Paź 032017
 

fot. UM

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego pan Jacek Wiśniowski zarabia miesięcznie ponad 11 tys zł. Do tego otrzymuje jeszcze premię roczną tzw. 13-tkę. W realiach Lidzbarka Warmińskiego to bardzo, bardzo dużo, zważywszy iż z tytułu wykonywania swojej pracy nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Mimo to wziął z kasy miasta 600 zł na garnitur, koszulę i krawat. Za wszystko zapłacił 801,90 zł (600 zł dołożyli podatnicy). Nowy garnitur Burmistrza – Stema Slim M kosztował 799,90 zł, a krawat i koszulę sprzedawca dołożył za złotówkę. Za takie pieniądze nie kupimy ubrania z czystej wełny, kaszmiru czy innej modnej tkaniny. Porządny męski garnitur kosztuje kilka tys zł i nawet taki wydatek nie powinien być problemem dla osoby zarabiającej kilkakrotność średniej pensji mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego. Nieco tańsze wełniane to wydatek ok. 1,5 tys zł, no ale szkoda takiej kasy, szybko brudzi się, szczególnie na ramieniu (od poklepywania).

Ubranie zakupione na koszt podatnika (wypłacono ekwiwalent pieniężny), zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta pana Jacka Wiśniowskiego traktowane jest jako ubiór służbowy przysługujący Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego. Burmistrz udzielił kilka ślubów, więc czemu nie skorzystać z zarządzenia wydanego przez samego siebie, 600 zł piechotą nie chodzi.

Gdzie Burmistrz kupił służbowe ubranie? Burmistrz kupił nowe ubranie w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Nie dał zarobić lokalnemu przedsiębiorcy, który także jest podatnikiem. Od tego zakupu nie wpłynęła więc ani kropelka podatku do miejskiej kasy. Wspieranie lokalnych przedsiębiorców było jednym z założeń programu wyborczego komitetu 5Gmin.

Życie na koszt podatnika jest łatwe i przyjemne. Radni organizują sobie zagraniczne wycieczki na nasz koszt, oficjalnie nazywając to współpracą partnerską.Pamiętajmy o tym, płacąc podatek od nieruchomości, od wieczystego użytkowania i wielu innych spraw.

 Posted by at 10:48 pm

Dodaj komentarz

50 komentarzy do "Podatnik ubrał Burmistrza"

Powiadom o
2000

Greg
8 miesięcy 9 dni temu

Różaniec bez granic, cholera, mogłem za 1 zł pojechać rozmodloną koleją nad morze. PiS- brawo ty.

Greg
8 miesięcy 11 dni temu

Może obstawmy- kto nowym burmistrzem?

gosc
8 miesięcy 8 dni temu

Najlepszym kandydatem i burmistrzem dla Lidzbarka będzie nasz Redaktor API i to bez przesady.

Molo
8 miesięcy 8 dni temu

Redaktor jest uprzedzony, stronniczy, z zacięciem megalomana. Oficjalnie oferuje sprzedaż siebie i swojej strony. Wspierał go Wiśniowski, więc i on wspierał jego. Nie zgodził się na wydawanie papierowego Naszego Lidzbarka, to zaczął być już be. Czy naprawdę nie widzicie tego, że API dba tak naprawdę o swój interes, a nie Wasz?

1. Strona pomogła obalić Wajsa. Tak, to fakt. Uważam, że to pożyteczne zadanie. Jednak API pisał, że za 100 tys. stronę sprzeda i wtedy nie będzie już ona istniała. Czyli „piszę co piszę, ale mogę przestać dla waszego świętego spokoju za 100 tys.”.

2. API napisał artykuł o jakimś mało ważnym wydarzeniu w Lidzbarku Warmińskim, w sposób sobie niepodobny; bez insynuacji, szukania dziury, wynajdywania źdźbła w oku, itd. Czytelnicy to zauważyli, a ten napisał, że jeśli wszystko pójdzie tak dalej, to wszystkie artykuły będą pisane w takim stylu. A w tym samym czasie złożył burmistrzowi ofertę wydawania za jego (nasze) pieniądze swojej gazety. Czyli: Płać pan, panie burmistrz, a ja będę pisał już ładnie.

