Kwi 292021
 

Fragment zasobu komunalnego miasta Lidzbark Warmiński. Fot. API

Od 1 czerwca 2021 r. Lidzbarczan obowiązywać będzie nowa, wyższa stawka za czynsz w mieszkaniach komunalnych. Z obecnych 5,05 zł za m2 wzrośnie do 5,25 zł za każdy metr mieszkania. Podwyżkę wprowadził Burmistrz Wiśniowski zarządzeniem NR SE.0050.19.2021.MG z dnia 1 lutego 2021 r. Poprzednia niższa stawka obowiązywała od sierpnia 2019 r. Burmistrz stawkę czynszu może zmieniać na mocy upoważnienia nadanego mu przez Radę Miasta w zakresie 5% rocznie. Burmistrz Wiśniowski podwyższył czynsze mieszkańcom bez żadnej  konsultacji z komisją mieszkaniową.

Przypominamy, że cały czas obowiązują przepisy na mocy których możemy wnieść o obniżenie czynszu i Burmistrz musi je uznać. Czynniki to powierzchnia mieszkania na jednego lokatora oraz jego dochód. Dokładnie opisano ten mechanizm w uchwale NR LIII/424/2018 z dnia 18 kwietnia 2018 r. „W sprawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Lidzbark Warmiński na lata 2018-2022.” W rozdziale IV. Na konkretnym przykładzie mechanizm obniżający czynsz opisano w artykule „Podwyżki czynszów za mieszkania komunalne, kiedy ciepła woda stała się luksusem”. Bliższych informacji, szczegółowych udzieli z pewnością Urząd Miasta. Warto zainteresować się tą możliwością, bowiem obniżenie czynszu w niektórych przypadkach może dojść do 50% .

Przypomnijmy, że pod koniec 2014 r. ówczesny Burmistrz Wajs zarządził podwyżkę czynszu w mieszkaniach komunalnych. Po przegranych wyborach w I turze, zarządzenie cofnął, a nawet zapowiedział znaczące obniżenie czynszów kosztem m.in. przyszłych inwestycji. Burmistrz Wiśniowski nie chwali się podwyżkami czynszu na portalu społecznościowym, prowadzonym nad wyraz aktywnie. Czy podzieli los swojego poprzednika?

 Posted by at 8:07 pm

165
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Ziom

I znowu pani z UM + sekretarka i pani radna z mężem. https://bip.lidzbarkw.pl/10047/Ulgi_2C_umorzenia_2C_odroczenia/

dodatkowo zapraszam do polubienia profilu na fb /likwidacjastrazymiejskiejlw

na ww. profilu chcemy zamieszczać artykuły oraz zdjęcia kompromitujące naszą sm. Taki ruch społeczny ma na celu pokazać burmiszczowi, że wspomniana formacja zżera jedynie budżet miejski nie wnosząc przy tym nic.

Ziom

Już komendant straży miejskiej obserwuje nasz profil. Dziękujemy za zaufanie 😀

Andrzej

Nie wiem ale żadna taka strona mi się nie wyświetla

Andrzej
Xyz

Jak dziecko. Żenada

Wiesiek

Dajcie jeszcze wiaderko i foremki

Danieleneby

Lots of useful information about licensing https://creativecommons.org/

Till

Absolutorium – to bukiet kwiatów wręczany burmistrzowi przez radę miejską.

Xyz

„Burmistrz Wiśniowski podwyższa czynsze w mieszkaniach komunalnych”. Ciekawi mnie to, co zrobi jak jeszcze większa rzesza mieszkańców zaprzestanie płacenia owych czynszów. Gdzie ich wysiedli z mieszkań dotychczasowych i skąd weźmie grosz na splacanie zaciągniętych kredytów. Kredytów, o których nic się nie mowi. Głośno jest natomiast o jego inwestycjach. Niektóre z nich sa naprawdę zbędne. Mieszkańcy byliby bardziej zadowoleni z jakichkolwiek mieszkań lub zakładów pracy (tu mowa o ludziach młodych zakładających rodziny).

Andrzej

Podwyższa czynsze a innym umarza podatki po znajomości. Gratulujemy głowy do biznesu

Trombullus

Wszyscy ci co trzeba mają już dobrą pracę. Niektórzy nawet przed trzydziestką budują domy. To jest inny obieg! Tu taniej, tu załatwię od ręki-tak się żyje a nie to co wy uczciwe wyrobniki za michę ryżu. Co miesiąc ta sama śpiewka- od pierwszego do pierwszego- strach przed utratą statusu niewolnika jaśnie pana. Ekstremalne wysiłki żeby zaimponować sąsiadowi, rodzinie. Praca, po obiedzie „fucha” i tak dalej w biedzie- aby do emerytury. Kredyty na naukę dzieci- które wrócą i tak jak wy, tyle że po studiach będą wyrobnikami za najniższą krajową. Dawniej szlachta była choć na poziomie a teraz „elyta” to sami wiecie skąd pochodzi i jaka oświecona. Niestety chcąc dołączyć trzeba być zdemoralizowanym głupkiem bez skrupułów. Takich dożyliśmy czasów kiedy kościół, polityka, celebryci dają przykład a najgorszy element- najniżej, wzrósł w taką siłę że nie przemożesz.

