Lis 252019
 

Na stronach portalu społecznościowego, Burmistrz Miasta zamieścił informację na temat wyników „konsultacji” społecznych dotyczących wprowadzenia płatnych stref parkowania. I tak, ogółem oddano 289 głosów z czego 101 poparło, a 170 było przeciwko płatnemu parkowaniu w centrum Lidzbarka Warmińskiego. Jak czytamy w nieoficjalnym piśmie Urzędu Miasta „Głos w sprawie stref płatnego parkowania oddało zaledwie 289 osób. Niestety jest to liczba zbyt mała, nieobrazująca jednoznacznie zdania mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i konsultacje prawdopodobnie będą powtórzone […]” Burmistrz Wiśniowski, na poniedziałkowym posiedzeniu komisji, żalił się z powodu niewielkiego zainteresowania konsultacjami. Stwierdzając m.in. – Trudno powiedzieć że jest to reprezentatywna część naszego miasta jeżeli bierze 289 osób. Dodając także, iż ponowimy konsultacje albo podejmiemy odpowiednie decyzje, jeżeli nadal będzie problem z postojami w centrum miasta. Mieszkańcy centrum nie będą zwolnieni z opłat z płatnego parkowania, mogą być jedynie ulgi. Niech właściciele, współwłaściciele i pracownicy parkują 300 metrów od swoich sklepów i wtedy będzie dobrze. Sama idea płatnego parkowania nie jest głupia – podsumował Wiśniowski.  

Trudno nie zgodzić się z komentarzami czytelników w powyższej sprawie.

Gość – „Szkoda , że tamtych konsultacji co do straży miejskiej nie powtórzyli, a tez można było przychodzić wielokrotnie na spotkania z panem burmistrzem i panie wydawały po jednej ankiecie dla jednej osoby, potem mozna było wrzucić kilka do urny. Wtedy zagłosowało około 153 osób, lecz tamtych konsultacji nie unieważnili, zaś pan burmistrz opierał sie nimi w swoim uzasadnieniu (71 za pozostawieniem SM – 70 przeciwko SM )!

Gość – „[…] Konsultacje poszły nie po ich myśli to trzeba anulować i powtórzyć, cyrkkkkkkk i wstyd !”

Komentarz redakcyjny

Zdaniem redakcji, płatne parkowanie jest głupie. Czemu, a raczej komu ma służyć? Rozumiemy, że większej rotacji aut w centrum miasta, celem podniesienia obrotów w okolicznych sklepach. Jeśli więc, mieszkańcy mają dodatkowo płacić za możliwość kupowania w pobliskich placówkach handlowych to co otrzymają w zamian? Czyż właściciele sklepów nie widzą problemu w parkowaniu swoich aut pod swoim „biznesem”? Czy nie potrafią z własnej woli i dla własnego interesu parkować gdzie indziej, aby uwolnić miejsca potencjalnym klientom?

Należy w tym miejscu przypomnieć pewne głosowanie Rady Miasta, gdy jego wynik nie był po myśli Burmistrza – Białoruska Sesja Rady Miasta

 Posted by at 9:14 pm
Powiadom o
gość

W chwili objęcia urzędu Burmistrza przez Wiśniowskiego oraz nowych radnych (2014rok ) zadłużenie mieszkańców wynosiło 19,5 mln zł, teraz w planie budżetu na 2020r. przewidywane zadłużenie wynieść 32.988.652,00 zł.!!!!

Bolo

Widać jakich mamy ekonomistów

krzysztof

kogo stać na auto to zapłaci za parkowanie,,,,,a reszta na rowery

gość

Sprzedaje auto i przerzucam się na rower. Zdrowiej i taniej…

gość

i wygodniej, szczególnie jesienią w deszczu , zimą w śniegu 😉

gość

Niby tak… ale w zimę trzeba odśnieżać codziennie samochód, skrobać szyby itd. zawsze można też wziąć taksówkę albo pożyczyć od kogoś auto.

Lucjan

Mają podobno powstać 2[dwie] galerie to w centrum miasta będzie pusto,a sklepy w centrum pójdą z torbami!!!!!

klient

Wolny rynek… nie kupuję w tych sklepach więc mi wszystko jedno

xyz

Niebawem wszyscy z tego miasta pójdą z torbami, kwestia kolejności wychodzenia

gość

Zostaną tylko emeryci, bezdomni i beneficjenci 500+

xyz

Kto im da 500+?

gość

Jak to kto? Jarek!

gość

oraz Janusze i Ukraińcy 😉

gość

Obawiam się, że Januszów czekało by wtedy bankructwo z powodu braku klientów i taniej siły roboczej a Ukraińcy też już nie chcą pracować za dwa tysiące.

