kw. 292021
 

Fragment zasobu komunalnego miasta Lidzbark Warmiński. Fot. API

Od 1 czerwca 2021 r. Lidzbarczan obowiązywać będzie nowa, wyższa stawka za czynsz w mieszkaniach komunalnych. Z obecnych 5,05 zł za m2 wzrośnie do 5,25 zł za każdy metr mieszkania. Podwyżkę wprowadził Burmistrz Wiśniowski zarządzeniem NR SE.0050.19.2021.MG z dnia 1 lutego 2021 r. Poprzednia niższa stawka obowiązywała od sierpnia 2019 r. Burmistrz stawkę czynszu może zmieniać na mocy upoważnienia nadanego mu przez Radę Miasta w zakresie 5% rocznie. Burmistrz Wiśniowski podwyższył czynsze mieszkańcom bez żadnej  konsultacji z komisją mieszkaniową.

Przypominamy, że cały czas obowiązują przepisy na mocy których możemy wnieść o obniżenie czynszu i Burmistrz musi je uznać. Czynniki to powierzchnia mieszkania na jednego lokatora oraz jego dochód. Dokładnie opisano ten mechanizm w uchwale NR LIII/424/2018 z dnia 18 kwietnia 2018 r. „W sprawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Lidzbark Warmiński na lata 2018-2022.” W rozdziale IV. Na konkretnym przykładzie mechanizm obniżający czynsz opisano w artykule „Podwyżki czynszów za mieszkania komunalne, kiedy ciepła woda stała się luksusem”. Bliższych informacji, szczegółowych udzieli z pewnością Urząd Miasta. Warto zainteresować się tą możliwością, bowiem obniżenie czynszu w niektórych przypadkach może dojść do 50% .

Przypomnijmy, że pod koniec 2014 r. ówczesny Burmistrz Wajs zarządził podwyżkę czynszu w mieszkaniach komunalnych. Po przegranych wyborach w I turze, zarządzenie cofnął, a nawet zapowiedział znaczące obniżenie czynszów kosztem m.in. przyszłych inwestycji. Burmistrz Wiśniowski nie chwali się podwyżkami czynszu na portalu społecznościowym, prowadzonym nad wyraz aktywnie. Czy podzieli los swojego poprzednika?

 Posted by at 8:07 pm

373
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Michał

Wydaje mi się że trzeba by sie przyjrzeć tym podwyżkom, czy one w ogóle są zgodne z prawem. Nie ma co pisać tutaj czy gdzie indziej tylko spokojnie zastanowic sie- bo ile ludzie mogą ciągle płacić więcej i więcej i to za wszystko?! Takie podwyżki czy w najmie od miasta czy prywatnym bywają uzasadnione, ale też nie zawsze. Warto to wiedzieć: https://www.prawo-mieszkaniowe.info/duza-podwyzka-czynszu,614,p.html

Barbara

Tak popatrzeć na pracę co niektórych radnych względem ludności zastanawiam się czy mają przydzielone tylko ulice lub osiedla na których mieszkają że tyle działają. A o reszcie pamiętają jak zbliżają się wybory.

Xyz

Tez odnoszę takie wrazenie

Till

Osobiście uważam, że obecna lokalizacja uchodźców z Afganistanu jest jak najbardziej trafna. Proces ich aklimatyzacji na naszych terenach będzie dosyć łagodny i nie spowoduje dużego szoku kulturowego. Przecież co niektórzy nasi włodarze np. burmistrz czy starosta są w takim samym stopniu egzotyczni, na co wskazuje ich słaba znajomość języka polskiego. Nasze lokalne społeczeństwo ma mentalność typowo wschodnią, nepotyzm i korupcja jest u nas na przyzwoitym środkowoazjatyckim poziomie no i oczywiście rynek pracy funkcjonuje na niewolnictwie. Nasi nowi afgańscy Warmiacy powinni się tu czuć prawie jak u siebie w domu.

poPO

Ludzie dajcie spokój temu starościu i panu z Zacisza. To nie oni tu decydują. Nie znacie barona JackaPedzwOna.

Zbychu

Na chatę mógł ich wziąć przynajmniej jedną Rodzinę, czemu nie wziął??

Xyz

Np jakiegoś lekarza. Przecież twierdzi, ze ci „przybysze” to sami lekarze i prawnicy z rodzinami. Porządni, wykształceni ludzie to czego się obawia.

Zbychu

Oraz prawnika by bronił Konstytucji bo jest łamana jak twierdzi opozycja. Tak 😉 to ma sens:) sprytny Jacuś 😉

he he

Jackowi zapewne Rudy kazał, który „R” nie mówi tylko Unia Eułopejska 😀

Trombullus

Pan Starosta dumny z uchodźców w swoim powiecie- jak zwykle „sukces medialny”. Mam nieodparte wrażenie że pan Starosta mógłby podpalić Lidzbark jak kiedyś Neron Rzym i też byłby to sukces medialny dla pana Janka. Pewnie zaraz wywalą lokatorów z komunalnych- tych co nie płacą i osiedlą talibańskich lekarzy.

gość

A czy jakikolwiek lidzbarski włodarz pomógł kiedykolwiek naszym lidzbarskim bezdomnym? Często stoją pod Lidlem i proszą o JEDZENIE.

Gringo

Czesławie jesteś Boski. Właśnie mamy instrukcję dla gmin w Polsce jak opiekować się nielegalnymi imigrantami.Oczywiście humanitaryzm przede wszystkim.Napoić i nakarmić. Słuszna uwaga wódka nr 1. Najlepiej serwować bimber. Niech zmiata z planszy słabeuszy. Do gorzały zacnie po staropolsku ugościmy… jakąś zagryzką. Wzorem gościnności proponuję pieczone i wędzone świńskie mięso oraz nasz specjał kaszankę.Najpierw nakarmić później pokazać jak i z czego się robi kaszanę. oczywiście dokładka obowiązkowa.Kto nie zje ten rozmawia z kibicami o piłce noznej..Taka międzynarodowa wymiana kulinarna. Coś ala Gessler na zadupiu. Świńskiej krwi nie żałować. Kaszanka ma być solidna jak dla gości.Dekorację stołów będą stanowiły pieczone świńskie łby z jabłkiem w ryju. No i czernina dla wszystkich.Oczywiście do pomieszczenia zapraszamy wiele psów, aby pokazać jakie rasy psów są u nas. Przecież wszyscy kochają te zwierzęta.Przy okazji taki pokaz kynologiczny dla gości. Później po sytym posiłku pomysłodawcy samorządowi osiedlania naszych nowych przyjaciół, dostarczą żeńską część swojej rodziny do wesołych… Czytaj więcej »

bogda

Jednocześnie Starosta wypromował Lidzbark Warmiński nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej. Zacisze, to trochę skromnie. „Krasicki Gości od Wieków” to odpowiednie miejsce dla gości. Już turyści po tej Promocji naszego miasta walą tłumnie na Tężnie, Termy Warmińskie i koniecznie do Zacisza.

Xyz

Budynek przy amfiteatrze stoi pusty. Można by przyjąć jeszcze lekarzy i prawników z Afganistanu.

Czesiu

Dziwie się tym Afgańczykom , że oni chcą do Polski ja na ich miejscu wolałbym Arabie Saudyjską, bogaty kraj, kulturowo identyczny, tylko, że tam ich nie chcą:) A Pani Dulkiewicz z chęcią pomoże, oczywiście nie za swoje, tak jest najłatwiej 🙂 To jest najlepsza pomoc opozycji, pomożemy pomożemy, ale nie za moje i nie u mnie 😉

bogda

Jest 50 krajów muzułmańskich i żaden ich nie chce ? Nie!… to jest plan zawładnąć Europą. Czy starosta lidzbarski konsultował tę decyzję ze społecznością naszego miasta tzn. mieszkańcami ? Rządzi jakby, to był jego prywatny folwark ! Burmistrz też na fb cicho……

Xyz

BURMISZCZ na fb chwali się tylko swoimi zaproszeniami i dyplomami. Losy mieszkańców go nie interesują. Starosta i BURMISZCZ mają nas mieszkańców w głębokim poważaniu. Wychodzą z założenia – my tu jestesmy panami.

Gringo

No dobrze, że są tutaj nowi ludzie. Zatrudnią się u przyjaciół naszych przyjaciół z PO w: Polmleku, hotelu, termach. Będą pieszo darli do Niemiec lub Iraku krzycząc ; Co wy Polacy arabów sobie do pracy szukacie ?!

No cóż. Następna uroczysta sesja rady… i widzę już oczami wyobraźni… naszych samorządowców przebranych za arabów. Przystrojonych niczym szejków. Wielbłąda wypożyczą sobie z zoo jako symbol … człowiek nie wielbłąd pić musi. No i wieczorne pogawędki przy fajce wodnej o interesach , pod namiotem, przy zewnętrznej rzece w termach.

Czesiu

Ale jakby co, jak goście z Afganistanu przejdą kwarantanne to można by ich ugościć po naszemu, jakaś flaszeczka, piweczka i kulturalna trzydnióweczka bądź „góra” tygodnióweczka z Włodarzami to by wypadało 😀

Gringo

Słusznie Czesiu :).tydzień i po staropolsku co q ..ze mną się ch..nie napijesz ? No i język by poznali.

Czesiu

Dokładnie;-) tak będzie:) już widzę Naszego Pana Starostę, który chodzi z flaszeczką miedzy gośćmi polewając w kieliszeczki i pytając czy się u Nas podoba 😀

Ben Hur
Meksyk

No cóż. Starosta opowiadał nam już bajki o wodach baneologicznych i słuszności zimnych term, turystyce czy L.W.. (małpowaniu Gołdapi) jako Ciechocinka północy.Tak więc korzystajmy z rozumu, w przypadku tego „samorządowca” i słuchajmy z ograniczonym zaufaniem. Dobry gospodarz pyta swoich mieszkańców czy chcą tu imigrantów. Niestety „słońce powiatu” zdemolowało już wg mnie powiat. Bajka o lekarzach i prawnikach stosowała już „niemiecka złota pani z partii finansującej PO ( trochę finezji w tych kitach panie starosto. plis). Rozumiem pomoc ludziom..hm.. Tylko strasznie wyrywny jest ten nasz starosta. Czy nie przywieźli nam nowych chorób ? Czy starosta o tym pomyślał , że na szali postawił zdrowie mieszkańców ? Czyżby finanse ? Nie śmierdzą od PIS ? Czy to tylko tzw. odróbka za termalny przypał ? Skoro taki ludzki pan… to może niech weźmie sobie do domu tych lekarzy, prawników Zdrowie najważniejsze, a życie zgodne z prawem bezcenne… a dom duży..zawsze będzie ktoś wesoło… Czytaj więcej »

pilne

Czy ktoś może potwierdzić informację o tych emigrantach z Afganistanu którzy maja odbywać u nas kwarantannę? Ktoś coś wie?

Zdzichu

Słyszałem, że u wszystkich zaprzyjaźnionych w mieście z Koalicją Obywatelską maja mieszkać 😉

Meksyk

oni wyprowadza się jak już zrobią tu bajzel.

