Sty 152019
 

Pierwsze z nich to zamordowanie pana Adamowicza na scenie. Tragiczne wydarzenie, z całą bezwzględnością czyn haniebny i godny napiętnowania. Sprawca jak też osoby w pośredni sposób odpowiedzialne za śmierć pana Adamowicza muszą być ukarane.

Druga tragedia wynika bezpośrednio z pierwszej, a dotyczy ogólnonarodowej histerii jaką rozpętały media. One żywią się taką strawą, czyimś nieszczęściem. Im bardziej „gówniana” stacja TV tym bardziej „uświadamia”  jaka to spotkała nas tragedia. Mieszkaniec np. Lidzbarka Warmińskiego nigdy nie miał niczego wspólnego z panem Adamowiczem, ba sporo z nich nawet o nim nie słyszała – aż do przedwczoraj. Po wielogodzinnym bombardowaniu widzów czarno-białymi obrazami, okazuje się iż był nam bardzo bliski, prawie jak rodzina. Kreowanie rzeczywistości przez media, służy li tylko podniesieniu oglądalności, a co za tym idzie wzrostem przychodów z reklam. Hieny z przeróżnych mediów (głównie lewicowych) otrzymały idealny materiał – zabójstwo na scenie w świetle kamer. Czegóż padlinożercy mogą chcieć więcej? Temat ten będzie się jeszcze ciągnął miesiącami, aż do spadku zainteresowania widzów. Powstanie dziesiątki teorii, tropów i nieprawdopodobnych historii z tym związanych – tylko celem przedłużenia zainteresowania widzów. Takie tematy to żyła złota dla wszelkiej maści hien dziennikarskich. PiS latami żyła katastrofą smoleńską, teraz PO ma swoją tragedię i będzie nią żyła latami. Przy okazji kreując wizerunek świętej pamięci pana Adamowicza do rangi co najmniej Prezydenta RP. Tylko czekać na projekt pomnika usytuowany w centrum Gdańska.

Nie ma tygodnia, aby media nie informowały o jakimś brutalnym zabójstwie. Matka morduje dopiero co urodzone dziecko – jest o tym wzmianka gdzieś w wiadomościach. Na drugi dzień nikt o tym nie mówi. Temat ciężko sprzedać, nie ma zdjęć, nie było kamer, nie ma co pokazywać. Czymże różni się pan Adamowicz od innego człowieka, który dopiero co przyszedł na świat? Nie miał szansy bronić się, a śmierć spotkała go od najbliżej osoby – matki. Czy ta tragedia nie powinna być zaczynem powszechnej narodowej histerii? Dniem żałoby narodowej?

W mojej ocenie należy zachować rozsądek. Stała się tragedia, zginął człowiek. Współczuję rodzinie i jego bliskim. Mi ten człowiek był obcym całkowicie.

 

 Posted by at 8:41 pm

44
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
tym

I chyba już po atmosferze, sprawę uratowała chyba ostatnia puszka dla prezydenta bo politycy chyba wracają do swojej „normalności”.

Bzdyl

Radzę posłuchać wypowiedzi Dominikana ojca Wiśniewskiego na pogrzebie
. I tyle!

cytat z dzisiejszych portali

„Zmarł człowiek, ale jakim był Polakiem… doskonale wiemy. Na Boga! Nie zakrzywiajmy rzeczywistości. Nie przykładajmy ręki do budowania pomnika z twarzą tragicznie zamordowanego… antybohatera. Tak, antybohatera, który spocznie w katolickiej świątyni, z którą poza polityką nie miał absolutnie nic wspólnego. Nie dorzucajmy koksu do pieca przemysłu nienawiści, który od wielu lat emituje potężne, trujące polskie społeczeństwo kłęby dymu. „Dożynanie watah”, „patroszenie”, dehumanizacja narodowców, mord na Marku Rosiaku, groźby pozbawienia życia, kpinki z katastrofy w Smoleńsku („Zimny Lech” – baner vis a vis Zamku na Wawelu, gaszenie zniczy na Krakowskim Przedmieściu, … Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność.” – to tylko fragment apelu o opamiętanie.

