Paź 042019
 

Kampania wyborcza w Lidzbarku Warmińskim odbiega nieco rozmachem od tego co widujemy często w telewizji. Tutaj, w małym biednym prowincjonalnym miasteczku oraz powiecie, zarządzanym poprzez partyjno-towarzyskie interesy jego włodarzy, kampanię ogranicza się do minimum. Same wybory stanowią tylko formalność, a w zasadzie są hołdem lennym mieszkańców wobec partyjnych kacyków, traktujących nasze miasto jak własność feudalną. Po cóż, więc czynić większe nakłady kampanijne, skoro wynik jest z góry przesądzony (jeśli chodzi o głosy Lidzbarczan)? Przestrzeń publiczną zdominowały ogromne plakaty posłów Protasa i Cieślińskiego. Co zrozumiałe, Cieśliński ma nieco mniejsze bilbordy niż poseł Protas, ten ostatni najwyraźniej cierpiący na manię wielkości. „Wielki” Protas z plakatu, poważny, z góry spoglądający na mieszkańców zdaje się mówić „Jestem tutaj wszechmocny, obserwuję was i wiem o was wszystko, wiem co robicie i będę wam patrzył na ręce podczas głosowania”. Inni kandydaci z konkurencyjnych partii stanowią tylko nieszkodliwe tło, polityczny lidzbarski plankton. Stan „oplakatowania” Lidzbarka Warmińskiego jednoznacznie wskazuje dominującą pozycję Platformy Obywatelskiej w tymże biednym mieście. Sytuację można z powodzeniem porównać do zachowania zwierząt, w szczególności psów. Te stadne zwierzęta co jakiś czas znaczą teren wiadomo czym, pokazując innym dominującą rolę na danym obszarze. Dokładnie ten sam mechanizm stosują posłowie Cieśliński i Protas, oznaczając co 4 lata przestrzeń miejską swoją odmłodzoną komputerowo podobizną.

Na tę dominującą pozycję, obaj „politycy” pracowali latami. W zasadzie uznać należy, że są oni produktem lokalnych układów, wywodzących się jeszcze z samorządu. Kariera tychże panów oraz mechanizmy dzięki którym znaleźli się na „świeczniku” przypominają te stosowane w świecie mafii, znanym doskonale z amerykańskich filmów gangsterskich. Lidzbarczanie postrzegają, że „Ojcem Chrzestnym” lokalnej „mafii” jest nie kto inny niż Jan Harhaj, a posłowie Cieśliński i Protas jego chrzestnymi. Intensywny rozwój struktur mafijnych bazuje na ludzkiej biedzie oraz chęci szybkiego wyrwania się z ubóstwa. To doskonała pożywka do zbudowania rozległych struktur organizacyjnych. Podporządkowując sądy, policję i wszelkie inne służby, działając w imieniu „prawa” rozdając stołki – można na długie lata rządzić całym miastem, licząc na betonowy elektorat uzależniony od swych bossów mafijnych. Mechanizm odpowiadający powyższemu zadziałał w Lidzbarku Warmińskim i póki co funkcjonuje doskonale.

Podstawowym warunkiem sprawnego i stabilnego funkcjonowania „układu” jest utrzymanie regionu i mieszkańców w biedzie. Tylko wtedy można nimi manipulować, uzależniać ekonomicznie, podporządkowywać. Regionalnej Platformie z Protasem, Harhajem i Cieślińskim i „platformerskich” Marszałkach Województwa zadanie to wychodzi znakomicie. Warmińsko-Mazurskie znajduje się na ekonomicznym szarym końcu nie tylko polski, ale i całej unii europejskiej. Ogromne unijne środki przeznaczane są na realizację wielkich, drogich i nieuzasadnionych ekonomicznie inwestycji jak budowa lotniska w Szymanach czy lidzbarskich Term. Do dzisiaj mieszkańcy spłacają ogromny kredyt na budowę tegoż szpetnego molocha. Pieniądze te miast służyć polepszeniu komfortu życia w mieście, remontowi dróg, budowie mieszkań komunalnych – wędrują do banku na spłatę kredytu. Termy każdego roku, przynoszą wiele milionów strat, biorąc pod uwagę dofinansowania, spłatę kredytów czy utratę wartości wskutek eksploatacji. Wydaje się, że inwestycja ta nieprzypadkowo powstała w mateczniku platformy, bowiem jej funkcjonowanie skutecznie drenuje kieszenie podatników. W końcu do sztandarowy projekt Protasa Jacka, Harhaja Jana i Wajsa Artura.

Z pewnym rozrzewnieniem słuchałem wystąpienia posła Protasa, podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Wspominał o trafnych decyzjach podjętych lata temu i ich ogromnym wpływie na wspaniały rozwój Lidzbarka Warmińskiego. Trudno przejść obojętnie obok „trafnej” decyzji Protasa Jacka i jego kolegów z ferajny, którzy sprzedali w prywatne ręce jedyną prawdziwą atrakcję turystyczną tego miasta – Górę Krzyżową. Tak, to pan Protas i jego ekipa w Radzie Miasta są za to odpowiedzialni.

13 października, mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego po raz kolejny staną przed szansą powstania z kolan. Można zakończyć politykę pauperyzacji regionu, odsunąć największych szkodników w osobach Protasa i Cieślińskiego od władzy. Spowodować, iż ludzie przestaną się bać wyrazić swoje zdanie w obawie przed utratą pracy czy brakiem premii.

 Posted by at 9:55 pm

270
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Wróżbita Lidzbarski

Januszex w 2018 roku: Płacę swoim pracownikom najniższą krajową. Po co płacić więcej?
Januszex w 2028 roku: Pilnie poszukuję jakichkolwiek ludzi do pracy! Godne zarobki od 4000 zł netto w górę. Pilnie kogoś zatrudnię, bo wszyscy wyjechali z tego miasta! Błagam, zostań moim pracownikiem! Gwarantuję samochód służbowy i zakwaterowanie!

janek

a co z wyżywieniem ?

Kyle XY

Tak głupie,że bolą oczy od czytania.
W przyszłości będą pracowały roboty , a wraz z nimi pracować będą wyłącznie pracownicy wykwalifikowani. Miejscowi przedsiębiorcy zakończą karierę zawodową, będą na emeryturach i ewentualnie wyjadą do dzieci , które pracują w dużych miastach. Młode leszcze z opanowanym Facebook-iem z 500 + będą słuchały płyt chodnikowych , stały i pluły i grzebały w smartfonach oraz nagrywały filmiki z życia miejscowych bezrobotnych.

Kyle XY
Trombullus

Ludzie! Co powoduje ten wzrost cen? Czy benzyna zdrożała? A może przedsiębiorcy mają jakiś nowe podatki do zapłacenia? A może wzrost cen jest spowodowany wielkimi podwyżkami płac w tym miesiącu?
Słyszę że to przez suszę, że to Pis podnosi ceny, że to skok przedsiębiorców na kasę z 500+. Jestem ciekaw waszych pomysłów na te irracjonalne podwyżki we wszystkich branżach.

Januszesz z Lidzbarka

Jakby co Ja nic nie podnoszę, przede wszystkim wypłat – tradycyjnie tysiaczek u mnie za „tylko” 10 godzinek pracy + sobota 😉

Podatnik

Szkoda tylko, że potencjalni „pracownicy” uciekają z tego miasta drzwiami i oknami! Ilu młodych już wyjechało, ile planuje wyjazd a ilu siedzi na walizkach? Janusze nie zdają sobie sprawy z tego, co będzie za np. 10 lat. Będziecie musieli zatrudniać emerytów i sami zasuwać w robocie. Tak się kończy brak szacunku do pracowników i głodowe płace.

Podatnik

Rozdawnictwo 500+ kosztuje…

Trombullus

To Kaczyński kazał podnieść ceny sklepom? Podnieść o kilka złoty żeby uzyskać w ten sposób kilka groszy? A spadek konsumpcji nie spowoduje że te kilka groszy na plus zamieni się w pełną złotówkę na minus z podatku?

Pracujesz=głodujesz? Jak to jest w tym Lidzbarku?

Zachęcam do zapoznania się z ofertami „pracy” naszego słynnego w całym powiecie PUP. Za głowę można się złapać jakie są tam oferty „pracy”! „Praca” za najniższą krajową, ale aby zarabiać tę najniższą trzeba często odbyć jakiś staż za śmieszne pieniądze tj. około 1000 zł/mc przez kilka miesięcy. Takie staże oferuje się nie tylko osobom, które skończyły niedawno szkołę/studia ale i wieloletnim pracownikom w średnim wieku. A nawet osobom, które już wcześniej odbyły tego typu staż. Czy to jest traktowanie mieszkańców powiatu w poważny sposób?

Podatnik lidzbarski

Ile rcznie kosztuje podatników utrzymanie tego urzędu? Czyli… pensje dla wszystkich urzędników, premie, utrzymanie budynku i inne koszty? Można gdzieś znaleźć takie informację w internecie?

gość

Ok 40 pracowników pensja miesieczna od 3000-5000tyś brutto, plus media w budynku to na moje oko rocznie ok 2 mln zł !!!!

