Sie 192018
 

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów samorządowych na 21 października 2018 r. (druga tura 4 listopada). Ogłoszenie terminu wyborów oznacza, że można rozpocząć kampanię wyborczą tę oficjalną. W naszym małym miasteczku już zawiązały się komitety wyborcze. Badany jest teren, pozyskiwani zwolennicy, trwają rozmowy. Konkretne nazwiska na kandydatów do Rady Miasta czy powiatu oficjalnie jeszcze nie ogłoszono. Wiemy ze szczątkowych informacji, iż dawna grupa „trzymająca władzę” znana pod nazwą Warmia Nasza Mała Ojczyzna, objawi się jako Komitet Niezależnych Samorządowców (czyli przykrywka PO). Skład personalny tegoż nowego tworu nieco zaskakuje. Np. radny Kardymowicz, były aktywista z 5Gmin, idzie teraz w

Radny Kardymowicz rozpoczyna pracę w lidzbarskim ZOZ

ramię w ramię ze swoimi „nowymi” kolegami z pod znaku PO jak np. radny Brodowski.  Ponadto obecny Burmistrz wystartuje do wyborów z własnym komitetem – „niezależnym”. Jest jeszcze pozostałość po poprzednich wyborach w postaci Stowarzyszenia 5 Gmin, z którego wywodzi się Burmistrz Wiśniowski. Oni także pragną zaistnieć podczas wyborów. Krążą pogłoski o innych kandydatach na stanowisko Burmistrza i wójtów gmin, także z tych komitetów bez powodzenia startujących w 2014 r. Jednak pisać kim oni są nie możemy, bez wiarygodnego potwierdzenia. Oczywiście kampania wyborcza rozpoczęła się dużo wcześniej niż jej oficjalny termin. Pieniądze z naszych podatków, Burmistrz lekką ręką wydaje w promocję własnej osoby. Sowicie opłaca niemiecką Gazetę Lidzbarską, czy inne media, gdzie prostytuują się „dziennikarze” przeniewierzając powierzoną im misję. Propaganda sukcesu nadal stosowana szeroko, bazuje na niskiej świadomości społecznej, braku rzetelnej wiedzy z niezależnych źródeł.

Jeszcze nie ogłoszono haseł wyborczych, tzw. „obietnic”, nie widać rozplakatowanych sklepów – to wszystko przed nami. Warto więc wrócić do tego co było w 2014 r. Dla czytelników NaszLidzbark redakcja przygotowała z tej okazji małą zagadkę. Poniżej publikujemy niektóre hasła wyborcze jednego z komitetów, zrealizowanych w obecnej kadencji prawie w całości. Kto je głosił?

DROGI WYBORCO !

W naszym programie deklarujemy Ci: 

 1. Utworzenie Uzdrowiska wraz z budową infrastruktury (tężnie, pijalnia wód, park uzdrowiskowy nad Symsarną, baseny lecznicze itp.).
 2. Zagospodarowanie terenów pokolejowych między ul. Dąbrowskiego, a ul. Kolejową.
 3. Zagospodarowanie terenów wokół fosy zamkowej (zieleń, fontanny, oświetlenie).
 4. Komunikacja miejska z siecią ścieżek rowerowych i parkingów samochodowych.
 5. Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej.
 6. Zagospodarowanie parku nad Symsarną.
 7. Kino miejskie w Lidzbarskim Domu Kultury w jakości 3D.
 8. Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 1.
 9. Zagospodarowanie terenów nad Łyną od mostu na ul. Olsztyńskiej do mostu przy ul. Kopernika (siłownia zewnętrzna, mała architektura, ścieżki pieszo-rowerowe).
 10. Termomodernizację Budynków Szkól Miejskich (Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej Nr 1, Gimnazjum Nr 1 i Nr 2, Przedszkola „Piąteczka”, Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli).
 11. Rewitalizacja Suchej Fosy przy murach obronnych (ul. Hoża).
 12. Rewitalizacja kamienic od zaplecza ul. Konstytucji 3-go Maja.
 13. Budowa dwóch budynków mieszkalnych TBS (44 mieszkania).
 14. Budowa 20 mieszkań socjalnych.
 15. Remont ul. Polnej, Dąbrowskiego, Majowej, Warszawskiej wraz z przebudową skrzyżowania.
 16. Budowa ścieżki rowerowej z osiedla Astronomów do ścieżki rowerowej na Wielochowo.
 17. Modernizacja ul. Bema, Kalinowskiego, Ornecka osiedlowa, Kościuszki, Spółdzielców, Wyszyńskiego, Grabowskiego, Góreckiego, Osiedle przy ul. Bartoszyckiej, Pionierów, Grunwaldzka, Szkolna, Zielona i Leśna.
 18. Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.
 19. Modernizacja Amfiteatru Miejskiego.

Nie, to nie hasła komitetu 5Gmin, z którego wywodzi się pan Wiśniowski. Są to oczywiście obietnice wyborcze starego dobrego WNMO, którego żywot właśnie dobiegł końca. Burmistrz „czasu zmian” z niebywałą gorliwością je realizuje, nie zważając na stan publicznych finansów czy poziomu życia mieszkańców miasta. Czy więc zmiana Burmistrza wniosła w życie miasta coś nowego poza nowymi technikami medialnego samouwielbienia obecnego Burmistrza, tudzież leczenia własnych kompleksów? Podatki jak były wysokie tak są, opłaty za media kilka razy podnoszono, a Rada Miasta zmieniając statut Lidzbarka Warmińskiego, jeszcze bardziej się wyalienowała. Zaryzykujmy tezę, iż wybranie w drugiej turze Arutura Wajsa, przyniosłoby więcej korzyści mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego. Podobnie jak Jacek Wiśniowski, realizowałby dokładnie tę samą politykę, nie przynosiłby by wstydu podczas wystąpień publicznych, a co najważniejsze, proszę czytać poniżej – obietnica wyborcza Burmistrza Artura Wajsa przed II turą wyborów w 2014 r.