Wiesiek

A w Punkcie Uzyskiwania Parobków w koncu zmiany na najwyższym szczeblu

Jacek

Jakie zmiany?

Wiesiek

Dyrektorka odeszla na emeryture

Andrzej

Kto będzie teraz pełnił ten zaszczyt

bezrobotny

Ja mogę 🙂 będę ludziom mówił, że nie ma pracy w powiecie 🙂 za 5000 netto 🙂 a w tv będę mówił, że w powiecie najmniejsze bezrobocie 🙂

Trombullus

Czy wiecie co jest najśmieszniejsze? W Lidzbarku firmy które są oddziałami dużych firm, płacą najniższą krajową. Obroty są takie same jak w innych regionach czy miastach- wypłata jest lidzbarska. Ogłośmy dzień w którym wszyscy pracownicy w Lidzbarku powiesiliby sobie karteczkę z kwotą wypłaty netto. Ileż to by było niedowierzania, szoku, podziwu. Oczywiście byłby lekki „kwas”, ponieważ „lidzbarskie leszcze” lubią lepiej opłacać jednego lub kilku pracowników- dla podtrzymania firmy w razie buntu. Boże jak mi wstyd że tu muszę mieszkać…

zatroskany

Nikt na siłę nikogo nie trzyma.Szerokości i żyj bez wstydu.

Gosc06

A ktoś cię trzyma? Droga wolna.

adam

Ferdynant Kiepski

adam

likwidują ?

Jacek

Wiadomo kto ją zastąpi?

Andrzej

Ktoś kto jest pupilkiem starosty nie ma innej opcji oczywiście musi wielbić Po

Andrzej

Termy otwarte, główna orędowniczka szczerzy zęby z zadowolenia.

brrrr

szczerzy zęby?… raczej szczęka zębami z zimna

Bogusław

Wszystko ładnie, pięknie 🙂 sztab zadowolony 🙂 pracownicy zadowoleni, zapewne super zarobki, warunki pracy, a wy narzekacie 🙂

https://www.facebook.com/termywarminskie/videos/154821529955646/

adam

super pomysł, myślę, jak widać prawie wszyscy wrócili i są bardzo szczęśliwi i ja też , oby już pandemia nas opuściła na zawsze…

adam

słyszałem, że mają kolejne rondo robić 50m od tego co jest, czyli skrzyżowanie Warminskiej i Bartoszyckiej przy byłym pomniku, tylko po co ? ? dopiero będzie tłok, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Za blisko obok siebie 2 ronda.

Elo

Nie bardzo się zgadzam. Ile się stoi, żeby wjechać z ulicy Warmińskiej w ulicę Wyszyńskiego wiedzą tylko kierowcy. Myślę, że to rondo nie zaszkodzi :))

Kumpel burmistrza

Problem oświadczeń majątkowych dotarł też do Lidzbarka Warmińskiego. Na stronie BIP urzędu miejskiego na próżno szukać aktualnych oświadczeń radnych, burmistrza i reszty towarzystwa. Chyba mają sporo do ukrycia skoro ostatnie oświadczenia są z 2019 roku.

he he

Przebudowa ścieżki rowerowej koło inwalidów przy schodach idzie pełną parą:) Obstawiam, że szybciej w Lidzbarku wybudowano zamek 😀

Wiesiek

No cos sie nie chwala tym na FANPEJDŻU

Zbychu

Są ważniejsze sprawy w tym mieście. Na przykład wybór imion dla lalek 😀 🙂

płaczek

Sie ma nieudacznicy lidzbarscy i inne sieroty płaczliwe ….

cox

A co? Pozdrawiasz nas ze szparagów u Helmuta? Tez pozdrawiamy od Januszów biznesu.

płaczek

Kurde, plecy bolą , ale pozdrawiam. Mam w jeuro tyle , co wy w pln , ale przynajmniej nie martwię się o to , czy z głodu nie padnę …. Czego wam nie życzę .(czyli ok. X 4 )

cox

Cóż jaka praca taka płaca. My przynajmniej sobie garbu nie narobimy

płaczek

I tak średnio komentuje ok 7 osób. To jakim sposobem chcecie zmiany po wyborach , skoro różnych zatrudnionych w urzędach jest 2700 osób , z osobami „towarzyszącymi” . Czyli nie macie żadnych szans . Jednak zapraszam do ” szparagów”.

