lis 162022
 

PGK, firma pobierająca opłaty za korzystanie z cmentarzy. Fot. strona www PGK

28 września 2022r. Rada Miasta Lidzbarka Warmińskiego przyjęła uchwałę o zmianie stawek za korzystanie z cmentarzy komunalnych. Redakcja NaszLidzbark poddała w wątpliwość legalność niektórych zapisów tejże uchwały. Analiza prawna i szersze omówienie w artykule z 25 września, treść TUTAJ.  Po przyjęciu uchwały, konieczny stał się wniosek do Wojewody o sprawdzenie legalności przepisów jakie Rada Miasta ochoczo zatwierdziła (14 radnych „za”, 1 „przeciw”).

7 października 2022r. Redaktor NaszLidzbark skierował do biura prawnego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego wniosek o zbadanie legalności uchwały. Treść wniosku do pobrania TUTAJ.

Wojewoda po zbadaniu sprawy, zgodził się z większością zarzutów zawartych we wniosku. 2 listopada 2022r. Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze  PN.4131.390.2022 w którym wyłączył z obrotu prawnego niektóre opłaty jakie zatwierdziła Rada Miasta. Tym samym stały się nielegalne. Odpowiedź Wojewody na wniosek do pobrania TUTAJ.

Najważniejsze punkty za które pobierano opłaty wbrew prawu:

  1. Opłata za postawienie nagrobka na grobie dziecka/urnowy/wielournowy 65 zł
  2. Opłata za postawienie nagrobka na grobie pojedynczym 130 zł
  3. Opłata za postawienie nagrobka na grobie podwójnym
  4. Korzystanie z domu przedpogrzebowego (za jedną dobę) 100 zł
  5. Wjazd na teren cmentarza

Oraz kilka innych, nie mających jednak tak wyraźnego wydźwięku finansowego. Jaki aspekt praktyczny wynika z powyższego?

 

Każdy kto w ostatnich 6 latach zmuszony został do wniesienia do PGK opłat wymienionych w pkt od 1 do 5 ma prawo do jej zwrotu wraz z ustawowymi odsetkami. Opłaty te zostały naliczone i pobrane NIELEGALNIE. Na decyzję Wojewody przysługuje skarga do WSA w Olsztynie, ale szanse na jej powodzenie jest bliska zeru.

 

To już kolejna korekta prawna nielegalnych opłat związanych z cmentarzami komunalnymi, które na skutek działań Redakcji NaszLidzbark zostały uchylone. Organ pobierający nielegalnie opłaty powinien je oddać z własnej inicjatywy, a nie na wniosek mieszkańca. Dla przykładu:

PGK tak pisze – „przepraszamy za naliczenie opłaty za wjazd na cmentarz i postawienie nagrobka, oto zwrot pieniędzy wraz z odsetkami”

Przewodniczący Rady Miasta – „przepraszamy mieszkańców za uchwalanie prawa miejscowego niezgodnego z przepisami, zawiedliśmy wasze zaufanie, składamy mandat radnego”.

 

Komentarz Redakcyjny

To wielki wstyd dla Rady Miasta, radnych, aby nakładali na mieszkańców opłaty niezgodne z prawem. Niektórzy nazwaliby to próbą wyłudzenia, oszustwa tudzież nieuczciwości wobec Lidzbarczan. Każda uchwała musi być sprawdzona przez prawnika, aby nie doszło do kompromitacji Rady Miasta. Być może, tę uchwałę sprawdzał pan Żbikowski, swego czasu pracujący dla służb bezpieczeństwa (etatowy esbek), teraz na usługach Wiśniowskiego, Burmistrza Miasta. 29 sierpnia 2022r. na profilu jednego z portali społecznościowych, Burmistrz Wiśniowski poucza mieszkańców miasta na temat właściwego gromadzenia odpadów komunalnych:

„To gniazda  śmietników na terenie naszego miasta. Informujemy, że straż miejska prowadzi kontrole wspierane monitoringiem, a sprawcy będą pociągnięci do odpowiedzialności […]”

Tekst jest okraszony kilkoma fotografiami, dla podkreślenia „przestępstwa” mieszańców, czy też wzbudzenia poczucia winy. W tym miejscu nasuwa się pytanie, czy pobieranie od mieszkańców nielegalnych opłat nie powinno skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności sprawców?

 

 Posted by at 9:53 pm

183
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
mieszkaniec

A mieli krawaty? Gość w krawacie jest mniej awanturujący sie.

Maryjan

Pan Starosta uczestniczył w balu? Były datki na cele charytatywne?