 

 

 Posted by at 6:23 pm

121
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
asa

Czy to prywatna wojna prawników ? Mało adekwatna forma myślenia i rozumowania. To są tylko publiczne środki zainwestowane w niewygodne fakty, które zapewne niedługo przyjdzie rozliczyć. Wyjdzie jakie to interesy powstały za publiczne nakłady w Termach Lidzbarskich – „no i ta trwałość projektu”. Właśnie – w tym przypadku „trwałość projektu” można ocenić realnym zyskiem dla Miasta Lidzbark porównując stopę z zaangażowanego kapitału do zysku netto z inwestycji. Ten wskaźnik informuje także o operatorze i jego doświadczeniu. Ciekawe jaki jest??? Nie potrzeba wojny!!! A trzęsienie ziemi będzie…

Kropek

Wygląda na to, że problem rzeczywiście jest realny, bo zarządca sądowy dla spółki Condohotels Management podobno już jest powołany! Jeśli te pogłoski się sprawdzą, to może wybuchnąć „bomba atomowa”. Być może dlatego ani Burmistrz, ani Starosta niechętnie wypowiadają się w tej sprawie. Nie ma wyjaśnienia w sprawach finansowych, jak wyglądają rozliczenia pomiędzy Starostwem, a firmą zarządzającą Condohotels M. i drugą spółką Tremy Warmińskie? Zbieżność nazw i adresów spółki Termy Warmińskie (która jest prywatną własnością zarządzającej pani prezes) z obiektem Termy Warmińskie (własność starostwa) jest dla wielu myląca, bo na pierwszy „rzut oka” wygląda, że pieniądze publiczne „zostają w termach”. Tylko pytanie, w których termach – tych publicznych, czy tych prywatnych? Być może, że sporo w tych prywatnych. Cała ta układanka nie może odbywać się bez wiedzy i zgody starostwa i miasta.

Małomiasteczkowy

Będzie kandydat niby z PIS wystawiony przez ułożonego przez PO lokalnego przywódcę PIS, ale jednak dawny kolega starosty. Dawniej chłopaki razem ćwiczyli kanty dłoni. A imię jego Mirosław L..To jeśli o burmistrza idzie..

nonkol

Ciekawe czy jest kolegą nadal? Czasami drogi się rozchodzą. Musi się jasno określić, że nie jest „kolesiem” satyrosty.

jwk

Myslę, że to najmniejszy problem. Problemem jest kiepściutka inteligencja, niziusieńki poziom etyki i nadmuchane ego

Harcerz

Doszły mnie słuchy o kandydatach na burmistrza naszego ukochanego Lidzbarka Warmińskiego .
Jak to prawda to jestem załamany.

Małomiasteczkowi

Czas na wydatki niekwalifikowane. Przyłącza wodociągowe i sanitarne 300 000, 00 zł VAT 22 %-Przyłączawodociągowe i sanitarne 66 000 zł studium wykonalności 6 600 zł program funkcjonalno- użytkowy 11 770 zł prace projektowo budowlane ( sys. zaproj. i wybuduj) 15 960 142,49 zł inwestor zastępczy 326483,43 zł nadzór i dozór prac wiertniczych 53 900,00 zł odwiert ( w tym zbiornik zrzutowy) 1 560 864,36 zł promocja projektu 21 121, 42 zł audyt 16 324,17 zł Razem koszty niekwalifikowane 18 323 305,87 zł Sumujemy koszty kw i nie kw – 99 947423,52 w założeniach powinny kosztować termy. Co ciekawe w obu kosztach występuje promocja, która zapewne została zrealizowana. Ciekawe kogo. Może przyjaciel od promocji z urzędu m.? 2 x zbiornik zrzutowy ? Plan się omsknął o jakąś 1/4 ? 1/5 ? Czyli jakieś drobne 20 baniek ? Jasnego info nie mamy, bo jest to pilnie strzeżona tajemnica. Skoro nasi samorządowcy nic… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowi

Tradycyjny załącznik https://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0 brakuje tylko końcówki tej sceny, ” bo my jesteśmy konsultantami i mamy 20 %)

Gość

koszty niekwalifikowane to głównie VAT, który został odzyskany z US więc nie jest to realny koszt !

Małomiasteczkowi

Tak ten portal jest skarbnicą wiedzy, zmian zachowań i punktów widzenia, ale przede wszystkim jest świetnym archiwum
z nadal aktualnymi komentami http://www.naszlidzbark.pl/ogolna/odpowiedz-burmistrza-wajsa-na-list-otwarty-w-sprawie-utworzenia-strefy-uzdrowiskowej/ Cóż się zmieniło w poglądach?
http://gazetaolsztynska.pl/13884-120337,Ruszyl-odwiert-pod-Termy-Warminskie,329476.html także fotograficzne wspominki i pianie na całego. Występuje tam również ułożony przez władzę misio – pisio.

Małomiasteczkowi

Pożartowaliśmy No to jedziemy Wydatki kwalifikowane Prace przygotowawcze 83 500 zł a) studium wykonalności 30 000 zł b) program funkcjonalno – użytkowy 53 500 zł Wydatki związane z rzeczową realizacją projektu 81 369 955,86 zł a) Prace projektowe i bud w systemie zaprojektuj i wybuduj 72 546 102,27 zł b) inwestor zastępczy 1 484 015,59 zł c) nadzór i dozór prac wiertniczych 245 000,00 zł d) odwiert w tym zbiornik zrzutowy 7 094 838,00 zł Pozostałe wydatki 170 661,79 zł a) promocja projektu 96 461,01 zł b) audyt 74 200, 79 zł razem koszty kwalifikowane 81 624 117, 65 zł

Gamoń

I dał się LW wkręcić w prywatna wojnę z prezes term z NICKAMI: Małomiasteczkowi i Krajan co chyba nie potrafią sobie z poradzić za pomocą warszawskich mecenasów ze swoimi problemami to zajęli się archeologią i analizą studium wykonalności (nawet amator wie, że studium wykonalności to koncepcja projektu mająca pokazać jego wykonalność a realia są po przetargach we wnioskach o rozliczenie dotacji więc te wszystkie cyferki to teoria 🙂 ale rozumiem, że mają zmobilizować LW do wony z termami, którą jak wygrają to niestety przegrają bo jest jeszcze trwałość upsss.