Wiesiek

Moze ktos wie dlaczego w naszym Dubaju przestali grzać chociaż tak zimno jest? Za centralne ogrzewanie płaci sie co rok a 2 dni ciepła i juz przestają grzać

Xyz

Płacić należy. Grzać niekoniecznie. Moze jakas „standaryzacja” ogrzewania, bo to ostatnio nowość wśród radnych i u BURMISZCZA.

zatroskany

O ogrzewaniu decydują wspólnoty i zarządcy nieruchomości a nie BURMISTRZ.

Xyz

Naprawdę? Ufff. Chociaz od tego go odciazyli

zatroskany

Przewodnia myśl TWOJEGO rozumowania dołożenie burmistrzowii myślącym inaczej niż TY.

uPOdek

Kompromitacja POsła z Lidzbarka na konferencji 19.05. Brak wiedzy i kompetencji – KPO. Czy ten POlityk upadającej partii nie ma wstydu? Niedługo PO w sondażach mniej niż 0.

Till

Burmistrz wystąpił z apelem do Premiera Morawieckiego. Moim skromnym zdaniem, to woźny w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powinien wystąpić z apelem do burmistrza o przestrzeganie zasad ortografii i zaprzestanie pajacowania przed kamerą.

zatroskany

Ulżyło.

Till

To żadna ulga tylko forma zwrócenie uwagi na narastający problem.  Jeżeli burmistrz ma kłopot ze zrozumieniem zasad ortografii, to może też mieć problem ze zrozumieniem prawdziwych potrzeb mieszkańców miasta. Jaką mamy pewność, że wszystkie jego działania są racjonalne i że nie są konsekwencją błędu myślowego wynikającego z braku wiedzy. Na koniec dodam, że prawdziwy sukces nie potrzebuje, ani Facebooka, ani YouTuba czego przykładem jest  proste  a2+b2= c2

zatroskany

Co wspólnego ma błąd ortograficzny z zarządzaniem miastem. No chyba tyle że komuś chce się dołożyć.
.

Xyz

Ma i to dużo. Szczególnie gdy popełnia go wlasnie ktoś, kto zarządza miastem, ma wyższe wykształcenie i piastuje stanowisko BURMISZCZA !!!!!!

zatroskany

Spodziewałem się takiej odpowiedzi.Nic nowego.

Kyle XY

Ma wyższe? To interesujące ! Jaka uczelnia i kierunek?

prof

Pewnie taka jak satyrosty – Uczelnia Nieznana – kierunek Nieznany, ale na pieczątce mgr

płaczek

Można gdzieś nabyć takie wykształcenie? Bo ja mam zamiar być z zawodu „politykiem”” ….

Wiesiek

Pewnie w tej szkole co szef orlenu

Kyle XY

Spóźniłeś się ! J już lokalną uczelnię zamknęli. Wszyscy urzędnicy pokończyli tę słynną szkołę.

gość

A tak po prawdzie , co nam, oferuje opozycja??? Jedynie aborcję na żądanie , bo innych propozycji ,o które by zabiegali nie pamiętam. I czy o to chodzi ???

wyborca

Nie popieram PiS-u,a ale muszę się z tym zgodzić. Opozycja nie ma obecnie nic do zaoferowania…

Wiesiek

Tak z innej beczki to mnie zastanawia to dlaczego do przedszkola publicznego w pierwszej kolejnosci dostaja sie dzieci których np 1 rodzic nie pracuje i siedzi w domu a tam gdzie 2 rodziców pracuje jest problem bo za duzo zarabiają

Andrzej

Problemem jest to że pierwszeństwo mają dzieci znajomych. Mojego znajomego dziecka, akurat nie przyjęli bo żona nie pracuje a mąż na budowie robi, widocznie niższy sort. Piszę tu o przedszkolu publicznym

obywatel

Masz racje, to niski sort , ale ty się kwalifikujesz do najniższego . Szkoda w ciebie inwestować , po prostu … nie rokujesz,,,

Andrzej

I wzajemnie „obywatelu” z Wyższym Sortem.

obywatel

Ale jednak z „Wyższym ” piszesz z dużej litery , dzięki ci i za to .Jednak doceniasz to i owo . Jak dorośniesz , to zrozumiesz to , co my , już dawno wiemy .Ale nie bój się , mądrość przychodzi z wiekiem tak że jest i dla ciebie nadzieja.

