sty 292015
 

vlcsnap-2015-01-29-01h03m09s24 Sesja Rady Miasta Lidzbark Warmiński odbyła się 28 stycznia 2015 r. w nowej aranżacji układu stolików sali konferencyjnej. Centralne miejsce zajął ekran na którym wyświetlane były aktualne projekty uchwał poddanych pod głosowanie. Po lewej stronie sali, zasiadła opozycja mająca mniejszość , a po prawej druga opozycja mająca większość głosów. Sala zapełniona do ostatniego miejsca, co bardzo cieszy, bowiem w końcu na sesje zaczęli przychodzić zwykli mieszańcy miasta. Sesja trwała 2,5h i była wyjątkowa nie tylko pod względem długości jej trwania, ale także jej niecodziennego przebiegu. Poniżej omówienie najciekawszych fragmentów sesji wraz z krótkim komentarzem.

Wielkim zaskoczeniem był wynik głosowania w sprawie odwołania Skarbnika Miasta. Radni odrzucili projekt uchwały co wywołało spore zamieszanie. Radny Kabała już podczas posiedzenia komisji zasugerował, że miasta nie stać na utrzymanie 2 jednoczesnych etatów Skarbnika. Projekt przygotowany przez Burmistrza przewiduje, że dotychczasowy Skarbnik będzie otrzymywać wynagrodzenie jeszcze przez 3 miesiące bez konieczności świadczenia pracy. W tym czasie w UM będzie pracował nowy Skarbnik, któremu także trzeba wypłacić wynagrodzenie.

Głosowanie w sprawie odwołania Skarbnika Miasta:

Za – 5 głosów Radni – Korzeniewski, Moroz, Kurto, Michalak, Kędzierski

Przeciw – 6 głosów – Radni – Naumczyk, Kabała, Grzmiączka, Dryzelenko, Kardymowicz, Łagocka

Wstrzymali się – 4 głosy – Radni Pasternak, Serwach, Brodowski, Jaskólska

Przewodniczący Rady wydawał się wyraźnie zaskoczony taki wynikiem. Rolę Przewodniczącego przejęła pani Grzegorzewska -Sekretarz Miasta i to ona ogłosiła decyzję rady, następnie udzieliła głosu radnej Łagockiej. Następnie głos zabrali: Skarbnik, Sekretarz Miasta a także radni – Łagocka, Brodowski, Kędzierski i Burmistrz Wiśniowski. Dalszy przebieg sesji w tym punkcie przebiegał wg. wzorców demokracji przyjętych na Białorusi. Pani Grzegorzewska zaproponowała ogłoszenie przerwy w obradach, aby zastanowić się nad rozwiązaniem jej zdaniem patowej sytuacji. Przewodniczący Kędzierski ogłosił przerwę, a Burmistrz Wiśniowski, jak za starych dobrych czasów swojego poprzednika, zaprosił radnych do swojego gabinetu. Tam za zamkniętymi drzwiami i bez świadków poddał modyfikacji sumienia radnych wg. których przecież głosują. Mamy więc do czynienia z podwójnymi standardami demokracji – jednym dla publiczności, a drugim w zaciszu gabinetu Burmistrza.

Po 30 minutach przerwy przewodniczący wznowił obrady. Zgłoszony wniosek o reasumpcję  poparło 15 radnych, następnie odbyło się ponowne głosowanie w sprawie odwołania Skarbnika Miasta. Tym razem 12 radnych było „za”, a 3 radnych wstrzymało się od głosu. Wobec takiego wyniku powtórnego głosowania, pani Piasecka została prawdopodobnie odwołana ze stanowiska Skarbnika Miasta. Następnym punktem obrad sesji było powołanie nowego Skarbnika, którego tożsamości zgromadzeni goście jednak nie poznali, bowiem ani razu nie padło imię i nazwisko. Dalej były już kwiaty i życzenia dla pani Piaseckiej i jej następczyni pani Procajło. Reasumpcja czyli ponowne głosowanie nad tym samym projektem uchwały jest dopuszczalne, ale pod pewnymi ściśle określonymi warunkami. Z pewnością nie należą do nich wynik głosowania nie po myśli autora projektu, czyli Burmistrza.

 

Bardzo burzliwy przebieg miał punkt obrad sesji pod nazwą „wolne wnioski”. Trener Pietkiewicz przez 15 minut prezentował osiągnięcia sekcji tenisa stołowego, podkreślając jednocześnie, że jego utrzymanie pochłania niewielkie zasoby z budżetu miasta. Kontrę przedstawiła radna Michalak, argumentując iż inne dyscypliny sportowe przyciągają znacznie więcej publiczności jak np. motocross czy piłka nożna i tam też są potrzebne pieniądze. Wspomniała czasy, kiedy Lidzbark Warmiński posiadał 3-ligową drużynę piłki nożnej, a na stadion przychodziły tłumy kibiców. Burza rozpoczęła się po wystąpieniu pana Brodowskiego, który odczytał pismo prezesa LUKS Warmia Lidzbark Warmiński pana Sienkiewicza w którym prosi o podanie przyczyn zmniejszenia stypendiów sportowych jego zawodniczkom (z 1300zł na 700zł). Wyjaśnień udzielił Burmistrz i wice-Burmistrz, a głos w dyskusji i próby wyjaśnienia podjął się także radny Korzeniewski (członek komisji stypendialnej), pan Pietkiewicz i kierownik OSiR-u, który w niewybrednych słowach wyraził się o pracy pana Korzeniewskiego w komisji stypendialnej.

 

Radny Grzmiączka przedłożył Przewodniczącemu Rady Miasta pismo informujące o inicjatywie radnych zmierzających do przygotowania projektu uchwały ustanawiającej Lokalną Kartę Dużej Rodziny. Pan Sławecki przedłożył Radzie Miasta wniosek mieszkańców dotyczący zmiany Statutu Miasta, aby umożliwić Lidzbarczanom przedkładanie własnych projektów uchwał. Temat obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej szerzej omówiono TUTAJ. Część radnych już zadeklarowała poparcie tej inicjatywy. Następnie głos zabrał mieszkaniec ul. Bema pan Józef Widun. Najogólniej, zgłosił brak komunikacji na linii urząd-mieszkańcy podczas etapu projektowania przebudowy drogi 513. Wskazał na błędy popełnione podczas realizacji wielu inwestycji drogowych na terenie miasta związanych z brakiem konsultacji z mieszkańcami tych ulic. Na zakończenie redaktor lokalnego portalu NaszLidzbark złożył 3 wnioski dla Przewodniczącego Rady Miasta w sprawie:

  1. Umieszczenia na stronie BiP kompletu materiałów jakie otrzymują radni przed sesją, tak aby mieszkańcy mogli zapoznać się z projektami uchwał, a także sprawozdaniami z pracy Burmistrza, Straży Miejskiej i wielu innych materiałów – nie publikowanych w BiP.
  2. Umieszczenia na stronie BiP kopii interpelacji radnych i odpowiedzi na nie.
  3. Wprowadzenia do protokołu z sesji imiennego głosowania radnych. Mieszkańcy powinni wiedzieć jak konkretnie głosują ich przedstawiciele z imienia i nazwiska.

