Sie 022018
 

1 sierpnia, w centrum miasta, młodzi patrioci uczcili 74 rocznicę Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00, kiedy rozbrzmiały syreny, zgromadzeni na deptaku „odpalili” race, oddając w ten sposób hołd wszystkim powstańcom. Potem przeszli na cmentarz komunalny, aby zapalić znicze na grobach powstańców, spoczywających w lidzbarskiej nekropolii. Następnie dołączyli do trwającej już uroczystości z udziałem samorządowców przy pomniku „W hołdzie poległym pomordowanym i zamęczonym obrońcom ojczyzny 1939 – 1956”.

Jeden z młodych patriotów – „Spotkaliśmy się tutaj upamiętnić pamięć o bohaterach, powstańcach. Chcemy też zwrócić uwagę mieszkańców na Powstanie Warszawskie, bo mamy wrażenie, że jest coraz lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno być. Chcemy przykuć uwagę mieszkańców i w ten sposób po prostu powstańców taką oddolną spontaniczną akcją środowiska głównie kibicowsko – patriotycznego.”

 Posted by at 11:58 am

Dodaj komentarz

136 komentarzy do "Młodzi patrioci oddali hołd powstańcom"

Powiadom o
2000

niepojęte
4 dni 8 godzin temu

Przeczytajcie ten artykuł. W Angli tak traktują Polaków chociaż broniliśmy ich kraju w II WŚ. U nas Policja i sąd w Olsztynie ukarał człowieka, który nalepkę na samochodzie ukraińców zostawił, z napisem chyba „wracajcie”, czy coś takiego…https://wbi.onet.pl/polka-w-anglii-pobita-w-tipton/x1wxrsj

papapa
1 dzień 7 godzin temu

Na onecie dzis super news – niejaka Ludomyla Koslovski wydalona z UE i Poolski. Nareszcie!!!

Małomiasteczkowy
5 dni 17 godzin temu

Ciekawostki
http://dzienniknarodowy.pl/maz-ewy-gawor-gen-miroslaw-gawor-prl-owski-opiekun-walesy-ktory-mianowal-go-potem-szefa-bor/
Małżonka ukończyła zacną szkołę im Felka Dzierżyńskiego i 10 lat robiła u Kiszczaka. Rozumiem ,że hasło: sierpem i młotem czerwoną hołotę mogło ją przerazić. Bolęsie nie zależało na lustracji.

Małomiasteczkowy
4 dni 16 godzin temu

Jak to bywa .. jeśli kogoś przyłapano iż był w służbach terroru .. to oczywiście pracował na mało ważnym stanowisku tj. w bibliotece dzieł Lenina lub stołówce. Kłania się okrągły stół z dużymi kantami.

ale po....
5 dni 9 godzin temu

Ciekawostki cd:
http://www.newsweek.pl/polska/rajmund-kaczynski–ojciec-braci,93806,1,1.html
„…Fiedler mówi, że ojciec braci Kaczyńskich miał pewien feler charakteru: – Rajmund lubił narzucać swoją wolę, bo uważał, że tylko on ma rację. Wciąż się wykłócał o najdrobniejsze rzeczy..”.

Małomiasteczkowy
4 dni 18 godzin temu

Znowu nie na temat.. Czy w RPA nadal biją murzynów ?

krzysztof
6 dni 14 godzin temu

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości, Michał Wójcik, powiedział,dziś że rozwiązanie marszu w Warszawie było „niezwykle nieodpowiedzialną decyzją”, pani Gawor „Powinna zrezygnować co najmniej za tę decyzję, którą podjęła tydzień temu, bo Powstanie Warszawskie jest świętością dla Polaków . O podobną decyzję .wycofania się z ubiegania na radnego powinna podjąć osoba z Lidzbarka ,która chciała aby patriotyczne wydarzenie w mieście się nie odbyło. ,która namawiała Burmistrza o przesunięcie imprezy…myślę ,że sama taka myśl ,wykreśla owego działacza z życia politycznego…

napisz
4 dni 8 godzin temu

Napisz kto to – bo nie jesteśmy jasnowidzami i nie wiemy o kim mowa, wybory sie zbliżają i dobrze wiedzieć kto namawiał

krzysztof
7 dni 5 godzin temu

W Imię Pańskie, Amen. Niech ci wszyscy, do których dotrze to pismo, przyjmą do wiadomości, że my, Eberhard, z bożej łaski biskup kościoła warmińskiego za radą i powszechną zgodą naszej kapituły, pragnąc skutecznie zapewnić naszemu kościołowi rozwój i pomyślność, aby wzrastał i stale przynosił owoce, w celu rozkrzewienia wiary katolickiej przez nadzielanie naszych wiernych ziemią, nadaliśmy roztropnemu mężowi Janowi z Kolonii, jego dziedzicom i prawnym następcom 140 łanów w Lidzbarku,……………fragment aktu nadania praw miejskich naszemu MIASTU..12..08.1308… . Herb Lidzbarka Warmińskiego przedstawia wizerunek Baranka Bożego trzymającego złoty pastorał ….

ale po...
8 dni 6 godzin temu

Piszecie o rzeziach… Tak, to prawda, były, i były to wzajemne akcje odwetowe, ale zastanawiał się ktoś, dlaczego? Dla tych prymitywów z najprawszej kibicowskiej prawicy Polacy byli bez winy. Czy aby napewno? Prostak, jeśli się nie wysili i nie pomysli, nie poszuka to prostakiem umrze, choćby nie wiem, jak wielką falangę na siebie przywdział…
Cyt:
„Akcja burzenia prawosławnych cerkwi na południowym Podlasiu i Chełmszczyźnie wiosną i latem 1938 roku stanowi jedną z najciemniejszych kart w dziejach II Rzeczypospolitej…”
cały artykuł http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321
Oraz tu….
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/584309,o-zburzonych-cerkwiach-na-chelmszczyznie-i-podlasiu-zdjecia,id,t.html
http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,14339115,Sanacja_burzy_cerkwie.html.

I wiele, wiele innych…
Niestety, to dążenia narodowościowe ponoszą największą winę…
Krzysztofie, małomiasteczkowy i wielu innych fanatykow pobudka…

Małomiasteczkowy
5 dni 17 godzin temu

Rozumiem ,że dla Ukraińca równoznaczne jest: rzeź narzędziami rolniczymi kobiet dzieci i starców ze szczególnym okrucieństwem vs zniszczenie cerkwi. Ukraińskie nacjonalistyczne morderstwa to nie nacjonalizm ? Przypomnę tu zamach Bandery na ministra spraw wew, a więc próby destabilizacji młodego państwa. Może w owych cerkwiach namawiano do walki z państwem polskim, tak jak to robią Arabowie. Wiesz coś na ten temat ? Może słyszałeś jak Wasi dostojnicy namawiali do mordowania Lachów w wołyńskiej rzezi, a może wcześniej też coś knuli?
Ładnie się prześlizgnąłeś po temacie zbrodni ciążącej na Ukraińcach, sojuszu z Niemcami i najobrzydliwsze mordowanie sąsiadów z wioski na 1000 sposobów To nie była statystyka, a Ty nam tu o budynkach piszesz.
Halo, te państwo Was przyjęło mimo woli ( zaraz będzie bek o Akcji Wisła), wykształciło, ale zawsze możecie pojechać i bronić swojej Ukrainy, ale zdaje się, że jak ojczyzna w potrzebie to wszyscy wyjeżdżają za chlebem. Z drugiej strony Ukrainiec nie powinien wypowiadać się na temat polskiego święta oddania czci bohaterom Warszawy, w którym jego dziadowie byli w koalicji z niemieckim mordercami.

ale po....
5 dni 8 godzin temu

No widzisz, jak nacjonalizm wyłazi z Ciebie…
Łatwo jest się ślizgać swoimi krzywdami zapominając o swojej winie.
W przyrodzie, tym bardziej w dziejach tego świata nic nie bierze się z niczego…. Zabolało o tym, że to Polska a w zasadzie polskie rządy już od odzyskania niepodległości zaczęły walczyć z cerkwiami, burzyć je, siłą polonizować tych, którzy ostali się w granicach niepodległej… Przypomnij sobie, co zrobił polski rząd, kiedy ojczyzna była w potrzebie… Wyjechał za chlebem…. -twoje słowa. Teraz wydaje mi się, że putin miał rację mówiąc jakiś czas temu, że Polska przed 1939tym nie była bez winy. Po raz pierwszy i chyba jedyny raz zgadzam się z jego słowami tego bandyty. Czyżby jaśnie prawi i przepolscy zapadli na epidemię amnezji? Sytuacja powtarza się i zdaje się zataczać koło… Sąsiadów polski rząd zraził do nas niemiłosiernie… Stara się o flotę powietrzną dla siebie, tylko nie bierze pod uwagę faktu, iż to nie te czasy, że wsiądziesz do samolotu i nikt nie widzi, dokąd lecisz. Założę się, że te samoloty nasz czerwony sąsiad łyknie jako pierwsze…..
A Ty małomiasteczkowy kim jesteś? Zdaje się, że znienawidzonym przez prawicę poniemieckim potomkiem, skoro masz czelność pisać o akcji wisła jako „polak” z dziada pradziada osiadły na Warmii… Nie przypominam sobie, gdzie na Warmii mieszkali przed wojną Polacy… tacy, jak Ty…
Uważam, że ultraprawicowe, nacjonalistyczne organizacje powinny być w Polsce konstytucyjnie zakazane i ustawowo piętnowane…

Małomiasteczkowy
4 dni 15 godzin temu

cyt. Nie przypominam sobie, gdzie na Warmii mieszkali przed wojną Polacy… tacy, jak Ty…
Widzisz nieuku mogę wymienić Ci wiele nazwisk: http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Kategoria:Wielkie_postaci_Warmii_i_Mazur
Można ich po kojarzyć z poszczególnymi miastami na Warmii…. i to zadanie dla Ciebie.