Kyle XY

No to samorządowcy z PO ściągnęli nam tu imigrantów.
Dlaczego nie pod Warszawę tylko do naszego miasta.
Najlepiej deklarować chęć pomocy a imigrantów wysłać komuś.
Tu policja do meneli boi się przyjechać. To będzie porządek.

Elo

myślę, że pan właściciel Zacisza aplikował. Pieniądze nie śmierdzą. Gdyby władze nie znalazły chętnego na noclegownię (nie wiem jak to inaczej nazwać ośrodek dla uchodźców)Afgańczyków to by nie sprowadzili. Ja już zaczynam się lekko obawiać

Kyle XY
Xyz

U nas jest tak, ze jeśli mieszkasz w mieszkaniu komunalnym i z administracji dostajesz dwufunkcyjny piec gazowy musisz niestety płacić co miesiąc 10% za ciepłą wodę, którą to podłączyłes sobie sam na własny koszt za zgodą administratora. Pomimo że płacisz za gaz do gazowni to dodatkowo płacisz haracz dla miasta, bo jak twierdzi BURMISZCZ to jest ich piec. Niestety za coroczną konserwacje i przegląd lokator płaci też sam, bo ja twierdzi BURMISZCZ to ty uzytkujesz ich piec. Taka przyjemność kosztuje lokatora 200 zł. Miasto pieniążków nie zwraca. A w umowie wyraźnie jest napisane, ze administrator musi zapewnić lokatorowi źródło ciepła. Tak ze mieszkania komunalne nie sa tak tanie, jak się niektórym wydaje.

bogda

Przegląd pieca gazowego, to wydatek 350,00 zł. bez Faktury. W czerwcu tego roku przyjeżdżał fachowiec z Olsztyna z Serwisu.

Kyle XY

Jak to bez faktury? To wy nie chcecie faktury? płacicie bez faktury. A jak coś się stanie to fachowca nie było! Tak.

bogda

Zostawił Kartę Gwarancyjną na 2 lata i o dziwo w tej karcie wpisał te 350,00 zł. Ale, to nie jest Faktura.

cox

Nie ma faktury = nie ma zapłaty. A może ogólna faktura została wystawiona na UM płatna przelewem w ciągu 14 dni na konto….

bogda

Pieniądze dałam do ręki serwisantowi po skończeniu przegląda pieca gazowego.

Xyz

Tak, faktura jest niezbędna tylko dla lokatora. Administrator ani gmina miejska nie zwraca kwoty wydanej na przeglad.

jose

To dziwne , że nie zwracają wszak to ich piec.

Xyz

Mnie tez to dziwi, ale niestety takie sa realia.

Kyle XY

Ma być faktura i paragon ma być kasa fiskalna. To wspieranie nieuczciwej konkurencji, Od tego nie ma podatków do kasy państwa.

Xyz

Ja oczywiście fakturę mam. Przy uzgadnianiu pracy, ktora ma wykonać fachowiec i terminu jej wykonania należy zapytać czy wystawia fakturę. Faktem jest, ze w naszym mieście trudno jest o kogoś, kto by zrobił taki przegląd. Wszyscy odmawiają nie wiedzieć dlaczego. Mi udało sie i znalazłam miłego pana, który dokonał przeglądu i wystawił fakturę bez problemu.

Barbara

Co niektóre budynki powinny być dawno wyremontowane np.przy ul Kajki jak to możliwe że taka kamienica w centrum miasta wygląda jak dom widmo. Inne budynki też wcale nie lepsze.

bogda

Na odnowienie kamienic wpisanych do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków w Olsztynie pieniądze powinny być wyłożone z puli środków Konserwatora Zabytków.

Kyle XY

To się tego należy domagać. Wymaga pewnych prac to niech partycypuje w kosztach. Na to też dostaje pieniądze, Tylko daje je swojakom.

jose

sitwa sobie poradzi. Sprawę weźmie głupawy prokurator i sędzia. Skąd to znamy.Papiery zginą niska szkodliwość .. przedawnienie

Andrzej
Till

Burmistrz jest „ludowy” to i strój ludowy do niego pasuje. A teraz mam pytanie – czy jak osiedlimy na Warmii Mongołów to możemy ich nazwać Warmiakami?

Kyle XY

Nie, to samozwańcza szlachta warmińska a może jakiś naczelnik insurekcji…….

heh

31:30 —> Nie wiem kto dla Pani Kasi Radulewicz pisał te karteczkę, ale XXIX Olimpiada odbyła się w Pekinie, a nie Seulu. Seul to była XXIV Olimpiada w 1988 roku i Marek nie mógł brać w niej udziału bo miał wtedy 7 lat 🙂

Cobra

A Pan Redaktor złożył już podpis w obronie wolnych mediów?

no i podsumował
no i się skompromitował

W 1min32sek pan rolnik krzyczy i pyta dziennikarki – ile Pani pracuje w tygodniu?… też 200 godzin? jak w Biedronce…?albo i 250? A później krzyczy, że telewizja Pani reedaktor jest niewiarygodna. To ja się tylko pytam, czy Pan rolnik wie, że w tygodniu jest 7 dni x 24 godziny = 168 godzin i ani minuty więcej!, ba, nawet sekundy!!!

no i podsumował

rzeczywiście dużo mu tych godzin w tygodniu wyszło:) wkurzył się, że tv dostało tyle kasy, a rolnicy mało 🙂 ale co zrobić propaganda i koncerty Zenka kosztują 😉

Kyle XY

Rolnicy to tak mało kasy nie dostają. Rolnik jak ma głowę na karku to żyje mu się bardzo dobrze. Z dotacji trzeba więcej inwestować w gospodarstwo, a nie w konsumpcję czyli mieszkania dla dzieci i na wynajem w dużych miastach. Zresztą uważam że dotacji nie powinno być żadnych. Są rozdawanie subiektywnie, antagonizują stosunki między poszczególnymi grupami społeczeństwa, w większości (80%) powodują nietrafione inwestycje wydawanie pieniędzy na rzeczy niepotrzebne. W pewien sposób pogłębiają nierówność społeczną, hamują ogólny w miarę równy rozwój społeczeństwa ukierunkowując go ściśle określonych kierunkach. To dobrze się nie skończy.

Andrzej

Jeden taki „rolnik”mieszka w jednej z lidzbarskich wsi wielki pan do biznesów jak załatwia ludziom pracę za granicą a potem nie potrafi rozliczyć się z kasy.

Zdzichu

Który;-) który to 😀 ??

Cobra

W niedzielę Duda powiedział,że będzie bronił konstytucji. Nie usłyszałem tylko …od kiedy? Może ktoś z Was już wie?

Nocka

Umyj uszy to może jeszcze usłyszysz czego będzie bronił rudy folksdojcz

Cobra

Małżonka Dudy znacznie lepiej rozmawia po …niemiecku!!!

Ciekawski

Kogo byś chciał Cobra na Prezydenta?

Kabaret

W tym roku Biesiady Satyry i Humoru zaczną się wcześniej:) Główny Kabareciarz wrócił do kraju 😀
https://www.youtube.com/watch?v=U0kZefJe4xs

he he

1:02 Najlepsza reakcja Schetyny jak patrzy na Rostowskiego i się śmieje jak rudy mówi o niższych podatkach 😀 😀 😀

bogda

DRAMAT! TIR-y rozjeżdżają ulice naszego miasta! Od godz. 3:00-6:00 rano codziennie jadą jeden za drugim. Jak ma się nośność mostów do tonażu takich ciągników z dwoma naczepami ? Czy ktoś z władz miasta Lidzbarka Warmińskiego ma nad tym wykroczeniem przez kierowców TIR-ów kontrolę ?! Zdaję sobie sprawę, że objazdy w stronę rosyjskiej granicy wymagają dodatkowych kosztów pracodawców i czasu kierowców, ale czynią bardzo wiele szkód dla nowych dróg naszego miasta.Obwodnica powinna być już ze 20 lat temu, przejazd przez ul. Mławską też nie rozwiązuje problemu, aby odciążyć miasto od ciężkiego tonażu podążającego do Rosji czy Litwy.

Adam

Nikt nie ma kontroli.. najśmieszniejsze jest to, że po drodze są aż cztery kamery miejskiego monitoringu (dwa ronda na lipowej, amfiteatr, Wyszyńskiego) i chyba udają. Kierowcy również nie czytają znaków że jest objazd, które znajdują się na rondzie przy Orlenie ale jadą ślepo na remontowany odcinek. Mieszkam przy tej ulicy i non stop wjeżdżają na osiedle Zielona/Łazienna/Mazurska. Zdążają się również i tiry. Ruch wzmożony.

Xyz

Skończy się remont ul. Orła Białego a zacznie się remont trzech mostów, którymi podążają olbrzymie samochody ciężarowe. Takiego natężenia ruchu one nie wytrzymają. Poza tym czy policja kontroluje ruch w tym miejscu? Z pewnością nie. Ale do czasu dzban wodę nosi. Tu o wypadek nie trudno, tym bardziej ze w pobliżu jest przedszkole. Winnego oczywiście nie bedzie.

Ziom

W tym roku tytułem zasłużonego obywatela miasta uhonorowani zostaną:

1. Wiesława Włodarczyk-Szczepańska (osobiście nie wiem za co i dlaczego),
2. Maria Grzegorzewska
3. Bronisław Jurewicz (tu się w pełni zgodzę z odznaczeniem).

Barbara

Moje pytanie :kim są te osoby bo nie znam, czy zrobiły coś dla miasta, czy pomagają charytatywnie, czy osiągnęli jakiś cel w życie. Pytam się bez złośliwości

Dhsjs

A czy to ważne?
Zasluzeni są chyba tylko dla burmistrza bo co to za wyróżnienie gdzie nikt nie mógł poza nim o tym decydować..

Ziom

Nie watpilem, że mamy, aż tak ubogie społeczeństwo, któremu nie chce się nawet zerknąć na wspomnienie wyróżnienia! Otóż nr 1. Wieloletni Ordynator wydziału wewnętrznego w lidzbarskim szpitalu. !!!
2. Jakaś kobieta, która nie jest zwiazana z LW, chyba, że Wikipedia podaje będę dane,
3. Trener wielokrotnych MP w zapasach. Pod swoimi skrzydłami miał nawet Mikulskiego, zawodnika, który dwa razy rep. Polskę na IO

Xyz

1.Lekarka pracujaca w naszym ” wspanialym ” szpitalu majaca rozne opinie …POpierajacą …
2.Emerytka urzedniczka pracujaca w UM.
3.Byly instruktor zapasów.Od ok 10 lat juz w branzy budowlanej

Barbara

Wychodząc z tego w tym mieście nie ma już ludzi zasłużonych,urzędniczka która za swoją pracę dostaje wynagrodzenie zasłużyła się tym że przesiedziała w urzędzie parę lat na czterech literach i na tym koniec zasług,jeżeli chodzi o tytulowanie lekarki to jest błazenada , jest wielu innych lekarzy a poza tym to też jest jej praca więc nic szczególnego nie uczyniła,co do trenera tutaj mogę się zgodzić osiągnięcia jakieś są.

he he

W tym mieście wystarczy, że jestem przydupasem pełoskim i już jak to mawiał Rudy: „by żyło się lepiej”

Jacek wazelinka

Pozycja nr 2 dno totalne, niestety po burmistrzu najniższej klasy nie można spodziewać się dobrych decyzji. Aż strach, że takie karykatury samorządowców rządzą w mieście…

kwik rozpaczy haha

Obecna awantura o poziom kapitałów zagranicznych w polskich mediach jest zupełnie absurdalna ponieważ nie widzę możliwości, aby TVN mógł stracić koncesję tylko z powodu zmiany ustawy. Najwyżej przegrupuje swoje kapitały w inny sposób.
TVN-owi najprawdopodobniej zależy na tym, żeby robić z siebie męczennika i to w sprawie bardzo dziwnej. Przecież identyczne prawo, jakie chce wprowadzić Polska , obowiązuje we Francji, Niemczech, Austrii itd

Ciekawski

„Czy jest jakiś inny kraj na świecie poza Polską gdzie wszystkie rodzaje mediów: telewizyjne (TVN), internetowe (Onet, WP), radiowe (Radio Zet, RMF), papierowe (GW, Fakt, Newsweek) krytykują, poniżają, deprecjonują kraj w którym funkcjonują i jego mieszkańców aby czuli się gorsi?”

