Paź 012015
 
Samochód służbowy wicemarszałka Jacka Protasa pod jego pomieszkaniem w Lidzbarku Warmińskim

Samochód służbowy wicemarszałka Jacka Protasa pod jego mieszkaniem w Lidzbarku Warmińskim

Okręt flagowy PO w wyborach parlamentarnych, wicemarszałek Jacek Protas będzie musiał wytłumaczyć, dlaczego służbowy kierowca jeździ po niego z Olsztyna do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie wicemarszałek mieszka i następnie odwozi go z Olsztyna do domu (62 km w jedną stronę). W okresie od 3 sierpnia do 31 sierpnia 2015r. skoda superb wicemarszałka była tankowana aż 30 razy, kierowca dokonał zakupu 1 113 litrów benzyny o wartości 5 342 zł.

Jako, że Urząd Marszałkowski w Olsztynie odmówił nam wydania kart drogowych, zwróciliśmy się o pomoc do radnego wojewódzkiego Adama Ołdakowskiego.  1 października, radny złożył interpelację do marszałka Gustawa Marka Brzezina w sprawie zbadania, czy Jacek Protas korzysta ze służbowego auta do celów prywatnych.

Sprawa wożenia się wicemarszałka Protasa z domu i do domu wyszła przypadkowo. Wydawca i redaktor naczelny portalu naszlidzbark.pl Andrzej Pieślak akurat 21 lipca o 17.25 przechodził obok domu barona PO i zauważył, że ze służbowego auta wysiada Jacek Protas. – Wykonałem zdjęcie samochodu należącego do Urzędu Marszałkowskiego – opowiada Andrzej Pieślak. – Marszałek zauważył to i chwilę później kierowca służbowego samochodu podjechał do mnie (stałem na chodniku) i także zrobił mi zdjęcie komórką.

Andrzej Pieślak wypytał sąsiadów Protasa, czy wicemarszałek często jest odwożony i przywożony? Uzyskał potwierdzenie. Np. jeden z sąsiadów powiedział: „Wiele razy widziałem, jak pan Protas z rana wynosi śmieci i od razu wsiada do samochodu, który czeka na niego z kierowcą. Po południu przyjeżdża też tym samochodem co rano wyjeżdżał”.

Wobec tego Andrzej Pieślak wystąpił do marszałka o informację publiczną: kopie kart drogowych pojazdu o numerze rejestracyjnym NO 6022G za miesiące maj, czerwiec, lipiec, sierpień bieżącego roku i kopie faktur tankowania pojazdu. Faktury otrzymał, ale  marszałek odmówił udostępnienia kopii kart drogowych, argumentując, iż karty drogowe nie stanowią informacji publicznej. W tej sprawie złożymy skargę do WSA w Olsztynie na bezczynność Marszałka Województwa w zakresie odpowiedzi na wniosek. Gdy Andrzej Pieślak zwrócił się o to samo do ówczesnego burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, kolegi partyjnego Protasa  – Artura Wajsa, ten bez szemrania udostępnił swoje karty drogowe za pół roku.  Karty drogowe są istotne, by sprawdzić skąd – dokąd podróżował wicemarszałek Jacek Protas.

Z analizy kopii faktur za tankowanie (w większości wypadków na fakturach nie ma miejsca tankowania) wynika, iż w maju 2015 roku do auta wicemarszałka Jacka Protasa zatankowano 986 litrów paliwa za 4.742 złote, w czerwcu – 672 litry paliwa za 2.848 złotych, w lipcu – 622 litry za 3.050 złotych (w tych miesiącach są tygodniowe przerwy w tankowaniu, prawdopodobnie Jacek Protas w tym czasie był na urlopie lub w delegacji zagranicznej), w sierpniu został pobity rekord tankowania – 1113 litrów paliwa za 5.342 złote.

Zakładając, że nowoczesny, duży pojazd (a takim jest skoda superb) spala 9 litrów paliwa na 100 kilometrów, to za zakupione paliwo auto powinno przejechać 12 366 kilometrów. Pojazd w sierpniu był użytkowany 30 dni, co daje dziennie 412 km! Kiedy więc wicemarszałek Protas miał czas pracować, skoro średnio dziennie musiał spędzał w samochodzie przynajmniej 6 – 7 godzin? Gdzie tyle wicemarszałek jeździ i w jakim celu? Czy te setki przejechanych kilometrów mają związek z jego kampanią wyborczą? Wszak baron PO jest lokomotywą listy wyborczej Platformy do sejmu z okręgu elbląskiego.

Chcieliśmy te pytania zadać wicemarszałkowi osobiście. W tym celu Andrzej Pieślak zadzwonił 1 października na komórkę Jacka Protasa, ale ta była wyłączona. Wobec tego zadzwonił do sekretariatu wicemarszałka. Pani w sekretariacie, na prośbę o połączenie z Jackiem Protasem, wypytała kto dzwoni i w jakiej sprawie. – Wyjaśniłem, że chodzi o korzystanie ze służbowego auta – mówi Andrzej Pieślak. Pani odparła, że wicemarszałek ma teraz spotkanie, zapisała mój numer telefonu i obiecała, że oddzwoni. Nie oddzwoniła, więc Andrzej Pieślak zadzwonił ponownie przed godziną 15. Usłyszał od tej samej pani sekretarki, że wicemarszałek już wyszedł i nie ma go w urzędzie. Wobec tego zwróciliśmy się o pomoc do radnego Adama Ołdakowskiego, który złożył interpelację do marszałka w tej sprawie.

Identyczna sprawę 7 lat temu, w 2008 roku opisał „Super Express” (CZYTAJ TUTAJ ). Wówczas dziennikarz tej gazety Mariusz Korzus odkrył, iż  świeżo upieczonego marszałka i barona PO na Warmię i Mazury Jacka Protasa do pracy i z pracy z Olsztyna do Lidzbarka Warmińskiego wozi służbowy samochód. Wówczas też wygoda marszałka kosztowała podatników blisko pięć tysięcy zł miesięcznie. Gdy tylko z fotela starosty lidzbarskiego Jacek Protas wskoczył na fotel marszałka „na swojej pierwszej konferencji prasowej zapewniał, że zmniejszy wydatki na administrację i skończy z bizantyjskim przepychem władzy” – czytamy w artykule w „SE”. Po ukazaniu się artykułu w „SE” marszałek Protas oficjalnie zrezygnował z tego luksusu i by zamydlić oczy wścibskiemu dziennikarzowi (jak wiemy, dziennikarze pozostałych mediów w Olsztynie, na samą myśl, by zadać marszałkowi Protasowi kłopotliwe pytanie mdleli ze strachu), wynajął w Olsztynie kawalerkę o powierzchni 35 m kw.

Mamy podstawy, by podejrzewać, że jednak przez całe lata ten proceder trwał dalej. Radny Adam Ołdakowski zwrócił się do marszałka o kopię kart drogowych pojazdu użytkowanego przez marszałka za okres od maja do września 2015r. Uważamy, że marszałek powinien przedstawić mieszkańcom Warmii i Mazur raport z użytkowania pojazdu służbowego Jacka Protasa za cały okres sprawowania przez niego najpierw funkcji marszałka, a po listopadowych wyborach w 2014 roku – wicemarszałka. Niezależnie od takiego audytu wewnętrznego oczekujemy  audytu od organu kontroli zewnętrznej (prokuratura, NIK).

Andrzej Pieślak, Adam Socha

PS. W 2011 roku, z inicjatyw marszałka Jacka Protasa, za środki unijne został opracowany KODEKS ETYCZNY PRACOWNIKÓW URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO. Czytamy w nim m.in. „Pracownik wykazuje szczególną dbałość o mienie Województwa, gospodarując nim w sposób oszczędny i efektywny oraz unikając sytuacji narażających na jego uszczuplenie lub utratę, mając jednocześnie na względzie, iż powinno być ono wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych”,

„Pracownik przestrzega czasu pracy obowiązującego w Urzędzie oraz wykorzystuje go wyłącznie do realizacji obowiązków służbowych”.

