sty 162023
 

Na najbliższej Sesji Rady Miasta 18 stycznia 2023r. radni przegłosują uchwałę o zmianie wysokości diet oraz wynagrodzeniu Burmistrza Miasta. Podyktowane jest to względami formalnymi, bowiem wysokość diety jest uzależniona od liczby mieszkańców. Dane z GUS informują, że mieszkańców  Lidzbarka Warmińskiego jest mniej niż 15 tys (14700), co za tym idzie zmienia się przedział określający wysokość diet radnych oraz wynagrodzenia Burmistrza.

Samo wyliczenie konkretnej kwoty diety nie jest proste. Także w treści uchwały próżno jej szukać (raczej ze względów etycznych). Postaramy się w skrócie przybliżyć ten temat, aby lepiej zrozumieć dalszą część artykułu.

Wysokość diety określają przepisy nadrzędne (ustawa) i Rada Miasta ma obowiązek je stosować. Pomińmy skomplikowaną treść ustaw, odsyłacze do rozporządzeń ministrów itp. W uproszczeniu dieta radnego nie może przekroczyć 2,4-krotności kwoty określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Kwota ta wynosi 1 789,42zł, a więc dieta radnego nie może być wyższa niż 4 294 zł miesięcznie. Z kolei rozporządzenie Rady Ministrów z 2000r. (podpisane przez J.Buzka) określa dokładnie ile otrzyma radny w zależności od liczebności mieszkańców gminy. I tak:

100% kwoty 4 294zł mogą otrzymać radni w gminach powyżej 100tys mieszkańców
75% kwoty 4 294zł (3 220,95zł) mogą otrzymać radni w gminach od 15 do 100 tys mieszkańców
50% kwoty 4 294zł (2 147,30zł) mogą otrzymać radni w gminach poniżej 15 tys mieszkańców

Doniedawna lidzbarska gmina liczyła więcej niż 15 tys mieszkańców i kwota maksymalna diety wynosiła 3 220,95zł (zwanej dalej kwotą bazową). Na drodze uchwały Radni w październiku 2021r. określili „podział” tej kwoty na poszczególne funkcje w Radzie Miasta. I tak:

– 100% kwoty bazowej dieta Przewodniczącego Rady Miasta, czyli 3 220,95zł
– 70% wysokości diety Przewodniczącego Rady dla Wiceprzewodniczących Rady i Przewodniczących komisji stałych – 2 254 zł
– 60% wysokości diety Przewodniczącego Rady dla Wiceprzewodniczących komisji stałych – 1 932zł
– 50% wysokości diety Przewodniczącego Rady dla „szeregowych” radnych Rady Miejskiej

W lidzbarskiej radzie miasta nie ma „szeregowych” radnych. Powstało tyle komisji, aby każdy z radnych mógł otrzymywać dodatek funkcyjny. Sześć komisji, a w każdej przewodniczący i jego zastępca plus dwoje wiceprzewodniczących rady plus sam przewodniczący.

W 2022r. GUS poinformował, iż liczba mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego wynosi 14 708. W związku z tym Rada Miasta jest zobligowana do wyliczenia nowych stawek diet w oparciu o sporo niższą kwotę bazową (50% kwoty 4 294zł zamiast 75% jak wcześniej). Ustawodawca w zamyśle słusznie nakazał stosowanie progów kwotowych w oparciu o liczbę mieszkańców. Najmniejszych gmin, poniżej 15tys mieszkańców nie powinno się zanadto obciążać dietami radnych. Lidzbarscy radni są jednak innego zdania…

W projekcie uchwały z 18 stycznia 2022r. dotyczącej ustalenia wysokości diety pojawił się „nowy” podział kwoty bazowej ze względu na pełnione funkcje. I tak:

– 100% kwoty bazowej dieta Przewodniczącego Rady Miasta, czyli 2 147zł (poprzednio 3 220,95zł)
– 95% wysokości diety Przewodniczącego Rady dla Wiceprzewodniczących Rady i Przewodniczących komisji stałych czyli 2 039zł (poprzednio 2 254 zł)
– 90% wysokości diety Przewodniczącego Rady dla Wiceprzewodniczących komisji stałych czyli 1 932zł (poprzednio 1 932zł)  – dokładnie bez zmian.

Z powyższego wynika, że najbardziej „traci” Przewodniczący Rady Miasta, pozostałym praktycznie niewiele lub nie zmienia się nic. Przed zmianami zmuszano Lidzbarczan do płacenia radnym za „podnoszenie ręki”  32 853zł każdego miesiąca, po zmianach – 30 062zł. Kwota bazowa obniżyła się o 25%, a diety spadły o zaledwie ok. 8%.

Komentarz redakcyjny

Rada Miasta w bardzo kreatywny sposób podeszła do obliczenia należnym im diet. Mimo wyraźnego spadku liczby mieszańców, próżno szukać odzwierciedlenia tejże katastrofy demograficznej w dietach radnych. Ustawodawca wyraźnie mówi, że radny to funkcja społeczna, za której pełnienie nie przysługuje wynagrodzenie. Dieta ma stanowić rekompensatę za poniesione koszty związane np. z dojazdem na posiedzenia Rady Miasta, zwrotem części abonamentu telefonicznego w związku z koniecznością kontaktu z wyborcami itp. Redakcja NaszLidzbak ma więc pytanie do radnych, a szczególnie do Przewodniczącego Rady Miasta: Proszę o przedstawienie wszystkich kosztów związanych z pełnieniem tej społecznej funkcji. Rachunki, opłaty, koszty paliwa i inne. Radny jako osoba zaufania publicznego, nie powinien mieć żadnych problemów z rozliczeniem się z tychże kosztów przed swoimi wyborcami.

Lidzbark Warmiński staje się miastem – widmem. Po 17tej  w jego centrum trudno spotkać kogokolwiek. Na palcach jednej ręki policzymy mijających nas przechodniów podczas dłuższego spaceru. Niestety turystów także nie widać. Mrzonki o mieście turystycznym były, są i będą fantazjami kilku lokalnych tępawych polityków. Lekarstwem na wyludnienie miasta są niskie podatki oraz budownictwo komunalne. Niestety pieniądze Lidzbarczan, władze miasta wydają na nikomu nie potrzebne inwestycje. Potężne środki wydawano na budowę Term, a teraz uzdrowiska. Wiemy jak to się skończy. Pod dyktando sprawnych inaczej politycznych baronów miasto jest dewastowane, a ludzie ubożeją.

 Posted by at 9:45 pm
4 6 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
456 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
User
4 miesięcy temu

A i składam wyrazy współczucia wszystkim pracownikom starostwa i jednostek podległych którzy na ochotnika , z własnej nie przymuszonej woli muuusieli uczestniczyć w spędzie PO:)

???
4 miesięcy temu
Reply to  User

Był przykaz ?

mur
4 miesięcy temu

A ten spęd po nie POwinien się odbyć przy murach obronnych? Tak pięknie je zasłonili dla turystów i mieszkańców, że aż szkoda tym się nie pochwalić przed przybyłymi partyjnymi kolegami.

Gość
4 miesięcy temu
Reply to  mur

Na tym spotkaniu jak zwykle padną obietnice bez pokrycia, zadzieranie nosa i zaszczyci to spotkanie grono które dzięki panu włodarzowi wzbogaciło się i siedzi w tym mieście na stołkach , udając ,że coś robi. Kolejne spotkanie nie wiele warte, szkoda czasu.

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

Dlaczego uważasz że oprócz CIBIE inni siedzą i nic nie robią.

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  mur

Lub na termach

Wiesiek
4 miesięcy temu

Czy to Pan W czy Pan Z czy inny Burmistrz to nie moze mieć w radzie większości swoich radnych żeby później wszystkie jego pomysły nie przechodziły tak gladko

Barbara
4 miesięcy temu

Miasto powinno zmienić nazwę z Lidzbarka Warmińskiego na miasto Studzienek.

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Może rozwiniesz myśl?

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

Na każdej drodze jest pełno Studzienek jeździ się jak po zygzaku

Kyle XY
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Co tu wymagać od lokalnych włodarzy burmistrzów – lekarzy tudzież „ekonomistów”. Oni się nie znają na takich inwestycjach. Właściwie nie znają
się w ogóle.

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Przyjdą specjaliści z TWOJEJ bajki wyrównają wszystko usuną studzienki, zaorzą bulwary .Stworzą dolinę krzem ową i będzie dobrobyt po wsze czasy.

Kyle XY
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Widzisz studzienek nie da się już przesunąć. To zostało tak spier… jak nasz szpital, termy , zarastające trawą bulwary. Teraz ponosimy tylko koszty tych inwestycji.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Dokładnie tak. A miasto szuka pieniążków w kieszeniach mieszkańców w szczególności tych z mieszkań komunalnych fundując im bzdetna uchwałe o standaryzacji mieszkań. Zwyzki,które nam zafundowali rocznie wzbogacają kasę miasta pokaźną kwotą.

