Cze 112014
 

Starosta w WerltePonad 11 miesięcy zajęło Burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego udzielenie pełnej informacji, kto pojechał na zagraniczną delegację do Werlte na koszt mieszkańców miasta.  Batalię w tej sprawie szeroko opisałem TUTAJ wraz ze wszystkimi dokumentami. W końcu jawność zwyciężyła i pełna lista uczestników wyjazdu poniżej.

 

Osoby pełniące funkcje publiczne:

1. Bigoszewski Tadeusz
2. Chyl Marek
3. Kij Krystyna
4. Kędzierski Andrzej
5. Korzeniewski Wojciech
6. Krynicka Gabriela
7. Kurto Józef
8. Michalak Dorota
9. Tkaczuk Anna
10. Włodarczyk-Szczepańska Wiesława
11. Harhaj Jan
12. Wajs Artur Ryszard
13. Żelichowski Marek
14. Piasecka Wiesława
15. Grzegorzewska Maria
16. Radulewicz Katarzyna
17. Szutowicz Piotr
 

Osoby niepełniące funkcji publicznych tzw. „towarzyszące”:

1. Bigoszewska Wiesława
2. Chyl Anna
3. Korzeniewska Barbara
4. Tkaczuk Wacław
5. Szczepański Jacek
6. Kędzierska Ewa
7.Harhaj Jolanta
8. Wajs Anna
9. Żelichowska Anna
10. Piasecki Stanisław
11. Szutowicz Jolanta
 

Osoby korzystające ze środków publicznych muszą się liczyć iż ograniczeniu ulega ich prywatność, a mieszkańcy miasta mają prawo do sprawdzenia w jaki sposób wydawane są ich pieniądze i kto na tym korzysta. Bez tej wiedzy nie można kontrolować zasadności i celowości ich wydatkowania. Niech Lidzbarczanie sami ocenią, czy w powyższej sprawie ich pieniądze zostały dobrze wydane.

Podziękowanie za pomoc prawną dla Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska http://siecobywatelska.pl/ bez nich nie dałbym rady.

 Posted by at 7:19 pm
Powiadom o
Grande
Mateusz

CO ZA WSTYD !!! BEZ KOMENTARZA.

biur

Afera wycieczkowa – Travelgate

xyz
Till

Brawo, brawo. Nasi samorządowcy zachowali się jak rasowe głowy państw. Oficjalna wizyta zagraniczna wizyta nie może się odbyć bez udziału współmałżonka. Niemieccy samorządowcy musieli mieć niezły ubaw.

Joanna

i tyle

Joanna

A pan wójt towarzyszące osoby ma gdzieś,Urząd Gminy po raz kolejny bawił się bez Żon/Mężów w Zaciszu z okazji Dnia Samorządowca…..

Harcerz

Zawsze można się podlizać. Przy małżonku nie można ?
He he he.

Harcerz

Czy ktoś wie jaki był cel tego wyjazdu?

wsel

Spóźniona podróż poślubna???

Harcerz

Ale tak bez jaj. Pytam poważnie.

Harcerz

Już znalazłem tu cytat pisma do Pana API-ego: "W odpowiedzi na Pana zapytania informuję: 1. Wyjazd oficjalnej delegacji miasta Lidzbark Warmiński na oficjalne zaproszenie partnerskiej gminy Werlte wymagał wynajęcia autokaru (kwota 10.297,66 zł). 2. Program oficjalnej wizyty: – 2 robocze spotkania w ratuszu z władzami Gminy Werlte, – 1 robocze spotkanie w siedzibie powiatu Emsland w Meppen, – 1 spotkanie w 3-N K|ima-Center placówce doświadczalnej zajmującej się nowymi ekologicznymi źródłami energii, ograniczeniem wydzielania CO2 oraz zapoznanie się z metodami wtórnego pozyskiwania gazu CMG( nie wiem co to za gaz – chyba CNG ). – zwiedzanie obiektów sportowych' zapoznanie się z działalnością Stowarzyszeń Sportowych oraz zasadami ich finansowania, – wizyta w firmie Krone największy zakład produkcyjny w gminie Werlte ( zatrudnia 1000 osób). 2a. Ce|em wizyty jest kontynuacja dotychczasowej współpracy oraz rozbudowywanie jej o kolejne elementy. Zakres współpracy: a. Wymiana młodzieży ze szkół Lidzbarka Warmińskiego i Wer|te. b. Wymiana doświadczeń samorządowych… Czytaj więcej »

Na wygnaniu

Bardzo interesujacy program nawet pomyslano o mlodziezy ale mam wrazenie ze tylko pomyslano checi i dobre zamiary nic nie kosztuja Jezeli wspolpraca kulturalna mozna nazwac biesiadowanie imprezowanie to brawo dla naszych wlodarzy Pozatym samo wynajecie autokaru wynajecie hotelu dla okolo 30 osob razy 86 Eur daje nam niezla kwote 2580 eur takze??plus koszta tak zwane wlasne ale ok juz sie nie czepiajmy takich przyziemnych spraw przeciez w tym wszystkim chodzi o wspolprace o dobro nas wszystkich Jeszcze jedno czy ktos sprawdzil wiarygodnosc podanej listy ?????Pozdrawiam

Zuza

Jaki był koszt wyjazdu?

A.B.

