Lis 172019
 

Zakończyły się „konsultacje” dotyczące wprowadzenia w Lidzbarku Warmińskim stref płatnego parkowania, Burmistrz miasta chciał w ten sposób poznać opinie mieszkańców. Anonimowe karty w dowolnych ilościach mogły być wrzucane do wyznaczonych „urn”. Jeden z mieszkańców naszego miasta zwrócił redakcji uwagę, że w zasadzie można oddać po kilkadziesiąt głosów na raz. Stawia to pod wielkim znakiem zapytania rzetelność ich wyników. Abstrahując od prawdziwości ankiet, zwrócić należy uwagę nad wiarygodnością samego Burmistrza. Przypomnijmy, iż nigdy nie przeprowadził obiecanej w kampanii wyborczej konsultacji społecznych w sprawie likwidacji Straży Miejskiej, a jedynie ankietę podczas spotkania z mieszkańcami. Straż Miejska nie została zlikwidowana, a zadecydował o tym jeden głos więcej za pozostawieniem tejże służby.  Bardzo, ale to bardzo trudno w to uwierzyć. Zdaniem redakcji tzw. konsultacje w sprawie wprowadzenia kolejnego podatku, czyli opłat za parkowanie jest tylko wybiegiem mającym na celu usprawiedliwienie ustanowienia tej opłaty.

Płatne parkowanie w Lidzbarku Warmińskim nie jest nowym konceptem. Już w 2004r. lobbował ten pomysł ówczesny Przewodniczący Rady Miasta Artur Wajs. Proponował 200 miejsc argumentując m.in. „środki finansowe z wpływów za płatne parkowanie będą przeznaczone na „ poprawę estetyki miasta Lidzbarka Warmińskiego”. Pobierając opłatę za parkowanie nie uderzymy w osoby najbiedniejsze i symboliczną opłatę mogą płacić”. Na szczęście nic z planów nie wyszło. Kolejne podejście podjął w 2016r. Burmistrz Wiśniowski. Opracował koncepcję utworzenia stref płatnego parkowania, stwierdzając jednocześnie że inwestycja ta przyniosłaby straty finansowe (parkometry, obsługa, licencje itp.). Przypomnieć należy, że większość ulic w centrum miasta należy do Starostwa, a te odrzuciło koncepcję Burmistrza. Kolejne podejście do płatnego parkowania uczyniła Rada Miasta, 1 marca 2017r. podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Miasta Lidzbark Warmiński dotyczącego utworzenia strefy płatnego parkowania. Jak argumentował Burmistrz Wiśniowski „Po uwzględnieniu wniosków Lokalnych Przedsiębiorców z ul. Wysokiej Bramy oraz ul. Konstytucji 3-go Maja, konsultacjach przeprowadzonych ze Starostą Lidzbarskim, Prezesem Lidzbarskiej Izby Gospodarczej, jak również biorąc pod uwagę dyskusję przeprowadzoną na październikowej sesji Rady Miejskiej w 2016 r. Rada Miejska stwierdza, że jedynym skutecznym rozwiązaniem mającym na celu zwiększenie rotacji parkujących aut i w efekcie do zwolnienia części miejsc postojowych, jest wprowadzenie stref płatnego postoju […]”

Zatrzymajmy się na chwilę nad wnioskami lokalnych przedsiębiorców. Z informacji uzyskanych od lidzbarskich właścicieli firm (skupionych w centrum miasta) wynika, iż kolejny rok z rzędu spadają im obroty i coraz trudniej prowadzić tam działalność. Tę niekorzystną sytuację wiążą z całkowitym zamknięciem ruchu za Wysoką Bramą (tzw. deptak) co za tym idzie znacznym spadkiem atrakcyjności lokalizacji zakupowych dla klientów zmotoryzowanych. Wcześniej ludzie stawiali samochody np. na wygodnym parkingu tuż za Bramą i poruszali się pieszo  ciągiem sklepów. Obecnie wolą pojechać w odleglejsze miejsca, tam gdzie pojazd można zaparkować. Z powyższego wynika, iż pomysł Burmistrza Wasja dotyczący zamknięcia dla ruchu centrum miasta był chybiony. Od tego momentu rozpoczęło się powolne „umieranie” centrum. Prosperujące sklepy ustąpiły miejsca bankom i agencjom kredytowym. Późnym popołudniem, centrum „turystycznego” miasta świeci pustkami, ostatnio zlikwidowano nawet bankomat. Brak miejsca postojowego przy ul. Wysokiej Bramy jest po części wynikiem pozbawienia miejsc parkingowych po drugiej stronie ulicy, tuż za niszczejącym od lat zabytkiem.

Rozsądnym wyjściem byłoby otwarcie dla ruchu samochodowego uprzednio zamkniętych ulic, oczywiście w nieco zmienionej formule.

Czy Starostwo Powiatowe przekaże gminie ulice w centrum miasta, aby wpływy z opłat trafiały do miejskiej kasy i jakie są wyniki „konsultacji” dowiemy się niebawem. Na koniec przypomnijmy jak Burmistrz Wiśniowski „dba” o interesy przedsiębiorców i nas – mieszkańców miasta. Jak twierdził tuż przed wyborami, kandydat na Burmistrza Jacek Wiśniowski, rozmawiał z przedsiębiorcami na temat utworzenia uzdrowiska w Lidzbarku Warmińskim. Wyraził się jednoznacznie – jest temu przeciwny. Zaraz po wyborach zmienił zdanie. W kampanii twierdził, że rosnące zadłużenie miasta także nie jest dobre. W chwili objęcia urzędu Burmistrza przez Wiśniowskiego, zadłużenie mieszkańców wynosiło 19,5 mln zł, teraz w planie budżetu na 2020r. przewidywane zadłużenie wynieść 33 mln zł. Ten znany „ekonomista” zadłuża nas mieszkańców, średnio o 2,25 mln rocznie!

 Posted by at 8:37 pm
Powiadom o
TROL WARMIŃSKI

Już tu taki jeden piewca władzy panującej był kiedyś , czyżby w Tworkach nie upilnowali komputerów ???

Johny

DOKLADNIE CZYZBY NOWY/STARY maczXxxeta?

Prawdziwy zatroskany

Czy naprawdę nie ma już żadnego rozwiązania w sprawie uregulowania miejsc postojowych . Czy postawienie parkometrów to jest cudowne ocalenie dla Lidzbarka.Moim zdaniem sięganie do ankiety nie daje właściwego obrazu.Ponadto pokazuje ta sytuacja z jaką spotkał się urząd miasta że nie daje sobie rady.Sieganie do kieszeni obywateli jest w naszym mieście nieuzasadnione.Mowiac prościej to całe gremium od tych spraw nie nadaje się do pracy.

gość

„Znamy wyniki konsultacji społecznych dotyczących stref płatnego parkowania
Liczba głosów przeciwnych: 170

Liczba głosów popierających: 101

Głos w sprawie stref płatnego parkowania oddało 289 osób. Niestety jest to liczba zbyt mała, nieobrazująca jednoznacznie zdania mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i konsultacje prawdopodobnibędą powtórzone, zmianie ulegnie także system głosowania, aby wykluczyć możliwość wielokrotnego głosowania przez jedną osobę.”

https://www.facebook.com/umlidzbarkwarminski/posts/2469904819

Konsultacje poszły nie po ich myśli to trzeba anulować i powtórzyć, cyrkkkkkkk i wstyd !

GOŚĆ

Szkoda , że tamtych konsultacji co do straży miejskiej nie powtórzyli, a tez można było przychodzić wielokrotnie na spotkania z panem burmistrzem i panie wydawały po jednej ankiecie dla jednej osoby, potem mozna było wrzucić kilka do urny. Wtedy zagłosowało około 153 osób, lecz tamtych konsultacji nie unieważnili, zaś pan burmistrz opierał sie nimi w swoim uzasadnieniu (71 za pozostawieniem SM – 70 przeciwko SM )!