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Nie, no normalnie rozjechałaś mnie Nawet nie wiem, co napisać.
Może zacznij od siebie. Zrezygnuj z łazienki/toalety w mieszkaniu, odłącz sobie wodę i dopiero wtedy domagaj się likwidacji studzienek. Może zasypać również studzienki burzowe? Może pamiętasz podtopione ulice, skrzyżowania kilka lat temu, kiedy instalacje burzowe miały problemy z odprowadzeniem deszczówki z ulic?
I tacy luzie chcą sugerować kto kogo wybierać, na kogo oddać swój głos, sugerować, co jest potrzebne miastu a co nie….. ŻAL…

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

To nie chodzi o likwidację tylko o to że są zapadnięte i się jeździ jak po karuzeli. A co do podtopień często się to zdarza np koło domu opieki którym kierują zakonnice albo na Poniatowskiego

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Zakonnice nie kierują tylko zarządzają domem.

rtv
4 miesięcy temu

A zapytajcie Donalda o zimne termy i odprawy harego

Andrzej
4 miesięcy temu

comment image
Harry win

Last edited 4 miesięcy temu by Andrzej
ma parcie
4 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Kolejne pierwsze miejsce Harrego, ma kasę to wysyła płatne sms-y. A Szpitala już nie ma, szkoły Rolniczak też, a drogi powiatowe to gdyby nie rząd Polski to wg by starostwo nie budowało !

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  ma parcie

Pierwsze miejsce za brak szpitala likwidację szkoły średniej, wstydu na całą Polskę z Termami, super takiego starosty miasto potrzebuje

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  ma parcie

No rzeczywiście, błysnąłeś z tymi smsami i drogami. Szpital, rolniczak ok, ale co wspólnego z drogami ma rząd? Od czasu wejścia Polski do UE drogi robiło się, robi i będzie się robić…

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

Zerknij sobie na tabliczki przy drogach lokalnych (powiatowych, gminnych , miejskich ) ” sfinansowano z funduszy rządowych” i porównaj sobie ile jest tabliczek przy drogach z napisem „sfinansowano ze środków UE „, kolosalna przewaga tych pierwszych Lidzbark Warmiński i okolice jest tego dobitnym przykładem, a przecież to matecznik PO, a tu ZONK bo PiS przekazuje pieniadze tylko swoim 😉

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  odp

No najlepiej… chcieć pieniędzy od Unii i jednocześnie na nią narzekać. Rządu i samorządu obowiązkiem jest łożyć na utrzymanie tego, co jest i budowanie nowego. Najlepiej, żeby Unia finansowała wszystko a rząd dalej rozdawał swoim… Woził się za pieniądze społeczne i promował swoich. Zwłaszcza obecny rząd. Remontów nie przeprowadza się za unijne pieniądze, więc nie przytaczaj tu statystyki jakichś tabliczek.

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

Pieniądze z UE należą sie PL jak psu buda, za to, że udostępniliśmy im rynek zbytu ! Dokładnie, obowiązek samorządu to drogi, szkoły, szpitale, itp a jak wywiązuje się z tego samorząd pod wodzą PO to niech każdy oceni sam … Tak, rząd „rozdaje swoim”, że powiat lidzbarski pod kierownictwem PO dostaje pieniądze z tego Pi-owskiego rządu na drogi, ta fałszywa narracja upada, widać to na przykładzie lidzbarskich dróg. Przecież budowę dróg jak i remonty wykonuje się również z pieniędzy UE, lecz tych przez ostatnią dekadę to w okolicach Lidzbarka Warmińskiego to jak kot napłakał !

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  odp

” …rząd „rozdaje swoim”, że powiat lidzbarski pod kierownictwem PO dostaje pieniądze z tego Pi-owskiego rządu na drogi…”

Bo zasran*m obowiązkiem tego, jak go nazwałeś „Pi-owskiego rządu”, ale i każdego innego jest łożyć/dokładać się na utrzymanie i remonty istniejących dróg. Zatem nie fałszuj odbioru informacji pisząc, że upada fałszywa narracja.
Unia nie dawała i nie daje kasy na remonty dróg, Daje na budowę nowych dróg lub istotną ich przebudowę, jeśli walory bezpieczeństwa poprawią po takim remoncie. Zresztą fałszywą narracją posługuje się obecny rząd, wielokrotnie przemilczając unijny wkład podczas otwierana nowych obiektów.

Odp
4 miesięcy temu
Reply to  Polak

Juz tłumacze, „narracja OPOzycji upada ” , że rząd POLSKI daje tylko PIS owskim samorządom ! A przebudowa i remont to to samo co naprawa .Lidzbarski samorząd od 8 lat w zdecydowanej większości stoi inwestycjami finansowanymi z pieniędzy przekazanych przez PIS.

Andrzej
4 miesięcy temu

comment image

Kaczor Donald
4 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Liczy na niepamięć seniorów oraz elektoratu w przedziale 18-26lat

haha
4 miesięcy temu

My tu gadu-gadu a pseudo-magister z po, siedzi sobie, którąś już z rzędu kadencję na stołku, i choć aktywista i ważny działacz po, to bez żenady, czeka na tę 13 i 14 od PiS, choć przytulił już bardzo wysoką odprawę. Leki też będą za darmoszkę no i pojeździć służbowym autem po autostradach też nie zawadzi. Ech, czego ci z PiS jeszcze mu nie dadzą, czego on sam i jemu podobni z PO, tylko mu obiecają.

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  haha

We wtorek przyjedzie kumpel Donek do lidzbarga

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Ale bedzie impreza w „Lidzbargu”. Fb bedzie pekao od zdjęć naszego celebryty

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Fb bedzie pekal od zdjęć naszego celebryty. Przepraszam za blad

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Wprowadzasz w błąd z tym wtorkiem. Lidzbark miał nieszczęście nieświadomego „goszczenia” dudy parę lat temu. Przypadek?

PO to zło
4 miesięcy temu
Reply to  haha

O pryncypał pana Z z jego partii, przyjeżdza do matecznika PO, zerknijcie na zdjęcia kto przyjdzie do amfiteatru 😉

Pekaes
4 miesięcy temu

Co tam u Heniorka?

Pekape
4 miesięcy temu
Reply to  Pekaes

Chroniony, tak jak obecny dyrektor z Kętrzyna, a kiedyś radny miejski dwóch kadencji z PO, gdzie po nocnych wojażach w centrum miasta z pozostawionym autem na słupkach podobno musiał odreagować i wypić „nad ranem” sporą ilości alkoholu …? Społeczeństwo pamięta. Rozbity Opel radnego na ulicy Prostej » NASZ LIDZBARK

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Pekape

Nikt z nas nie jest idealny. Każdy ma cos za kołnierzem. Mieć wiedzę, ze ty Pekape jesteś wzorem do naśladowania. Nie oceniaj nikogo, bo każdemu noga moze się powinac

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Nie wierzę – tak miało byc. Przepraszam za blad

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Tak za „kołnierzem” można mieć np. oszukanie kolegi w klasie lub koleżanki w pracy, ale żeby takie rzeczy robić będąc osobą publiczną… 🙁 I piąty raz rzędu ubiegać się o stołek w samorządzie, trzeba mieć tupet !

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  odp

Uważam, ze każdy ma prawo ubiegać się o to, w czym chciałby się spełniać. Pan Z. Ma do tego prawo jak kazdy inny kandydat i nie jest ważne który raz startuje w wyborach. A ci obecni radni to tacy bez skazy i zmazy? Wątpię. Każdy moze zbladzic, po czym przemysli swoje postepowanie i prosze jest zupełnie innym człowiekiem. Objął intratne stanowisko i spełnia się na nim doskonałe. Wszyscy pamiętają zawsze to źle w danej osobie. A tak być nie powinno.Tylko pozazdrościć imprez mieszkańcom Kętrzyna. Dla mnie osobiście jego kandydatura jak najbardziej odpowiada.

odp
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Owszem każdy ma prawo kandydować (nawet 5 raz po dwóch kadencjach z panem Wajsem ), Polska to obecnie wolny i demokratyczny kraj ! Nie interesują mnie inni radni, lecz kandydat który startuje. Dla mnie bardzo ważna jest ocena przeszłości, a nie tylko ostatnimi miesiącami takie medialne akcje „charytatywno- promocyjne”. A obiektywna ocena „doskonałości” pracy w Kętrzynie na stołku dyrektorskim, pozostaje w kwestii, ale mieszkańców Kętrzyna.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  odp

Wszystko się zgadza. Ale niech rzuci kamieniem ten, kto jest ideałem i wzorem do naśladowania. Osobiście nie znam pana Z Ale myślę, ze wiele by zrobił dla naszego miasta. Tak ze ów pan ma mój glos.

