Paź 172018
 

Większość osób z debaty w Hotelu Górecki zapamiętało stwierdzenie Pana Burmistrza, że podstawowe potrzeby życiowe mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego mają już zaspokojone. Dlatego czas zająć się innymi potrzebami. Według Pana Burmistrza jedną z najważniejszych jest sport. Jest to potrzeba na tyle ważna, że będzie jednym z głównych motorów rozwoju miasta. Pan Burmistrz zakłada, że większość „zharowanych”, wracających z pracy mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego ma nadmiar czasu i sił, aby z ochotą przyłączyć się do jego sportowych pasji (które co ciekawe ujawniły się dopiero po objęciu urzędu Burmistrza, aby zagospodarować na stałe tę część elektoratu).

Dla przypomnienia hierarchia potrzeb to teoria opisana przez Abrahama Masłowa. Wg tej teorii na najniższych poziomach znajdują się najbardziej podstawowe potrzeby, na najwyższym potrzeba samorealizacji (zachęcam do „wygooglowania” piramidy Masłowa.

W ciągu czterech lat Pana Jacka Wiśniowskiego spotkał tak znaczny awans społeczny, że hurtem przeskoczył wszystkie dolne pozycje z piramidy Masłowa. Nastąpiło to tak szybko, że spowodowało oderwanie od rzeczywistości i problemów zwykłych, statystycznych mieszkańców miasta.

Pozwolę sobie na potrzeby powyższych i poniższych stwierdzeń stworzyć nową piramidę, nazwijmy ją piramidą ludu pracującego Lidzbarka Warmińskiego. Piramida dzieli mieszkańców ze względu na wykonywane zawody i osiągane miesięczne dochody. Do piramidy nie wrzuciłem rencistów i emerytów, bo są osobami w większości niepracującymi. Piramida jest subiektywna i nie zakładam, że każdy się z nią zgodzi. Ma służyć wyłącznie jako zobrazowanie pewnych wniosków.

W roku 2014 przed objęciem urzędu Burmistrza zgodnie z oświadczeniem majątkowym Pan Jacek Wiśniowski osiągnął roczny dochód w wysokości 40.089,12 zł, czyli średnio 3340,76 zł na miesiąc. Przez lata prowadzenia działalności gospodarczej nie potrafił wypracować dochodu na zakup własnego mieszkania i mieszkał w mieszkaniu wynajmowanym. Mizerny wynik jak na osobę podkreślającą swoje ekonomiczne wykształcenie i doświadczenie jako przedsiębiorca. Dochody te plasowały Pana Jacka w drugiej grupie, leciutko ponad pierwszą – najniższą.

W roku 2017 zgodnie z oświadczeniem majątkowym osiągnął dochody z tytułu pełnienia funkcji Burmistrza w wysokości 139.422,38 zł oraz prowizji z umów zawartych przed 2014 r. w wysokości 8993,76 zł. Łącznie dochody roczne wyniosły 148.416,14 zł, średnio 12.368,01 zł na miesiąc, czyli osiągnął dochody prawie 4 razy wyższe w porównaniu z rokiem 2014. I to już plasuje go w czwartej, przedostatniej od góry grupy zarobków. Nie jest jeszcze krezusem, ale jak na warunki lidzbarskie jest bogaty. W międzyczasie  zakupił wzorem nielicznych zamożnych przedsiębiorców SUV’a Renault KADJAR.

To tutaj tkwi odpowiedź tak kurczowego trzymania się stanowiska. Ktoś powie i co z tego ? Ma taką pensję bo jest Burmistrzem. Tak, to racja. Dlatego działa i korzysta z narzędzi i całego aparatu urzędniczego, aby za wszelką cenę tym Burmistrzem pozostać. Co się stanie gdyby przestał  być Burmistrzem ? Znowu spadnie na dół hierarchii i będzie posiadał „biedowaty” status, jak większość mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Ze względu na fakt, że aby objąć stanowisko Burmistrza musiał zlikwidować działalność gospodarczą nie będzie mógł liczyć nawet na dochody porównywalne z rokiem 2014. Czy znajdzie pracę w sektorze prywatnym ? Wątpię, przedsiębiorcy robią interesy z politykami, ale nimi gardzą i na odwrót. Czy zdoła reaktywować swoje jednoosobowe przedsiębiorstwo ? Prawie niewykonalne, rynek nigdy nie pozostawia pustki. Co zostaje ? Za wszelką cenę nie dopuścić do takiej możliwości. Dlatego Burmistrz jest wszędzie (chyba tylko oprócz urzędu), aby wywołać wrażenie, że Miasto funkcjonuje i może funkcjonować tylko pod jego przewodnictwem. Dlatego Burmistrz jest na prawie każdym zdjęciu z jakiegokolwiek wydarzenia w mieście, czy to załatania dziury w drodze, czy postawienia kolejnej ławeczki. Jest nawet tam gdzie obecność Burmistrza jest niewskazana lub niepotrzebna. Widzicie go przecież wszędzie, jakby był sklonowany. Polecam filmik z Facebooka Burmistrza (o ile nie został usunięty) obrazujący relację z nocnego objazdu sklepów monopolowych w celu odnotowania obecności żulików. Obraz z cyklu: „Bać się, czy śmiać”.