Realista

Trzeba mieć miarę słów jakich się używa w publicznym dyskursie. Dla kilka rzeczy jest niezrozumiałe. Pierwsze to że na scenie prawie 30 osób i nikt nie zauważa zadawania ciosów. Zdumiewające. Po drugie byli żołnierze uczestnicy misji w Afganistanie, Iraku, z GROMu mówią że ciosy zostały zadane wręcz doskonale, najpierw brzuch a potem serce. Wszyscy zgodnie twierdzą że to mógł zrobić tylko zawodowy zabójca, perfekcjonista. Po trzecie zachowanie ochrony skandaliczne, normą jest że oprócz plakietki sprawdza się legitymację dziennikarską. To elementarz. A zachowanie mediów skandaliczne, zwłaszcza TVP. Można kogoś nie tolerować ale w takiej sytuacji należy zachować umiar i takt. Dla rodziny ból niewyobrażalny, a dla reszty wiadomość że w dzisiejszej dobie nikt nie może czuć się bezpiecznie. Straszne to ale prawdziwe.

Independens

Dlaczego moja wcześniejsza odpowiedź na jeden z komentarzy znowu czeka na moderację?

bezrobotny

Władza od lat szukała odpowiedniego PRETEKSTU do wprowadzenia CENZURY w internecie i sprawienia tego, że Polacy będą bali się pisać to, co myślą. W końcu znaleźli taki pretekst. Witamy w PRL BIS z jawną cenzurą i brakiem wolności słowa.

https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/301169899-Hejt-w-internecie-surowiej-scigany.html

Portos

cyt. cox Portal NL też czymś się żywi…. gdyby nie artykuły dotyczące burmistrza, starosty i inne przekręty liczba wejść by drastycznie spadła. Dobrze,że taki portal istnieje dla dobra mieszkańców i budzenia w nich kontroli nad kiepskimi władzami, które rządzą tu od lat niczym cosa nostra powiązań i zależności. Nie wszyscy jednak czytający potrafią wyciągnąć wnioski i analizować treść lub czerpią profity z takiej sytuacji. Na razie władze próbują znaleźć sposób na zamykanie ust poprzez falę pozwów, aby chronić informację i stołki. Tak, władzy się nie podskakuje. Nie ma także obowiązku przebywania na internetowej stronie jak coś nie pasuje… pstryk i można wyjść. Świetny artykuł oddający odczucia wielu ludzi. Tak, to wielka tragedia dla rodziny i czysto ludzka. Morderstwo w świetle kamer. Obrzydliwe. Ostanie zdanie napisane perfeckt. Iluż to ludzi zginęło w tym dniu w wypadkach na naszych kiepskich drogach. Zawsze będę przeciwko gloryfikacji polityków, bo najzwyczajniej od 89 roku nie… Czytaj więcej »

Wujek dobra rada

Oto przykład na „odwracanie kota ogonem” i mydlenie oczu. Tematem jest hejt w mediach, a nie kto, kiedy i dlaczego ma więcej racji. Pstryk, wyłączone i po sprawie? Nie – ignorancja tego zjawiska jest równoznaczna z przyzwoleniem, a więc poniekąd współodpowiedzialnością za skutki jakie niesie uprawianie mowy nienawiści. Oczywiście dyskusyjną kwestią jest, kto ponosi więcej winy – anonimowy autor hejtu – czytelnik, który mu przytakuje – czy redaktor/administrator, który przyzwala na publikację szkodliwych treści, ale to już są szczegóły. Co to znaczy, że „mi ten człowiek jest zupełnie obcym”? Mamy czekać na tragedię w naszym mieście, aby dopiero wtedy pójść po rozum do głowy? Troszkę wyobraźni!

Portos

Nie zauważyłem tu żadnego hejtu, ani szkodliwych treści w tym artykule. Pojęcie te, podobnie jak wiele innych jest nadużywanych, że wspomnę tu: antysemityzm, europejskie idee, ciemnogród, nietolerancję, ksenofobię oraz inne pierdoły tego typu. A te zdanie to już zwykła manipulacja ” Mamy czekać na tragedię w naszym mieście, aby dopiero wtedy pójść po rozum do głowy?” Ło matko! A co kod przyjedzie czy konstytutki z Bolesą? Ocknij się, mieszkasz na „wypierdowie” i klepiesz głupoty w pracy okradając swojego „elektrycznego” pracodawcę. cyt ” Co to znaczy, że „mi ten człowiek jest zupełnie obcym”? Czego tu nie pojmujesz ? a tyś przyjacielu brat czy swat zmarłego? ….bo dla mnie również był obcy. No tak wychodzi z genetyki. Politycznie natomiast zaczął być również obcy dla kolegów z platformy i nie przeszkodziło PO zrobić ostatnio widowiska w sejmie. Czegoż nie zrobi się, aby zaistnieć w świetle kamer. Jesteś zwykłym prowokatorem z PO ….. i… Czytaj więcej »