 Posted by at 1:16 am
0 0 votes
Article Rating
147 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bronisława
9 lat temu

z prawem na bakier.. żenada

Bronisława
9 lat temu

na bakier z prawem, nawet szkoda mi Pana Burmistrza, szkoda nas mieszkańców, bo już sobie wyobrażam, że cztery lata zlecą na gadaniu, gadaniu,gadaniu……., a działanie pójdzie w las

polityk
9 lat temu

Nie byłoby żadnego problemu z głosowaniem za odwołaniem Pani skarbnik, gdyby w uchwale nie znalazł się zapis "bez świadczenia pracy". To, czy pracownik ma świadczyć pracę czy nie leży w gestii pracodawcy a nie radnych. O tym doskonale niektórzy radni wiedzieli i głosowali przeciwko wadliwie skonstruowanej uchwale!!! Tyle i aż tyle.

Ela
9 lat temu

Zmiana Pan Skarbnik to jeszcze nie takie wielkie zmiany jakich spodziewają się mieszkańcy. Rada niby też inna, ale decyzje dalej nie trafione. Choćby przytaczany wcześniej artykuł o głosowaniu nad zmianą statusu mieszkania służbowego na komunalny. O zgrozo po co była te całe zamieszanie ze zmianą najpierw na służbowe, potem znowu na komunalne? Chyba tylko po to, żeby ludzie z nikąd dostali takie mieszkanie, bo zwykły człowiek to czeka latami na liście, w kolejce… A tu dstaje sobie małżeństwo duże, przestronne, bo po co dać liczniejszej rodzinie! Poprzedni Burmistrz chociaż nie krył tego, że jak skończy się stosunek pracy to dostaną ci ludzie coś innego… W tej kwestii zmian nie widzę.

ggg
9 lat temu

uciekła wcześniej ,wiedziała ,ze jej czas nieuchronnie dobiega ku końcowi !

wiesio
9 lat temu

Pani Piasecka wie co robi, ucieka z tonącego statku- w cale się nie dziwie ( nie chce się ośmieszać i ma rację… ) Z takim burmistrzem( panem pieczątką, Dyzmą)?-nie da się pracować!

Mirosław Maczyta
9 lat temu

Oj dzieje się, dzieje- Ludziska Kochane. Czekałem na "Czas zmian " i Bogu dziękując doczekałem się. Super. Wóciliśmy do czasów słusznie minionych – "wicie, rozumicie a to tak zrobicie towarzyszu" To nawet się nie nadaje na komentarz tylko do prokuratury. Owołana Pani Skarbnik w każdym sądzie wygra proces o przywrócenie do pracy. A 3-miesięczne wynagrodzenie, zgodnie z KP należy się każdemu z długoletnim stażem, Decyzją burmistrza jest, że bez świadczenia pracy, ale kasa się należy jak przysłowiowemu psu z…. A swoją drogę – Odwołać Skarbnika tylko dlatego, że pobiera emeryturę, nie ze względu na brak kwalifikacji, kompetencji – BEZCENNE. Brawo

A.B.
9 lat temu

Co za miasto, co za ludzie.
Jeżeli ktokolwiek osiągnie jakiś sukces, od razu jest ustawiany do szeregu. Nikt nie może się wychylić.
Mierność nad miernościami, to nasz ideał.
Były burmistrz osiągnął sukces, – won.
Pan trener pin ponga osiągnął sukces – won.
O innych nie wspomnę, nie mam upoważnienia.
Niech obecny pan burmistrz, nie osiąga sukcesu, – wygonią ze sromotą.

Rysiek z klanu
9 lat temu
Reply to  A.B.

Jaki sukces osiagnal trener ping ponga?

G.a
9 lat temu
Reply to  Rysiek z klanu

finansowy :):)i towarzyski

moim zdaniem..
9 lat temu
Reply to  A.B.

nie sądzę, żeby społeczeństwo oceniło byłego burmistrza w kat. człowieka sukcesu, co miało wyraźne odbicie w wyborach. Ping pong to armia ludzi z zewnątrz łącznie z p.trenerem, gdzieStawiguda, Orneta nie chciały tego "garba finansowego", a zainteresowanie ze strony społeczeństwa lidzbarskiego zerowe.Więc jak można finansować zawodników z pieniędzy Gminy Miejskiej, którzy nie są jej mieszkańcami, coś nie tak…

Ja
9 lat temu
Reply to  moim zdaniem..

Przyjdź we wtorek bądź czwartek i sprawdź czy takie zerowe. Potem pisz.

A.B.
9 lat temu
Reply to  A.B.

Więc proszę podać mieszkańca naszego miasta, który osiągnął jakikolwiek sukces, słyszany poza miastem?

Rysiek z klanu
9 lat temu
Reply to  A.B.

w ktorym roku kalendarzowym?

A.B.
9 lat temu
Reply to  Rysiek z klanu

"Za Ottona von Bismarcka".

Rysiek z klanu
9 lat temu
Reply to  A.B.

jestes jednak tępy albo takiego udajesz!!!! Prosty przyklad jednego z mieszkancow naszego miasta – MAREK MIKULSKI – zapasnik, ktory dwa razy wystepowal na igrzyskach olimpijskich. a za twojego ottona von bismarcka to pewnie tenis stolowy rozslawial LW.

moim zdaniem..
9 lat temu

tenis tak, ale z lidzbarskich zawodników i trenerów , którzy nie kosztują majątku !!! ale p.radnemu się oberwało jak kapralowi na poligonie,aż zapomniał wyjaśnić jak to było z tym przypalaniem.

Ja
9 lat temu
Reply to  moim zdaniem..

A skąd wiesz, że obecny trener otrzymuje majątek. Kolejne, podaj choć jedno nazwisko człowieka z Lidzbarka, który potrafi szkolić jak Pietkiewicz. Wystarczy jedno. Co do dzieciaków z Lidzbarka może by się kilkoro znalazł.

