Lut 222018
 

Zwrot nagrody

Do końca marca prawie milion pracowników budżetówki otrzyma tzw. „trzynaste pensje”. Do końca nie wiadomo czym owa wypłata jest, jednak jej beneficjenci nie mają nic przeciwko, zwłaszcza że pieniądze na „13-tki” brane są z podatków obywateli. Pracownicy firm prywatnych mogą tylko pomarzyć o takim luksusie, ich właściciele nazywają to reliktem przeszłości i apelują o likwidację ponadnormatywnej wypłaty. Dodatkowe pensje, które otrzymuje każdy pracownik budżetówki, nie są elementem motywującym urzędników do lepszej pracy. Wystarczy codziennie przez cały rok przychodzić do urzędu i już się należy dodatkowa wypłata. Urzędnik powinien być nagradzany za jakość pracy, staranną i rzeczową obsługę obywatela, to przecież on musi zapracować na urzędniczą pensje. Rząd „dobrej zmiany” jeszcze 2 lata temu zapowiadał likwidację tej niesprawiedliwości, jednak na planach się skończyło.

W lidzbarskim samorządzie lokalnym dodatkowe pensje już wypłacono. Kieszenie podatników uszczuplono o ponad 250 tys zł na pokrycie wypłat „13-tki”. I tak otrzymali je:

Jacek Wiśniowski – 11 037,68 zł

Jolanta Procajło – 7 152,91 zł

Tadeusz Makiewicz – 6 828,90 zł

Sebastian Kuźniewski – 6 828,90 zł

Teresa Hryniawska – 5 546,11 zł

Maria Grzegorzewska – 7 808,41 zł

Janina Balec – 3 994,16 zł

Pozostali pracownicy otrzymali w sumie 202 756,74 zł

W 2016 r. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15), otrzymał nagrodę, ponad 13 tys zł, od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Tyszka zwrócił uwagę, że skoro większość Polaków zarabia netto 2 tys. zł miesięcznie, to przyjęcie takiej nagrody w jego przypadku byłoby niestosowne. Dodał – „Do polityki przyszedłem po to, by zakończyć marnowanie pieniędzy podatników, a nie przyczyniać się do niego” . Tyszka pieniądze zwrócił na konto Kancelarii Sejmu.

Wysokość 13-tek w pozostałych instytucjach samorządowych zostanie opublikowana po otrzymaniu odpowiednich informacji.

 Posted by at 11:00 pm

Dodaj komentarz

68 komentarzy do "Lidzbarscy samorządowcy wypłacili sobie „13-tki”"

Powiadom o
2000

Inżynier
3 miesięcy 13 dni temu

Jeszcze co do podwyżek urzędniczych .
Takie podwyżki mogą serwować pracownikom ludzie prości z natury i o ciasnych umysłach , czyli zwykłe ……………
Po prostu wstyd.

matteo
3 miesięcy 15 dni temu

A sektor prywatny? Dlaczego w Lidzbarku prywaciarze nie wypłacają trzynastek? Wiecie dlaczego? Bo by na raty za te wszystkie ładne, nowe SUV’y z Leasingów i kredytów nie wystarczyło. Trzeba się w końcu pokazać 😉 No i co z tego, że to na kredyt/leasing brane… bo za GOTÓWKĘ to takiego „biznesmena” na dobry rower nie jest stać kupić. 😉

Mayday
3 miesięcy 9 dni temu

Zostań zatem prywaciarzem – też będziesz jeździł SUV’em w leasingu. Prywaciarz wypłaca umówione wynagrodzenie i tyle. Trzynastka to przywilej budżetówek.

Tuhaj- bej
3 miesięcy 20 dni temu

Bardzo sie cieszymy, że tak doceniaja się. Tylko pytanie czy słusznie. to mniej wiecej tak jakby piekarz żądał nagrody, że rano przychodzi do pracy i wykonuje to za co mu miesiecznie płacą.
Jak pisła kiedys userka „Mamo chwalą nas. Kto ? My ciebie, a ty nas.

