Gru 252017
 

Nie lada prezent otrzymali mieszkańcy ul. Bema w postaci zakończenia długo wyczekiwanego remontu nawierzchni. Burmistrz na FB pokazał kilka zdjęć, głosząc zakończenie inwestycji – wskazując jednocześnie kolejny powód wielbienia swego jestestwa. Czy jednak są powody do dumy?

Zamarznięte i brudne podłoże tuż przed kładzeniem nawierzchni

Remont ulicy sfinansowany został z pieniędzy uzyskanych w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy ul. Bema zdeklasowali pozostałe projekty biorąc pod uwagę ilość zebranych głosów poparcia. Jest to powód do dumy. Jednak dalsze losy realizacji projektu wskazują na dalece idącą niegospodarność, a wręcz wyrzucanie pieniędzy w błoto. Po pierwsze termin remontu przypadający na grudzień, a w związku z tym niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warstwa ścieralna nawierzchni bitumicznej (tzw. asfaltu) została położona na przemarznięte brudne podłoże, w związku z tym niewielkie szanse aby trwałe związała. Po drugie, sama akcja kładzenia asfaltu odbywała się w „egipskich ciemnościach”, bowiem akurat tego dnia wysiadło oświetlenie ulicy (przypadek?). Po trzecie jakość układania asfaltu, pozostawia wiele do życzenia.  Główny wykonawca, miejska spółka PGK, wydaje się nie mieć pojęcia o tego typu remontach. Sami pracownicy (podwykonawcy) na placu budowy w rozmowie z redaktorem pukali się w czoło, twierdząc iż w takich warunkach układanie asfaltu jest bez sensu, ale jak stwierdził jeden z nich „z urzędu miasta kazali to robimy”.

Wielka kałuża, nieco dalej kratka odpływowa. Efekt źle wyprofilowanej nawierzchni

Efekty nocnej pracy, szybko dały o sobie znać. . W kolejnym dniu po „remoncie” niektórzy z mieszkańców, aby dostać się do swej posesji musieli zakładać gumowce. Kratki odprowadzające deszczówkę w dziwny sposób wypadły wyżej niż powinny. Szczególnie widać to przy posesji gdzie znajduje się redakcja NL, wielka kałuża pod bramą wjazdową i bramką wejściową, tuż obok kratka „burzowa”. Wielka kałuża to także, wielkie chlapanie od kół przejeżdżających samochodów wprost na elewację budynku i zaparkowany na podwórku samochód. Redakcja zaprasza Burmistrza, Prezesa PGK na wizję lokalną. Czy jeśli przy ul. Bema mieszkałby Burmistrz/Starosta/poseł (niepotrzebne skreślić) od lat nie leżałaby tam kostka brukowa, ślicznie równo położona? Czy tutaj są ludzie drugiej kategorii, patologia?

Wszystkim czytelnikom składamy serdecznie życzenia świąteczne, obyście w nowym roku nie mieli problemów z dostaniem się do domu.

 Posted by at 2:08 pm

Dodaj komentarz

35 komentarzy do "Remont ul. Bema zakończony(?)"

Powiadom o
2000

Mirosław
17 dni 16 godzin temu

Wczoraj wraz z noworocznymi życzeniami dowiedziałem się, że „naszlidzbark zmartwychwstał” A już myślałem, że podzielił los wielu podobnych stronom „społecznego sprzeciwu” dla sprzeciwu.Wszystkim życzę w nowym 2018 roku odrobinę spokoju,zdrowia a nade wszystko tolerancji dla samorządowych niedoskonałości. Bo tak myślę,że wielu tu krytykantów tylko z powodu czysto ludzkiej,a jakże naszej narodowej zazdrości.Czemu to ta;ten jest radną,radnym, burmistrzem,starostą a nie ja.Przecież kompetencje niejednego z tu komentujących ” biją na głowę naszych włodarzy ” i na pewno oni n ich miejscu zrobiliby to lepiej,mądrzej, nowocześniej.Teraz do meritum-przecież remont tej ulicy (nota bene pierwszy od dziesięcioleci-o tym trzeba pamiętać ) nie trwał 2 dni, tylko trochę dłużej.Zatem czemu mieszkańcy wcześniej nie interweniowali tylko czekali do zakończenia inwestycji ,Moim zdaniem ten kto odbierał tą ulicę po remoncie ( a musiał być fachowcem ) powinien z własnych prywatnych środków usunąć te usterki i wtedy każdy następny nim pod czymkolwiek się podpisze to 10 razy się zastanowi, sprawdzi itp, itd
PS Nie ważne kto rządzi-PO,PIS, czy ktokolwiek inny burdel na samorządowych inwestycjach był, jest i będzie.Tak było zawsze.
Wystarczy spojrzeć na drogę Lidzbark Warm-Babiak gdzie już prawie rok nie można naprawić 50 m drogi wraz z zatoką autobusową.
To skandal na skalę europejską – rok czasu i nic nie zrobiono.