A co z innymi kandydatami ? Każdy z nich posiada już wysoki status materialny. Bycie Burmistrzem raczej obniży ich dochody niż ma się stać powodem wzbogacenia. Uważam, że każdy z nich ma potencjał, aby stać się przyzwoitym burmistrzem. Tym różnią się od obecnego Burmistrza, że nie idą do urzędu dla pieniędzy.

Jeśli chodzi o kompetencje każdego z kandydatów, szczególnie kompetencje Pana Jacka Wiśniowskiego (eksponowane głównie przez niego samego) to już temat na kolejny felieton.

Jak wytłumaczyć manipulacje i kłamstwa Jacka Wiśniowskiego, wykorzystywanie aparatu urzędniczego do promocji własnej osoby na niespotykaną dotychczas skalę, utratę pamięci dotyczącą własnych wcześniejszych poglądów, powtarzanie schematów piarowych, nawet zakup książki dotyczącej wystąpień publicznych? Przyczyna jest prozaiczna. Motorem postępowania Pana Jacka Wiśniowskiego jest lęk, paniczny strach przed biedą, przed zwyczajnością, przed zrzędzeniem małżonki, że mówiła mu to czy tamto, a on popełnił błędy. W przypadku przegranej z dnia na dzień stanie się znowu statystycznym mieszkańcem naszego miasta. Czego mu życzę w imieniu części mieszkańców i dla przestrogi, aby urząd burmistrza nie był nigdy więcej dla nikogo „workiem złota”, a trudem działania na rzecz i w interesie naszej lokalnej społeczności.

Mieszkaniec Lidzbarka

Imię i nazwisko do wiadomości Redakcji

 Posted by at 8:21 am
Powiadom o
Lidzbarszczanin

Burmistrz wystąpił w teledysku muzycznym, jak napisał na FB „Fajna muza w tle z Lidzbarkiem Warmińskim w wykonaniu Lidzbarczanina. Mój mały wkład”, chodzi dokładnie o utwór z teledyskiem pt Kameń – To jest Kameń. Według mnie jest to opowieść o chłopaku, który wyjechał z miasta, żeby wkońcu móc godnie żyć, a do LW wraca na urlop, dobrze że Burmistrz ich popiera, dzięki temu spada bezrobocie, bo młodzi wyjeżdzają. Pozdrawiam!

odp

wyjechał na uczelnie i został w dużym mieście tak jak olbrzymia część młodych z całej Polski, normalka .Większe miasto większe perspektywy

gość

W lidzbarku jedyna perspektywa to wynajem mieszkanka 30m3 za prawie całą wypłatę bo tu zarabia się 1500, max 2200. i powolne konanie w głodzie i smrodzie.

Nemo

Należy tylko krzyknąć biada temu miastu! Czytając ulotkę wyborczą to .. wyjdzie piękna katastrofa.

Gosia21

Obecny burmistrz zostanie nadal burmistrzem.

jan

konwencja PiS na 5 !!! koncert super !!! przygotowane i zorganizowane perfekt !!!

Gosc

Konwencja ok.i wielka klasa kandydata na burmistrza z PiS. Przedstawił kondrkandydatów, tylko jednego nie było, miał ważniejsze obowiązki albo gardzi wyborcami, przysłał zastępcę. Oczywiście chodzi o naszego najukoszańszego morso-biegacza. Tak to jest wszedzię, a dzisiaj go nie było. Normalnie czuję żal i szlochać mi się chce.

gość

Mów za siebie! Disco-Polo przekreśla tę konwencję jako perfekt

Anna

Wiem, że nie na temat ale ktoś wie o co chodzi z powolnymi pracami na rondzie. Dziś korek od strony Bartoszyc sięgał Kardamonu. Na rondzie koparka i …dwóch pracowników. Godzina 15.45. Rano ok. godz. 7.30 na rondzie oprócz kierujących ruchem nie uświadczysz pracowników. W soboty chyba też nie pracują. Przejeżdżałam tam w dwie soboty we wrześniu i zero prac. Codzienny dojazd do pracy to jedna wielka masakra. Czemu nikt nie pomyśli i nie wykończy wyjazdu z ronda na ulicę Wyszyńskiego. Rozładowałoby to korek i część samochodów pojechałoby w miasto przez Wyszyńskiego.

Nemo

U nas zawsze partyzantka.

olo

mam takie same zdanie, może pracownicy …., ale początek był ok., a traz też się martwię, że w terminie nie zdążą.

