Wrz 022018
 

Droga zamknięta

2 września 2017 r. w Pilniku odbyły się gminne dożynki. Pogoda dopisała więc, święto plonów przyciągnęło rekordową liczbę gości. Zmotoryzowanych zaskoczyło, iż droga publiczna w kierunku Pilnika została zamknięta przez gminnego pracownika, który oświadczył, że to „na polecenie Wójta”. Wjazd tylko dla VIP-ów, członków zespołów muzycznych i organizatorów. Każdy z przybyłych na plac dożynkowy mógł skosztować chleba ze smalczykiem, a później także grochówki (bezpłatnie). Były też stoiska gastronomiczne, gdzie za odpowiednią opłatą można było kupić coś smakowitego. Także na stoiskach poszczególnych sołectw dało się coś uszczknąć z jadła. Nieco z boku, stanął tradycyjnie już specjalny namiot, gdzie serwowano „specjalne” jedzenie. Obok niego rozpostarł się spory namiot, służący jako zaplecze gastronomiczne, z którego miłe panie co chwilkę „donosiły” zgłodniałym m.in. samorządowcom domowe specjały. Od jakiegoś czasu, a w roku wyborczym

Namiot pod „specjalnym nadzorem”

szczególnie, taki specjalny namiot przeznaczony tylko dla „równiejszych”  śmiało nazwać możemy „namiotem wstydu”. W ten bowiem sposób sygnalizowane jest „pospólstwu” jego miejsce, podział na „chłopów” i ich „panów”. Sygnalizowanie takiego podziału, mówienie o nim głośno, pokazywanie zdjęć nie przysparza popularności żadnemu włodarzowi. Z niezręcznej sytuacji próbował wybrnąć Wójt Andrukajtis, twierdząc w rozmowie ze Redaktorem NL, iż ten specjalny namiot nie jest w żaden sposób specjalny. Tam może przyjść każdy z gości, każdy mieszkaniec i coś zjeść – przekonywał. Problemem, zdaniem Redakcji NL jest to, iż Wójt nikomu o tym nie powiedział, nie ogłosił publicznie. Zupełnie inny osąd sprawy przedstawiły panie z obsługi „specjalnego” namiotu. Stwierdziły, że to nie dla wszystkich, a tylko dla specjalnych gości namiot. Dziwiły się słowom Wójta, kiedy przekazaliśmy od niego informację, że to dla każdego dostępne miejsce. Tym razem alkoholu nie widać było jawnie na stołach, jak to bywało na poprzednich dożynkach.

Imprezę rozpoczęła długa kawalkada przemówień głoszonych z gminnej mównicy. Zdaniem redakcji, nie można było przejść obojętnie wobec takiej ilości potencjalnego elektoratu. Panowie w garniturach m.in. Jacek Protas i Piotr Cieśliński mówili długo i nie koniecznie zgodne z duchem  dożynkowego święta. Tego ostatniego w pewnym momencie „wybuczano”.

Grała gminna orkiestra, występowały zespoły. Było kulturalnie i miło. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i stoisko. Wyróżnienie za najpiękniejszy wieniec dożynkowy otrzymało sołectwo Stryjkowo. Trzecie miejsce zajęło sołectwo Babiak, drugie miejsce sołectwo Kraszewo, pierwsze miejsce Stowarzyszenie Kraszewo „Wieś Naszych Marzeń”. W konkursie na najładniejsze stoisko wystawiennicze (przewodniczący komisji Jan Harhaj) wyróżnienia otrzymały sołectwa: Jarandowo, Koniewo i Miłogórze. Trzecie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Babiak, drugie sołectwo Blanki, a pierwsze Stowarzyszenie Kraszewo „Wieś Naszych Marzeń”

 

 Posted by at 11:20 pm
Powiadom o
gość

Ciężko tu coś skomentować ,bo cały czas trzeba liczyć autobusy , znaki drogowe , albo przejścia dla pieszych . Więc nie pisz bzdur , że mało komentarzy , patrz raczej na ilość odsłon , a łapki popracują przy wyborach .