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  odp

Przynajmniej akcje promocyjne i charytatywne robi z pieniędzy pozyskanych swoimi siłami od sponsorow a nie za NASZE PODADNIKOW jak obecni 🙂 skoro obecni nie daja rady i nie widac światełka w tunelu by było lepiej to trzeba dac szanse innym. Mysle ze Jak Zdanowicz sie sprawdzi to jego jeden wybryk pojdzie w zapomnienie. Tak jak to przedmówcy pisali. Każdy ma cos na sumieniu.

do Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Takim tokiem myślenia, to radni i burmistrz też mają coś na sumieniu, więc po co ich zmieniać, a pan z „rajdowiec” z PO po spożyciu niech się spełnia w Kętrzynie, gdzie podobno niektórzy lidzbarczanie zazdroszczą takiego dyrektora… 😉 Ps prosze sobie sprawdzić z czego żyją fundacje …

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  do Wiesiek

Prosze bardzo. Wpisałem w google : ‚Większość organizacji pozyskuje je dzięki dotacjom. Dotacje to środki finansowe przekazywane organizacji na realizację konkretnego projektu. Mogą one pochodzić ze środków prywatnych (firmy, osoby prywatne, fundacje) lub ze środków publicznych (administracja rządowa lub samorządowa)’. I tak np Pan Z zorganizował Dzien Seniora w taki sposób a Pan W z naszych pieniędzy

obywatel
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Jak zwał tak zwał i tak nie za swoje.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nikt nikomu nie zabrania założenia fundacji. Ech ta ludzka zawiść.

Ziom
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

A to drugi kandydat pan S ile razy kandydował? Ile razy się w radzie miasta bądź powiatu znalazł? Czy robi coś społecznie? Szczerze mówiąc to jeden i drugi idzie po to jak zresztą wszyscy, aby zarobić darmowy grosz.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Ziom, przecież tez mozesz kandydować i zarobić darmowy grosz.

Ziom
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Masz rację, że mogę kandydować. I masz rację, że mam szansę zarobić darmowy grosz, ale na chwilę obecną nie znam potrzeb mieszkańców tego okręgu, ponieważ tam nie mieszkam. To było po pierwsze z tego co kojarzę to z tamtych rejonów pochodzi na pewno pan Z, bo tam się wychowywał i nadal mieszka jego mama i dlatego zna bolączki mieszkańców. Natomiast p. S mieszka na Wiejskiej i tam powinien sobie robić elektorat, bo tam musi znać bolączki mieszkańców.

Wracając do mojej osoby to gdybym wdał się w działalność polityczną to przepraszam nie spojrzę sobie w lustro. Dlaczego? Ponieważ mam jakiś honor nie sprzedaje się za pieniądze publicze!

Asd
4 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Ja osobiście już mam dość radnych skaczących biegających bo musza. Rozumiem promocja sportu ale jest tonują chore jak widzę ich cały czas na podium co wybiegał gdzie biegał. Super ze dba o swoje zdrowie. Lecz samo ich bieganie nie przynosi nic mieszkańcom i przedsiębiorcom. Niech pobiegają w końcu za sprawami przedsiębiorców i mieszkańców. Myśle ze wystarczy sportowców już w radzie

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Asd

To prawda. Biegać każdy umie. Ale oprócz biegania i lansowania sie na fb radni i ich przywódca niech się wykażą czymś co zrobili dla mieszkańców swojego obwodu. Darmowy grosz każdy by chciał przytulić.

Gość
4 miesięcy temu
Reply to  Pekape

Nie żyjmy przeszłością, nakłaniamy tu wszystkich rządzących do przywrócenia nam szpitala powiatowego, już dość wokoło tu domów starców,umieralni za pieniądze, dajmy szansę ludziom się godziwie leczyć.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

Domy opieki to w dzisiejszych czasach dobry biznes tak jak zakłady pogrzebowe.

Barbara
4 miesięcy temu

Dwóch kandydatów do rady miejskiej. Szczebiot i Zdanowicz, który lepszy?

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Oby Zdanowicz. Przynajmniej będzie im patrzeć na rece

gosc
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Tak PO-wiec będzie patrzył dawnym kolegom i koleżankom z rady miejskiej na ręce… Czołem Wielkiej Polsce ~!

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Też tak myślę, nie oszukujmy się drugi kandydat będzie robił to co mu burmistrz powie.

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Włodarz podstawia swoja marionetke bo się boi

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Szczerze mówiąc wolę aby to Zdanowicz wygrał mandat. Ktoś wreszcie musi dać pstryczka w nos dla burmistrza od drugiej kadencji za bardzo zaczął cwaniakować.

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Dlatego teraz wszystko w NASZYCH rekach. Jak mieszkacie w tym okręgu lub macie tam znajomych zadbajcie o to by glos oddany był na Zdanowicza

Byly mieszkaniec
4 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Wlasnie twoja zacheta do glosowania, zniecheciles mnie. Z pewnoscia nie polece go moim znajomym albo rodzinie!

Xyz
4 miesięcy temu

Nie musisz. Nikt nie bedzie cię prosił o glos. Każdy ma swojego kandydata.

Wiesiek
4 miesięcy temu

To nie polecaj nikt Cie nie prosi. Dlaczego jestes bylym mieszkańcem skoro dzieki obecnej władzy Lidzbark jest kraina mlekiem i miodem plynaca. Skoro sa tacy supe to wracaj do lw i pomóż splacac dlugi zaciągnięte przez nich

nowy
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Barbaro w czym widzisz cwaniactwo Burmistrza, chyba w tym że miasto się rozwija i pięknieje.Więcej wiary w ludzi.

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  nowy

A w czym te miasto się rozwija chyba w sadzaniu na stołki po znajomości swojego towarzystwa. Tu się zgodzę

nowy
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Wszyscy boją się obcych.Tak to działa.

Kosmitek
4 miesięcy temu
Reply to  nowy

Ja też się boję obcych. Szaraków i Reptylian.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  nowy

Ale „obcy” tez chciałby pracować i czymś sie wykazać. Moze niejednokrotnie byłby lepszy od tego „swojego”.

cox
4 miesięcy temu
Reply to  nowy

Miasto się rozwija to OK a czy widzisz jak się zadłuża? Kto będzie to zadłużenie spłacał?

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  cox

My mieszkańcy będzie spłacać idiotyczne pomysły

nowy
4 miesięcy temu
Reply to  cox

Długi nie są tak duże jak piszecie ale bez kredytów nic by nie można było zrobić.Tak to działa.

asd
4 miesięcy temu
Reply to  nowy

Miasto rozwija się w inwestycje przynoszące koszty, nie rozwoju w zwiększenie wpływów do kasy miejskiej. Pomysły związane z uzdrowiskiem przypominam to nie pomysł obecnego Burmistrza (przynajmniej dobrze ze realizuje pomysły innych). Tylko koncepcje i pomysły były zasługa Wajsa. Gdzie są nowi przedsiębiorcy, którzy tak licznie mieli inwestować w Lidzbarku. Pewnie wyjechali inwestować do Lidzbarga. Zatrudnianie ludzi na kluczowe stanowiska bez branżowej podstawowej wiedzy, pozbywanie się specjalistów lub brak pomysłu na ich zatrzymanie. W mieście powoli wchodzi martwica 🙁

nowy
4 miesięcy temu
Reply to  asd

Za kilka lat tak samo będziesz pisał o obecnym Burmistrzu.

Kyle XY
4 miesięcy temu
Reply to  nowy

Tak trzeba nam więcej kredytów, to jest pomysł na rozwój ….. banków, nabicie kieszeni samorządowcom i zapaść rozwoju przedsiębiorczości. W tym mieście nic nie ma. Są tylko koszty. Podwyżkę podatków lokalnych i tak zapłacą mieszkańcy w usługach i kosztach produktów.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  cox

I ciągle mało. Należy zapoznać sie z Uchwala Rady Miasta i zorientować sie ile miasto zarabia na mieszkańcach lokali komunalnych, ustalając zwyzki których do niedawna nie bylo. To, ze wzrasta czynsz i inne media jest ok, ale ile wynoszą dodatkowe „%”, które musza płacić przeważnie seniorzy, bo to oni głównie zajmują lokale komunalne.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Dodam jeszcze, ze średnio te dodatkowe „%” wynoszą około 70 zł miesięcznie. W niektórych przypadkach wiecej. Rachunek jest prosty ile miesiecznie miasto zarabia na mieszkańcach. W skali roku to sa pokaźne kwoty.

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Dodatkowo to niech się wezmą wreszcie za dłużników takich lokali komunalnych. Dlaczego z mojego czynszu idzie na takich ludzi im wymienią okna i inne rzeczy za darmo a ja muszę się użerać z urzędnikami i wysłuchiwać że nie mają wiecznie pieniędzy.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Nie tylko ty uzerasz sie z „urzędnikami” Barbaro. Jest nas duzo więcej. Ale to temat „rzeka”. Oni myślą, ze im wszystko mozna. Jedni z nas walczą o swoje a innym takie traktowanie i poniżanie nas, mieszkańców przez pracownikow slawetnego ABK tudzież przez burmistrza wcale nie przeszkadza. USTAWA O STANDARYZACJI MIESZKAŃ – trzeba się z nia zapoznać co zafundowali nam radni i burmistrz.

