Paź 072018
 

Fragment wydatków jakie ponoszą mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego

22 stycznia 2015 r. świeżo upieczony Burmistrz udzielił wywiadu dla NaszLidzbark. Deklarował w nim m.in. wystąpienie do Rady Miasta z projektem konsultacji społecznych w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. W tymże wywiadzie padła zapowiedź pana Wiśniowskiego, że zwróci się Starosty aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z Term na preferencyjnych warunkach, bo to oni w połowie sfinansowali ich budowę.

Powyższe słowa Burmistrza, jak też wiele więcej obietnic i deklaracji jakie padały zarówno przed jak i po wyborach, odnajdujemy na łamach NaszLidzbark. Jestem przeciwnikiem utworzenia uzdrowiska – grzmiał pan Wiśniowski w kampanii wyborczej. Okazuje się, że to co było dobre w kampanii wyborczej, czyli słuchanie oczekiwań mieszkańców – w burmistrzowaniu już nie uchodzi. Władza dość szybko namieszała w głowie świeżakowi. Nagle jak za dotknięciem różdżki, zapomniał prawie wszystkiego co obiecywał. Za nic mając tych wszystkich ludzi, którzy uwierzyli w czas zmian – pozyskał nowych kolegów, przyjaciół (głównie z kręgów PO). Mając władze i publiczne pieniądze pan Burmistrz zaczął dbać o wizerunek – osoby światowej, posiadającej szerokie koneksje w ministerstwie, bywalec forum ekonomicznym w Krynicy (na zaproszenie posła Protasa). Pan Wiśniowski potrzebuje armii klakierów, o których nie trudno na FB, a także tuby propagandowej w postaci lokalnych gazetek. Na nie pan Burmistrz nie szczędzi środków, szczególnie, że to nie są jego pieniądze. I tak tylko w 2018 r. (do końca sierpnia) Burmistrz przeznaczył blisko 50 tys zł na rzecz niemieckiego wydawcy m.in. gazety lidzbarskiej. Nieco ponad 7 tys przekazano firmie reklamowej z Dobrego Miasta, blisko 9,5 tys zarobiła AGORA (wydawca Gazety Wyborczej) i na inne materiały „promocyjne”. W sumie na materiały m.in. propagandowe, zwane promocyjnymi (przeważnie własnej osoby) przeznaczono ponad 80 tys zł z naszych podatków. Z końcem roku, kwota przeznaczona na wszelakie tuby propagandowe z pewnością przekroczy 120 tys zł, a pewnie ją przekroczy. Bardzo łatwo wydaje się publiczne pieniądze, a gdy chodzi o zatarcie obietnic wyborczych kwoty nie mają znaczenia. Zupełnie jakby mieszkańcy, wyborcy mieli nie pamiętać płomiennych deklaracji z przed 4 lat.

 

 Posted by at 8:19 pm

49
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Nemo

Brak poczucia uczciwości w wydawaniu publicznych pieniędzy. To prawdopodobnie typowe dla ludzi zwanych lemingami lub klakierami.

Grz

Szukanie sensacji z byle niczego. Prawdopodobnie typowe dla ludzi z kompleksami.

Nemo

Niestety finansowane Agory i uprawianie „michnikowszczyzny” też nie uchodzi. Finansowanie upadającej i antypolskiej GW oraz springer GO nie jest zabawne

Kmicic

Czas zmian , a może w końcu czas na uczciwość ?
Dobrze było by , wypromować przyzwoitość .

tur

Na załączonym skanie naliczyłem tak na szybko ok 30 tys zł, gdzie wykaz faktur do wspomnianych 50-80 tys zł?

Aleksandra

Drogi redaktorze. Zamiast komentować, hejtować czy smarować , powinien Pan sam kandydować na burmistrza albo do rady. Będzie miał Pan szanse na naprawienie tego co nieuczciwe i niemoralne Pana zdaniem. Nie jestem w stanie czytać tych pomyj. Stało się to bardzo nudne i proste. Nie wiem czy w tych tekstach jest coś konstruktywnego czy tylko ogrom złośliwości do wszystkiego co się rusza w tym mieście. Z punktu zwykłego śmiertelnika czy mieszkańca doceniam zmiany. Jest czym oko cieszyć i czym się chwalić. Dla was wiecznie mało. Pamiętajcie, że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził .

Adam

Popieram!

Topek

W tym jest szkopuł aby dyskutować konstruktywnie trzeba słuchać argumentów oraz ich używać tu jest łatwiej wystarczy puścić wodzę a pomyje leją się same. Czy to konstruktywne NIE ale jak wiemy na niezadowoleniu tez można budować, tylko co pozostawiam bez komentarza (30% moich postów jest kasowane choć nie opluwam, nie przeklinam i nie obrażam).

Grz

Oczywiście. Tylko narzekanie. Niech się „redakcja” weźmie do pracy… Do pracy na rzecz lokalnej społeczności zamiast mieszać.

Miro

Stary numer. Niestety konstrukcja tzw. demokracji samorządowej niestety nie daje możliwości zmian w pojedynkę. To powinno się wiedzieć udzielając dobrych rad. Także wygranie wyborów, o czym przekonał się już nie jeden startujący wierzący w swoją nadzwyczajność i moc.
Jak wiadomo, co kilka lat występuje standardowy przedwyborczy wysyp klakierów starych i nowych.

menda

Może nie w temacie, ale Pan Redaktor powinien wiedzieć kto sfinansował jesienny turniej siatkówki kobiet? Z tego co doczytałem jest to prywatna inicjatywa pani radnej, czy pani radna opłaciła halę, prąd i inne media? Chyba, że te koszty miasto wzięło na siebie, ale wtedy dlaczego nazywało się to przedsięwzięcie imieniem radnej….?… takie coś mi się wymyśliło , nie na temat…

kalisz

kłamiesz, turniej o puchar Burmistrza.

Nemo

Jestem przeciwny, aby kandydaci na dany okręg mieszali w miejscu innego okręgu.

krzysztof

a walka o fotel trwa…jak widać w Ankiecie w NL… liczą się dwaj panowie.. wyborcy stawiają na osoby z wykształceniem. znak partii nie wiele znaczy,

gosc

POdobno znaczy przecież ten śpiewak to kandydat PO

krzysztof

tylko Burmistrz bez barw partyjnych,,, śpiewak …na czas wyborów zdejmuje koszulkę PO,widać ,że barwy polityczne szkodzą, , ten trzeci pan chyba nie w humorze..??

jan

skoro p.Krzysztof poważnie podchodzi do prawyborów w ankiecie NL to przypominam, że dawał Pan od kilku do kilkunastu procent tym kandydatom. Jeszcze wczoraj jeden z nich prowadził, a wspólnie zamiatają temat, a moim zdaniem lidzbarski elektorat jest nieprzewidywalny…., więc wszystko się rozkręca przybywa spotkań, banerów, pomysłów, b.barwna kampania jednego z kandydatów pewnie jakieś konwencje…. , jutro debata,..ciekawe., a swoją drogą ci którzy tu klikają niekoniecznie są wyborcami.Faktycznie PiS ma ogromne notowania w kraju, a za 2 tyg. zobaczymy jakie ma to przełożenie na samorządy.

petent

Większość czytelników wraz z autorem artykułu mentalnie żyją jeszcze w PRL-u.
W społeczeństwie kapitalistycznym promocja miasta jest czymś normalnym i dziwnym by było, gdyby żadne środki z budżetu nie były przeznaczane na ten cel. Inną rzeczą jest fakt, że koszty życia w mieście są bardzo wysokie w stosunku do pensji oferowanych przez lokalne, lidzbarskie przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy żyją „high life” nowe SUVy: Porsche, Lexusy, eleganckie domy, wycieczki zza granicę… Pracownikom zostaje jedynie jakiś ochłap za który nie są w stanie wynająć nawet mieszkania w tym miasteczku. Ale rosnące rozwarstwienie społeczne jest chyba na rękę władzom miasta i powiatu? Pytanie zasadnicze: Kto skorzysta na tej „promocji” miasta? Ci biedniejsi-pracujący (można powiedzieć: miejscowe parobki) czy przedsiębiorcy z układami? Jeżeli Lidzbark będzie miał więcej gości to skorzysta na tym pracownik restauracji czy jej właściciel? No właśnie…

API

Proszę o zdefiniowanie czym jest promocja miasta, czego dotyczy, jakie korzyści z niej wynikają dla mieszkańców. Jakie praktyczne pożytki płynął do Lidzbarka Warmińskiego z faktu pokazania facjaty Burmistrza w regionalnej TV?