Małomiasteczkowy

Skoro wspomniano o kuli u nogi to liczymy prąd w termach wg studium, aby znowu jakiś pupil władzy się nie czepiał z niedoczytania. Moc zainstalowana 2500 kW ilość godzin otwarcia wg projektu wykonalności 16, całkowita moc przyłączeniowa 40 000 kWh/rok. koszt 1kWh-0,47 zł. Roczny koszt zużycia energii ( werble) 6 768 000,00 zł Aby było zero ( bilet 40 zł) to trzeba 169 200 klientów /rok czyli 14 100/ miesiąc

Gamoń

To chyba już nawet sam zrozumiałem, że posługiwanie się danymi z 2010 i to jeszcze ze studium wykonalności to po prostu głupota. Rozumiem, że czytelnicy mają być powaleni Twoją wiedzą i błyskotliwością ale każdy kto ma odrobinę pojęcia o inwestycjach i UE doskonale wie, że bijesz tu straszna pianę bez jakiegokolwiek odniesienia do rzeczywistości. Cała historia publikacji danych ze SW jest obliczona na tani chwyt w kierunku wystąpienia przeciw obecnym samorządowcom ale niewielka liczba komentarzy i łapek pokazuje, że tylko się kompromitujesz. Wiesz tez doskonale z umowy starostwa z operatorem, że to operator ponosi 100% ryzyka biznesowego tego obiektu (tylko nie wiesz jakie stanowisko przyjąć – czy termy są złe i bankrutują czy, że operator zarabia za dużo) a zaległość o której pisał wcześniej API na 100k jeżeli nawet wystąpiła (nie podał na to żadnego dowodu a jak tylko coś ma to publikuje) to śmiech na sali w tej inwestycji.… Czytaj więcej »

API

Opieram się na faktach.
Co ciekawe Termy zalegały/zalegają grubą kasę dla nas. Ja spóźniłem się z płatnością za podatek od nieruchomości na kwotę 92 zł, i bez żadnego ostrzeżenia/upomnienia ze strony UM, sprawę ów „nasz” Burmistrz skierował do Urzędu Skarbowego w celu egzekucji, zajęcia kont bankowych itp. Czy podjęto jakiekolwiek działania wobec Term? Tego dowiem się niebawem.
Wcześniej spóźniłem się o 24 dni z opłatą za „wieczyste”, Burmistrz skierował od razu /bez upomnienia, wezwania itp./ sprawę do sądu o nakaz zapłaty. W sądzie, a jakże gminę reprezentował były konfident Żbikowski, co sobie naliczył kosztów zastępstwa procesowego.
Podsumowując redaktor NL jest szczuty urzędowo z każdej strony i jak się tylko da. Brawo panie Burmistrzu!
Zbiorę wszystko do kupy i opiszę to.

API

Dodam, iż Termy w 2016 r. otrzymały od gminy, czyli od nas (rękoma Burmistrza) ok. 250 tys zł pomocy publicznej.

Kropek

Ściślej mówiąc nie Termy dostały pomoc publiczną tylko spółka, będąca operatorem. Rozkminienie wyników finansowych operatora oraz szczegółowych warunków umowy na zarządzanie jest kluczem do wszystkiego. To są informacje publiczne.

Gość

To jest najlepszy pomysł, szkoda tylko, że nie został wdrożony od razu. Odwołując się do Małomiasteczkowych co tak ładnie cytują studium deficyt spółki już by wynosił z 4 mln 🙂

Małomiasteczkowy

Ciężko powiedzieć, bo to tajemnica handlowa :), poza tym pompowana jest tam kasa oprócz wody. Coś koło tego wpompowano fundując choćby między innymi. pracowników i stażystów. Nie mniej jednak szacowany na miękko koszt utrzymania term to od 8 mln do 10 mln złotych/ rok. W sezonie zimowym kotłownia (3 MW) pożera gazu za 5000 zł – 6000 zł dzienne. Pozostałe miesiące policz po połowie. Niech stracę. To jakieś 1 450 000 zł/ rok. studium podaje 1841978,88 zł przy założeniu ok. 30 zł / GJ. Nie policzono serwisowania drogich urządzeń, jak kotły, centrale, drogiej chemii basenowej i innych takich tam. Zakładając, tak jak zakładali to najwięksi fani term, 800 osób/dzień 30 zł ( średnio) utarg powinien wynosić 24 tys./dzień x 360 dni = 8 640 000 zł. to.na papierze. Do dochodu można doliczyć koszty wynajmu pokoi. Chyba już rozumiesz dlaczego chętni, w tym p. D.od hotelu nie walili drzwiami i oknami… Czytaj więcej »

Gość

A jakie widzisz rozwiązanie tej sytuacji bo jak wyliczasz to z pracownikami, energią, itd to min 1-12 mln rocznie + podatki i mając na uwadze sytuację obecną to co można zrobić ?