Asd
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Wiec pora zmiany. B…. I RM …. W szczególności z ramienia jedynie rządzącego bo nie pokazali nic dobrego jedynie szkodzą mieszkańcom. Nie wspomnę o przedsiębiorcach bo maja ich gdzieś od początku ich rządów. Nawet wielki przedsiębiorca Burmistrz. Takie biznesy robił ze aż siebie zatrudniał.

Wiesiek
4 miesięcy temu
Reply to  Asd

Wiec mobilizujmy rodziny znajomych aby mądrze wybrali a może uda sie cos zmienić

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Asd

Dokładnie tak. Tez jestem za tym,by zmienić naszych pracowitych radnych i ich przywódcę. Niczym się nie wykazali i czas ich pożegnać, nie zwracając absolutnie uwagi na ulotki z długopisem w skrzynkach pocztowych.

Emeryt
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Ile w komunalnych na fundusz remontowy .

Barbara
4 miesięcy temu
Reply to  Emeryt

W komunalnych nie ma funduszy remontowych tak jak we wspólnotach. Płacimy czynsz i z tego jednym remonty robią a drugim nie

Gość
4 miesięcy temu
Reply to  cox

Tak się miasto rozwija ,że nie mamy nawet szpitala, tak rozwój idzie w stronę biedy i upadku. Tylko wybrani się obrzydliwie bogacą. Nadal brak mądrego, uczciwego,bezinteresownego gospodarza.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

A zarządzający czyli starosta wraz z panią dyrektor ZOZ nic sobie z tego nie robią. Miasto „uzdrowisko” bez szpitala. I czym tu się szczycić, co to za „Lidzbark Zdrój”.

Gość
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Uzdrowisko nie może istnieć bez szpitala! , to oczywiste. Koniecznie potrzebny jest tu szpital, obudźcie się rządzący !!!

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

Tak, to do nich należy wystosować petycje w tym temacie. A moze oni nie wiedza, ze w mieście uzdrowisku potrzebny jest szpital. Moze myślą, ze teznie, bulwary, ścieżki rowerowe tudzież inne bzdurne atrakcje wystarcza. Tylko jak kuracjusze przejda się bocznymi uliczkami tegoż uzdrowiska to dopiero ujrza jakie to jest „sanatorium miłości”

gosc
5 miesięcy temu

Banderowcy w Polsce się rozkręcają – https://rodacy.tv/w/pcoPd9zBYTwjowWRDWiHVb

Unii ufuf
5 miesięcy temu
Reply to  gosc

Smacznego chlebka z „zagranicznego” ziarnka…

adam
5 miesięcy temu
Reply to  Unii ufuf

tzw. technicznego…

felczer
5 miesięcy temu
Reply to  gosc

Gościu oszalałeś???

Polak
4 miesięcy temu
Reply to  gosc

PONARY pamiętamy!

Wiesiek
5 miesięcy temu

Na gazecie Olsztyńskiej wielkie otwarcie mostu przy zamku. Na głównym zdjęciu dziecko PO. Widac ze szykuja go gdzieś dalej

Andrzej
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Budujemy mosty dla Pana Starosty

adam
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

na wolontariusza do Etiopii

marta
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Wróbelki w mieście ćwierkają, że peowcy zlecili sondaże i radny P.P ma wysokie wyniki. Chyba brany pod uwagę jest start na burmistrza, ale on sam podobno bardzo nie chce ale niestety nic do gadania nia ma jak to w po.

Wiesiek
5 miesięcy temu
Reply to  marta

Dogadaja sie i będzie zastępca obecnego

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Wątpię on bardziej trzyma z wójtem i jeżeli wójt przegra wybory w gminie prędzej on będzie zastępcą

adam
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Pan Wójt nie przegra wyborów, myślę, że będzie miał dużo kart do rozdania…

adam
5 miesięcy temu
Reply to  marta

chyba cukru….

Martusia
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Pasta jest w PO? Ale lipa…a taki spoko gość się wydawał

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Martusia

Oni wszyscy są spoko do czasu. Wystarczy że któryś zostanie radnym albo dostanie awans już głowa do góry

Mieciu
5 miesięcy temu
Reply to  Martusia

A, gdzie myślałeś? Że w PIS?

mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Ten to zawsze ze swoim cynicznym uśmieszkiem 🙂

Unii ufuf
5 miesięcy temu

Brawo ukronucki. Dobre ziarno sprowadzają nasze centrale paszowe czy drobiowe. Brawo rząd!

gość
5 miesięcy temu

To pogadali , jak tam , onucki wyprane?

felczer
5 miesięcy temu
Reply to  gość

gość widzę że po świętach jeszcze trzyma.Zdrowia.

gość
5 miesięcy temu
Reply to  felczer

Dzięki, no może jeszcze troszke trzyma .Więcej uśmiechu życzę.

sup
5 miesięcy temu
Reply to  gość
Kyle XY
5 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Pobicie w Listopadzie a dopiero teraz prokuratura się za to bierze. To skandal.

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

„Odgrażali się że mnie zniszczą i nie będę mógł już piastować żadnej funkcji np wójta lub starosty” no tak na wioskach ludzie już mają go dosyć to może na starostę przejdzie w kolejnych wyborach. Sprytnie teraz wiadomo dlaczego Żonka pracuje jako naczelnik w starostwie d. s kultury i oświaty.

Trombullus
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Napastnik już wiele razy unikał odpowiedzialności za swoje czyny, mam nadzieję że tym razem pójdzie siedzieć na klika lat- należy mu się jak psu micha.

Last edited 5 miesięcy temu by Trombullus
Edziu
5 miesięcy temu
Reply to  Trombullus

Zapewne sobie myśli: teraz to jestem gość bo znam Jacka i nic mi nie zrobią.

Mirek
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Żona wójta nie jest naczelnikiem w Starostwie. Jest kierownikiem Ośrodka aktywizacji społecznej

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Nieprawda.

Mirek
5 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Drodzy Państwo, póki podacie nieprawdziwą informację, to wpierw proponuję przejść się do Starostwa do Wydziału oświaty i sprawdzić, czy rzeczywiście osoba, tam pracująca jest żoną wójta. Bo prócz zbieżności imienia i nazwiska nic więcej się nie zgadza- przede wszystkim wygląd. Ta kobieta pracuje w starostwie już dobrych parę lat, a że dopiero teraz „wypłynęło” jej imię i nazwisko, przy okazji opublikowanego regulaminu konkursu w MDK – jest w jury, to „połączono” tę osobę z postacią żony wójta. Małżonka wójta jest kierownikiem Ośrodka Aktywizacji Zawodowej i Wsparcia Rodziny.

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Przepraszam, rzeczywiście pomyłka. Nigdy nie powinno się podejmować tematu, jesli się nie jest pewnym. Stąd mnie na to zeby się przyznać i przeprosić.

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Jest, myślałam że to żart ale nawet tam muszą ją oglądać

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Tam też kolega męża zadbał aby jej się nie nudziło

Barbara
5 miesięcy temu

Lidzbark z kolejną reklamą, tym razem chodzi o śmierć chłopca który był wychowankiem MOSW. Tematem zajęła się Uwaga

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Gdyby ktoś bardziej zainteresował się funkcjonowaniem tej placówki wyszly by kolejne kwiatki

Gość
4 miesięcy temu
Reply to  Xyz

W tym MOW na Leśnej ryba zepsuła się od głowy ? Mówi się ,że panuje tam taka atmosfera ,że strach tam pójść do pracy.

Alek
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

Mobbing , intrygi, zawiść?……..

Izak
4 miesięcy temu
Reply to  Alek

Nie polecam w tym MOW nikomu pracy, toksyczny klimat.

Xyz
4 miesięcy temu
Reply to  Gość

Nie wiem. Być moze?

obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Co ma do tego miasto Lidzbark???.Nie szukaj poklasku na czyimś smutku.

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To nie jest poklask. Ma i to dużo bo w tym mieście stała się tragedia. O termach też było głośno.

obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Co ma wspólnego jedno z drugim? Ludzie w różny sposób odchodzą z tego świata smutne to ale prawdziwe.

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No tak najlepiej zamieść wszystko pod dywan. Wystarczy już tych reklam

obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Kto tu się afiszuje.

Wiesiek
5 miesięcy temu

No i beda wybory uzupelbiajace do rady miasta za Panią Kij. Ciekawe kto wystartuje

Ziom
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Zdanowicz. Już zarejestrował swój komitet wyborczy

Wiesiek
5 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Jakby sie dostal to by moze im troche namieszał

Ziom
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Też mi się tak wydaje. Bo wątpię, aby pokornie siedział i brawo bił burmiszczowi.

adam
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

raz już był, nic nowego…

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Może i dobrze że startuje skończy się przyklaskiwanie rąk dla pomysłów burmistrza. Jeszcze parę osób do wymiany i będzie dobrze

Wiesiek
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Mysle ze gdyby sie udalo dostac dla Pana Zdanowicza i swoim postępowaniem zdobyl zaufanie ludzi to w przyszłych wyborach by zbudował fajny zespół który moglby namieszać w planach burmistrza

Kyle XY
5 miesięcy temu

Jeden gamoń, wazeliniarz wywiesił na płocie napis PiS= Drożyzna.
Dla mnie powinien być jeszcze jeden ” PO – Prekursorzy Korupcji i Przekrętów”.