Małomiasteczkowy
4 dni 17 godzin temu

Czytając rzeczywiście potomkowie banderowców niczego nie zrozumieli, zarówno tu jak i na dzikich polach. Pamiętają o cerkwiach zapomnieli: o wykłuwaniu oczu, obcinaniu głów kosą, otwieraniu brzuchów, robieniu rękawiczek, odrąbywaniu kończyn, paleniu całych wsi z ludźmi, mordowanie dzieci z sadyzmem. do tego namawiali ich również patriarchowie. Jakbyś dobrze przeczytał artykuł część cerkwi była dawnymi kościołami katolickimi zabranymi podczas rusyfikacji i zaboru. niczego to nie tłumaczy, ale trudno mi wnikać w poszczególne przypadki. To nie to samo : mordowanie ludzi i niszczenie cerkwi. Napisane było ,że nikt nie zginął ,a kościoły można odbudować ludzi wskrzesić już nie. Poniał raznicu ? Przepraszam, nie mogę odpowiadać za rząd w 1939 roku, (ale dzisiejsi śmiało mogą walczyć z najeźdźcą). Za to obywatele zachowali się jak należy i walczyli w powstaniu do którego gaszenia chętnie przystąpili ziomkowie także w mundurach waffen SS Galizien Po ich zbrodniach to nawet sami Niemcy byli zniesmaczeni poziomem sadyzmu i nie wspomnę tych „dzielnych sadystów ” w Auschwitz. Tak , tam też wsławili się okrucieństwem.
cyt. Sytuacja powtarza się i zdaje się zataczać koło… Sąsiadów polski rząd zraził do nas niemiłosiernie… Stara się o flotę powietrzną dla siebie, tylko nie bierze pod uwagę faktu, iż to nie te czasy, że wsiądziesz do samolotu i nikt nie widzi, dokąd lecisz. Założę się, że te samoloty nasz czerwony sąsiad łyknie jako pierwsze…..
???? Tylko jeden internauta potrafi tak pisać. Nie jesteś w maglu M..Wydaje mi się, że Polacy nie powinni zbytnio ufać sąsiadom i sojusznikom. Taka lekcja wynikająca z historii.

Małomiasteczkowy
4 dni 16 godzin temu

Kim jestem ? Kim Ty jesteś żeby pytać ?Masz braki podstawowe w wiedzy historycznej. Zainteresuj się historią Warmii. Od wojny 13 letniej do trzeciego rozbioru Warmia była Polska. Tzn. podlegała Polskiemu królowi jako lenno. To jakieś 350 lat ( jakieś 7 pokoleń). byłaby dalej tylko rozbiory i dekret Bismarcka o rozdawaniu ziemi i kolonizacji Warmii i Mazur. Choć Mazur oznaczał w przeszłości mieszkańca Mazowsza. To tak na marginesie. Ucz się, ucz i rzeczywiście ten kraj nie włożył zbytnio w Twoją edukację, ale chociaż próbowano.. Już kolejny raz popisujesz się niewiedzą o małej ojczyźnie na której mieszkasz i solisz o niemieckości ziem, bo nie napiszę ,że pieprzysz.
.Akcja Wisła to nic innego jak zlikwidowanie bandytom z upa zaplecza. No taka taktyka na morderców. Widzisz na samo to słowo dostajesz już histerii, a ciesz się ,że nie pojechałeś w jajkach taty, na drugą stronę granicy, byłbyś bliżej Władimira. Do 90 lat żyłbyś w demokracji radzieckiej. Tak samo pluli na ten kraj tak jak ty teraz. Historyjka. W podziękowaniu za szkołę w pewnym mieście powiesili sobie flagę bandery. To pewnie z wdzięczności.
Polacy są zbyt tolerancyjni, bo znoszą tego rodzaju fanaberie. cyt. , że Polska przed 1939tym nie była bez winy”.
Brawo Mirku czy „Januszu historii” jak wolisz. Można czegoś nie rozumieć ,ale powtarzanie głupot raczej lokalnemu myślicielowi nie wypada.
Najbardziej perfidna postawa pokazująca dwulicowość, to rozpacz nad akcją Wisła wykonana na polecenie kacapów z NKWD, ale synkom bandytów UPA nie przeszkadzało nic by zapisać się do PZPR. Dobre nie.

Małomiasteczkowy
4 dni 16 godzin temu

Do PZPR, ORMO czy być tajnymi współpracownikami….. jak pewien redaktor lokalnej gazety sprzedający kolegów z uczelni ,a obecnie formujący światopogląd do tego z wyrokiem za wałki. O przyzwoitości nie będę pisał , bo albo się ją ma albo nie.Co do nacjonalizmu to w Polsce nikogo jeszcze nie zamordowano, ale mogę przypomnieć wydarzenia z maja 2014 roku w Odessie.Wtedy polski nacjonalizm z tej perspektywy to raczej niegroźne zabawy przedszkolaków.

www
8 dni 8 godzin temu

onry you! śmierć wrogom? jakim q…a wrogom? wczoraj w tv dzieciak z PW kopał bezdomną w Białej Piskiej… mam nadzieję, że nie on będzie wybierał wrogów Ojczyzny

Prowokator
8 dni 6 godzin temu

No i jaki ma to w związku z imprezą w Lidzbarku ?

ale po...
8 dni 3 godzin temu
Małomiasteczkowy
5 dni 17 godzin temu

…… zapomnieli Wołyń, pamiętają cerkwie.
cyt. z artykułu ludność niepolską broniącą dostępu do świątyń, rozpędzano kolbami, bez śmiertelnych wypadków, ale ze strugami krwi.
Nikt nie przybijał dzieci do drzwi, czy nie robił ” kwiatków” wiążąc drutem kolczastym dzieci do drzew.

ale po...
8 dni 3 godzin temu

W taki właśnie sposób polskie dwudziestolecie międzywojenne a zwłaszcza polskie rządy o zapędach narodowościowych wygenerowały nam kolejnych wrogów…
Ciekawe, co lub kogo obecny rząd chce niszczyć w bliższej lub dalszej przyszlosci…..?
Stąd właśnie ten ochronny parasol nad wszelkiego rodzaju organizacjami narodowościowymi….

www
8 dni 19 godzin temu

„Cały nasz chuligański trud Tobie kochana Ojczyzno”- napis kibiców z Olsztyna.

Małomiasteczkowy
10 dni 13 godzin temu

Też sobie cenię ten ruch, bo nie wpuścili tęczowej armii klejów i linijek na Jasną Górę. Sodomici się tam wybierali nie wiedząc czemu, ale widać Berlin im się wyraźnie znudził i prowokacyjnie zamierzali zbezcześcić miejsce kultu.
Mieli szczęście ,że to nie byli rosyjscy narodowcy.

gay is ok
9 dni 17 godzin temu

Za taki tekst dostałbyś w pysk od niejednego mieszkańca Lidzbarka.Te starsze, zacofane mentalnie pokolenie musi chyba całkowicie wymrzeć by coś się w tym kraju zmieniło. Obejrzyj sobie film KLER, dziadek.

Małomiasteczkowy
9 dni 17 godzin temu

cyt. „Za taki tekst dostałbyś w pysk od niejednego mieszkańca Lidzbarka”. Niewątpliwie torebką. Ciekawa teoria i przekonanie.
Ty też dostałobyś w pysk jakbyś tam chciało wejść, ja nie muszę kochać sodomitów.
Niestety, mentalnym gimbusom wydaje się, że świat jest tęczowy. Poczytaj trochę dzieciaku, a później się wypowiadaj. Polecam na yt Wojtka Cejrowskiego i JKM.

Małomiasteczkowy
9 dni 13 godzin temu
łowca kmiotow
9 dni 8 godzin temu

To zdjęcia z parady, dziadek. Ludzie się dobrze bawią. A tu masz jeden z setek newsów:

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/maz-zmasakrowal-zone-w-sadzie-w-bialymstoku-ruszyl-proces-aa-DwTR-VemC-UGo2.html

Ale to już nie jest parada, dziadek. To na poważnie i po katolicku!
I tego jest dużo więcej, nawet w tym mieście 🙂

„Chłop i baba” normalna rodzina Łyso? to zamilcz. 🙂

małomiasteczkowy
8 dni 18 godzin temu

No i co ,że z parady. Jaki związek ? Nie napisano ,że był katolikiem. Wrzucić ci coś o pedofilach prostaku? Ze swoim tyłkiem możesz robić co chcesz tylko rób to w domu.

łofca kmiotów
7 dni 13 godzin temu

Pedofilach? Masz na myśli… księży?

Małomiasteczkowy
5 dni 16 godzin temu

A co szukasz partnera ?

