Cze 042017
 

Artykuły na portalu NaszLidzbark przypisywane są do poszczególnych kategorii. Jedną z nich jest „Hyde Park”, czyli miejsce dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa. Każdy może tutaj publikować, redagując tekst, który choć trochę trzyma się „kupy”. Można wyrazić swoje poglądy (w tym polityczne), dać upust frustracjom, pochwalić się czymś lub kogoś. To właściwe miejsce do stawiania często kontrowersyjnych tez związanych z aktualnymi wydarzeniami lokalnymi, ogólnopolskimi aż po światowe. Czytelnicy w komentarzach pod artykułem o np. remoncie murów kościelnych, częstokroć poruszają zupełnie inne kwestie, zupełnie nie związane z jego treścią. Kategoria „Hyde Park” wychodzi temu naprzeciw – to właśnie tutaj nie obowiązują reguły komentowania (o ile nie naruszają prawa) i można w zasadzie wszystko. Pragnę, aby w przyszłości zasady komentowania były ściślej przestrzegane. Będzie to miało wpływ na przyszłość strony i zachęcało innych do aktywnego uczestnictwa w jej rozwoju.

NaszLidzbark swego czasu stał się portalem opiniotwórczym, mającym wpływ na niektóre aspekty codziennego życia w naszym mieście. Począwszy od walki o jawność pracy urzędników, wprowadzenie transmisji obrad sesji i komisji Rady Miasta, aż po zmianę Burmistrza – NaszLidzbark aktywnie uczestniczył w tych wydarzeniach, niejednokrotnie był główną siłą sprawczą. Niestety od jakiegoś czasu mała grupka osób usilnie stara się zdeprecjonować  portal. Być może jest to początek kampanii wyborczej w przyszłorocznych wyborach samorządowych. „Sieją” oni tzw. „hejt” pod każdym artykułem, obrażając kogo popadnie, a tym samym próbują zniechęcić czytelników do napisania merytorycznego komentarza. Póki co staram się usuwać „złośliwe” komentarze, ale nie na tym przecież polegać ma moja społeczna praca.

Artykuł ten umieszczam właśnie w kategorii „Hyde Park”, jednak szanowni czytelnicy i czytelniczki, szanujmy poglądy innych ludzi i nie używajmy słów obraźliwych. Wasze osobiste animozje nie cieszą się popularnością i w zasadzie mało kto je czyta.

 Posted by at 2:02 pm
Powiadom o
kurator

Raczej HatePark 🙂

Radny

Jeśli tekst ma trzymać się kupy, to nie licz na twórczość Burmistrza, on do dzisiaj nie potrafi złożyć poprawnie jednego zdania;)