Sty 292015
 

vlcsnap-2015-01-29-01h03m09s24 Sesja Rady Miasta Lidzbark Warmiński odbyła się 28 stycznia 2015 r. w nowej aranżacji układu stolików sali konferencyjnej. Centralne miejsce zajął ekran na którym wyświetlane były aktualne projekty uchwał poddanych pod głosowanie. Po lewej stronie sali, zasiadła opozycja mająca mniejszość , a po prawej druga opozycja mająca większość głosów. Sala zapełniona do ostatniego miejsca, co bardzo cieszy, bowiem w końcu na sesje zaczęli przychodzić zwykli mieszańcy miasta. Sesja trwała 2,5h i była wyjątkowa nie tylko pod względem długości jej trwania, ale także jej niecodziennego przebiegu. Poniżej omówienie najciekawszych fragmentów sesji wraz z krótkim komentarzem.

Wielkim zaskoczeniem był wynik głosowania w sprawie odwołania Skarbnika Miasta. Radni odrzucili projekt uchwały co wywołało spore zamieszanie. Radny Kabała już podczas posiedzenia komisji zasugerował, że miasta nie stać na utrzymanie 2 jednoczesnych etatów Skarbnika. Projekt przygotowany przez Burmistrza przewiduje, że dotychczasowy Skarbnik będzie otrzymywać wynagrodzenie jeszcze przez 3 miesiące bez konieczności świadczenia pracy. W tym czasie w UM będzie pracował nowy Skarbnik, któremu także trzeba wypłacić wynagrodzenie.

Głosowanie w sprawie odwołania Skarbnika Miasta:

Za – 5 głosów Radni – Korzeniewski, Moroz, Kurto, Michalak, Kędzierski

Przeciw – 6 głosów – Radni – Naumczyk, Kabała, Grzmiączka, Dryzelenko, Kardymowicz, Łagocka

Wstrzymali się – 4 głosy – Radni Pasternak, Serwach, Brodowski, Jaskólska

Przewodniczący Rady wydawał się wyraźnie zaskoczony taki wynikiem. Rolę Przewodniczącego przejęła pani Grzegorzewska -Sekretarz Miasta i to ona ogłosiła decyzję rady, następnie udzieliła głosu radnej Łagockiej. Następnie głos zabrali: Skarbnik, Sekretarz Miasta a także radni – Łagocka, Brodowski, Kędzierski i Burmistrz Wiśniowski. Dalszy przebieg sesji w tym punkcie przebiegał wg. wzorców demokracji przyjętych na Białorusi. Pani Grzegorzewska zaproponowała ogłoszenie przerwy w obradach, aby zastanowić się nad rozwiązaniem jej zdaniem patowej sytuacji. Przewodniczący Kędzierski ogłosił przerwę, a Burmistrz Wiśniowski, jak za starych dobrych czasów swojego poprzednika, zaprosił radnych do swojego gabinetu. Tam za zamkniętymi drzwiami i bez świadków poddał modyfikacji sumienia radnych wg. których przecież głosują. Mamy więc do czynienia z podwójnymi standardami demokracji – jednym dla publiczności, a drugim w zaciszu gabinetu Burmistrza.

Po 30 minutach przerwy przewodniczący wznowił obrady. Zgłoszony wniosek o reasumpcję  poparło 15 radnych, następnie odbyło się ponowne głosowanie w sprawie odwołania Skarbnika Miasta. Tym razem 12 radnych było „za”, a 3 radnych wstrzymało się od głosu. Wobec takiego wyniku powtórnego głosowania, pani Piasecka została prawdopodobnie odwołana ze stanowiska Skarbnika Miasta. Następnym punktem obrad sesji było powołanie nowego Skarbnika, którego tożsamości zgromadzeni goście jednak nie poznali, bowiem ani razu nie padło imię i nazwisko. Dalej były już kwiaty i życzenia dla pani Piaseckiej i jej następczyni pani Procajło. Reasumpcja czyli ponowne głosowanie nad tym samym projektem uchwały jest dopuszczalne, ale pod pewnymi ściśle określonymi warunkami. Z pewnością nie należą do nich wynik głosowania nie po myśli autora projektu, czyli Burmistrza.

 

Bardzo burzliwy przebieg miał punkt obrad sesji pod nazwą „wolne wnioski”. Trener Pietkiewicz przez 15 minut prezentował osiągnięcia sekcji tenisa stołowego, podkreślając jednocześnie, że jego utrzymanie pochłania niewielkie zasoby z budżetu miasta. Kontrę przedstawiła radna Michalak, argumentując iż inne dyscypliny sportowe przyciągają znacznie więcej publiczności jak np. motocross czy piłka nożna i tam też są potrzebne pieniądze. Wspomniała czasy, kiedy Lidzbark Warmiński posiadał 3-ligową drużynę piłki nożnej, a na stadion przychodziły tłumy kibiców. Burza rozpoczęła się po wystąpieniu pana Brodowskiego, który odczytał pismo prezesa LUKS Warmia Lidzbark Warmiński pana Sienkiewicza w którym prosi o podanie przyczyn zmniejszenia stypendiów sportowych jego zawodniczkom (z 1300zł na 700zł). Wyjaśnień udzielił Burmistrz i wice-Burmistrz, a głos w dyskusji i próby wyjaśnienia podjął się także radny Korzeniewski (członek komisji stypendialnej), pan Pietkiewicz i kierownik OSiR-u, który w niewybrednych słowach wyraził się o pracy pana Korzeniewskiego w komisji stypendialnej.