Barbara

Wejście po 300 zł od osoby

gość

Z czego pewno 250 dla hotelu.

no name

Jak mnie kiedyś Policja zatrzymała w środku miasta za pice alkoholu w miejscu publicznym to od razu dowód i do radiowozu i jeszcze z gębą, że na izbę wytrzeźwień pojadę, a tutaj pobicie, alkohol i nikt nie jechał na izbę? aresztowania nie było? Czy może lidzbarska policja czuje się tylko mocna do ludzi spoza układów? Bo jak były strajki kobiet to ludzie szli w tłumie i krzyczeli J#$@ć pis i też żadnej reakcji ze strony Policji, potem jeszcze podziękowania radnych, nauczycieli w stronę młodzieży. Za te krzyki? (nie jestem przeciwnikiem strajku, tylko mi chodzi o krzyczenie w miejscu publicznym za pozwoleniem nauczycieli i radnych) A jak mój kumpel szedł przez miasto i krzyczał wulgaryzmy to na 24 trafił wiadomo, gdzie. Więc tak tylko pytam: niektórym w tym prywatnym folwarku jakim jest POwski Lidzbark można pozwolić na więcej?

Bogdan

aż mnie korci by iść pod powiat i krzyczeć J#$@ć PO. Policja nie powinna interweniować wedle „lidzbarskiego prawa” 😉

obywatel

Idz i krzycz a póżniej napisz czy była interwencja i jak przebiegała/

gość

dodam jeszcze, że w tamtym okresie był zakaz zgromadzeń ! Faktycznie lidzbarska policja to młode chłopaki i kilka młodych dziewczyn bez wiekszego doświadczenia i mało wychodzących z radiowozu ! Nowy komendant powiatowy z Dobrego Miasta mało ogarnia !

cox

czy to nie heniorek?

Barbara

Ci co byli na balu dokładnie wiedzą o co poszło.

Xyz

Czy to ważne w tej chwili? Fakt jest faktem – mleko zostało wylane i ktos musi ponieść za to konsekwencje. Tylko czy do tego dojdzie? Moze tak jak wiele innych spraw, zostanie zamiecione pod dywan.

Barbara

Faktem jest to że czytamy jedną wersję w każdym możliwym portalu. Ja nie piszę że nie dostał. Ale wiele rzeczy tu nie pasuje np kłótnia o przewozy z tego co wiem przewoźnik w tym roku nie składał o to wniosku.

gość

A co tu czytać wiecej , lokalny bonzo pod wpływem alkoholu pobił wójta za to, że mu interesy nie idą! Za 2020 rok strata „biznesmena” to 82479zł jak wynika z oświadczenia żony zarządczynią lub pełnomocnikiem firmy

he he

Proponuje zorganizować bal charytatywny dla Bonza, tak nie może być 😀

Djsj

A co za różnica jaki był motyw? W co ty się bawisz? Co tu chcesz usprawiedliwiać ? Uderzył go, i za to musi odpowiedzieć . A ty jak dziecko szukasz „za co* jakby to miało cokolwiek zmienić.

Barbara

Wreszcie mamy reklamę miasta na całą Polskę o której marzył burmistrz. Zimne termy które już nie istnieją, tężnie, brak perspektyw w tym mieście oraz walki kogutów. Dziwię się że burmistrz nie zabrał głosu w tej sprawie przecież to jego najlepszy kolega

Xyz

Reklama na miarę wszechczasów. Lepszej nie trzeba. Tak się bawią lidzbarscy producenci. Przedstawiciele władz miasta.

Xyz

Przepraszam za błąd – lidzbarscy prominenci

gość

Nareszcie coś się dzieje w tym naszym nudnym grajdole .No i sława na cały kraj .

Proste

A pamiętacie kolejnego asa z PO jak szalałpo nocy po barierkach w centrum miasta na gazie, za co został ukarany, a teraz podobno stara się o fotel burmistrza. LIDZBARSKI geriatryczny elektorat ma słabą pamięć, podobnie jak elektorat PIS. Już wiecie dlaczego trzeba non stop przypominać 😉 Przykład wiadomości w TVP i wałkowanie POprzednikow przypominajac im hipokryzje 😉

Lucjan

Ale on podobno wtedy z Jankiem pił, a weź dotrzymaj tempa Jankowi. To i tak szacun, że się nie zawalił pod stołem 😀

Barbara

Czekam z uwagą na filmik o tym zdarzeniu. Ciekawa jestem czy coś na ten temat powie

Wiesiek

A o kim mowa?

Barbara

O Panu Bartłomieju mam nadzieję że omówi ten temat jeżeli pisać i mówić to o wszystkich celebrytach w mieście niech ludzie wiedzą.

Wiesiek

Ma Pani rację. Ale pewnie o tym nie wspomni z wiadomych wzgledow.. Jeżeli chodzi o moj glos to jezeli bede mial do wyboru tylko jego i obecnego to postawie na nowa osobe. To samo bedzie sie tyczyć radnych i tez wybiore innego.

Djsj

To jedyna taktyka. Mdli mnie od samouwielbienia obecnego Burmistrza i od radnych którzy są jak pacynki.

Xyz

Mniemam, ze nie tylko ty tak to odbierasz.

Wiesiek

Dlatego wszyscy powinni spiac cztery litery i zagłosować za glosem serca. Czas na nowych ludzi. Miesiac przed wyborami obecni radni beda latac od drzwi do drzwi wychwalać sie czego to nie zrobili. Nie dajmy sie nabrać na te brednie

Karol.

