Kwi 072018
 

Piękna wiosenna pogoda sprawiła, iż urokliwe trakty spacerowe w dolinie Symsarny zapełniły się amatorami wędrówek pieszych i rowerowych. Do dyspozycji jest ponad 5 km ścieżek wijących się pośród pięknej, dzikiej przyrody zakłóconej miejscami industrialną betonową architekturą. Niestety  doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy umieścili obraźliwe napisy na betonowych „wrotach” przy wejściu do parku. Ich adresatem jest prawdopodobnie jeden z działaczy PO, pełniący jednocześnie ważną funkcję w lokalnym samorządzie. Dzisiaj już część napisów została zamalowana. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego krótkiego spaceru. O sprawie poinformował redakcję jeden z czytelników, przysłał także dwa zdjęcia (poniżej).

 

 

 Posted by at 9:31 pm
Powiadom o
Dddedd

Jak nie zamontuja zgredy kamer to w ciagu 2 lat wszystko tam rozpiep…. w drobny mak wandale.

Marcepan
Tuhaj-bej

Ktoś pytał o wandali ?
https://www.youtube.com/watch?v=PsmXMmlM9dk

Najpierw Rzym, później komuna

Krokodyl Giena

Posiadam ulotki wyborcze kandydatów.wtedy…….. obecnie radnych. Chetnie przed wyborami zacytuję je na łamach tej gazety.

Krokodyl Giena

Burmistrza też. Czas na słowa sprawdzam. Dzielcie się ulotkami ze swoich okręgów. czas rozliczyć leserów, kretaczy, kolesiów partyjnych, ściemniaczy itp.

ROBO

Najłatwiej jest Komuś kto ma w tym interes krytykować. Ludzie są straszni coraz gorsi….az zal patrzeć na to co tu się dzieje. Zamiast się cieszyć że Lidzbark na naszych oczach staje się piękniejszy..Niech każdy spojrzy na siebie i zajmie się swoim życiem. Same chodzące zazdrosne ideały.

www

Przestań pie..ć- drogi na Astro coraz lepsze, pracy w ch… tylko za najniższą, Pięknie K… Pięknie

Mieszkaniec

A co ma włodarz miasta do zarobków w firmie czyjeś prywatnej? Takie żale to do właściwości oraz rynku pracy. Burmistrz nie pójdzie do firmy i nie powie dajcie więcej bo ludzie mało zarabiają..

frodo

włodarz ma tyle, że za lat parę nie będzie miał kim władać bo miasto się wyludnia

ForumLidzbarskie

A co miał włodarz do postawienia fabryki Egger w Biskupcu badz Neonet /DM w dobrym mieście?

Włodarz tworzy warunki dla inwestorów a ich ilość oddziałuje na stawki plac.
Jak można być tak krótkowzrocznym ?

Gremlin

Nie tylko o wandalach powinniśmy dyskutować ale też o partackim wykonaniu ścieżek i montażu elementów oraz zostawieniu rozjeżdżonego parku. Stoliki i ławki gdzieniegdzie nie równo zamontowane, belki pod szkłem się uginają, żwir rozsypany byle jak, na ścieżkach po deszczu zostają kałuże z powodu braku spadków itd… Nie wiem czy budowa już jest zakończona jeżeli tak to kto te roboty odbierał?

Mieszkaniec

To prawda, źle wykonane

krzysztof

w latach mojej młodości w parku było duzo ładniej,ławeczki ,,amfiteatr..czas zrobił swoje,,,,,,i dziś widzę ,że czas robi swoje tylko szybciej…….

Kyle XY

O ! Czy to nie są wyrazy uwielbienia i aprobaty poczynań adresata tych napisów, ale również dla całej Rady Powiatu która dokonała wyboru Zarządu Powiatu , Starosty I jego zastępcy.
Mieszkańcy maja dość lokalnej sitwy złożonej z członków kilku ugrupowań wzajemnie się popierających .
To ,że ludzie piszą na murach to rzeczywiście wandalizm, ale też i protest , krzyk beznadziei , złości, krzyk rodzącego się gniewu .
Czy można to inaczej załatwić można .
Na szczęście dla samorządowców ludzie wyrażając swoją dezaprobatę dla władzy piszą na murach . Na rzazie piszą .