Nemo

Dziwię się, że burmistrz nie chce rozmawiać na tej stronie wszak w 2014 roku ( papierowy N.L) celem nadrzędnym był dialog ze społeczeństwem, ale my mielibyśmy parę pytań
Z ulotki I tura 2014.
1) zespół do pozyskiwania inwestorów i rozwoju rodzimych firm- miasto przyjazne biznesowi
2)działania do stworzenia komunikacji miejskiej
3)zamrożenie podatków lokalnych na okres 4 lat, diet radnych i burmistrza
4)poszerzenie strefy ekonomicznej
5)wykonanie inwestycji planowanych i zakończenia trwajacych
6)stabilizację budżetu na poziomie bezpiecznego zadłużenia
7)poszukiwanie oszczędności budżetowych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii
8)budowa mieszkań dla młodych, modernizacja starych budynków i mieszkań socjalnych
9)inwestycja w naukę i oświatę, innowacyjność z wykorzystaniem współpracy wyższych uczelni.
10)reaktywację Doliny Symsarny jako atrakcji turystycznych …połączonych komunikacyjnie z bazą hotelową,ścieżkami rowerowymi,plaża miejską i starówką.
11) transparentnośc organów samorządowych( konsultacje, transmisje,obrad RM)
12)praca bez układów i partyjniactwa liczy się wiedza, umiejetności zaangażowanie.

Uwaga pkt 3. Możemy sobie wypunktować co się powiodło, a co nie.na redaktora może się burmistrz gniewać ,ale na wyborców pogniewał się poprzednik.

xxx

Nie tylko to, ale i o wiele więcej zostało zrobione. Burmistrz warty oddania głosu ! Wygra, a pan „Wielkie Brawa ” powinien już szukać sobie posady w starostwie.

Nemo

Mnie już się pierwszy punkt nie zgadza. 2,4?,7,8,10 też. No i jest tam parę pierduł. No i 12 mi nie gra. Kolega partyjny.. MOPS, zatrudnienie czy to plotki? 🙂 Pkt.3 wręcz zniechęca do oddania głosu, bo 4 lata minęły i teraz mamy czas podwyżek.
Ciekawe jak szkoły podstawowe mają współpracować z uczelniami 🙂 Pan nocny wyścig…. chyba.

Nemo

Wydaje mi się, że ktoś tu został sędzią we własnej sprawie. Wystarczy krzyknąć : Brawo JA…. ja Jacek! i pogłaskać się po głowie.

Jan

Na wstępie odniesienie do piramidy Maslowa, a dalej już nagonka na obecnego burmistrza 🙂 Trochę słabe połączenie. Poza tym ruch jest bardzo wskazany, nawet w tej najprostszej formie jak spacer. Jeżeli ktoś liczy, że dostanie od władz samorządowych „pakiet plus”, to się przeliczy. Najlepiej byłoby dostać „mieszkanie plus”, pracę plus”, „1000 plus” i nie wiadomo co jeszcze. Nic tylko narzekanie. Każdy jest kowalem własnego losu. Jak jest mi źle, to robię wszystko żeby ten stan poprawić. No chyba, że jestem Smerfem Maruda… To mogę dalej narzekać.

Polak

Ma pan rację.”Jak jest mi źle, to robię wszystko żeby ten stan poprawić.” Widać panu burmistrzowi bylo źle z tym co robił i postanowił ten stan SOBIE poprawić.
Zebrał parę osób (5 gmin) ,naobiecywal,zjednał sobie wyborców którzy obdarzyli go zaufaniem, a następnie odwrócił się do nich plecami. Nie chodzi tu o narzekanie ,ale o moralność,postawę, przyzwoitość tym bardziej, że ponoć czyta w kościele.

Anna

HAHA. Czyta w Kościele i owszem ale czytaniem to ciężko nazwać.

ForumLidzbarskie

Czy redaktor mialby cos przeciwko jezeli przeklejalbym/ linkowal artykuly ze strony na forum lidzbarskie na facebooku?

Trombullus

Hej ludzie… Wiśniowski jest jeden i nic nie może.
Nie zapominajcie że największą zarazą, która przyniosła nietrafione inwestycje, zadłużenie, podwyżki itd. jest Platforma Obywatelska reprezentowana przez pana Harhaja i jego kolegów- teraz modnie przefarbowanych.
To właśnie oni kreowali lokalną politykę od wielu lat.

gość

Nie słuchałeś chyba debaty? Burmistrz WYRAŹNIE powiedział, że potrzeby niższego szczebla piramidy Maslowa są już w L.W. zapewnione (czyt. mieszkania). Powiedział to sam burmistrz co mnie bardzo zdziwiło i można powiedzieć – zszokowało. Chciałem głosować na Wiśniowskiego ale po tej szokującej dla mnie deklaracji całkowicie zmieniam zdanie i głos dostanie Pan Litwin – chociaż do tej osoby mam też pewne zastrzeżenia, ale wydaje się on najbardziej kompetentny z tego grona na to stanowisko i z tego co mówił zna potrzeby mieszkańców.

gość

Ludzie Burmistrz powiedział o zaspokojonych w piramidzie potrzebach takich jak: jedzenie, woda, prąd, ubranie, dach nad głową(promil bezdomności w LW ) to już praktycznie mamy wszyscy ! Czytać ze zrozumieniem !