O lidzbarskiej elycie PeŁO

znawca tematu

Wiecie jak to jest po wódce, szczególnie tej ruskiej, chociaż uważam, że w obecnych czasach ruskiej pić nie powinniśmy. Ale nie odbiegając od tematu, pili ruską wódkę i dla Pana się przestawiło w głowie i myślał, że są lata 90. i pracuje w Kinie na ochronie, a Pan Wójt wszedł bez biletu. 😀

Tobiaszek

Chciałbym się zapisać do platformy w Naszym Mieście. Nie mam odpowiedniego wyksztalcenia, ale to chyba nie kłopot w tych szeregach? Może wymienię moje cechy, które uważam będą mi pomocne:
– lubię wypić
– umiem dużo wypić
– zawsze mogę wypić
– mam niskie poczucie wartości
– mam problemy emocjonalne
– w dzieciństwie byłem poniżany przez kolegów i wyśmiewany
– cenie sobie nepotyzm i kolesiostwo
– umiem obiecywać złote góry
– chce wykorzystywać władze do celów prywatnych jak i zawodowych
– pragnę władzy! tylko ona się dla mnie liczy
– dobrze kabluje i donoszę
– liczy się dla mnie pieniądz i władza
– mam zawsze rację nawet, jeśli ktoś uważa, że jej nie mam
– polityka daje mi poczucie wartości, którego nie miałem we wcześniejszym życiu
– przez nią czuję się dowartościowany, nawet jak mi słoma wystaje nie tylko z butów, ale i czterech liter.
Może tyle na początek starczy. To, do kogo mam się zgłosić?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Karola

Wypisz wymaluj cv pisowca

Tobiaszek

Rozumiem to u Pani zapisy? Ja do platformy bym chciał.

hje hje

Karola kręci pornola!

Arsen L.

Nie wstępuj do PO!!! Tam biją!

Maxiu

Masz duże szanse Tobiaszek wstąpić w szeregi peło z takim cv, tylko musisz być bardziej chamski i gburowaty do ludzi, coś w stylu poprzedniego gburMiszcza bo za kulturalny jesteś.

Kyle XY

No ale reklama miasta na całą Polskę. Nie trzeb ponosić żadnych kosztów. Raz ZIMNE TERMY, raz bójka w hotelu i Lidzbark zostanie na długo zapamiętany. Tak jak Olsztyn za czasów znanego prezydenta.

ho ho

kto wkurzał Lidzbarskiego Linde ?? 😀

odp

„Krasicka” woda ognista, ta sama co wkurzyła POsła Piotra dwa lata temu na POdobnym balu charytatywnym 😉

rabarbar

Widać, że troszeczkę im po alkoholu odbija delikatnie mówiąc. Koledzy Jacka myślą, że im wszystko wolno. Lidzbarska elita haha. Do roboty za najniższą krajową i do PUP w kolejkę stać po staż za tysiąc cybulionów złotych 😀

Xyz

No i jest krótka wzmianka w slawetnej lidzbarskiej o zajsciu na „balu charytatywnym”. Obecnie wójt przebywa na zwolnieniu lekarskim.

obywatel

Ale macie jazdę.

Xyz

Oczywiście, bo to żenada zeby takie cuda działy się na balu charytatywnym wśród tak ważnych oficjeli, przedstawicieli władz miasta. Wśród tych, którzy reprezentują miasto uzdrowiskowe – Lidzbark Zdrój. Aaaa fujjjj !!!

Iza

Dobre na następny odcinek RANCZA

ciekawski

też tam byłeś i biłeś… yyy… znaczy piłeś obywatel?

Xyz

Nie i nie zamierzam. Za to my, mieszkańcy jestesmy tym faktem zniesmaczeni i co tu duzo mówić. Obrzydliwe.

obywatel

Mów za SIEBIE nie podpieraj się mieszkańcami.

Xyz

Wlasnie miedzy innymi ja, jako ze mieszkam w Lidzbarku Warminskim wstydzę sie i gardzę takimi prostakami, którzy piastuja poważne stanowiska, a którym słoma z butów wystaje.

ciekawski

ja nie do Ciebie pisałem ‚Xyz” tylko do „obywatel” 😉

Barbara

Zaraz wystąpi w interwencji faktach i wydarzeniach

Djsj

Już musieli, bo wszędzie piszą.