„Każdy Pracownik swym praworządnym, uczciwym i profesjonalnym postępowaniem oraz nienaganną postawą etyczną dba o pozytywny wizerunek Urzędu oraz osób wykonujących pracę na jego rzecz”.

 

Adam Socha, Andrzej Pieślak

 Posted by at 9:27 pm
Powiadom o
G.a

Jeśli Protas używał cały czas auta do celów służbowych to ok. Ale jeśli co celów prywatnych, czyli np. na potrzeby własnej kampanii wyborczej, to już jest użytkowanie auta do celów prywatnych.
Od 1 stycznia 2015 weszły nowe przepisy, gdzie użytkowanie służbowego auta do celów prywatnych jest przychodem pracownika i trzeba od niego opłacić składki i poprawnie rozliczyć się z ZUS.
http://www.pit.pl/sluzbowe-auto-w-prywatnym-uzytk

dziki kraj

to marszałek nie ma prywatnego pojazdu. No chyba sobie juz odłozył. Zwykły kowalski smiga bez dąsów prywatnym pojazdem do roboty w Olsztynie za grosze ,a taki bogacz nic. Przecież ma garsonierę w Olsztynie. Czy lidzbarska gawiedź zajmujaca stanowiska w o. tez ma limuzyny z kierowcą ?

G.a

http://www.naszaostroda.pl/index2.php?option=com_
Czy warto pogrzebać ?
Piątek 23.04.2010 r. będzie historycznym dniem w kalendarzu Ostródy. Przy ul. 3 maja rusza budowa najnowocześniejszego na Warmii i Mazurach kompleksu sportowego. Centralnym elementem przedsięwzięcia będzie stadion piłkarski, powstający z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. Koszt inwestycji ma wynieść ponad 32 mln. złotych. Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego przebudowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego nastąpi o godz. 16:00.
Akt erekcyjny zostanie podpisany przez marszałka województwa, Jaceka Protasa oraz wiceburmistrza Ostródy, Olgierda Dąbrowskiego. Zostanie on później uroczyście wkopany na terenie największej jak dotąd inwestycji sportowej w regionie.
Ukończenie kompleksu przewidziano w 2011 roku. Równolegle do sportowego, w Ostródzie rozwija się zaplecze hotelowe. Prywatny inwestor Condohotels Group zrealizował już budowę dwóch obiektów o standardzie czterogwiazdkowym na ok. 200 osób łącznie. Obecnie w budowie jest kolejny czterogwiazdkowy hotel, a w najbliższych planach inwestora znajduje się inwestycja obiektu pięciogwiazdkowego.

klaps

Miałem coś napisac ,ale wszystko napisał API i kilku innych internautów.
Wszelkiej maści pijawki czas odciąć od koryta.

Lizidupki powinny poczytać sobie posty Jana III.

gość

Wiejska , najbardziej zaniedbana ulica w mieście , teraz dostanie jeszcze "betonowy monument ". Można by go nazwać pomnikiem "zatrudnionych w polmleku wafli , kufli i fufli "
Jeszcze się nie zdarzyło ,żeby po takich budowach mieszkańcom się poprawiło .
Już widzę te obłudne komentarze przydupasów ( zz ) o miejscach pracy : pomieszkaj chwilę na Wiejskiej , to zrozumiesz , ale ty z reguły inteligencją niestety nie błyskasz , więc spodziewamy się komentarza wiernopoddańczego . Wiernopoddańcze komentarze to niestety specjalność dyżurujących tu stale funkcjonariuszy aparatu gnębienia mieszkańców .

kammm

Ulica kolejowa jest najbardziej zaniedbana a jest pod nosem samego Burmistrza. Na tej ulicy nie ma nawet… chodnika! Poza tym dziura na dziurze! Paranoja…..

krzysztof

szanowny panie MM,,,,jedno i drugie dofinansowane Funduszami unijnymi ogołaca nasze kieszenie…działają w każdej branży….więcej wiedzy

analityk

Podziwiam bystrość umysłu MM.

krzysztof

kolejna Stonka w Lidzbarku?

Mirosław Maczyta

Chyba trochę brak znajomości tematu Drogi Krzysztofie. Chodzi o sklep budowlany Agatu pod patronatem, marką Mrówka wybudowany u zbiegu ulic Olsztyńskiej i Grunwaldzkiej przy bezdotykowej myjni samochodowej AGAPIT. Nijak to się ma do branży spożywczej.

gość

Pytanie z innej beczki. Czy ktoś się orientuje na kiedy przewidziane jest zakończenie prac i otwarcie "Mrówki" ??

Jan

a gdzie ma być Mrówka w Lidzbarku Warmińskim?

gość

Z tego co mówią ludzie to na Olsztyńskiej, koło myjni.

dzikuszka

najgorsze jest to że żadna z opcji nie przedstawia planu czysto ekonomicznego.

krzysztof

https://www.facebook.com/PrezydentMlodychPolakow/. …..młodzi mądrze wybierają

REASUMUJĄC

Won z PO i jej etatowymi aferzystami zasiadającymi w sejmie i marionetkowym rządzie tej ograniczonej i nieudolnie łgającej w żywe oczy kobieciny Kopacz…
25 października era PO nareszcie pójdzie w pi…! 🙂

pierdzisław ma szyta

Jeszcze "bekniemy " za te "inwestycje . Tylko ciołki platformerskie myślą ,że jak komuś pod oknami hutę wybudują ,to ma dziękować i się cieszyć .

A.B.

Ciekawy .jestem wyników wyborów w naszym mieście.
Samo narzekanie, nic nie da, trzeba działać. Opowiadam się za zmianą partii rządzącej.
Przecież przez 70 lat nikt nie pytał obywateli o ich zdanie, władza wiedziała co nam trzeba lepiej.
Moim zdaniem , radni miasta powinni być łącznikami między mieszkańcami a Urzędem Miasta.
Powinni być na etacie, bez ograniczenia godzin, za wynagrodzeniem co najmniej 5.000,- PLN.
Warunek, radny musi być zaangażowany i oddany obywatelom bez reszty
ale takich trzeba znaleźć w śród nas.

gość

Pogięło cię , ty jesteś pogięty od zawsze ,najlepiej daj im po 10 000 miesięcznie ,.

Jan III

"Samorząd terytorialny uczestniczy we władzy publicznej i ma prawo realizować inwestycje publiczne, które nie będą przynosiły zysku, gdyż samorząd nie podlega takim kryterium jak spółka prawa handlowego, która musi przynosić zysk." "Jak z tego widać, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie i marszałkowie mogą zrealizować najbardziej absurdalną inwestycję, która nikomu nie będzie służyć i nie poniosą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności prawnej. Jedyną odpowiedzialność, jaką mogą ponieść urzędnicy-politycy, to odpowiedzialność polityczna w wyborach, a mogą ją wymierzyć tylko wyborcy." Teraz jest okazja, żeby wyborcy wydali odpowiedni wyrok podczas jesiennych wyborów. Istnieją inwestycje, które nie są opłacalne, ale są konieczne, jak chociażby oczyszczalnie ścieków. Termy warmińskie z założenia miały przynosić zyski. Marszałek Protas mówił: "Projekt przeszedł ocenę merytoryczną, wykonaną przez niezależnych ekspertów, niezwiązanych z urzędem marszałkowskim ani zarządem województwa, co oznacza, że inwestycja spełnia wymogi dotyczące rentowności." Inwestycja miałaby przynieść lekki zysk, jeśli będzie ją odwiedzać 800 osób dziennie (prognozowano ok. 300-350… Czytaj więcej »

krzysztof
Tomasz

Czy ktoś kiedyś tych faktycznych złodziei i krwiopijców zatrzyma. Zagrabili już pół Polski: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Płońsk, itd… I grabią dalej, na rozkaz najeźdźcy (Watykanu) i bez żadnych oporów moralnych. Państwo buduje, więc kradną od państwa, by potem mu sprzedać!? Czy ktoś wreszcie powie …DOŚĆ !!! Czy ktoś ojczyznę z tego RAKA wyleczy?… http://wyborcza.pl/1,75478,18956219,kuria-sprzeda

gość

Czy ktoś kiedyś w końcu napisze co faktycznego zrobił Pan Protas dla Lidzbarka ??