JMT

To nie jest żaden protest tylko idiotyzm. Nie dość, że absolutnie nic to nie da, to jeszcze wszyscy zapłacimy za usunięcie jego jakże górnolotnego „krzyku beznadziei”. I muszę cię zmartwić, ale na pisaniu się skończy, zawsze tak jest, a jako dowód warto prześledzić setki komentarzy na tym portalu, tylu chojraków a efektu żadnego.

povsuk

Też jesteś jednym z tych” chojraków”, i co, efektów nie ma. Gdybyś znalazł trochę czasu i ochoty , to pokusiłbyś się o chwilę refleksji historycznej i przemyślał dlaczego jest taka sytuacja w Lidzbarku i zresztą nie tylko tu. Jakiego pokroju ludzie dochodzą do władzy? Narzucana poprawność polityczna nie pozwala o tym pisać, więc sam musisz to sobie jakoś rozjaśnić. Oczywiście nie należy aprobować wulgarnych napisów itp. itd. Sensowniejszym sposobem jest głosowanie na wyborach . Pod warunkiem, że zapewni się uczciwość liczenia głosów. A jak wiemy z historii i opisywnych na tym portalu zdarzeń z poprzednich wyborów jest z tym bardzo źle. I to jest główny powód „efektu żadnego”. A tak swoją drogą, czy osoby, które były członkami komisji, gdzie było tyle nieprawidłowości mogą być ponownie w komisjach? Może warto przypomnieć o tych sprawach, kto był w tych komisjach a przynajmniej jakiś link do opisywanej na tym portalu sprawy. Niedługo zaczną… Czytaj więcej »

JMT

A czy ja w którymś zdaniu pochwalam obecną, miłościwie nam panującą władzę? Jestem w pełni świadomy sposobu działania naszego lidzbarskiego kółeczka wzajemnej adoracji, ale zniżając się do ich poziomu nie wygrasz. Po prostu dziwi i śmieszy mnie dmuchanie balonika, jakoby ludzie mieli lada moment wyjść na ulice i budować szafoty dla zasłużonych, tymczasem to bujda i fantazje. I to wszystko na portalu, który mógł stworzyć jakaś fajną oddolną inicjatywę będącą realnym zagrożeniem dla układu. Jednakże zrobił się tu trochę wentyl bezpieczeństwa, gdzie można sobie popisać wylać żale, poplusować podobne wpisy i wrócić do codzienności. I tu zmierzamy do wyborów gdzie po raz kolejny zmian w składzie brak, ewentualnie następuje mały lifting, przykładowo Wajs-Wiśniowski. Także nie słowa a czyny. Patologie komisji wyborczych to również ciekawy i wart dyskusji temat, ale nie sądzę aby to miało aż taki wpływ końcowy efekt, łatwiej po prostu kupić nasze społeczeństwo obietnicami.

pouk

JMT, jesli twierdzisz, że fałszowanie wyborów ( udowodnione w sądzie „błędy” w liczeniu), nie mają „aż takiego wpływu na końcowy efekt” to jesteś w błędzie. To jest fundamentalna sprawa. Wielu ludzi nie chodzi na wybory bo nie chce być robionych w przysłowiowego „wała”. W poprzednich wyborach była już trochę lepsza kontrola i dlatego jakaś zmiana była możliwa.(burmist) Najgorsze jest to, ze pomimo tego, że chociaż sprawa kandydata (chyba z PiSu), pomimo, że trafiła do sądu i wyszły na jaw takie nieprawidłowości, ucichła i sąd nie chciał ( o ile dobrze pamietam) wyjaśnic dogłębnie innych wątkó tej sprawy. Za takie coś przewodniczaca i czlonkowie komisji powinni trafić do pudła a sędzia, który nie wykazał woli rzetelnrgo wyjaśnienia tej sprawy powinien pożegnać się z posadą. Mozna tylko wyrazic nadzieję, że reforma sądownictwa prowadzona z takimi problemami, odbuduje w Nas elementarne poczucie uczciwości i sprawiedliwości. Możesz być pewien, że wciąż te „same mordy”… Czytaj więcej »