Wujek dobra rada

Już powiedziałeś co wiedziałeś, czy może jeszcze napiszesz elaborat na ten temat?
Hejt lał się tu niejednokrotnie i zapewne dalej tak będzie – oceniam całokształt a nie powyższy artykuł – a jeżeli już o nim mowa, to skoro temat i człowiek obcy, to nie należało go podejmować. No chyba, że jednak miał prowokować 🙂
Twojej perspektywy nie przyjmę na pewno – jest wypaczona.

Trombullus

Hejt- kolejne modne słowo w mini słowniczku każdego platfusa. Szkoda że o tym nie pamiętają ich politycy występując trójkami przed kamerą TVN. Chyba wszyscy zapomnieli ile bojówek typu KOD czy Obywatele Rzeczpospolitej stworzył obóz Platformy Obywatelskiej. Ja pamiętam jeszcze te autokary które przywoziły całe pudła flag i innego badziewia dla opłaconego tłumu żeby pognębić władzę. Pamiętam te zwoływane przez neta tłumy, które szarpały i wyzywały polityków wychodzących z Sejmu. Pamiętam nieudany sejmowy zamach stanu, pamiętam jakie brewerie wyczyniali tam politycy PO i N. -do czego nawoływali.

Portos

Tak trombulusie to tzw. europejskość. Ot elokwentny „zaczepialski” napisał bez hejtu. Nie musisz czytać wszystkich wpisów kolego P., tym bardziej tu przebywać. Skoro nie bardzo rozumiesz treść, a długość tekstu ogranicza percepcję. Nie ty jesteś od decydowania, kto na jaki temat ma pisać. Pojęcie wagi/ m sześć./ kg / wiaderek hejtu jest sprawą indywidualną. Czyli zostałeś wyznawcą mędrca z Wybrzeża cyt. „co to za demokracja, kiedy każdy mówi co chce” ?
Nie musisz przyjmować niczyjej perspektywy, bo to i tak dla ciebie za trudna gimnastyka umysłu, a dla mnie wypaczeniem jest „zaczepialstwo” i nadinterpretacja prowokatorów tzw.liberalnej tolerancji. Oni tylko tolerują swoje zdanie i swoje poglądy.
Szczególnie koledze nie podobało się być przyzwoitym każdego dnia :).

Siekiera

…czyli – hejter hejtera hejtem pogania. Brawo „NASZ LIDZBARK”.

Toporek

cyt. „Nie ma także obowiązku przebywania na internetowej stronie jak coś nie pasuje… pstryk i można wyjść”. Też masz problem z czytaniem?

krzysztof

dziś po FB.krąży wierszy..oto jego fragmenty….a jak umarł pan bogaty ,to mu nieśli wieńce kwiaty…..jak umarł chłop z fabryki to uznali że był nikim,,,a jak padło dziecko z głodu to nie ruszyło to narodu

cox

Panie API po co te wypociny? Ludzie maja pilot i wiedzą gdzie jest czerwony przycisk – proste? Portal NL też czymś się żywi…. gdyby nie artykuły dotyczące burmistrza, starosty i inne przekręty liczba wejść by drastycznie spadła. Takie to już życie mają media, co kto lubi niech sobie czyta lub ogląda…

Trombullus

Wszystkie morderstwa biorą się z braku tolerancji- innej osoby, sytuacji którą ona stwarza.
Brak tolerancji bierze się z konformizmu wytworzonego poprzez polityków, media i pseudo autorytety moralne.
Sytuacja jak się wydarzyła w Gdańsku powinna skłonić naszych polityków, media, wszelkiej maści KODy, miesięcznice i inne sztuczne twory do zaniechania ekstremistycznych wypowiedzi, Powinni zaniechać buntowania jednych ludzi na drugich.
Z drugiej strony pewne osoby powinny sobie uzmysłowić że nie można iść po bandzie, za wszelką cenę- która czasem może się okazać za wysoką. Wariatów nie brakuje- szkoda życia.

