Paź 022017
 

źródło: biznes.trojmiasto.pl
fot. Maciej Kosycarz / KFP

Jak niedawno poinformowaliśmy, Spółdzielnia Mleczarska Polmlek – Maćkowy ma zostać zlikwidowana do końca 2017 roku, a na jej miejscu pozostanie jedynie skup mleka i hurtownia. Powody takiej decyzji były niejasne. Mówiono o nierentowności zakładu i zakusach deweloperów na tereny zajmowane przez spółdzielnię. Jak wyjaśnia zarząd Grupy Polmlek „Maćki” znikają bo... ich dalszy rozwój mógłby być uciążliwy dla otoczenia i mieszkańców. 

Wygaszenie produkcji w Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy potrwa do 31 grudnia 2017 roku. W związku z tym pracę może stracić ponad 200 osób. Dlaczego podjęto decyzję o zamknięciu zakładu w Gdańsku?

– Grupa Polmlek rozwija i unowocześnia produkcję. Celem strategicznym Grupy jest prowadzenie działalności z poszanowaniem środowiska naturalnego, oraz w zgodnym współżyciu z lokalną społecznością – twierdzi Przemysław Mikołajczyk, prezes Grupy Polmlek. – Zakład w Gdańsku osiągnął swój maksymalny poziom rozwoju, jego dalszy rozwój w otoczeniu, w jaki się znajduje, tzn. miasto, sąsiedztwo osiedli mieszkaniowych mógłby być uciążliwy dla mieszkańców miasta – naszych sąsiadów. Mając na względzie interes ekonomiczny, konieczność rozwoju i zwiększenie produkcji, zarząd zdecydował o przeniesieniu produkcji z Gdańska. Grupa dysponuje zakładami, których rozwój może przebiegać bez uciążliwego oddziaływania na lokalną społeczność oraz środowisko naturalne.
Wygaszanie produkcji wiąże się z utratą pracy przez pracowników Spółdzielni. Jak zapewnia prezes Mikołajczyk, firma nie chce stracić cennych fachowców i oferuje pracownikom likwidowanych zakładów zatrudnienie w innych oddziałach Polmleku. Jak informowaliśmy część pracowników może otrzymać propozycję zatrudnienia w: Makowie Mazowieckiem, Grudziądzu czy Raciążu.

– Stworzyliśmy specjalny system pomocowy, który chętnym i otwartym na zmiany ułatwi przeprowadzkę, lub czasową zmianę miejsca zamieszkania. Takie osoby, które zdecydują się dojeżdżać z obecnego miejsca zamieszkania do naszych oddalonych od Trójmiasta zakładów będą miały zagwarantowaną pomoc – zapewnia Mikołajczyk – Żaden z ponad 200 pracowników, jeśli nie będzie to jego wolą, nie straci pracy.
W Gdańsku Polmlek nadal będzie skupował mleko. Będzie tu także prowadzona działalność handlowa – hurtowania i magazyn Grupy.

 

Powyższy artykuł pochodzi https://m.trojmiasto.pl

Link do artykułu TUTAJ

Komentarz do powyższego wydaje się zbędny.

 

 Posted by at 10:18 pm

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Polmlek zamyka zakład „by nie być ciężarem dla otoczenia”"

Powiadom o
2000

Tuhaj- bej
9 miesięcy 14 dni temu

Niech prezio przyjedzie do L.W,, przejdzie się po ul. Wiejskiej i dawnej 30- lecia …. i przedstawi się kim jest lub przeczyta im osobiście swoje wypociny. Niech także spotka się z wędkarzami, kajakarzmi.
Druga strona medalu to głupota tzw. czynników decyzyjnych o powstaniu tego typu zakładu w mieście, a nie poza jego granicami. Dzękujemy wszyskim byłym i obecnym peowcom na stanowisku, radnym, za kolesiowe układy i uciazliwości. Pamiętamy , kto się do tego przyczynił. Były marszałek, były burmistrz i mam nadzieję ,że za jakis czas były starosta.
Mam nadzieję, że kiedyś dowiemy się co nimi tak naprawdę kierowało..

Monika
9 miesięcy 14 dni temu

Gdzie nam do Gdańska, mimo wszystko nie powinniśmy odpuszczać. Musimy być dobrej myśli, że sprawiedliwość weźmie tu górę. Szkoda strzępić pióro, weźmy się w końcu do jakiegoś konkretnego działania, po prostu szkoda czasu, naszego zdrowia i środowiska.