Tomasz

Już za jedną pozycję inwestycyjną pt. Remont zamku, należy mu się ogromna wdzięczność mieszkańców. Pisanie o pozostałych pozycjach staje się już nudne. Ci co nie chcą widzieć, nigdy nie zobaczą. Ciągle widzą kraj "w ruinie"! Sądzisz, że Twój burmistrz też by to załatwił? Może podasz przykład, czym uszczęśliwił mieszkańców przez rok dowodzenia? Co i z kim dla miasta załatwił? Jeżeli już czegoś dokonał i załatwił, to tylko z …Harhajem.

gość

Myślisz kolego zero jedynkowo, co jest dużym błędem. Podobnie jak M.M. i inni uważacie, że jak ktoś jest przeciw PO to musi być za PISem. Błąd. Pod koniec znowu odwracasz kota ogonem i nie na temat. I ZERO KONKRETÓW. Na remont zamku załatwił pieniądze, czy jak ??

Tomasz

Właśnie tak. Załatwił pozytywną decyzję i finansowanie. Przywołałem postawę burmistrza w celu dokonania przekazu, że nie wszyscy "włodarze" to potrafią.

gość

I nie można tak było od razu?? Ok. A oprócz zamku jakoś się zasłużył ??

Tomasz

Dla mnie tak. Otóż jest …lidzbarczaninem i dlatego go popieram. Będę bardzo zadowolony, jak ktoś z mojego miasta będzie pracował w Sejmie. Liczę na to, że będzie o swoim pięknym miasteczku pamiętał. Dał już wiele na to dowodów… M.in. dzięki jemu moje miasto ..nie jest w ruinie.

dno i wodorosty

równie dobrze mógłbyś powiedzięć że Twój jedyny najlepszy Burmiszcz wybudował Zamek.

Tomasz

Mój burmiSTRZ zrobił wiele. Wskaż, co zrobił Twój burmiSZCZ.

kleks

co za lizus.

Rozrzutny

Jakim kosztem ?

Monika

Pracowałam niedaleko i widziałam jak przyjeżdżał do domu z 10 razy samochodem !!! Kierowca nawet nie gasił samochodu wyskoczył wrócił pojechał i taki to sobie żyje !!

Kasandra

Pozdrowienia dla A.B. Widzę, że cały czas próbujesz łączyć wodę z ogniem, myśląc, że para wodna uruchomi myślowe silniki forumowiczów – syzyfowa praca ale trzymam kciuki. Temat samochodowy to banał, niewiele wpływający na życie mieszkańców. Szkoda toczyć sporu, gdy są inne tematy, które mają realne znaczenie dla mieszkańców, niezależnie jaką opcję reprezentują. Takim tematem, praktycznie nieobecnym w publicznym dyskursie (i na tym forum i w innych mediach) jest olbrzymia inwestycja w lidzbarskiej mleczarni. Dzieje się ona jakby obok sporów o samochód służbowy, termy, wybory, itd. natomiast konsekwencje, zarówno pozytywne, jak i negatywne będziemy ponosić wszyscy. Warto o tym porozmawiać do czego zachęcam zarówno administratora, jak i forumowiczów. Po pierwsze zdumiewające, że inwestor uzyskał zgodę na wybudowanie takiego betonowego klocka w bezpośrednim otoczeniu domów zamieszkanych przez mieszkańców. Teoretycznie każdy remont domu na ulicy wiejskiej powinien być zaakceptowany przez konserwatora, a tu za płotem ktoś buduje Gierłoż 2.0. Wygląda to ohydnie i… Czytaj więcej »

Mirosław Maczyta

Szanowna Pani – Urząd Miasta już wydał warunki dla tej i innych inwestycji Polmleku. http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=101853#

czytelnik

I co ? Wszystko maczyta pasuje ?

Kasandra

Dziękuje za link Panie Mirosławie. Dokument ciekawy, zawierający dużo ładnych słów o tym że inwestycja nie powinna negatywnie oddziaływać na środowisko oraz że uciążliwość dla terenów sąsiednich ma być bardzo ograniczona. Ja jestem prosta kobieta i nie wszystko rozumiem (wierzę że przeczytają to też inni, bardziej zaawansowani kompetencyjnie czytelnicy), ale nie znajduję tam żadnej informacji na temat tego w jaki sposób ma to być zabezpieczone. Wydaje się, że zakłada się iż to mleczarnia będzie kontrolować sama siebie czy wystarczająco dba o środowisko oraz czy jej działanie nie stanowi uciążliwości dla mieszkańców. To kardynalny błąd. Z przeszłości wszyscy wiemy, że z oczyszczalni mleczarni nie powinno śmierdzieć, a mimo to tego lata, podobnie jak w przeszłości, smród było czuć nie tylko na ulicy Topolowej i Wiejskiej, ale i w innych miejscach w mieście. Mleczarnia musi pozostawać pod stałą kontrolą i ta kontrola musi być od niej niezależna. Czy i kto taką kontrolę… Czytaj więcej »

Mirosław Maczyta

Przykro mi to pisać, ale nie ma Pani racji. Po pierwsze nie Burmistrz, czy Urząd Miasta będą tymi, którzy mają jakiekolwiek prawo do odbioru tej inwestycji. Inwestor buduje to z godnie z zatwierdzonym projektem, uwzględniającym zarówno plan zagospodarowania przestrzennego, jak i co najważniejsze wymogi sanitarne, weterynaryjne jak pozostałych uwarunkowań o ekologii nie wspominając. Taki inwestor doskonale wie, że jak coś zrobi nie tak, to nikt nie będzie jego wyrobów kupował, zwłaszcza poza Polską, a eksport stanowi zdecydowaną większość przychodów Polmlek-u. Nie wierzę w to, że ktoś wydający na tę inwestycję ponad 230 mln zł zrobi coś wbrew obowiązującym przepisom. To było by nielogiczne i prowadziło do opóźnień w zakończeniu i uruchomieniu tej inwestycji. Jeszcze jedna uwaga, z całym szacunkiem, ale gdyby iść tym tokiem rozumowania to praktycznie ponad 80 % Lidzbarka to tereny pod kuratelą konserwatora zabytków lub objętych kuratelą konserwatorską. Do powyższej inwestycji jest wyznaczony profesjonalny wykonawca, posiadający cała… Czytaj więcej »

JMT

Bardzo mnie ciekawi o jakiej kolejce Pan mówi, skoro obecnie Polmlek ma problemy kadrowe a stworzy w najbliższym czasie kolejne 100 miejsc pracy. I nagle wszyscy będą się zabijać o miejsca pracy? Wątpię.

Mirosław Maczyta

Ma problemy kadrowe bo ???? W Lidzbarku, gdzie jak tu wszyscy ( większość publikuje ) nie ma pracy. A Pan tu napisał, że w Polmlek-u nikt nie chce pracować. To oznacza tylko jedno – że ludzie nie chcą pracować, że czekają jak im ktoś coś da bez ich wysiłku. Smutne to trochę, że w takich czasach przyszło nam żyć W pełni popieram Pana A.B. w ocenie nastrojów większości oportunistów.

wyborca

Ludzie nie chcą pracować za psi grosz, nie chcą pracować widząc że nieudacznicy z koneksjami rodzinno politycznymi dostają etaty za nic, a tam bez wysiłku udają pracę. Może w tym jest problem? W zaufaniu obywateli do władzy?

