Lis 112018
 

Setną rocznicę odzyskania niepodległości lidzbarczanie świętowali na Placu Wolności. O 12.00 rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, po nim odbył się uroczysty apel lidzbarskiego garnizonu zakończony defiladą. Imprezie towarzyszyły pokazy zabytkowego sprzętu wojskowego, strażackiego i innych służb. Efektownym pokazem walki wręcz i samoobrony, popisali się żołnierze z Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Były animacje dla dzieci, koncert oraz gorąca grochówka sponsorowana przez Burmistrza Jacka Wiśniowskiego.

 

 

 Posted by at 7:55 pm

33
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Nemo

Historia, która mogła się powtórzyć.https://www.youtube.com/watch?v=jGhZgEjk6dA

Gość

Chłopaki w wojsku fajne i wysportowane a to chyba dobrze dla Polski jak ma się armię

szajko

może i tak…

gość

Jak się nie ma na co wydawać kasy to można i pobawić się w budowanie armii…

Nemo

Brak komentarza po tym wpisie u góry.
https://www.youtube.com/watch?v=QcjrzBEcJ4Q

menda

Grochówka sponsorowana przez burmistrza…., to dobrze rozumiem? Pan burmistrz ze swojego portfela wyjął swoją osobistą kasę i zapłacił za ten kocioł zupy?, Czy może to my , podatnicy byliśmy sponsorami tego grochu ?….

(Sarkazm)

Pod tymi całymi zaborami i niewolą musiało chyba być tak dobrze, że Polacy będąc już w wolnej, nieudolnej Polsce sami decydują się na emigrację do Niemiec (Dawnego zaborcy). No cóż… Niemiec nawet po przegranej wojnie, po podziale kraju na dwie części, po wieloletniej okupacji i wielu innych rzeczach potrafił zbudować silne, bogate Pastwo, w którym żyje się na cywilizowanym poziomie. Jeżeli w Polsce poziom życia się nie zmienia na przestrzeni ostatnich lat, to z wielkim prawdopodobieństwem nie zmieni się w ogóle, nigdy. Gdyby Polska nie odzyskała niepodległości, to Polacy aby godnie żyć nie musieli by nawet emigrować do obcego kraju. Co tu jest więc do świętowania?

Łukasz

Poczytaj kto pompowal pieniądze w biedne przegrane Niemcy a kto drenował Polskę ignorancie

gość

Co to ma do rzeczy? To Polska nie potrafiła zadbać o woje interesy?

pitter

Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

krzysztof

Tu należy dopisać ,,bo trzeba to podkreślić,.Wydarzenie 11 listopada. … w Warszawie 250 tysięcy osób to rekord! To jest ogromna liczba Polaków, którzy z całej Polski przyjechali. Widać, że ta inicjatywa rządu, i prezydenta Andrzeja Dudy była potrzebna ,by Marszu Niepodległości nie zakłóciły zadymiarze z KOD.. Polacy chcieli, aby tego dnia był zorganizowany taki właśnie marsz, który nas wszystkich połączy, Media niesprzyjające rządowi zapewne oczekiwały na wielką zadymę.
Oczekiwanie ze strony opozycji i dużej części mediów mainstreamowych, że ten marsz będzie czymś, co ma Polskę skompromitować, te oczekiwanie się nie sprawdziły .Polacy pokazali jedność..CWP

gość

Ci KOD-owcy to też Polacy. Bardziej ”polscy” niż wszyscy faszyści razem wzięci.

Trombullus

Przez takich właśnie jak KOD-owcy, Platforma Obywatelska i Nowoczesna mieliśmy rozbiory Polski.

krzysztof

historia lubi się powtarzać….ale ci wszyscy którzy w opozycji liczą na powtórkę,muszą mieć pewność,że się przeliczyli..250 tys na marszu w Warszawie pokazuje jaka jest siła w narodzie..

era

wszyscy trzej ?

gość

ale pierdoły piszesz

ten-or

najlepsza atrakcja to grochówka, a swoją drogą ze względu na tego Pana (weterana) na wózku miłobybyło, gdyby włodarze zeszli z tej scenki i stanęli razem z Nim, moim zdaniem to byłaby klasa…

gość

Darmowe jedzenie zawsze jest najlepsze, zwłaszcza w mieście gdzie zarabia się 350 euro miesięcznie.

Nemo

🙂 Niektórzy włodarze też lubią za darmo zjeść i wypić na pięterku za darmochę, choć ich dochody kształtują się w okolicach 3000- 4000 E.

Oj tam

Dlaczego nie skorzystać z darmowego żarcia i picia jak wazelina stawia

Goska

„Darmowe jedzenie zawsze jest najlepsze, zwłaszcza w mieście gdzie zarabia się 350 euro miesięcznie”

Gdzie burmistrz twierdzi ze nie ma wplywu na place.
I nie rozumie ze ma stwarzac podwaliny pod liczbe miejsc pracy co sie przelozy ostatecznie na jej wysokosc.
W takim razie w biskupcu i dobrym miescie rzadzi chyba NadBurmistrz

krzysztof

ważne ,że coś w mieście w tym dniu się działo…