Trombullus

Chodziło mi to że jest tylko narzędziem w rękach wyżej wymienionych osób.

Nemo

Wiemy i pamiętamy cudotwórców wydających rozkazy Trombullusie. No cóż zawsze mógł zrezygnować i powiedzieć to to i to było źle ,rada PO rzuca mi kłody.. odchodzę. Mógł jako kierownik urzędu zrobić remanent po rozpasanym PO i powiadomić obywateli i odpowiednie służby jakby było coś nie tak. Tyle. Rozumiesz ?
A propos ..farbowania.. jeden z komitetów ma logo jak WNMO z poprzednich wyborów (rodzinka na tle zamku ) i koalicja obywatelska. Motyw ten sam.

Kropek

Dokładnie tak. Nie ma przymusu być burmistrzem 😉

gość

Puenta: Osobę która nie ma gdzie mieszkać lub ma problemy finansowe nie będzie interesować jakiś tam sport czy sztuka teatralna. Najpierw miasto i powiat powinien zapewnić PODSTAWOWE potrzeby mieszkańcom tj. polityka mieszkaniowa, godne pensje, wyżywienie dla najbardziej potrzebujących, a dopiero później niech martwią się o rozrywki typu Wieczory Jazzowe itd.

Wielka szkoda, że powiatem i miastem rządzą ludzie, którzy nie wiedzą takich rzeczy; a to przecież wiedza ze szkoły podstawowej lub max szkoły średniej. Burmistrz, Starosta mają wykształcenie wyższe więc o co tutaj chodzi? Skąd ta niewiedza na temat piramidy Maslowa?

Nemo

To prawda. Budowa mieszkań jest elementem wskazującym na rozwój miasta, ale przed mieszkaniami w rozwoju miasta liczą się zakłady pracy, bo wtedy dopiero rozwija się budownictwo. Zawsze będę twierdził, że edukacja nie ma nic wspólnego z inteligencją. To ,że ktoś skończył bezpieczeństwo wewnętrzne czy marketing i zarządzanie ( uwaga fiu fiu dwa kierunki:) na raz), czy historię sztuki lub ekonomię zaocznie w uczelni lokalnej lub na znaczącej uczelni historię tańca góralskiego nie jest miarą. Ciężko to pomierzyć i nie ma to nic wspólnego z inteligencją.

Nemo

Uf nie muszę przewalać chaty. Tu jest to o czym pisałem.
http://www.naszlidzbark.pl/listy-czytelnikow/pomysl-na-lidzbark-warminski-nadeslane/
Czy zatkało fanów 🙂 Żegnamy wszystkich z WNMO i 5 Win oraz znanych poupychanych w bratnich zestawach samorządowych. Można sobie odkreślić plusy i minusy, czyli spełnione i nie spełnione obietnice. W postach pod artykułem znajdziecie komentarze obecnego burmistrza. Jakieś pytania mają fani obecnego?

gośc

gdzie ta ulotka z obietnicami J.W i ich niespełnieniem , bo na razie to panie Nemo jest pan gołosłowny

Nemo

A przeczytałeś kolego artykuł z linku i punkty w nich ? Zdziwienie ? Co nie szedł burmistrz z takimi kalkowanymi punktami ? Nie pisał ,że popiera go niejaki Piechociński ?
Głupio tak publicznie nie?

Krzysztof

Kolego, w tym artykule co podałeś są początkowe pomysły, ale grupy osób które nie zostały radnymi , po drugi te osoby nie zdołały stworzyć większości w radzie miasta co miało wpływ na nie zrealizowanie niektórych przedstawionych pomysłów, trzecie pokaż mi w końcu kolego gdzie Pan Burmistrz obiecał ”
” 1) Rozliczenie term
2) Likwidacja straży miejskiej
3) Zastopowanie głupkowatych pomysłów lokalnych ekspertów uzdrowiskowych, powodujących kolejne obciążenia mieszkańców
4) Ściąganie inwestorów „

Nemo

Czy kolega doczytał w postach bezpośrednią wypowiedź burmistrza, wywiad dla N.L.. Jakie początkowe pomysły? To zdaje się przerodziło się w program 5 gmin. czy ma ktoś filmik ze szkoły muzycznej ? Odwracanie kota ogonem. Myślę ,że sporo dostało się z 5 gmin. To jak z tym uzdrowiskiem ? Ściąganiem inwestorów ? Likwidacją SM. Kręcicie towarzysze. Niestety internet nie zapomina. Początkowe, niepoczątkowe z sierpnia przed wyborami. No nie róbmy z ludzi idiotów.http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/wywiad-z-kandydatem-burmistrza-panem-jackiem-wisniowskim/

Nemo

Czy to były pozorne działania w celu przypodobania się wyborcom ? http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/odpowiedz-burmistrza-wajsa-na-list-otwarty-w-sprawie-utworzenia-strefy-uzdrowiskowej/
Następne pytanie. To jak wyglądała w tej kadencji przyjrzenie się cenom : wody ,śmieci i ścieków w opłatach mieszkańców,które zawarte są w wywiadzie ? Nie jest moim celem nawoływanie do głosowania na tego czy innego kandydata ,ale czas już zacząć rozliczać tych co tak strasznie chcą przewodzić temu biednemu miastu. Czas wybierać ludzi mądrych i rzeczywiście myślących o tym mieście.
http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/list-otwarty-do-burmistrza-miasta-lidzbark-warminski-material-nadeslany/

....