łofca kmiotów
4 dni 15 godzin temu

Nie. Szukam… kmiotów. 🙂

Małomiasteczkowi
4 dni 14 godzin temu

To spójrz w lustro

gay is ok
9 dni 8 godzin temu

No i pozamiatane.

małomiasteczkowy
8 dni 15 godzin temu

Pozamiatane to ty będziesz miał.:)
https://demotywatory.pl/4792888/Heteroseksualny-gosc-przez-przypadek-poszedl-do-najbardziej
Powinieneś się wybrać do Berlina i baw się dobrze z łowcą kmiotów. Grunt to dobra zabawa. Napompują was swoimi rurkami jak żaby, aż wam gały wyjdą :

www
8 dni 8 godzin temu

Żeby coś takiego znaleźć musiałeś się napocić, ale co kogo interesuje- nie moja sprawa…

Małomiasteczkowy
5 dni 18 godzin temu

Inteligentnie wpisane hasło do wyszukiwarki, ot co. Pierwsze słyszę, aby ktoś się pocił przy kompie. Karmisz się wydzielinami ? Niestety nie pomogę, musisz poszukać sobie na trawnikach.

pięść
8 dni 7 godzin temu

Też jedziesz na ślizgawkę ?

Trombullus
11 dni 4 godzin temu

W każdym kraju istnieje jakiś ruch narodowy ale tylko w Polsce jest uważany za wszelkie zło. Duży wkład w poniewieranie patriotami wszelkiego kalibru wniosła Platforma Obywatelska, której mało było że wyprzedała co się dało to jeszcze chciała pozbawić Polaków wszelkiego poczucia polskości.
Moi drodzy, narzekacie na działania PIS i Narodowców w kwestii celebrowania naszej historii. Czy lepsze są dla was lewicowe nowości typu „tęczowe marsze” lub śluby gejów i lesbijek z prawem do adopcji, eutanazja na życzenie, multi kulti?
Kim jest człowiek bez korzeni? Ustrój totalitarny jakim był komunizm dążył do iniformizacji społeczeństwa, to komuchy niszczyli w nas prawdę historyczną , religię. Wiele osób porównuje UE do tego minionego ustroju i ma tu wiele racji. Z bloku wschodniego przeszliśmy jak po maśle w nową utopię zwaną UE. Co to za różnica czy decyzje idą z Moskwy czy z Brukseli?
To fakt że mamy teraz demokracje i prawdziwą wolność słowa dopiero od 2 lat, ale ciągle moim zdaniem od 1945 roku jesteśmy krajem kolonialnym, okupowanym przez zaborcę i za razem poborcę. Głupotą jest wmawiać sobie i innym że coś dostajemy od UE- jesteśmy w tym układzie ciągle płatnikiem.
Żrecie niemieckie jedzenie i jeszcze sami jeździcie je tam produkować. Pracujecie na emerytury niemieckich i innych narodowości dziadków a na wakacje jedziecie ” za granice” żeby zostawić tam ciężko zapracowane pieniądze. Niech ktoś napisze, śmiało, co takiego polskiego ma w domu, tylko proszę was o sprawdzenie producenta. Moim zdaniem w Polsce nie zjesz nic polskiego i z pewnością nie kupisz „dobra luksusowego” wyprodukowanego z polskiej myśli techniczne i polskich materiałów. Nawet głupi Play jest zarejestrowany poza naszymi granicami i nie odprowadza u nas podatku. Dlatego proszę o trochę szacunku dla ludzi którzy widzą że źle się dzieje w naszej ojczyźnie.

ukryta
10 dni 17 godzin temu

Świetnie to opisałeś. dodać tylko należy o roli niepolskich(ze względu na właściciela) i antypolskich(ze względu na przekaz) mediach w Polsce. To one zrobiły wodę z mózgu dla wielu Polaków. Nie piszę o „obywatelach zamieszkujących w Polsce”, bo dla nich ten przekaz jest jak najbardziej ” na rękę”. Trzeba by zacząć od tego aby obnażać i pokazywać przykłady manipulacji stosowane przez te media. Zatajają osiągnięcia, deprecjonują albo ośmieszają to co, w szerokim rozumieniu POLSKIE, a eksponują, potknięcia, przywary i niepowodzenia a zwłaszcza torpedują próby przywrócenia Polski Polakom i atakują reformy demokratycznie wybranego Polskiego Rządu.Może problem jest w tym, że choć uważa się, że w obecnych granicach jesteśmy krajem jednorodnym narodowościowo, to być może wszelkiego rodzaju mniejszości są jednak w większej liczbie niż pokazują to dane statystyczne.

Trombullus
9 dni 18 godzin temu

Nigdzie rynek mediów nie jest tak upolityczniony i w obcych rękach. Media to też władza i w krajach środkowej Europy przechodzi z rączek do rączek (obcych służb). Nie wiem dlaczego PIS nie zrobił jeszcze ustawy o procentowym udziale właścicielskim mediów w Polsce. Teraz przecież można dostać pomieszania zmysłów, kiedy się obejrzy wiadomości TVN i przełączy na jedynkę.Tak nie powinno być.

ale po...
11 dni 2 godzin temu

W każdym kraju istnieje ruch narodowy, to fakt, ale przemilczasz, że w każdym kraju jest to formacja marginalnie mała i skrajnie znienawidzona. I tylko dlatego, że imają się takiej formy przekazu, jak ci polscy faszysci poruszający się po ulicach minimum trójkami, czwórkami „przekonując” wszystkich innych. Tylko skąd taki strach niejakiego Bartłomieja Graczami kilka lat temu na obchodach święta 11 listopada, kiedy to grupa „prawdziwych patriotów ” próbowała wywrócić i podpalić jego wóz transmisyjny a sam dziennikarzyna panicznie krzyczał „my nie TVN, my nie TVN” A czegóż było się bać przed kwiatem „polskich patriotów”??? GRACZAK WIEDZIAŁ, CZEGO…….

ale po...
11 dni 2 godzin temu

Tam, gdzie stoi Graczami powinno być oczywiscie GRACZAK. Nawet automatyczna korekcja nie przewiduje zasadności istnienia tego ziennikarzyny…

obcymww
11 dni 5 godzin temu

Niech żyje Polska i Polacy!

ale po...
11 dni 11 godzin temu

Halo, cenzura… Znowu poblokowane prawe wpisy….

małomiasteczkowi
11 dni 17 godzin temu

Wolę taką manifestację niż tę na schodach sądu.

Łysa Pała
11 dni 13 godzin temu

Może byli trochę śmieszni, ale przynajmniej nie obrażali swojego Prezydenta.

Harcerz
11 dni 19 godzin temu

Ciekawe czy ,któryś z nich coś ojczyźnie ofiarował. Np czy był w wojsku , czy też udawał ,że jest niepełnosprawny.. czy ma jakieś przeszkolenie wojskowe . Czy umie rozłożyć i złożyć( poza rozkładówką z playboy-a ) karabin , żeby w czasie ewentualnego konfliktu nie uciekał lub żeby się nie zabił własna pięścią.

prawdziwa prawica
12 dni 11 godzin temu

Najbliższa wybory wygra każda partia, która zlikwiduje sponsorowanie patologii+
Szczury, myszy i króliki też potrafią się bezmyślnie namnożyć. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

ale po...
13 dni 3 godzin temu

Psychuszki… Stalin szukał wroga wewnętrznego, Hitler…. W zasadzie oni ich nie szukali, lecz przychodzili i mówili: „ty jesteś wrogiem ojczyzny” i mordowali…
To wam się marzy?

psychiatra
13 dni 5 godzin temu

To chore !!! co to ma być?

Łysa Pała
13 dni 6 godzin temu

Oprawa jak na hitlerowskich „wieczorynkach”. Tamci też darli mordę, że są patriotami i grozili śmiercią. Sugeruję wizytę u doktora Rusiłowicza.

Alina
13 dni 13 godzin temu

A jeżeli ja nie mam łysej pały i swastyki na czole, to jestem patriotką, czy jestem z grona patriotów wykluczona?

krzysztof
13 dni 13 godzin temu

patriota to ten co nie jest wrogiem Ojczyzny

ale po....
12 dni 3 godzin temu

Osoby, które wychowały się i dorastały w poprzednim systemie nie pojmą, o czym piszesz. Dla nich najważniejsze jest to, czego nauczył ich poprzedni system, bo go znają a boją się nowego, bo nowego nie rozumieją. Im się wydaje, że wszystko działa wg starych zasad a młodzi polacy mnożyć się będą, jak króliki. Tylko, że dzisiejsi młodzi na głowę biją tych młodych sprzed 40-tu, 50-ciu lat i w du*ie mają te banialuki, które wciskają im jedyni, nieomylni, prawdziwi… Zostają na wyspach ze swoimi dziećmi. Modlić się trzeba o to, by tania siła robocza, która do nas przyjeżdża u nas została. Niestety, tak działa wolny rynek pracy i nikt tego nie zmieni. Emerytom brak jest błyskotliwości, fantazji, elastyczności, by pojąć nowoczesne zarządzanie, metody, rozwiązania…
Zgoda, nikt nie chce powrotu starego, ale jeśli ktoś tak myśli, to niech będzie gotów na nowe a nie tylko stoi jak ta krowa na rowie okrakiem między prawicą i narodowcami a głęboką komuną i jej xxxxxxxxxx+. W chwili obecnej Polska jest za biedna, by tyle dawać. Owszem, pisiory czują pismo nosem, że pali się im grunt pod nogami, więc oferują te plusiki, by kupić najmniej wykształcone głosy (wtedy będą się martwić). A jak nie wygrają, to nie ich problem, bo tym martwić się będzie kolejny Rząd. Kto odbierze to, co zostało już dane?
Tylko pytanie od suwerena: gdzie są ci, którzy mieli walić z wysp drzwiami i oknami. NO GDZIE? A jeśli chodzi o suwerena, to ciekaw jestem, którego słuchają.
Tego, który od dawna protestuje na ulicach, czy tego, w du*pie urojonego, o którym głośno pieją… Może tylko słyszą…. ale to już inny lekarz…..

