Wrz 192018
 

PKW zarejestrowała już wszystkich kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych. Poniżej tabela przedstawiająca wszystkie komitety wyborcze i ich kandydatów w zestawieniu na okręg wyborczy do rady miasta w Lidzbarku Warmińskim. Jasno i przejrzyście widać jacy kandydaci stoczą między sobą przedwyborczą „walkę”. Widać także wyraźnie nieformalny „przydział” kandydatów do  poszczególnych okręgów. Świadczy to o porozumieniu niektórych komitetów między sobą.

 

 Posted by at 12:11 am

34
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
gal

Moderator ma rację nie parzmy na komitety bo oni się podzielili wpływami pomiędzy soba-to jest przykre.Dorotka,Józek i cała ta reszta nikt nowy a jak niby nowy to koleś,rodzina itd.Nie idę na wybory.

guest

Swoją drogą nie trzeba czytać oświadczeń. wystarczy odwiedzić stronę:
http://inwentarz.ipn.gov.pl/#
i w polu wyszukiwania (po lewej) wpisać imię i nazwisko… System wyrzuca bardzo „dziwne” wyniki. Co niektórzy zaangażowani w ruchy prawicowe, „bardziej prawicowe” nie spodziewają się chyba, że zachowały się ich materiały z lat 80tych, 70tych, 60tych itd…
Ciekawa strona, ciekawe archiwa, ciekawi ludzie z ciekawą historią……

gosc

Cytat
” Kurto Józef 56 Lidzbark Warmiński, złożył następujące oświadczenie: byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.) startuje do rady miasta z KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW WARMIA NASZA MAŁA OJCZYZNA”

Gosc

Uwaga uwaga. Kandydat PO do rady miasta towarzysz TW Józek ?

Frania

Nie zesraj się z radości…w Lidzbarku to sami porządni obywatele.
Towarzyszka z Lidzbarka

Małomiasteczkowy
krzysztof

myślę ,że ma to związek z nielegalnym wodociągiem w Kłębowie, a to sprawa dla pani Jaworowicz z TVP ,,,

Małomiasteczkowy

Czyżby jakaś kolejna aferka ?

krzysztof

oj ,,bardzo dużo, jest jeszcze jeden ustępujący radny w tym towarzystwie…sprawę bada prokuratura w Olsztynie…

guest

Ale w pierwszym od góry poście Twojego linka jest odnośnik do oświadczeń majątkowych wszystkich radnych… 🙂
I jakieś wyjaśnienie kancelarii radcy prawnego:
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl/public/?id=44
„Wyjaśnienia dotyczące wniosków Pana Andrzeja… złożone w dniu 11 lipca 2018 r. na sesji Rady Miejskiej w Lidzbarku Warmińskim.”

Gosc

Ze sprawy wynika jak to Pan P. mendrokował wokół spadku i jaki to był dziwny testament i jak po wniosku o ekspertyzę grafologiczną pewien Pan bardzo szybko wpłacił zaległe podatki. Hipoteza czy bał się grafologa?.

Guest

Jak to się mówi…
Nosił wilk razy kilka…..

krzysztof

otrzymałem smutną wiadomość..z szergegów PiS w Lidzbarku wykluczono panią Szukis..ważna to osoba w lidzbarskim środowisku PiS.Przegrała ..jednym głosem z panem Sierputowiczem…widać są nagrody dla grzecznych i kary dla .opornych..z ustawienia na listach widać ,że PO w LW zgarnie wszystkie mandaty..dla PiS zostanie smutek i żal

guest

To było głosowanie nad tym, kogo z partii usunąć? Głosowanie było nad tym, czy usunąć panią Szukis, czy pana Sierputowicza? Przegrała z panem Sierputowiczem?

Przcież wczoraj ktoś napisał:
„Pani Alicja Szukis nie jest już ważną osobą w Lidzbarskim PiS ponieważ została Uchwałą Zarządu Okręgowego PiS w Elblągu usunięta z członkostwa w tej partii.”

krzysztof

szczerze powiem,pan Harhaj ,którego nie lubię.rozergał lidzbarski PiS.. pokazał wszystkim jak się robi politykę..Schetyna powinien się uczyć polityki w Lidzbarku

Małomiasteczkowy

….czyli mamy dwa komitety PO ( dla niepoznaki :)) + koalicjanta 5 Win

odp

chyba koalicjanta w postaci PiS 😉

Ken

PiS jest jedyną alternatywą dla obecnego układu. Potwierdza to również lista do powiatu.