A.B.
3 miesięcy 15 dni temu

Była kiedyś w Wa-wie firma Szwecka zatrudniająca kilkanaście osób tylko Polaków w branży informacyjnej.
Kiedy firma wpadła w kłopoty, szef zrobił zebranie i oznajmił „brak pieniędzy na wypłaty” jeden z szeregowych
pracowników zaproponował zmniejszenie poborów na trzy miesiące. — został skarconych przez pozostałych kolegów.
Po trzech miesiącach firma upadła. Czasami i tak wygląda prywata pracowników w firmach.

Kamil
3 miesięcy 15 dni temu

Pracownik to tylko pracownik. Opisana sytuacja miała by jakąkolwiek logikę gdyby dotyczyła np. akcjonariuszy albo udziałowców w jakiejś spółce… Natomiast 13-pensje to symbol marnotrawca środków publicznych.

A.B.
3 miesięcy 15 dni temu

…….firmy zagraniczne płacą umówioną stawkę podstawową gwarantowaną a do tego prowizję, coś w rodzaju akordu.

gość
3 miesięcy 14 dni temu

nie tylko zagraniczne. Także polskie, a do tego obiady na koszt firmy (w cenie z góry określonej) i pakiet ubezpieczeniowy. Oczywiście są to nieliczne firmy i takich nie ma w Lidzbarku W., ale w Gdańsku już tak. Nawet premia roczna jest.

Mayday
3 miesięcy 9 dni temu

To prawda. Ale jest to umówione w warunkach zatrudnienia. Czytając komentarze nasuwa się wniosek: Umówiłem się na najniższą krajową, ale inni wokół mają lepiej – będę narzekał, bo nic innego nie umiem.

Gosc
3 miesięcy 20 dni temu

Jezeli piekarz wykonuje dobry chleb, przychodzi sumiennie do pracy nie uciekajac na L4 to czemu ma nie dostac premii „13stki”od swojego szefa

Trombullus
3 miesięcy 16 dni temu

Cyt: „czemu”? Dlatego ponieważ lidzbarscy to ciule, oszuści, malwersanci Vat i leszcze biznesu.

Tuhaj- bej
3 miesięcy 20 dni temu

Wszystko zalezy od kondycji firmy i wg uznania właściciela. Może, ale nie musi. Jeśli zarabiasz miesięcznie tak jak owi samorządowcy na chleb Ci nie zabraknie. czy na pewno jesteś przekonany ,że Lidzbark się rozwija ?

gość
3 miesięcy 16 dni temu

i zawartej z szefem umowy w której będzie odpowiedni zapis (kondycja firmy dobra to premia dla pracownika) ! A nie cały czas nowiutkie auto dla szefa czy tez kolejny dom !

Tuhaj- bej
3 miesięcy 20 dni temu

No jeszcze jedno… Prywatna firma może robic sobie co chce. W przypadku finansów publicznych… wymagana jest ostrożność i dbałość o finanse, bo za chwilę okaże się ,że zabrakło tych 13 tys. na remont komina w jakimś budynku i doprowadziło to to śmierci kilku osób.

gość
3 miesięcy 21 dni temu

Jak to się ma do staży za 1000 zł – miesięcznie (!!!) oferowanych a wręcz nachalnie wciskanych (!!!) przez urzędasów z najsłynniejszego urzędu w powiecie? Tysiąc złotych /mc starczy ledwo na zaspokojenie podstawowych potrzeb biologicznych (wynajem jakiegoś pokoju-dach nad głową, +jakaś tania żywność – zupki chińskie, konserwy, tania margaryna, chleb z Biedronki, ubrania z lumpeksów, ) o niczym innym nie ma mowy… Takie współczesne niewolnictwo…. „Praca” jak na pełnym etacie. Dać możliwie najmniej by za szybko nie umrzeć, ale też na tyle dużo, by wegetować i dorabiać cwaniaków-prywaciarzy po znajomościach z urzędasami. Darmowy pracownik z urzędu.