Gato

Zawsze się chwalili, że był bal, ile to zebrali a tu ciszaaa jak po śmierci organisty.A mówili, przestrzegali Wójta by nie spólkowało i spoufalał się z Platformą Obywatelska.

abc

To tera wójt pociągnie na zwolnieniu pewnie z pół roku i będzie się starał o orzeczenie o niepełnosprawności. Jak na meczu obojczyk złamał to w pracy go nikt nie widział przez 6 m-cy.
Lecz chyba jest dumny z tego bo w mediach ( gazeta olsztyńską, TVP info) piszą i nie zablokował tego.

cox

Ciekawe ile promili wydmuchał w lejek

Barbara

Jeszcze ochroniarzy wynajmie z podatków. A to już nie jest śmieszne

Api

Znając moc czarodzieja że starostwa, okazać się moze, iż wójt pośliznął się i uderzył głową o schodek. Nagranie z monitoringu uległo uszkodzeniu z przyczyn niezależnych. Wszystko będzie po staremu.

hehe

Czy będzie wzywane na dywanik do Starostwa do Wodza wszystkich pełowców, którzy uczestniczyli w zakrapianym alkoholowym balu?? 😀 pić to trza umić 😀 teraz Hary powinien wezwać do siebie i powiedzieć: kto pić nie umie to zapraszam na odwyk do szpitala 😀 ale zawsze powtarzałem, że wśród naszych lidzbarskich elit co drugi to alkoholik, który już dawno powinien nie pić, ale jak to mówią na AA każdy ma swoje dno, widocznie jeszcze niektórzy swojego dna nie osiągnęli. 🙂

Barbara

Ale co do tego ma starosta. Nie jego hotel, panowie dawno pełnoletni. Niech załatwiają sprawę między sobą a starosta niech się zajmie ważniejszymi sprawami.

Wiesiek

Yo zawsze mozna zorganizować walki kogutów

Maciuś z Klanu

starosta rządzi peofczykami to muszą się go słuchać

adam

powinni podać się do dymisji i zrzec się członkostwa wszyscy uczestnicy balu. Nie umieją się zachować koniec zabawy. Czy immunitet na takich po tańcówkach chroni bo jestem zmartwiony.,,,

Boguś

oni będą udawać, że nic się nie stało, teraz przeczekać, przemilczeć i oby dalej kręcić własne interesy i tylko się rozglądać na lewo i prawo skąd tu jeszcze można kasę ściągnąć.

Ziom

Adamie nie mieszaj immunitetu do tej sytuacji. Immunitet posiadają np. sędziowie, posłowie, a nie podrzędny przedsiębiorca, który daje w ryj wójtowi. Za co powinien być porządnie pociągnięty do odpowiedzialności. No i kto ma Twoim zdaniem z czego rezygnować bo ja akurat nie wiem? Wydaje mi się, że była to impreza lions club, ale pewny nie jestem. Obojętnie co to była za impreza nie można za wszystkich odpowiadać, że ktoś z drzewa zszedł i brzydko się zachował. To tak jak np. na ślubie Kaczmaryczka był Ziobro i Cymański. Kaczmarczyk stracił stanowisko wiadomo za co, a Ziobro i Cymański tylko tam byli jako goście i się bawili. Czy Twoim zdaniem również mieli odpowiadać za to co tam się działo? Moim nie! Pozdrawiam i życzę Wszystkim mniej jadu bo mamy ważniejsze problemy np. inflacja

adam

tu nie chodzi o to kto gdzie jest, czy bywa, ale gdyby taka osoba została tak potraktowana jak p. wójt, tym bardziej, że był to bal charytatywny i jeden incydent przyćmi wszystko. No i ogólnopolskie media, wstyd . Każdy w PAŃSTWIE PRAWA ma prawo czuć się bezpiecznie, a problemy należy rozwiązać dialogiem lub na drodze prawnej. A swoją drogą u p. Kaczmarczyka naprawdę ładnie się bawili, tylko ten rajd tym nieszczęsnym ciągnikiem itd….,

Karola

Ale z heniorkiem nie ma dialogu

Jaki

To tak jak z wójtem.
Jeden i drugi tyle samo warci

bogda

A kto z nich ma immunitet ?

Barbara

Na razie nikt ale kto wie. Tak się pchają rękami i nogami do władzy że niedługo wylądują na Wiejskiej tak jak sławny poseł od term

Romeo

Ja to jedyne co bym im dał to niebieską kartę, a nie immunitet haha

Wiesiek

Oglądaliście nagranie ‚porozmawiajmy o Lidzbarku Warmińskim’ na profilu Pana Zdanowicza o ‚bezpłatnych’ wyjazdach Burmiszcza?

Xyz

No wlasnie „bezpłatnych”. Szkoda słów jak nas traktuje

Wiesiek

Cos czuje ze to tylko początek i jeszcze sie duzo więcej dowiemy! Nie moge sie doczekać kolejnego odcinka

Barbara

Obejrzałam z ciekawości i byłam w szoku. Nie wiedziałam że burmistrz jest taki rozrzutny, jeżeli chodzi o wyjazdy z pieniędzy podatników, za takie kwoty to chyba cała rodzina pojechała.

