gru 042022
 

Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim zarządzany przez Burmistrza Wiśniowskiego dyskryminował pracownika za skorzystanie przez niego z uprawnień przysługujących matce w związku z narodzinami dziecka. Tak orzekł w prawomocnym wyroku Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Zasądził na rzecz pracownika, pani Pauliny kwotę 30.000 zł. tytułem odszkodowania za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu wraz z odsetkami. Tym samym po 2 latach batalii sądowych pani Paulina wygrała z Burmistrzem Wiśniowskim sprawę, a sąd potwierdził fakt dyskryminacji w związku ze skorzystaniem przez p. Paulinę z uprawnień macierzyńskich.

Pani Paulina jest zatrudniona w Urzędzie Miasta od 2015r. Z końcem 2017r. w związku z ciążą otrzymała zwolnienie lekarskie. Po urodzeniu dziecka i wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego oraz wychowawczego wróciła do pracy. Okazało się jednak, że nie może wrócić na poprzednie stanowisko (już zajęte, bowiem miesiąc przed powrotem p. Pauliny do pracy, Burmistrz Wiśniowski zatrudnił inną osobę na to miejsce.). Przydzielono jej nowe obowiązki (bez przeszkolenia) oraz wynagrodzenie sporo niższe, niżby mogła otrzymywać nie korzystając z uprawnień macierzyńskich.

Pani Paulina złożyła wniosek o podwyżkę wynagrodzenia, czując się pokrzywdzona, że po powrocie do pracy zarabiała mniej niż zatrudniona w UM sprzątaczka. Nowy zakres obowiązków dotyczył pracy z dokumentami niejawnymi, przetwarzania tych dokumentów i inne czynności związane z prowadzeniem dokumentacji wojskowej. Wnioskowała o doposażenie stanowiska pracy w odpowiedni komputer przeznaczony do pracy z dokumentami niejawnymi, bowiem tejże pracy nie można było brać do domu, czy pracować zdalnie. Bez rezultatów.

31 grudnia 2020 r. Pani Paulina, złożyła pismo do Burmistrza Wiśniowskiego w którym zawarła uwagi dotyczące organizacji funkcjonowania Urzędu Miasta. Reakcja Burmistrza Wiśniowskiego Jacka, była prawie natychmiastowa. W styczniu 2021r. Burmistrz Wiśniowski wypowiedział pani Paulinie umowę o pracę. Jak tłumaczono w piśmie w związku z trudną sytuacją ekonomiczną urzędu. Od powyższej decyzji Burmistrza Wiśniowskiego, pani Paulina odwołała się do sądu pracy. Zażądała przywrócenia do pracy oraz odszkodowania tytułem nierównego traktowania.

Już w trakcie trwania procesu sądowego, Burmistrz zaproponował ugodę z pracownikiem. Zaoferował powrót do pracy na dotychczasowych warunkach pod warunkiem wycofania pozwu sądowego. W późniejszym czasie, okazało się, że pani Paulina jest w ciąży, co z mocy prawa skutkowało nieważnością wypowiedzenia z pracy. Pozostała kwestia odszkodowania tytułem dyskryminacji. Po ogłoszeniu korzystnego dla p. Pauliny wyroku, Burmistrz Wiśniowski wniósł apelację do Sądu Okręgowego.

W Sądzie Okręgowym, pełnomocnik Burmistrza Wiśniowskiego robił wszystko, aby zmienić orzeczenie o dyskryminacji pracownika ze względu na macierzyństwo. Zaproponowano nową ugodę z wypłatą odszkodowana ale nie tytułem dyskryminacji. Postawa pani Pauliny była nieugięta. Nie było zgody na takie rozwiązanie. 1 grudnia 2022r. Sąd Okręgowy ogłosił wyrok, w którym oddalił w całości apelację Burmistrza Wiśniowskiego. Tym samym prawomocnym stał się wyrok bartoszyckiego sądu.

Wyrok z 29 kwietnia 2022r. Sygn. akt IV P 4/21. Czytamy w nim m.in.

„zasądza od pozwanego Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński na rzecz powódki Pauliny  kwotę 30.000 zł. tytułem odszkodowania za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu wraz z odsetkami ustawowymi od dnia uprawomocnienia się orzeczenia do dnia zapłaty;” i dalej

„W ocenie sądu nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jedyną przyczyną niekorzystnego dla powódki zróżnicowania wysokości wynagrodzenia było skorzystanie przez nią z uprawnień macierzyńskich. Zdaniem Sądu, gdyby powódka nie udała się na urlop macierzyński, rodzicielski a w końcu na urlop wychowawczy , to jej wynagrodzenie systematycznie wzrastałoby do poziomu wynagrodzeń osób zajmujących analogiczne stanowiska. Jedynym logicznym powodem uzasadniającym zróżnicowanie poziomu wynagrodzeń powódki w stosunku do pozostałych pracowników było wyłącznie macierzyństwo i skorzystanie przez powódkę z uprawnień przysługujących matce w związku z narodzinami dziecka.”

Tym samym niezwykle ciężki gatunkowo zarzut dyskryminacji ze względu na macierzyństwo „ciążyć” będzie na Burmistrzu Wiśniowskim już na zawsze. 

Pani Paulina zapytana co sądzi o swoim pracodawcy:

„Wydaje mi się, że pracodawca powinien lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. Moim zdaniem w relacji pracodawca-pracownik, rozmowy powinny opierać się na rzeczowych argumentach. W mojej sprawie pracodawca wskazał, że do pracy, którą świadczyłam nie miał zastrzeżeń i niezrozumiałe dla mnie było to jak zostałam potraktowana. W mojej ocenie Burmistrz, jako kierownik urzędu, powinien wiedzieć jakie ma zadania. Jeżeli sprawy kadrowe powierzane są osobom, które nie znają przepisów prawa, to o czym to świadczy? Ja się cieszę, że odważyłam się pójść do sądu. Może dzięki temu wyrokowi inne kobiety nie będą się bały walczyć o swoje prawa.”