Nemo

Prosimy także piszących o zastanowienie się czy opowiadanie o turystach jest zasadne. Wg mojej oceny jest to bajdurzenie. Nikt z promotorów turystki nie przedstawił żadnych danych w kwestii liczb. Na poczatku tego bumu 🙂 turystycznego słyszeliśmy jak to goście hotelowi zostaną inwestorami w tak cudownym miejscu.. No niestety nie spełniło się.
Po drugie … należy przemyśleć promocję miasta. Chodzi o sens i koszty. Tak naprawdę w ten worek pt. promocja miasta można wrzucać ..nieograniczone środki ,że przypomnę tu pomysł na łatwą kasę … pewnego redaktora naczelnego gazety w O. w interesie z urzędem marszałkowski. Rozum i sens.

Nemo

Nasze miasto.. wystarczająco zostało wypromowane poprzez budowę zimnych term.

Rafał Pliszka

A i tak najbardziej kwieciste są opisy w Blogach rosyjskich internautów po wizycie u nas. Brak wydatków na promocję miasta, Czyli można inaczej zachęcać ludzi do odwiedzania .

Jola

Mnie mocno zastanawia, dlaczego Pan redaktor nie kandyduje do Rady Miasta. W sytuacji, gdyby został radnym miałby realny wpływ na działania podejmowane przez burmistrza, decydowałby o promocji miasta i wydatkach z tym związanych.

petent

… zwłaszcza, że do rady miasta kandydują osoby nie stroniące d „używek” – i nie mam na myśli tu alkoholu. Skoro nawet taka patologia się pcha, to ktoś taki jak redaktor nie musiałby nawet wywieszać plakatów wyborczych bo miałby wielotysięczne poparcie na starcie. Hehe 🙂

Jola

Szczerze wątpię, by redaktor miał wielotysięczne poparcie, bo jakoś tego poparcia nie widać, np. Redaktor nie może uzbierać na papierowe wydanie gazety a rzekomo posiada takie duże poparcie…tylko jakoś tego nie widać w czynach osób wspierających jego osobę.

API

Sprawdzimy to za 5 lat podczas wyborów na Burmistrza Miasta.

Topek

tak 🙂

Jola

Dlaczego musimy czekać aż 5 lat do następnych wyborów na burmistrza miasta, czemu Pan nie wystartował w tegorocznych? Skoro Pana zdaniem tak źle się dzieje w naszym mieście, a Panu tak zależy na dobru miasta i nas mieszkańców, to chyba pora działać już teraz, a nie dopiero za 5 lat?

poco

Czy któryś z kandydatów ma w programie likwidację Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku? Tej zbieraniny pseudourzędników do niczego nikomu niepotrzebnych?

Aleksandra

A gdzie te nieroby niby prace znajdą? jak umią tylko kawę pić

emigrant

Hahaha….
Przecież to EKSPERCI w znajdywaniu pracy, więc sami sobie bez problemu ją znajdą 🙂

gość

Nikomu niepotrzebnych? No bez przesady…
Gdyby nie PUPy (przepraszam za wyrażenie) to producenci kawy w Polsce już dawno by zbankrutowali. : )

Mormon

Niestety to wszystko prawda. Warto odnaleźć ulotki wyborcze. Inna sprawa. Z wiadomości które posiadam szykuje się nowy dojazd do osiedla Astronomów ponieważ istniejący wiadukt jest w opłakanym stanie. Mimo zebrania podpisów, olano mieszkańców ulicy Spółdzielców przy WKU i tam ma prowadzić nowa droga na osiedle. Trochę wąsko nie ? Tak więc najpierw parę lat temu poszerzano dojazd do wiaduktu dokładając po metrze jezdni, wycięto drzewa w chodniku, a teraz nie ma „piniendzy” na naprawę ani w powiecie ani w mieście. Mieszkańcy są zachwyceni tym pomysłem, bo nie będą mogli parkować samochodów. W tym okręgu radną jest p. Agnieszka i należy zapytać co zrobiła w tym kierunku. Rozumiem priorytety pt. ulica Dąbrowskiego (ulotki wyborcze) wszak w tej okolicy ma chyba własny biznes. Takie dwie pieczenie przy jednym ogniu. No ale pal to licho.Co prawda ulice są w zakresie zadań własnych gmin ,ale w innym przypadku kandydaci nie mieliby co napisać w… Czytaj więcej »