Wenasa

To tylko faktury z dwóch lat;) Już wiemy na co idzie te skrzętnie chowane ok 500.000 rocznie na tzw ” promocję ” w samym urzędzie miejskim,już nie mówię o „promocji” finansowanej przez Oraznzerie Krasickiego, Bibliotekę, LDK, Osir itp

Wiesiek

Radni byli w górach teraz czeka ich wycieczka do Niemiec podobno

Barbara

Muszą pozwiedzać. Nie wiadomo jak będzie później część za podnoszenie ręki może dostać kopa od wyborców

Djsj

O dzięki za info .. Fajny materiał szkoda ze tak słabo rozpowszechniany.

Ciekawski

Dawajcie newsa kto kogo bił z imienia i nazwiska i za co 😀 lubię takie lidzbarskie historyjki wśród lidzbarskiej ELYTY haha 😀

max

Przypomina mi się Basztowa, ktoś dostał w ryja i nikt nie robił z tego wielkiego larum, ot najwyraźniej się należało. Basztowa to przecież część zamku……

kongo bongo

wtedy Internetu nie było Ziomuś 😉

Xyz

Jaki wstyd. Jaką hańba. Ze tez tacy reprezentują nas, mieszkańców zasiadajac na poważnych stanowiskach, umoralniajac nas, ucząc kultury i poprawnego zachowania. Ucząc młodzież zeby nie dewastowala wiat na bulwarach czy laweczek w mieście. Panowie radni, wójtowie i inni prominenci dawajcie dobry przykład. A jesli po kilku głębszych rozpiera was energia sa inne metody zeby ja rozładować. Podobno w naszym mieście jest klub, w którym mozna to zrobic. Teraz wiemy jakich wybieramy radnych, wójtów czy innych. A na miejscu pani radnej miejskiej takiego męża (jesli mozna go tak nazwać) nigdy wiecej nie wzielabym na żadną imprezę. Chyba każdy domyśla się o kogo chodzi.

Djsj

Ale co wójt winny toż to go pobito

Xyz

A po co reaguje na głupie zaczepki jakiegoś gbura? Mądry głupiemu powinien ustąpić, ale nie, bo chora męska ambicja na to nie pozwala. Tylko dlaczego nie naglosnia tej sytuacji w slawetnej „lidzbarskiej”. O zwykłym „Kowalskim” juz by pisali.

Zdzichu

Lidzbarska cicho siedzi bo tam można tylko pisać to na co Janek pozwoli hehe taka lokalna gazetka peofczykuf hehe

Djsj

Reaguje ? Wypluciem zębów? A może się bronił ? To też powód do piętnowania?

Smart

Ten laborat nie wiadomo po co i na co? To, że ktoś jest neandertalczykiem i nie potrafi jak człowiek rozmawiać, tylko ucieka się do rozwiązań siłowych, nie znaczy, że poszkodowany jest winny. Poza tym nie każdy pije na takiej imprezie, więc weź poprawkę, że te Twoje wypociny są zwykłym pomówieniem. Jedyny fakt, to, że Wójt został pobity przez pana biznesmena, który z tego co się orientuje nie zajmuje stanowiska publicznego. A żona, no cóż….kobieta pewnie i tak się ze wstydu spaliła, więc dajcie jej spokój.

Wenasa

Ten biznesmen to POdobno lokalny aktywny działacz PO.A ten hotel to już ma w tradycji burdy rozkręcane przez ludzi z PO

sup

Czyżby w lidzbarskiej „poelicie” kurs na uPOdek?

gość

Coś ten hotel nie ma dobrej passy do formacji zwanej PO 😉 Wcześniej podczas balu PO przepychanki wulgarno-siłowe lokalnego młodego POsła z miejscowym DJ, sytuacja rozpowszechniona w mediach społecznościowych, a tu po dwóch latach podobny temat POwraca …

Kyle XY

Nie ma dobrej passy, bo wynajmowany jest przez lokalne autorytety :).
Jakie autorytety takie zachowanie.

Kyle XY

Z uwagi na rodzaj prowadzonych zabaw Hotel Krasicki powinien zmienić nazwę na „Pod Kogutem” lub „Pod Samowarem”.

Era

NEWS z ostatniej chwili. ” Kolejna przepychanka i rozbój w Hotelu Krasicki ” , ” Lokalny działacz PO, mąż radnej miejskiej z PO , pobił wójta gminy wiejskiej Lidzbark Warminski” , ” Wójt gminy wylądował po 2 w nocy w szpitalu w Bartoszycach” .

Zdzichu

kto bił wójta?

Kyle XY

Słyszałem, że w Krasickim jedną z atrakcji andrzejkowych są walki na pięści.
Ktoś coś wie. Ile ofiar i czy to prawda.

Api

Mieszkańcy gminy mocno zaniepokojeni stanem zdrowia wójta Andrukajtisa. Firma Heniorek zorganizowała szybki transport wójta do bartoszyckiego szpitala.

Wiesiek

A co sie stalo?

Barbara

Po gębie dostał

Wiesiek

Wójta szkoda bo porządny chłop.

Kyle XY

Jak dla kogo. Nepotyzm kwitnie. A tu widocznie czyjeś interesy zostały pominięte więc wyrwał się z cugli z zaczął brykać.

adam

jak się jest na takim stanowisku i idzie się na bal, gdzie są nieobliczalni należy mieć ochronę i PO sprawie, tak się robi w cywilizowanym świecie..