API
21 dni 8 godzin temu
gosc
21 dni 6 godzin temu

Prawie wszystkie miasta powiatowe z Warmińsko -Mazurskiego 😉

Harcerz
21 dni 7 godzin temu

mam pytanie !
Idziemy w górę tej tabeli ?

Atram
21 dni 14 godzin temu

Na Bema stało się to samo co na Wiejskiej. Mimo apeli ze strony mieszkańców o problemie wody stojącej na podwórku między numerami 33, 35 i 37 nie zrobiono żadnego odpływu, a jeszcze podniósł się poziom ulicy względem podwórka. Teraz jest gorzej niż przed remontem – woda stoi i na podwórku, i na ulicy

gość
21 dni 4 godzin temu

Najważniejsze , że długość ścieżek rowerowych , sztucznie wytworzonych , godziła się ….

Adam
20 dni 12 godzin temu

Te ścieżki musiały przymusowo powstać bo tak sobie Unia zażyczyła dlatego dali dofinansowanie, gdyby nie to nie było by remontu drogi. Tak samo jak te ścieżki rowerowe na Astronomów, też Unia punktowała według jej wymysłów. Więc to żaden wymysł urzędników.

Gościówa
18 dni 19 godzin temu

Obowiązkiem urzędników jest dopilnowanie, aby jezdnia została wykonana prawidłowo…czy że ścieżką rowerową czy bez niej… Fakt jest taki, że woda zamienia się w ogromną kałużę. Przed remontem tego nie było

API
22 dni 5 godzin temu

Ostatnio jeden pan na sesji oznajmił, że wpływy podatkowe rosną mimo iż wysokość podatków pozostaje bez zmian – jak wywnioskował sławny ekonom – ludzie bogacą się:)
Subwencja ogólna jaką otrzymuje gmina z kasy skarbu państwa, związana jest ściśle z wysokością dochodów z PIT. W tym roku projektowana kwota wynosi 11,5 mln zł. W roku ubiegłym kwota ta wynosiła 12,1 mln zł. Jak to jest? Ludzie z roku na rok zarabiają więcej czy mniej? Z roku na rok podatników jest więcej czy mniej? Ot, ekonomiczna zagadka nad którą można pomyśleć biegając po nowych ścieżkach nocą.

JURAND
22 dni 12 godzin temu

Za taką papraninę prezes PGK powinien wylecieć na pysk.A inspektor nadzoru powinien razem z prezesem na swój koszt naprawić to co sknocili.WSTYD.

A.B.
22 dni 6 godzin temu

…….. a może chodziło o to , by pieniądze nie przepadły, – na wiosnę poprawi się.

Gościówa
18 dni 19 godzin temu

Nic się samo nie dzieje…ha, ha poprawi się, aby pieniądze nie przepadły…czytasz co napisałeś A.B.?

A.B.
17 dni 12 godzin temu

Niewykorzystane pieniądze z budżetu centralnego przepadają w danym roku, jeśli jest inaczej, oświeć mnie,

Inż
22 dni 20 godzin temu

Od kiedy Kostka brukowa jest lepsza od asfaltu? Marudzenie dla zasady.

Adam
23 dni 4 godzin temu

Ile wygraliście za tyle zostało wyremontowane koszty ucięte i byle jak zrobione

Trombullus
23 dni 8 godzin temu

Cyt: „Robotnicy pukali się w czoło” -każdy by się pukał. To nie jest chory kraj i chore miasto ale chorzy są ludzie których wybieramy na wszelkiego rodzaju kadencje. Powtarzam jeszcze raz i dobitnie że do władzy i na stanowiska urzędnicze pchają się osoby, które nic osobiście w życiu nie potrafią stworzyć. Pokraki życiowe które gdyby zabrać im stołek i znajomości, zasiliły by na długie lata Urząd Pracy i były częstymi gośćmi w Opiece Społecznej.
Zdarzają się wśród nich tez wyjątki- osoby odpowiedzialne bystre i pomysłowe lecz są spychani na margines. Wiadomo że nie ma co się z głupim kłócić bo pokona cię chamstwem i doświadczeniem- rezygnują, odchodzą w cień dając pole do popisu debilom co by się sami wykończyli. Niestety chamstwo, buta i arogancja połączona z małym IQ to w naszych czasach najlepsza droga do sukcesu po trupach.