Małomiasteczkowy

Odebrać majątki pomysłodawcom i radnym, którzy to klepnęli oraz wygnać z miasta do pracy w kopalni.:) lub owych termach za frei.:0

Kropek

200 lat pracy za fri na zmywaku w termach byłoby za mało ;)))

Kropek

Przychód z biletów trzeba pomniejszyć o vat 8% i nie wiem, czy średnia z vatem wychodzi 30 zeta za bilet. Średnia 800 osób dziennie to bardzo ambitne założenie i raczej ciężkie do osiągnięcia, bo trzeba pamiętać, że w obiektach hotelowo-rekreacyjnych występuje sezonowość, więc ile musi być odwiedzających w sezonie, żeby nadrobić mniejszą liczbę klientów poza sezonem. Natomiast przychody z pokoi, 4-ch sal konferencyjnych, części gastronomicznej i rozrywkowej będą znaczące.
Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – wyeksploatowanie obiektu, które z czasem występuje. Kto pokryje koszty wydatków odtworzeniowych całego obiektu – części basenowej i hotelowo-gastronomicznej? Nie chodzi tu o bieżącą konserwację, ale o remonty kapitalne i konieczną wymianę urządzeń, wyposażenia itp.

Mało

Znaczy to mniej więcej pomagają sami sobie. No to ile w 2017 kiedy już prwie każdy powiat ma baseny ? Powala 3mln na utworzenie miejsca pracy. Niektórzy nie mogą pojąć jaki wyszedł z tego wał.
https://www.rp.pl/artykul/989093-Termy-z-zimna-woda.html

Kropek

W tym sęk, że nie pomagają sami sobie, tylko jakiejś zewnętrznej firmie. Gdyby operatorem była spółka miejska, to wtedy pomagaliby sami sobie i wbrew pozorom, byłoby to bardziej sensowne, niż pchanie kasy komuś, kto być może tej kasy nie wykorzysta dobrze z punktu widzenia mieszkańca LW, który przecież dokłada się do tej pomocy ze swoich podatków.

Małomiasteczkowy

Chodziło mi o pomoc marketingową. Przecież nie można się teraz przyznać ,że utopili 112 mln pieniędzy publicznych w zimnych termach. Tym bardziej , gdy prokurator i inni czekają. Kto ma to się dorzuca :), bo bilans musi wyjść na zero. Pozdr.

Mało

Chyba Cię nie lubi. Milicjant też. hehe Jak wiesz łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Ważniejsci wydali mu odpowiednie dyspozycje. Życie marionetki na POlitycznych salonach bywa trudne.
Tak w ogóle obrońcy wolnego słowa jak pamiętam z sejmu. Chłopaki robią wszystko, aby ściemniać. Czy ktoś wystąpił do urzędu o wyniki finansowe term z fakturami i wpłatami na konto U.M. od operatora? No niech coś stworzą jak nie ma. he he. Widać „pomagajom jak mogom”, aby się nie wydało, iż udupili kasę, bo byłaby to dalsza dobra ścieżka dla prokuratury i CBA.

Małomiasteczkowy

To prawda , że jak liczy się inwestycję to dolicza się także zobowiązania kredytowe. No 10 tys nie wystarczy..No chyba ,że znowu wpompuje się 250 tys.z u.m.

Małomiasteczko

1) Zgadza się w 2010 roku przedstawiono ją radnym miejskim i powiatowym, do tego zapłacono z publicznych pieniędzy. Czy wykazali się głupotą idąc na jego podstawie w tę stronę ? Nie widzę też powodu, aby nadal wspierać ludzi , którzy, jak mówisz, uwierzyli w te głupoty. O czym to świadczy? Jeśli lubisz robić im łaskę to rób. Nie czytam gw bo piszą tam głupoty Co Ty tu robisz ? Widocznie jecie z jednego żłoba, a Ty pilnujesz tu interesu, aby nic nie pisać o kosztach utrzymania, bo przecież są tajemnicą handlową. 2) Byle Gamoń nie może mówić co mam pisać i jeśli idzie o personalne wycieczki to rozumiem ,że chcesz zniechęcić do pisania. To tym bardziej mnie to bawi. 3) Nie wiem czy się nie kompromitujesz pisząc o ryzyku operatora. Jak zależy Ci na łapkach pisz na „pejsbuku”,… jakoś nie zwracam na to uwagi. 4) Rozumiem ,że 100 k to… Czytaj więcej »