Barbara

A w czym on jest porządny. Chyba w zatrudnianiu w gminie znajomych i rodzinki

Kyle XY

Miejmy tylko nadzieje, że z tego całego zajścia nikt nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Xyz

Doznał czy nie doznał, ale wstyd pozostal

Kyle XY

O tak! Na hotelu winien zostać umieszczony napis „Wiejskie zabawy rodem z PRL-u w ekskluzywnym lokalu”. Następnym razem powinni ustawić ring w kawiarni hotelowej wraz z sędzia bokserskim, a chętnym rozdać rękawice bokserskie. To by sobie nie zrobili większej krzywdy.

adam

z drugiej strony jak będą częściej te bale organizować to może szybciej szpital reaktywują u nas , żeby bliżej i szybciej, może chirurgia szczękowa powstanie…

Mariusz Max Kolanko

a co tam? z POfczykuf wyszła słoma z butów?? 😉

Andrzej

Miłego dnia i smacznej kawusi
Lidzbarg węgiel

info

O czym ten Wiśnia mówi, o jakiej „kapitule” ? https://www.facebook.com/jaca77777 Przecież to było głosowanie płatne sms-em, grupy W-M ( Niemiecki właściciel ), czyli gazety olsztyńskiej z jej regionalnymi tygodnikami. Kto wyda więcej pieniedzy ten wygrywa ! Żałosne dowartościowywanie się…

Xyz

Powtórzę jeszcze raz – kto kotu ogon podniesie jak nie sam sobie.

Dżon

Małe sprostowanie, już nie niemiecki kapitał a Polska firma ( na szczęście ) i rzeczywiście Kapituła a nie platne SMS. Te płatne SMS to tam gdzie lidzbarski starosta od lat wygrywa, i zdecydowanie uważam ze wygrywa w uczciwych demokratycznych wyborach głosami kochających mieszkańców powiatu i wszechświata, o!

Era

Przedsiębiorca z branży motoryzacyjnej Andrzej Senkowski kupił Grupę WM – wydawcę regionalnego dziennika „Gazeta Olsztyńska”. Nowym prezesem wydawnictwa został Maciej Matera. Andrzej Senkowski przejął 95 proc. Informacja z 2021roku .Już nie Niemiec !

Api

Zmiana właściciela nic nie wniosła. Żadnych ruchów kadrowych czy kontentu

obywatel

Zwolnił byś wszystkich.???

adam

dopłaty na węgiel wstrzymane….

Wiesiek

Kolejny kredyt kolejny dlug do splaty… Brawo burmiszcz lidzbarga….brawo rada miejska… Czemu tym sie nie chwala na swoich fanpejdżach przecież to taki sukces. Tak dalej pójdzie to nie bedzie czym rządzić. Parodia. Do wyborow ktore odbeda sie w kwietniu 2024 jeszcze ze 3 kredyty wezma. Zrobia tranwaje elektryczne kolejne muzeum czy tez inna niepotrzebna inwestycje. Ciekawe czy będzie sie tłumaczyć na fejsie

Xyz

O to chodzi, ze na fb „Burmiszcz Lidzbarga” kredytami się nie chwali. „Burmiszcz Lidzbarga” chwali się li tylko swoimi nic nie znaczącymi dyplomami,podziękowaniami za swoje niby osiągnięcia no i oczywiście zaproszeniami, które niby to otrzymuje na wielkiej rangi sympozja i inne spedy. On nas, mieszkańców ma w głębokim poważaniu. Jemu i radzie miasta bedziemy potrzebni przed wyborami. Na mnie niech nie liczą. A ich zachęcające ulotki wyladuja w koszu na śmieci bez czytania. Tyle w temacie.

obywatel

Na tak twórczych wyborców żaden kandydat nie chce liczyć.

w

Xyz

No i na zdrowo myślących wyborców żaden niech nie liczy

Barbara

U mnie będzie to samo. Przydadzą się jak papieru zabraknie

Barbara

Bo oni wolą chwalić się kolejnym wykonaniem kawałka chodnika. Oczywiście nie przez nich

Elo

Następne poczynania naszego włodarza. UCHWAŁA NR LXII/461/2022

Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim

z dnia 21 listopada 2022 r.

w sprawie emisji obligacji Miasta Lidzbark Warmiński oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu Link: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/893095/Uchwa%C5%82a-LXII_461_2022?fbclid=IwAR3GXQtmMJmZkLQH7ecNrPmniVkwPqOUA9gQvdL8BCe-JapfuLYdsyBMiZM

Api

Rada miasta wniesie skargę do WSA na decyzję wojewody. Powodzenia

jp yszałek

Pycha kroczy przed uPOdkiem. I tak się dzieje z partią oszustów. W Ełku już się przewrócili

Wiesiek

Z innej beczki. Podobno Pan Zdanowicz chce kandydować na Burmistrza. Może to czas na zmianę. Co o tym myslicie? Podobno tez chce zebrać konkretnych kandydatów na radnych.

