Paź 112018
 

Jestem niezmiernie zadowolony, że Pan Jacek Wiśniowski ma kontrkandydatów i to przyzwoitych. Jestem zadowolony, że odbyła się debata. Burmistrz zachowywał pokerową twarz i tylko trzy sprawy wytrąciły go z równowagi.

Pierwsza to pytanie jakie inwestycje, które były wykonane za jego kadencji były jego pomysłem. Pan Burmistrz tłumaczył, że nie liczy się pomysł, a wykonanie. Dla przypomnienia kluczowe inwestycje, którymi szczyci się Burmistrz były rozpoczęte za kadencji Pana Artura Wajsa i poprzedniej Rady. Obecnie planowane inwestycje też były ujęte w pewnym dokumencie datowanym na 30 czerwca 2014 r., czyli przed wyborami, w których wygrał Pan Jacek Wiśniowski. Ten dokument (Plan Rozwoju Lokalnego Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński na lata 2014-2020.) to bardzo ciekawa lektura. Link poniżej. Na stronie 101 zaczyna się spis inwestycji realizowanych i planowanych do 2020 r. Są tam nawet pozycje ujęte w programie Pana Jacka Wiśniowskiego na przyszłą kadencję.

http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=278070

Wracając do stwierdzenia, że nie liczy się pomysł, a wykonanie. Nie zgadzam się z tym całkowicie. O ile jest to prawdą w przypadku inwestycji czy biznesu prywatnego to inwestycje samorządowe kierują się innymi prawami. To właśnie pomysł jest kluczowy. Pan Burmistrz gdy rozpoczął urzędowanie miał spisane i podane wszystko na tacy, miał rozpędzoną machinę urzędu i zespół kompetentnych pracowników, którzy współpracowali kilka lat z poprzednim Burmistrzem.

Należy jednak zauważyć, że w Planie Rozwoju, który Pan Jacek Wiśniowski przejął po poprzedniku i skrupulatnie realizował nie było pasów 3D, niezmiernie „potrzebnych” każdemu mieszkańcowi. To rzeczywiście osobisty sukces, który „rozsławia” Lidzbark Warmiński na całą Polskę i Świat, a może nawet Wszechświat.

Drugie pytanie dotyczyło dlaczego Pan Jacek Wiśniowski, będąc przeciwnikiem powstania uzdrowiska zmienił zdanie ? Na te słowa Pan Burmistrz wręcz zerwał się z fotela i zaczął wymachiwać wycinkami prasowymi, tłumacząc, że nigdy niczego takiego nie mówił. Nie wiem co było na tych wycinkach. Siedziałem za daleko i nie zdążyłem zobaczyć.

Przytaczam słowa, które mogłem sprawdzić. Oto słowa Pana Jacka Wiśniowskiego z wywiadu w NaszLidzbark, który ukazał się 8 września 2014 r.

Co pan sądzi o powstaniu uzdrowiska i budowie Term?

Jestem przeciwny temu pomysłowi. Rozwój naszego miasta to owszem, także turystyka, ale z pewnością nie uzdrowisko. Wbrew temu co wielu ludzi obecnie rządzących mówi, że uzdrowisko jest szansą na rozwój, ja uważam z perspektywy rozmów z inwestorami, przedsiębiorcami, ludźmi którzy posiadają kapitał i myślą ekonomicznie – powstanie uzdrowiska stanowi barierę dla rozwoju Lidzbarka Warmińskiego i utrzymania młodszego pokolenia tu na miejscu. „

AMNEZJA, WYPARCIE, ALTERNATYWNA RZECZYWISTOŚĆ ????? – ciekawe czy dotyczy to tylko Pana Jacka Wiśniowskiego, czy również mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego.

Na trzecie pytanie zerwał się i Pan Burmistrz i jego kandydat do Rady Miasta Pan Rosiński. Tylko stanowcza postawa organizatorów spotkania nie doprowadziła do tego, że to Pan Rosiński odpowiadałby za Burmistrza. Pytanie dotyczyło sprzedaży lokalu, w którym znajduje się salon Play, prowadzony przez Pana Rosińskiego. Swoją drogą taka „porywczość” u kandydata do Rady Miejskiej i przypomnę pełnomocnika komitetu Pana Jacka Wiśniowskiego to niezbyt dobra cecha, aby prowadzić merytoryczną wymianę zdań na sesjach Rady Miasta. Może należy jeszcze trochę poczekać, dorosnąć, dojrzeć, może wiek 33 lat jest jeszcze zbyt chłopięcy i trzeba się najpierw wyszaleć na boisku.