Małomiasteczkowi

No nie zupełnie. Na podstawie studium przystępuje się do ewentualnej realizacji projektu. Skoro władcy milczą jak idzie biznes i ukrywany jest pod szyldem tajemnicy handlowej na mieniu gminnym to chyba jest coś nie tak. Pamiętamy to ściemnianie ludowi jak tu ludzi przybędzie.. Nikt nie podaje kosztów utrzymania. Inna sprawa na studium wydaje się publiczne pieniądze więc dobrze by było ,aby posiadały w miarę przyzwoite wyliczenia.
Tu też się mylisz termy już są i nikt ich nie wysadzi, tylko należy podziwiamy mądrość naszych włodarzy., tak za całokształt.Przygotowanie, wybór budującego ,projekt, formę etc. Raczej nikt z nich nie zainwestowałby ani złotówki ze swoich prywatnych pieniędzy. Mnie bardziej interesuje nie interes najemcy tylko interes powiatu i miasta, bo zdaje się założenia były inne.

Małomiasteczkowi
Małomiasteczkowi

Rozumiem , że chcesz pokazać wyższość ,ale nikt tu nie upierał się, że studium jest wyrocznią po prostu na czymś się opieramy, bo wszyscy milczą jak zaklęci.
Jak jesteś oblatany to prawda czy fałsz ? https://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=39567#
http://www.krs-online.com.pl/msig-5456-14504-o.html
https://krs-pobierz.pl/condohotels-group-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-w-upadlosci-i97139
Jest więcej tego.
Czy p. Prezes udzieli wywiadu, sprostuje informację APIemu lub najlepiej wyjaśni całą sprawę?Czy ktoś pytał z rządzących w trosce o mienie gminne ?
Czy jako obywatel tego miasta i sponsor nie chcesz poznać wyników finansowych Term i co przynoszą gminie i powiatowi? Nie? No Ty przyjacielu . dobrze je znasz 🙂

Gamoń

Hotel budowało OPB z Ostródy a jak ktoś nie umie czytać to mu wychodzi, że CONDOHOTELS GROUP to to samo co CONDOHOTELS MANAGEMENT 🙂 do szkoły trzeba wrócić i przypomnieć sobie czytanie ze zrozumieniem upsss

Małomiasteczkowy

No powinieneś jednak wrócić do szkoły. Group tu chyba występuje. https://www.imsig.pl/szukaj/osoba,ELŻBIETA,LENDO,fff8c6f78a6 upsss 9 i 12 pozycja. Liczyć umiesz ?

Krajan

Odnosząc się do sprawy Term i Condohotels Management oraz pani prezes Lendo to nie wiem czy wiecie że ta spółka ma kilkadziesiąt spraw sadowych w Sądzie w Ostródzie o zaległe płatności na kilkaset tysięcy złotych i to nie wszystko. Taka spółka zarządza mieniem miasta Lidzbark! Dziwny przypadek losu… Zastanawiające ze osoby powierzające majątek publiczny nie sprawdziły spółki CHM i pani prezes z jej innych działalności i wyników oraz referencji! To wyjaśnia opisywane wcześniej paragony/rachunki wystawiane w Termach Warmińskich… Z punktu widzenia Włodarzy miasta warto zainteresować się spółką zarządzającą majątkiem publicznym zanim dojdzie do katastrofy i stratą publicznych pieniędzy. Potem nie ma winnych. Dobry temat na wyjaśnienie przedwyborcze…

Małomiasteczkowi

No tak. nie sprawdzono wielu rzeczy. Od ekonomicznego uzasadnienia wydobywania wody z 900m o temp 17 stopni, wielkości miasta względem wielkosci obiektu, braku wiedzy co jest elementem rozwoju miast ( bo nie turystyka), zwiedzenia podobnych obiektów, sprawdzenia wykonawcy, zarządcy, wielu innych i planu B. Powiem krótko te studium to kabaret. w którym funkcjonuje G. Krzyżowa i działa schronisko w Wysokiej Bramie. Sprawa prosta…. podsłuchana rozmowa o geotermii, kasa na przehulanie i rozdawanie. Jak się zaczęło odwiert oficjalnie jak pamietam z GL za 5.5 mln ( wg. studium wychodzi 7,350 mln ?) No to jak tak wyglądały „górki ” to rozumiem ten zapał do budowy. No jak wydano tyle to trzeba brnąć w największe głupoty. Pamiętajcie ,że nie wolno pisać tak otwarcie, bo zaraz pupil władzy lub inny koleś z tęczowej armii zacznie domagać się przeprosin że narusza się dobre imię, po to aby zastraszyć resztę.Tak jak kiedyś próbował, na zlecie… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowy

Czujcie się jak ….gdzieś w USA Posłuchujecie rozmowę. – Hej mój kolego Jurku. Coś ty taki smutny gdy przyjeźdżasz do Ohio i naszego condoros hotelos? – No Wacek , wybudowałem takie coś i nikt sie do tego nie chce brać za zarządzanie. Ekonomiczne dno. Sam nie wiedziałem , że można takie głupoty budować, ale wiesz stara chciała popływać. Zresztą nie za moje budowałem. Same problemy FBI na karku, koledzy mają pełne gacie, drugi chleje, ale to zdusimy, mamy przyjaciół. Teraz nóż na gardle. – Koleżko zapomniałeś o naszej przemiłej gospodyni hotelu w którym własnie jesteśmy – Poczekaj Jurku (. telefon ) Ewuniu pozwól do nas. Nasz generał / kongresmen ma dla ciebie świetną fuchę w Las Vegas. – Witam zacnych gości w moich progach. Dziewczynki chcecie czy tylko whiski ? Chłopaki wyjaśniają w czym rzecz. Ewunia – Ok biorę to tylko domagam się kilku rzeczy Pomocy Józka, bo to jego… Czytaj więcej »

Mało...