Bolo

Dokładnie. Zawsze to kilka tysięcy miesięcznie oszczędności by było

młody

Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża z miasta po skończeniu edukacji. Nie widzą tu dla siebie żadnych perspektyw na godne życie. Głodowe pensje, drogie mieszkania czy szklany sufit zbudowany przez liczne układy nie są tym, co gwarantuje dobrobyt i godne życie dla mieszkańców. Powiem więcej… pozostanie w tym mieście będąc młodym człowiekiem zahacza wręcz o heroizm i walkę o przetrwanie.

Rolna

I o masochizm

Rolna

Kurczę ,mi to się nie chce kilku zdań tu sklecić ( brak czasu , zmęczenie ,praca ) a ten LW City biega po tematach jak Forest Gamp i dosłownie wszystkim odpowiada . Zazdroszczę wolnego czasu

L.W CITY

tutaj jest grupa ludzi która działa na szkodę miasta pod przykrywką patrzenia władzy na ręce a tak na prawdę walczą o swoje interesy nic nie robiąc na rzecz miasta od lat ta sama śpiewka układy kolesiostwo a jak komuś się powiedzie to pewnie się dogadał zdrajca troll itp itd jest u nich w kieszeni.Ja nie twierdze że wszystko jest hyper super w mieście ale uważam że jeżeli miasto wybrało jakiś kierunek to trzeba mu pomóc i zrobić wszystko żeby się udało a nie pisać populistyczne hasła niskie podatki dużo mieszkań i pracy wysokie zarobki może ktoś uwierzy w bajki ja nie.To co jest też może upaść nikt nie wie to jest ryzyko jak w biznes nikt na 100% nie wie czy się uda.Moim zdaniem miasto pięknieje się rozwija i trzymam kciuki za tężnie termy hotele zamek zacisze rowerówki jeziora osiedla które się budują że ludzie do nas przyjadą i będą… Czytaj więcej »

bieda

Ludzie nie mają gdzie mieszkać ale wybudujmy uzdrowiska czy inne termy… Ta…

Trombullus

Grupa osób działająca na szkodę miasta nie komentuje na NaszLidzbark, oni codziennie „kręcą lody” „by żyło się lepiej”. I rzeczywiście im od lat żyje się lepiej, tak dobrze że nawet rządy PIS im nie straszne. Mając w garści wszystkich lokalnych decydentów, dobra zmiana ich jeszcze nie dosięgła. Reszta pospólstwa ciężko zasuwa na każdą złotówkę u leszczy biznesu, których niejednokrotnie przerasta inteligencją wykształceniem i kulturą osobistą.
Życzysz żeby z Lidzbarka wyjechały wszystkie marudy? Wyobrażasz sobie sytuację że w Lidzbarku pozostała sama budżetówka i leszcze biznesu? A kto będzie na nich tyrał?

gość

Te „marudy” to najbardziej produktywne jednostki w mieście. To ci szarzy pracownicy sektora prywatnego budują bogactwo i dobrobyt dla siebie i całej budżetówki a sami żyją w biedzie pracując w Januszexach.

Till

Słuchaj L.W.CITY – Boliwia jest w „potrzebie”, może mieszkańcom tego wspaniałego kraju coś byś doradził.

Till

A władzom Berlina co byś doradził ,mają problem z zakończeniem budowy lotniska.

L.W CITY

nie potrzebne w Polsce będzie największe w Europie Centralny Port Lotniczy

L.W CITY

dla uchodźców postawić budynki socjalne i postawić mop-s

L.W CITY

no i wysłać z Lidzbarka W delegacje obniży im podatki da pracę nabuduje domów socjalnych będzie się zarabiać duuuuuuuuuuuuużo a wydawać tyci tyci może im nie pomoże ale na pewno rozbawi

API

Gdyby tak… Nie zadłużać mieszkańców realizując bezsensowne inwestycje jak termy czy uzdrowisko, a obniżyć podatki przedsiębiorcom, właścicielom sklepów itp. Wybudować kilkaset mieszkań komunalnych, obniżyć koszty eksploatacji. Efekt? – Zatrzymanie odpływu mieszkańców z miasta, rozkwit handlu, usług, przedsiębiorczości itp. Niestety zakałą dobrych zmian dla mieszkańców są zabetonowani samorządowcy jak Janek Harhaj, Wiśniowski (realizujący spuściznę poprzednika, bez własnych pomysłów) i wiele innych czynników leżących w naturze panujących układów. Iluż mieszkańców ma świadomość, że koszty realizacji bezsensownych dla mieszkańców budowli, blokuje jakikolwiek ruch w stronę obniżenia kosztów życia w mieście? Spłata kredytów wraz z kosztem ich obsługi to kula u nogi rozwoju Lidzbarka Warmińskiego. Coś jest za darmo? Komunikacja miejska za darmo? To ma być panaceum na biedę i kolejki pod sklepami z odzieżą używaną? To ma być recepta na przepełnioną stołówkę w MOPS gdzie ludzie otrzymują darmową zupkę? Szanowni czytelnicy, nic nie ma za darmo. Zarówno komunikacja miejska, jak i „bezpłatna” grochówka… Czytaj więcej »

L.W CITY

po co mieszkania komunalne dla wyludniającego się miasta?

L.W CITY

„Za tę kasę można było wiele dobrego zrobić w mieście i powiecie”
Konkretnie pytam co ?

Trombullus

Wysiedlić lidzbarskich Platformersów za Odrę, najlepiej w pobliże ośrodka dla uchodźców?

L.W CITY

Jak chcesz zatrzymać ludzi w tym mieście jak sam na nie plujesz od lat i tylko Harhaj Wiśniowski Wajs i Protas itp itd kolejność przypadkowa jak kogoś pominąłem przepraszam i tak w kółko wszystko źle bo oni, bo kolesie, bo układy a Ty masz zaczarowany ołówek i wszystko zrobisz sam i za darmo.Tylko oni piastują jakieś stanowiska pną się w górę a Ty nawet portalu o mieście nie potrafisz zrobić chyba sam siebie nie lubisz.
Mówisz jak ten Kononowicz z Podlasia zrobił by wszystko żeby nic nie było-brawo
https://www.youtube.com/watch?v=nX1VQwg6jxU

L.W CITY

w lumpeksach lepsza odzież gatunkowo przyznaje się sam kupuje

L.W CITY

Mops jest po to żeby pomagać jak komuś smakuje niech chodzi 500 plusy i inne bonusy tak rozpieszczają nieróbstwo widać zwłaszcza pod Biedronką jak taxi prawie wjeżdża do środka taksówkarz dźwiga tobołki a szlachta nie pracuje się bawi wyglądają na najedzonych i uśmiechniętych chyba po obiedzie w mop-sie a Ty im postaw jeszcze piękne mieszkania komunalne to będą mieli gdzie jeszcze imprezować

L.W CITY

i chyba o tą klientele walczy centrum

vinnie balls

Wszelkie inwestycje są publiczno-prywatne. Publiczne pieniądze do prywatnych kieszeni.Rada dla mieszkańców – sięgnijcie głębiej do portfela.W brzuszkach wam nie przybędzie .Rada dla „imigrantów” – to miasto to kupka zapakowana w ortalion. Jest bida z nędzą.

L.W CITY

komuna upadła nie ma inwestycji państwo-państwo

L.W CITY

vinnie balls żegnamy przykro nam że sobie nie dajesz radę w naszym mieście ale pamiętaj nie wszystkich stać na luksus w ameryce też śpią na ulicy czekamy na fotki gdzie Ci będzie lepiej pa

odp

Wpływy? Tak jak z term he he he…

gość

W ostatnim czasie w pewnej gazecie powstał artykuł o karierze zawodowej w naszym mieście. Czytałem go z niedowierzaniem i uczuciem, że czytam o wydarzeniach z alternatywnej rzeczywistości. Jak zatem wygląda kariera zawodowa w naszym mieście? Bazując na przygodach moich rówieśnikach (25-30 lat) postanowiłem odwzorować przebieg takiej kariery w naszym mieście młodej osoby w kilku punktach.
1. Skończenie edukacji.
2. Długie poszukiwanie pracy.
3. Głodowy staż z PUP za około 1000 zł w jednym z Januszexów. (głodówka)
4. Głodowa praca za najniższą krajową w jednym z Januszexów. (głodówka)
5. Wypowiedzenie umowy, pakowanie walizek.
6. Emigracja do Niemiec, Holandii, UK czy innego kraju lub wyjazd do większego miasta.
Efekt? Bezrobocie spada, wszystko jest ładne i piękne.

gość

Dlatego powinny być tworzone NOWE konkurencyjne miejsca pracy by była konkurencja na rynku pracy. W przeciwnym razie garstka Januszexów trzyma monopol na pracownika i może oferować niskie wynagrodzenia bo wie, że ludzie pomimo wszystko przyjdą do nich pracować za śmieszne pieniądze.