OK-s
9 lat temu

Szacunek dla Pana trenera Zbigniewa Pietkiewicza, mimo wielu przeciwności losu od wielu lat buduje kobiecą drużynę tenisa stołowego w naszym województwie. Jeśli dobrze pamiętam, na początku było to w Stawigudzie, później w Ornecie, od kilku lat jest w Lidzbarku. Naprawdę mało jest takich ludzi, którzy są w stanie prawie całe życie poświęcić swojej pasji. Życzę jemu i jego drużynie dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że uda się uzyskać środki i że zespół dalej będzie funkcjonował.
Oglądając filmik na temat tych sportowych stypendiów pierwszy raz miałem okazję "poznać" i zobaczyć kierownika OSiR. Wcześniej na jego temat słyszałem szereg niepochlebnych opinii, a swoją dzisiejszą wypowiedzią o jakimś "przypalaniu prętem" radnego Korzeniowskiego tylko te niepochlebne opinie potwierdza. Dlatego dla lidzbarskiego sportu doskonałym będzie, jeżeli ten Pan znajdzie się na swojej trepowskiej emeryturze, bo w naszym mieście jest dużo więcej osób będących pasjonatami, którzy o wiele bardziej pasują do tego stanowiska niż ta smutna pamiątka po Panu byłym burmistrzu. Wietrze zmian – zawiej więc w końcu w siedzibie OSiRu przy ulicy Bartoszyckiej!

wyborca
9 lat temu
Reply to  OK-s

I się tak przytula tam , gdzie frajerzy dają kasę ,tenis stołowy won z Lidzbarka Warminskiego .

Ja
9 lat temu
Reply to  wyborca

Wyborco ciebie won z Lidzbark!!!

Ulla
9 lat temu

Są ludzie niezastąpieni ,którym manna spada z nieba .A mówią,że nie święci garnki lepią.

G.a
9 lat temu

czepiasz się szczegółów. Wpisz sobie oba pojęcia w wyszukiwarke. jak nie masz słownika Obie formy występują. .Poziom i wartość tego rodzaju wpisów świadczy tylko……
Porada gratis. Skoro słoma nie daje ci spać, to przed snem zdejmij buty.

Pede
9 lat temu
Reply to  G.a

może u Ciebie występują , formy "dopuszczone" , tak czepiam się , skoro był nawet omawiany niezapiety guzik Burmistrza….

a teraz ping pong ? czemu w ostatnim napisałeś zdejmij ? zdejm też jest dopuszczoną ale jednak słoma ?

G.a
9 lat temu
Reply to  Pede

nie mam licencji, napisz do Bralczyka, Miodka., wpisz w google, poczytaj, iż użyte słowa są równoznaczne. Nie chcesz się zagłębić w temat Twoja sprawa mnie to wisi i jesteś za stary na uświadamianie, a ja nie muszę Ci niczego udowadniać
Proste i chyba nie wytrzymasz serwisu. Staram się używać poprawnie j. polskiego[ nie zawsze wychodzi], ale nie ganię w chamski sposób przejęzyczeń, traktując człowieka jak półglówka, wypowiadającego się w emocjach, z tremą, przed publiką, kamerą etc.
Lapsusy, błędy ort., gramatyczne robi każdy: król, prezydent, starosta, dziennikarz, szary człowiek, [Z wyłączeniem rady językowej ]. No chyba, że tylko Ty jesteś wyjątkiem. Sądzisz iż ci wysoko postawieni też mają słomę ? Kto jest słabym mówcą to tempak ? Trochę szacunku do ludzi, bez względu na zapatrywania. Nie trać energii i walcz z rusycyzmem "dla" ,który jest błędem, a jednak powszechnie tu używanym.
Szukanie tego rodzaju potknięć to prosty, płytki i niemerytoryczny sposób oceny kandydata, a wpis taki , nie wart jest komentarza.To też moje zdanie.
Krowa, która ładnie ryczała niewiele mleka nam dała.

Pede
9 lat temu
Reply to  G.a

kandydata powiadasz ? a jaki mamy rok ?

G.a
9 lat temu
Reply to  Pede

no widzisz jesteś małostkowy i nie należy traktować cie poważnie.

G.a
9 lat temu
Reply to  Pede

….mówiłem, że nie wytrzymasz serwisu

ja
9 lat temu

Do API. Dlaczego nie przedstawiłeś całości sesji? Czyżby niektóre elementy posiedzenia były niewygodne? Skoro relacjonujesz coś to rób to rzetelnie. Niech ludzie mają prawo do wyciągnięcia własnych wniosków o opini. Powinieneś być chyba obiektywny?

gaga
9 lat temu

Pazerna księgowa z mleczarni będzie skarbnikiem w mieście? Ciekawe za ile?

A.B.
9 lat temu
Reply to  gaga

Widzę, permanentnie brakuje dyskutantom pieniędzy, – głodny o chlebie myśli.
Dałbym na początek 15 tys. plus premia,13 i 14 a co mi tam, niech kobieta się cieszy. Urlop i wypoczynek na Karaibach, niech wie,
że mieszka i pracuje w pięknym i bogatym mieście, tylko mieszkańcy – sknery.

mieszkaniec
9 lat temu

Wiśniowski został Burmistrzem dzięki redaktorowi tej strony i teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Panie API dałeś się nabrać na hasła wyborcze "czas zmian". Zrób pan z tym porządek i w referendum zmień burmistrza na kogoś komu nie wystaje słoma z butów.

Gość
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Myślę,że Pani skarbnik już była na emeryturze i ją pobierala, zapewne pracowała jako emerytka czyli miała dwa żródła dochodu – dorobić trzeba, rodzina liczna i małe dziatki na utrzymaniu. Dobrze, że była taka zaradna.

.....
9 lat temu
Reply to  Gość

To są poważne pomówienia. Pewnie masz na to dowody, bo jeśli nie, to jesteś zwyczajnym oszczercą

gość
9 lat temu
Reply to  .....

To żadne oszczerstwa, tylko fakty, które można sprawdzić w oświadczeniu majątkowym. Pani Skarbnik pobierała wynagrodzenie za pracę oraz emeryturę, wszystko z naszych podatków, gdyż pracowała w budżetówce.