Barbara

Tak Białoruś albo Rosja

wert

Odpowiedź powinna być jedna – nie kupować nie słuchać, nie oglądać, aż zgniją te wrogie, obce szmatławce. TVN już śmierdzi…

Dokładnie

Pokażcie choć jeden kraj w Europie jak Polska, który ma ogólnokrajową TV (jak TVN) krytykującą wszystko co zrobi demokratycznie wybrany rząd. W innych krajach jak Niemcy, czy Francja jest to prawnie niemożliwe. Tymczasem mówi się, ze to u nas jest zagrożona demokracja, wolność słowa. Nie bójcie się TVN z swoimi niezależnymi dziennikarzami (jak np. Olejnik, czy Morozowski) nie zniknie.
Czy w Niemczech mówiło się o napaściach seksualnych na kobiety przez imigrantów ?, ale tam oczywiście są wolne media 🙂

Gringo

Ubecka tvn i dzieci resortowe aż piszczą.

a...tfusk

Przeczytajcie po co przyjechał folksdojcz do Polski i do czego dążą pełowcy: https://wpolityce.pl/polityka/560766-wiele-wskazuje-na-to-ze-realizowany-jest-rozbior-polski

Trombullus

To fakt że nasze składki do UE wracają do nas z przeznaczeniem na głupoty. Prawdą jest też że ta cała ekologia, napędza zachodnie gospodarki. Kupujemy niemieckie itp. panele z dotacją UE czyli za nasze własne pieniądze a resztę pożyczamy w zachodnich bankach. Powoli jest nam odcinana każda możliwość zarobku i samowystarczalności. Najpierw były stocznie potem rybołówstwo, huty, kopalnie. Teraz rolnikom płacą z naszej składki za odłogowanie ziemi lub eko użytki- czyli plon skażony chwastem. Zabraniają ratować lasy przed kornikiem, rozwój infrastruktury drogowej jest blokowany przez pseudo-ekologów z zachodnim finansowaniem. Okazuje się że mamy wyższość prawa UE nad naszym- tak to było tylko za zaborów lub w czasie okupacji. A na dodatek żebyśmy się nadto nie rozmnażali każdy powinien rozważyć jako kto się identyfikuje, już jako 5 latek – tęczowa antykoncepcja. Fakt jesteśmy w tej chwili pod zaborem.

zatroskany

Kierunek BIAŁORUŚ tam jest wspaniale. Niema zepsutego Zachodu.

pani

…kierunek ORTOGRAFIA, zatroskany, no nie ma wyjścia…

Zdzichu

Kogo bardziej lubisz zatroskany? Pana Jacka czy Pana Jana?

Trombullus

Wśród znajomych mam osoby LGBT i nigdy, przenigdy nie krytykowałem ich stylu życia. Ich orientacja seksualna jest czymś niszowym i niech sobie tak żyją. Nie podoba mi się natomiast robienie z tego mody, stylu życia, głównego tematu. Nie życzę sobie oglądania w tv facetów w sukienkach, parad itp. Dlaczego? Dlatego, ponieważ prawdziwi LGBT żyją i ubierają się tak samo jak reszta ludzi. To co widzimy w tv to właśnie ta akcja reklamowa mająca na celu pozbawienie ludzi tradycyjnych wartości. Głównym celem i zadaniem UE jest teraz pozbawienie Polaków polskości. Unii chodzi o stworzenie wymemłanego motłochu bez zakotwiczenia w jakimkolwiek miejscu. Rozbicie jedności kulturowej, narodowej spowoduje to że będzie można nami rządzić bez żadnych problemów a wtedy dopiero zacznie się coś takiego jak jest na Białorusi. Co ja piszę… Już mamy przecież unijne dyrektywy co do palenia w piecach, segregacji odpadów, emisji samochodów, żywności, palenia tytoniu, plastikowych sztućców a im dalej… Czytaj więcej »

Jacenty

Co Wy na to żeby zorganizować konkurs, oczywiście sponsorowany przez Urząd Miejski, pt. „Jak skutecznie pozbyć się burmistrza?”

Andrzej

https://youtu.be/ZBW2BTUYCAk zawsze przy kierowcy 🙂

Kyle XY

Odwiedziłem tężnie. Moje wrażenia co do obiektu pod względem kształtu obojętne tu nie będę dyskutował. Co do jakości wykonania i użytych materiałów to jakaś mizerna. Grubość desek użytych do budowy balustrady pochodzą chyba z demontażu europalet. Widziałem deskę na balustradzie, która trzymała się tylko jednego słupka.
Lakier czy tez zabezpieczenie drewna jakie zostało użyte przez wykonawcę już dawno wypłowiało i to nie tylko z desek tarasowych, ale tez z poręczy balustrad.
Montaż na widoczne wkręty to robota nieprofesjonalna
Dodatkowo promienie skrętu dla dróg komunikacyjnych parkingu tężni są za małe dla samochodów i to widać „gołym okiem”.
Za te pieniądze wydane na tą budowę powinno to wyglądać zupełnie inaczej.
Prośba do samorządowców, nie umiecie, więc nie budujcie już nic więcej, szkoda kasy.

zatroskany

Faktycznie masakra.A jak powinno wyglądać według Ciebie.

Kyle XY

Przejdź się po mieście i zobacz jak mieszkańcy mają wykonane balustrady na balkonach. Po prostu z drewna a nie z deseczek paletowych.
https://sprzedajemy.pl/balustrada-kopertowa-drewniana-domek-ogrodowy-czeladz-2-a1d299-nr62865767

Adam

A mnie zastanawia gdzie są w naszym mieście służby porządkowe? Syf totalny. Na alejce przy fosie/symsarnie trawa to do kolan zaraz będzie. Na ulicach, chodnikach masakra. Dwa lata temu co tydzień na mojej ulicy sprzątali a teraz trawa krzaki zarastają krawężniki. Chyba tylko parki się liczą w naszym mieście

Xyz

I ścieżki rowerowe…

a to dobre

Gdzieś poniżej ZED pyta czy stronka jeszcze „żyje” , bo jakoś brakuje nowych artykułów. I trochę później API pisze ,że stronka działa i nawet zaprasza do przysyłania artykułów. To ja się pytam Pana Redaktora Naczelnego dlaczego nie puszczał artykułów przysyłanych do redakcji. Znajomy , mówił, że kiedyś Redaktor nie „wrzucił” jego artykułu satyrycznego bo wg Pana Redaktora był za długi( 6 stron) i czytelnicy nie zrozumieliby sensu tak długiego tekstu…W odcinkach też Pan Redaktor nie chciał

Api

Wierz mi szanowny czytelniku, że jeśli tekst miałby sens to z przyjemnością zamkeszczę.

a to dobre

A może by tak czytelnicy uznawali, czy jakiś tekst ma sens? Jakoś za czasów gdy ukazywały się teksty przysyłane przez czytelników, ilość wejść na stronę oscylowała między 3000 do 4000. A teraz?

API

Technicznie strona już działa. Musiałem opłacić hosting i domenę odnowić. W sumie jakieś 220zł.

Andrzej

Czy ktoś pracujący w Starostwie i czytający tą stronę może się wypowiedzieć dlaczego most na ul.Dantyszka jest nadal zamknięty dzwoniąc tam nic się nie można dowiedzieć

Xyz

Gdzieś bylo juz na ten temat pisane. Z tego co pamiętam remont mostu ma wykonać starostwo wspólnie z miastem. Dogadać się nie mają czasu, gdyż STAROSTA zajety jest sprzedażą term no a BURMISZCZ buduje uzdrowisko. Nie ma co zaprzatac im głowy. A poza tym czy nie wiesz, ze obecnie jest sezon urlopowy i polowa referatów nie pracuje.

Barbara

Wszystko można zrozumieć urlop itp. ale to trwa dobre kilka miesięcy czy oni aż tak bardzo lubią utrudniać ludziom życie

Zenek

Dokładnie! nie ma co narzekać. Odcinek ścieżki rowerowej przy schodach koło inwalidów robią już drugi rok no i co z tego, że nie zrobiony? Wystarczy tam nie jeździć i problem z głowy 😀

Kyle XY

Pewno „Pinindzy nie ma”. Tak rozdmuchali ich wydawanie, że niedługo zabraknie na pensje dla pracowników.

Gregoryhoist
Gringo

Komentarze pod artykułem bezcenne.
https://www.olsztyn.com.pl/artykul,zimne-termy-warminskie-zostana-wystawione-na-sprzedaz,32099.html

Z tą różnicą, że woda ciągnięta jest na kredyt (czyt. na koszt mieszkańców) z miejskiej sieci wodociągowej.Termy są: ani ciepłe ,ani z wodą termalną. takie cuda to tylko potrafią wykonać lidzbarscy samorządowcy przy aplauzie radnych wszelkich rad. Cała prawda o niekompetencji wybieranych ludzi do koryta samorządowego.

Till

„Chłoporobotnicy z pobliskich wiosek łączcie się”. No i qur…a połączyli się i wybudowali nam termy i wybudują jeszcze uzdrowisko, wiadomo z jakim efektem. Nie zdziwię się jak powstanie plan zawrócenia biegu rzeki Łyny w celu skierowania ścieków ( wiadomo z jakiej rury ) w kierunku Dobrego Miasta. Tu fizyka newtonowska przegrywa z lokalnymi prawami fizyki a logika przegrywa z głupotą. Obecnie rządzący miastem to kres możliwości lokalnej społeczności. Mieszkańcy miasta nie są w stanie desygnować do objęcia władzy w miarę światłych ludzi i wszystko wskazuje na to, ze w następnych kadencjach pojawią się jeszcze lepsze cudaki z wiedzą na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej.