3. W opublikowanym piśmie, które API wysłał do UM i burmistrza z propozycją wydawania niedrogiej, polskiej gazety, a nie niemieckiej (co pan Pieślak ciągle podkreśla, bo to chwytliwe, modne, itp.), pisze, że burmistrz powinien przychylić się do propozycji i finansować gazetę, tak jak robił to „ochoczo” jego komitet podczas ostatnich wyborów. Nie razi Was, że „jedyny niezależny dziennikarz” oficjalnie brał pieniądze od kandydata podczas kampanii wyborczej?

Mam praktycznie pewność, że API sam komentuje swoje artykuły pod pseudonimami, aby wzbudzić czytelnika do aktywności. Podburza, rzuca oskarżenia i już całkowicie anonimowo. Dla mnie nie jest to ani moralne, ani etyczne, a związek z rzetelnym i niezależnym dziennikarstwem jest widoczny tylko przez redaktora i zebranej wokół strony grupki mieszkańców.

Zbliżają się wybory, a API zakłada komitet. To również bardzo etyczne panie dziennikarzu, żeby robić w ten sposób. I niezależne.

Gościówa
8 miesięcy 2 dni temu

API i jego gazeta jest po prostu niewygodna dla władzy samorządowej, jakakolwiek jest u steru, bo obnaża to co chcą skrzętnie ukryć. API jest jak kamień w bucie…uwiera i przeszkadza, panu również Molo. Jeśli ktoś ma czyste ręce API-ego się nie obawia.

Tris
8 miesięcy 8 dni temu

A ja mam pewność ,ze Molo to APi i napisał ten tekst aby wzbudzić czytelnika do aktywności

Tris
8 miesięcy 8 dni temu

Molo a Ty za ile przestaniesz pisać?

Trombullus
8 miesięcy 8 dni temu

Jedyną winą redaktora naszlidzbark.pl jest to że jest zbyt dobrym człowiekiem. Niejednokrotnie, bezinteresownie pomagał okolicznej ludności w walce z sitwą i układem, wspierał inicjatywy, pomagał osobom niezamożnym i w wielkim kłopocie. Robił i robi to bezinteresownie, bez pytania nawet czy mu się to osobiście będzie opłacało w jakikolwiek sposób.
Czy ktoś mu dał kiedyś na benzynę? Czy wytłumaczył jego żonie że „on musi” ponieważ jeżeli nie on to nikt tego nie zrobi.
Podziwiam szczerze charyzmę i oddanie sprawie pana Andrzeja, ponieważ prowadzenie tego portalu nie jest rzeczą prostą- ciężko to nawet potraktować jako hobby a koszty jakie w związku z tym ponosi to są koszty jego własne i jego rodziny. Nawet nie zauważacie jak Api zmienił Lidzbark będąc tylko skromnym redaktorem. Bez jego artykułów żylibyście teraz w całkiem innym mieście, mieście o dużo większej korupcji i zepsuciu.
Jeżeli nowy burmistrz ma być człowiekiem sprawiedliwym, uczynnym i dobrym to życzę wszystkim mieszkańcom aby został nim pan Andrzej.

Trep
8 miesięcy 10 dni temu

Jan H.

wystraszony
8 miesięcy 9 dni temu

No nie strasz!

Gall Anonim
8 miesięcy 10 dni temu

A może będą wielkie powroty??

ola
8 miesięcy 9 dni temu

nie ważne kto byleby nie „J. Wieśniowski”

Polaczok rodaczok
8 miesięcy 11 dni temu

Według autora artykułu burmistrz powinien chodzić ubrany najlepiej w dres z dyskontu i trampki ??? Przecież wiadomo, że taka osoba jak BURMISTRZ MIASTA musi dobrze prezentować swój urząd i siebie samego. Co za CEBULANDIA. Nie wierzę, że ktoś wypisuje takie bzdury.

Gościówa
8 miesięcy 10 dni temu

Cebulandię sam reprezentujesz. Jak włodarz chcę godnie reprezentować to przy takiej pensji stać go na dobrej jakości odzież, nie wydrapanę sześć stów z kasy podatnika. Czego jeszcze nie rozumiesz Polaczok?