okularki

Proponuję ujawnić członków tej kreatywnej komisji

JMT

Bo nie mają, to nadal nie jest Putinowska Rosja gdzie zawsze wiadomo kto wygra. Fundamentalną sprawą jest brak edukacji oraz wciąż silnie zakorzeniona „sowiecka mentalność”, czyli absolutny brak zainteresowania sprawami lokalnymi, nie wspominając o polityce na szczeblu krajowy. Nawet jeśli nie dopuścisz do fałszerstw, ludzie dalej będą mieć to wszystko w poważaniu. A co do wyboru burmistrza tego grodu, sprawa jest prosta i każdy zorientowany doskonale wie jak i dzięki czyjej pomocy taka zmiana zaszła, choć jak czas pokazał różnica to żadna. I nie wiem jak to się ma do lepszej kontroli wyborów samorządowych. Zaś wspomniana przez ciebie reforma sądownictwa na pewno doprowadzi do przynajmniej częściowego zniknięcia „tych samych mord”, problem w tym, że na ich miejsce wejdą kolejne, może nawet i gorsze mordy. Jednakże, nowych mord już wtedy tak łatwo nie odsuniesz od władzy i zostaną z nami na bardzo długi czas.

Johann Matuko

Zniszczenia w parku

Johann Matuko

Park

Johann Matuko

Tylko to zrobily ludzie z Lidzbarka.Ja urodzilem sie 1952 roku i tu urodzilem sie W Lidzbarku przeciez to zrobili chamy.

Ula

Naprawdę… Czy nie można inaczej tego załatwić? Wandalizmu nie da się wytłumaczyć. Co im to dało? Są inne sposoby na wyrażanie niezadowolenia. Toż to jest zwykłe chamstwo.

Trombullus

Co tu się dziwić skoro zwykli ludzie maja go już dość, jego świty i jego uprzywilejowanych koleżków. Niestety cała budżetówka i ich rodziny idą i głosują właśnie na niego. Po co tak głosują? Żeby się coś nie wydało? Żeby było jak jest? Żyjemy w mieście w którym dwór królewski żyjący z ciemiężenia mieszkańców za bardzo się rozrósł i demokratycznymi metodami nie da rady tego zmienić. Co mają robić mieszkańcy którym się to nie podoba, wyprowadzić za granicę tak jak radził Tusk? Czy ta sytuacja oznacza że Lidzbark został ostatecznie podbity prze hordy pasożytów a reszta musi poddać się temu zborowi? Patrząc z boku naprawdę czasem człowiek ma wrażenie że chodzi po urzędach obcego zaborcy. Idąc po lepszych sklepach, wchodząc do Term czy Krasickiego czuje te spojrzenia że „jest w niewłaściwym miejscu”. Niemcy za czasów wojny rozwiązali ten problem z iście niemiecką dokładnością umieszczając napisy „NUR FUR DEUTSCHE”, czy po klęsce… Czytaj więcej »

gość

„Co tu się dziwić ( …), co mają robić mieszkańcy (…).”
Trombullusie, cóż ci na to odpowiedzieć? Ano, niech ci jak to określasz „ciemiężeni” mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce i dokonają własnych wyborów. Oczywiście jeśli mają zdolność przebicia „uprzywilejowanych koleżków”. W demokracji wszak zwycięża matematyczna większość. Liczyć każdy chyba potrafi.

Trombullus

Tak, liczyć każdy potrafi ale nie każdy widać może. W komisjach wyborczych zawsze te same gęby aspirujących do SITWY- takie dolne, zwarte szeregi usłużnych głupków.

gość

Wyjściem jest zgłosić swoich znajomych lub zaufanych. Ale najwidoczniej chętnych brakuje i …… zostają te same osoby.

pytan

API obojętnie pod jaką nazwa stowarzyszenia (jak dla mnie najlepiej Kukiz15) byłby najlepszy na tę „sitwową” patologię. Jest odważny i uczciwy, chociaż zbyt radykalny w odniesieniu do kościoła i tym może trochę zrażać potencjalnych wyborców. Czas leci , może powinien już zacząć jakieś ruchy w tym kierunku?

okularki

Chętnych nie brakuje. Jest ich aż nadto i dlatego odbywają się losowania członków do komisji, aczkolwiek szef komisji jest z góry ustalony jest to pracownik samorządowy

Mieszkaniec

Nie wczoraj tylko już od paru dobrych dni. Często tam chodzę i to się powtórzyło drugi raz. Wcześniej również był taki napis tylko na tablicy informacyjnej unii europejskiej, został szybko wytarty

Wilhelm Win

i elegancko

Maciej

Hahaha xD