Elo

Masz chyba rację. Choć, ja osobiście, nie chciałabym aby się spełniło.Wiele jednak na to wskazuje. Nie wiem, czy ktoś może jeszcze bardziej cudaczyć, niż obecny Cudak. Moim zdaniem normalni nie idą do polityki. Ale to taka dygresja.

zatroskany

Uważasz że oprócz Ciebie i dających Tobie poklask ,reszta to idioci??

Elo

Nie wiem gdzie się, Zatroskany, tego dopatrzyłeś/doczytałeś? Wcale nie było to moją intencją. Pozdrawiam

Gringo

Obecny burmistrz nie chwali się jak wygląda jego śledztwo ws. term, a było ono wpisane w kampanie wyborczą. Zdaje się został zneutralizowany przez innego specjalistę od szlafroczków.
Gdzie podziali się radni, którzy głośno opowiadali bzdury o dochodowości i rozwoju miasta z tego powodu?
Z powodu koślawej wizji rozwoju miasta chyba do miasta zawita komisarz. Uff i przegna tych przyklejonych do stołków radnych i burmistrza. Znowu będziemy słynni na całą Polskę. Jako miasto wolne od ekonomicznego geniuszu rady miejskiej.

Gringo

Popatrz Pan. Mieszkańcy ws. Term mądrzejsi byli niż ich budowniczowie. oczywiście pomijam naiwnych, dupowłazów i tzw. zainteresowanych finansowo wykonawców).

Gringo

Zdaje się, że nasz POwski baron, źle ulokował uczucia. „Czaskowski” 🙂 jest teraz jak krasnoludek, gdy wrócił największy leń Europy. Kamerdyner.

zatroskany

Ale dołożyłeś aż ciarki przeszły.

Gringo

Szpagat nie wyszedł. Powiat się rozleci, komisarz będzie w mieście. Spadek ekonomistów z PO/PSL zrujnuje te piękne miasto. Będziemy się przyglądać.Czwarta fala zaleje inwestycje ekonomicznych dyletantów.
Kamerdyner chyba nie przepada za panem od fikołków.
Oczywiście myślałem o uczuciach politycznych frakcji w PO. Wszak nasz dzwon … prowadzał po UWM francuskiego pieska :)ze Stolycy. Piesek uczeń Geremka. Poszukajcie sobie jak zginął jego nauczyciel. Piękna śmierć w ekstazie.Ech elyta.

gość

No ale ile kadencji może być burmiszcz? Więc pewnie podzieli los ….

Xyz

Oby…

Gringo

ten burmistrz będzie wiecznie. Na fb.

Ciekawski

A co tam w fabryce sera słychać? Słyszałem, że to obóz pracy.

gość

Naprawdę ??? Gdzie słyszałeś ??? To jakieś plotki , to przyjazny zakład , ludzi i przyrodę wyjątkowo szanuje , o żadnym obozie pracy nie ma mowy . To wroga propaganda . I nieprawdą jest , że dach przeciekał , tym bardziej , że wcale nie padało …

Ciekawski

Szanuję za Sarkazm 😉

Filip

A jak się maszyna popsuje to zaraz przychodzi Prezes i mówi do pracownika: Proszę się nie martwic to nie Pana wina – zaraz naprawimy!

zed

Stronka jeszcze żyje czy tylko wierni komentatorzy zostali? Szkoda ciekawe artykuły były i ciekawe dyskusje…..pozdrawiam

Fabian

Jaka społeczność komentujących taka strona, ot tyle

gość

Komentujący są ok, to i strona ok , w przeciwieństwie do …e nie będę pisał , domyśl się sam.

zed

Ja jestem jak najbardziej za stronką tylko nic nowego się nie pojawia, a przecież coś musi się dziać w LW – swoją drogą ciekawe czy słońce Peru odwiedzi LW…może ktoś wie?

gość

Matecznik SŁońca Peru , to można się spodziewać…

API

Zapraszam do pisania i tworzenia nowych ciekawych treści. Chętnie umieszczę na stronie.

gość

https://bip.lidzbarkw.pl/10064/Oswiadczenia_majatkowe/ juz sa oświadczenia majątkowe za 2020 rok

Kyle XY

Ogólne wrażenie z otwarcia kilku plików bez czytania.
Jak widać nie wszyscy wypełnili oświadczenia, z należytą elegancją i schludnością. Jedno odręcznie pisane przypomina zwykły brudnopis.
Może inaczej – Zwykłą ścierę.

Kyle XY

Dwa tematy :
1. Umorzenia PWiK – Podatek od Nieruchomości umorzono w kwocie 301 tys. i jeszcze coś odroczono. Za poprzedniego prezesa tego nie było. Coś poszło nie tak. Ludzie zaczeli wodę oszczędzać, czy też zarządzanie weszło na wyższy poziom.
2. Podobno jest już ustalony sposób przejęcia przez inwestora wspaniałego intratnego interesu jakim są Termy Warmińskie. Mamy jeszcze dopłacić. Panowie i Panie Radni, pilnujcie tego tematu bo wasze nazwiska na zawsze będą kojarzone z tą niechlubną inwestycją i długami miasta. A może ktoś coś wie jeszcze?

gość

jakiś link, dokument na temat PWiK ?

Kyle XY

To pisał Ziom jako komentarz pod tym artykułem.
https://bip.lidzbarkw.pl/10047/Ulgi_2C_umorzenia_2C_odroczenia/

IgnacioNeept
Andrzej

https://youtu.be/bElm1HLOi2s łuchrony uzdrowiskowej WTF

Wiesiek

Podobno Termy już sprzedane. Ktos cos wie?

Andrzej
kumpel jacka

Ale nikt nie powiedział na filmiku ile kilogram soli kosztuje.

Ciekawski

Oni serio tam sól wsypują? to nie są wody solankowe czy jak je tam zwał?

hahar

jakie gładkie, wyuczone na pamięć „okrągłe słówka” nam tu jacek „dzwon” wygłasza

Wacław

A jutro znów jakiś koncert o 22 na amfiteatrze. Po 22 to jest cisza nocna! Niech sobie pan burmiszcz te koncerciki u siebie pod oknem organizuje.

zatroskany

Raz w roku przeżyjesz.

Wacław

Daj adres przyjdę pod Twoje okna z głośnikami o 22 włączę Ci Slayera na 2 godzinki.

zatroskany

Szkoda słów.

Wacław

Raz w roku przeżyjesz.

gość

Przysłany przez Angele , żeby wpływy w Polsce odbudować.

a..tfu

A folksdojcz ten szef partii oszustów już się zmęczył i …na urlopik. Do rajchu?

Zdzichu

Jakbyś tyle pociskał farmazonów i dyrdymałów oraz obiecanek cacanek i gruszek na wierzbie też byś czuł się zmęczony i chciał odpocząć.

Trombullus

Słuchałem przemówienia rudego- wciągnął mnie i byłem całym sercem za- a potem przypomniałem sobie lata rządów Platfusów i czar prysł. Trzeba jednak pamiętać to co było wcześniej, żeby uniknąć okropnych rozczarowań. Po owocach ich poznacie, a przecież to samo drzewo nie może wydać innych owoców niż wcześniej.

Zdzichu

rudy nawet jakby pogodę zapowiadał i mówił, że będzie słonecznie to automatycznie bym z parasolem wychodził.

Jacek

Piniyndzy nie ma i nie byndzie… piniondze som… ale dla mnie 😀

gość

Zobaczymy , czy te żarówki ,co dwa lata już nie świecą to wymienią. Ale nie chce mi się wierzyć. Kasy pewno brakuje.

Adam

Miasto turystyczne a na każdym kroku syf.. deptak w centrum to jakiś kabaret, pare ławek na krzyż i to porozwalane. Idąc alejką Kaczyńskiego głową w gałęzie się wchodzi, ciężko to przyciąć? To samo na Kopernika na alejce. W parku na oranżerii już 3/4 lamp nie świeci. Ciężko zmienić żarówki? Chyba że to forma oszczędności. Tak samo w suchej fosie, oświetlenie to cudem tam działa. Gdzie są służby które za to odpowiadają. jedynie bulwar to chyba oczko w głowie burmistrza bo tam wszystko jest cacy. Wstyd! Spojrzenie młodego mieszkańca.

Till

Większość inwestycji  w mieście jest wykonana fatalnie. Nieegzekwowanie napraw gwarancyjnych ( a takowe obowiązują wykonawców ) i niedokonywanie bieżących napraw przez „zarządzających „ będzie skutkowało znacznie szybszą eksploatacją obiektów  a tym samym o wiele wyższym kosztem ich napraw w przyszłości. Jakość wykonanych robót może świadczyć o tym, że interes mieszkańców miasta jest w tym wszystkim najmniej ważny. Jak myślicie kto za to zapłaci?

Andrzej

A co mają w Osirze i Pgk się męczyć, codziennie coś tam porobią, przerwa sobie zrobią i tak zlatuje cały dzionek a im tylko płać a my w płacz

zatroskany

Wymień wszystkie braki.Będziemy się przyglądać .

Till

Sucha fosa -miejsce zarośnięte, śmierdzący strumyk i model Układu Słonecznego skrytykowany przez ptaki. Lampy strumienia i ścieżek nie świecą się od 1,5 roku ponieważ są zalewane przez wodę, która przecieka przez nieszczelne murki oporowe tegoż strumienia. Dobrze to widać w gorące dni gdy jest sucho, odcinek chodnika na wysokości kraty ściekowej aż za kładkę jest zawsze mokry. Szkoła sp 4 – nieudolne naśladownictwo Picassa przy robotach naprawczych powłok malarskich elewacji. Budynek amfiteatru – lewa attyka pod oknem tynk na elewacji powinien być jednolity a jest (aż trudno to określić) jakąś nieudolną formą najstarszego herbu z barankiem – inspektor nadzoru chyba był ze związku niewidomych. Park uzdrowiskowy – projektant zakpił z zamawiającego a wykonawca dokończył dzieła. Wymieniłem tylko niektóre usterki lub wady widoczne gołym okiem dla takiego jak ja, zwykłego mieszkań miasta. Obowiązkiem burmistrza i pracowników UM oraz osób w postaci inspektora lub inżyniera kontraktu jest dopilnowanie należytego wykonania inwestycji. Jeżeli… Czytaj więcej »

Jaruś

dla mnie legancko ten tego: 😀
https://www.youtube.com/watch?v=zJqBy1TatoM

Andrzej

A Sp 4 przypadkiem nie remontowała najsłynniejsza Lidzbarska firma pana Jana. Jeżeli tak to co się dziwić

. Gośc

Firma tego pana ..hahaha wykonuje chwilowe remonty a potem ruina i rozpacz a kasa wpada , tylko pozazdrościć , lidzbarscy biznesmeni potrafią hahaha………..

Benek

do tego nocne libacje na amfiteatrze koło ldku. darcie mordy, wóda, tłuczone szkło, spanie na ławkach, rzyganko itd. policji zero. interwencji zero. ja rozumiem, że młodzież musi się wyszaleć, ale na litość boską, ja mam do januszexa na 6 rano. Dzieci nie śpią, bo teraz mają te głośniczki jbl to muzę niesie w promieniu ponad 500 metrów. Do tego jeszcze jakieś jęki, chyba ktoś tam kogoś pięknie ten teges jakiś sexik, aż mówię do żony, kochanie jestem zazdrosny też tak chce.