Gall Anonim
8 miesięcy 11 dni temu

Załatw mu jeszcze posiłki regeneracyjne bo urząd piastowany jest 24 na dobę

API
8 miesięcy 12 dni temu

Burmistrz oprócz wypłaty otrzymuje dodatek specjalny w wysokości 2400 zł miesięcznie. Mało tego, otrzymuje jeszcze co miesiąc dodatek funkcyjny w wysokości 2000 zł. To właśnie te dodatki mają służyć zaspakajaniu potrzeb m.in. reprezentacyjnych Burmistrza.
Burmistrzowi nie przysługuje żaden ekwiwalent za ubranie, garnitur czy cokolwiek. Wystarczy jednak spojrzeć na przepisy łakomym okiem, udzielić choćby jednego ślubu i bach…. upoważnia to do ekwiwalentu na ubranie reprezentacyjne, bowiem taki jest zapis odnośnie kierownika USC. 600 setek piechotą nie chodzi.

Jola
8 miesięcy 12 dni temu

Panie API proszę doprecyzować ile w końcu burmistrz przygarnął sobie naszych pieniędzy. W artykule pisze Pan o kwocie 600 zł a w kometarzu o 60000. Kolosalna jest różnica pomiędzy tymi kwotami.

API
8 miesięcy 12 dni temu

skrót myślowy, miało być 6 setek 😉 Przepraszam

Gościówa
8 miesięcy 12 dni temu

Dodatek funkcyjny burmistrza to pensja niejednego lidzbarczanina. Jak żyć?

Polaczok rodaczok
8 miesięcy 11 dni temu

Prosto. Wystarczy mniej chlać, rzucić papierosy i można żyć.

gościówa
8 miesięcy 10 dni temu

Nie piję, nie palę a za 2 tys nie dam rady, a Ty Polaczok?

Gall Anonim
8 miesięcy 11 dni temu

Hej robaczok, chyba Ciebie nie było w Lidzbarku podczas prezentacji programu wyborczego naszego Burmistrza. Spadłeś z Księżyca czy przyjechałeś z Kaliningradu?

gość
8 miesięcy 12 dni temu

2000zł brutto to ok 1500zł na rekę(netto )

seker
8 miesięcy 11 dni temu

gość przestań bronić burmistrza 🙂 chciałbym zobaczyć twój komentarz jakby sprawa dotyczyła Wajsa 🙂

gość
8 miesięcy 12 dni temu

I chodzi w nim na pogrzeby, wesela prywatne 😉 Po prostu udziela w nim ślubu, wręcza ordery za długoletnie pożycie małżeńskie, wykonuje w nim dodatkową pracę w USC.

Trombullus
8 miesięcy 13 dni temu

Może burmistrz na coś oszczędza pieniądze? A może nie bierze łapówek i mu wstyd że kasy nie ma, przed innymi?
Przyzwyczailiście się pracując u lidzbarskich leszczy biznesu że pracownik sam sobie kupuje ubranie robocze? Ubranie należy się pracownikowi jak psu buda a nie wydawanie go jest złamaniem Prawa Pracy. Ogólnie na jakiej to zasadzie panie urzędniczki występują w swoich prywatnych kreacjach? Słyszeliście o czasach przed wojną? Wtedy były ubrania służbowe, guziki urzędnicze różne dla każdego urzędu i szczebla. Wizyta takiego urzędnika była rozpoznawalna- kto przyszedł i na jakim jest stanowisku- wszystko było widać na pierwszy rzut oka. Nikt nie musiał prosić o legitymacje służbową a i widać było z kim to sąsiad się klepie po plecach i wręcza suweniry. Może czas by do tego powrócić?

Gościówa
8 miesięcy 12 dni temu

Na coś oszczędza, nie bierze łapówek, nie ma pieniędzy…..litości Trombullusie…przy dochodach 11tys., jeszcze ma pracującą małżonkę. A co do ubrania roboczego, które należy się jak psu buda…jak kupować to dla wszystkich urzędników bez wyjątku i jeden określony wzór, jestem za.

pero
8 miesięcy 13 dni temu

dawno nie widziałem tu głupszego wpisu…rozumiem, że mieszkańcy nie dość, że płacą podatki na płace urzędników to jeszcze mieli by ich ubierać? a poza tym jakiś urzędnik od burmistrza chyba go mocno nie lubi skoro takie informacje wynosi z urzędu, bo chyba burmistrz nie musi informować o swoich zarządzeniach? czy się mylę?