Podatnik

Do tego Ci ludzie mogli by pracować w sektorze prywatnym i płacić sami podatki, a nie z nich wypłacać pensje jako budżetówka.

krzysztof

No i po wyborach, Przed nami starcie, najważniejsze …. w maju.wybierzemy prezydenta..Ale dziś należy przyjrzeć się sytuacji..przed jaką stoi PiS.. i obóz Prezydenta.czy ktoś z tych panów na Górze widzi ,Chciałbym zacytować fragment …. Nie potrzeba kalkulatora, gołym okiem widać, że układ POKO-PSL-SLD, ma blisko milion głosów więcej niż PiS, dokładnie ‭8 958 824‬. Trzeba sobie w związku z tym dopowiedzieć, kto jest faworytem starcia wspólny kandydat POKO-PSL-SLD Kosiniak-Kamysz kontra kandydat PiS Andrzej Duda? Wskazania mogą być różne, ale tym razem zasada, że głosy elektoratów się nie sumują, niekoniecznie zadziała, bo to są wybory prezydenckie i albo głosujesz za kandydatem PiS albo przeciw. Pozostaje 1 256 953 głosów Konfederacji, którymi można przebić wynik POKO-PSL-SLD, ale tylko ktoś niespełna rozumu uwierzy, że te głosy w całości przejdą na Andrzeja Dudę.

Punkt Uzyskiwania Parobków
Janósz Biznesó

Prezes jakiegoś Januszexu do swojego parobka: Zwalniam Cię!
Pracownik: Uff, Dziękuję! Myślałem, że parobków to się sprzedaje!

Głos Ludu

Artur Wajs – rok 2014 Dziękujemy Serdecznie.
Piotr Cieśliński – rok 2019 Dziękujemy Serdecznie.
Jan Harhaj – rok ???? Dziękujemy Serdecznie.
Jacek Protas – rok ???? Dziękujemy Serdecznie.

Wiktor

Piotruś Cieśliński doznał porażki w swoim mieście i powiecie.I Elbląg tym razem nie pomógł. Czas teraz zacząć normalnie pracować. Głosy chodzą że będzie dyrektorem w SOSW.

Zzzzzx

A może jednak dyrektor w sąsiedniej placówce haha…………..

Ojej

Niezły pomysł brawo!!!!!!!!!!!!

hahaha

A gdzie ten co to się podpisuje nickiem Rodzic?? Zaraz powinien napisać jaka to wspaniała, super doskonała i najfajniejsza dyrekcja jest i jaka niebiańska atmosfera tam panuje, hahaha…

Gnomisław

Ja zawsze powtarzam: wstąp do lidzbarskiego peło, zostań przydupasem leśnych dziadków Lidzbarskich, a posadka dyrektora sama wpadnie. Wtedy nie trzeba będzie chodzić po Punktach Uzyskiwania Parobków i pytać o pracę… yyyy Przepraszam (zapomniałem, że w Lidzbarku się nie pracuje tylko parobkuje) o parobkowanie w Januszexach za tysiaka. Teraz to się fajnie nazywa, nie praca za minimalną krajową na 3 miesiące próbne, tylko staż w Januszexie za 1000 pln hehe.

ewa

Może ktos wie o wynikach Budżetu Obywatelskiego?

kazik

Wie ktoś co to się buduje zaraz za Lidzbarkiem jak się jedzie w stronę Kiwit?

Temida

Filia urzędu pracy

g0ść

Kolejna? Jedna filia nie daje rady z walką z bezrobociem, więc otwierają kolejną?

Radek

Nie zrozumiałeś sarkazmu?

gość
kazik

Piosenka z początku lat 90-tych o tamtejszych realiach. Ale są miejsca w kraju, gdzie dalej można poczuć ten „bazarkowy” klimat, nędzę i głód.

he he

Młody Kononowicz za Kazikiem w 24 sekundzie idzie 🙂

Janusz Moczywąs - przedsiębiorca

Ostatnio idę do PUP (Punkt Uzyskania Parobka) i chcę aby mi dali jakiegoś sprytnego chłopaka do roboty… a tu nikt się nie zgłasza… płacę naprawdę nieźle bo nawet 1600 zł, zawsze w terminie.. a tu nie ma ludzi do roboty… no nie ma rąk do pracy w tym mieście… Ludziom o się poprzewracało w tyłkach. I gdzie ja teraz pracownika znajdę?

Kasztan

Współczuję – a co dobrego u ciebie słychać?

krzysztof

parobek za 1600???????i ty mówisz płacę ?……taki pieniądz ??to chyba za 1/4 etatu? do kogo żale…miej sam do siebie …zaproponuj dobrą płacę to po PUP-ie nie będziesz szukał

xyz

1600×4=6400+ZUS+VAT+koszty+podatek dochodowy, to delikatnie licząc 10-11tyś, tyle miesięcznie musisz wypracować, żeby wypracować musisz poszukać na własną rękę zleceniodawcy. który zapłaci za Twoja pracę. Powodzenia w biznesie

Ddda

Xyz –Plus barburki i 13stka a i doplata do urlopu to i z 20 tys wyjdzie.
Jak zyc?

xyz

Masz rację Ddda, nikt nikomu nie broni dużo zarabiać, tylko trzeba mieć świadomość że kasa nie spada z nieba. Zawsze jest coś za coś.

Janósz

minus darmowi stażyści, minus dotacje z PUP, minus inne ulgi dla przedsiębiorców…

Podatnik

Trzeba wypracować 10-11k przychodu jako pracownik? Czy to dotyczy też budżetówki? Ile musi wypracować urzędnik, aby opłacalne było jego zatrudnienie?

Obserwator

Ostatnio widziałem koło godziny 13 Panią bodajże Dyrektor Punktu Uzyskiwania Parobków na mieście. Oczywiście nic mi do tego co ta Pani robi na mieście w godzinach pracy jest to jej sprawa osobista i szanuję to. Może akurat miała ważne spotkanie byznesowe i musiała wyjść w teren. Ale tak sobie pomyślałem: oho godzina 13 i już nie w pracy?? No z drugiej strony zapewne mało parobków do parobkowania to w Punkcie Uzyskiwania Parobków spokój i nuda nikt nie chce robić za 1000 cybulionów po 10 godzin to można wyjść się przewietrzyć i odpocząć od naganiania parobków. Kiedyś wysłałem do pewnej Pani e-mail z zapytaniem o ofertę pracy to nawet MI NIE ODPISAŁA taki mają tam zapierdziel 😉 a to jeszcze kawę zrobić, na ploteczki wyskoczyć, a tu obgadać tego i tamtego to jeszcze tyłek zawracają jakimiś mejlami o pracę. Rozumiem i Szanuję, że tam jest ciężka robota. Mówiąc ludziom, że nie… Czytaj więcej »

gość

Może w końcu ktoś się zainteresuje tym urzędem i tym, co tam się właściwie dzieje? Czy są prowadzone jakieś statystyki skuteczności tego urzędu w walce z bezrobociem?

Till

Po lekturze niektórych postów, doszedłem do wniosku, ze społeczeństwo składa się z  dwóch ” ciemnot”. Pierwsza „ciemnota” to ludzie prości , czasami pogodzeni ze swoim losem, zagubieni, wołający o pomoc ( szczególnie w czasie wyborów ). Druga ciemnota to ta, która udaje elitę, pochodząca ze wsi,  pazerna na władzę i lubiąca klepać się po plecach. Bardzo często niedouczona po fasadowych uniwersytetach, bez dorobku intelektualnego i naukowego .
Uwaga – jeżeli w młodości, za potrzebą biegałeś za stodołę, to jest wysoce prawdopodobne, że zostaniesz lokalnym politykiem.

Parobcza mentalność

Jest jeszcze jedna ciemnota. Ciemnota „parobcza” harująca u Januszy za grosze i jałmużnę typu staże za 1000 zł/mc. Ci ludzie są pogodzenie z własnym losem. Pracują ciężko, mimo tego klepią biedę. Nie walczą oni o swoje prawa, lepsze życie, rozwój osobisty tylko pokornie codziennie rano głowa w dół i marsz do jednego z Januszexów aby pokornie harować za miskę ryżu. To bardzo specyficzna grupa społeczna w tym mieście, która non stop się powiększa.

gość

To już lepiej na zasiłeczku sobie wygodnie, cieplutko siedzieć i głowy sobie nie zawracać takimi pracodawcami.

xyz

Ty, Till do której grupy należysz?

Till

Do Orlen Team.

nowy

Czytając Twój artykuł uważam że jest jeszcze jedna ciemnota w której się mieścisz.

Till

Post to nie artykuł.