Adam

To samo za murami.. zero kontroli. W dzień w dzień libacje młodzieży. Ale światła się nie świecą to korzystają. Kamera nie widzi 🙂

Andrzej

Na alejce koło zamku to samo żeby przejść trzeba się dobrze nachylać gałęzie nie obcięte

uPOdek

Podobno wczoraj jakiś folksdojcz został szefem jakiejś partii. a tfuuuu…sk

he he

Bajkopisarz donaldek wraca z nowymi opowieściami zza odry:) zapewne angela mówi: idź donaldek ratuj nasze interesy bo się nam dupa paly, somalijcy nie chcom u nas robić, katastrofe katastrofe hehe

Paraliż miasta

To prawda, że obecny całkowity paraliż miasta potrwa przez kolejne kilka miesięcy? Bo aż tyle ma trwać remont drogi na ul. Orła Białego? Czy ludzie za to odpowiedzialni zdają sobie sprawę z tego, co się dzieje przez to na mieście? Przez zakorkowane centrum wąskimi uliczkami potrafią jeździć ciężarówki, autobusy i inne wielkie pojazdy. Przecież remont tej drogi powinien trwać max kilka dni do tygodnia.

gość

Chińczycy w ciągu 28 godzin zbudowali 10-piętrowy blok a u nas kawałek drogi remontują pół roku. Co kraj, to obyczaj. Ot, taka ciekawostka. 🙂

Wiesiek

Bo u nas szanują robote. Jaka placa taka praca

Andrzej

Przy tym paraliżu przydałyby się światła na Wyszyński go bo przejść tamtedy graniczy cudem

Polaku

Wpłać na Marsz Rzezi Wołyńskiej -https://zrzutka.pl/j8u4sv

3/3

Jaka w Lidzbarku równowaga…trzech Polaków i trzech upaińców

Wiesiek

Bylo wielkie otwarcie bedzie wielkie zamkniecie co sie martwicie he

Fachowiec

Widzę budowa ścieżki koło inwalidów po ponad roku dobiegła końca:)
Sytuacja opanowana 😀
https://www.youtube.com/watch?v=XDB8apvcHJo

Adam

Nie dobiegła! Na czas nowego wykonawcy została otwarta. Będzie nowy przetarg aby dokończyć to co zrobiła pierwsza ekipa.

Ciekawski

A co ze starym wykonawcą? Przerosło zadanie?

Trombullus

Byłem na Teżni. Brak mi słów i nie znajduję usprawiedliwienia dla wydanych 16mln. Ludzie, przecież zanim oni wybudują ten zakład przyrodoleczniczy i pawilon zdrowia to z tych Tężni już nic nie zostanie. Będąc tam zauważyłem dość sporo błędów technicznych, niedoróbek i odstawionej lipy. Kto wymyślił szczyt barierki na tarasie z deseczki boazeryjnej położonej na płasko? Przecież gdy oprą się o to dwie dorosłe osoby to mogą spłynąć na dół razem z wodą! Dlaczego woda cieknie po obudowie przejścia? Dlaczego woda w niektórych miejscach nie cieknie po ścianie Tężni? Zastanawiam się też nad obłożeniem codziennym tego obiektu i kosztem utrzymania. Wydaje mi się że to kolejna droga dla mieszkańca inwestycja, na działanie której wszyscy zapłacimy.

Xyz

Kolejna zachcianka i kaprys naszego BURMISZCZA,za którą zapłacą miecszkańcy. Tylko czekać na następną podwyżkę czynszów lub innych jego części składowych (wody, nieczystości lub wywóz śmieci).

Andrzej

Kler ze starostą i posłem poświęcili, nie ma się co martwić co najwyżej będzie powtórka z rozrywki jak z termami.

Fachowiec

Woda cieknie po obudowie? Spokojnie, spokojnie, jestem fachowcem! Opanuje sytuację 😀
https://www.youtube.com/watch?v=XDB8apvcHJo

zatroskany

To woda w końcu cieknie czy nie cieknie?

imię

Lidzbark, miasto znafcuff możnych, specyalności wszelakich… Znawcuff w temacie term, tężni, ścieżek… Możnaby rzec: Na każdy temat…
Miasto znafcuff niespełnionych…

Xyz

A słowo ciałem się stało i od 1 lipca 2021 zero sala woda i ścieki. Nic się nie stało, mieszkańcy nic się nie stało płacić musimy. Tylko ciekawi mnie czy nasze slawetne termy sa na bieżąco z opłatami za wodę. Ech!!!

Xyz

Przepraszam za błąd. I od 1 lipca 2021 zdrozala woda i ścieki.

zatroskany

Żadna eureka,zdrożało w całej RP.

Till

Otwarcie obiektu lub drogi – to relacja filmowa lub seria zdjęć wstęgi na tle źle ubranych samorządowców. Dodam jeszcze, że wstęga  na otwarciu nie pierd… głupot w przeciwieństwie do samorządowców.

gość

…ale trzeciej kadencji nie będzie….

zatroskany

Szkoda by było tak dobrego Burmistrza.Ale będzie czerwono.

gość

A i tak będzie 80 % poparcia w wyborach , kto się zakłada?

gość

Czy to ten autobus , który dziś miał przejazd techniczny po Lidzbarku??? Jest tak duży , że ciekawe ilu podróżnych go zapełni. Ciekawe ,jak pomieści się na niektórych uliczkach? Po co taki? Ilu może być tych pasażerów W Lidzbarku? No chyba ,że będzie nakaz , żeby każdy przynajmniej raz dziennie się przejechał.

Wiesiek

Radni i ich rodziny beda dojeżdżać na termy na imprezę zorganizowana z naszych podatkow

zatroskany

A kto TOBIE zabroni wsiąść z rodziną.

Wiesiek

Widze trafilem w punkt haha

Andrzej

comment image z fartem mordki

Till

„Polonista traktorzysta”

Xyz

Na deptaku pozwolili posiedziec trochę i zrobic fotke w jakiejś maszynie wojskowej. Teraz pozwolili posiedziec i zrobic fotkę w autobusie elektrycznym, no żyć nie umierać. Serce się raduje, banan na gębie. Trzeba umieć się lansowac, prawda?

zatroskany

Zazdrość jest grzechem.

Xyz

A czego tu jest zazdrościć? Tego, ze robi z siebie pośmiewisko. Komuś na tak poważnym stanowisku to nie przystoi.

Ziom

I znowu pani z UM + sekretarka i pani radna z mężem. https://bip.lidzbarkw.pl/10047/Ulgi_2C_umorzenia_2C_odroczenia/

dodatkowo zapraszam do polubienia profilu na fb /likwidacjastrazymiejskiejlw

na ww. profilu chcemy zamieszczać artykuły oraz zdjęcia kompromitujące naszą sm. Taki ruch społeczny ma na celu pokazać burmiszczowi, że wspomniana formacja zżera jedynie budżet miejski nie wnosząc przy tym nic.

Ziom

Już komendant straży miejskiej obserwuje nasz profil. Dziękujemy za zaufanie 😀

Andrzej

Nie wiem ale żadna taka strona mi się nie wyświetla

Wiesiek

Nie wyświetla sie… 🙁

gość
cox

Tylko uważaj żeby Ciebie nie zlikwidowali

Andrzej
Xyz

Jak dziecko. Żenada

Wiesiek

Dajcie jeszcze wiaderko i foremki

Danieleneby

Lots of useful information about licensing https://creativecommons.org/

Till

Absolutorium – to bukiet kwiatów wręczany burmistrzowi przez radę miejską.

Xyz

„Burmistrz Wiśniowski podwyższa czynsze w mieszkaniach komunalnych”. Ciekawi mnie to, co zrobi jak jeszcze większa rzesza mieszkańców zaprzestanie płacenia owych czynszów. Gdzie ich wysiedli z mieszkań dotychczasowych i skąd weźmie grosz na splacanie zaciągniętych kredytów. Kredytów, o których nic się nie mowi. Głośno jest natomiast o jego inwestycjach. Niektóre z nich sa naprawdę zbędne. Mieszkańcy byliby bardziej zadowoleni z jakichkolwiek mieszkań lub zakładów pracy (tu mowa o ludziach młodych zakładających rodziny).

Andrzej

Podwyższa czynsze a innym umarza podatki po znajomości. Gratulujemy głowy do biznesu

Trombullus

Wszyscy ci co trzeba mają już dobrą pracę. Niektórzy nawet przed trzydziestką budują domy. To jest inny obieg! Tu taniej, tu załatwię od ręki-tak się żyje a nie to co wy uczciwe wyrobniki za michę ryżu. Co miesiąc ta sama śpiewka- od pierwszego do pierwszego- strach przed utratą statusu niewolnika jaśnie pana. Ekstremalne wysiłki żeby zaimponować sąsiadowi, rodzinie. Praca, po obiedzie „fucha” i tak dalej w biedzie- aby do emerytury. Kredyty na naukę dzieci- które wrócą i tak jak wy, tyle że po studiach będą wyrobnikami za najniższą krajową. Dawniej szlachta była choć na poziomie a teraz „elyta” to sami wiecie skąd pochodzi i jaka oświecona. Niestety chcąc dołączyć trzeba być zdemoralizowanym głupkiem bez skrupułów. Takich dożyliśmy czasów kiedy kościół, polityka, celebryci dają przykład a najgorszy element- najniżej, wzrósł w taką siłę że nie przemożesz.

zatroskany

Jak jeszcze możesz tu funkcjonować??

Trombullus

Przykro mi ale ja funkcjonuję coraz lepiej. Kiedyś napisałem że wstyd tu mieszkać i wstyd się przyznać że tu mieszkam- to fakt- wstyd. Niestety po pierwsze, nie wyobrażam sobie mieszkać w innym miejscu- kocham moją Warmię. Druga sprawa że z powodów osobistych i zawodowych po prostu nie mogę migrować. Emigrację natomiast uważam za zdradę i ukazanie swojego braku przydatności w społeczeństwie. Nie oszukujmy się, większość emigrantów zarobkowych wykonuje pracę której nikt się nie chce podjąć. Mogą opowiadać co chcą ale niestety „jadą na szmacie” Godność osobista i honor uniemożliwiły by mi ten sposób upodlania się. Nic z tego dobrego nie wynika oprócz gwałtownego przyrostu dochodu- który jest najczęściej prze dalany na głupoty. Cierpi rodzina, zostają zachwiane wzorce wychowania dzieci. Często obydwoje małżonków zdradza się w kraju i poza granicami, dzieci są pozostawione samopas. Związki i rodziny są wynaturzone i sztuczne. Bardzo doceniam to co mam i to co osiągnąłem- jestem… Czytaj więcej »

Gosc06

Czytając twoje posty zastanawiam się co takiego stało się w twoim życiu że stałeś się takim obrzydliwym indywiduum. Z każdego postu bije ogromna pogarda dla drugiego człowieka. Kto cię tak skrzywdził?

rest

To raczej z twojego postu „bije ogromna pogarda dla drugiego człowieka”. Pisanie wyzwisk w rodzaju, „obrzydliwe indywiduum”, o , który pisze tu najlepsze, mądre i przemyślane posty jest kompletną głupotą. Kto cię tak skrzywdził, ?