Czy Burmistrz Wiśniowski za złamanie prawa poniesie jakiekolwiek karę? Słuszne odszkodowanie w wysokości 30 tys zł pokrzywdzona już otrzymała z kasy miasta, czyli są to pieniądze podatników. Wiśniowski Jacek, Burmistrz Miasta nie poniesie żadnych konsekwencji finansowych, ponieśli je mieszkańcy miasta.

Wysłano zapytanie do Burmistrza i Urzędu Miasta o treści:

„Z jakiego paragrafu budżetowego wypłacono ponad 30 tys zł odszkodowania pracownikowi UM w związku z jego dyskryminacją w miejscu pracy przez Burmistrza. Czy za złamanie prawa przez Burmistrza Wiśniowskiego zapłacili mieszkańcy miasta, czy wyrok sądowy wykonał z własnej kieszeni.” Do chwili publikacji nie otrzymano odpowiedzi.

 Posted by at 9:06 pm
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
135 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kyle XY
1 miesiąc temu

Czy w końcu miasto zostanie odśnieżone? Ślisko na skrzyżowaniach i rondach. To grodzi wypadkami. Służby burmistrza śpią.

Mis
1 miesiąc temu
Reply to  Kyle XY

Służby starosty!. Prawdziwy Polak narzekać, oczerniać, bez znajomosci sprawy . Zwal na Tuska albo Glapinskiego albo na kler równie celnie. Większość rond jest starostwa

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Kyle XY

Na chodnikach ta sama sytuacja. Nikt się o nic nie martwi. Najważniejsze, ze odświeżony jest kawałek Wyszyńskiego (przed starostwem, Swietochowskiego przed rozslawionym UM, no i oczywiście przy UG. Reszta „a co to mnie obchodzi”.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Xyz za łopatę i zrób choć raz coś pożytecznego.

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To moze wspólnie zrobimy coś pożytecznego. Dlaczego tylko ja? Jesteś gotowy?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Ale ja nie jestem przeciw Burmistrzowi.Ewentualnie z drugiej strony ulicy.

xyz
1 miesiąc temu

tyle miasto wydaje miesiecznie na „prawników ” 174 OR.273.139.2022.IN Świadczenie usług na rzecz Gminy Miejskiej oraz podległych jednostek organizacyjnych poprzez zapewnienie pełnej obsługi prawnej 4 750,00zł za 1 miesiąc 09.12.2022 Kancelaria radcy Prawnego ELLEX waldemar Żbikowski
175 OR.273.140.2022.IN Świadczenie usług na rzecz Gminy Miejskiej w tym pracowników urzędu oraz jednostki podległej tj.Centrum Usług Wspólnych 6 250,00 zł za 1 miesiąc 09.12.2022 Kancelaria Radców Prawnych Siergiej i Partnerzy

Barbara
1 miesiąc temu

List otwarty w gazecie l. Czy te lizidupy w gminie zajęcia nie mają. „jesteśmy jak wielka rodzina” oczywiście tu się zgodzę jak pracuje rodzinka i znajomi wójta. Gazeta w ogóle nie powinna takich bzdur drukować. Niech się sprawa rozstrzyga w sądzie

gość
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

Co ci się nie podoba? Ty jesteś cenzura? Gazeta może drukować to , co nawet tobie się nie podoba? Czy jesteś za ruskim mitrem?

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  gość

Gazeta powinna zajmować się rzetelnymi sprawami a nie tandetnymi liscikami. Na co oni liczą? Niech sąd rozstrzyga tą sprawę, niech się pracownicy nie martwią dostaną premię i podwyżki.

gość
15 dni temu
Reply to  Barbara

No widze ,ze ty to wyrocznia , co jest rzetelne , a co tandetne… może zajmij sie garkami , mężowi obiad ugotuj , albo coś…

news
1 miesiąc temu

Api sprawdz spam, fajny temat kolejnymi z podwyżkami w UM, w dobie „oszczedności „

NEWS
1 miesiąc temu

Miasto szuka oszczędności, a tu bahhh. Podwyżki dla urzędników w mieście !
Tyle zarabiali w 2022roku https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/785431/Zarz%C4%85dzenie-SE_0050_184_2021_WS, a tyle w 2023 https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/899365/Zarz%C4%85dzenie-SE_0050_196_2022_WS podwyżki maksymalnie od 700-1500zł miesięcznie. DO tego dochodzi 13stka, dodatek funkcyjny oraz roczna (premia, nagroda) SZALEŃSTWO !

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

Parodia

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

Jeżeli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę to każdemu należy się podwyżka. Ale nie wszystkim w urzędzie są wyjątki.

…..
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

To jest regulamin wynagradzania i w każdej instytucji publicznej taki musi być. Oznacza to że jest kategoria zaszeregowania na danym stanowisku i pracownik zarabia od …. Do…. Z resztą co tu się burzyć. Pracownicy wielu instytucji publicznych w mieście np. Pracownicy oświaty, urzędnicy, bibliotekarze, itp to tez mieszkańcy, płacą podatki, kredyty, utrzymują rodziny

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  …..

Fakt „sprawiedliwość ” 😉 2022 rok burmistrz ok 8000 zł podwyżki, radni ok 1000zl podwyżki, w urzędach od 200-400zl więcej.