Kolego wskaż mi w tych wywiadach konkretne zdania które mówią o tym, że JW obiecał !?Dokładnie cytuje twoje punkty :
„1) Rozliczenie term
2) Likwidacja straży miejskiej
3) Zastopowanie głupkowatych pomysłów lokalnych ekspertów uzdrowiskowych, powodujących kolejne obciążenia mieszkańców
4) Ściąganie inwestorów”

p.s a jak juz znajdziesz poprzednią ulotke wyborczą J.W (udostępnioną w Gazecie Lidzbarskiej, w skrzynkach pocztowych, na portalu społecznościowym facebook,rozdawaną na spotkaniu z mieszkańcami )to śmiało ja w końcu udostepnij.

Nemo

Coś ty Krzysiu się tak tych ulotek uczepił. Większość wrzuca do śmietnika 2) Likwidacja Straży Miejskiej, z jednoczesnym założeniem funduszu prewencyjnego – program 5 gmin 13 sierpień 2014 NL Zdaje się jest fotografia i partią burmistrza. No chyba, że ma odmienny program :), ale o tym się głośno mówiło i tu nastapiła zmiana pogladów.
3)wywiad z red. i zmiana w zakresie pt. uzdrowisko – list otwarty do byłego burmistrza
Refleksja czy uzdrowisko nie wyklucza przemysłu. – zmiana poglądów.
4)Inwestorzy To było w wywiadach. na ulotce z pierwszej tury i w wywiadzie N L. nr 4 listopad 2014 wersja papierowa strona ostania zdanie drugie.cyt J.W ” Zamierzam podjąć działania w zakresie pozyskania zewnetrznych inwestorów, tworzących nowe miejsca pracy”
Ulotka- odnośnik 1- zespół do pozyskiwania inwestorów zewnetrznych.

Nemo

Inwestorzy – wydanie papierowe NL NR3 listopad strona ostatnia.
Z ulotki burmistrza I tura Nie wiem czy pamietacie hasła Czas zmian i człowiek dialogu .. (z dyktafonem). Cyt. „Jeśli macie Państwo dość propagandy sukcesu i bezradnościobecnej władzy, pamiętajcie,że dalej tak być nie musi” To może działać na każde wybory :).
Co do term. To skoro ktoś, w wywiadzie twierdzi „o kuli u nogi” czy opowiada o przejrzyystości publicznych finansów i do dziś milczy lub po cichu dokłada po 258 tys. co roku to chyba o czymś swiadczy. Trzeba o takich rzeczach informować społeczeństwo. Do dziś nie rozumiem chęci uhonorowania poprzednika.
Przykro, że głosowałem na p.J.W to wg mojej oceny nie spełnił moich oczekiwań.
Jak chcesz możemy popatrzeć na obietnicę z I tury z ulotki.

....

1 Jeśli chodzi wymyslone obietnice wyborcze z wywiadu o „rozliczenie term ” to zadaj pytanie publiczne do UM o finanse.Dostaniesz odpowiedz, UM nie ukrywał ze jakoś trzeba z tą kula u nogi trzeba sobie poradzić zajęcia i wejsciowki na basen dla dzieci . 2.likwidacja strazy miejskiej to jest postulat komitetu 5 gmin który nie uzyskał większości co za tym idzie nie było szans na likwidację. PO była przeciwna. 3.Jeśli chodzi o uzdrowisko Tu jedynie upatrywalbym zmiany poglądów Burmistrza po naciskach większościowego układu PO tu maja większości w radzie miasta, powiatu. 4.Co do inwestorow, to warto zapoznać się z informacją o nowych miejscach pracy od roku 2014 oraz jak rozbudowaly sie obecne zakłady poszerzając w ten ofertę pracy. A może teraz o zrealizowanych obietnicach wyborczych z ulotki tej co była w skrzynkach pocztowych , w gazecie lidzbarskiej, w sieci internetowej.

Nemo

To nie ja obiecywałem informowania społeczeństwa i przejrzystość, poza tym mamy już lekcje odrobione w tym temacie i dofinasowujemy po 258 tys./ rok plus rezygnujemy z dochodu i podatków. Brawo za gospodarność.
Co do SM burmistrz wycofał się i złożył broń.
Uzdrowisko ? No cóż, mógłby zrezygnować ze stanowiska, gdyż taki kierunek rozwoju miasta nie jest zgodny z jego linią wyborczą. Nie chcę firmować upadku miasta swoim nazwiskiem. Wszystko w temacie.
Przestańmy o tych miejscach pracy.Slogan jak stodoła. Wystarczy wejść na stronę PUP i popatrzeć jak „bida z nyndzą” i czekam na info dla wykształconego inżyniera fizyki kwantowej.
Zapisy z ulotki u góry i też wg mnie mizernie. O nowej nie wspomnę.