Rysiek z klanu
9 lat temu
Reply to  gość

gość ma racje http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file_con… to oswiadczenie majatkowe za rok 2013 oswiadczenia za 2014r. jeszcze nie ma

okos
9 lat temu
Reply to  Rysiek z klanu

Czy ktoś to wyjaśni? Na emeryturze można pracować ale jak sie przekracza jakąś kwotę zarobku to emerytura ulega obniżeniu a nawet zawieszeniu. Nie pamietam tych kwot.Jak to sie ma do tego przypadku I jak to jest z innymi emerytami zatrudnianymi na różnych stanowiskach w mieście, powiecie i województwie?

mieszkaniec
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Pan Jacek Wiśniowski został burmistrzem , dzięki determinacji wieluuuu ludzi , w demokratycznych wyborach . Nikt sie nie nabrał zapewniam cie.
Emerytowana pani skarbnik została zmieniona i to najważniejsze ,powstało pewne zamieszanie ale cel został osiągniety ku uciesze przeciwników WNMOPO .Moim zdaniem słoma z butów to wystawała ale A.W. !

mieszkaniec
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Niestety prawda jest taka, że gdyby nie API i jego drukowane pismo to pan Wiśniowski przegrałby w 1 turze.

G,a
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Prawda , gdyby był dobry to by nie przegrał. Nagrabił sobie u mieszkańców, chamstwem, cynicznym podejściem do ludzi, podwyżkami czynszów, arogancją na zajmowanym stanowisku i działaniami w szpitalu wobec pacjentów.. Nie ma co rozpaczać, odpoczywa sobie na sesjach w starostwie. Większość głosowała przeciw A. W. to miał być pstryczek w wysoko zadarty nosek.

mieszkanka
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Mieszkaniec, weź sie ogarnij. Ku jakiej "uciesze przeciwników WNMOPO"? Przecież oni głosowali za odejściem skarbniczki albo wstrzymali się od głosu (bardzo słusznie), bo to decyzja burmistrza i to on odpowiada za skarbnika, którego powołuje), a to twoje ulubione 5Gmin głosowało przeciwko odejściu skarbniczki!!! Nie rób z ludzi wariatów!

A.B.
9 lat temu

Moim zdaniem, nastąpiła kompromitacja, tak rady jak i burmistrza, wniosek ten powinien być obgadany i uzgodniony przed
sesją w kuluarach. Jeżeli nie było większości w radzie, należało go zdjąć z porządki obrad.
Wszyscy dali ciała, żal tylko byłego skarbnika, to afront.

ggg
9 lat temu
Reply to  A.B.

Tu sie z Toba zgodzę A.B ,nauczka na przyszłość, ale moim zdaniem najważniejsze jest to ,ze pani skarbnik w końcu odeszła na zasłużoną emeryturę.

nie
9 lat temu
Reply to  ggg

Czyli co ?, niby znowuwszystko ma być uzgadniane w kuluarach wcześniej, a na sesji tylko "rączki w górę? Zdaje się , że to już było przerabiane w poprzedniej kadencji i się nie bardzo podobało…

A.B.
9 lat temu
Reply to  nie

Jeżeli chcesz cyrku, teatru, czy kabaretu, należy udać się do domu kultury a nie do UM.

nie?
9 lat temu
Reply to  A.B.

Jeżeli chcę cyrku – idę do cyrku, jeżeli chcę teatru – idę do teatru, jeżeli chcę kabaretu – idę do …domu kultury( na pieroźka) a jeżeli chcę niezależnej wolnej dyskusji i głosowań – to idę do UM

G.a
9 lat temu

Jeszcze mam jedno pytanie. Kto "zajumał" niczyją, dobrej klasy kamerę z sali sesyjnej, stojąca zawsze za przewodniczącym ?

Pede
9 lat temu
Reply to  G.a

Buhahahahahahahaja a ja się pytam czemu rozstawili stoły

K………..abarety , i czemu zastępca Pana Burmistrza nie wyszła na przerwę

G.a
9 lat temu
Reply to  Pede

no te pytania , to chyba nie do czytelników ? Zapytaj w um. Rozumiem, że byłeś zwolennikiem pantonimy w um. z innym reżyserem.:):) Dramat możesz obejrzeć na sesji w starostwie, a o reżyserze i jego gwiazdach sie jeszcze nie wypowiem.Ten dramat będzie miał dalsze części.

jan
9 lat temu

i nauczą się samodzielności i poruszania w demokracji, społeczeństwo wodza kopnęło( mocno i bezpowrotnie).Mieszkańcy naszego miasta potrafią za dobre odpłacić dobrym, pamiętajcie szanowni radni, ale nie przebaczą głupoty !

Krzysztof
9 lat temu

W tych komentarzach koncentrujecie się na sumach stypendiów, tylko! Nie zwróciliście uwagi na wypowiedź radnego Korzeniewskiego, który powiedział, że komisja rozpatrywała wniosek na 700zł i przyznała 100%. Jednak trener tenisistek sugerował złożenie wniosku na wyższą sumę. Więc? Radny Korzeniewski mógł być zdziwiony, ponieważ komisja powinna rozpatrywać właściwy wniosek złożony przez trenera i decydować o sumie przyznanych środków, np 50%. Dziwi mnie reakcja Pana Zalewskiego, czyżby było coś na rzeczy.

Ola
9 lat temu
Reply to  Krzysztof

Pan Zalewski ma już emeryturę niech nie zabiera pracy młodym którzy jej potrzebują.

gość
9 lat temu
Reply to  Krzysztof

Dajcie juz Panu Zalewskiemu odpocząć, może człowiek nie pamięta? Emeryturkę ma wiec nie musi pracować – przy takim bezrobociu to skandal. Co to znaczy mieć układy?

G.a
9 lat temu

Teraz wszyscy się pojawiają na radzie, aby wydrzeć kasę. Chyba ping- ponga mamy dość. Kasa tylko na treningi młodzieży. Resztę pożegnać, zwolnić lokale miejskie.
Taki sposób uzgadniania stanowiska trochę nie bardzo. Poprzednia rada, bąka nie mogła puścić bez wiedzy swojego wodza czyżby wszyscy zapomnieli ? Wszystko było ustalone przed radą i sesje trwały max 1h. Tu trzeba popracować nad komunikacją panowie, bo nie raz będziecie wpuszczeni w maliny.

Gość
9 lat temu

Brawo Panie Andrzeju Kabała.To nie data urodzenia ma się liczyć tylko wolne ,nie podlegające presji myśli.Jak widać i słychać nic się nie zmienia.Współczuć tylko !. Należało by zaprosić telewizję i pokazać filmiki całej Polsce. Typowy zamordyzm.

ono
9 lat temu

Panie API rozliczał pan AW z jazdy służbowym samochodem (a to ze stał pod domem itp). A co robił samochód służbowy pod domem Wiśniowskiego??? Znudził się własny?? Lepszy ,ładniejszy?

Pede
9 lat temu
Reply to  API

A ja się pytam w takim razie od kiedy ….. I gdzie pracuje żona burmistrza , skoro kiedyś auto przeszkadzało a teraz nie …….

gość
9 lat temu

po co

kibic
9 lat temu

zlikwidować tenis stołowy z Lidzbarka

gość
9 lat temu
Reply to  kibic

zlikwidować? po co?

