Lip 302015
 
plakatHańba! Skandal! Takie okrzyki słychać było dzisiaj, po podjęciu przez Radę Miasta uchwały o nadaniu tytułu „Zasłużony Obywatel Lidzbarka Warmińskiego” dla pana Artura Wajsa.  

Na dzisiejszej XI Sesji Rady Miasta, radny Kabała złożył wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad obecnej sesji punktu „9” dotyczącego nadania tytułu „Zasłużony Obywatel Lidzbarka Warmińskiego” dla byłego Burmistrza Artura Wajsa. W  uzasadnieniu podał, iż obecny stan prawny nie pozwala na nadanie takiego tytułu, a z otrzymaną przed chwilą opinią prawną należy się gruntownie zapoznać. Rada Miasta większością głosów odrzuciła wniosek radnego Kabały. Za wnioskiem głosowali radni z 5Gmin, przeciwko radni z komitetu WNMO, a także radny Naumczyk i radna Jaskólska. Przed procedowaniem powyższego punktu, Przewodniczący Rady ogłosił przerwę w obradach, aby omówić go w poszczególnych komisjach. Radny Moroz przedstawił pokrótce opinię prawnika (zatrudnionego na etacie przez Burmistrza)  z której wynika, iż nie ma przeszkód prawnych aby podjąć uchwałę o nadaniu tytułu „Zasłużony Obywatel Lidzbarka Warmińskiego”. Radny Kabała ponownie zgłosił zastrzeżenia co do nadawania owego zaszczytnego tytułu, stwierdził, że uhonorowanie tytułem powinno odbywać się na wniosek szerszego gremium, a nie tylko samego Burmistrza. Na koniec dyskusji głos zabrał Burmistrz Wiśniowski – wnioskodawca nadania tytułu dla pana Wajsa. Stwierdził m.in.

„człowiek, który przegrywa w wyborach  powinien być oceniony może negatywnie? Nie! Demokracja na tym polega, że jeden został oceniony za wykonane rzeczy, które były dotychczas przez 8 lat, bo był 8 lat Burmistrzem i został oceniony dobrze, a ja zostałem oceniony bardzo dobrze, większością głosów bo tak demokracja przewiduje i wobec mnie po prostu ma większość społeczeństwa nadzieję. Ja mam nadzieję, że ta nadzieja na końcu zostanie zwieńczona sukcesem”

Rada Miasta większością głosów przyznała tytuł „Zasłużony Obywatel Lidzbarka Warmińskiego” dla pana Artura Wajsa. „Za” głosowali radni z komitetu WNMO i radna Jaskólska, „przeciw” radni – Grzmiączka, Kabała, Łagocka i Dryzelenko, wstrzymali się od głosu –  radny Naumczyk i Kardymowicz. Po ogłoszeniu wyniku głosowania z sali rozległy się głosy – Hańba!  Skandal! Przewodniczący Rady przywoływał do porządku zgromadzoną publiczność. Ta część sesji w materiale wideo poniżej.

W wolnych wnioskach głos zabrał przedstawiciel właścicieli domków wypoczynkowych nad jeziorem Symsar. Pytał dlaczego miasto od 2011r. nie wnosi opłat za części wspólne nieruchomości w Kłębowie, mimo iż jest  właścicielem działek i budynków. Zwrócił uwagę, że za „komuny” plaża w nad jeziorem była atrakcją turystyczną, a sam ośrodek tętnił życiem i był właściwie utrzymany. Jako winnego degradacji ośrodka wskazał władze miasta, w tym „Zasłużonego dla Lidzbarka Warmińskiego” Artura Wajsa. Podkreślił, że obecnie to 180 właścicieli nieruchomości utrzymuje porządek i wnosi opłaty za wszelkie media. Wywiązała się polemika między zgromadzonymi, a Przewodniczącym Rady i Burmistrzem. Całość w materiale wideo poniżej.

Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, pan Artur Sławecki pytał o losy wniosku o obywatelski projekt uchwały. Mimo składania kolejnych pism do biura rady, te pozostawały bez odpowiedzi. Był także zainteresowany wnioskiem o nadanie imienia Romana Dmowskiego jednemu z lidzbarskich rond. Kolejny mieszkaniec naszego miasta pan Romaszko, pytał o winnych zaniedbań przy budowie parkingu, a także wniósł zastrzeżenia co do kompetencji poszczególnych pracowników urzędu. Ciekawa polemika w materiale wideo poniżej.

Redakcja NL otrzymała drogą mailowa list od czytelnika, dotyczący dzisiejszych wydarzeń na Sesji Rady Miasta. Jego treść poniżej:

Droga redakcjo

 Odnoszę wrażenie że w naszym mieście dzieje się coś dziwnego.

Brak słów po dzisiejszej sesji. Mam wrażenie ze cofnęliśmy się do czasów, które do tej pory było mi znane jedynie z filmów Barei. Dziś na sesji rady miasta tytuł zasłużonego obywatela naszego miasta otrzymał były burmistrz, ten sam którego całkiem niedawno zastąpiono nowym, teoretycznie lepszym. Mało tego, wniosek ten złożył nie kto inny jak nasz obecny burmistrz który przed wyborami był całkowity przeciwieństwem swego poprzednika, który obiecywał wszem i wobec ze nadszedł czas zmian i nastąpi nowe lepsze jutro, uczciwe i pełne nowych możliwości. Ten sam, który tuż przed wyborami tak bardzo krytykował swego rywala, pokazywał na spotkaniach z mieszkańcami, że jego przeciwnik idzie w złym kierunku. Ten sam, który wcześniej był tak wielkim przeciwnikiem uzdrowiska w naszym mieście. Nadanie tytułu byłemu burmistrzowi świadczyć może jedynie o tym, że tak naprawdę nic się nie zmieniło, a mieszkańcy w dalszym ciągu nie obchodzą nikogo, maja stanowić jedynie tanią siłę roboczą. Jeśli były burmistrz za wykonana pracę ma otrzymywać tytuł zasłużonego obywatel to nadajmy go również pani, która pracuje na kasie w sklepie i panom którzy koszą trawniki. Nauczycielom, bo uczą nasze dzieci oraz lekarzom bo na co dzień leczą różne bolączki i choroby. Nadajmy tytuł zasłużonego obywatela również turystom którzy spacerują po deptaku, gdyż jest to trasa, trudna, wyboista i jak najbardziej należy nagradzać odważnych którzy tamtędy chodzą. Nadamy tytuł budowlańcom którzy w pocie czołom pracują przy ocieplaniu budynków. Dlaczego akurat były burmistrz ma być pod tym względem kimś innym, wyróżniającym się? Czym się różni jego praca od naszej, mojej, pana, czy tez sąsiada którzy bezskutecznie szuka pracy? Właśnie on powinien dostać tytuł honorowego obywatela, bo mimo iż w innym mieście mógł mieć dobrze płatną prace, wciąż mieszka tutaj i wciąż ma nadzieje, ze w cieniu znanych osobistości będzie kiedyś mógł żyć godnie i dostatnio. Zasługi jakie zostały wymienione w uzasadnieniu są jednym słowem śmieszne, na tej podstawie każdy z nas, każdy mieszkaniec mógłby zostać uznany za honorowego i zasłużonego mieszkańca i obywatela naszego miasta.

Dlaczego więc nasz burmistrz, obecny, ten który obiecywał nam czas zmian, robi wszystko co tylko można by jeszcze bardziej pogrążyć miasto? Dlaczego tak idiotyczne pomysły popierają radni, których wybraliśmy by dbali o dobro naszego miasta? Panowie i panie, pobudka, pora wyjść z kina, to nie jest świat który znacie z filmu Barei, to nasza szara rzeczywistość. Waszym zadaniem jest pracować i podejmować decyzje na rzecz ogółu.”

 Posted by at 12:29 am

Dodaj komentarz

240 komentarzy do "XI Sesja Rady Miasta – pan Artur Wajs „Zasłużonym Obywatelem Lidzbarka Warmińskiego”"

Powiadom o
2000

Jan
3 lat 9 dni temu

brawo Artur….olał wasze tytuły…..brawo

gość
3 lat 9 dni temu

Do tej pory nie wiem za co ten tytuł dla poprzednika. Bez unijnych pieniędzy nic by nie zrobił, tak jak poprzednicy poprzednika. A i wykorzystanie ich budzi kontrowersje…

Antonii
3 lat 12 dni temu

Artur wróć!!!

...
3 lat 9 dni temu

…do kogo?

sumienie
3 lat 10 dni temu

Oj, przydałoby się.!! To najlepszy burmistrz w historii powojennej Lidzbarka. Szujnia, która go zaszczuła, zrobiła przedewszystkim krzywdę miastu, nie jemu..

he,he
3 lat 12 dni temu

……………….na ziemię

B.G.
3 lat 14 dni temu

Przyznanie tytułu honorowego, moim zdaniem to wypadkowa przynajmniej dwóch wyznaczników. Pierwszy to wyjątkowe zasługi dla określonego środowiska tu czytaj ; Lidzbarka Warmińskiego. Drugi wyznacznik to postawa moralna wyróżnionego tytułem . Co do pierwszego wyznacznika to możemy przedstawiać swoje argumenty na plus jak i na minus. Co do drugiego to postawa byłego Pana Burmistrza odbiega od ogólnie przyjętych norm i przyznanie tytułu Zasłużonego Obywatela Lidzbarka Warmińskiego w/w osobie pomniejsza rangę tego wyróżnienia.

Bronisława
3 lat 10 dni temu

o matko, nie cierpię tzw moralistów, którzy uważają się za lepszych ?

Bronisława
3 lat 14 dni temu

Panu Wajsowi ten tytuł się należy, nie wszyscy z nas żyją na garnuszku opieki społecznej, o dziwo pracują, płacą podatki i dlatego doceniają profesjonalizm ostatnich burmistrzowych 8 lat; mamy nadzieję, że czytelnicy tego portalu jako zwolennicy demokracji ( tak o sobie piszą ) uszanują pogląd inny niż swój; Pan Jacek Wiśniowski myślę, że jest rozsądnym człowiekiem i chwała mu za to.

Harcerz
3 lat 14 dni temu

Myślałem ,że ilość wpisów pobije dotychczasowy rekord .