Gość
12 dni 20 godzin temu

A kto niby jest wrogiem Ojczyzny? I jak go (znaczy się wroga Ojczyzny) rozpoznać w tłumie?

ale po...
13 dni 3 godzin temu

Co niektórzy emeryci powinni zająć się wnukami, pisać pamiętniki a nie bawić się w tego typu politykę, charakrterystyczną dla niedouczonej gówniażerii rodem z gimbazy…
Osobom w podeszłym wieku to już nie przystoi…

krzysztof
12 dni 16 godzin temu

a młodych zachęcam aby było więcej dzieci i wnuków..Program 500+ to prawdopodobnie najważniejsze przedsięwzięcie polskiego rządu. Dzięki niemu udało się wygrać z biedą w wielu polskich rodzinach. Wzrost cen powoduje jednak, że program ten nie jest już tak efektywny dla rodzin jak na początku jego działania. Dlatego w obozie Zjednoczonej Prawicy pojawił się pomysł, by zwiększyć wsparcie dla rodzin do poziomu 1000 zł.. ,,,,

JMT
12 dni 10 godzin temu

Bieda nie wynika jedynie z braku pieniędzy, a głownie z nieumiejętnego zarządzania budżetem stąd nic się nie zmieniło dla większości rodzin, a przypominam że początkowo program według PiS miał zwiększyć dzietność a nie dawać na wódkę czy nowy telewizor. Może od razu dodrukujemy każdemu po 100 mln to będzie dopiero wsparcie dla rodzin, a potem wspólne rodzinne wypady z taczkami do sklepu żeby rolkę papieru toaletowego kupić..

Małomiasteczkowi
11 dni 18 godzin temu

i tu się mylisz . cyt. Bankier.pl
Biorący udział w konferencji wojewoda pomorski Dariusz Drelich poinformował, że w regionie pomorskim zamiana świadczenia z pieniężnego na rzeczowe dotyczyła 0,04 proc. beneficjentów. – W województwie pomorskim mamy objętych programem 280 tys. dzieci, a decyzji dotyczących zamiany świadczenia na pomoc rzeczową jest około 80. Widzimy więc, że są to jednostkowe przypadki – wyjaśnił Drelich.
Przypomniał, że gdy program Rodzina 500 plus wchodził w życie, były obawy związane z właściwym wydatkowaniem świadczeń. – Okazało się, że – po pierwsze – możemy zareagować w każdej sytuacji, kiedy te pieniądze byłyby niewłaściwie zagospodarowane. Po drugie, można szybko reagować, bo pieniądze są wypłacane przez samorządy, przez ludzi, którzy znają lokalne środowisko – powiedział Drelich.
Dodał, że statystyki pokazują, iż beneficjenci programu „zachowują się bardzo odpowiedzialnie i pieniądze z programu wydają bardzo racjonalnie, w większości na najważniejsze potrzeby dzieci, a dopiero w drugiej kolejności na potrzeby związane z rodziną, czyli np. opłacenie rachunków za energię, wodę”. – W statystykach, o których informują samorządy, widać, że na przykład ilość zaległości za czynsz czy np. należności z tytułu opłat za wodę – maleje – podkreślił Drelich.Anna Kisicka

JMT
11 dni 12 godzin temu

A tej wspaniałej wypowiedzi udzielił Pan Dariusz Drelich, który całkiem przypadkiem politycznie związany jest z PiS. W skrócie ludzie dostali kasę więc zaczęli regulować należności a dzieci z tego programu jak nie było tak nie ma, czyli dalej nie spełniono głównego założenia. Takie typowe Pisowkie „przekuwanie” porażki w sukces.

Małomiasteczkowy
10 dni 14 godzin temu

1) jakby był z PO to byś uwierzył ? No tak.
2) gazeta bankier nie jest pisu więc wpisz sobie Program – Rodzina 500 plus w liczbachbankier.pl i podpisała się pod tym redaktor. dobrze poznać cały artykuł z liczbami (nie wchodzą linki sorry i przepadają posty z linkami niby do moderacji).
2) zacznij reprodukować dzieci to…. napiszą ci że jesteś głupim królikiem lub patolem lub poleciałeś na 500+ nie licz na innych ,że odwalą za ciebie robotę :):)
To a propos Twojej wypowiedzi
3) za pieniądze i na żądanie to bzykają się w domach publicznych
4) martwiłeś się o budżet teraz o demografię ?
5) na dużym rodzinnym spotkaniu weselu lub pogrzebie powiedz otwarcie ,że ci wszyscy co biorą 500+ to patole i alkoholicy.
6) wszystkie państwa zachodnie od lat wspierały rodziny swoich obywateli, ba nawet Polacy siedzieli na socjalach u Niemca ,bo socjal był wyższy niż wynagrodzenie za pracę w Polsce ( była taka waluta Marki)
7) po przeczytaniu i poznaniu programu dowiesz się jak wielu korzysta ,a patole to zupełny margines(0,03% beneficjentów), zresztą oni otrzymają pomoc rzeczową ,a więc jak się wypowiadać to po przeczytaniu różnych informacji.
Wniosek jest prosty za mało zarabiamy,a za dużo bierze państwo. Wtedy 500+ nie byłoby potrzebne) Od lipca zmiany w programie limit dochodów, koniec z udawanymi partnerami rozwodami i różne takie tam do poszukania dla chętnych.Szkodliwe bujdy z 500+ jak inni z faszystami w Polsce. Taka POlityczna narracja.Jak peowcy kradli OFE i robili inne wałki to było ok.Nikt się nie martwił ,żę „piniendzy” nie ma

JMT
10 dni 6 godzin temu
W ramach edukacji pozwolę sobie na dość szokujące dla Ciebie stwierdzenie, że świat nie kończy się na PO i PiS są nawet inne partie a nawet cale spektrum różnych poglądów gospodarczych czy społecznych, niesamowite prawda? Dlatego takie nędze próby zrobienia ze mnie peowca, możesz sobie wsadzić sam wiesz gdzie. Skoro wstęp mamy za sobą pora zabrać się za resztę bredni. 1) Przestań robić z siebie czy tam beneficjentów ofiar hejtu, który jest marginalną kwestią bo autorami takich głupot są frustraci i płatne trolle. Piękny przykład syndromu oblężonej twierdzy. 2) Nie jest żadną tajemnicą, że patola czy też ludzie biedni w ogromnej większości wybiorą partię która zaproponuje większy socjal a najlepiej pieniądze. I uwaga nie znaczy to, że po 500+ sięga tylko patola. 3) Jakbyś nie zauważył, a być może nie chcesz zauważyć, jednakże budżet jest ściśle związany z demografią. A szczególnie w momencie gdy program socjalny mający poprawić dzietność niczego nie zmienia, gdzie mówimy o jego głównym założeniu. Tutaj warto sprawdzić jak bardzo spadł współczynnik aktywności zawodowej wśród kobiet z dziećmi i jakie problemy to ze sobą niesie. 4) Ach i oczywiście mój ulubiony argument ad zgniły zachód, raz wszystko złe lewackie a jak trzeba bronić nietrafionego programu PiS to nagle ten sam zgniły zachód staje się wzorem. Różnica jednak jest taka, że zachód na to stać a my udajemy, że nas stać. Fajnie że w bonusie dorzuciłeś klasyk w postaci „a za PeO…”. 5) Oprócz czytania informacji czy statystyk warto też je zrozumieć. W skrócie ilość rodzin objętych pomocą rzeczową nie równa się ilości rodzin patologicznych korzystających z programu. Wniosek jest taki, że mało zarabiamy bo dużo zabiera państwo, a żeby finansować swoje socjalistyczne zapędy państwo zabierać będzie jeszcze więcej. Zamiast wspierać i aktywizować zawodowo społeczeństwo niski podatkami, zabieramy 800 zł żeby komuś innemu dać 500, po prostu genialne!… Czytaj więcej »
Małomiasteczkowy
9 dni 15 godzin temu

Rozumiem Twoje poglądy są „najtwojsze” ,a inna perspektywa to brednie. To musisz rozmawiać sam ze sobą. Na edukatora się nie nadajesz z racji manipulacji wypowiedziami.
1) odbierasz dyskusję zbyt osobiście i poucz się kultury w wypowiedziach jak chcesz z kimś dyskutować, bo nikt Cię od głupków i trolii nie wyzywał., ale cóż lidzbarskie nawyki małomiasteczkowe.Zapytałem czy jakby powiedział Ci peowiec to uwierzyłbyś? Nadinterpretacja.
2) nie wypowiedziałeś na argumenty w artykule. No można. a) cyt, jakoś że patole czy też ludzie biedni w ogromnej większości wybiorą partię która zaproponuje większy socjal
Nietrafione. PO miało dwie kadencje, zobaczymy ile będzie miał pis.
3) obiecujesz powiedzieć rodzinie, że są darmozjadami, bo biorą 500+, a kobiety z dzieć to lenie, bo nie chcą robić za 1530 zł ?
4) to nie ofiary to Ty masz mało wiedzy przyjacielu na ten temat. Popatrz na innych biednych ludzi wokół siebie nadąsany egoisto.Ilu ludzi tyle indywidualnych przypadków. Pojedź sobie do popegerowskiej wsi, której odcięli dojazd i tam się pomądrzyj.przyjacielu, ale chyba też tego nie pojmiesz.Syty głodnego nie zrozumie, ale umartwianie się o budżet… klasa. Przynajmniej jednego się dowiedziałeś o stereotypie, że patologia jest w wartości 0,03 %.