Bolo

A co robi straż miejska? Ludzie w mieście parkuja jak chcą mało do sklepu nie wjada a oni się woza 8 godzin i zbijaja bąki

gość

Też mnie to zastanawia…

cox

Ludzie parkują jak chcą – właśnie ja zaparkowałem jak chciałem i dostałem wezwanie do straży po mandacik (przez monitoring miejski). Jedno mnie zastanawia czemu właściciele sklepów mogą parkować jak chcą. Panowie strażnicy prawo jest równe dla wszystkich… chyba że sklepikarzy chroni immunitet

Bolo

Wychodzą z założenia że swoich się nie tyka

zła zmiana

Za rządów dobrej zmiany coraz więcej polaków żyje w skrajnej biedzie. cyt. „W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrosła o 400 tys. Dziś ponad 2 mln Polaków balansuje na granicy fizycznego przetrwania.” Jak wygląda sprawa w naszym powiecie?

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-szlachetna-paczka-najnowsze-fakty/fakty/news-mniej-niz-8-zl-na-dzien-wkrotce-premiera-raportu-szlachetnej,nId,3355879

zła zmiana

Jak chcecie to minusujcie ten komentarz ale za rządow PO ludziom skrajnie bidnym w Polsce żyło się lepiej. Nie jestem sympatykiem tej partii jak i sympatykiem PiS. Stwierdzam tylko obiektywnie pewien fakt. Obecnie biedni mają takie same dochody co kilka lat temu. Różnica jest tylko taka, że zostawiają w sklepach coraz więcej pieniędzy, bo wszystko strasznie drożeje.

Trombullus

Czy za PO czy za PIS złe zmiany postępują. W porównaniu z okresem mojej młodości zauważam że nasze państwo robi się państwem policyjnym i nieczułym. Brak tolerancji, wszechobecne zakazy i nakazy. Każdy każdego pilnuje w nadziei na jego ukaranie i robi to społecznie- niczym kiedyś ORMO. Tak źle nie było za najgorszej komuny. UE próbuje ludzi unifikować do wybranego wzorca zachowań jednocześnie głośno krzycząc o wolności i demokracji.
Nie czuję się wolny a wręcz przeciwnie- ujarzmiony i skrępowany.

gość

pomyliłeś tematy kolego nie spamuj ! A jesli mowa o tym ” wzroście 400tys ” z porównaniu z 2018 rokiem i 2 mln żyjacych w skrajnym ubóstwie .To podam CI obiektywnie fakt, że np w 2010-2014 (rządy PO-PSL ) ta liczba wynosiła ok 2,4 mln . Warto poczekać do końca roku na twarde jednolite dane GUS i na nich opierać swoją tezę . pozdrawiam

Trombullus

A może zrobić strefę płatnego parkowania na ul. Zamkowej?

TROL WARMIŃSKI

Generalnie , to wasze komentarze na temat głosowania w sejmie wszystkim , tu czytającym i piszącym , koło …u…a latają .

gość

Centrum i deptak w ogóle powinno być wyłączone z ruchu samochodowego. Można przejść się pieszo lub nawet rowerem podjechać. Chyba, że ktoś jest inwalidą i waży 150 kg więc musi podjechać autem pod same drzwi sklepów ale chyba niewiele jest takich osób, prawda? Zgodnie z zaleceniami światowej organizacji zdrowia człowiek powinien dla zachowania zdrowia codziennie pokonywać dystans 8-10 kilometrów PIESZO. A tutaj przejść się kilkadziesiąt metrów to wielki problem… Później efekty niestety widać na ulicach i szpitalach, bo otyłość to coraz większy problem.

xxx

Cytując panią poseł „…trzeba anulować, bo my przegramy.” – kwintesencja demokracji 🙂

gosc

Tak tylko ze pani marszalek sejmu nie znala wyników glosowania i byly zglaszane awarie systemu glosowania.kwi kwi kwi

imię

Nie musiała znać. Wystarczyła jej informacja od swoich, że przegrają. Z resztą cały bieg tamtych jej poczynań był wbrew regulaminowi Sejmu. Nawet mówił jej o tym osobisty „podpowiadacz”.

