Paź 242018
 

Przed chwilką pojawiły się oficjalne wyniki wyborów na radnych w sejmiku. Poniżej krótkie zestawienie.

 Posted by at 2:40 pm

100
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
doprzewidzenia
Inżynier

Jeżeli podczas jakichkolwiek wyborów znaczna część obywateli nie głosuje, to Piłsudski zostaje okrzyknięty terrorystą, Bandera Świętym , a piątki robią się „tęczowe”.

Och

No właśnie szkoda , że dopuszczamy do tego ,że wszyscy inni mają w naszym ukochanym kraju więcej do powiedzenia i panoszenia się niż my rodowici Polacy z dziada ,pradziada.

Trombullus

Tylko w Polsce można być czynnym politykiem lub urzędnikiem popełniając mniejsze lub większe grzeszki. W innych krajach najdrobniejsze przewinienie skreśla dana osobę z grona osób publicznych. Gdzie nasze Bóg, Honor, Ojczyzna gdy zaprzedają się innym państwom, pod przysięgą mówią że nie pamiętają nic a potem nie mają wstydu ni honoru pchać swoje tłuste dupy na wygodne stołki.

Uff

Prawda , słyszałem że jest propozycja obniżenia pensji urzędasom ,to będzie nagroda za ich wierność i lojalność brawo ha ha ha .

Och

A tak poza tym jak słyszymy to do polityki , ani na urzędowe stolki , nie idzie się dla pieniędzy haha

PUP

tłuste dupy? to tłumaczy te coroczne zmienianie foteli w urzędach. (pewnie na szersze)

Uff

ludzie narzekali, krytykowali, donosili a i tak wybrali te same osoby i co o tym sądzić , totalne zakłamanie i fałsz lub bezmyślna glupota i czy warto się udzielać dla dobra mieszkańców .wniosek z tego taki ,nie narzekać tylko tyrac za pół darmo ,aby tamci mieli lepiej

Jachu

Bo ludzie głosują na te same osoby, ponieważ od tych osób mają stanowiska dyrektorów, różnych placówek w mieście. Ci z kolei każą w pracy głosować na te same osoby bo przyjdą nowi i nas zwolnią i wszystko się zmieni, więc głosujmy tak jak jest, jak to mówił klasyk: ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO;-)

Uff

Masz rację słyszałem o takiej pani, która udawała taką prawą i uczciwą, tak nienawidzaca i krytykująca całe zło u dyrektorów w pracy i włodarza, ale cóż już nie narzeka ,bo została przez nich pięknie rozegrana i po sprawie czuje się doceniona ha ha ha

zatroskany

W następnych wyborach powinno być obowiązkowe podawanie na wszelkiego rodzaju plakatach i banerach wyborczych kandydatów /aktualne zdjęcie profilowe, CV i życiorys oraz umiejętności/.Banery takie jak p,Harhaj i Chyl obowiązkowe.Nasuwa się takie pytanie,czy rzeczywiście w przestrzeni publicznej rozbanerowanie w/w postaci wpływa dodatnio na psychikę mieszkańców?.Jestem przekonany,że rozmieszczanie gdzie popadnie akcji propagandowej,przyczynia się w jakimś stopniu do sytuacji niebezpiecznych.I ostatnie zapytanie ogólne;czy na rozmieszczenie akcji propag,i etc. wymagane są administracyjne uwarunkowania/uzgodnienia/?.
appros/ baner p.Harhaja umieszczany w wrażliwych arteriach komunikacyjnych/.

Uff

Po co nam ich życiorysy , większość ludzi w mieście zna je dobrze od lat

zatroskany

Powiadasz „większość”/ ale nie wszyscy?proszę przelicz procentowo udział wyborców w wyborach !.Sorry nie piję do Ciebie,chcę tylko zobrazować / stosunek okręg wyborczy uprawnionych do głosowania 3tys.wyborców a kandydat uzyskuje 170głosów i zostaje wybrany do powiatu/.Stąd mój pogląd na wybory jest taki iż[demokracja daje prawo wyborcze] natomiast jeśli jest się obywatelem RP to ciążą na nim prawa i obowiązki a więc jeśli nie skorzystał z prawa to ciąży na nim obowiązek wyborczy.Ten oto sposób eliminuje przypadkowość.

Uff

Ktoś musi władzy na ręce patrzeć ,także Panie Redaktorze głowa do góry i do pracy , życzę sukcesów i pozdrawiam

miezkaniec

Uważam, że powinien być wydawany w formie papierowej i jego wydawanie powinno być wsparte przez miasto. To zadanie dla nowej Rady i burmistrza. Oczywiście wydawnictwo pod redakcją Andrzeja Pieślaka (API) . Ale najpierw tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ldzbark Warminski dla Pana Andrzeja Pieślaka. Za cały ogrom pracy jaki poświęca mieszkancom i kształtowaniu postaw obywtelskich. Należy się to ze wszech miar jak mało komu.