 

Radny Grzmiączka przedłożył Przewodniczącemu Rady Miasta pismo informujące o inicjatywie radnych zmierzających do przygotowania projektu uchwały ustanawiającej Lokalną Kartę Dużej Rodziny. Pan Sławecki przedłożył Radzie Miasta wniosek mieszkańców dotyczący zmiany Statutu Miasta, aby umożliwić Lidzbarczanom przedkładanie własnych projektów uchwał. Temat obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej szerzej omówiono TUTAJ. Część radnych już zadeklarowała poparcie tej inicjatywy. Następnie głos zabrał mieszkaniec ul. Bema pan Józef Widun. Najogólniej, zgłosił brak komunikacji na linii urząd-mieszkańcy podczas etapu projektowania przebudowy drogi 513. Wskazał na błędy popełnione podczas realizacji wielu inwestycji drogowych na terenie miasta związanych z brakiem konsultacji z mieszkańcami tych ulic. Na zakończenie redaktor lokalnego portalu NaszLidzbark złożył 3 wnioski dla Przewodniczącego Rady Miasta w sprawie:

  1. Umieszczenia na stronie BiP kompletu materiałów jakie otrzymują radni przed sesją, tak aby mieszkańcy mogli zapoznać się z projektami uchwał, a także sprawozdaniami z pracy Burmistrza, Straży Miejskiej i wielu innych materiałów – nie publikowanych w BiP.
  2. Umieszczenia na stronie BiP kopii interpelacji radnych i odpowiedzi na nie.
  3. Wprowadzenia do protokołu z sesji imiennego głosowania radnych. Mieszkańcy powinni wiedzieć jak konkretnie głosują ich przedstawiciele z imienia i nazwiska.

 Posted by at 1:16 am
Powiadom o
Bronisława

z prawem na bakier.. żenada

Bronisława

na bakier z prawem, nawet szkoda mi Pana Burmistrza, szkoda nas mieszkańców, bo już sobie wyobrażam, że cztery lata zlecą na gadaniu, gadaniu,gadaniu……., a działanie pójdzie w las

polityk

Nie byłoby żadnego problemu z głosowaniem za odwołaniem Pani skarbnik, gdyby w uchwale nie znalazł się zapis "bez świadczenia pracy". To, czy pracownik ma świadczyć pracę czy nie leży w gestii pracodawcy a nie radnych. O tym doskonale niektórzy radni wiedzieli i głosowali przeciwko wadliwie skonstruowanej uchwale!!! Tyle i aż tyle.

Ela

Zmiana Pan Skarbnik to jeszcze nie takie wielkie zmiany jakich spodziewają się mieszkańcy. Rada niby też inna, ale decyzje dalej nie trafione. Choćby przytaczany wcześniej artykuł o głosowaniu nad zmianą statusu mieszkania służbowego na komunalny. O zgrozo po co była te całe zamieszanie ze zmianą najpierw na służbowe, potem znowu na komunalne? Chyba tylko po to, żeby ludzie z nikąd dostali takie mieszkanie, bo zwykły człowiek to czeka latami na liście, w kolejce… A tu dstaje sobie małżeństwo duże, przestronne, bo po co dać liczniejszej rodzinie! Poprzedni Burmistrz chociaż nie krył tego, że jak skończy się stosunek pracy to dostaną ci ludzie coś innego… W tej kwestii zmian nie widzę.

ggg

uciekła wcześniej ,wiedziała ,ze jej czas nieuchronnie dobiega ku końcowi !

wiesio

Pani Piasecka wie co robi, ucieka z tonącego statku- w cale się nie dziwie ( nie chce się ośmieszać i ma rację… ) Z takim burmistrzem( panem pieczątką, Dyzmą)?-nie da się pracować!

Mirosław Maczyta

Oj dzieje się, dzieje- Ludziska Kochane. Czekałem na "Czas zmian " i Bogu dziękując doczekałem się. Super. Wóciliśmy do czasów słusznie minionych – "wicie, rozumicie a to tak zrobicie towarzyszu" To nawet się nie nadaje na komentarz tylko do prokuratury. Owołana Pani Skarbnik w każdym sądzie wygra proces o przywrócenie do pracy. A 3-miesięczne wynagrodzenie, zgodnie z KP należy się każdemu z długoletnim stażem, Decyzją burmistrza jest, że bez świadczenia pracy, ale kasa się należy jak przysłowiowemu psu z…. A swoją drogę – Odwołać Skarbnika tylko dlatego, że pobiera emeryturę, nie ze względu na brak kwalifikacji, kompetencji – BEZCENNE. Brawo

A.B.