A.B.

Niestety Pan MM ma rację, przynajmniej w tym wypadku.
Aby realizować inwestycję w mieście, sprowadzaliśmy pracowników z okolicznych miast i miasteczek.
Staraliśmy się płacić dobrze,Dobrzy fachowcy zarabiali pensje dyrektorskie. Prosty
pracownik zarabiał tyle co kierownik. Jak jaki się zgłosił, raczej był :leworęczny".

Kasandra

Panie Mirosławie, wydaje mi się że popełnia Pan tu zdumiewający grzech naiwności, czego biorąc pod uwagę Pana doświadczenia raczej się nie spodziewałam. Ale po kolei… Niedawno media całego świata opisały historię firmy znacznie większej niż nasza mleczarnia. Chodzi o lidera rynku samochodowego, zatrudniającego najlepszych fachowców świata, o firmę Volkswagen. Prezes musiał podać się do dymisji, firmie grożą miliardowe kary, a straty wizerunkowe to kolejne kilkadziesiąt miliardów euro. A wszystko dlatego bo ktoś postanowił nieco zaoszczędzić i nagiąć normy związane ze środowiskiem. Jak to możliwe??? Przecież firma zatrudnia najlepszych fachowców!!! A jednak możliwe, bo firmy są nastawione na zysk, chciwość była, jest i będzie silnym motywem dzialania w biznesie a prezes każdej firmy traci stanowisko wtedy gdy firma nie przynosi zysku, a nikt nie sprawdza na ile troszczy się on o dobro mieszkańców mających swoje domy wokół zakładu. Dlatego na całym świecie działalność firm jest poddana silnemu prawodawstwu i jest kontrolowana… Czytaj więcej »

ggg
A.B.

Doceniam to, co "Kasandra'' napisała, mam jednak wątpliwości.
Z VW sprawa ma się człkiem inaczej.
Sprawa Mleczarni jest bardzo delikatna. Firma, jak się nie rozwija, – upada.
Czy jest taki zamysł?
Odbioru dokona inwestor wraz z nadzorem technicznym. Po pełnym uruchomieniu dokonuje się wszelkich pomiarów.

Mirosław Maczyta

Cóż można na Pani sugestie odpowiedzieć, aby w zminimalizować Pani obawy w związku z tą inwestycją. Znam wielu ludzi, nie tylko na szczeblu lokalnym, ale też troszkę wyżej. Pani obawy, jak i wielu Pani podobnym są pewne obaw, ale może nie jest tak strasznie jak się Pani wydaje, że może być. Pisze Pani o szansie jaką należy wykorzystać, póki inwestycja nie została ukończona. I że z tej szansy powinni skorzystać lokalni włodarze. No niestety, ale nie ma Pani racji z kilku powodów. Skoro projekt został wraz ze wszystkimi uzgodnieniami zatwierdzony do realizacji to nikt nic nie może zrobić. Zupełnie nic. Są obowiązujące normy w zakresie ochrony środowiska jakie musi spełnić każdy inwestor, nie tylko tej inwestycji. Odpowiednie służy narzucają swoje wymagania jakie winne być spełnione aby dana inwestycja została oddana do użytku. W trakcie realizacji uzgodnionego projektu, zatwierdzonych pozwoleń nikt nie ma nic do powiedzenia, chyba, że np ktoś do… Czytaj więcej »

Kasandra

Niestety są poważne logiczne luki w Pana argumentacji. Obowiązkiem władz, wybranych przez mieszkańców jest reprezentowanie ich interesów, Właściciele mleczarni są wystarczajaco silni, by sami dbać o swoje interesy, a inwestycje robią dla spodziewanego zysku. O nich się Pan nie martwi, dadzą sobie radę bez Pana troski. Zaś o niską uciążliwość inwestycji dla miasta i mieszkańców muszą troszczyć się władze miasta – po to je wybieramy. I nikt nie chce tu wstrzymywać inwestycji, chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa oraz przestrzeganie norm środowiskowych. Argmument o tym, że to teren prywatny jest chybiony. Obok znajdują się prywatne posesje mieszkańców, którym nikt nie pozwoliłby wybudować czegoś podobnie wilekiego i ohydnego, a co więcej żeby mogli zbudować coś obok posesji sąsiada to musieliby mieć jego zgodę. Czy ktoś się mieszkańców ulicy Wiejskiej zapytał o zgodę na wybudowanie betonowego kloca za płotem? NIE. Czy Pan, Panie Mirosławie chciałby by obok Pana domu, ktoś, bez Pana zgody wybudował… Czytaj więcej »

E.G.O.

A jakim samochodem w Elblągu był PRotas i Harhaj na spotkaniu z Józkiem Buzkiem na spotkaniu przedwyborczm, w kolebce peowskiej i krainie rozkoszy? / a nie w Olsztynie? Dlaczego Marszałek Województwa nie zabiera głosu w sprawie króla Protasa za jago codzienny transport do pracy i z pracy??

Panicz

Panie Protas,Tak jak dla Owsiaka trzeba dla pana zrobić zbiórkę na "rosyjskie paliwo" i niech jeżdzi swoim "wozem"To będzie przyzwoite.

gość

A tak swoją droga :: jak wicemieszałek byle jakiego województwa popyla Szkodą superbe , to czym ma zapylać prezydent RP ??? Chyba rakietą kosmiczną . No chyba że Piździsław Nieczyta przewiduje inaczej .

geniusz

Kiedyś jako zwykły doradca jeździłem lepszym. Skoda SB to żaden cymes, po prostu wygodne i bezpieczne auto.

precz z PO

chyba wigrami jeżdziłeś lizusie

gość

"Jak ktoś już wylizie z tego grajdoła " , to już nie można zwykłej przyzwoitości wymagać ?
Czy w ogóle wyborcy mają prawo coś wymagać od wybranego ?
Zwykła przyzwoitość ,nic więcej .

Jan III

Nikt nie wymaga, żeby marszałek był dziadem. Jeżeli jednak faktycznie do pracy jest wożony samochodem służbowym, to jest dziadostwo, bo stać go na dojazdy na własny rachunek. Za kogo on się ma ? Obecny papież jako arcybiskup Buenos Aires i prymas Argentyny poruszał się po mieście komunikacją miejską. No, trochę wyższe stanowisko niż (wice)marszałek województwa… Jednak nie ma co porównywać klasy, albo się ma klasę, albo jej nie ma. Sprawę niewyjaśnionych przejazdów R. Sikorskiego zamieciono pod dywan, teraz wojewódzki "baron" PO… Powinien wyjaśnić, wytłumaczyć publicznie, a nie siedzieć z głową schowaną w piasek i udawać jakby nic nie było. Oby do wyborów, a później nietykalność i hulaj dusza … Oj, nie przystoi, nie przystoi…

geniusz

Totalny idiotyzm. Marszałek mający nienormowany dzień pracy, ma jeździć prywatnym samochodem. Kretyństwo, Przysługuje mu samochód i kierowca, żeby nie skupiał się na drodze, ale na pracy. Tak było, jest i będzie. A pseudo-redaktor usiłuje ożywiać zdychająca gadzinówke.

Kleks

cyt. Marszałek mający nienormowany dzień pracy, ma jeździć prywatnym samochodem.

Tak. Do pracy i z pracy obowiązkowo. To świadczyłoby o czystych rękach. dość pijawek
cyt . żeby nie skupiał się na drodze, ale na pracy.

taki inwestycyjny orzeł poradzi sobie i z samochodem.

kleks

cyt. A pseudo-redaktor usiłuje ożywiać zdychająca gadzinówke.

ku rozpaczy lemingów i dupowłazów.