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Macie racje. Podwyżki sie naleza ale moze zrobic to kosztem jednej inwestycji a nie kosztem mieszkańców miasta. I tak pod względem podatków jesteśmy chyba jednym z najdrozszych miast w województwie

Odp
1 miesiąc temu
Reply to  …..

Więc po co zwiększać ten maksymalny zakres widełek od 700-1500zl miesięcznie czy, czy aby niespodzianka to by podwyższyć o taką kwotę dla braci urzędniczej;) jeśli o niższą, to po co aż takie widełki 700-1500zl 😉

Pracownik
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

Oczywiście nagrody, premie dostają dupowlazy, nie wszyscy pracownicy !

Oryginalny Zatroskany
1 miesiąc temu

Z tymi włodarzami miast polskich bywa różnie jedni są lepsi a inni gorsi ( proszę odczytywać ten tekst jako skróty myślowe ).No ale jak ich odróżnić ?Najlepszym sposobem jest możliwość wyboru,ale czy korzystamy z niej w pełni?.Przytoczę tu jeden z wielu obrazów spotkań mieszkańców z naczelnikiem miasta /miejsce spotkań wypełnione po brzegi,pracownicy dwoją się troją aby wyszukać i dostawić jeszcze dodatkowe miejsce dla uczestnika . Taki to oto mama obraz spotkań z naszym ukochanym włodarzem.Więc o wyborze na następną kadencję wniosek nasuwa się sam.Jeśli potrzebne jest moje zdanie to należy wymienić /kolokwialnie mówiąć ,wymienić na lepszy model/.Czekam na opinie w domyśle / nie chcę być sam/.

BenHur
1 miesiąc temu

Zgadzam się, że najlepszym sposobem jest możliwość wyboru.
Uważam, że władzę należy zmieniać, ponieważ władza się deprymuje.
Jednak czytając komentarze osób, które chcą sięgnąć po tą władzę bardzo się martwię, brak merytoryczności, a do tego obrażanie innych.
Zostawię link do poczytania tak dla przypomnienia.

https://gazetaolsztynska.pl/lidzbarkwarminski/186129,Auto-radnego-uderzylo-w-barierki-Bartlomiej-Z-byl-pijany.html

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  BenHur

Każdy popełnia bledy. Ta sytuacja nie wyklucza tego ze moze byłby lepszym zarządzającym tym miastem

Leomessi
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Ogarnij się Wiesiek. Radny już wówczas miał w gĺębokim poważaniu prawo, skutki tego rajdu mogły być opłakane. Mogła przechodzić tamtędy Twoja matka, córka, syn, żona….. Dziwi mnie, bo facet ma dzieci, ale wyobraźnia się wyłączyła…..Nietrzeźwi kierowcy powinni być traktowani jak przestępcy..

BenHur
24 dni temu
Reply to  Wiesiek

Wiesiek, a powiesz mi jaki to błąd i czy słyszałeś z ust radnego jakiekolwiek słowa skruchy?

Obiektywizm
1 miesiąc temu
Reply to  BenHur

A co ma piernik do wiatraka ? Próbujesz zabłysnąć ale jakos słabo Ci wychodzi. Raz jesteś za burmistrzem, a za chwilę przeciw niemu. Zdecyduj się, albo akceptujesz że ktoś dyskryminuje albo nie. Wyszukiwać w kimś cechy negatywne nie znając osoby, i sytuacji to łatwo.
Polska mentalność – ocenie innych choć nie powinienem, sam święty nie jestem, ale na kogoś mogę pisać, w końcu w internecie jestem anonimowy
Bartek nie mówi Lidzbarg,
Posiada inteligencję, dykcję, potrafi rozmawiać a nie udawać..
Pokazuje ile robią mając fundację, nie wywyższa się, nie blokuje ludzi,. Ale rozmawia!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywizm

Potrafi rozmawiać ale czy zarządzać miastem?

Obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Pracuje prywatnie i dodatkowo wspólnie z żoną prowadzi fundację – czytaj zarządza. Urządzili wielką imprezę dla seniorów , a co zrobił burmistrz ?
Jedynie co potrafi to pozować do zdjęć taki burmistrz, zaciągać kolejne miliony na inwestycje nie wiadomo komu potrzebne, tak zarządza miastem , że w UM wyszła dyskryminacja ? No sorry, to co on urzęduje w Olsztynie czy w Lidzbargu ? Nie wie co się dzieje we własnym budynku ? Może warto bardziej zaangażować się w zarządzanie, studia zaoczne czy kurs ekonomii nie wiele wniósł jak widać…

Odp
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Jest kierownikiem instytucji kulturalnej na garnuszku społeczeństwa w Katrzynie, a jego nowa żona podobnie ,zajmuje od niedawna kierownicze stanowisko w Pilniku w gminnym centrum kultury u Wójta Andrukajtisa

BenHur
1 miesiąc temu
Reply to  Odp

Szukam informacji o naborze na to stanowisko w pilniku, ale nigdzie nie mogę znaleźć, ktoś pomoże?

odp
1 miesiąc temu
Reply to  BenHur

Nie ma w sieci, jeśli oczywiście był jakiś konkurs lub ogłoszenie o naborze …. Żona pana Wielkie Brawa pełni tam funkcję jakoś od marca 2022r . pozdrawiam

Oryginalny Zatroskany
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywizm

Na samym początku tekstu jest napisane ( skróty myślowe),jestem przekonany,że należy przeczytać tekst dokładnie 1 raz,jeżeli jest trudność to trzeba przejść do 2-3-4 itd. czytania.Myślę ,że po 10 razie nastąpi pełne zrozumienie treści.Zyczę powodzenia.

