Cze 112017
 

Pierwszy „pchli targ” w Lidzbarku Warmińskim

W każdym domu znajdą się niepotrzebne ubrania, zabawki, gry i zbędne przedmioty. Trzymamy je z sentymentu lub dlatego, że wyrzucenie ich na śmieci wydaje się marnotrawstwem, a inne bo mogą się „przydać”. Latami zalegają w piwnicach i na strychach czekając na swoje drugie życie. Popatrzmy więc na rzeczy wokół siebie chłodnym okiem, być może niektórych już nie potrzebujemy, ale nie są zniszczone, działają i mogłyby się przydać komuś innemu. Uszczęśliwiając nowego właściciela, możemy przy okazji zarobić kilka złotych. Z takiego założenia wyszły organizatorki pierwszego w Lidzbarku Warmińskim „pchlego targu” – pani Monika Bartczak i pani Monika Jóźwiak.

Na placu przy ul. Polnej (po byłym POM) zorganizowały kilka stanowisk, gdzie każdy mógł wystawić to wszystko co zbędne w jego domu. Pomysł zaczerpnęłyśmy podpatrując olsztyński „pchli targ” gdzie na stadionie „Warmii” co niedziela zjawiają się setki sprzedających i tysiące kupujących. Uważamy, że w naszym mieście jest potrzebne takie miejsce, gdzie podobnie jak w Olsztynie, mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego co niedzielę mogą się spotkać i nie tylko pohandlować, ale także nawiązać znajomości czy po prostu porozmawiać ze sobą – mówią organizatorki. Być może pierwsza edycja „targu” nie spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, ale takie są początki; Druga edycja na pewno przyniesie więcej sprzedających, a my zorganizujemy szerszą akcję informacyjną – dodają panie.

Jedna z kupujących dodaje – Bardzo mi się podoba pomysł z pchlim targiem, bo kobiety u nas w Lidzbarku pięknie się ubierają, ale jest tak, że przytyją lub schudną i te ubrania wiszą w szafie po prostu i chcemy się uwolnić od tych ubranek i ta sprawa z tym targiem jest wspaniała. Pochwalam organizatorów!

Całkowicie oddolna inicjatywa mieszkanek Lidzbarka Warmińskiego z pewnością zasługuję na uwagę i miejmy nadzieję, że odniesie sukces na miarę tego w Olsztynie.

Pchli targ w Lidzbarku Warmińskim

Pchli targ w Lidzbarku Warmińskim

 Posted by at 1:54 pm

Dodaj komentarz

14 komentarzy do "Pierwszy „Pchli Targ” w Lidzbarku Warmińskim"

Powiadom o
2000

okularki
10 miesięcy 28 dni temu

Znam dziewczynę, która jesienią 2012r. zaproponowała ówczesnemu burmistrzowi organizację „jarmarku staroci”. Wajsowi pomysł spodobał się, jednak współpraca trwała zbyt krótko aby mogło dojść do realizacji. Cieszy fakt, że znalazły się osoby, które myślą podobnie. Pomysł Apiego aby Pchli targ był zlokalizowany na targowisku jest wart uwagi. No i jeszcze trochę promocji tego przedsięwzięcia, a interes będzie się kręcił. Trzymam kciuki za powodzenie.

Ola
11 miesięcy 4 dni temu

Jeden wielki niewypał

A.B.
11 miesięcy 10 dni temu

Cieszy każda inicjatywa oddolna, tak budzi się społeczeństwo obywatelskie.
Może pomału zmienimy naszą mentalność czekania na pomysły niegdysiejszych sekretarzy, urzędników, słowem – władzy.
Miasto, to MY, mieszkańcy.

Tuhaj-Bej
11 miesięcy 11 dni temu

Brawka za pomysł.

kurator
11 miesięcy 12 dni temu

Lokalizacja powinna być lepsza.

API
11 miesięcy 12 dni temu

Rynek jest dobrym miejscem, w niedzielę świeci pustkami. Stoiska gotowe, teren zadaszony.
Może być także centrum miasta, za bramą (dogodna lokalizacja).

API
11 miesięcy 11 dni temu

Dodać do tego lokalny folklor w postaci jakiejś kapeli tudzież lekkiego nagłośnienia, kilka stolików, może jakaś gastronomia i mamy gotowy przepis na integrację mieszkańców. Tak jak było to kiedyś, warto oderwać się od komputerów, tabletów i komórek, poznać sąsiada, porozmawiać, odsunąć na bok sztucznie kreowane partyjne podziały. Wtedy nie daj Boże, może okazać się, że aby normalnie żyć nikomu nie jest potrzeba partia polityczna, czy marionetkowa Rada Miasta. Marzenia? Nie do końca…. od nas, mieszkańców zależą losy miasta.

okularki
10 miesięcy 28 dni temu

Masz rację, lokalny folklor plus gastronomia to taki magnesik który przyciąga.

elka
11 miesięcy 12 dni temu

czy ten pchli targ bendzie co niedziele

gość
11 miesięcy 13 dni temu

Wystarczy zasłonić napisy na busach , reszta naprawdę jest Ok.

byla lidzbarszczanka
11 miesięcy 13 dni temu

Super sprawa kazdy powinien skorzystac brawo wy

API
11 miesięcy 13 dni temu

Dołączamy do ekskluzywnego klubu miast, gdzie ludzie w nich żyjący, posiadają zbędne rzeczy. Pomysł świetny, inicjatywa obywatelska, oddolna.

gość
11 miesięcy 13 dni temu

Świetny pomysł. Brawo dla pomysłodawczyni.

Krzysztof
11 miesięcy 13 dni temu

w calej Europie ,warto iw Lidzbarku

wpDiscuz