Małomiasteczko

7) 3x o miłości do władzy. Rozumiem, że chcesz przerzucić odpowiedzialność na mieszkańców . Nie bardzo też pojmujesz jaka była rola term w zrobieniu dobrze innym kolesiom. Teraz skup się ! Gigantomania niestety przyniosła szkody temu miastu i na pewno nie są za nią odpowiedzialni mieszkańcy. Dodam ,że w RP tylko 2 – 4 term przynoszą dochód, Uwaga ! Poznań wyrobił zaledwie 240 tys. Pewne jest, że z wodą 17,6 stopnia na pewno nie są w tej czwórce. reszta jest deficytowa. 300 000 odwiedzających i opowiadania Twoich nie do zastąpienia ulubieńców było czystą fantazją. Przypomnę ,że tylko taka liczba pozwalała wyjść na 0. To jakieś 800/ dzień. 8) Mieszkańcy źle oceniają władzę ,bo ponoszą koszty niedpowiedzialności, czyli płacą w daninach za głupotę amatorów geotermalnych. Zresztą , kto by przewidział, że z zimnej wody z 900 m mozna zrobić termy. Pominę koszty zmiekczania, odsolenia, odsyfienia z manganu i innych radów. etc.… Czytaj więcej »

Kropek

Podstawowe pytania:
1. Jaką REALNĄ gwarancję (a nie sam zapis w umowie) ma starostwo, że operator poniesie 100% ryzyka?
2. Jak zadłużona firma, która być może zostanie postawiona w stan upadłości może wywiązać się z jakichkolwiek zobowiązań i gwarancji?
3. Czy istnieje plan na wypadek, gdyby do firmy operatora wkroczył syndyk?
4. Dlaczego usługę zarządzania termami wykonuje firma, która nie ma umowy ze starostwem (lub opinia publiczna o takiej umowie nie wie)? Ta firma nie udzieliła żadnego zabezpieczenia (lub jak wyżej)?

Termy istnieją i chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie chce ich zamknięcia, bo byłaby to katastrofa finansowa dla LW . Czy jednak zaistniała sytuacja nie grozi takim scenariuszem?

Mało

To nie majątek operatora, więc mogą mu skoczyć. Co najwyżęj wypróżnić konta. Stare przysłowie: w mętnej wodzie…. Planu B nigdy nie było. Przecież z naszych gwiazd ekonomii od zawsze bije optymizm. Nawet ,gdy trzeba grzać tony wody.

Kropek

No właśnie o to chodzi, że pisanie o 100% gwarancjach to iluzja, a pustych kont nie ma z czego opróżniać. Jeśli już powstał obiekt za taką ciężką kasę, to powinien być zarządzany przez odpowiednią, mocną finansowo i wiarygodną firmę lub spółkę miejską. Warunki umowy powinny być transparentne i jeśli obiekt przynosi faktyczne straty, to nie ma co pudrować rzeczywistości. Bez sensu z punktu widzenia mieszkańca LW są działania poprawiające wyniki finansowe poprzez udzielanie pomocy publicznej jakiejś firmie. Przecież taka pomoc trafia do „wspólnego kotła” w tej firmie i może być spożytkowana na cokolwiek. Wszyscy wiedzą, że od mieszania w szklance herbata nie stanie się słodsza, a tu wygląda, że łyżeczka jest najważniejszym narzędziem;) Żeby móc działać w kierunku opłacalności lub minimalizacji strat obiektu, trzeba najpierw zrobić rzetelny biznesplan i strategię dla tego obiektu. Jeśli wszystko w termach jest ok, to po co zasłaniać się tajemnicą?

gość

Średnia wieku ludzi na zdjęciach to jakieś 50 lat.
Bardziej przypomina to zlot seniorów z jakiegoś rocznika, niż dożynki.
Gdzie są ludzie młodzi z tego miasta?

Piknik geriatryczny

Gdzie? Tam, gdzie da się żyć. Holandia, Niemcy, Szwecja, Norwegia etc.
Niestety ostatnio każde większe wydarzenie w tym mieście przypominają nieco… pikniki geriatryczne

Małomiasteczkowi

Jeśli mieszkańcy gminy wiejskiej nie chcą podobnych kłopotów finansowych to powinni zmienić wójta, bo zdaje się chcą gminę wciągnąć w uzdrowisko. Ludziska bawiły się na dożynkach na trzeźwo, natomiast powiększenie ostatniego zdjęcia pokazuje ,że władza nie bardzo potrafi tak świętować. No to stąd te pokraczne decyzje.

krzysztof

o widzę—, , jest klasa polityczna.. a no tak wybory się zbliżają,, zabrakło nowego kandydata na burmistrza .. a no i po co?skoro sondaże dają mu punkt procentowy , to i po co się wysilać .a może jeszcze przed nami ciekawsze wydarzenia???