GOSC

To co na temat term odpowiedział pan Starosta ? A gdzie porównania promocji miasta czy jak to nazwano cyt „przeważnie swojej osoby ” z poprzednimi latami z innymi samorządami ? Gdzie informacja o tym, że to PO ma wiekszość w Powiecie, Mieście i forsuje (przegłosowuje uzdrowisko )? Konsultacje dotyczące straży miejskiej były na spotkaniach z mieszkańcami tak jak i konsultacje na tym portalu.
Widzę, że puszczają hamulce, wcześniej ten dyktafon, manipulacja zdjęciami odnośnie frekwencji na otwarcie w amfiteatru oraz zdjęcia „pustego” deptaka. Moim zdaniem bicie piany i schodzenie co raz niżej z jakością artykułów.

API

Nigdy nie było konsultacji społecznych w sprawie odwołania Straży Miejskiej. Nigdy Burmistrz nie wystąpił z takim projektem uchwały do Rady Miasta. Koniec i kropka.

gosc

Ale była weryfikacja potrzebnosci straży miejskiej tajcjak to było w ulotce wyborczej

Kropek

Polecam przeczytanie tego tekstu, który może przydać się nie tylko przed wyborami:
https://www.forbes.pl/gospodarka/jak-samorzady-ukrywaja-zadluzenie-spolki-komunalne-to-nie-jedyny-sposob/mbfxsle

Mia

A 4 lata temu dokładnie taka sama antyreklama była kierowana w stronę Wajsa. Trzeba jakoś zabłysnąć szanowny „redaktorze”
Jak niżej – jakieś porównanie do innych samorządów może?? Bo takie bicie piany bez szczegółów jest słabe.

Mormon

Jakie społeczeństwo tacy burmistrzowie. Lidzbark ostatnio dobrze prosperował za Krasickiego i bodajże komuny. Poprzez nieprzemyślane ruchy czy kierunki za 25 lat będzie do zaorania. Brak rozumnych ludzi u steru ,a jedynie partyjni bonzowie głodni szmalu spowodują upadek tego miasta. Jeśli dołożymy do tego brak fachowców (właściwe oceniający możliwości miasta) i pisanie publicznie pierdół o turystyczno – uzdrowiskowym rozwoju miasta spowoduje jego upadek. Miasta nie rozwijają się turystycznie na tym terenie. Jest to okresowa turystyka. Amen

Polak

I bardzo doborze. Zawiódł sowich wyborców ,nie zrobił tego co obiecywał więc redaktor go „punktuje.”
Wszystkie obietnice przedwyborcze powinny być przypominane ,aby głosujący mogli zweryfikować kandydatów na burmistrza i na radnych.

Trombullus

W jaki sposób Mazury Media jako fundacja która według KRS nie prowadzi działalności gospodarczej zrobiła materiał filmowy za kasę?

Guest

Ciekawe, ile to już kasy bezmyślnie i w pośpiechu przetransferowano do Torunia.
Byc może to na poczet przygruchania sobie w przyszłości suwerena w przypadku kolejnych 4 lat chudych…
Wybory już za rok. PAMIĘTAJCIE!
Ponoć rydzyki są ciężkostrawne…

Guest

„Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują a potem wygaszać ich oczekiwania…”

Topek

Gdyby NL dostał kasę tak ja sobie wyobrażała kiedyś redakcja to było git a tak jest kolejny stronniczy i bezwartościowy „artykuł” przeciw JW. Na informacje UM bo mowa tu przecież o ogłoszeniach, przetargach itd, które są powszechnie realizowane powszechnie przez samorządy urząd wydał jakąś tam kwotę i nie wiadomo to dużo czy mało w stosunku do innych samorządów i czy te informacje dotyczyły i w jakiej części samego burmistrza. Redakcja ze względu na stronniczość przyjmuje hipotezę że każda złotówka jest promocja burmistrza a to hipoteza niczym nie usprawiedliwiona i w pełni kierowana chęcią wpłynięcia redakcji na negatywne postrzeganie burmistrza.