Małomiasteczkowy
9 dni 14 godzin temu

5) Budżet związany z demografią? No chyba, to jeden z elementów. cyt. JMT Tutaj warto sprawdzić jak bardzo spadł współczynnik aktywności zawodowej wśród kobiet z dziećmi i jakie problemy to ze sobą niesie. Nie histeryzujmy, ale w L.W niewiele to zmienia.. A jak kobiety wyjeżdżają za granicę, bo nie chcą orać…. za grosze, nie płacą im za nadgodziny etc to co? Równie dobrze można powiedzieć ,że nie płacimy sędziom, policjantom urzędnikom, wojskowym pracownikom kultury i nie wypracowują zusu. Co do zatrudnienia czy rezygnacji kobiet z pracy to oczywisty wniosek , do którego nie doszedłeś.. W Polsce za mało się płaci za pracę przy kosztach życia.. Zgniły zachód ? No przed unią też istniał świat ..Napisałem w Markach ? Pomijasz niewygodne zdania. Manipulacja i nadinterpretacja JTM. Pamiętasz kapitalizm i socjalizm i podział Europy?
6) JMT jesteś ekspertem i uważa ,że program jest nie trafiony. Ciekawe co na to beneficjenci.cyt.JMT Wniosek jest taki, że mało zarabiamy bo dużo zabiera państwo, a żeby finansować swoje socjalistyczne zapędy państwo zabierać będzie jeszcze więcej. po prostu genialne! I w ten sposób koło lewackiej logiki zamyka się. cyt.swój wpis „Wniosek jest prosty za mało zarabiamy,a za dużo bierze państwo. Wtedy 500+ nie byłoby potrzebne)” Nie dopisałeś nie doczytałeś. Podkreślić Ci 500+ niepotrzebne? „Edukator internetowy” musi być cierpliwy i spostrzegawczy i umiejętnie wyciągać wnioski bez manipulacji.

Małomiasteczkowy
10 dni 14 godzin temu

Pływasz to chodzi Ci o rozmnażanie czy pieniądze z budżetu?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Program-Rodzina-500-plus-w-liczbach-3659577.html Przeczytaj sobie całość artykułu, bo Drelich nie odgrywa tam znaczącej roli. Czy jakby był Pełowcem to byś uwierzył ? Pewnie tak. Zdaje się ,że podpisała się p. red., a bankier nie jest chyba jeszcze pisowski. Piszesz jakieś stereotypy cyt. ludzie dostali kasę więc zaczęli regulować należności a dzieci z tego programu jak nie było tak nie ma, czyli dalej nie spełniono głównego założenia…. Bo chyba pisałeś o darmozjadach i patolach 500 JMC za pieniądze to bzykają się w domach publicznych. A ty nie zamierzasz dorobić sobie kogoś aby dostać 500+ :):) nikt za ciebie nie będzie robił :):), a oburzasz się, że plan nie wypalił. Money też jest pisu ? https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/efekt-500-plus-liczba-urodzen-elzbieta,245,0,2368501.html Działaj chłopie. Na poważnie to cała Europa wspierała rodziny socjalem od lat, a tu krzyczą ,że alkoholicy dostają. Znam alkoholików, którzy zajmują stanowiska inie biorą 500+ a chleją na potęgę jak patole z obsikaniem się i …. Powiedźcie swoim rodzinom ,że jak bierze 500+ to jest patolem.. Rodziny patologiczne dostają pomoc rzeczową ,a wyrywkowo sprawdza się niektóre rodziny i muszą dostarczyć faktury, rachunki. Jak Donald kradł OFE to wszyscy milczeli, a teraz martwią się o budżet.

krzysztof
11 dni 17 godzin temu

dodam.nie żyjemy w buszu , …wszyscy stanowimy państwo ….i odpowiadamy jeden za drugiego.również za tych co olewają pracę,co nie płacą podatku,dlatego jeden płaci a drugi bierze

krzysztof
12 dni 8 godzin temu

nie rozumiecie……..500+.czy planowane 1000+ a czwarte dziecko mają na celu w równej mierze poprawić przyrost naturalny w kraju….za 20 lat te dzieciaki będą płatnikiem ZUS..dla NAS…

ale po....
11 dni 9 godzin temu

Osoby, które wychowały się i dorastały w poprzednim systemie nie pojmą, o czym piszesz. Dla nich najważniejsze jest to, czego nauczył ich poprzedni system, bo go znają a boją się nowego, bo nowego nie rozumieją. Im się wydaje, że wszystko działa wg starych zasad a młodzi polacy mnożyć się będą, jak króliki. Tylko, że dzisiejsi młodzi na głowę biją tych młodych sprzed 40-tu, 50-ciu lat i w du*ie mają te banialuki, które wciskają im jedyni, nieomylni, prawdziwi… Zostają na wyspach ze swoimi dziećmi. Modlić się trzeba o to, by tania siła robocza, która do nas przyjeżdża u nas została. Niestety, tak działa wolny rynek pracy i nikt tego nie zmieni a okrzyki typu „biała rasa”, „Polska dla polaków” czy „Polska od morza do morza” nie sprzyjają pozostaniu u nas obcokrajowców. Emerytom brak jest błyskotliwości, fantazji, elastyczności, by pojąć nowoczesne zarządzanie, metody, rozwiązania…
Zgoda, nikt nie chce powrotu starego, ale jeśli ktoś tak myśli, to niech będzie gotów na nowe a nie tylko stoi jak ta krowa na rowie okrakiem między prawicą i narodowcami a głęboką komuną i jej xxxxxxxxxx+. W chwili obecnej Polska jest za biedna, by tyle dawać. Owszem, jedyni prawi w rządzie czują pismo nosem, że pali się im grunt pod nogami, więc oferują te plusiki, by kupić najmniej wykształcone głosy (wtedy będą się martwić). A jak nie wygrają, to nie ich problem, bo tym martwić się będzie kolejny Rząd. Kto odbierze to, co zostało już dane?
Tylko pytanie od suwerena: gdzie są ci, którzy mieli walić z wysp drzwiami i oknami. NO GDZIE? A jeśli chodzi o suwerena, to ciekaw jestem, którego słuchają. Tego, który od dawna protestuje na ulicach, czy tego, w du*pie urojonego, o którym głośno pieją… Może tylko słyszą głosy…. ale to już inny lekarz…..

JMT
12 dni 4 godzin temu

A kiedy drogi Krzysztofie zrozumiesz, że ten realny świat nie działa według socjalistycznych prawideł i bajek? Zacznijmy od tego, że żadne socjalne dodatki nie wykreują nagłego wzrostu demograficznego. Kolejna i dość istotną kwestią jest czy masz pewność, że te dzieciaki będą płatnikami ZUS, a patrząc jak PiS rozpaczliwie próbuje kupić elektorat, to za 20 lat będą się składać na 10000+

Małomiasteczkowy
10 dni 12 godzin temu

cyt. 1 A kiedy drogi Krzysztofie zrozumiesz, że ten realny świat nie działa według socjalistycznych prawideł i bajek?
Patrząc co wyprawiają europejscy deputowani .. to jak najbardziej przypomina się socjalizm. Pijany I sekretarz, Kłamca Donald ( Trybuna ludu) do tego, nie skalany pracą, Komitet Centralny Europy decyduje co i jak oraz żyjący na koszt społeczeństwa i wymyślający głupoty, a typu odkurzać ma mieć 900 W, a to żarówka, a to ślimak rybą i inne takie tam. Wspieramy za to ateistów, komunistów i miłośników zoofilii.Przyjmujemy dziadostwo z Afryki, choć ich bracia w wierze nie chcą tego robić- patrz bogata Arabia Saudyjska.
Ileż to dajemy do ewrokołchozu utrzymując lewactwo i partyjniactwo ?

Małomiasteczkowi
11 dni 18 godzin temu

Kiedy JMT zrozumiesz, że państwo utrzymuje także : wojsko, policję, urzędników, nauczycieli, prokuratorów, sędziów, szkoły wyższe z wykładowcami. Raczej zusu też nie wypracowują. Nie masz też pewności, że po ukończeniu studiów nie wyjadą za granicę. Z tym kupowaniem elektoratu. Od dawna państwa zachodnie wspierały rodziny., a tu jakaś histeria z tym związana.
Niemcy teraz muszą wspierać darmozjadów z Afryki
Złodzieje z PO demontowali państwo np. kupując najdrożej gaz to było ok., niszcząc przemysł, mianując dyrektorów elektrowni atomowych, których nie było czy wspierając numery z VAT.
Mówicie wspieranie patologii. No to powiedzcie te swoje zdanie np. na weselu.

prawdziwa prawica
12 dni 11 godzin temu

PiS to lewactwo gorsze od SLD. Rozdawnictwo pełną gębą, na bezczelnego – za pieniądze uczciwie pracujących Polaków.

krzysztof
12 dni 8 godzin temu

nic nie rozumiecie…..500+, czy 1000 + na czwarte i kolejne dziecko to lekarstwo na poprawę zasobów ludzkich w kraju

ale po....
11 dni 9 godzin temu

Kto tego nie rozumie?