Małomiasteczkowi

Możni tej małej ojczyzny sobie spokojnie zajadają, a tu http://www.naszlidzbark.pl/uncategorized/termy-warminskie-nad-czy-pod-kreska/
Dochód 61 tys na kwartał na dwie instytucje to kupa szmalu. Wychodzi po 10 tys. miesięcznie. Nie pokrywają raty kredytu. Zlikwidowanie komisji uzdrowiskowej działającej cztery lata zamknęłoby się może 3-krotną „górką” . Jest czas wyborów chcielibyśmy znać przychody p burmistrzu, starosto. Dobrym pomysłem jest, jak pisał API zaleganie z podatkiem to wtedy U.M dopłaci. Może to wyjaśni burmistrz, bo innym siada komornik na grzbiet.
Jak napisał w kometach zatroskany, skoro wydano oficjalnie 112 mln (+ inne wspomagania finansowe każdy sobie doliczy jeszcze dane PUP, U.M.) To na utworzenie 38 -u miejsc pracy wydano na jedno miejsce 2 947 368,42 zł plus te inne ukryte popychacze inwestycyjne.
Tu ekonomisty nie trzeba, studium również, a pracownicy nie są wykształconymi fizykami jądrowymi, aby tak inwestować. Termy to nie NASA. Chociaż coś z kosmosu mają. Włodarze tego grajdołka są ekonomistami nie z tej planety.Smacznego.

Kropek

Małomiasteczkowy, jesteś kopalnią wiedzy – szacun! W artykule z 2016 (link) jest informacja, że odmowa okazania wyników finansowych operatora term została uzasadniona tym, że nie jest to informacja publiczna. Może się mylę, ale sprawozdania finansowe spółek z oo są informacją publiczną. Każdy zainteresowany może zapoznać się z wynikami finansowymi każdej spółki z oo, bo te dane co roku są dostępne w sądzie rejestrowym. W przypadku spółki Condohotels M. jest to sąd w Olsztynie. Dodatkowo jest jeszcze jedno pytanie: czy wynik za I kwartał 2016, podawany przez starostę dotyczył dochodu, osiągniętego przez operatora tylko na termach? W 2016 r spółka Condohotels M. zarządzała też innymi obiektami (2 hotele i aquapark w Ostródzie). Może warto zajrzeć do sprawozdań finansowych operatora za 2016 i kolejne lata? To zarządzanie nie odbyło się z sukcesem skoro spółka ma teraz w sądzie w Elblągu sprawę o upadłość. Grubym pytaniem jest też cały czas dlaczego firma w… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowi

Czas wyborów i trzeba zweryfikować. To nie ja. Kopalnią wiedzy jest API i archiwum portalu. Właściwie mało wnikałbym w zakres dochodu prywatnej firmy, bo nie ta firma opowiadała bajki o zyskach. Był taki artykuł w uważam rze o zimnych termach barona Protasa. teraz stał pod sądem i wykrzykiwał a jak pytano o termy to uciekał. Były burmistrz liczył zysk 21 mln., a staroście 100 paneli słonecznych dawało 30 % kosztów ciepła :). Obaj opowiadali o zatrudnieniu 300 osób i na koniec, bo praca dla ludzi jest najważniejsza. no to wychodzi 3 mln / miejsce pracy. Pod spodem masz dobry tekst usera jaki to interes zbudowali.

Małomiasteczkowi

cyt Podanie. Panie starosto mam pomysł na kolejny krok w rozwoju naszego miasta. Weź pan jeszcze trochę kredytu pod zastaw budynków w mieście i powiecie. Weź pan dofinansowanie z uni (pan poseł załatwi). Wybuduj mi pan krytą halę do zjeżdżania na nartach.Obok term. Zakup mi pan, maszyny do naśnieżania, ratraki i wyciągi. Schłodź pan trochę klimat w hali podłączając ją latem do obiegu wód płynących w termach( mogą być bez podgrzewania, koszt żaden). Daj mi pan za darmo pracowników (stażystów) z PUP i zwróć mi pan koszty na wyposażenie wypożyczalni nart, stanowisk pracy itd. itp. Zrezygnuję nawet z pana Ż. na półetatu co ucieszy pewnie również pana burmistrza. Obniż mi pan podatki, które inne firmy płacą do miasta i powiatu. Zbuduj mi pan dobrą drogę dojazdową do stoku ( taką polbrukową, jak wajsowka). Przyślij mi pan klientów czyli uczniów na obowiązkowe zajęcia wraz z nauczycielami, opłaconych z pieniędzy podatników. W… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowi

Ostatnie pytanie ciekawe. Nie było chętnych, bo od początku ten pomysł był naciągany i pilotowany przez amatorów geotermii. Tak jak chętnie robili konferencje o świetlanej przyszłości tak teraz jakby języki im obcięli. Każde pytanie jest grozą. Burmistrz miasta niestety zrobił z twarzy cholewę, bo i on już nie chce nic mówić o finansach poklepując się po pleckach z możnymi. Czekamy na komunikat sprawozdania z paroletniej działalności, płacenia podatków na rzecz U.M. Zysku, kosztów. Miało być transparentnie p.Jacku, a jest ? Proszę podać dane z fakturami i przelewami.Jak przegra Pan to zapomną o panu.
https://natemat.pl/53839,tygodnik-der-spiegel-wysmiewa-marnowanie-pieniedzy-na-termy-ze-zbyt-zimna-woda-winny-baron-po-jacek-protas Rozumiesz już dlaczego tak walczą o sądy. Ciekawe dlaczego tak demokratycznego, kochającego prawo posła PO nie było pod sądami ,gdy jego partyjna koleżanka Heyke Gronkiewicz- Walz wywalała starych ludzi z kamienic i oddając je 130 letnim właścicielom. Mam nadzieję, że doczekam się czasu, jak „trzech tenorów” popłynie tak jak PSL-owiec Bury.

alka

Burmistrz na fejsie dał zdjęcie/ulotkę, że wszystkie obietnice zostały przez niego zrealizowane. Ja już sama nie wiem komu wierzyć 🙂

Mab

Straz miejska tez?

Tuhaj-bej

a sprawa uzdrowiska ?
a rozliczenie term ?
a partyjniactwo ?
a straż miejska ?
Może przypomnimy nagrany przedwyborczy występ w szkole muzycznej ?
No p. Jacku amnezja? Jaja sobie pan z ludzi robi ?

menda

Pan burmistrz, zanim został burmistrzem był najbardziej zaciętym przeciwnikiem term, a teraz pierwsze miejsce przy stole na balu term i pitu, pitu jakie to cudowne miejsce… taki kręgosłup moralny ma bożyszcze swoich wyborców…. wyborcy też nie byle jacy, status na FB przeważnie ,,szlachta nie pracuje,,…. brawo!!!

Gosc

Skąd te newsy ze był zaciętym przeciwnikiem term, dowody jakies czy tak zaslyszane od kogos ? Na balu term nie było pierwszych miejsc przy stołach okrągłych ? Z tą szlachta nie pracuje to w ten sposób obrażasz wielotysieczny elektorat burmistrza .Jednym slowem wypisujesz zdania niczym nieuzasadnione!

Kac

Czy był przeciwnikiem budowy term tego dokładnie nie wiem. Ale wiem,że był zagorzałym przeciwnikiem budowy uzdrowiska, czemu dawał przykład niejednokrotnie na tym portalu. Uzasadniał swój sprzeciw wskaźnikami ekonomicznymi. Po kilku miesiącach zmienił zdanie. Czyżby ekonomia tak szybko się zmieniała? I jak teraz czuję się jego kilkutysięczny elektorat,który mu uwierzył?

Małomiasteczkowi

No nie ma się co spierać . Internet bezlitośnie i na zimno załatwia takie sprawy http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/wywiad-z-kandydatem-burmistrza-panem-jackiem-wisniowskim/
No to czekamy na te finansowe rewaluacje. Czy p. Jacek spełnił obietnice wyborcze ? Chyba nie. Nic osobistego. Rozbawiło mnie te stanowiska z klucza, że wspomnimy tu robotę dla pewnej małżonki innego z tej samej partii.

menda

,,Termy Warmińskie niestety muszą powstać, to wynika z zawartych umów o dofinansowanie. Zdaję sobie sprawę, że utrzymanie tego obiektu może zrujnować budżet miasta a także powiatu. Niestety znajdujemy się w takiej sytuacji, że będziemy musieli pociągnąć jak to nazywam „kulę u nogi”. Należy umiejętnie gospodarować Termami, tak aby zminimalizować ryzyko bankructwa miasta poprzez rosnącą spiralę zadłużenia związanego z ich dofinansowywaniem. ,,,
TO część wywiadu jeszcze z kandydatem….

menda

Chodziłem na zebrania przedwyborcze i to co tam p.b. opowiadał, było nie do opisania, że termy pociągną miasto w dół, ludność zubożeje, i jeszcze inne kwiatki…. hitem natomiast do końca życia dla mnie stwierdzenie , że jak będzie uzdrowisko, to nie będzie można rozpalić grilla… ludki się wystraszyły i wybrały obrońcę grillów, a teraz to i uzdrowisko pasuje, a nawet jest priorytetem, no cóż, jak to ktoś kiedyś powiedział, tylko krowa zdania nie zmienia….