ROBO
3 miesięcy 15 dni temu

Od czegoś trzeba zacząć. Lepiej nic nie robić siedzieć w domu i wypisywać glupoty

pitterrr
3 miesięcy 9 dni temu

Ludzie mają swoje zajęcia, głupcze! Lepiej siedzieć w domu niż tyrać dla jakiegoś Lidzbarskiego Janusza Biznesu, którego brataniec matki swojej żony pracuje w PUP z siostrą cioteczną sąsiada swojego stryjka. (znajomości xd) Jednym słowem… nie dorabiać cwaniaków. Na te staże są wysyłani ludzie, którzy nawet już byli na KILKU TAKICH STAŻACH I W KOŃCU CHCĄ NORMALNIE PRACOWAĆ!!! Jest tego tyle, że urzędasom powinno przyjrzeć się jakieś CBA bo to już komedia co się dzieje… xd xd

Neo
3 miesięcy 21 dni temu

Metody hitlerowskie… W samym środku Europy. Rok 2018. 🙁 Straszne…. Wyzysk za 1000 zl/mc, darmowa siła robocza dla cwaniaków mających wtyki w urzędach……

gość
3 miesięcy 21 dni temu

Widać dobitnie na przykładzie pewnych „nowych zimnych basenów ” , rotacja co kilka miesięcy 🙁 Właściciel dorabia się kosztem krwawicy zdesperowanych mieszkańców na stażu !

Trombullus
3 miesięcy 22 dni temu

Jakby zebrać wszystkie trzynastki z powiatu, te wojskowych, nauczycieli, urzędasów jaka to byłaby kwota i ile za to można kupić mieszkań na wolnym rynku z przeznaczeniem na mieszkania komunalne? A może wystarczyłoby na cały blok mieszkalny?

Artur
3 miesięcy 11 dni temu

Czemu jakieś nieroby mają dostać mieszkanie za darmo

gość
3 miesięcy 23 dni temu

13 pensja? To tak jakby bezrobotny dostał 13 zasiłek za bycie bezrobotnym

gość
3 miesięcy 23 dni temu

Halo milicja? Ktoś tu organizuje grabież publicznych, ciężko zarobionych przez podatnika pieniędzy…. Aaaaa…. no tak. To przecież zgodne z polskim prawem, proszę wybaczyć 😉

A.B.
3 miesięcy 24 dni temu

Tylko zawiść i zazdrość, – zgodnie z ustawą należy się i koniec.

Atram
3 miesięcy 23 dni temu

Nie rozumiem, w czym urzędnik państwowy jest lepszy ode mnie i innych pracowników prywatnych firm, że należy mu się „dodatkowa” pensja? My również pracujemy średnio 160 godzin miesięcznie.

Mayday
3 miesięcy 9 dni temu

No właśnie. Pracujesz 160 godzin miesięcznie. A etat to 168. Czyli jeden dzionek uciekł… A na poważnie. Wszyscy narzekacze weźcie poprawkę, że poza urzędnikami, Ci „prywaciarze” pracują średnio 10-12 godzin dziennie (wliczając weekendy), aby zapłacić umówione wynagrodzenie, podatki, raty leasingu/kredytu na maszyny, także za swoje auta. Kto odważny niech zostanie prywaciarzem. Mało kto umie liczyć. Najniższa krajowa, nawet na zlecenie 168X13,70=2301,60PLN. Łączny koszt pracodawcy to 2776PLN. A Ty dostajesz 1676PLN. Zgadnij koto zabiera ok. 1100PLN? Ci co wypłacają sobie 13-nastki. Ale za to masz 500+

Jan
3 miesięcy 12 dni temu

Zapewne niczym się nie różni… Tylko czy ktoś broni tobie lub reszcie tak ochoczo udzielających się osób zmienić pracę i zatrudnić się w urzędzie, pójść do wojska, policji, straży pożarnej ?? Były by 13 i było by wszystko. Najlepiej wypisywać komentarze i pluć jadem.

Hhh
3 miesięcy 20 dni temu

To zostań urzednikiem

Inżynier
3 miesięcy 13 dni temu

Aby zostać urzędnikiem nie trzeba mieś solidnego wykształcenia . Wystarczy mień ………. nominację partyjną lub towarzyską.