A.B.

Przypomniało mi się zdarzenie z mojej miejscowości po wkroczeniu Rosjan w 1944 r.
Oczekiwali na ruszenie na Warszawę. Zaprosili mieszkańców a była to niedziele po mszy na zebranie mieszkańców
na placu szkolnym. Przyszli mieszkańcy tłumnie z ciekawości. Przyniesiono stół , wszedł na niego polityczny,
rozejrzał się po tłumie i stwierdził, "do burżujów nie będzie przemawiał, tylko do robotników"
Jak się okazało byli za porządnie ubrani.
My chcemy by nasz marszałek był dziadem, biedniejszym od nas, co by nas bardzo rajcowało.
On żyje z "naszych podatków" chcemy czy nie i dla mnie powinien być kimś i godnie mnie reprezentował.

gość

Panie , długo żyjesz , dużo pamiętasz. Pewnie lepsze czasy też .
Kiedy to wybrańcy narodu służyli narodowi , a nie kombinowali , jakby to coś ukręcić ,bo drugi raz mogą nie wybrać .

gość

A o tych nickach lepiej już nic nie pisz .
Jeszcze ci czaszka pęknie , i co wtedy …

Piździsław Nieczyta

Łaska pańska na pstrym koniu jeździ, tak jak łaska wyborcy – funkcjonariusze platformy oszustów muszą korzystać póki na to czas, ale jeśli wzorem swojego guru zechcą zabrać jakieś pamiątki w postaci ruchomości i nieruchomości, to po 25 października mogą w całości rozparcelować ten cyrk przy ul. Wiejskiej. Może wtedy i dobrze by się stało, bo skoro rząd miał swoje wyjazdowe posiedzenia, to tak samo można by postąpić z parlamentem, łącząc posiedzenia z dużymi i medialnymi kabaretonami, jak np. Ten nasz w LWHiS, ten w Mrągowie jak również też ten w Koszalinie.

Darek

Ech,,,,, Starosta bee, Stary burmistrz – bee, nowy Burmistrz już bee, Marszałek obecnie vice – Bee, Termy – bee, ronda – bee, Krasicki i przedzamcze – bee, rewitalizacja miasta – bee. Oranżeria – bee, Wielochowo – bee, ścieżki rowerowe – bee, bo za "nasze" Te wasze "nasze" mogły trafić gdziekolwiek indziej.

Milczenie owiec

Do niejakiego "BEE"… Ale z ciebie prawdziwy BARAN!!!

kazik

A ty jak skunks wszędzie puszczasz bąki i to bardzo śmierdzące

POgromca

Towarzyszu kaziuk… Platforma od ośmiu lat zasrała nam całkowicie całą Polskę… Żyjesz i oddychasz w tym ich gnoju i dlatego nie czujesz smrodu z własnego POdwórka???…

gość

Dzięki. You make my day :D:D

Mirosław Maczyta

A tak na marginesie – bez kosztów samochodu, kierowcy to " Droga ochrona prezesa Teraz zaś "Newsweek" opisuje, ile Prawo i Sprawiedliwość wydaje na ochronę swojego prezesa. Ponad milion złotych rocznie, czyli około stu tysięcy miesięcznie – tyle kosztują PiS usługi firmy Grom Group. Firmy szerzej nieznanej, założonej przez dwóch emerytowanych snajperów GROM-u. Pracują byli komandosi, oficerowie służb specjalnych i funkcjonariusze BOR. Jak opisuje "N", "pieniądze z PiS stanowią podstawę egzystencji" przedsiębiorstwa. Firma bowiem powstała w 2010 roku i "nie narzeka na nadmiar klientów". A PiS płaci Grom Group słono, bo 1,1 miliona złotych rocznie. W 2011 roku przychody całej firmy wyniosły ok. 1,8 miliona złotych, więc znakomita część tej kwoty to pieniądze z Prawa i Sprawiedliwości. Według "Newsweeka" zaś taka kwota jest wyższa, niż standardowe stawki w tej branży. Prezes Grom Group twierdzi, że nie wie, czemu cena jest tak wysoka, nie chce też ujawnić ile płacą im inni… Czytaj więcej »

gość

Jeśli by Pan miał coś do ukrycia, to mogliby zapukać…

gość

Jak PiS tyle płaci ile pan napisał ,to mam pewność ,że peło płaci dwa albo trzy razy tyle , i to swoim totumfackim .

spacerowicz

gdyby Marszałek Województwa jeździł busem, a w busie był niezadowolony z pracy Marszałka jakiś świr, wyobrażasz sobie co by się działo ,popieram AB

gość

Jak to niezadowolony ?Dlaczego ?
A np.jakby kierowcą tego busa był pan MM ,to wtedy wyobraź sobie los tego świra .
Na piechotę by grzał , i jeszcze by dziękował .

MokiD

A tym czasem ludzie w powiecie nie mają dostępu do bieżącej wody – suche studnie. Urzędnicy mogą jedynie wskazać miejsce poboru wody… chory kraj.

A.B.

Poczytałem wszystkie posty.
Na człowieka, jednego z nas, urodzonego,wychowanego i pracującego dla nas, wylano chyba wszystkie pomyje,
tylko za to że wybił się ponad pozostałych.
Kim i czym, my jesteśmy, czyżby naszym największymi osiągnięciami były kradzieże w firmach w których pracowaliśmy,
lub pracujemy?
Już dawno napisano, " Nie będziesz………"

gość

Kolejne złote myśli naszego forumowego Yody…

A.B.

Przypisz sobie stały nick a potem pisz, będę z tobą dyskutował .

gość

Nick mam stały – "gość". To że inni go też używają to trudno. Niech Pan napisze KONKRETNIE, co zrobił Pan Protas według Pana dla Lidzbarka. Najlepiej w punktach, żeby się można było konkretnie odnieść. Tylko w końcu proszę KONKRETNIE, a nie ogólniki w stylu Pana M.M. Aha i piszę do Pana z dużej litery, wobec czego oczekiwałbym również tego, wobec siebie. Myślę, że Pana stać na to.

Jan

nikt na nikogo nie wylewałby pomyj gdyby te osoby robiły co trzeba na ich stanowiskach.ale im mało, trzeba dojeżdżać do pracy codziennie ?jak trzeba to niech to robi albo busem jak wielu mieszkańców LIdzbarka albo swoim prywatnym samochodem za swoje prywatne pieniądze.

gość

Myślę ,że pewnie jest tam jakiś fundusz na dojazdy , to można by wszystko ujawnić ( na pewno wszystko jest ok ,bo inaczej sobie nie wyobrażam ).
Najgorsze jest to , że wszystko trzeba " z gardła" wyrywać , przecież nie będzie się pan marszałek tłumaczył przed plebsem .
Przecież uczciwy , w co nie wątpimy ,nie ma nic do ukrycia ,a nikt nie jest przecież "świętą krową" .
Jak tylko komu uda się wskoczyć wyżej , od razu czuje się ważniejszy , obywatele wybierają , obywatele kontrolują ,co w tym złego ?
Natomiast , jeśli coś jest "na rzeczy " ,to żadne zasługi ,choćby największe , tego nie zrekompensują .

A.B.

Zapewne najlepiej gdyby do pracy dojeżdżał autostopem, byłaby weselej.
Marszałek na szczęście jest jeden, 100km, 8l x5Pln = 40,- PLN , nie zbiedniejemy. Inni latają samolotem.

gość

Tu się z Panem zgodzę. Tusk się dość nalatał…

ggg

110 km x 9l x 5pln = 45 zł x 2 (kierowca przyjeżdża z Olsztyna !!! ) = 90 zł x 26 dni = 2340zł za sam dojazd do pracy, należy dodać do tego wyjazdy w dalsze rejony województwa, ogólnopolskie !

A.B.