Jan
3 lat 16 dni temu

A Artur Wajs jak będzie mądry i honorowy to nie przyjmie tego z bożej łaski tytułu.Potrzebne mu to jest jak psu piąta noga.Kto go szanuje za to co zrobił to będzie szanował bez tego tytułu a kto ma go oczerniać to będzie to robił dalej.

jan
3 lat 16 dni temu

przyjmie, przyjmie, a wręczać powinna p.radna, albo któryś z chłopaków z Neonówki…

SKN
3 lat 16 dni temu

Fotorelacja z wczorajszej uroczystości upamiętniającej Powstanie Warszawskie http://skn.bloog.pl/id,350405828,title,Uroczystos

A.B.
3 lat 16 dni temu

"Pamiętaj, że poeta pamięta……." i my musimy pamiętać.
Cenię ludzi otwartych, jasno wypowiadających swoje myśli, dążących do wyznaczonego sobie celu.
Nawet jeśli się z nimi nie zgadzam, to nie powód bym ich obrażał.
Natomiast, gdyby startowali w wyborach, bym się zastanawiał i mocno rozważał, czy warto oddać głos.
Ktoś wybierał w/w i oddawał na nich głos a teraz biadoli?
W bardziej rozwiniętych krajach sprawdzane jest pochodzenie do piątego pokolenia i nikt nie jest urażony.
Kto ze startujących w wyborach podaje swoje pochodzenie i dokładne dane. chyba celowo są utajniane.
Wyjeżdżając pierwszy raz za granicę musiałem podać dane do trzeciego pokolenia, czy to było tak ważne?
Faktycznie, trzeba zmienić ustrój w państwie.

kto
3 lat 17 dni temu

Sycz, Protas, Harhaj,

pamiętamy
3 lat 17 dni temu

cytat z komentarzy w Debacie – http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/region/442
Gość –
Jest kilka wpisów od "obywateli RP" przypominających, że Ukraincy zamieszkali w Polsce to także (w większości) obywatele RP. Jest to złudna zbitka pojęciowa bazująca na ogólno rozumianej równości społecznej. Tak są obywatelami Polski i mają te same prawa. Jednak jest to grupa działająca raczej na szkodę Polski poprzez fakt zaprzeczenia wspomnianej wyżej równości. Można przytoczyć dziesiątki przykładów z najbliższego otoczenia (wszelkiej maści organy lokalne gdzie znaczący udział ilościowy maja Ukraincy) gdzie występowały realne działania na szkodę obywateli polskich nie mających korzeni ukraińskich. Mam na myśli oświatę, ale także inne obszary gdzie potomkowie tej nacji garna pod siebie aż w trawie piszczy. Od Ukraińca (każdego bez wyjątku) należy żądać jasnej deklaracji w sprawie ludobójstwa na Wołyniu. Tamta dzicz musi zostać napiętnowana i nie ma tutaj nic do dodania. To że synek skazanego prze polskie sądy na karę śmierci członka bandy ukraińskiej jest naszym posłem to jest już pewien szczyt miłosiernego zapominania czynów.
Traci zatem na znaczeniu werset: "Pamiętaj, że poeta pamięta. I spisane będą czyny i rozmowy. I wyrok jeszcze zapadnie sprawiedliwy"

prawda historyczna
3 lat 17 dni temu

I tak na koniec ,zazdroszczę innym czytelnikom tego portalu , ale mi , nie obrażanie cię ,naprawdę przychodzi z wielkim trudem .Bo chyba nie czujesz się urażony za tą " kobietę z brodą "?
Oczywiście , oddaję ci szacunek ,ty ją przewyższasz wielokrotnie .

A.B.
3 lat 17 dni temu

Wyrażam pełen szacunek dla M.M. i ggg, mają swoje zdanie i wyrażają je,

Mirosław Maczyta
3 lat 17 dni temu

Poziom dyskusji, kultury wypowiedzi,szacunku dla drugiego człowieka zszedł do rynsztoka.
Takich tu mamy mądralińskich, wszystkich obrzucających g…m. . Najwyższy poziom społecznego
dyskursu . Prześcigacie się we wzajemnym chamstwie, w braku tolerancji dla drugiego człowieka.

Potępiacie wszystko, cokolwiek było zrobione, wykonane przez ostanie lata. Nie było Polski, ani
Lidzbarka przed 2007 roku. Historia się zaczyna od rządów PO. Wcześniej, a i później będzie
cudownie.
Tragedią Waszych "cudownych" wpisów jest brak rozsądnych propozycji. Jeśli nie to, jeśli nie ten
to co w zamian, kogo proponujecie na naszych przedstawicieli do parlamentu w nadchodzących
wyborach. Pan Protas, najwięcej zrobił dla naszego miasta,powiatu jako Marszałek i tylko
idiota tego nie widzi. Efekty tego mamy dzisiaj. Co jest nowego realizowane, jakie środki unijne
pozyskane na proponowane inwestycje. Gdzie one są, co nowego zostanie zbudowane, zrobione
dla naszej społeczności. Mamy ostatnią transzę unijnej pomocy, za kilka lat będzie pozamiatane.
Ale według Was wszystko źle, wszyscy co są lub byli przy władzy to sitwa, złodzieje, klika itp
To jet wasza podzięka za ich ciężką pracę, za wyrzeczenia poświęcony czas i cała resztę.
Chyba nie ma drugiego takiego miasta w Polsce,gdzie nienawiść, chorobliwa zazdrość,
donosicielstwo i zwyczajne chamstwo biorą górę na realną oceną tego co wokół i tych co
się do rozwoju naszego regionu przyczynili.
Może warto jakieś stowarzyszenie założyć, ludzi skrzyknąć i zaczynać rozbierać ronda, starówkę,hotel
ścieżki rowerowe,stadion, nową kanalizację żeby nic nie pozostało po tym co ta "sitwa" stworzyła.

prawda historyczna
3 lat 16 dni temu

Panie maczyta ,dla pana obrzucenie polskim g,,,nem , powinno być jak zaszczyt .A jak się nie podoba to możesz zawsze przenieść się tam ,gdzie obrzucają ukraińskim .

good
3 lat 9 dni temu

@prawda historyczna – nic dodać nic ująć. Bardzo dobra odpowiedź.

G.a
3 lat 11 dni temu

Najgorsze jest to , że Mirek w to wszystko wierzy. Propaganda Mirku zrobiła wodę z mózgu. To jak to jest z tym Giermkiem Mirona ?
Mirosław zafundował sobie krucjatę :):):) Obrzydliwe lizusostwo.

prawda historyczna
3 lat 17 dni temu

Dla mm to już chyba taboret się pali , bo bardzo wierzga . Panie mm , wyluzuj pan , niestety trzeba się witać z gąską ,nie będzie pomnika pańskiego serdecznego przyjaciela .
A tak na marginesie ,to jak ci , panie mm ,żyje się z tym piętnem ? Wołyńskim , oczywiście .
My wiemy ,że pan popierasz mirona sycza ,jesteś jego jakby to powiedzieć ,żeby nikogo nie urazić : giermkiem .Może wreszcie trochę prawdziwej odwagi panie maczyta ?

trollo
3 lat 17 dni temu

Ale kamieni dowożą …

on 35
3 lat 17 dni temu

trzeba pamiętać ze ponad 2000 ludzi głosowało na Wajsa i pewnie są zadowoleni z tej uchwały

mieszkaniec
3 lat 16 dni temu

Urzedasy ,czekaja na niego,dalej idziesz tam i nic nie zalatwisz,zwolnic

mieszkanka
3 lat 17 dni temu

Miasto LW zwija się ! Nie rozwija !

on 35
3 lat 16 dni temu

macie swego mesjasza i czas zmian

J,R.
3 lat 17 dni temu

Do Miedz i MM. Czekam na medal od Was Panowie i razem dla Was w pierwszym dniu tegorocznego Lidzbarskiego Kabaretu,a krytyka nie boli i nie pociąga jak do tej pory skutków finansowych i kar – więc płać za buble. tak płać!!, J,R.

czytelnik
3 lat 17 dni temu

Panie Janie proszę się nie przejmować tymi wpisami . Zresztą widać ,że tak jest .

jan
3 lat 18 dni temu

MM też taki medal powinien dostać !!!

miedz
3 lat 18 dni temu

Panie Romaszko, oc co Panu chodzi ,bywa pan na sesjach i od dwóch lat nic pan nie wnosi tylko PARKING NA KOPERNIKA /ŚMIETNIK NA KASPROWICZA ,ŚCIEŻKA ROWEROWA NA WIEJSKIEJ .PANIE zmien pan leki albo lekarza

Mocarz
3 lat 18 dni temu

Tomaszu- Mirosławie Ty to pisałeś ?
Tomasz · 6 dni temu
Tytuł „Zasłużony..” to zbyt mało. Od mieszkańców Wajs powinien otrzymać okazały pomnik w centrum miasta. Stworzył nowe oblicze naszego grodu i nigdy wcześniej tego nikt nie dokonał. Nie ma również szansy, żeby ktokolwiek taki sukces osiągnął w przyszłości. Każdy następny burmistrz będzie już tylko obiecywał i …trwał. O tym już wiedzą nawet przeciwnicy Wajsa, wystarczy poczytać ich wpisy powyżej. Argumenty, że budował z dotacji UE są żenujące. Więc miał budować …za swoje?
Pomnik dla Wajsa należy postawić w miarę szybko, gdyż na Placu (nomen omen) Wolności za chwilę będzie budowany okazały …krzyż smoleński. Po stokroć wolę pomnik Wajsa… Apeluję więc do API-ego o pilną zbiórkę kasy, a do burmistrza …o czyn społeczny. Przynajmniej tyle, i aż tyle, po sobie zostawi…

Ech ty nasz lidzbarski propagandysto

xxx
3 lat 17 dni temu

Proponuję jeszcze aby każdy mieszkaniec obowiązkowo posidał w swoim domu obraz Lidzbarskiego cesarza Artura Wajsusza, ot taka ozdoba do salonu…

Tomasz
3 lat 17 dni temu

No właśnie… Mądre wpisy należy powielać wielokrotnie. Tak właśnie oceniam Wajsa. Nie mam tylko pewności co do pomnika: czy będzie to krzyż smoleński, czy też pomnik Lecha.

org
3 lat 18 dni temu

api zamknij
ten brukowiec

Logika
3 lat 18 dni temu

nie pasuje nie zaglądaj. Czytaj gl

Tomasz
3 lat 18 dni temu

API, dzięki za usunięcie aroganckich wpisów, ale tych jeszcze nie zauważyłeś: "Żaden internetowy bałwan nie będzi mi mówił co mam robić", "bufoniastych becwałów". Nadal są powyżej…

G.a
3 lat 18 dni temu

a skarżypyta zapomniał jak nazywał innych miernotą ?