Oni

Oczywiście 🙂
Maksimum krytyki i zazdrości będzie cechą takiej gazety.

Zdzichu

Mówisz o tym jak peło nie mogło się pogodzić po stracie władzy w sejmie;-)??

Kropek

Mam wrażenie, że miasto dopłaciłoby, żeby tej gazety nigdy nie było, ale może się mylę 😉
Za to starostwo czyta teksty bardzo wnikliwie – ale obstawiam, że też groszem nie sypnie ;))

Och

Bezdyskusyjnie popieramy!!!!!!!!!!

Grażynka

A Kaloryfery już nie grzeją, zapewne znów całe ciepło poszło na podgrzewanie term. Wybory się skończyły to można ludziom zakręcić ciepło.

gość

Jak trzeba – to trzeba. A jak Pani zimno to proszę zaopatrzyć się w piecyk elektryczny albo farelkę. Poza tym niższa temperatura sprzyja odchudzaniu!

Grażynka

Ale ja już jestem chuda. 59 kg przy 169 cm

pioter

59 kg to jednak trochę za dużo jak na współczesne standardy 🙂

pytam

Gdzie nie grzeją?

Grażynka

u mnie w domu w bloku

ten-or

albo w domu, albo w bloku…, pewnie zapowietrzone, albo zakręciłaś na lato, więc odkręć, ponieważ zima nadciąga.

Uff

Pozostają grube majteczki w kropeczki

Grażynka

mam w zeberki, ale już grzeją.

ten-or

a co z kaloryferami ? też już grzeją ?

Grażynka

Gacie bardziej

Warmiak

A PAN Robert DZIADOSZ zdobył ostatnie miejsce NA LISCIE PSL 745 głosów:(

ten-or

a kto to ?

Mieszkaniec

Czyli jednak nie takie głupie społeczeństwo

ufo

Nagle znalazł się zielony-ufoludek… Spec jak ta lala…

Aleksandra

a po co ta smutna minka?

adam

Jak słyszę, co wybory garść obietnic dla nas zwykłych zjadaczy chleba, to żal jest tych ludzi którzy narażali swoje zdrowie i życie aby walczyć z poprzednim ustrojem, aby obecnie, co niektórzy mieli koryto jak za komuny stołki pierwszych sekretarzy. Taka chwila zadumy pojawia się jak człowiek „zobaczy” tamte czasy. W TVP Kultura można było obejrzeć ostatnio film „Śmierć jak kromka chleba”. To straszne,że polak walczył z polakiem i go zabijał. Brakuje nam jedności od czasu „obalenia” komuny. Są ciągłe rozgrywki o stołki władzę i układy. Brak rozliczenia poprzedniego okresu nie dał nam polakom prawdziwego startu w nowe czasy (obalenie rządu Jana Olszewskiego). Pozwolono zrujnować nasz kraj ludziom pokroju balcerowicz i spółka. Wyprzedawanie wszystkiego, co nasze polskie za sakiewkę srebrników niszczenie polskiego przemysłu i myśli technicznej. Najpierw zsrr tłamsiło Polskę i jej rozwój naukowy i techniczny. Obecnie jesteśmy uzależnieni od innych mocarstw i układów międzypaństwowych. To nie kochanka, ale sypiam z… Czytaj więcej »

Uff

Drogi Adamie a już dochodzą mnie głosy od ludzi blisko włodarzy ,że w naszym mieście nie da się nic zrobic , to ja powiem nie elegancko, wracajcie do swoich interesów i do zarządzania dopuscie tych ,którzy cos chcą zrobić dla mieszkancow ,a nie tylko dla siebie i własnych firm ,nie gwiazdorzyc !!!!!!, tylko brać się za ciężką pracę ,ażeby móc ludziom spojrzeć prosto w oczy bez zakłamania więcej optymizmu i chęci do rzetelnej pracy, dużo energii pochłaniają wasze walki partyjne ,nauczcie się z każdym współpracować ,tak wybrał suweren i trzeba się z tym pogodzić powodzenia!!!!!

Bogusław

A którzy to są Ci co chcą coś zrobić dla mieszkańców?? chętnie ich poznam, możesz podać namiary??

Uff

Wszyscy pozostali tylko nie ci, oni już byli ufffff

Bogusław

Odpowiadasz wymijająco 🙂 ja nie pytam o tych, ani tamtych tylko o konkrety, a konkretów brak;-) masło maślane;-)

Uff

Konkrety by były tylko zawiść i zazdrość niektórych klanow
nie dopuszcza porządnych ludzi do wladzy ,a tak na marginesie ,czy warto mądremu uczciwemu człowiekowi angażować się w to co tu się dzieje przecież tu raczej nikomu na niczym nie zależy tylko na mamonie i stolkach

Uff

Prości ludzie, mało eleganckie zasady delikatnie mówiac ,a mniemanie o sobie takie że ho ho

Bogusław

Dlatego większość pragnie władzy niestety by prostotę przykryć wybujałym ego. Nie mówię o wszystkich, ale większość pragnie władzy dla swoich interesów, zawsze tak było i jest.