NoName

Chyba specjalnie zrobili taką kiepską grafikę, żeby się ciężko czytało… i ten kawałek pasów hehe

Mab

Moze mi ktos wytlumaczyc jaka jest podstawa prawna zablokowania jezdni przez osobe bez uprawnien kierowania ruchem jak w tym przypadku?
Czy wojt jak monarcha moze postawic swojego poddanca i blokowac ruch ?

anonim

Pracownik zakazywał wjazdu a nie kierował ruchem. A jeśli to jest droga gminna to Urząd Gminy ma prawo ją zablokować swoim pracownikiem.

Małomiasteczkowi

Pan Sierputowicz cementuje układ… , bo dostał co nieco z pańskiego stołu. Najwyraźniej przestało mu zależeć na normalności w tym mieście. Znaczy to, ,że wystawiając dawnego kolegę starosty na burmistrza będzie… tak jak było. Kolejna porcja z finansowania wyliczenia kosztów term tj. płace ludzi rocznie. W studium ujęto 52 . Kwoty podano bez innych kosztów stałych jak ZUS itp. z 25 osób po 1400 zł, technicy, basenowi, trenerzy,kucharki 1600- 2500 zł stawki 2010 rok Razem wpisano w tabeli 1 601 500 zł na płace. Biorąc po uwagę bilet za 40 zł No to teraz , uwaga, potrzeba 40 040, co daje 3337 osób / miesiąc.czyli 112 /dzień. Ponieważ płace wzrosły więc…..termy warmińskie są udaną inwestycją i społeczeństwo bardzo ich potrzebowało 🙂 a zbudowaliśmy (zbudowałem) ,żeby ludzie się cieszyli jak powiadał pewien lokalny polityk. ( kwota brutto najniższej płacy 1317 -2010r.). W opracowaniu pominięto koszty ubezpieczeń. To dorzućcie sobie łagodnie …… Czytaj więcej »

anonim

Droga zamknięta, ale za to po obu stronach zajezdni PKS było można parkować auta, bo PKS udostępnił teren. Tylko niektórym się w głowach poprzewracało i wszędzie chcą dupę wozić zamiast parę metrów się przejść. A parking przy GOKiS nie jest bardzo pojemny na tyle aut ile przyjechało na dożynki, więc trzeba było znaleźć inne rozwiązanie.

Tuhaj-bej

Kwestia dobrego oznakowania i informacji. Parking dla uroczystości dozynkowych. koniec. Kolega mieszka w Pilniku i ma parę metrów ?

anonim

mieszkam na drugim końcu miasta i przyszedłem piechotą i żyje

Gosc

I farbowany lis Sierputowicz na pierwszym planie przy korycie. Nie dajcie się nabrać że ten jegomość reprezentuje PiS. To człowiek lokalnego układu PO.

Ģosc

Tak jak i radny miejski z Joanitow , niezależni koń by się usmial !

Tuhaj-bej

Niezależni od samych siebie.

Zainteresowany

Nie jedyny radny przeszedł z frakcji do frakcji. A pan Naumczyk dlaczego nie startuje już z PIS

Małomiasteczkowi

Ech sam bym lał po pyskach esbecki pomiot. Odwdzięczając się za to co oni robili w komunie.

Alina

Obecnej władzy właśnie tacy są potrzebni. Przed Tobą wielka kariera!

Gamoń

Uznając, że dziennikarstwo społeczne ma olbrzymi sens i jest potrzebne to trudno sobie wyobrazić, że czytający artykuły na tym portalu po pierwsze rozumieją ich sens do końca (sądząc po dużej części komentarzy) po drugie czy z tego COKOLWIEK wynika bo jeżeli nie to chyba szkoda prądu.

gość

NL kształtuje elektorat, co było widać w poprzednich wyborach. Tylko dzięki redaktorowi pan Wiśniowski został Burmistrzem.

Tuhaj-bej

Nie ty płacisz za prąd więc się nie martw. Zawsze podziwiałem tych co sami zadają sobie ból i trwają. Co kilka lat muszą tu zejść i oświecać społeczeństwo ile to dobra uczynili.