Kali
3 lat 18 dni temu

Tomasz · 4 dni temu
To, że jesteś mieszkańcem tego miasta od urodzenia nie wyklucza Twojej głupoty! Burmistrz Wiśniowski również ma nieograniczony dostęp do funduszy z UE, więc również …trafił w totolotka. Może już wiesz, ile pozyskał kasy i na co? Myślę, że "zero"… I tym właśnie różni się od Wajsa. Choć nie tylko tym… Jest ewidentnie gorszym burmistrzem z wielu innych powodów…

No i jaki wrażliwy na swoim punkcie.

G.a
3 lat 18 dni temu

E bez przesady. Kaszpirowski.
cyt. Dajecie beznadziejne porady, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. Przecież taki G.a. i mu podobni to zwyczajne cykory internetowe – tak, tak cykorze, nie zapowietrzaj się tak ze złości G.a. i zgraja mu podobnych – wypociny na forum nie uleczą tego wk…wienia, które Was dręczy.

E bez przesady. Kaszpirowski.

Gorzka Prawda
3 lat 18 dni temu

Czemu się tu dziwić. Fala niechęci do poprzednika dała JW niespodziewaną wygraną. Wkurzeni uczekiwali cudów, a tu doooopa. Nie sposób rządzić miastem jak brak Ci przygotowania, a na dodatek jesteś sam jak palec. Zaczęło się od tego że ten co miał być zastępcą nie chciał nim zostać, a potem było już tylko gorzej. Dajecie beznadziejne porady, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. Przecież taki G.a. i mu podobni to zwyczajne cykory internetowe – tak, tak cykorze, nie zapowietrzaj się tak ze złości G.a. i zgraja mu podobnych – wypociny na forum nie uleczą tego wk…wienia, które Was dręczy.
Jak macie jaja, to zamiast "popierdywać" anonimowo w necie, montujcie grupę, przygotowujcie się do kolejnych wyborów samorządowych, przyjmicie władzę, weźcie odpowiedzialność i rządźcie z pożytkiem dla mieszkańców, czego wszystkim nam życzę :))))
Bez odbioru :)))))))

G.a
3 lat 18 dni temu

aleś się wysilił intelektualnie. nie baw się w zgadywanki.

Twój głos przypomina pierd z wieży triangulacyjnej zamiast hejnału dla wszystkich dupków z WNMO.
Swoje wydumane dobre rady zachowaj dla siebie.

Sherlock
3 lat 18 dni temu

To nie Przemas to Mirosław szturmuje portal.

Marysia
3 lat 18 dni temu

cyt. Dajecie beznadziejne porady, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.
Kolega internauta pomylił portale czy coś palił ?

Pan Kleks
3 lat 18 dni temu

daj spokój przemas Odważny ? nawrzucać wszystkim i bez odbioru ? Do tego internetowy wujek dobra rada ? No nie poznaję

trollo
3 lat 18 dni temu

A tak gwoli ścisłości , to nowy pan burmiszcz , nie poinformował nas ,wyborców , niestety , że kandyduje od razu na stanowisko zastępcy burmiszcza .Szkoda panie burmiszczu.
Jak się wchodzi na salony , to trzeba prezentować pewien ,choć minimalny poziom .
Niestety pan jest pozbawiony tego daru .

Tomasz
3 lat 18 dni temu

Niestety, Ty też chyba burmiSZCZem nie zostaniesz…

trollo
3 lat 17 dni temu

Może ty lubisz lizać ,ja nie , tomaszu

Bajkopisarz
3 lat 18 dni temu

Ty raczej na pewno. Jako wierny sługa piszący niczym Trybuna Ludu nie możesz nawet o tym pomysleć.

czytelnik
3 lat 18 dni temu

Pan Mirosław na pewno wizytował groby Ukraińców , którzy zginęli z polskich rąk , w czasie rzezi Wołyńskiej .
To panie Mirosławie ,proszę nas ,poinformować , gdzie one są ?
My też złożymy im hołd .
Bardzo prosimy o taką informację . A swoje sprawy będziemy załatwiać sami ,bez pańskiego pośrednictwa .

org
3 lat 18 dni temu

a pan miroslaw nie wie jak ukraincy mordowali POLAKÓW to niech pojedzie do KOŁOBRZEGA ja wruciłem tam jest wystawa w centrum miasta i opisane jak ukraincy mordowali .JEDZ PAN I PRZECZYTAJ , zobaczysz

G.a
3 lat 18 dni temu

Lizusie władzy o czym Ty piszesz Protas wybudował ? Daj spokój Tomaszu , tom , Rafale czy inny lemingu. Takich jak Ty do robienia laski jest pełno. Żaden internetowy bałwan nie będzi mi mówił co mam robić .Pojąłeś ? Oceniać wolno każdemu , szczególnie bufoniastych becwałów i ich popleczników, gdy wydawane są publiczne pieniądze… do tego bez sensu.

watson
3 lat 18 dni temu

Tomasz vel miroslaw m.

G.a
3 lat 18 dni temu

Dzięki. Poznaję po klęczącej postawie oraz otwartych ustach.Dał się sprowokować i wybuchł :):):) A gdzież to jego ten podpis i odwaga. :):);

Tomasz
3 lat 18 dni temu

Jak zwykle… Miernoty, które niczego w życiu nie osiągnęły i nie zbudowały, mają na wszystko "obiektywny" osąd. Pomysłu oczywiście brak, jest tylko ocena, bo to proste, bez ryzyka i zobowiązań. Protas zdecydował i …zbudował lotnisko. Wykaż się miernoto, zdecyduj, weź dotację z UE i zbuduj …fabrykę. Pokaż, że jesteś lepszy od Protasa! Jeżeli nie potrafisz, to wolno ci tylko milczeć, a nie oceniać… Oceniaj sobie równych, tzn. inne miernoty.

Harcerz
3 lat 16 dni temu

Tu nie chodzi o budowanie tu chodzi o durne wydawanie pieniędzy.

gościówa
3 lat 16 dni temu

Tomaszu, więcej merytorycznie i trochę kultury osobistej, a nie obrażania innych, opanuj się

titanic
3 lat 18 dni temu

Tomasz: "Protas zdecydował i …zbudował lotnisko". Ha ha ha ! Tak, Protas zakasał rękawy, wziął łopatę w łapki i zbudował lotnisko, do tego za swoje pieniążki, ze swojej kieszeni … Tak ? Zobaczymy ile samolotów (i jakich) wyląduje i wystartuje z tego lotniska. Dla takich, które należą do General Aviation nie są potrzebne takie lotniska jak to, nazwijmy za Tomaszem – Protasa, ale duża liczba małych lotnisk z trawiastymi pasami, których już spora ilość funkcjonuje z wielkim powodzeniem na Warmii i Mazurach. Zobaczymy, czy to przekształcenie byłego lotniska w Szymanach w Regionalny Port Lotniczy "Olsztyn-Mazury" nie będzie kolejnym wyrzuceniem sporej kasy w błoto. Mimo to Protas przejdzie do historii lotnictwa (!) jako budowniczy lotniska. Brawo !

G.a
3 lat 18 dni temu

Powinien, przejść do historii lotnictwa , bo od dawna lubił bujać i cały czas buja w obłokach. Spadachron też próbuje załozyć. Leming zawsze będzie bronił nawet nagłupszych pomysłów swojego pana.

czytelnik
3 lat 18 dni temu

Jakaś następna Maczyta …

Brytan
3 lat 18 dni temu

nie zwykły urzędas wchodzący w i pierdzący w stołek.
Ot taka pseudointeligencja urzędnicza.

deratyzacja lemingów
3 lat 18 dni temu

Mistrzem oceny obiektywnych sytuacji jest Mirosław. Ten u góry powinien otworzyć budkę z lodam lub aptekę z czopkami

KŁĘBOWIANKA
3 lat 18 dni temu

MYŚLĘ, ŻE ZNOWU W SPRAWIE KŁĘBOWA POTRZEBNY JEST PRZYJAZD TELEWIZJI TAK JAK TO BYŁO W SPRAWIE SKUTERÓW WODNYCH, ŻEBY POKAZAĆ NA CAŁĄ POLSKĘ AROGANCJĘ OBECNYCH I BYŁYCH WŁADZ MIASTA

Maryś K.
3 lat 18 dni temu

Myślę ,że powinno zaprosić panią Jaworowicz i pokazać całą prawdę o sprzedaży w Kłębowie , jak to z zimną krwią wpuszczono obywateli w maliny . Papierów jest dostatek.

G.a
3 lat 18 dni temu

Ot taki folklor internetowy z obroną lidzbarskiego dziadostwa.

czytelnik
3 lat 18 dni temu

I znów ukraiński głos w polskim domu , i jeszcze bezczelna agitacja .

Mirosław Maczyta
3 lat 18 dni temu

A czym jest jak nie agitacją wasze tutaj pisanie. Jest jakaś różnica ? Pan Sycz bez waszych głosów został posłem już dwa razy, zostanie kolejny raz bo zwolenników ma bardzo wielu wbrew waszym komentarzom.

Tak krytykowaliście Pana Komorowskiego, A zdecydowanie wygrał w naszym mieście. Co to oznacza, że nasze lokalne społeczeństwo ma własny rozum i żadna negatywna, bezpodstawna krytyka tego czy innego kandydata w wyborach tego nie zmieni.

arni
3 lat 18 dni temu

Wygrał Komorowski a dlaczego ????? A to dlatego ,że to społeczeństwo nadal upatruje w PO
'siły zbawczej " . Większość uważa , że ładne centrum i kamienie na "Deptaku to cud , miód ". Zauważcie , że większość społeczności tego miasta to emeryci , czyli osoby pamietające czasy powojenne . A Pan Mirek " bije wszystkich na głowę" w swoich osądach na temat naszych "notabli" . Myślę , że zarabia Pan tyle pieniędzy ,że stac Pana na wakacje na Hawajach , więc pozostałych traktuje Pan jak niższych sobie " rangą"

G.a
3 lat 18 dni temu

ale jedno jest pocieszające Arni …. na kogo stawia Mirosław ten przegrywa
:):):)

Tomasz
3 lat 18 dni temu

… a smutne jest to, że na kogo stawia G.a. ten wygrywa …i jest wesoło.