Siekiera

Ktoś wybiera i w efekcie popiera tych za wszystko odpowiedzialnych polityków. Nie mam intencji aby jątrzyć, ale wniosek nasuwa się jeden – jaki naród, taka polityka. Polacy są tak głęboko podzieleni, że tylko nadzwyczajne wydarzenia mogą coś w tej kwestii zmienić. Obym nie miał racji.

JMT

Oczywiście warto pochylić się nad obecnymi dopuszczalnymi standardami dyskusji jednak to co się stało wynika z wielu lat zaniedbań systemowych. Facet napada na banki, w przeszłości miał problemy psychologiczne, w więzieniu następuje nawrót choroby mimo sygnalizowania przez rodzinę problemu, nie zostały podjęte żadne środki. Z drobnego rabusia zakład karny zrobil niestabilnego psychicznie mordercę. Resocjalizacja pełna gębą. Nie jest to żadna próba rozgrzeszenia ochydnego czynu. Jednak podobnych Stefanów może być więcej, tylko tym razem ofiarą był znany polityk.

Ziom

@jmt nie mozemy nazywac kogos kto napada na banki drobnym rabusiem. Takim slowem mozna okreslic osobe, ktora buchnie bulke w jakiejs stonce czy innym dyskoncie. Pozdrawiam

rozs
pablo

nie ma jak pouczający tekst od antysemity w sutannie, którego nawet kościół usunął za poglądy.

poczytaj

Jakiś ty „pro i poprawny politycznie” pablo. Polecam ci książkę Jacka Międlara – Moja walka o prawdę ( do kupienia w internecie). Dowiesz się z niej wielu ciekawych rzeczy a także dowiesz się czegoś więcej o człowieku, który walczy z antypolonizmem.

memory

Jest w naszej tradycji coś takiego, że o zmarłych mówi się albo dobrze, albo wcale. Dobrych słów dziś nie brakuje… milczenia nie słychać.

Independens

Najodpowiedniejsze będzie w tym przypadku „Ciszej nad tą trumną!”

poppo

…choć milczący mogliby wiele powiedzieć.

krzysztof

w mediach trwa polityczna licytacja… tragedia smoleńska, dramat dzieci, które zginęły w Koszalinie, tak w tej chwili śmierć na oczach rozbawionych ludzi, a wszędzie polityka…myślę ,że w tej licytacji najwięcej zyska ten kto cicho siedzi

kalisz

Tu chyba wcale nie chodziło o to czy ktoś zna Adamowicza czy nie. Ludzi chyba przerosła ta sytuacja najzwyczajniej i coś w ich pękło. Czy to by był prezydent gdanska, poznania czy warszawy nie miało znaczenia. Polacy są przyzwyczajeni, ze jest podział na 2 plemiona i każdy hejt jest dozwolony i nikt na to uwagi latami nie zwracał uwagi aż do teraz. Zabójstwo Prezydenta przeraziło ludzi, szkoda, że tylko na chwilę. Zaraz wszystko wróci do normy i dalej będziemy podzieleni. TVP już wczoraj nie wytrzymało i sugerowało, że to wina PO…

GOść

http://wiadomosci.tvp.pl/40576134/14012019-1930 wczorajsze wiadomości warto obejrzeć i samemu wyciagnać wnioski

pablo

obejrzałem materiał tvp : oczywiście winna tylko opozycja, pokazywani tusk itp. oczywiście nikogo z pisu 🙂 TVPisu nie dają rady oglądać już nawet prawicowi dziennikarze.

gość

to Ty chyba inny wiadomości oglądałeś lub tylko urywki 😉 podajcie ludzie link do faktów z tvn lub informacji Polsatu w tym dniu

Telewidzka

Akurat oglądałam fakty w TVN i to z ich stacji popłynęły oskarżenia pod adresem rządzących.

gość

może jakiś link do faktów i do Polsatu w tym dniu niech widz sam porówna przekaz medialny największych stacji w PL

żal

A w TVN zacytowano m.in publikacje zagranicznych gazet The GUardian (lewicowy )sugerujące , że był znienawidzony przez lewicę, wspierał imigrantów, środowiska LGBT i nie ma dowodów, ze atak był polityczny , potem zrobili wrzutkę z Owsiakiem ze odchodzi sugerując m.in ze względów takich ,że rzad nic nie robi jak J.O jest krytykowany . Takie oto mamy media i te lewicowe i te prawicowe 🙁