Uff

Taki klimat, tacy ludzie i znowu zad z tyłu Honorowy Obywatel UFFF!!!!!!

Och

Szkoda ,że tak ciężko jest to zrozumieć naszym mieszkancom

Bogusław

Tu się zgadzam z Tobą w 100%

Mirek

A ja mam wrażenie, że wybory wyborami, a twarze zawsze te same 😉

Och

Nic innego nie pozostaje jak tylko poddać się operacjom plastycznym i zmienić nazwiska np na panieńskie matek

Grzegorz

Radni z powiatu lidzbarskiego:
JACEK ROMAN PAWLIK – 4700 głosów – PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
MAREK CHYL – 4241 GŁOSÓW – PLATFORMA OBYWATELSKA

Mamy dwóch przedstawicieli w Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i to z przeciwnych partii.

ten-or

zastanawiam się jak to będzie, czy w dniu obrad sejmiku Ci Panowie będą brali urlopy z pracy, czy jadą w ramach delegacji ?

kalisz

każdy radny ma prawo do urlopu w dniu obrad sesji rady każdego szczebla zgodnie z przepisami prawa.

krzysztof

czytam prasę od prawa do lewa..wszyscy wygrani. a kto przegrał?
..wielki wygrany to w Warszawie Trzaskowski..a u nas? wygrany Jacek Wiśniowski 79,2%,, dobry wynik Bartka Zdanowicza pomimo przegranej, w miesiąc przekonał do siebie ok. tysiąc wyborców.. kampania Burmistrza trwa cztery lata..słabo wypada pan Warot.. pomimo dużego zaangażowania społecznego wyborca tego nie docenił..

Darek

Czyli Bartek przegrał ale tak generalnie wygrał 🙂 to tak jak niejaki Jaki w ocenie jego zaplecza politycznego, Bartek, choć z wizją na rozwój miasta przegrał w głosowaniu wyborców + 60, oni wolą spokój ławeczkę, parasol, trawniczek, Bartek przegrał pomimo wparcia PO i Starosty bo………… młodzi, tak jak w całym kraju, mają w du….. głosowanie

Nemo

P .Bartkowi zaszkodził chyba rozgłos z „uciekającą furą”. Niestety chyba też spór z burmistrzem, dawna przynależność i jak to bywa zbytnia rozrywka. To oczywiście moje zdanie.

As

Alkohol to zguba ludzkości;-)

Och

A może obraca się w nieodpowiednim towarzystwie i to go zgubiło szkoda

Dominisia

Dlatego powinien zmienić towarzystwo, bo po co mu tacy znajomi??

antyup

2 parasolki w bok od Pana Jakiego chłoptasiu.

Woytek

Ja jestem młody ale na takich typów jak Bartuś nigdy bym nie zaglosował!!!Typowa parówa i karierowicz a dyzm ci u nas dostatek

Jan

Głosując na Bartka to tak jakbyś oddał głos na Wajsa

gośćć

Kto przegrał? Społeczeństwo.

W tym kraju nigdy nic się nie zmieni, zawsze będzie bieda i praca za równowartość 300 euro.

gratulacje

Chyl, działacz ko. Czy to nie za jego kadencji w starostwie było „pomyłkowe” przekazanie działki Muzeum Warmii i Mazur na rzecz hotelu pana Dowgiły? Czy to ktoś inny sobie przywłaszcył? Kto przypomni jak to było? Tak czy siak miejsce mu się w Sejmiku należało. Czy są już plany przekazanie suchej fosy przy Zamku w Lidzbarku na rzecz hotelu?

krasic

E, co tam się rozdrabniać. Niech KO czyli PO w koalicji z PSL odda cały zamek albo sprzeda go na cegły. Muru obronne już zakryte. Z nowym duchem czasu, Panowie, śmiało. To nie wasze dziedzictwo? Polaków najwyraźniej mało to obchodzi, śmiało

Mirek

Pamiętam jak władze mówiły bodajże w 2012 roku, że remontują mury bo będzie ładnie wyglądać 😉 A potem je zakryli;-) może stwierdzili, że wyglądają jednak brzydko:):):)

gratulacje

Sycz, z mniejszości ukraińskiej, który blokował godne upamiętnienie pomordowanych Polaków przez banderowców – wybrany do Sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego. To polski sejmik? Proszę bardzo panowie radni z PSL, wejdźcie z w koalicję z KO. Zrobicie sobie z nimi braterstwo „wideł i siekier”