L.W CITY

zakłady stare zamykać i otwierać nowe aż dadzą tyle zarobić żeby utrzymać stare sklepy w centrum buhahaha

gość

Lidzbark potrzebuje inwestorów takich z prawdziwego zdarzenia. Januszexów mamy już wystarczająco dużo… Co do sklepów w centrum, to jestem zdania, że w centrum powinny być usługi – nie handel. Poza tym teraz nikt nie robi zakupów w takich małych sklepach bo jest internet, duże sieci handlowe czy powstające centrum handlowe.

nowy

Konkretnie ile płacą Janusze na czysto.Kiedy otwierasz konkurencyjny biznes,i ile będziesz płacił.

L.W CITY

brawo czekamy na przykłady bo to też nie fer pluć na lokalnych przedsiębiorców którzy płacą tu podatki inwestują dzięki nim mamy na chleb na kiełbasę już nie koniecznie ale zatrudniają szukają rynków zbytu biorą kredyty i pewnie nie mają czasu tu narzekać

L.W CITY

każdy może wysłać swoje zarobki i sobie porównać np Warszawa, pracownik biurowy, dział reklamacji, 6 lat stażu pracy, 2200,00 PLN na rękę + premia zależna od wyników,
Pracuję jako specjalista w Urzędzie Statystycznym w Gdańsku (filia GUS), zarabiam 2750 zł brutto. Większość moich kolegów i koleżanek tak samo lub podobnie.
Zarobki w naszym kraju to abstrakcja! Pracuję w kancelarii komornika sądowego i żeby nie skłamać do marca 2019 zarabiałam 1670zł netto!Sytuacja zarobkowa nieco się poprawiła teraz bo to już jest 1900 zł netto ale tylko dlatego że zmienił się urzędujący komornik. Smutne ale prawdziwe
technik farmaceutyczny 10 lat stazu 2100 netto. swietokrzyskie….
Pracownik administracji marszałkowskiej 40 lat pracy 2670 na rękę. itp itd a nie tylko że Lidzbark Warmiński najgorsze nie wiadomo co.

F3 ENTER

1. Kto wydał pozwolenie na budowę tych nowych centr handlowych?
2. Kto z tymi inwestorami osobiście omawiał sens ich budowy?
3. Komu zależy na zniszczeniu handlu w centrum a kto może to zrobić?

Jeżeli w Lidzbarku coś się dzieje, to nigdy „samo z siebie”. Na miejscu handlowców z centrum zaczynałbym się rozglądać za innym źródłem dochodu niż te 100% marże.
Jeżeli chodzi o te centra handlowe to nic innego niż kolejny „dren” zapuszczony w naszą kieszeń. Mamy zaszczyt mieć takich włodarzy którzy ściągają tu inwestycje, które tylko wyprowadzają z Lidzbarka pieniądze. Nie ściągną przecież żadnej firmy produkcyjnej, bo to by popsuło interes „kolegom” i zawyżyło płace. Dla nich widocznie nie jest ważne żeby pieniądze z firmy produkcyjnej trafiały do kieszeni mieszkańca i w formie dużych podatków kasy miejskiej. Dług rośnie ale cóż, mieszkańcy go spłacą z tych nędznych wypłat od „kolegów królika”.

gość

Czasy się zmieniają. Teraz robi się zakupy w sieciówkach, internecie i centrach handlowych.
Małe sklepiki miały sens ale w XIX i XX wieku.

Adam

Jaki handel w centrum? Tam zaledwie jest 5 sklepów z odzieżą.. samymi cenami odstraszają i jakością także nie wińcie rozwijania się bo centrum się zastało.

gość

Odzież ludzie kupują w sieciówkach takich, jak Pepco, Lidl czy TXM lub w internecie. Nikt już nie kupuje odzieży w takich małych sklepach z wysokimi cenami i produktami niskiej jakości. Zamiast narzekać może lepiej zmienić biznes, mieć klientów i zarabiać?

sexschop

Mało atrakcyjny towar = brak klientów. Co za problem przekształcić niektóre sklepy na coś, co było by opłacalne? W naszym miasteczku brakuje np. punktu napraw sprzętów, antykwariatu czy nawet sexshopu.

L.W CITY

a kto zabroni budować na prywatnej działce
po co rozmawiać z inwestorami to są ich pieniądze komu co do tego mogą sobie nawet salon ferrari wybudować kilka sztuk rocznie to i tu można sprzedać blisko Rosja
handel w centrum niszczy się sam ale jak nie chcesz żeby upadł możesz kupować 100% drożej nie będą wtedy centra handlowe drenowały twojej kieszeni pewnie masz głęboką

F3 ENTER

Moje obawy dotyczą tego czy strefa płatnego parkowania nie jest pomysłem tych właśnie inwestorów. Myślę że nie załapałeś aluzji lub celowo odwracasz kota ogonem. Może masz w tym jakiś interes?

L.W CITY

interesu nie mam w tym żadnego czy wierzysz czy nie osobiście jeżeli chodzi o mnie bez znaczenia czy ta strefa będzie albo nie będzie byłem w Bartoszycach na zakupach jak była strefa i tak za nią nie płaciłem wolałem zostawić auto ciut dalej niż jeździć w kółko i szukać miejsca a mało tego latać za biletem w Olsztynie robię podobnie mówimy o starówce wiadomo gdzie parking jest za darmo i wolne miejsce to korzystam głupi nie jestem. Twoja aluzja według mnie jest iluzją bo na prawdę czy ta strefa będzie czy nie to nie ma znaczenia i tak będzie zastawiona autami a na prawdę miasto nie jest tak duże że trzeba jechać przecież było kiedyś otwarte centrum auta stały wszędzie przejść nie było można nawet na chodnikach pod biesiadą młyn tylko straż miejska miała pracy. Centra powstają w rozwijających się miastach i nie ma tu żadnej teorii spiskowej przejedz się… Czytaj więcej »

F3 ENTER

Więc myślisz że transport miejski i strefa płatnego parkowania w centrum to przypadek? Akurat w roku gdy mają powstać te centra? Gratuluję finezji abstrakcyjnego myślenia „pod siebie”. Już nie odpisuj, twoje lewactwo krzyknęło między wierszami. Nie zdziwiłbym się żebyś te komentarze pisał siedząc na kolanach naszego „cara”. Bardzo nie lubię dyskutować z płatnymi trolami.

Till

L.W. CITY Spełnia Pan wszystkie warunki aby być idealnym kandydatem na burmistrza. Posty są merytoryczne,napisane nienaganną polszczyzną , forma i treść idealna, wiedza zawarta w nich na naprawdę wysokim poziomie, wręcz akademicka.

Ojej

Tylko szanowny adwersazu znajdź pomysł na spłacenie długów miasta bez aż takich podwyżek za wszystko co się da ,rozbij różne nieprzyzwoite układy , spraw, aby jak najszybciej powstało wiele firm, a nasza służba zdrowia działała bez zarzutów ,zainteresuj się naszą młodzieżą bez perspektyw w naszym miescie, itd……. wtedy mądralo zostań burmistrzem ,a może już jesteś przy tym korytku i dlatego jest ci tak cudownie ?

Till

Ja nie muszę rozwiązywać problemów miasta. Posiadam ten przywilej że, mogę komentować i oceniać pracę cudaków, którzy podjęli się tego zadania.