ABC
5 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Chyba nie widzisz ile PIS nakradł i zrobił przekrętów

Kyle XY
5 miesięcy temu
Reply to  ABC

Oczywiście ,że widzę. Tylko nie mogę przejść obok jak złodziej oskarża innych i krzyczy Kradną. A ile nasi członkowie PO nakradli . W mieście już krążą plotki ile zostało wziętych profitów przy budowie TERM przez grupę trzymającą władzę. Ciekawe co na to Służby.

Kyle XY
5 miesięcy temu
Reply to  ABC

Oczywiście że nakradli tak samo jak poprzednicy. PO-wcy krzyczą – Myśmy nie kradli tak dużo. Pamiętajmy że jest inflacja. 🙂
Złodziej zawsze będzie złodziejem. Drugi raz złodziejowi nie zaufasz.
Tak więc jedni i drudzy diabła warci.

Obywatelka
5 miesięcy temu
Reply to  ABC

Patrzcie, czyżby złodziej krzyczał łapać złodzieja?

Barbara
5 miesięcy temu

Starosta publikuje na portalu fejsbuk „sprostowanie” na temat mostu przy ul. Dantyszka że chcieli zrobić a nie mogli, chcieli zrobić z Urzędem Miasta i wodociągami kładkę a tamci się nie zgodzili, teraz będzie robiona ale tylko przez Urząd Miasta. Może ktoś po ludzku wytłumaczyć o co w tym chodzi?

Kyle XY
5 miesięcy temu
Reply to  Barbara

O to, czyje ma być na wierzchu i kto jest lepszy. Burmistrz wykiwał Starostę i sam sobie medal przypina. Medal ” Daje Radę bo za Wasze Pieniądze.”

obywatel
5 miesięcy temu
Reply to  Kyle XY

Pewnie będąc burmistrzem robił byś za swoje. Wesołuch Świąt.

gosć
5 miesięcy temu

I onuce się odezwały , czyli są …

fwp
5 miesięcy temu
Reply to  gosć

Wołyń Pamiętamy i wiedz o tym popłuczynie

gosć
5 miesięcy temu
Reply to  fwp

ty to nawet nie wiesz , gdzie ten Wołyń jest , ruska onuco.

fwp
5 miesięcy temu

Że też tyle popłuczyn banderowskich w Lidzbarku udaje gosć i

palacz
5 miesięcy temu
Reply to  fwp

Jak takie popłuczyny mogą płynąć z twojego rozumowania???

czalap
5 miesięcy temu
Reply to  palacz

I pisać po polsku nie umiesz i logikę masz pokrętną… jak to banderowiec.

palacz
5 miesięcy temu
Reply to  czalap

Co może być w twojej głowie że takie rzeczy wypisujesz. czyżby wyschnięta trawa.
.

gosć
5 miesięcy temu

I teraz uważajcie : udez w stół , a onuce się odezwą …

gosć
5 miesięcy temu

Ale zeby w takim Lidzbarku tyle onuc siedziało ? Nie wierze…

lap
5 miesięcy temu
Reply to  gosć

A u was w Górowie to raczej onuce banderowskie, nie?

śmieszek
5 miesięcy temu

Na Donalda to raczej kibicie Chorzowa już nie zagłosują 😀

do żaba
5 miesięcy temu

Ostatnie 3 miesiące to przedwczesna śmierć 2 prezesów spółek miejskich oraz dyrektora „Sanepidu” 🙁 Trzeba było w miarę szybko obsadzić stanowiska PO zmarłych/

Żaba
5 miesięcy temu

Podobno wybrali już nowego prezesa TBS, bez jakiekolwiek doświadczenia i podobno bez wymaganych przepisami kryteriów

Barbara
5 miesięcy temu
Reply to  Żaba

Ok ale kogo? Znowu będzie po znajomości jak we wszystkich spółkach miasta

Wiesiek
5 miesięcy temu
Reply to  Żaba

Czyzby radny od Play?

Ziom
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

Przecież to melepeta nawet nazwisko żony przyjął i ktoś taki ma zarządzać tbsem?

Ciekawski
5 miesięcy temu
Reply to  Ziom

jak to nazwisko żony? Kazała mu 😀 ?

Wiesiek
5 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Tacy robią kariere

jon
5 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

z tym nazwiskiem podobno sprawa taka że było za bardzo charakterystyczne, ktoś go widział parę lat temu na wycieczce w jerozolimie przy ścianie płaczu jak się modlił w jarmułce

Mieciu
5 miesięcy temu
Reply to  jon

Ha ha Dobre to jak się nazywa ? Yosef?

Termit
5 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Nazwisko ma po ojczymie

Andrzej
5 miesięcy temu

Wczesną wiosną powiat podzielił działkę, na której usytuowane są Termy Warmińskie, wyodrębniając odwiert od pozostałej części. Odwiert bowiem zostaje własnością samorządu i będzie służył przyszłemu uzdrowisku, które właśnie powstaje w Lidzbarku Warmińskim.

Kurtyna

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Przecież w niedługim czasie to „uzdrowisko” podzieli los term! Na co im zda się obszar z odwiertem? No chyba, ze wtedy za pół albo i mniej wartości sprzedadzą obiekty uzdrowiska
razem z odwiertem. Ludzka głupota nie zna granic. Wydali ogromne pieniądze na termy a sprzedają za bezcen. No ale kto zabroni biednemu bogato żyć. Wypada tylko życzyć powodzenia i oby się nie okazało, ze oddadzą za free ten wrzód na d… .

farbowany lisek
5 miesięcy temu

Jestem Rudy lisek farbowany i mam dla was piniożki kochani tylko nas wybierzcie byśmy wrócili do władzy i dalej mogli robić własne interesiki dla własnych korzyści a ja wam już raz obiecałem w 2007 że nie podniosę wieku emerytalnego i vatu i co?? nie dotrzymałem słowa?

Obywatel
5 miesięcy temu

jak się nauczysz mówić R to pogadamy i mówić rabarbar, a nie labalbal, bo do tej pory nawet po Polsku nie umiesz mówić, zapewne lepiej Ci niemiecki wychodzi

adam
5 miesięcy temu

pamiętamy obiecanki cacanki, ale głupich nie ma ….., wystarczy do naszego szpitala się wybrać, pozdrawiam, wszystko w temacie….

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  adam

Dokładnie. Nasz szpital to juz ruina, w sensie ze brak oddziałów, brak lekarzy (za wyjątkiem dinozaurów. Wiadomo kogo konkretnie mam na myśli), ogólnie został krótko mówiąc zamknięty. Jeszcze troche czasu upłynie a wszyscy szeroko otworzymy oczy i zobaczymy na co został przekształcony. Pewnie niektórzy się domyslaja. Ja tez.

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  adam

No i słowo ciałem sie stalo – przy Szpitalu Powiatowym Lidzbarku Warminskim powstanie Zakład Opiekuńczy dla 35-45 pacjentów. Artykuł widnieje na stronie Gazety Lidzbarskiej.

ilex
5 miesięcy temu
Reply to  Xyz

W Gazecie olsztyńskiej napisano, że: „Starosta Lidzbarski Jan Harhaj zawarł umowę z Danielem Dymkowskim prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą CONSTRUCT-ON Daniel Dymkowski, na opracowanie koncepcji budynku opieki przy Szpitalu Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim.” Informacja to sugeruje że przy Szpitalu … powstanie budynek opieki. To w końcu przy szpitalu czy w budynku Szpitala, bo to jednak zasadnicza różnica. Nie można by tak wprost i konkretnie poinformować mieszkańców powiatu, co i jak? Trzeba zakręcić, nie dopowiedzieć – po co? Przecież tam już faktycznie (a może i formalnie) funkcjonuje zakład opieki.

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  ilex

Oczywiście, ze funkcjonuje. Ale najlepiej jest obejść sprawę dookoła zeby ciemnogrod nie zrozumiał zbytnio o co chodzi.