Obiektywizm
1 miesiąc temu

To chyba nie do mnie ten komentarz. Nie mam problemu z czytaniem 🙂

Last edited 1 miesiąc temu by Obiektywizm
BenHur
24 dni temu
Reply to  Obiektywizm

Porównujesz mówienie Lidzbarg do akcji z autem radnego, jazdę po pijaku określasz jako negatywną cechę?
Nawet jeżeli nie jechał po wpływem to co zostawił auto na barierkach i poszedł się napić?
Fantastyczny kandydat na włodarza! 😉
Nie rozśmieszaj mnie, ewidentnie sprawę zamieciono pod dywan.
Poza tym Lidzbark jest zbyt małym miastem żeby tu nie znać kogokolwiek.

Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  BenHur

Czytam komentarze i nie dostrzegam osoby z „chęcią sięgniecia po władzę”, publikujacego komentarz niemerytoryczny oraz obrażający. Proszę wskazać komentarz, który spełnia wyzej wymienione trzy przesłanki.
Proszę również podać powiązanie artykułu z linku z komentowany na forum artykułem dotyczącym dyskryminacji w Urzędzie Miasta.

ilex
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Chętny do sięgnięcia po władzę, raczej nie będzie się tu udzielał, ani tłumaczył tutaj komentującym swojej decyzji.

mieszkaniec
1 miesiąc temu

Osobiście uważam, iż żona naszego lidzbarskiego „Pudziana”, po takim wyskoku, powinna złożyć mandat radnej. Tylko pytanie czy ma na tyle honoru i odwagi? Niestety, grubo w to wątpię. Pewnie przeczekają sprawę, zrobią parę np. charytatywnych PRowych ustawek i się rozejdzie po kościach.

piksel
1 miesiąc temu

Poziom tego forum spada do poziomu wojenek z piaskownicy. Ale rozumiem, że co niektórzy mogą mieć problem z wyrażaniem swoich poglądów i emocji z kulturą i poszanowaniem godności i prywatności innych osób.
Drodzy państwo traktujmy siebie wzajemnie tak, jakbyśmy chcieli, by inni nas traktowali.
Dla mnie osobiście kij ma dwa końce i punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pewne sprawy bez przyczyny się nie dzieją. Miłego dnia. Róbmy wgląd we własne postępowanie zanim osłodzony innych ….

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  piksel

Piksel WIELKIE brawa.

gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ale do czego pijesz? Bo tu już różne stwierdzenia padły.

BenHur
1 miesiąc temu
Reply to  piksel

Komentarze, w których obrażała innych zostały usunięte przez moderatora.
Co do sprawy w sądzie nic o tym nie pisałem i też nie wiedziałem dopóki nie pojawił się tekst wyżej.
Wszyscy znają Paulinę? Jak widać w komentarzach zdania są podzielone na temat jej osoby, ja odniosłem się tylko do tego co napisała i nie oceniałem jej, a to co napisała, było to bardzo przykre, tym bardziej że pracuje w kulturze, więc chyba od takich osób oczekuje się trochę więcej taktu i kultury osobistej?
Lidzbark nie jest jakąś wielką metropolią tu wszyscy się znają 🙂

Greggg
1 miesiąc temu
Reply to  piksel

Od kiedy wyroki sądów mają coś wspólnego z prawdą lub faktyczną oceną?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  API

API piszesz o pyskówkach a odsyłasz do //szmaty lidzbarskiej// jak to tak.

ddd
1 miesiąc temu
Reply to  API

Bardzo nieładnie pan ,,redaktorek,, napisał. A gdyby tak ktoś z innej gazety umieścił taki komentarz dotyczącej tej oto …propagandowe ścierwo? Wymagać kultury trzeba zacząć od siebie

Zasady
1 miesiąc temu
Reply to  ddd

Ten blog, strona należy do API więc to jego piaskownica i albo się dostosujesz do jego zasad albo wy… J 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zasady

Czy API potrzebuje takich obrońców.??? Ja uważam że nie.

Obywateluu
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To nie obrona , to wyjaśnienie do kogo należy strona i co ktoś może zrobić. 🙂 Po co oceniać redaktora ? Raptem wszyscy mądrzy, wszyscy znają sprawe , wszyscy znają Paulinę , burmistrz wspaniały i nie winny..
Ludzie otwórzcie wreszcie oczy, bo ciąg dalszy niedługo nastąpi, wyjdzie więcej faktów o waszym wspaniałym ekonomiście , chorym na inwestycje i zadłużanie miasta.. jeszcze będziecie płakać i zalowac że wybraliście takiego gospodarza..

xxx
1 miesiąc temu

Kolejny przykład „chorych oszczędności”, popytajcie w MOPS pracownice i jak to było dwa tygodnie temu w uroczystym dniu Pracownika Socjalnego….informacji publicznej jak i zdjęć nie uświadczycie na profilach włodarza czy też na stronach urzędowych !
Ach to wszystko przez wojnę i ten zły PiS, który to PiS obniżył podatek PiT i CiT zwykłemu Kowalskiemu(zostaje wiecej w kieszeni ) , a co za tym idzie zmniejszył wpływy dla braci urzędniczej, czytaj kasy samorządowej.

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  xxx

Do wyborow daleko wiec na walke o wyborców przyjdzie czas

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  xxx

Zdjęcia nie było i pewnie premii też

Anna
1 miesiąc temu

Dostałam ostatnio saldo z Urzędu Miasta na zaległość w użytkowaniu wieczystym z 2006r :). Szukają pieniążków, szukają…

adam
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

I na górze i na dole ot taka polityka. Powinni też poszukać oszczędności u siebie. Rozwiązać senat, moim zdaniem niepotrzebny, nieprzydatny. Sejm góra do 100 posłów. Przygasić światła i ogrzewanie, a włączyć parę orlików i dogrzać szkoły. Pogonić pociotków ze spółek skarbu oraz w samorządach ostra redukcja pracowników administracyjnych. Połowa wystarczy, a na dole podobnie.

