Wrz 192018
 

Przedstawiamy zestawienie wszystkich kandydatów do Rady Powiatu. Tabela uwzględnia nazwę komitetu wyborczego, numer okręgu, numer na liście oraz miejsce zamieszkania kandydata. Mam nadzieję, iż taka forma prezentacji daje pełniejszy obraz chętnych na stanowiska radnych. Na komplet chętnych na fotel Burmistrza musimy jeszcze troszkę poczekać, bowiem lista nadal nie jest zamknięta.

 

 Posted by at 10:47 am

36
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Małomiasteczkowy

Patrząc na lokalnych peowców to i bomba lotnicza nie jest w stanie oderwać od koryta. Z drugiej strony prymitywność lokalnej władzy (to góra… pierwszy szczebel piramidy Masłowa) jest żenująca. Poprzez szwindel z etykietkami partii, biedni mieszkańcy przy urnie mocno się będą drapać po czole. Lokalni bonzowie czują się jak średniowieczni władcy. Wszelkiego rodzaju miłość do wodza chama zawsze wywołuje u mnie odruch wymiotny. Fani natomiast uprawiają żebractwo stanowiskowe. Nie od dziś wiadomo jak posiadanie władzy rozzuchwala prymitywnego człowieka. Nie tylko p.N nie powinien startować.Panowie Bartkowie ( jeden to wiadomo za co), p. J.W. za niespełnione obietnice wyborcze, o pewocach nie wspomnę ( tu chyba się p. Brodowski szykuje). Oczywiście paru robi za zające.Radni, którzy klepnęli termy i marzą o uzdrowisku, honorowo powinni odejść ze stanowisk i zwrócić wszystkie diety w ramach podjęcia złych decyzji. PIS za słabe zaangażowanie ( nie obsadzone wszystkie okręgi) żegnamy ugodowego przewodniczącego. Tak … L.W jest… Czytaj więcej »

Gosc

SLD wraca z prawomocnie skazanym Ryszardem !?Mają tupet
http://lidzbarkwarminski.wm.pl/Nalecz-klamca-lustracyjnym,77915

guest

„Wydając wyrok sąd na pięć lat zakazał Ryszardowi Nałęczowi pełnienie funkcji publicznych i kandydowanie w wyborach”
A podajesz artykuł z 2009…
Manipulacja zachodzi wtedy, kiedy podaje się nieprawdziwą informację lub jej część co powoduje nieprawidłowy odbiór… Zdaje się, że prawo nie zakazuje Panu Nałęczowi kandydowania… A popatrz, ilu ludzi skazanych masz obecnie w rządzie… Nie przeszkadza to Tobie? To się nazywa TUPET…

gosc

Nikt nie pisze, ze skazany Rysiek nie może startować! W naszej małej malomiasteczkowosci taki fakt moim zdaniem świadczy o dyskwalifikacji oraz ogromny tupecie! To nie rząd ,ale małe lokalne społeczeństwo, gdzie większość ludzi praktycznie zna każdego.

guest

Zgodzę się z Tobą, że „mógłby” nie kandydować w imię resztek honoru…
Jednakże robi TO, nad czym boleję. Niestety, takie mamy prawo.
Od „lewa”, „centrum” jestem z daleka od kilkudziesięciu lat, lecz niestety, prawo mamy takie, jakie mamy i musimy z nim żyć, bo w pojedynkę go nie zmienimy.
pis popełnia jeden, wielki błąd, dzięki któremu ma niewielki, żelazny elektorat. Gdyby z ich polityki go usunąć uwierz mi, że z palcem w dupie mogliby rządzić samodzielnie nie bojąc się o wyniki wyborów.
Jeden, jedyny błąd charakterystyczny dla wszystkich pisowców, który zawsze spie*dala im wynik. Jednak, jak to pisowcy, nie pozbędą się go, bo jest on immanentną cechą ich bytu, istnienia. Tym, co skupia wokół nich tę niewielką rzeszę prostych wielbicieli… Jak go już próbują naprawić to za chwilkę wracają do niego… Z tą ich cechą jest, jak w powiedzeniu, że nie da się jej oderwać od pisu nawet granatem…

gal

To trzeba mieć honor………….

jan

gratuluję zarządcy, ktoś to robi, ktoś to toleruje…

Gosc

Normalne jak to w samorządzie 🙂

Gosc 212

a może takie są realia.

Gosc

W Ostródzie nie ma chętnego do zarządzania nowym basenem a w Morągu jest jeszcze lepiej: wg sprawozdania burmistrza 2017 wykonanie wydatków 2 147 288 zł, dochody z biletów to 1 181 910 zł + wynajem 7 499 zł. czyli niepełne 1,2 mln zł. To daje w przybliżeniu (minus) – 950 000 zł 🙂 http://bip.morag.pl/system/obj/6315_1.pdf .

Gosc 212

W LW to nie możliwe, lepiej zarządzamy, powoła się spółkę, obniży się ceny wody, wszystkie szkoły na basen i będzie – 5 mln co rok jak ta lala zamiast – 10 ;P

Kropek

Baseny w Morągu i Ostródzie różnią się tym od term w LW, że nie mają części hotelowej i konferencyjnej, tak jak termy. Za to termy maja inne problemy związane z kosztami. Nie można porównywać tych obiektów.