A.B.
9 lat temu

Czytając powyższe posty, nic ciekawego się nie dowiedziałem, za wyjątkiem krytyki wzajemnej.
Spodziewałem się rozwinięcie artykułu API. – Szkoda. – Płycizna.

ja i tylko ja
9 lat temu

Może pan Kędzierski ma rację – pracodawcą pani Piaseckiej jest burmistrz. Ale to my – podatnicy zapłacimy teraz przez 3 miesiące podwójną pensję – dla starej i nowej pani skarbnik. Kto z nas odchodząc na własne życzenie dostaje z pracy wypłatę jeszcze przez 3 miesiące za nicnierobienie? Podziękowanie i szacunek rozumiem. Ale wypłata? plus ekwiwalent za urlop? NIech mi to ktoś wyjasni

ANIELA
9 lat temu
Reply to  ja i tylko ja

Na to wychodzi ze p.Skarbik trzeba płacić przez 3 miesiące i nowej czyli wszystko podwójnie przez 3 mies przecież to sporo pieniędzy .

,,,,,
9 lat temu
Reply to  ANIELA

A jak to było, jak pani skarbnik już wcześniej miała prawa emerytalne to jej nikt nie zwolnił? czy zwolnił ? i dostała może odprawę? czy nie dostała? i może ponownie została zatrudniona jako emerytka?

Tłumaczenie
9 lat temu
Reply to  ja i tylko ja

Jak prosisz,to tłumaczę. To proste.
Po pierwsze po tak długim okresie pracy (do której nie zgłaszano uwag, a nawet ją doceniano) zazwyczaj należy się pracownikoni odprawa. Szczegółowo jest to uwzglednione w umowach o pracę i w różnych firmach może to mieć różny zakres. Pan Burmistrz powiedział, że konsultował tę sytuację z innymi burmistarzami w innych gminach i jego propozycja nie jest absolutnie niczym wyjątkowym. Jest pewną dobrą praktyką stosowaną w samorządach.
Po drugie nie można pisać, że Pani Skarbnik odchodzi na własne życzenie. Ona już jakiś czas temu nabyła parwo od przejścia na emeryturę. Wybrała dobry moment, taki by nowa Pani Skrabnik mogła wdrożyć się do nowej pracy w momencie gdy stare sprawy są już pozamykane.
Zatem Pani Skarbnik korzysta z prawa do przejścia na emeryturę, z którego jeśli ten cały system finansowy się nie "rozpierdzi.li" to moża i ja, a może i Ty z niego kiedyś skorzystasz.

geniusz
9 lat temu
Reply to  ja i tylko ja

Bo przy tym stażu pracy wypowiedzenie trwa 3 miesiące.

jan
9 lat temu

no i nastał czas zmian, pierwsze kroki odbieram b.pozytywnie, a ping pong najlepiej, gdyby pan trener wrócił na swoje śmieci, a na tym skorzystałby lidzbarski sport….

ja
9 lat temu
Reply to  jan

Wyjmij słomę z butów zanim cokolwiek napiszesz.

lidzbarczanka
9 lat temu

"Następnym punktem obrad sesji było powołanie nowego Skarbnika, którego tożsamości zgromadzeni goście jednak nie poznali, bowiem ani razu nie padło imię i nazwisko. Dalej były już kwiaty i życzenia dla pani Piaseckiej i jej następczyni pani Procajło." Czy te dwa zdania się aby nie wykluczają??

Pede
9 lat temu
Reply to  API

Hahaha ja widzę ! Może powołali ta co odwołali ?

asd
9 lat temu

API weź się za robotę, a nie proś o forsę na swoje wypociny

kkkkkkk
9 lat temu
Reply to  asd

A tobie jak coś nie pasuje to nie czytaj portalu . Po co tu zaglądasz , patrz na ładne POLBRUKI I KAMIENICE.

Rafał
9 lat temu
Reply to  kkkkkkk

Po spacerach na nowych polbrukach i obejrzeniu odrestaurowanych, pięknych kamienic, zaglądam na tą stronę w celu poczytania wpisów "ggg"
o świetlanej przyszłości naszego miasta i mieszkańców pod władzą nowego, wszechmocnego i wszechwładnego burmistrza. Jest to fajna rozrywka, ubaw "po pachy"…

Pede
9 lat temu
Reply to  asd

Dochodzę do wniosku że już ma jej dwa razy więcej. Jeśli radni bedą cokolwiek robić : mowić , ręce podnosić ( głosować ) wychodzić na pół godzinne przerwy , będzie miał jeszcze więcej .
I taki offtop czemu radni wstrzymują się od głosu ? Albo jestem na tak albo na nie …… Jeśli nie mam zdania w temacie , to zawieszam buty na kołki , są inni co chcą decydować , a nie wsadzać głowę w piasek i udawać ze deszcz pada …..

QUANTANAMERA
9 lat temu

Uważam,że Pa JW (nie mylić ze skrótem wojskowym) słusznie zebrał radnych w swoim gabinecie w opisywanej sprawie odwołania skarbnika, który ma lata ( bez VATU, też dużo) i zapewne solidną emeryturę. Ale w Lidzbarku się przyjęło w UW i w Starostwie, że mimo ogromnego bezrobocia, zatrudnia się emerytów i o dziwo są oni nie zastąpieni. Z drugiej strony myślę, że SAMA zainteresowana Pani Skarbnik, gdyby miała trochę honoru i zabrała głos ułatwiając nowej władzy rządzenie. Ale widać trzyma cię, jak przysłowiowy kleszcz, który chce się napić krwi żywiciela, czyli nasze podatników. Panie JW, a czemu nie ma konkursu na kierownicze stanowiska, jak to czyni Prezydent Olsztyna PG ? A nowi radni, chyba też może sobie nie poradzą w roli, którą przyszło im pełnić. Poprosić trzeba jeszcze starą radę, aby ich poduczyła.
A Pani Sekretarz prowadzi obrady i to dobrze, ponieważ w ubiegłym wieku właśnie SEKKRETARZE, ale z PZPR przewodniczyli obradom .
sesji. I nic w tym nadzwyczajnego – to pozostało zapewne w pamięci Pani MG. Panie JW – stara wiara tańczy z Panem "Bugi – Bugi" .A tak może, by jeszcze AW, by Panu pomógł, jak Stara Skarbnik Nowej- niedouczonej ?

ja i tylko ja
9 lat temu

Jak Pan Kędzierski ładnie powiedział " jako rada mamy tylko przyklepać, zaklepać"… Przez 8 lat tylko tego się nauczyli?

lidzbarczanka
9 lat temu
Reply to  ja i tylko ja

Dlatego tak go zaskoczył wynik pierwszego głosowania, niczym pewnego piłkarza w polu karnym ;-p

Pede
9 lat temu
Reply to  ja i tylko ja

Nie odwołują wychodzą , przychodzą głosują odwołują …… Czy tylko bankomat w tym budynku wie co robi ?

alibaba
9 lat temu

Wszyscy hura optymiści sportowi, a ZAPASY TO NIE SPORT!!!!!!! Osiągnięcia maja spore ale stypendiów od Wajsa nie dostali. Myślę, że warto o nich pomyśleć .