To tyle. Teraz należy powiedzieć sprawdzam i przekonać się kto blefuje.

Cieszę się, że rośnie świadomość obywateli. Cieszę się, że możemy przyjrzeć się włodarzowi, który w części swoich wypowiedzi tak bardzo mija się z prawdą. Nie będę pisał, że k…….e, bo mogę mieć proces w trybie wyborczym. Wtedy musiałbym, jak pewien kontrkandydat Burmistrza, iść na ugodę, nie usuwać powyższego wpisu, ale sprostować jedno zdanie.

Cieszę się, bo w 2014 roku głosowałem na Pana Jacka Wiśniowskiego, a teraz mam nadzieję, że Pan Jacek Wiśniowski na tyle obszernie pokazał swoją prawdziwą twarz, że nie zostanie ponownie wybrany na Burmistrza Naszego Miasta. Cieszę się, bo wiem, że każdy kolejny Burmistrz będzie dokładnie rozliczany ze swoich obietnic i będzie to przestrogą dla każdego „Nikodema Dyzmy”, który zechce być Naszym Burmistrzem.

Wielkie brawa i ukłony dla Redaktora za upór, umożliwiający mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego poznawanie prawdy o naszych włodarzach.

 

 Posted by at 5:29 pm

50
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
janina

każdy ma inne zdanie to normalne.Uważam,że kontynuacja prac poprzedników jest na plus.Akcja spalonej ziemi zawsze prowadzi do zguby.Czy burmistrz,starosta czy premier, prezydent mają swoje „wyznaczniki”-rada miejska, rada powiatu, itd.aż do sejmu które podejmują decyzję a kierownictwo ma gotowe wskazówki co ma robić.Co jest jak nie zaakceptuje mamy jak na dłoni- sądy.

krzysztof

Gazeta Lidzbarska publikuje wyniki ankiety/dane dziś z godz..18.22…./ J.Wiśniowski 61,5_% .M.Litwin 30,8_% .B.Zdanowicz 7.7_% poparcia…czytelnicy obu ankiet niech sami ocenią ankietę N.L….w/g wyliczeń Jacek Wiśniowski ma 51,8_%, B .Zdanowicz 25,1_%M Litwin 23,1_%

krzysztof

wynik …………. średnia dwóch gazet

Wojo

Krzysztofie, przecież Lidzbarska zrobiła głosowanie po to, aby naiwni ludzie wysyłali płatne smsy. Nikt normalny nie będzie tracił na to swoich pieniędzy. Chyba tylko Ci co wpadają w samouwielbienie gdy widzą, że są na pierwszym miejscu. Dlatego ostateczne wyniki ukształtują mieszkańcy przy urnach wyborczych.

krzysztof

5 października o 13:22
gdyby wybory odbyły sie w najbliższą niedzielę Burmistrzem miasta Lidzbark Warmiński już w pierwszej turze zostaje Jacek Wiśniowski…60,9% poparcia,,,drugie miejsce zajmuje pan Bartek Zdanowicz z wynikiem 24,,6% i w dalszej kolejności Mirosław Litwin 11,1%….3,4 % jest niezdecydowanych…Przewiddziana frek. w granicach ..47%…./to dane z FB

Polak

Sorki Krzysztofie, ale pisałeś,że nie obchodzi cię kto wygra.Więc?

krzysztof

sorki, racja…..ale wyniki ciekawe

guest

A poza tym komu wierzyć, skoro krzysztof opiera się na dwóch źródłach?
GL czy NL? Co za różnica? Żadne źródło nie jest miarodajne. Ani NL, ani GL.
Można by powiedzieć „słowo przeciwko słowu” lub bliżej: ankieta przeciw ankiecie…

krzysztof

mamy podobne dane z miasta…..

jan

to p.Krzysztof dawał kilka procent M.L., kilkanaście B.Z., a jest już inaczej, a do wyborów 8 dni, więc …. , jeżeli zamiecie burmistrz sprawę w 1 turze to wielki szacun, ale i uznanie dla wszystkich jak do tej pory za kulturalną kampanię. Myślę, że frekwencja będzie 30-35%, a wyniki inne jak te z G.L.

gall anonim

warto zapytać komitet KO za ile Polmlek udostępnił swoją tablicę obecnemu panu Staroście przy rondzie Olszyńska Kopernika. Myślę że jeszcze dopłacił …

krzysztof

myślę ,że im bliżej wyborów,,,to artykuły na Naszym Lidzbarku będą bardziej obiektywne,,a komentarze bardziej przyzwoite

krzysztof

a ankieta bardziej obiektywna,,,wystarczy zajrzeć w Gazetę Lidzbarską i ocenić jakie są różnice obu ankiet

Api

To ktoś tam zagląda?