Bieżące sorki rozpęd.

Tuhaj-bej

Jak to się stało ,że teraz ktoś inny musi pilnować interesu. Sprawa dla CBA ?
http://www.naszaostroda.pl/index.php/rozmaitosci/55-szkoleniaidotacje/725-ireneusz-slowik-zaczynalem-od-lozka-polowego-na-targowisku
Jaka jest rola zarządzającej w tym upadającym interesie ?

Małomiasteczkowi

Interesujące jest również zdjęcie trzecie z zawodów ( bo Bronka to już chyba wszyscy wrzucili na strych). Zawody w Starych Jabłonkach ? Widać ,że starosta Ostródy na luzaku przekroczył barierę osobistą naszego posła. No cóż męska przyjaźń, cenniejsza niż fura złota.

Tuhaj-bej

Dobra……..no kogo znamy z hotelu Anders ? :):)Medale wręczał pewien pan ,co ostatnio zdobytł sprawność specjalisty od sądownictwa i wycieczek prezydenckich do Moskwy.

Małomiasteczkowi

Przypadek i nieco zabawy. Internet jest bezlitosny dla czeresi. Przepraszam byłego burmistrza Ostródy. Bawił się chłop ok. jak wielu w samorządach, powiatach etc.Bardziej pomocny był chyba jednak starosta, tak mi się wydaje.
https://ostroda2012.wordpress.com/tag/nasza-ostroda/ . Kolega naszego kolegi jest naszym kolegą.
Swoją drogą. To się nazywa kochać przewodniczącego partii, żeby jeszcze tak całował jak Breżniew. Fotka 1 mistrz wazeliny. Są jednak ludzie, którzy doceniają dokonania, a miejscowi wieszają kundle na tak zacnym obywatelu. Ciekawe czy każdy starosta ma taką samą fotografię w sypialni na szafce. Znajome szyldy na drugiej fotografii. No to tyle.

Kropek

Zastanawia wątek Spółki z oo Termy Warmińskie zarejestrowanej pod adresem ul. Kąpielowa 1 (właściciel i prezes E.Lendo), która niedawno została założona. Jak się korzysta z usług w obiekcie, to dostaje się rachunek, wystawiony przez tą firmę, czyli tak, jakby ta firma zarządzała obiektem. A przecież oficjalną umowę na zarządzanie obiektem ma spółka Condohotels Management. Nigdzie nie można znaleźć informacji, że starostwo zmieniło zarządcę obiektu na podstawie innej umowy. W takim razie na jakiej zasadzie funkcjonuje w obiekcie jakaś prywatna spółka Termy Warmińskie, która zawiaduje faktycznie majątkiem, znajdującym się w obiekcie? Może to też jest materiał do artykułu?

małomiasteczkowy

Niby odległa historia 267 lat, a jakże aktualny temat. Ciekawe i godne polecenia dzisiejszym włodarzom były wymagania stawiane ojcu miasta, określone w przepisach spisanych 2 grudnia 1751 roku przez rząd w Królewcu. Przytaczam je tutaj we fragmentach za Johannesem Müllerem: 1. Piastujący urząd burmistrza ma się starać o szczególnie chrześcijański i czcigodny tryb życia i ponieważ od niego zależy dobro całego miasta, więc musi służyć za wzór dla wszystkich mieszkańców przez chwalebne prowadzenie się i porządne gospodarowanie, tak żeby wszyscy mieszkańcy go naśladowali, a więc żeby przez niechlujność i hulaszczy tryb życia nie dawał złego przykładu innym, którzy w rezultacie chcieliby go naśladować. 2. Tak jak należy zwrócić uwagę, by rządzący burmistrz umiał budzić respekt wśród mieszkańców i jego rozkazy były wykonywane bez sprzeciwu, tak też trzeba dopilnować, aby wybrany na burmistrza uważał, żeby nie postępować wobec nikogo nikczemnie: żeby nie chodził do szynku na piwo czy wódkę, żeby nie… Czytaj więcej »

małomiasteczkowy

3. Wszelki rodzaj ulegania przekupstwu i przyjmowanie prezentów jest najsurowiej zabronione (…)

17. Generalnie dobrze czyni burmistrz, nie fraternizując się z tymi, którzy nie są mu równi, lecz raczej ich unika, prowadzi życie spokojne i w zaciszu, gdyż przez przesadne konwersacje można często popaść w sytuację, w której mógłby się zhańbić i stracić poważanie, a jest ono konieczne, gdyż w przeciwnym razie grozi utrata posłuszeństwa.

Nie napisali nic o fb, a o konwersacjach :):)

łofca

homofobom dziękujemy

Małomiasteczkowi

Rozumiem, że wazelina jest materiałem znanym.

Trombullus

Pięknie napisane i tak powinno być, szkoda że to całkowite przeciwieństwo czasów współczesnych. Jak do tego zestawić pana Janka?

małomiasteczkowy

Czy sprawdzono referencje zarządcy obiektu ?https://www.basenprof.pl/aktualnosci/1144/aquapark_w_ostrodzie_do_likwidacji.html
Pozdrawiamy biznesmenów za publiczne pieniądze.