Co za miasto, co za ludzie.
Jeżeli ktokolwiek osiągnie jakiś sukces, od razu jest ustawiany do szeregu. Nikt nie może się wychylić.
Mierność nad miernościami, to nasz ideał.
Były burmistrz osiągnął sukces, – won.
Pan trener pin ponga osiągnął sukces – won.
O innych nie wspomnę, nie mam upoważnienia.
Niech obecny pan burmistrz, nie osiąga sukcesu, – wygonią ze sromotą.

Rysiek z klanu

Jaki sukces osiagnal trener ping ponga?

G.a

finansowy :):)i towarzyski

moim zdaniem..

nie sądzę, żeby społeczeństwo oceniło byłego burmistrza w kat. człowieka sukcesu, co miało wyraźne odbicie w wyborach. Ping pong to armia ludzi z zewnątrz łącznie z p.trenerem, gdzieStawiguda, Orneta nie chciały tego "garba finansowego", a zainteresowanie ze strony społeczeństwa lidzbarskiego zerowe.Więc jak można finansować zawodników z pieniędzy Gminy Miejskiej, którzy nie są jej mieszkańcami, coś nie tak…

Ja

Przyjdź we wtorek bądź czwartek i sprawdź czy takie zerowe. Potem pisz.

A.B.

Więc proszę podać mieszkańca naszego miasta, który osiągnął jakikolwiek sukces, słyszany poza miastem?

Rysiek z klanu

w ktorym roku kalendarzowym?

A.B.

"Za Ottona von Bismarcka".

Rysiek z klanu

jestes jednak tępy albo takiego udajesz!!!! Prosty przyklad jednego z mieszkancow naszego miasta – MAREK MIKULSKI – zapasnik, ktory dwa razy wystepowal na igrzyskach olimpijskich. a za twojego ottona von bismarcka to pewnie tenis stolowy rozslawial LW.

moim zdaniem..

tenis tak, ale z lidzbarskich zawodników i trenerów , którzy nie kosztują majątku !!! ale p.radnemu się oberwało jak kapralowi na poligonie,aż zapomniał wyjaśnić jak to było z tym przypalaniem.

Ja

A skąd wiesz, że obecny trener otrzymuje majątek. Kolejne, podaj choć jedno nazwisko człowieka z Lidzbarka, który potrafi szkolić jak Pietkiewicz. Wystarczy jedno. Co do dzieciaków z Lidzbarka może by się kilkoro znalazł.

OK-s

Szacunek dla Pana trenera Zbigniewa Pietkiewicza, mimo wielu przeciwności losu od wielu lat buduje kobiecą drużynę tenisa stołowego w naszym województwie. Jeśli dobrze pamiętam, na początku było to w Stawigudzie, później w Ornecie, od kilku lat jest w Lidzbarku. Naprawdę mało jest takich ludzi, którzy są w stanie prawie całe życie poświęcić swojej pasji. Życzę jemu i jego drużynie dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że uda się uzyskać środki i że zespół dalej będzie funkcjonował. Oglądając filmik na temat tych sportowych stypendiów pierwszy raz miałem okazję "poznać" i zobaczyć kierownika OSiR. Wcześniej na jego temat słyszałem szereg niepochlebnych opinii, a swoją dzisiejszą wypowiedzią o jakimś "przypalaniu prętem" radnego Korzeniowskiego tylko te niepochlebne opinie potwierdza. Dlatego dla lidzbarskiego sportu doskonałym będzie, jeżeli ten Pan znajdzie się na swojej trepowskiej emeryturze, bo w naszym mieście jest dużo więcej osób będących pasjonatami, którzy o wiele bardziej pasują do tego stanowiska niż ta smutna pamiątka… Czytaj więcej »

wyborca

I się tak przytula tam , gdzie frajerzy dają kasę ,tenis stołowy won z Lidzbarka Warminskiego .

Ja

Wyborco ciebie won z Lidzbark!!!

Ulla

Są ludzie niezastąpieni ,którym manna spada z nieba .A mówią,że nie święci garnki lepią.

G.a

czepiasz się szczegółów. Wpisz sobie oba pojęcia w wyszukiwarke. jak nie masz słownika Obie formy występują. .Poziom i wartość tego rodzaju wpisów świadczy tylko……
Porada gratis. Skoro słoma nie daje ci spać, to przed snem zdejmij buty.

Pede

może u Ciebie występują , formy "dopuszczone" , tak czepiam się , skoro był nawet omawiany niezapiety guzik Burmistrza….

a teraz ping pong ? czemu w ostatnim napisałeś zdejmij ? zdejm też jest dopuszczoną ale jednak słoma ?