Zbych
3 miesięcy 12 dni temu

To pokaż mi jakiegoś urzędnika w lw zatrudnionego na stałe który nie ma wykształcenia wyższego

Inżynier
3 miesięcy 10 dni temu

Nie myl wykształcenia z dyplomem tzw. „Uniwersytetu Wirtualnego” dla urzędników .
To nawet nie jest poziom szkoły średniej.
A najczęściej oblegane kierunki na innych tego typu uczelniach to Bezpieczeństwo Wewnętrzne , Zarządzanie i Marketing lub Resocjalizacja.

pex
3 miesięcy 21 dni temu

Część „prywatnych” firm też wypłaca trzynastki. To raczej twoja wina, że pracujesz w jakiejś gównianej firmie która ich nie wypłaca.

JMT
3 miesięcy 23 dni temu

Bo taką podpisał umowę o prace, i jeżeli spełnia wszelkie wymagania dotyczące uzyskania tej dodatkowej wypłaty to mu się należy i tyle. Możesz przecież śmiało negocjować swoją umowę z pracodawcą i wywalczyć nawet i 14-stke. Czas się wyzbyć sowieckiego myślenia

gość
3 miesięcy 23 dni temu

Pracownicy innych firm mają premie, oni nie.

gość
3 miesięcy 25 dni temu

A może w Lidzbarku czas przyspieszył i rok ma 13 miesięcy ? A Jak nie to zawsze można podjąć stosowną uchwałę.

Gościu
3 miesięcy 25 dni temu

Znowu te wredne urzedniki, znowu zgarniają nieziemską kasę, znowu ten obrzydliwy burmistrz dający 13-tki z ogólnopolskiego rozdzielnika. Kiedy to się skończy, wszak wszystkie brzuchy jednakie. Czym się różni brzuch hydraulika od brzuszyska burmistrza. Burmistrz też mógł się uczyć i zostać zamiataczem ulic a nie siedzi nieuk jeden i udaje że pracuje. Dosyć nierównościom społecznym, my tu pany. Urzędniki albo oddadzą 13-stki do MOPS-u na talony na jabole dla bezdomnych albo to ich ostatnia wypłata. Bo jak ruszym na Urząd to pies z kulawą nogą sie nie ostanie.

Trombullus
3 miesięcy 25 dni temu

Co za bzdety! Mógł się uczyć… Nie twierdze że wśród absolwentów uczelni nie ma osób wybitnych ale każdy z nas zna kogoś po studiach co nie zasługuje nawet na świadectwo zawodówki.
Popatrzcie teraz na naszych studentów z Kortowa, 2/3 z nich nie zasługuje nawet na miano studenta, nie będę nawet wspominał o innych prywatnych uczelniach w Olsztynie. Prawda jest taka że częstokroć na studia trafiają osoby niedojrzałe do dorosłego życia- tacy zapóźnieni emocjonalnie. Osoby które rozwojem emocjonalnym nie dorosły do dorosłego życia i kontynuując naukę starają się odwlec start w prawdziwe życie. Kończą te studia na siłę za pomocą znanych wspomagaczy a potem tatuś załatwia posadę niedorajdzie. Osoba taka jest zawsze dobrze okuta w znajomości rodzinne kultywowane od lat i rządzi. Przecież oni wszyscy się dobrze znają i odwiedzają, znają się także ich dzieci, które potem zasilają kadry budżetówki. Nie ważne że się nie nadają nawet do zamiatania ulic- ważne że są namaszczeni dyplomem i koligacjami.
Co do trzynastek to w wielu przypadkach można to nazwać kradzieżą lub wyłudzeniem.

Mis Barei
3 miesięcy 24 dni temu

Z tym wyludzeniem trzynastek, to mówisz o Ustawowym obowiązku OBOWIĄZKU wypłaty? Sprawdź prawo. Nie siej nienawiści . Wg Ciebie 50ciu urzędników To złodzieje a wypłata 1000 żołnierzom lidzbarskim to ok. Brawo.