Tris

Mam pytanie .Jak dzwonię do rożnych instytucji to słyszę ,ze rozmowa jest nagrywana .Czy taka informacja ,nie powinna być umieszczona na drzwiach pewnego gabinetu ? Chodzi mi o to ,ze moze oni nas niepotrzebnie o tym nagrywaniu informują ?

Nemo

Nie wytrzymałem. Do autora. Nie przesadzajmy z tymi kompetentnymi urzędnikami i rozpędem poprzedniego burmistrza, bo przez dwie kadencje nie poprawił bytu mieszkańców i tzw. sexafera. Po za tym urzędnicy mieli niewiele do gadania. większość pomysłów małpowano z innych gmin i wyższych szkół. Skoro następca „ciągnie” plany poprzednika jak jest napisane to nie zmienił, ani jeden ,ani drugi L.W. w Las Vegas. Hotel, termy nie poprawiły niczego ( a tak zapewniano), fontanny, parki czy ścieżki rowerowe również. Są wskaźniki do ustalenia rozwoju miasta, ale tu w L.W wychodzą ujemne.Pudrowanie twarzy po ospie nie powoduje wyleczenia. Czy ma ktoś poprzednie ulotki p. J.W. tam zdaje się był temat uzdrowiska? Ciekawy wątek, sprzedaży lokalu czy to nie temat dla CBA ? Czy ta negacja „kolesiowości”.. to miała być tak jak ta…bezpartyjność z PSL? Czy to kolejna amnezja?

Eureka

Celebryci nie gwarantują dobrego zarządzania miastem. Jest tylko jeden porządny kandydat – biznesmen, który udowodnił swoim dorobkiem życiowym, jak się zarządza, jak robi biznes. Jemu powieżmy stery zarządzania miastem.

Realista

Burmistrz kłamał, kłamie i kłamać będzie. Taka natura, okradł wyborców z nadziei na lepsze jutro, na to że mieszkańcy chcieli drastycznych zmian i odejścia od rządów POprzedników. Tylko dlatego otrzymał społeczny mandat na urząd burmistrza. Nie dajmy się drugi raz oszukać, nie głosujmy na osobę która twierdzi że nasze społeczeństwo już jest na takim poziomie zamożności, że czas na wyższe potrzeby. Kiedy ten Pan odpowie na pytanie, jakie środki finansowe z zasobów miejskich zostały wydane na Termy Warmińskie, wliczając w to zaciągnięte kredyty, ulgi podatkowe udzielane, dofinansowania dla szkół za korzystanie z Term itp, a ile otrzymaliśmy w zamian od firmy zarządzającej tym obiektem. Konkretnie, po lewej stronie wydatki, a po prawej dochody. Tylko bez kolejnych kłamstw, Boże czego ja oczekuję, przecież to utopia.

Kropek

Nie sądzę aby takie wyliczenia się pokazały ponieważ nie byłyby korzystne dla wizerunku samorządowców, którzy odpowiadają za podpisanie umów z firmą zarządzającą. Z tego, co do mnie dociera, wynika, że podobno nie chodzi tylko o same rozliczenia finansowe, ale też o konstrukcję, warunki i zabezpieczenia tych umów. Faktyczne przekazanie zarządzania z Condohotels Management do spółki Termy Warmińskie odbyło się za wiedzą i zgodą powiatu. Miasto też ma wiedzę o podmianie faktycznego zarządzającego, bo udziela tej nowej firmie jakiejś pomocy. To jest jakaś dziwna konstrukcja i ciekawe, dlaczego powiat i miasto taką ekwilibrystykę uprawiają, zamiast po prostu poszukać nowej, wiarygodnej firmy zarządzającej. Condohotels Management jest dalej zarządzającym, a „podzarządzającym” jest Spółka Termy Warmińskie. Obie te spółki są własnością pani Lendo, która jak niepodległości broni dostępu do jakichkolwiek informacji, używając argumentu tajemnicy handlowej. Spółka Condohtels Management ma sprawę o upadłość, bo jest zadłużona i deficytowa i te kłopoty ma od długiego czasu.… Czytaj więcej »

gość

Burmistrz miasta w którym ludzie zarabiają 1500,- a ceny mieszkań (wynajem) kształtują się na poziomie 1300,- mówi na debacie, że niższe potrzeby piramidy potrzeb Maslowa są zaspokojone.