Patriota
13 dni 13 godzin temu

Mają gdzieś w Lidzbarku na promocji takie czarne, podłużne wafelki na tort? Szukam, szukam i nigdzie nie można znaleźć. 🙁

l ukkr
13 dni 12 godzin temu

Potrzebujesz czarne do „czarnego podniebienia”?

Realista
13 dni 18 godzin temu

Odrobina wiedzy nikomu nie zaszkodzi. Należy zadać sobie pytanie co dało Powstanie Warszawskie, czy ofiara około 200 tyś istnień ludzkich dała wartość dodaną? Czy było warto aby kwiat polskiej młodzieży tamtych lat, wykształconej, mądrej bardziej był potrzebny Polsce żywy czy martwy? Czy zrównanie z ziemią miasta na skutek tego Powstania było tym, z czym należało się liczyć podejmując decyzję o jego wybuchu. Przypomnę niedoinformowanym że rząd w Londynie nie dał zgody na Powstanie Warszawskie. Czy warto było liczyć na pomoc Armii Czerwonej po drugiej stronie Wisły zapominając o 17 września 39 r ? Reasumując powtórzę słowa Radka Sikorskiego że to była głupia nieprzemyślana decyzja, zwłaszcza że wojna chyliła się ku końcowi.
Co do ONR-u to powiem tak, gdyby zgodzić się z ich hasłami, z ich dotkryna że Polska tylko dla Polaków a reszta won z Polski albo morda w kubeł to może byłoby by nas z 15 mln zamiast 38. Bo w każdej rodzinie z tu piszących znajdziemy ” nie Polaka’ bądź to na skutek małżeństw, ciotek, pociotek bądź małżeńskich mezaliansow z nie Polakami Także takie ruchy miały racje bytu w czasach plemiennych lub w chwili realnego zagrożenia bytu Państwa. Ani jednego ani drugiego Bogu dzięki nie ma . Pozdrawiam zdrowy rozsądek i myślenie o Polsce w kategoriach wspólnoty bo jak mówi historia najsilniejsi byliśmy w ramach Wielkiego Państwa Polskiego razem z Księstwem Litewskim.

krzywonos
10 dni 4 godzin temu

…i Chmielnicki z ukraińcami w 1648 podziękowali nam za tę wsółpracę i jako pierwsi przyczynili sie do upadku Rzeczypospolitej

krzysztof
13 dni 17 godzin temu

…………… Powstanie Wileńskie 7 lipca 1944,,,…………Powstanie Lwowskie 22 lipca 1944
Powstanie warszawskie 1 sierpnia 1944 … powstania .miały jeden cel …. wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym polskie miasta wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych Struktur Polskiego Państwa Podziemnego.. przed Ruskimi

deutschland
14 dni 10 godzin temu

Ostatnio słyszałem, że podobno w Lidzbarku brakuje rąk do pracy? Mam propozycje Janusze, płacicie 15.000 PLN/mc i wracam do kraju. Umowa stoi, cebulaki?

Prawda
13 dni 17 godzin temu

Lidzbarskiego cebulaka nie jest stać by zatrudnić niemiecką babcie klozetową, a co dopiero ciebie. To biedaki.

gosc
13 dni 17 godzin temu

deutschland nogę i 20.000 pln/mc tobie zapłacić ale masz dwie lewe ręce i nogi oraz mózg kurzy więc najwyżej u nas dostaniesz kopa w cztery litery

cytatdlatrola
14 dni 4 godzin temu

Należy pamiętać o udziale ukraińskich wojaków SS Galizien w tłumieniu powstania i masakrze ludności cywilnej bez żadnych zastrzeżeń piszą E. Serwański i I. Trawiński w pracy: Zbrodnia Niemiecka w Warszawie 1944r.( Poznań 1946).

Twierdzą, że gwałty, rabunki i okrucieństwa, jakich dopuszczali się Ukraińcy były tak przerażające, że aż trudne do wyobrażenia.
Posłuchajmy też świadectwa Michała Melnyka, którego ojciec służył w SS Galizien:

,,Członkowie SS Galizien brali udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego na jesieni 1944r. Byli oni częścią Ukraińskiej Samoobrony, oddziału, który później dołączył do nazistowskiej dywizji. Obecnie mieszkają oni w Wielkiej Brytanii’’.

Strateg OUN pułkownik M. Kłodziński marzył o ,,zdobyciu stolicy wroga” i chciał na gruzach Warszawy ,, oddać salut ukraińskiemu imperium”. Gdy wybuchło powstanie Warszawskie i należało je stłumić, zaistniała taka nadzieja. Pułki SS Galizien stacjonujące w Polsce z niecierpliwością oczekiwały rozkazu wyruszenia na Warszawę. Częścią dywizji Waffen SS Galizien, która wzięła udział w krwawej pacyfikacji ludności Warszawy w dniach trwania Powstania Warszawskiego, a także po jego zakończeniu, był tzw. Wołyński Legion Samoobrony w sile od 400 do 600 ludzi. Jego żołnierze brali udział w rzeziach Polaków na Wołyniu w latach 1943 – 1944. Legionem dowodził płk Petro Diaczenko.
Od 15 do 23 września 1944 r. Legion brał udział w walkach z powstańcami warszawskimi na Czerniakowie, działając przeciwko Zgrupowaniu „Radosław” i Zgrupowaniu „Kryska” oraz desantowanym oddziałom 9 Pułku Piechoty 3 Dywizji Piechoty z 1 Armii WP.

Chyba ja
14 dni 6 godzin temu

Oj, Robercik, zjedz snikersa

JMT
14 dni 16 godzin temu

O ile rozumiem i szanuję chęć upamiętnienia ważny czy tragicznych dla narodu Polskiego wydarzeń, tak nie pojmuję fenomenu przenoszenia patologii stadionowej na ulice. Może ktoś z tych „prawdziwych” patriotów wyjaśni w jakiś spójny i logiczny sposób co mają te race symbolizować, jaki jest cel tej wieśniackiej pirotechniki?

prawdziwek
14 dni 14 godzin temu

I po co te nietrafione epitety. Przecież uroczystość zorganizowana przez ONR odbyla się w mieście Lidzbark Warmiński !, z prawami miejskimi od bodaj 1308 roku. Więc jeśli już, to była to” miejska pirotechnika”. Nie znam się na symbolice różnych środowisk, ale skoro nie mamy nic przeciwko salwom honorowym oddawanym przez wojsko, klaskaniu w teatrze, kanonadom w noc sylwestrową, paleniu zniczy,itd. itp. , to doprawdy, można przypuszczać, że race mają podobny wymiar symboliczny. A tak na marginesie – uważaj pan na „zimne ognie”, aby wnuki nie spalily choinki w święta

Jestę patrioto
14 dni 16 godzin temu

Czy wie ktoś gdzie w Lidzbarku kupię takie czarne, podłużne wafelki na tort?

jerema
14 dni 16 godzin temu

jedź po nie do siebie, na upine

Patriotycznie...
15 dni 6 godzin temu

BÓB,
HUMMUS,
WŁOSZCZYZNA

piekne
13 dni 13 godzin temu

Piękne hasło. Patriotyczne…

łOfca
14 dni 16 godzin temu

ŚMIERĆ WROGOM WŁOSZCZYZNY !!!

SąTu
14 dni 16 godzin temu

zdradzieckie mordy

krzysztof
15 dni 12 godzin temu

72 lat temu, 3 sierpnia 1946 r., komunistyczny sąd w Gdańsku skazał na śmierć Danutę Siedzikównę, ps. Inka, niespełna 18-letnią łączniczkę i sanitariuszkę 5. Wileńskiej Brygady AK; wyrok wykonano 28 sierpnia 1946 r. – do do pana tu zalogowanego jako .przypomnę,,dziś rocznica wydania wyroku KS na 17-letniej dziewczynie

pwal
15 dni 12 godzin temu

ONR to jedyna, realna obrona praw Polaków w ich własnym kraju! Wielu jeszcze tego nie rozumie, bo nie można o tych zagrożeniach pisać wprost. Byłoby to niepoprawne politycznie. Ale idą zmiany. I nie będzie tak, jak to bywało, że poseł z jakieś mniejszości, wybrany z list po , będzie blokował uczestnictwo urzędników RP w obchodach np. Ludobójstwa na Wołyniu.

łofca
15 dni 6 godzin temu

Ty lepiej zamiast komentować to śmigał do sklepu po wafelki na tort, bo się skończyły.