Barbara

Nie jestem przekonana co do tej osoby.

Wiesiek

Czyli jak będzie wybór miedzy obecnym a Panem Zdanowiczem to będzie Pani miala dylemat

Barbara

Tak będę chcę mieć konkrety. A nie tylko obietnice

Benek

jak mi da 10 000 plna miesięcznie i jakąś przyjemną lekką posadkę to ma mój głos.

Xyz

Czyli za pieniądze zrobisz wszystko. Żyd za pieniądze dal się powiesić.

Benek

Gdzie napisałem, że zrobię wszystko? 🙂

Xyz

Cofnij się do swojego poprzedniego wpisu. Za 10 000 na cieplej posadce oddał bys swój glos na obecnego „burmistrza”. Czyli nie bardzo ci na nim zalezy,ale jak by co… Hipokryzja

Benek

Cofnij to się Ty, ale do podstawówki i niech cię tam nauczą czytać ze zrozumieniem.

Xyz

Czytać ze zrozumieniem potrafię. A tobie kłania się konkretny lekarz, który przywróci ci pamięć, bo jak widać nie bardzo pamiętasz co napisales

Benek

Napisałem: „jak mi da 10 000 plna miesięcznie i jakąś przyjemną lekką posadkę to ma mój głos.” a ty już dodałaś, że zrobię wszystko za pieniądze i że oddam głos na obecnego burmistrza, gdzie o obecnym burmistrzu nie napisałem ani słowa ani, że „zrobię wszystko”. także czytać ze zrozumieniem nie potrafisz i do lekarza to możesz iść sama najlepiej do lekarza od oczu. Z moją pamięcią wszystko dobrze, ale widzę u ciebie nie tylko pamięć szwankuje. Widzisz coś czego nie ma, także szybko najpierw okulista, a potem psychiatra.

Xyz

W poprzednich wpisach innych była mowa o burmistrzu i nadchodzących wyborach na burmistrza.Ty dołączyles sie do dyskusji. Więc domniemam, ze jesli dałoby ci te 10 000 pln i ciepłą posadke to ma twoj glos. Kończę te zbędna konserwację, bo nie ma sensu dalej tego drążyć. Życzę miłego wieczoru i niech ci się przyśni ta ciepła posadka za 10 000 pln

Benek

Dokładnie. nie ma co się kłócić i drążyć bezsensownego tematu. Nie chciałem Cię urazić tylko odbijałem piłeczkę 😉 z drugiej strony kto by nie chciał z nas ciepłej posadki za 10 000 plna ;-)? Ja również życzę Miłego Wieczoru. Jutro dam znać czy mi się ta posadka przyśniła 😉

Xyz

Dziekuje za życzenia miłego wieczoru, a twoje sny o ciepłych czy innych posadkach raczej mnie nie interesują. Dobrej nocy życzę.

Benek

a może na piwko razem pójdziemy? ja stawiam. jeszcze spać nie idę.

Xyz

Piwa niestety nie pije, ale za zaproszenie dziękuję

Benek

to może kawę? czuje, że to może być początek fantastycznej przyjaźni 😉

Xyz

Być moze. Kto to wie?

Benek

Pięknie by było 😉

Xyz

Nie watpie

Benek

To kiedy idziemy?

Xyz

Musze się zastanowic

Benek

Dobra, to ja będę czekał 😉

Barbara

Jak na razie to w mieście zaczęła się walka o wyborców przed kampanią. W roli głównej seniorzy jak nie impreza w LDK to w Pilniku aby zdobyć jak najwięcej głosów. Ale, czego tu się spodziewać jak to miastu seniorów

Xyz

Dokładnie tak. Kampania wyborcza i walka o glosy rozpoczęta.

Ciekawski

a Ty Basiu ile masz lat?

Barbara

63 lata

Ciekawski

czyli już też taki seniorski wiek Basiu.

Sofi

Zdanowicz to dobrze prowadzi konferansjerkę ale żaden z niego ekonomista.
Nie chcemy zamieniać „siekierki” na „kijek”.

Wiesiek

To jak będzie Pani miala wybór miedzy obecnym a zdanowiczem to nie zagłosuje Pani na nikogo?

Barbara

A na termach woda nadal grzana?

Era

Cały czas grzana, z 10C ( tyle stopni ma woda z wodociągów) 😉 ale i tak zimno i pusto w tych basenach.

gość

Na odśnieżaniu napewno… ciekawe , ile kosztuje worek gipsu …

Barbara

Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś słyszał o tym że tej zimy nie będzie lodowiska ponieważ burmistrz oszczędza gdzie się da. Pytam poważnie

Gosc

Jak gdzie się da haha, mogę wymienić kilkanaście jak nie kilkadziesiąt „niezbędnych ” imprez ,” inwestycji „, nowych instytucji , podwyżek dla samorządowców na które wydawane są dodatkowe pieniądze z kasy miejskiej. HIPOKRYZJA dla nieświadomego ludu.