Api

Jest już pierwsza dobra zmiana. Papierosy podrożały od dzisiaj;)

Efekty dobrej zmiany na wsi

Na 500+ dla dzietnych patologii i innych musi starczyć. Ostatnio jak Jarek wypłacał 13-emerytury to pod moim wiejskim sklepikiem wydarzenie to bardzo hucznie świętowały okoliczne menele. Zebrała się ich rekordowa ilość. Pijani, obrzygani, obsikani ale… szczęśliwi z dobrej zmiany i 13-emerytury, która starczyła na jeden dzień picia ulubionych Jaboli. <3

Menel

a Ty co?? zazdrosny, że Cie nie zaprosiliśmy?? 😉 wołałem Cię to wolałeś w oknie się tylko przyglądać 🙂

Efekty dobrej zmiany

Nie miałem czasu, śpieszyłem się do Januszexu aby zapracować na te wasze imprezy, rozdawnictwo i dobre zmiany 🙂

Menel

Ja dawno rzuciłem pracę w Januszexie bo stawki były głodowe, wiec mówię: pierdylę nie robię idę sobie na winko. Teraz odnalazłem sens życia pod sklepem 🙂

Efekty dobrej zmiany

Zazdroszczę. Ja jutro od samego rana w Januszexie haruję za najniższą krajową by Janusz-prywaciarz mógł pojechać sobie do Tajlandii czy innego Egiptu na urlop. No i muszę harować, by tacy jak ty – menele pod sklepem mieli za co chlać! Parobek na dwa fronty ze mnie… Haruję na pracodawcę-wyzyskiwacza i meneli pod sklepem i ich zasiłki. Kocham ten kraj <3

gość

W Januszexach się nie pracuje, tylko parobkuje!

Pietuch

Moim zdaniem Cieslinski miał zdecydowanie za mało banerów i plakatów, stąd ta porażka

Mieszkaniec Lidzbarka

Uważam, że powinien załatwić takie maski na twarz ze swoją podobizną i rozdać wszystkim mieszkańcom i byśmy w tych maskach chodzili to wtedy by może zadziałało.

pietuch

Dobrze ,ze przed wyborami tego nie napisałeś , bo by pewnie pomysł podłapał .”dziś wszyscy jesteśmy Cieślińskimi”

Mieszkaniec Lidzbarka

Wyobraziłem sobie Lidzbark Warmiński w tych maskach 🙂 Kabaret 🙂

Pietuch

Panie juz dawno po wyborach ściągaj pan tą maskę ………☹️Ale to ja Cieslinski

Mieszkaniec Lidzbarka

Podobała mi się dziś wypowiedz Pani Joanny Muchy byłej Minister Sportu znawczyni hokeja, która mówi: „Jedno jest pewne, PIS tych wyborów nie wygra za 4 lata”. Nie wiedziałem, że ta Pani jest nie tylko znawcą sportu, ale też i jasnowidzem oraz kabareciarzem. Bardzo lubię jej program kabaretowy nie wiecie czy będzie występować w najbliższym czasie w Opolu i Na Mazurskiej Nocy Kabaretowej 🙂 ?? ps. a tak na marginesie jak Nasi Politycy?? dostali się do koryta??

Rybka

Ta Pani jest optymistką ponieważ ten rząd nie wytrwa 2 lat ze względu na nadchodzący szybkimi krokami kryzys i spowolnienie gospodarcze. jak to mówicie Januszexy zmniejszą wpłaty na PIT, CIT i przede wszystkim VAT, inflacja zdeprecjonuje całkowicie benefity socjalne i będzie duża dziura w budżecie. Wszyscy sympatycy dobrej zmiany zapomnieli też, że jako pierwsi odczują skutki spowolnienia gospodarczego i odwrócą się przeciw swojej dobrej zmianie. Pan Jarosław już raz stracił władzę w trakcie rządzenia więc ma doświadczenie i nie bez powodu teraz jest niezadowolony z wyników wyborów bo nie może zmienić ani ustroju ani realizować dotychczasowej formuły polityki. Już wczoraj minister Kwieciński oświadczył, że idzie do biznesu wiec nie chce być ministrem finansów a to też nie przypadek bo budżet nie jest zbilansowany i będzie bummm. Zdrowia życzę

Mieszkaniec Lidzbarka

Przesadzasz Rybciu nie będzie tak źle. Również zdrówka życzę i ślę Buziaczki :*

Ddda

Ale 4 lata temu tez tak mowiliscie rybciu … : D

Mieszkanic

Gmina Lidzbark Warmiński 149 głosów na Cieslinski, Gmina Kiwity 37 głosów, Gmina Lubomino 137 głosów i Gmina Orneta 307.

olafia

Słowa p POSŁA J. Protasa przed Sądem w LW podczas protestu wolne sądy…..
…..POGONIMY JESZCZE TĄ HOŁOTĘ…..:
Synonimy:
(1.1) pogard. grupa osób, które zachowują się w sposób niekulturalny, chamski, ordynarny, prostacki(
1.2) daw. ludzie biedni[1](
1.3) gw. (Bukowina) zbiorowisko ludzi[2] źródło encyklopedia PWN
to tak Pan Poseł wypowiada się o swoich wyborcach…. którzy go wcześniej wybrali..
pogarda dla tego pana…. z Rogóza……

heeee

W obwodzie Rogóż dostał zaledwie 120 głosów- na 5 wiosek to trochę mało wielbicieli.

naPOhybel

Tam się na nim poznali. Pyszny, cwaniak, pseudopolityk. Wciąż jeszcze sitwa tutejsza ma swojego Sitwowego

Mieszkanic

Wynik p. Cieślińskiego to masakra w swoim mieście przegrały,w powiecie. Jak zobaczyłem wyniki na PKW to szok żeby zdobyć ponad 500 głosów w mieście..a po innych po 30 głosów. Wstyd

pietuch

Przed budynkiem w którym trwały wybory ,zaczepiła mnie jakaś pani . Pyta sie mnie , ile osób maksymalnie moze zakraślić z koalicji obywatelskiej ?. Po chwili namysłu odpowiadam jej -z koalicji to mażna zakreslać wszystkich.

Legenda wyborsza o podwójnym 500

Podobno jak ktoś głosował na PiS by dalej dostawać 500+ to gdy postawił dodatkowo krzyżyk przy KO to dostawałby też 500+ i od tej partii.

Młody i wykształcony

PO-PIS, czyli dwie najbardziej nielubiane partie w Polsce zdobyły razem ponad 70% (!!) Rozumiecie to? Dwa najbardziej nielubiane ugrupowania w tym kraju mają poparcie ponad 70% 😀 Czas pakować walizki i kupić bilet w jedną stronę do UK 🙂 A wy sobie siedźcie w tej biednej Polsce, harujcie po 12 godzin i kupujcie Harnasie z Biedronki za wypłaty 500+ z opieki społecznej. Hehe 😀

Anty POPiS

Nie tak dawno jakiś poseł z PiS i poseł PO ostro kłócili się w programie na żywo w TV a po godzinie widzieli ich dziennikarze jak jedli uśmiechnięci razem obiadek w restauracji. Przecież ta cała wojenka PIS-vs-PO to tylko na pokaz! A ludzie to łykają i wierzą politykom. Stara zasada DZIEL I RZĄDŹ sprawdza się w tym kraju idealnie. PIS=PO, PO=PIS

pietuch

taaaa Kaczyński ze Schetyną

Anty POPiS

500+ na koncie jest, 300+ i inne zasiłki, więc na parówki z biedry starcza i jeszcze na Harnasie w promocji zostanie! Toż to panie dobrobyt za tego PiSu! Za PO to tylko na parówki starczało!

Pawlo

To rozumiem że w UK masz godną pracę, stawkę i przepisową ilość godzin pracy? Więc po co przyjechałeś do Polski?? Może wierzyłeś że zwycięży jakaś inna, 3 partia. Czy po prostu pierwszy uciekłeś przed brexitem.

krzysztof

dobry wynik Konfederacji w/g notowań przedwyborczych _7% w powiecie lidzbarskimi lepszy od Lewicy 6% się potwierdził…a w wyborach trzeba zaznaczyć dobry wynik PiS w Kiwitach. PiS osiąga tam 54% i to to chyba zasługa pana Pawlika

zlikwidować 500 plus

Konfederacja chce znieść patolotwórczy program 500+ 🙂 Oby! Jeszcze niech ktoś wprowadzi podatek od dziecioróbstwa i patologia w tym kraju przestanie istnieć.

Bartez

Jak tam muszkieterowie?Przeszedł Nasz Portos?

awer

Protas tak, Ciesliniak nie

OK-s

24 patyki odprawy od podatników i pewnie jeszcze w tym roku peło przygotuje byłemu Panu Posłowi jakieś stanowisko w jakiejś spółce

Bartez

I znowu 4 lata będziemy utrzymywać pasożyta,nieroba celebryte.Wszystkim posłom powinno się obniżyć diety do średniej krajowej.Kwota wolna od podatku taka sama jak dla zwykłego śmiertelnika i żadnych przywilejów.

g0ść

Posłowie w ogóle nie powinni zarabiać! Do polityki powinno się iść dla idei, nie dla kasy!

gość

a wicewójt z Kiwit?

imię

Jak zwykle pchał się, ale się nie dopchał…
Nie szkoda pisowskiej twarzy? Dałby sobie już spokój z tym pajacowaniem :)))

Kyle XY

Podobno on już od wyborów samorządowych nie jest wicewójtem.
Dostał inne stanowisko + rada nadzorcza.