ANTYKWARIAT
9 lat temu

A

Zabriskie Point
9 lat temu

API po pierwsze dzięki za relacje video z sesji i z wcześniejszego posiedzenia komisji. Imponuje mi ile czasu jesteś gotów na to wszystko poświęcić. Ja znalazłem czas tylko na szybki przegląd części poświęconych odwołaniu Pani Skarbnik.
To smutna i żałosna historia. Zupełnie też dla mnie nie zrozumiała. Czego dotyczy spór i o co chodziło radnemu Kabale oraz innym radnym głosującym przeciw odwołaniu. Czemu nie pozwolą tego bolesnego momentu dla byłej Pani Skarbnik przeprowadzić w sposób, który wyrażałaby należne podziękowanie za 20 lat ciężkiej pracy na rzecz Miasta. Pracowała na rzecz naszego miasta będąc podwładną różnych burmistrzów, robiła to rzetelnie i nie słyszałem by ktoś miał negatywne opinie na temat jakości tej pracy. Proszę pamiętajcie, że praca Skarbnika podlega ścisłym rygorom prawno-finansowym i jest poddana systematycznej kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dzięki jej trosce o wykonywana pracę, RIO pozytywnie oceniała sposób prowadzenia finansów. I robiła to cicho, na tzw. drugim planie, nie angażując się w rozgrywki polityczne, przez 20 lat. Ile lat miał radny Kabała gdy ona już pracowała dla miasta, czy skończył już szkołę podstawową, czy może już był w średniej? A teraz nagle swoim postępowaniem i zapalczywością ją upokarza. Po co? "Ciacho" 5Gmin pokazało brzydkie oblicze.
Pani Wiesia znacznie bardziej pomoże wdrożyć się Pani Joli, niż to się wszystkim wydaje i zrobi to bo zależy jej na tym by finanse miasta były dobrze prowadzone – nie ma znaczenia kto jest burmistrzem. Taki zachowaniem jak na sesji i na posiedzeniu komisji radni bardziej przeszkadzają niż pomagają innym w pracy.

kurier
9 lat temu

Ostatnie zdanie jest kuriozalne – radni przeszkadzają…????!!!! Ha,ha, ha…komu przeszkadzają? Urzędnikom ?

RIO
9 lat temu

A może najpierw trzeba wyjaśnic skąd się wzięła nadwyżka około 1,5 miliona złotych , którą w pośpiechu poprzedni burmistrz "zagospodarowywał" na jednej z ostatnich sesji

prawda, prawda
9 lat temu

Jaki rozłam w KWW 5 GMIN, radni przeciwko swojemu burmistrzowi i jego działaniom (odzwierciedlenie w głosowaniu), niezłe początki kadencji, strach się bać, co będzie dalej…..

ja i tylko ja
9 lat temu
Reply to  prawda, prawda

A jakby przyklasnęli głupiemu pomysłowi wbrew swojemu sumieniu to byłoby gadanie, że znowu konformizm i wygodnictwo.

Pede
9 lat temu
Reply to  prawda, prawda

Brawo ? Hehehe kabarety są chyba w sierpniu ?

G.a
9 lat temu
Reply to  Pede

……chyba wolę kabaret niż występy mimów.

sportowiec
9 lat temu

Do kogo trzeba uderzyć w sprawie stypendium sportowego i jakie są kryteria jego przyznania?

Pede
9 lat temu
Reply to  sportowiec

Trening trening i jeszcze raz trening 🙂

sportowiec
9 lat temu
Reply to  Pede

jest trening i są osiągnięcia, aby cały czas się rozwijać trzeba ciągle inwestować

A.B.
9 lat temu
Reply to  sportowiec

Musisz szukać sponsora na miejscu, który uzna, że warto w Ciebie inwestować.
Zwróć się z takim pytaniem do Polskiego Związku Sportowego, Sekcja Młodzieżowa/dyscypliny jaka Ciebie interesuje/ w Wa-wie, mailem lub na piśmie, adres znajdziesz w internecie. Do odważnych świat należy, – próbuj.
Napisz jaka interesuje Ciebie dyscyplina, może dam namiar na konkretną osobę.

A.B.
9 lat temu
Reply to  A.B.

Kiedyś pin pong młodzieżowy prowadził człowiek pochodzący z Lidzbarka, nawet, chyba nie wiedzieliście.

sportowiec
9 lat temu
Reply to  A.B.

Dziękuję A.B.

Edward
9 lat temu
Reply to  API

Wygląda na to, że zmiany w mieście idą w złą stronę. Za poprzedniego burmistrza (według Ciebie) było źle, a teraz jest jeszcze gorzej, wręcz skandalicznie (też według Ciebie).
Ja nie uważam za skandal użycie słowa "przepraszam", szczególnie, że przewodniczący nie przepraszał konkretnie za zachowanie radnych (jak napisałeś) tylko za zaistniałą sytuację.
Trzeba mieć świadomość, że wszelkie zmiany generują koszty. Zmiana własności nieruchomości oznacza koszty w postaci opłaty notarialnej i podatku. Natomiast zmiany personalne oznaczają koszty odpraw. Przez kilka miesięcy są opłacane dwie osoby- odchodząca i nowa. Ta sama sytuacja była z burmistrzem- to są przepisy ogólnokrajowe i mogą być zmienione w sejmie za pomocą ustawy. Radni tego nie zmienią i dyskutując na te tematy na sesji tak naprawdę marnują czas. Stwarzają tylko pozory jak bardzo się starają i jak są potrzebni, a jak na razie tylko "przelewają z pustego w próżne". Jeżeli pani Piasecka postanowiła zakończyć swoją prace to nie ma takiej siły żeby tą decyzję zmienić między innymi dlatego że nie żyjemy na Białorusi czy w Korei Pn. i nie ma pracy przymusowej.
To dobrze, że radni poszukują oszczędności, Mam jednak nadzieję, że w jeszcze większym stopniu będą angażować się w sprawę dochodów miasta, bo to jest najważniejsze. Zaoszczędzić można niewiele i to zawsze kosztem kogoś (komuś trzeba zabrać), natomiast dochody można teoretycznie zwiększać bez ograniczeń. Oczywiście aby zwiększać dochody trzeba mieć pomysł (ulubione słowo zwolenników czasu zmian) i umieć go zrealizować.