Wiesiek

Mam nadzieję ze przy wyborach ludzie go odpowiednio docenia bo jeżeli znowu wygra tzn ze ludzia sie podoba to co robi

Xyz

Sa tacy co go uwielbiają i chwalą pod niebiosa. Wystarczy poczytać posty pod informacjami jakie wstawia na fb, w których wychwala sam siebie. I oni z pewnością oddadzą na niego swój glos.

Barbara

Jak tak popatrzeć na te zdjęcia które są wstawiane to faktycznie można się nabrać na to ile ten człowiek niby robi dla miasta. Ma duże parcie na szkło.

Xyz

On uwielbia sam siebie. A parcie na szkło to swoja drogą.

Mariuszek

Pan Radny Piotr zadowolony z Pana Burmistrza i wie, że zawsze może na niego liczyć. Dał komentarz 🙂
https://pl-pl.facebook.com/photo/?fbid=263849879076774&set=ecnf.100063552918026

Barbara

To zależy czy będą inni kandydaci i jaki będą mieli pomysł na dalsze funkcjonowanie miasta. Co do radnych to wszyscy do wymiany oprócz pani Łagockiej. Zastanawiam się jak oni pokończyli szkoły nie mając pojęcia za co podnoszą ręce. Sorry ale to jest parodia

Wiesiek

Kandydaci napewno sie znajdą tylko pytanie czy ludzie beda na tyle mądrzy ze ich wybiora

gość

BURMISZCZ OSZCZĘDZA GDZIE SIĘ DA , ALE GDZIE SIĘ DA???

Ali

Na utrzymanie dróg kasy brak, ale Platforma świetnie baluje, wicestarosta z PO zrezygnował z radnego pozostając wice [gdyż i tak nie mógł pobierać diety] w jego miejsce weszła pani Suchodolska z PO i cyk kasa wpada. Ok 1500-2000 miesięcznie razy 12 miesięcy. Nie wystarcza na drogi, na szpital dla nauczycieli na podwyżki dla uczciwie pracujących ale dla członków Partii jak najbardziej, brawo

Ciekawski

Chyba też zastane radnym. Ile radny zarabia za podnoszenie ręki i głosowanie tak jak Burmiszcz chce?

odp

Po podwyżce, którą sobie przyznali na początku 2022 roku, dostają miesięcznie na rękę ok 1800-2000zł w zależności od funkcji, pani przewodnicząca ok 3300zł. Przed 2022 rokiem dieta radnego wynosiła od 900-1200zł. Spotykają się raz w miesiącu, komisja trwa ok 1 godz, potem odbywa się posiedzenie rady miejskiej, które trwa przeważnie ok 1,5h. Pozdrawiam

Ciekawski

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. To już wiem czemu chcą być radnymi. 2000-3000 zł się przyda za podnoszenie ręki.

Barbara

Pchają się i podlizują ludziom przed wyborami bo darmowa kasa nie śmierdzi. A potem zdjęcia na fejsbook co wyszło z*mojej inicjatywy *szkoda tylko że nie wykonanej swoimi rękami. Kiedy kolejne wybory?

odp

Kolejne wybory samorządowe (lokalne) przewidziane są na kwiecień 2024 roku(ta kadencja została wydłużona o 5 miesięcy do 5,5 roku). Łatwo policzyć 2000zł x 12 miesięcy x 5lat = 120 tys zł na rękę.

Barbara

Jeżeli to prawda to każdy z „tych *radnych* oprócz p. Łagockiej powinien oddać mandat radnego i się jeszcze bardziej nie kompromitować. Po prostu wstyd.

hipokryzja

Radni chcąc nie nadepnąć na odcisk burmistrzowi (wbrew swojemu sumieniu ), głosują za przepisami niezgodnymi z prawem, drenując i tak już skromne portfele mieszkańców. Miało być inaczej, a jest za jak POprzedniego burmistrza.

Xyz

Gdyby nasi radni mieli choć troche pojęcia i znali co niektóre przepisy dotycze uchwał, które podejmuje „burmiszcz” byłoby inaczej. Ale oni tylko przyklaskuja „wodzowi” i stad w naszym grodzie nad Łyna jest jak jest. Dla nich ważna jest dietka, ktora ciągną z budżetu miasta. Mało który wie o co w tych uchwalach chodzi, a potem wychodzi to, ze niestety widzimisię pana „burmiszcza” jest nielegalne i o kant d…y mozna je rozbić. Trochę pomyslunku panowie i panie radni.

gość

Który radny był „przeciw ” ? Skandal !

Api

Radna Łagocka

Wiesiek

Jedyna która ma ‚jaja’. Pora wymienić ich na innych a moze bedzie lepiej

Xyz

Wymienić z „burmiszczem” włącznie

Wiesiek

Tak jest! Zostawić jedynie Pania Lagocka bo to radna z powolania!