Kyle XY

Ciekawie kogo wywalą lub jakie stanowisko utworzą aby miał pobory. Może z-ca dyr. PWiK lub PGK . Co, koledzy pomogą?
PiS już zaczął czystki . Lecą głowy w spółkach Skarbu Państwa. PiS szykuje intratne posady dla byłych posłów.

Trombullus

Obstawiamy, gdzie wyląduje Cieśliński- Termy? Krasicki? Polmlek? Ja obstawiam Krasickiego, ma chłop ładne ubrania-może być kelnerem.

krzysztof

Gdyby takie wyniki potwierdziły się – to według sondażu Ipsos – PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD – 43, PSL – 34, a Konfederacja – 13. Jeden mandat przypadnie Mniejszośći Niemieckiej 1 ..a jak w Lidzbarku?????

prątas

„Co miała do zaoferowania ta wciąż jeszcze największa partia opozycyjna? Rozbicie dzielnicowe Polski, niczym to dokonane w dwunastym wieku mocą ustawy sukcesyjnej Bolesława Krzywoustego. Nie będę przypominał, czym to dla państwa polskiego się skończyło. PO woli tego nie pamiętać, albo też jej członkowie wagarowali na lekcjach historii, bo ja wolę nie myśleć, że świadomie chcieli rozczłonkowania Rzeczpospolitej. W każdym razie, w czerwcowym manifeście z Gdańska, dotyczącym tej – jak to ujęto – „Samorządnej Rzeczpospolitej”, znalazły się postulatu likwidacji urzędu wojewodów i niemal całkowite uniezależnienie od władzy centralnej, z pobieraniem lwiej części podatków włącznie. To odnośnie do terenu, na którego poparcie PO liczyła, lecz się przeliczyła.”-hahaha!

Api

Porażka po, 25mandatow mniej niż w poprzednich wyborach.

Brawo

Naszczescie. Ta cała koalicja popłynęła

gość

Fakt , ciemnota górą . Jest z czego się cieszyć . To teraz na kolana przed prezesem. Czekam na minusy.

Trombullus

Fakt, ciemnota pokazała ze nie chce być dymana na kasę przez mafie Vatowskie. Pokazała tez że nie będzie rypać do śmierci na wysokie podatki, żeby można było kręcić lody na przetargach rządowych. Jest też za zniesieniem niewolnictwa z naszym powiecie. Teraz słabsze leszcze biznesu będą musiały zamknąć swoje haremy niewolników i udać się do naszego wspaniałego Urzędu Pracy.Czekam na plusy.

adass

PIS = PO, PO = PIS

Bis

A ty jesteś z tej ciemnoty zwanej ” ELYTA” ,która ma problemy z językiem polskim , jest na bakier z kulturą osobistą i nie wie co to znaczy szacunek do drugiego człowieka ?,BE!!!

xyz

Na kogo według Ciebie powinna głosować „ciemnota”??

imię

Ciemnota pokazała się.
Największy odsetek pisowskich wyborców to oni. Patologiczni beneficjenci patologicznych plusów.
Największy odsetek wyborców z wykształceniem podstawowym oraz osoby starsze. To oni, ci starsi wybrali patologiczne wzorce dla swoich wnuków myśląc tylko o sobie i swoich 13, 14tych emeryturach.
SPRZEDAWCZYKI.

Trombullus

Patologicznymi beneficjentami plusów są teraz wszyscy, łącznie z piszącym te dyrdymały „imię”. I co teraz powiesz? Jak bogatej rodzince wojskowych, urzędasów to się należy „plus” a inni są patologią?
Typowo Platformerskie myślenie:
-Ja nie kradnę ja biorę
-500+ tylko mi się należy
-Nie jestem patologią choćbym posiadał oznaki zjawiska
-Najpierw JA, długo, długo nic a następnie liberalizm [tylko dla mnie, nie dotyczy innych osób]

OK-s

Czy autko z podobizną kandydata, zaparkowane tuż przed budynkiem w którym jest głosowanie jest łamaniem ciszy wyborczej? Według mnie to jawna agitacja. Powiem tylko że to ma miejsce przy ul. Polnej.

imię

Jawną agitacją popisał się dworus niejaki dworczyk łamiąc ciszę wyborczą. HIPOKRYTA!

zmiannna

A w sosw lidzbark zmiana za zmianą. Od września nowa dyrektorka powołała na swojego zastępcę byłego starostę z bartoszyc. Samorządowcy z bartoszyc wspierają lidzbarską oświatę.

Obiektywny

Najważniejsze ,że są chwaleni jako dyrekcja , złośliwości na bok!!!!!!, dobry przykład dla sąsiedniej placówki

Misz

W poprzedniej placówce było nie przyjemnie ,ale trzeba pamiętać ostatni będą pierwszymi ! Powodzenia i sukcesów w pracy!

info
Przepraszam

„Urodzony w 1967 roku w Bartoszycach, żonaty. Ukończył studia wyższe na kierunku teologia dla świeckich w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie. Pełnił funkcję nauczyciela w LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. W latach 1998-2002 radny miasta Bartoszyce, w latach 2006-2010 etatowy członek zarządu powiatu starostwa bartoszyckiego, obecnie starosta powiatu bartoszyckiego.”
Rzeczywiście Tytan Naukowy. Ciekawe czego uczył? Może Teorii Względności Bytu w niebycie. Co to znaczy „etatowy członek zarządu”.
Zdaje się, że nie przeszedł w wyborach, ale koledzy dali mu płatne stanowisko bez funkcji. Płatne z pieniędzy mieszkańców Bartoszyc. Z czegoś trzeba żyć, prawda.
Widzę ,że do naszego powiatu ściągane są coraz „lepsze przykłady” nepotyzmu.

API

Wiarygodność Protasa, Cieślińskiego tudzież Wiśniowskiego jest ZEROWA. Ci panowie są zakałą demokracji i mam nadzieję, że szybko znikną z polityki i samorządu.

Trombullus

Prawda. Blokują rozwój regionu poprzez swoją bierność, marność i nijakość. Chyba wystarczy nam już dzwonów na cześć Protasa i rewii mody w wykonaniu Cieślińskiego. Przypomnijcie sobie jaka to opcja polityczna odrzuciła rządowy projekt poprawy połączeń komunikacyjnych w naszym regionie. Wszyscy wiemy o kogo dbała Platforma Obywatelska- więc niech teraz liczy na głosy swoich beneficjentów.

Jasiek

oooo co do dzwonów to coś mi się przypomniało 😉
https://www.youtube.com/watch?v=FbcedeGGl3U

Mieszkaniec

Niestety ktoś na takie osoby głosuje. Burmistrz sam się wybrał. Obraz włodarzy jest obrazem lokalnego społeczeństwa, to do wyborców można mieć pretensje za taki a nie inny obraz. W tym mieście nie szanuje się osób kompetentnych, inteligentnych. Prostymi osobami łatwiej się steruje, a „wazeliniarze” za marny ochłap będą dozgonnie wierni. Co innego dwulicowcy, przykładowo w UM nie brakuje takich osobistości, oni/one zawsze dopasują się do rzeczywistości jednocześnie podsrywając poprzednikom. Wstrętne i obrzydliwe towarzystwo. Ludzie zacznijcie szanować się wzajemnie…

xyz

Za czasów Wajsa w UM pracowały Panie, (być może nadal pracują za lojalność i wazeliniarstwo) co słały Ci Serdeczne uśmiechy, udawały dobre Przyjaciółki by za Twoimi plecami iść do Króla Artura i „Serdecznie” Ci obrobić tyłek w zamian za Szlachecki tytuł Przydupasa Roku.