L.W CITY

po pierwsze nikt tu nie chce być burmistrzem bo to może dla Ciebie jakiś szczyt marzeń spełnienie życiowe dla mnie osobiście bez znaczenia kto siedzi na stołku ważne aby pracował na korzyść miasta czy to będzie Janek Franek czy Marianek nie ważne.
Co do układów jak takowe znasz zgłoś,służba zdrowia kuleje w całej Polsce niektóre placówki ogólnie zamykają u nas nie jest tak źle ośrodek szpital pilnik przychodnia i koło dworca.
Młodzież z przykrością do pracy się nie nadaje i tu właśnie problem będzie za kilka lat.
Firmy nie potrzebne bo już w tych co są nie ma komu pracować a będzie jeszcze gorzej.
Długi są były i będą oby były pozytywnie zainwestowane w miasto to na pewno się na tym nie straci może znów zawita do miasta Kopernik i wszystkie długi spłaci.

gość

Mamy wyjeżdżać bo się nie podoba? Żołnierz na polu bitwy też ucieka czy walczy?

L.W CITY

to walcz tylko jak jest portal naszlidzbark.pl a tu nic o Lidzbarku nie ma tylko wszystko źle to sorry gdzie są zdjęcia z wydarzeń imprez chciałoby się tu zobaczyć jak kiedyś Lidzbark wyglądał jak teraz co się dzieje gdzie kiedy co w kinie bo nie wszystkie miasta mają coś o motocrossie święta obchodzone w mieści itp itd ktoś wykupił domene o nazwie naszlidzbark i oczernia miasto władze dyskredytuje w oczach innych to się nazywa walka to jest nasz lidzbark czy jego widziany przez niego.Niech zrobi jak Stonoga i walczy pod swoim nazwiskiem z systemem.Miasto powinno zawalczyć o tą stronę bo aż szkoda wchodzisz na naszlidzbark a tu bagno.Zero informacji o mieście tylko jakieś rozgrywki personalne.

Biedoland

Kto tu się buduje? Miasto od lat się wyludnia. Koszty życia się niewspółmiernie wysokie w stosunku do żenująco niskich płac w tym mieście. Każdy kto tu mieszka narzeka a część się wyprowadza tam, gdzie można godniej żyć.

Adam

Proszę pochodzić po mieście i zobaczyć ile nowych domów powstało. Kościuszki, Mazurska z przodu jak i pod lasem. Mają powstać nowe bloku na Dąbrowskiego, osiedle na Bema oraz przy stadionie. Widocznie jest zapotrzebowanie skoro budownictwo ruszyło.

gość

Proszę pochodzić po mieście i rozejrzeć się kto w tym mieście mieszka tj. emeryci, renciści, niepracujące matki, alkoholicy, bezdomni i malejąca grupka uczciwie pracujących ludzi, którzy muszą zaciskać pasa. Dużo domów też popadło w ruinę i nie nadaje się do użytku. Proszę zobaczyć na statystyki demograficzne.

L.W CITY

to fajnie że naszych „tj. emeryci, renciści, niepracujące matki, alkoholicy, bezdomni” stać na budowanie się

gość

Skoro jak sam piszesz – jest demokracja, więc jak nie odpowiada ten portal to nie wchodź tutaj Nikt nie będzie za tobą tęsknił. To portal obiektywnie opisujący wydarzenia w tym mieście i jako jedyny patrzący władzy na ręce. Rozumiem, że może to drażnić niektóre osoby.

Tomek

Obok domu pani Romasz z bezrobocia, w Laudzie albo Redach (nie wiem), powstaje jakaś duża inwestycja, może wiecie o co chodzi?

L.W CITY

W mieście nie ma problemu z zakupami do centrum jest dojazd z każdej strony a dla tych bardzo zmotoryzowanych proponuje wybudować sklep do którego się wjeżdża być może świetny pomysł na biznes Drive Markt

Till

Do L.W. CITY –  jeżeli komuś przeszkadzają narzekający, kontestatorzy i marudy w naszym mieście, to zawsze może wyjechać i zmienić miasto, po co ma się męczyć.

L.W CITY

uwierz nie siedzę na dupie tak jak ty i się nie męczę zwiedzam świat tu trafiłem przypadkiem i jak czytam włos się jeży na głowie że jeszcze ludzie są tacy zacofani wszyscy wprowadzają zakaz wjazdu do centrum i to nie tylko w europie ale i na świecie a tu grupka ludzi walczy o 500 m ulicy bo sklepy padają bo nie można jeździć autem po pierwsze ulica i centrum to nie parking jak ktoś sobie wybuduje sklep i parking to ok ale nie że otworzy się ulice publiczną i będzie służyła do celów prywatnych jakimi są sklepy po drugie jakby był ruch to i tak trzeba postawić zakazy parkowania namalować pasy bo by była tak zastawiona autami że byś się nie ruszył a po trzecie dla mnie miasto się podoba na pewno dużo jest do zrobienia jeszcze na szczęście wasze tu jęczenie nie ma aż takiego przebicia w mieście bo… Czytaj więcej »

cox

„nie siedzę na dupie tak jak ty i się nie męczę zwiedzam świat” kolejny książę brytyjski się znalazł

L.W CITY

książę nie książę ale ciekawy świata ale widzę że tu się niektórym w dupach po przewracało że zapomnieli jak ze wsi po parę kilometrów z buta do szkoły do Lidzbarka Warmińskiego chodzili a teraz wielcy panowie że jak autem po chleb nie pojedzie to białej gorączki dostaje

Till

Trochę to dziwne ,że taki „światowiec” a może nawet podróżnik jak Ty nie zauważył, że cywilizowany świat funkcjonuje dzięki demokracji, która to daje prawo grupce ludzi walczyć o 500 metrów ulicy, narzekać, marudzić i wyrażać swoją opinię (Ty też z tego korzystasz ). Dzięki demokracji możemy także wybrać samorządowca, który w stopniu niedostatecznym posługuje się językiem polskim.
Kiedyś funkcjonowało takie powiedzenie ” podróże kształcą” ale widzę , że przestało być aktualne.

L.W CITY

http://www.transport-publiczny.pl/mobile/jak-ograniczac-ruch-uliczny-loterie-tablic-platne-centra-miast-778.html
Till zachęcam do lektury a co do demokracji to się ciesze że wyborcy dobrze wybrali, Lidzbark Warmiński jest pięknym miastem i będzie jeszcze piękniejszy

wioska

Chyba ze współczucia, bo już teraz przez tą „piękność miejską” mieszkańców coraz częściej po prostu NE STAĆ na mieszkanie w tym mieście. Pensje głodowe a ceny w górę…

L.W CITY

sami podajecie gdzie się żyje dobrze może tam spróbować jak tu się nie daje radę tam pensje wielkie a życie tanie nawet linka ktoś podał gdzie najlepiej się żyje chyba Działdowo więc polecam po co tu się męczyć na siłe.

L.W CITY

dla mnie samorządowiec może mówić i po chińsku oby z sensem

API

Są dwa sklepy z podobnym towarem. Przy jednym jest parking, przy drugim nie ma. Który sklep ma większe obroty, do którego z tych sklepów pojedziemy?

L.W CITY

jak mamy iść to do tego bez parkingu jak jechać to z parkingiem teraz pani/pan rozumie ?
a po drugie obroty nie są ważne tylko zysk ale to już wyższa ekonomia podejrzewam że pani/pan tego może nie zrozumieć

Wpwp

Bez obrotów nie ma kredytów, to może jeszcze wyższa ekonomia.

L.W CITY

a ja zadam pani/panu zagadkę są dwa sklepy z podobnym towarem oba posiadają parking do którego pani/pan pojedzie i który będzie miał większe obroty?
i druga zagadka sklep asortyment podobny jest w centrum z parkingiem ma wszystko po 100 zł a drugi jest 200 m dalej bez parkingu i ma wszystko po 50 zł do którego pani/pan pójdzie i gdzie będzie większy obrót?

gość

Ja bym poszedł pieszo to tego bez parkingu, bo były by mniejsze kolejki z Januszami, którzy wszędzie muszą podjechać samochodem.