Darek

Ale ty kur…. a głupi jesteś

Nemo

Niestety numer z dofinansowaniem wiaty za unijne ,flaga banderowska w szkole finansowanej przez Polskę i papcio Z UPA z sasądzoną czapą oraz synek wychowywany w nienawiści do Polaków. https://gpcodziennie.pl/12803-dyrektorskaposadadlazonyposlapo.html

krzysztof

może nieoficjalne, , ale te wyniki znane były w gazecie olsztyńskiej o godz 14-tej…tylko Chyl zaznaczony był na czerwono/jako niepewny/

API

Olsztyńska? Tego szacownego tytułu nie ma od dziesiątków lat. Obecna „Olsztyńska” to gadzinówka niemieckiej propagandy. Swoją drogą „towarzysze” z olsztyńskiej, skrzętnie czytują NL, czytają uważnie komentarze. Grożą redakcji pozwem, za nazwanie ich „pisma” gadzinówką tudzież szmatą lidzbarską. W mojej ocenie niech zajmą się rzetelnym przekazem, szczególnie tym historycznym jak np. „polskimi” obozami śmierci. Obecna olsztyńska jest przedłużeniem niemieckiej propagandy, szerzeniem ich interesów narodowych. To trzeba jasno powiedzieć – oni stronią od przekazywania istotnych informacji, budową społeczeństwa obywatelskiego itp. itd. Gdzie ich relacje w sprawach ważnych, jak sesje, podwyżki cen, podatków itp. Szkoda na nich słów.

Pitter

Niemieckiej i Ukraińskiej.

Kropek

Tematy kontrowersyjne nie są – mówiąc oględnie – „mocną stroną” tej gazety, zwłaszcza jeśli dotyczą samorządowców z długim stażem. Media, które rezygnują ze swojej roli kontrolnej wobec władzy, nie spełniają podstawowej funkcji, do jakiej zostały powołane. Widać to zwłaszcza przy okazji wyborów. Obywatele, pozbawieni pełnej informacji, oddają swoje głosy w sposób często przypadkowy, a ich oceny są zafałszowane.
Wyborcy w LW widzą na co dzień ławeczki itp, słyszą o świetlanych planach uzdrowiska, ale nie mają szerokiego dostępu do rzetelnych przekazów, co może kryć się za atrakcyjną dla oka fasadą. Stąd takie, a nie inne decyzje przy urnach.

Augusty

Nie mówmy szanowni państwo o żadnym uzdrowisku ,bo już coś nie tak jest z papierami ,w związku z powyższym wątpię w to aby znalazł się inwestor samobójca ,chyba że powiat i miasto zaciągnąć kolejny kredyt i pogrąża mieszkancow

Kropek

Decyzje ministerialne wydane, projekty zrobione, działki są, termy czekają – nikt tego nie będzie chciał zatrzymać.

Och

Tak widzą ławeczki w paseczki, siłownie gitownie i wokoło uzależnioną mlodziez .A wieczorem po pracy strach wyjść żeby poćwiczyć czy pobiegac

ten-or

na czerwono mówisz…tzn piszesz…

koalicja

…i mówie i pisze czerwono aż zielono PO-PSL

gość

Aż mi się przypomniało o tym klasyku hehe
https://www.youtube.com/watch?v=IdsRTAedurE

Jachu

hahah a co tam u niego w ogóle słychać;-)??

pioter

Niestety… siedzi w więzieniu 🙁
pismaki zamknęli biedaka

Jachu

A mówił, że bilet już ma i wyjeżdża z kraju i kasy ma pełno;)

gość
Gość

Jest moc 🙂 na czasie hehe

LWu

Ten klasyk zna już każdy w Polsce. Po ostatnich wyborach nabrał on nowego znaczenia.

www

od tygodnia puszczam to dla sąsiada pismana

Realista

Najbardziej trzęsie portkami PSL bo Kosiniak – Kamysz nie chce koalicji z PISem a tym samym wyrzuci kilka tysięcy urzedasow nadanych z PSL-u których PIS wymiecie z tych sejmików, w których będzie rządził. Także na dołach w PSL-u aż wrze, bunt jest ogromny. PIS zakulisowo prowadzi rozmowy z PSL-em po przez swoich wysłanników.

emigrant

PiS, PO – jedno zło.
Jak patrzę na wyniki to myślę, że to dobrze, że tak wyborcy wybierają bo ten naród najwidoczniej nie zasługuje na nikogo lepszego. Zawsze będzie tu bieda, nędza i zacofanie cywilizacyjne. Bardzo mnie to cieszy, głosujcie tak dalej Polacy.

Nemo

Stare, dobre towarzystwo jak przystało na czerwone województwo szuwarowo -bagienne.