Marek

Zastanawiam się czy nagroda Nobla dla Pani co macha tęczową flagą na 2 dni przed wyborami to przypadek?? nie sądzę 😉 Nigdy o tej Pani nie słyszałem nawet nie wiem o czym pisze, ale teraz słyszę, że pisze bardzo mądre książki dla inteligentnych ludzi. Kazia Szczuka patrzy w nią jak w święty obraz. A ja nadal nie wiem kto to. No trudno wygląda na to, że jestem ograniczony umysłowo bo nie wiem kto to 😉

cytat

W 2016 roku obecna nobliska powiedziała: „Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy”.
Być może w rodzinie pani Tokarczuk byli kolonizatorzy, właściciele niewolników, prześladowcy mniejszości narodowych, mordercy Żydów. Jeśli byli, to niech pani Tokarczuk staje twarzą w twarz z historią swojej rodziny, ale sama, bez nas – dumnych z polskiej historii.
Szkoda że od lat literacki Nobel jest przyznawany lewakom, a taką jest Tokarczuk, aborcjonistka, propagatorka ideologii LGBTQ+ atakująca niewybrednymi słowami polskie władze i wszystkich, którzy są dumni z Polski” – mówi Pan Borowski

kijów

A może ta pani jest noblistką kraju sąsiadującego z nami od wschodu?. Pisze o ich historii i dlatego dla nas jest nieznana i obca.

gość

Każdy ma prawo do swoich poglądów i może machać czym chce i mówić co chce.

he he

Ale w miejscach publicznych nie można machać wszystkim czym się chce 😉

Trombullus

Ciekawe czy dziadkowie pani Olgi byli polakami, bo ta narracja to jakoś mi przypomina „wschodnie klimaty”. Jak można od 80 lat pielęgnować śpiewkę o kolonizatorach? Tam była Polska! Mało tego- gdy była tam Polska był tam porządek ale niestety zostawiliśmy nieboraków niezdolnych do samodzielnej egzystencji i teraz jest jak jest.

mieszkaniec

Przed nami kolejne wybory. A więc jest to czas na podzielenie się kilkoma refleksjami przeciętnego mieszkańca naszego miasta. Tak sobie myślę, że nasz Lidzbark to jest jakiś fenomen w skali kraju. Nasze wygwizdowo, liczące zaledwie 15 tys. osób (to tez ciekawy temat do badan socjologicznych, niedawno było jeszcze 17 tys.), reprezentuje aż dwóch posłów. Statystycznie daje to na 1 posła 7,5 tys. mieszkańców. To tak jakby np samą Warszawę reprezentowało, licząc odpowiednio proporcjonalnie jakieś 250 wybrańców narodu. Zastanawiam się po co nam tylu. I co to w sumie daje ?? Nie liczę już licznych biur, które w naszej mieścinie mają posłowie czy senatorowie. Z innej strony niestety prawda jest taka, że u nas zawsze będzie wygrywało PO (nazwy mogą sobie dowolnie zmieniać). Powstała już taka sieć zależności, układów, ze zawsze będą oni wygrywać. Do tego trzeba doliczyć liczne rodziny czy znajomych osób powiązanych z władzą czy ich zwykłych popleczników. Arytmetyka… Czytaj więcej »

Gosc

Pogonimy tych zadufanych w sobie ludzi, którzy jak widać z cynizmem i potwornym zakłamaniem mają ludzi za nic , obudzmy się i wskażmy gdzie ich miejsce

wyborca

Główną kampanię obecni P Osłowie robią w Elblągu , bo ich tam nie znają za dobrze. Plakaty mają duże i niektóre osoby jak to mówi Neuman-„gó.no się znające…” dadzą się wykiwać. Ale my tu w L.W. możemy ich zawrócić z tej „brudnej drogi POlityki” do ich wyuczonych zawodów. Zrobimy im przysługę. Dzień nauczyciela blisko, a jeden z nich tak lubi na takich spotkaniach mówić jaki to ważny i potrzebny zawód. Pomóżmy panu wrócić do zawodu – głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość.

DON

Lub Lewicę 🙂 albo PSL z Kukizem 🙂

powrót posła

Jednego pana doktora przywróciliśmy już służbie zdrowia w Lidzbarku. Oświata w L. też czeka na swojego syna marnotrawnego

pazerne Januszex-sklepy w Lidzbarku

Też zauważyliście, że w Lidzbarku w „Januszex-sklepach” jest taka drożyzna? Ostatnio szukam sobie kuchenki elektrycznej. Cena w lidzbarskich Januszex-sklepach to 200-300 zł. Wchodzę sobie na allegro i dokładnie taki sam, identyczny nowy model znajduję poniżej 80 złotych u KILKU sprzedawców. Skoro lidzbarskie Januszex-sklepy mają tak OGROMNE (!) marże na produktach, to pewnie dużo płacą swoim pracownikom? No nie, bo płacą pewnie najniższą krajową! Co ciekawe sklepy na allegro z Warszawy, Krakowa i innych dużych miast mają kilkukrotnie mniejsze ceny a w Warszawie nikt najniższej nie zarabia! Mimo to opłaca się sprzedawać znacznie taniej i dobrze płacić swoim pracownikom! (nieprawdopodobne!) A w biedolandzie… Jak to możliwe, że w tym bieda-mieście nic się nie opłaca, mamy wyzysk za grosze a jednocześnie ceny są tak wysokie? Sklepy sprzedające np. na allegro mają zwykle też tradycyjne placówki gdzie można kupować jak w każdym sklepie, więc mają podobne koszta a nawet większe, bo wynajęcie lokalu… Czytaj więcej »

Trombullus

A bo ty nie wiesz jak ogromne potrzeby finansowe ma właściciel. A pracownicy- fakt- najniższa krajowa.

Januszex

A firmy w Warszawie czy innych dużych miastach nie mają potrzeb finansowych? Mają, a pomimo tego są w stanie zaoferować nawet kilkukrotnie niższe ceny niż Janusze z Lidzbarka. Jak to możliwe?

Trombullus

Na całym świecie firma robi zysk z obrotów a w naszym Lidzbarku robi to z marży. Sprzedając jednostkę towaru chce zarobić tyle co Warszawiak za 10 szt. U nas żeby kupić luksusowe auto wystarczy zatrudniać kilku pracowników- gdzie indziej to musi być kilkunastu, kilkudziesięciu. Na całym świecie istnieje coś takiego jak „aktywność zawodowa” u nas jak ktoś ma jakiś biznesik, cała rodzinka nie pracuje a dobrze się miewa.

gość

Trafnie powiedziane. Swoją drogą to szczyt cebulactwa… sprzedawać towar kilkukrotnie drożej, niż wartość rynkowa a do tego płacić najniższą swoim pracownikom. Takie rzeczy tylko w tym mieście!

Januszex

W tym komentarzu została niemal dosadnie zawarta definicja „Januszexu”.

Rozsądny

To w czym jest problem ? Otwierajcie „biznesiki”

Rozsądny

Zamiast narzekać otwórz „biznesik” i pokaż co potrafisz

Pawlo

Jeśli pracujesz sam lub zatrudniasz i dajesz zarobić to ok, pełen szacun ale jeśli zatrudniasz na kombinowanych umowach lub stażu to Januszem biznesiku też nie jesteś.

Rozsądny

Po to prowadzi się biznes żeby spełnić swoje potrzeby, również finansowe

Bum

Zgoda spełniaj swoje potrzeby finansowe , ale nie wykorzystuj w bezczelny sposób pracownika,a jak cię na niego nie stać ,to zasuwaj sam i nie zgrywają wielkiego pracodawcę „wątpliwą elyte”!

xyz

Gdyby nie te sklepy i podatki które płacą, nie miałbyś zasiłku Januszku.

Januszex

Nie mam żadnego zasiłku. A podatki to płacę ja aby te Januszexy miały dopłaty do prowadzenia swojej pseudo-działalności

Januszex sp. z o.o.

Staże z PUP też są finansowane z moich podatków, aby Janusze z piwnymi brzuchami miały darmowych parobków w swoich śmiesznych, cebulaczanych firmach.

Rozsądny

Podatki płacą wszyscy.

Zadowolony

Pracuj sklepikarzu i na byle towar nie nakładaj chciwej marży ,nieadekwatnej do towaru he! Bo stracisz klientów.

Janusze biznesu

Dlatego polecam robić zakupy w internecie i nie dorabiać miejscowych Januszy biznesu.

xyz

w tej sytuacji jak Ci zabraknie soli do zupy też sobie kup w internecie i nie dorabiaj miejscowych sklepów i sklepików. Myśląc Twoimi kategoriami nie będzie ani jednego sklepu w mieście,ani jednego zakładu pracy, ale zostaniesz Ty i będziesz szczęśliwy ze swoją nienawiścią.

wszystko przez internet

Oni praktycznie nie mają klientów! Coraz więcej ludzi kupuje w internecie, zwłaszcza w takich drogich miasteczkach z niskimi płacami jak lidzbark. W takich Januszexach kupują przeważnie ludzie starsi lub osoby, które potrzebują czegoś „na teraz” i nie mogą czekać dnia na przesyłkę. Cała reszta siedzi na Allegro, OLX czy innych serwisach. Kilka miesięcy temu sprzedawałem ZŁOM, więc szukałem jakiegoś skupu złomu, gdzie dostanę dobre pieniądze. W lidzbarku nic takiego nie znalazłem więc sprzedałem złom w internetowym skupie złomu. Jest nawet coś takiego hehe. Płacą lepiej niż Janusze z lidzbarka a wysyłka jest darmowa. Trzeba tylko spakować złom w karton i zważyć no i czekać na kuriera. Teraz WSZYSTKO załatwisz przez internet. A ten skup to metalleo.pl

Trafna diagnoza
Mayday

API. PO to PO, PiS to PiS. A jak tam trzyma się Twój Kukiz’15? Wskaż Wodzu na kogo głosować?

cox

Kukiz odszedł do lamusa, nic dobrego nie zrobił, żadnych programów, żadnych propozycji, pomysłów. Połączył się z PSL byleby utrzymać się przy…. jak to mówią… korycie. Moim zdaniem partie które mają 15% i mniej poparcia są nam nie potrzebne bo nic nie robią a utrzymanie przy korycie kosztuje.

era

Przed czterema laty cały prokukizowy bus wyruszył w stronę Wrocławia. Ciekawe czy pasażerowie zakładali, że znajdą się w opozycji totalnej?