Jolka

Rozliczyc tych dwoch co na otwarciu term zjezdzali w gajerach do basenu robiac z siebie posmiewisko i swietnie sie bawili zreszta my tez pekalismy ze smiechu ale z nich

API

Szanowny czytelniku. Basen w Ostródzie przynosił dochody. Został przejęty przez komornika za długi jego właściciela czyli pana Słowika, który to nieco wcześniej założył firmę Condohotels Managment. To bardzo ciekawa firma związana z jednym z najbardziej zadłużonych osób chyba w kraju. Wcześniej miał firmę budowlaną. Niestety nie płacił ZUS-u za pracowników, podatków itp. Można mówić o pewnym zbiegu okoliczności, kiedy to pan Słowik „zniknął” z zarządu własnej firmy i na jego miejsce pojawiła się pani Lendo, tuż przed zajęciem jego prywatnego majątku przez komornika. No taka firma i taką przeszłością może wzbudzić podejrzenia.

API

PS. zapewne to zupełny przypadek, iż nie działa strona http://www.condohotelsmanagement.pl/

małomiasteczkowi

Tu coś jest https://krs-pobierz.pl/termy-warminskie-i6579203 czy niespodziewanie mamy udziałowca od maja 2017 ?

Kropek

No właśnie to jest bardzo ciekawe. Spółkami Condohotels Management i Termy Warmińskie zarządza ta sama pani i ona też jest ich właścicielką. Wygląda na to, że umowa na zarządzanie jest zawarta z Condohotels M. ale faktycznie wykonuje ją spółka Termy W. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Starostwo chyba powinno odpowiedzieć na takie pytania, jeśli byłyby one skierowane do starostwa. I co na to miasto LW? Przecież takim obiektem jak termy, z takim majątkiem nie powinny zarządzać jakieś przypadkowe firmy na niewiadomych zasadach.

Małomiasteczkowy

Hucznie tego nie zgłoszono, ale znając naszych cyrkowców- samorządowców…..Właścicielką nie jest , bo taka decyzja musiłaby doprowadzić do przetargu . To już raczej kryminał. .Ale CBA mogłoby przetrzepać. Poza tym obiekt musi istnieć 5 lat gdy był finansowany przez unię. Miasto .. tak, jest zapisane w studium, może na żądanie domagać się papierów do przeglągu ,ale który byłby taki odważny…. aby Jankowi w karty zaglądać.

Małomiasteczkowy

aby Jankowi w karty zaglądać jak on gra w ….członka z tymi termami

Kropek

Dokładnie tak ……. a w karty ktoś jednak powinien zajrzeć, bo szkoda publicznych pieniędzy.

ciekawski

właścicielka Condohotels – pani Lendo od lat nie płaci czynszów właścicielom apartamentów, ma długi w ZUS a przychody dla Condohotels np. z hotelu Willa Port w Ostródzie i z Term podobno przenosi do nowych spółek – czy dlatego żeby uciec przed syndykiem? Ma to znaczenie dla miasta i powiatu będącego właścicielem term, bo powierzony komuś majątek można przecież uszczuplić, rozkraść, przenieść części ruchome np. Ciekawe jaki ma to związek z hotelem Paryskim w Zakopanem? może ktoś zna tą sprawę lepiej i nam to naświetli?

Kropek

To jakim cudem taka firma została zarządcą term???

API
Kropek

Condohotels Management Sp z oo http://www.krs-online.com.pl/condohotels-management-sp-z-o-o-krs-312171.html
Hotel Paryski Sp z oo http://www.krs-online.com.pl/hotel-paryski-sp-z-o-o-krs-4956683.html
Willa Port Sp z oo https://krs-pobierz.pl/willa-port-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-i5790483
wszędzie występuje to samo nazwisko w zarządzie i ten sam adres spółki.

A tu kolejna spółka Termy Warmińskie Sp z oo http://www.krs-online.com.pl/termy-warminskie-sp-z-o-o-krs-9429715.html
ta sama osoba w zarządzie, ale siedziba spółki na ul. Kąpielowej 1 – to też wygląda na ciekawy wątek.

Kropek

Nie mogę wkleić linków do KRS, więc kto jest zainteresowany, niech sam sprawdzi.
Condohotels Management Sp z oo
Hotel Paryski Sp z oo
Willa Port Sp z oo
w tych spółkach powtarza się to samo nazwisko w zarządzie – Elżbieta Lendo – i ten sam adres siedziby spółek.
Ale jest też inna ciekawa spółka pod nazwą Termy Warmińskie Sp z oo z siedzibą na ul Kąpielowej 1 w LW – również zarządzana przez E.Lendo.

ciekawski

widzę że dochodzi do tego jeszcze hotel Nosal w Zakopanem – ciekawe jak tam wygląda sytuacja

gość
Gość

To chyba dobrze jak przychody Term zostaną w Termach a nie innych spółkach, logiczne nie. Posiadanie wielu firm w tym kraju póki co nie jest zabronione ale kto wie to pewnie też zmienicie na jedyny słuszny system podległy partii. Zresztą spółki z o.o. jak sama nazwa wskazuje są ograniczonej odpowiedzialności.

małomiasteczkowy

API. Bardziej chodziło mi o próby naszych radnych , którzy chcą być biznesmenami za publiczne pieniądze, ale zabrakło im zdrowego rozsądku i wiedzy. Pomysł był chory i dziś żaden orzeł lokalnej polityki nic nie mówi o finansach tego przedsięwzięcia, a firma owa zasłania się tajemnicą handlową działając na mieniu gminno- powiatowym. Oczywiście nikt nie mówi ile dołożono już np. w pracownikach z PUP, ile drogówka powiatowa na wycinała się traw, ile wywieziono śmieci, ile dostarcza się wody i ścieków i po jakiej cenie. Wszystko zależy kto księguje :):). Co do p. Słowika był strasznie związany z burmistrzem Ostródy ( mówiono ,że ma już pół miasta). Burmaister znał świetnie jednego z naszych wysoko postawionych. Tak więc od słowa do słowa z braku kandydatów ( ?) firma złożyła najlepszą ofertę naszemu powiatowi :):) No bardzo fajnie ,że są świadomi, pracują i chcą spłacać swoje należności ::). Kto tu robi tu za słupa… Czytaj więcej »

Gość

Bardzo ciekawa hipoteza, ma Pan bezpośrednią wiedzę, że aqupark w Ostródzie był dochodowy jeżeli tak to dlaczego Pan Redaktor nie powołał się na żadne źródło w tej sprawie?