....

1 Powtórzę raz jeszcze Burmistrz informował o dofinansowaniu term niejednokrotnie 2.Straż miejska i jej likwidacja to nie jego postulat ! 3 Nie znam burmistrza który by zrezygnował ze swojego stanowiska po tym jak zabrakło mu szabel w radzie, wtedy wchodzi się w różnego rodzaju koalicje, roszady, KOMPROMISY. 4 W dyskontach szukają na kasę za 2200zł netto, w mleczarni 2100złnetto, w zakładach zajmujących się metalem,spawacze 3500-5000zł netto, szkło ok 2300zł, Inwalidzi 2000zł netto , branża budowlana 2400zł netto A obietnice z ULOTKI WYBORCZEJ zrealizowane praktycznie w 95% , śmiało wspomnij o nowej ulotce , nie ma nic do ukrycia!

Nemo

1) Jakoś słabo chyba. Nie widziałem ulotek i nie byłem na tajnych sesjach rady.
2) SM dobre.. znaczy odciął się od swojej partii i jej programu.
3) Tzn ,że wszedł w koalicję. No brawo a miałobyć inaczej i tu wspomnę ” jeśli macie dość władzy….. ” Byłby to pierwszy burmistrz, który następne wybory wygrałby w cuglach.
3)No to nam pojechałeś, a pytałem dla ludzi wykształconych nie murzynów w obozach pracy. Przypomnieć jak te zakłady traktowały ludzi. Dlatego młodzi wyjechali. To nie zasługa burmistrza, to ludzie olali te firmy. Poza tym mówilismy o nowych inwestorach. Napisałem, że wg mnie w wielu punktach niestety nie spełnił obietnic. Gdzie te budowy dla młodych, bo chyba mi umknęło. Wietrzenie urzędu zawsze dobrze robi, a zmiany nie powodują odcisków na siedzeniu. Piszesz nam, tak jakbyś był uzależniony lub zawdzięczał coś burmistrzowi. Jesteś w komitecie wyborczym? Przecież mogę mieć inne zdanie co do wykonania obietnic.

gosc1

Czyli Nemo twoje wywody o nie zrealizowaniu swoich,” twoich” wspomnianych 4 obietnic przez Burmistrza staly sie kłamstwem! Jedyne co to to, że poszedl w to uzdrowisko, mając niestety za uzdrowiskiem większość radnych .

Nemo

SM ? Uzdrowisko ? Inwestorzy ? ceny wody i śmieci ? Nocne sesje ? Bidulka musiał walczyć sam ze sobą ws uzdrowiska. Ech niczym Konrad przeżywał rozdarcie wewnętrzne. Za to w nowej ulotce mamy już pełny pakiet uzdrowiskowy i jesteśmy już za.

Nemo

cyt. gosc1
Czyli Nemo twoje wywody o nie zrealizowaniu swoich,” twoich” wspomnianych 4 obietnic przez Burmistrza staly sie kłamstwem! Jedyne co to to, że poszedl w to uzdrowisko…
Polecam czytać co się napisało. Skoro jedno się nie zgadza to trzy. Nowi inwestorzy… to dwa. SM – była debata, ale szabla z ręki wypadła. No dobra 3:1 dla mnie. Zadowolony? A co z komunikacją miejską, podatkami, wodą śmieciami, układami koleżeńskimi i paroma nic nieznaczącymi obietnicami.. jak np.mieszkania dla młodych? Zawsze można powiedzieć młodzi wyjechali nie ma dla kogo budować .. i punkt.

Olga

U mnie w domu jak chodzil po mieszkaniach pinokio

Mietek

Popieram. Nie głosować na tą klike

Olga

Wstyd wiśniowski wstyd nochal ci rośnie jak nic i ty w lustro mozesz patrzec?

lidzbarska kaszanka

Opisane w każdym calu prawdziwie .Mi ten Pan nie podawał ręki i nie kłaniał co w moim mniemaniu było chamstwem skoro robił to wszędzie i niemal zawsze ,jednak w całej swojej pokazówce czynił to do ludzi ,których uważał za słabszych od siebie i głupszych.
Prosty lud Lidzbarka W. jest zachłyśnięty bo ktoś na stanowisku uśmiecha się do nich .Większość mieszkańców nawet po debacie chwali J.W za wystąpienia aż żal ich komentować.
Niegdyś ochroniarz na wiejskich dyskotekach ,teraz Burmistrz z domem na osiedlu Kościuszki a po wygranych kolejnych wyborach gbur jakich mało

Mia

Chyba Ci się coś pomyliło – miasta a może osoby?? Ani ochroniarz, ani dom, ani na Kościuszki ha ha 😀

Nemo

Niestety .. od lat motorem działań radnych nie są najwyższe cele, ale forsa i stanowisko.