Pede
9 lat temu
Reply to  Edward

No i zaoszczędzili , nie dadzą 4000 płn dla najlepszej klasy bo według kwiecistej wypowiedzi pana dyrektora to jest obowiązek chodzić do szkoły . Cała sesje każdy radny chciał udowodnić ze jest najmadrzejszy a komisja do spraw alkoholowych pomyliła wódkę z mlekiem
Na dodatek radni podejrzewali ze autokary dla dzieci na wycieczkę są za darmo
W związku z powyższym oczekujemy nadwyżki budżetowej

Pede
9 lat temu
Reply to  API

nie sadziłem że kiedykolwiek przyznam Tobie rację , niestety obejrzałem w 90. % pierwszy film i muszę przyznać racje skandal , farsa …..
Podejrzewam ze zostaniesz milionerem za reklamy na YouTube bo ten filmik rozsławi " nasze miasto "
Pomijam lapsusy słowne radnych , konstrukcje swoich wypowiedzi oraz " merytorykę"
Jednym słowem wstyd , wstyd

Pede
9 lat temu
Reply to  Pede

Arturze !! Wróć ! ( retrospekcja ) 🙂

Pede
9 lat temu
Reply to  API

No więc pogrzebałem troszkę , wiec postaram się podzielić wnioskami z resztą mieszkańców
ktorzy oglądali "białoruskie głosowanie".
Reasumpcja ( ponowne głosowanie ) może się odbyć jeżeli jest ona przewidziana w statucie miasta.
Przeczytałem statut miasta i nie ma w nim mowy o reasumpcji.
Natomiast zgodnie z par.19 statutu miasta przerwa może być ogłoszona na wniosek radnego.
Pan przewodniczący ogłosił przerwę na wniosek sekretarza miasta.
Następnie par. 18 mówi że sesje rady miasta są jawne!Na filmie udostępnionym przez APIego widać i słychać jak radni umawiają się na obrady za zamkniętymi drzwiami.

Wnioski?
Postępowanie delikatnie mówiąc niezgodne z statutem miasta.

Prawnik powinien ocenić czy zgodnie z tym co widzimy skarbnik została odwołana ?
Według przepisów radni zagłosowali przeciw , Pani Skarbnik nie została odwołana.
Drugie głosowanie jest raczej nieważne.
Powinien wypowiedzieć się prawnik i to nie jeden.

Pede
9 lat temu
Reply to  API

Dlatego uważam że prawnik powinien tą kwestię wyjasnić czy drugie "białoruskie" głosowanie jest ważne?
Według mnie – nie.
Ważne jest sprzeciwiajace oraz powolujące drugie skarbnika.

Pede
9 lat temu
Reply to  API

no …… teraz zaczynasz normalnie gadać ………….., będziesz występował w tvn24 🙂

Pede
9 lat temu
Reply to  Pede

Arturze !!!!!! Wróć !!!!!

ggg
9 lat temu
Reply to  Pede

do lidzbarskiego szpitala …;)

Pede
9 lat temu
Reply to  ggg

dobre i to ….. jako Burmistrz jest niepotrzebny ….fakt ….czas zmian ……pierwsza zmiana to taka że mamy dwóch skarbników……………buhahahahahahahahaha
ciecia wydatków buhahahahah

Pede
9 lat temu
Reply to  API

powiedzmy że nie bazowałem na pani sekretarz , tylko upieram się że reasumpcja musi być ujęta w statucie , a jej własnie nie ma…

Pede
9 lat temu
Reply to  Pede

kolejna sprawa to taka że przerwa została ogłoszona ale jej naprawdę nie było , radni obradowali w drugim pomieszczeniu

Pede
9 lat temu
Reply to  API

nie chce być posadzony o to że wchodzę w nie swoje kompetencje ale przy wyrazie [była] powinien być cudzysłów ……
reszta wypowiedzi "może być" 🙂

misiek
9 lat temu

Pan Redaktor nadal żyje w roku 2014, a już prawie miesiąc mamy nowy 2015 rok. Kolejny błąd w tekście to nazwa klubu uczniowskiego – autor tekstu pisze LUX a powinno być Lidzbarski Uczniowski Klub Sportowy czyli LUKS. Warto czasem się dowiedzieć, a później pisać.

Pede
9 lat temu
Reply to  API

Api weź mnie uświadom bo nie rozumiem jednej kwestii , na obradach mogą być mieszkańcy słuchać i obserwować obrady ? Tak ? Wiec skoro jest przerwa to radni idą siusiu itd. .? A jeśli w przerwie obradują ? I po przerwie głosują ( hehehe ponownie ,jaja ) wnioskuje tak ponieważ wszyscy wyszli z burmistrzem na " przerwę " ? To każdy mieszkaniec ma prawo wiedzieć co mówią i jak obradują w przerwie ? Czy będzie oficjalne stanowisko w tej sprawie ?

G.a
9 lat temu
Reply to  API

ale nagrywałeś pogadanki radnych , aż Cię popędzili pamiętasz ?

Pede
9 lat temu
Reply to  API

Ej momencik , przerwa jest na kawę i kanapki , oni bezczelnie obradowali za zamkniętymi drzwiami , nie udawaj greka API

Pede
9 lat temu
Reply to  Pede

Tzn sorry , zgadzam się z tym co napisales oprócz przenośni 🙂

Piękna
9 lat temu

A co z remontem ulicy Pięknej? Już tyle lat czekamy!!! Zmieńmy nazwę ulicy bo z pięknością nie ma nic wspólnego!!!!

asd
9 lat temu
Reply to  Piękna

Wajs by wam wyremontował. a teraz….