NEWS
1 miesiąc temu

Z ostatnich dni:Wlodarz zrezygnował z organizacji tradycyjnego sylwestra miejskiego ( koszta fajerwerków podobno ogromne … hmm )? no i pani od piesków przyczodzila prośbą. Zaś rada miasta, na wniosek włodarza zafundowała mieszkańcom kolosalne podatki na 2023 rok, jak w duzych metropoliach tj podatek od nieruchomości, od środków transportowych, praktycznie one wszystkie poszły maksymalnie w górę. No cóż Lidzbarku W. jesli chodzi o te podatki to juz jak Warszawa ;)? Dług już ok 33mln( niedawno zwiększyli o 4 mln zł), a oszczędności szukają u mieszkańców, zaś sami mają na swoje niedawne sowite podwyżki, dzień seniora, masę biegów, transmisję w tv Kopernik itp, płatne wyjazdy na „niezbędne” konferencje, na płatne konkursy do których zgłaszają miasto, na utrzymanie tych wszystkich bardzo potrzebnych instytucji kultury,ósrodkow „aktywizacji”, stawianie kolejnych wiat, ławeczek,bulwarów, niezbędną komunikację miejską dla leniwycc za ok 900 tys zł rocznie !, CDN ….

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

To było do przewidzenia. Tylko mnie bardziej szkoda lodowiska i dzieci które lubiły tam spędzać czas.

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

No cóż. Lidzbark – miastem emerytów i rencistów. Burmistrz zadluza miasto jak tylko moze. Nastepnie szuka oszczędności i pieniedzy na spłatę owych kredytów. Liczy na seniorów, gdyż oni otrzymują dodatkowe pieniążki w formie „13” i „14” więc jest z czego ciągnąć kasę. Nie splaci jednego kredytu a juz pojawia się kolejny.

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Zgadza się. Zresztą nie każdy senior korzysta z internetu i nawet nie wie co się dzieje w mieście.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

A kto to wszystko ma zrobić.?

Ekonomista jak z koziej....
1 miesiąc temu
Reply to  NEWS

Jedni są uzależnieni od alkoholu, inni od papierosow, a burmistrz od inwestycji, czy potrzebne czy nie ,to go nie obchodzi. Liczą się lajki, pozowanie do zdjęć i chwalenie ile zrobił, ale że dług już wynosi 33 mln to się nie chwali, taki z niego ekonomista zajebisty…
Starsze babcie może to chwyta darmowa komunikacja, ale co mają robić w tym mieście młodzi ? Tyle promocji burmistrza a żadnych nowych inwestycji ? Skoro coś nie przynosi oczekiwanych efektów to po co wydawać kasę na promocję ?

Xyz
1 miesiąc temu

No i chyba sprawa pobicia wójta na balu charytatywnym zostanie zamieciona pod dywan. Jest artykuł na stronie slawetnej gazety lidzbarskiej. Przeczytajcie

Odp
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Chyba nie. Bo wlasnie sprawą zajęła się prokuratura z urzędu, więc wojt był w trakcie sprawawnia obowiązków służbowych. Szkoda, że policja jak i prokuratura nie wspomina nic o tym czy sprawcę zbadano na obecność alkoholu w organizmie….oby dopełniono obowiązków służbowych!

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Odp

No o tym akurat nic nie piszą. A powinni to zrobic.

Muezin
1 miesiąc temu
Reply to  Odp

Sprawowanie obowiązków służbowych o drugiej w nocy pod wpływem alkoholu to raczej nie jest dobra strategia…

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Muezin

I tu akurat wójt był zaproszonym gościem z uwagi na piaskowane stanowisko i był trzeźwy. Natomiast agresor był osobą towarzyszącą swojej żonie no i niestety był pod wpływem procentów.

ciekawski
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Ciekawe do kogo zwrócił się Heniorek by ratować skórę…

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  ciekawski

A pod kogo podlega policja i prokuratura w mieście

śmieszek
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

w serialu Ranczo twierdzili, że prokuratura jest niezależna 😀

Elza
1 miesiąc temu

Całkiem ciekawa ta sprawa Pauliny. Aż mi sie śmiać chce , że taka bogaczka a zażadała pieniedzy. Ona wcale nie jest fair wobec ludzi. Znam ja od dziecka i wiem co potrafi. Po złosci robi głupie rzeczy a potem chce sie wybielić w Sądzie. Po prostu boli ją, że Burmistrz na jej miejsce zatrudnił kogo innego. Urząd Miasta miał spokój w końcu. A co do dyskryminacji to są jej słowa ..

Leomessi
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Szanowna Pani, bez względu na to, jaką osobą jest owa Pani, to przepisy prawa obowiązują , tym bardziej osoby piastujące stanowiska z namaszczenia ” ludu”. Zasobność konta tudzież portfela P. Pauliny nie ma związku ze sprawą, odszkodowanie na mocy wyroku Sądu należy jej się jak przysłowiowemu ” psu buda”.

Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Leomessi

Chochliki burmistrza muszą tu napisać coś na złość, a że w ogóle nie związane ze sprawą i że w ogóle nie prawda to druga sprawa. 🙂
Pozdrawiam tych co żal dupę ściska że wygrałam w sądzie, właśnie za prawdę. 🙂

Pelnocnik burmistrza na ostatniej sprawie nawet złamał kodeks etyki adwokackiej ale to taki mały szczegół

Nie zdziwilabym się jakby to była aktywna Izabela co tępa jest ( brak znajomości przepisów) na zajmowanym stanowisku

A jeśli mnie tak dobrze znasz od dziecka to ciekawe. Od zawsze byłam wzorowym uczniem , więc skoro byłam zła to jak to się stało że mam wzorowe świadectwa 🙂
Podaj imię i nazwisko to będę wiedzieć kto wymyśla takie głupoty. Ale tylko tchórz pisze pod pseudonimem, bo tak najprościej. 🙂

???
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Kto tym razem był pełnomocnikiem burmistrza ? Czy taki pełnomocnik ma płacone za sprawę sądową czy zatrudniony jest na etacie w urzędzie i pobiera miesięcznie pensje z naszych podatków?

Tylko prawda
1 miesiąc temu
Reply to  ???

Pan Siergiej 🙂

gość
1 miesiąc temu
Reply to  Tylko prawda

Z doświadczenia w swojej sprawie wiem , ze kancelaria zatrudniona przez burmistrza , najczęściej w ogóle nie orientuje się w prowadzonej sprawie .

gość
1 miesiąc temu
Reply to  ???

A jak myślisz? Że burmistrz płaci mu ze swoich pieniedzy? Dla takiej kancelarii ,miasto to żyła złota.

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

A kto to ta Izabela? Prawa ręka burmistrza czy kolejny zastępca.

BenHur
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Odnoszę się do tego co napisałaś, jeżeli tak jest jak piszesz: „Od zawsze byłam wzorowym uczniem , więc skoro byłam zła to jak to się stało że mam wzorowe świadectwa”, to w czym problem, żeby podeprzeć to faktami?
Poza tym, czy wzorowe świadectwa np. z podstawówki świadczą o tym jaką osobą jesteś? Czy można ci zaufać? Czy w innym etapie swojego życia nie zboczyłaś ze ścieżki bycia prawej itd.?
Znalazły się jednak osoby, które twierdzą inaczej. A z tego co znalazłem w Internecie to jesteś osobą publiczną, więc sama wybrałaś „bycie na świeczniku”. Obrażasz innych pisząc personalnie, że są tępi. To napisz coś o sobie jaką osobą jesteś.

BenHur
1 miesiąc temu
Reply to  Paulina

Za to ty jesteś ostra 🙂
Pochwalisz się tymi wzorowymi świadectwami?

Elza M.
1 miesiąc temu
Reply to  Leomessi

Szanowny Leo i co jeszcze. Może i należy ale niech zmieni taktykę do starszych ludzi. Wybiela się niezmiernie aż zaczyna być śmieszna. Uważam, że jest wielką kłamczuchą i naciągaczką.

Tylko
1 miesiąc temu
Reply to  Elza M.

Zniesławianie innych osób w Internecie jest mocno powiązane z powszechnym zjawiskiem hejtu. Mylne poczucie anonimowości w sieci sprawia, że spora grupa osób czuje się całkowicie bezkarna, a wirtualną przestrzeń wykorzystuje do wyładowania swojej frustracji. Taka działalność jest jednak prawnie zabroniona, a za zniesławienie w Internecie grożą tak samo poważne konsekwencje, jak w przypadku oszczerstw i pomówień rozpowszechnianych innymi środkami.

Leomessi
1 miesiąc temu
Reply to  Elza M.

Każdy ma prawo do subiektywnych odczuć, co nie zmienia faktu, że wyrok sądu zapadł na korzyść powódki, czyli jednkak coś nie halo było z przestrzeganiem przepisów prawa pracy.

...
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Moim zdaniem taki szykanujacy komentarz powinien zostać zmoderowany.

Xxx
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Niestety to prawda, wymyśla, manipuluje i kreuje rzeczywistość na swoją stronę…..tak na zasadzie dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf. A Pan Burmiszcz to jedna z wielu jej ofiar, tym razem padło na niego….

Tylko prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Xxx

A Ty adwokat burmistrza Siergiej ?
Zacznij się interesować tym jaki pan burmistrz był uczciwy kiedy prowadził swoją działalność to możesz dowiedzieć się ciekawych rzeczy…
Ale o tym może już niebawem
A zanim kogoś obrzucisz błotem to daj poparcie w dokumentach, bo tak to niestety puste słowa, zwykła złośliwość. 🙂
Wazeline kup. 🙂

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Tylko prawda

No tez o tym slyszalem. Jezeli to nie ploty to zaraz wypłynie na światło dzienne

Tylko
1 miesiąc temu
Reply to  Xxx

Burmiszcz no to dobre określenie dla burmistrza

Paulina
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Jej słowa hahah dziewczyno zacznij czytać przepisy, a nie siedzisz na internecie i piszesz głupoty. Polecam Ci poszukać wyrok sądu najwyższego dotyczący dyskryminacji, o ile wiesz co to słowo znaczy. 🙂

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Nie ważne czy bogata czy biedna. Prawo jest po jej stronie. A w urzędzie radni i reszta powinni się trochę podszkolić.

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Co do zatrudnień burmistrza też można wiele powiedzieć, szczególnie jeżeli chodzi o zastępców bo tych już było wielu. Żaden burmistrz tak nie wymieniał jak on

Tylko
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

Dokładnie jak jest rotacja w zatrudnieniu to z pracownikami coś nie tak czy z kadrą rządzącą?