G.a
3 lat 18 dni temu

Daj spokój Mirku takiego masz farta.

G.a
3 lat 18 dni temu

cyt Tomasz · 4 dni temu
.. a smutne jest to, że na kogo stawia G.a. ten wygrywa …i jest wesoło.

No powinieneś się zdecydować smutno czy wesoło ? Tomaszu, Mirosławie, Rafale.
A jak nie masz nic ciekawrgo do napisania to odpuść sobie.
..

czytelnik
3 lat 18 dni temu

Ja już dawno to zauważyłem , :))

G.a
3 lat 18 dni temu

:):) Tak prawda, to było Twoje spostrzeżenie czytelniku. Mirek jest idelny do bukmacherki :):)

G.a
3 lat 18 dni temu

Tak trzymaj Mirku, agent Bronek też miał zostać mam nadzieję ,że i Mirona pożęgnają i wróci na swoją wieś.
cyt. Tak krytykowaliście Pana Komorowskiego, A zdecydowanie wygrał w naszym mieście.
nie wiem czy zauważyłeś ,że nic mu to nie dało. Niedługo safanduła wyniesie się z urzędu.

G.a
3 lat 18 dni temu

Też odnoszę takie wrażenie, iż obecnego burmistrza zapędzili do ciemnego pokoju. Doszło do jakiegoś handlu. Po pożegnalnym potraktowaniu obecnego przez tyrana ma takie dziwne pomysły ? Mocarza brał ? Paskudnie to wyglądało…………… jak skomlenie o litość. Mój szacunek stracił Niestety. Znaczy to mniej więcej ,że mamy kolejną marionetkę.

ggg
3 lat 18 dni temu

Pytanie do Ciebie za 100pkt G.a – wybory za 3,5 roku, druga tura J.W -A.W na kogo głosujesz, masz jeszcze nadzieję ?

G.a
3 lat 18 dni temu

Słabą, bo to co wykonał obecny burmistrz to niestety jest dyskwalifikacją ,ale wybór nie łatwy. Normalka przeciw A.W.

G.a
3 lat 18 dni temu

Mistrzem w pisaniu bzdur zdecydowanie wygrywasz Mirku na tym forum.
Wspomnę Twoje wywody o Kościuszce i bandach UPA. miał i ciemne strony, ale nie mordował dzieci i kobiet w bestialski sposób.

No do dziś nie mogę zauważyć tego rozwoju miasta, ale za to widzę co miesiąc dobierane kredyty.
Pierszoklasita wie , bo POwski baron jest spalony w Olsztynie :):) Faktycznie ostatni jak dla mnie. Przegrałby z panią Lidią.
Patrząc na wioskę Lidzbark to ostatnim z wielkich był Krasicki, a w terażniejszości p. Skowronek.
Końcówka wpisu. Bez komentarza.
Nie łudź PO się kończy za późno wyjąłeś wiaderko z wazeliną.

Mirosław Maczyta
3 lat 18 dni temu

Czyżbyście odżegnywali się o własnych wyborów. To nie wy krzyczeliście przed wyborami na kogo głosować ? Himalaje hipokryzji w waszych postach. Całe szczęście, że Pan Wiśniowski nie zmienił nazwiska na Naszlidzbarski i kieruje się własnym rozumem. Jeszce nie jeden raz się o tym przekonacie.

G.a
3 lat 18 dni temu

Należało weliminować jednego drania i tyle. Mirku Himalajami hipokryzji jest Twoje lizusostwo.

Mirosław Maczyta
3 lat 18 dni temu

A na czym to draństwo polegało ?
Tu nie żadnego lizusostwa tylko szczera prawda.

Uprawiacie dżihad polityczny. Każdy myślący inaczej niż Wy jest Waszym wrogiem.
A podobno demokracja to pluralizm i różnorodność poglądów. Podobno ………..

Można się poglądowo różnić, ale trzeba i powinno się wzajemnie szanować
A Wasze komentarze to jak onegdaj wiejska zabawa i sztachetą próba przekonywania
do Waszych racji.

G.a
3 lat 18 dni temu

Wy to ci zostało z przeszłości ? Draństwo ? Ja wiem, a Ty się dowiedz.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, a Ciebie szczególnie, bo jesteś skoczkiem i politycznym kameleonem lub jak wolisz chorągiewką. Mało interesuje mnie Twoje zdanie. Jak Ci się nie podoba to tu nie zaglądaj i tak nie pojmujesz sensu wpisów i jesteś zwykłym trollem.

trollo
3 lat 18 dni temu

Maczeta trollem ? O wypraszam sobie .Proszę mnie z "takimi " nie porównywać ….

tom
3 lat 18 dni temu

protas 4 wybory startuje z okręgu elbląskiego, nic nie ma wspólnego z olsztynem także nie pisz głupot o olsztynie.

G.a
3 lat 18 dni temu

czytaj ze zrozumieniem żołnierzu zawsze może się zameldować w Olsztynie i starować z listy. w koncu ma tam garsonierę. Pojał ? Odmaszerować do swojego wodza.

Mirosław Maczyta
3 lat 18 dni temu

Chciało by się rzec, Boże Widzisz nie Grzmisz. Napiszę swój ulubiony zwrot szanując każdego z piszących. Większość z Was moi drodzy pisze totalne bzdury, w oderwaniu od otaczającej rzeczywistości. Przepraszam za moje słowa, ale nic innego nie przychodzi mi na myśl. A teraz do rzeczy. Do kogo Macie żal wielce Szanowni komentatorzy, Powinniście zacząć od Siebie, w lustro popatrzeć. Zrzucacie cała winę w sprawie tej Uchwały na Radę Miasta, na Pana Przewodniczącego. Przecież to totalny absurd . Przecież RM podjęła stosowną uchwałę w moim odczuciu bardzo słuszną na wniosek Pana Burmistrza – WASZEGO BURMISTRZA. Trudno żeby ludzie związani z PO nie poparli wniosku ws członka PO . Pan Wajs w 500% zasłużył na taką Uchwałę. A jeśli Waszym zdaniem nie zasłużył – to kto inny zasłużył- w Waszej ocenie. Kto spełnia kryteria wg Was, może ktoś cokolwiek więcej zrobił dla naszego miasta, może jest jakaś skala odniesienia ? Odnośnie list wyborczych. Jeśli chodzi o to skąd kto startuje to pierwszoklasista wie, czemu z Elbląga a nie z Olsztyna. To raz , a dwa – jak Myślicie który powinien być w kolejności Pan Protas- jak przewodniczący PO w regionie? Ostatni ? Czy Kaczyński startujący z Warszawy też będzie o ogonie listy, czy na pierwszym miejscu.? Pan Poseł Sycz w parlamencie reprezentuje nie tylko mniejszość ukraińską ale i całą gminę Górowo Iławeckie, wielu innych mieszkańców naszego okręgu wyborczego. Przecież nikt nikogo nie zmusza do głosowania na daną osobę, można głosować na innych kandydatów, zgodnie z własnym sumieniem .Pozdrawiam
PS Wystarczy zebrać 3000 podpisów pod listę poparcia i można stanąć w szranki do ubiegania się o mandat senatora, wcale nie partyjnego, można niezależnego. Może warto spróbować ??? A nie tylko narzekać,

gościówa
3 lat 16 dni temu

Panie Maczyta, jest pan do przesady nudny ze swoimi wywodami…
Osobiście nie umniejszam roli poprzedniego burmistrza w zapoczątkowaniu rozwoju naszego Lidzbarka, miasto pięknieje, fakt nie podlegający dyskusji…ale odnoszę wrażenie, że nasze władze 'zafiksowały się" na tym rozwoju: obraźliwe projekty (Cittaslow), ponownie układanie dopiero co ułożonego chodnika itp. Gdybym ja tak gospodarzyła we własnym domu, przy moich dochodach nie wykonałabym żadnego remontu…
Nie zrzucam winy na p. przewodniczącego za podjęcie uchwały, robi w tym zakresie, co powinien przewodniczący, ale jego sposób zachowania, ta nerwowość i opryskliwość nie powinna być tolerowana…
Co tyczy nadania tytułu byłemu burmistrzowi: może zaczekajmy panie Maczyta, aż inwestycje zostaną ukończone, czas pokaże, czy wszystkie były trafione i czy tytuł zasłużonego w pełni należy się wytypowanej osobie.

G.a
3 lat 18 dni temu

Pan obecny burmistrz uprawia podobne dziadostwo polityczne, takie jakie Ty Mirku uprawiałeś i uprawiasz.

G.a
3 lat 18 dni temu

Sęk w tym ,że nie miał mnieć nic wspólnego z Wajsem i miał się znacząco od niego róznic. Kulturą, dbałością o obywatela, rzeczywistą troską o miasto. Wyszło fatalnie. Jak ktoś powiedział czekamy na złożenie hołdu byłemu przez obecnego…………… na miejskim rynku.
Przy sp 3 rzecz jasna, bo to świetne miejsce do sprzedaży i kupowania.

Takie sobie pytanie
3 lat 18 dni temu

A co będzie z J. W. gdy "Obdarowany" odmówi przyjęcia tytułu ?

jenosznur
3 lat 18 dni temu

Jak to co? Przypnie te odznake Harajowi. Ten wszystkie przyjmuje. A w straży sie już pono skończyły..

G.a
3 lat 18 dni temu

Pachnie jakby nadawano conajmniej tytuł lorda. Bardzo dobrze, bo faktycznie na niego nie zasługuje, co pokazały wybory.
Będzie zył w obciachu.
Myślę ,żę obdarowujący wystarczająco się ośmieszył w oczach swoich wyborców, a nadgorliwość jest gorsza….

mieszkaniec
3 lat 18 dni temu

I ja na niego glosowalem-przepraszam,to nie burmistrz,to slaba replika wajsa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

warminka
3 lat 18 dni temu

A jak idzie remont kładki na Kalinowskiego? Według informacji powinien trwać do 31.07.2015 r.

"Zamknięcie kładki nad rzeką Łyną w ciągu ul. Kalinowskiego
Zarząd Dróg Powiatowych informuje, że w dniach 06 – 31.07.2015 roku kładka nad rzeką Łyną w ciągu ul. Kalinowskiego, będzie wyłączona z użytkowania z uwagi na jej remont.
p.o. Dyrektor ZDP
Dariusz Iskra"

p/o marszal
3 lat 18 dni temu

Kiedyś etacik dyrektora jednej ze szkół lidzbarskich też był p/o czyli (pełniący obowiązki). Czekał aż skończy się starostowanie. Czemu Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych jest p/o ??? Czyżby te stanowisko też czekało na jakiegoś satyroste?