Pede
9 lat temu
Reply to  asd

Wajs to by nie musiał wyprowadzać radnych i prosić ich , Wajs samym tylko wzrokiem zmienił decyzje radnych

G.a
9 lat temu
Reply to  asd

……to znał się i na tym ? Osobiście i za swoje ? A kto tam mieszka z ważnych ?

abcdef
9 lat temu

chciałbym zobaczyć sprawozdanie z wystawionych mandatów przez straż miejską z dnia 24.01.2015r w godz 900 do 1300.
Próbowałem się dodzwonić na monitoring prawie przez godzinę i nikt nie odbierał.Przy hoteliku była wycinka drzew a kierowcy jeździli pod prąd. pozdrawiam SM Lidzbark Warmiński.jestem za odwołaniem i zmianą ludzi obsługujących monitoring.

gość
9 lat temu

Pan trener mija sie z prawdą ,jego sukcesy są o wiele mniejsze ,klub miał znikome osiagniecia 2014 ,a ci wszyscy zawodniczkicy zostałyli sciagnieci z innych klubów ! Dobrze ,ze w końcu dobierają mu sie do …… ! Jaka promocja miasta ,jaka marketing litości,jakie badania ? ! Mało wnoszą a wymagają bardzo WIELE !
Hala non stop zajeta, za darmo użytkowana ,stypendia ,mieszkanka ,dotację z miasta !
Jak sporty "nieolimpijskie " nie mają dotacji z ministerstwa tym bardziej to trzeba je wspierać na własnym podwórku !

Dla mnie niedopuszczalne jest ,ze przychodzi sobie trener ping ponga i podważa osiagniecia innych lidzbarskich sportowców !
Trzech panów popierających PO kierownik ,trener ,radny zrobiło cyrk w czasie sesji ,niektórym grunt pali sie pod nogami !
Panie burmistrzu radze twardo trzymać sie założonych celów i nie zmieniać zdania pod wpływem "koloryzowanego " przemówienia pana trenera.
p.s Wszyscy Lidzbarscy sportowcy są za Panem !

walek
9 lat temu
Reply to  gość

oj karol 🙂

Antonii
9 lat temu

Co się stało? Przed wyborami pisano, będzie tak wspaniale. Jak Sekretarz Miasta może przejąć rolę Przewodniczącego Rady Miasta. To Przewodniczący lub jego któryś zastępca może prowadzić sesję Rady Miasta! Zastanawiam się również nad odpowiedzialnością i kwalifikacjami skarbniczki. Biorąc pod uwagę również czas jej sekretarzowania w gminie lidzbarskiej, stwierdzić należy, że pani M.G. lubi wchodzić w nieswoje buty. Panie Burmistrzu, powinien pan zastanowić się nad współpracą z tą panią. Ona zrobi panu niechcący "kuku". Zastanawia mnie również brak reakcji radnych W końcu kilku z nich ma długi okres pracy w radzie, a pan Kuźniewski był nawet członkiem Zarządu Powiatu (zresztą wciśniętym tam przez tatusia).

mieszkaniec
9 lat temu
Reply to  Antonii

Szkoda że nie było konkursu na Skarbnika , bo parę osób bardzo doświadczonych zainteresowanych tą funkcją. Ciekawe czy do swojej firmy Pan Burmistrz zatrudnił by kogoś niedoświadczonego? Ale przecież to nie jego pieniądze !!!

ggg
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Co tu dużo mówić RADNI wybrali nowego skarbnika ,który spełnia wymogi formalne .Moim zdaniem oraz wielu innych osób dobre posuniecie zaakceptowane przez radnych .

barbarus
9 lat temu
Reply to  mieszkaniec

A skąd wiesz , że nowa Pani Skarbnik nie jest doświadczona ? Ja wiem, że jest więcej niż dobrym finansistą !!!

xxx
9 lat temu
Reply to  Antonii

A co Antonii zażył, tudzież zapomniał zażyć, że w obecnej Radzie Miasta Kuźniewski mu się objawił?

Antonii
9 lat temu
Reply to  xxx

Przepraszam, masz rację, pomyliłem nazwiska. Nic nie zażyłem:)

Tata siata
9 lat temu

Nie tylko noga i motocross, jest też siatkówka, kiedyś też były sukcesy ligowe.

Pede
9 lat temu
Reply to  Tata siata

No i jeszcze Ping pong na ostatniej sesji buhahahahahah

gaga
9 lat temu
Reply to  Tata siata

A o brydżu to już zapomniano a mieliśmy I ligowe zespoły.

Lukas
9 lat temu

Stypendia to nie zarobki( Natalia Partyka 12000) "panie" Pietkiewicz. Klub jest typowo amatorski.

alibaba
9 lat temu
Reply to  Lukas

A więc znów mamy przykład równych i równiejszych . Zapaśnicy zdobywają medale , ale o nich się dba . Kto jest winien , że tych sportowców – zapaśników nie docenia się. PIŁKA I MOTOCROSS a pozostali ??????????

Pede
9 lat temu
Reply to  alibaba

Pozostali po ostatniej radzie miasta za pięknie wykonane forhendy backhendy zostaną siła wcieleni do drużyny pingponga , sami sobie przyznają stypendia , choć uważam ze niepotrzebnie , już zostali mistrzami świata . Ping pong ……Ping pong ……Ping pong ……

widz
9 lat temu

Popieram w pełni głosy TYCH 6-CIU RADNYCH.

O....
9 lat temu

Wreszcie trochę ruszyło, coś się zaczyna dziać,Radni zaczeli "główkować" jak ręczni pilkarze reprezentacji kraju.? pozytywne/.

Rysiek z klanu
9 lat temu
Reply to  O....

Szkoda, ze za zamknietymi drzwiami zmieniaja swoje pierwotne glosy. Wstyd dla radnych i burmistrza

Pede
9 lat temu
Reply to  Rysiek z klanu

A ja się pytam …… Gdzie się podział punkt , 19 i pół porządku obrad : jawne wyjście na niejawne obrady;
– 19,6 punkt niejawnych obrad zmiana sposobu toku rozumowania?
– 19,7 punkt niejawnych obrad , informacja dla radnych będziemy głosować do skutku !!
– punkt 20 widzieliśmy , głosowanie , hehehehehehe
I ja się pytam rewolucjonistę CHE APIEGO , gdzie jest tak k……..a wywalczona jawność urzędu ?
Się pytam ?

asd
9 lat temu
Reply to  O....

No, ruszyło się! Rolę Przewodniczącego Rady przejmuje na sesji pani Maria Grzegorzewska – Sekretarz miasta. Suuuuper!!!

Pede
9 lat temu
Reply to  asd

Lepiej ….. Pan Burmistrz mówi "….. konsultowałem tą sprawę z wieloma Burmistrzami ….."
Pytanie : z iloma Burmistrzami nasz Burmistrz konsultował ?
Czy w tej pomocnej grupie jest poprzednik ?
Skoro konsultował tzn że chyba nie wiedział , a inni wiedzieli , to może ten co nie wie nie jest potrzebny , tylko tamci ?

Po co nam Burmistrz co sie pyta innych Burmistrzów , co ma robić ?