Małomiasteczkowi

Mam taki apel do wyborców. Nie dajcie się wkręcać w programach wyborczych. Wiele elementów wpisywanych w programy kandydatów powinna być realizowana bez łaski i wynika z zadań własnych gminy https://www.arslege.pl/zadania-wlasne-gminy/k52/a6434/ Tak więc niech się starają i nie wpisują zadań które wpisali sobie w budżet. To stary trick wyborczy.

borys

widzę, że zamieszkałeś na tej stronie 🙂 może napiszesz jaki Ty masz program?:)

Małomiasteczkowi

Jeszcze waliłeś w pieluchy jak byłem na forach. Kolejny trolowski numer. A Ty co robisz za zegarmistrza purpurowego? Program ? Telewizyjny.

łofca

Dziadek, nie nakręcaj się.

gdw

Szczylu weż się za naukę, odrób słupki szkoła się zaczęła

Małomiasteczkowi

Wnusiu !
Nie tak łatwo mnie już nakręcić ,a Ty popracuj na treścią i stylem wypowiedzi. Staraj się pojąć i czytać ze zrozumieniem.W innym przypadku zostaniesz cieciem w termach lub serwowarem.

Małomiasteczkowi

Wydaje mi się ,że głównym daniem tej imprezy była kiełbasa wyborcza, a samorządowcy mieli okazję POmyśleć i ustalić plany na dalszą świetlaną przyszłość gmin i starostwa. Tyle dobrego zrobili dla ludu, że aż zgłodnieli. No znowu ich śledził redaktor , więc trzeba było trzymać fason, ale na szczęście już w listopadzie będzie wszystko „normalnie”.

Alina

A w następnym listopadzie wreszcie będzie normalnie w całym kraju!!! Tego sobie życzę.

Małomiasteczkowi

Chyba się zdziwisz i znowu będziesz Alinosławie miał o czym pisać. Demokracja, konstytucja i Kaczyński ….olewając powyższe artykuły. Pozostanie Ci wtedy zjazd z wieżyczki w Termach do basenu bez wody.

Alina

Faktycznie, ten namiot jest żenujący. Powinni brać przykład z rządzącej koalicji KuPiS’15 i dla potrzeb partyjnych postawić namiot za …milion zł.

Gośc

a w nim się najeść tak jak to uczynili rządzący (PIS)??????

Alina

A co jest gorsze? Picie wódki, czy zakłamana propaganda?

Małomiasteczkowi

W przypadku naszych samorządowców … to robią jedno i drugie. Jeden z nich robi to w dużych ilościach :):) i bez tzw. żenady. .

Małomiasteczkowi

Nie jeden Janusz budownictwa, zaprzyjaźniony z władzą chciałby taki numer wykonać. Muszą wystarczyć szkoły i inne obiekty.
Powiem więcej….mało …O ! za 120 mln tak jak termy z wodą 17 st., lotnisko w Radomiu i wiele innych głupot stawianych przez kolesi rządzących. To jest biznes.

Alicccc

Ktokolwiek z Kukiz bedzie starowal to ma moj glos.
Ile mozna walkowac ten beton lidzbarski.

Zawodowy kierowca

Panie Andrukajtis zapraszam na inspekcję świeżo wyremontowanej drogi w Rogóżu!
Dlaczego wójt Andrukajtis w miejscowości Rogóż tak zrypał drogę? Remont drogi obok torów w kierunku miejscowości Napraty- ideał. Droga do szkoły koszmar! Wysypana jest pospółką z grzbietem po środku co uniemożliwia tam jazdę jednośladami z powodu rzucania pojazdem na boki, co może spowodować wypadek. Jazda samochodem też nie jest wspaniała ponieważ strasznie wydłużona jest droga hamowania i z powodu luźnej nawierzchni można skończyć w rowie. Najważniejszą jednak wadą jest to że strzelają tam kamienie spod kół co słychać na podwoziu i nie daj boże żeby dostał takim kamieniem jakiś dzieciak idący poboczem do szkoły.
Druga część drogi od szkoły w kierunku Lidzbarka (przez lasek) jest przepięknym torem motocrosowym z głębokim na 30 cm plażowym piachem.
Jakby pan zdecydował się przyjechać to zapraszam do wjazdu od strony lasku, być może wykopywanie samochodu z tej kurzawki da panu do myślenia.

Wasyl

A czy w tej gminie istnieje tylko wieś Rogóż? Od wiosny trwaj tam jakieś prace a gdzie pozostałe miejscowości od dawna nie było tam gminnego sprzętu. Czy Rogóż to stolica .

gdw

A kto z kacyków pochodzi z Rogóża?

gość

Alkohol był tym razem niejawnie , zresztą widać to na zdjęciach ! Wielki minus dla organizatora za tego rodzaju dzielące ludzi praktyki ! Osobiście wstyd by mi było wejść do takiego namiotu !