G.a

nie mam licencji, napisz do Bralczyka, Miodka., wpisz w google, poczytaj, iż użyte słowa są równoznaczne. Nie chcesz się zagłębić w temat Twoja sprawa mnie to wisi i jesteś za stary na uświadamianie, a ja nie muszę Ci niczego udowadniać Proste i chyba nie wytrzymasz serwisu. Staram się używać poprawnie j. polskiego[ nie zawsze wychodzi], ale nie ganię w chamski sposób przejęzyczeń, traktując człowieka jak półglówka, wypowiadającego się w emocjach, z tremą, przed publiką, kamerą etc. Lapsusy, błędy ort., gramatyczne robi każdy: król, prezydent, starosta, dziennikarz, szary człowiek, [Z wyłączeniem rady językowej ]. No chyba, że tylko Ty jesteś wyjątkiem. Sądzisz iż ci wysoko postawieni też mają słomę ? Kto jest słabym mówcą to tempak ? Trochę szacunku do ludzi, bez względu na zapatrywania. Nie trać energii i walcz z rusycyzmem "dla" ,który jest błędem, a jednak powszechnie tu używanym. Szukanie tego rodzaju potknięć to prosty, płytki i niemerytoryczny sposób… Czytaj więcej »

Pede

kandydata powiadasz ? a jaki mamy rok ?

G.a

no widzisz jesteś małostkowy i nie należy traktować cie poważnie.

G.a

….mówiłem, że nie wytrzymasz serwisu

ja

Do API. Dlaczego nie przedstawiłeś całości sesji? Czyżby niektóre elementy posiedzenia były niewygodne? Skoro relacjonujesz coś to rób to rzetelnie. Niech ludzie mają prawo do wyciągnięcia własnych wniosków o opini. Powinieneś być chyba obiektywny?

gaga

Pazerna księgowa z mleczarni będzie skarbnikiem w mieście? Ciekawe za ile?

A.B.

Widzę, permanentnie brakuje dyskutantom pieniędzy, – głodny o chlebie myśli.
Dałbym na początek 15 tys. plus premia,13 i 14 a co mi tam, niech kobieta się cieszy. Urlop i wypoczynek na Karaibach, niech wie,
że mieszka i pracuje w pięknym i bogatym mieście, tylko mieszkańcy – sknery.

mieszkaniec

Wiśniowski został Burmistrzem dzięki redaktorowi tej strony i teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Panie API dałeś się nabrać na hasła wyborcze "czas zmian". Zrób pan z tym porządek i w referendum zmień burmistrza na kogoś komu nie wystaje słoma z butów.

Gość

Myślę,że Pani skarbnik już była na emeryturze i ją pobierala, zapewne pracowała jako emerytka czyli miała dwa żródła dochodu – dorobić trzeba, rodzina liczna i małe dziatki na utrzymaniu. Dobrze, że była taka zaradna.

.....

To są poważne pomówienia. Pewnie masz na to dowody, bo jeśli nie, to jesteś zwyczajnym oszczercą

gość

To żadne oszczerstwa, tylko fakty, które można sprawdzić w oświadczeniu majątkowym. Pani Skarbnik pobierała wynagrodzenie za pracę oraz emeryturę, wszystko z naszych podatków, gdyż pracowała w budżetówce.

Rysiek z klanu

gość ma racje http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file_con… to oswiadczenie majatkowe za rok 2013 oswiadczenia za 2014r. jeszcze nie ma

okos

Czy ktoś to wyjaśni? Na emeryturze można pracować ale jak sie przekracza jakąś kwotę zarobku to emerytura ulega obniżeniu a nawet zawieszeniu. Nie pamietam tych kwot.Jak to sie ma do tego przypadku I jak to jest z innymi emerytami zatrudnianymi na różnych stanowiskach w mieście, powiecie i województwie?

mieszkaniec

Pan Jacek Wiśniowski został burmistrzem , dzięki determinacji wieluuuu ludzi , w demokratycznych wyborach . Nikt sie nie nabrał zapewniam cie.
Emerytowana pani skarbnik została zmieniona i to najważniejsze ,powstało pewne zamieszanie ale cel został osiągniety ku uciesze przeciwników WNMOPO .Moim zdaniem słoma z butów to wystawała ale A.W. !

mieszkaniec

Niestety prawda jest taka, że gdyby nie API i jego drukowane pismo to pan Wiśniowski przegrałby w 1 turze.

G,a

Prawda , gdyby był dobry to by nie przegrał. Nagrabił sobie u mieszkańców, chamstwem, cynicznym podejściem do ludzi, podwyżkami czynszów, arogancją na zajmowanym stanowisku i działaniami w szpitalu wobec pacjentów.. Nie ma co rozpaczać, odpoczywa sobie na sesjach w starostwie. Większość głosowała przeciw A. W. to miał być pstryczek w wysoko zadarty nosek.

mieszkanka

Mieszkaniec, weź sie ogarnij. Ku jakiej "uciesze przeciwników WNMOPO"? Przecież oni głosowali za odejściem skarbniczki albo wstrzymali się od głosu (bardzo słusznie), bo to decyzja burmistrza i to on odpowiada za skarbnika, którego powołuje), a to twoje ulubione 5Gmin głosowało przeciwko odejściu skarbniczki!!! Nie rób z ludzi wariatów!

A.B.

Moim zdaniem, nastąpiła kompromitacja, tak rady jak i burmistrza, wniosek ten powinien być obgadany i uzgodniony przed
sesją w kuluarach. Jeżeli nie było większości w radzie, należało go zdjąć z porządki obrad.
Wszyscy dali ciała, żal tylko byłego skarbnika, to afront.

ggg

Tu sie z Toba zgodzę A.B ,nauczka na przyszłość, ale moim zdaniem najważniejsze jest to ,ze pani skarbnik w końcu odeszła na zasłużoną emeryturę.

nie

Czyli co ?, niby znowuwszystko ma być uzgadniane w kuluarach wcześniej, a na sesji tylko "rączki w górę? Zdaje się , że to już było przerabiane w poprzedniej kadencji i się nie bardzo podobało…

A.B.