Gosc06

Jeżeli ktoś nazywa innego człowieka s. synem (poczytaj sobie inne posty tego „pana”), pogardza ludźmi tylko dlatego że wykonują mniej prestiżowe zawody jest dla mnie odrażającym indywiduum któremu coś w życiu nie wyszło. A skoro tobie takie chamstwo odpowiada to tylko źle świadczy o tobie. No ale ludzie zawsze szukają znajomych o podobnych zainteresowaniach i poglądach. Także gratuluje znajomości.

rest

Drogi Gosc06, gdybyś tak postarał się czytać ze zrozumieniem, to z całą pewnością wychwyciłbyś pewne niuanse, czasami gorzką ironię czy lekkie szyderstwo w postach Trombullusa. Chamstwa raczej nie znoszę, zwłaszcza w wydaniu tzw, lidzbarskiej pełowskiej „elity” o której często pisze Trombullus.

Wiesiek

A w Punkcie Uzyskiwania Parobków w koncu zmiany na najwyższym szczeblu

Jacek

Jakie zmiany?

Wiesiek

Dyrektorka odeszla na emeryture

Andrzej

Kto będzie teraz pełnił ten zaszczyt

bezrobotny

Ja mogę 🙂 będę ludziom mówił, że nie ma pracy w powiecie 🙂 za 5000 netto 🙂 a w tv będę mówił, że w powiecie najmniejsze bezrobocie 🙂

Trombullus

Czy wiecie co jest najśmieszniejsze? W Lidzbarku firmy które są oddziałami dużych firm, płacą najniższą krajową. Obroty są takie same jak w innych regionach czy miastach- wypłata jest lidzbarska. Ogłośmy dzień w którym wszyscy pracownicy w Lidzbarku powiesiliby sobie karteczkę z kwotą wypłaty netto. Ileż to by było niedowierzania, szoku, podziwu. Oczywiście byłby lekki „kwas”, ponieważ „lidzbarskie leszcze” lubią lepiej opłacać jednego lub kilku pracowników- dla podtrzymania firmy w razie buntu. Boże jak mi wstyd że tu muszę mieszkać…

zatroskany

Nikt na siłę nikogo nie trzyma.Szerokości i żyj bez wstydu.

Gosc06

A ktoś cię trzyma? Droga wolna.

adam

Ferdynant Kiepski

adam

likwidują ?

Jacek

Wiadomo kto ją zastąpi?

Andrzej

Ktoś kto jest pupilkiem starosty nie ma innej opcji oczywiście musi wielbić Po

Andrzej

Termy otwarte, główna orędowniczka szczerzy zęby z zadowolenia.

brrrr

szczerzy zęby?… raczej szczęka zębami z zimna

Bogusław

Wszystko ładnie, pięknie 🙂 sztab zadowolony 🙂 pracownicy zadowoleni, zapewne super zarobki, warunki pracy, a wy narzekacie 🙂

https://www.facebook.com/termywarminskie/videos/154821529955646/

adam

super pomysł, myślę, jak widać prawie wszyscy wrócili i są bardzo szczęśliwi i ja też , oby już pandemia nas opuściła na zawsze…

adam

słyszałem, że mają kolejne rondo robić 50m od tego co jest, czyli skrzyżowanie Warminskiej i Bartoszyckiej przy byłym pomniku, tylko po co ? ? dopiero będzie tłok, moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Za blisko obok siebie 2 ronda.

Elo

Nie bardzo się zgadzam. Ile się stoi, żeby wjechać z ulicy Warmińskiej w ulicę Wyszyńskiego wiedzą tylko kierowcy. Myślę, że to rondo nie zaszkodzi :))

Lidzbarczanin

Każde rondo to bezpieczniejsze i usprawniające ruch skrzyżowanie (chyba, że jeździ się furmanką).

Kumpel burmistrza

Problem oświadczeń majątkowych dotarł też do Lidzbarka Warmińskiego. Na stronie BIP urzędu miejskiego na próżno szukać aktualnych oświadczeń radnych, burmistrza i reszty towarzystwa. Chyba mają sporo do ukrycia skoro ostatnie oświadczenia są z 2019 roku.

he he

Przebudowa ścieżki rowerowej koło inwalidów przy schodach idzie pełną parą:) Obstawiam, że szybciej w Lidzbarku wybudowano zamek 😀

Wiesiek

No cos sie nie chwala tym na FANPEJDŻU

Zbychu

Są ważniejsze sprawy w tym mieście. Na przykład wybór imion dla lalek 😀 🙂

płaczek

Sie ma nieudacznicy lidzbarscy i inne sieroty płaczliwe ….

cox

A co? Pozdrawiasz nas ze szparagów u Helmuta? Tez pozdrawiamy od Januszów biznesu.

płaczek

Kurde, plecy bolą , ale pozdrawiam. Mam w jeuro tyle , co wy w pln , ale przynajmniej nie martwię się o to , czy z głodu nie padnę …. Czego wam nie życzę .(czyli ok. X 4 )

cox

Cóż jaka praca taka płaca. My przynajmniej sobie garbu nie narobimy

płaczek

I tak średnio komentuje ok 7 osób. To jakim sposobem chcecie zmiany po wyborach , skoro różnych zatrudnionych w urzędach jest 2700 osób , z osobami „towarzyszącymi” . Czyli nie macie żadnych szans . Jednak zapraszam do ” szparagów”.

Wiesiek

Moze ktos wie dlaczego w naszym Dubaju przestali grzać chociaż tak zimno jest? Za centralne ogrzewanie płaci sie co rok a 2 dni ciepła i juz przestają grzać

Xyz

Płacić należy. Grzać niekoniecznie. Moze jakas „standaryzacja” ogrzewania, bo to ostatnio nowość wśród radnych i u BURMISZCZA.

zatroskany

O ogrzewaniu decydują wspólnoty i zarządcy nieruchomości a nie BURMISTRZ.

Xyz

Naprawdę? Ufff. Chociaz od tego go odciazyli

zatroskany

Przewodnia myśl TWOJEGO rozumowania dołożenie burmistrzowii myślącym inaczej niż TY.

uPOdek

Kompromitacja POsła z Lidzbarka na konferencji 19.05. Brak wiedzy i kompetencji – KPO. Czy ten POlityk upadającej partii nie ma wstydu? Niedługo PO w sondażach mniej niż 0.

Till

Burmistrz wystąpił z apelem do Premiera Morawieckiego. Moim skromnym zdaniem, to woźny w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powinien wystąpić z apelem do burmistrza o przestrzeganie zasad ortografii i zaprzestanie pajacowania przed kamerą.

zatroskany

Ulżyło.

Till

To żadna ulga tylko forma zwrócenie uwagi na narastający problem.  Jeżeli burmistrz ma kłopot ze zrozumieniem zasad ortografii, to może też mieć problem ze zrozumieniem prawdziwych potrzeb mieszkańców miasta. Jaką mamy pewność, że wszystkie jego działania są racjonalne i że nie są konsekwencją błędu myślowego wynikającego z braku wiedzy. Na koniec dodam, że prawdziwy sukces nie potrzebuje, ani Facebooka, ani YouTuba czego przykładem jest  proste  a2+b2= c2

zatroskany

Co wspólnego ma błąd ortograficzny z zarządzaniem miastem. No chyba tyle że komuś chce się dołożyć.
.

Xyz

Ma i to dużo. Szczególnie gdy popełnia go wlasnie ktoś, kto zarządza miastem, ma wyższe wykształcenie i piastuje stanowisko BURMISZCZA !!!!!!

zatroskany

Spodziewałem się takiej odpowiedzi.Nic nowego.

Kyle XY

Ma wyższe? To interesujące ! Jaka uczelnia i kierunek?

prof

Pewnie taka jak satyrosty – Uczelnia Nieznana – kierunek Nieznany, ale na pieczątce mgr

płaczek

Można gdzieś nabyć takie wykształcenie? Bo ja mam zamiar być z zawodu „politykiem”” ….

Wiesiek

Pewnie w tej szkole co szef orlenu

Kyle XY

Spóźniłeś się ! J już lokalną uczelnię zamknęli. Wszyscy urzędnicy pokończyli tę słynną szkołę.

gość

A tak po prawdzie , co nam, oferuje opozycja??? Jedynie aborcję na żądanie , bo innych propozycji ,o które by zabiegali nie pamiętam. I czy o to chodzi ???

wyborca

Nie popieram PiS-u,a ale muszę się z tym zgodzić. Opozycja nie ma obecnie nic do zaoferowania…

Wiesiek

Tak z innej beczki to mnie zastanawia to dlaczego do przedszkola publicznego w pierwszej kolejnosci dostaja sie dzieci których np 1 rodzic nie pracuje i siedzi w domu a tam gdzie 2 rodziców pracuje jest problem bo za duzo zarabiają

Andrzej

Problemem jest to że pierwszeństwo mają dzieci znajomych. Mojego znajomego dziecka, akurat nie przyjęli bo żona nie pracuje a mąż na budowie robi, widocznie niższy sort. Piszę tu o przedszkolu publicznym

obywatel

Masz racje, to niski sort , ale ty się kwalifikujesz do najniższego . Szkoda w ciebie inwestować , po prostu … nie rokujesz,,,

Andrzej

I wzajemnie „obywatelu” z Wyższym Sortem.

obywatel

Ale jednak z „Wyższym ” piszesz z dużej litery , dzięki ci i za to .Jednak doceniasz to i owo . Jak dorośniesz , to zrozumiesz to , co my , już dawno wiemy .Ale nie bój się , mądrość przychodzi z wiekiem tak że jest i dla ciebie nadzieja.

Andrzej

Docenić to ja mogę ludzi pozytywnie nastawionych do życia, którzy osiągnęli coś małymi krokami dzięki swojej pracy. A „Wyższy sort” to tylko sort, nic nadzwyczajnego oczywiście na poziomie mądrości swojego wieku. Jak ktoś wyżej s..a niż dupę ma to tego nie zrozumie.

obywatel

I żeś walnął jak „gołąb na parapet”.

obywatel

A coś ty takiego osiągnął???

obywatel

Pełno tu zazdrośników , co tylko swój interes widzą (najczęściej mały ).

gość

W nowym ładzie dziecioroby mają podobno dostać 12 tysięcy dodatkowych pieniędzy na nowe dziecko. Przecież wszelakie patusy za tyle hajsu zachleją się na śmierć… za 500 plusy było chlanie przez max kilka dni, a na ile starczy 12 tysięcy? Będzie się działo hehe Chyba otworzę sklep monopolowy. Teraz to będzie złoty interes. 🙂

Raz

Proponuję liznąć choć trochę makroekonomii. Każde 12 tys wydane na dziecko jest lepszą inwestycją niż wydane na drogę czy wsparcie przedsiębiorcy. Alternatywnie zamiast wsparcie polskich rodzin , za 5 lat będziemy musieli sprowadzać ludzi z biedniejszych krajów i finansowac ich utrzymanie .

gość

Przecież te dzieci jak dorosną, to będą żyć jak ich rodzice – na socjalu. Koszt wykształcenia i wychowania (edukacja) też jest ogromny. Wykształcony imigrant, który podejmuje pracę jest dużo, dużo lepszym rozwiązaniem.