Andrzej

Docenić to ja mogę ludzi pozytywnie nastawionych do życia, którzy osiągnęli coś małymi krokami dzięki swojej pracy. A „Wyższy sort” to tylko sort, nic nadzwyczajnego oczywiście na poziomie mądrości swojego wieku. Jak ktoś wyżej s..a niż dupę ma to tego nie zrozumie.

obywatel

I żeś walnął jak „gołąb na parapet”.

obywatel

A coś ty takiego osiągnął???

obywatel

Pełno tu zazdrośników , co tylko swój interes widzą (najczęściej mały ).

gość

W nowym ładzie dziecioroby mają podobno dostać 12 tysięcy dodatkowych pieniędzy na nowe dziecko. Przecież wszelakie patusy za tyle hajsu zachleją się na śmierć… za 500 plusy było chlanie przez max kilka dni, a na ile starczy 12 tysięcy? Będzie się działo hehe Chyba otworzę sklep monopolowy. Teraz to będzie złoty interes. 🙂

Raz

Proponuję liznąć choć trochę makroekonomii. Każde 12 tys wydane na dziecko jest lepszą inwestycją niż wydane na drogę czy wsparcie przedsiębiorcy. Alternatywnie zamiast wsparcie polskich rodzin , za 5 lat będziemy musieli sprowadzać ludzi z biedniejszych krajów i finansowac ich utrzymanie .

gość

Przecież te dzieci jak dorosną, to będą żyć jak ich rodzice – na socjalu. Koszt wykształcenia i wychowania (edukacja) też jest ogromny. Wykształcony imigrant, który podejmuje pracę jest dużo, dużo lepszym rozwiązaniem.

Tomas

Wykształcony imigrant – no to teraz pojechałeś i jeszcze „który podejmuje pracę” popatrz ilu przypłyneło pontonami? ilu z nich mają choćby podstawowe wykształcenie – co ja mówię, ilu z nich nie jest analfabetami, jedyne co potrafią to -, napady, gwałty, rozboje, ataki nożem, wysadzanie się w powietrze no i jeszcze płodzić dzieci na które chcą kasy – powiadasz że imigrant jest lepszy? to zaproś ich do swojego domu niech mieszkają u ciebie i na twój koszt a później pogadamy

Gosc06

Chyba jednak słabo lizałeś. Dzieci wychowane w takich patologicznych rodzinach biorąc przykład z niepracujących, żyjących na zasiłkach rodziców w życiu nie pójdą do pracy. Trzeba przedsiębiorców udupić I obciążyć jeszcze bardziej a całą kasę przeznaczyć na dopłaty dla patologi. Polska rozkwitnie gospodarczo jak nic

Trombullus

A niech nawet przepiją, pieniądze pójdą w polską gospodarkę. Daj przedsiębiorcy to zaraz wykupi zagraniczne wakacje lub kupi nowy samochód poza granicami kraju. Z moich obserwacji wynika że sporo osób uboższych dzięki 500+ staje powoli na nogi i nawet niektórzy porzucają nałóg alkoholowy. Patologią jest twoja zazdrość i twój kac gdy ktoś pije. Co cię to obchodzi i po co liczysz czyjeś pieniądze? I nie mów mi że to będzie z twoich podatków, ponieważ kasa na 500+ pochodzi z oszustw vatowskich a więc przyznałbyś się do przestępstwa. Druga sprawa że to co napisałeś jest naprawdę chore- jakim ty jesteś człowiekiem? Prywatnie omijam takich s.synów jak ty, brzydzę się i pogardzam.

obywatel

I to jest prawda , popieram. Sam wali co dzień ,a innym wypomina.

Gosc06

Taaa. Wygląda na to że wszystkie wydatki rządu pochodzą z oszust vatowskich.
A ty czemu pijesz do przedsiębiorców? Zazdrościsz? Liczysz czyjeś pieniądze.
Jesteś zwykłą patologią żerującą na pracujących. Weź się do roboty to może I ciebie będzie stać na zagraniczne wakacje.

Trombullus

A jednak, wydatki na 500+ pochodzą jednak z twojej kieszeni- biedaczku. Już nie możesz kręcić lodów co? Pracuję tak samo jak ty, tylko uczciwie, mi nic nie doskwiera a ciebie bolą cztery litery. Bardzo współczuję ale tamte czasy już nie wrócą.

zatroskany

To jest właśnie miłość bliżniego.

obywatel

Gdzie te gromady dzieci , co miały się urodzić po wprowadzeniu 500+ ? Widział je ktoś ? Tylko sobki widzące czubek własnego nosa mogą narzekać na programy socjalne , a podpowiada mi coś ,że przeważnie najwięcej mają do powiedzenia różni leserzy i pasożyty społeczne , którym się wydaje , że wszystko powinno się kręcić wokół ich du..y.

obywatelk1

Program miał służyć poprawie materialnej najubozszym by dzieci nie chodziły głodne oraz zachamować trend spadkowy w ilości urodzeń, wejdź w dane demograficzne i sprawdz, że zachamował !

gość

W mieście Dubaju w urzędach nie płacą najniższej krajowej, w sklepach PSS również w dużych dyskonatch też , w zakładach mleczarskim, budowlanych, szklanych , foliowym również! Najniższa krajowa chyba jedynie knajpy i termy 🙁

Dubai City

To byś się zdziwił, gdybyś zobaczył za ile w naszym Dubaju ludzie pracują.