Nemo
Mia

Brak słów. Zajrzyj w swój portfel zanim zaczniesz komuś punktować czy mieszka w wynajmowanym mieszkaniu i jaki samochód kupił. Api to co zaczynasz tu publikować jest po prostu wstrętne, żadnych zasad. Pienisz się bo wiesz że Wiśniowski tak czy siak wygra z takim poparciem i żadne Twoje czy innych śmieszne wypociny tego nie zmienią. Aby do niedzieli.

gall anonim

To co Ciebie pociąga, że to czytasz?? Może jest w tym więcej niż trochę prawdy??

Kmicic

Nie odmienił miasta ,niestety.
A szansa i oczekiwania mieszkańców były ogromne .

Nemo

z archiwum portalu user Debet DEBET Słyszeliśmy, gdy budowano lidzbarską ” Marakanę” ile tu będzie mistrzostw Polski w l.a..ach i ech Otwarcie- wstęga, nożyce, dzieci , kwiaty, gratulacje, uściski, grubsze ryby z” farszafki”- orgazm. Krótko mówiąc ekstaza budowniczych. Duma za 12,5 mln(+ poprawki ) okazała się chyba niedostosowana do tego rodzaju imprez rangi mistrzostw. Dziś na obiekcie na odpalenie lampek nie stać tego miasta.Dawno nie widziałem blasku tej budowli w nocy. Dęby 500 letnie poleciały, a tu przez 2 lata imprez zero. Chociaz chłopaki co w nogę grają mają jakiś konfort.Założenia naszych wizjonerów- ekonomistów niestety okazały się PO rażką., ale zapewne w komentarzach” społeczni animatorzy publiczności” uświadomią czytelników iż budowa stadionu, hotelu i term to sukces władz, miasto kwitnie, rośnie w siłę i ludzie żyją dostatnio, a ja jestem żałosnym pis makiem wylewającym żółć, bezrobotnym kaleką życiowym lub menelem czekającym na dary z mopsu. Kolejny pomysł: budujemy korty, tylko że… Czytaj więcej »

Nemo

Nic dodać nic ująć. Świetnie rozpracowana piramida Masłowa przez autora. Tak właśnie w „Lidzbargu” myśli wielu wdrapując się na stołek. Poprzednik był rozhulany, rozbestwiony i zadufany w sobie. Trzeba było wybrać kogoś nowego. Obecny śni tylko o przedłużeniu kadencji, choć nie spełnił wg mnie obietnic wyborczych. Nie wykonał też remanentu po poprzedniku. Wkleił się ze swoją partią w towarzystwo pierożkowych – pięterkowych friwyjadaczy. Zmiana była… poprzednik rządził radą, obecny jest zarządzany przez radę. Szkoda, bo głosując miałem inne oczekiwania, ale ulotka paktu z PSL dała dużo do myślenia.Przypomnienie
1) Rozliczenie term
2) Likwidacja straży miejskiej
3) Zastopowanie głupkowatych pomysłów lokalnych ekspertów uzdrowiskowych, powodujących kolejne obcią żenia mieszkańców
4) Ściąganie inwestorów
Wiemy ,że tworzenie uzdrowiska zamyka drogę inwestorom. Skoro tak to L.W będzie skansenem i władza wspiera tylko istniejące już firmy, a obywateli traktuje ja murzynów do roboty za psi grosz.

gość

to chyba inne obietnice wyborcze czytałeś prawdopodobnie kandydata PIS.

Polak

Do „gościa”. I autor artykułu i „Nemo” mają RACJĘ. I pan dobrze o tym WIE.

Nemo

Można palić głupa. Oj nie wykręcimy się, bo mamy poprzednie ulotki wyborcze. Z reguły zostawiam sobie te bajeczki. Czas brać coś na przywrócenie pamięci. Czy wpiera mnie Janusz Piechociński to również wymysł ? Debaty np. w szkole muzycznej, wywiady dla gazet o i nawet na tym portalu.
Nie wszyscy są zapominalskimi. Skoro wybierani maja zaniki pamięci to nie powinni zajmować ważnych stanowisk i po wyborach powinni sobie parę sztuk ulotek schować do szuflady. Tak więc te 4 punkty znajdowały się na ulotkach. Tylko nie zapomnij odpisać 🙂
A tu miłej lektury http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/wywiad-z-kandydatem-burmistrza-panem-jackiem-wisniowskim/

....

To dajesz „Nemo” tę ulotkę zobaczymy w niej te 4 pkt które wymieniłeś powyżej ? udostepnij ją prosimy

Polak

Do „Nemo”. Bardzo dobra lektura wraz z komentarzami. Zamiast inwestorów i miejsc pracy mamy np.biegi uliczne itp. Ok,ja też biegam,ale to chyba nie o to chodziło.