Tomas

Wykształcony imigrant – no to teraz pojechałeś i jeszcze „który podejmuje pracę” popatrz ilu przypłyneło pontonami? ilu z nich mają choćby podstawowe wykształcenie – co ja mówię, ilu z nich nie jest analfabetami, jedyne co potrafią to -, napady, gwałty, rozboje, ataki nożem, wysadzanie się w powietrze no i jeszcze płodzić dzieci na które chcą kasy – powiadasz że imigrant jest lepszy? to zaproś ich do swojego domu niech mieszkają u ciebie i na twój koszt a później pogadamy

Gosc06

Chyba jednak słabo lizałeś. Dzieci wychowane w takich patologicznych rodzinach biorąc przykład z niepracujących, żyjących na zasiłkach rodziców w życiu nie pójdą do pracy. Trzeba przedsiębiorców udupić I obciążyć jeszcze bardziej a całą kasę przeznaczyć na dopłaty dla patologi. Polska rozkwitnie gospodarczo jak nic

Trombullus

A niech nawet przepiją, pieniądze pójdą w polską gospodarkę. Daj przedsiębiorcy to zaraz wykupi zagraniczne wakacje lub kupi nowy samochód poza granicami kraju. Z moich obserwacji wynika że sporo osób uboższych dzięki 500+ staje powoli na nogi i nawet niektórzy porzucają nałóg alkoholowy. Patologią jest twoja zazdrość i twój kac gdy ktoś pije. Co cię to obchodzi i po co liczysz czyjeś pieniądze? I nie mów mi że to będzie z twoich podatków, ponieważ kasa na 500+ pochodzi z oszustw vatowskich a więc przyznałbyś się do przestępstwa. Druga sprawa że to co napisałeś jest naprawdę chore- jakim ty jesteś człowiekiem? Prywatnie omijam takich s.synów jak ty, brzydzę się i pogardzam.

obywatel

I to jest prawda , popieram. Sam wali co dzień ,a innym wypomina.

Gosc06

Taaa. Wygląda na to że wszystkie wydatki rządu pochodzą z oszust vatowskich.
A ty czemu pijesz do przedsiębiorców? Zazdrościsz? Liczysz czyjeś pieniądze.
Jesteś zwykłą patologią żerującą na pracujących. Weź się do roboty to może I ciebie będzie stać na zagraniczne wakacje.

Trombullus

A jednak, wydatki na 500+ pochodzą jednak z twojej kieszeni- biedaczku. Już nie możesz kręcić lodów co? Pracuję tak samo jak ty, tylko uczciwie, mi nic nie doskwiera a ciebie bolą cztery litery. Bardzo współczuję ale tamte czasy już nie wrócą.

zatroskany

To jest właśnie miłość bliżniego.

obywatel

Gdzie te gromady dzieci , co miały się urodzić po wprowadzeniu 500+ ? Widział je ktoś ? Tylko sobki widzące czubek własnego nosa mogą narzekać na programy socjalne , a podpowiada mi coś ,że przeważnie najwięcej mają do powiedzenia różni leserzy i pasożyty społeczne , którym się wydaje , że wszystko powinno się kręcić wokół ich du..y.

obywatelk1

Program miał służyć poprawie materialnej najubozszym by dzieci nie chodziły głodne oraz zachamować trend spadkowy w ilości urodzeń, wejdź w dane demograficzne i sprawdz, że zachamował !

gość

W mieście Dubaju w urzędach nie płacą najniższej krajowej, w sklepach PSS również w dużych dyskonatch też , w zakładach mleczarskim, budowlanych, szklanych , foliowym również! Najniższa krajowa chyba jedynie knajpy i termy 🙁

Dubai City

To byś się zdziwił, gdybyś zobaczył za ile w naszym Dubaju ludzie pracują.

LW to polski Dubaj

To miasto dobrobytu nie przestaje zaskakiwać. Pojawiła się oferta pracy dla księgowego. Wymagania: doświadczenie w zawodzie, skończone studia i specjalne umiejętności. Ile zarabia taki księgowy w naszym „DUBAJU”? Jak myślicie? 4 tysiące netto? 5 tysięcy netto? A może 6 tysięcy na rękę? W końcu takie wymagania… Otóż nie, bo najniższą krajową. Hehehe 🙂 Kiedyś widziałem ofertę pracy w Warszawie dla babci klozetowej i tam płaca zaczynała się od 3 tysięcy. Także tego… Dobrobyt aż bije z tego miasta xD

gość

Cały region śmieje się z Lidzbarka i z tutejszego rynku pracy. Miasto dobrobytu, które oferuje swoim mieszkańcom robotę w Januszexach za najniższą albo staże zawodowe za tysiąc cebulionów. Faktycznie to prawdziwy dobrobyt….

kumpel jacka

Płaca minimalna 2021 NETTO – ile na rękę? [STAWKA GODZINOWA]
Nowa najniższa krajowa brutto wyniesie 2 800 zł. Kwota, którą otrzymamy „na rękę”, czyli netto, to ok. 2061 zł . Z kolei minimalna stawka godzinowa 2021 brutto wyniesie 18,30 zł. 
A jak tam Lidzbarski Punkt Uzyskiwania Parobków i Lidzbarskie Januszexy?? ile płacą??

Doomer

Najniższą krajową płacą. I teraz wyobraź sobie, że ludzie jeszcze muszą za wynajem mieszkania płacić jakieś 1500 zł na miesiąc. Zostaje około 500 zł na miskę ryżu. A mówimy tu o ludziach harujących na pełne etaty. Realia życia jak z ruskiego łagru – tam też harują całe dnie i mają zapewnioną michę ryżu albo kawałek chleba no i jakiś dach nad głową. Ale my tu mówimy nie o łagrach, ale o mieście DOBROBYTU. Buhahahahaha…

Xyz

O uzdrowisku LIDZBARK ZDROJ.

. Gośc

Na tężniach w uzdrowisku zapach łajna z pól to dla zdrowotności?……….

gość

Rodzina rodzina rodzina ! Przykład: 2 pracujące osoby zarabiające ok po ok 3000tyś brutto z łatwością mogą uzyskać kredyt w wysokości ok 150000 tyś zł na 20lat płacąc ratę miesieczną ok 700zł wiec, skończ już o tym wynajmie za 1500zł jak np. można już wynając kawalerkę w L.W za ok 700-900zł plus woda 60zł i prąd ok 60zł !

gość

Bzdury. Pomijam już fakt, że przy takich zarobkach i niestabilnej pracy nie dostaniesz żadnego kredytu. Pomijam też wkład własny, który trzeba mieć w wysokości np. 20-40 procent wartości nieruchomości.

zatroskany

Gość ma racje najpierw dobry samochód,wczasy,zabawa a mieszkanie niech miasto daje.

Till

Burmistrz znowu się wygłupił! Infantylny występ z dwoma lalkami ( raczej trzy pajace) – przeraża.  Wyraźnie widać,  że w tym przypadku potrzebny jest psycholog lub jakiś inny specjalista. Możliwe, że podwyżka czynszu, też jest takim nieświadomym wygłupem burmistrza.

Andrzej

A gdzie ten występ

Till
Kyle XY

Rzeczywiście miasto rozbawione tym filmikiem.
Jakie dać imiona tej znanej lidzbarskiej parze?

Trombullus

Nie wiem czy nie mamy tu do czynienia z terminem znanym w psychologii jako „wyparcie”. Cyt: Wyparcie lub zaprzeczenie- zniekształca rzeczywistość „ukrywając wydarzenia przed świadomością”. W przypadku zaprzeczania nieprzyjemne fakty są ignorowane, realistyczna interpretacja tego co się dzieje zostaje zastąpiona łagodniejszą, choć nietrafną. W obecnej sytuacji to chyba jedyna diagnoza na „dziwnych aktywności Burmistrza”.

omg

gramatyka leży ! NIE „dla lalek ” lecz TYM DWÓM LALKOM

gość

….temu misiu….

Elo

Wcale mnie nie dziwi, że pod filmem są wyłączone komentarze.Żenada. Tillu mylisz się chyba, to nie psycholog (na to za późno), ale psychiatra jest potrzebny :)Ciekawa jestem, kto podpowiada włodarzowi aby w ten sposób promował swoją osobę.

Wiesiek

Pewnie w UM zostalo stworzone nowe stanowisko doradcy za gruba kase i efekty widac

Andrzej

Występ jak w przedszkolu.

konieczna

Likwidacja powiatów, tego siedliska samorządowej sitwy to jedyna droga do uzdrowienia małych miejscowości

wędkarz

To fakt, drogi podlegające Gminie Wiejskiej są pięknie i naprawiane na bieżąco a nawet bez większej potrzeby. Drogi należące do Powiatu Taka jak np. droga polna z Rogóża do Kotowa- wcale.

gość

Ciekawe czy już ustawiają w termach łóżka uzdrowiskowe ? Lokalizacja i obiekt idealne…

gość

Rodziny rządzących , pracownicy urzędów i ich rodziny , różni zależni tzw. .”byznesmeni” ,i oczywiście ich rodziny i jeszcze inni krewni i znajomi królika (królików) zapewnią w najbliższych wyborach samorządowych poparcie na poziomie 75% .Będzie się o tym mówić w wiadomościach. No a nam pozostaje tylko sobie o tym popisać.

Till

Czyli 75% poparcia ze strony egzotycznie intelektualnych cudaków.

gość

A my to te 25 % ??? niecudaków???

zatroskany

Brawo.Cieszy mnie że Lidzbark to jedna wielka rodzina.

Kyle XY

Zaczyna „pachnąć” kazirodztwem.

Kyle XY

A to odbija się zdrowotnie na potomności.
Trzeba uważać kto z kim i kto kogo.

Andrzej

Kazirodztwem, kumoterstwem, załatwianiem wszystkiego co się da dla znajomych i rodzinki

Trombullus

A ciekawe czy nastanie taki czas, kiedy nasze szanowne grono kontestatorów naszej rzeczywistości wystawi swoją kandydaturę w wyborach samorządowych. Myślę że czas dojrzał aby to mierne towarzystwo wysadzić od środka.

zatroskany

Pewnie jak MY byśmy rządzili to zatrudnimy wszystkich z zewnątrz aby nie z rodziny.

Xyz

Nie ma co się zbytnio cieszyć. Kij ma dwa końce.

Mexiko

W sprawie mieszkań to jeszcze musiałby ktoś i o tym mieć pojęcie. Niestety skostniałe i zaprzyjaźnione struktury nie są w stanie właściwie ocenić sytuacji.
Zasiedzenie partyjne na stanowiskach nie powoduje rozwoju. Kolesiostwo również.