LW to polski Dubaj

To miasto dobrobytu nie przestaje zaskakiwać. Pojawiła się oferta pracy dla księgowego. Wymagania: doświadczenie w zawodzie, skończone studia i specjalne umiejętności. Ile zarabia taki księgowy w naszym „DUBAJU”? Jak myślicie? 4 tysiące netto? 5 tysięcy netto? A może 6 tysięcy na rękę? W końcu takie wymagania… Otóż nie, bo najniższą krajową. Hehehe 🙂 Kiedyś widziałem ofertę pracy w Warszawie dla babci klozetowej i tam płaca zaczynała się od 3 tysięcy. Także tego… Dobrobyt aż bije z tego miasta xD

gość

Cały region śmieje się z Lidzbarka i z tutejszego rynku pracy. Miasto dobrobytu, które oferuje swoim mieszkańcom robotę w Januszexach za najniższą albo staże zawodowe za tysiąc cebulionów. Faktycznie to prawdziwy dobrobyt….

kumpel jacka

Płaca minimalna 2021 NETTO – ile na rękę? [STAWKA GODZINOWA]
Nowa najniższa krajowa brutto wyniesie 2 800 zł. Kwota, którą otrzymamy „na rękę”, czyli netto, to ok. 2061 zł . Z kolei minimalna stawka godzinowa 2021 brutto wyniesie 18,30 zł. 
A jak tam Lidzbarski Punkt Uzyskiwania Parobków i Lidzbarskie Januszexy?? ile płacą??

Doomer

Najniższą krajową płacą. I teraz wyobraź sobie, że ludzie jeszcze muszą za wynajem mieszkania płacić jakieś 1500 zł na miesiąc. Zostaje około 500 zł na miskę ryżu. A mówimy tu o ludziach harujących na pełne etaty. Realia życia jak z ruskiego łagru – tam też harują całe dnie i mają zapewnioną michę ryżu albo kawałek chleba no i jakiś dach nad głową. Ale my tu mówimy nie o łagrach, ale o mieście DOBROBYTU. Buhahahahaha…

Xyz

O uzdrowisku LIDZBARK ZDROJ.

. Gośc

Na tężniach w uzdrowisku zapach łajna z pól to dla zdrowotności?……….

gość

Rodzina rodzina rodzina ! Przykład: 2 pracujące osoby zarabiające ok po ok 3000tyś brutto z łatwością mogą uzyskać kredyt w wysokości ok 150000 tyś zł na 20lat płacąc ratę miesieczną ok 700zł wiec, skończ już o tym wynajmie za 1500zł jak np. można już wynając kawalerkę w L.W za ok 700-900zł plus woda 60zł i prąd ok 60zł !

gość

Bzdury. Pomijam już fakt, że przy takich zarobkach i niestabilnej pracy nie dostaniesz żadnego kredytu. Pomijam też wkład własny, który trzeba mieć w wysokości np. 20-40 procent wartości nieruchomości.

zatroskany

Gość ma racje najpierw dobry samochód,wczasy,zabawa a mieszkanie niech miasto daje.

Till

Burmistrz znowu się wygłupił! Infantylny występ z dwoma lalkami ( raczej trzy pajace) – przeraża.  Wyraźnie widać,  że w tym przypadku potrzebny jest psycholog lub jakiś inny specjalista. Możliwe, że podwyżka czynszu, też jest takim nieświadomym wygłupem burmistrza.

Andrzej

A gdzie ten występ

Till
Kyle XY

Rzeczywiście miasto rozbawione tym filmikiem.
Jakie dać imiona tej znanej lidzbarskiej parze?

Trombullus

Nie wiem czy nie mamy tu do czynienia z terminem znanym w psychologii jako „wyparcie”. Cyt: Wyparcie lub zaprzeczenie- zniekształca rzeczywistość „ukrywając wydarzenia przed świadomością”. W przypadku zaprzeczania nieprzyjemne fakty są ignorowane, realistyczna interpretacja tego co się dzieje zostaje zastąpiona łagodniejszą, choć nietrafną. W obecnej sytuacji to chyba jedyna diagnoza na „dziwnych aktywności Burmistrza”.

omg

gramatyka leży ! NIE „dla lalek ” lecz TYM DWÓM LALKOM

gość

….temu misiu….