G.a
3 lat 18 dni temu

Tak to takie wyściełane lądowisko dla samorządowych pasożytów

POchlebcy
3 lat 18 dni temu

W gazecie opisali, że będzie rewitalizowana tzn. mniejwięcej ,że ją ożywią :):):) Modne słowo dodające prestiżu uzyte jednak w nieodpowiednim miejscu i bez sensu.

G.a
3 lat 18 dni temu

Cała prawda o Polsce o szajce rządzącej Polską i transformacji https://www.youtube.com/watch?v=Ryg4qLEldlg

Brykiet
3 lat 18 dni temu
G.a
3 lat 18 dni temu
Harcerz
3 lat 17 dni temu

Jak oglądałem ten filmik to widziałem kilku "elblążan" zamieszkałych w Lidzbarku Warmińskim i pracujących w lidzbarskiej budżetówce.

Parodyści z PO
3 lat 18 dni temu

Redakcja Tuelbląg, eksspreselbląg e-maile ślij
Na materiale pod koniec widać jak Ci elblążanie są wyjątkowo podobni do wysokich urzędników starostwa powiatowego w Lidzbarku.

P .....z PO
3 lat 18 dni temu
G.a
3 lat 18 dni temu

Za DEbatą – ''Z okręgu elbląskiego z 1 miejsca chce wystartować Jacek Protas, ale na to miejsce walczy też Sławomir Rybicki z kancelarii prezydenta B. Komorowskiego. A dalej:
2. Elżbieta Gellert – dyrektor szpitala,
3. Miron Sycz – poseł mniejszości ukraińskiej z Górowa Iławeckiego,
4. Piotr Cieśliński – poseł z Lidzbarka Warm.''
Patrzcie gdzie ich poniosło. Tam ich nie znają bo <>naszlidzbark.pl> jest tam mało znany i nie wychodzą wydania papierowe? Trzeba bedzie podesłać przed wyborami trochę egzemplarzy o tych p osłach.

Nic prostrzego….. niż podesłanie linków na portale niezależne. Czas pokazać innym kto chce wejść do uprzywilejowanych i dlaczego się ukrywają po innych miastach POlityczni bankruci. Linki o termach, UPA i nic nie robieniu. Wracaj Piotrze do worków z cementem. Mironie do swojej wioski, a Jacku do Barczewa. Dość ślizgania się.

jan
3 lat 18 dni temu

baron jako szef partii w regionie moim zdaniem powinien startować z okręgu olsztyńskiego dla którego tyle zrobił ( termy, lotnisko w Szymanach) niech wyborcy to ocenią.., albo z tego w którym jest zadomowiony, tak myślę,..

G.a
3 lat 18 dni temu

Tak ale elblążanie są jakby dalej i nie znają głupot jakie wyczyniał były naczelny marszałek. Dlatego nie melduje się i nie startuje z Olsztyna w końcu dla takiego tuza polityki i gospodarczego cudotwórcy to żadna sztuka przeflancować się na blizszy okręg. To zwykła sztuczka wyborcza. Mam nadzieję ,że elblązanie pogonią to całe draństwo.

undzej
3 lat 18 dni temu

Akurat okręg elbląski jest okręgiem, w którym jest też L.W., więc zarzut że startują gdzieś z daleka jest w tym przypadku nie trafiony. Choć drugą sprawą jest właśnie to kto tą jedyneczkę dostanie…

G.a
3 lat 18 dni temu

Sorrki nie wpisałem cyt. upadek po

cyt. więc zarzut że startują gdzieś z daleka jest w tym przypadku nie trafiony.

Nikt nie napisał " gdzieś z daleka" – nadinterpretacja.
Obawiam się ,że takie tuzy mogłyby śmiało startować z Olsztyna, bo zapewne nabyli już tam majątki i mogą się zameldować . Problem jest tylko taki ……… tam już poznali " geniusz samorządowy" lokalnych kacyków :):):)

Jan
3 lat 18 dni temu

Relacje z posiedzeń mają bardzo zły głos, trzeba się domyślać co mówią rozmówcy.U was też tak jest czy z moim laptopem coś nie tak?

mieszkaniec
3 lat 17 dni temu

To chyba u wszystkich jest , szczególnie , jak się zmienia rozmówca .

gościówa
3 lat 18 dni temu

Nie oprę się pokusie podzielenia się swoimi refleksjami: oglądając skrót video, konkretnie wypowiedź p. burmistrza odnoszę wrażenie, ze dopiero zajęcie przez J.W. miejsca po A.W. uświadomiło mu, jaka wielką odpowiedzialnością i pracą wiąże się kierowanie miastem…aż postanowił za to uhonorować swojego poprzednika! Śmieszne…
I jeszcze drobna uwaga pod adresem p. przewodniczącego RM: ta nerwowość zachowania i wypowiedzi i "odburkiwanie" mieszkańcom jest nie na miejscu! Spodziewałabym się więcej kultury osobistej z pańskiej strony, jeśli pan jest nieświadomy swojego zachowania, proszę sięgnąć po stronkę APi-ego o obejrzeć się na video.

G.a
3 lat 18 dni temu

No cóż przyzwyczaił się pan przew, do tego ,że nikt nie zarzuca mu w otwarty sposób nieudolności urzędu czy popełnionych głupot . Teraz nie ma za plecami "zasłużonego kolesia" ,a konsekwencje despotycznych rządów byłego b. i głupoty urzędniczej spadły na niego. Wszelkiej maści lewizny i niedociągnięcia spadają na jego głowę……. stąd ta nerwowość i panika w oczach..
Jak widać kultury i obycia idzie się wyuczyć, ale w ekstremalnych warunkach… niestety słoma z butów.
Ten film pokazuje stosunek zarozumiałej i nadętej władzy do mieszkańców.

Aśka
3 lat 17 dni temu

Do tego trzeba podkreślić brak kompetencji Przewodniczący p. Kędzierski nie ma elementarnego pojęcia o funkcjonowaniu społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest funkcjonowanie stowarzyszeń.

mieszkanka
3 lat 18 dni temu

Kto zbiera podpisy ?

krzysztof
3 lat 18 dni temu

przy wsparciu Ruchu Narodowego ochotnicy

mieszkanka
3 lat 17 dni temu

Dzięki

krzysztof
3 lat 18 dni temu

i jeszcze jedna sprawa..obywatela Naszego Miasta zbierają podpisy ,chcą ronda im.R.Dmowskiego ,a Pan przewodniczący odpowiada : nie jesteście pierwsi.To co- będzie rondo im..Artura??

czytelnik
3 lat 19 dni temu

Pani poseł Lidia Staroń ,osoba która naraziła się kacykom z PO . Woda była za zimna ?

upadek po
3 lat 19 dni temu

Za DEbatą – ''Z okręgu elbląskiego z 1 miejsca chce wystartować Jacek Protas, ale na to miejsce walczy też Sławomir Rybicki z kancelarii prezydenta B. Komorowskiego. A dalej:
2. Elżbieta Gellert – dyrektor szpitala,
3. Miron Sycz – poseł mniejszości ukraińskiej z Górowa Iławeckiego,
4. Piotr Cieśliński – poseł z Lidzbarka Warm.''
Patrzcie gdzie ich poniosło. Tam ich nie znają bo <>naszlidzbark.pl> jest tam mało znany i nie wychodzą wydania papierowe? Trzeba bedzie podesłać przed wyborami trochę egzemplarzy o tych p osłach.

titanic
3 lat 18 dni temu

Przeczytałem artykuł "Zimna woda barona Protasa" w "Uważam Rze" 31.07.2015. Nie wiem, na ile ten artykuł aktualny, ale warto z nim się zapoznać. http://www.uwazamrze.pl/artykul/1002063/zimna-wod
No cóż, wystarczy zajrzeć do życiorysu "barona" (?) chociażby w Wikipedii:
""W latach 1986–1987 był trenerem koszykówki w klubie Wybrzeże Gdańsk. Następnie do 1999 pracował jako nauczyciel i później także dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim. W latach 90. zasiadał w radzie miejskiej, pełnił w latach 1996-1998 funkcję jej przewodniczącego. W 1998 i 2002 uzyskiwał mandat radnego powiatu.
W 2000 objął stanowisko starosty powiatu lidzbarskiego. W 2001 bezskutecznie startował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu elbląskim. W 2002 w wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o urząd burmistrza miasta Lidzbarka Warmińskiego, przegrywając w pierwszej turze. Pozostał jednocześnie starostą lidzbarskim. Po wyborach samorządowych w 2006 został powołany przez sejmik województwa na stanowisko marszałka warmińsko-mazurskiego."
Starał się jak mógł, żeby uzyskać sukcesy nie tyle w wyuczonym zawodzie (nauczyciel wychowania fizycznego), co w polityce. Raz się nie udało, to może następnym razem, i tak aż do skutku.
Teraz do Sejmu … Czy ci ludzie nie mają odrobiny szacunku do samych siebie ?
Mam nadzieję, że mieszkańcy Warmii i Mazur odczuli dobrze na własnej skórze zbyt długie rządy PO i jej liderów i jesienią wyeliminują ich podobnie jak niedawno Lidzbarszczanie powiedzieli "żegnaj" poprzedniemu burmistrzowi, obecnie "Zasłużonemu Obywatelowi Lidzbarka Warmińskiego".

Harcerz
3 lat 16 dni temu

"Teraz do Sejmu … Czy ci ludzie nie mają odrobiny szacunku do samych siebie ?"
Nie .nie mają. Liczy się tylko kasa i myślenie o sobie. Maja szczęście . Dorwali się do kasy i ją rozdają – sterują dotacjami .
W większości na głupotę.i fanaberie , bo sami nie są lotni w naukach i takich też mają "przydupasów" w dziedzinach nauk ekonomicznych i technicznych . Chodzi tylko o to , aby jak lepiej zabezpieczyć swoje środowisko , reszta jest nieważna , niech ginie . Dostąpią zaszczytu spłacania długów.