Nemo

To wszystko w ramach przypomnienia Polak. Internet nie zapomina. Gdzieś w sieci jest film ze szkoły muzycznej w ramach spotkania przedwyborczego. Od wielu lat mieszkańcy wybierają kiepsko. Dziwię się dlaczego obywatele tego miasta tak czynią. Przecież wszyscy się znają , dlaczego dają się nabierać na proste marketingowe chwyty czy wyborcze żebractwo na tzw. Rumuna pod kościołami. Dlaczego nikt nie rozlicza radnych (np, bawiących się w hotelach termach), z wyborczych obietnic, nikt nie zwraca uwagi jak zmieniają partie czyli etykiety i nazwa komitetu ma grać na uczuciach i trosce o małe ojczyzny. Wielki kit proszę Państwa. Dlaczego tolerują alkoholików i beznadziejnych radnych. Lidzbark niczym komunistyczna wyspa na mapie Warmii. Dlaczego ludzie nie wybierają mądrych, przyzwoitych ludzi tylko zawistnych, żądnych władzy chamów. No chyba obecny burmistrz nie wyprze się tematu o: 1) ściąganiu inwestorów 2) tematu uzdrowiska ( wywiad na tym portalu) Pal licho rozliczenie term zrobił API, a straż miejska… no… Czytaj więcej »

Nemo

U góry znalazłem artykuł i po plackach. A tu prezent dla Polaka też w ramach przypomnienia niedawnych czasów, które w L.W trwają nadal.
To lubię https://www.youtube.com/watch?v=X7s509jcVLU

...

Miejsc pracy jest sporo lecz brak chętnych by pracować za ok 1650 zł na rękę, powstały nowe miejsca pracy, zakłady istniejące rozwijają się i potrzebują na gwałt pracownika.

Nemo

1650 nie rarytas. Takie tam gadanie kapitalisty, że jest sporo. Otwórz stronkę PUP i popatrz. Na gwałt raczej nikt nie pójdzie ( szczególnie faceci) 🙂 Trzeba było myśleć wcześniej.
Poważnie teraz. Zawsze zadaję takie pytanie. Czy porzuciłbyś swoją pracę i robił za 1650 ? Czy wyliczyć koszty utrzymania ? Za mało czyż nie ?

Nemo

i przepraszam jeszcze zależy przy czym ta robota. Do łopaty nie znajdziesz. Nikt nie będzie dymał na zimnie i deszczu jak są maszyny. Dlaczego przedsiębiorcy nie reklamują się na tym portalu za np.odpłatnością ?

Trombullus

Przedsiębiorcy są zajęci włażeniem w 4 litery kierowniczce PUP żeby dostać przydział darmowego niewolnika z woreczkiem złotóweczek w zębach.

Gosc

Ty chyba jeszcze Marksa i Lenina czytasz a w miedzy czasie świat się zmienił 🙂

Gosc

NEMO, socjalizm, komunizm już dawno minął i wiara, że wszyscy mają być równi to utopia. Pracujesz masz, nie pracujesz, nie umiesz, nie masz kwalifikacji nie zarabiasz. Nie pasuje ci praca u kogoś zakładasz własny biznes i tyle w temacie. Budowanie elektoratu na społeczeństwie benefitów już została zagospodarowane przez słuszna partię i drugi raz nie zadziała więc te napinki tu to strata emocji. Poczytają i tak zagłosują na PIS a jak ktoś obieca więcej to zmienią poglądy.

Nemo

Ale kolega napisał mi tu tajemnice. Od kiedy komuszy- socjalizm był równy dla wszystkich ?, że wspomnę tu partyjnych dygnitarzy, donosicieli etc. O to to..to zawsze lubiłem internetowych „upraszczaczy” tematu. Tak, tak założysz sobie biznes no fajnie kolejny wujek dobra rada… siedzący na emeryturce lub na urzędniczym stołku. E.. własny biznes bez układu. Nie wypali. No ale co tam radzić i opowiadać pierdoły w necie zawsze można. Przecież np. do założenia biznesu nie trzeba kasy. Tylko plis nie pisz o dotacjach. Można pójść za radą innego myśliciela zmienić pracę i wziąć kredyt 🙂 lub wyjechać.

ABC

tak…Obecny Pan Burmistrz sprzyja Inwestorom…za moment będziecie mieli na strefie, między torowiskiem a droga na Górowo, podczyszczalnie ścieków przemysłowych pochodzących z separatorów zamontowanych przy drogach itp oraz kompostownie wszelkich problemowych osadów …w sam raz zapachy i mikroorganizmy do wdychania w drodze nad jezioro…ale Inwestor jest a jakże 🙂

gall anonim

próba była w gminie Kiwity, ale tam mieszkańcy w porę zareagowali

Gosc

Chyba te kilkanaście osób zafiksowanych na NL wierzy, że do LW przyjdzie jakiś inwestor. Jeżeli jakikolwiek przedsiębiorca popatrz na postawę siły roboczej w okolicach LW, poczyta NL to jedyne co może zrobić to uciekać jak najdalej od tego zaścianka intelektualnego, upsss