Elo

Wcale mnie nie dziwi, że pod filmem są wyłączone komentarze.Żenada. Tillu mylisz się chyba, to nie psycholog (na to za późno), ale psychiatra jest potrzebny :)Ciekawa jestem, kto podpowiada włodarzowi aby w ten sposób promował swoją osobę.

Wiesiek

Pewnie w UM zostalo stworzone nowe stanowisko doradcy za gruba kase i efekty widac

Andrzej

Występ jak w przedszkolu.

konieczna

Likwidacja powiatów, tego siedliska samorządowej sitwy to jedyna droga do uzdrowienia małych miejscowości

wędkarz

To fakt, drogi podlegające Gminie Wiejskiej są pięknie i naprawiane na bieżąco a nawet bez większej potrzeby. Drogi należące do Powiatu Taka jak np. droga polna z Rogóża do Kotowa- wcale.

gość

Ciekawe czy już ustawiają w termach łóżka uzdrowiskowe ? Lokalizacja i obiekt idealne…

gość

Rodziny rządzących , pracownicy urzędów i ich rodziny , różni zależni tzw. .”byznesmeni” ,i oczywiście ich rodziny i jeszcze inni krewni i znajomi królika (królików) zapewnią w najbliższych wyborach samorządowych poparcie na poziomie 75% .Będzie się o tym mówić w wiadomościach. No a nam pozostaje tylko sobie o tym popisać.

Till

Czyli 75% poparcia ze strony egzotycznie intelektualnych cudaków.

gość

A my to te 25 % ??? niecudaków???

zatroskany

Brawo.Cieszy mnie że Lidzbark to jedna wielka rodzina.

Kyle XY

Zaczyna „pachnąć” kazirodztwem.

Kyle XY

A to odbija się zdrowotnie na potomności.
Trzeba uważać kto z kim i kto kogo.

Andrzej

Kazirodztwem, kumoterstwem, załatwianiem wszystkiego co się da dla znajomych i rodzinki

Trombullus

A ciekawe czy nastanie taki czas, kiedy nasze szanowne grono kontestatorów naszej rzeczywistości wystawi swoją kandydaturę w wyborach samorządowych. Myślę że czas dojrzał aby to mierne towarzystwo wysadzić od środka.

zatroskany

Pewnie jak MY byśmy rządzili to zatrudnimy wszystkich z zewnątrz aby nie z rodziny.

Xyz

Nie ma co się zbytnio cieszyć. Kij ma dwa końce.

Mexiko

W sprawie mieszkań to jeszcze musiałby ktoś i o tym mieć pojęcie. Niestety skostniałe i zaprzyjaźnione struktury nie są w stanie właściwie ocenić sytuacji.
Zasiedzenie partyjne na stanowiskach nie powoduje rozwoju. Kolesiostwo również.

Gringo

twoje@tvp.info
Anita Gargas tez może podenerwować orłów ekonomii.
Wstyd powinni wszyscy zamieszani podać się do dymisji. Posłowie, starostowie i radni też. Ci co maczali w tym palce. Przyzwoitość woła. Do zamiatania ulic za darmo.

Co ciekawe nawet wybiórcza o tym napisała.Termy miał być reklamą miasta i powiatu co wyszło ? Może Hamond przyjedzie i opisze nam anatomie lokalnej głupoty samorządowej.

Gringo

chodziło mi o dymisję w sprawie term. reszta chyba też leży.

Gringo

https://www.youtube.com/watch?v=gkLBxMWdyu0 gdyby nie to to mieszkań byłoby

krasic

Aż się nie chce wierzyć, że to pokazała TVN. Zimna woda, negatywne ekspertyzy, jakieś pierwiastki promieniotwórcze…czyżby już wtedy działała osławiona „reguła Neumana”, bo zgłoszenia Pani Staroń jakoś się „rozmyły”. Dzisiaj TVN jako przystawka uPOdającej platformy już by tego nie puściła… Ciekawe – czy jak uPOdnie platforma to uPOdnie reguła?

Gringo

…wystarczy napisać e maila z linkami do tv info o funduszach unijnych jak to lokalne samorządy budowały za unijne swoim kolegom. Jak Bieńkowska przybijała temat…pod względem prawnym. Jaka była rola zastępcy marszałka pani Uli 🙂 kto miał układ w hotelu i kto go dotował ? Kto podrabiał dokumenty do budowy. Kto ustalał w Ostródzie operatora ? Dlatego teraz tak piszczą, ale największe inwestycje na W_M padły. Tak PO martwiła się o ludzi KPO wg PO. Szmlacownicy z PO jeszcze chcą kasy.