API

Postawmy sprawę inaczej. Skoro szanowny czytelnik, być może twierdził, iż przynoszą straty, to gdzie źródło tych informacji?
Informacje o finansach basenu w Ostródzie zawarta była w ogłoszeniu komornika o licytacji basenu, pana Arkadiusza Królikowskiego. W tej chwili już niedostępne. niestety.
Jeśli podaje jakieś informacje to oznacza, że opieram się na faktach, popartych dokumentami tudzież innym źródłem. Niczego nie wymyślam, bowiem zobowiązany jestem zachować rzetelność. Gdybym tego nie robił, to miałbym setki spraw o pomówienie itp. W przeciwieństwie do komentujących, nie mogę sobie pozwolić podawania informacji na podstawie plotek lub „widzimisię”

Gość

Ok, skora taka informacja była publikowana to nie ma sprawy. Dziękuję za wyjaśnienie.

Kropek

Czy sprawą term i ich zarządzania nie można byłoby zainteresować radnych? A jeśli radni nie byliby zainteresowani, to może lokalne media zbadałyby sprawę? Wygląda na to, że jest co wyjaśniać.

Kropek

Czy ktoś wie dlaczego starostwo swego czasu nie wybrało na zarządcę term spółki A. Dowgiałły (właściciela Grupy Anders)?
To chyba bardziej wiarygodna i stabilna finansowo firma niż spółka Condohotels Management z niezbyt ciekawą przeszłością i problemami finansowymi.

Wasyl

Czy wiadomo kto będzie oprócz p. Wisniowskiego startował na fotel burmistrza?

Trombullus

Jeżeli do wyborów wystawią tych samych ptysi co zawsze, proponuje bojkot wyborów. Całkowity bojkot z uświadamianiem naiwnych, którzy zachcieli by iść. Wątpię żeby sitwa znalazła tylu chętnych żeby wybory uznano za ważne.

kop

Może i się nie znajdzie tylu chętnych ale jednak ryzyko istnieje, że ci powiązani z sitwą , ich znajomi, rodzina no i część zupełnie nieświadomych pójdzie głosowac. Mogą przejść i co wtedy? Śmiać się będą w oczy. Chyba lepiej uświadamiać jak największą liczbę wyborców i ELIMINOWAĆ tę Sitwę z życia publicznego. Widac ich na zdjęciach pod sądem, na wszelkiego rodzaju otwarciach, imprezkach w znnym hotelu itp.

Trombullus

Myślisz że Api opublikuje taką listę ze zdjęciami przed wyborami? Mogą posypać się postępowania w trybie wyborczym… A może jednak można publikować aktywność kandydatów w innym czasie niż kampania wyborcza? Sam chętnie zgłoszę się do sztabu wyborczego kandydata „nie z sitwy” i będę agitował jak tylko mogę żeby nie oglądać niektórych oślizłych pysków kolejne 4 lata.

kop

Takie zdjęcia już są pod różnymi artykułami. . Myślę o tym samym i agituję nieustannie

Rysiek

Szukam pracy w LW. Do fizycznej się nie nadaję, gdyż jestem osobą z niepełnosprawnością. Ktoś coś wie? Tylko proszę mnie nie kierować do PUPy, bo mam dość przerywania picia kawy aby usłyszeć, że nic nie ma.

Harcerz

Jakieś umiejętności?

Znam temat

Pracował w urzędzie pracy ,czyli umiejętności żadnych .

Ala

Państwowy Urzad Pracy w LW -czy tylko ja widzę jakie placki tam pracują .Oj przepraszam słowo „pracują” jest wielkim nadużyciem .

Bezrobotny z PUP

Ja już kolejny raz dostaję skierowanie do pracy na kierowcę samochodu dostawczego. (nie mam nawet prawa jazdy…)

Tuhaj-bej

Dobre. Może pomyśleli zjeżdżaj stąd .. i tak jakoś wyszło.

Alina

Czy ktoś ma informację co dla naszego miasta proponuje KuPiS’15? Nigdzie nie mogę wyszukać programu „dobrej zmiany”! Chcę poznać alternatywę dla programu obecnych włodarzy miasta.

alter

Wszystkie programy, określmy je mianem zadaniowe, są podobne, z tym, że PiS i Kukiz’15 dokładają jeszcze prawo, sprawiedliwość, uczciwość i nie niszczenie Polskości. To wystarczy aby nastąpiła Dobra Zmiana. Poniała Alina?

Tomasz

Koalicja KuPiS’15 daje …prawo(?) …sprawiedliwość(!) i …uczciwość(?). Ale jaja!!!
No tak, …nam się należało !!!

szamot

No tak, dla was to jaja a nam Polakom to się po prostu należało i należy…i już!!

Bezrobotny z PUP

Może podwyżka za tzw staże z 1000 do 1100? Tak by było stać bezrobotnego na wynajęcie pokoju i zupki chińskie. (Nawet one ostatnio zdrożały)

Rafał

Nie tylko pan Damian dostał pracę po znajomości w ZOZ

Pielęgniara

Przecież mąż dyrektorki ZOZ bywa na każdej stypie po PO- oni tak maja we krwi z tym zatrudnianiem.

Kropek

A ja mam takie pytanie: czy władze miasta zrobiły coś w sprawie prywatnej firmy, która zarządza obiektem termy warmińskie, a która to firma ma aktualnie sprawę w sądzie o upadłość??? Co stanie się z flagowym obiektem miasta, jak ta firma upadnie i wkroczy syndyk???

Miś

Przypomnę że to inwestycja powiatu. Pytanie raczej do starosty Harhaja

Kropek

Ale obiekt jest ważny dla miasta i miasto chyba powinno się tym zainteresować. Jak coś by się stało z termami, to odbije się to na atrakcyjności turystycznej miasta.