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  ilex

Moze źle interpretuje artykuł, ale według mnie to ów zakład ma powstać przy szpitalu tzn w miejscu obecnego budynku, w którym mieścił się szpital. Nie ma tam mowy o jakimś innym, Nowym budynku. A pan Dymkowski ma przygotowac koncepcję budynku szpitalnego czyli jak ów zakład opiekuńczy ma wyglądać wewnątrz. Ja tak to rozumiem.

ilex
5 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Ja jednak przyimek „przy” Szpitalu rozumiem jako: opisujący miejsce, niedaleko którego odbywa się czynność, nieopodal, niedaleko, około, obok. Tak czy siak – Szpital Powiatowy w Lidzbarku W. praktycznie nie istnieje, a jeśli jednak istnieje, to jakie posiada oddziały? Chirurgia jednego dnia, laboratorium i opisywany tu oddział opiekuńczy czy też opiekuńczo leczniczy no i głównie Odział leczenia uzależnień. Panie Starosto, cóż to za szpital? Zdążę w razie zawału czy silnego wylewu lub udaru dojechać żywa do Bartoszyc lub innego szpitala? Obawiam się, że nie. Tak więc ten oddział opiekuńczy czy Zakład Opiekuńczy, to nie Szpital.I wg mnie powstaje nie przy Szpitalu tylko w miejsce Szpitala. Reszta to gra słów. Czy taki zakład potrzebny, oczywiście. Szpital tym bardziej. Pytanie tylko czy rzeczywiście powstaje jedynie lub głównie w interesie mieszkańców. Mam wątpliwości.

Xyz
5 miesięcy temu
Reply to  ilex

Moim zdaniem nie powstaje w interesie mieszkańców. Tak jak inne inwestycje (chyba wiadome o czym myślę) z czasem zostanie przekazany w prywatne ręce (również domyslamy się czyje) gdzie trzeba bedzie słono zapłacić i tyle skorzystają mieszkańcy. Zakład opiekuńczy w szpitalu juz istnieje i przebywający tam przekazują cześć swojej emerytury. Pan starosta wychodzi z założenia, ze taką rzecz jak szpital w mieście powiatowym jest zbędna, z czym nie bardzo mozna się zgodzić.

śmieszek
5 miesięcy temu

Donald Tusk ogłasza nowy program. 1500 złotych. Ciekawe co na to jego kolega, który mówił, że piniendzy ni ma i nie będzie 😀
https://wiadomosci.wp.pl/tusk-zapowiada-babciowe-1500-zl-dla-matek-wracajacych-do-pracy-6879592729381696a

Last edited 5 miesięcy temu by śmieszek
adam
5 miesięcy temu
Reply to  śmieszek

uważam, że dziadkom też się należy, czyli dziadkowe, chociaż 2000 zł

śmieszek
5 miesięcy temu
Reply to  adam

Najśmieszniejsze jest to, że jak Platforma Obywatelska była u władzy to mówili, że nie ma pieniędzy, wybitni platformerscy ekonomiści tak twierdzili, ale jak stracili władze to by ją odzyskać to i pieniążki się znajdą. Ale ta polityka to jest brudna, zawistna… oby tylko się do koryta dorwać. Ja to bym wszystkich posłów na wariograf kierował i zadał im jedno pytanie: „Czy idzie Pan do polityki dla własnych interesów??” Jeśli odpowiedz by była na TAK – dziękuje do widzenia. Ciekawe czy wtedy lidzbarscy posłowie byli by posłami 😀

Last edited 5 miesięcy temu by śmieszek
gość
5 miesięcy temu
Reply to  śmieszek

Jest to już drugi oficjalny pkt WYBORCZY PO, pierwszy to możliwość wyboru bez konsekwencji czy chce się zabić nienarodzone dziecko do 3 miesiąca , czy tez nie.
Jeśli tak mają wygladać ich program wyborczy to gratuluje 🙁

odp
5 miesięcy temu
Reply to  gość

Dziecko nie ma tego wyboru i to właśnie orzekł TK by bronić życia ! A tępa kloaka PO i lewicy wyszła na ulicę ze swoimi knajackim 8* , błyskawicami, mazać kościoły !

Andrzej
6 miesięcy temu

Chciałbym pogratulować naszemu UP i ABK-owi, ponieważ tak szybko jeszcze chyba nie znaleziono pracownika. Wczoraj na stronie up pojawiła się oferta pracy specjalisty ds. wspólnot mieszkaniowych https://www.adzuna.pl/details/3980668818 i dzisiaj już tej oferty nie ma. Dobry wałek.

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Wiadomym jest, ze w „lidzbarskiejj spółce i biznesie rodzinnym” wszystko dzieje się w zawrotnym tempie. Być moze odbył się jakiś „nocny” konkurs na to zacne stanowisko. Niebawem dowiemy się kto je piastuje.

Mieciu
6 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Ja kiedyś do tego śmisznego urzędu pracy poszedłem i powiedziałem, że jestem zainteresowany ofertą to Pani mi powiedziała, że nie jest dla mnie i zaczęła mi wciskać jakaś inną ofertę, którą nie byłem zainteresowany. Mówię, że chce tamtą, a ona to nie jest dla Pana! Odmówiła mi nawet rozmowy kwalifikacyjnej. Więc jej mówię, że chyba wiem lepiej co jest dla mnie, a co nie, ale Pani Urszula wie lepiej co jest dla kogo lepsze 😀 Ten cały śmieszny urzędzik to dla mnie jeden wielki prywatny folwark naczelnego wodza Janka. Oferty są dla swoich, a reszta to oferty parobkowe po 6 dni w tygodniu za minimalną krajową albo jeszcze lepiej NA STAŻ by płacić jeszcze mniej. Kiedyś wysłałem e-mail z zapytaniem o ofertę pracy to mi nawet nie odpisali. Cyrk na kółkach.

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

Cyrk – jak wszystko w naszym mieście. Kumoterstwo, jeden telefon i uścisk ręki. To wystarczy zeby dostać etacik lub zacne stanowisko. Nie dziwi nic.

Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

Ta pani wszystko wie najlepiej. Dlatego tak ją każdy lubi. Niestety jeżeli ciężko zejść z tronu to tak jest

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

Mieciu chcesz pracować jako kto ??.Dlatego nie mogą sprostać TWOIM wymagniom.

Mieciu
6 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak przychodzę do urzędu i mówię, że jestem zainteresowany konkretną ofertą to chyba wiadomo jako KTO, bo jest to zamieszczone w tej ofercie. Ale rozumiem „obywatel” że nie dla wszystkich jest to takie proste do zrozumienia 😀

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

w up oferują tylko staż lub proste prace. Pisanie że nic nie oferują nie jest prawdą.

Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Albo umowa na parę miesięcy. A zimą rób co chcesz

Mieciu
6 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dokładnie „obywatel” tak jak piszesz. Staż i proste prace. Ciekawsze i lepsze oferty dla ludzi sympatyzujących z platformą obywatelską i starostą.

obywatel
6 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

Szukaj pracy bezpośrednio u pracodawcy.Jak jesteś dobry w danym fachu zawsze znajdziesz.

Mieciu
6 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Też tak uważam „obywatel” dlatego up do likwidacji, są niepotrzebne. Nie ma po co tam chodzić i użyrać się z biurokracją niepotrzebną.

gość
6 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

Ten cały UP nadzorowany przez Harrego, to jest przechowalnia dla ok 36 „produktywnych” pracowników, z zarobkami w granicach ok 5000zł brutto

Mieciu
6 miesięcy temu
Reply to  gość

Taaa Harry tam łapę trzyma, a pracownicy wykonują jego polecenia, a potem Harry stoi z kolejnym dyplomem do kolekcji jako zasłużony działacz urzędu pracy. Gość od dyplomów.

Gosc
5 miesięcy temu
Reply to  Mieciu

Urząd Pracy powinien być zlikwidowany .Nie mają nic do zaoferowania .Tyle kobiet siedzi tam bezczynnie .

Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Zacznijmy od tego czy ten specjalista w ogóle był w tym ABK.

Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

A wiadomo chociaż kogo zatrudnili?

gosć
6 miesięcy temu

Sporo tu sowieckich troli.

WPwp
6 miesięcy temu
Reply to  gosć

…i ukrytych banderowców, podających się za Polaków. Wyzwiska w stylu „sowiecki troll” czy ” ruska onuca” , po prostu was demaskują.

gosć
6 miesięcy temu
Reply to  WPwp

ruska onuca pasuje do ciebie jak ulał .

WPwp
6 miesięcy temu
Reply to  gosć

A do ciebie bander…syn, ty g…, i pewnie jesteś z tego dumny, nie?

gosć
6 miesięcy temu
Reply to  WPwp

W piaskownicy zawsze wpier…łem takim ruskim onucom. I do dziś mi zostało .Nie możesz mnie obrazić ruska onuco, bo nie ma nic gorszego na świecie jak śmierdzące ruskie onuce , takie jak ty .

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  gosć

Chyba nie po to jest taka strona, zeby się błotem obrzucac, ublizac itp. Ludzie,troche zyczliwosci, uprzejmości dla siebie. Każdy moze wyrazić swoja opinię na dany temat, ale po co tyle jadu, tyle nienawiści. Mi tez się zdarza, ze ktoś odpowie mi w obelzywy sposób ale ja z kolei odpowiem inaczej, bardziej taktowanie . Miłego dnia życzę.