Jeżeli chcesz cyrku, teatru, czy kabaretu, należy udać się do domu kultury a nie do UM.

nie?

Jeżeli chcę cyrku – idę do cyrku, jeżeli chcę teatru – idę do teatru, jeżeli chcę kabaretu – idę do …domu kultury( na pieroźka) a jeżeli chcę niezależnej wolnej dyskusji i głosowań – to idę do UM

G.a

Jeszcze mam jedno pytanie. Kto "zajumał" niczyją, dobrej klasy kamerę z sali sesyjnej, stojąca zawsze za przewodniczącym ?

Pede

Buhahahahahahahaja a ja się pytam czemu rozstawili stoły

K………..abarety , i czemu zastępca Pana Burmistrza nie wyszła na przerwę

G.a

no te pytania , to chyba nie do czytelników ? Zapytaj w um. Rozumiem, że byłeś zwolennikiem pantonimy w um. z innym reżyserem.:):) Dramat możesz obejrzeć na sesji w starostwie, a o reżyserze i jego gwiazdach sie jeszcze nie wypowiem.Ten dramat będzie miał dalsze części.

jan

i nauczą się samodzielności i poruszania w demokracji, społeczeństwo wodza kopnęło( mocno i bezpowrotnie).Mieszkańcy naszego miasta potrafią za dobre odpłacić dobrym, pamiętajcie szanowni radni, ale nie przebaczą głupoty !

Krzysztof

W tych komentarzach koncentrujecie się na sumach stypendiów, tylko! Nie zwróciliście uwagi na wypowiedź radnego Korzeniewskiego, który powiedział, że komisja rozpatrywała wniosek na 700zł i przyznała 100%. Jednak trener tenisistek sugerował złożenie wniosku na wyższą sumę. Więc? Radny Korzeniewski mógł być zdziwiony, ponieważ komisja powinna rozpatrywać właściwy wniosek złożony przez trenera i decydować o sumie przyznanych środków, np 50%. Dziwi mnie reakcja Pana Zalewskiego, czyżby było coś na rzeczy.

Ola

Pan Zalewski ma już emeryturę niech nie zabiera pracy młodym którzy jej potrzebują.

gość

Dajcie juz Panu Zalewskiemu odpocząć, może człowiek nie pamięta? Emeryturkę ma wiec nie musi pracować – przy takim bezrobociu to skandal. Co to znaczy mieć układy?

G.a

Teraz wszyscy się pojawiają na radzie, aby wydrzeć kasę. Chyba ping- ponga mamy dość. Kasa tylko na treningi młodzieży. Resztę pożegnać, zwolnić lokale miejskie.
Taki sposób uzgadniania stanowiska trochę nie bardzo. Poprzednia rada, bąka nie mogła puścić bez wiedzy swojego wodza czyżby wszyscy zapomnieli ? Wszystko było ustalone przed radą i sesje trwały max 1h. Tu trzeba popracować nad komunikacją panowie, bo nie raz będziecie wpuszczeni w maliny.

Gość

Brawo Panie Andrzeju Kabała.To nie data urodzenia ma się liczyć tylko wolne ,nie podlegające presji myśli.Jak widać i słychać nic się nie zmienia.Współczuć tylko !. Należało by zaprosić telewizję i pokazać filmiki całej Polsce. Typowy zamordyzm.

ono

Panie API rozliczał pan AW z jazdy służbowym samochodem (a to ze stał pod domem itp). A co robił samochód służbowy pod domem Wiśniowskiego??? Znudził się własny?? Lepszy ,ładniejszy?

gość

po co

kibic

zlikwidować tenis stołowy z Lidzbarka

gość

zlikwidować? po co?

A.B.

Czytając powyższe posty, nic ciekawego się nie dowiedziałem, za wyjątkiem krytyki wzajemnej.
Spodziewałem się rozwinięcie artykułu API. – Szkoda. – Płycizna.

ja i tylko ja

Może pan Kędzierski ma rację – pracodawcą pani Piaseckiej jest burmistrz. Ale to my – podatnicy zapłacimy teraz przez 3 miesiące podwójną pensję – dla starej i nowej pani skarbnik. Kto z nas odchodząc na własne życzenie dostaje z pracy wypłatę jeszcze przez 3 miesiące za nicnierobienie? Podziękowanie i szacunek rozumiem. Ale wypłata? plus ekwiwalent za urlop? NIech mi to ktoś wyjasni

ANIELA

Na to wychodzi ze p.Skarbik trzeba płacić przez 3 miesiące i nowej czyli wszystko podwójnie przez 3 mies przecież to sporo pieniędzy .

,,,,,

A jak to było, jak pani skarbnik już wcześniej miała prawa emerytalne to jej nikt nie zwolnił? czy zwolnił ? i dostała może odprawę? czy nie dostała? i może ponownie została zatrudniona jako emerytka?