Trombullus
3 miesięcy 24 dni temu

Ogólnie przyjęte jest od wieków że wynagrodzenie jest zapłatą za jakiś rodzaj pracy. Jak można płacić 13 wynagrodzenie skoro nie ma 13-tego miesiąca w roku i żadna praca nie została w nim wykonana?
Potocznie 13-sta pensja jest zatem premią- premią też być nie może ponieważ jest wypłacana nie za zasługi czy też wykonany plan ale wszystkim jak leci- nawet patałachom.
Reasumując- ten twór jest chory z każdego punktu widzenia. Być może zamysł był taki płacić żeby nie gryźli ręki która ich karmi- nie wiem…
Wypłacanie trzynastek wojskowym jest chyba najbardziej patologiczne. Wojskowi w porównaniu z urzędnikiem czy nauczycielem są całkiem bezproduktywną grupą. Urzędnik załatwia coś tam, przewala papiery, bierze odpowiedzialność. Nauczyciel uczy, prowadzi lekcje. Jaki pożytek jest z wojska w czasie pokoju, skoro nawet sierotek ochroniarze muszą pilnować a catering dostarcza wojskowym kucharzom gotowe dania? Płacimy im dużo za mglistą obietnicę obrony kraju, która być może nigdy nie zaistnieje. Kto mi jako podatnikowi da gwarancje że nasze lidzbarskie wojsko będzie mnie bronić a nie zostanie przeniesione w inny rejon? Kto da gwarancję że połowa jednostki nie zdezerteruje jak to miało miejsce w wojsku ukraińskim w konflikcie na Ukrainie?
Takie trzynastki jako premia mogłyby być wypłacane Policji bo oni naprawdę pracują i to w kiepskich warunkach w niezbyt miłym otoczeniu. Ale wojsku?- Za co?

Zbych
3 miesięcy 12 dni temu

Byłeś w wojsku ?

Sss
3 miesięcy 23 dni temu

Urodziłeś się z tym czy sam do tego doszedłeś ?

ale po co ?
3 miesięcy 24 dni temu

No tak, policjanci pracują…. z paralizatorami w toaletach i milczą na ten temat… ich tonfy masują stopy a ich właściciele nic o tym nie wiedzą… Policja sama kryje się odgórnie. Zakłada, że każdy kulson mówi prawdę a zatrzymany kręci… Taka to jest patola…

gość
3 miesięcy 25 dni temu

Tu , do twojego wpisu nadaje się cytat ze znanego filmu Barei : „mój mąż jest z zawodu …dyrektorem …”

Inżynier
3 miesięcy 25 dni temu

Co do zatrudnienia w urzędach!
Panowie skończcie z ustawkami .
W urzędzie miasta winni pracować przede wszystkim mieszkańcy Lidzbarka a nie Ornety , czy Górowa Ił.
W Starostwie Powiatowym mieszkańcy powiatu lidzbarskiego.
w Urzędzie Gminy mieszkańcy gminy miejskiej i wiejskiej.
Wbijcie to sobie w te wasza ” łby”

Magda
3 miesięcy 24 dni temu

Niestety od lat tak jest. Miałam staż w Starostwie nie było szans dla mnie – po pół roku uczenia się, starania na moje miejsce przyszła dziewczynka z sekretariatu. Teraz w styczniu też widzialam zatrudniona została dziewczyna z PUP która zna więkoszość ludzi ze Starostwa – widziałam na faceboku

ROBO
3 miesięcy 20 dni temu

Skoro tam pracowałas to masz znajomych że Starostwa A jeżeli jest to wyznacznik zatrudnienia to czemu nie zostałaś tam zatrudnionaMoże starania nie przyniosły efektów…….

ULA
3 miesięcy 20 dni temu

Zazdrość. Nie każdy może pracować w Urzędzie……

Inżynier
3 miesięcy 13 dni temu

Wykształcony i kompetentny urzędnik to podstawa trafnych i szybko podejmowanych decyzji. To wspomaganie petentów i inwestorów , włodarzy w działaniach na rzecz rozwoju regionu . Powoływanie na stanowiska urzędnicze tzw. „swojaków” w 90% nie ma nic wspólnego w kompetencjami. Blokuje to rozwój regionu ,a właściwie jego umieranie.
Takie swojaki to nie są pracownicy samodzielni , zaangażowani , nie myślą , tylko czekają na wytyczne .
Nic nie załatwią , no chyba tylko sobie .