Mimo szacunku. Buchalter się znalazł, dlaczego nie doliczyłeś co zjadł i ile wody spuścił w WC.
Bierz pod uwagę, coś tam reprezentuje. – Musi się czymś wyróżnić.

Buchalter - Księgowy

Dlatego WSZYSTKIE ŚWINIE Z PO zostaną odgonione od koryta i zapanuje wreszcie w kraju NORMALNOŚĆ! :)) Jakby nie patrzeć tych UCZCIWYCH jest w PełO niewielu, można ich policzyćna palcach jednej ręki! :)))

A.B.

Nikomu i niczemu się nie dziwię. Jak pierwszy obywatel RP "pożyczył" z Belwederu wyposażenie,
to kończy myślenie.

INFOrmator

Przecież Bronek to RUSKI AGENT! Brudny człowiek zamieszany w sprawki ruskiej agentury WSI szkolonej w MOSKWIE!

krzysztof

żadnej nie zabrał z sobą książki…..dobrze , żę nie zasiadał na Wawelu

spacerowicz

nie rozumie ukradł czy wypożyczył, bo to znacząca różnica

krzysztof

tak się tylko mówi _wypożyczam_na aukcji jednak są sprzedawane rzeczy z Pałacu..Obraz poszedł za 12000.PLN

Fanka KomoRUskiego

Zaje*** rzeczy, które były NA WYPOSAŻENIU, czyli WŁASNOŚCIĄ Pałacu Prezydenckiego! I prawie cały prezydencki BUDŻET przeznaczony do końca roku!

CO KRADNĄ CI Z PO?

Odpowiedź : WSZYSTKO CO SIĘ DA! 🙂 Przykład POniżej… :))

Cytat: "Portal Niezależna.pl ujawnił listę przedmiotów, które Bronisław Komorowski przeniósł do swojego instytutu. Okazuje się, że były prezydent zabrał z Pałacu nie tylko drogocenne dzieła sztuki, ale także iPady, komputery, telewizor, czajnik elektryczny oraz.. żyrandol. Umowę w tej sprawie Komorowski podpisał z … samym sobą."
http://telewizjarepublika.pl/lista-komorowskiego-

DLA ZŁODZIEI Z PO

SIÓDME > NIE KRADNIJ !

1. KARA ZA GRZECHY
2. POKUTA i ZADOŚĆUCZYNIENIE
3. MIŁOŚĆ I PRZEBACZENIE

P.S. A TERAZ WSZYSCY ZŁODZIEJE WYPIER… Z POLSKI !

Tomasz

PiS: A teraz wszyscy złodzieje wypier… z Polski! TERAZ MY !!! DAMY RADĘ !!!

Polak

WON z ŁAJDAKAMI i AFERZYSTAMI, czyli POjebami Platformy nagranymi na TAŚMACH PRAWDY! 🙂 WON z tymi IDIOTAMI z POLSKI, którzy głosują na ZŁODZIEI z PO! :))

gość

Aleś chłopie dowalił .
Szczególnie z tą wódką .
Ja na pięterkach na ten przykład rzadko pijam ….

gość

Tak mi się przypomniała sprawa pewnego dzwonu ( dzwona?)
W Olsztynie .
I to słynne już powiedzenie :na świecie są trzy słynne dzwony :
Big Ben w Londynie .
Zygmunt na Wawelu .
P……s w Olsztynie .

W temacie
Olga

pan J.Protas / o tym wszyscy wiedzą/ i redaktorka G.L. też,Straż Miejska też, policja lidzbaska też, smakosze piwa i bełtow z "deptaka" i potwierdzą, ze ten gość od kilku lat był dowożony spod mieszkania przy ul.Milewicza do Olsztyna , tak jak Artur Wajs do pracy do lidzbarskiego szpitala będąc burmistrzem. A co na to policja i lidzbarska prokuratura? Za swoje czyny w/wymienieni muszą zapłacić!!!!My biedacy mamy fundować takie nagrody!!Policjo i prokuraturo …. do roboty….

Alan

A co ma policja do tego?

klops

Sciga przestępców i naduzycia prawda ?

Tomasz

A dlaczego PISlam? M.in. to poseł Gosiewski miał jednocześnie i oficjalnie dwie żony, które przy pomocy katolickiego guru – ojca dyrektora, wprowadził do Sejmu i Senatu. Takie rzeczy, tylko tam gdzie …islam! Poza tym: kult jednostki i dookoła granic tylko wrogowie, przyjaciół brak… Jeden król, jedna wiara… Kraj na smyczy! Strach w oczach! Już za kilka dni… Damy radę…

analityk

Odp…się od Gosiewskiego. Nie dorastasz mu do PIĘT!!!

Tomasz

Pewne jest, że mu nie dorastam… Nie mam żony… Nawet jednej… O wsparciu Rydzyka już nie wspominam.

LGBT

"Nie mam żony… Nawet jednej…"

Boś ty pewnie PEDAŁ?… 🙂

Tomasz

Jeżeli w Polsce jest 11 milionów facetów bez żon, to w tym gronie pedałów nie jestem osamotniony.

pislam

A co powiesz o prezesie jarosławie ??? Też nie ma żony.

Zgred

To powinieneś zamieszać w Słupsku Tomaszu.

Mirosław Maczyta

Napiszę krótko i na temat. Żadne Wasze pokrzykiwanie nic nie da. Szkoda energii, czasu, jazgotu. Przy poparciu dla PO na poziomie 20% cztery pierwsze miejsca są biorące. Bez Waszego poparcia i tak Pan Protas posłem zostanie, jak i pozostali z czołówki listy. I Wam za to dziękować nie będzie, liczyć na Wasze głosy też nie będzie. To oczywiste. Jeśli nikt nie widzi co zostało zrobione dzięki staraniom Pana Protasa w naszym mieście,powiecie to powinien sobie zabukować wizytę u okulisty. Czyżby nienawiść miała aż taki wpływ na wzrok, o rozumie nie wspominając. A czy to jest prawda, czy może nie to widać dzisiaj i będzie widać w przyszłości. Dzięki takim "lokalnym patriotom" jak Wy ktoś inny został Marszałkiem i w inną stronę płynie rzeka unijnych dotacji. Ale podobno, są w ludziach wyznawcy takiej "religii", że im gorzej tym dla nich lepiej.

wyborca

Ufałbyś człowiekowi, który kradnie Twoje pieniądze?

Tomasz

Podasz przykład kto i co Ci ukradł?

.marian.

Po takich panach to mój dziadek na konia wchodził.

Tomasz

To znaczy, że zapewne był szlachcicem. Więc, podobnie jak władza obecna, żył z wyzysku biednych. Niczym się nie różnił…

klaps

Nie każdy pan był zły. To komunistyczna propaganda.

Ana

Szanuję Pańskie wypowiedzi, ale facet J. P. to naprawę ciężki i cienki jak bibuła gość, z dużą dawką schizofrenii. Kto palanta zapamięta? Klasyk Kurski rzekł, że ciemny lud wszystko kupi. Może zmienimy ten pogląd. Zagłosujmy jak należy. Protas jest osłem, nie powinien być posłem.

czytelnik

Maczyta ,nikt na razie na temat twojego rozumu się nie wypowiedział ,a można by ,więc nie oceniaj nikogo .
Już ci pisałem kiedyś : pisz co uważasz ,ale nie oceniaj nikogo ,jesteś niestety zwyczajnie na to za głupi ,czy ci się to podoba ,czy nie .
I nie pieprz tu o obrażaniu ,sam najpierw naucz się kultury . A do okulisty sam idź .

gość

Niech Pan Miroslawie lepiej nic nie pisze. Nie robi Pan dobrej reklamy dla naszego miasteczka. Przyjezdni jeszcze będą myśleć, że te piękne miasteczko zamieszkują sami zawistni i sfrustrowani ludzie….

spacerowicz

a czy tak nie jest

mieszkaniec

jak tam mm sranie pieskow w miescie,to jest zagadnienie dla ciebie inne zostaw bo co cos peknie!!

wyborca

Ponad 1100 litrów benzyny miesięcznie do samochodu służbowego? To jakiej jaja, tyle normalnie tankuje się na 3 miesiące auta w urzędach. Oczekuję, że pan Protas stanie na wysokości zadania i wykaże zasadność wydatków na benzynę, poda do opinii publicznej skany kart drogowych i co najważniejsze – odniesie się do informacji zawartych w artykule. Tak aby nie było wątpliwości co do uczciwości pana Protasa.