Tłumaczenie

Jak prosisz,to tłumaczę. To proste.
Po pierwsze po tak długim okresie pracy (do której nie zgłaszano uwag, a nawet ją doceniano) zazwyczaj należy się pracownikoni odprawa. Szczegółowo jest to uwzglednione w umowach o pracę i w różnych firmach może to mieć różny zakres. Pan Burmistrz powiedział, że konsultował tę sytuację z innymi burmistarzami w innych gminach i jego propozycja nie jest absolutnie niczym wyjątkowym. Jest pewną dobrą praktyką stosowaną w samorządach.
Po drugie nie można pisać, że Pani Skarbnik odchodzi na własne życzenie. Ona już jakiś czas temu nabyła parwo od przejścia na emeryturę. Wybrała dobry moment, taki by nowa Pani Skrabnik mogła wdrożyć się do nowej pracy w momencie gdy stare sprawy są już pozamykane.
Zatem Pani Skarbnik korzysta z prawa do przejścia na emeryturę, z którego jeśli ten cały system finansowy się nie "rozpierdzi.li" to moża i ja, a może i Ty z niego kiedyś skorzystasz.

geniusz

Bo przy tym stażu pracy wypowiedzenie trwa 3 miesiące.

jan

no i nastał czas zmian, pierwsze kroki odbieram b.pozytywnie, a ping pong najlepiej, gdyby pan trener wrócił na swoje śmieci, a na tym skorzystałby lidzbarski sport….

Wyjmij słomę z butów zanim cokolwiek napiszesz.

lidzbarczanka

"Następnym punktem obrad sesji było powołanie nowego Skarbnika, którego tożsamości zgromadzeni goście jednak nie poznali, bowiem ani razu nie padło imię i nazwisko. Dalej były już kwiaty i życzenia dla pani Piaseckiej i jej następczyni pani Procajło." Czy te dwa zdania się aby nie wykluczają??

asd

API weź się za robotę, a nie proś o forsę na swoje wypociny

kkkkkkk

A tobie jak coś nie pasuje to nie czytaj portalu . Po co tu zaglądasz , patrz na ładne POLBRUKI I KAMIENICE.

Rafał

Po spacerach na nowych polbrukach i obejrzeniu odrestaurowanych, pięknych kamienic, zaglądam na tą stronę w celu poczytania wpisów "ggg"
o świetlanej przyszłości naszego miasta i mieszkańców pod władzą nowego, wszechmocnego i wszechwładnego burmistrza. Jest to fajna rozrywka, ubaw "po pachy"…

Pede

Dochodzę do wniosku że już ma jej dwa razy więcej. Jeśli radni bedą cokolwiek robić : mowić , ręce podnosić ( głosować ) wychodzić na pół godzinne przerwy , będzie miał jeszcze więcej .
I taki offtop czemu radni wstrzymują się od głosu ? Albo jestem na tak albo na nie …… Jeśli nie mam zdania w temacie , to zawieszam buty na kołki , są inni co chcą decydować , a nie wsadzać głowę w piasek i udawać ze deszcz pada …..

QUANTANAMERA

Uważam,że Pa JW (nie mylić ze skrótem wojskowym) słusznie zebrał radnych w swoim gabinecie w opisywanej sprawie odwołania skarbnika, który ma lata ( bez VATU, też dużo) i zapewne solidną emeryturę. Ale w Lidzbarku się przyjęło w UW i w Starostwie, że mimo ogromnego bezrobocia, zatrudnia się emerytów i o dziwo są oni nie zastąpieni. Z drugiej strony myślę, że SAMA zainteresowana Pani Skarbnik, gdyby miała trochę honoru i zabrała głos ułatwiając nowej władzy rządzenie. Ale widać trzyma cię, jak przysłowiowy kleszcz, który chce się napić krwi żywiciela, czyli nasze podatników. Panie JW, a czemu nie ma konkursu na kierownicze stanowiska, jak to czyni Prezydent Olsztyna PG ? A nowi radni, chyba też może sobie nie poradzą w roli, którą przyszło im pełnić. Poprosić trzeba jeszcze starą radę, aby ich poduczyła. A Pani Sekretarz prowadzi obrady i to dobrze, ponieważ w ubiegłym wieku właśnie SEKKRETARZE, ale z PZPR przewodniczyli obradom… Czytaj więcej »

ja i tylko ja

Jak Pan Kędzierski ładnie powiedział " jako rada mamy tylko przyklepać, zaklepać"… Przez 8 lat tylko tego się nauczyli?

lidzbarczanka

Dlatego tak go zaskoczył wynik pierwszego głosowania, niczym pewnego piłkarza w polu karnym ;-p

Pede

Nie odwołują wychodzą , przychodzą głosują odwołują …… Czy tylko bankomat w tym budynku wie co robi ?

alibaba

Wszyscy hura optymiści sportowi, a ZAPASY TO NIE SPORT!!!!!!! Osiągnięcia maja spore ale stypendiów od Wajsa nie dostali. Myślę, że warto o nich pomyśleć .