Gringo

twoje@tvp.info
Anita Gargas tez może podenerwować orłów ekonomii.
Wstyd powinni wszyscy zamieszani podać się do dymisji. Posłowie, starostowie i radni też. Ci co maczali w tym palce. Przyzwoitość woła. Do zamiatania ulic za darmo.

Co ciekawe nawet wybiórcza o tym napisała.Termy miał być reklamą miasta i powiatu co wyszło ? Może Hamond przyjedzie i opisze nam anatomie lokalnej głupoty samorządowej.

Gringo

chodziło mi o dymisję w sprawie term. reszta chyba też leży.

Gringo

https://www.youtube.com/watch?v=gkLBxMWdyu0 gdyby nie to to mieszkań byłoby

krasic

Aż się nie chce wierzyć, że to pokazała TVN. Zimna woda, negatywne ekspertyzy, jakieś pierwiastki promieniotwórcze…czyżby już wtedy działała osławiona „reguła Neumana”, bo zgłoszenia Pani Staroń jakoś się „rozmyły”. Dzisiaj TVN jako przystawka uPOdającej platformy już by tego nie puściła… Ciekawe – czy jak uPOdnie platforma to uPOdnie reguła?

Gringo

…wystarczy napisać e maila z linkami do tv info o funduszach unijnych jak to lokalne samorządy budowały za unijne swoim kolegom. Jak Bieńkowska przybijała temat…pod względem prawnym. Jaka była rola zastępcy marszałka pani Uli 🙂 kto miał układ w hotelu i kto go dotował ? Kto podrabiał dokumenty do budowy. Kto ustalał w Ostródzie operatora ? Dlatego teraz tak piszczą, ale największe inwestycje na W_M padły. Tak PO martwiła się o ludzi KPO wg PO. Szmlacownicy z PO jeszcze chcą kasy.

Kyle XY

Za włożone pieniądze mogło by powstać ok. 200 mieszkań taki po 50 m2

Gringo

Nikt z rządzących nie ma pojęcia czym jest rozwój miasta, właściwe gospodarowanie majątkiem gminy, odpowiedzialnością za wykonane inwestycje z publicznych pieniedzy. Radni po zdobyciu mandatu osiedli na laurach, zdobyli co chcieli.
Lidzbark chyli się ku upadkowi. Tak mieszkańcy są sami sobie winni, wybierając takich, a nie innych ludzi. Kiełbasa wyborcza smakowała… teraz czas na…

Kyle XY

Przecież oni są z ludu. Lud jest prosty więc i oni ,myślą prostacko.
Naładować sobie kieszenie na koszt innych nie patrząc co się robi dla mieszkańców. Taki jeden z drugim nic użytecznego nie wymyśli tylko tylko jak tu wykorzystać stanowisko do ………….. uzyskania korzyści.
Do polityki i samorządów nie idzie się dla pieniędzy … idzie się po pieniądze. Z resztą co się można spodziewać po inteligentach i pseudointeligentach w pierwszym pokoleniu.

Gringo

Dla samorządowych tygrysów…..jasna kuchnia była powodem zwyżki czynszu. Pan burmistrz dotknął bardzo wrażliwej struny. Oznacza to, że budżet tego miasta leży.
Gdyby nie głupawe inwestycje prawdopodobnie starczyłoby na wszystko. Zakreślony plan turystycznego miasta ( czytaj małej Sycylii) niestety sięgnął bruku…

zatroskany

Gdyby nie obecnie rządzący to nie wiem jak by miasto wyglądało.

Gringo

ha,ha przecież to ci sami 🙂

Gringo

..i jeszcze jedno miasta nie rozwijają się z powodu wyglądu 🙂 Powodują to zupełnie inne czynniki.

Andrzej

A te miasto się rozwija ciekawe w którym kierunku.

zatroskany

Ale trafiłem z tematem.

Mexiko

jak kulą w płot

Mexiko

Andrzeju wypowiadał się dyletant, bez pojęcia czym jest rozwój miast zwany urbanizacją. Są na tym forum, ale na szczęście już nie w radzie miasta. Na razie odpoczywa.

. Gośc

W kierunku znanym nam ludzi biznesu , rozwój dynamiczny niczym nie zakłócony haha

Wiesiek

Na stronie fb urzędu miasta wstawiaja co chwile zdjecia wyrzuconych smieci pod śmietnikami. Swoja droga jak ma nie byc syfu w tym mieście jak idac od strony ronda przy poniatowskiego w kierunku uzdrowiska po drodze nie mija sie żadnego kosza na śmieci. Niech dalej stawiaja wiecej lawek do ładowania telefonow

Barbara

Bo koszy na śmieci jest za mało. Za to ławki są co niektóre niepotrzebne.

Xyz

I wiecej siłowni zewnętrznych dla emerytów i rencistów,bo młodzi ludzie juz wyjechali.

gość

Co się dzieje w tym mieście, że aż tylu młodych ludzi tu umiera? Przeglądając klepsydry jestem w szoku.

Andrzej

Szczerze mówiąc dla mnie to też szok

. Gośc

Ci co zostają w tym mieście popadają w nałogi bo są często bez żadnych perspektyw na przyszłość i pomocy.

Doomer

Tu się zgodzę. Dużo moich znajomych około 30-stki popadło w nałogi z powodu biedy i totalnego braku perspektyw. Szkoda chłopaków 🙁

Yanusz

Znam ludzi, którzy mieszkają w komunalnych, chociaż stać jest ich na nowe samochody i wakacje za granicą. Znam też ludzi pracujących za 2000 zł i mieszkających w wynajętych mieszkaniach za 1500 zł/miesięcznie, którym nie starcza na żywność i normalne życie. Tyle w kwestii mieszkań w tym mieście.

Xyz

A kto komu zabrania mieszkać w mieszkaniach komunalnych. Składasz wniosek i czekasz aż przyjdzie twoja kolej. Wiem, ze to trwa nawet kilka lat. A jesli znudziło ci się czekanie i upokarzanie się przed burmistrzem to wziąłeś kredyt i masz własnościowe. Tyle w temacie.

API

Są tacy, a nawet takie, iż nie czekają miesiąca na przydział mieszkania, ba… od wniosku do przydziału mija kilka/kilkanaście dni.

Xyz

To prawda. Ale tu przydają się dobre znajomości wiadomo z kim.

Andrzej

Była jedna taka akcja za poprzednieho burmistrza.

oraz

kilka takich akcji – malarka, ten od ping ponga

Gringo

..krewni i znajomi królika ..inne stawki, ciche przetargi, oddawanie gruntów, że niby nie do zagospodarowania takie tam…

mieszkaniec

No to nasz miejski Naczelny Bard może zaśpiewać: „Grosza daj Burmistrzowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij…”. Byłby hit 🙂

Till

Razem z podwyżką czynszu, burmistrz powinien podwyższyć swój poziom wiedzy z ortografii.

Pracownik

Ale w czym problem? Jeżeli komuś przeszkadza 5% podwyżka czynszu, niech zrezygnuje z mieszkania komunalnego i kupi swoje. Też chciałbym mieszkać za półdarmo, ale niestety.

Api

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś złożył wniosek o przydział takiego mieszkania.

Gfdjh

Gdyby złożył wniosek i otrzymał z automatu to mógłbyś tak napisać. Składałem i musiałem wziąć kredyt.

Xyz

Trudno. Z tego wniosek, ze miałeś zbyt wysokie dochody, a moze zbyt dobre warunki mieszkaniowe. Skoro wziąłeś kredyt, to widocznie stać cię bylo na własnościowe. Inni sa w gorszych warunkach, więc po wielu latach oczekiwania otrzymują to komunalne.

Gfdjh

Xyz chyba sobie jaja robisz? Gdy brałem kredyt, rata i opłaty to 900 zł, zarobki łączne 2300zł. Stać na kredyt, stać… W końcu musiałem jechać za granicę.

Xyz

Na fb chwali się czym innym. Np nieudolna gra na gitarze. Niezbyt mu to wychodzi. No ale poczekajmy. Do następnych wyborów samorządowych byc moze się nauczy i miejmy nadzieje, ze wysłuchaliśmy jakiegoś koncertu w wykonaniu Burmiszcza Lidzbarga Warmińskiego.

zatroskany

Za co plusy.

Obiektywny

Dajcie spokój. Przecież to nadal są śmieszne kwoty. Ludzie za wynajęcie pokoju płacą po 700 złotych. No i te wymagania – płacić za mieszkanie komunalne grosze i mieć wymagania, aby było remontowane. Kto ma te remonty sponsorować? Podatnik zarabiający 2000 zł, który musi wynajmować mieszkanie na wolnym rynku za 3/4 swojej wypłaty? Aha.

Andrzej

Nie chodzi o remont mieszkania tylko budynku, jeżeli budynek nie był remontowany od lat 90 to przepraszam bardzo gdzie idą moje pieniądze z czynszu.

Obiektywny

Przecież te śmieszne pieniądze z czynszu ledwo starczają na jakiekolwiek utrzymanie budynku, a ty jeszcze remontów oczekujesz? Okej. Ja jestem za budową mieszkań komunalnych, ale czynsze powinny wynosić 80-90% tego, co by najemca zapłacił na wolnym rynku. Czyli np byłyby to kwoty rzędu 1200-1500 zł/mc. Wtedy na pewno starczyło by na remonty budynków komunalnych.

Andrzej

A dlaczego mam nie oczekiwać przez tyle lat. Niech się wezmą za osoby nie płacące czynszu, długu za niepłacenie za mieszkania komunalne wynosi ok. 2 milionów zł. Dlaczego ja mam dokładać do remontów budynków takich osób.

Obiektywny

Dla takich osób niepłacących powinny być jakieś niskobudżetowe kontenery socjalne tak, jak w innych miastach.

Trombullus

Dajmy 45m2 x 5zł miesięcznie i razy 30 lat to jest 81 tys. Niech w kamienicy w jednej klatce będzie 6 rodzin to daje nam 486tys. za takie pieniążki śmiało można zrobić raz na 30 lat elewację budynku i kompleksowy remont na klatce schodowej. Przy rozsądnych wydatkach wystarczy jeszcze na drzwi wejściowe i do każdego lokalu. Oczywiście jeżeli przetarg na remont nie jest ustawiony pod kolegę. Ale to mrzonka w czasach gdy rządzą nami platformiane chciwe pokraki. Ludziska ogarnijcie się przy następnych wyborach bo znów was będą ładować z tyłu przez kolejne lata.

Barbara

Oby remontu nie robił Janek ze swoją firmą, bo poprawki do końca życia.

Wiesiek

Co sie dziwic jak wiekszosc z tej ekipy przed i po robicie stoi za sklepem i konsumuje trunki

gość

Te kwoty ledwo starczają na utrzymanie budynku, a ty chcesz remontów? To czynsz powinien wynosicy 1200-1600 zł. Wtedy może by starczyło na skromny remont.

Gość

Władze lokalne jak i GL nie chwalą się podwyżkami oplat ( woda , smieci, czynsze, od nieruchomosci) , wyludnieniem, dlugiem w mieście, zanieczyszczeniem powietrza, rzeki, jedynie jednostronna relacja ( pani prezes i starosty) z zamiaru sprzedaży term.