Tomasz

Szanowny wyborco. Zapewne o tym nie wiesz, więc informuję, że Twoja faworyta z PISlamu, pani poseł Gosiewska, pobrała kasę na paliwo na 6-krotne okrążenie kuli ziemskiej (przejechała 240 tys.km), choć nie posiada samochodu. Na pytania prokuratora o zasadność, nie odpowiada… To dopiero są jaja !!! Przecież PISlam, to czysta uczciwość! Czyżby?

okularki

Zauważ Tomaszu, że pani Gosiewska jest posłanką, a pan Protas wicemarszałkiem. Poseł może, a nawet powinien jeździć po Polsce i swoim okręgu wyborczym aby spotykać się z wyborcami,realizować swoje obietnice wyborcze. Natomiast pan Protas dopiero kandyduje na posła. Czyżby dojeżdżał do pracy przez Warszawę? A może dojeżdżał na spotkania z były prezydentem aby pobujać się razem na łódce? Pytań jest wiele. Gdyby Protas postępował uczciwie, to nie miałby nic do ukrycia. A tak poza tym, rozmawiamy tu o wicemarszałku, a nie o posłach partii opozycyjnej. Nie próbuj odwracać kota ogonem.

Realista

Żadne kodeksy tego nie ogarną Każdy zorientowany wie, że ten ohydny gość, nigdy nie dostrzegał własnych patologii, tolerując takie i inne skur……ństwa u podobnych sobie "podwładnych".Krew się gotuje na widok profesjonalnie powiększonych, wszędobylskich na płotach, zdjęć jego facjaty. Kto zapłaci za życie w warunkach szkodliwych?

Darek

Powieś swoje, kto ci broni

Realista

Wstyd mi nie pozwoli na wieszanie własnej mordy na płocie.

OK-s

hahaha i nawet kodeks etyczny wprowadził… ostatnio na fanpage pana wicemarszałka przeczytałem, jak to się chwalił z poparcia pana (na szczęście) byłego już prezydenta – widać oni z jednej gliny ulepieni, jeśli chodzi o korzystanie ze środków publicznych.

mieszkaniec

nie kolego nikt nie szuka to ich arogancja i buta sama szuka ujscia,jakim prawem tan kierowcapewnie z lidzbarkazrobil zdjecia redaktorowi,to zarusza jego prywatnosc i co to mialo znaczyc-zastraszenie,powinien gnoja pogonic i do dupy nakopac!!!!!!!Pamietacie Policjant na sluzbie kupil bulke i dostal nagane bo podjechal radiowozem a tu facet po 5 kola wywala z naszego i jeszcze ktos na tym forum ma czelnosc go bronic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Slyszalem o Szutowiczu ze SM ze calosc miesiecznego wynagrodzenia jest okolo 7 tys w tym za udzial w trzech komisjach miejsckich to jest normalne,co on robi w komisjach miejskich to taki autorytet bo ja znam bardziej odpowiednie osoby,jesli to prawda to skandal co potwierdza dane z roznoszeniem decyzji i z tego co pamietam to jeden pracownii miejski dostal za to 4 800-czas zmian burmistrzu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bartek

straż miejską dawno powinno się zlikwidować a tu co burmistrz obiecał i co i jak zwykle nic obiecanki cacanki a Protas co gdyby nie jego znajomości to synuś by nie miał dobrej roboty i nawet kwalifikacje nie są potrzebne a synowa wielka pani kosmetyczka

ferd

tego szutowicza to juz dawno powinni wyrzucic, ale chyba ma plecy u burmistrza albo ma haki na urzednikow

Piotr

Ciekawe czy ma zarejestrowaną firmę prywatną bo cały czs robi roboty w mieście?

piotr

Tak trudno sprawdzić w CEDiGu? Ale po co, przecież łatwiej rzucać fałszywe oskarżenia. http://i.imgur.com/IxZgoDX.jpg

mieszkaniec

Piotr masz racje,sprawdzone ,ale czy ktos taki powinien pracowac w sm,konflokt interesow jest widoczny ,jak on bedzie karal tych co im rurki kreci,czy tego burmistrz nie widzi,to jest jego organ represji a nie zwykly urzed……….s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

analityk

A jego kwalifikacje mają dużo do życzenia.

pawel

Ołdakowski z Pisu, z tej opozycji wojewódzkiej w sejmiku co to była za przyjęciem budżetu województwa Protasa?:) 3 tyg przed wyborami artykuł oj poszedł sygnał szukania czegoś na PO.

aferastulecia:)

Człowiek dla Lidzbarka tyle zrobił,ale do niektórych to źle i szukanie haków.

11-123

Zrobił tyle dla Lidzbarka??? Skandalem są takie wypowiedzi! Czy pan Jacek Protas robił to społecznie? Czy może nie leżałoto w jego obowiązkach, kompetencjach a zrobił wyjątek? Murarz układa cegły w pocie czoła i ma za to marnie płacone- szacunku żadnego za to że w wieku 50 lat jest schorowanym wrakiem człowieka, a tu? Siedzi sobie panisko w ładnym garniturku z wypłatą kilka razy większą niż średnia krajowa, wozi się super autem z kierowcą- złoży jeden wystękany podpis i juz stado przydupasów liczących że im skapnie, dostają orgazmów jak to "on tyle zrobił dla Lidzbarka". Do cholery jasnej to że zrobił to bylo jego psim obowiązkiem a nie jakąs łaską. Nie robił tego za własne pieniądze i nie robił tego za darmo, tylko za grube apanaże. Niech Starosta, Burmistrz i pan Jacek grabią liście po godzinach pracy na terenie Lidzbarka- wtedy będę mógł uznać że coś zrobili dla Lidzbarka poza wywiązywaniem… Czytaj więcej »

Jan

11-123 masz rację, obowiązkiem każdego zawodu czy stanowiska jest wykonywanie roboty jak najlepiej bo za to biorą pieniądze i inne apanaże.Mają wykształacenie, pomysłowe głowy to są na intratnych stanowiskach ale biorą za to grube pieniądze.Mało im jeszcze…..

Tomasz

Oczywiście masz "rację". Mógł przecież te same swoje obowiązki marszałka wykonać dla … innego miasta. Termy mógł załatwić dla Bartoszyc, rewitalizację starego miasta np. do Pieniężna, remont zamku w …Barcianach, itd… Po jaką cholerę załatwił to i masę innych inwestycji dla Lidzbarka!?… Ogromnym skandalem jest więc Twoja opinia i Twoich przydupasów!!! Odezwij się, jak już coś dla mojego miasta zrobisz lub załatwisz! Obecnie odnosisz sukcesy tylko w …pluciu …na odległość! Jest to zbyt mało, by oceniać tych, co cokolwiek dla miasta robią. Nie masz takiego mandatu… Takich uprawnień nie ma również Twój pan Jacek. Nic przez rok nie zrobił i nie zrobi …nigdy nic. Słaby kandydat na bohatera…

Jan

ciekawe ile korzyści przyniosą te nieszczęsne termy dla miasta i ilu mieszkanców z Lidzbarka dostanie pracę?bo jak zwykle pewnie kolega kolegi dalsze pociotki.Chwalić to można będzie ich wówczas jak pogłówkują i stworzą aby zmiejszyć bezrobocie w naszym mieście.Bo jak narazie na tym zrewitalizowanym starym mieście to siedzą bezrobotni i czekają aż ktoś im browara postawi łącznie z tym nieszczęsnym grajkiem.