WPwp
6 miesięcy temu
Reply to  gosć

No tak, „kozakiem” to ty jesteś gdy chodzi o dzieci w piaskownicy. Twoi na Wołyniu też wyżywali się na dzieciach?

gosć
6 miesięcy temu
Reply to  WPwp

No co za typ….wybaczcie … kiedyś funkjonował taki dowcip o rycerzu…tu sie sprawdza .

drR
6 miesięcy temu

Po prostu nie chce się wierzyć. Kto rządzi nami w urzędzie marszałkowskim woj Warminsko-Mazurskiego
https://www.fakt.pl/polityka/poslowie-mieczyslaw-golba-i-miron-sycz-opowiadaja-o-trudnej-historii/tbdfcqm

śmieszek
6 miesięcy temu

Trzeba iść do Pana Starosty i zadać mu pytanie o szpital bądź Pana Burmistrza. Ciekawe co mają do powiedzenia w tej sprawie. Może pochwalą się jakimś dyplomem albo wybudowaną super ławeczką w parku 😀

Last edited 6 miesięcy temu by śmieszek
Barbara
6 miesięcy temu

Żeby ten szpital nie skończył jak termy opisywane i ośmieszane w całym kraju.

adam
6 miesięcy temu
Reply to  Barbara

z termami nie jest tak źle, piątek, sobota, niedziela nie ma gdzie zaparkować, a w tygodniu też pełno, kupa ludzi naprawdę, a co do szpitala OBCIACH, poprę każdego kto zaoferuje powrót do lat świetności tego obiektu.

Kyle XY
6 miesięcy temu
Reply to  adam

Pełno to i tak za mało, aby utrzymać taki obiekt.

Trombullus
6 miesięcy temu

Może ktoś mnie oświeci, co się dzieje z naszym szpitalem? Dlaczego ludzie z Bartoszyc mogą być ratowani, leczeni a my nie? Czy szpital ma być odstrzelony i sprzedany? Kto jest odpowiedzialny za cichą likwidację szpitala i bezpośrednie zagrożenie życia mieszkańców? Czy ktoś może podjąć kroki prawne w celu przywrócenia właściwych funkcji naszemu szpitalowi i postawienie przed sadem ludzi którzy się przyczynili do takiego stanu?

Wiesiek
6 miesięcy temu
Reply to  Trombullus

Moze w planach jest wyburzenie go j zrobienie kolejnego pięknego bulwaru

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Trombullus

Z takim pytaniem należy zwrócić się do starosty. To on jest odpowiedzialny za naszą służbę zdrowia. Od dawna panującą dyrektor ZOZ wspólnie z nim doprowadzili nasz szpital do takiego stanu. My, mieszkańcy musimy tułaczki się po całym powiecie i nie tylko, niejednokrotnie ktoś nie zdąży i zejdzie z tego świata, a tu, prosze bardzo zlikwidowano szpital i otworzono ZOL no i oczywiście oddział odwykowy dla ludzi poważnie chorych. Myślę, ze ktoś nosi sie z zamiarem kupienia i przekształcenia go na dom opieki. A jest to sama pani dyrektor, ktora juz taka instytucję otworzyła w Rogozu tylko jako właściciel widnieje mąż owej pani. Tak się robi interesy w naszym mieście. Jedna wielka SPOLKA a my mieszkańcy nic sobie z tego nie robimy i godzimy się na wszystko.

Antek
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Samo się nie zrobiło. Ktoś tych Państwa wybrał. Lepszym rozwiązaniem od komentowania tu byłaby refleksja przy urnie wyborczej.

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Antek

Tez tak uważam, ale w pojedynkę się nic nie zrobi. Niestety w naszym Grodzie nad Łyna sa tez zwolennicy obecnie nam panujących. Tak ze „cierpi ciało jakes chciało”.

Wiesiek
6 miesięcy temu
Reply to  Antek

Lepiej bym tego nie ujal!

Trombullus
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Pani dyrektor idzie na emeryturę a więc to czas kiedy to trzeba zlikwidować dom starców we własnym domu i przenieść do szpitala. Interes doskonały! Starosta pozwala doprowadzić szpital do takiej ruiny że następca pani dyrektor już nie da rady go utrzymać. Pani dyrektor go kupi nie będąc już dyrektorem od nowego starosty, który nie zamieszany w sprawę będzie się chciał pozbyć niedochodowego obciążenia. Mieszkańców omami się wizją sanatorium a pan Janek będzie miał dożywotnie darmowe miejsce w domu opieki! Tak się bawi, tak się bawi PLATFORMA!

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Trombullus

I o to w tym wszystkim chodzi. Widzę, ze nie tylko ja tak uważam. SUPER

alarm
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz

A może raczej w ramach budowy UZDROWISKA chcą ze szpitala uzyskać np. jakiś obiekt na sanatorium dla przyjezdnych. Nie ma funduszy na nowy obiekt to może cos im zaświtało w tych łbach ? A mieszkańcom to POwinna zapalić się raczej „czerwona lampka”

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  alarm

Jest taka opcja. Kto słyszał, miasto powiatowe bez służby zdrowia, bez szpitala, zakusy na uzdrowisko. Z czym do ludu? Ale niestety, brak ludzi myślących i dbających o mieszkańców. Krótko mówiąc nie wszystkim zapala się ta czerwona lampka. A widać to chociażby jak niektórzy przyklaskuja obecnemu wlodarzowi dbajacemu tylko o rodzinę i znajomych. Nasze miasto to rodzinny biznes. Przykre to, ale taka jest prawda. I tu cytat pod zdjęciami wlodarza z fb:takiego burmistrza jeszcze nie mieliśmy. Gratulacje panie burmistrzu.

Git
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Xyz! Właśnie przez takich jak Ty to miasto umiera, masz dużo do powiedzenia a nawet nie wiesz kto zarządza i nadzoruje szpitalem! Nie Burmistrz a Starosta! Burmistrz nie ma ŻADNEGO wpływu na Szpital. Idź głosuj na swego Starostę i za całe zło oskarżaj Burmistrza. Dziury na ulicach powiatowych – winny Burmistrz ! Szpital upada – winny Burmistrz. Kładka na Dantyszka – winny Burmistrz! a to wszystko powiatowe !!! Burmistrz na na to taki sam wpływ jak i Ty, czyli wcale !

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Git

Prosze przeczytać dokładnie co zostało napisane. Tam wyraźnie piszę, ze za szpital odpowiada starosta. Aby coś komentować należy z uwagą to przeczytać. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

palacz
6 miesięcy temu
Reply to  Git

Git jak śmiesz polemizować z Xyz ON ma zawsze racje.

he he
6 miesięcy temu
Reply to  palacz

Kiedyś była taka fajna bajka: Koleś Git – P!3rd0li Zasady i nie jest frajerem 😀
https://www.youtube.com/watch?v=R1wZvkZumoc

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  alarm

Obawiam się, ze z tym uzdrowiskiem bedzie taka sama sytuacja jak ze slawetnymi termami. A jest taka opcja. Oby moje słowa się nie spełniły.

gość
6 miesięcy temu

To kto został prezesem tego ABK …??? Czyżby pani??? Jakie to szczęście , że uwolniłem się od tego tworu .

Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  gość

Tak pani Kij jest nowym prezesem

pol
6 miesięcy temu

A mnie zastanawia spokój na forum gdy przyjechało tu tylu podobnych do tego banderowca, który w taki sposób się wypowiada
https://wprawo.pl/grozby-mlodego-banderowca-do-polakow-wybijemy-was-wszystkich-po-kolei-wideo/

prawdziwy Polak
6 miesięcy temu
Reply to  pol

Ty prawdopodobnie będziesz pierwszy , ale to nie jest pewne …nie wierz we wszystko , co zobaczysz w internecie …

pol
6 miesięcy temu

Banderowcu podszywający się pod „prawdziwego Polaka” – nie strasz, nie strasz bo się zesrasz. Tu nie Wołyń i i raczej wy uważajcie na to co szczekacie w necie.

prawdziwy Polak
6 miesięcy temu
Reply to  pol

Już ci pisalem , nie wierz we wszystko ,co przeczytasz w internecie. Ja to jestem Polak , nawet nie wstydze się napisać z duzej litery , ale wy? Kim jesteście? Co ty , jeden z drugim masz wspólnego z akcją wisła? Kogo straszysz i czym? Naucz się czytać ze zrozumieniem .

pol
6 miesięcy temu

To ty straszysz, – cytuję – „Ty prawdopodobnie będziesz pierwszy…”. To zdaje się, odnosi się do słów tego banderowca z filmiku o wybijaniu nas Polaków, więc? Jeśli jesteś „prawdziwym Polakiem” to się dokształć trochę , właśnie z internetu. A szczególnie o Rzezi Wołyńskiej i o tym w jaki barbarzyński, bestialski sposób były mordowane kobiety, dzieci i starcy tylko dlatego, że byli Polakami. Ich kości leżą teraz gdzieś w bezimiennych grobach na ukrainie a ich władze odpowiedzialnym za to stawiają pomniki, nazywają ulice a oprawców czczą jak bohaterów. Elementarze do nauki dzieci w szkołach – to „Ja bandera, ty banderówka”. A tu w Polsce, żyją jeszcze świadkowie tych mordów, dzieci cudem ocalone, które teraz mają po 80 lat a wciąż płaczą i trzęsą się ze strachu na samo wspomnienie. A ich spadkobiercy, jak ten z filmiku i inni, wręcz chełpią się tym co robili ich przodkowie. Organizują u siebie i nawet w niektórych polskich miastach marsze pod czerwono-czarnymi flagami i śpiewają tę ich czerwona kalinę. Jak nie lubisz internetu to jest wiele filmów i książek, np. Marka A. Koprowskiego, albo czytaj wydane wspomnienia świadków tego ludobójstwa. Tylko czytaj ze „zrozumieniem”.