Kyle XY

Za włożone pieniądze mogło by powstać ok. 200 mieszkań taki po 50 m2

Gringo

Nikt z rządzących nie ma pojęcia czym jest rozwój miasta, właściwe gospodarowanie majątkiem gminy, odpowiedzialnością za wykonane inwestycje z publicznych pieniedzy. Radni po zdobyciu mandatu osiedli na laurach, zdobyli co chcieli.
Lidzbark chyli się ku upadkowi. Tak mieszkańcy są sami sobie winni, wybierając takich, a nie innych ludzi. Kiełbasa wyborcza smakowała… teraz czas na…

Kyle XY

Przecież oni są z ludu. Lud jest prosty więc i oni ,myślą prostacko.
Naładować sobie kieszenie na koszt innych nie patrząc co się robi dla mieszkańców. Taki jeden z drugim nic użytecznego nie wymyśli tylko tylko jak tu wykorzystać stanowisko do ………….. uzyskania korzyści.
Do polityki i samorządów nie idzie się dla pieniędzy … idzie się po pieniądze. Z resztą co się można spodziewać po inteligentach i pseudointeligentach w pierwszym pokoleniu.

Gringo

Dla samorządowych tygrysów…..jasna kuchnia była powodem zwyżki czynszu. Pan burmistrz dotknął bardzo wrażliwej struny. Oznacza to, że budżet tego miasta leży.
Gdyby nie głupawe inwestycje prawdopodobnie starczyłoby na wszystko. Zakreślony plan turystycznego miasta ( czytaj małej Sycylii) niestety sięgnął bruku…

zatroskany

Gdyby nie obecnie rządzący to nie wiem jak by miasto wyglądało.

Gringo

ha,ha przecież to ci sami 🙂

Gringo

..i jeszcze jedno miasta nie rozwijają się z powodu wyglądu 🙂 Powodują to zupełnie inne czynniki.

Andrzej

A te miasto się rozwija ciekawe w którym kierunku.

zatroskany

Ale trafiłem z tematem.

Mexiko

jak kulą w płot

Mexiko

Andrzeju wypowiadał się dyletant, bez pojęcia czym jest rozwój miast zwany urbanizacją. Są na tym forum, ale na szczęście już nie w radzie miasta. Na razie odpoczywa.

. Gośc

W kierunku znanym nam ludzi biznesu , rozwój dynamiczny niczym nie zakłócony haha

Wiesiek

Na stronie fb urzędu miasta wstawiaja co chwile zdjecia wyrzuconych smieci pod śmietnikami. Swoja droga jak ma nie byc syfu w tym mieście jak idac od strony ronda przy poniatowskiego w kierunku uzdrowiska po drodze nie mija sie żadnego kosza na śmieci. Niech dalej stawiaja wiecej lawek do ładowania telefonow

Barbara

Bo koszy na śmieci jest za mało. Za to ławki są co niektóre niepotrzebne.

Xyz

I wiecej siłowni zewnętrznych dla emerytów i rencistów,bo młodzi ludzie juz wyjechali.

gość

Co się dzieje w tym mieście, że aż tylu młodych ludzi tu umiera? Przeglądając klepsydry jestem w szoku.

Andrzej

Szczerze mówiąc dla mnie to też szok

. Gośc

Ci co zostają w tym mieście popadają w nałogi bo są często bez żadnych perspektyw na przyszłość i pomocy.

Doomer

Tu się zgodzę. Dużo moich znajomych około 30-stki popadło w nałogi z powodu biedy i totalnego braku perspektyw. Szkoda chłopaków 🙁

Yanusz

Znam ludzi, którzy mieszkają w komunalnych, chociaż stać jest ich na nowe samochody i wakacje za granicą. Znam też ludzi pracujących za 2000 zł i mieszkających w wynajętych mieszkaniach za 1500 zł/miesięcznie, którym nie starcza na żywność i normalne życie. Tyle w kwestii mieszkań w tym mieście.

Xyz

A kto komu zabrania mieszkać w mieszkaniach komunalnych. Składasz wniosek i czekasz aż przyjdzie twoja kolej. Wiem, ze to trwa nawet kilka lat. A jesli znudziło ci się czekanie i upokarzanie się przed burmistrzem to wziąłeś kredyt i masz własnościowe. Tyle w temacie.

API

Są tacy, a nawet takie, iż nie czekają miesiąca na przydział mieszkania, ba… od wniosku do przydziału mija kilka/kilkanaście dni.

Xyz

To prawda. Ale tu przydają się dobre znajomości wiadomo z kim.

Andrzej

Była jedna taka akcja za poprzednieho burmistrza.

oraz

kilka takich akcji – malarka, ten od ping ponga

Gringo

..krewni i znajomi królika ..inne stawki, ciche przetargi, oddawanie gruntów, że niby nie do zagospodarowania takie tam…

mieszkaniec

No to nasz miejski Naczelny Bard może zaśpiewać: „Grosza daj Burmistrzowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij…”. Byłby hit 🙂

Till

Razem z podwyżką czynszu, burmistrz powinien podwyższyć swój poziom wiedzy z ortografii.