Adam

Platne parkowanie to idiotyzm .
Bartoszyce z tego zrezygnowaly bo to nie wypal.
Inna kwestia to dlaczego mieszkancy maja placic za niewywiazywanie sie miasta ze swoich obowiazkow bo w ich kompetencji jest stworzenie parkingow.

Ojej

Płatne parkingi to zły pomysł ,nie popełniajcie tego samego błędu co Bartoszyce, które się z tego wycofały i słusznie!!!

API

Odnoszę wrażenie, że spora część udzielających się w tym temacie osób, odważnie wyrokujących na temat potrzeby wprowadzenia płatnego parkowania i jego wpływu na handel, nigdy nie prowadziła własnego „biznesu”. Nie miała sklepu, punktu handlowego itp. I dalej, nie zdaje sobie sprawy z zależności, między swobodą parkowania o obrotami sklepu. W Bartoszycach po zamknięciu dla ruchu „kwadratu”, czyli centrum miasta, okoliczne sklepy odczuły to boleśnie. Zwolniono ludzi, pozamykano część sklepów inne popadły w nędzę. Podobnie sytuacja w naszym mieście. Powtórzę kolejny raz, w małych miastach tam gdzie masowo powstają banki, agencje kredytowe itp. to znak umierania danej aglomeracji „ekosystemu”. Internet to ważny gracz w handlu, ale proszę zauważyć, te nowe „galerie” handlowe jakie będą powstawać w Lidzbarku jakby zaprzeczają tym wszystkim głosom tutaj, mówiącym o przeniesieniu handlu do sieci. Zdaniem wielu i moim, wolę kupić TV w lokalnym sklepie, nawet płacąc nieco drożej. Po pierwsze, w przypadku uszkodzenia lub reklamacji nie… Czytaj więcej »

Adam

ja kupuje buty i ubrania w sklepie internetowym zawsze. Dlatego gdyż w naszym mieście nie ma nic ciekawego, w kółko ten sam asortyment niskiej jakości. Ceny też są czasem astronomiczne. Buty zawsze trafiam z rozmiarem gdyż wiem jaki mam rozmiar. Ubrania rzadko odsyłam, a jak trzeba to żaden problem zamówić kuriera do domu i po problemie. Czy to w wymianie, uszkodzeniu itp Nawet przejść się można. Na deptaku tam naprawdę są „tylko” pięć sklepów odzieżowych bodajże do których nie ma dojazdu. Czy to aż taka duża skala. Nie wydaje mi się że problem tkwi w dojazdach dla chcącego nic trudnego. Może to nie wina z braku dojazdu tylko problem tkwi w czymś innym ale lepiej zrzucić winę na co innego niż samego siebie. Ludzie polubili wygodę i najlepiej to wjechać do sklepu. Jakoś osoby bez samochodów radzą sobie i żyją. A tu kto ma samochód to wielkie halo bo ciężko,… Czytaj więcej »

Marta

Szkoda, że nikt tu z wypowiadajacych nie pomyśli o osobach niepełnosprawnych. Gdzie ktoś musi podwieść taka osobą, a nie ma legitymacji do parkowania na niebieskich kopertach.

L.W CITY

tu przyznam racje patrząc po wpisach mogłoby zabraknąć legitymacji i miejsc do parkowania

Adam

Generalnie kwestia sporna gdyż w żadnym temacie nie zgodzą się wszyscy, jedni widzą za, drudzy widzą przeciw. Tak to już jest. Była ta śmieszna ankieta zagłosowało około 300 os. Zabawne bo na 15 tyś miasto ma tyle zdecydować ok. Wina mieszkańców bo nie poszli, nie oddali głosu. Nie byłeś to nie narzekaj.

Ddda

Ja po buty jezdze do olsztyna .
Faktycznie z wygody bo jest jak zaparkowac i zrobic zakupy przy okazji.
Online nie przymierze i to jest kropka nad i jesli chodzi o wybor online/stacjonarnie.

Po otwarciu u nas tych „galerii” miejscowe januszexy padna i to jest pewne.

Burmistrz patrzy tylko na swoich poklaskiwaczy nie patrzy szerzej i dlatego pograza to miasto.

Bieganko znajomosci z kazdym co mu klaska i sciezki rowerowe z parkami to nie wszystko.

Jedyny ratunek to zaklady ktore powstana w strefie ekonomicznej chociaz przyklad rybek to juz tam mamy wiec co bedzie zobaczymy

L.W CITY

Bajki każdy wie że w Olsztynie jest ciężko zaparkować proszę nie pisać bzdur Miasto idzie w dobrym kierunku jak się komuś nie podoba proszę wyjechać na Śląsk dużo pracy i zakładów do nas proszę przyjechać odpoczywać i korzystać ze świeżego powietrza przy okazji wydać zarobione pieniądze.

Śląsk

Ja akurat jeżdżę wypoczywać na Dolny Śląsk, w Karkonosze, regularnie. Chętnie tam się przeniosę, już działam w tym kierunku.

L.W CITY

super i proszę bardzo zabrać marudy z Lidzbarka Warmińskiego co chcą żeby powstawały obozy pracy, ludzi brakuje w całej europie do pracy i chcą stawiać zakłady chyba dla ludzi ze wschodu bo sami nie pójdą do pracy tylko siedzą w internecie i narzekają że miasto się rozwija nieruchomości drożeją walczą żeby jeździć po centrum gdzie dookoła są ulice tylko kawałek miasta przeznaczone dla pieszych co da że otworzy się ten kawałek jak i tak zastawią autami i dalej będą marudzić.
Wszyscy którzy twierdzą że źle się żyje w Lidzbarku Warmińskim zachęcam do wyjazdu do miast ościennych typu Orneta Górowo Pieniężno itp itd będą mogli jeździć nawet po chodnikach i dożyć spokojnej starości .

gość

Lub do miast ościennych Iławy , Ostródy , Mragowa, Giżycka tam życie jest tańsze , walory turystyczne lepsze i praca godniejsza niż w L.W !

L.W CITY

zgadzam się akurat te miasta leżą nad samymi i to większymi jeziorami i nawet łódką można podpłynąć po zakupy niestety nie leżymy w aż tak atrakcyjnym miejscu ale możemy brać z nich przykład mamy mniejsze jeziorka w okolicy a małe jest piękne i ma swój urok po drugie są to mazury a my reprezentujemy Warmię a po trzecie jeżeli chodzi o płace żadna rewelacja jeżeli chodzi o pracowników fizycznych na podobnym poziomie jak w Lidzbarku Warmińskim a mieszkania i grunty jeszcze droższe

L.W CITY

a praca godniejsza co gość miał na myśli czym się różni np praca w hotelu w Ostródzie od pracy w hotelu w L.W no chyba że są tam zawody dobrze płatne o których nie słyszałem chętnie zaczerpnę wiedzy z dojazdem do sklepów są problemy jak wszędzie bo byłem w każdym z tych miast i jakim cudem życie jest tańsze jak ceny są pod turystów z zagranicy i tzw warszawki a w sieciówkach takie same jak w całej Polsce paliwo np droższe niż u nas

gość

Jak pisałes o wyjezdzie do Ornety , GÓrowa to ja użyłem przykładu innych miast ościennych gdzie płace u Januszy są wieksze niż w LW, a i walory turystyczne lepsze niż w LW ,Dałem po prostu przykład ze Warmia i Mazury (Ostróda , Iława , Giżycko )to nie tylko pipidówki w stylu Pienieżno , Bisztynek itd o których wspominałeś . A w linku poniżej coś o kosztach życia w LW oraz wspomnianych przeze mnie miastach http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/moje-drogie-miasto-moj-drogi-powiat/

L.W CITY

odpowiem tak z tą średnią jest jak z temperaturą jak włożysz głowę do piekarnika a nogi do lodówki to wyjdzie ci średnia temperatura ciała a tak poważnie to sam widzisz że jesteśmy w zacnym gronie porównuje się nas do gigantów regionu i to chyba dobrze. Skandynawia Szwajcaria Austria Monaco Liechtenstein itp itd też są drogie a ludzie i tak są tam szczęśliwi wykres ten co podałeś za wiele mi nie mówi być może u nas są usługi na wyższym poziomie lepsza woda ładniejsze śmieci niestety luksus kosztuje druga sprawa czy zwróciłeś uwagę na liczbę mieszkańców najdroższe koszta w miastach gdzie jest ich najmniej być może jak Lidzbark się rozbuduje koszta spadną nie wierze że ty czy władza czy ktokolwiek ot tak sobie zawyżał koszta po prostu miasto się rozwija są robione modernizacje i wpływy muszą być większe.Przecież można by było zrobić koszta takie same w całej Polsce ale niestety tak… Czytaj więcej »

Och

Świeże powietrze mówisz waść,hehe, często woniące pięknymi zapachami z Polmleku , świńskim łajnem na osiedlu przy Termach ul Żytnia ,bo ktoś tam nawozi pobliskie pola ,no i cudowny klimat sprzyjający chorobom reumatycznym ,faktycznie tu tylko żyć.