Sami to sobie skomentujcie pod nosem. Buhaha…

Tris

Mam małe pytanie .Na co moze liczyć obywatel tego grodu ,który jest po niekąd udziałowcem Term i Krasickiego ,bo przecież część jego podatków poszło na te wzniosłe cele .? Słucham uważnie .

Tris

Tylko proszę o nie pier….e tu o miejscu pracy za 1500 zł

Tris

Dlaczego ja ,mam mieć najdroższą wodę w regionie ,bo mój sąsiad chce sobie w porcelanowej wannie ” ,na którą nomen omen ,wszyscy się złożyli ” jaja moczyć .

vice

A z jakiego tytułu udziałowcem w Krasickim? Poważnie pytam.

Nemo

….z racji dotacji przez kolegę posła i dorzucenia jakiś drobnych 17,5 mln (hotel jako reklama wyborcza PO na ulotkach budujemy Polskę), nabycia zabytkowych budynków od miasta i pakowanie pieniędzy z PUP oraz nie wyjaśniony do dziś biznes małżonki w tym hotelu. No jak się bawić to się bawić….Ciekawe, kto z możnych ma akcje tej spółki:)

Topek

LW to jedyne miast na świecie gdzie ludzie myślą (szczególnie Ci, którzy żadnych podatków nie płacą), że jak coś jest finansowane z redystrybucji podatków to należy do nich, nie wiem czy płakać czy się śmiać ale idąc tym wątkiem powinniście się jeszcze upomnieć o dywidendę z autostrad, świątyni opatrzności, LOT itd 🙂

Nemo

Poczytaj o dotacjach z miasta 258 tys. co roku. czyli jakieś 750 tys. plus inne fikołki typu zwolnienia z podatków czy gardzenie zyskiem. mimo wszystko bym płakał nad głupotą podejmujących decyzję.

Trombullus

Zapomniał swój program wyborczy a teraz choroba o nazwie „nie pamiętam” tak ostatnio modna na wszelkich komisjach. Ja pisałem że się zaraził i widać że jest zarażony lewacką chorobą zakaźną.

Kmicic

Kłamstewka mają krótkie nóżki.
Zwykła życiowa prawda.

vice

Dodałbym jeszcze do tego artykułu pseudo program Lidzbark bez wad postawy, większość dzieci mają takie same wyniki, gdzie na logikę, każde dziecko jest inne i podejście powinno być indywidualne. Ten program może zrobić wiecej złego niż dobrego. Dlatego żadne z moich dzieci z tego nie skorzysta.

Gama

To nie tak. Dziecko musi mieć wadę zdiagnozowaną o ćwiczenia ma odpowiednie dla niego.

vice

I właśnie o sposób diagnozowania chodzi, że w tym programie jest do bani.

Maria

Moje dziecko zdiagnozowano-zajęcia korekcyjne. W międzyczasie wizyta u ortopedy-diagnoza-pilne skierowanie na rehabilitację do szpitala dziecięcego. Program do dupy, bo nawet na nogi nie działa

Zuzanna

Dzieci z pierwszej klasy ze szkoły podstawowej nr1 zajęcia z gimnastyki korekcyjnej mają w szatni wśród wieszaków, butów i kurtek. Chyba nie tak to miało wyglądać.

....

Artykuł przesłany przez układ Platformy Obywatelskiej autor z niemiecko brzmiącym nazwiskiem „Niezależnych Samorządowców ” czyli koalicjanta „Lidzbarczanie PL „. Mam wielką nadzieję, że ten karierowicz od barierek nie zostanie wybrany burmistrzem. Każdy tylko nie on !

Hela

Och, jak dobrze, że jest jeszcze trzeci kandydat.

krzysztof

cieszę się ,że jest demokracja ..trwa w mieście prawdziwa walka polityczna.i to na ostro idzie…. czego i Lidzbark jeszcze nie widział..szkoda,że Nasz Lidzbark ,nie zajmuje się obiektywnym przekazem ..A szkoda,że Gramy w pokera….bo publikując artykuł chyba autor nie zna zasad gry , bo poker zwany jest —-męską grą…a artykuł przypomina mi Grę w wojnę…a ta gra dla dzieci….

Gościówa

Świetna, merytoryczna wypowiedź.