gdzie jest w tym wszystkim prawo ochraniające kasę publiczną?

gość

Opowieść o mieszkaniu.
1. Wartość „mieszkania ” ok 106 mln, po 5 latach za ile sprzedacie swoje „mieszkanie ” na które wzięliście ok 22 mln zł kredytu, a ok 84 mln zł przekazała UE… ?

2. Woda m.in z hydrantów miejskich …

3.Zatrudnionych ok 40 osób, miało być ok 100…, zaś sama rotacja pracownicza na niespotykaną skalę świadczy o…?

4.Przerwy „techniczne” wymuszone przez sanepid….mówią same za siebie ps. mowa nie o COVID !?

Gość

Przyjmijmy teoretycznie, że Termy zostaną sprzedane za ok. 85 mln. (oczywiście nie mam pojęcia czy to dobra kwota). Podsumujcie teraz to co zostanie Powiatowi i miastu po odjęciu kosztów kredytu, oraz pomocy w podatkach a nawet subsydiowaniu zatrudnienia z PUP. Moim zdaniem dużo więcej, niż zostało wyłożone.

Api

Myślę o kwocie 10 do 15 mln finalnie i to jak dobrze pójdzie.

Kyle XY

Myślę ,że coś trzeba będzie jeszcze dołożyć, żeby dla opinii publicznej, była to kwota do przyjęcia. Generalnie ile można zapłacić za przedsiębiorstwo do którego się cały czas dokłada? 🙁

Gość

Proponuję więc poczekać na kwotę sprzedaży. Wówczas będzie można oceniać.

Gosc

Wiadomo było z góry ,że tak to się skończy, nieprzemyślane inwestycje ,poronione pomysły ……itd tylko osobom wybranym ,niektórym przedsiębiorcom żyje się coraz lepiej………..

Gosc

Teraz na topie tężnie ! i jest zagwostka teraz trzeba upatrzec budynek na szpital rehabilitacyjny a może dom starców ?, ” jaką tu firmę przenieść lub zamknąć ?”.

Gosc

Szybko trzeba podziękować tym panom rządzącym bo niemądre pomysły ciągle się rodzą ?!

Kyle XY

Teraz mogę znowu powiedzieć : A nie mówiłem.
Ta „wspaniała inwestycja” świadczy o naszej gospodarności. Słyszymy o funduszach europejskich jak wspaniale je otrzymywać, bo dzięki nim kraj się rozwija technologiczne , powstają nowe miejsca pracy ….itp pierdoły pisane przez pijarowców.
W naszym przypadku większość środków została rozkradziona.
Otrzymaliśmy niespójne ze sobą, niedające nam rozwoju inwestycje.
Pieniądze po prostu zostały roztrwonione.
Nasi przedstawiciele tzw. samorządowcy kierując się arogancją, chciwością i wybujały ego, a w większości przypadków zwykłą głupotą, „ubrali nas” w nieprzemyślane inwestycje. Zadłużyli nasze miasto i to wszystko robili dla naszego dobra.
Oczywiście to nasza wina, to myśmy tych ludzi wybrali, to nasi przedstawiciele.
Jak teraz my Polacy, my mieszkańcy powiatu lidzbarskiego będziemy wyglądać w opinii publicznej?
Na ludzi niesprawnych umysłowo czy na złodziei i kombinatorów?
Ciekawe czy TVN przyjedzie? Czy będzie następny program ” Czarno na białym”?
No cóz … „Więcej igrzysk!” panowie, mieszkańcy czekają na nowe sukcesy budowlane.
🙂