L.W CITY

lepsze to niż stać w korkach i wdychać spaliny i wszystkie zanieczyszczenia z fabryk, obornik ludzie sypią na działce i się później zajadają jakie ekologiczne smaczne plony niestety co zdrowe to śmierdzi tylko chemia pachnie np perfumy a sery śledzie kapusta kiszona nawet bimber itp itd niestety wydzielają nieprzyjemny zapach ale nie jest to szkodliwe i na pewno nie czuć cały rok tylko sporadycznie.co do chorób reumatycznych nie można obwiniać regionu po prostu choroba ta nie lubi wilgoci a nie że powstaje w Lidzbarku Warmińskim polecam wyjazd tam gdzie jest niska wilgotność będzie choroba mniej odczuwalna a dlaczego ktoś nabył tą chorobę to już trzeba się poradzić specjalisty jeżeli powie że z winy miejsca zamieszkania najlepiej jak najszybciej się wyprowadzić i się nie męczyć

Ojej

I brak przyszłości dla młodych ludzi !!!!!!!!

mleczarnia

Świeżego powietrza powiadasz…he he he…

Mariola

A co w tym zlego ze ludzie chca wygodnie zrobic zakupy?
Ja tez jesli mam wybor wybiore to co jest latwiej szybciej i wygodniej.

gość

Też kupuję buty, odzież w internecie i sobie chwalę. Nawet na aliexpress ostatnio zamawiałem i jestem zadowolony.

L.W CITY

Powiem tak strefy parkowania nie powinno być w Lidzbarku Warmińskim bo mamy przykład z Bartoszyc była i już nie ma czyli nie warto ponosić kosztów żeby się przekonać że jest nie potrzebna co do reszty pisze pani/pan bzdury że aż wstyd ale widocznie niektórzy zatrzymują się w miejscu i żyją w świecie przez siebie zapamiętanym jeżeli według pani/pana wszyscy muszą jechać autem do centrum po zakupy które i tak są drogie to już tłumacze galerie czy się komuś podobają czy nie to i tak powstaną posiadają przeważnie parkingi kawiarnie a i dla dzieci plac zabaw się znajdzie zakupy się robi w miarę tanio i przyjemnie wiadomo sieciówki promocje rabaty i pani/pan chce żeby otworzyć 500 m ulicy żeby matka z dzieckiem miała przejechać od biesiady do papirusa po zakupy? albo w dzisiejszych czasach nie wyobrażać sobie zakupów przez internet gdzie można sobie towar z chin zamówić do domu gdzie przesyłka… Czytaj więcej »

gość

Kupowanie w internecie jest BEZPIECZNIEJSZE niż zakupy w Januszxach! NIGDY, absolutnie NIGDY nie miałem problemu z reklamacją. Ba… sprzedawcy z allegro zwracają pieniądze za wadliwy towar nawet bez zwrotu towaru! A w sklepach trzeba się kłócić z „Januszami”, że towar jest wadliwy! Kupione buty nie pasują? Jak masz Allegro Smart zwrot towarów jest całkowicie ZA DARMO. Do tego masz cashbacki za wydane pieniądze, wygodę i ogromny wybór. Do tego oszczędzasz pieniądze, bo zarobki w LW są żenująco niskie.

Kyle XY

Termy Warmińskie przerwa technologiczna.
„W dniach 15-20.11.19 trwa przerwa technologiczna w następujących nieckach basenowych:
Strefa Aktywna: niecka brodzik, basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami. Strefa Relaks: basen hipertermiczny, basen witalny
W tych dniach cena biletu do wszystkich Stref jest w cenie biletu do Strefy Aktywnej.
Za utrudnienia przepraszamy!
Jaki powód? Coś się stało?

odp

popytaj w aptekach lub u lekarzy …:(

Kyle XY

Jak wiesz coś to powiedz.

bimbom

Podobno w czasie głosowania w sejmie, była „dyskoteka”, uruchomiona przez kartę jp. Dobrze, że nie zaczęły „bić dzwony” bo obudziłyby JKM, a ten w odwecie wymierzyłby mu „liścia”, albo wyzwał na „ubitą ziemię”.

gość

Dług miasta rośnie kolosalnie, to już wiadomo czemu mamy takie dantejskie podwyżki za śmieci, wodę i ścieki ! A teraz chcą wprowadzić daninę za parkowanie !

L.W CITY

Żadne parkometry porządne oznakowanie do 30 min postój gratis powyżej laweta surowe kary itp itd po co wymyślać coś co jest już wymyślone przykładem Niemcy małe miasteczka typu Heilsberg centrum tylko ruch pieszy.Co do handlu najważniejsze dać ludziom zarobić żeby było stać na jakiekolwiek zakupy a nie najniższa krajowa pełno danin(min.parkowanie) i praca od 6 do 22 a po tylu godzinach nie chce się iść na zakupy i raczej wszystko już zamknięte oprócz drogiego ale obleganego Orlenu.Co do krytyki miasta Lidzbark Warmiński że nie może być turystyczny to jakaś paranoja bo to tylko jest miasto turystyczne jak powstały tu jakieś zakłady to za komuny i szpecą miasto a tak to mamy jakby ktoś był ślepy zamek mury kamienice wysoka brama pałacyk Krasickiego cerkiew itp itd no i przepiękne tereny i okolice dolina symsarny dworki klasztory pałacyki a nawet bunkry o przyrodzie i naturze nie wspomnę trzy jeziora i piękne lasy… Czytaj więcej »

Lidzbarski oksymoron

Ciekawi mnie pewne, niespotykane zjawisko zaobserwowane tylko w tym mieście: wzrost cen mieszkań przy równoczesnym wyludnianiu się miasta – młodzi uciekają gdzie się tylko da, starsi umierają z racji wieku. Miasto się wyludnia, społeczeństwo starzeje ale ceny nieruchomości idą w górę. Jak to jest możliwe?

Zdzichu

Bardzo dobre spostrzeżenie. Trzeba by się spytać naszych lidzbarskich włodarzy, oni mają na wszystkie pytania odpowiedź 🙂

Kyle XY

Rożnie jakość wykonania. No i materiały pierwsza klasa.:)

Kyle XY

Rośnie jakość wykonania.:)To i ceny w górę.

gość

Jaka jakość? Stany tych bloków pogarszają się z roku na rok…

gość

Teraz jest najlepszy moment na sprzedaż mieszkania a najgorszy na jego zakup. W końcu bańka pęknie i okaże się, że mieszkanie za 200k jest warte nagle 100k a ludzie zostaną z hipotekami na 300k do końca życia.