Harcerz
23 dni 16 godzin temu

Jeżeli szeregowi pracownicy wiedzą ,że w takich warunkach i w ten sposób asfaltu się nie kładzie , to ubolewać należy nad wiedzą posiadaną przez decydentów i odpowiedzialnych za tę budowę. Głupotą byłoby wykonanie fuszerki na ulicy gdzie mieści się redakcja NL Ciekawi mnie czas gwarancji na wykonane prace i kto to dokona odbioru technicznego .
Jeżeli roboty zostały wykonane nieprawidłowo, a co za tym idzie pieniądze zostały źle wydane , tak jak w wielu inwestycjach w LW, to Pan Redaktor tego tak nie zostawi przynajmniej przypominając to na forum NL
No cóż nie każdy może być budowlańcem.
A tak a propos : Czy nawierzchnia na jednym z przystanków na drodze Lidzbark Pasłęk została już naprawiona czy zbliżamy się do rocznicy od rozpoczęcia remontu ?

Bomba
22 dni 22 godzin temu

Remont trwa 🙂 nie ma juz sygnalizacji świetlnej.

Harcerz
19 dni 2 godzin temu

Rozumiem . akumulatory padły ,

słoik 2.0
24 dni 7 godzin temu

czy to prawda ze w Lidzbarku ma powstac galeria taka jak w Bartoszycach?

HORDA
23 dni 5 godzin temu

Tak, ma powstać…

słoik 2.0
22 dni 15 godzin temu

Fajnie. Bedzie tak jak w Bartoszycach. Ciekawe czy zrobia nam McDonalda

Bar Mleczny
19 dni 8 godzin temu

McDonald będzie w wieży ciśnień.

Trombullus
22 dni 6 godzin temu

Razem z Mc Donaldem trzeba będzie stawiać poradnię gastrologiczną- nie ma to sensu przy tak dobrych jadłodajniach jakie mamy w mieście.

Adam
22 dni 11 godzin temu

Ta galeria w Bartoszycach to nie powinna nazywać się galerią. Plwrzucali wszystkie sklepy w jeden budynek. Słabe sklepy. Biedronka, Neonet, Jysk i wiele innych nic ciekawego, żadnego croopa, hm chociaż mogli by zrobić o McDonald możemy pomarzyć ewentualnie kfc. Można powiedzieć, że my też mamy swoją galerie tzw. Kasprzak 🙂

A.B.
20 dni 15 godzin temu

Marzeniaaaaa, nie wystarczy budka z piwem pod chmurką? Zachciewajki?

minio
24 dni 8 godzin temu

My na Dąbrowskiego zchęcią weźmiemy radną z Bema,ażeby choć trochę poprawić nasze ulice. i nie będziemy stękać i marudzić…

papa
23 dni 6 godzin temu

minio – a co do wykonu tejże nawierzchni ma radna? a powtarzam „chcecie to weźcie”.

gościówa
22 dni 15 godzin temu

Radna do wykonu tejże nawierzchni – jak napisałeś papa – nie ma nic…ona zaangażowała się w zdobycie pierwszego miejsca w budżecie obywatelskim, co dało mieszkańcom Bema pieniądze na remont ulicy

papa
20 dni 13 godzin temu

zdaje mi się w dalszym ciągu, że artykuł nie dotyczy radnej 🙂

Gościówa
18 dni 19 godzin temu

Padło pytanie o radną i jej odpowiedzialność za wykonanie remontu…padła odpowiedź i tyle. Artykuł jest o bublu na Bema a radna z Bema zdobywała głosy, więc jest tu związek przyczynowy i to znaczny

papa
24 dni 5 godzin temu

to sobie ją weście

Gościówa
24 dni 11 godzin temu

No to mieszkańcy Bema mają tak, jak mieszkańcy Wiejskiej. Chałtura na obrzeżach miasta

gosc
24 dni 13 godzin temu

Kończenie inwestycji na tzw.”szybkiego ” wcześnien np ul Wiejska, Rolna, przeważnie wiąże się z poprawkami . Wyremontowana droga, a za niedlugi czas spory kompleks sportowy
daje w KOŃCU wiele radości mieszkańcom, tych” zampomnianych ” dwóch ulic .”Czas Zmian”

Anna
21 dni 18 godzin temu

Znowu!!!!!! ha, ha. ha

wpDiscuz