G.a
3 lat 18 dni temu

titanic ………..dla ślepych lemingów jest wzór. No chyba szczególnie w kwestii szpagatu.

ago
3 lat 18 dni temu

upadek po – ale nasze miasto w wyborach od zawsze należy do okręgu elbląskiego! https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99g_wyborczy

Okręg wyborczy olsztyński nie odnosi się do Lidzbarka Warmińskiego. Czyli niestety startują z naszego obszaru.

upadek po
3 lat 18 dni temu

Oo, faktycznie. Pytanie kto ustala takie okręgi? Zresztą Upadek po – tak czy siak blisko a z nim ci panowie i ich baron

Porawka
3 lat 19 dni temu

POPRAWKA: Sycz Miron nie jest posłem mniejszości ukraińskiej. On chciałby, żeby tak myślano. Jest co najwyżej reprezentantem podgórowskich sołectw i ludzi "zaprzyjażnionych" z dotychczasową waaadzą . Jest też chyba ulubieńcem pana M. Maczyty.
Nie narzucajcie nam Ukraińcom osób, których nie chcemy!

brawo
3 lat 18 dni temu

Nareszcie sensowny głos Ukraińców, którzy odcinają się od tego p osła.

hejt
3 lat 18 dni temu

Mam nadzieję ,że nareszcie pogonicie ……

jan
3 lat 19 dni temu

moim skkromnym zdaniem skoro tu się wychowywali, później działali uczciwie na rzecz społeczeństwa i dali się poznać z każdej strony, więc powinni w tym okręgu poddać się społecznej weryfikacji.Brakuje mi tutaj tzw. " inteligencji politycznej"…a co p.Piotr po 2 kadencjach tak niziutko ?

Dołek
3 lat 18 dni temu

Pan Piotr zostanie w termach lub hotelu " menago". :):) No chyba, że coś sobie załatwi we stolycy,

mieszkaniec
3 lat 19 dni temu

Uwagę zwraca pan przewodniczący rady miasta , celowo piszę z małych liter ,bo wyjątkowo butny i arogancki .Kto go wybiera ? On jest nauczycielem ? Kogo i czego uczy ?
Dziękuję Panu J. R. za uświadomienie mieszkańcom pewnych rzeczy .

Aśka
3 lat 17 dni temu

Przewodniczący p. Kędzierski nie ma elementarnego pojęcia o funkcjonowaniu społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest funkcjonowanie stowarzyszeń.

ECHO,
3 lat 19 dni temu

Ale się w Lidzbarku Warm. narobilo ładnego gnoju….Za czyim pośrednictwem? Za 3 kadencje bycia przewodniczącym Rady Miasta – p.Andrzeja K. Cóż? urlop w szkole dla poratowania zdrowia nic nie dał,bo ……….w chwili obecnej sam powinien p.MAGISTER zreezygnować z bycia szefem miasta i dalej się leczyć. Daj nam żyć spokojnie!!

do ECHO
3 lat 18 dni temu

Jako była uczennica tego pana wstydzę się i…zgadzam się niestety z ECHO. Powiedziałabym więcej ale po co…nikt nie chce sprawy w sądzie.

czytelnik
3 lat 19 dni temu

Można by jeszcze coś dodać , ale prawo nie pozwala , potem można mieć , no wiecie co …..

arni
3 lat 19 dni temu

"Zasłużony " Pan Wajs za: sprzedaż działek pod murami obronnymi , za 1mln.za ha ziemi w mieście , za bezrobocie 24% , za 9,43 m sześ. media, za odrapane i nieremontowane budynki i przerzucanie obowiązków z tego wynikających na właścicieli MIESZKAŃ , za niegrzeczne traktowanie petentów , za TERMY . Można jeszcze listę tych " zasług " wydłużyć. Wyborcy kogo wy wybraliście do Rady miasta ????????

POlewka
3 lat 19 dni temu

może za popieranie inwestycji hotelarskich, za długi w szpitalu, za chęć zostania naczelnym lekarzem uzdrowiskowym ?

Koledzy mają zamiar spotkać się ze swoim druhem na pierożkach i tradycyjnym pochlaju na rzecz podatnika

arni
3 lat 19 dni temu

Proponuję na tzw. "zasłużonego " Prezesa ABK , za straszenie ludzi pismami .

Belzebub
3 lat 19 dni temu

usługi pełni ulubiona kancelaria byłego burmistrza ? Fakt kolejny …..

Lidzbartski gejzer
3 lat 19 dni temu
arni
3 lat 19 dni temu

POOO- wybieraliście sobie radnych z WNMO , to teraz macie. WNMO uchwaliło uzdrowisko w mieście a " uzdrawia "
ludzi , tak coś na wzór ZUS .

krzysztof
3 lat 19 dni temu

chyba nie ja jeden mam sentyment do Kłębowa.,to ja chyba pierwszy chodziłem do z-cy Burmistrza pana Muchy z prośbą o sprzedaż użytkownikom gruntów w Kłębowie..w rozmowach prywatnych p. Mucha widział sprzedaż inaczej…stało się inaczej teraz musimy rozmawiać w komisjach..

Mafia
3 lat 19 dni temu

Pan M. miał niewiele do gadania.O sprzedaży samych działek opowiadał publicznie A.W jako przewodniczacy rady miasta będąc w opozycji do burmistrza Byczkowskiego. Jest zapis z sesji rady kjak to Arturek troszczy się o domkowiczów i rozczula się ile to muszą płacić do miasta :):)

czytelnik
3 lat 19 dni temu

No to teraz macie , jak macie …

sasha
3 lat 19 dni temu

te całe sesje to dno i cyrk na kółkach..

???
3 lat 19 dni temu

z upainy się urwałeś?

czytelnik
3 lat 19 dni temu

A taki tytuł czym skutkuje ?Czy laureat dostaje np. dożywotni bilet na metro ? Czy może bonus na baseny zewnętrzne w termach ,w zimie ? Bo jak nic z tych rzeczy , to nadawać , nie dyskutować .
W Lidzbarku niedługo nie będzie mieszkańca bez jakiegoś tytułu , osobowość roku , osobliwość roku , budowniczy roku , coś pominąłem ?

Sodoma i Gomora
3 lat 19 dni temu

tak ….laureat na najprzystojniejszego samorządowca :):) i inny konkurs lokalnego brukowca. http://lidzbarkwarminski.wm.pl/194551,Ty-zadecydu
http://www.debata.olsztyn.pl/blogi/lukasz-adamski

siwy
3 lat 19 dni temu

Mam pretensję do radnych z 5-gmin-hm jeżeli mogę mieć pretensje, no i oczywiście do błazna nr 1 Pana Wiśniowskiego . Do tych z P.O. to szkoda słów -żenada rzeczywiście należą się im taczki , ale mamy wspaniałą demokrację? , na to nie ma rady są już zboczeni byciem radnymi.Tak jak wszyscy z P.O. wpadli w samozachwyt .i Pan Wiśniowski również wpadł w samozachwyt, tak ciężko pracuje -być może myśli ,że kupił P.O. i zostawią go w spokoju.

Spektrum
3 lat 19 dni temu

Wydymają go przy pierwszej lepszej okazji i ośmieszy swoją partię….. chyba już to zrobił.
Masz i co z tego ,że kolejne kredyty nadymanego sztucznie budżetu medale trza dać. Wstyd i hańba. Zwykłe draństwo. Dlaczego im się tak podlizuje ? Co mu obiecali ?

ola
3 lat 19 dni temu

Nadzieja, nadzieja tylko nas uratuje…hi,hi pozdrawiam d właza ggg buźka

Kłamcy z um
3 lat 19 dni temu

Co do skandalicznej sprzedaży o której podobno nie wiedział przewodniczący to wygladało to tak:. Wpłata wadium 10 %
data
godz 10 – rozmowa w referacje gospodaki przestrzennej- czary mary jak sobie stworzycie wspólnote i jaki to świetny interes. Prawda panie S ?
godz. 12 – przystapienie do przetaru. W razie nie przystapienia do przetargu wadium przepada.
Do tego było chyba z 20 punktów , iż za wszystko odpowiedzialny jest …………………nabywca.
Po prostu jawne sk…

oooo
3 lat 19 dni temu

"człowiek który przegrywa w wyborach….ble, ble..nadzieja,nadzieje o nadziei-o co ci chodzi JW?? nie rozumiem!
Nie potrafisz człowieku normalnie, ze składem i ładem zbudować zdania? jakie ty szkoły kończyłeś i gdzie?? To jest dopiero żenada, wstyd !!! CZAS ZMIAN!

ggg
3 lat 19 dni temu

Komentarz tryska rzeczowością , jak nie ma żadnych " haków " to się czepia właśnie takich wyimaginowanych językowych pierdół, okraszając to typowym oklepanym już słownictwem cyt " żal, żenada" 😉 Daj spokój ,zmień płytę 😉
p.s chociaż staraj się trzymać jednakowego nicka !

taczka
3 lat 19 dni temu

TACZKI ! Szykować taczki, ludzie. Niektórzy az proszą się o przejażdżkę

G.a
3 lat 19 dni temu

stawiam na czyszczenie butów ze szpicem dla neandertali urzędniczych

kopw upe
3 lat 19 dni temu

…z ostrogami dla tych z "ich małej o…"

Maryś K.
3 lat 19 dni temu

cyt. trzeba powołać komisję złożona z przedstawicieli domków, Burmistrza ,Wójta i prawników….trzeba usiąść do stołu i naprawić zapisy..

Zrobiono to z premedytacją ,a teraz powiedzą no trzeba było nie kupować . To stały numer dyletanckiej braci samorządowej. jedyna szansa to oddać im ten cały burdel i niech zwracają kasę z odsetkami.
Niestety jest to dowód na porażającą ignorancję, brak znajomosci przepisów, olewanie prawa i poszanowanie społeczeństwa bez przewidywania skutków głupoty urzędniczej..

Marian Kłębowicz
3 lat 19 dni temu

To nie takie proste. Najlepiej oddać miastu części wspólne jako sprzedane niewłaściwie, z wada prawną lub dochodzić swoich praw w NSA. Plaże niech sobie zachowa wójt z burmistrzem. W końcu robili wszystko, aby frajerzy utrzymywali plaże dla obu gmin.

krzysztof
3 lat 19 dni temu

Kłębowo…prawo mamy jakie mamy…..Chętni do sprzedaży domków u notariuszy w Olsztynie mają problem…Notariusze wymagają dodatkowych oświadczeń lub nie przyjmują kupujących..odsyłają do innych notariuszy….w aktach jest szereg wad….trzeba powołać komisję złożona z przedstawicieli domków, Burmistrza ,Wójta i prawników….trzeba usiąść do stołu i naprawić zapisy..