Tomasz

Ciągle nie wiemy ile korzyści przyniosą te "nieszczęsne" termy. Ale na pewno nie zlikwidują bezrobocia w mieście. Trudno zlikwidować coś, czego nie ma… Lidzbarczanie to ludzie dumni i nie będą pracować za jakieś nędzne 2 tys.zł. Operator więc musi zatrudnić tych, którzy chcą pracować i będzie ich szukał w okolicznych miastach, w Górowie, Bartoszycach, Olsztynie… I na pewno nie będą to "koledzy" i "pociotki"…

.marian.

Te zorientowany, a gdzie w Lidzbarku zarabia się 2 tys. ,nie licząc wojska ,policji i urzędników. W termach ludzie będa zarabiać najniższą krajową ,która wynosi 1284 zł. netto nie licząc stanowisk kierowniczych, czyli dla swoich to i można.
Powala mnie obłuda i wciskanie kitu dla ludzi przez takich dupolizów i sprzedawczyków, którzy w imię "racji stanu "(zrzygam się zaraz) mają ludzi ,polaków mieszkających tu i tam na dole i gorze,ale w Polsce, centralnie w dupie!. Traktują jak niewolników i "ciemniaków", którzy zresztą sami się dają strzyc jak owce na rzeż.
Kto się zakłada że nasz obecny poseł zostanie przyszłym posłem, w miescie w którym, nawet bieda już nie piszczy!!!.
Sami sobie to robimy. Jak by się kto pytał to chodzę na wybory i teraz też idę i na żadnego znanego staroste i posła nie głosuje.

wieczny pesymista

ile musi wydać pracodawca żebyś ty mógł dostać 1284 zł, jak myślisz ano dwa tysiące to troszkę za mało,

mieszkaniec

tomus synku gdzie ten rower kupiony przez wajsa ciagle jak ide kolo pks to patrze i co-tak i twoje wywody madralo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Orneciak

A ile osób dostanie pracę z Ornety? To jest chyba chyba inwestycja powiatowa.

krótko

Tyle co z Lidzbarka. znajomi i krewni królika.

Darek

Tomasz, bardzo dobrze napisane !
a do 11-123 , a kto murarzowi broni zasiąść w fotelu marszałka, elektryk zaszedł jeszcze wyżej 🙂

11-123

Jesteś idiotą czy udajesz? Napisałem wyraźnie iż każdy ma swoją rolę w społeczeństwie i nie życzę sobie ochów i achów że jakiś urzędas coś zrobił. Zrobł bo takie jest jego zadanie i kropka.

Darek

Możesz sobie nie życzyć, to wolny kraj 🙂 ale pisać może każdy .
Jakim prawem zabraniasz komuś wyrazić swoje zdanie na forum ? Tak na marginesie, porównaj, ile wcześniejsi urzędasy na szczeblu województwa zrobili dla tego zapyziałego miasteczka

gość

Ile wcześniejsi urzędnicy mieli pieniędzy z unii ???????/

Darek

Ktoś te pieniądze Tu skierował, ktoś się postarał aby Tu trafiły a mogły trafić gdziekolwiek indziej a Lidzbark dalej wyglądałby jak z lat 80tych lub wcześniej

A.B.

Piszesz głupoty, pieniądze leżą na ziemi, było jest i będzie ich pod dostatkiem..
Problem, mieć pomysł i możliwości ich realizacji a banki same przyjdą z pieniędzmi.
One szukają chętnych na inwestowanie. Pracowałem w inwestycjach, znam dobrze te sprawy.
Jak się nie ma pomysłu i możliwości szybkiej realizacji a szczególnie, jest się
leniwym,strachliwym i bezmyślnym, – wszystkim bieda.

Magnat

czysta manipulacja. Bez poparcia partyjnego nie ma takiej mozliwosci.

Niestety pesymista

Załatwił zimne termy .Ogromny "sukces" dla mieszkańców L/W. Ciekawostką poliszynela jest , ze WADZA przed rozpoczęciem inwestycji wiedziała o niskich temperaturach wody. Pani geolog z W-wy zdroworozsądkowo odradzała odwiertu.
P.s Wożenie się służbowymi samochodami jest jedną z wielu patologii w całym kraju. Czynownwnicy wybrani z układu czuja się geniuszami i zbawcami narodu. Między innymi samochód z kierowcą należy im się jak psu zupa.

gość

Ta pani geolog, pewnie też, według myślenia Pana M.M., należała do międzynarodowego spisku przeciw rozwojowi naszego biednego miasteczka 😀

kuz

Dla Lidzbarka dużo zrobił bo zabrał ze sobą sforę i zatrudnił ją w Urzędzie przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia w naszym mieście.

analityk

Masz rację "sforę" ale z najbliższego otoczenia. Jakie zmniejszenie bezrobocia? Pozatrudniał osoby będące na emeryturze, a także należące do ich rodzin.

smugller

Przecież to Polska, to jest u nas normalne. Nie zmienicie tego. A jak będzie za dużo takich "przyłapanych" to zmienią prawo na takie że takie "szychy" będą mogły używać samochodu do prywatnych celów. Nie ma co się spinać za bardzo bo i co z tego? Nawet niech odda te 5 tys. albo i 50 tys bo go stać pewnie i co to zmieni? Chyba że przekaże pieniądze bezpośrednio na jakiś dom dziecka, a nie na fundację.. Było i będzie, dopóki nie pójdą ludzie uczciwi do władzy i to w większości żeby nie zostali przekabaceni to tak będzie.

ggg

Kolejna "perełka " PO wychodzi na światło dzienne !
A czy pan radny miejski (sekretarka, niby od łupków ) nadal pracuje, ale juz u wicemarszałka 😉 ?

ero

pracuje pracuje, a pan panie niedoszły radny jak tam? wszystko ok?

gość

Niedługo poleci, jak Jacek ucieknie do sejmu !

klemens

mam nadzieję ,że zostanie nadal wicemarszałkiem :):):)

gość

Zaraz poznacie zdanie tego ,komu już zdjęli kaftan . Podpisuje się dwoma identycznymi literami ,więc łatwo go poznacie ,Również początek alfabetu wciśnie wam ,że tylko byście brali , a nic nie chcecie dawać .
Wieczni narzekacze i nieudaczniki życiowe , z Lidzbarka .

Piotr

A jaki problem zrobić nowe karty drogowe ?

11-123

Ile kosztuje podatnika taki poltyk jak pan Jacek? Tak łącznie z dietami, paliwem, telefonami, hotelami, wynagrodzeniem i innymi bajerami- ktoś wie?

Trombek

Och jacy zdziwieni… Grosz do grosza i będzie kokosza! Każdy z polityków stosuje dywersyfikację przychodów, troche z tego trochę z owego i żyjemy!
I od razu takie zarzuty że za dużo jeździ… A może widząc sondaże PO zbiera paliwo, ponieważ chce założyć stację benzynową?

Turczyn

Brak słów na POtologię! Ostatnio zrobiłem zdjęcie na parkignku przy Rossmanie. Tym razem w roli głównej nr 3 PO na liście porzucił swoją przyczepkę z bilbordem na parkingu uniemożliwiając mieszkańcom zaparkowanie pod sklepem. Gdyby to zrobił przy niemieckim lub portugalskim sklepem pal go 6 sporo miejsca, ale tu przy Rossmanie każde wolne miejsce parkingowe na wagę złota. Nieetyczne zachpowanie.

jay

niech ktoś tam busa obok zostawi na parę tygodni szrota rudego i akcję zniczeczy w połowie 🙂