Bartez

Na kogo z prawicy najlepiej zagłosować? Może ktoś coś podpowie? Pawlik z Kiwit, ale nie ma żadnych info o nim.Czy może lepiej na pierwszego z listy?

Enigma
Arturek

Widać Pan Jacek na początku debaty wymienia wszystkie prace prócz nauczania wf-u. Czy on ma jakiś kompleks niższości??

Arturek

Najbardziej też podoba mi się jak mówi, że trzeba pilnować interesów swojego regionu;-) noo;-) jak platforma pilnuje swoich interesów w regionie to My Wszyscy doskonale wiemy 😉

Radek

Pierwsi na liście są mieszkańcami Elbląga. Bardo wątpię w ich zaangażowanie w sprawy mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic. Górę weźmie patriotyzm lokalny, o naszym mieście zapomną od razu po wyborach.

POmidor

Dlaczego w lidzbarskich instytucjach(UM, SOSW), zatrudnia się na wysokich stanowiskach ludzi spoza naszego miasta a nawet powiatu? W naszym mieście nie ma odpowiednio wykształconych osób?. Czyżby jakieś rodzinno-partyjne układy?

Ja sos

GRypa daj sobie na luz.Spocznij

Gość

SOSW wkoncu przestańcie narzekać! macie w tej chwili dobrą dyrekcję ,tylko pozazdrościć !!!!!!!!!!!!! A co do urzędu każdy włodarz obstawia się swoimi !!!!

Gość

To prawda ,najważniejsze jest to ,aby pozyskując stołek nie zatracić przyzwoitych cech, jeżeli taka osoba je posiada i nie skupiać się tylko na karierowiczostwie

Rodzic

Słyszałam, że w SOSW wielkie zmiany na lepsze, ludzie zadowoleni z dyrekcji a i wokół ośrodka pięknie się zrobiło.

Górą Miss

A słyszałem , że w poprzedniej placówce Pani Dyrektor SOSW po staremu żenuaaaaaa !

As

Dobra atmosfera w pracy to droga do sukcesu, trzeba umieć ludzi integrować i motywować do dobrej pracy

Wolny

Nie dzielić personelu i nie dopuszczać do wyścigu szczurów niszcząc ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Szczesciarz

Jak dobrze że odszedłem już na wolne haha.

Xd.......?

Wywalili Cię????? 🙂
No cóż, selekcja pozytywna.
Lepsi zostają. 🙁

Szcz

Właśnie przyszedł mój upragniony czas emerytury już nie muszę patrzeć na twarzyczki niektórych fałszywych ludzi , bezprzerwy gwiazdorzacych i wykańczających uczciwych, porządnych ludzi UFFF jaka ulga i przestało mnie ciągnąć na wymioty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡

Xd......

Uff – dzięki za Twój komentarzr. Zapewne wiesz w czym tkwi problem. SPOKO. 🙂

Prrt

Czasami jest warto zakład pracy przewietrzyć lub dostarczyć świeżej krwi idźcie na wybory!!!!!!!

Zadowolony rodzic

Dyrekcja życzliwa ,a i pracownicy SOSW wporzadku nie strach posyłać dziecko Dziękuję

Rodzic

Kadrze SOSW w Lidzbarku Warmiński. jako rodzic życze dalszych sukcesów

Ifona Poranek

Dziękuję wszystkim koleżankom

Ja sos

Trafny wpis. Ludzi należy dostrzec, docenić i im podziękować

Ja sos

Ładny nick ale brzydko się pod kogos podszywać

DDxxxx

Oj tam oj tam. Podszywanie się pod inną osobę to typowa technika operacyjna

Rodzic

Tak działają agenci i ludzie, którzy mają na swoim sumieniu dużo oszustw i szemranych interesów, radzę to przemyśleć.

Gosc

Dobrze jesteś zorientowany, czyżbyś był tym agentem!? Żal zadek ściska wstyd!!! Niech żyją dobre zmiany hahaha!

Rodzic

Agentem nigdy nie byłam i nie będę, informacje takowe jednak posiadam, cieszę się, że tacy ludzie nie dopuszczani są mimo wszystko na stanowiska kierownicze. Prawda, niech żyją dobre zmiany!!!!!

Gosc

Mocno się mylisz!!!

ipo

przepraszam za błąd – miało być „dziękuję wszystkim koleżanką”

rodzice

Jak tak dobrze to czemu tak źle?

Rodzic

Są tacy ludzie, którym wszędzie i z każdym źle, współczuję

Gosc

Tak szczególnie tym co mają przerost formy nad treścią

Xd.......?

Jaja robisz? Ty masz formę, czy teść??

Xd.......?

Dominować chcą ci, krórzy niewiele potrafią zawodowo. Nadrabiają technikami dominacji interpersonalnej.xd

Gosc

Lub walorami osobistymi !!!!!?hahaha

Xd......

O ile mają takowe WALORY? Czas nie stoi w miejscu.

Misz

Mówisz o sobie ?

Ciekawski

A co tam się dzieje??

Xd......

A nic:)
Są takie, które się cieszą pracują i bawią
I te które, zawsze są nieszczęśliwe.
Xd i tak im zostanie:((

Bis

Są takie……………………………………………..wstyd be!!!!!!! Xd i tak im zostanie

Rodzic

Najważniejsze że placówka. Ma się coraz lepiej pozazdrościć dyrekcji gratulacja

Zadowolony

Oczywiście pozazdrościć Dyrekcji nowej SOSW kompetentna życzliwa szanująca pracowników ,brać przykład !!!!!!!!!!!

gość

W całej budżetowce powinny pracować tylko osoby, które zamieszkują dany region.

takah

Tym pytaniem POmidor włożył kij w mrowisko. Odpowiedź za odpowiedzią, riposta goni ripostę, jedne gorsze a drugie jeszcze lepsze. A o co chodzi? PO prostu były starosta bartoszycki otrzymał stanowisko wice dyrektora sosw w L.W.
http://kto.wm.pl/opis/1404,wojciech-prokocki.html
https://bartoszyce.wm.pl/608361,Orzeczenie-Wojewodzkiego-Sadu-Administracyjnego-niekorzystne-dla-Wojciecha-Prokockiego.htm

proste

Ludzie trzeba iść na wybory i głosować na Prawo i Sprawiedliwość

komik

Śmieszny żart. Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu…

Konfederacja

Tylko nie na PO-PIS. Już wolę Konfederację.

fe tokarczuk

No to mamy DWOJE żyjących Noblistów, którzy będą jeździć po świecie i pluć na Polskę i Polaków.

Till

„Lidzbarg” to jednak magiczne miejsce – żeby zostać ”wielkim” człowiekiem lub politykiem wystarczy posiadać wielki plakat.

Mieszkanic

Panie Cieśliński trochę trzeba mieć honoru,aby od ludzi prosić o zadatek. Wycieczki, garnitury, kawki, obiadki, złote kurtki w kampanii. Wstydu Pan nie ma. Powiozą waszą partię za kłamstwa, za manipulacje,za Polskę która straciła parę lat rozwoju przez Was. Nie dbaliscie o nic. Tylko sami braliście.

temida

Moim zdaniem ten cały cieś;iński już poległ . I całe mszczęscie !Szkoda tylko ze na tą facjate trzeba się bedzie jeszcze troche na miescie gapić

Prrt

Nie pozwólmy takim ludziom rządzić i kompromitować wyborców !

Jaś

Zgadzam się. Chciałem tylko dodać, że w ostatnim zdaniu wypowiedzi jest czas przeszły, a to nadal teraźniejszość.

Mieszkanic

Jestem ciekawy ile osób wpłacili swoje prywatne pieniążki na prośbę Pana Posła Cieslinskiwgo. Wstydu nie ma prosić żeby ludzie wpłacali każda kwotę bo musi zrobić ulotke, baner.. WSTYD WDTYD WSTYD. ARTYKUŁ NA PIERWSZĄ STRONĘ.

anty PO-PIS

No ale to pieniądze ludzi i niech robią z nimi co chcą! Jak chcą płacić to niech sobie płacą. Demokracja i wolny rynek. 🙂 najwyżej pewne „grono ludzi” nieco zbiednieje a zarobią firmy produkujące banery 🙂

Och

A niech płacą i dają czyżby wazelinujac też na coś liczyli, !?