...
14 dni 13 godzin temu

…i co trollu zamiast stać pod sądem i świecić ryjem trzeba było sobie iść i dokupić

ale po....
15 dni 7 godzin temu
police
14 dni 13 godzin temu

Czy ja się przesłyszałem? na filmiku obyw.rp.krzyczą -„nielzia, nielzia”…w jakim to języku?

alina
15 dni 15 godzin temu

Brzydzić to się można tej sitwy w pownmo w Lidzbarku i niestety tego pseudopisu

Małomiasteczkowi
15 dni 13 godzin temu

To wszystko prawda. Tylko wypasione koty z PO oraz sługusy na stołkach nie widzą jak ich przywódcy zniszczyli państwo,województwo, powiat i miasto. W latach 30-tych całe to tałatajstwo byłoby rozstrzelane. Co do lokalnego pis…. żenada, bo również sprzedano się za stołki i robotę. Dziękujemy ONR i zaangażowanym ludziom, że i tu Polska Walcząca została przypomniana.

ale po....
15 dni 14 godzin temu

Ten onr, ta ultraprawica to jest garstka, ale ta garstka jest tak rozwydrzona, rozkrzyczana, tak chroniona przez pis, policję, że wydaje się im, iż cała Polska należy do nich. Fanatycy, fundamentaliści narzucający swoje hobby, zainteresowania zdecydowanej większości społeczeństwa. Przecież oni są wrzodem na zdrowym organizmie społeczeństwa.
Chwała bohaterom a nie faszystom spod znaku falangi, mieczyka…
I prawdą jest pewien mem:
„Faszyści z onr-u świętują wybuch powstania, które wymierzone było w faszystów”

Hifi
15 dni 15 godzin temu

To była otwarta Akcja i każdy mógł się przyłączyć zwykły człowiek jak i członek ONR!! I moglibyście przestać upolityczniac to wydarzenie bo nie o to w tym chodziło !! Druga sprawa jest ze było to tylko upamietnienie Powstańców a nie faszystowska manifestacja lub zlot kiboli!!! Jeżeli komuś się to nie podoba to nie musi brać udziału i tego oglądać a tym bardziej zaczynać gownoburzy

krzysztof
15 dni 15 godzin temu

Kibice – patrioci swej ziemi swego narodu są zawsze gotowi w każdej chwili bronić Polski czego dają dowód nie tylko w banerach czy hasłach pokazywanych w czasie meczy piłkarskich ale i w ich obecności w jednostkach zmilitaryzowanych w armii i organizacjach pozarządowych których celem jest patriotyzm i obrona Polski.

Kibice – patrioci a są ich miliony stanowią dzisiaj największą zorganizowaną siłę w Polsce czemu dają dowód np. w marszach 11 listopada czy to dobrze ? odpowiem bardzo dobrze, powiem więcej NARESZCIE. To od nich zależy teraz los Polski – Wielkiej Patriotycznej Polski. Na skrzydłach dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych tak jak na skrzydłach niezwyciężonej husarii budują oni nie tylko w sercach Polskę o jakiej marzyli narodowi bohaterowie – Żołnierze Wyklęci.

HCLW
15 dni 6 godzin temu

Niech Polska się lepiej broni przed kibicami ! Kto piękniej demoluje Warszawę niż kibice i polscy „patrioci” prawie każdego 11 listopada ? Kto demoluje stadiony w kraju i poza nim ? Kto z maczetami lata po Krakowie ? W ilu polskich klubach wierchuszka kiboli, zajmuje się handlem narkotykami ?

„MARCIN Ż. – WYPŁYWAJĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT PROMINENTNEGO NARODOWCA

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Państwa ponad dwieście informacji które potwierdzają wielokrotne naruszenia prawa przez byłego gangstera i dilera narkotyków, dzisiaj należacego do elity polskich narodowców.

Kradzieże, groźby karalne, publiczne pochwalanie czynów przestępczych czy propagowanie zakazanego totalitarnego ustroju państwa – to tylko część „spektakularnej” działalności mężczyzny który uważany jest za bliskiego przyjaciela przez większość członków polskiej prawicy.

Pracownicy Ośrodka już zawiadomili Prokuratury właściwe miejscowo o podejrzeniu popełnienia przez „Żółtego” kilku przestępstw, kolejne zgłoszenia będą sukcesywnie opracowywane i wysyłane.
Tak wygląda w praktyce moralności polskich narodowców.”

Alina
15 dni 14 godzin temu

Jeżeli od tych „milionów” faszystów teraz zależy los Polski, to najwyższy czas z tego kraju spierd….ać !!!

Małomiasteczkowi
15 dni 13 godzin temu

Bardziej wolisz krzyż na drogę czy sierp i młot ?

ale po....
15 dni 14 godzin temu

Ten onr, ta ultraprawica to jest garstka, ale ta garstka jest tak rozwydrzona, rozkrzyczana, tak chroniona przez pis, policję, że wydaje się im, iż cała Polska należy do nich. Fanatycy, fundamentaliści narzucający swoje hobby, zainteresowania zdecydowanej większości społeczeństwa. Przecież oni są wrzodem na zdrowym organizmie społeczeństwa.
Chwała bohaterom a nie faszystom spod znaku falangi, mieczyka…
I prawdą jest pewien mem:
„Faszyści z onr-u świętują wybuch powstania, które wymierzone było w faszystów”

Małomiasteczkowi
15 dni 17 godzin temu

Lokalne zrzędy nie pojmują, że można otrzymać zezwolenie. Nie ma obowiązku chodzenia na tego rodzaju imprezy jak brzydzicie się Polski, a buczycie o demokracji, wolności etc.
Zawsze możecie być z „tęczową armią, orłem z czekolady i machać różowymi balonikami”
https://www.youtube.com/watch?v=vtIolhSUvKw

Alina
15 dni 17 godzin temu

Oczywiście, że brzydzimy się Polski, …ale tej faszystowskiej pod znakiem ONR!

Małomiasteczkowi
15 dni 15 godzin temu

No rzeczywiście Polacy od Mieszka byli faszystami :):), ech kosmopolityczne towarzystwo zawsze będzie miało swoje wkręty.
Wierzysz w Boga ..a fuj jesteś katolem
Kochasz ojczyznę, chcesz Polski dla Polaków , wspominasz walczących za kraj, chodzisz na marsze niepodległości … jesteś faszystą i pisowcem.
Jak rządziło PO było ok, jak rządzą Pisiory…… o to już nie demokracja.
Jedno jest pewne Polska to tolerancyjny kraj nawet dla idiotów. Zarzucanie akurat Polakom faszystowskich zachowań jest zwykłym kretynizmem powtarzanym przez peowskich nieuków.
Krótko mówiąc, w tym temacie tow. z PO i jej lokalny elektorat powinien milczeć. ( Przypomnę pomnik postawiony najeźdźcy w Ossowie). Dokonał tego głupi Bronek .. historyk sztuki.. będący prezydentem. Ciekawe , że lokalny baron PO tego nie zauważył i do Moskwy z racji WSI Bronek oraz król Europy picer Donald pasowałby jak ulał.

krzysztof
15 dni 16 godzin temu

szKODniki,,,dla was była Moskwa teraz jest Bruksela…

Alina
15 dni 14 godzin temu

A Wy to gdzie macie przyjaciół, oprócz sinic na Bałtyku i …San Eskobar???

Małomiasteczkowi
15 dni 14 godzin temu

Ty Mirosławie- Przemysławie najprawdopodobniej będziesz miał w Tworkach lub innym kurorcie.

Polak
15 dni 17 godzin temu

To dla lokalnych zrzęd , którzy brzydzą się Polską i tym co polskie.
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,15306427,Policja__odpalenie_rac_poza_stadionem_to_nie_wykroczenie.html?disableRedirects=true
Zdaje się mozna uzyskać pozwolenie na tego rodzaju imprezy lokalna inteligencjo.
Idźcie na te marsze https://www.youtube.com/watch?v=vtIolhSUvKw i nie smrodźcie tu w takim dniu

mgr historii
16 dni 4 godzin temu

Młodzi Patrioci powinni zważać na to z kim robią sobie zdjęcia. Dobrze , ze stanęli trochę z boku, bo na zdjeciu „oficjeli” są niestety „fałszywki”.

krzysztof
15 dni 14 godzin temu

Wybuch Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 1944 r., zastaje ją w punkcie koncentracji swego oddziału na Starym Mieście w Warszawie. Dostaje ona przydział do punktu sanitarnego.

W punkcie sanitarnym, jak opowiadała, operacje i zabiegi odbywały się 24 godziny na dobę. „Wszystko robiliśmy bez środków znieczulających, na żywca, więc pacjenci strasznie krzyczeli. Widziałam jak ludzie umierali, cierpieli z powodu urwanej ręki, nie mogli złapać tchu, ranni w płuca”. – tak wspominała te chwile ze łzami w oczach.

Dokładnie pamiętała, jak wynikało z jej opowiadania, zajęcie Starego Miasta przez Niemców. W tym czasie, zajmowała się ciężko rannymi w punkcie sanitarnym, który mieścił się w piwnicy zbombardowanego dużego domu. Wokół, walki trwały cały czas. W czasie doprowadzenia kolejnych rannych żołnierzy AK do punktu sanitarnego, zobaczyła ciężko rannego młodego SS – mana, który prosił ją o pomoc – czując zbliżającą się niechybnie śmierć. Pomogła rannemu Niemcowi zabierając go na powstańczy punkt sanitarny.

Nie pokłoniła się śmierci. Niemcy darowali jej życie. Zakatowali ją oprawcy z UB. Dostają się oni do niewoli. Przeżyli wojnę.

W 1950 r. zostaje aresztowana jako „ element wywrotowy i klasowo obcy”. Wówczas, po ukończeniu matury, pracowała przed aresztowaniem w magistracie jednego z miast na tzw. terenach wyzwolonych.