Gall Anonim
9 miesięcy 15 dni temu

I na jaką modernizację oczyszczalni składali wniosek do Burmistrza?? Lecą sobie z miastem jak z dzieckiem, a urzędnicy łykają banialuki jak pelikany. Przecież to jest typowa rozbudowa oczyszczalni pod przyjęcie nadwyżek mleka z Gdańska i jeszcze w dodatku zostanie odpuszczona kara za niszczenie środowiska. A czcze deklaracje że celem jest prowadzenie działalności z poszanowaniem środowiska naturalnego należy tylko w książki z bajkami włożyć. Jeżeli chcenie posłuchać jak prowadzona jest legalna działalność to przyjdźcie teraz na Wiejską, hałas spokojnie przekracza normy.

Mieszkaniec
9 miesięcy 16 dni temu

To może wysłać tam magica z butelką?

tris
9 miesięcy 16 dni temu

„Celem strategicznym Grupy jest prowadzenie działalności z poszanowaniem środowiska naturalnego, oraz w zgodnym współżyciu z lokalną społecznością” ….”Padłem”

gosc
9 miesięcy 16 dni temu

Lidzbark Warmiński (przyszłe uzdrowisko)? to nie Gadańsk ! W takiej mieścinie można im WSZYSTKO !:(

Trombullus
9 miesięcy 16 dni temu

A Lidzbark? Tyle hektarów dookoła miasta a oni planują nowe inwestycję pomiędzy prywatnymi posesjami dosłownie…

Gościówa
9 miesięcy 15 dni temu

Jakie inwestycje Polmleku pomiędzy posesjami?

Gall Anonim
9 miesięcy 15 dni temu

rozbudować oczyszczalnię. 100 m od budynków to chyba między posesjami.
Oni budują/są zbudowane 2 zbiorniki po 600 m3. Razem 1200 m3 t.j. 1200000 l
Niech każdy z mieszkańców Lidzbarka „produkuje” 100 l ścieków – wyjdzie ok 1700000 l.
Małe miasto będzie wrzucało ścieki wątpliwej jakości na ścieżki Burmistrza budowane chyba za nasze pieniądze.
To nie będzie uciążliwe
to g..no po prostu zniszczy Łynę, miasto a przede wszystkim nas, bo emisja innych szkodliwych czynników będzie większa.

Gościówa
9 miesięcy 15 dni temu

Przecież te inwestycje o których piszesz już są. Pytam czy coś nowego powstanie, nie modernizacja czy rozbudowa

Gall Anonim
9 miesięcy 15 dni temu

Jeżeli rozbudowy oczyszczalni nie uważasz za nową inwestycję, która nie będzie Tobie zagrażać to znaczy że ten z butelką David Copperfield Ciebie zauroczyl. Zrobił to co chciał, oddalił od problemu jakim jest nieposzanowanie prawa, które prowadzi do samowoli i nierównego traktowania. Nasi kochani samorządowcy i organy typu PINB, RDOS zamykają oczy żeby problemu nie widzieć. Wygodnie jest tak żyć na posadce. Budowa oczyszczalni 100 m od najbliższego zabudowania nie jest nową inwestycją? Przecież jej jeszcze nie ma. Butelka jest teraz przezroczysta chociaż każdy wie co w niej pływa. Czysta hipokryzja.
3 lata temu też mi mówiono że to koniec. I głupio uwierzyłam.
Jestem ciekawa czy nowa linia energetyczna została wbudowana ot tak sobie, czy też pod przyszłe inwestycje
Pan z butelką ma już przygotowanego zająca w kapeluszu. Nie sądzisz, bo wydaje mi się ze jesteś dobrze poinformowana.

Gościówa
9 miesięcy 14 dni temu

No właśnie nie wiem co zakład nam sąsiadom szykuje i dlatego pytam…

Gall Anonim
9 miesięcy 14 dni temu

Mają wiele pomysłów, które nawet się największym fizjologom nie śniły.
Czy wiesz np: że występowali do marszałka, aby osad z oczyszczalni został zakwalifikowany jako produkt uboczny produkcji a nie typowy odpad?

Greg
9 miesięcy 16 dni temu

Pewnie wielu miało już nadzieję, że to u nas…

Gościówa
9 miesięcy 15 dni temu

U nas zwiększy się produkcja

Gall Anonim
9 miesięcy 15 dni temu

i uciążliwość 🙁
W Gdańsku ludzie zmietli brudasów z powierzchni ziemi.
„Rodzina” będzie miała z tego tytułu profity.

wpDiscuz