Heniu
6 miesięcy temu
Reply to  pol

ten filmik Machonka to ma chyba już z 3 jak nie więcej lat z tym „niby banderowcem” potem przyszedł kumpel tego „niby banderowca” i mu powiedział by nie gadał takich głupot bo Machonek to strimer i zapewne ma transmisję włączoną i to będzie po sieci latać i ten „niby banderowiec” wydygał :):) co nie zmienia faktu, że ten przygłup „niby banderowiec” nie powinien tak mówić bo to podpada pod paragrafy i powinien za takie treści w sieci odpowiedzieć karnie.

pol
6 miesięcy temu
Reply to  Heniu

Niektóre przygłupy nie zdają sobie sprawy z tego w jakim duchu byli i są wychowywani potomkowie tych z akcji Wisła (mieszkający w Polsce) i ci co tu przyjechali z Ukrainyu. Poszukaj w sieci jak wice marszałek UM w Olsztynie Myron Sycz opowiada w wywiadach jak to był wychowywany w domu. Gloryfikacja trwa a podszywający się pod Polaków banderofile próbują usprawiedliwiać i zafałszować historię. A naiwni Polacy (niestety) udają, że problemu nie ma.

gość
5 miesięcy temu
Reply to  pol

Ty jesteś tępy kmiotek , i tyle w temacie.

Barbara
6 miesięcy temu

Obejrzałam dzisiaj filmik ze spotkań z burmistrzem. O większości tematach już wiedziałam ale zaciekawiło mnie przykryte lodowisko, które będzie tworzone dobrze że myślą o dzieciach w czasie ferii. Mam nadzieję że nie będzie tam tego gościa który wcześniej obsługiwał lodowisko, bo chyba za karę go tam posadzili.

adam
6 miesięcy temu
Reply to  Barbara

zawsze za karę zsyłano na Sybir

cyt
6 miesięcy temu

Policja nie będzie informowała o narodowości sprawców przestępstw. „Doszliśmy do etapu, w którym zaczyna się ukrywanie narodowości sprawców przestępstw, żeby „nie powodować piętnowania obywateli konkretnego kraju”. Nietrudno zgadnąć jaki kraj stał się przyczyną tej „wrażliwości” polskiej policji. Jak wynika ze statystyk, od 2011 roku rośnie liczba przestępstw i wykroczeń popełnianych w Polsce przez Ukraińców. A to nie sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku naszych „braci”. Lepiej więc stłuc termometr, żeby udawać, że choroby nie ma. I jest jak w piosence Wojciecha Młynarskiego: Lecz dokładnie informować babci nikt nie śpieszy, po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy.”

gość
6 miesięcy temu
Reply to  cyt

Nie masz większych zmartwień? Zajmij się czymś pożytecznym , posprzątaj mieszkanie albo co , nie pchaj się w coś ,czego nie rozumiesz. No chyba ,że jesteś trolem putyna.

cyt
6 miesięcy temu
Reply to  gość

Pamiętaj, że jesteś tu, jak sam się tytułujesz, „gościem”. I nie tylko na tym forum ale, jak sądzę po twoim wpisie, również w Polsce. A musze ci przypomnieć, że są pewne prawa „gościa”, który raczej nie powinien gospodarzom coś nakazywać, np. posprzątanie mieszkania. Nie oczekuję od ciebie, że wiesz co to jest dobre wychowanie, bo to jest raczej obca i niezrozumiała dla was formuła, ale na naukę nigdy za późno. Jest was tu dużo na Warmii, a przecież u was jest dużo do sprzątania więc masz możliwość „zająć się czymś pożytecznym u siebie. Pa,pa. Zanim wyjedziesz, dokształć sie trochę. Może coś zrozumiesz.
https://www.youtube.com/c/emisjatv

gość
6 miesięcy temu
Reply to  cyt

I ta cała tyrada z powodu „gościa”? Można być głupim , i nic nie mówić , ale można też odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Ja mam posprzątane ,nawet w głowie ,czego i tobie zycze .I odklej się od tego pucina.

gość
6 miesięcy temu
Reply to  gość

Gosć pisze po prostu z lenistwa , nie chce mi się wymyślać tak idiotycznych nicków ,jak np. „cyt”.

cyt
6 miesięcy temu
Reply to  gość

Tak, występuje u was ten dysonans – lenistwo umysłowe i pracowitość „fizyczna”. To fakt. Może dlatego tak trudno stworzyć państwo z jakąś choćby fundamentalną praworządnością. No i ten mental – pycha, buta , arogancja i wyzywanie. Chociaż u ciebie zauważam pewne już stonowanie – nie wyzywasz tylko sugerujesz, że ktoś jest głupcem, czy idiotą. To jest jakiś postęp. Może to oznaki poprawy spowodowane dłuższym tu zamieszkiwaniem i kontaktem z normalnymi ludźmi na pewnym poziomie? I jeszcze jedno – do nikogo się nie przykleiłem.

gość
6 miesięcy temu
Reply to  cyt

Miałem nic już nie pisać ,dłuższe zamieszkiwanie? A 70 lat wystarczy ? Jestem i byłem zawsze Polakiem , nie wiem jak ty , ale dam ci rade na koniec :pier….nij sie w łeb , może ci przejdzie .

cyt
6 miesięcy temu
Reply to  gość

No widzisz, prawdziwej natury nie da się zamaskować, hahaha. Ta agresywna natura nie zanika nawet po 70 latach. Czy Polak stanąłby w obronie(bo od tego zacząłeś), ukrywania przez policję narodowości sprawców przestępstw dokonywanych na terenie swojego kraju na swoich rodakach? Jesteś już na emeryturze więc znajdziesz trochę czasu aby poszerzyć swoją wiedzę. Może to otworzy ci oczy. https://www.youtube.com/watch?v=erA-j0Ny4M4

SUP
6 miesięcy temu

W nocy z 28 na 29 lutego 1944 roku sotnie OUN-UPA kierowane przez księdza greckokatolickiego Pałubickiego z córką przeprowadziły rzeź polskich mieszkańców Korościatyna. Bezbronnych cywili w tym kobiety i dzieci bestialsko zamordowano przy użyciu toporów, siekier i pił. Przed śmiercią wiele ofiar było torturowanych w nieludzki sposób.
https://www.youtube.com/watch?v=rdDo_rgBLqE

Barbara
6 miesięcy temu

Konkurs na prezesa ABK nadal trwa dwóch kandydatów z miasta pani która pracuje w tejże spółce oraz pan który pracuje w starostwie a ma wiele wspólnego z ABK bo tam pracował. Szczerze mam nadzieję że wygra ten pan ma większe doświadczenie do prowadzenia tej jednostki. Burmistrz nie może się kierować tym że kogoś zna

ciekawy
6 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Ponoć wybrana P.prezes – ale kto ?

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  ciekawy

Na stronie ABK pisze – prezes Zarządu Sylwia Kij

Wiesiek
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz

O to chyba Pani radna. Ciekawe dlaczego zostala wybrana

Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  Wiesiek

To pytanie proszę skierować do burmistrza

Ziom
6 miesięcy temu
Reply to  Xyz

Oby nie. To uchol burmiszcza i osoba bardzo niekompetentna na to stanowisko. Zero pojęcia o pracy w administracji, a co mówić dopiero o rządzeniu abkiem. Nawet jako radna niczym się nie wyróżnia. Lata lecą, a interpelacji żadnych, czyli skoro w swoim okręgu nic nie zrobiła bo był brak pomysłów. To jak ma zaradzić spółka. Nie da rady.

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Ziom

Niestety, ale owa pani została wybrana na prezesa. Jej nazwisko widnieje w wykazie pracowników administracji ABK. Chyba większość mieszkańców jest zaskoczona tym wyborem. Skandal jak na preselekcji do Eurowizjj.

Andrzej
6 miesięcy temu
Reply to  Ziom
Barbara
6 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Jest porażka i będzie jeszcze gorzej

Xyz
6 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Wykwalifikowani pracownicy – to przesada. Kultury brak pod każdym względem. Do tych „wykwalifikowanych pracowników” wchodzi sie z dusza na ramieniu.

Barbara