Gość

Nic się nie stanie, gdyż ta firma tylko zarządza Termami, a cały majątek jest własnością powiatu.

małomiasteczkowy

Oj chyba miasto jest 50 % partnerem inwestycji i pozostanie do spłacenia zaciągnięty dług jako współudziałowca. Jedno jest zastanawiające dlaczego WNMO się przefarbowuje. Zmieni nazwę i nie będzie odpowiedzialna za ten bajzel z termami? Do tego miał być zysk jak opowiadali nam na konferencjach specjaliści od baneologii… posłowie, burmistrzowie itp.

Kropek

Firma, która „tylko zarządza” w praktyce codziennie przyjmuje gości obiektu i go prowadzi. Kto przejmie te obowiązki, jakby w miejsce tej firmy wszedł syndyk? I czy takie przejęcie prowadzenia obiektu jest możliwe z dnia na dzień? Czy nie spowoduje czasowego zamknięcia obiektu? Chyba miasto powinno się tym zainteresować.

małomiasteczkowy

Firma zdaje się załatwiła basen w Ostródzie ( poszukajcie net) ,ale to nie przeszkadzało lokalnym. Może oto chodziło, aby teraz tego „słomianego misia” sprzedać za 1/5 ceny. Może taki plan był od początku? Nikogo to nie interesuje czy ktoś będzie zarządzał….straty będą mniejsze 🙂 Coś w tym musi być skoro nikt nie pieje przed wyborami…… jaki to biznes nasi „mundrzy” wymyślili

jan.ko

Chyba raczej się stanie:) W najlepszym wypadku termy będą zamknięte na „jakiś” czas

jan.ko

Pewnie obiekt będzie zamknięty i będzie niszczał do czasu znalezienia nowego właściciela. Przypominam sprawę basenu w Ostródzie gdy Condohotels Management przestało zarządzać obiektem obiekt stoi zamkniety, a minęło już prawie dwa lata.

Troskliwy mieszkaniec Lidzbarka

Podobno spółka, która dzierżawi Termy Warmińskie – własność miasta Lidzbarka ma w sądzie sprawę o upadłość – może mi to ktoś potwierdzić? Jak w takim razie wygląda sytuacja z Termami Warmińskimi? Czy ich działalność nie jest zagrożona i jaki koszt poniesie miasto jeżeli ta spółka faktycznie upadnie? Czy zobowiązania należne kasie miasta zostaną należycie zabezpieczone? O co dokładnie chodzi? ktoś wie?

Gość

Spółka płaci powiatowi a nie miastu

małomiasteczkowy

O ile płaci :):) cokolwiek, bo zdaje się teraz odbywa się maskowanie całej tej hucpy finansowej.Miasto spłaca kredydy , gdy przystąpiło do tego świetnego interesu. No dobra radni wyskakiwać z majątku, skoro zatwierdziliście taki pomysł..

Alina

…i zlikwidujcie ronda, amfiteatry i place zabaw! Takie duże kredyty i co z tego mamy?

małomiasteczkowi

Tylko jeden znany internauta potrafił w jednym zdaniu być za i przeciw. Syndrom Bolęsy. ? Na marginesie: ronda ,amfiteatry, place zabaw nie powodowały i nie powodują rozwoju miast, a jedynie są gadżetem wyborczym burmistrzów , radnych, wójtów, starostów. Zresztą i tak zapisane są w zadaniach własnych gminy. Ronda trzeba budować z głową. Ciąg pieszy powinien być bliżej środka ronda niż ciąg rowerowy. To taka prosta rzecz, a przy okazji lepsza dla pieszych, bo krótsza droga i bezpieczniejsza dla rowerzystów , bo zaraz po skręcie pojazdu nie wpadną na przejściu pod koła. Jak wiemy rower szybciej się porusza, więc przejazd rowerowy powinien być za pasami dla pieszych. To takie tam ,ale może się nie znam. Popatrzcie jak jest u nas. .

gość 2018

A jaką odpowiedzialność poniosą włodarze w to zamieszani? To sprawa dla CBA.

Krajan

Jeżeli miasto ma REALNIE zabezpieczone należności w spółce CHM to nie poniesie kosztów. Natomiast jak zabezpieczenia nie ma albo jest tylko wirtualne to zapłaci podatnik. Bardzo prosta sprawa zweryfikować zabezpieczenie pod kątem prawnym przez niezależną osobę. Z tego co wiadomo spółka ma długi w Ostródzie i wniosek o upadłość w Sądzie w Elblągu jak doczytałem się w innych komentarzach. Myślę że i zabezpieczenie Term może być tylko iluzoryczne niestety!!! Warto to wyjaśnić możliwy – (trup w szafie)

www

No panie Damianie, nie chce mi się z tobą gadać… (i nie tylko mi- ma pan 3 nasze głosy mniej). A to nie tak wcale mało.

Rolna

Jak sobie przypomnę jak on pięknie pier… laząc po domach ,to mną aż targa

Małomiasteczkowi

No i cieszymy się ,że radny dostał robotę w firmie podległej PO. Tzn. ,że nic się nie zmieniło. Ludziska startujcie na radnych oprócz diet dostaniecie robotę. To taka świecka tradycja w L.W., że przypomnę tu radnego społecznika.Iluż to radnych…. miejskich, powiatowych tak ładnie zadziałało dla naszego dobra.
Żądamy !!! Jeszcze więcej parków, ścieżek rowerowych i innych tego typu dupereli, aby miasto się rozwijało.
Remonty ulic to chyba bez łaski i obietnic wyborczych trzeba wykonać?
Jest jeszcze taki trick wyborczy, że w punkty wpisujemy to, co i tak musimy zrobić ,bo jest to zapisane w planach i zadaniach własnych gminy.