Marian Kłębowicz
3 lat 19 dni temu

Wadliwy był już akt notarialny zamiany z lasami paNstwowymi o wymianie gruntów. Prawników zajmujących się zawodowo przepisami i sprawami nieruchomości gminnych jest 0.
"Zasłużony dla tego miasta" robił to wszystko z cynicznym zadowoleniem, pakując ludzi w kłopoty pzry aprobacie przewodniczącego i całej ferajny z WNMO.

undzej
3 lat 19 dni temu

Zmiana burmistrza była niepotrzebna. Od czasu wyboru można było zrobić już wiele rzeczy, przygotować kilka ciekawych projektów ustaw, wykazać choć jakikolwiek (nawet pozorny) przejaw aktywności politycznej. Ale nie… Pan Burmistrz wolał zapomnieć o swoich wyborcach, którzy de facto zapewnili mu świetnie płatną posadkę na 4 lata (i oby ani dnia dłużej). Liczyłem, że dojdzie do jakiś zmian – np. odchudzenia tego rozpasanego magistratu. W zamian za to mamy to co mamy…

G.a
3 lat 19 dni temu

była była potrzebna , bo wybrali sami. Najwyraźniej mieli dość bufonady i podwyżek. Miał być to początek rozwalenia sitwy lidzbarskiej.

G.a
3 lat 19 dni temu

obejrzenie oblicza po przegraniu wyborów było bezcenne.

G.a
3 lat 19 dni temu

Patrząc na radę miejską i burmistrzów tego zapyziałego miasteczka, należałoby zmienić ulicę przy której jest urząd miejski ze Świętochowskiego na ulicę Barei, bo patrząc na sesje to ubawa jest podobny. https://www.youtube.com/watch?v=D-eQZL5taFg
Taki puchar obecnego burmistrza i rady WNMO dla byłego ….. na zachętę.

No i oczywiście lekcja inwestowania https://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

bo najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach

Kłębowicz
3 lat 19 dni temu

Oczywiscie Pan przewodniczący doskonale znał sprawę Kłębowa, w końcu uchwała rady decydowała o sprzedaży . Niestety w formie uniemożliwiającej zarządzanie nim oraz powodujące niepokoje społeczne i nierówność podmiotów wobec prawa. Liczyła się kasa i cwaniacki stosunek do wydębienia kasy od nieświadomych właścicieli budynków i to pod przymusem sądowym nabywanie nieruchomości zbędnych jako zgodnych z prawem. Najlepszy jest akt notarialny poświadczający nieprawdę "olany" w tutejszym sądzie rejonowym
Najlepiej udać głupa i aby nie było zagłośno wyciszyć sprawę w zakamarkach urzędu.Tak Panie przewodniczący sprzedaliscie ludziom kota w worku za grube pieniądze.

krzysztof
3 lat 19 dni temu

na sesji poruszono Kłębowo…………………. jestem jednym ze szczęśliwców ,który ma domek nad jeziorem w Kłębowie…wbrew temu co się mówi w ośrodku robi się ładnie..ale to tylko zasługa jego lokatów. Miasto i Gmina zostawiły ludzi samym sobie…Sprzedano domki -sprzedaż odbyła się w sposób skandaliczny,. Sprzedano wszystko, nawet to czego nie można sprzedać . Masz wybór : kupujesz albo zabieraj domek na plecy..Wybrano to gorsze, …Zostało tak jak mówił jeden z gości…Wszystkie błędy przy sprzedaży jakie były wynikiem Burmistrza Wajsa trzeba poprawić ….poprawy wymagają Akty Notarialne nabywców..Dziś jest tak,że jeden z Nas ma udziały 1/180 a drugi w innej części ma 1/160…znajomi prawnicy się dziwią jak to i kto to sprzedał..tak tego się nie robi.

Anty um
3 lat 19 dni temu

Przypomnę Ci kolego, że monitowano do burmistrza, stawiano opór takiej sprzedaży, ale chodziło o kasę. Najlepiej pociągnęli tę sprzedaż Ci co teraz gardłują ( przyjaciele byłego burmistrza) i siedzą w zarządzie choć byli ostrzegani , że kupują badziewie z wielkim garbem prze niepokornych. Domki były sprzedawane od skarbu państwa, a w akcie notarialnym z 97 roku stało , że teren jest niezabudowany co było zwykłym notarialnym oszustwem ( ha, ha, ośr. Świteźt też nie było w 97 roku ?) Do 2002 roku U.M miał ustawowy obowiązek uporządkowania spraw własnościowych nieruchomości budynkowych. Teraz przewodniczący udaje amnezję, o niebezpieczeństwie takiej sprzedaży nieuczciwej wobec obywateli. To wszystko było celowym działaniem urzędu w L.W za przyzwoleniem pana przewodniczącego.

A.B.
3 lat 19 dni temu

Dla mnie ciekawsi są ludzie kontrowersyjni, – nijacy nie warci są uwagi.
Krytykanci term, nic nie proponują w zamian.
Miejscowi przedsiębiorcy nie rozwijają skrzydeł, obcych nie widać na horyzoncie.
– Za to narzekaczy coraz więcej.

G.a
3 lat 19 dni temu

Smędzisz A.B ,bo jesteś stary i chcesz jajka pomoczyc, ale patrząc na wykonanie i technologię uważaj ,aby ich nie poparzył :):)
A poważnie…… zobacz ile kasy już tam utopiono.
Samorzadowcy nie powinni zabierać się za takie rzeczy, które przerastają ich małe możdżki.

czujnik
3 lat 19 dni temu

cyt. Pan redaktor nawet nie zadał sobie trudu aby spytać Pana Wajsa, czy chce ten zaszczytny tytuł i czy go przyjmie?
Niby po co ?

To po co ten cały teatrzyk ? Załugi widać dopiero po kilku latach nie po pół roku, a teraz to wygląda raczej uhonorowanie swojego prezesa z WNMO=Po przez kolegów z rady miejskiej.

refer
3 lat 19 dni temu

… i pewnie ich nowego członka – wsamrazburmistrza

czujnik
3 lat 19 dni temu

Proponujemy , aby obecny burmistrz zapisał się do WNMO= PO skoro jest tak zafascynowany POprzednikiem.

G.a
3 lat 19 dni temu

Proponuję ten zaszczytny tytuł "brukarza lidzbarskiego" przyznać byłemu i jego kolegom z PO= WNMO……… w momencie spłacenia zaciągniętych długów . Obecny…. skoro jest niegodzien zajmować stanowiska powinien natychmiast zrejterować. Mieszkańcy L.W jasno pokazali gdzie jest miejsce zasłużonego. Odsunięto despotę i człowieka o podwójnej moralności od władzy. Przy tym, nietransparentnego ukrywającego informacje przeznaczona dla opinii publicznej i nie szanujacego mieszkańców ( przykład Kłębowo).

Skoro obecny staje "okoniem" wobec swoich kolegów radnych i wyborców to. rzeczywiście hańbą jest zajmowanie się tytułami dla człowieka , który brał za swoją pracę dobre pieniądze i zapędził miasto w termalny korkociąg.

Błazen
3 lat 19 dni temu

Szkoda tylko, że okrzyki które było słychać, padły jedynie z ust Pana Redaktora i jego giermka Józia…

stań
3 lat 19 dni temu

Błaźnie, gdybyś słyszał ten okrzyk wydostający się z mieszkań, tych, którym "wsamrazBurmistrzczaszmian" i "jego" radni WNMO PO napluli tą w niezwykłym pośpiechu uchwaloną "odznaczką", to byś ogłuchł, błaźnie.
WSTYD i HAŃBAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

krzysztof
3 lat 19 dni temu

ludzie swoje wiedzą … zebrani uszanowali miejsce . siedząca obok Burmistrza pani z Urzędu Pracy wie ilu w Lidzbarku jest bezrobotnych z 20-letnim stażem bezrobocia..

krzysztof
3 lat 19 dni temu

Zarówno władze regionalne Platformy Obywatelskiej, jak kierownictwo tej partii w Olsztynie postanowiły, iż nie udzielą poparcia poseł Lidii Staroń. Oznacza to tyle, że ani nasze miasto ani region – mowa o strukturach Platformy – nie chcą poseł Staroń na listach wyborczych. Listy ma jeszcze zatwierdzić zarząd krajowy PO, co nastąpi 6 sierpnia. Jednak poseł Lidia Staroń już teraz wydała oficjalne oświadczenie na temat usunięcie jej z list wyborczych Platformy przez olsztyńskich działaczy tej partii.

„To żałosny odwet lokalnego przewodniczącego partii Jacka Protasa i zależnych od niego działaczy partyjnych. Odwet za to, że się nie godzę i godzić nie będę na – w mojej ocenie – marnotrawienie publicznych pieniędzy i prywatę. Wiemy o korupcji w Urzędzie Marszałkowskim. Bulwersuje budowa tzw. Zimnych Term w mieście przewodniczącego PO i ówczesnego marszałka Jacka Protasa, w Lidzbarku Warmińskim, w których temperatura wody termalnej wynosi 14 czy 20 stopni Celsjusza.

W sprawie zaliczenia tej inwestycji, kosztującej blisko 100 milionów złotych, w której będzie trzeba podgrzewać wodę, jako inwestycji strategicznej dla województwa, złożyłam zawiadomienie do prokuratury. Nie pozwoliłam też na wyrzucenie dyrektora Muzeum Warmii i Mazur, gdy walczył o mienie Skarbu Państwa….donosi express olsztyn

wybor
3 lat 19 dni temu

Chociaż nie jestem za PO to pani poseł Lidia Staroń jest osobą, która cieszy się moim szacunkem. Jak wyjdzie z PO napewno będę na nią głosował.

krzysztof
3 lat 19 dni temu

miasto wygląda ładnie- to widać….ale to nie zatrzymuje młodzieży w Lidzbarku…ruina gospodarcza miasta jest faktem…Termy doprowadzą miasto w przepaść

G.a
3 lat 19 dni temu

W nagrodę za to niektórzy zostana zasłuzonymi w upadku Lidzbarka :):) Z drugiej strony takimi głupotami zajumuje się rada miejska.

jan
3 lat 19 dni temu

a już myślałem, że po "społecznej weryfikacji" ( cztaj wyborach !!! ) nie będę więcej musiał czytać żadnych informacji o byłym …, a tu taka feta się szykuje, chyba osobiście się wybiorę….

kelyszek
3 lat 19 dni temu

najprawdopodobniej chcą sobie pochlać

A.B.
3 lat 19 dni temu

"Para idzie w gwizdek".
Sprawy, które powinien załatwiać stażysta a najwyżej referent, poruszane są na sesji Rady Miasta.
Uwidacznia się merytoryczna słabość urzędników, lub nie wiara w ich kompetencje.
Zły szef, który nie ufa pracownikom. Ręczny styl zarządzania, powinien pójść do lamusa.