Przepraszam

Chciałem bardzo przeprosić naszych samorządowców za to, że miałem o nich tak złą opinię.
Zawsze uważałem, klucz do zatrudniania pracowników na stanowiskach w urzędach jest dziwnie inny niż logika nakazuje. Jest jakiś taki dziwny, że ludzie z wykształceniem nie widzą u nas szansy na awans zawodowy. Nie promuje się u nas kompetencji lecz jakieś kolesiostwo. Myślałem ,że to taki lokalny folklor.
Po opublikowaniu tzw. „taśm Neumanna”, które to ujawniły standardy zatrudniania pracowników w urzędach i Spółkach Skarbu Państwa, już wiem ,że to nie tylko nasi samorządowcy są poje….ni , ale i całe PO jest poje….ne. I w d… , to znaczy gdzieś mają Polskę i jej rozwój. Liczy się tylko to, aby jak najwięcej nakraść, póki jeszcze można. Zachęcam do uczestnictwa w wyborach 13 października.

API

NaszLidzbark przeprasza za Burmiszcza Wiśniowskiego….;)

janek

a jak od razu pusto się zrobiło na ulicy, ani jednej osoby, co do term nie ma co się rozpisywać byłem sobota i niedziela zatrzęsienie ludzi, autokarów ruskich, myślę, że z tym dokładaniem to ściema…

Kyle XY

To wspaniale w takim razie można wyegzekwować pieniądze na spłatę rat kredytowych od zaciągniętych przez miasto zobowiązań bankowych.
Po co były te zwolnienia z podatku.

krzysztof

nieliczni pamiętają w telewizji TELE-ECHO…przypomniałem sobie ten program słuchając wczoraj na konwencji PO w Warszawie wystąpienia Lecha Wałęsy…wszyscy bili mu brawa,,ale wszyscy wiedzieli ,że ten pan nie miał racji….dobrze ,że już za 6 dni wybory może zmienią scenę polityczną ?,,

Pytanie do prawnika

Nie znam się na prawie, ale jeżeli woda w termach jest podgrzewana to czy używanie w nazwie terminu „TERMY” nie jest nadużyciem i wprowadzaniem klienta w błąd? Może jakiś prawnik się wypowie?

Jaś

tutaj się chłopaki wypowiadają, ale na inny temat hehe
https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/2131330713828538/

"termy" to w cudzysłów

Przedsięwzięcie „Termy Warmińskie” obejmuje zaprojektowanie, wybudowanie, częściowe sfinansowanie i
wieloletnie zarządzanie kompleksem basenowo–hotelowym z wykorzystaniem wód termalnych.file:///C:/Users/INTEL/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/ogłoszenie%2011%2003%202010%20(1).pdf

hmmm

Przychodzę jako klient do TERM (!) wydaję swoje własne pieniądze a później się okazuje, że to podgrzewana woda? Czy jako klient mogę czuć się oszukany i domagać się zwrotu kosztów?

Jaś

Musisz zajść do Pana Jana do starostwa on udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi zapewne 😉 Albo do Pana Jacka Polityka.

Prrt

Takim językiem będą odpowiadali jak pan Neuman. ?

Lidzbarska miska ryżu i parobkowanie

Tymczasem szykuje się kolejna inwestycja za ogromne pieniądze. NASZE pieniądze – pieniądze mieszkańców.
Czy ta inwestycja wpłynie na zamożność przeciętnego mieszkańca, czy na zamożność wąskiej grupki prywaciarzy, urzędników? Przeglądając oferty pracy w PUP nie wiadomo czy się śmiać czy płakać… PUP daje skierowania dla ludzi do lidzbarskich januszexów za najniższe krajowe, gdzie pracują obywatele ze wschodu, bo żaden polak nie chce tam pracować. To są absurdy i pogarda dla mieszkańców, finansowana z pieniędzy mieszkańców.

Real

Dlatego trzeba iść na wybory , aby panowie w garniturach od „łarmaniego” mający problem z kulturą osobista,językiem polskim oraz szacunkiem do ludzi ponownie nas nie omotali ,ponieważ oni nadają się tylko na tło dla swojej partii ,kongres ich to porażka, a wypowiedzi Pana Wałęsy żenujące , nie do przyjęcia. Proponuję wsłuchać się w słowa swojego kolegi Niesiolowskiego i pójść jednak na szczaw i mirabelki.

Lucjan

wczoraj odbyła się konwencja PO w Warszawie,ciekawe czy pan starosta pojechał na nią swoim samochodem czy służbowym z kierowcą?

kierownik

służbowym z kierowcą…

Bum

To się „pan starosta” na konwencji nasłuchał……………….hahaha

qwdwq

Skąd wiesz?

Och

Ten pan przez sekundę mignął na ekranie telewizora hahaha

Lucjan

no to ciekawe ile to nas kosztowało

Wyjęte z szafy he he
Jaś

Najbardziej podoba mi się to hasło: By żyło się lepiej. Wszystkim 😉 ciekawe co miał na myśli Pan Jan pisząc „Wszystkim” 😉

Real

„wszystkim” ?- znanej grupie lidzbarskich przedsiębiorców naiwne społeczeństwo!!!!!

Jaś

Naiwne i zastraszone. Wysyłają ludziom smsy na kogo mają głosować. Albo jakieś słyszę od ludzi „lojalki” podpisywać?? Jakby mi dali jakąś lojalkę do podpisania to bym mu powiedział: oooo Dzięki za papierek własnie idę kupę to będę miał czym tyłek podetrzeć to zaoszczędzę na papierze zakładowym.

pietuch

qwa! ludzie przestańcie pier..ć juz o termach . Powstały by w Ornecie , to była by ciągle dyskusja czemu nie w Lidzbarku mając takowe zaplecze na stanowiskach (marszałek województwa) . Ok zgadza się w Ornecie wg pomiarów ,( temperatura wody) zdecydowanie lepszy teren , ale powstały w LW . Czy warto było oddać projekt , pomysł Ornecie ? Nie sądze! .Trudno ,ryzyko było , teraz trzeba się zastanowić, zeby potęzna inwestycja był rentowna. Proszę skończcie juz te PIER.DO.LE.NIE o Ornecie. Jak by tam te nieszczęsne termy powstały , to dopiero w LW byłby jad ,ze nasi działacze nic w naszym kierunku nie zrobili!

API

„Trudno, ryzyko było”… o jakim ryzyku piszesz?

pietuch

No i tym się różnimy. Niektórzy powiedzą „fajnie ,ze te termy powstały” , a co niektórzy -„jak by było fajnie zeby term nie było”. A wiecie jaka miedzy nimi jest różnica? Znając zycie tych drugich w sobotę spotkasz własnie na termach.

Och

Termy bida z nędza!!!!!!!!!!!!!!!!

Trombullus

Pietuch a co twoi działacze zrobili w twoim kierunku? Siedzę pół godziny i myślę. Nie znalazłem nic co by było jakby w moim kierunku… A może dlatego ,że to nie moi działacze?

pietuch

” twoi działacze”- Dlaczego tak piszesz??? Czy ja wychwalam tu naszych obecnych jak i poprzednich decydentów ?. Nie głosowałem na tych ludzi i czasami cholera mnie bierze jak widzę te plakaty przy drodze. Staram się jedynie obiektywnie spojrzeć na temat term .

Trombullus

To nie pisz „nasi” bo w tym wypadku mijasz się grubo z prawdą. Fakt że oni są, ale nie będę się rozpisywał „kogo” oni są i na „czyich” usługach. Oni z pewnością nie mówią „Pietuch, człowiek z naszego obwodu”. Oni maja ważniejsze sprawy do przepchnięcia, które nie odzwierciedlają naszych poglądów a wręcz są skierowane przeciwko nam.

Lucjan

no to idż na wybory i głosuj jak przystało

Kyle XY

No dobrze . Termy na przekór rozsądkowi technicznemu powstały w Lidzbarku Warmińskim. Zadłużono niebotycznie mieszkańców na rzecz prywatnych interesów, a my spłacamy kredyty za termy. Nieuki samorządowe chwalą się pomysłem, dofinansowaniem unijnym i biznesem z term płynącym ( którego nie ma dla mieszkańców bo to biznes prywatny ).OK niech będzie! Powiedz mi tylko: jak można było spier….. taki temat pod względem założeń finansowych, pod względem budowlanym i technicznym, że teraz trzeba spłacać zaciągnięte na nas kredyty i w pośredni sposób dopłacać do działalności przedsięwzięcia. Chociaż ,żeby ta inwestycja dawała dochód pozwalający spłacać zobowiązania finansowe mieszkańców za termy w stosunku do banków. Cytując Panią Bieńkowską „to albo i……, albo zł…..” to realizował. Kurna ja pier…. i jeszcze to pie….. o uzdrowisku. Jak będzie fajnie. Z czasem nie będzie już można jechać na kredytach, trzeba będzie spłacać zobowiązania, a w tedy „klops”. Ludzie czy wy rozumu nie macie. Jak można to tolerować.… Czytaj więcej »

Zdzichu

To co proponujesz?? wynosimy ich na stołkach?? Jestem z Tobą! 😉

Kyle XY

„Trudno, ryzyko było, teraz trzeba się zastanowić, żeby potężna inwestycja był rentowna”. Trzeba było to robić wcześniej, przed budową, a nie teraz.
Kasa wzięta wydana i rozdana, a pomysłodawcy dalej na stanowiskach samorządowych.