………czyż byś chciała zwrotu kosztów, – nie uchodzi, nie uchodzi…….

gość

Za ich wyjazdy i "poczęstunki" po każdej organizowanej imprezie płacimy My mieszkańcy np. dlaczego woda w LW kosztuje 1m3 3,84 zw. w krainie 1000 jezior a, na Śląsku 2,25 m3 zw. Zaraz będzie odpowiedź, że wodociągi, że spółka ble, bleeee……. Takich podwyżek będzie coraz więcej i więcej…..

Harcerz

Bo mieszkańcy Śląska mają wodę dostarczaną z dużych odległości a my wodę mamy na miejscu.

wódazkranu

…dodaj, że ta wóda jest tutejsza czyli balneologiczna, uzdrowiskowa i radioaktywna a do tego jest własnością obecnego burmistrz i starost i dlatego taka droga.

Grande

to zainspirowany linkiem gościa dedykuję APIemu
https://www.youtube.com/watch?v=OU6US73XaFQ

Grande

Bląd taktyczny, a wybory tuż , tuz .11 miesiecy temu podana informacja i dzis nikt by nie pamietał. Tez mi wsyd, ale widac iż publiczna kasa jest trwoniona na przyjemnosci. Rozumiem, zeby os. tow. znaly biegle niemiecki. Inne pytanie jaki był cel wyjazdu os. tow. i co wniósł? Takie "lwy" sesyjne. bały się same jechac czy byla to nagroda za wierną służbę ? Stawiam na to drugie.

językobcy

Ależ osoby towarzyszące znają języki, co najmniej 3 – w tym 2 w butach

Harcerz

Żenada i wstyd dla włodarzy. Już zawsze będą kojarzeni z nadużywaniem stanowiska i brakiem zwykłej przyzwoitość.

Grande

Proponuję kominiarki.

A.B.

Nic się nie stał, mieszkańcy, nic się nie stał.
Drugim razem, piszę się z żoną, kochanką , konkubiną. Na złość zazdrośnikom.

Grande

To nie zazdrść. Stać ich to zwykłe snerostwo.Patrząc na władzę mam przed oczami scene z filmu " Historia świata" Ludwik Słonce podnosi suknie dwórki stojacej tyłem, odwraca sie do kamery, puszcza oko i mówi" fajnie być królem"

mgr inż.

To co jutro puder na twarzy ??? No bo jakoś trzeba ukryć wypieki 🙂

wstyd

Niektóre '' towarzyszki'' są pazernejsze i do tego perfidniejsze niż pełniący funkcje publiczne więc nie ma mowy żeby się czerwieniły ze wstydu. Jeśli już to ze złości .

API 2

myślę, że w kocu nadszedł moment że twoja działalność ma sens. Jeszcze nie dawno mocno krytykowałem cię za to że cały czas się czepiasz czegoś, ale tego typu sprawy sprawiają żę można powiedzieć że robisz coś konstruktywnego i my społeczność lidzbarska mamy większą świadomość, a nasi włodarze będą bardziej roztropni. Trzymaj się tego a nie zajmuj się czepianiem a twoja praca będziebardziej doceniana i rozumiana.

Grande

napisałbym Ci dlaczego doceniaszAPIego. Ty wiesz, ja wiem i API wie. Roztropni tzn. lepiej sie ukrywali ? Rozpasania nie wyplenisz tak łatwo.

Grande

Takie rodzinne wypady integracyjne za publiczne pieniądze. Skoro to nic wstydliwego, to czemu burmistrz to ukrywał. Z innej strony robienie z siebie dziadów ?cwaniaków?Za drugie połowy trzeba było wpłacić i tyle. Nie olo wbrew pozorom informacja przynajmniej wskazuje kto z kim trzyma, czyli czarno n białym kto głaskany jest przez dowódcę w urzedzie w ramach lojalki:):)

Gość
Grande

myślę, że powinien być to hymn śpiewany na spotkaniach ludzi piszących w nl. :):) dzięki za linka

olo

warto było czekać tyle, ta wiadomość odmieniła moje życie. tyle się ciągać żeby się dowiedzieć, że pojechali z żonami. gratulacje

API

Cieszę się, że Jawność życia publicznego ma tak ogromny wpływ na Twoje życie. Informacja w tym artykule powstała na bazie pisma jakie otrzymałem od Burmistrza. To dobra wiadomość dla wszystkich szanujących prawo, sprawa administracyjna z wniosku o informację publiczną została zakończona, teraz można powziąć kolejne kroki prawne związane z wydatkowaniem pieniędzy, ale tym zajmą się już inne organa… i inne sądy.

PRN

No właśnie, co na takie wydawanie publicznych pieniędzy np. prokuratura, RIO czy NIK?

czytelnik

No pozytyw to to , że z kochankami nie pojechali . Zawsze coś .

Andrzejek

Zbieżność nazwisk ( w obu listach ) przypadkowa 😉

gość

Sami znajomi królika 😉 Tak właśnie rosną nasze podatki, ktoś musi płacić za fanaberie.

ggg

No to ładnie !!!!!!!!!! Burmistrz ostro walczył, ale "poległ" ! Szkoda ,że za pieniądze ze wspólnej kiesy ,no i te wszystkie procesy też musiały swoje kosztować !

API

Gdyby policzyć w jakiś sposób mój czas poświęcony na prowadzenie tej sprawy to powiedzmy… 1 godzina = 10zł wyszłaby niezła sumka 🙂 Tyle kosztuje prawo do informacji publicznej w naszym urzędzie miasta.

gość

Np. miasto stać udostępniać miejską halę sportową ,miejmy nadzieje ,że nie za darmo ? przez 7 dni x 9 h na mistrzostwa Polski w ping pongu .Normalnie godzina wynajęcia ok 100 zł za godz !