ANTYKWARIAT

A

Zabriskie Point

API po pierwsze dzięki za relacje video z sesji i z wcześniejszego posiedzenia komisji. Imponuje mi ile czasu jesteś gotów na to wszystko poświęcić. Ja znalazłem czas tylko na szybki przegląd części poświęconych odwołaniu Pani Skarbnik. To smutna i żałosna historia. Zupełnie też dla mnie nie zrozumiała. Czego dotyczy spór i o co chodziło radnemu Kabale oraz innym radnym głosującym przeciw odwołaniu. Czemu nie pozwolą tego bolesnego momentu dla byłej Pani Skarbnik przeprowadzić w sposób, który wyrażałaby należne podziękowanie za 20 lat ciężkiej pracy na rzecz Miasta. Pracowała na rzecz naszego miasta będąc podwładną różnych burmistrzów, robiła to rzetelnie i nie słyszałem by ktoś miał negatywne opinie na temat jakości tej pracy. Proszę pamiętajcie, że praca Skarbnika podlega ścisłym rygorom prawno-finansowym i jest poddana systematycznej kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dzięki jej trosce o wykonywana pracę, RIO pozytywnie oceniała sposób prowadzenia finansów. I robiła to cicho, na tzw. drugim planie, nie… Czytaj więcej »

kurier

Ostatnie zdanie jest kuriozalne – radni przeszkadzają…????!!!! Ha,ha, ha…komu przeszkadzają? Urzędnikom ?

RIO

A może najpierw trzeba wyjaśnic skąd się wzięła nadwyżka około 1,5 miliona złotych , którą w pośpiechu poprzedni burmistrz "zagospodarowywał" na jednej z ostatnich sesji

prawda, prawda

Jaki rozłam w KWW 5 GMIN, radni przeciwko swojemu burmistrzowi i jego działaniom (odzwierciedlenie w głosowaniu), niezłe początki kadencji, strach się bać, co będzie dalej…..

ja i tylko ja

A jakby przyklasnęli głupiemu pomysłowi wbrew swojemu sumieniu to byłoby gadanie, że znowu konformizm i wygodnictwo.

Pede

Brawo ? Hehehe kabarety są chyba w sierpniu ?

G.a

……chyba wolę kabaret niż występy mimów.

sportowiec

Do kogo trzeba uderzyć w sprawie stypendium sportowego i jakie są kryteria jego przyznania?

Pede

Trening trening i jeszcze raz trening 🙂

sportowiec

jest trening i są osiągnięcia, aby cały czas się rozwijać trzeba ciągle inwestować

A.B.

Musisz szukać sponsora na miejscu, który uzna, że warto w Ciebie inwestować.
Zwróć się z takim pytaniem do Polskiego Związku Sportowego, Sekcja Młodzieżowa/dyscypliny jaka Ciebie interesuje/ w Wa-wie, mailem lub na piśmie, adres znajdziesz w internecie. Do odważnych świat należy, – próbuj.
Napisz jaka interesuje Ciebie dyscyplina, może dam namiar na konkretną osobę.

A.B.

Kiedyś pin pong młodzieżowy prowadził człowiek pochodzący z Lidzbarka, nawet, chyba nie wiedzieliście.

sportowiec

Dziękuję A.B.

misiek

Pan Redaktor nadal żyje w roku 2014, a już prawie miesiąc mamy nowy 2015 rok. Kolejny błąd w tekście to nazwa klubu uczniowskiego – autor tekstu pisze LUX a powinno być Lidzbarski Uczniowski Klub Sportowy czyli LUKS. Warto czasem się dowiedzieć, a później pisać.

Piękna

A co z remontem ulicy Pięknej? Już tyle lat czekamy!!! Zmieńmy nazwę ulicy bo z pięknością nie ma nic wspólnego!!!!

asd

Wajs by wam wyremontował. a teraz….

Pede

Wajs to by nie musiał wyprowadzać radnych i prosić ich , Wajs samym tylko wzrokiem zmienił decyzje radnych

G.a

……to znał się i na tym ? Osobiście i za swoje ? A kto tam mieszka z ważnych ?

abcdef

chciałbym zobaczyć sprawozdanie z wystawionych mandatów przez straż miejską z dnia 24.01.2015r w godz 900 do 1300.
Próbowałem się dodzwonić na monitoring prawie przez godzinę i nikt nie odbierał.Przy hoteliku była wycinka drzew a kierowcy jeździli pod prąd. pozdrawiam SM Lidzbark Warmiński.jestem za odwołaniem i zmianą ludzi obsługujących monitoring.