Pracownik

Ale w czym problem? Jeżeli komuś przeszkadza 5% podwyżka czynszu, niech zrezygnuje z mieszkania komunalnego i kupi swoje. Też chciałbym mieszkać za półdarmo, ale niestety.

Api

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś złożył wniosek o przydział takiego mieszkania.

Gfdjh

Gdyby złożył wniosek i otrzymał z automatu to mógłbyś tak napisać. Składałem i musiałem wziąć kredyt.

Xyz

Trudno. Z tego wniosek, ze miałeś zbyt wysokie dochody, a moze zbyt dobre warunki mieszkaniowe. Skoro wziąłeś kredyt, to widocznie stać cię bylo na własnościowe. Inni sa w gorszych warunkach, więc po wielu latach oczekiwania otrzymują to komunalne.

Gfdjh

Xyz chyba sobie jaja robisz? Gdy brałem kredyt, rata i opłaty to 900 zł, zarobki łączne 2300zł. Stać na kredyt, stać… W końcu musiałem jechać za granicę.

Xyz

Na fb chwali się czym innym. Np nieudolna gra na gitarze. Niezbyt mu to wychodzi. No ale poczekajmy. Do następnych wyborów samorządowych byc moze się nauczy i miejmy nadzieje, ze wysłuchaliśmy jakiegoś koncertu w wykonaniu Burmiszcza Lidzbarga Warmińskiego.

zatroskany

Za co plusy.

Obiektywny

Dajcie spokój. Przecież to nadal są śmieszne kwoty. Ludzie za wynajęcie pokoju płacą po 700 złotych. No i te wymagania – płacić za mieszkanie komunalne grosze i mieć wymagania, aby było remontowane. Kto ma te remonty sponsorować? Podatnik zarabiający 2000 zł, który musi wynajmować mieszkanie na wolnym rynku za 3/4 swojej wypłaty? Aha.

Andrzej

Nie chodzi o remont mieszkania tylko budynku, jeżeli budynek nie był remontowany od lat 90 to przepraszam bardzo gdzie idą moje pieniądze z czynszu.

Obiektywny

Przecież te śmieszne pieniądze z czynszu ledwo starczają na jakiekolwiek utrzymanie budynku, a ty jeszcze remontów oczekujesz? Okej. Ja jestem za budową mieszkań komunalnych, ale czynsze powinny wynosić 80-90% tego, co by najemca zapłacił na wolnym rynku. Czyli np byłyby to kwoty rzędu 1200-1500 zł/mc. Wtedy na pewno starczyło by na remonty budynków komunalnych.

Andrzej

A dlaczego mam nie oczekiwać przez tyle lat. Niech się wezmą za osoby nie płacące czynszu, długu za niepłacenie za mieszkania komunalne wynosi ok. 2 milionów zł. Dlaczego ja mam dokładać do remontów budynków takich osób.

Obiektywny

Dla takich osób niepłacących powinny być jakieś niskobudżetowe kontenery socjalne tak, jak w innych miastach.

Trombullus

Dajmy 45m2 x 5zł miesięcznie i razy 30 lat to jest 81 tys. Niech w kamienicy w jednej klatce będzie 6 rodzin to daje nam 486tys. za takie pieniążki śmiało można zrobić raz na 30 lat elewację budynku i kompleksowy remont na klatce schodowej. Przy rozsądnych wydatkach wystarczy jeszcze na drzwi wejściowe i do każdego lokalu. Oczywiście jeżeli przetarg na remont nie jest ustawiony pod kolegę. Ale to mrzonka w czasach gdy rządzą nami platformiane chciwe pokraki. Ludziska ogarnijcie się przy następnych wyborach bo znów was będą ładować z tyłu przez kolejne lata.

Barbara

Oby remontu nie robił Janek ze swoją firmą, bo poprawki do końca życia.

Wiesiek

Co sie dziwic jak wiekszosc z tej ekipy przed i po robicie stoi za sklepem i konsumuje trunki

gość

Te kwoty ledwo starczają na utrzymanie budynku, a ty chcesz remontów? To czynsz powinien wynosicy 1200-1600 zł. Wtedy może by starczyło na skromny remont.

Gość

Władze lokalne jak i GL nie chwalą się podwyżkami oplat ( woda , smieci, czynsze, od nieruchomosci) , wyludnieniem, dlugiem w mieście, zanieczyszczeniem powietrza, rzeki, jedynie jednostronna relacja ( pani prezes i starosty) z zamiaru sprzedaży term.