Tylko prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Była propozycja powódce ugody, ale powódka nie przyjęła tej ugody.
Strona pozwana proponuje obecnie inną ugodę – kwota zasądzona
przez sąd I instancji pozostaje, tylko inna podstawa, nie
odszkodowanie z tytułu dyskryminacji, ale na przykład wyrównania
wynagrodzenia. Strona pozwana chce zakończyć ten spór, tym
bardziej, że powódka niedługo wróci do pracy.
Powódka ma prawo do wyrównania wynagrodzenia.

Treść z protokołu sądowego z dnia 25 listopada 🙂

Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Elza

Bogata, czy nie bogata raczej nie ma tutaj znaczenia. Z przytoczonego w artykule wyroku wynika, że naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu bylo spowodowane skorzystaniem z uprawnień macierzyńskich. Czyli w danej sprawie jako kryterium Sąd wskazal macierzyństwo. Zgodnie z orzecznictwem dyskryminacja jest kwalifikowaną postacią nierownego traktowania wtedy, gdy nierówne traktowanie spowodowane jest naruszeniem conajmniej jednego z kryteriów określonych w kodeksie pracy. Sąd uznal, że macierzyństwo jako kryterium się w to wpisuje. To są słowa Sądu.
Tak na marginesie. Proszę rozwinąć myśl w kwestii tego, że urząd miał wreszcie spokój. Z artykułu nie sposób tego wywiesc.

gość
1 miesiąc temu

No to już popisaliśmy , a w wiadomościach , po wyborach będzie : burmistrz Lidzbarka warmińskiego uzyskał 79,9 % głosów .I co Wy na to???

xxx
1 miesiąc temu
Reply to  gość

W tym roku na 100$ już nie bedzie miał takiego poparcia w granicach 80%

xxx
1 miesiąc temu
Reply to  API

Poprawka, wybory samorządowe w 2024roku (kwiecień ) *

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  gość

Pewnie tak będzie… Ale oby nie. Mam nadzieje ze ludzie sie zmobilizują przy wyborach. Czas na zmiany

Xxx
1 miesiąc temu

Szpital Bartoszycki podobnie robi . Umowa do dnia porodu

Tylko prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Xxx

A co ma szpital do tej sprawy dyskryminacja a przedłużenie umowy to zupełnie coś innego 🙂

Greg
1 miesiąc temu

Brawo Paulina.
burmistrz- porażka

Romeo
1 miesiąc temu

Powinien przestać być burmistrzem natychmiast!

Barbara
1 miesiąc temu

Widać że w tym mieście ostatnio sporo atrakcji.

xxx
1 miesiąc temu

Tak burmistrz „UKSZTAŁTOWAŁ ” tej pani wynagrodzenie, że była stratna 🙁 Włodarz nic nie wspomina również o WYPOWIEDZENIU dla tej Pani ! Zobaczymy czy po zapoznaniu sie z pisemną decyzją sądu włodarz zdecyduje się jak pisze na wniesienie sprawy do Sądu Najwyższego, co moim zdaniem narazi mieszkańców na kolejne koszta , a UM na dalszą kompromitację ! Skandal, a same oświadczenie jest tzw. ” oświadczeniem dla samego oświadczenia ” , „pisać by odpisać ” jest nic nie warte, kolejne mleko zostało rozlane.

adam
1 miesiąc temu
Reply to  API

zawsze problem jest taki, że ludzie bronią swojej godności, racji, poczucia sprawiedliwości za soje, a urzędnik za nasze. Mają pieniądze, prawników, czas, więc ludzie są przerażeni i po prostu się poddają, a p. Paulina zawalczyła o siebie, dziecko rodzinę i pokazała innym, że warto !!!

Xyz
1 miesiąc temu

A czy żona „burmiszcza” tez była dyskryminowana jak rodziła dzieci i przebywała na przysługujących jej zwolnieniach i urlopach? Ale „zapomniał wół…” jakie to smutne. Karma wraca panie „burmiszczu”

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Karma Wróci jak przestanie udawać wielkiego Pana i przegra wybory na burmistrza. Będzie szok i niedowierzanie jak z poprzednikiem. Znając życie pewnie już szuka roboty.

Tylko
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

No tak, wyjazdy na promocję są po to aby nawiązać kontakty a nóż się uda nawiązać jakiś kontakt

Xyz
1 miesiąc temu

Czym bliżej wyborów, tym pan „burmiszcz” Wiśniowski coraz częściej strzela sobie w kolano.

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Podejrzewam ze jeszcze jakies kwiatki wyjda z jego udzialem az sie nie moge doczekac

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Tych kwiatków juz mnóstwo wyszło. Wyjdzie wiecej. Tylko zastanawiam się dlaczego nie pochwalić się tym wydarzeniem na fb. Przecież tak to lubi.

Barbara
1 miesiąc temu

Jestem w szoku. Co ten człowiek wyprawia czy ludzie popełnili aż taki błąd wybierając jego osobę na burmistrza. Jeden wielki wstyd powinien płacić ze swoich pieniędzy a nie podatników dlaczego ludzie mają bulić za jego błędy. Teraz dopiero widać co władza i pieniądze robią z człowieka. A rada Miasta też nie jest lepsza.

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

Teraz powinien okazać sie prawdziwym mężczyzna scisnac się za cohones wziac to na klate i przyznać sie do bledu. Ciekawe czy odpowie na pytanie redaktora na jakiej podstawie wypłacono kase

Tylko prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Prokuratura zbada kto dopuścił się dyskryminacji więc zobaczymy kto to zrobił. 🙂 I jak będzie się tłumaczył.

gość
1 miesiąc temu

Burmistrz powinien zapłacić ze „swoich ” pieniędzy.

