Paź 102018
 

Uczestnicy spotkania przedwyborczego KWW Koalicja Obywatelska – Lidzbark Warmiński z mieszkańcami miasta.

10 października 2018 r. w świetlicy parafialnej przy ul. Astronomów odbyło się spotkanie mieszkańców z  kandydatami do Rady Miasta z KWW Koalicja Obywatelska – Lidzbark Warmiński. W programie spotkania miało zaprezentować się troje kandydatów z okręgów 1,2 i 4 oraz przedstawiony program wyborczy komitetu. Kandydaci – Agnieszka Serwach, Adam Brodowski oraz debiutujący Paweł Baranowski.

Jak się okazało, ze względu na zaskakująco kameralny charakter spotkania, organizatorzy odstąpili od prezentacji programu wyborczego oraz samych kandydatów. Mimo to, spotkanie z mieszkańcem miasta (czyli redaktorem NL) odbyło się i trwało 2 godziny. Wywiązała się miła i bardzo ciekawa dyskusja między kandydatami a redaktorem. Poruszono całe spektrum zagadnień bliskich obu stronom, w tym te najbardziej kontrowersyjne m.in. o panujących układach w mieście, funkcjonowaniu samorządu i wiele innych. Bezpośrednia rozmowa, luźna atmosfera i interakcja z rozmówcą, okazała się o wiele bardziej interesująca, niż większość, o ile nie wszystkie, dotychczasowe spotkania przedwyborcze w obecnej i poprzedniej kampanii wyborczej. Kawa i ciasto smakowało wybornie.

 Posted by at 9:35 pm

28
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
valdi

brak słów !

gość

Oderwanie od realiów i rzeczywistości jest przytłaczające. A realia to głodowe płace.

Tris

Mieliście okazje się odezwać ,kiedy padły znamienne słowa „to co spływa do rzeki ,jest już po oczyszczeniu ” i co na co was wtedy było stać ? Na głośny pomruk -teraz precz !

Getiiin

Mysle ze jezeli ktorykolwiek kww chce naprawde poprowadzic jakas dyskusje z mieszkancami to proponuje to zrobic online.
Reszta metod sie nie sprawdzi niestety

Pytanie / odpowiedz

jan

niekoniecznie, już się odbyło kilka spotkań z kandydatami i frekwencja była zadawalająca, pozdrawiam…, ale w tym przypadku to smutne, gdyby nie p.redaktor…

gość

Trzeba rozbić sitwę składająca się z Lidzbarskich urzędasów i lokalnych przedsiębiorców. Jak na razie każdy boi się tego ruszyć, nikt nie ma jaj by się za to zabrać. I wątpię by coś się zmieniło w tej kwestii chyba, że zainteresują się tym odpowiednie instytucje ale na szczeblu państwowym – nie lokalnym. Oby jak najszybciej.

Topek

Wszystkie te komentarze w formule pomówień powinny albo być zgłaszane do odpowiednich organów jako możliwość popełnienia przestępstwa lub kasowane przez moderatora jako niezgodne z regulaminem Panie Redaktorze!

Lol

Kto tu jest pomawiany? Jaka osoba z imienia i nazwiska? Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię. A jak tobie to przeszkadza, to może jednak jest coś na rzeczy?

Nemo

O znalazł się specjalista od prawa. Najlepiej ,aby ludzie nic nie pisali, bo lizusom władzy to nie na rękę. Wiemy ,że jedynym sposobem zamykania ust jest latanie do prokuratury, bo niedorośli politycy nie radzą sobie z krytycznymi zdaniami na ich temat i mogą bawić w dochodzenie racji za publiczne pieniądze.się w rozumiem ,że chcesz postraszyć internautów i wpisujesz się w lokalną walkę z tym portalem, tak jak czyniło to PO i PIS.

.....

PO tonie, widocznie organizatorzy tego spotkania wyborczego żyją jeszcze jakaś nadzieją. Dostali pstryczka w nos od społeczeństwa.

petent

Niech razem z PO utonie jeszcze PiS i nastaną piękne czasy! 🙂

krzysztof

ankieta obok nie przedstawia stanu rzeczywistego.wiele głosów na pana Burmistrza nie jest uwzględniana..wielu moich znajpnych chcąc głosować na burmistrza uskarża się ze nie mogą oddać głosu poparcia na pana Jacka…….w/g wstępnego wyliczenia a mamy ok 1200 głosów uwzględniając ankietę obok Burmistrz ma ok 56% poparcia,,,,daleko w tyle konkurenci

krzysztof

również Litwin nie otrzymał wielu głosów,,choć w debacie dobrze wypadł

.....

Nie broń ich, widac ze ciasteczka i kawka zrobiły swoje .

API

Wcale nie bronię. Stwierdzam fakty.

API

Czekamy na spotkanie z innymi komitetami wyborczymi. Ci z PO, mimo katastrofy frekwencyjnej mieli choć odwagę stanąć twarzą w twarz z wyborcą.

jan

???

Trombullus

Haa, następne opisywane tu spotkanie Platformy Obywatelskiej będzie chyba dotyczyło tematu, jak pan Janek stanął przed lustrem i wygłosił sobie przemówienie. Gratuluję frekwencji cwaniaki.

Janusz Lidzbarski

Trzeba było przyjść i powiedzieć im to w oczy!
Bo jak to mówią, cwaniak w necie …. w świecie

Trombullus

Z zasady nie chadzam na stypy.

Nemo

Niezupełnie. Teraz co 4 cztery lata ……. oni żebrzą jak Cyganie pod kościołem. Skoro już są tak blisko kościoła to trzeba sobie zrobić rachunek sumienia i posypać głowę popiołem :).Występujesz jako adwokat diabła. Czyżby kolejny niezależny POlitycznie komentator 🙂
Wszyscy do odstrzału politycznego, dość żebractwa i olewania obywateli. Niech odpoczną od polityki.

Rafał Pliszka

Z ciekawości wysłałem informacje o możliwość użyczenia lokalu dla innych komitetów i brak odpowiedzi.

Qqq

I co?

gosc

Jest nawet koalicjantka malarka,ale tym razem startuje z okręgu nr 3 ( Majowa Rolna,Polna,Warszawska) , przypadkowo zawitała na te kameralne spotkanko;)Mam nadzieję, ze wyborcy w koncu przejżą na oczy i nie wybiorą ludzi z układu platformy obywatelskiej !

kalisz

Ty przejrzyj słownik najpierw Pisowczyku 🙂

Nemo

Kolejny „nauczyciel polskiego” na bezrobociu? Chyba u Ciebie też szyk w zdaniu nie gra i brak wykrzyknika. Co mistrzu języka ?

GOSC

Jak się okazało ze względu na tragiczną frekwencję kandydaci PO nie …… .;) Tak to już jest jak się robi spotkania wyborcze tuz przed wyborami w miejscu religijnym. Kawa i ciasto pójdzie na cele dobroczynne ;)ps miny kandydatow, radnych mówią same za siebie !

Janusz Lidzbarski

Oj Karol, Karol 🙂