Małomiasteczkowi

Wszyscy niezależni a zależni czyli karuzela ze szwindeletykieten trwa w najlepsze.

alka

czyli trzeba głosować na WNMO, zrealizowali swój program wyborczy i obietnice.

gość

Nie. Trzeba wyjechać tak, jak inni. Wybory nic nie zmienią. Zmieni się tylko świnia, a koryto zostanie.

sprawiedliwie

I o to chodzi. Dlaczego tylko 1 grupa” świń” ma mieć koryto przez kolejne długie lata. Dajmy „koryto” w następnych latach innej grupie – Nowej!! Niech Ci nowi też sobie „podjedzą”, a w kolejnych wyborach znowu wybrać Nowych. Zobaczycie, że wszystko będzie O.K. . Nie gorzej i nie lepiej jak do tej pory. ale za to o wiele sprawiedliwiej. Po kilku, kilkunastu kolejnych wyborach spora grupa startujących, ich popleczników i członków rodzin poprawi sobie życie, i to o wiele większa grupa niż do tej pory, gdyż często na kolejne kadencje wybierani są ci sami. Toż to już tak wypasione koty, że im już te „pierożki w LDKu ” się przejadły. Mówię, poważnie – głosujcie na nowych i nieznanych. Żadnych tam wypasionych lekarzy, nauczycieli, dyrektorów szkół i jednostek samorządowych, urzędników z różnego rodzaju instytucji . Dajcie szanse innym !

mieszkaniec LW

obniżki czynszów komunalnych? Tylko, że Lidzbarku prawie nie ma mieszkań komunalnych… w ogóle brakuje wolnych mieszkań jakichkolwiek, przez co robi się coraz większa drożyzna…

mieszkaniec

Wynajem mieszkania 1200 zł w górę. Wynagrodzenia na poziomie 1500 zł.
Czy to są warunki do godnego życia? Pracującą na pełny etat osobę nie jest stać nawet na wynajęcie ciasnej kawalerki.
Miasto wegetacji. Każdy ucieka z tego gówna.

Maciej

Jakoś większość osób pracuje ciężko i spłaca kredyt na mieszkanie nie licząc że ktoś im da. Dla większości ludzi tylko DAJ I DAJ I Ciągle MALO . I czekają w kolejkach do mopsu narzekając że im się wszystko należy, nie dając nic od siebie, nie pracując bo wiecznie jakieś wymówki – tylko marudzic że mało, że nie ma. Ile by nie dał i nie zrobił to i tak źle i tak mało.

gość

cyt. „Ile by nie dał i nie zrobił to i tak źle i tak mało.” Mowa o najniższej krajowej (!) więc mniej już się dać nie da płacić. Masz problem ze zrozumieniem? Kredyt? Trzeba spełniać wyśrubowane wymagania banku i mieć minimum 20% wkładu własnego. +inne koszta tj. notariusz itd. W Lidzbarku jest cała rzesza bezrobotnych, nie pracują bo pracodawcy oferują śmieszne pieniądze. Kto na tym traci? Oni? Nie, ty i inni. Oni mają zasiłki i inne świadczenia. – Nie ma sensu pracować za pieniądze, za które i tak nie można przeżyć.

krzysztof

dniu wczorajszym podjęliśmy decyzję..o wyjeżdzie do święcian..w maju 2019.dla upamiętnienia dokonanej na Polakach zbrodni…Święciany to jedno z najstarszych miast na Litwie. To położone w okręgu wileńskim kilkutysięczne miasto jest w 25 proc. zamieszkane przez Polaków. Podczas powstania listopadowego to właśnie w Święcianach powołano Tymczasowy Rząd Polski na Litwie pod przewodnictwem hrabiego Edwarda Mostowskiego. Z tych ziem pochodziło wielu polskich bohaterów …Zachęcam władze naszego miasta do nawiązania stosunków partnerskich ze święcianami… wielu mieszkańców Lidzbarka to przybysze ze święcian.. roku 2019 minie 77. rocznica mordu niewinnych mieszkańców byłego powiatu święciańskiego w okresie II wojny światowej. W dniach 19-20 maja 1942 roku na terenie powiatu rozstrzelano aresztowanych zakładników – cywilnych mieszkańców. Zbrodni tej dokonano w akcie odwetu za zabicie dwóch urzędników niemieckich władz okupacyjnych i komendanta obozu jenieckiego przez sowiecką partyzantkę. Wśród rozstrzelanych byli znani i szanowani w swoim środowisku obywatele. W większości przedstawiciele polskiej inteligencji i chłopów. (W dniach 19-20 maja około… Czytaj więcej »

krzysztof

1 sierpnia br..młodzi patrioci w centrum naszego miasta oddali hołd Powstańcom Warszawy.. jeden z tzw…działaczy apelował do Burmistrza aby owa uroczystość została przesunięta w czasie ….zapytam szanowne grono czy taki działacz ma prawo ubiegania się na radnego bo ma miejsce na liście..??? liczba polubieni i odpowiedzi pozwoli na ujawnienie owego >..

Gościówa

Mądry Polak po szkodzie…

Gosc

O dziwo nic o PiS ?Za to burmistrz grilowany jak zwykle ;)W sumie przydatny artykuł o farbowanch lisach.

gość

API, z tego co piszesz wynika, że w przypadku p. Kardymowicza potwierdza się przysłowie: Nie kąsaj (nie odcinaj) ręki, która cię karmi lub inne: Punkt widzenia zmienia się wraz z miejscem (czy punktem) siedzenia. Potwierdza to także to, co wszyscy widzimy, że najpierw dba się o swoje sprawy. a przekładając na przysłowie: Bliższa ciału koszula. Nie dawajmy się więc w kampanii wyborczej zwieść obietnicami. nie ulegajmy im, a raczej chłodno oceniajmy kandydatów; może patrzmy przez pryzmat ich dotychczasowych poczynań, dokonań, prezentowanych postaw, poglądów itp.