Ziom
1 miesiąc temu

No właśnie qrwa znowu my za co zapłacimy. Powinni wreszcie odpowiadać za swoje czyny na szkodę miasta, gminy, … państwa. To powinno tyczyć się od zwykłego radnego, aż po samego prezydenta kraju. Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze i czuję się przy tym bezkarnym.

Wiesiek
1 miesiąc temu

Niech buli za swoje albo do dymisji

pamiętamy
1 miesiąc temu

Tradycyjna Wigilia katolicka przy wódzie ! I jak ma być dobrze w tym mieście, jak władza nie reaguje. W Krasicki na balach charytatywnych burdy pijackie, w Oranżerii Krasickiego co wystawa, spotkanie autorskie to wino i nalewki, w LDK zakrapiana impreza pracowniczki i obrażanie symboli religijnych.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid023qrdM1eHWHugLhMukbEUek6FBS2gac44hUJALCxQ6KLZ5GV7Qov8QByD8KcWFdUql&id=100063552918026

Muezin
1 miesiąc temu
Reply to  pamiętamy

A jakim prawem w oranżerii wiszą jakieś symbole religijne do jasnej cholery ? Ściągnąć i zanieść do kościoła,albo meczetu czy gdzieś…
Nie wiem o jakich symbolach tu akurat mowa bo religii się namnożyło jak psów,ale jest taka jedna religia,gdzie się zjada mięso Boga i chla jego krew która rzekomo jest winem. Więc chlanie wina to rytuał a nie obraza drogi Internauto. 🙂

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Muezin

Już dementuje. Prawo zezwala na wieszanie symboli religijnych w szkołach instytucjach, zaś zabrania picia alkoholu. „CHlanie ” wina to nie obraza uczuć religijnych lecz bezczeszczenie figurki obrazującej Matkę Boską w LDK na zakrapianej imprezie.

Muezin
1 miesiąc temu
Reply to  odp

„Prawo zezwala” bo klechy lobbowały w sejmie i sobie tylko znanym sposobem przepchnęli coś przez sejm ? A potem nawiedzeni żydowskimi religiami szaleńcy najpierw bezczelnie ustawią jakiś symbol swojej religii w miejscu do tego nie przeznaczonym a potem mają jeszcze czelność dyktować użytkownikom obiektu co im wolno w okolicach tego ustawionego przedmiotu a czego nie wolno.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Muezin

No tak zdecydowana wiekszość Polaków to Chrześcijanie którzy szanują „lobbują” tradycje, demokracja ! Sejm zdecydowaną wiekszością głosów nie zakazał symboli religijnych w miejscach publicznych czego chciała lewica, czyli jakieś 5-8% społeczeństwa.

Leomessi
1 miesiąc temu
Reply to  Muezin

Idiota, debil czy może potrzebował zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości?

he he
1 miesiąc temu
Reply to  pamiętamy

oooo widzę jest i Pan Jan. Wódeczka na stole to Pana Jana nie może zabraknąć 😀

MatkaPolka
1 miesiąc temu

No ciekawe jak odniesie się do tego burmistrz? Dlaczego urząd/pracodawca tak postąpił ?
Skoro wyszła sprawa z Dyskryminacją, to warto się zastanowić jakim pracodawcą jest burmistrz ….
W swoim profilu opisuje się ” staram się być dobrą osobą… ” Dobrą ale dla kogo ? 🙂 Dla siebie chyba.
To ja narcyz się nazywam.. przepraszam i dziękuję ja tych słów nie używam

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  MatkaPolka

Jak dla kogo dla znajomych i rodzinki. Wiedział kiedy powsadzać na stanowiska

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  MatkaPolka

Odniósł się na FB urzędu miasta i jawnie kwestionuje tam wyrok sądu, żałosne zachowanie, daje link niżej

https://www.facebook.com/100064872066806/posts/pfbid02ofHaLEe2xCJPyHDBGC5jHGFG4qSTEr7guwtGqqLcuuXAP2q5R7VVorp99WgQbkHQl/

Api
1 miesiąc temu

Mam nadzieje, że rada miasta zareaguje na łamanie prawa przez Burmistrza. Może obniżenie wynagrodzenia, aby zrekompensować odszkodowanie?

Xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Api

Śmie wątpić, ze rada miasta zareaguje na łamanie prawa przez „burmiszcza”. To jakoś nie w ich stylu.

Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Pewnie udadza ze nic sie nie stalo. Kasa zapłacona po co drążyć

Smart
1 miesiąc temu
Reply to  Xyz

Bo rada ” jaj nie ma”.

Zadłużenie i mobbing
1 miesiąc temu

Szef jakoś z poczatkiem 2022 roku dostal od swoich radnych niesmaczną podwyżkę z ok 10.800zl do ok 18 tys złotych więc powinien zapłacić, ma z czego! Miasto zwiększyło zadłużenie z 29mln do 33mln zł.Gdy przejmował urzad grudzień 2014 nowi radni przyklepali budzet z jego podpisem, gdzie dług miasta wynosił ok 20 mln zl.

odp
1 miesiąc temu

Natomiast radni miejscy po podwyżce, którą sobie przyznali na początku 2022 roku, dostają miesięcznie na rękę ok 1800-2000zł w zależności od funkcji, pani przewodnicząca ok 3300zł. Przed 2022 rokiem dieta radnego wynosiła od 900-1200zł. Spotykają się raz w miesiącu, komisja trwa ok 0,5-1godz, potem odbywa się posiedzenie rady miejskiej, które trwa przeważnie ok 1h. Pozdrawiam

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Rączki podniosą jak w szkole nie wiedząc w jakim temacie siedzą. Parodia sam Bareja by tego nie wymyślił