Anonim
3 miesięcy 20 dni temu

Widocznie za mało się starałas Do kogo masz pretensje. I co mają znajomi z Facebooka do zatrudnienia . Widocznie zatrudnione osoby mają jakieś wykształcenie w danym kierunku i się sprawdziły będąc na stażu czy gdzieś pracujac I powinnaś się cieszyć że przez pół roku nabyłas jakiegoś doświadczenia.

gościówa
3 miesięcy 22 dni temu

Zlituj się Magda…znajomi z faceboka…mają wpływ na zatrudnienie lub nie 😀

gość
3 miesięcy 24 dni temu

Jak to zna ją większość ludzi ze starostwa? To tam jedna , wielka rodzina jest ?

Zenek
3 miesięcy 25 dni temu

No i muszą to być Prawdziwi Polacy, a nie jakiś tam „gorszy sort”! A nie daj boże, Żydzi, Ukraińcy czy Ruskie. Wbijcie to sobie w te wasze łby! Nich żyje PiS! Prawo i Sprawiedliwość!

akcja
3 miesięcy 24 dni temu

Ty to jesteś uparty. Znowu tu. Przecież macie w Polsce swoje gazetki i portale

gość
3 miesięcy 25 dni temu

Pomyłka ZENEK, muszą to być znajomi, rodziny, popierający i członkowie PO !

gość
3 miesięcy 25 dni temu

W programie wyborczym PIS nie było mowy o likwidacji 13-stek.
Podane dodatkowe wynagrodzenie jest to suma brutto , wiec trzeba odjąć od tego ok 30% daniny .
Obawiam sie, że dane (13-stka) ze Starostwa i Urzdu Gminy nie beda tak łatwo dostępne .

martens
3 miesięcy 25 dni temu

jest i gość, etatowy obrońca rządu pis i burmistrza 🙂 siemano!

zbyszek
3 miesięcy 25 dni temu

No pomoc pogorzelcom żebrzą od kasę od ludzi, bo nie mają, ale na 13 kasa się znalazła.

Info
3 miesięcy 25 dni temu

Tak dla rzetelność, żołnierze, nauczyciele i wiele innych grup zawodowych też otrzymuje trzynastki. Pozdrawiam

Inżynier
3 miesięcy 25 dni temu

Żołnierze maja inne przywileje finansowe. Krzywdy nie mają.
Nauczyciele też – dostali podwyżki i mają dodatkowo różnego rodzaju dopłaty .
Lekarze nie pracują poniżej 100 na godzinę na dyżurach i łupią kasę po godzinach bez kas fiskalnych
Reszta ma cokolwiek jak sobie zapracuje po godzinach.
API pokazał 13-stki „śmietanki ” samorządowej. Reszta urzędników czasami mimo lepszego wykształcenia i kompetencji , sprawności w podejmowaniu właściwych decyzji , dobrej organizacji pracy zarabia całe G .To oni zapewniają funkcjonowanie Urzędów . A podwyżek w urzędach nawet tych inflacyjnych nie było od kilku lat. Najlepiej wywalić sobie zajebiste nagrody i powiedzieć ,że średnio pracownicy dostali 400 PLN brutto.
Dla śmietanki to dodatkowa niezła kasa .Dla urzędników niższego szczebla to ochłap rzucony przez włodarzy.
50 złotych podwyżki brutto dla osoby z wyższym wykształceniem kierunkowym i ogromnym stażem pracy
co to kur…… ma być rarytas. To kpina.
Za dużo żeby zdechnąć, za mało,żeby przeżyć.
Dla kierujących urzędami obniżył bym pensje do 2000 przynajmniej na pół roku i w tedy by zobaczyli jak płacą ludziom.

Zenek
3 miesięcy 26 dni temu

Taki piękny gest, a notowania przystawki PiS spadają na łeb.

poco
3 miesięcy 24 dni temu

Znowu tu wlazłeś?

zenek
3 miesięcy 26 dni temu

Trzeba z tym CZYMŚ skończyć. PIS się za to weźmie, czy będzie bronił swoich? status quo?

darek
3 miesięcy 24 dni temu

„w każdym wpisie coś o PiS-ie” – to twoje motto? Nie ma już innych partii? Napisz coś o swoich pobratymcach

borys
3 miesięcy 25 dni temu

weźmie się za to? haha na razie to każdy minister dostał po 60 tys. nagrody albo lepiej 🙂 poczytaj też jakie wynagrodzenia w społkach skarbu państwa 🙂

wpDiscuz