W katowniach UB, zamknięta w piwnicy pełnej lodowatej wody sięgającej do pasa, była bita kilka razy dziennie. Oprawcy wyrywają jej paznokcie i wbijają bagnet w policzek, domagając się informacji o żołnierzach AK, walczących na barykadach Warszawy. Wanda milczy przypłacając zdrowiem. Traci na chwilę wzrok. Oprawcy wyłamują jej nogę, bijąc kołkiem po kolanie przez 4 godziny bez przerwy. W ranę wdaje się gangrena. Noga zostaje amputowana…/fragmenty wspomnień warszawskiej sanitariuszki./. tu panie magister na stadionach,na takich imprezach młodzież poznaje .prawdziwych bohaterów .poznaje historię….pan może zna inną historię..

mgr
13 dni 5 godzin temu

krzysztof zdaje się, że nie zrozumiałeś tego wpisu

ale po...
10 dni 7 godzin temu

Lisek to tak pisze… Od czapy…

krzysztof
15 dni 8 godzin temu

i jeszcze dodam bo dziś rocznica…2 sierpnia 1944 roku zginęła Krystyna Krahelska ps. „Danuta” – harcerka, poetka, żołnierz AK, autorka jednej z najpopularniejszych piosenek Polski Walczącej „Hej chłopcy, bagnet na broń!”. Jej twarz uwieczniona została na pomniku warszawskiej Syreny..

zwykły
16 dni 4 godzin temu

ONR powinno się tępić w zarodku. Niestety ta banda niedouczonych faszystów miesza w to jeszcze dzieci. Współczuję harcerkom pełniącym wartę wśród tych pseudo patriotów.

krzysztof
15 dni 17 godzin temu

widać ,że jesteś zwykły… bo jak poznasz historię ,,,i trochę pomyślisz zrozumiesz,że KOD to szkodniki,Po nic nie robi dobrego ,tylko Ruch Narodowy i ONR dbają o prawdziwą historię

zwykły
14 dni 4 godzin temu

w dupie mam KOD, PO, SLD, PIS, nowośmieszną całe to polityczne bagno. ONR to niebezpieczna organizacja która (jeżeli nikt nich nie powstrzyma) zamieni się w bojówkę w stylu „brunatnych koszul”.

HCLW
16 dni 6 godzin temu

Jeszcze „Na Berlin !” powinni wykrzyczeć. A kto jest „wrogiem Ojczyzny” i kogo te dzieciaki chcą zabijać ? To jest dopiero poplątanie pojęć: ktoś tu wykrzykuje imię Boga /”Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”,”Nie zabijaj”/, a za chwilę „Śmierć wrogom !”
„Wątpliwości co do faszystowskich fascynacji ONR-u nie mieli ci, którzy byli częścią przedwojennego ruchu narodowego. Jędrzej Giertych, bliski współpracownik Dmowskiego, po wojnie pisał: „ONR to byli polscy faszyści”. Również Bolesław Piasecki, jeden z przywódców ONR, pisał w 1950 : „Wydawnictwa ideologiczne Falangi, między innymi i mój «Duch czasów nowych a Ruch młodych», pełne były wpływów faszyzmu i totalizmu”, dodając: „Szowinizm sugerował nam obraz Polski potężnej w postaci totalnego państwa, wzorowanego na faszyzmie”
To spuścizna, której wierny pozostaje obecny Obóz w 2013 r w Bratysławie członkowie ONR wzięli udział w marszu, który odbył się w rocznicę powstania Pierwszej Republiki Słowackiej w 1939 roku. Gloryfikowali postać faszystowskiego przywódcy, ks. Jozefa Tiso. Przypomnijmy, że Słowacja była państwem, które w kampanii wrześniowej brało czynny udział w pacyfikacji Polski. Nie po raz pierwszy widać, jak osobliwy jest „patriotyzm” przedstawicieli ONR”.
„B.Piasecki równość ludzi uważał za fikcję. Wolność za relatywizm, postulował więc narzucenie wartości bezwzględnych, „kryterium charakteru” i „jakości jednostki”. Był wrogiem kapitalizmu, chciał nacjonalizacji gospodarki. Antysemitą był skrajnym. Obiecywał „odżydzić Polskę”, usunąć Żydów, a wcześniej odebrał obywatelstwo i całkowicie zakazał wstępu na uczelnie. Nakazał bić, wypędzać, prześladować. Stosować terroryzm, podkładać bomby, strzelać z ukrycia, organizować bojówki. To wtedy stworzono Narodową Organizację Bojową. Jeden z napadów na marsz bundowców (żydowskiej partii socjalistycznej) skończył się śmiercią 6-letniej dziewczynki.”
Niektórym marzy się rasistowska Polska, bez kapitalizmu, za to z narodowym terrorem. Witamy w świecie ONR !

ale po...
16 dni 8 godzin temu

Hehe… „licznie zebrani na deptaku…” Kufa gdzie, bo ja nie widziałem tych „licznych”? Może ci „liczni” to wytwór czyjejś chorej wyobraźni lub pobożnego życzenia? Nikogo oprócz krzykacza że szczekaczką nawołującego do przestępstwa i kilku „pokojowo nastawionych” kiboli.

ale po....
16 dni 6 godzin temu

O ile sobie przypominam, to używanie materiałów pirotechnicznych jest zabronione…
Dobrze, że jest dokumentacja fotograficzna 🙂
cytat z metrowarszawa:
„Mariusz Mrozek (z Komendy Stołecznej Policji) podkreśla również, że całe wydarzenie było rejestrowane przez policyjne kamery. Teraz funkcjonariusze będą zajmowali się identyfikacją osób, które używał podczas zgromadzeń i marszu pirotechniki, której używanie jest zabronione.”
Więcej: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,23744656,dlaczego-marsz-narodowcow-zostal-rozwiazany-policja-to-moze.html#Z_BoxLokKrajLinkImg

odp
16 dni 8 godzin temu

stali w Cieniu jak nie wierzysz idz po zapis z kamery miejskiego monitoringu ! Twoja wyobraźnia i pobożne życzenia legły w gruzach !

Alina
16 dni 10 godzin temu

No tak, szczególnie środowisko kibicowskie jest bliskie warszawskim powstańcom! A może tak wyróżnieni przewracają się w grobach..?

krzysztof
16 dni 10 godzin temu

wielu dzwoni do mnie z zapytaniem,komu przeszkadza uroczystosc na deptaku..API czesto pisze,.lidzbarski PiS jest blisko PO,,,osoba co dzwonila do Burmistrza z tym zamiarem ,uchodzi w Lidzbarku za wielkiego patriote….

Gosc
16 dni 7 godzin temu

Lidzbarski PiS jest częścią PO. Taka firma córka dla nieudaczników życiowych i lizydupow.

ONR
16 dni 11 godzin temu

To zbiór zer

gosc
16 dni 14 godzin temu

Kilku lidzbarskich lewaków, nie wie, że symbol falangi jest dozwolony, a obecny ONR nie propaguje faszyzmu, lecz nacjonalistyczny patriotyzm ! Co do hasła „śmierć wrogom ojczyzny ” to polecam wypowiedz pana Kolonki https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/max-kolonko-odpowiada-na-slowa-guya-verhofstadta-3171.html

prof Kleks
16 dni 5 godzin temu

Kto to jest „kilku lidzbarskich lewaków”?

krzysztof
16 dni 13 godzin temu

Opierając się na informacji od przedwojennego szefa warszawskich Grup Szkolnych Obozu Narodowo-Radykalnego Gustawa Potworowskiego Grupy Szkolne Szarych Szeregów były młodzieżówkami ONR, ich sekcje działały w wielu warszawskich liceach oraz szkołach średnich w innych miastach/Akcia pod Arsenałem/ woli przypomnienia lewakom

krzysztof
16 dni 14 godzin temu

Bóg-Honor _Ojczyzna… usłyszeli licznie zebrani na deptaku mieszkańcy miasta… w Godzinę W….podziękowanie dla organizatorów. za wspaniałe widowisko…..za rok organizatorzy zapowiadają większe atrakcje.., ..Scenariusz i pomysł już jest,,,tylko apel do wszystkich..nie przeszkadzajcie…w tym roku do organizatora wysłano wiadomość aby przełożył legalnie zgłoszoną uroczystość.. CWP

pozdroWawa
16 dni 14 godzin temu

Brawo! Brawo! Lidzbark! Cześć I Chwała Bohaterom! Pięknie oddaliście hołd powstańcom i wszystkim poległym w Powstaniu Warszawskim. O 17.00. Warszawa się zatrzymała – zatrzymały się samochody i ludzie. Byłem w tym czasie w Warszawie i mogłem to zobaczyc na własne oczy. Widziałem też, jak przy Nowym Świecie policja, decyzją HGW, zatrzymała marsz środowisk narodowych. Ale i tak przeszliśmy na Plac Zamkowy. Później byłem na pl. Piłsudskiego, gdzie warszawiacy i turyści z całej Polski i świata, śpiewali pieśni z Powstania. Niezapomniane wrażenia.

krzysztof
16 dni 14 godzin temu

tu też mieli organizatorzy trudności,,,jeden z szeregowych działaczy //nie ważne jego imię i nazwa/apelował do Burmistrza o zmianę terminu uroczystości

wpDiscuz