Gość

Te 30 pokoi w stylu akademika nazywasz hotelem co ma pokryć koszty utrzymania basenu. Baseny w LW są 4 razy większe niż w Ostródzie i Morągu więc trzeba będzie dołożyć do utrzymania 3-4 razy więcej nawet z tym pseudo hotelem w termach.

Kropek

Nie twierdzę, że ma pokryć koszty, tylko wygenerować, przy dobrym zarządzaniu, dodatkowy przychód z części hotelowej i konferencyjnej. Oczywiście trzeba byłoby przyjrzeć się kosztom i pytanie, ile dałoby się tam znaleźć do cięcia. Są obiekty basenowe, które przynoszą zyski. Problem term jest taki, że nie ma przejrzystości, a to, co przecieka do opinii publicznej może wyglądać na różne „kreatywne” zabiegi. Dlatego ciężko ocenić, jak jest naprawdę. Wydaje mi się, że w przypadku tego obiektu jedynym lekarstwem byłaby spółka miejska, która otrzymywałaby pomoc publiczną i ta pomoc szła by tylko na faktyczne koszty utrzymania obiektu, a nie pomoc bankrutującym firmom prywatnym. Tylko nie jest to w interesie „ojców założycieli” term, bo wtedy mogłoby się okazać,że inwestycja była mocno nietrafiona. A teraz w tej gęstej zupie nie widać dna.

Ken

5 gmin? To rodzinne przedsięwzięcie panów K.?

gal

Jak widze tam byłego strażnika miejskiego który sprawy mieszkańców centrum miasta zawsze miał …… to mnie szlak trafia.Osobiście rozmawiałem z nim o tym ,bufon. Nowy pan znalazł mu ciepłą posadę .Cały ten skład to widziałem na zdjęciu przy okazji biegajmy razem.Rodzina biegaczy gdzie indziej rodzina jak rodzina dalej znajomki a mistrz Ryszard który już był wcześniej wszędzie wrócił do macierzy na który wcześniej srał.Piękna perspektywa.Jak oni mają czelność prosić nas o swoje głosy!!!!!!!!!!!!

Polak

Nowy pan nie tyko jemu znalazł nową posadę. Skutecznie jedna sobie swoich byłych przeciwników, dajac pracę im albo ich rodzinom.

Hdjdjdj

Jakis spend celebrytow ze stadionu i term.
W dodatku jedna kandydatka w dresach 🙁

Api

SLD wraca do gry;)

Gosc

Postkomunisci nie mają racji bytu!

witek

większość tych ludzi to jak to Pan Cejrowski mówi „komuchy, dzieci komuchów i wnuki komuchów”. Liczy się tylko układ a z resztą własnych projekcików się dogadają….. oby kasa się zgadzała.

gal

Z taka lista to oni wrócą do ciemnogrodu !!!!!!!!!!!!

krzysztof

pani Alicja Szukis wazna osoba w Lidzbarskim PiS, startuje z listy Pięciu Gmin…szykuje się rewolucja w partii Jarosława

Jerzy

Pani Alicja Szukis nie jest już ważną osobą w Lidzbarskim PiS ponieważ została Uchwałą Zarządu Okręgowego PiS w Elblągu usunięta z członkostwa w tej partii.

krzysztof

oj,oj..ale się tu narobiło.. skarbnik,kandydatka na szefa lidzbarskiego PiS…popierana przez frakcję Warota,,przegrywa tylko przez głosy Jerzego K.. i pann Leszek zostaje szefem …a pan K…dostaje w nagrodę.jedynkę na liście… Gorzej być nie może,,,nie wróży to dobrze w wyborach do rad,,

Jerzy

Pani Alicja Szukis została usunięta z PiS ponieważ była nielojalna. Odmówiła kandydowania z listy PiS z trzeciego miejsca. Kandyduje od konkurencyjnego Komitetu 5 Gmin z drugiego miejsca. Ambicje osobiste wzięły górę a to nie działa dla dobra partii. Przypomnę, że Pani Alicja była członkiem Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Lidzbarku Warmińskim.

witek

Te same geby z PO tylko z rozdwojeniem/roztrojeniem jaźni… nic się nie zmieni poza tym, że głębiej zaorają LW. Za 4 lata pewnie będzie już tylko 10tyś mieszkańców plus emigranci zarobkowi z CCCP, hotel i zimne termy.
W sumie mają plan POŃSTWO – na emeryturze będą mieszkać w kurorcie wypoczywając na koszt mieszkańców.
Za 10 lat może dogonimy Jeziorany…. z liczbą chętnych tu mieszkać i pracować. POWODZENIA

gość

To teraz komitet Warmia Nasza Mała Ojczyzna czytaj (PO) przefarbował się w tzw. komitet
” Niezależnych ” Samorządowców 😉 No to mamy po DWA komitety do Rady Miasta oraz Powiatu członków oraz byłych członków PO jak i kandydatów związanych finansowo , światopoglądowo z Platformą Obywatelską !

Małomiasteczkowy

Gdzie nie popatrzysz to PO farbowane PO lub WNMO.

krzysztof

a czemu tu nie ma list PiS?? przecież kandydują do rady powiatu

testo

Bo i tak nikt by na nich ie zagłosował.