Trombullus
8 miesięcy 12 dni temu

Ale na poważnie, wchodzisz na Policje to wiesz kto tam pracuje żeby o coś zapytać a w urzędach, latają młode lalki w miniówkach starsze w „kompletach” i naprawdę nie wiadomo kto tam pracuje a kto nie. To jest jakiś rodzaj demoralizacji urzędnika ponieważ czuje się jak w domu, jest ładnie ubrany a więc wzrasta ego. Skoro urzędnik państwowy ma wszystkie ochrony jak funkcjonariusz (nietykalności cielesnej) to ja naprawdę życzyłbym sobie z daleka rozróżniać takiego delikwenta. A co będzie jak w urzędzie gestykulując potrącę nie daj boże sierotkę z kawusią w rączce? Kryminał! A potem w sądzie będzie dochodzenie czy widziałem plakietkę, której i tak nie noszą.

Trombullus
8 miesięcy 12 dni temu

Zastanawia mnie czy urzędnicy Burmistrza i Starosty dostają ekwiwalent za ubranie robocze- ktoś wie? Czy ubranie urzędników w uniformy nie pokazałoby im miejsca w szeregu? Może zrozumieliby w końcu dla kogo tam siedzą i kto im płaci a z pewnością załatwiłoby sprawę załatwiania prywatnych spraw w czasie pracy.

Gall Anonim
8 miesięcy 11 dni temu

Myślę ze byłoby to słuszne nie tylko w UM ale też w starostwie.

gość
8 miesięcy 13 dni temu

podatnicy ubierają wiele zawodów, w tym podatników :)!

Harcerz
8 miesięcy 13 dni temu

Kupić ciuch na koszt podatnika . Żenada .
To niech wyda zarządzenie ,że wszyscy urzędnicy mogą dostać ekwiwalent na ” ubrania służbowe” .
Dlaczego tylko on ma być uprzywilejowany . Nie po to tyle zarabia ,aby garnitur kupować na koszt mieszkańców .

gosc
8 miesięcy 13 dni temu

Część garnituru, odpowiedni pracownicy też dostają ekwiwalent na ubiór tak głosi prawo !

gość
8 miesięcy 13 dni temu

W którym to roku burmistrz dołożył 25 % do garnituru służbowego ?

API
8 miesięcy 13 dni temu

Zabrakło tej informacji w artykule. W 2017 r.

kurator
8 miesięcy 13 dni temu

Powinien brać przykład z plastikowego posła Cieślińskiego. Tamten przynajmniej potrafi zadać szyk 🙂

gośc
8 miesięcy 13 dni temu

i to za czyje pieniądze …..;) ?

ola
8 miesięcy 13 dni temu

wstydu nie ma , dlatego tak wyglada jak stary dziad bezguście totalne

Gościówa
8 miesięcy 13 dni temu

Pasta do butów jeszcze by się przydała

Radny
8 miesięcy 13 dni temu

Wstydu niema ten człowiek, pazerny jak cała ekipa samorządowców. Nie stać go na porządne ubrania, a tanie łachy na koszt podatnika. Skandal.

Krzysztof
8 miesięcy 13 dni temu

takie prawo….jestem za, niech zarabia… wybrany nie mianowany….kazdey moze kandydowac

Radny
8 miesięcy 13 dni temu

Dodaj – prawo ustanowione przez burmistrza Wiśniowskiego.

gość
8 miesięcy 13 dni temu

Dodaj- Prawo ustanowione przez organ uchwałodawczy, ustawodawczy. NIe Wisniowskiego

API
8 miesięcy 13 dni temu

Ekwiwalent za urania służbowe ustala się zarządzeniem Burmistrza, Rada Miasta nie ma tu nic do rzeczy.

goścc
8 miesięcy 13 dni temu

Ustawodawca daje takie prawo burmistrzom

wpDiscuz