Zbyt wielką wagę przywiązujemy do "zasłużonego", chyba z zawiści i zazdrości.
Panie API, proszę poszukać więcej pozytywów w mieście i o nich pisać.

on 35
3 lat 17 dni temu

ma pan racje A.B.

mieszkanka
3 lat 19 dni temu

Lidzbark Warmiński nasze miasta się zwija, a nie rozwija. Młodzi ludzie wyjeżdżają, miejsc pracy nie przybyło (chyba, że w administracji), więcej umiera jak się rodzi. Gips założyć na złamaną rękę trzeba jechać do Bartoszyc. Nie widać matek z wózkami tzn. nie przybywa mieszkańców. Mieszkańcy ubożeją co widać po lumpeksach, przybywa oddziałów banków. Wcześniej Unia wyzbyła się starych samochodów – gratów, a teraz pozbywa się łachmanów i to wszystko sprzedaje dla Polski. Pan Burmistrz odznacza pana Wajsa, a premier Ewa Kopacz ze Schetyną szefa sieci portugalskich sklepów Biedronka za to, że zniszczyli polskich kupców.

sąsiadka
3 lat 19 dni temu

Ja jestem matką z wózkiem i mnie widać:-)

on 35
3 lat 18 dni temu

ja widuje wiele matek z wózkami na deptaku w centrum

mieszkanka
3 lat 12 dni temu

Szczególnie w południe, kiedy dziecko powinno spać w domu i jeszcze na słońcu z gołymi główkami. Także widać wieczorem o 21,00 matki ciągnące z małymi dziećmi na koncert, bo przecież jedna z drugą musi tam być. Bezmyślność nie ma granic….

mieszkanka
3 lat 17 dni temu

Przejechać wózkiem z noworodkiem w centrum deptakiem to dziecko dostanie wstrząśnienia mózgu od wstrząsów, wystająca kostka i bruk. Pocięłam podeszwy od pantofli o wystającą ostrą kostkę.

???
3 lat 18 dni temu

W Sopocie?

on 35
3 lat 17 dni temu

nie na powstańców warszawy w lidzbarku warm , nawet sam pan api tam bywa z dzieckiem 😀

...
3 lat 19 dni temu

Pan redaktor nawet nie zadał sobie trudu aby spytać Pana Wajsa, czy chce ten zaszczytny tytuł i czy go przyjmie?

Jadwiga
3 lat 19 dni temu

I to jest właśnie polskie piekiełko !

prawd
3 lat 19 dni temu

Nie, to Polacy próbują bronić się przed rządzącymi nimi mniejszościami. Niektórzy nazywają to wojną polsko-poską ale w rzeczywistości to wojna Polaków z podszywającymi się pod Polaków i niektórymi sprzedawczykami.

Gosc
3 lat 19 dni temu

Na sesji było takie pytanie, obejrzyj najpierw a potem pisz.

...
3 lat 19 dni temu

A ja nie pytałem, czy na sesji było takie pytanie, tylko czy Pan API zapytał Pana Wajsa?

A.B.
3 lat 19 dni temu

API z Wajsem nie rozmawia. Dlaczego?

tom
3 lat 19 dni temu

Nikt tak jak Pan Redaktor nie buntuje wszystkich lidzbarskich frustratów 🙂 hańba, skandal przecież to jakaś żenada, jak ze smoleńskim towarzystwem w warszawie. Robić taką awanturę tylko dla tego że się wajsa nie lubi? po co tyle energii tracić 🙂 czy nie ma bardzie związanych z lidzbarkiem ludzi niź Dmowski? jakie on ma powiązania z lidzbarkiem?

Rewers
3 lat 19 dni temu

cytuję Nikt tak jak Pan Redaktor nie buntuje wszystkich lidzbarskich frustratów 🙂
………………….i przyciąga wszelkiej maści klakierów lizusów i aparatczyków władzy

krzysztof
3 lat 19 dni temu

pan burmistrz przykład bierze z góry….minister Schetyna odznacza wysokim odznaczeniem państwowym szefa Biedronek w Polsce..pana ,który rozwalił drobny handel w Polsce

,,,,,
3 lat 19 dni temu

OFERTA PRACY
Jak miło kolejna osoba już nie jest bezrobotna 🙂 http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file.phphttp://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file.php

Nie rozumiem
3 lat 18 dni temu

Skoro złozyła odpowiednie papiery i pracowała już w podobnym charakterze,m a jest miejsce to dlaczego nie? Co ma na celu dodawanie tego linku?Bo nie rozumiem…

Jadwiga
3 lat 19 dni temu

cytat: ,,Dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej,
„Oranżerii Kultury”
ogłasza nabór na wolne stanowisko
Instruktora ds. turystyki i edukacji regionalnej
Forma zatrudnienia: umowa o pracę – 3/4 etatu lub 1 etat
Zatrudnienie od 3. sierpnia 2015 r,,
W datach po liczebniku porządkowym nie stawiamy kropki! Jeszcze jeden bezrobotny powinien znależć zatrudnienie- specjalista od ortografii!

Nagroda
3 lat 19 dni temu

Jadzia wygrywasz Nagrodę na Zołzę roku. Do odebrania w naszym klubie Zawistnika w Mieście D…ów Znamienitych

ggg
3 lat 19 dni temu

Szlak mnie trafia,jak widzę te nowe "niezbędne " dla " bezrobotnych " miejsca pracy, sztuką i kulturą nie poprawimy finansów miasta ! Obawiam się,że pieniążków za jakiś czas zabraknie zaś w takim tempie zadłużenie zbliży się do niebezpiecznego progu !

Miodek
3 lat 19 dni temu

Szlag

ggg
3 lat 19 dni temu

szlag * oczywiście

Brutus
3 lat 19 dni temu

A " mi się wydaje " , że wiem dla kogo konkretnie jest ta " oferta " …ha, ha

G.a
3 lat 19 dni temu

Oczywiscie jest to oferta kierowana jak za dobrych czasów :):) ?

Harcerz
3 lat 19 dni temu

To zasłużony dla LW sprawił ten "burdel" na Kłębowie .

sodoma i gomora
3 lat 19 dni temu

zgadza się wraz z radnym tłumaczem wujkiem

Harcerz
3 lat 19 dni temu

No to już wiemy czym Pan Burmistrz zasłużył się dla LW.
PANIE BURMISTRZU jak burmistrzowanie to ciężka praca to zrezygnuj Pan .
Hańba
Panie Moroz trzeba było dać tytuł Zasłużony dla Rady Miasta LW , a nie zasłużony obywatel LW .
Widzę ,że to już Radny Moroz zaczyna prowadzić sesje i tłumaczy innym radym uchwały z pozycji dobrego podciwego wujka.

Email
3 lat 19 dni temu

Kiedy te referendum o odwołanie Burmistrza ?. Tak się sprzeniewierzyć swoim wyborcom.

ggg
3 lat 19 dni temu

;)Leć i zbieraj podpisy haaa

ggg
3 lat 19 dni temu

"Stara miłość nie rdzewieje " ……;) ? Głosowanie pewnej pani.
Niezałatwione smrody Kłębowa ciągnąąąą się, a pan wieloletni przewodniczący nie zna sprawy ?!
Reasumując jedna z ciekawszych sesji, Pan przewodniczący przyparty do ściany.

Jan Fasola
3 lat 19 dni temu

Tak jak coś jest niewygodne to najlepiej udawać zdziwionego, ? Może niech Pan przewodniczący przejrzy korespondencję z poprzednich lat. Kabareciarz..

aska
3 lat 17 dni temu

6 minuta nagrania przyparto jaśniewilmożnego przewodniczącego do ściany.

mieszkanka
3 lat 19 dni temu

I właśnie obecny burmistrz traci poparcie swoich wyborców ! Nie spodziewałam się, że tak szybko. Zamiast "CZAS ZMIAN" nastąpił "CZAS GŁUPOTY" ! Ktoś wsadził obecnego burmistrza na nie tego konia i stało się, to co zamierzał. Bo nie wierzę, że burmistrz jest aż tak bezmyślny. Bez sensu walczyliśmy jak lwy !

klops
3 lat 19 dni temu

Myślę ,że dali mu pudełaczko czekoladek i teraz tańczy jak mu zagraja.

Naj.
3 lat 19 dni temu

Do radnych Lidzbarka Warm. /WMPO/ pod przewodnictwem przewodniczącego. KIM JESTESCIE dla Lidzbarka co WY na SESJACH robicie. za co bierzecie pieniądze? Żenada , wstyd i obciach.." Waszym zadaniem jest podejmować decyzje na rzecz o g ó ł u."

Tomasz
3 lat 18 dni temu

Przeczytaj wpisy powyżej… To właśnie była moja odpowiedź na …chamskie wyzwiska. Jak trafiłem między wrony, to krakałem … Wszedłem w nurt tu panujący. Aczkolwiek, za siebie przepraszam…

deratyzacja
3 lat 18 dni temu

no cóż aparatczyk jest jak ormowiec …… zawsze czujny. Ech ten nasz Mirosław. Tomasz.

titanic
3 lat 18 dni temu

Dla ciebie Tomaszu to pasuje doskonale parafraza słynnego powiedzenia dr. Strosmayera z serialu "Szpital na peryferiach": Gdyby głupota miała skrzydła, fruwałbyś jak gołąbek… Nic więcej o twoich chamskich wyzwiskach (które dobitnie świadczą o tobie) i twoich bredniach nie można powiedzieć.

G.a
3 lat 18 dni temu

a małpy to Twoi koledzy z PO, bo rujnowanie tego kraju perfekcyjnie im wychodzi? Należysz do tego samego stada ?

G.a
3 lat 18 dni temu

A lodziarze jak Ty ? Dokąd zaszły lemingu ?

wpDiscuz