Ken

Cóż, ” raz zdobytej władzy nie oddamy”.
Tylko wyborcy mogą to zmienić.

krzysztof

i tu widać jak przegrany jest PiS w Lidzbarku…. wszystkie KWW..to ciekawy wybieg oby tylko nie było PO w nazwie komitetu….bo liczą się lokalni działacze a nie szyld.. Otwarty list do Prezesa opublikowany w Naszym Lidzbarku, da dla wielu do myślenia,bo nie widzę kandydata partii Jarosława w radzie miasta,,,Również na przegranej stoi kandydat partii w wyścigu na burmistrza…ktoś w PiS wreszcie otworzy oczy ,,,

Guest

Ale, że co? Że prezes bądź wojewoda mają przyjechać do Lidzbarka i administracyjnie zmienić układ sił, unieważnić wybory, zgłosić reasumpcje, bo wynik nie jest po waszej myśli?
Sami widzicie, jak niedomagacie organizacyjnie a chcecie wprowadzić swoje rządy w mieście… To dopiero bylaby klęska… Potraficie tylko negować. Negować wszystko, czego nie jesteście autorami… KŁAMAĆ…

Kropek

Takie inicjatywy, jak list są potrzebne, bo tu jest „układ zamknięty”.

gość

POwpychali w okręgi wyborcze kandydatów na radnych, w których to okręgach radni ci nawet nie mieszkają, ale jak to tłumaczą ” znają problemy i potrzeby mieszkańców z innych ulic ” 😉 ?

Gosc

Ciągle nie rozumiem, skoro wszyscy na tym forum i portal chcą zmiany to dlaczego nie powstał ruch zmiany w LW???

Ptakhu

Sam nie powstanie. Musi być ktoś kto coś takiego zainicjuje. Może Ty?

krzysztof

były i są działanie zmierzające do powstania prawicowego ruchu w LW, chętnie w te działania angażuje się młodzież,tylko ktoś uważa ,że ma patent na wszystko…działacz PiS dzwoni do burmistrza aby pogonić młodzież z deptaka z racami 1 sierpnia 2018…często wymieniane tu nazwisko tego niby działacza, a teraz niby kandydat do rady miasta,…tylko Burmistrz i pan Sierputowicz stają w obronie młodzieży….

Polak

Jeden ruch powstał cztery lata temu tj.”czas zmian”. I co się zmieniło? Wszedł w uklad, nie zrobił nic z tego co obiecywał i jeszcze okazało się, że jest nieetyczny. Właśnie takie osobowości narcystyczne, nie mające nic do zaprezentowania fachowego oprucz wizerunku są wybierane.

Gosc

Poukladali sie, szczególnie widac to w okręgach gdzie startuje 2 kandydatów, żal patrzeć na te układy PO !

Rafał Pliszka

Ja tam zamierzam wygrać bez patrzenia na polityczne zaplecze rywala. Choć to dziwne że tylko jeden komitet wystawił swojego przedstawiciela do 7 okręgu wyborczego. Swoją drogą jednego z bardziej nietypowych pod względem zabudowy i różnych problemów i typów zabudowy mieszkalnej.

???

A ten rywal to gdzie mieszka ?

Rafał Pliszka

To pytanie należy kierować do kandydata lub komitetu wyborczego.

odp

na oś Astronomów ma pan w tej kwestii przewagę

witek

Wygrasz czy nie wygrasz i tak Rafałku wiemy,że jesteś z pEŁo bądź sympatyzujesz z „koligenami”, więc do koryta i tak dostanie się swój i będzie musiał tańczyć jak mu zagrają z góry (master of puppets). Ogłoś co chciałbyś zrobić/zmienić a my sprawdzimy cię za 4 latka czy cokolwiek się udało:)

Rafał Pliszka

Niestety Panie Witku ma Pan mylne informacje co do mojej przynależności partyjnej i sympatii politycznej. Na szczęście unikam aktywności partyjnej od kiedy nie ma już UPR Ale to było prawie 20 lat temu. Ale miło ze ktoś zauważa moją kandydaturę.
Program jest choć nie tak rozbudowany jak przy dużych komitetach bo jednak trzeba myśleć o realnych celach.