gość

Pan trener mija sie z prawdą ,jego sukcesy są o wiele mniejsze ,klub miał znikome osiagniecia 2014 ,a ci wszyscy zawodniczkicy zostałyli sciagnieci z innych klubów ! Dobrze ,ze w końcu dobierają mu sie do …… ! Jaka promocja miasta ,jaka marketing litości,jakie badania ? ! Mało wnoszą a wymagają bardzo WIELE ! Hala non stop zajeta, za darmo użytkowana ,stypendia ,mieszkanka ,dotację z miasta ! Jak sporty "nieolimpijskie " nie mają dotacji z ministerstwa tym bardziej to trzeba je wspierać na własnym podwórku ! Dla mnie niedopuszczalne jest ,ze przychodzi sobie trener ping ponga i podważa osiagniecia innych lidzbarskich sportowców ! Trzech panów popierających PO kierownik ,trener ,radny zrobiło cyrk w czasie sesji ,niektórym grunt pali sie pod nogami ! Panie burmistrzu radze twardo trzymać sie założonych celów i nie zmieniać zdania pod wpływem "koloryzowanego " przemówienia pana trenera. p.s Wszyscy Lidzbarscy sportowcy są za Panem !

walek

oj karol 🙂

Antonii

Co się stało? Przed wyborami pisano, będzie tak wspaniale. Jak Sekretarz Miasta może przejąć rolę Przewodniczącego Rady Miasta. To Przewodniczący lub jego któryś zastępca może prowadzić sesję Rady Miasta! Zastanawiam się również nad odpowiedzialnością i kwalifikacjami skarbniczki. Biorąc pod uwagę również czas jej sekretarzowania w gminie lidzbarskiej, stwierdzić należy, że pani M.G. lubi wchodzić w nieswoje buty. Panie Burmistrzu, powinien pan zastanowić się nad współpracą z tą panią. Ona zrobi panu niechcący "kuku". Zastanawia mnie również brak reakcji radnych W końcu kilku z nich ma długi okres pracy w radzie, a pan Kuźniewski był nawet członkiem Zarządu Powiatu (zresztą wciśniętym tam przez tatusia).

mieszkaniec

Szkoda że nie było konkursu na Skarbnika , bo parę osób bardzo doświadczonych zainteresowanych tą funkcją. Ciekawe czy do swojej firmy Pan Burmistrz zatrudnił by kogoś niedoświadczonego? Ale przecież to nie jego pieniądze !!!

ggg

Co tu dużo mówić RADNI wybrali nowego skarbnika ,który spełnia wymogi formalne .Moim zdaniem oraz wielu innych osób dobre posuniecie zaakceptowane przez radnych .

barbarus

A skąd wiesz , że nowa Pani Skarbnik nie jest doświadczona ? Ja wiem, że jest więcej niż dobrym finansistą !!!

xxx

A co Antonii zażył, tudzież zapomniał zażyć, że w obecnej Radzie Miasta Kuźniewski mu się objawił?

Antonii

Przepraszam, masz rację, pomyliłem nazwiska. Nic nie zażyłem:)

Tata siata

Nie tylko noga i motocross, jest też siatkówka, kiedyś też były sukcesy ligowe.

Pede

No i jeszcze Ping pong na ostatniej sesji buhahahahahah

gaga

A o brydżu to już zapomniano a mieliśmy I ligowe zespoły.

Lukas

Stypendia to nie zarobki( Natalia Partyka 12000) "panie" Pietkiewicz. Klub jest typowo amatorski.

alibaba

A więc znów mamy przykład równych i równiejszych . Zapaśnicy zdobywają medale , ale o nich się dba . Kto jest winien , że tych sportowców – zapaśników nie docenia się. PIŁKA I MOTOCROSS a pozostali ??????????

Pede

Pozostali po ostatniej radzie miasta za pięknie wykonane forhendy backhendy zostaną siła wcieleni do drużyny pingponga , sami sobie przyznają stypendia , choć uważam ze niepotrzebnie , już zostali mistrzami świata . Ping pong ……Ping pong ……Ping pong ……

widz

Popieram w pełni głosy TYCH 6-CIU RADNYCH.

O....

Wreszcie trochę ruszyło, coś się zaczyna dziać,Radni zaczeli "główkować" jak ręczni pilkarze reprezentacji kraju.? pozytywne/.

Rysiek z klanu

Szkoda, ze za zamknietymi drzwiami zmieniaja swoje pierwotne glosy. Wstyd dla radnych i burmistrza

Pede

A ja się pytam …… Gdzie się podział punkt , 19 i pół porządku obrad : jawne wyjście na niejawne obrady;
– 19,6 punkt niejawnych obrad zmiana sposobu toku rozumowania?
– 19,7 punkt niejawnych obrad , informacja dla radnych będziemy głosować do skutku !!
– punkt 20 widzieliśmy , głosowanie , hehehehehehe
I ja się pytam rewolucjonistę CHE APIEGO , gdzie jest tak k……..a wywalczona jawność urzędu ?
Się pytam ?

asd

No, ruszyło się! Rolę Przewodniczącego Rady przejmuje na sesji pani Maria Grzegorzewska – Sekretarz miasta. Suuuuper!!!

Pede

Lepiej ….. Pan Burmistrz mówi "….. konsultowałem tą sprawę z wieloma Burmistrzami ….."
Pytanie : z iloma Burmistrzami nasz Burmistrz konsultował ?
Czy w tej pomocnej grupie jest poprzednik ?
Skoro konsultował tzn że chyba nie wiedział , a inni wiedzieli , to może ten co nie wie nie jest potrzebny , tylko tamci ?

Po co nam Burmistrz co sie pyta innych Burmistrzów , co ma robić ?