L.W CITY

zawsze możesz kupić w Górowie ceny stabilne od lat

Julek

Z tymi cenami mieszkań to jakiś jest ewenement w skali kraju . W takiej mieścinie na kresach Polski ceny dochodzą do absurdalnych kwot 50m2 = 200 tys.a zarobki – najniższa krajowa

gość

Ceny mieszkań wyższe niż w Olsztynie a zarobki jak w… jak… jak w Lidzbarku! Nigdzie nie zarobisz mniej!

gość

Tak… co gorsza coraz więcej ludzi tak myśli a Lidzbark się wyludnia. Ale co tam…

GOŚĆ

Zobaczcie drodzy podatnicy na co idę ostatnimi czasy m.in wasze pieniążki ! Same niezbędne rzeczy nieprawdaż ?!
1.Świadczenie usług psychologa w ramach projektu ,,Klub Wsparcia Rodziny”
79 200 zł (1 godz =40,00 zł)14.10.2019 Psychologiczne Centrum Rozwoju Anna Mackiewicz
2.Świadczenie usług instruktora zajęć muzyczno – tanecznych w ramach projektu ,, Klub Wsparcia Rodziny” 22 680 zł (1 godz=70,00 zł 13.11.2019 Studio Tańca Emilia Kozłowska
3.Świadczenie usług pedagoga w ramach projektu ,, Klub Wsparcia Rodziny” 42 120 zł (1 godz =65,00zł) 13.11.2019 Ewelina Dagmara Piotrowska

Trombullus

A skąd wiecie, może burmistrz korzysta.

Ddda

A pozniej wycieczki Jamajki , pierdulki

Real

Co to za specjalistki ? Weźmy się wkoncu w naszym mieście za pomoc młodzieży uzależnionej i pomoc zrozpaczonym rodzicom !!!!!!!!!

gość

Całkowity brak perspektyw dla młodych na cokolwiek w tym miecie to z pewnością czynnik ryzyka do uzależnień… nikogo to nie interesuje.

era

Czy UM myśli o jakiejś aplikacji do płacenia za parkowanie telefonem. Korzystam z aplikacji Mobilet. Duża wygoda.

gość

zgadzam się, fajna sprawa z aplikacją mobilną

gość

W 2019-2020roku miasto Lidzbark Warmiński wydało/da następujące kwoty (sam wķlad własny bez dotacji z Unii Europejskiej ,czytaj nowe kredyty, podatki itd )np. Komunikacja miejska to koszt ok 1,3 mln zł . Nowa druga droga do strefy ekonomicznej ok 1,3 mln zł , Infrastruktura tężniowa ok 6 mln zł, ulica Dąbrowskiego ok 2,3 mln zł . Termomodernizacja Urząd Miasta ok 1,1 mln zł . Boisko na ul Orneckiej ok 0,2 mln zł. Centrum aktywizacji zawodowej 0,4 mln zł. Suma ok 13 mln złotych ! Jak się bawić to się bawić na całego, a dług rośnie i rośnie …..

API

Proszę, jest ktoś kto zauważa wielkie niebezpieczeństwo jakie szykuje nam Burmiszcz-ekonomista, prowadzący wiele lat jednoosobową działalność gospodarczą. To nie to samo co zarządzanie wielomilionowym budżetem, prawda? Wychodzi miałkość i nieuctwo, niestety zapłacimy za to wszyscy My, mieszkańcy miasta. Coraz wyższy kredyt, to wyższy koszt jego obsługi, odsetki i kapitał trzeba spłacać, a to oznacza zaniedbywanie innych istotnych dla mieszkańców spraw.

gość

– brak napisów po angielsku dla turystów w centrum
– obsługa sklepów bez znajomości języków obcych
– brak możliwości płacenia kartą (gdzieniegdzie)
– brak informacji w internecie nt. sklepów (np. godziny otwarcia)
– brak prowadzenia sprzedaży w internecie
– ceny kilkukrotnie wyższe niż w internecie
– mały asortyment produktów
– mało konkurencyjne oferty
– towary niskiej jakości
Ale to wszystko jest nieistotne!
Bo najważniejsze jest to, że klient nie może zaparkować pod samym sklepem.
hmmm… pewnie tylko z tego jednego powodu brakuje klientów.

xyz

jacy klienci, takie sklepy

gość

A kto tam właściwie i co kupuje?

Adam

Ja popieram strefę płatnego parkowania. Ponieważ chcesz zaparkować a tam ani jednego wolnego miejsca. Bo Ci „sklepikarze” postawią samochód na 8h i niech stoi. Może niech sami zaczną chodzić do pracy na pieszo! Zwolnią miejsca klientom. Po drugie dziwią się że tracą obroty? Ceny z kosmosu. Tak jak wspominano internet teraz rządzi. Będą galerie handlowe, niech się przeniosą tam i obrót wzrośnie. A starówka na tym zyska bo może jakieś sensowne lokale z jedzeniem itp się otworzą a tak nie mają gdzie. W innych miastach starówka to bary, restauracje, sklepy z pamiątkami a u nas szkoda gadać. Więc dlatego nie ma ludzi na tym „deptaku” zrobienie go trochę bez sensu. Powinien być z drugiej strony od bramy do cerkwi. Ten kawałek byłby o wiele lepszy.

gość

Zgadza się! starówka to powinny być USŁUGI a nie handel. Co do internetu: Nie ma Cię w internecie – nie istniejesz. Turyści? Mogli by być klientami, ale tam żadnych napisów po angielsku nawet nie ma. Pracownicy tych sklepów znają języki obce? wątpię. Kiedyś pracowałem w pewnej firmie to był zakaz przyjeżdżania samochodem pod firmę, bo miejsca parkingowe klientom się zajmowało.

xyz

Człowieku, jacy turyści, to miasto nigdy nie będzie turystyczne i nigdy nie będzie doliną krzemową. Nikt rozsądny nie będzie inwestował kasy w coś na co nie ma popytu.

gość

Nigdy nie będzie, ale czasami ktoś tam przyjedzie… słychać ludzi na ulicach mówiących po angielsku, rosyjsku czy niemiecku.

xyz

a jak sobie wyobrażasz biznes działający „czasami”, jak czasami przyjadą turyści i czasami jest popyt 🙂

gość

Trzeba być elastycznym. Raz sprzedajesz towar da turysty z Niemiec, a innym razem sprzedajesz towar dla jakiegoś Mirka, Zenka czy Władka z Lidzbarka. Trzeba bć przedsiębiorczym i dostosowywać oferty do klienta.

xyz

jak jesteś taki elastyczny to Ty sprzedawaj pamiątki dla turysty z Niemiec w poniedziałki, we wtorki jajka na targu, w środę warto by było otworzyć monopolowy, bo Mirek, Zenek i Władek z Lidzbarka może kupią flaszkę i kilka piwek. Słyszałem również że Pani Krysia chce kupić wibrator, może warto by było otworzyć w czwartek sex shop, ale nie obiecuję że kupi, bo może znajdzie w internecie tańszy-chiński. W piątek zostań hydraulikiem, w sobotę urzędnikiem a niedzielę księdzem. W ten sposób dopasujesz swoje oferty do klientów. Życzę powodzenia 🙂

gość

Jeszcze bym przez to zrobił taką konkurencję, że wszystkie Januszexy na mieście by zbankrutowały bo zabierałbym im wszystkich klientów. 🙂

xyz

działaj, zostaniesz Januszem nr 1

Gość

Może się mylę, ale czy z wprowadzeniem płatnej strefy nie jest powiązany projekt wprowadzenia komunikacji miejskiej, w dodatku darmowej dla mieszkańców. Jeżeli to prawda, to chyba nie jest to złe rozwiązanie?

gość

Ogólnie mówiąc – w każdym normalnym kraju zachodnim samochód osobowy służy praktycznie wyłącznie do poruszania się pomiędzy miastami. W ruchu miejskim jest wykorzystywana komunikacja miejska, rowery, taksówki czy inne hulajnogi elektryczne, busy etc.

zacofanie cywilizacyjne

Kiedyś znajomy prowadził podobny sklepik w Bartoszycach. Narzekał, że traci klientów i przestaje to być opłacalne. Pytam go, czy sprzedaje w internecie? Nie. Ma stronę/reklamę sklepu na Facebooku czy Instagramie? Nie. i mnie wyśmiał. 🙂 Minęły już prawie dwa lata jak zamknął swój Januszex i od roku pracuje jako ochroniarz za najniższą krajową.