Biedoland Warmiński

Skoro wybudowano coś tak abstrakcyjnego jak zimne termy, to równie dobrze mogli wybudować w Lidzbarku port morski. A co tam! Jak szaleć, to szaleć!

Bum

Kogo tu obchodzą długi na rachunek miasta ,najważniejsze, aby było wieczne koryto i aby bogato się żyło pewnym przedsiębiorcom!

Port morski w Lidzbarku

Budowa zimnych term… a teraz pomysł z uzdrowiskiem w mieście, gdzie spuszczano ścieki do Łyny… PORT MORSKI w Lidzbarku przy tym to nie jest taki głupi pomysł! Jak szaleć, to szaleć!

Marianek

Nie rozumiem po co było budować te Termy skoro przynoszą teraz straty. Po co był ten obiekt nazywany Termami? Nie można było nazwać basenem? Nawet o źródłach termalnych mówiono, że znajdują się w Ornecie, a nie w Lidzbarku. Kto odpowiada za ten fantastyczny pomysł?? Trzej muszkieterzy? Protas? Harhaj? Wajs? I dlaczego to teraz mieszkańcy mają spłacać ten dług? Niech spłaca pomysłodawca. Jak to ich fantastyczne pomysły to teraz niech za te fantastyczne pomysły odpowiadają. Z górami krzyżowaymi wtopa z termami wtopa to już dziękuje za wasze pomysły dla miasta. Jak będę miał jakiś pomysł na biznes i będę chciał by nie wypalił to się do was zgłoszę Panowie.

Termy dla morsów

Za te pieniądze można by chyba było wybudować nowe osiedle w Lidzbarku. Ale nie… zamiast tego mamy podgrzewane „termy”… cała nadzieja w morsach… może by tak przekształcić ten obiekt na basen dla morsów? to jest pomysł… 🙂

OK-s

Wracając do początku artykułu, apropos reklam naszych dzielnych kandydatów. Otóż te właśnie reklamy nękają mnie codziennie też na facebooku. Mimo, że na partyjną propagandę staram się być oporny i m. in. odhaczyłem opcję, aby już nie widzieć stron posłów Protasa i Cieślińskiego (wyświetlały się choć nigdy ich nie lajkowałem), to jednak jakimś cudem reklamami swoimi dalej mnie nęka poseł Cieśliński. Ostatnio wyświetlił mi się taki film, zasponsorowany przez komitet PO, na którym poparcia dla naszego dzielnego posła udziela Borys Budka. Dla mniej zorientowanych napiszę tylko, że to ten Pan co do marynarki i krawata, ubiera krótkie spodenki i japonki. I jak zobaczyłem ten film, to pomyślałem, że Pan Cieśliński popełnił poważny błąd PR. Błąd polega na tym, że poparcia z ramienia jego partii, udzieliła mu nie ta osoba co trzeba. Moim zdaniem bardziej wiarygodny w swoim poparciu byłby Sławomir Neumann. Wiadomo, że poseł Cieśliński wywodzi się z niewielkiego Lidzbarka, a… Czytaj więcej »

Zdzichu

W platformie to wszyscy wyglądają jakby nosili klapki i spodenki na co dzień nawet w zimę.

Trombullus

Neumann jasno określił kim są i jak dobrze znają się na polityce wyborcy Platformy Obywatelskiej. Ciekawe czy to samo myślą o swoich wyborcach Protas i Cieśliński? Czy też rzygają Lidzbarkiem? Nieczęsto ich tu widać, więc można myśleć że wyborcy potrzebni im są co kilka lat.
Jak widzimy przynależność do Platformy jest jakby uzależniona od zarzutów prokuratorskich, im ich więcej tym lepsze miejsce na liście? I jak dawno temu pisałem obowiązuje tam omerta która wiąże kółko zainteresowań od lojalnego sprytnego wyborcy, samorząd do posłów, sędziów, prokuratorów- państwo w państwie dosłownie.
Która organizacja broni swoich przestępców jak niepodległości? Z której nie można się wypisać?

Casio

W lidzbarskim Tczewie bosem jest pan Janek.

Prrt

Platforma to najwyraźniej partia oparta na działaniach niejawnych ,a jedynym celem jest władza .Niesamowicie cyniczne podejście do wyborców. Przykre !!!

Sąsiad leśnego dziadka

Jakby w sejmie im diety ucięli i musieli by tam siedzieć za minimalną krajową to by szybko plakaty ściągali haha

Staś

Pan Cieśliński zapewne jak się nie dostanie to dostanie posadkę Dyrektora za to, że jest lojalnym pełofczykiem. Bareja o takich filmy już w latach 70. kręcił.
https://www.youtube.com/watch?v=Xa4HWG0DgEc

Prrrtt

Dlatego trzeba iść na wybory i rozbić wszelkie układy , nie bać się jakichkolwiek zmian !!!

Staś

Ja idę Bankowo! z miłą chęcią oddam głos na rozbicie układu.

Real

A trójke panów w termalnej wannie wyteleportowac w kosmos hahaha

Szaraczek z Biedolandu Warmińskiego

Też muszę się zapisać do peło to może jakąś posadkę dyrektora dostanę bo tak to tylko z Punktu Uzyskiwania Parobków proponują mi prace parobkowe + soboty za jakieś 1000 cybulionów.

Artur

Może nie nadajesz się do niczego, dlatego nie dostajesz poważnych ofert. Zastanów się nad sobą

Szaraczek z Biedolandu Warmińskiego

A co to według Ciebie poważna oferta??

Lidzbarska miska ryżu i parobkowanie

Poważne oferty? A co to takiego? Robienie za parobka za najniższą krajową to poważna oferta? Bo tylko takie oferty są w PUP no i jeszcze te śmieszne staże za 1000 złotych. Za kogo oni mają ludzi bezrobotnych? Za parobków, którzy będą zasuwać byle gdzie za miskę ryżu? W niektórych Januszexach w Lidzbarku pracują niemal sami ukraińcy, bo żaden polak nie chce tam pracować. Gdyby taki bezrobotny wyjechał do normalnego miasta to dostałby bez problemu pracę za 2-3 k netto.

Boguś

Od razu widać, że „Artur” jest oderwany od rzeczywistości 😉 zapewne sam do niczego się nie nadaje i przenosi to na innych 😉 klasyczne przeniesienie 😉

Biedoland Warmiński

Tak sobie myślę, że ja też się nie nadaję do pewnych rzeczy. Nie nadaje się do bycia parobkiem w Januszex’ie. No po prostu się NIE NADAJĘ do tego i co ja na to poradzę… 🙁

Jarek

Co raz mniej możliwości na ciepłe posadki w Lidzbarku Warmińskim. Te najlepsze pozajmowane są przez lojalnych „asów” od tzw „czasu zmian” burmistrza.

pietuch

Tu w tym szarym smutnym miasteczku nigdy dobrze nie bedzie . Tu każdy z tych bilbordowych super działaczy tkwi w niewidocznej pajęczynie powiązań. Tu kazdy komuś cos zawdzięcza , tu każdy wie do kogo z czym i od kogo co. Tu każdy wie , ze zwykły Kowalski jest dla nich tyle wart co w piosence Lady Panku.

Bum

Czas to zmienić!!!!!!

krzysztof

TVP przedstawia taśmy znanego polityka .kolejne taśmy w naszej polityce.. Na taśmach ,,,,,,,,,,,znowu możemy na chwilę zajrzeć do świata nietykalnych, pogarda dla aktywistów którzy w upał i mróz na ulice idą bronić swoich wartości …nie wymieniam partii..bo nie o barwy idzie ..ale boli. scena polityczna,inne obietnice a potem powroty do tego co widzimy…..potrzeba nie tylko leku,ale i lekarza……… A jak z lekami.?…. są obietnice poprawy a w aptekach braki …apteki recepty realizują na raty,sprzedając tabletki na sztuki.. za tydzień wybory czy coś się zmieni?

Api

Kolejną inwestycją na którą idą ogromne pieniądze jest budowa uzdrowiska. Za tę kasę można rozwiązać problemy z mieszkaniami wybudować drogi, obniżyć podatki. Tak, pozostanie nam kolejny moloch, służący wąskiej grupie interesów, a nam wielomilionowe kredyty do spłacenia. Niestety burmiszcz Wiśniowski podporządkowł się lokalnej sitwie i ma w głębokim powarzaniu dobro mieszkańców.

Smutna prawda

Leśne Dziadki z Naszego Miasta szykują sobie wygodną starość, reszta ich nie interesuje.

Real

Rozbić tę sitwę szybko !

Ziom

Kolega sprzedaje tego białego busa. Ktoś chętny?

Adaś Haps

Proponuję aby każda rzecz na termach miała takie LOGO. Na biletach, serwetkach, szybach, przy numerkach do szatni itd. comment image