Ale zaiste, Burmistrz chce wprowadzić w Lidzbarku strefę płatnego parkowania a powtórzenie konsultacji to tylko oczekiwanie na inny ich wynik. Wtedy konsultacje będą zapewne wiążące i nie będzie mowy o małym zainteresowaniu.
Domyślać się tego można po słowach, jakich użył.

gość

Co do burmistrza i jego słów to smutna racja ! Jesli chodzi o panią marszałek to raczej nie znała gdyż nie odpowiedziała na zapytanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego o wynik tego dziwnego głosowania https://vod.gazetapolska.pl/21659-jaroslaw-kaczynski-pani-marszalek-podjela-wlasciwa-decyzje, no i zaledwie dzień dwa wcześniej też były problemy techniczne z czytnikami nawet poseł Jacek Protas zagłosował za wotum zaufania dla Premiera Morawieckiego 😉 potem odkrecał to wszystko ! „Afera” z powtórzeniem głosowania to robienie z igły widły !

Ktos

Rzeczywiście, dwa największe autorytety. Gazeta i kaczyński.

Lucjan

I dalej kłania się u pana ktosia nienawiść do p.Kaczyńskiego.To że kogoś się nie lubi nie powinno oznaczać że się jest z j. polskim na bakier i nazwisko pisze się z małej litery.To świadczy tylko o Tobie.

imię

Nie mam za co go lubić. Nawet obojętność z mej strony byłaby w tym przypadku ogromną kurtuazją.
Panie Lucjanie, jeśli nie jest obojętna dla Pana poprawna polszczyzna, to Pańska wypowiedź powinna wyglądać następująco:
Poprawiony cyt. „I dalej kłania się u Pana ktosia nienawiść do p. Kaczyńskiego. To, że kogoś się nie lubi nie powinno oznaczać, że się jest z j. polskim na bakier i nazwisko pisze się z małej litery. To świadczy tylko o Tobie.”
Z językiem polskim na bakier raczej nie jestem.
Panie Lucjanie, Interpunkcja, ortografia, przestawiony szyk zdania. Tego Panu brakuje.

Gość

Mylicie konsultacje z referendum

xyz

Jeżeli ogłasza się konsultację i w konsultacji weźmie udział trzy osoby, jedna będzie za, dwie przeciw, to też należy to uszanować, na tym polega demokracja Panie Burmistrzu. Widocznie 289 osób jest zainteresowana parkowaniem w centrum miasta, płatnymi 101 osób, nie płatnymi miejscami do parkowania 170, dla reszty mieszkańców jest to obojętne. Według Pańskiej logiki 101=170. Poza tym coś mi tu nie pasuje, bo 101+170+271, natomiast z artykułu wynika że 101+170=289.

odp

kilkanaście głosów było nieważnych

Adam

A czy właściciele tych sklepów co czują spadek obrotów niby przez brak miejsc bo „deptak” nie mogą po prostu przenieść swojego biznesu tam gdzie jest dojazd? Jest pare miejsc w tym mieście gdzie widnieje wynajmę lokal. Po za tym deptak deptakiem a co mają powiedzieć sklepikarze z ulicy Wysoka Brama gdzie dojazd jest ale również brak tam miejsc do parkowania. Znaleźć w ciągu dnia to graniczy z cudem. To samo Piłsudskiego, Legionów przy pepco, nie tylko problem mają na deptaku. Nie ukrywajmy problem jest w całym mieście gdzie są sklepy. Więc każdy ma ten sam problem. Jak nie pasuje na deptaku to przenieś interes gdzie indziej. Nikt nie zmusza tam być. Problem tych sklepów to jest wysokość cen, jakość. Kto chce to nawet pieszo tam dojdzie. Ja jestem za prowadzeniem płatnych postojów gdyż na prawdę w dzień to cud znaleźć miejsce. A kto nie chce płacić to po prostu poszuka… Czytaj więcej »

Prawdziwy zatroskany

Powtarzam jeszcze raz czy tylko parkometry są jedynym środkiem dla poprawy sytuacji?

Lucjan

Parkometry są po to aby ratować budżet miasta,które zadłuża się coraz bardziej,a podobno bierzemy następny kredyt w wysokości 10 mln zł.a mieszkańców coraz mniej.Kiedy My to spłacimy?

xyz

Zamiast parkometrów powinni zainwestować w drukarkę do drukowania pieniędzy