Wpwp

A co te sklepiki oferują? Większość ludzi jak widać już na ulicach wyleczyła się z chodzenia po lidzbarskich „salonach” z odzieżą. Dla przeciętnie nawet jak na lidzbarskie warunki zarabiającego człowieka nic tam ciekawego nie ma, za to drogo. Na pytanie o zmianę asortymentu- „panie, kogo na to stać”. Zdecydowanie dla człowieka z autem opłaca się raz na kilka miesięcy wyskoczyć do Warszawy czy Gdańska, Olsztyn też nie powala.

ekonomista

Kto jeździ do Warszawy na zakupy? Lidzbarscy przedsiębiorcy zwyczajnie przespali czas, w którym sklepy internetowe zaczęły być na tyle istotne, że zaczęły odbierać im klientów. Teraz już jest za późno i lepiej na pewno nie będzie. Znajomy prowadzi sprzedaż na allegro – cała firma działa w pokoju 10 metrów kwadratowych i ma większe obroty niż te sklepy w centrum. hehe

gość

Dużo ludzi z Lidzbarka kupuje używane ubrania w lumpeksach. Był nawet artykuł o kolejkach pod lumpeksami…

gość

Miasto zadłuża się na potęgę ! cyt ” SZYKUJE SIE MEGA NIESPODZIANKA na KONIEC 2019 roku . DŁUG MISATA WZRŚNIE KOLOSALNIE w porównaniu z długiem z 2014roku. Tak dla Przypomnienia to nowy BURMISTRZ Jacek WISNIOWSKI i NOWA RADA MIASTA (2014 rok ) zatwierdzała już budżet na 2015 rok ” https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiejskiwLidzbarkuWarminskim/document/213288/Uchwała-III_12_2014

ekonomista

Śmiech na sali! Spadają obroty przedsiębiorcom? A czy ci ludzie zdają sobie sprawę z tego, że teraz wszystko przenosi się do INTERNETU? Znajomi nawet żywność kupują na Allegro. Już teraz w mieście są 4 paczkomaty i kilka punktów odbioru paczek a będzie jeszcze więcej. Do tego jeszcze te wysokie ceny w lidzbarskich sklepach, bo sklepy zarabiają na marży – nie na obrotach jak firmy w dużych miastach. To na co oni liczą? Buhahaha… dawno się tak nie pośmiałem! Jak ktoś nie potrafi dostosować się do zmian na rynku niech zlikwiduje biznes a nie szuka przyczyny w braku miejsc parkingowych.

ekonomista

Dodam tylko, że przedsiębiorcy to coraz częściej ludzie w podeszłym wieku, którzy nie nadążają za rozwojem techniki. Oni chyba nawet nie do końca zdają sobie sprawę z pewnym zmian, które zachodzą w sferze handlu i zakupów. Przedsiębiorca w lidzbarskim sklepie oferujący cenę za produkt 100,- liczy na to, że ktoś kupi ten produkt, skoro można go kupić w internecie za 40,- lub mniej? Poważnie?

cox

Na razie się ciesz że masz darmowe parkowanie przy paczkomacie…

ekonomista

Dzięki. Ale u mnie nie ma problemu by postawić samochód trochę dalej i się przejść kawałek do paczkomatu. Chodzę na siłownię i nie boje się odrobiny wysiłku fizycznego 🙂

Gosc

Zapowiadane dwie male galerie handlowe , jedna przy wiezy cisnien, druga na wylotówce na Olsztyn rozwiazą problem miejsca parkingowych w centrum miasta , oraz „wielkie „….. problemy „biednych” ….sklepikarzy w centrum misata 😉

gość

Galerie handlowe, duże sieci sklepów w mieście i do tego dynamiczny rozwój zakupów w internecie. Wniosek? Takie małe sklepiki nie mają racji bytu z ekonomicznego punktu widzenia.

Trombullus

Ludzie już nie umieją poruszać się pieszo. Głupie zakupy to u niektórych godzina kręcenia po mieście, choć na piechotę było by to 15 minut. Dobre jest też zwiedzanie wszystkich sklepów danej branży w mieście żeby zaoszczędzić 1,50. Płatne miejsca parkingowe może choć kilku osobom przywrócą zdrowy rozsądek w korzystaniu z samochodu.
PS.Wiecie dlaczego Rossmann wystawia teraz takie ładne potykacze reklamowe przed drzwiami?
Żeby znany fotograf nie blokował im drzwi swoją furą.

Och

A może tu chodzi o to ,aby tę furę wszyscy widzieli ,wiele jest takich osób przez które przemawia brak skromności i głupota.

gość

Bez przesady. Teraz ludzie bardziej dbają o siebie i więcej się ruszają – rower, bieganie, spacery to norma nawet w Lidzbarku. Jak ktoś waży 100 kg i porusza się tylko samochodem to prawdopodobnie jest inwalidą- a dla takich osób są specjalne oznaczone miejsca do parkowania.

Trombullus

Fakt że kilkadziesiąt osób z Lidzbarka uprawia sport i chwała im ale większość ludzi- żrą jak koń a potem- torba, ręcznik, dresik i wio na siłkę. Jaki jest sens wydać kupę kasy na żarcie a potem jeszcze raz na siłownie. Nie wystarczy mniej żreć?

gość

Wystarczy odpowiednia dieta. Polecam dietę wysokobiałkową – jesz ile chcesz, ale unikasz tłuszczy i węglowodanów. Poszukaj informacji w internecie lub odwiedź dietetyka. Ćwiczyć możesz też w domu – sprzęt jest tani. Do biegania czy jazdy na rowerze nie potrzebujesz większego wkładu finansowego. Nie musisz wydawać pieniędzy na siłownie jak nie chcesz.

Ona

Dieta wysokobiałkowa nie jest zdrowa, proszę sobie poczytać. Zdrowa to jest dieta zbilansowana. Tłuszcze w diecie też są ważne, gdyż odpowiadają za wchłanianie niektórych witamin, które są nam potrzebne. A jedząc dużą ilość białek, możemy sobie zrujnować zdrowie, w szczególności trzustkę nerki i serce.

gość

Zgadzam się – wszystko trzeba robić z głową i umiarem. Ale ogólnie rzecz biorąc większa ilość białka w diecie nie zaszkodzi. Dzięki tej diecie schudłem 10 kg i znacznie rozbudowałem masę mięśniową przy dość mało intensywnych treningach i bez żadnej chemii jak sterydy itd.

cox

Panie Trombullus ja np. robię co miesiąc zakupy w sklepie papierniczym. Kilka kartonów papieru a4 i a3 mam sobie nieść pół kilometra? Być może będę robił zakupy gdzieś indziej …

gość

Zamów w hurtowni papier niech wyślą kurierem na palecie. Zapas na rok ale wyjdzie taniej i nie będziesz musiał latać co miesiąc.

cox

Do tego trzeba mieć magazyn, mogę wynająć za 200pln/mc co jest nieopłacalne.

Trombullus

Napisałem o zwykłych Kowalskich, którzy chleb kupują w Etnie, bułeczki z Lidlu, margarynę w Biedronce a mięso w Społem. Poza tym robią takie zakupy- na jeden dzień, czyli scenariusz powtarza się codziennie.

Ciekawski

A Ty kupujesz 30 chlebów jednorazowo na cały miesiąc czy jak :-)??

Kyle XY

Totalna głupot. A co z mieszkańcami centrum też będą płacić. Koszty w tym koszty społeczne przekroczą zyski. Mam nadzieję ,że to ostatnia kadencja naszego specjalisty od ekonomii.

Rafał Pliszka

Teraz sytuację pogarsza dodatkowo remont UM i nowe lokalizacje referatów. Trudno wymyślić chyba jakieś sensowne rozwiązanie w tak ciasnym centrum. Samo stworzenie strefy nie rozwiązuje problemu z tym aby regulować to aby mieszkańcy nie płacili więcej. Brak miejsc parkingowych jest podstawowym problemem i trzeba tu poczynić jakieś działania aby cześć kierowcow zatrzymać na parkingu na ul. Kopernika. Wiadomo każdy chce jak najbliżej dojechać a aut coraz więcej.